mediji.1balinda,
[reply na 8.33 voki]
>> Ondak stvarno valja da Bojt otvoti temu mediji.
Argumenti, Voki, argumenti. :)
mediji.2voki,
-> #1, balinda>>>> Ondak stvarno valja da Bojt otvoti temu mediji.
>>
>> Argumenti, Voki, argumenti. :)
Ma šta će meni argumenti kada uvek pogodim šta će se desi :)))))
Pozdrav Prorok.
mediji.3balinda,
-> #2, voki>> Ma šta će meni argumenti kada uvek pogodim šta će se desi :)))))
>>
>> Pozdrav Prorok.
U 'Zemlji čuda' proroci ne prate ni vremensku prognozu. ;)
mediji.4voki,
-> #3, balinda>> U 'Zemlji čuda' proroci ne prate ni vremensku prognozu. ;)
Kakva Zemlja čuda ? Nema ovde čuda, sve je do krajnosti
prosto i jednostavno, nema magije. Surova realnost to ti je.
Zakonomernost prostakluka i zla. Lako se predviđa, lakše od
vremenske prognoze u koju se ne bih usudio da diram.
Pozdrav Voki.
mediji.5balinda,
-> #4, voki>> Kakva Zemlja čuda? Nema ovde čuda, sve je do krajnosti
>> prosto i jednostavno, nema magije. Surova realnost to ti
>> je. Zakonomernost prostakluka i zla.
Nije baš tako. Naše zlo se zaista lako predviđa, ali uopšte nije
realno. Kod 'realnog zla' nešto se želi postići i obično se zna koliko
se sme ići. Ovde vlada nekakva drukčija "logika": "E, sad neću ni kako
ja hoću." :)
mediji.6squsovac,
Od 22.7.93. do 26.7.93. fransuski Le Monde u četiri nastavka objavljuje
seriju novinarke Catherine Humbolt BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT.
O medijima u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni.
Toplo preporučujem.
P.S. Prevod je bukvalno na srpsko-hrvatski (sa crticom) ;>> tj delimično na
srpski, a delimično na hrvatski, ali ne zbog "bratstva i jedinstva" nego
zbog dužine teksta koji su prevodila dva prevodioca.
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT
LE MONDE žETVRTAK 22.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT
PRVI OD žETIRI DELA (SVI ANTRFILEI SU U POSLEDNJEM FAJLU)
lemonde1.zipmediji.7squsovac,
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT
LE MONDE PETAK 23.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT
DRUGI OD žETIRI DELA
lemonde2.zipmediji.8squsovac,
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT
LE MONDE SUBOTA 24.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT
TREĆI OD žETIRI DELA
lemonde3.zipmediji.9squsovac,
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT
LE MONDE PONEDELJAK 26.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT
žETVRTI OD žETIRI DELA
lemonde4.zipmediji.10fancy,
-> #9, squsovacŮŢ> žETVRTI OD žETIRI DELA
U ovom delu je dat pregled svih istinitih informacija objavljenih
na Bastilji... sa zanimanjem sam ga proučio ;)
mediji.11dragisak,
-> #9, squsovacHej, gde je fajl uz ovu poruku !?
mediji.12bbaja,
Nisam imao stomak da gledam "informativni" program TV Bastilje
ovde u Beogradu. Medjutim, posto sam bio odsutan mesec dana i morao sam
da znam sta se desava, odlucih da redovno gledam njihov dnevnik ("Borba"
se na "severnom" primojrju tesko nalazi, "Vreme" i crnogorski "Monitor"
gotovo uopste ne dolaze na kioske, ne cuje se B-92, a Radio Brod prestao
sa radom).
Mozemo mi da pricam sta god hocemo, ali Vucelic & Comp. rade svoj
posao sjajno, posebno ako se ima u vidu obrazovni i intelektualni prosek SRJ
(40 % stanovnistva funkcionalno nepismeno i samo 6 % sa visom i visokom
skolom).
