razno.1dragisak,
[REPLY jtitov, FORUM.8:11.681]
+-----------------------------+
! vreme !
+---------+---------+---------+
! 08-13 ! 13-22 ! 22-08 !
+---------+---------+---------+
! 4 ! 4 ! 0 !
+---------+---------+---------+
razno.2marshall,
Ovo je odgovor na poruku iz FORUM.8 :
*> >*> >*> Postani osnivac lige 'The Importance of ... Kelly?" ;)
*> >*>
*> >*> Predlazem, da pocnemo da naplacujemo uclanjivanje, jer zbog navale,
mogli
*> > bi
*> >*> da zaradimo dobru lovu. :))
*> >*> Vidi vidi... dobar nacin razmisljanja - vec nas je dovoljno za
rukovodeci
*> > organ :) imamo predsednika (robert), prvog clana :) i komandanta
*> > "specialnih jedinica" (marshall :), izvrsni odbor (ssokorac, a mogao bi i
*> > ti da mu pomazes), pa.... :>>>
*>
*> Dakle koliku cemo clanarinu da naplacujemo, i na koji period?
*>
Paa... mislim da bi bilo najbolje da naplacujemo neku simbolicnu
clanarinu, a glavnicu cemo po "seansi" !!!
:)))
razno.3marshall,
Ovo je odgovor na poruku iz FORUM.8 :
*> >> Dobro, eto tebi Brenda. :)))
*>
*> Jok, Brenda ide meni (samo meni :) ) ...
*> CCC... Evo jedan po jedan - "evo vama Keli a ja cu Brendu", i vec vas 3-4
na Brendu - a ona "jadna" sama :)))
Nego, kad smo vec tu - jel ovo organizacija "...Kelly" ili "...Brenda" :)
P.S.: Dogovorite se - ili da pravimo ogranke :)
razno.4jkratica,
Š Odgovor na 11.679 ssokoracĆ
> ─┼┤ Pa dobro ako si već toliko navalio. :)
> ─┼┤ A kad si već navalio eto tebi Brenda, a mi ćemo ..... :))))))
> Ma, ćuti, evo došla je još jedna, da je primimo u klub? :) Kako su
> navalili, bolje da je pokupimo što pre :).
Pa, nije baš ko Keli, ali eto može. :)
razno.5kriss,
-> #3, marshall>> P.S.: Dogovorite se - ili da pravimo ogranke :)
Evo, ja se proglašavam doživotnim presednikom ogranka Brenda!
Ogranak ima samo jednog člana - mene ;) I ne prima druge članove
... Sem možda DejanaR, ako se dogovorimo oko nekih sitnica
vezanih za privilegije na sistemu ;) ... Ali je u svakom slučaju
Brenda - moja ...
Nego znate šta, moram da vam priznam (nažalost) da je moja ljubav
sa dotičnom polovična - ja je volim, a ona me ne poznaje ... :)
razno.6marshall,
[REPLY 11.682]
*> >> Ma, cuti, evo dosla je jos jedna, da je primimo u klub? :) Kako su
*> >> navalili, bolje da je pokupimo sto pre :).
*>
*> Bogme MOZE... bas je slatka :)) cak ozbiljna konjkurencija Kelly
*> :). Mada...
Ajde ljudi - drzite se "ORIGINALA" :)))
Jos uvekse zovemo "The Importance of ... KELLY" !!! :)))
razno.7ncosic,
Novi stari bbs ponovo sa vama:
*********
*NEWLINE* IS BACK!
*********
Sa njegovim velicanstvenim i skromnim sysopom Nikolom Cosicem.
I sa 120MB softwarea vec instaliranog sa tendencijom sirenja.
Radno vreme je 22-07, i NEMOJ DA JE NEKO ZVAO U DRUGO DOBA :).
Ako si imao veze sa starim NEWLINEom, dodji da obnovimo stare
uspomene u chatu, a ako nisi dodji da vidis sta ima.
Telefon, naravno, je !!!011-340-070!!!.
N.C.
razno.8ndragan,
/>> Dok dokažeš da nisi bik...
/ E da ja sad ne bih pogađao šta li si zapravo hteo ovim da kažeš,
/ pružam ti priliku da se sam izjasniš, zapravo to od tebe očekujem.
Beži zec preko Drine u Srbiju. Pita ga skeledžija, kud je krenuo tako
navrat-nanos.
- moram da bežim, u Bosni štroje bikove!
- ali ti si zec
- e, dok dokažeš da nisi bik, odoše jaja...
Mislio sam da taj vic već svi znaju, te da može oflajn referenca na
njega - ispalo je da sam se prešao. NHF?
p.s. povremeno dobijem želju da se izjasnim kao Bušman, maternji jezik
fortran, kad čujem muziku koju troše ljudi s kojima se guram u istom
narodu. Međutim, dok objasniš...
razno.9ndragan,
/ Savović razgovarala je juče sa članom Nacionalne skupštine
/ Francuske Ivom Boneom
Ja mislio da se to kod njih zove parlament i da ima poslanike. Ili to
nije to? Obožavam kad jednom mesečno propustim pet sekundi kroz uši za
vreme sps povečerja (svi ko za inat zauzeti nečim i niko da promeni
kanal), i odmah uleti ovako nešto. Jel' iko čuo za tu nacionalnu
skupštinu?
razno.10novim,
-> #9, ndragan>/ Savović razgovarala je juče sa članom Nacionalne skupštine
> kanal), i odmah uleti ovako nešto. Jel' iko čuo za tu nacionalnu
u poslednjem "Vremenu" ima objašnjenje. nimistarka Margit
Savović nije primila nikakvu medalju, nego je reč bila o
prostoj razmeni parlamentarnih suvenira, protokolarnom činu
koji je Nimistrastvo nimforcamija uportrebilo za svoju
propagandu. ("Vreme" zaključuje: "Istu medalju prikazanu na
priloženoj slici dobilo je i 'Vreme' prilikom davnog kontakta
grupe francuskih poslanika i ljudi iz redakcije. Rečju, pravi
naziv ustanove čiji je šef Slobodan Ignjatović morao da bude:
Savezno ministarstvo za dezinformisanje" (br. 145, str. 21).
razno.11jkratica,
-> #9, ndragan> / Savović razgovarala je juče sa članom Nacionalne skupštine
> / Francuske Ivom Boneom
> Jel' iko čuo za tu nacionalnu
> skupštinu?
Ma mora da je prećutan deo imena, pa celo ime verovatno glasi:
Nacionalna skupština veterinara Francuske! :)
razno.12bojt,
>> Kupovina žiralno: 42000000.00 ------------
Hm, dal' bi me mail-nuo onaj ko zna gde tačno može da se kupi
štic.marka. Stvar je prilično hitna.
razno.13zqusovac,
-> #8, ndragan
> p.s. povremeno dobijem želju da se izjasnim kao Bušman, maternji jezik
ja sam se na popisu '81 izjasnio kao jugosloven, a kad je to stavljeno u 2.
grupu (u prvoj su bili srbi, hrvati, bugari, turci...) pod "ostali" tužakao sam
se sa zavodom za statistiku i zvanično se prekrstio u Eskima. Onda je cela
partija na univerzitetu na mene digla hajku (predvodio je tadašnji sekretar na
BU a sadašnji istinski demokrata iz SPS-a prof. S. Unković) ali nisam popustio
ja nego oni jer je moj drug advokat napisao tužbe po ko zna kojem članu koji
kaže (ima i u Ustavu i u krivičnom zakonu) da će se 'ko drugog tera ili mu
zabranjuje da se nacionalno izjašnjava kako on hoće /slobodan prepev/) kazniti
teškom robijom itd. pa im ja pokazao već otkucane tužbe, rekao da je tekst sa
faksimilom tužbe već sredjen za sledeći broj 'studenta' i da se nose u majčinu.
