sport.101balinda,
-> #96, kanda:: Uopšte ne ispaštam zbog tvog 'pisanija'. žak naprotiv. Fakat
:: imaš ohoho poruka (kada sve to stižeš ?), ali se nikako ne bi
:: moglo reći da pričaš sam sa sobom. Pored toga, niko ne sprečava
:: druge korisnike da učestvuju u FORUMu.
Za to i nije potrebno *tako* mnogo vremena! Međutim, strada
kvalitet. :-(( Uopšte ne pročitam šta sam "izžvakao" na tastaturi.
Zato se redovno zaprepastim, (kada kasnije pročitem nečiji REPLY)
koliko sam gramatičkih grešaka, progutanih slova i sl. "ukucao".
Draže bi mi bilo da manje polemišem a da kvalitet bude bolji! Možda
bi SYSOPi mogli da uvedu VOTE za *naj* prilog meseca? (žinimi se
da je već bilo takvog predloga?)
Ako bih to rekao da radim iz izvesnog idealizma najmanje bih
slagao. Verovatno postoji neki interes, ne znam koji? Možda će se
moje "angažovanje" nekako isplatiti? Altruizam je, kažu, uvek samo
prikriven egoizam?. Što se tiče "priče sa samim sobom"; to i nije
bila poenta *opavdane* zamerke. Reč je bila o još par, meni
sličnih, ljudi sa Foruma.
sport.102balinda,
-> #99, kanda:: Pardon, ali propast ZAPADA i propast SVETA uopšte nije isto
:: - reč je o savim različitim temama, koje i nastaju sa sasvim
:: različitim motivacijama.
Na knjizi koju sam (samo pukim slučajem) uzeo za primer zaista
se nalazi naslov SMAK SVETA, međutim reč je o propasti ZAPADA. Da
bi kratko ilustrovao, citiraću jednu rečenicu iz predgovora:
"....Dakle, ovaj predgovor ima funkciju uvođenja čitaoca
u novu oblast misli, odnosno u ideju da je "smak sveta"
upravo aktualnost kulture Zapada...."
Na primer u najnovijem broju "Pregleda" američke ambasade
(br 248), pominje se i istorijat "mišljenja" o propasti kapitalizma
i to od strane i levih i desnih stručnjaka. Naravno, "Pregled", kao
propagandni list, likuje nad činjenicom da je kapitalizam ne samo
preživeo teške decenije, već je održao i ojačao vitalnost. Tu se
slažem i mislim da nema spora, ali kriza ostalih "vrednosti"
potresaju i Zapad. Naravno da će pojedini intelektualci želeti da
na tome zarade novac, ali ne bih baš sve odbacio kao neosnovano!
Ima jako mnogo i ozbiljnih mišljenja o "smaku sveta" i to bez
obaveznog uništenja fizičkog života.
:: Pored toga, ako pod 'vrhunskim intelektualcima' podrazumevaš
:: SAMO D. Kalajića
:: D. Kalajić ? Ne shvatam ga ozbiljno. U zadnje vreme voli da
:: priča priče o mračnim, tajnim, i naročito moćnim organizacijama
:: koje vladaju svetom (masoni...). Naravno, reč je o zanimljivom
:: štivu (D.K.-u se ne može osporiti slatkorečivost, stil...), ali,
:: kažem... ništa se od toga ne može proveriti - može se samo
:: verovati ili ne.
Meni, pak, Kalajić deluje ljigavo i pederasto, iako se
predstavlja kao odličan poznavalac vina i žena. Međutim D. Kalajić
jeste intelektualac i EVROPLJANIN. Nije reč samo o formalnom
obrazovanju već (u prvom redu) o širini njegovog interesovanja. O
masonima je dosta teško bilo šta proveriti, ali u njegovim delima
ima pozivanja na argumente. Druga je stvar što ja nemam dovoljno
obrazovanja da bih merodavno procenio.
:: Što se D. Kalajića tiče, i njemu i nama je kristalno jasno da se
:: knjiga koja se zove 'SMAK SVETA' i sadrži odgovarajuće tvrdnje,
:: NEUPOREDIVO bolje prodaje i dakle donosi NEUPOREDIVO više para..
I meni se čini da voli granične, teško dokazljive i provokativne
stavove, međutim on to i ne krije:
"....Tako sam dakle stao pred alternativu: stvarati rečnik
"smaka sveta" sa stanovišta potvrđivanja njegove aktuelnosti,
ali sa stanovišta odbijanja da postoji takav fenomen? Odlučio
sam se za prvu alternativu, jer je ona očigledno korisnija,
a uz to obostrano - i za pisca i za čitaoca - zanimljivija."
Međutim njegovo "pisanije" je vrlo provokativno, i da je samo
to, već ima razloga za postojanje. Međutim, njegova alokvencija
podrazumeva i vrlo mnogo pozivanja na argumente.
:: Poenta je u tome koje od tih priča su ozbiljne : ti nisi
:: precizno zauzeo stav o tome ; ja sam npr. krajnje nesklon
:: verovanju u priče o propasti sveta, kao i zapadne civilizacije.
Nemam čvrst stav o tome. Može biti na sreću? Ali na nesreću
nemam ga zato što o tome nisam dovoljno razmišljao. "Smak sveta"
sa pročitao pre jedno 6 godina i to me je malo "trglo", posle sam
na to zaboravio ali sam po nekad nailazio i kod drugih autora na
tragove takvog razmišljanja čak i kada im to nije bio cilj. Bojim
se da nije reč *samo* o modi? Kalajić lepo objašnjava da reč
"propast" treba shvatiti samo uslovno a knjiga sadrži 372 stranice
(!) dosta ozbiljnog razmišljanja o tome. Posle kaži da ne bi bio
dobar akviziter ! :-)))
sport.103balinda,
-> #95, dejanr:: Najzad, mi čELIMO
:: što više poruka na SEZAM-u, možda bi voleli da ih je i malo
:: više u PC konferenciji ali ih rado čitamo i ovde!
Prebacite PCST temu iz Foruma (gde joj nije mesto) u PC
konferenciju i biće (skoro) podjednako priloga. :-)
sport.104kale,
-> #81, balinda
>> U ovu (propalu?) civilizaciju Rusi će ući sa izvesnim
>> zaostatkom, ali sa potencijalno velikom prednošću. Isto važi u
>> nekoj meri i za nas.
Moguće je da Ruska (ili naša) varijanta izbegne neke greške
prethodnika. S druge strane, brze i *drastične* promene čine da
se mnogi u njima ne snalaze. Ne mislim na pripadnike vlasti,
mislim na obične ljude. Kada se čovek ne snalazi u nekoj situaciji
on reaguje agresivno. Stare vrednosti i ideali nestaju, a novih još
nema da ih zamene. Da li su ideali neophodni? Mislim da su naročito
potrebni u nemaštini, ili ideali ili neka nada za boljim životom.