Elem, Gebels, Staljin, Djilas (iz njegovih agit-propovskih dana)
su mala deca u odnosu na ove. Toliko manipulacija, selektivnih informacija
lazi, mrznje i nepoznavanja osnovnih tokova medjunarodnih odnosa tesko da
neko moze da napravi.
Najzabavnije je da tek sada vidim da populacija koja brani SPS/SRS
politiku od njih dobija gotove formulacije koje redovno upotrebljava.
mediji.13milan,
-> #12, bbaja> Mozemo mi da pricam sta god hocemo, ali Vucelic & Comp. rade svoj
> posao sjajno, posebno ako se ima u vidu obrazovni i intelektualni prosek
> SRJ (40 % stanovnistva funkcionalno nepismeno i samo 6 % sa visom i
> visokom skolom).
> Elem, Gebels, Staljin, Djilas (iz njegovih agit-propovskih dana)
> su mala deca u odnosu na ove. Toliko manipulacija, selektivnih informacija
> lazi, mrznje i nepoznavanja osnovnih tokova medjunarodnih odnosa tesko da
> neko moze da napravi.
Nisam znao da je crnogorska televizija gora od ovih. Istina,
nisam je nikada ni gledao, sem ponekad nedeljom kada ide njihov
dnevnik, ali pošto je onako usporen i dremljiv, gledao sam po
najviše pet minuta i čak mi se činilo da su znatno pristojniji
od Bastilje. ;)
Pl poz M
mediji.14bbaja,
-> #13, milan>|| Nisam znao da je crnogorska televizija gora od ovih. Istina,
>|| nisam je nikada ni gledao, sem ponekad nedeljom kada ide
>|| njihov dnevnik, ali posto je onako usporen i dremljiv, gledao
>|| sam po najvise pet minuta i cak mi se cinilo da su znatno
>|| pristojniji od Bastilje. ;)
Mala nepreciznost. CG Dnevnik je neuporedivo bolji, iako je monoton
i nekako sterilan. Kada sam ovde ja to redovnije gledam (kad daju na
II programu). Tamo sam gledao beogradski, da bih im se divio.
Najveci stos je kada im TV CG prekine dnevnik obavezno oko 20:15
i onda udari neku muziku pa to traje, traje....
mediji.15squsovac,
-> #10, fancyBio mi je riknuo modem upravo u toku uploada. Fajl je sada
zakačen.
SQ
mediji.16fancy,
Hej ekipo, 'oće li neko biti dobar da mi kaže broj poruke
sa IV delom teksta iz Le Monda koji je SQ poslao...
žak sam zagubio i ovu novu Kusinu poruku, pa da mu reply-nem.
Šta ćete :) dešava se..:)
Fancy
mediji.17jkratica,
-> #12, bbaja> Nisam imao stomak da gledam "informativni" program TV Bastilje
Opet uvreda!
Pa dobro ljudi prestanite već jednom da vredjate jednu poštenu plemićku
tamnicu poredeći je sa ovima. :(((((
Mislim da to predmetna tamnica ipak nije nimalo zaslužila! :((((
mediji.18squsovac,
-> #16, fancy> Hej ekipo, 'oće li neko biti dobar da mi kaže broj poruke
> sa IV delom teksta iz Le Monda koji je SQ poslao...
Poruka br 8.9 - dakle ona u kojoj je trebalo da bude text u početku. ;>
SQ
mediji.19fancy,
-> #18, squsovacŮŢ>> sa IV delom teksta iz Le Monda koji je SQ poslao...
ŮŢ> Poruka br 8.9 - dakle ona u kojoj je trebalo da bude text u početku. ;>
Thanx, nestale mi u SOR-u sve poruke iz forum/mediji, a ne volim
da se petljam on-lajn i tražim ručno..:)
Fancy
mediji.20bbaja,
Iz teksta SRBIJANSKA OPORBA (Hina):
>|| Draskovic se oporavlja u Grckoj, a njegovi su odvjetnici
>|| inace jucer ................... ;)
Tekst je, inace, objektivan.
mediji.21dejanr,
Naleteh na ovo na DECnet-u, pa reko' možda će ndekoga zanimati :)
*****************************************************************************
"Književna reč" Br. 400, Beograd, 10. IX 1992.
