galerija.1djcorto,
Postovani izlagaci, hi ;)
Oci mi se pune suzama i prsti mi promasuju tastere od uzbudjenja
dok ovo kucam. Otvara se Sezamova galerija, mesto gde cete moci
da izlazete svoja likovna dela, ili predstavite deo svoje
kolekcije tudjih dela. Naravno, obratitite paznju na copyright
:)
Dok se ne generise prostor galerije, pozivam vas da razmislite i
predlozite sta biste u ovoj galeriji zeleli da vidite.
Vas galerista
galerija.2djcorto,
POZIV
Pozivaju se svi fotografi uclanjeni na SezamNET da posalju svoje
radove na Prvu Sezamovu izlozbu fotografija. Izlozba ce se
odrzavati u toku meseca marta, a uslovi su sledeci:
- ucesce je dozvoljeno svim korisnicima SezmNET-a
- tema je slobodna
- po korisniku moguce je poslati najvise 6 (sest) fotografija
- naglasiti da li su poslate fotografije kolekcija
- prilikom skeniranja obratiti paznju da se ne izgubi previse na
kvalitetu
- skenove slati u JPG formatu, True Color, u jednoj arhivi, ili
arhivirane uz sest odvojenih poruka (ako imate sporiji modem)
- koristiti ZIP ili ARJ
- u poruci uz koju se salju skenovi navesti naslove fotografija
Rok za slanje skenova je 10.3.1996.
Predvidjene su nagrade. Sezamovske ;)
Sastav zirija i vreme ziriranja ce biti naknadno objavljeni, kao
i spisak nagrada.
galerija.3dr.grba,
Cyberspace je čudna stvar - u stanju je da čoveku pruži razne stvari za
koje bi mu u realnom svetu trebalo mnogo više truda i snage.
Kada ste poslednji put ušli u neku galeriju?
Da li biste b voleli da neka vaša slika ude deo neke zložbe?
Tema 'galerija' će vas pozvati da uz pomoć svog računara uđete u svet koji
je korak dalje od tehničke upotrebe računara, korak bliže humanoj sferi.
Uskoro ćemo vam objasniti detalje. U međuvremenu, potražite po svojim
direktorijumima neku lepu fotografiju koju ste skenirali, pripremite
neku sliku koju ste nacrtali, napravite neku zanimljivu montažu...
galerija.4vstan,
-> #2, djcorto> - prilikom skeniranja obratiti paznju da se ne izgubi previse
> na kvalitetu
Da pitam opet - gde mogu da skeniram slajdove, naravno za
izlozbu. Dakle trazi se sponzor :)
galerija.5djcorto,
Postovani fotografi,
poplava vasih radova je zapljusnula ovaj sistem gigabajtima
vrednih likovnih zlodela. Uprava vas moli da malo usporite sa
uploadom, nece sistem izdrzati ;)
Ako do sada niste imali razloga da ucestvujete, obavestvam vas
zvanicno da su su nagrade :
Prva nagrada :
mesec dana pretplate na Sezam
Druga nagrada:
40 min po pozivu, to jest 120 minuta dnevno, na period
od mesec dana
Treca nagrada:
Aktuelni primerak Racunara
galerija.6djcorto,
Postovani fotografi, sada je vase vreme.
Vase radove, koje cete slati nadam se jos zivlje nego sada, ce
zirirati troclani ziri u sastavu:
djcorto
mnikolic
balinda
Nagradjeni ce verovatno znati kome da zahvale, a nenagradjeni
ce verovatno zeleti da upoznaju ziri radi iznosenja primedbi ;)
Ako vam je skeniranje ili upload problem, redakcijski skener
Racunara je na raspolaganju.
galerija.7kum.djole,
-> #6, djcorto>> Vase radove, koje cete slati nadam se jos zivlje nego sada, ce
>> zirirati troclani ziri u sastavu:
>> djcorto
>> mnikolic
>> balinda
..koji ne učestvuje u galerisanju..
Šteta, bilo bi tu dooobrih fotki.. :(
Sreća u nesreći je da nam je žiri sastavljen od pravih majstora. :)
Evo da kažem šta ja pripremam. :)
Pošto sam uskraćen za neki inteligentni photo program, zbog
retuširanja par već skeniranih fotografija, moraću da se bacim
na povećavanje novih nedela, uslediće tri nezavisne fotografije,
mrtva priroda i portreti. Ostale tri biće pod serijom "ETNO" kao
prikaz moje trenutne preokupacije, fotografisanje predmeta i
eksponata Etnografskog muzeja. Potrebno je izraziti etnološki značaj,
upotrebnu vrednost i zanatsku izradu datog predmeta. pa, videćemo
kako će ići. :) Priznajem da sam malo zatečen (?) i da bih sigurno
mogao načiniti i bolje fotografije, ali, sviđa mi se ovako.
Zašto ?
Dosad nisam učestvovao ni na jednoj izložbi, planiram, pa neka ovo
bude neki simbolični početak :))..
A ostali ? Šta vi pripremate ? :) (sve ću nokte da izgrickam do 1.aprila ;)
galerija.8djcorto,
-> #7, kum.djole> ..koji ne ucestvuje u galerisanju..
Naravno :) Necemo valjda sami sebe da secemo O;)
> Sreca u nesreci je da nam je ziri sastavljen od pravih
> majstora. :)
U ime zirija, hvala na pohvalama :)
> Evo da kazem sta ja pripremam. :)
Ijao, kume .... nemoj ovako javno, onda ce konkurencija de se
pripremi za tebe ... ;)
> Dosad nisam ucestvovao ni na jednoj izlozbi, planiram, pa neka
> ovo bude neki simbolicni pocetak :))..
nadam se uspesan :)
> A ostali ? Sta vi pripremate ? :) (sve cu nokte da izgrickam do
> 1.aprila ;)
Nokti ? Sta to bese ? ;)
galerija.9kum.djole,
-> #8, djcorto>> Ijao, kume .... nemoj ovako javno, onda ce konkurencija de se
>> pripremi za tebe ... ;)
Ma konkurencija nek navali, ne brinem ja .. ;)
>> nadam se uspesan :)
Takođe, ali kako kaže naš narod "prve fotke se u živu sodu bacaju". ;))
galerija.10djcorto,
-> #9, kum.djole> Ma konkurencija nek navali, ne brinem ja .. ;)
Imas ti Zenit ;)))))
> Takode, ali kako kaze nas narod "prve fotke se u zivu sodu
> bacaju". ;))
Neeeee, cuvaju se, pa se onda, kada postanes slavan, pravi
retrospektiva ... i postignu cenu od milion dolara :)
galerija.11djcorto,
Od uprave smo umoljeni da organizujemo ili grupu ili jedan user
na koji cete slati vase radove koji nas sve vise i vise zasipaju
... ;)
Da li ste za grupu, ili vise volite da saljete radove na user
photo ?
Kume, odgovori bar ti ;)
galerija.12kum.djole,
-> #11, djcorto>> Da li ste za grupu, ili vise volite da saljete radove na user
>> photo ?
Hm.. "photo" user.. zvuči primamljivo. ;)
Nije bitno, samo da se škljoca. :)
galerija.13junior,
Eh, stvarno bih voleo da sam ja ovo slikao i da učestvujem
u takmičenju, ali pošto nisam ... mogu samo da podelim
fotku sa vama ;)
jr.
jenna.jpggalerija.14dpaun,
-> #11, djcorto>
> Od uprave smo umoljeni da organizujemo ili grupu ili jedan user
> na koji cete slati vase radove koji nas sve vise i vise
> zasipaju ... ;)
>
> Da li ste za grupu, ili vise volite da saljete radove na user
> photo ?
