FORUM.1

14 Nov 1989 - 23 Nov 1999

Topics

  1. gde.smo (1029)
  2. svet (145)
  3. jugoslavija (470)
  4. ljudska.prava (244)
  5. stranke (652)
  6. vlada (61)
  7. novine (51)
  8. bonton (105)
  9. trac (66)
  10. literatura (128)
  11. muzika (358)
  12. pokretne.slike (70)
  13. strip (30)
  14. devojke (343)
  15. klub (282)
  16. sport (264)
  17. zvezde (60)
  18. price (65)
  19. civilizacija (74)
  20. vazduhoplovstvo (74)
  21. religija (90)
  22. razno (273)

Messages - sport

sport.101 balinda, -> #96, kanda
:: Uopšte ne ispaštam zbog tvog 'pisanija'. žak naprotiv. Fakat :: imaš ohoho poruka (kada sve to stižeš ?), ali se nikako ne bi :: moglo reći da pričaš sam sa sobom. Pored toga, niko ne sprečava :: druge korisnike da učestvuju u FORUMu. Za to i nije potrebno *tako* mnogo vremena! Međutim, strada kvalitet. :-(( Uopšte ne pročitam šta sam "izžvakao" na tastaturi. Zato se redovno zaprepastim, (kada kasnije pročitem nečiji REPLY) koliko sam gramatičkih grešaka, progutanih slova i sl. "ukucao". Draže bi mi bilo da manje polemišem a da kvalitet bude bolji! Možda bi SYSOPi mogli da uvedu VOTE za *naj* prilog meseca? (žinimi se da je već bilo takvog predloga?) Ako bih to rekao da radim iz izvesnog idealizma najmanje bih slagao. Verovatno postoji neki interes, ne znam koji? Možda će se moje "angažovanje" nekako isplatiti? Altruizam je, kažu, uvek samo prikriven egoizam?. Što se tiče "priče sa samim sobom"; to i nije bila poenta *opavdane* zamerke. Reč je bila o još par, meni sličnih, ljudi sa Foruma.
sport.102 balinda, -> #99, kanda
:: Pardon, ali propast ZAPADA i propast SVETA uopšte nije isto :: - reč je o savim različitim temama, koje i nastaju sa sasvim :: različitim motivacijama. Na knjizi koju sam (samo pukim slučajem) uzeo za primer zaista se nalazi naslov SMAK SVETA, međutim reč je o propasti ZAPADA. Da bi kratko ilustrovao, citiraću jednu rečenicu iz predgovora: "....Dakle, ovaj predgovor ima funkciju uvođenja čitaoca u novu oblast misli, odnosno u ideju da je "smak sveta" upravo aktualnost kulture Zapada...." Na primer u najnovijem broju "Pregleda" američke ambasade (br 248), pominje se i istorijat "mišljenja" o propasti kapitalizma i to od strane i levih i desnih stručnjaka. Naravno, "Pregled", kao propagandni list, likuje nad činjenicom da je kapitalizam ne samo preživeo teške decenije, već je održao i ojačao vitalnost. Tu se slažem i mislim da nema spora, ali kriza ostalih "vrednosti" potresaju i Zapad. Naravno da će pojedini intelektualci želeti da na tome zarade novac, ali ne bih baš sve odbacio kao neosnovano! Ima jako mnogo i ozbiljnih mišljenja o "smaku sveta" i to bez obaveznog uništenja fizičkog života. :: Pored toga, ako pod 'vrhunskim intelektualcima' podrazumevaš :: SAMO D. Kalajića :: D. Kalajić ? Ne shvatam ga ozbiljno. U zadnje vreme voli da :: priča priče o mračnim, tajnim, i naročito moćnim organizacijama :: koje vladaju svetom (masoni...). Naravno, reč je o zanimljivom :: štivu (D.K.-u se ne može osporiti slatkorečivost, stil...), ali, :: kažem... ništa se od toga ne može proveriti - može se samo :: verovati ili ne. Meni, pak, Kalajić deluje ljigavo i pederasto, iako se predstavlja kao odličan poznavalac vina i žena. Međutim D. Kalajić jeste intelektualac i EVROPLJANIN. Nije reč samo o formalnom obrazovanju već (u prvom redu) o širini njegovog interesovanja. O masonima je dosta teško bilo šta proveriti, ali u njegovim delima ima pozivanja na argumente. Druga je stvar što ja nemam dovoljno obrazovanja da bih merodavno procenio. :: Što se D. Kalajića tiče, i njemu i nama je kristalno jasno da se :: knjiga koja se zove 'SMAK SVETA' i sadrži odgovarajuće tvrdnje, :: NEUPOREDIVO bolje prodaje i dakle donosi NEUPOREDIVO više para.. I meni se čini da voli granične, teško dokazljive i provokativne stavove, međutim on to i ne krije: "....Tako sam dakle stao pred alternativu: stvarati rečnik "smaka sveta" sa stanovišta potvrđivanja njegove aktuelnosti, ali sa stanovišta odbijanja da postoji takav fenomen? Odlučio sam se za prvu alternativu, jer je ona očigledno korisnija, a uz to obostrano - i za pisca i za čitaoca - zanimljivija." Međutim njegovo "pisanije" je vrlo provokativno, i da je samo to, već ima razloga za postojanje. Međutim, njegova alokvencija podrazumeva i vrlo mnogo pozivanja na argumente. :: Poenta je u tome koje od tih priča su ozbiljne : ti nisi :: precizno zauzeo stav o tome ; ja sam npr. krajnje nesklon :: verovanju u priče o propasti sveta, kao i zapadne civilizacije. Nemam čvrst stav o tome. Može biti na sreću? Ali na nesreću nemam ga zato što o tome nisam dovoljno razmišljao. "Smak sveta" sa pročitao pre jedno 6 godina i to me je malo "trglo", posle sam na to zaboravio ali sam po nekad nailazio i kod drugih autora na tragove takvog razmišljanja čak i kada im to nije bio cilj. Bojim se da nije reč *samo* o modi? Kalajić lepo objašnjava da reč "propast" treba shvatiti samo uslovno a knjiga sadrži 372 stranice (!) dosta ozbiljnog razmišljanja o tome. Posle kaži da ne bi bio dobar akviziter ! :-)))
sport.103 balinda, -> #95, dejanr
:: Najzad, mi čELIMO :: što više poruka na SEZAM-u, možda bi voleli da ih je i malo :: više u PC konferenciji ali ih rado čitamo i ovde! Prebacite PCST temu iz Foruma (gde joj nije mesto) u PC konferenciju i biće (skoro) podjednako priloga. :-)
sport.104 kale, -> #81, balinda