tako ja postadoh eskim. pozitivna strana celog dogadjaja je što sam iz čistog
inata ostao još jednu godinu u partiji gde su zazirali od mene i sr*o sam šta
sam hteo a oni ćutali i trpeli (nisam hteo da primim novu knjižicu sa profilom
Druga žede jer sam javno rekao da je to stvaranje kulta ličnosti, tupio protiv
štafete itd) i kad mi je dosadilo da me trpe a počeo sam i da spremam diplomski
ja dadnem otkaz na čast bnivanja u tom društvu. e, tad počeše isti oni koji su
me bogzna kako napadali (profesori) da me presreću po hodnicima, skoro svi sa
istim šlagvortom: 'jesi lud sad par meseci pre diplomiranja da izadješ, pa kako
ćeš da nadješ posao, u tvojoj struci je to potrebno...'. tu su mi se konačno
zgadili.
hm, ne znam što se 'vako ispovedih, ali sad šta je - tu je.
zq
razno.14voki,
-> #13, zqusovac>> . pozitivna strana celog dogadjaja je
>> što sam iz čistog inata ostao još jednu godinu u partiji...
Koja bre partija ? Ne misliš valljda na Partiju ?
??????? Voki.
razno.15mirkot,
Da li znate nekoga ko je emigrirao na Novi Zeland?
Trebaju mi informacije, a i ja imam neke.
razno.16robert,
-> #15, mirkot>> Da li znate nekoga ko je emigrirao na Novi Zeland?
>> Trebaju mi informacije, a i ja imam neke.
Pitaj šta te zanima, ovde ili u mail, sve jedno...
Moj najbolji drug je tamo od oktobra prošle godine, zaposlio se i živi
relativno pristojno za sada. Uskoro će da kupi kola, jer se bez njih
tamo ne može :). Uostalom, da ne pričam svašta, pitaj!
razno.17robert,
Pošto sam video da se više ljudi zanima za varijantu odlaska na
Novi Zeland, napisaću ovde neka moja saznanja.
Da počnem prvo sa pričom kako je moj drug otišao tamo. Naime, on
je prošle godine u junu zapalio prvo za Roterdam i predao u NZ
ambasadi u Hagu (tamo je centrala za Evropu bila tada) sve potrebne
papire. Milsim da se traže prevodi na engleski svih papira i potvrda
koje su poprojane u formularima. Onda je uplatio pare i čekao na
"izvlačenja". On je imao pravo na tri izvlačenja i na prva dva nije
prošao sa svojih 25 poena (to se dešavalo negde oko avgusta-septembra
92). Poeni se dobijaju za razne kategorije. Za diplomu 15, za godine
starosti... (18-24: 8p; 25-29: 10p; 30-34: 8p; 35-39: 6p; itd.) Onda
ako imate užu rodbinu (family sponsor = 3p) ili nekog državnog
(društvenog ?) sponzora (community sponsor = 3p). Poeni se mogu dobiti
i na to ako imate zagarantovano radno mesto *u struci* (3p), pa ako
nosite lovu da ulažete u privredu i/ili nekretnina (radi se o sumama
reda veličine NZ $ 100,000 (1-3p). Radno iskustvo vam donosi sledeće
poene: 2god. = 1p; 4god. = 2p itd... kvaka je u tome što se računa
samo iskustvo posle završetka obrazovanja (posle diplomiranja) i samo
ako je u struci! Ok, da ne tupim više o poenima, koga interesuje, imam
brošuru od NZ immigration service-a u kojoj su nabrojane sve te stvari
pa koga zanima može da se dogovori samnom da vidi to.
Elem, moj drug je bio malo nestrpljiv da ode tamo pa je uzeo
turističku vizu i krenuo na put. Nije ogao da dočeka treće isvlačenje
:). Kad je stigao, našao je stan (sobu) i krenuo da čita oglase po
novinama. Kaže, ne isplati se da se prijavljujete na biro jer oni neće
da vam pomognu ništa (jel vam je to poznato od nekud ;). Tako on
pročita oglas gde se traži programer sa znanjem C++ i javi se toj
firmi. Objasni im da ima samo turističku vizu i da bi voleo da ostane
tamo ako ikako može a za to bi treba;o da dobije potvrdu od neke firme
da će da ga zaposli za stalno u struci! Oni ga pozvaše posle nekoliko
dana i rekoće mu da volontira nedelju-dve da vide kakav je i tako to
ali da ne smeju da mu plate ništa jer je turista. On je pristao i tako
se zaposlio posle 9 (!) dana :). Međutim, imao je sreće pa je u
međuvremenu prošao na trećem izvlačenju i tako dobio residence permit
i bez ova 3 poena za posao. Eto, on sad radi tamo od oktobra 92 i
trenutno zarađuje NZ $ 36,000 što možda i nije neka plata ali ima
šanse da se povećava vremenom. Mada, kaže, može da se živi prilično
dobro sa tim parama i sad je položio vožnju (kaže: nezgodno mu je kad
treba da skrene na raskrsnici ;) i kupiće kola (kao, ne zna da li da
uzme Mazdu 323 ili Tojotu ;). Kaže još da bez kola ne možeš ništa da
uradiš jer je javni prevoz sranje. E da, on je otišao u Auckland,
najseverniji grad na NZ i kaže da je veoma lepo tamo. Klima je ok ali
sada padaju kiše (zima) pa nije baš tako sjajno. Važno da snega nema
:). Inače, skijanje se upražnjava na južnom ostrvu gde postoje sjajne
staze i ski centri. Eto, to je njegova priča...
Pošto je on tamo a još jedan moj drug i ja smo ovde a hteli bi
isto tamo (mada nerado ;) on je obećao da će da vidi šta može da uradi
za nas. U stvari, ima dve mogućnosti: da nam nađe sponzora (neko
srpsko društvo jer verujem, da sa hrvatskim društvom ne bi daleko
stigli ;), i/ili da nam obezbedi posao tamo u struci. I jedno i drugo
donosi po 3 poena tako da bi imali 28 poena što je trenutno neki donji
limit za prolazak. Još je napomenuo da se bacimo na proučavanje
Oracle-a ( :(((( ). Naravno, C, C++, Unix, mreže i sl. nije na odmet
da se zna :).
Eto, to vam je ukratko ono što se dešava sa NZ... eh, zaboravih,
centrala NZ za Evropu je sad u Londonu:
NZIS (New Zealand Immigration Service)
3rd floor
New Zealand House
80 Heymarket
London SW1Y 4TE
England
tel.: +44 71 97 30 366
fax.: +44 71 97 30 370
Ako imate još pitanja, pitajte :).
razno.18mirkot,
-> #17, robert
Posto je robert rekao skoro sve sto i ja znam o odlsaku na NZ, dodao bih samo
ovo:
Meni su pre neki dan stigli formulari iz Londona, prijava sada kosta 225 funti
i primaju samo cekove koji glase na NZ konzulat. Formulare mozete da zatrazite
i faksom. Meni su stigli posle 3 nedelje, dok je sam koverat putovao samo
5 dana. Ponuda za posao donosi 3 poena ako je ta ponuda provela na NZ trzistu
rada
BAREM 6 meseci. Inace, uz formulare mi je stigao i jedan dnevni casopis u kome
ima oglasa za posao, trenutnih cena svega i svacega itd.... Mislim da javni
sponzor moze da bude i nasa crkva (imam adrese ali nemam telefone). Samo da
napomenem da je limit prosle godine u junu bio 20 poena, dok je sada 28, kao
sto rece robert. To samo pokazuje povecano interesovanje za taj deo sveta. U
tim novinama koje sam dobio ima i oglasa za posao i stvarno se traze C, C++,
windows, unix itd programeri, kao i ljudi koji znaju ORACLE, i to se cesto
spominje. Ako bude zainteresovanih prekucacu detalje, adrese, faksove ....
razno.19peca.st,
Ako sam pogodio temu svaka mi čast. :)
Dakle, voleo bih da neko napiše sve što
zna (ako zna) o sistemu školovanja u Kanadi.