>
> Kume, odgovori bar ti ;)
Takođe zainteresovan da šaljem radove, ali iz dosadašnjih
poruka nisam uspeo da shvatim kako i kome? Imam i fotke i
skener, ali treba mi više objašnjenja i više tehničkih upustava
nego što je u ovoj akciji dato korisnicima ...
Većina stvari na Sezamu se rade tako kao da _svi_ znaju _sve_
O početnicima ili manje iskusnima ne brine niko ...
galerija.15mnikolic,
-> #14, dpaun> Takođe zainteresovan da šaljem radove, ali iz dosadašnjih
> poruka nisam uspeo da shvatim kako i kome? Imam i fotke i
> skener, ali treba mi više objašnjenja i više tehničkih upustava
> nego što je u ovoj akciji dato korisnicima ...
Hm, ono jes' ispala malecna konfuzija, ali konačno, radi se o umetnosti pa
bi to trebalo da bude razumljivo :))
Dakle, nema nikakvih prepreka da učestvuješ na konkursu. To je valjda
najvažnije! Organizaciono, izgleda da će biti potrebno da se radovi šalju
na user "photo" ali to još nije sasvim jasno. Konkretnijih informacija je
već bilo (recimo poruka 16.2 u ovoj temi), a ja očekujem da će ubrzo da
stigne update sa konačnim informacijama.
Srećno na konkursu, m.
galerija.16djcorto,
-> #14, dpaun> Takode zainteresovan da saljem radove, ali iz dosadasnjih
> poruka nisam uspeo da shvatim kako i kome? Imam i fotke i
Veeeliko izvinjenje :) (nadam se prihvaceno)
Ideja je bila da se radovi na nacin opisan u poruci 1 (svih 6 u
jednoj arhivi ili po jedan uz sest poruka) salju ovde u conf,
kako bi svi mogli da pogledaju. Tehnika je kacenje fajla uz
poruku, dakle u execu stoji nesto kao:
Co jo civ
co reply galerija fotka1.zip
ili se samo posalju poruke a onda online u conf rezimu prikace
fajlovi sa
att <broj poruke> <ime fajla>
Kako sam od strane uprave zamoljen da se radovi iz tehnickih
razloga NE salju u conf, vec na fiktivni user kreiran samo za tu
priliku ili grupu (manje zgodno), predlozio sam da se radovi
salju na mail user-u PHOTO. Obavestenjee o tome sledi do kraja
nedelje.
Nacin skeniranja ostavljam korisnicima. Iskustveno, 150DPI je
nekako najbolje za dovoljan kvalitet fajla koji je moguce bez
muke preneti na i sa sistema. Preporucen format je JPG, kako
zbog kompresije, tako i zbog velikog broja boja.
> O pocetnicima ili manje iskusnima ne brine niko ...
Nadam se da je ova poruka bar malo popravila utisak :)
galerija.17djcorto,
Informacija za SEZAM
Foto kino klub "Novi Beograd" organizuje izlozbu fotografija
sa
2 teme:
- Novi pravci i tendencije - eksperiment
- Zivot (Lfe).
To je tradicionalna, u fotografskim krugovima poznata izlozba
"NOVA F", koja je ove godine dobila medjunarodni karakter i visoko
pokroviteljstvo FIAP-a (Medjunarodne federacije fotografske
umetnosti),
prva takva u Beogradu za 50 godina postojanja Foto saveza Jugoslavije.
Ziri u sastavu:
Enrik Pamies MFIAP (Spanija) - Predsednik FIAP-a
Albano Sgarbi EFIAP (San Marino) - clan direktorijuma FIAP-a
Milan Aleksic KMF FSJ, MFA (Jugoslavija), imace tezak zadatak
da
8. i 9. marta, u prostoru Muzeja savremene umetnosti u Beogradu, od
prispelog
materijala odabere fotografije koje ce biti izlozene.
Rok za prijem radova, je istekao a fotografije jos uvek
stizu. Do
sada je prispelo preko 1500 radova od oko 350 autora iz 31 zemlje, pa
ce,
po broju zemelja ucesnica, to biti jedan od najznacajnijih kulturnih
dogadjaja u Beogradu uopste.
U toku boravka u Beogradu istaknuti umetnici, gospoda Pamies i
Sgarbi, prikazace svoje dijapozitive uz razgovor sa publikom, a
fotografije
clanova zirija u zasebnom bloku, uvelicace izlozbu, koju ce biti
otvorena
14. aprila i trajati do 15. maja 1996. godine u Muzeju savremene
umetnosti.
Izlozbu ce pratiti luksuzno opremljen katalog sa oko 80 strana
teksta i reprodukcija (koji se obavezno salje svim ucesnicima) i
odgovarajuca
promocija u svim dostupnim medijima.
Gosti na javnom ziriranju i pratecim programima, a po tom i
na
izlozbi su DOBRO DOSLI.
Sponzori takodje, pa ako ste zainteresovani - izvolite!
Adresa FKK "Novi Beograd" je 11070 Beograd, Bulevar AVNOJ-a
166, a
telefon (011) 699-384. Radno vreme je: utorkom i cetvrtkom od 18 do
20 h,
a subotom i nedeljom od 12 do 14 h (do 10. marta radi se i van
redovnog
radnog vremena - po ceo dan).
Gordan Pomorisac
KMF FSJ
galerija.18dpaun,
-> #16, djcorto> Nadam se da je ova poruka bar malo popravila utisak :)
Naravno. A i Draginja se slaže ...
galerija.19dpaun,
-> #15, mnikolic> Hm, ono jes' ispala malecna konfuzija,
> radi se o *umetnosti* pa bi to trebalo da bude *razumljivo* :))
?
> ali to još nije sasvim jasno.
??
> očekujem da će ubrzo da stigne update sa konačnim informacijama.
... razmislite o mogućnosti da se najbolja fotka štampa u Računarima;
ovaj u poslednje vreme prilično monoton časopis mogao bi se time
osvežiti ...
... mogao bi uvesti, takođe, i stalnu rubriku "kompjuterska karikatura"
... mogao bi da forsira i kompjutersku grafiku ...
... mogao bi ...
A mogao bi i ja još, nego mi ne da Draginja!
PS. Kad god vičem i grdim po conf da znate da niste vi krivi, nego
me je Draginja izbacila iz takta ... Ne dao vam Bog takvu
saradnicu!
galerija.20djcorto,
-> #19, dpaun> ... razmislite o mogucnosti da se najbolja fotka stampa u
> Racunarima; ovaj u poslednje vreme prilicno monoton casopis
> mogao bi se time osveziti ...
> ... mogao bi uvesti, takode, i stalnu rubriku "kompjuterska
> karikatura" ... mogao bi da forsira i kompjutersku grafiku ...
> ... mogao bi ...