>> U ovu (propalu?) civilizaciju Rusi će ući sa izvesnim >> zaostatkom, ali sa potencijalno velikom prednošću. Isto važi u >> nekoj meri i za nas. Moguće je da Ruska (ili naša) varijanta izbegne neke greške prethodnika. S druge strane, brze i *drastične* promene čine da se mnogi u njima ne snalaze. Ne mislim na pripadnike vlasti, mislim na obične ljude. Kada se čovek ne snalazi u nekoj situaciji on reaguje agresivno. Stare vrednosti i ideali nestaju, a novih još nema da ih zamene. Da li su ideali neophodni? Mislim da su naročito potrebni u nemaštini, ili ideali ili neka nada za boljim životom. žovek koji ne vidi mogućnost da nešto popravi u svom životu je nezadovoljan i nesrećan. Kad mu se skupi ovog nezadovoljstva, potražiće negde oduška svome jadu. Neko će se povući u sebe, neko će se opijati, neko će tući ženu, neko će ići na utakmice u nadi da će "biti izazvan". Dokaz za postojanje ovih poslednjih su i dve srčane makljaže, jedna na utakmici Crvene Zvezde i Partizana, druga na utakmici Hajduka i Dinama. U ova dva slučaja se ne može govoriti o međunacionalnim sukobima. Kako će se ponašati ogroman broj građana odrastao u socijalizmu kada se preduzimljiva i sposobna manjina počne izdvajati svojim materijalnim blagostanjem (pošteno zarađenim!)? Hoće li ova većina početi da propagira "jednake stomake" i da onu najuspešniju manjinu naziva lopovima? Mene ovo ne bi začudilo. Pozdrav, Kale
sport.105 dejanr, -> #56, dpozaric
>> Ja nisam anoniman poput ILIJE MATICA. Ako trebas >> podatke o meni, otkucaj USERS. Sve sto procitas tocno >> je. Redakcija me nazvala i provjerila, pa pitaj njih ako >> ne vjerujes. U stvari USERS DPOZARIC neće dati ništa jer je Dražen sebi postavio ANONIMUS fleg. Pretpostavljam da je u pitanju neka greška jer mi ANONIMUS fleg izgleda "nespojivo" sa predstavljanjem u !INFO. U čemu je stvar? Pozdrav, Dejan
sport.106 dejanr,
Da li sam ja to bio "u krivu"? Boban 9 meseci, Dinamo 6 utakmica, Zvezda 2. Ali, srećom, postoji rok za žalbu...
sport.107 dpozaric,
Gledam ovu utakmicu veceras, i zakljucujem samo jedno: Zagrebacka publika je dokazala da ne zasluzuje takav spektakl, jer je ne zanima nogomet. :-((( Zalosno, ali istinito. Kod nas nogomet na stadionima gubi utrku sa politikom. Slava mu. Drazen
sport.108 dejanr,
Suvišno da pitam jel gledate svetsko prvenstvo (gledam sada logove, kad je prenos utakmice naše reprezentacije, a ono SEZAM slobodan... neviđeno!). žudi me da ovde nema komentara. Ako mogu ja da počnem, ne znam odakle onom Osimu ideja da više u tim stavlja Sušića u Vujovića? Maltene otkad znam za sebe u timu oni, još me samo čudi da nema Gu(n)delja. Kako je moguće da cela Jugoslavija OSIM SELEKTORA vidi koliko Sušić bedno igra.
sport.109 mnikolic, -> #108, dejanr
:: Ako mogu ja da ponem, ne znam odakle onom Osimu ideja da :: više u tim stavlja Sušića u Vujovića? Maltene otkad znam za :: sebe u timu oni, još me samo udi da nema Gu(n)delja. Kako :: je moguće da cela Jugoslavija OSIM SELEKTORA vidi koliko :: Sušić bedno igra. Najpre Sušić. Po meni je žalosno to što najstariji čovek u reprezentaciji spada u one koji najviše pružaju. Neki se možda neće složiti sa mnom ali činjenica je da je do sada na primer naša najveća _zvezdica_ Piksi igrao očajno - po meni čak dovoljno očajno da bih pre menjao njega nego Safeta. Safet je inače najzaslužniji za Jozićev fenomenalan i naš jedini gol protiv Kolumbije, dao je prvi gol Emiratima, njegove lopte su daleko preciznije i lucidnije od Piksijevih. Piksijev jedini potez do sada je slobodan udarac protiv Nemaca kada je Jozic postigao gol. Pošto su nas Nemci razbili, to i nije tako značajno.Dakle, za mene nema dileme, Sušić je zaslužio i treba da igra i dalje, a mladji bi morali malo više da potrče. Što se Zlatka tiče, nisam siguran. Neosporno je da čovek zna znanje ali mu nikako ne ide. Mislim da je od prve utakmice igrao u tandemu sa Darkom da bi igrao mnogo bolje jer ne bi na njega bio svaljen toliki psiholoski pritisak da je on čovek koji mora dati gol a ako ne uspe do 60-og minuta zamena! To nije fer. Ja bih ga bar joć jedno poluvreme probao sa Špancima ali obavezno zajedno sa Darkom. Garantovano bi tako postigli bar jedan gol. P, m.
sport.110 madamov, -> #108, dejanr
>> Ako mogu ja da počnem, ne znam odakle onom Osimu ideja da >>više u tim stavlja Sušića u Vujovića? Maltene otkad znam za >>sebe u timu oni, još me samo čudi da nema Gu(n)delja. Kako je >>moguće da cela Jugoslavija OSIM SELEKTORA vidi koliko Sušić >>bedno igra. Samo ti počni, baš sam čekao jednog sagovornika na temu WORLD CUP i sve oko njega. Što se tiče Papeta i Vujovića, mislim da i sam Osim vidi koliko Zlatko loše igra, ali ga iz inata prema svim ovim novinarima koji su posle utakmice sa Nemačkom počeli da ga kude na vulgaran način ostavlja u timu, pa ga kasnije zameni. Pape jeste spor i mator, ali nije igrao ni protiv Nemačke, a ni protiv ostalih, ništa slabije od nekih drugih igrača. Mene čude neke druge stvari: zašto protiv Emirata nije igrao i zašto, sigurno, protiv Španije neće igrati Jarni koji se dokazao protiv Kolumbije? Zašto se Piksi toliko nervira? Šta će sa reprezentacijom u Italiji "šef za bezbednost", onaj "kako li se zvaše" penzionisani Udbaš? Na svetskom prvenstvu u Španiji smo prošli onako kako smo prošli najviše zbog gomile nepotrebnih ljudi koji su bili sa reprezentacijom, a evo to se i sad ponavlja. Dotični general, šef za bezbednost ( kao da karabinjeri ne paze na naše igrače, pa smo mi poslali jednog da im pokaže kako to treba da se radi ) je isterao grupu francuskih novinara koji su sa Piksijem imali unapred zakazan intervju, da bi ga "zaštitio" od njih, a sam Piksi ga je ubeđivao da pusti ljude da rade svoj posao, uostalom on je s njima razgovarao i pozvao ih da dođu. Što se Gudelja tiče, on, na žalost, više ne igra fudbal. Koliko se sećam, trebalo je da pređe iz Hajduka u Dinamo, a onda je dobio žuticu, posle koje nije uspeo da se oporavi. Sada je jedan od trenera olimpijske reprezentacije. Mislim da bi nam jedan takav igrač sada dobrodošao u reprezentaciji. On je kod Miljanića u reprezentaciji igrao nešto što danas u njoj treba da igraju Katanec i Brnović. Dok za ovog prvog ima mesta, mislim da Brnović ničemu ne služi. Ne ume da uštopuje loptu, večito je sam na levoj strani i dobija lopte koje doda prvom do sebe, umesto da proba da prođe ili centrira ( u ove tri utakmice dvaput je centrirao, jednom u gol-aut, drugi put na drugu stativu gde nije bilo nikog od naših igrača ). Gudelj umesto njega bi bio prava stvar ( on je znao sve što ovaj ne zna ).
