iseljenje.203ilazarevic,
-> #154, m.hristodulo> Zar ima još onih koji veruju u teoriju
> zavere??? :((
Barem 60% od 10 miliona Srbijanaca.
iseljenje.204ilazarevic,
-> #110, drassa> Stvar je u tome da u Kanadi moraš da se snađeš,
> a ovde je dovoljno da primeniš jedan od opštepoznatih
> šablona za zgrtanje love...
Recimo da ja mislim da "opšte poznati šabloni za zgrtanje love" nisu baš
najsrećniji način života, i želim da zarađujem pošteno u svojoj struci, tako
da me niko ne ponižava zato što sam se školovao (minimum) 16 godina. Šta
onda? Ostaje mi samo odlazak negde preko granice, gde se ljudi vrednuju.
iseljenje.205drassa,
-> #143, bojt>>>> HOĆEMO, MOčEMO BOLJE!
>>
>> Al nemamo ni snage ni volje ;)
Pa, obnzirom da svi beže... Nemamo mase koje
će da ginu za bolje sutra :(
Bye, Drassa
iseljenje.206drassa,
-> #139, fancy>> a i ZRELO JE... zar ne?
Na žalost: nije još...
Bye, Drassa
iseljenje.207drassa,
-> #140, fancy>> Tako su obećavali od '46. naovamo, i uvek im se za dlaku
>> izmicalo bolje društvo... e, mojne više da zasmejavaš.
Dobro... Mada mislim da nije smešno...
Ko je obećavao? Oni koji su sistem smislili tako da
se što više i brže obogate... Kao uostalom i neki
od ovih sadašnjih...
Bye, Drassa
iseljenje.208drassa,
-> #150, dcolak>> koji će kašikarom i škorpijom da nabavlja sebi hleb....
I to se zove snalaženje... Ali nadam se da neće biti baš toliko
radikalni...
Bye, Drassa
iseljenje.209drassa,
-> #154, m.hristodulo>> Zar ima još onih koji veruju u teoriju
>> zavere??? :((
Na žalost ima... Samo, obratio si se na pogrešnu
adresu ;)
Bye, Drassa
iseljenje.210drassa,
-> #182, index>> Ja zaista ne znam ni za jedan slučaj da je glup čovek
>> posle buđenja (preko noći?!) postao pametan ;).
E... Kada bi STB mogao bar malo para da uloži u repetitore...
>> Prilagoditi se tvom načinu razmišljanja je zaista teško.
Nije, samo polaziš od toga da znaš bolje od drugoga, a tu ti
je greška...
Bye, Drassa
iseljenje.211drassa,
-> #163, bbaja>> Principijelan si, nema sta.
Da... Princip je važeći dok god ima smisla da važi...
A prestaje da važi onda kada je uzaludno imati princip...
Bye, Drassa
iseljenje.212drassa,
-> #169, jevta>> cenu ne ulazi cena goriva. Ako nema goriva -> transporta
>> nema -> nema robe. Osim toga sada su probali da zamrznu
>> cene i ... šta su postigli?
I o tome se dosta raspravljalo... Možda bi trebalo da se odreknemo
nekih vidova transporta da bi imali za ono što je najpotrebnije...
>> onda tretiram kao nestašicu deterdženta u Beogradu.
>> Grešim li ?
Ne grešiš...
>> E, ako bi takva reakcija sa tvoje strane usledila za
>> godinu dana to bi po mom mišljenju značilo da se ne
>> razlikuješ od većine ostalih,
Možda... Ali mislim da granica nepodnošljivog
još nije dostignuta, što je opet lična stvar svakog od nas...
Bye, Drassa
iseljenje.213drassa,
-> #190, index>> jeftin. Zato van ljudski život mnogo više vredi i više se
>> ceni.
I više košta...
Bye, Drassa
iseljenje.214drassa,
-> #132, veca>> pomognu svojoj zemlji, ako misliš da šverc može podići
>> neku privredu na noge, onda stvarno ne znam šta da ti
>> kažem.
Rekoh... Ima načina da se zaradi... To će samo povećavati
cene i ojačavati devize... Negde rekoh da je problem
sistemski...
Bye, Drassa
iseljenje.215drassa,
-> #146, bulaja>> Da imas smisla za to, onda ti se ne bi desavalo da vec
>> tri meseca bezuspesno pokusavas da prodas obicne modeme.
>> :)
Stvar nije u prodaji ili ne-prodaji, nego u količini :)
A što se modema tiče... To je roba mog burazera koji
ipak zna da radi i zaradi... Za tvoju informaciju od XYZ
opreme ostalo je još samo Z komada! Usput, XYZ je trocifren
broj a Z je jednocifren ;)
>> pribora,..? Da te podsetim, ovde je prosecna godisnja
>> plata 150 USD, a tamo je (cini mi se) negde oko 25.000
>> USD.
Da, samo do te plate ima da giljaš i giljaš... Neće tebe
tamo niko da primi oberučke i kaže... Evo ti bato $25.000
pa ti radi... Da ne pričam o otkazima i sličnim stvarima...
Bye, Drassa
iseljenje.216drassa,
-> #138, fancy>> Pa... kol'ko sam shvatio, vi već imate sve podatke o
>> svakom, tako da mi ostaje samo da osluškujem korake
>> ispred vrata...
??? Teško da si dobro shvatio...
Bye, Drassa
iseljenje.217drassa,
-> #179, bulaja>> Cije je zadovoljstvo bitnije - tvoje sto ih gajis,
>> ili njihovo sto zive u optimalnim uslovima?