žovek koji ne vidi mogućnost da nešto popravi u svom životu je
nezadovoljan i nesrećan. Kad mu se skupi ovog nezadovoljstva,
potražiće negde oduška svome jadu. Neko će se povući u sebe, neko
će se opijati, neko će tući ženu, neko će ići na utakmice u nadi da
će "biti izazvan". Dokaz za postojanje ovih poslednjih su i dve
srčane makljaže, jedna na utakmici Crvene Zvezde i Partizana, druga
na utakmici Hajduka i Dinama. U ova dva slučaja se ne može govoriti
o međunacionalnim sukobima.
Kako će se ponašati ogroman broj građana odrastao u
socijalizmu kada se preduzimljiva i sposobna manjina počne
izdvajati svojim materijalnim blagostanjem (pošteno zarađenim!)?
Hoće li ova većina početi da propagira "jednake stomake" i da onu
najuspešniju manjinu naziva lopovima? Mene ovo ne bi začudilo.
Pozdrav, Kale
sport.105dejanr,
-> #56, dpozaric>> Ja nisam anoniman poput ILIJE MATICA. Ako trebas
>> podatke o meni, otkucaj USERS. Sve sto procitas tocno
>> je. Redakcija me nazvala i provjerila, pa pitaj njih ako
>> ne vjerujes.
U stvari USERS DPOZARIC neće dati ništa jer je Dražen
sebi postavio ANONIMUS fleg. Pretpostavljam da je u pitanju
neka greška jer mi ANONIMUS fleg izgleda "nespojivo" sa
predstavljanjem u !INFO. U čemu je stvar?
Pozdrav,
Dejan
sport.106dejanr,
Da li sam ja to bio "u krivu"? Boban 9 meseci, Dinamo
6 utakmica, Zvezda 2.
Ali, srećom, postoji rok za žalbu...
sport.107dpozaric,
Gledam ovu utakmicu veceras, i zakljucujem samo jedno:
Zagrebacka publika je dokazala da ne zasluzuje takav
spektakl, jer je ne zanima nogomet. :-(((
Zalosno, ali istinito. Kod nas nogomet na stadionima
gubi utrku sa politikom.
Slava mu.
Drazen
sport.108dejanr,
Suvišno da pitam jel gledate svetsko prvenstvo (gledam sada
logove, kad je prenos utakmice naše reprezentacije, a ono
SEZAM slobodan... neviđeno!). žudi me da ovde nema komentara.
Ako mogu ja da počnem, ne znam odakle onom Osimu ideja da
više u tim stavlja Sušića u Vujovića? Maltene otkad znam za
sebe u timu oni, još me samo čudi da nema Gu(n)delja. Kako
je moguće da cela Jugoslavija OSIM SELEKTORA vidi koliko
Sušić bedno igra.
sport.109mnikolic,
-> #108, dejanr:: Ako mogu ja da ponem, ne znam odakle onom Osimu ideja da
:: više u tim stavlja Sušića u Vujovića? Maltene otkad znam za
:: sebe u timu oni, još me samo udi da nema Gu(n)delja. Kako
:: je moguće da cela Jugoslavija OSIM SELEKTORA vidi koliko
:: Sušić bedno igra.
Najpre Sušić. Po meni je žalosno to što najstariji čovek u
reprezentaciji spada u one koji najviše pružaju. Neki se možda neće
složiti sa mnom ali činjenica je da je do sada na primer naša najveća
_zvezdica_ Piksi igrao očajno - po meni čak dovoljno očajno da bih
pre menjao njega nego Safeta. Safet je inače najzaslužniji za Jozićev
fenomenalan i naš jedini gol protiv Kolumbije, dao je prvi gol
Emiratima, njegove lopte su daleko preciznije i lucidnije od
Piksijevih. Piksijev jedini potez do sada je slobodan udarac protiv
Nemaca kada je Jozic postigao gol. Pošto su nas Nemci razbili, to i
nije tako značajno.Dakle, za mene nema dileme, Sušić je zaslužio i
treba da igra i dalje, a mladji bi morali malo više da potrče.
Što se Zlatka tiče, nisam siguran. Neosporno je da čovek zna znanje
ali mu nikako ne ide. Mislim da je od prve utakmice igrao u tandemu
sa Darkom da bi igrao mnogo bolje jer ne bi na njega bio svaljen
toliki psiholoski pritisak da je on čovek koji mora dati gol a ako ne
uspe do 60-og minuta zamena! To nije fer. Ja bih ga bar joć jedno
poluvreme probao sa Špancima ali obavezno zajedno sa Darkom.
Garantovano bi tako postigli bar jedan gol.
P, m.
sport.110madamov,
-> #108, dejanr
>> Ako mogu ja da počnem, ne znam odakle onom Osimu ideja da
>>više u tim stavlja Sušića u Vujovića? Maltene otkad znam za
>>sebe u timu oni, još me samo čudi da nema Gu(n)delja. Kako je
>>moguće da cela Jugoslavija OSIM SELEKTORA vidi koliko Sušić
>>bedno igra.
Samo ti počni, baš sam čekao jednog sagovornika na temu WORLD
CUP i sve oko njega. Što se tiče Papeta i Vujovića, mislim da i
sam Osim vidi koliko Zlatko loše igra, ali ga iz inata prema
svim ovim novinarima koji su posle utakmice sa Nemačkom počeli
da ga kude na vulgaran način ostavlja u timu, pa ga kasnije
zameni. Pape jeste spor i mator, ali nije igrao ni protiv
Nemačke, a ni protiv ostalih, ništa slabije od nekih drugih
igrača. Mene čude neke druge stvari: zašto protiv Emirata nije
igrao i zašto, sigurno, protiv Španije neće igrati Jarni koji se
dokazao protiv Kolumbije? Zašto se Piksi toliko nervira? Šta će
sa reprezentacijom u Italiji "šef za bezbednost", onaj "kako li
se zvaše" penzionisani Udbaš?
Na svetskom prvenstvu u Španiji smo prošli onako kako smo prošli
najviše zbog gomile nepotrebnih ljudi koji su bili sa
reprezentacijom, a evo to se i sad ponavlja. Dotični general,
šef za bezbednost ( kao da karabinjeri ne paze na naše igrače,
pa smo mi poslali jednog da im pokaže kako to treba da se radi )
je isterao grupu francuskih novinara koji su sa Piksijem imali
unapred zakazan intervju, da bi ga "zaštitio" od njih, a sam
Piksi ga je ubeđivao da pusti ljude da rade svoj posao, uostalom
on je s njima razgovarao i pozvao ih da dođu.