Peđa.
razno.20m.hristodulo,
Palio bih u inostranstvo! Imam 21 godinu,
završenu gimnaziju i jednu godinu ETFa. Znam
programiranje i prelom. Radio bih možda i na nekom
radiju - kao tonac ili muzički saradnik. Mršav sam
- ne bih rintao! Radio bih i na crno.
Ako bilo ko ima neki savet, preporuku,
telefon, adresu, ili bilo koju drugu informaciju u
vezi s ovim, da mi pošalje na mail ili ovde.
P.S. Voleo bih u Grčku, pošto bih mogao da
dobijem državljanstvo - čukundeda mi je bio Grk!
Blizu je, povoljna je klima i društveno - političke
okolnosti.
_____
MHTag: MITRALJEZ KID čELI RAZGOVARATI O TVOJOJ BUDUĆNOSTI
razno.21ganta,
-> #16, robert> Pitaj šta te zanima, ovde ili u mail, sve jedno...
> Moj najbolji drug je tamo od oktobra prošle godine, zaposlio se i živi
Mogu li i ja da pitam u vezi N.Z.? :)
Ortak me nagovara da pokušamo da dobijemo vizu, ali skoro ništa
ne znam o Novom Zelandu. Pročitao sam podatke u CIA92, ali to
su samo suvi statistički podaci :(
Interesuje me koliko je čekao na vizu i šta je po struci?
Jel' otišao sam ili sa ženom?
Očekujemo upitnik iz Engleske, a sistem bodovanja sam dobio u
nekoj brošuri koja kruži gradom.
Da nema tvoj drug e-mail adresu, to bi mnogo pomoglo za
dobijanje informacija iz prve ruke. (ne očekujem nikakve usluge
od njega, sem par informacija)
Malo smo naplašeni jer nam neko reče da ima dosta ustaša koji
uzimaju reket.
Hvala na eventualnom odgovoru,
Goran.
P.S. tek sada videh tvoju opširnu poruku, pa pošto mislim da si
uglavnom rekao sve glavne stvari, ostaje samo pitanje o
e-mail-u :) I, naravno, mogli bi da budemo u kontaktu da bi
razmenjivali informacije... (mislim da ću da otvorim grupu
nzeland)
razno.22ganta,
OTVORENA je grupa NZELAND koja se bavi razmenom informacija o
vizama, nalaženju posla itd., na Novom Zelandu *i ostalim*
zanimljivim zemljama sveta.
Ko hoće da udje, neka viče :)
G.
razno.23robert,
-> #20, m.hristodulo>> programiranje i prelom. Radio bih možda i na nekom
>> radiju - kao tonac ili muzički saradnik. Mršav sam
>>- ne bih rintao! Radio bih i na crno.
>> P.S. Voleo bih u Grčku, pošto bih mogao da
E stvarno si lud!!!
Naravno, za ovo si debelo zakasnio, trebbalo je na to misliti u
martu-aprilu. Naime, tada Hoteli po Grčkoj traže sezonce, konobare,
barmene i.... DJ-je :))). I eto posla za tebe :). Moraćeš da čekaš
sledeće leto :(. Naravno, obavezno im napomeni da znaš programiranje i
prelom, nikad se ne zna... ;)))))))))))))))).
razno.24.bale.,
-> #22, gantaStavi mene! :-)
razno.25robert,
-> #21, ganta>> Da nema tvoj drug e-mail adresu, to bi mnogo pomoglo za
Na žalost još nema. Ne znam ni da li ima u planu da nešto poradi
na tome. Pitaću ga to drugi put, kad mu budem pisao.
>> Malo smo naplašeni jer nam neko reče da ima dosta ustaša koji
>> uzimaju reket.
Uh, to kažu za skoro svaku zemlju. Sigurno je isto tako frka kad
nabasaš na četničku organizaciju, pa ti oni uzmu reket. Neće, bre,
ustaše da uzimaju od srbina (možda ga samo ubiju ili sl. ;). On za
sada nema te probleme a mislim da prosečni ljudi ne bi trebali da
imaju probleme te vrste.
razno.26bbaja,
-> #21, ganta>|| Mogu li i ja da pitam u vezi N.Z.? :)
Mogu i ja da iznesem jedan svoj utisak. Novi Zeland je
najdosadnija, najdepresivnija, najizolovanija i uopste
naj (-) zemlja na svetu. Utisak je baziran na osnovu
cetvorodnevnog boravka i sigurno je krajnje subjektivan,
ali je, ipak, utisak.
razno.27panco,
-> #22, ganta> Ko hoce da udje, neka vice :)
Jaaa... :)
razno.28robert,
-> #26, bbaja>> Mogu i ja da iznesem jedan svoj utisak. Novi Zeland je
>> najdosadnija, najdepresivnija, najizolovanija i uopste
>> naj (-) zemlja na svetu. Utisak je baziran na osnovu
A možda postoje ljudi kojima sa NZ baš zbog ovoga i sviđa!!!
Evo, na primer to su sve razlozi zbog kojih bi ja otišao tamo :).
=> Till the end of the world :).
razno.29zqusovac,
-> #20, m.hristodulo
> P.S. Voleo bih u Grčku, pošto bih mogao da
> dobijem državljanstvo - čukundeda mi je bio Grk!
> Blizu je, povoljna je klima i društveno - političke
> okolnosti.
Jes', komšijska zemlja, samo trebaće uskoro i makedonska viza.
Pozdrav,
zq
razno.30m.hristodulo,
-> #23, robert>> E stvarno si lud!!!
Takav sam po celom telu. ;)
Izgleda da ću Grčku, sa ekipom. U planu je
Krit ili Atina, oko 15. Septembra. Videćemo šta će
još da iskrsne...
razno.31lkudlik,
-> #22, gantaMozes i mene staviti u grupu NZELAND
Lkudlik
razno.32madamov,
-> #29, zqusovac
>Jes', komšijska zemlja, samo trebaće uskoro i makedonska viza.