Sad bih opsovao... Da li si ti bre razmislio o tome što
si napisao?
Bye, Drassa
iseljenje.218drassa,
-> #183, fancy>> Ako smem da primetim, lično im i nisam preterano zahvalan
>> za to što sad JA pišem to što pišem...
Pa ima rešenje i za to... Ubi se onda ;)
>> Kako za koga... ali ponavljam u ovoj situaciji, u OVOJ
>> zemlji, kod ljudi koji su imalo svesni stvarnosti,
>> graniči se sa mazohizmom.
Misliš da je kod nas najgore?
Bye, Drassa
iseljenje.219drassa,
-> #131, maksa>> Tamo gde je ima u normalnim zemljama - u radnjama.
Da, ali te normalne zemlje nisu pod sankcijama normalnih
zemalja!!!
Kada bi se sada kompletna državna rezerva raspodelila
po prodavnicama, garantujem ti da bi planula za maksimalno
nedelju dana... To se za neupućene zove stampedo... Nabavi
dok ne poskupi ;)
Bye, Drassa
iseljenje.220fancy,
-> #218, drassaŮŢ> Pa ima rešenje i za to... Ubi se onda ;)
tebe da ostavim da lupetaš ovde??? nikad!
ŮŢ> Misliš da je kod nas najgore?
da
iseljenje.221fancy,
-> #198, ljubishaŮŢ> da voli decu (e, pa da, i ja volim decu, samo tuđu)
Potpisujem. I da su 15-17...
Fancy
iseljenje.222fancy,
-> #205, drassaŮŢ> Pa, obnzirom da svi beže... Nemamo mase koje
ŮŢ> će da ginu za bolje sutra :(
^^^^
Ma šta ja to vidim? (b) bi da ginu???
Je li, a od kad to?? (ili ste to naučili od _onih_koji_su_ginuli_???_)
Fancy
iseljenje.223fancy,
-> #209, drassaŮŢ>>> Zar ima još onih koji veruju u teoriju
ŮŢ>>> zavere??? :((
ŮŢ> Na žalost ima... Samo, obratio si se na pogrešnu
ŮŢ> adresu ;)
Da, M.HR... mogao si mu i u mail ;)))
Fancy
iseljenje.224fancy,
-> #215, drassaŮŢ> Da, samo do te plate ima da giljaš i giljaš... Neće tebe
A kako inače treba?
ŮŢ> pa ti radi... Da ne pričam o otkazima i sličnim stvarima...
Pričaj, baš me zanima šta bi TI imao reći o tome..?
Fancy
iseljenje.225fancy,
-> #219, drassaŮŢ>>> Tamo gde je ima u normalnim zemljama - u radnjama.
ŮŢ> Da, ali te normalne zemlje nisu pod sankcijama normalnih
ŮŢ> zemalja!!!
ŮŢ> Kada bi se sada kompletna državna rezerva raspodelila
ŮŢ> po prodavnicama, garantujem ti da bi planula za maksimalno
ŮŢ> nedelju dana... To se za neupućene zove stampedo... Nabavi
ŮŢ> dok ne poskupi ;)
Jović? koji Bora?
iseljenje.226bulaja,
-> #217, drassa││Cije je zadovoljstvo bitnije - tvoje sto ih gajis,
││ili njihovo sto zive u optimalnim uslovima?
│└───
│Sad bih opsovao... Da li si ti bre razmislio o tome sto si napisao?
└───
Samo napred, ako ne znas drugacije. I te kako sam razmislio o tome, ako
se ne slazes onda objasni svoj stav. Moze i u civilizacija:licni.stav
gde je veca premestila diskusiju.
iseljenje.227bulaja,
-> #215, drassa│Stvar nije u prodaji ili ne-prodaji, nego u kolicini :) A sto se modema
│tice... To je roba mog burazera koji ipak zna da radi i zaradi... Za
│tvoju informaciju od XYZ opreme ostalo je jos samo Z komada! Usput, XYZ
│je trocifren broj a Z je jednocifren ;)
└───
Znaci da koristis konferenciju MALI.OGLASI za ono sto spada u cist
komercijalni oglas!? To sto to nije po pravilima na Sezamu nije toliko
bitno, koliko to da opterecujes korisnike gomilom poruka kojima to nije
bitno. I broj poruka koji si poslao za te modeme je trocifren.
│Da, samo do te plate ima da giljas i giljas... Nece tebe
│tamo niko da primi oberucke i kaze... Evo ti bato $25.000
│pa ti radi... Da ne pricam o otkazima i slicnim stvarima...
└───
Pa naravno da ce da radi za te pare, pa ne ocekujes valjda da zivis u
nekom utopistickom komunizmu??
iseljenje.228dcolak,
-> #208, drassa│ I to se zove snalaženje... Ali nadam se da neće biti baš toliko
│ radikalni...
To se dešava DANAS. Kako će biti sutra, verovatno će biti još
osilniji i šetaće se u nekim svojim milicijama...
Sledge DAMMIR!
iseljenje.229ttop,
Kako ste upoznati sa cenam školovanja u stranim zemljama ???
Interesantne bi bile zemlje: Švica, Kanada, Australija ....
a mogu i druge zemlje .
Isparvite me ako grešim, ali po mom mišljenju za ulazak i eventualni
ostanak u nekoj stranoj zemlji najbolji je fazon sa školovanjem .