Što se Gudelja tiče, on, na žalost, više ne igra fudbal. Koliko
se sećam, trebalo je da pređe iz Hajduka u Dinamo, a onda je
dobio žuticu, posle koje nije uspeo da se oporavi. Sada je jedan
od trenera olimpijske reprezentacije. Mislim da bi nam jedan
takav igrač sada dobrodošao u reprezentaciji. On je kod
Miljanića u reprezentaciji igrao nešto što danas u njoj treba da
igraju Katanec i Brnović. Dok za ovog prvog ima mesta, mislim da
Brnović ničemu ne služi. Ne ume da uštopuje loptu, večito je sam
na levoj strani i dobija lopte koje doda prvom do sebe, umesto
da proba da prođe ili centrira ( u ove tri utakmice dvaput je
centrirao, jednom u gol-aut, drugi put na drugu stativu gde nije
bilo nikog od naših igrača ). Gudelj umesto njega bi bio prava
stvar ( on je znao sve što ovaj ne zna ).
sport.111madamov,
Pošto je sinoć završeno takmičenje po grupama na svetskom
prvenstvu, evo i kostura utakmica za nastupajući Kup sistem:
1/8 1/4 1/2
ITALIJA ----------
|
Rim, 25.6. |-------
| |
URUGVAJ ---------- |
Rim, 30.6 |----------
R.IRSKA ---------- | |
| | |
Đenova, 25.6. |------- |
| |
RUMUNIJA --------- |
Napulj, 3.7. |-------------
ŠPANIJA ---------- | |
| | |
Verona, 26.6. |------- | |
| | | |
JUGOSLAVIJA ------ | | |
Firenca, 30.6 . |---------- |
BRAZIL ----------- | |
| | |
Torino, 24.6. |------- FINALE: |
| Rim, 8.7. |
ARGENTINA -------- |
|
SR NEMAžKA ------- ZA 3. MESTO: |
| Bari, 7.7. |
Milano, 24.6. |------- |
| | |
HOLANDIJA -------- | |
Milano. 1.7. |---------- |
žSSR ------------- | | |
| | | |
Bari, 23.6. |------- | |
| | |
KOSTARIKA -------- | |
Torino, 4.7. |-------------
ENGLESKA --------- |
| |
Bolonja, 26.6. |------- |
| | |
BELGIJA ---------- | |
Napulj, 1.7. |----------
KAMERUN ---------- |
| |
Napulj, 23.6. |-------
|
KOLUMBIJA --------
Kao što vidite, mi u četvrtfinalu sa Brazilom, pa u polufinalu
sa Italijom, a onda finale sa Belgijom, Engleskom, Nemačkom ili
Holandijom, sve to ako pobedimo Španiju u utorak u 17 časova.
To je ono čemu se nadamo i za šta navijamo, a onako realno, po
meni, u finalu će igrati Italija sa pobednikom iz utakmice SR
Nemačka-Holandija.
sport.112dejanr,
-> #109, mnikolic>> Po meni je žalosno to što najstariji čovek u reprezentaciji
˘Ę>> spada u one koji najviše pružaju. Neki se možda neće
>> složiti sa mnom...
Evo ja neću :) Nije sve u toj jednoj lopti koju je slučajno
dodao pa ni u tom golu (ako hoćeš, i Piksi je dodao loptu
pred onaj gol sa Nemcima). Stvar je u tome koliko je lopti
Sušić izgubio u duelu sa Nemcima i Kolumbijom (ono sa Emiratima
i ne računam u utakmicu), to se ne može prebrojati! Piksi je
po meni mnogo bolje igrao na srediti terena, Sušić je pravio
više štete no koristi.
sport.113dejanr,
-> #110, madamov>> mislim da i sam Osim vidi koliko Zlatko loše igra, ali ga
>> iz inata prema svim ovim novinarima koji su posle utakmice
>> sa Nemačkom počeli da ga kude na vulgaran način ostavlja u
>> timu
Sasvim mi to izgleda verovatno. U stvari Osim vodi neki veliki
rat sa novinarima, naročito onim iz "sen(zn)acija čista iz
sportskog lista. Samo, ako tim sastavlja uinat nekome, onda
ćemo daleko stići. Mada se nešto bojim da nećemo daleko stići
ma kako sastavljao tim...
sport.114dejanr,
-> #111, madamov>> Kao što vidite, mi u četvrtfinalu sa Brazilom, pa u polufinalu
>> sa Italijom, a onda finale sa Belgijom, Engleskom, Nemačkom ili
>> Holandijom, sve to ako pobedimo Španiju u utorak u 17 časova.
He, he, ala ćemo da sameljemo Brazil...
sport.115madamov,
-> #112, dejanr
>> Evo ja neću :) Nije sve u toj jednoj lopti koju je slučajno
>>dodao pa ni u tom golu (ako hoćeš, i Piksi je dodao loptu pred
>>onaj gol sa Nemcima). Stvar je u tome koliko je lopti Sušić
>>izgubio u duelu sa Nemcima i Kolumbijom (ono sa Emiratima i ne
>>računam u utakmicu), to se ne može prebrojati! Piksi je po
>>meni mnogo bolje igrao na srediti terena, Sušić je pravio više
>>štete no koristi.
Posle utakmice protiv Nemačke u dnevnom listu "senzacija čista"
je objavljena zanimljiva statistika baš što se ovoga tiče. Pape
je imao 22 ili 23 pokušaja dodavanja, od kojih je 17 završilo
neuspešno. Takva statistika je data za sve igrače, ali je
Papetov procenat uspešnosti bio daleko najmanji.
sport.116madamov,
-> #113, dejanr
>> Sasvim mi to izgleda verovatno. U stvari Osim vodi neki
>>veliki rat sa novinarima, naročito onim iz "sen(zn)acija čista
>>iz sportskog lista. Samo, ako tim sastavlja uinat nekome, onda
>>ćemo daleko stići. Mada se nešto bojim da nećemo daleko stići
>>ma kako sastavljao tim.
Sa njima naročito. Toliko su pljuvali po Osimu, da je ovaj
načisto poludeo. Najnovija informacija je da do kraja Svetskog
prvenstva Osim neće kontaktirati sa našim novinarima. Juče sam u
"senzaciji čistoj" čitao dosta blaže kritike Osima i
reprezentacije, čak je bio štampan i urednikov osvrt na sve to u
kome je on maltene rekao Osimu: "Izvini, ovi moji novinari su
malo preterali."
sport.117dejanr,
-> #115, madamov>> Pape je imao 22 ili 23 pokušaja dodavanja, od kojih je 17
>> završilo neuspešno. Takva statistika je data za sve igrače,
>> ali je Papetov procenat uspešnosti bio daleko najmanji.
Jedna od (retkih?) prilika kada se statistika slaže sa utiskom.
I meni se sve vreme činilo da kad Sušić primi loptu... lopta
izgubljena.
Nešto razmišljam - garant ga Osim stavi u tim u utorak. Baš
čudno!
sport.118dejanr,
Šta kažete - koliko će biti Jugoslavija - Španija? Prognoze
se primaju do početka utakmice. Ko bude najbliži ==> nagrada.
sport.119zpavlovic,
-> #118, dejanr2:1 za Spaniju.
p.s.
Navijao sam za Brazil i Holandiju.