Nedavno prođoh oba naša granična prelaza sa dotičnom Republikom i ne traže
vizu, Grcima se naplaćuje tranzitna viza koja ih košta 25DM. žujem da je još
uvek dovoljna samo lična karta (imam tetku u Skoplju, kad je poslednji put
dolazila u Beograd došla je bez pasoša, samo sa ličnom kartom, to je bilo pre
par meseci, marta ili aprila ove godine). S obzirom na trenutnu situaciju i
embargo pod kojim smo (a od koga Makedonija dobro živi naplaćujući svoje usluge
"gledanja kroz prste" prilikom kršenja istog) mogu da ti kažem da to uskoro i
nije tako skoro. BTW, ako se neko uputi kolima ka Grčkoj neka poštuje
ograničenja brzine kroz Makedoniju, od skora je kazna za prekoračenje brzine
120DM. Drugi savet je da u Grčkoj ne pominjete reč Makedonija govoreći o
dotičnoj republici, cela Grčka je u plakatima na kojima piše: "Macedonians are
Greeks 3000 years old.", a kad vas neko pita odakle ste bolje je reći Srbija
odmah i blago ponosno, moguć je popust prilikom šopinga, besplatno piće u
restoranu i slično. Još ako ste imenjak Paspalju gledaće u vas kao u Boga,
dotični košarkaš u Grčkoj ima tretman narodnog heroja.
razno.33predrag,
-> #32, madamov>> doticnoj republici, cela Grcka je u plakatima na kojima
>> pise: "Macedonians are Greeks 3000 years old.", a kad vas
>> neko pita odakle ste bolje je reci Srbija
Ja samo cekam kada ce da pukne i Grcka pocne da trazi
da se Makedonija pripoji njima. Normalno tada
ce Srbija da kaze da je to nasa teritorija osvojena
u WW I i tada ce Grci da nas pocnu da pljuju kao
sto to radi ostali svet.
razno.34novim,
-> #32, madamov> Greeks 3000 years old.", a kad vas neko pita odakle
> ste bolje je reći Srbija odmah i blago ponosno, moguć
> je popust prilikom šopinga, besplatno piće u
> restoranu i slično.
zq, je l ti čuješ ovo?
razno.35zqusovac,
-> #34, novim> zq, je l ti čuješ ovo?
žujem, čujem i ne čudime.
Grke mrzim štono bi reko naš narod k'o Nemce. Al još više. Ljigavi, gadni,
pokvareni, pizde.
I to će se (sačekajte malo pa će vidite) pokazati kao jedna od povijesnih
srpskih zabluda - prijateljstvo s Grcima.
Ceo svet ih smatra budalama, a na važnije sastanke EZ-a i NATO-a ih više i ne
pozivaju, jer kad god je Grk tamo sve što se priča sutradan bude na Slobinom
stolu. čelim im u najmanju ruku da ih izbace iz EZ-a i da Republika Makedonija
dobije koridor i deo Soluna.
zq
razno.36madamov,
-> #33, predrag
******
i tada ce Grci da nas pocnu da pljuju kao sto to radi ostali svet.
******
Možda će to i mnogo ranije da se desi i to ne zbog političkih razloga.
Mislim na obične ljude, oko oficijelne politike bi mogli da raspravljamo, ali
me to mnogo ni ne zanima. Naime, po Atini su se već pojavili "dizelaši" koji
reketiraju naše sezonske radnike (devojke i momke koje rade po kafićima i disko
klubovima kao barmeni ili konobari). Malo pred moj povratak u Beograd gledah na
vestima izveštaj sa lica mesta na kojem se desilo ubistvo kao iz vremena Al
Kaponea (pucano je iz kola na dva tipa koja su išla trotoarom). Reporter je
razgovarao sa očevicem iz čije sam izjave uspeo da uhvatim reči "Jugoslavija" i
"Beograd". Sutradan pitah jednog Grka koji sarađuje sa firmom čiji sam gost bio
u Atini i koji zna srpski o čemu je bila reč, a on mi reče da je tip rekao kako
je video da je pucano iz BMW-a jugoslovenske, beogradske registracije na dva
Grka koji su se bavili sumnjivim poslovima. Meni to liči na rat u podzemlju i
borbu za teritorije. Ne znam kakve mehanizme ima Grčka u borbi protiv
kriminala, ali sigurno nema bolje od Francuske ili Nemačke, a znamo ko je tamo
harao po podzemlju. Ja bih pre tipovao na ovo kao mogući razlog. Što se tiče
pripojenja Makedonije Grčkoj to je za sada u domenu naučne fantastike, međutim
s obzirom na grčki mentalitet i temperament dovoljno im je mesec-dva propagande
i Grci će Makedonce smatrati za vekovne prijatelje.
razno.37milan,
-> #35, zqusovac> I to će se (sačekajte malo pa će vidite) pokazati kao jedna od povijesnih
> srpskih zabluda - prijateljstvo s Grcima.
Pokazaće se, ako se odnosi sa Grcima postave na takve
političke osnove, tj. ako se budu zasnivali na "prijateljstvu",
"ljubavi", "istoj veri" i tome sličnim blebetanjima. Ako se pak
postave na sličnosti i podudarnosti ili kompatibilnosti
interesa nema razloga da ne funkcionišu dobro.
U ovom trenutku oni Srbe vide kao nekog ko na radikalan
način rešava nešto što i oni osećaju kao svoj problem. Jasno je,
dakle, da oni tu vide podudarnost interesa, ma koliko to surovo
zvučalo u ovom trenutku.
> Ceo svet ih smatra budalama, a na važnije sastanke EZ-a i NATO-a ih više i
> ne pozivaju, jer kad god je Grk tamo sve što se priča sutradan bude na
> Slobinom stolu. čelim im u najmanju ruku da ih izbace iz EZ-a i da
> Republika Makedonija dobije koridor i deo Soluna.
Teži slučaj da mogu da ih ne pozivaju na "važnije sastanke
EZ i NATO" jer su legitimni članovi. Mogu samo da ih ne pozivaju
na konsultativne i nezvanične sastanke.
To što je sve što se priča sutradan "na Slobinom stolu"
treba valjda da nam odgovara a ne da nas žesti. ;)
Naravno, u ovom trenutku, to je pomoć našem političkom
neprijatelju, ali, ne vidim zašto i sutra, kada Faraon bude
zamenjen, a to će se i ovako i onako desiti za par godina ili
decenija, nama ne bi trebali dobri odnosi sa Grčkom. Neki oblik
zapadnog savezništva će i tada postojati i nije zgoreg imati međ'
njima i nekog svog.
Pl poz M
P.S.
> Grke mrzim štono bi reko naš narod k'o Nemce. Al još više. Ljigavi, gadni,
> pokvareni, pizde.
Koliko se sećam, u Forum-u se ovakve, paušalne i uvredljive
ocene o čitavim narodima, primaju sa indignacijom i gađenjem? ;)
Ili, pak, to za neke narode važi a za neke ne? ;))
razno.38nimi,
-> #22, gantaI ja bih u grupu NZELAND ako ima mesta.
razno.39dejanr,
-> #37, milan>> kada Faraon bude zamenjen, a to će se i ovako i onako desiti za
>> par godina ili decenija,
;(
a tek za par vekova... sigurna stvar ;>
razno.40spantic,
-> #35, zqusovac> Ceo svet ih smatra budalama, a na važnije sastanke EZ-a i
> NATO-a ih više i ne pozivaju, jer kad god je Grk tamo sve
> što se priča sutradan bude na Slobinom
A šta, inače nije na njegovom stolu? ;)
> Grke mrzim štono bi reko naš narod k'o Nemce. Al još više.
> Ljigavi, gadni, pokvareni, pizde.
Kako ono beše po izvesnima? I to sa manje ovakvih rasističkih izjava ;)
razno.41novim,
-> #39, dejanr
>>> kada Faraon bude zamenjen, a to će se i ovako i
>>> onako desiti za
> tek za par vekova... sigurna stvar ;>
"... i nemam nameru da tu nešto menjam" (subject of the
question)
razno.42madamov,
Povodom ove diskusije o Makedoniji i Grčkoj, juče čuh da se od 26. avgusta
više neće moći u Makedoniju samo sa ličnom kartom, već samo sa pasošem.
razno.43kesha,
-> #22, ganta> OTVORENA je grupa NZELAND koja se bavi razmenom informacija o
> Ko hoce da udje, neka vice :)
Ako ima mesta evo ga jos jedan.
Kesha
razno.44robert,
-> #38, nimi>> I ja bih u grupu NZELAND ako ima mesta.