A ovo bi se moglo poslati na mail useru valex, koji je upravnik
ovog istema i glavni i odgovorni urednik Racunara :)
Salu na stranu, ako bolje procitas propozicije, videces da je
predvidjeno da tri prvonagradjene fotografije moraju da se
dostave u originalu - sta mislis, zasto ? :)
galerija.21dpaun,
-> #20, djcorto> Salu na stranu, *ako bolje procitas propozicije,* videces
Gde su te propozicije, mili brate! Ja otvorio oči onoliko ... Da mi nije
neka poruka utekla, biće? Navedi mi, molim te, broj one u kojoj je
ovaj detalj naveden
galerija.22djcorto,
-> #21, dpaun> Gde su te propozicije, mili brate! Ja otvorio oci onoliko ...
> Da mi nije
Jeste ...
Procitaj sve poruke od pocetka ove teme.
Dakle, evo jos jednog amandmana:
Iz tehnickih razloga, postupak slanja radova je sledeci:
- spremite radove O;)
- posaljete mail user-u djcorto u kome ga obavestavate da ste
spremili radove
- bivate uclanjeni u grupu za slanje radova
- posaljete radove u grupu
- u grupi mozete gledati i radove drugih (funkcija javnog
ziriranja)
- mozete i psovati ziri :)))))
`` Da podsetim, rok je sa 15.3. pomeren na 1.4. zbog aprilskog roka
i organizacionih problema koji nas od pocetka prate. Ziriranje je do
10.4. a objava rezultata do 15.4.
Ziri je u sastavu djcorto, mnikolic, balinda
Ucesnici su u sastavu svi vi :)
Oko 20. ce se pojaviti i login info da vas davi, podseca i
dosadjuje da niste poslali radove :)))))))))
galerija.23dpaun,
-> #22, djcorto>> Gde su te propozicije, mili brate! Ja otvorio oci onoliko ...
>> Da mi nije
>
> Jeste ...
E, nije ...
> Procitaj sve poruke od pocetka ove teme.
E, neću ... jer sam tražio da mi se ukaže na broj poruke u kojoj
su učesnici obavešteni da će se tri prvonagrađena fotosa dostaviti u
originalu (vidi niže, citat iz poruke 16.20)
> Salu na stranu, ako bolje procitas propozicije, videces da je
> predvidjeno da *tri prvonagradjene fotografije moraju da se
> dostave u originalu* - sta mislis, zasto ? :)
Ukaži na poruku pa da se izvinim(o) ... i da šalu sa strane vratimo
na svoje mesto.
dPaun
galerija.24djcorto,
-> #23, dpaun> E, necu ... jer sam trazio da mi se ukaze na broj poruke u
> kojoj su ucesnici obavesteni da ce se tri prvonagradena fotosa
> dostaviti u originalu (vidi nize, citat iz poruke 16.20)
Uffff .... mea culpa, by default ;)
DakleM,
jos jedan amandman:
Po dodeli nagrada, autori nagradjenih radova ce biti zamoljeni
da ih dostave redakciji Racunara, kako bi mogla da se utvrdi
autenticnost, i radovi u Racunarima objave.
Objavljivanje moze da spreci izricita izjava autora.
Autori fotografija mogu da ostanu i anonimni, tj pod usernam-om,
na osnovu licne izjave (prihvata se i e-mail, naravno)
Radovi koji su, izlagackim recnikom, "prosli", dakle prihvaceni
su za izlozbu, ce biti sacuvani za kreiranje buduce WWW
prezentacije. Uslovi zastite autorskih prava ostaju isti.
Zaista se izvinjavam, diskusija o izlozbi je isla paralelno u
EXTRA:FOTOGRAFIJA i ovde, tako da je moguce da je neka poruka sa
vaznim sadrzajem otisla tamo, a ne ovde, i obrnuto.
Sve zainteresovane zato molim da prelistaju i EXTRA:FOTOGRAFIJA
gde ce mozda naci odgovor na neka pitanja koja ih muce.
U sledecoj poruci, konacan spisak amandmana :)
galerija.25djcorto,
Prva Sezamova izlozba fotografija
Propozicije su izlozene u poruci 16.2, a sastav zirija u poruci
16.5
Amandmani:
1. Iz tehnickih razloga, radovi se ne salju ovde, nego u grupu,
ciji cete clan postati prijavom na izlozbu, mailom user-u
djcorto
2. Iz objektivnih razloga (aprilski ispitni rokovi i drugo) rok
za prijem fotografija je produzen do 1.4.1996.
3. Iz istih razloga rok za ziriranje je produzen do 10.4. a rok
za saopstavanje rezultata do 15.4.
4. Brzom reakcijom Uprave, na cemu se zahvaljujemo, log info je
poslat vec danas.
5. Propozicijama je predvidjeno da svi radovi budu materijal za
buducu WWW prezentaciju
6. Nagradjeni radovi ce, uz vest o izlozbi, biti objavljeni u
casopisu Racunari, te je potrebno da, po objavljivanju
rezultata, autori iste dostave redakciji.
galerija.26djcorto,
Postovani posetioci,
slobodan sam predociti vam okvirni plan rada Galerije za
sledecih nekoliko meseci. Vase primedbe, predlozi i sugestije ce
biti razmotreni i demokratski odbaceni O;) osim u slucaju da
imate prethodni dogovor sa galeristom, drzite radnju bebece
opreme ili delova za VW, naglasak na '66, i slicno ;)
Mada je ton ovog pasusa polusaljiv, sadrzina je sasvim ozbiljna.
Dakle,
u toku je Prva Sezamova izlozba fotografija. Kako su se mnogi
zalili da je rok od najave do objavljivanja prekratak, iz
organizacionih razloga (skeneri ne nicu na granama, slajd
skeneri jos manje, fotografije se ne prave same, grip, nesto
drugo, nepotrebno precrtati) ovim putem najavljujem:
- pracenje rada alternativnog dogadjanja pod nazivom ProjektX
- izlozbu pod radnim nazivom "Moja najdraza erotska bitmapa"
- izlozbu fotografija sa putovanja Sezamovaca
- itd itd itd itd
Da bi sve ovo uspelo, i da bi se Uprava uhavtila za glavu
shvatajuci da ni novi RAID od 256TB ne moze da primi sve vase
priloge, pocnite sa pripremama juce.
Za svaku izlozbu takmicarskog karaktera predvidjaju se i
adekvatne nagrade, naravno :)
U hedonizmu uzivate olfaktorno, ovde uzivajte vizuelno!
Vas galerista
galerija.27djcorto,
-> #23, dpaun> E, necu ... jer sam trazio da mi se ukaze na broj poruke u
> kojoj su ucesnici obavesteni da ce se tri prvonagradena fotosa
> dostaviti u originalu (vidi nize, citat iz poruke 16.20)
Uffff .... mea culpa, by default ;)
DakleM,
jos jedan amandman:
Po dodeli nagrada, autori nagradjenih radova ce biti zamoljeni
da ih dostave redakciji Racunara, kako bi mogla da se utvrdi
autenticnost, i radovi u Racunarima objave.
Objavljivanje moze da spreci izricita izjava autora.
Autori fotografija mogu da ostanu i anonimni, tj pod usernam-om,
na osnovu licne izjave (prihvata se i e-mail, naravno)
Radovi koji su, izlagackim recnikom, "prosli", dakle prihvaceni
su za izlozbu, ce biti sacuvani za kreiranje buduce WWW
prezentacije. Uslovi zastite autorskih prava ostaju isti.
Zaista se izvinjavam, diskusija o izlozbi je isla paralelno u
EXTRA:FOTOGRAFIJA i ovde, tako da je moguce da je neka poruka sa
vaznim sadrzajem otisla tamo, a ne ovde, i obrnuto.