Pa ...
sport.120balinda,
-> #118, dejanr2:1 za YU
sport.121madamov,
-> #118, dejanr
Moja optimistička prognoza je 2:1 za Jugoslaviju. Samo sam
promašio protivnika u četvrtfinalu. Nije Brazil, već Argentina (
na žalost za kvalitet budućih utakmica na prvenstvu, a na sreću
po nas ako prođemo Španiju ).
sport.122dejanr,
-> #118, dejanrJa sam na žalost pesimista - 2:0 za Špance.
Šta li ću da radim sa višim nivoom ako dobijem nagradu :))
sport.123jvalant,
-> #118, dejanr
I ja sam optimista 2:1 za YU.
P.S. BRAVO Kamerun !!!!
sport.124braca,
-> #118, dejanr 1:0 za Španiju.
sport.125balinda,
Današnja utakmica bi mogla da bude najznačajnija fudbalska utakmica
poslednjih decenija (za nas, naravno). Naročito ako se uzme u
obzir da Maradona ima dva žuta kartona i da neće igrati protiv
današnjeg pobednika!
sport.126madamov,
-> #125, balindaMislim da si pogrešio. Maradona ima jedan žuti karton.
sport.127balinda,
-> #126, madamovTo je vrlo moguće, međutim tako sam danas čuo na 202. Ja ne znam da
ima i jedan žuti karton. Ne verujem da su pogrešili pa da su to samo
onako rekli, no videćemo. Rekli su da su Argentinci u haosu bez
obzira
ko će pobediti u današnjoj utakmici iz razloga koji sam pomenuo. No
dok
ovo pišem poluvreme je (0:0). Sve je još uvek moguće.
sport.128zarkob,
Dakle SPANCI PUKLI KO P...A 2 : 1
Ali da ne bese PIKSIJA .........
Jos kad bi Osim promenio Susica, zvanog slow-motion, i Ivkovica,
zvanog gde-je-lopta, ostao bi nam samo jedan problem - sto moramo
opet da igramo s nemcima (u finalu naravno) :-)))))))))))))))))))
:-))))))))))))))))))))) (((((((((((((((((((((((-:
sport.129jvalant,
-> #118, dejanr
Neko pomenuo NAGRADU ! ;)))))))))))))
sport.130jvalant,
-> #128, zarkob;)))))))>>>
sport.131kale,
Napatih se ja prvo poluvreme zbog Ivkovića. Da se nije radilo o
mom timu - sit bih se ismejao. Prođe i to. A sa onim pacerima i
svetskim prvacima će već biti lakše. ;)
sport.132dejanr,
-> #118, dejanrNagrade? Zaslužili ih Balinda (poruka 22.118), Madamov (22.119)
Jvaland (22.121).
Nagrada je viši nivo (više vremena na sistemu) dok traje
Mundijal.
žestitam!
sport.133dejanr,
-> #131, kaleDa, optimizam raste. Najzad, što ne bismo pobedili i
tu Argentinu? Ko beše posle nje?
Biće, naravno, i klađenje za ovu utakmicu. Dakle,
prognozirajte rezultat Jugoslavija - Argentina.
Opklade se primaju do početka utakmice.
Pozdrav,
Dejan
sport.134jvalant,
-> #132, dejanr
Odlicno ce mi doci ova nagrada (imam 300 Bps :((((( ). :)))
sport.135madamov,
-> #132, dejanr
Šta da radim sa novih pet minuta po pozivu kad ni onda kad ih
nisam imao nije mi bilo potrebno više od desetak minuta po
pozivu. Inače, prosek po pozivu ( to je ono što mi STAT javlja )
mi je 5 minuta i 35 sekundi. Jel' može i ova kategorija da uđe u
20NAJ.TXT - najmanje prosečno vreme zauzimanja linije?
sport.136madamov,
-> #127, balinda
Izgleda da su delimično u pravu na 202. Dok sudija utakmice
Argentina-SSSR tvrdi da nije da Maradoni žuti karton, mnogi moji
prijatelji su videli da jeste. Međutim, tog žutog kartona nema u
protokolu utakmice. Videćemo šta će od svega toga biti, FSJ je
zatražio objašnjenje ove situacije od FIFA.
sport.137madamov,
-> #128, zarkob
PIKSIJU TREBA PODIĆI SPOMENIK !!!!
Inače, meni se mnogo više svideo prvi gol. Kako je samo
"polomio" Sančiza koji proleteo u gol-aut. Što se tiče ostalih
igrača, svaka im čast, makar imali grešaka kao Tomica. Evo mojih
ocena:
Ivković 6.5
Spasić 9
Brnović 7
Hadžibegić 7.5
Jozic 7.5
Katanec 7.5 ( Vulić 7 )
Šabanadžović 8.5
Sušić 8.5
Pančev 7 ( Savićević Magic Dejo 8 )
Stojković 10+
Vujović 7.5
sport.138madamov,
-> #133, dejanr
Moj tip ostaje isti - pobeda Jugoslavije 2:1. Nadam se ovaj put
bez produžetaka.
>> Da, optimizam raste. Najzad, što ne bismo pobedili i tu
>>Argentinu? Ko beše posle nje?
Ništa teža utakmica od ove sa Španijom, ni ništa lakša. Nema
favorita i lako može da se desi da odemo u polufinale. Posle
nje, najverovatnije, Italija. Jedino neko čudo da se desi, pa da
to budu Irci koji igraju sa Italijom u četvrtfinalu.
sport.139varh,
-> #133, dejanr3:1 za Argentinu
sport.140mnikolic,
-> #137, madamovMogu samo da se složim sa tvojim ocenama (baš su po mom ukusu). Možda
bih ipak Piksiju skinuo onaj plusić da ga ne pokvarimo :). Eh, još
kada bi tako pametno odigrali sa Argentinom moglo bi se lako desiti
da konačno Maradona ode u čabar. Strašno me je iznervirao nezaslužen
poraz Brazila pa imam i motiv više da navijam za naše DELIJE.
P, m.
P.S. Još da crna braća prođu dalje... Pa finale zna se:
Jugoslavija - Kamerun, YO!
sport.141balinda,
-> #135, madamov:: Inače, prosek po pozivu ( to je ono što mi STAT javlja )
:: mi je 5 minuta i 35 sekundi. Jel' može i ova kategorija da uđe u
:: 20NAJ.TXT - najmanje prosečno vreme zauzimanja linije?
Uzimajući u obzir i brzinu modema!
sport.142dejanr,
-> #137, madamovZanimljive ocene. Zamisli da su naši uz istu igru izgubili
(što je moglo da se desi, nisu ni Španci bili bez šansi mada
mislim da su naši objektivno bili bolji) - verovatno bi bile
MNOGO drugačije. Pobednik piše istoriju...
Inače, mislim da si Ivkoviću i Sušiću dao previše.
sport.143dejanr,
-> #140, mnikolic>> P.S. Još da crna braća prođu dalje... Pa finale zna se:
>> Jugoslavija - Kamerun, YO!