sport.111 madamov,
Pošto je sinoć završeno takmičenje po grupama na svetskom prvenstvu, evo i kostura utakmica za nastupajući Kup sistem: 1/8 1/4 1/2 ITALIJA ---------- | Rim, 25.6. |------- | | URUGVAJ ---------- | Rim, 30.6 |---------- R.IRSKA ---------- | | | | | Đenova, 25.6. |------- | | | RUMUNIJA --------- | Napulj, 3.7. |------------- ŠPANIJA ---------- | | | | | Verona, 26.6. |------- | | | | | | JUGOSLAVIJA ------ | | | Firenca, 30.6 . |---------- | BRAZIL ----------- | | | | | Torino, 24.6. |------- FINALE: | | Rim, 8.7. | ARGENTINA -------- | | SR NEMAžKA ------- ZA 3. MESTO: | | Bari, 7.7. | Milano, 24.6. |------- | | | | HOLANDIJA -------- | | Milano. 1.7. |---------- | žSSR ------------- | | | | | | | Bari, 23.6. |------- | | | | | KOSTARIKA -------- | | Torino, 4.7. |------------- ENGLESKA --------- | | | Bolonja, 26.6. |------- | | | | BELGIJA ---------- | | Napulj, 1.7. |---------- KAMERUN ---------- | | | Napulj, 23.6. |------- | KOLUMBIJA -------- Kao što vidite, mi u četvrtfinalu sa Brazilom, pa u polufinalu sa Italijom, a onda finale sa Belgijom, Engleskom, Nemačkom ili Holandijom, sve to ako pobedimo Španiju u utorak u 17 časova. To je ono čemu se nadamo i za šta navijamo, a onako realno, po meni, u finalu će igrati Italija sa pobednikom iz utakmice SR Nemačka-Holandija.
sport.112 dejanr, -> #109, mnikolic
>> Po meni je žalosno to što najstariji čovek u reprezentaciji ˘Ę>> spada u one koji najviše pružaju. Neki se možda neće >> složiti sa mnom... Evo ja neću :) Nije sve u toj jednoj lopti koju je slučajno dodao pa ni u tom golu (ako hoćeš, i Piksi je dodao loptu pred onaj gol sa Nemcima). Stvar je u tome koliko je lopti Sušić izgubio u duelu sa Nemcima i Kolumbijom (ono sa Emiratima i ne računam u utakmicu), to se ne može prebrojati! Piksi je po meni mnogo bolje igrao na srediti terena, Sušić je pravio više štete no koristi.
sport.113 dejanr, -> #110, madamov
>> mislim da i sam Osim vidi koliko Zlatko loše igra, ali ga >> iz inata prema svim ovim novinarima koji su posle utakmice >> sa Nemačkom počeli da ga kude na vulgaran način ostavlja u >> timu Sasvim mi to izgleda verovatno. U stvari Osim vodi neki veliki rat sa novinarima, naročito onim iz "sen(zn)acija čista iz sportskog lista. Samo, ako tim sastavlja uinat nekome, onda ćemo daleko stići. Mada se nešto bojim da nećemo daleko stići ma kako sastavljao tim...
sport.114 dejanr, -> #111, madamov
>> Kao što vidite, mi u četvrtfinalu sa Brazilom, pa u polufinalu >> sa Italijom, a onda finale sa Belgijom, Engleskom, Nemačkom ili >> Holandijom, sve to ako pobedimo Španiju u utorak u 17 časova. He, he, ala ćemo da sameljemo Brazil...
sport.115 madamov, -> #112, dejanr
>> Evo ja neću :) Nije sve u toj jednoj lopti koju je slučajno >>dodao pa ni u tom golu (ako hoćeš, i Piksi je dodao loptu pred >>onaj gol sa Nemcima). Stvar je u tome koliko je lopti Sušić >>izgubio u duelu sa Nemcima i Kolumbijom (ono sa Emiratima i ne >>računam u utakmicu), to se ne može prebrojati! Piksi je po >>meni mnogo bolje igrao na srediti terena, Sušić je pravio više >>štete no koristi. Posle utakmice protiv Nemačke u dnevnom listu "senzacija čista" je objavljena zanimljiva statistika baš što se ovoga tiče. Pape je imao 22 ili 23 pokušaja dodavanja, od kojih je 17 završilo neuspešno. Takva statistika je data za sve igrače, ali je Papetov procenat uspešnosti bio daleko najmanji.
sport.116 madamov, -> #113, dejanr
>> Sasvim mi to izgleda verovatno. U stvari Osim vodi neki >>veliki rat sa novinarima, naročito onim iz "sen(zn)acija čista >>iz sportskog lista. Samo, ako tim sastavlja uinat nekome, onda >>ćemo daleko stići. Mada se nešto bojim da nećemo daleko stići >>ma kako sastavljao tim. Sa njima naročito. Toliko su pljuvali po Osimu, da je ovaj načisto poludeo. Najnovija informacija je da do kraja Svetskog prvenstva Osim neće kontaktirati sa našim novinarima. Juče sam u "senzaciji čistoj" čitao dosta blaže kritike Osima i reprezentacije, čak je bio štampan i urednikov osvrt na sve to u kome je on maltene rekao Osimu: "Izvini, ovi moji novinari su malo preterali."
sport.117 dejanr, -> #115, madamov
>> Pape je imao 22 ili 23 pokušaja dodavanja, od kojih je 17 >> završilo neuspešno. Takva statistika je data za sve igrače, >> ali je Papetov procenat uspešnosti bio daleko najmanji. Jedna od (retkih?) prilika kada se statistika slaže sa utiskom. I meni se sve vreme činilo da kad Sušić primi loptu... lopta izgubljena. Nešto razmišljam - garant ga Osim stavi u tim u utorak. Baš čudno!