Sve zainteresovane zato molim da prelistaju i EXTRA:FOTOGRAFIJA
gde ce mozda naci odgovor na neka pitanja koja ih muce.
U sledecoj poruci, konacan spisak amandmana :)
galerija.28djcorto,
Prva Sezamova izlozba fotografija
Propozicije su izlozene u poruci 16.2, a sastav zirija u poruci
16.5
Amandmani:
1. Iz tehnickih razloga, radovi se ne salju ovde, nego u grupu,
ciji cete clan postati prijavom na izlozbu, mailom user-u
djcorto
2. Iz objektivnih razloga (aprilski ispitni rokovi i drugo) rok
za prijem fotografija je produzen do 1.4.1996.
3. Iz istih razloga rok za ziriranje je produzen do 10.4. a rok
za saopstavanje rezultata do 15.4.
4. Brzom reakcijom Uprave, na cemu se zahvaljujemo, log info je
poslat vec danas.
5. Propozicijama je predvidjeno da svi radovi budu materijal za
buducu WWW prezentaciju
6. Nagradjeni radovi ce, uz vest o izlozbi, biti objavljeni u
casopisu Racunari, te je potrebno da, po objavljivanju
rezultata, autori iste dostave redakciji.
galerija.29djcorto,
Postovani posetioci,
slobodan sam predociti vam okvirni plan rada Galerije za
sledecih nekoliko meseci. Vase primedbe, predlozi i sugestije ce
biti razmotreni i demokratski odbaceni O;) osim u slucaju da
imate prethodni dogovor sa galeristom, drzite radnju bebece
opreme ili delova za VW, naglasak na '66, i slicno ;)
Mada je ton ovog pasusa polusaljiv, sadrzina je sasvim ozbiljna.
Dakle,
u toku je Prva Sezamova izlozba fotografija. Kako su se mnogi
zalili da je rok od najave do objavljivanja prekratak, iz
organizacionih razloga (skeneri ne nicu na granama, slajd
skeneri jos manje, fotografije se ne prave same, grip, nesto
drugo, nepotrebno precrtati) ovim putem najavljujem:
- pracenje rada alternativnog dogadjanja pod nazivom ProjektX
- izlozbu pod radnim nazivom "Moja najdraza erotska bitmapa"
- izlozbu fotografija sa putovanja Sezamovaca
- itd itd itd itd
Da bi sve ovo uspelo, i da bi se Uprava uhavtila za glavu
shvatajuci da ni novi RAID od 256TB ne moze da primi sve vase
priloge, pocnite sa pripremama juce.
Za svaku izlozbu takmicarskog karaktera predvidjaju se i
adekvatne nagrade, naravno :)
U hedonizmu uzivate olfaktorno, ovde uzivajte vizuelno!
Vas galerista
galerija.30nenad,
-> #16, djcorto> Preporucen format je JPG, kako
> zbog kompresije, tako i zbog velikog broja boja.
Nikada nisam voleo JPG. :) Trenutno je favorit PNG (portable
network graphics) format koji treba da zameni GIF. Nema gubitaka
na kvalitetu, a slika je na disku par procenata veća od Zipovane
bitmape. Osim samih slika može sadržati i druge informacije, a
format je posebno prilagođen upotrebi na mrežama i Internetu.
Jako lepo zamišljen i rešen format zapisa.
Naravno, i JPG, kao i drugi formati koji računaju sa gubitkom
kvaliteta imaju i imaće svoju primenu još dosta vremena...
galerija.31djcorto,
Kako je, jel'te, dupli exec onemogucen, imate cast da citate
gomilu istih mojih poruka :(
Najdublje izvinjenje.
galerija.32olio,
-> #19, dpaun> A mogao bi i ja jos, nego mi ne da Draginja!
DPAUNE pozdravi DRAGINjU i kazi da ti ne pravi probleme.
Ovo je suvise ozbiljno.
Poz.Oliver.
galerija.33dpaun,
-> #32, olio>> A mogao bi i ja jos, nego mi ne da Draginja!
>
> DPAUNE pozdravi DRAGINjU i kazi da ti ne pravi probleme.
> Ovo je suvise ozbiljno.
>
> Poz.Oliver.
dPaun: Draginja, pozdravio te Oliver i rekao ti je da budeš dobra!
Draginja: (podiže dva plava oka sa XT računara na kome već danima
kucka neki tekstić iz istorije rudarstva) Koji Oliver?
dPaun: Oliver sa Sezama.
Draginja: (naglo se vraća u stvarnost iz duboke predanosti poslu,
podiže naočare ljutimim pokretom) Koji, bre, Oliver!?
dPaun: Oliver sa Sezama, kažem ti.
Draginja: A, Oliver! E, kaži mu da će Cile da mu polimo kosti.
PS. Ciletov dolazak očekuje se oko podneva. Do tada spava dubokim
snom nezaposlenog momka. Neće čovek da ode u SPS po posao već
čeka JUL. Jer samo se u julu, veli on, čovek skida do gole
kože pa svet može da vidi raskošne bicepse naše zdrave omladine,
neiskvarene teškim radom kojim SPS tlači svoj ekspres učlanjen
mladi proletarijat!
Otpozdrav, dPaun.
galerija.34dpaun,
-> #31, djcorto>
> Kako je, jel'te, dupli exec onemogucen, imate cast da citate
> gomilu istih mojih poruka :(
>
> Najdublje izvinjenje.
Ma nije to dupli exec mego namerno,
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
zbog dPauna da se čovek više ne žali kako je nešto propustio!
Pročitao sam te, a? Čak je i Draginja - mimo običaja - o d m a h
ukapirala o čemu se radi.
PS. Iskrene čestitke za nekonvencionalan i šarmantan stil! Tako smo
se jutros slatko smejali da sam odlučio da budem dobar
prema Draginji čak do kraja radnog vremena.
Pozdrav, dPaun i ekipa.
galerija.35djcorto,
-> #34, dpaun> Procitao sam te, a? Cak je i Draginja - mimo obicaja - o d m a
> h ukapirala o cemu se radi.
Ako na fotografijama, koje ces, NADAM SE, NAJZAD POSLATI ne bude
Draginja, cela Corto Family (nas dvoje, dve macke, plus beba) ce
biti najdublje razocarata, iznenadjena i uvredjena i radove ti
uredno otposlati u pravcu kosa.
Dakle, HOCE LI VEC JEDNOM TE SLIKE, A ?????
ROK SE BLIZI !!!!!!!
UA KAMPANJCI !!!!!!!
PS Zahvaljujem na stilskim pohvalama ;)
galerija.36dpaun,
-> #35, djcorto> Ako na fotografijama, koje ces, NADAM SE, NAJZAD POSLATI ne
> bude Draginja, cela Corto Family (nas dvoje, dve macke, plus
> beba) ce biti najdublje razocarata, iznenadjena i uvredjena i
> radove ti uredno otposlati u pravcu kosa.
>
Draginjino drago ime i svetli plavooki lik stavljen je pod zaštitu
Zakona i ne može biti korišćeno u javnom prometu. Nadzor nad ovim
zakonom vrši izvesni Cile, momak koji trenira bicepse za izbacivača
u FitNet klubu. Šteta koja bi nastala bacanjem mojih bitmapiranih
fotografija u tvoj binarni koš nije ništa prema šteti koju bi
pomenuti zaštitnik zakona naneo mom nebinarnom, prilično mesnatom i
na lomljenje kostiju veoma osetljivom telu ...