E što bi to bilo finale... Ala bi neko na kladionici uzeo
pare... A i ti vreme na SEZAM-u za uspešnu prognozu...
sport.144jvalant,
-> #133, dejanr
I mpj tip ostaje isti: 2:1 ali za Argentinu.
sport.145zpavlovic,
-> #133, dejanr
Mislio sam da ce biti 2:1 za nas, ali nisam smeo da verujem.
Posto sam cesto pogadjao rezultat, ali promasivao pobednike,
tipovah na Spance.
Dakle 1:0 za Argentinu ?
P.S. Samo da mi se ne omakne pa da jedanput i pogodim ?
sport.146vcalic,
Engleska - KAMERUN 1:2
Sta kazete?
sport.147mnikolic,
-> #146, vcalicKazem: Engleska - KAMERUN 0:1
P.S. YU - Argentina penali
sport.148draza,
Pa da i ja dam prognozu.
Jugoslavija : Argentina 1:0
sport.149vkostic,
2.1 za Argentinu.
sport.150dejanr,
1:0 za nas.
sport.151rkorda,
-> #133, dejanrmoj tip je 3:1 za Jugoslaviju (bez produžetaka)
sport.152dkropek,
2:0 za Argentinu?
sport.153rkorda,
-> #151, rkordasada je negde 62 minut a nasi i dalje dobro igraju iako sa 10
igrača i dalje tipujem za naše ali sa produžecima.
sport.154rkorda,
-> #153, rkordaŠta ekao idu prdužeci
sport.155mpotrc,
Šta li se desilo da dobijem Sezam iz prve? ;)
sport.156rkorda,
-> #155, mpotrcA ti izgleda nemaš televizor
sport.157rkorda,
Bravo Iviću, ua Brnović (ne za junaćko čuvanje Maradone) nego za
penal
sport.158rkorda,
Naši nažalost i por
bolje igre idu kući
čiveli za dobru igřÚńC%ÍÂ˙vN=║u
sport.159jvalant,
Iznenadila me odlicna igra nasih; ali penali....
Ipak cestitke za igru nasih.
sport.160dejanr,
-> #159, jvalant>> Iznenadila me odlicna igra nasih; ali penali....
>>
>> Ipak cestitke za igru nasih.
Naši su se zaista junački borili i ispali smo nesrećom. U
stvari posle 90 + 30 minuta na onoj vrućini nije ni čudo
što su i naši i Argentinci bili onako neprecizni pri
izvođenju penala.
Mislim da poraz ide direktno na dušu Osimu koji je glupo
dozvolio da ostanemo sa 10 igrača. Jeste li primetili da
je Argentinski trener u prvoj zgodnoj prilici promenio
igrača koji je čuvao Stojkovića pošto je ovaj dobio žuti
karton? Kada je ona naša budala onako glupavo dobila
žuti karton (nije hteo da se pomeri kod slobodnog udarca!!)
Osim je *morao* da ga promeni ili bar da dodeli Maradonu
nekom drugom. Brnović je taj posao obavio izvanredno... ali
kada je već bilo kasno.
Isto tako se pokazalo koliko je bilo besmisleno na svim
utakmicama stavljati u tim Sušića (mada ni Savićević nije
igrao mnogo bolje kad ga je zamenio, zapravo igrao je
grozno, jedino što je dao gol iz penala) i Vujovića (koji
je samo pravio štetu). Jedino je upornost imala efekta
kod Ivkovića koji je danas zaista izvanredno branio.
Što se tiče sudije, na sitno nas je štetio ali se dobro
iskupio kad je poništio onaj gol Argentinaca. Meni u stvari
uopšte nije jasno zašto ga je poništio ali hvala mu!
Ono što je u celoj stvari dobro to je što možemo da
prestanemo da se sekiramo - zamislite da se sad treba
ponovo nervirati u utorak! :))
Pozdrav
Dejan
sport.161vkostic,
-> #160, dejanr
>> Naši su se zaista junački borili i ispali smo nesrećom.
Da su se junacki borili, jesu. Da su dobro igrali, NISU.
Napad:
Devet nesposobnjakovica citavih 120 minuta NE MEZE da ugura loptu
u gol visok 2.5 metra i sirok 7-8 metra.
Odbrana:
Sto je tesko zaustaviti nesposobne Argentince! Cak ih je i
Kamerun zaustavio, a pri tome im dao i gol.
Penali:
Od pet penala promasiti tri. Ja to ne zovem nesreca nego
trapavost. I to trapavost ljudi koji dobijaju milione dolara od
sutiranja lopte.
Ne, ovaj poraz se ne moze pravdati nesrecom.
Pozdrav, V.K.
sport.162madamov,
-> #161, vkostic
>> Da su se junacki borili, jesu. Da su dobro igrali, NISU.
Za tim koji igra sa 10 igrača i nadigra aktuelnog svetskog
prvaka u utakmici koja je trajala 120 minuta i završila se
nerešenim rezultatom ne može se reći ništa drugo osim da je
igrao dobro. Za tebe je, možda, i Brazil igrao loše protiv
Argentine u osmini finala, po rezultatu čak i lošije - izgubio
je sa 1:0.
>> Od pet penala promasiti tri. Ja to ne zovem nesreca nego
>>trapavost. I to trapavost ljudi koji dobijaju milione dolara
>>od sutiranja lopte.
Penali su lutrija. I zato se za tim koji izgubi na penale
može reći samo da je imao manje sreće.
sport.163madamov,
-> #160, dejanr
U pravu si što se tiče promene uloga kada je Šabanadžović
dobio prvi žuti ( nepotrebno i po meni je sudija isforsirao taj
prvi žuti karton, mada mi pored TV ekrana nismo videli da li je
i koliko puta sudija opomenuo Šabanadžovića da se pomeri kod tog
slobodnog udarca, a i Šabanadžović je stajao bar tri metra u
stranu od živog zida, pa je i pitanje koliko je on tu smetao ).
Što se drugog žutog kartona tiče, dovoljno je reći da je sam
Maradona na press konferenciji posle utakmice priznao da tu
nikakvog faula nije bilo, tj. da je on lepo isfolirao faul i pao
bez veze. Da je u pitanju bio bilo koji drugi argentinski igrač,
sudija se ne bi mašio za džep. Na ovom ( kao i na svim svetskim
prvenstvima ) se favorizuju timovi koji su *nešto* u fudbalu,
kao što je to Argentina. Za ovu moju tvrdnju argument da je ovo
četvrta, od pet, utakmica na ovom SP na kojoj Argentina ima
prednost od igrača ( protiv Kameruna i od dva igrača ) više.
Sušiću bi zamerio samo propuštenu najbolju šansu na utakmici
( imao je najviše vremena kod te prilike da uradi šta je hteo,
da smiri loptu i da pita golmana gde da mu šutira, samo je loše
primio loptu ) i ništa više. Kod Vujovića je problem u tome što
su za mesto u timu konkurisali on ili Pančev. I dok je Pančev
samo napadač koji se ne vraća nazad, Vujović je igrač koji se
priključuje odbrani i taj zadatak je imao i na ovoj utakmici (
seti se kad je zasmetao jednom Argentincu dovoljno da ovaj šutne
loptu preko gola, sve je to bilo na tri metra od našeg gola,
Pančeva tu ne bi bilo ).