*****************************************************************************
BALADA O GOSPARIMA PREDJASNJIH VREMENA
Predrag Cudic
Listajuci enciklopediju
O, gde li su sada međ prvima prvi
Dicni zatocnici nauke i znanja
Svi ti jugovici i braca po krvi
Gde su im ordenja, imanja i zvanja
Gde su vitezovi Joske Broza Tita
Zastitnici slavnog imena i dela
Ministri i sluge, garda i zastita
Gde su te parade, ordenje, odela
Gde je taj krem klase, taj skorup skorupa
Gde su vitezovi cekica i srpa!
Gde je žiča Janko, licnost istorijska [= Mosa Pijade. D.S.]
Slikar i novinar, moler, firmopisac
Slavni clan SANU-a, dobricina-lisac,
Neumorni tvorac crnog gorskog spisa
Koji je u sumi negde pokraj Foce
Stvarao zakone - Mojsijeve ploce -
Vrlog novog sveta, gde su ta znamenja,
Gde je taj spomenik pravde i postenja.
Gde je vitez Marko, gospodar UDBine [= A. Rankovic. D.S.]
Sile iz potaje casni policajac
Nenadmasni Leka, poslanik sudbine
Apsolutno uho, munistar za tajac
Zatocnik istine, lovac izdajnika
Gde mu je Kaponja, nenadmasni kapo [= gen. Kapidzic. D.S.]
Gde je taj nadcovek, srpskog roda dika
Imao je sluzbu bolju no Gestapo.
Gde su sad sluzbena i idejna brac'a
Lovci i cuvari Lekinih Golac'a.
Gde je neumrli Jovan zvani čarko [= J. Veselinov. D.S.]
Slavni pokrajinac, sin skromnog seljaka
Clan saveza metalskih radnika
Diplomirao na komunistickom univerzitetu
Nacionalnih manjina u Moskvi.
Proganjan i hapsen zbog naprednog rada
U Lepoglavi i Sr. Mitrovici strada
Ali se i nada
Pa je tako s drustvom iskopao rupu, tj. kanal
I pravo u borbu!
Taj je stalno biran od rata do smrti
U razne skupstine, forume i veca
Sto kazu kockari "srala ga je sreca".
Gde li je sad čarko, gde li mu je Stanka
Dicna ministarka, prva posle rata
Muza i MECENA mladih literata.
(A pisci ko pisci, jer pisci su Jude
Malo potkazuju, malo ljubav nude!)
Gde je sad Bakali, Mahmut ime slavno
Vladase Kosovom, ne bese to davno,
Partijski predradnik, vitez komiteta
Sa partijskom skolom nauka, visokom
Sto je kroz crn okvir gledao ko soko.
Gde su mu brcici, gde ona kravata,
Gde je onaj papir, onih referata
Gde je Fadilj Hodza, gde je Veli Deva
Gde Ali Šukrija, gde Džavid Nimani
Gde su svi ti slavni znani i neznani
Gde su im sad blaga, gde su im imanja
Gde su ti žongleri pustih obecanja.
O, gde li je sada ona divna svita
Slavni zatočnici beskrajnih kredita
Gde je Buda Šoškic, gde li Špiljak Mika
Gde Krcun Penezić, gde li Planinc Milka
Gde Lidija Šentjurc, gde Mijalko Plavi
Hamdija Pozderac, gde li Pucar Stari,
Gde li Miloš Minic, a gde Pontije Pilat
Gde Branko Mikulić, a gde Veljko Milat
Gde Džemal Bijedic ljubitelj visina
Gde li Sirotković ta mudrost sovina
Gde Antun Vratuša, Dugonjić, Kurtović Todo,
Vlaškalić, čarković, Doronjski, Marinko
Gde je sav taj cirkus sto je svetom hodo
U ime naroda a zbog polze svoje
Gde su ti junaci koji se ne boje.