sport.118 dejanr,
Šta kažete - koliko će biti Jugoslavija - Španija? Prognoze se primaju do početka utakmice. Ko bude najbliži ==> nagrada.
sport.119 zpavlovic, -> #118, dejanr
2:1 za Spaniju. p.s. Navijao sam za Brazil i Holandiju. Pa ...
sport.120 balinda, -> #118, dejanr
2:1 za YU
sport.121 madamov, -> #118, dejanr
Moja optimistička prognoza je 2:1 za Jugoslaviju. Samo sam promašio protivnika u četvrtfinalu. Nije Brazil, već Argentina ( na žalost za kvalitet budućih utakmica na prvenstvu, a na sreću po nas ako prođemo Španiju ).
sport.122 dejanr, -> #118, dejanr
Ja sam na žalost pesimista - 2:0 za Špance. Šta li ću da radim sa višim nivoom ako dobijem nagradu :))
sport.123 jvalant, -> #118, dejanr
I ja sam optimista 2:1 za YU. P.S. BRAVO Kamerun !!!!
sport.124 braca, -> #118, dejanr
1:0 za Španiju.
sport.125 balinda,
Današnja utakmica bi mogla da bude najznačajnija fudbalska utakmica poslednjih decenija (za nas, naravno). Naročito ako se uzme u obzir da Maradona ima dva žuta kartona i da neće igrati protiv današnjeg pobednika!
sport.126 madamov, -> #125, balinda
Mislim da si pogrešio. Maradona ima jedan žuti karton.
sport.127 balinda, -> #126, madamov
To je vrlo moguće, međutim tako sam danas čuo na 202. Ja ne znam da ima i jedan žuti karton. Ne verujem da su pogrešili pa da su to samo onako rekli, no videćemo. Rekli su da su Argentinci u haosu bez obzira ko će pobediti u današnjoj utakmici iz razloga koji sam pomenuo. No dok ovo pišem poluvreme je (0:0). Sve je još uvek moguće.
sport.128 zarkob,
Dakle SPANCI PUKLI KO P...A 2 : 1 Ali da ne bese PIKSIJA ......... Jos kad bi Osim promenio Susica, zvanog slow-motion, i Ivkovica, zvanog gde-je-lopta, ostao bi nam samo jedan problem - sto moramo opet da igramo s nemcima (u finalu naravno) :-))))))))))))))))))) :-))))))))))))))))))))) (((((((((((((((((((((((-:
sport.129 jvalant, -> #118, dejanr
Neko pomenuo NAGRADU ! ;)))))))))))))
sport.130 jvalant, -> #128, zarkob
;)))))))>>>
sport.131 kale,
Napatih se ja prvo poluvreme zbog Ivkovića. Da se nije radilo o mom timu - sit bih se ismejao. Prođe i to. A sa onim pacerima i svetskim prvacima će već biti lakše. ;)
sport.132 dejanr, -> #118, dejanr
Nagrade? Zaslužili ih Balinda (poruka 22.118), Madamov (22.119) Jvaland (22.121). Nagrada je viši nivo (više vremena na sistemu) dok traje Mundijal. žestitam!
sport.133 dejanr, -> #131, kale
Da, optimizam raste. Najzad, što ne bismo pobedili i tu Argentinu? Ko beše posle nje? Biće, naravno, i klađenje za ovu utakmicu. Dakle, prognozirajte rezultat Jugoslavija - Argentina. Opklade se primaju do početka utakmice. Pozdrav, Dejan
sport.134 jvalant, -> #132, dejanr
Odlicno ce mi doci ova nagrada (imam 300 Bps :((((( ). :)))
sport.135 madamov, -> #132, dejanr
Šta da radim sa novih pet minuta po pozivu kad ni onda kad ih nisam imao nije mi bilo potrebno više od desetak minuta po pozivu. Inače, prosek po pozivu ( to je ono što mi STAT javlja ) mi je 5 minuta i 35 sekundi. Jel' može i ova kategorija da uđe u 20NAJ.TXT - najmanje prosečno vreme zauzimanja linije?
sport.136 madamov, -> #127, balinda
Izgleda da su delimično u pravu na 202. Dok sudija utakmice Argentina-SSSR tvrdi da nije da Maradoni žuti karton, mnogi moji prijatelji su videli da jeste. Međutim, tog žutog kartona nema u protokolu utakmice. Videćemo šta će od svega toga biti, FSJ je zatražio objašnjenje ove situacije od FIFA.
sport.137 madamov, -> #128, zarkob
PIKSIJU TREBA PODIĆI SPOMENIK !!!! Inače, meni se mnogo više svideo prvi gol. Kako je samo "polomio" Sančiza koji proleteo u gol-aut. Što se tiče ostalih igrača, svaka im čast, makar imali grešaka kao Tomica. Evo mojih ocena: Ivković 6.5 Spasić 9 Brnović 7 Hadžibegić 7.5 Jozic 7.5 Katanec 7.5 ( Vulić 7 ) Šabanadžović 8.5 Sušić 8.5 Pančev 7 ( Savićević Magic Dejo 8 ) Stojković 10+ Vujović 7.5
sport.138 madamov, -> #133, dejanr
Moj tip ostaje isti - pobeda Jugoslavije 2:1. Nadam se ovaj put bez produžetaka. >> Da, optimizam raste. Najzad, što ne bismo pobedili i tu >>Argentinu? Ko beše posle nje? Ništa teža utakmica od ove sa Španijom, ni ništa lakša. Nema favorita i lako može da se desi da odemo u polufinale. Posle nje, najverovatnije, Italija. Jedino neko čudo da se desi, pa da to budu Irci koji igraju sa Italijom u četvrtfinalu.
sport.139 varh, -> #133, dejanr
3:1 za Argentinu
sport.140 mnikolic, -> #137, madamov
Mogu samo da se složim sa tvojim ocenama (baš su po mom ukusu). Možda bih ipak Piksiju skinuo onaj plusić da ga ne pokvarimo :). Eh, još kada bi tako pametno odigrali sa Argentinom moglo bi se lako desiti da konačno Maradona ode u čabar. Strašno me je iznervirao nezaslužen poraz Brazila pa imam i motiv više da navijam za naše DELIJE. P, m. P.S. Još da crna braća prođu dalje... Pa finale zna se: Jugoslavija - Kamerun, YO!
sport.141 balinda, -> #135, madamov
:: Inače, prosek po pozivu ( to je ono što mi STAT javlja ) :: mi je 5 minuta i 35 sekundi. Jel' može i ova kategorija da uđe u :: 20NAJ.TXT - najmanje prosečno vreme zauzimanja linije? Uzimajući u obzir i brzinu modema!