Onaj gol koji je postigla Argentina je neregularan, jer se
videlo da je Buručaga loptu ubacio u gol rukom. Da Argentinci
koriste i ruke u igri videlo se i kod naše šanse u poslednjem
minutu prvog poluvremena kad je Jozić šutirao glavom, a jedan
igrač iz odbrane skrenuo loptu rukom i golman je lako uhvatio (
pitanje je šta bi bilo da lopta nije skrenuta rukom ). Ne kažem
da nas je sudija tu oštetio, ali je uobičajeno pravilo u fudbalu
da kad lopta ide ka golu nema takozvane "napucane" lopte, tj.
nenamernog igranja rukom u šesnaestercu. Koliko Argentinci ruke
koriste s namerom, dovoljno ti je da se setiš Maradoninog gola
Engleskoj sa prošlog svetskog prventstva, a i da se setiš jednog
detalja sa ove utakmice kad je Troljo u napadu primio loptu
rukom i 'ladno nastavio da igra, iako je sudija već svirao. Hoću
da kažem da ruku koriste NAMERNO u igri, a ne slučajno. Na
sudiji je kako će ovo da sankcioniše.
sport.164mnikolic,
-> #162, madamovVidim da ima raznih ocena igre i poraza naše reprezentacije. Ja
imam samo jedan komentar: SMRADOVI su ponovo nezasluženo prošli
Biću malo mirniji samo ako ih neka ekipa razvali sa tri gola
razlike. I još nešto: Ko god ustvrdi da naši nisu igrali dobro
i zakera oko nekih sitnica u najmanju ruku je nefer a vrlo
moguće i totalni nepoznavalac fudbalske igre.
BRAVO JUGOSLAVIJA!!!!!
sport.165jvalant,
-> #161, vkostic
>> Sto je tesko zaustaviti nesposobne Argentince! <Cak> ih je Kamerun
>> zaustavio, a pri tome im dao i gol
Nije to merilo za slabost nasih. Prije je to mjerilo za kvalitet
Kameruna (pobedili su Romuniju,Kolumbiju i na proslom prvenstvu
oduzeo bod Italiji).
Sto se tice penala se slazem s tobom. Moze se promasiti tri penale,
ali Brnovic i Hadzibegic nisu pucali penal nego dodali loptu golmanu.
Pozdrav Janez
P.S. Ipak BRAVO NASI !!!!!!!!
sport.166dejanr,
-> #163, madamov>> Da je u pitanju bio bilo koji drugi argentinski igrač,
>> sudija se ne bi mašio za džep. Na ovom ( kao i na svim
>> svetskim prvenstvima ) se favorizuju timovi koji su
>> *nešto* u fudbalu, kao što je to Argentina.
Potpuno se slažem i baš zato se *nikako* nije smelo
dopustiti da igrač sa žutim kartonom čuva Maradonu. Zato
i kažem da je to teška Osimova greška koja nas je možda
koštala utakmice.
>> Kod Vujovića je problem u tome što su za mesto u timu
>> konkurisali on ili Pančev. I dok je Pančev samo napadač
>> koji se ne vraća nazad, Vujović je igrač koji se
>> priključuje odbrani
Kako ja vidim stvari, na ovoj utakmici nam je upravo
nedostajao golgeter tipa Pančeva. A odbrana je bila OK
(ili je argentinski napad bio loš) i bez Vujovića.
>> Onaj gol koji je postigla Argentina je neregularan, jer se
>> videlo da je Buručaga loptu ubacio u gol rukom.
Ja sam gledao više puta i to nisam video. Ali... uvek je lako
ubediti se u nešto što ti odgovara.
Pozdrav,
Dejan
sport.167vcalic,
Komunisti su ipak bili u pravu: nema boga. Ispali smo mi a
ispao je i Kamerun. Sve zbog penala.
P.S. MRZIM PENALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sport.168dejanr,
-> #167, vcalic>> P.S. MRZIM PENALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na žalost, sad ih svi mrzimo. Pogotovu je tragično što naši
u prvenstvu "vežbaju" penale mnogo više od drugih a opet nam
penali doakaše.
Što kaže Vlada, ipak je neshvatljivo da promašimo 3 a oni
2 - što je mnogo, mnogo je, bez obzira na umor i nerve - ipak
su fudbaleri profesionalci!
sport.169vcalic,
-> #168, dejanr >>Pogotovu je tragicno sto nasi
>>:: u prvenstvu "vezbaju" penale mnogo vise od drugih a opet
>>nam
>>:: penali doakase.
Od nasih koji igraju u nasem prvenstvu jedino je Piksi promasio
penal. Brnovic i Hadzibegic igraju u ligama u kojima su penali
prilicno redja stvar.
sport.170balinda,
Izgleda da je DEJANR (a i ostali koji su slično prognozirali) bio
najviše u pravu u pogledu represivnih mera protiv fudbalera Dinama,
Z. Bobana? Naime, prvobitna kazna od 9 meseci suspenzije je smanjena
na samo četiri, tako da će Boban moći zaigrati 18. septembra! Pored,
toga smanjena je suspenzija dinamovog terena sa 6 na dve utakmice,
i zvedene 2 utakmice kazne na novčanu kaznu od 50.000 dinara. Valjda
se to zove politika?
sport.171balinda,
žini se da nam *stvarno* dobro idu sportovi u kojima je rekvizit
lopta. Treba li se tome radovati ili smo još u kratkim pantalonicama?
:)
sport.172vcalic,
Nekad na SEZAMu postojase tema pod imenom DELIJE. No
postoje i gospoda koja imaju zvanje moderatora FORUM
konferencije, a koja smatraju da su fudbalski navijaci "niza
bica". Doticna gospoda su ovu temu prilikom prelaska na novi
sistem rada SEZAMa, preimenovala u SPORT, dakle temu mnogo
nevinijeg naziva. No, kao vatreni navijac Crvene Zvezde, i kao
pokretac nekadasnje teme DELIJE, pozivam zainteresovane, ako
takvih uopste ima, da kada se radi o najpopularnijem klubu
ovih geografskih sirina i duzina, bojkotuju temu SPORT, te
diskusiju povedu u nekoj javnoj sifri, npr. !DELIJE. Ima li
zainteresovanih?
Pozdrav, Vlada
sport.173vcalic,
Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci.
U vreme SP u fudbalu, svaki potez nasih se komentarisao, a
vreme kada je igrala nasa reprezentacija je bilo idealno za
zvanje SEZAMa jer se veza garantovano dobijala iz prve. Ali
sada ni reci o kosarci. Da li smo bili toliko ubedljivo bolji
od ostalih, da niko nije ni razmisljao o drugacijem ishodu?