P.S Još nešto. Bilo bi lepo da se napiše i početak semestara i sl. :)
Pozdrav, Ttop.
iseljenje.230ttop,
-> #36, pyramid> Ima neko upoznat sa procedurom odlaska, kao i opstanka (survival) :( ?
Ajte ljudi ima nas još koji bi da idemo :( , a ovo nam treba ko LEBA :(.
Pozdrav, Ttop :(.
iseljenje.231zorani,
-> #212, drassa## Možda bi trebalo da se odreknemo
## nekih vidova transporta da bi imali za ono što je najpotrebnije...
## Možda... Ali mislim da granica nepodnošljivog
## još nije dostignuta, što je opet lična stvar svakog od nas...
Tebe bi svaki tiranin poželeo.
iseljenje.232drassa,
-> #224, fancy>> A kako inače treba?
Pa, tako... Samo ne za $25.000 u početku... Moraće prvo
da nose džakove ili ako im je to teško, da ubiju nekoga
za 5 - 10 hiljadarki...
>> Pričaj, baš me zanima šta bi TI imao reći o tome..?
Nema potrebe, svojim postavljanjem prema meni pokazao si
da je potpuno nebitno šta ja imam da kažem, jer ti ionako
znaš to bolje od mene, čak i u malim oglasima... Da ti ovde
odgovorim... MOTHERBOARD? NE! ZA TEBE NEMAM!
Usput fancy, mogao bi da staviš IGNORE na USER DRASSA?
. <-- Tačka na fancy :)
Bye, Drassa
iseljenje.233drassa,
-> #204, ilazarevic>> Recimo da ja mislim da "opšte poznati šabloni za zgrtanje
>> love" nisu baš najsrećniji način života, i želim da
>> zarađujem pošteno u svojoj struci, tako da me niko ne
>> ponižava zato što sam se školovao (minimum) 16 godina.
>> Šta onda? Ostaje mi samo odlazak negde preko granice, gde
>> se ljudi vrednuju.
Nađi prosečnog čoveka u YU koji se nikada nije bavio
nekim od 'opštepoznatih šablona'... Da bi sačuvao svoju zaradu
čovek je prinuđen da kupi devize... To danas radi 80% građana
SRJ... I to je jedan od opštepoznatih šablona...
Bye, Drassa
iseljenje.234bojt,
-> #188, index>> >> Mislio sam da čovek pokuša da ubedi (recimo) svoje komšije
>> >> o stvarnom stanju...
>> Ti ili za*ebavaš ili si pristalica DS...
;))))))))))
iseljenje.235stefan,
-> #198, ljubisha> >sa stefanom, rekla da si mnogo mlađi od mene :)
> S kim si takav si :) Ali nisu bitne godine. Još u tvojim godinama
He, tek sad videh da mi se ime povlači po forumu ;)) I dosta sa time ko je
mlađi, matori ste bre oboje i to otprilike isto (znači ko biblije ;))
iseljenje.236veca,
-> #198, ljubisha>> rodbine ili bar iz komšiluka, lepo se poigraš a posle svako na
>> svoju stranu. Ali ovo dete nikako da ode. :)
I šta je tu smešno?
To što je on nezreo njegov je problem, neki nikad neće sazreti,
pa je greota da takvi i podižu decu.
iseljenje.237veca,
-> #201, ljubisha>> znači da će ona da kuka i arlauče, ali da li će joj biti isto i da
>> li isto misli kao nekad.
Bilo bi pogubno da uvek mislim isto, (sa decom ili bez) čovek
valjda životnim iskustvom pomalo menja i stavove, tj. zrelije
razmišlja o svemu, pa i o porodici.
>> P.S. Jedino se izvinjavam Vesni što sam se prevario oko njenih
>> godina, ta- čnije zabuna je nastala oko zamene user-a
Uvažavam izvinjotinu :)
iseljenje.238veca,
-> #205, drassa>> Pa, obnzirom da svi beže... Nemamo mase koje
>>ć e da ginu za bolje sutra :(
Gospode Bože, neverovatan si! Pa zato i beže da ne bi ginuli.
U svetu se na mnogo jednostavniji način (od pogibije) ostvaruje
ideal: bolje sutra.
iseljenje.239veca,
-> #208, drassa>>>> koji će kašikarom i škorpijom da nabavlja sebi hleb....
>> I to se zove snalaženje... Ali nadam se da neće biti baš toliko
Snalaženje? Sa tobom je nemoguće diskutovati.
iseljenje.240veca,
-> #212, drassa>> I o tome se dosta raspravljalo... Možda bi trebalo da se odreknemo
>> nekih vidova transporta da bi imali za ono što je najpotrebnije...
Tako je! Od sutra svako neka ide u pekaru po hleb, u mlekaru po
mleko (ili da sam pomuze krave :))) ) etc. i uštedećemo za
troškove transporta :)
iseljenje.241veca,
-> #224, fancy>> ŮŢ> Da, samo do te plate ima da giljaš i giljaš... Neće tebe
>> A kako inače treba?
Fancy, zar još nisi naučio kako treba?
Kad te uhvati napad da nešto uradiš, sačekaj da napad prođe :)
Tako treba! :)
iseljenje.242bojt,
-> #200, veca>> Ako hoćete da se prebacimo u civilizaciju: lični stav i tamo
>> raspravljamo o tome.
Optimalno podržavam ;)
Btw, ovo je tema "iseljenje", u kojoj bi trebalo da se "razmenjuju
informacije o..." a mi, čini mi se, malo zastranismo.
iseljenje.243bojt,
-> #215, drassa>> Da, samo do te plate ima da giljaš i giljaš...