Nema mesta :(((.
razno.45wizard,
-> #36, madamov> borbu za teritorije. Ne znam kakve mehanizme ima Grčka u borbi protiv
> kriminala, ali sigurno nema bolje od Francuske ili Nemačke, a znamo ko je
> tamo harao po podzemlju. Ja bih pre tipovao na ovo kao mogući razlog. Što
Ima bolje mehanizme. Policija mnogo manje obraća pažnju na zakone,
ljudska prava... ;)
razno.46zqusovac,
-> #37, milan
> U ovom trenutku oni Srbe vide kao nekog ko na radikalan
> način rešava nešto što i oni osećaju kao svoj problem. Jasno je,
> dakle, da oni tu vide podudarnost interesa, ma koliko to surovo
> zvučalo u ovom trenutku.
A kad vide kako će Srbi da dobiju po prstima (ušima, guzi...) ima da ih
'ladno šutnu i kažu 'izvin'te, šalili smo se'.
Pozdrav,
zq
razno.47zqusovac,
-> #40, spantic
> A šta, inače nije na njegovom stolu? ;)
Ti. Još si negde pod stolom. Možda iza i ispod stolice?
Pozdrav,
zq
razno.48spantic,
-> #47, zqusovac> Ti. Još si negde pod stolom. Možda iza i ispod stolice?
A ti mu viriš iz pozadine pa znaš iz prve ruke? ;)
razno.49ssokorac,
Jeste li primetili da su odvajali po 3 nule na novčanicama >=50M ?
razno.50jevta,
>> OTVORENA je grupa NZELAND koja se bavi razmenom informacija o
>> vizama, nalaženju posla itd., na Novom Zelandu *i ostalim*
Apropo gornjeg, ima li neko zainteresovan za grupu slične namene sa imenom
KANADA ?
razno.51rjovic,
-> #50, jevta██ Apropo gornjeg, ima li neko zainteresovan za grupu slične
██ namene sa imenom KANADA ?
Ja sam svakako zainteresovan.
Relja
razno.52ganta,
Pošto ima još zainteresovanih za NZELAND, javljajte se meni na
mail da popunimo još jednu grupu.
Da podsetim, ne bavimo se samo Novim Zelandom, već problemima
oko viza itd. za SVE zemlje.
G.
razno.53nestor,
-> #50, jevta
> Apropo gornjeg, ima li neko zainteresovan za grupu slicne
> namene sa imenom KANADA ?
Da prostis ;) that's the place I wanna be right now.
Pozdrav, Nestor
razno.54mirkot,
Otvorio sam grupu KANADA. Namena grupe je razmena informacija
u vezi iseljenja u doticnu zemlju. Svi zainteresovani mogu
da se jave meni.
razno.55fancy,
-> #54, mirkotŮŢ> Otvorio sam grupu KANADA. Namena grupe je razmena informacija
Izvini, ali grupa Canada već postoji, i vlasnik je Jevta..?
Otvorena je juče ili danas...
Mislim da ovo nije u redu... a?
Fancy
razno.56mirkot,
Posto je vec otvorena grupa CANADA, onda moja grupa KANADA ostaje u
rezervi ako se prva napuni, pa cemo prebacivati poruke. Dakle,
zainteresovani treba da se obrate jevti za uclanjenje.
Ako bude puno poruka, moze i da se otvori tema u FORUM-u, sa
nazivom iseljenje.
razno.57peca.st,
-> #50, jevta!-> Apropo gornjeg, ima li neko zainteresovan
!-> za grupu slične namene sa imenom KANADA ?
Ima, ubacuj me. :)
(ja već postavih jedno pitanje na tu temu ovde,
ali niko ne odgovori :( )
Peđa.
razno.58jevta,
So, grupa canada je popunjena, pa ko ima još interesenata predlažem da se
javite mirkotu.
Cu!
razno.59wizard,
-> #54, mirkot> Otvorio sam grupu KANADA. Namena grupe je razmena informacija
> u vezi iseljenja u doticnu zemlju. Svi zainteresovani mogu
> da se jave meni.
Ovo je već 4-ta grupa slične namene, a one u kojima sam ja član su vrlo
aktivne. Pošto ova tema sasvim sigurno zanima širu publiku, a koga ne
zanima sad zanimaće možda kasnije (kada kroz 3-4 godine ovde postane
zaista neizdrživo), a i pošto su informacije koje se razmenjuju u tim
grupama najčešće od trajne vrednosti, bilo bi VRLO uputno otvoriti temu
u konferenciji EXTRA koja bi bila namenjena takvim razgovorima i razmeni
informacija... Naravno, ako "uprava" bude imala sluha...
razno.60dperkovic,
-> #59, wizardPodrzavam predlog za temu Canada. Ako ipak nista ne bude od toga neka me neko
ubaci u grupu ako ima mesta.
DejanP
razno.61lkudlik,
-> #52, gantaMozes i mene staviti u grupu NZELAND
Lkudlik
razno.62lkudlik,
JAVLJAM SE U GRUPU CANADA
AKO JOS IMA MESTA ?
LKUDLIK
razno.63novim,
-> #55, fancy> Izvini, ali grupa Canada već postoji, i vlasnik je
> Jevta..?
> Mislim da ovo nije u redu... a?
> Fancy
!!! zar i ti, brate brute?
razno.65jtitov,
Cujem na radiju da pijaca Zeleni venac trazi od prodavaca (seljaka) da
plate 5% od ukupno donesene robe za prodaju. Seljaci obustavili prodaju.
razno.66domana,
-> #65, jtitov~~~ Cujem na radiju da pijaca Zeleni venac trazi od prodavaca (seljaka) da
~~~ plate 5% od ukupno donesene robe za prodaju. Seljaci obustavili
~~~ prodaju.
Neverovatno zanimljiv podatak za sezamovce :):):) Nemoj se ljutiti
it's a joke :)
Pyc
razno.67voki,
"...Karadžić konstatuje da je Sarajevo najveći srpski grad posle
Beograda (sada su to Pale)... ali i po neodrživom kriterijumu za koji
se opredelio... najveći srpski grad grad posle Beograda nije
Sarajevo, već žikago!"
(Predrag Lazović, predsednik političkog saveta SRS u
Republici Srpskoj u izjavi za "Borbu", 16.09.93.
str. 19)
Novi kandidati su: Toronto, Prag, Kejptaun... Ne zna se koji
je srpski veći...
Pozdrav Voki.
razno.68dikla,
-> #66, domana> Neverovatno zanimljiv podatak za sezamovce :):):) Nemoj se ljutiti
> it's a joke :)
Sto, covek je hteo samo da bude izvestac sa zelene pijace....
` :)
razno.69squsovac,
Bosanski Muslimani i Srbi dobice izlaz na Jadransko more, kaze
se u sinoc objavljenom tekstu sporazuma izmedju tri zaracene strane u BiH
postignutom u ponedeljak na britanskom nosacu aviona "Invincible".
Sprovodjenje ovog dogovora, medjutim, zavisi od normalizacije odnosa
izmedju Hrvatske i krnje Jugoslavije, tj. od resenja krize u Krajini,
kaze se dalje u tekstu.
Cim se ti odnosi normalizuju, steci ce se uslovi za postizanje dogovora
o izlasku republike bosanskih Srba na more, tako da se Hrvatskoj obezbedi
kompenzacija za ustupljene teritorije.
Deset kilometara dug izlaz srpske republike na more prostirao bi se od
Molunata do rta Ostro, veoma blizu granice izmedju Hrvatske i Crne Gore.