Pozdrav, Vlada
sport.174kale,
-> #173, vcalic
>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci.
Ni vaterpolo!
sport.175balinda,
-> #172, vcalic>> Doticna gospoda su ovu temu prilikom prelaska na novi
>> sistem rada SEZAMa, preimenovala u SPORT, dakle temu mnogo
>> nevinijeg naziva.
>> pozivam zainteresovane, ako takvih uopste ima, da kada se radi
>> o najpopularnijem klubu ovih geografskih sirina i duzina,
>> bojkotuju temu SPORT, te diskusiju povedu u nekoj javnoj sifri,
>> npr. !DELIJE.
Šta reći osim podrške za takvu šifru? Pomenuta "gospoda" su mislila
da tema DELIJE ima manje veze sa sportom i da takav naziv isključuje
ostale kojima crveno-bela boja nije na srcu. (Uprkos lične
zainteresovanosti za C. zvezdu.) Našta bi ličio FORUM ako bi svakoj
navijačkoj grupi (iz cele YU!) obezbedili svoju temu? Zar se i Delije
ne trebaju navići da postoje i ostali, a da se razgovor o sportu može
voditi u temi koja se sasvim neoriginalno zove: sport!
Razgovori o ostalom (a šta takođe karakteriše i Delije!) može se
voditi i u nizu drugih tema. Npr. gde.smo.
sport.176balinda,
-> #174, kale>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci.
>> Ni vaterpolo!
Kako nije? Zar nisam skrenuo pažnju da nam "idu SVI sportovi sa loptom"? ;)
sport.177vkrstonosic,
Da li je neko cuo da se Delije sada zovu Cetnici ?
sport.178vkrstonosic,
-> #172, vcalic
VCALIC>> Nekad na SEZAMu postojase tema pod imenom DELIJE. No postoje i
gospoda koja imaju zvanje moderatora FORUM konferencije, a koja smatraju
da su fudbalski navijaci "niza bica". Doticna gospoda su ovu temu prilikom
prelaska na novi sistem rada SEZAMa, preimenovala u SPORT, dakle temu
mnogo nevinijeg naziva. No, kao vatreni navijac Crvene Zvezde, i kao
pokretac nekadasnje teme DELIJE, pozivam zainteresovane, ako takvih uopste
ima, da kada se radi o najpopularnijem klubu ovih geografskih sirina i
duzina, bojkotuju temu SPORT, te diskusiju povedu u nekoj javnoj sifri,
npr. !DELIJE. Ima li zainteresovanih?
U istom ovom EXEC-u nalazi se poruka i za !delije. Prema tome,
zainteresovanih ima, javljaj se niza raso :)
sport.179vkrstonosic,
-> #173, vcalic
>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci.
Sta tu ima da se komentarise, sve je bilo jasno. Mi smo ti jedan svetski
fenomen sto se tice kosarke. Jos niko nije tako lako osvajao takmicenja, kao
mi poslednja dva (Evropa i Svet).
Ali, najgore od svega je sto nas najstariji igrac (dpetrovic - kao na
Sezamu) ima punih 26 godina, a da ne spominjem one silne klince sto tek
dolaze. Strasno :)
sport.180nesa,
-> #176, balinda >> Kako nije? Zar nisam skrenuo pažnju da nam "idu SVI sportovi
>> sa loptom"? ;)
Jesi, ali si tada bio kritikovan!
sport.181balinda,
-> #180, nesa>> Jesi, ali si tada bio kritikovan!
Uopšte sam ja ovde (valjda po dužnosti?) zadužen da trpim kritiku, no čini
mi se da vam je tom prilikom promaklo? ;))))
sport.182kale,
-> #175, balinda
>> Našta bi ličio FORUM ako bi svakoj navijačkoj grupi (iz cele YU!)
>> obezbedili svoju temu?
Ma to uopšte ne bi bio problem; treba otvoriti konferenciju
FUDBAL u kojoj bi za svaki klub postojala istoimena tema. ;)
I još jednu konferenciju, NOGOMET, sa potpuno istim temama. ;)
Šalu na stranu, ideja o klupskim porukama pod šifrom mi ne
izgleda dobro. Verujem da navijači svakog kluba žele da ih čuju i
oponenti.
Do sada su "fudbalske" poruke bile najbrojnije, možda bi samo
trebalo izdvojiti fudbal od ostalih sportova. Meni se čini da je bolje
ovako kako jeste.
sport.183vcalic,
-> #178, vkrstonosic
Znaci krenula je sifra !DELIJE. Odlicno. Svi u sifru
!DELIJE. I navijaci Zvezde, a i oni drugi. Proterani smo u
geto :), zato pozivam sve da se u sto vecem broju prikljuce.
Pozdrav, Vlada
sport.184mnikolic,
Mislim da je vreme da ispravimo gresku prema zlatnim momcima
iz Argentine. Posto igru i rezultate ne treba komentarisati
evo njihovih imena:
1. Toni Kukoč
2. čarko Paspalj
3. Vlade Divac
4. Dražen Petrović
5. Jurij Zdovc
6. Zoran Savić
7. čeljko Obradović
8. Velimir Perasović
9. Zoran Jovanović
10. Zoran žutura
11. Arijan Komazec
12. Vladimir Ćurčić
trener: Dušan Ivković
sport.185mnikolic,
prvenstvo evrope u atletici Split '90:
Nasi do danas skinuli dve medalje: Borut Bilač bronzu u skoku u dalj
i Biljana Petrović srebro u skoku u vis. Svaka im cast. Jos samo da i
Topić i stafeta maznu bar jos jednu pa smo ostvarili lep uspeh. Prema
tome, veceras svi pred male ekrane tv prijemnika i navijanje!
P, m.
sport.186bojt,
-> #185, mnikolic>> Jos samo da i Topić i stafeta maznu bar jos jednu pa smo
>> ostvarili lep uspeh. Prema tome, veceras svi pred male ekrane
>> tv prijemnika i navijanje!
A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko Pantić
i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka medjurepublička
svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu?
sport.187dpozaric,
-> #173, vcalic>> Cudi me da niko nije prokomentarisao SP u kosarci.
Da ti pravo kazem, i mene to cudi, i sam sam sebe optuzivao (u neku
ruku) sto 'ladno na TV-u promatram kako meljemo sve protivnike,
ukljucujuci i finale.
Ako bolje razmislim, posve mi je normalno da smo prvaci, a razloga za
polemike nasli bismo tek da se dogodilo da NISMO prvaci (uh!!).
Sto mozemo, razmazili nas visegodisnji uzastopni uspjesi, pa neka se
sad kosarkasi sami vade :-)))
U svakom slucaju, pratim kosarku redovno, bar koliko stignem, a tu je
i NBA koju redovno prenose TV stanice susjednih Talijana koje
uspijevam "uhvatiti".
Nasi su PRVA LIGA. Ma kakvi, nasi su YU LIGA !!!
sport.188vkrstonosic,
Snezana Pajkic upravo pobedlila na 1.500.