Gde je sad ta garda, gde je ta elita
Koja se borila
Gde su generali: Kamenjar, Potocnik,
Gde bistri Rečica, gde tutanj pobeda
Viktor Bubanj, gde je, slavni Rukavina
Gde čeželj, gde Šuša, gde Šušnjar, gde Šumar
Šumonja, Džamonja, gde vrletni Brdar,
Ponosni Velebit, gde plahi Morača,
Gde slavni Krvavec, gde blagi Koljević
Gde general Obad, a gde Ogulinac,
Admiral Oberstar, strasni Opsenica,
Gde slavni Krntija, gde general Ormar,
Uspravni Padešic, hitri Patronogić
Gde je ljuti Pečar, gde hrabri Pećanac
General Piskovi, admiral Pokrajac,
Gde ljuti Popara, plahi Popivoda
Gde Popevc veseli, gde pali Pravica
Gde je Premrl hrabri, gde Preskok, gde Princip
Gde Prkeva, gde Prša, gde Prlja, gde Ribar
Zakopčani Pucar, gde kruti Rakita,
Dolničar vrletni, a gde drski Robek
Rozman i Ružička, dva rodjena brata,
Gde je ostri Sabljak, gde uslužni Servo,
Gde Istok, gde Sever, gde general Strizić
Stariha, Strašković, Strugar, Surla, Suzić,
Gde moćni Svetina, maskirni Šarenac,
Gde nežni Šakota, mitraljezac Šarac,
Gde učeni Šegrt, Šibelja i Šibl,
Gde je vitki Šijan, gde Šlic zakopcani,
Gde admiral Šipka, gde je Šiljegovic,
Gde planinar Šiljak, gde mornar Širola
Gde li je Šiškovic, gde Škropnik, Štrok, Štulić
Gde hrabri Štokavac, gde Štula, gde Štaka,
Stedljivi Šupica, a gde pilot Tica,
Gde vitki Trbonja, gde tvrdi Tarabić,
Gde nežni Tepavac, elegantni Trtnik
Gde marljivi Truta, davalac Uzelac,
Izviđač Vrebalov, snajperista Vostrel,
Gde izdašni Vreća, gde tvrdi Vrbica,
Gde admiral Zaklan, gde Zabazalovski,
Gde je hitri Zečar, gde je kicoš čdero,
Nepresušni Badel, gde precizni Bagat,
Gde Bakrač, gde Loncar, a gde Barjaktari,
Guzina, Gaćeša, gde konjanik Đogo,
Gde hrabri Baletić majstor za parade
Gde slatki Besednjak, Biber i Bilobrk,
Gde trezveni Birta, inžinjerac Brešan,
Gde je Bidoroga, gde Brecelj, gde Budak,
Gde je hrabri Beguljan, gde vitki žakširan,
Gde želar, gde Mravljak, gde Kukolj, gde Buha,
Gde žajavec, Šoljan, a gde žajetinac,
Gde žvoro, gde Bukva, izvidjac Ćorovic,
Gde Ćuk, Gavran, Golub, gde morski vuk Delpin,
Gde Debeljak, Dežman, Golem, Komadina,
Funjaric, Maglajic, Jaukovic, Krmelj,
Gde Kroflin, gde Kruška, Trbuhovic, Krkač,
Gde Kasapić, Kavdžic, Lafetić, Mećava,
Malivuk, Klobučar, gde je Metak Stjepan,
Gde doktor Mindžetić, sanitarac Jokić,
Gde su sad ta dela hrabrosti i znanja
Gde su ti žongleri praznih obecanja!
Kenež, ne posustaj, to nije kraj spiska
Sve su to imena slavna, istorijska,
Sve su to heroji, borci, ko mesari,
Nova ljudska sorta, hrabra, plemenita
Al uvek će neko morati da pita
Gde su zatočnici, ko ih se još seća?!