sport.142 dejanr, -> #137, madamov
Zanimljive ocene. Zamisli da su naši uz istu igru izgubili (što je moglo da se desi, nisu ni Španci bili bez šansi mada mislim da su naši objektivno bili bolji) - verovatno bi bile MNOGO drugačije. Pobednik piše istoriju... Inače, mislim da si Ivkoviću i Sušiću dao previše.
sport.143 dejanr, -> #140, mnikolic
>> P.S. Još da crna braća prođu dalje... Pa finale zna se: >> Jugoslavija - Kamerun, YO! E što bi to bilo finale... Ala bi neko na kladionici uzeo pare... A i ti vreme na SEZAM-u za uspešnu prognozu...
sport.144 jvalant, -> #133, dejanr
I mpj tip ostaje isti: 2:1 ali za Argentinu.
sport.145 zpavlovic, -> #133, dejanr
Mislio sam da ce biti 2:1 za nas, ali nisam smeo da verujem. Posto sam cesto pogadjao rezultat, ali promasivao pobednike, tipovah na Spance. Dakle 1:0 za Argentinu ? P.S. Samo da mi se ne omakne pa da jedanput i pogodim ?
sport.146 vcalic,
Engleska - KAMERUN 1:2 Sta kazete?
sport.147 mnikolic, -> #146, vcalic
Kazem: Engleska - KAMERUN 0:1 P.S. YU - Argentina penali
sport.148 draza,
Pa da i ja dam prognozu. Jugoslavija : Argentina 1:0
sport.149 vkostic,
2.1 za Argentinu.
sport.150 dejanr,
1:0 za nas.
sport.151 rkorda, -> #133, dejanr
moj tip je 3:1 za Jugoslaviju (bez produžetaka)
sport.152 dkropek,
2:0 za Argentinu?
sport.153 rkorda, -> #151, rkorda
sada je negde 62 minut a nasi i dalje dobro igraju iako sa 10 igrača i dalje tipujem za naše ali sa produžecima.
sport.154 rkorda, -> #153, rkorda
Šta ekao idu prdužeci
sport.155 mpotrc,
Šta li se desilo da dobijem Sezam iz prve? ;)
sport.156 rkorda, -> #155, mpotrc
A ti izgleda nemaš televizor
sport.157 rkorda,
Bravo Iviću, ua Brnović (ne za junaćko čuvanje Maradone) nego za penal
sport.158 rkorda,
Naši nažalost i por bolje igre idu kući čiveli za dobru igřÚńC%ÍÂ˙vN=║u
sport.159 jvalant,
Iznenadila me odlicna igra nasih; ali penali.... Ipak cestitke za igru nasih.
sport.160 dejanr, -> #159, jvalant
>> Iznenadila me odlicna igra nasih; ali penali.... >> >> Ipak cestitke za igru nasih. Naši su se zaista junački borili i ispali smo nesrećom. U stvari posle 90 + 30 minuta na onoj vrućini nije ni čudo što su i naši i Argentinci bili onako neprecizni pri izvođenju penala. Mislim da poraz ide direktno na dušu Osimu koji je glupo dozvolio da ostanemo sa 10 igrača. Jeste li primetili da je Argentinski trener u prvoj zgodnoj prilici promenio igrača koji je čuvao Stojkovića pošto je ovaj dobio žuti karton? Kada je ona naša budala onako glupavo dobila žuti karton (nije hteo da se pomeri kod slobodnog udarca!!) Osim je *morao* da ga promeni ili bar da dodeli Maradonu nekom drugom. Brnović je taj posao obavio izvanredno... ali kada je već bilo kasno. Isto tako se pokazalo koliko je bilo besmisleno na svim utakmicama stavljati u tim Sušića (mada ni Savićević nije igrao mnogo bolje kad ga je zamenio, zapravo igrao je grozno, jedino što je dao gol iz penala) i Vujovića (koji je samo pravio štetu). Jedino je upornost imala efekta kod Ivkovića koji je danas zaista izvanredno branio. Što se tiče sudije, na sitno nas je štetio ali se dobro iskupio kad je poništio onaj gol Argentinaca. Meni u stvari uopšte nije jasno zašto ga je poništio ali hvala mu! Ono što je u celoj stvari dobro to je što možemo da prestanemo da se sekiramo - zamislite da se sad treba ponovo nervirati u utorak! :)) Pozdrav Dejan
sport.161 vkostic, -> #160, dejanr
>> Naši su se zaista junački borili i ispali smo nesrećom. Da su se junacki borili, jesu. Da su dobro igrali, NISU. Napad: Devet nesposobnjakovica citavih 120 minuta NE MEZE da ugura loptu u gol visok 2.5 metra i sirok 7-8 metra. Odbrana: Sto je tesko zaustaviti nesposobne Argentince! Cak ih je i Kamerun zaustavio, a pri tome im dao i gol. Penali: Od pet penala promasiti tri. Ja to ne zovem nesreca nego trapavost. I to trapavost ljudi koji dobijaju milione dolara od sutiranja lopte. Ne, ovaj poraz se ne moze pravdati nesrecom. Pozdrav, V.K.
sport.162 madamov, -> #161, vkostic
>> Da su se junacki borili, jesu. Da su dobro igrali, NISU. Za tim koji igra sa 10 igrača i nadigra aktuelnog svetskog prvaka u utakmici koja je trajala 120 minuta i završila se nerešenim rezultatom ne može se reći ništa drugo osim da je igrao dobro. Za tebe je, možda, i Brazil igrao loše protiv Argentine u osmini finala, po rezultatu čak i lošije - izgubio je sa 1:0. >> Od pet penala promasiti tri. Ja to ne zovem nesreca nego >>trapavost. I to trapavost ljudi koji dobijaju milione dolara >>od sutiranja lopte. Penali su lutrija. I zato se za tim koji izgubi na penale može reći samo da je imao manje sreće.