Jok, nego će da kaplje a da ne radiš ništa...
>> Neće tebe tamo niko da primi oberučke i kaže... Evo ti bato
>> $25.000 pa ti radi... Da ne pričam o otkazima i sličnim
>> stvarima...
Da, stvarno mračno. Umesto da ovde lepo ode na prinudni odmor...
iseljenje.244fancy,
-> #232, drassaŮŢ> odgovorim... MOTHERBOARD? NE! ZA TEBE NEMAM!
A kako stojiš sa Sound Blasterom (PRO??) (16) O:)
ŮŢ> Usput fancy, mogao bi da staviš IGNORE na USER DRASSA?
Hej, ne žesti se... nećemo valjda nedemokratskim sredstvima..;)
ŮŢ> . <-- Tačka na fancy :)
Da li je to pretnja, ili samo figurativno??
ŮŢ> Bye, Drassa
Bye, Fancy
iseljenje.245pyramid,
-> #167, bojt> Hm, pre bih rekao da pomaže nama da nam je to što je privreda
> već nestala padne što lakše. ;)
^^^^^
Padne, padne vlada.
Extremista
iseljenje.246pyramid,
-> #184, veca>>> ps. nemoj ja da napadnem tvoju profesiju... ;)
>
> Samo izvoli :) ja odgovaram za svoje postupke, a kolege ću da
> branim ukoliko preteraš :)))
:D
:D Ali ne, devojko draga. Šarmantni osmesi, kojima obiluju tvoje
:D poruke, su me posve odvratili. Mislim na tebe,
:D
:D Transcedent
iseljenje.247peca.st,
-> #229, ttop!-> Isparvite me ako grešim, ali po mom
!-> mišljenju za ulazak i eventualni ostanak
!-> u nekoj stranoj zemlji najbolji je fazon
!-> sa školovanjem .
Ovo i mene strašno zanima.
Peđa.
iseljenje.248drassa,
-> #224, fancy>> A kako inače treba?
Pa, tako... Samo ne za $25.000 u početku... Moraće prvo
da nose džakove ili ako im je to teško, da ubiju nekoga
za 5 - 10 hiljadarki...
>> Pričaj, baš me zanima šta bi TI imao reći o tome..?
Nema potrebe, svojim postavljanjem prema meni pokazao si
da je potpuno nebitno šta ja imam da kažem, jer ti ionako
znaš to bolje od mene, čak i u malim oglasima... Da ti ovde
odgovorim... MOTHERBOARD? NE! ZA TEBE NEMAM!
Usput fancy, mogao bi da staviš IGNORE na USER DRASSA?
. <-- Tačka na fancy :)
Bye, Drassa
iseljenje.249zqusovac,
molim nekog od onih strucnjaka za novi zeland koji znaju cake oko viza i bodova
da mi ostave svoj telefon u mail (ne bezim ja). hvala
zq
iseljenje.250drassa,
-> #240, veca>> Tako je! Od sutra svako neka ide u pekaru po hleb, u
>> mlekaru po
Nek od sutra zavrnu slavinu za naftu koja ide u Krajinu i
Srpsku Republiku, neka smanje broj gradskih autobusa ili
nek ukinu snabdevanje gorivom onima kojima to nije preko
potrebno (pojedincima za vozikanje po gradu)...
Zaista si shvatila da hleb, mleko i hitna pomoć nisu
prioritet?
Bye, Drassa
iseljenje.251veca,
-> #250, drassa>> Srpsku Republiku, neka smanje broj gradskih autobusa ili
>> nek ukinu snabdevanje gorivom onima kojima to nije preko
>> potrebno (pojedincima za vozikanje po gradu)...
>> Zaista si shvatila da hleb, mleko i hitna pomoć nisu
>> prioritet?
Pa za sve ostalo gotovo i da nema goriva! Probaj da se provozaš
gradskim autobusom po Beogradu, pa ćeš videti (shvatiti) da li
treba i to malo malo da se ukine.
Pojedinci da se vozikaju po gradu... da je sreće vozikali bi se
svi koji imaju kola, ovako samo oni koji uspevaju da prošvercuju
ili oni koji imaju dovoljno novca da plate švercerima.
Ti bre stvarno kao da te Bjović poslao ovamo :)
iseljenje.252ndragan,
-> #69, fancy/ Dete nisi morao da praviš! A uzevši mačku sa ulice, ti si
/ uzeo jedan život u svoje ruke, istrgao ga iz svoje sredine
Mačka je svuda u svojoj sredini. Šutni je na ulicu svako jutro, a uveče
ako se vrati - vrati, ako ne, ne brini. Mačka će se snaći.
Šta sa jadnicima koje pored frižidera čeka četvoronožno tele isplaženog
jezika, šeni i maše repom?
Ništa, tako im i treba.
iseljenje.253ndragan,
-> #74, ljubisha/ Po tom pitanju se slažem sa tobom. Kakva to ljubav tera ljude da
/ prave decu u današnje vreme? Ajde jedno, ali drugo ili treće?