Sve što zasad i galerija i Corto familija može da dobije od Draginje
jeste jedan njen simpatičan osmeh plus jedno zagonetno "Eeeee?"
PS. Postoji siguran način da je vidiš u punoj raskošnoj figuralnosti,
čak i da je kao predsednik objektivnog, nepristrasnog i
nepotkupljivog žirija - cokiš u meki puteni obraščić ako ...
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
naštimaš žiri da meni dodeli prvu nagradu na konkursu! Tada će ona
lično doći da je preuzme, pa eto ti prilike.
UA MUĆKAROŠI !!!
galerija.37kum.djole,
Sve (buduće:) galeriste upućujem na poruku broj 16.193
u srodnoj temi EXTRA:fotografija. Možda će vam ovaj tekst
pomoći da odaberete prave fotografije i samim tim eventualno
osvojite i neku od nagrada koje nudi naš omiljeni SezamNet. :)
Na kraju, možda će i ljudima iz našeg stručnog žirija koristiti
da što savesnije obavi svoj posao O:) iako datira još iz vremena
kada neki od njih nisu bili rođeni (čast izuzecima;).
Sve vas pozdravlja i želi vam puno sreće,
kum..
galerija.38vlad,
-> #37, kum.djole> Sve (buduće:) galeriste upućujem na poruku broj 16.193
> u srodnoj temi EXTRA:fotografija. Možda će vam ovaj tekst
Budi drug pa baci tu poruku 'vamo, da ne skidam resign sa extra samo zbog
nje.
galerija.39kum.djole,
-> #38, vlad> Budi drug pa baci tu poruku 'vamo, da ne skidam resign
> sa extra samo zbog nje.
Resign na Extra:fotografija..? Imaš minus kod mene.. ;)
20_photo.txtgalerija.40djcorto,
-> #38, vlad> Budi drug pa baci tu poruku 'vamo, da ne skidam resign sa extra
> samo zbog nje.
Ajooooj! Ovo je tezak prekrsaj!!!!
Na sve teme u extra mozes imati resign, ali na fotografiju
?????? Ccccccc ;)
galerija.41miobrado,
>> Ako vam je skeniranje ili upload problem, redakcijski skener
>> Racunara je na raspolaganju. (16.6)
Jeste!
Iz tog razloga, rad sam da saznam kada bi me ista izvolela primiti?
Po mogušstvu neka izvoli da predloži najmanje dva termina do isteka roka.
>> Druga nagrada:
>>
>> 40 min po pozivu, to jest 120 minuta dnevno, na period
>> od mesec dana (16.5)
Predlažem izmenu - ispred citiranog dela teksta, a kao integralni deo
istog, dopisati:
Sistem će uspostavljati vezu sa korisnikom
galerija.42miobrado,
>> Ako vam je skeniranje ili upload problem, redakcijski skener
>> Racunara je na raspolaganju. (16.6)
Jeste!
Iz tog razloga, rad sam da saznam kada bi me ista izvolela primiti?
Po mogušstvu neka izvoli da predloži najmanje dva termina do isteka roka.
>> Druga nagrada:
>>
>> 40 min po pozivu, to jest 120 minuta dnevno, na period
>> od mesec dana (16.5)
Predlažem izmenu - ispred citiranog dela teksta, a kao integralni deo
istog, dopisati:
Sistem će uspostavljati vezu sa korisnikom - po dogovoru -
galerija.43miobrado,
>> Ako vam je skeniranje ili upload problem, redakcijski skener
>> Racunara je na raspolaganju. (16.6)
Jeste!
Iz tog razloga, rad sam da saznam kada bi me ista izvolela primiti?
Po mogušstvu nek' izvoli predložiti najmanje dva termina do isteka roka.
>> Druga nagrada:
>>
>> 40 min po pozivu, to jest 120 minuta dnevno, na period
>> od mesec dana (16.5)
Predlažem izmenu - ispred citiranog dela teksta, a kao integralni deo
istog, dopisati:
Sistem će uspostavljati vezu sa korisnikom - u dogovoreno vreme -
galerija.44valex,
-> #19, dpaun>> ... mogao bi da forsira i kompjutersku grafiku ...
Pa da me proglase za autonomaša... hvala na preporuci, jedva sam se
te napasti oslobodio (da, i motike sam se rešio ;)
galerija.45valex,
-> #42, miobrado>> Iz tog razloga, rad sam da saznam kada bi me ista izvolela
>> primiti? Po mogušstvu neka izvoli da predloži najmanje dva
>> termina do isteka roka.
Nemoj samo pre polovine iduće nedelje, dok ne završimo broj. Posle -
kada ti duša ište :)
galerija.46soul,
Uz ovu i nekoliko sledećih poruka nalaze se GIFovi koji
nisu namenjeni (trenutno aktuelnom ili bilo kom drugom)
konkursu. Mislim da bi se mogli nazvati izvodima iz
vežbanke, pa ako ikoga zanima...
Slika 1: PETS.GIF
"a cat as a pet is all you might ever need..."
pets.gifgalerija.47soul,
Ako sam zaboravio da pomenem (a jesam ;)) ovi fajlovi
_nisu_ skenirane fotke, nego bitmap job... Upotrebljen
software uključuje: Fractal Design Painter 3.0, Paint
Shop Pro, Win95 and stuff..
EVIL.GIF
"_never_ trust a commie... (better dead than red)"
evil.gifgalerija.48soul,
FIRE.GIF
"it's all gonna end in a bloodbath, no doubt
that's the only way i'm going out"
fire.gifgalerija.49soul,
CALM.GIF
"keep calm"
calm.gifgalerija.50soul,
PLUG.GIF
"just plug me in"
---
Hvala na pažnji, cu next time...
plug.gifgalerija.51vstan,
-> #38, vlad> Budi drug pa baci tu poruku 'vamo, da ne skidam resign sa extra
Ajooooj :((
Nemoj slucajno da se izreknes cime se bavis u T. ;))
galerija.52dpaun,
-> #44, valex>>> ... mogao bi da forsira i kompjutersku grafiku ...
>
> Pa da me proglase za autonomaša... hvala na preporuci, jedva
> sam se te napasti oslobodio (da, i motike sam se rešio ;)
Ne kontam vezu između sugestije o kompjuterskoj grafici
/nešto poput onoga što radi firma CorelDrow/ i autonomaštva!?
Za razliku od toga, ovo sa motikom mi je jasno.
galerija.53djcorto,
-> #45, valex> kada ti dusa iste :)
Pozeljno oko 2 ujutru ... ;)
galerija.54djcorto,
-> #50, soul> Hvala na paznji, cu next time...
Hvala na prilozima.
Do kraja meseca ce biti zavrsen prostor stalne postavke, u koju
ce uci ovakvi prilozi :)
galerija.55djcorto,
-> #51, vstan> Nemoj slucajno da se izreknes cime se bavis u T. ;))
Znamo mi, ali ako bude dobar necemo reci ;)
galerija.56vlad,
-> #39, kum.djole> Resign na Extra:fotografija..? Imaš minus kod mene.. ;)
Sta cu kad ne postizavam B( (baska sto nisam fotograf).
galerija.57vlad,
-> #55, djcorto>> Nemoj slucajno da se izreknes cime se bavis u T. ;))
>
> Znamo mi, ali ako bude dobar necemo reci ;)
Da samo znate cime se ja sve tamo bavim... B)(
galerija.58kum.djole,
-> #57, vlad>> Da samo znate cime se ja sve tamo bavim... B)(
U -gde- se baviš -čime- ? ;)
Da ne bi bila zgubidanska poruka, evo jedne fine fotografije.