sport.163 madamov, -> #160, dejanr
U pravu si što se tiče promene uloga kada je Šabanadžović dobio prvi žuti ( nepotrebno i po meni je sudija isforsirao taj prvi žuti karton, mada mi pored TV ekrana nismo videli da li je i koliko puta sudija opomenuo Šabanadžovića da se pomeri kod tog slobodnog udarca, a i Šabanadžović je stajao bar tri metra u stranu od živog zida, pa je i pitanje koliko je on tu smetao ). Što se drugog žutog kartona tiče, dovoljno je reći da je sam Maradona na press konferenciji posle utakmice priznao da tu nikakvog faula nije bilo, tj. da je on lepo isfolirao faul i pao bez veze. Da je u pitanju bio bilo koji drugi argentinski igrač, sudija se ne bi mašio za džep. Na ovom ( kao i na svim svetskim prvenstvima ) se favorizuju timovi koji su *nešto* u fudbalu, kao što je to Argentina. Za ovu moju tvrdnju argument da je ovo četvrta, od pet, utakmica na ovom SP na kojoj Argentina ima prednost od igrača ( protiv Kameruna i od dva igrača ) više. Sušiću bi zamerio samo propuštenu najbolju šansu na utakmici ( imao je najviše vremena kod te prilike da uradi šta je hteo, da smiri loptu i da pita golmana gde da mu šutira, samo je loše primio loptu ) i ništa više. Kod Vujovića je problem u tome što su za mesto u timu konkurisali on ili Pančev. I dok je Pančev samo napadač koji se ne vraća nazad, Vujović je igrač koji se priključuje odbrani i taj zadatak je imao i na ovoj utakmici ( seti se kad je zasmetao jednom Argentincu dovoljno da ovaj šutne loptu preko gola, sve je to bilo na tri metra od našeg gola, Pančeva tu ne bi bilo ). Onaj gol koji je postigla Argentina je neregularan, jer se videlo da je Buručaga loptu ubacio u gol rukom. Da Argentinci koriste i ruke u igri videlo se i kod naše šanse u poslednjem minutu prvog poluvremena kad je Jozić šutirao glavom, a jedan igrač iz odbrane skrenuo loptu rukom i golman je lako uhvatio ( pitanje je šta bi bilo da lopta nije skrenuta rukom ). Ne kažem da nas je sudija tu oštetio, ali je uobičajeno pravilo u fudbalu da kad lopta ide ka golu nema takozvane "napucane" lopte, tj. nenamernog igranja rukom u šesnaestercu. Koliko Argentinci ruke koriste s namerom, dovoljno ti je da se setiš Maradoninog gola Engleskoj sa prošlog svetskog prventstva, a i da se setiš jednog detalja sa ove utakmice kad je Troljo u napadu primio loptu rukom i 'ladno nastavio da igra, iako je sudija već svirao. Hoću da kažem da ruku koriste NAMERNO u igri, a ne slučajno. Na sudiji je kako će ovo da sankcioniše.
sport.164 mnikolic, -> #162, madamov
Vidim da ima raznih ocena igre i poraza naše reprezentacije. Ja imam samo jedan komentar: SMRADOVI su ponovo nezasluženo prošli Biću malo mirniji samo ako ih neka ekipa razvali sa tri gola razlike. I još nešto: Ko god ustvrdi da naši nisu igrali dobro i zakera oko nekih sitnica u najmanju ruku je nefer a vrlo moguće i totalni nepoznavalac fudbalske igre. BRAVO JUGOSLAVIJA!!!!!
sport.165 jvalant, -> #161, vkostic
>> Sto je tesko zaustaviti nesposobne Argentince! <Cak> ih je Kamerun >> zaustavio, a pri tome im dao i gol Nije to merilo za slabost nasih. Prije je to mjerilo za kvalitet Kameruna (pobedili su Romuniju,Kolumbiju i na proslom prvenstvu oduzeo bod Italiji). Sto se tice penala se slazem s tobom. Moze se promasiti tri penale, ali Brnovic i Hadzibegic nisu pucali penal nego dodali loptu golmanu. Pozdrav Janez P.S. Ipak BRAVO NASI !!!!!!!!
sport.166 dejanr, -> #163, madamov
>> Da je u pitanju bio bilo koji drugi argentinski igrač, >> sudija se ne bi mašio za džep. Na ovom ( kao i na svim >> svetskim prvenstvima ) se favorizuju timovi koji su >> *nešto* u fudbalu, kao što je to Argentina. Potpuno se slažem i baš zato se *nikako* nije smelo dopustiti da igrač sa žutim kartonom čuva Maradonu. Zato i kažem da je to teška Osimova greška koja nas je možda koštala utakmice. >> Kod Vujovića je problem u tome što su za mesto u timu >> konkurisali on ili Pančev. I dok je Pančev samo napadač >> koji se ne vraća nazad, Vujović je igrač koji se >> priključuje odbrani Kako ja vidim stvari, na ovoj utakmici nam je upravo nedostajao golgeter tipa Pančeva. A odbrana je bila OK (ili je argentinski napad bio loš) i bez Vujovića. >> Onaj gol koji je postigla Argentina je neregularan, jer se >> videlo da je Buručaga loptu ubacio u gol rukom. Ja sam gledao više puta i to nisam video. Ali... uvek je lako ubediti se u nešto što ti odgovara. Pozdrav, Dejan
sport.167 vcalic,
Komunisti su ipak bili u pravu: nema boga. Ispali smo mi a ispao je i Kamerun. Sve zbog penala. P.S. MRZIM PENALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sport.168 dejanr, -> #167, vcalic
>> P.S. MRZIM PENALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na žalost, sad ih svi mrzimo. Pogotovu je tragično što naši u prvenstvu "vežbaju" penale mnogo više od drugih a opet nam penali doakaše. Što kaže Vlada, ipak je neshvatljivo da promašimo 3 a oni 2 - što je mnogo, mnogo je, bez obzira na umor i nerve - ipak su fudbaleri profesionalci!
sport.169 vcalic, -> #168, dejanr
>>Pogotovu je tragicno sto nasi >>:: u prvenstvu "vezbaju" penale mnogo vise od drugih a opet >>nam >>:: penali doakase. Od nasih koji igraju u nasem prvenstvu jedino je Piksi promasio penal. Brnovic i Hadzibegic igraju u ligama u kojima su penali prilicno redja stvar.
sport.170 balinda,
Izgleda da je DEJANR (a i ostali koji su slično prognozirali) bio najviše u pravu u pogledu represivnih mera protiv fudbalera Dinama, Z. Bobana? Naime, prvobitna kazna od 9 meseci suspenzije je smanjena na samo četiri, tako da će Boban moći zaigrati 18. septembra! Pored, toga smanjena je suspenzija dinamovog terena sa 6 na dve utakmice, i zvedene 2 utakmice kazne na novčanu kaznu od 50.000 dinara. Valjda se to zove politika?
sport.171 balinda,
žini se da nam *stvarno* dobro idu sportovi u kojima je rekvizit lopta. Treba li se tome radovati ili smo još u kratkim pantalonicama? :)
sport.172 vcalic,
Nekad na SEZAMu postojase tema pod imenom DELIJE. No postoje i gospoda koja imaju zvanje moderatora FORUM konferencije, a koja smatraju da su fudbalski navijaci "niza bica". Doticna gospoda su ovu temu prilikom prelaska na novi sistem rada SEZAMa, preimenovala u SPORT, dakle temu mnogo nevinijeg naziva. No, kao vatreni navijac Crvene Zvezde, i kao pokretac nekadasnje teme DELIJE, pozivam zainteresovane, ako takvih uopste ima, da kada se radi o najpopularnijem klubu ovih geografskih sirina i duzina, bojkotuju temu SPORT, te diskusiju povedu u nekoj javnoj sifri, npr. !DELIJE. Ima li zainteresovanih? Pozdrav, Vlada
sport.173 vcalic,
Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci. U vreme SP u fudbalu, svaki potez nasih se komentarisao, a vreme kada je igrala nasa reprezentacija je bilo idealno za zvanje SEZAMa jer se veza garantovano dobijala iz prve. Ali sada ni reci o kosarci. Da li smo bili toliko ubedljivo bolji od ostalih, da niko nije ni razmisljao o drugacijem ishodu? Pozdrav, Vlada
sport.174 kale, -> #173, vcalic
>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci. Ni vaterpolo!