Pošto se osećam prozvan: jesam li ikad tvrdio da sam normalan?
iseljenje.254ndragan,
-> #128, ljubisha/ Zbog nekoliko minuta zadovoljstva natovariti sebi brigu na vrat. I tom
Kod Lale to traje 36 minuta: 5 minuta se zapira, 1 minut radi, pola
sata se izvinjava.
iseljenje.255ndragan,
-> #124, drassa/ Ne, to je realnost u kojoj to dete odrasta! Kada stasa, potrudiće
/ se da svojem detetu ne dozvoli da čeka u redu... Ajde sociolozi i
Dvehiljadetridesete godine imaćemo sociološki problem sa decom koja su
razmažena i nesposobna, jer su ih roditelji okružili svim i svačim "da
ne moraju da čekaju u redovima za osnovne stvari... mene je moj otac
tamo devedesetih... prošlog veka, da, budio svako jutro u pola šes da
idemo da čekamo leba..."
iseljenje.256ndragan,
-> #86, fancy/ (nego čujem, udba nam ubacila par kerova na Sezam... šta vi
/ mislite o tome??)
Kroz koju nedelju viđeni su za disciplinsku kad padnu pod uticaj
ovdašnje većine.
iseljenje.257jtitov,
-> #33, drassa> Eto dokaza za moje ranije tvrdnje.. Bre ljudi sa tom lovom se moze
> mnogo toga u ovoj drzavi!!!
Svaka tebi cast ako mozes da uzivas u drzavi gde te svako jebe kako
stigne! Gde su prodavnice PRAZNE, toliko da takve nisam video ni u bivsem
SSSR-u, gde nemozes da udjes u gradski prevoz a da ti bar ruku ne polome,
gde moras da cekas u kilometarskim redovima da bi kupio smrdljivi hleb i
pokvareno mleko, gde SAMO kriminalci, mufljuzi, dileri i ostala banda bez
mnogo rada moze da zivi, gde ti visi gradjanski rat nad glavom, gde ti ...
Jebi ga.
iseljenje.258jtitov,
-> #46, drassa> Nikako mi ne ide u glavu kako neko moze negde da ode i da se sroza
> na to da prima socijalnu pomoc... Veoma, veoma, veoma ......
A ti si se srozao i cekas u redovima za sve. Ma u stvari ne vredi
raspravljati sa tobom. A sto se tice socijalne pomoci, ona je sasvim
dovoljna za stan i hranu. A ako umes sa parama onda ti ostane i za ostalo.
iseljenje.259jtitov,
-> #181, index> Kada malo bolje razmislim: broj onih koji su otisli je
> tako veliki da ... :(
Ono sto ja od skoro tvrdim je da ce ovo postati ono sto kaze jedna pesma:
zemlja radnika i seljaka. Sva inteligencija koja ima nesto u glavi odlazi.
A pod radnicima podrazumevam max. srednju skolu a po mogucnosti zanat.
Naravno, vase vodje ce kupovati diplome, kao i dosad...
iseljenje.260jtitov,
-> #68, balinda>>> Gore od toga je kad te gladno, malo dete ceka pored frizidera.
>
> Dok je *pored*, i nije tako strasno. ;>>>>>
Ala ga odvali. Ovo je crnjak godine!
iseljenje.261jtitov,
-> #74, ljubisha> Po tom pitanju se slazem sa tobom. Kakva to ljubav tera ljude da
> prave decu u danasnje vreme? Ajde jedno, ali drugo ili trece?
Znacka 'primerna majka'!
iseljenje.262jtitov,
-> #111, drassa> Zato se danas vise zene i udaju i prave decu nego
> u vreme svetog Ante Markovica ;)
Africka metoda: da mi naprivimo jedno 20-30 komada, pa ce valjda jedno da
prezivi...
iseljenje.263jtitov,
-> #113, drassa> vreme kada ce za decu biti idealni uslovi, ali onda ti to mozda
> neces moci da ostvaris!
Za to postoji banka sperme.
iseljenje.264jtitov,
-> #67, drassa> Na vlasti u ovoj zemlji su veoma inteligentni ljudi, samo
> sto je narod toliko glup da ne moze da shvati ko je u
E tu si potpuno u pravu! Vlastelini su izuzetno pametni i vec su se
dovoljno nafatirali za dva sledeca zivota.
A narod ne da je glup nego toliko da ne bi trebao ni da postoji.
iseljenje.265jtitov,
-> #159, cdragan> Kad smo vec kod toga, evo jedne tabele objavljenje u 'politiki'
> od petka.
Sa tom 'politikom' sto si za nju bacio pare mozes samo da obrises...
Apsolutno netacno! U USA je mnogo jeftinije to sto su naveli.
> 1. benzin (1l) 1 1-1.5 1,7 0,5 1,3 2,5
0.6
> 5. 100gr. mlecne cokol.2,8 1,5 2 1,6 1,3 1,5
1.6 i to ona najbolja AERO
> 6. 10 kom jaja - 4 5 6 2-4 2
1.7 i to tuce
> 8. toaletni sapun 1,6 1,3 0,85 1,8 1,5 2
5 i to pakovanje od 10
> 9. zubna pasta 2 2,4 3,2 - 1,7-3 4
1 i to 100g
Sve sam to licno placao pa prema tome lazu pa rasturaju.
iseljenje.266jtitov,
-> #120, drassa> Sto se tice onoga sto sam napisao, i dalje tvrdim (a ne verujem)
> da hrane ima!!! Problem je samo u raspodeli te hrane...
Hrane ima. Tacno je. Izjavio jedan seljak na radiju. Ja cuo. ALI. A L I!