Autor je Milena Bosančić, asistent i učenik Dragana Tanasijevića,
član foto kluba "Novi Beograd".. i exmodel Aleksandra Dolgija. ;)
florija.gifgalerija.59vlad,
-> #58, kum.djole> U -gde- se baviš -čime- ? ;)
Uf, tesko je to objasniti. Treba videti na licu mesta ("mesta" u mnozini)
da bi se stekao makar i povrsan uvid B).
galerija.60dr.grba,
-> #54, djcorto>> Do kraja meseca ce biti zavrsen prostor stalne postavke, u koju
>> ce uci ovakvi prilozi :)
Ovo se zove: "Najava ministra Civilizacije koji ozbiljno shvata svoje
zadatke" (:
galerija.61marec,
E, pa da se i ja pridruzim.
Slika je jedan maleni rad u Photoshopu. Ja sam zaboravio kako sam je napravio,
a ko provali, nek pise. Dajem nagradu.
Ranx.
vrtlog.zipgalerija.63marec,
-> #61, marec> E, pa da se i ja pridruzim.
> Slika je jedan maleni rad u Photoshopu. Ja sam zaboravio kako sam je
> napravio, a ko provali, nek pise. Dajem nagradu.
>
> Ranx.
Sve sam lepo smislio, ali kad prebacim 9KB, Sezam me izbaci s veze.
Možda drugi put...
galerija.65djcorto,
Jos samo 12 dana .... ;)
Dakle, sve sto stigne do 31.3.1996. u ponoc (uz dobro lekarsko
opravdanje prihvatam svoje prvo logovanje 1.4.) ce biti uzeto u
obzir prilikom ziriranja.
Postoji realna mogucnost da ce izlozba biti priznata od strane
FSJ, i da ce se u ziriju naci i Gordan Pomorisac, KMF FSJ.
Sistem slanja znate - ako jos neko prijavljuje svoje radove,
neka se oglasi ovde ili u mailu.
Ako imate tehnickih problema oko upload-a, javite na vreme.
galerija.66marec,
-> #63, marecBaš bez veze...
Problem je bio tehničke prirode (tako mi reče dzakic), sliku (JPG) je samo
trebalo zapakovati (ZIP), pa sam je uploadovao bez problema.
Dakle, uz poruku 16.61 sada ide fajl VRTLOG.ZIP
Pozdrav!
galerija.67djcorto,
Obavestenje i ovde :
Svi koji rade UL radova za izlozbu, neka to ucine slanjem ZIP
fajla. Marec-ovo iskustvo je dovoljan nauk.
Dakle, rok je i dalje 31.3.1996. u ponoc. Ako bude problema sa
ULom, bar ce poruke stici, racuna se i to :)
Dakle, prijava meni u mail, a slanje radova u grupu, ili meni na
mail ako se niste ranije prijavili.
galerija.68miobrado,
Zahvaljujem upravi na podršci oko skeniranja i ul. fotografija za izložbu.
Takođe, ovom prilikom, napominjem da za predmetna autorska dela (arhive pod
nazivom miobrado 1. - 9.), dakle fotografije koje treba da budu ul. u grupu
IZLOZBA te konferenciju EXTRA.9 (fotografija) zadržavam sva autorska prava
osim onih koja su predviđena propozicijama konkursa.
Drzne li se neko, fizičko ili pravno lice, i neovlašćeno ih publikuje u
bilo kom vidu - teraćemo se ako treba i do haškog suda, zbog kršenja mojih
autorskih prava!;))
galerija.69djcorto,
Za one koji jos ne znaju, i sekiraju se sto je rok prosao :
ROK ZA SLANJE FOTKI ZA PRVU SEZAMOVU IZLOZBU FOTOGRAFIJA JE
PRODUZEN DO 7.4. IZ TEHNICKIH RAZLOGA.
Tehnicke razloge smo proteklih "praznika" vi osetili na svojoj
kozi ....
galerija.70calex,
-> #69, djcorto<!> Tehnicke razloge smo proteklih "praznika" vi osetili na svojoj
<!> kozi ....
Koze ne gajimo. ;)
galerija.71schef,
-> #69, djcorto=- ROK ZA SLANJE FOTKI ZA PRVU SEZAMOVU IZLOZBU FOTOGRAFIJA JE
=- PRODUZEN DO 7.4. IZ TEHNICKIH RAZLOGA.
A hoće li te fotke biti okačene ovde za nas koji ne možemo da
doletimo u BG? ;)
Srleř
galerija.72darone,
-> #71, schef>> A hoće li te fotke biti okače ovde za nas koji ne možemo da doletimo
>> u BG? ;)
Ne. Što bi bile?
galerija.73djcorto,
-> #71, schef> A hoce li te fotke biti okacene ovde za nas koji ne mozemo da
> doletimo u BG? ;)
Naravno da hoce :) Nagradjeni ce biti i u Racunarima, a desice
se i katalog ...
galerija.74miobrado,
-> #68, miobrado>> IZLOZBA te konferenciju EXTRA.9 (fotografija) zadržavam sva autorska
>> prava osim onih koja su predviđena propozicijama konkursa.
Da, preciziram (jer usled tehničkih poteškoća datoteke koje su vezane uz
poruke ne nose nazive miobrado 1. - 9.).
Dakle, redi se o sledećim datotekama (skeniranim fotografijama):
1.jpg - vezana uz poruku broj 14908 u grupi IZLOZBA
2.jpg - vezana uz poruku broj 14909 u grupi IZLOZBA
3.jpg - vezana uz poruku broj 14910 u grupi IZLOZBA
4.jpg - vezana uz poruku broj 14911 u grupi IZLOZBA
5.jpg - vezana uz poruku broj 14912 u grupi IZLOZBA
6.jpg - vezana uz poruku broj 14913 u grupi IZLOZBA
------------------------------------------------------------
7.jpg - vezana uz poruku broj 16.254 u konferenciji EXTRA.9
8a.jpg - vezana uz poruku broj 16.255 u konferenciji EXTRA.9
8b.jpg - vezana uz poruku broj 16.256 u konferenciji EXTRA.9
9.jpg - vezana uz poruku broj 16.257 u konferenciji EXTRA.9
------------------------------------------------------------
Tek, toliko da se zna.
Pozdrav, miobrado!
galerija.75kum.djole,
-> #73, djcorto>> Naravno da hoce :) Nagradjeni ce biti i u Racunarima, a desice
>> se i katalog ...
Oho, mašala. :) Bravo za organizatore!
galerija.76marec,
-> #74, miobrado> 7.jpg - vezana uz poruku broj 16.254 u konferenciji EXTRA.9
> 8a.jpg - vezana uz poruku broj 16.255 u konferenciji EXTRA.9
> 8b.jpg - vezana uz poruku broj 16.256 u konferenciji EXTRA.9
> 9.jpg - vezana uz poruku broj 16.257 u konferenciji EXTRA.9
>
> ------------------------------------------------------------
>
> Tek, toliko da se zna.