Možda taj što spava još u Kući cveća,
Taj sto nekad beše neko ili netko
Naša ljubičica, naš besmrtni Cvetko.
mediji.22squsovac,
Vrhunac demokracije: Ovako je HINA javila da je Petković smenjen.
ISPRAVAK VIJESTI HNA0103 PETKOVIĆ : NASTAVLJENA MUSLIMANSKA OFENZIVA
ZAGREB, 16. kolvoza (Hina) - U vijesti HNA0103 PETKOVIĆ : NASTAVLJENA
MUSLIMANSKA OFENZIVA pogrešno je navedeno da je priopćenje koje se citira u
vijesti objavio "načelnik Glavnog stožera HVO-a general Milivoj Petković".
Citirano priopćenje je objavio novi načelnik Glavnog stožera HVO-a brigadir
čarko Tole, koji je postavljen na tu funkciju umjesto Milivoja Petkovića.
Molimo Vas da uvrstite ovaj ispravak tako da na svim mjestima umjesto "Milivoj
Petković" stavite "brigadir čarko Tole".
Uredništvo
mediji.23bbaja,
Na B-92 gostuje desni Voja. Nema nikakve razlike izmedju
njega i crnog Voje. Slusaoci koji se ukljucuju u program
ga razvaljuju.
Njegovi odgovori su smesni lice na besnog osnovca
nakon prvog keca u skoli.
Prolazi ubedljivo gore nego baba Draga.
mediji.24fancy,
-> #23, bbajaŮŢ> Na B-92 gostuje desni Voja. Nema nikakve razlike izmedju
ŮŢ> njega i crnog Voje. Slusaoci koji se ukljucuju u program
ŮŢ> ga razvaljuju.
ŮŢ> Prolazi ubedljivo gore nego baba Draga.
Milane, vide li ga u studiju?
Jel' istina da priča ijekavicom???
Fancy
mediji.25milan,
-> #24, fancy> Milane, vide li ga u studiju?
> Jel' istina da priča ijekavicom???
Nije istina! Sedeo je lepo, k'o da je živ :) i pričao sa
beogradskim akcentom. Pošto su svi na odmoru ili na
izdajničko-agentskim delatnostima po inostranstvu bili smo samo
Mica, Desnokrilni, ja i obezbeđenje (naše, on je hrabro došao
sam ;)). Kaže čovek lepo da se stranke tek' sad' profilišu i
nejgova se, eto, profilisala. ;))
Pl poz M
mediji.26fancy,
-> #25, milanŮŢ> sam ;)). Kaže čovek lepo da se stranke tek' sad' profilišu i
ŮŢ> nejgova se, eto, profilisala. ;))
e, do mojega...
;)
Fancy
mediji.27novim,
-> #25, milan> sam ;)). Kaže čovek lepo da se stranke tek' sad'
> profilišu i nejgova se, eto, profilisala. ;))
a kaki mu anfas? /pa i profil, gledano i spreda i otpozadi,
kao i leva i zdesna? ma, zloba je ipak car :(((/
mediji.28zonjic,
ima li ih ko je slusao juce Radio 101 iz Zagreba na B92?
any comments?
Rade
mediji.29voki,
"BRITANSKI PREMIJER DAGLAS HERD..." Nadnaslov u današnjoj Borbi,
str. 18, prevod iz Zidojče Cajtunga
Gde li mu se dede onaj, kakosezvaše, Džon Mejdžor ? :)))
mediji.30neman,
RTS je za danas najavila "Zvezdane staze - svemirska stanica 9" - verovatno
se radi o "STAR TREK Deep Space Nine". E jesu pirati i to VEEELIKI.
mediji.31korvin,
-> #30, neman>> RTS je za danas najavila "Zvezdane staze - svemirska stanica 9" -
>> verovatno se radi o "STAR TREK Deep Space Nine". E jesu pirati i to
>> VEEELIKI.