Seljak ni taj ni neki drugi nece tu hranu da prodaje za bud-zasto. Izvini
ali seljaci su najpametniji u ovoj drzavi. Pod seljak mislim na osobu koja
ima zemlje, stoku i sve moze da proizvede na svom posedu. E vidis, kada
jednog dana (negde u martu, otprilike) NE BUDE hleba u prodavnicama, e
onda ce da bude frka. Prvo ce poceti male pljackice, pa vece, jos vece pa
ce biti ne sarajevo i ne moskva nego staljingrad.
iseljenje.267jtitov,
-> #127, drassa> Radomana Bozovica... Da su onda uveli bonove i zamrzli sve
> cene i plate do razresenja krize, imali bi svi dovoljno za
Ma o cemu ti pricas COVECE????? Bonovi krajem 20 veka? Pa takvo
razmisljanje je i dovelo do toga. Da ste imali muda i skenjali ovaj sljam
bilo bi izlaza. Ovako izlaza NEMA. 90% malo naoruzanijih poznanika uveliko
skuplja kasikare i municiju. Zasto? Videces...
iseljenje.268jtitov,
-> #240, veca> mleko (ili da sam pomuze krave :))) ) etc. i ustedecemo za
Ja bih vise vole nesto drugo da muzem :)))
iseljenje.269jtitov,
-> #250, drassa> Srpsku Republiku, neka smanje broj gradskih autobusa ili
Gde ces vise kukavce? Ti se ocigledno ne vozis gsb-om... Jel znas da
postoje zemlje gde ljudi NECE da udju u bus zato sto nema mesta da sednu? Ne
znas? Neces ni saznati sa takvim stavom kao dosad...
iseljenje.270jtitov,
-> #219, drassa> Da, ali te normalne zemlje nisu pod sankcijama normalnih
> zemalja!!!
Ajde ti meni, glupom objasni ZASTO SU SANKCIJE uvedene?
iseljenje.271jtitov,
Ljudi, jel ovo ISELJENJE ili sta? Ajde malo u drugu conf.
iseljenje.272jtitov,
-> #35, asterix> I to se odredjuje prilikom prvog ulaska. Medjutim ako u Beogradu
> potpises da neko vreme neces traziti pomoc, onda je to neko vreme
> ne mozes ni dobiti.
U BG-u MORAS da potpises da neces traziti pomoc.
iseljenje.273jtitov,
-> #72, markos> stvarno i uradjeno - potvrda je potrebna radi konacnog dobijanja vize -
> bez nje se ne dobija ?!
Ili potvrda ili cash koji se upisuje na prilozeni i od tebe potpisani
papir i koji dobijas zajedno sa vizom i naravno pokazujes na granici.
NIKAKO se ne bih igrao sa sistemom 'skupljanje para po komsiluku' jer ako
te JEDNOM okvalifikuju kao muvaru, adio.
iseljenje.274jtitov,
-> #36, pyramid> Ima neko upoznat sa procedurom odlaska, kao i opstanka (survival) :( ?
Eh, procedura... Nekad bila: platis pet dolara za prvi obrazac. Kada to
prodjes, platis malo vise (zaboravif cifru). Onda krece pravi postupak.
Zatim kada i to prodjes ide lekarski, pa cekas vizu. Pa kad je i dobijes,
opet mali lekarski da nisi za vreme cekanja dobio neku sidu ili sifu. I
onda na bus pa do Madjarske. Dalje je vec poznato. Socijalna je oko $500
sto je dovoljno da platis stan (oko $200) i ostalo za hranu. Organizuju
kurseve jezika. Nisi nesto ni morao da znas jezik. E onda su podigli kvotu
(tj. poeni) pa sada treba da imas najbolje oko 23 godine, 10 godina staza
u struci i bar fax. Uz ostale troskove tu su i troskovi prevodjenja na
engleski SVIH dokumenata koje podnosis. Jedna drugarica dobila pre godinu
dana vizu i orisla. Jos je na socijali, zeza se, uci jezik. Druga se udala
i odustala. Budala. Mene vojska zeznula, jer mi je falila ta godina staza.
Posle digli kvotu i ...
iseljenje.275pyramid,
-> #229, ttop> Kako ste upoznati sa cenam školovanja u stranim zemljama ???
> Interesantne bi bile zemlje: Švica, Kanada, Australija ....
> a mogu i druge zemlje .
Ako misliš na koledž, pune cene su od 10.000$ na dalje. A trebalo bi
ti još oko 5000$ godišnje za sve ostale eventualije. Ima šanse za
finansijsku pomoć, ali tek kad odeš. A da bi otišo treba prvo da
platiš za jednu godinu. Ovo ti je najuopštenije moguće.
> Isparvite me ako grešim, ali po mom mišljenju za ulazak i eventualni
> ostanak u nekoj stranoj zemlji najbolji je fazon sa školovanjem .
He, pa kako za koga.
> P.S Još nešto. Bilo bi lepo da se napiše i početak semestara i sl.
> :)
Mnogo ti je važniji deadline za prijavu, a tu se razlikuje prilično od
škole do škole.
Boris
iseljenje.276veca,
-> #268, jtitov>> Ja bih vise vole nesto drugo da muzem :)))
Nabavi goriva da stigneš do iste ;)) Nećeš valjda da te pre toga
iscede u gradskom prevozu :)
iseljenje.277veca,
-> #254, ndragan>> Kod Lale to traje 36 minuta: 5 minuta se zapira, 1 minut radi,
>> pola sata se izvinjava.
Ima i druga varijanta, pola sata moli, pet minuta se svlači
(drhte ruke od sreće :) ) minut posla :)
iseljenje.278madamov,
-> #269, jtitov
> postoje zemlje gde ljudi NECE da udju u bus zato sto nema mesta da sednu?