>
> Pozdrav, miobrado!
Zar ne bi uslov ŠEST fotografija?
galerija.77kum.djole,
-> #76, marec>> Zar ne bi uslov ŠEST fotografija?
To su verovatno 'vanizložbene' fotografije. :)
Dešavalo se često da ovde šaljemo neka svoja nedela, osvežava temu
i doprinosi stvaranju novih tekstova i iskustava. Čuj, dešavalo se,
to je do osnivanja tekuće Galerije bila obaveza svakog časnog i
poštenog fotografa-sezamovca. ;)
galerija.78miobrado,
-> #76, marec
>> Zar ne bi uslov ŠEST fotografija?
Vidi, poruke broj:
a) 11959 (pod 3.) i 12263 (pod 3.) u grupi IZLOZBA, te
b) 16.249 u konferenciji EXTRA.9!
-----------------------------------------------------------------
S obzirom da ni jednog trenutka, od postanja na sistemu, ne gajim iluziju
da je SEZAMNET "tajno" opštilo - dobronamerno upozorenje, a u vezi
autorskih prava na predmetna dela (izložena u grupi izlozba te
konferenciji extra.9) glede npr. eventualno i "glavate gospode" iz Haga, i
dalje je, u skladu sa mojom voljom - važeće!
galerija.79djcorto,
-> #75, kum.djole> Oho, masala. :) Bravo za organizatore!
Trudimo se ;) Jos da su svi poslali slike ... O;)
galerija.80djcorto,
-> #76, marec> Zar ne bi uslov SEST fotografija?
Bese, Sest je i poslato u grupu, gde se racuna. Ono sto je slano
u EXTRA je miobradova zelja da radove podeli sa svima.
Dakle, ako ste poslali sest ili manje, ulaze u konkurenciju, a
ako ste poslali vise, sve preko rednog broja 6 se smatra
dobrovoljnim prilogom.
galerija.81djcorto,
U okviru nase foto akcije, a kao izraz dobre volje, bice nam
odskenirano i dostavljeno nekoliko fotografija vodecih YU
majstora. Da ne biste drhtali pred velicinama, necu reci cije
slike ce se kaciti, ali bice dobro :)
Naravno, kacice se posle naseg ziriranja.
Rezultate mozete da ocekujete do oko 15.4. kao sto je i
najavljeno.
Da smutimo jos malo u istu poruku, do sada je punopravne i
konkurentne radove poslalo 6 autora. Za izlozbu IV ranga nam
nedostaje jos 4, tako da vas molim da ispunite formu i
posaljete radove.
galerija.82djcorto,
Zbog jos malo tehnickih razloga ;) produzuje se rok za prijem
radova do utorka, 9.4.1996. u ponoc.
Shodno produzecima, rok za ziriranje je produzen do nedelje,
14.4.1996.
Izvinjavam se svima koji su radove poslali do prvog roka, a
podsecam one koji nisu da sad vise nemaju opravdanja ;)
galerija.83djcorto,
OBAVESTENJE
ROK ZA PRIJEM RADOVA SE VISE NECE PRODUZAVATI ;)
Struja je stigla, redakcijski skener se usijao, kao i zaposleni
u redakciji, sta ste poslali poslali ste, sad grickajte nokte i
cekajte rezultate .... O;)
Rezuktati ce biti, naravno, posle ziriranja. Kako su svi moguci
rokovi, osim roka za ziriranje, pomerani, sad cemo malo da
pomeramo i to. Shodno intenzivnom ucescu polovine clanova zirija
i polovine predstavnika organizatora u pripremama i radu CAD
Foruma, koji je krajem sledece nedelje, kao i izlasku Racunara
broj 117 i Preseka (bilten CADUA) broj 8, koji se opet ticu
dobrog dela i ovde angazovanih, ziriranje nije moguce obaviti
pre 21.4. U to sve upada i Uskrs.
Nadam se da nemate nista protiv ovoga. Clanovi zirija ce moci
malo da otkisele utiske, jos jednom pregledaju pristiglo, i
donesu svoju odluku i ranije. Dalje je - ko jaci O;)
Detaljne izvestaje cete citati prvo ovde, a onda i u Racunarima
118 ;)
galerija.84dr.grba,
-> #83, djcorto>> Rezuktati ce biti, naravno, posle ziriranja. Kako su svi moguci
>> rokovi, osim roka za ziriranje, pomerani, sad cemo malo da
>> pomeramo i to. Shodno intenzivnom ucescu polovine clanova zirija
Zamolio bih kandidate koji su spremili značajna novčana sredstva za
potkupljivanje žirija da ne zaborave i mene <:
Aj' pa držim vam fige! Neka pobedi najbogat...k-hm.. najbolji! (:
galerija.85djcorto,
-> #84, dr.grba> potkupljivanje zirija da ne zaborave i mene <:
Kupite (odeljite,iscupajte iz plota .... po izboru) najvecu
motku za modulatora O;) ona je i najveci od svih nas :))))))
galerija.86djcorto,
Medjunarodna foto izlozba FK Novi Beograd se otvara 18.4.1996. u
18h u Muzeju savremene umetnosti.
galerija.87djcorto,
Dok cekate rezultate fotografske izlozbe, da najavim:
Sledece izlozbe, po redosledu, ce biti:
"Moja najdraza erotska slika"
U obzir dolaze skenirane, odnekud skinute ;) i pokupljene fotke,
kao i originalna zlodela. Da nas neko ne bi jurio, trudite se da
ne krsite niciji copyright. Sastav zirija ce biti naknadno
odredjen, a bice malo iznenadjenje ;)
"Virtual Art" iliti rendering - ima nas koji i to radimo, pa se
predstavite. Dorade u Photoshopovima i slicnom NE DOLAZE U
OBZIR! Kako slike nez detaljnog navodjenja softvera i hardvera
nece biti razmatrane, pripazite ;) Najavljujem ovo dovoljno rano
da biste se pripremili, a interesenata vec ima. Kako je ovo
ozbiljna oblast, potrudicemo se da i nagrade budu adekvatne ;)
Itd ...
Fotografija se oduzila skoro dva meseca. Za predstojece izlozbe
rokovi ce morati da budu po mesec dana, radi dinamike. Jedini
razlog da to ne bude tako ce biti tehnicke prirode - nista u
vezi sa racunarima ne radi bez struje .... ;>
So, nadam se da vas ovo zanima. Ako ima predloga ....
Ostale zanimljive (i one druge O;)) priloge saljite i ovako, da
tema ne zvrji prazna :)
galerija.88biber,
-> #87, djcorto>> Fotografija se oduzila skoro dva meseca. Za predstojece izlozbe
>> rokovi ce morati da budu po mesec dana, radi dinamike. Jedini
Zaboravi dinamiku :)
Koliko primecujem ljudi pored svog redovnog posla nemaju bas
vremena da jure za izlozbom. Zato neka rokovi budu dovoljno
dugi, da se moze sve uraditi natenane i sa zadovoljstvom.
galerija.89kum.djole,
-> #87, djcorto>> "Moja najdraza erotska slika"
>> U obzir dolaze skenirane, odnekud skinute ;) i pokupljene fotke,
Ih, pa kome ćete slati nagradu..?.. prima: McHenry's BBS.. ? ;)
Mislim da je prikladnije pustiti tuđa dela van konkurencije,
a erose naterati da sami budu kreatori svoje omiljene erotske
fotografije, ukradu nečiju ideju i potpišu se kao plagijatori.. ;)
>> kao i originalna zlodela.