Sankcije protiv Srbije i Crne Gore bice ukinute saglasno dogovoru koji
predvidja da dve republike jasno pokazu dobru volju za sprovodjenje svih
aspekata dogovora, pre svega ukoliko se ostvari povlacenje oruzanih snaga u
okvire granica predvidjenih sporazumom.
Srpska strana je ovim dogovorom pristala na prosirenje muslimanske
enklave na podrucju Gorazda, i povezivanje Gorazda i Zepe.
CEO TEKST JE U KONFERENCIJI NOVOSTI.4, PORUKA 2.612
razno.70vkostic,
Jel ima neko ideju kako bi mogao da posaljem novac iz USA svojoj
(bivsoj) devojci? Pri tome mislim da dobije dolare, a ne
majmunske dinare. Cuo sam da bi to bilo moguce preko Karic
banke, Interpasa ili Sokobanke, ali neznam kako. Dali bi recimo
primili American Express Travels cekove i dali joj dolare?
Pozdrav svima, V.K.
razno.71drassa,
-> #70, vkostic>> Jel ima neko ideju kako bi mogao da posaljem novac iz USA
>> svojoj (bivsoj) devojci? Pri tome mislim da dobije
>> dolare, a ne
Pa, malo je komplikovano, ali je sigurno efikasnije od domaćih banaka :)
Dakle, Kažeš joj da uzme jedno 10-20 deviza, ode u Segedin u neku banku i
tamo otvori račun... Pre toga nek se raspita oko prijema novca i rešen
problem...
Bye, Drassa
razno.72dejanr,
-> #70, vkostic>> Jel ima neko ideju kako bi mogao da posaljem novac iz USA svojoj
>> (bivsoj) devojci?
Samo i jedino ovako: nađi nekoga ovde kome treba nešto da se kupi,
uplati itd u Americi, uplati to u njegovo ime a on neka da dami
ovde taj iznos u kešu. Verovatno u markama pošto je to ovdašnja
valuta :) ali može valjda i u dolarima.
razno.73zolika,
Hi!
Posle manjih problema sa novcima (potrebnim za pretplatu) eto mene opet, da se
družimo još 11 meseci. Ne mogu bez Zezama, pa tito je :-))))) !
Zolika
razno.74jtitov,
-> #72, dejanr>>> Jel ima neko ideju kako bi mogao da posaljem novac iz USA svojoj
>>> (bivsoj) devojci?
>
> Samo i jedino ovako: nadi nekoga ovde kome treba nesto da se kupi,
> uplati itd u Americi, uplati to u njegovo ime a on neka da dami
> ovde taj iznos u kesu. Verovatno u markama posto je to ovdasnja
> valuta :) ali moze valjda i u dolarima.
Mnogo potrosacki razmisljas. Jeste da ti zaradjujes kao pola zaposlenih
Sezamovaca, ali ne preteruj.
SVAKI inostrani cek Karic banka isplacuje (uz manju proviziju 3-6%, u
zavisnosti od valute) u (najcesce) DEM a ako ima i u USD. Licno dva puta
naplatio cek bez cekanja, bez veze i poznanstava i dobio prave pare.
razno.75zolika,
Kad može JTitov da nas davi anketama, što ne mogu i ja? :-)))))))
Ne znam ni sam da li je ova tema pogodna za anketiranje, iz prostog razloga
što mi treba što više cenjenih korisnika Sezama koji će na nju da odgovore.
Ali, evo o čemu se radi:
Jedna moja draga koleginica koja studira psihologiju zamolila me je
(šta ću, zgodna je, pa moram da joj pomognem!) da postavim pitanje na koje
bi prvenstveno trebalo da odgovore roditelji, mada nema ništa protiv da to
učine i oni koji nemaju decu. Dotična koleginica sprema neki seminarski
rad. Za suvislost pitanja ne odgovaram, jer nije moje. Pitanje glasi:
KAKO BISTE REAGOVALI (I ŠTA BISTE UžINILI) KADA BISTE OTKRILI DA JE
VAŠE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
"""""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
Poželjno je da oni koji bi napravili razliku kod sinova/kćeri navedu
ZAŠTO to čine.
Nadam se da će moderator (= Bojt) imati razumevanja za ovo malecko
opipavanje pulsa javnog mnjenja.
razno.76fancy,
-> #75, zolikaŮŢ> KAKO BISTE REAGOVALI (I ŠTA BISTE UžINILI) KADA BISTE OTKRILI DA JE
ŮŢ> VAŠE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
ŮŢ> """""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
ŮŢ> b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
a) Ne vidim problem, to je stvar ličnog opredeljenja čoveka.
b) Ako duva travu, podelili bismo istu, a ako se bode bilo
bi poslato na lečenje - u inostranstvo.
Fancy
razno.77zqusovac,
-> #75, zolika
> KAKO BISTE REAGOVALI (I STA BISTE UCINILI) KADA BISTE OTKRILI DA JE
> VASE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
> """""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
> b) UZIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
a) ne bi mi bilo pravo, a ne znam kako bih reagovao
b) (pretpostavljaju se teske droge) preventivno bih ga zgazio pa na lecenje
poz,
zq
razno.78ljubisha,
-> #75, zolika> """""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
> b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
a) muškom bi odsekao inkrimisani organ da ga ne koristi u inkrimisane
radnje a ženskom bi prećutao
b) lake droge bi i prošle a za teške bi bilo krvi
razno.79bbaja,
-> #75, zolika>|| KAKO BISTE REAGOVALI (I STA BISTE UCINILI) KADA BISTE OTKRILI
>|| DA JE VASE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
>|| """""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
>|| b) UZIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
Imam decu: komada dva - muska.
a.) reagovao bih vrlo "burno". Pokusao bih da razgovorom i
profesionalnom terapeutskom pomoci taj vid ponasanja
izmenim. Licno, homoseksuane sklonosti mi ne smetaju,
samo da nisu u mojoj porodici (sta ces, konzervativizam).
b.) ako pod narkomanijom NE podrazumevamo "lake droge",
preispitao bih sebe, a razgovorom i njega, kako bih
pronikao razloge. Zatim bih mu omogucio lecenje.
ako pod narkomanijom podrazumevamo samo "lake droge",
pokusao bih da ga upozorim na veliku mogucnost nekriticnog
prihvatanja jacih i opasnijih droga.
razno.80ljubisha,
Da li neko zna koji je trenutni limit koji isplaćuju osiguravajuća
društva kao nadoknadu štete?
razno.81dcolak,
-> #75, zolika│ """""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
│ b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
a) Stvar ličnog izbora, ništa što bi me zabrinulo
b) Monumentalno bih ga preuzeo u svoje ruke i kontrolisao
svaki njegov pokret.. Naravno, lečenje...
Sledge DAMMIR!
razno.82asterix,
-> #75, zolika> KAKO BISTE REAGOVALI (I ŠTA BISTE UžINILI) KADA BISTE OTKRILI DA JE
> VAŠE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
> """"""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
> b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
a) Bio bih dosta razočaran, verovatno ništa više ne bih ni mogao, jer
bi to onda bio oformljen seksualni identitet. Bilo bi kasno za bilo šta.
b) Za ovo bih mu već polomio sve kosti i skinuo na suvo. A onda lečenje
uzroka koji su doveli do toga. Ali mislim da bih ga pre toga svakako
jako podsticao na neki sport. Te dve stvari jako retko idu zajedno.
razno.83drassa,
KAKO BISTE REAGOVALI (I ŠTA BISTE UžINILI) KADA BISTE
OTKRILI DA JE VAŠE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
""""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
a) produžio bih mu-joj izlazak :)
b) pokušao bih da porazgovaramo o tome, a zatim bi
mu stalno tupio o štetnosti droga uporedo sa
lečenjem!