Postoje i one gde je zabranjeno stajanje u autobusima.
iseljenje.279fancy,
-> #252, ndraganŮŢ> Šta sa jadnicima koje pored frižidera čeka četvoronožno tele isplaženog
ŮŢ> jezika, šeni i maše repom? ^^^^^^^^^^^^^^^^^
Pretpostavljam da je ultimativno najgore onima koje pored friza čeka
DVONOčNO tele isplaženog jezika i mašućeg repa... Neko je u takvim
slučajevima predložio selidbu istog u frižider ;)
Stephen F. King
iseljenje.280fancy,
-> #278, madamovŮŢ>> postoje zemlje gde ljudi NECE da udju u bus zato sto nema mesta da sednu?
ŮŢ> Postoje i one gde je zabranjeno stajanje u autobusima.
Imao sam sreće u životu da boravim i u jednima i u drugima po
izvesno vreme... I sad mi to izgleda kao neki davni, davni
sasvim neverovatni san.
Misty morning, Albert bridge.
iseljenje.281ljubisha,
-> #252, ndragan>Šta sa jadnicima koje pored frižidera čeka četvoronožno tele isplaženog
>jezika, šeni i maše repom?
Bilo u Politici (ne, ne čitam je čuo sam na radiju :) ) da je čovek
u Nišu tražio sledovanje hleba za svog rasnog psa i dobio. :)) ili :((
odaberite sami.
iseljenje.282ljubisha,
-> #257, jtitov>SSSR-u, gde nemozes da udjes u gradski prevoz a da ti bar ruku ne polome,
>gde moras da cekas u kilometarskim redovima da bi kupio smrdljivi hleb i
Zadnih dana sa posla idem peške kući, a mleko mogu samo da sanjam
jer stalno radim prepodne. Hleb ipak uspem da kupim i poslepodne. A robu
za bonove nisam ni video.
iseljenje.283ljubisha,
-> #262, jtitov>Africka metoda: da mi naprivimo jedno 20-30 komada, pa ce valjda jedno da
>prezivi...
Ti malopre pohvali balindu a i ovo bi mogao da bude crnjak meseca.
Ma, šta meseca, decenije bre.
iseljenje.284ljubisha,
-> #264, jtitov>A narod ne da je glup nego toliko da ne bi trebao ni da postoji.
Zato će i da izumre.
iseljenje.285drassa,
-> #251, veca>> gradskim autobusom po Beogradu, pa ćeš videti (shvatiti)
>> da li treba i to malo malo da se ukine.
>> Pojedinci da se vozikaju po gradu... da je sreće vozikali
>> bi se svi koji imaju kola, ovako samo oni koji uspevaju
>> da prošvercuju ili oni koji imaju dovoljno novca da plate
>> švercerima. Ti bre stvarno kao da te Bjović poslao ovamo
>> :)
Pa nisi ni pomenula one (prioritetne) koji goriva imaju i
preprodaju ga za skupe pare...
USTAJTE PREZRENI NA SVETU!
Bye, Drassa
P.S. Ne, nije bjovic! Sam sam se pozvao i opozvaću se kada
procenim da možete bez mene :)
iseljenje.286drassa,
-> #267, jtitov>> Ma o cemu ti pricas COVECE????? Bonovi krajem 20 veka? Pa
>> takvo razmisljanje je i dovelo do toga. Da ste imali muda
>> i skenjali ovaj sljam bilo bi izlaza. Ovako izlaza NEMA.
>> 90% malo naoruzanijih poznanika uveliko skuplja kasikare
>> i municiju. Zasto? Videces...
Da... Samo ti bonovi bi pomogli da imamo dok se ne postigne
dovoljna naoružanost, ili kraj krize ;)
U svakom slučaju bilo bi jednostavnije živeti...
Evo nešto na tu temu iz EP 2165, 4. oktobar 1993:
Priča se (2)
...da vlasti i nisu imale nikakvih ozbiljnih
namera da preko bonova snabdevaju
stanovništvo osnovnim životnim namirnicama.
Da su namere bile ozbiljne, onda bi bonove
dobili pre svih, socijalno najugroženiji,
a ne i oni kojima oni ništa ne znače.
Pravljenjem spiskova za bonove postiglo se ono
što nije moglo uobičajenim metodama: Popisano
je stanovništvo Kosova. žovek je, ipak, ono
što jede, a ne ono što misli i govori.
Bye, Drassa
iseljenje.287drassa,
-> #262, jtitov>> Africka metoda: da mi naprivimo jedno 20-30 komada, pa ce
>> valjda jedno da prezivi...
Ne, to je opštepoznati psihološko-sociološki efekat,
ali nisam baš zapamtio stručni izraz...
Bye, Drassa
iseljenje.288drassa,
-> #263, jtitov>> Za to postoji banka sperme.
Gde to u Jugoslaviji da i ja onda otvorim 'štednu knjižicu'?! :)
Bye, Drassa
iseljenje.289drassa,
-> #266, jtitov>> ali seljaci su najpametniji u ovoj drzavi. Pod seljak
>> mislim na osobu koja
Ja sam pomenuo da je problem sistemski... A u tom problemu
najveći problem je baš to što si ti napisao, međutim izgleda
da to vlastelu ne brine previše :)
>> jednog dana (negde u martu, otprilike) NE BUDE hleba u
>> prodavnicama, e
Biće, biće... Makar oni morali da štancuju nove novčanice sa
još kojom nulom manje... Ako narod ne bude imao hleba... Desiće
se baš to što si napisao... Ali ONI to sigurno neće zaboraviti
kad narod zaćuti...