E.. to već dolazi u obzir.. O;)
galerija.90djcorto,
-> #88, biber> Koliko primecujem ljudi pored svog redovnog posla nemaju bas
> vremena da jure za izlozbom. Zato neka rokovi budu dovoljno
> dugi, da se moze sve uraditi natenane i sa zadovoljstvom.
Zato je i najava dovoljno rano :) ne brini, ni meni ovo nije
redovan posao, kao sto mozes pretpostaviti. ;)
galerija.91djcorto,
-> #89, kum.djole> Mislim da je prikladnije pustiti tuda dela van konkurencije,
> a erose naterati da sami budu kreatori svoje omiljene erotske
Eto dobrih predloga .... jos ? :)
Da, ziriranje photo izlozbe treba da bude uskoro, kad ovde
procitate rezultate znacete ;)
galerija.92kum.djole,
-> #87, djcorto>> Sledece izlozbe, po redosledu, ce biti:
>> "Moja najdraza erotska slika"
A može li orjentaciono, odoka, ofrlje, period održavanja izložbe ? :)
galerija.93djcorto,
-> #92, kum.djole> A moze li orjentaciono, odoka, ofrlje, period odrzavanja
> izlozbe ? :)
Foto izlozba ce biti okacena odmah po zavrsenom ziriranju.
Ziriranje je, kao sto svi znaju, proces koji tece O;)
Da li ste raspolozeni da opet pravimo grupu za slanje radova ili
da se salje ovde ?
Kad bolje razmislim, kum je u pravu - ziri i nagrade za erotske
fotke su besmisleni, osim ako se radi o autorskim zlodelima.
So, napravicemo dve kategorije .... ;)
O detaljima naknadno ... :)))
galerija.94biber,
-> #93, djcorto>> Da li ste raspolozeni da opet pravimo grupu za slanje radova ili
>> da se salje ovde ?
Grupa, jer pretpostavljam da nije dobro da svako moze da skine i
koristi okacene slike kako mu se hoce. Poruka o kopirajtu, koju sam
video uz neku od okacenih slika, nema vrednost kod nas.
galerija.95miobrado,
Sinoć je, u Galeriji doma kulture - Vrbas, otvorena izložba "YU paleta
mladih". Izbor radova, sačinila je Svetlana Mladenov. Publici su
predstavljena ukupno 23 (dvadesettri) rada, sledećih autora:
- Ivana Bjelica (Novi Sad),
- Slobodan Bojović (Kragujevac),
- Dejan Grba (Beograd),
- Dejana Marišan (Novi Sad),
- Mihael Milunović (Beograd),
- Dragana Knežević (Beograd),
- Slavenka Kovačević (Beograd),
- Miško Pavlović (Beograd),
- Emil Sfera (Pančevo) i
- Vladislav Šešlija (Novi Sad).
U predgovoru kataloga, autor postavke, zapažjući bitne tendencije na
jugoslovenskoj likovnoj sceni devedesetih, između ostalog, veli:
"Duh rezignacije, otuđenosti, usamljenosti, melanholije i ravnodušnosti
"nove figuracije" sa početka devedesetih nastavlja se i produžava u
delima pojedinih najmlađih umetnika sredine devedesetih, dok se kod
jednog dela najmlađih okrenutih figuraciji javlja novo osećenje radosti
slikanja skoro naivno dečije ushićenje pred platnom. Ove slike su više
poetske i lirske konotacije. Ponegde figura i predmet skoro nestaju
utopljeni u igru bojevih površina, a ponekad sasvim nestaju ustupajući
mesto arhitekturalnim oblicima."
Ista, za autore izloženih dela -koji, generacijski pripadaju "najmlađim
umetnicima"- veli, da im je zajedničko: "pomalo ironično, duhovito i
humorno obrađanje gledaocu".
Izložba je, za posetioce, otvorena do 15. juna 1996. godine, a "ko voli
- nek izvoli"!
galerija.96djcorto,
Tamtramtaaaaam !
(ovo su bile fanfare)
Dame i gospodo, konacno ste docekali kacenje Prve Sezamove
izlozbe fotografija :)
Ziri u sastavu:
Gordan Pomorisac, KMF FSJ
Djordje Grujic, FA II FSJ (djcorto)
Dejan Balinda (balinda)
Milos Nikolic (mnikolic)
odabrao je za izlaganje sledece fotografije:
Marec (Ranko Tomic, FK Sumice)
1. Slucajne kompozicije 1
2. Emese, sta je to s tobom ?
3. Mrtva sestra
Miobrado (Milutin Obradovic)
4. Prolece
Biber (Boris Daljevic)
5. Crazy Little Thing Called Love
Darone (Darko Stanicic)
6. Bez naslova 2
7. Bez naslova 3
Dpaun (Paun Es Durlic)
8. Pedja
9. Bas si slatka
10. Osmeh
11. O!
Ketama (Tamara Blagojevic)
12. Beg
13. Gato
14. Katarina
15. Tatoo
16. TB
Veca (Predrag Dencic)
17. Krstenje
Kum.djole (Djordje Karan)
18. Kontra
Mantoniadis (Makis Antoniadis)
19. No name 2
Vstan (Vladimir Stankovic)
20. Jarboli
21. Kamena kuca
22. Drama
ukupno 22 fotografije od 10 autora. Po propozicijama FSJ,
izlozba je IV ranga.
Dodeljene su nagrade :
Prva nagrada za kolekciju : Ketama (Tamara Blagojevic)
Prva nagrada za fotografiju : Dpaun (Paun Es Durlic)
za fotografiju Pedja
Druga nagrada za fotografiju : Veca (Predrag Dencic)
za fotografiju Krstenje
Treca nagrada za fotografiju : Kum.djole (Djordje Karan)
za fotografiju Kontra
Pohvale za fotografiju:
Marec (Ranko Tomic), za fotografiju Slucajne kompozicije 1
Vstan (Vladimir Stankovic), za fotografiju Kamena kuca.
Nagrade su :
Prva nagrada za kolekciju i Prva nagrada za fotografiju:
sest meseci pretplate na SezamNet
Druga nagrada za fotografiju:
sestomesecna pretplata na Racunare
Treca nagrada:
jedan primerak Racunara i tri meseca 40 minuta po pozivu dnevno
Uz to, fotografska grupa FIA poklanja :
Nagradjenima za fotografiju po jedan primerak casopisa
L'Impossible
Nagradjenoj za kolekciju i pohvaljenima po jedan kalendar
L'Impossible za 1996.
Sve nagrade u dogovoru sa Redakcijom podici u redakciji
Racunara ili na SezamNet-u.
galerija.97djcorto,
Prva nagrada za fotografiju, Pedja. Autor: Dpaun
dpaun1.jpggalerija.98djcorto,
Druga nagrada za fotografiju, Krstenje, autor Predrag Dencic
krstenje.jpggalerija.99djcorto,
Treca nagrada za fotografiju, Kontra, autor kum.djole
kum5.jpggalerija.100djcorto,
Prva iz prvonagradjene kolekcije - Beg, autor Ketama
ketbeg.jpggalerija.101djcorto,
Druga u kolekciji - Gato
ketgato.jpggalerija.102djcorto,
Treca u kolekciji - Katarina
ketkat.jpg