Bye, Drassa
razno.84jtitov,
-> #82, asterix> jako podsticao na neki sport. Te dve stvari jako retko idu zajedno.
Au, au, au. Pa zar doping nije droga???? Mislim da danas u sportu i mozes
da postignes svetske rezultate samo uz pomoc droge.
razno.85pyramid,
-> #79, bbaja> a.) reagovao bih vrlo "burno". Pokusao bih da razgovorom i
> profesionalnom terapeutskom pomoci taj vid ponasanja
> izmenim. Licno, homoseksuane sklonosti mi ne smetaju,
> samo da nisu u mojoj porodici (sta ces, konzervativizam).
Mene zovu gospon Glembay.....
razno.86asterix,
-> #84, jtitov> Au, au, au. Pa zar doping nije droga???? Mislim da danas u sportu i mozes
> da postignes svetske rezultate samo uz pomoc droge.
Ne nisam mislio na to. Mislio na gomile svojih drugova koji su se bavili
nekim sportom i kojima ni na kraj pameti ne pada da se drogiraju. Mislio
na mladalačko zanimanje nekim sportom umesto gluvarenja po nekom ćošku ili
brijanja lobanje ili drogiranja.
razno.87minovakovic,
-> #75, zolika
> Jedna moja draga koleginica koja studira psihologiju zamolila me je
> (sta cu, zgodna je, pa moram da joj pomognem!) da postavim pitanje na koje
> bi prvenstveno trebalo da odgovore roditelji, mada nema nista protiv da to
> ucine i oni koji nemaju decu. Doticna koleginica sprema neki seminarski
> rad. Za suvislost pitanja ne odgovaram, jer nije moje. Pitanje glasi:
> KAKO BISTE REAGOVALI (I STA BISTE UCINILI) KADA BISTE OTKRILI DA JE
> VASE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
> """""""""""""""""""" a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
> b) UZIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
Koleginica ili onaj koji je smislio ova pitanja pate od ozbiljnih predrasuda
prema homoseksualnosti, inace ne bi uopste sastavljali zajedno ovakva
dva pitanja. Izbor pitanja je ovako veoma sugestivan, u smislu da je
homoseksualnost vezana za bolest zavisnistva koja moze da uzrokuje i cesto
uzrokuje ponasasnje opasno, kako i za samog narkomana, tako i za okolinu.
Dobro je da nisu pitali:
Sta biste uradili kada biste otkrili da je vase dete:
a) homoseksualno orijentisano
b) masovni ubica,
sto me ne bi cudilo sa obzirom na popularnost filma Basic Instinct, gde
su se trudili da pokazu da je a) = b).
Bas mi je zao sto moji roditelji ne prate SEZAM, pa ne mogu da na taj nacin
otkrijem sta bi oni napisali pod a). Ovako se se prvo oni, a onda i ja
(ne)prijatno iznenaditi onog dana kada me provale ili ja sama kazem.
Inace me veoma zanima stav SEZAMovaca po ovom pitanju i zato ipak pozdravljam
anketu uz gore navedenu primedbu.
razno.88ljubisha,
-> #87, minovakovic>otkrijem sta bi oni napisali pod a). Ovako se se prvo oni, a onda i ja
<(ne)prijatno iznenaditi onog dana kada me provale ili ja sama kazem.
Malo ljudi je ovo spremno da javno prizna. Zato, čestitam na hrabro-
sti. Po ovom pitanju moja iskustva su dosada mala i davna. Pre deset go-
dina sam se kretao u tom društvu. Imao sam priliku (a i čast) da upoznam
jednu devojku koja se opredelila za vezu sa osobom istog pola tako da sam
preko nje upoznao još par devojaka i mladića istih sklonosti. I dan danas
mislim da mi je to bila najbolja drugarica. Ali da skratim priču. Poznato
je da ljudi iz svog neznanja a najčešće iz malograđanštine osuđuju neko
ponašanje. Nisam ni ja pelcovan od tih stvari. Nikada ne bih osudio inti-
mni odnos dve žene ali sam zato protiv veze dva muškarca. Kada bi ta veza
bila zasnovana na platonskoj ljubavi onda u redu ali kada se umeša seks
onda to nikako niti shvatam niti odobravam. čene u ljubavnom činu se za-
dovoljavaju na način koji bi radile i neke "normalne" žene dok kad su pi-
tanju muškarci, tu ne vidim ništa normalno i priključujem se onima koji
kažu da je to bolesno.
Pozdrav Ljubisha
P.S. Kada mislim o homoseksualcima mislim samo na one koji to praktikuju
bez nekih posebnim nastranosti kao mazohizam i slično. O njima jedino
mislim da ih treba istrebiti.
razno.89wizard,
-> #75, zolika> KAKO BISTE REAGOVALI (I ŠTA BISTE UžINILI) KADA BISTE OTKRILI DA JE
> VAŠE DETE (SVEJEDNO KOJEG POLA):
Pitanje je, za mene, suviše hipotetičko, tako da, pošto nisam otac, mogu
samo da kažem svoj stav o tim stvarima...
> a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
Osobe ženskog pola u potpunosti razumem, ali sa muškim homoseksualcima
mislim da nije baš sve sasvim u redu...
> b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
Ako je osoba nezrela, opterećena, nestabilna - treba joj pomoći.
Ako nije i ako ne želi pomoć - neka radi šta hoće...
razno.90dejanr,
-> #74, jtitov>> > Samo i jedino ovako: nađi nekoga ovde kome treba nešto da se kupi,
>> > uplati itd u Americi, uplati to u njegovo ime a on neka da dami
>> > ovde taj iznos u kešu.
>>
>> SVAKI inostrani cek Karic banka isplacuje (uz manju proviziju 3-6%, u
>> zavisnosti od valute) u (najcesce) DEM a ako ima i u USD. Licno dva puta
>> naplatio cek bez cekanja, bez veze i poznanstava i dobio prave pare.
Prvo, ček treba poslati i treba nekako da stigne, što ume da bude
problematično, a i traje. Drugo, zadnji put kada sam probao (a to je bilo
poodavno, moram priznati) na realizaciju čeka u Karić banci se čekalo 15
dana. Možda su u međuvremenu promenili, ne znam. Treće, dali su mi marke za
dolare po kursu koji je znatno nepovoljniji od svetskog. Sve u svemu,
procedura je trajala oko tri nedelje, dok se po "mom receptu" sve obavi za
dan i to na osnovu jednog-dva telefonska razgovora (ili email-a), bez ikakvog
čekanja u redu ili gnjavaže u banci. Obaška što je zainteresovanih za
transakcije tog tip puno, jer je alternativa da plate neki grozni šticovani
kurs da im se nešto uplati napolju.
Sve u svemu, i dalje predlažem opisanu varijantu.
razno.91zolika,
-> #87, minovakovic>> Dobro je da nisu pitali:
>> Sta biste uradili kada biste otkrili da je vase dete:
>> a) homoseksualno orijentisano
>> b) masovni ubica,
>> sto me ne bi cudilo sa obzirom na popularnost filma Basic Instinct, gde
>> su se trudili da pokazu da je a) = b).
Je li? Nisam gledao BASIC INSTINCT. Zar su zaista pokušavali da dokažu kako
je a) = b) ?
>> Bas mi je zao sto moji roditelji ne prate SEZAM, pa ne mogu da na taj
>> nacin otkrijem sta bi oni napisali pod a). Ovako se se prvo oni, a onda i
>> ja (ne)prijatno iznenaditi onog dana kada me provale ili ja sama kazem.