Bye, Drassa
iseljenje.290drassa,
-> #270, jtitov>> Ajde ti meni, glupom objasni ZASTO SU SANKCIJE uvedene?
Verovatno zato što ne spadamo pod interesnu sferu neke od
većih sila...
Bye, Drassa
iseljenje.291drassa,
-> #257, jtitov>> Jebi ga.
Baš tako... Jebi ga!
Stvar je u tome da ovde kod nas možeš ladno legalno da radiš
sa cifrom od $10.000 i da zaradiš za život i podizanje dece,
a u Kanadi nisam baš siguran... Šta ima veze ako se i baviš
nekim od 'mafijaških' poslova... Ova država to diskretno i
podstiče ;)
Što se Švajcarske tiče, na računu moraš imati 150.000 SFR
(slovima: stopedesethiljada) i u ukviru te sume možeš raditi
šta te volja dok se ne nađeš u minusu, a tu već postaje gadno...
Bye, Drassa
iseljenje.292drassa,
-> #258, jtitov>> dovoljna za stan i hranu. A ako umes sa parama onda ti
>> ostane i za ostalo.
I ovde je isto tako... Samo što prvu obrtnu turu moraš da
napraviš sa pozajmljenom ili ukradenom lovom... a ne od
plate ili socijale...
Bye, Drassa
iseljenje.293zqusovac,
Ne znam gde ovo ide, ali vidim da se u ovoj temi najvise prica o nestasicama
hrane i cenama, dakle:
Danas u samoposluzi na malom trgu izmedju Zeleznicke bolnice i kasarne 4. juli
vidjeno sledece:
1. Kuhinjska so U SLOBODNOJ PRODAJI, poljska, 1 kg = 4,nesto milijardi
2. Mleko, jogurt...
3. Vina Kosovovina
4. Prasak za masinu za sudove, kutija 1 kg = 83 milijardi
5. Italijanski Barilla bucatini i penne, kutija .5 kg = 6 milijardi
6. Italijanski Barilla sosovi sa skoljkama i pecurkama, 12 milijardi
7. Strane cokolade, cena 4-9 milijardi
8. Riba morska, relativno sveza, raznih vrsta, 11-36 mlrd/kg
9. Sokovi austrijski, 1 l = 8-23 mlrd
10. Urme, pistaci, kikiriki, lesnici
11. Uvozni keksi i kolaci
12. Italijanski krekeri (najbolji na svetu), dve vrste (soljeni i nesoljeni)
itd.
poz,
zq
iseljenje.294zqusovac,
Molim sve koji znaju detalje o bodovima za Novi Zeland ili/i Kanadu da mi
ostave telefon (daytime) u mail.
Nije za mene ali je hitno.
poz,
zq
iseljenje.295fancy,
-> #288, drassaŮŢ>>> Za to postoji banka sperme.
ŮŢ> Gde to u Jugoslaviji da i ja onda otvorim 'štednu knjižicu'?! :)
Uzmi stvar u svoje ruke...
iseljenje.296madamov,
-> #280, fancy
> Imao sam sreće u životu da boravim i u jednima i u drugima
Takođe.
> Misty morning, Albert bridge.
Buying computer at Selfridge's B)
iseljenje.297jtitov,
-> #291, drassa> Stvar je u tome da ovde kod nas mozes ladno legalno da radis
> sa cifrom od $10.000 i da zaradis za zivot i podizanje dece,
Evo, ja legalno radim. Zaradjujem na faksu kao, jelte, neko koji vodi
informatiku, oko 40 DEM. Stanujem privatno.
iseljenje.298jtitov,
-> #277, veca> (drhte ruke od srece :) ) minut posla :)
Pa sama si rekla. Drhte ruke i - nema ni posla. Sve se istovremeno obavi.
iseljenje.299jtitov,
-> #294, zqusovac> Molim sve koji znaju detalje o bodovima za Novi Zeland ili/i Kanadu da mi
Za Can nema bodova. Tj. mozda ih i ima ali je to nesto interno i ti njih
nikada ne vidis. Uslov da bi uopste i prisao salteru je da znas odlicno
engleski, da imas najmanje fak. diplomu i to struke koja nesto tamo vredi
(znaci nista pravnici, ekonomisti, medicinari; najbolje elektro, masinski,
programerski smerovi), da si super zdrav (mogu cvikeri) i da imas bar
>$ 10.000 can. Za izbeglice ne znam kakav je sistem, ali ih ima ko ...
Cemu li se oni tamo nadaju kada jedva umeju i da se potpisu...
Za Okeaniju dobijas brosurice iz kojih sam izracunavas okvirne poene da bi
ocenio da li UOPSTE vredi da konkurises za vizu.
iseljenje.300m.hristodulo,
-> #285, drassa>> USTAJTE PREZRENI NA SVETU!
Koji si ti komunista?!? ;((
iseljenje.301m.hristodulo,
-> #290, drassa>> Verovatno zato što ne spadamo pod interesnu sferu
>> neke od većih sila...
Opet?????????
Dosta bre!!!!
;(((
iseljenje.302veca,
-> #290, drassa>> Verovatno zato što ne spadamo pod interesnu sferu neke od
>> većih sila...
Mnogi ne spadaju, pa ipak...