sport.175 balinda, -> #172, vcalic
>> Doticna gospoda su ovu temu prilikom prelaska na novi >> sistem rada SEZAMa, preimenovala u SPORT, dakle temu mnogo >> nevinijeg naziva. >> pozivam zainteresovane, ako takvih uopste ima, da kada se radi >> o najpopularnijem klubu ovih geografskih sirina i duzina, >> bojkotuju temu SPORT, te diskusiju povedu u nekoj javnoj sifri, >> npr. !DELIJE. Šta reći osim podrške za takvu šifru? Pomenuta "gospoda" su mislila da tema DELIJE ima manje veze sa sportom i da takav naziv isključuje ostale kojima crveno-bela boja nije na srcu. (Uprkos lične zainteresovanosti za C. zvezdu.) Našta bi ličio FORUM ako bi svakoj navijačkoj grupi (iz cele YU!) obezbedili svoju temu? Zar se i Delije ne trebaju navići da postoje i ostali, a da se razgovor o sportu može voditi u temi koja se sasvim neoriginalno zove: sport! Razgovori o ostalom (a šta takođe karakteriše i Delije!) može se voditi i u nizu drugih tema. Npr. gde.smo.
sport.176 balinda, -> #174, kale
>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci. >> Ni vaterpolo! Kako nije? Zar nisam skrenuo pažnju da nam "idu SVI sportovi sa loptom"? ;)
sport.177 vkrstonosic,
Da li je neko cuo da se Delije sada zovu Cetnici ?
sport.178 vkrstonosic, -> #172, vcalic
VCALIC>> Nekad na SEZAMu postojase tema pod imenom DELIJE. No postoje i gospoda koja imaju zvanje moderatora FORUM konferencije, a koja smatraju da su fudbalski navijaci "niza bica". Doticna gospoda su ovu temu prilikom prelaska na novi sistem rada SEZAMa, preimenovala u SPORT, dakle temu mnogo nevinijeg naziva. No, kao vatreni navijac Crvene Zvezde, i kao pokretac nekadasnje teme DELIJE, pozivam zainteresovane, ako takvih uopste ima, da kada se radi o najpopularnijem klubu ovih geografskih sirina i duzina, bojkotuju temu SPORT, te diskusiju povedu u nekoj javnoj sifri, npr. !DELIJE. Ima li zainteresovanih? U istom ovom EXEC-u nalazi se poruka i za !delije. Prema tome, zainteresovanih ima, javljaj se niza raso :)
sport.179 vkrstonosic, -> #173, vcalic
>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci. Sta tu ima da se komentarise, sve je bilo jasno. Mi smo ti jedan svetski fenomen sto se tice kosarke. Jos niko nije tako lako osvajao takmicenja, kao mi poslednja dva (Evropa i Svet). Ali, najgore od svega je sto nas najstariji igrac (dpetrovic - kao na Sezamu) ima punih 26 godina, a da ne spominjem one silne klince sto tek dolaze. Strasno :)
sport.180 nesa, -> #176, balinda
>> Kako nije? Zar nisam skrenuo pažnju da nam "idu SVI sportovi >> sa loptom"? ;) Jesi, ali si tada bio kritikovan!
sport.181 balinda, -> #180, nesa
>> Jesi, ali si tada bio kritikovan! Uopšte sam ja ovde (valjda po dužnosti?) zadužen da trpim kritiku, no čini mi se da vam je tom prilikom promaklo? ;))))
sport.182 kale, -> #175, balinda
>> Našta bi ličio FORUM ako bi svakoj navijačkoj grupi (iz cele YU!) >> obezbedili svoju temu? Ma to uopšte ne bi bio problem; treba otvoriti konferenciju FUDBAL u kojoj bi za svaki klub postojala istoimena tema. ;) I još jednu konferenciju, NOGOMET, sa potpuno istim temama. ;) Šalu na stranu, ideja o klupskim porukama pod šifrom mi ne izgleda dobro. Verujem da navijači svakog kluba žele da ih čuju i oponenti. Do sada su "fudbalske" poruke bile najbrojnije, možda bi samo trebalo izdvojiti fudbal od ostalih sportova. Meni se čini da je bolje ovako kako jeste.
sport.183 vcalic, -> #178, vkrstonosic
Znaci krenula je sifra !DELIJE. Odlicno. Svi u sifru !DELIJE. I navijaci Zvezde, a i oni drugi. Proterani smo u geto :), zato pozivam sve da se u sto vecem broju prikljuce. Pozdrav, Vlada
sport.184 mnikolic,
Mislim da je vreme da ispravimo gresku prema zlatnim momcima iz Argentine. Posto igru i rezultate ne treba komentarisati evo njihovih imena: 1. Toni Kukoč 2. čarko Paspalj 3. Vlade Divac 4. Dražen Petrović 5. Jurij Zdovc 6. Zoran Savić 7. čeljko Obradović 8. Velimir Perasović 9. Zoran Jovanović 10. Zoran žutura 11. Arijan Komazec 12. Vladimir Ćurčić trener: Dušan Ivković
sport.185 mnikolic,
prvenstvo evrope u atletici Split '90: Nasi do danas skinuli dve medalje: Borut Bilač bronzu u skoku u dalj i Biljana Petrović srebro u skoku u vis. Svaka im cast. Jos samo da i Topić i stafeta maznu bar jos jednu pa smo ostvarili lep uspeh. Prema tome, veceras svi pred male ekrane tv prijemnika i navijanje! P, m.
sport.186 bojt, -> #185, mnikolic
>> Jos samo da i Topić i stafeta maznu bar jos jednu pa smo >> ostvarili lep uspeh. Prema tome, veceras svi pred male ekrane >> tv prijemnika i navijanje! A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko Pantić i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka medjurepublička svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu?
sport.187 dpozaric, -> #173, vcalic
>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci. Da ti pravo kazem, i mene to cudi, i sam sam sebe optuzivao (u neku ruku) sto 'ladno na TV-u promatram kako meljemo sve protivnike, ukljucujuci i finale. Ako bolje razmislim, posve mi je normalno da smo prvaci, a razloga za polemike nasli bismo tek da se dogodilo da NISMO prvaci (uh!!). Sto mozemo, razmazili nas visegodisnji uzastopni uspjesi, pa neka se sad kosarkasi sami vade :-))) U svakom slucaju, pratim kosarku redovno, bar koliko stignem, a tu je i NBA koju redovno prenose TV stanice susjednih Talijana koje uspijevam "uhvatiti". Nasi su PRVA LIGA. Ma kakvi, nasi su YU LIGA !!!