Ala tapse Tudjman :)
sport.189jvalant,
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++ BRAVO PAJKIC ! BRAVO TOPIC ! I dve zlate za jugoslaviju ++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
sport.190dejanr,
-> #186, bojt> A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko Pantić
>> i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka medjurepubličk
>> svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu?
Bilo je o tome dosta u novinama. TVB i HTV su se posvađali i... razveli.
Tako TVB ima svoje komentatore a Božo Sušec, pretpostavljam, komentariše
za HTV.
Kako se Milojko Pantić zapalio :) za vreme one trke to je neverovatno!
Možda prevaziđe i samog Mladena Delića (ljudi, da li je to moguće?)
sport.191mnikolic,
Neverovatno, ne znam da li je neko mogao da zamisli ovakav
uspeh: dve zlatne medalje na PEA '90. Ja sam fasciniran i ne
mogu sebi da oprostim sto sam u prethodnoj poruci izostavio
Snezanu Pajkic iz mogucih boraca za medalju. Kada sam je na
200m pred ciljem video na trecem mestu pomislio sam da ce se
desiti isto sto i u kvalifikacijama ali mala je fenomenalno
istrcala finis i razbila sve ostale. Isto mogu da kazem i za
Topica mada sam nekako bio ubedjen da on moze da osvoji
medalju ali ni u snu nisam mislio na zlato. O publici, sve
najlepse, deo zasluga svakako pripada i njima.
sport.192mnikolic,
>> A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko
>Pantić
>>> i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka
medjurepubličk
>>> svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu?
>
>Bilo je o tome dosta u novinama. TVB i HTV su se posvađali
>i... razveli. Tako TVB ima svoje komentatore a Božo Sušec,
>pretpostavljam, komentariše za HTV.
Koliko sam ja shvatio Suseca jednom prilikom objasnio je da
je TVB istupila iz pula jer je bila nezadovoljna svojim
ucescem - ulogom u projektu a inace je trebalo prvenstvo da
prenose Milojko Pantic i Milka Babovic. TVB kaze da su
istupili jer je od njih pozvan samo Pantic a oni su spremili
celu ekipu kao ispomoc sto su uostalom i ostali YU TV centri
poslali na PEA i bili primljeni. Tako je to puklu pa su za
TVB prvenstvo radili Panta i Nikita a za ostale zbog bolesti
Babovicke Susec i mislim Blazicko. Za mene licno, najbolji
nas tandem za komentarisanje atletike je Susec-Pantic i to
bez konkurencije. Mislim da su ovom gluposcu maksimalno
osteceni gledaoci sa obe strane.
P, m.
sport.193bojt,
-> #190, dejanr>> Bilo je o tome dosta u novinama. TVB i HTV su se posvađali
>> i... razveli. Tako TVB ima svoje komentatore a Božo Sušec,
>> pretpostavljam, komentariše za HTV.
Katastrofa! Božo Sušec je po meni najbolji komentator za atletiku.
Milojko me užasno nervira a Nikita je totalno izlapeo.
sport.194mrki,
-> #186, bojt
│ A da li neko možda zna zašto prvenstvo prenose samo Milojko
│ Pantić i Dragan Nikitović? Gde je Božo Sušec? Je'l to neka
│ medjurepublička svadja pa smo osudjeni na ovu dvojicu?
└─────────────────────────────
Za ostatak JRT-a su komentirali Sušec i Blažičko (uz Kovinjala
koji je pratio maraton). Uzrok je otkazivanje suradnje od strane
TV Beograd (naravno sve še to platiti pretplatnici).
sport.195mrki,
-> #190, dejanr
│ Kako se Milojko Pantić zapalio :) za vreme one trke to je
│ neverovatno! Možda prevaziđe i samog Mladena Delića (ljudi, da li
│ je to moguće?)
└──────────────────────────────
Ovdje je gorio Blažičko, skoro je ostao bez glasa.
sport.196balinda,
-> #183, vcalic>> Proterani smo u geto :), zato pozivam sve da se u sto vecem broju
>> prikljuce.
Nije da sam zlurad, ali nešto vam ide slabo!? ;)
sport.197vkrstonosic,
-> #196, balinda
>> Nije da sam zlurad, ali nesto vam ide slabo!? ;)
Nije valjda da si za 15 dana samo ovoliko smislio!? ;)
sport.198vcalic,
-> #196, balinda>> Nije da sam zlurad, ali nesto vam ide slabo!? ;)
Drago mi je sto se interesujes :) Jest, nesto nam slabo ide, al' kad
Zvezda nastavi svoj briljantni put ka osvajanju ko-zna-koje po redu titule,
bice i tamo (sifra !DELIJE, za one koji ne znaju) poruka. 'Ajd', ziveli.
Pozdrav, Vlada
sport.199balinda,
-> #197, vkrstonosic>> Nije valjda da si za 15 dana samo ovoliko smislio!? ;)
Nisam ja ništa "smišljao". Rekoste da vam je tesno u temi SPORT, da vam
treba "više vazduha", da ste "oterani u geto", i sl. E, sad se pitam šta vam
smeta da se razmašete? ;)
sport.200bojt,
KAKO žOVEK MOčE LAKO DA SE POPALI
Kada su večeras prekinuli Gnjavnik 2 (što bi rekao dejanr) i
uključili se na stadion u Splitu (Hajduk-Partizan), baš sam se bio
mislio, šta se to tako gadno desilo kad su onoliki ljudi uleteli u
teren. Videlo se samo kako masa ljudi juri po terenu i kako
fudbaleri Partizana obaraju svetski rekord na 100m :). Na kraju
Gnjavnika, u delu o sportu - opet isto: nije se videlo kako je
počelo! Ja se bio napravio mnogo pametan pa još odmah posle prvog
prekida pusti da se snima Gnjavnik HTV (koji je bio na drugom
programu). Posle pregledam taj snimak, kad ono o sportu, pa i
fudbalu ni reč! (bili samo neki japanci i neki ogroman jedrenjak).
Au, rekoh, ovo je neka gadna frka: jedni prikazuju od pola, sa
akcentom na spaljivanje jugoslovenske zastave, a drugi ne prikazuju
ništa!
Medjutim, neočekivano sam se silno "razočarao" kada sam malopre,
gledajući reportažu sa utakmice, video šta se zapravo desilo, zbog
čega je sve počelo. A desilo se u stvari - ništa :( :))
Hajduk jednostavo loše igra, i na ovoj utakmici i u ovom prvenstvu.
To se navijačima očigledno ne dopada previše i čini ih
nezadovoljnim. To nezadovoljstvo su, doduše, ispoljili na prilično
radikalan način tako što je Torcida uletela i "uzela stvar u svoje
ruke"... a ja ostao "razočaran" što povod nije bilo nešto iz
klasičnog repertoara medjunacionalnih sukoba na fudbalskim
terenima...