OK, šta bi vaši (tvoji?) roditelji napisali ne znamo, ali šta bi TI napi-
sala, nešto se ne sećam da smo pročitali...? Uostalom, pitaj roditelje, pa
napiši njihovo mišljenje...
>> Inace me veoma zanima stav SEZAMovaca po ovom pitanju i zato ipak
>> pozdravljam anketu uz gore navedenu primedbu.
Pa, sad, SEZAMovci su pokušali (a nadam se da će i pokušavati) da daju
odgovore na postavljena pitanja...
razno.92zolika,
-> #89, wizard>>> a) HOMOSEKSUALNO ORIJENTISANO
>>
>> Osobe ženskog pola u potpunosti razumem, ali sa muškim homoseksualcima
>> mislim da nije baš sve sasvim u redu...
Sme li se znati ZBOG ZAŠTO? :-))))))
>>> b) UčIVALAC DROGE (= NARKOMAN) ?
>>
>> Ako je osoba nezrela, opterećena, nestabilna - treba joj pomoći.
>>
>> Ako nije i ako ne želi pomoć - neka radi šta hoće...
Nešto ne znam da li bi ijedna "zrela" (prvo da se dogovorimo šta ta reč
znači) i stabilna osoba pribegla narkomaniji. To se uglavnom dešava (po mom
skromnom mišljenju) sa, kako ti reče, nestabilnim osobama.
razno.93zandric,
-> #87, minovakovic> Bas mi je zao sto moji roditelji ne prate SEZAM, pa ne
> mogu da na taj nacin otkrijem sta bi oni napisali pod a).
> Ovako se se prvo oni, a onda i ja (ne)prijatno iznenaditi
> onog dana kada me provale ili ja sama kazem.
Hm... Dobro...
Zanimjiva primedba.
No promasila si temu. Ocekivali su se odgovori na postavljena
pitanja.
Koristeci slican metod rasudjivanja, mogao bih reci da ti koristis
postavljeno pitanje da obzananis neka svoja opredeljenja, a ne da
odgovoris, ili obzirom na opredeljenje, i ne zamisljas sebe u ulozi
roditelja?
razno.94bbaja,
-> #88, ljubisha>|| Malo ljudi je ovo spremno da javno prizna. Zato, cestitam na
>|| hrabro- sti. Po ovom pitanju moja iskustva su dosada mala i
>|| davna.
Nisam bas preterano pazljivo pratio, ali iz tvog reagovanja
zakljucujem da je doticna g-djica (g-dja?) priznala svoje
homoseksualne sklonosti?
Tvoja iskustva su mala i davna. Sa cim? Prethodnim ;)
>|| .......................... Nikada ne bih osudio inti- mni
>|| odnos dve zene ali sam zato protiv veze dva muskarca. Kada bi
>|| ta veza bila zasnovana na platonskoj ljubavi onda u redu ali
>|| kada se umesa seks onda to nikako niti shvatam niti
>|| odobravam. Zene u ljubavnom cinu se za- dovoljavaju na nacin
>|| koji bi radile i neke "normalne" zene dok kad su pi- tanju
>|| muskarci, tu ne vidim nista normalno i prikljucujem se onima
>|| koji kazu da je to bolesno.
Ovo se zove neprincipijelnost. Seksualnu sklonost ka istom
polu moze neko da karakterise kao normalnu ili razumljivu
pojavu, SAMO ako se ona univerzalno odnosi na oba pola, jer
suprotno moze biti i licemerje.
razno.95novim,
-> #94, bbaja> Ovo se zove neprincipijelnost. Seksualnu sklonost ka
> istom polu moze neko da karakterise kao normalnu ili
> razumljivu pojavu, SAMO ako se ona univerzalno odnosi
> na oba pola, jer suprotno moze biti i licemerje.
da, u ravni politike polova, njihovih prava, itd.
ali NE u ravni seksualne etike, erotike, strasti ili
sklonosti. u tome je i sva drama.
razno.96wizard,
-> #92, zolika> Sme li se znati ZBOG ZAŠTO? :-))))))
Pa vrlo jednostavno: jasno mi je zašto se nekome može sviđati
devojka/žena, ali ne vidim šta to ima privlačno na muškarcu...
> Nešto ne znam da li bi ijedna "zrela" (prvo da se dogovorimo šta ta reč
> znači) i stabilna osoba pribegla narkomaniji. To se uglavnom dešava (po
> mom skromnom mišljenju) sa, kako ti reče, nestabilnim osobama.
Pa možda si u pravu, ne znam... Ipak, ima dosta onih koji se drogiraju
jer ne umeju pametnije da utroše vreme i pare. Što se mene tiče, ne
smetaju mi, ali daleko od toga da bih se trudio da im pomognem...
razno.97dejanr,
-> #91, zolika>> Nisam gledao BASIC INSTINCT. Zar su zaista pokušavali da dokažu kako
>> je a) = b) ?
Ne... samo su pokazali jedan slučaj u kome je a) = b). To bi otprilike
bilo kao kada bi u nekom filmu ubica imao plavu kosu, pa onda neko kaže
da se tim filmom tvrdi da su svi plavokosi ubice ;)
razno.98asterix,
-> #87, minovakovic> dva pitanja. Izbor pitanja je ovako veoma sugestivan, u smislu da je
> homoseksualnost vezana za bolest zavisnistva koja moze da uzrokuje i cesto
Da li ovo pokupavaš ovo da objasniš da homoseksualnost nije bolest ?
Možda samo način ili stil života ? Samo 'malo drugačiji' seksualni
identitet i ništa drugo ?
Ili se samo možda malo igraš sa nama, pokušavajući da nam pošalješ
provokativnu poruku. Možda ti u stvari uopšte nisi homoseksualac nego
ovo radiš čisto da vidiš šta će ko da napiše na to i kako će da
reaguje.
razno.99asterix,
-> #89, wizard> Osobe ženskog pola u potpunosti razumem, ali sa muškim homoseksualcima
> mislim da nije baš sve sasvim u redu...
Interesantno je kako je ovaj stav (na štetu muške populacije ;) ras-
prostranjen. Mislim da je redji slučaj da devojke kažu da je homosek-
sualnost ok za muškarce ali da zato nikako nije i za devojke. Mislim
da ovakvi stavovi reflektuju odbojnost i strah od pomenute homoseksu-
alnosti onih koji te iste stavove i iznose. Takav strah i odbojnost
su, dalje, sasvim prirodni, ljudski, razumljivi ali neretko neprihvat-
ljivi. Da skratim. Ako važi za žene, onda važi i za muškarce homosek-
sualce.
Ili su svinje ipak jednakije od ostalih životinja ;)) ?
razno.100fancy,
-> #88, ljubishaŮŢ> onda to nikako niti shvatam niti odobravam. čene u ljubavnom činu se za-
ŮŢ> dovoljavaju na način koji bi radile i neke "normalne" žene dok kad su pi-
^^^^^^^^
Naglašavam "normalne".
ŮŢ> tanju muškarci, tu ne vidim ništa normalno i priključujem se onima koji
ŮŢ> kažu da je to bolesno.
Izvini, ali ti izgleda npr. analni seks na smatraš za normalan ??
Ili, još gore, u jednoj varijanti može, a u drugoj ne može?
Ma pusti ljude da se opredele i vole i uživaju ko kako odabere :)
I, usput... ako homoseksualizam (muški) smatraš za bolest, da li
možda imaš i ideju kako bi se lečila... a da ne bude teror.
Fancy
razno.101panco,
Zna li neko koliko traje uknjizba stana (to je ono sto
se podnosi u palati pravde) i da li to sprecava prodaju
stana ?