sport.188 vkrstonosic,
Snezana Pajkic upravo pobedlila na 1.500. Ala tapse Tudjman :)
sport.189 jvalant,
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++ BRAVO PAJKIC ! BRAVO TOPIC ! I dve zlate za jugoslaviju ++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
sport.190 dejanr, -> #186, bojt
> A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko Pantić >> i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka medjurepubličk >> svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu? Bilo je o tome dosta u novinama. TVB i HTV su se posvađali i... razveli. Tako TVB ima svoje komentatore a Božo Sušec, pretpostavljam, komentariše za HTV. Kako se Milojko Pantić zapalio :) za vreme one trke to je neverovatno! Možda prevaziđe i samog Mladena Delića (ljudi, da li je to moguće?)
sport.191 mnikolic,
Neverovatno, ne znam da li je neko mogao da zamisli ovakav uspeh: dve zlatne medalje na PEA '90. Ja sam fasciniran i ne mogu sebi da oprostim sto sam u prethodnoj poruci izostavio Snezanu Pajkic iz mogucih boraca za medalju. Kada sam je na 200m pred ciljem video na trecem mestu pomislio sam da ce se desiti isto sto i u kvalifikacijama ali mala je fenomenalno istrcala finis i razbila sve ostale. Isto mogu da kazem i za Topica mada sam nekako bio ubedjen da on moze da osvoji medalju ali ni u snu nisam mislio na zlato. O publici, sve najlepse, deo zasluga svakako pripada i njima.
sport.192 mnikolic,
>> A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko >Pantić >>> i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka medjurepubličk >>> svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu? > >Bilo je o tome dosta u novinama. TVB i HTV su se posvađali >i... razveli. Tako TVB ima svoje komentatore a Božo Sušec, >pretpostavljam, komentariše za HTV. Koliko sam ja shvatio Suseca jednom prilikom objasnio je da je TVB istupila iz pula jer je bila nezadovoljna svojim ucescem - ulogom u projektu a inace je trebalo prvenstvo da prenose Milojko Pantic i Milka Babovic. TVB kaze da su istupili jer je od njih pozvan samo Pantic a oni su spremili celu ekipu kao ispomoc sto su uostalom i ostali YU TV centri poslali na PEA i bili primljeni. Tako je to puklu pa su za TVB prvenstvo radili Panta i Nikita a za ostale zbog bolesti Babovicke Susec i mislim Blazicko. Za mene licno, najbolji nas tandem za komentarisanje atletike je Susec-Pantic i to bez konkurencije. Mislim da su ovom gluposcu maksimalno osteceni gledaoci sa obe strane. P, m.
sport.193 bojt, -> #190, dejanr
>> Bilo je o tome dosta u novinama. TVB i HTV su se posvađali >> i... razveli. Tako TVB ima svoje komentatore a Božo Sušec, >> pretpostavljam, komentariše za HTV. Katastrofa! Božo Sušec je po meni najbolji komentator za atletiku. Milojko me užasno nervira a Nikita je totalno izlapeo.
sport.194 mrki, -> #186, bojt
│ A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko │ Pantić i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka │ medjurepublička svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu? └───────────────────────────── Za ostatak JRT-a su komentirali Sušec i Blažičko (uz Kovinjala koji je pratio maraton). Uzrok je otkazivanje suradnje od strane TV Beograd (naravno sve še to platiti pretplatnici).
sport.195 mrki, -> #190, dejanr
│ Kako se Milojko Pantić zapalio :) za vreme one trke to je │ neverovatno! Možda prevaziđe i samog Mladena Delića (ljudi, da li │ je to moguće?) └────────────────────────────── Ovdje je gorio Blažičko, skoro je ostao bez glasa.
sport.196 balinda, -> #183, vcalic
>> Proterani smo u geto :), zato pozivam sve da se u sto vecem broju >> prikljuce. Nije da sam zlurad, ali nešto vam ide slabo!? ;)
sport.197 vkrstonosic, -> #196, balinda
>> Nije da sam zlurad, ali nesto vam ide slabo!? ;) Nije valjda da si za 15 dana samo ovoliko smislio!? ;)
sport.198 vcalic, -> #196, balinda
>> Nije da sam zlurad, ali nesto vam ide slabo!? ;) Drago mi je sto se interesujes :) Jest, nesto nam slabo ide, al' kad Zvezda nastavi svoj briljantni put ka osvajanju ko-zna-koje po redu titule, bice i tamo (sifra !DELIJE, za one koji ne znaju) poruka. 'Ajd', ziveli. Pozdrav, Vlada
sport.199 balinda, -> #197, vkrstonosic
>> Nije valjda da si za 15 dana samo ovoliko smislio!? ;) Nisam ja ništa "smišljao". Rekoste da vam je tesno u temi SPORT, da vam treba "više vazduha", da ste "oterani u geto", i sl. E, sad se pitam šta vam smeta da se razmašete? ;)
sport.200 bojt,
KAKO žOVEK MOčE LAKO DA SE POPALI Kada su večeras prekinuli Gnjavnik 2 (što bi rekao dejanr) i uključili se na stadion u Splitu (Hajduk-Partizan), baš sam se bio mislio, šta se to tako gadno desilo kad su onoliki ljudi uleteli u teren. Videlo se samo kako masa ljudi juri po terenu i kako fudbaleri Partizana obaraju svetski rekord na 100m :). Na kraju Gnjavnika, u delu o sportu - opet isto: nije se videlo kako je počelo! Ja se bio napravio mnogo pametan pa još odmah posle prvog prekida pusti da se snima Gnjavnik HTV (koji je bio na drugom programu). Posle pregledam taj snimak, kad ono o sportu, pa i fudbalu ni reč! (bili samo neki japanci i neki ogroman jedrenjak). Au, rekoh, ovo je neka gadna frka: jedni prikazuju od pola, sa akcentom na spaljivanje jugoslovenske zastave, a drugi ne prikazuju ništa! Medjutim, neočekivano sam se silno "razočarao" kada sam malopre, gledajući reportažu sa utakmice, video šta se zapravo desilo, zbog čega je sve počelo. A desilo se u stvari - ništa :( :)) Hajduk jednostavo loše igra, i na ovoj utakmici i u ovom prvenstvu. To se navijačima očigledno ne dopada previše i čini ih nezadovoljnim. To nezadovoljstvo su, doduše, ispoljili na prilično radikalan način tako što je Torcida uletela i "uzela stvar u svoje ruke"... a ja ostao "razočaran" što povod nije bilo nešto iz klasičnog repertoara medjunacionalnih sukoba na fudbalskim terenima...