Koliko sam čuo, oni su prava za tu seriu otkupili pre sankcija ali
ima trake nisu isporučene. Onda su je oni lepo skinuli sa satelita.
E sad, ovo samsamo čuo, možda i nije tačno, možda su pirati ;) ali
seronje svakako jesu i ostaju (ovo se odnosi na redakciju
dez-informativnog programa)
mediji.32zqusovac,
-> #31, korvin
> Koliko sam ~uo, oni su prava za tu seriu otkupili pre sankcija ali
> ima trake nisu isporu~ene. Onda su je oni lepo skinuli sa satelita.
Serija je ukradena sa programa Sky One, sto mozete da primetite
uporedjivanjem trenutka kada se na originalu pokazuje znak doticnog kanala
i trenutka kada je na ukradenoj kopiji maska.
A sve i da je ono za prava istina (sto nije) master trake trebalo je (bi) da
dobiju od producenta ili distributera, a ne da kradu emitovanu kopiju od
nekoga ko je kupio pravo za emitovanje na odredjenom podrucju i to posteno
platio.
To bi otprilike bilo kao da ti uplatis knjigu ali ti je izdavac ne isporuci,
pa odes u biblioteku i odneses knjigu kuci pozivajuci se na svoje pravo.
poz,
zq
mediji.33korvin,
-> #32, zqusovac>> To bi otprilike bilo kao da ti uplatis knjigu ali ti je izdavac ne
>> isporuci, pa odes u biblioteku i odneses knjigu kuci pozivajuci se na
>> svoje pravo.
Sasvim tačno. Ali postoji jedna sitnica. traka nije isporučena
Srbiji (tj. njenim ostacima) zato što su protiv nas uvedene sankcije i
to i u oblasti kulture !!! Ajd' naučnu saradnju još da im oprostim, za
sport ćemo lako, ali kulture !!!!??? I posle se čudimo što klinci
slušaju Džeja :( Koju alternativu nam nude ?? Opravdavam potez ljudi sa
Bastilje. Bolje da u nedelju gledamo Star drek nego novu seriju
spotova Cece V. Uostalom, traka i nije predmet vlasništva, pravo na
prikazivanje je predmet vlasništva.
mediji.34zdule,
-> #31, korvin╠═══ E sad, ovo samsamo čuo, možda i nije tačno, možda su pirati
Neka su pirati ali neka puštaju dobro filmove i biće ok :)
ZDule...
mediji.35drassa,
-> #32, zqusovac>> pa odes u biblioteku i odneses knjigu kuci pozivajuci se
>> na svoje pravo.
Mislim da ti primer nije odgovarajući!
Pre bi se moglo reći... Pretplatio si se na knjigu koja ti nije stigla,
a ti odeš u knjižaru, odneseš potvrdu o uplati i uzmeš knjigu :)
Bye, Drassa
mediji.36zqusovac,
-> #33, korvin
> spotova Cece V. Uostalom, traka i nije predmet vlasnistva, pravo na
> prikazivanje je predmet vlasnistva.
Sto ce reci da je serija prikazana neovlasceno. Dakle - kradja.
poz,
zq
mediji.37spantic,
-> #36, zqusovac> Sto ce reci da je serija prikazana neovlasceno. Dakle - kradja.
Xm, a kako se ono beše zove kada ti neko ono što si platio ne
isporuči?
mediji.38fancy,
Nego, čuste li dijete Đinđu na B-92..?
Ne znam šta će ovdašnji sledbenici lika u dela Gojka Đoga da izmisle
da zabašure sledeće reči: "...Nelagodnost je obostrana..." ;)))
Fancy
mediji.39bbaja,
-> #38, fancy>|| Nego, custe li dijete Dindu na B-92..?
>|| Ne znam sta ce ovdasnji sledbenici lika u dela Gojka Doga da
>|| izmisle da zabasure sledece reci: "...Nelagodnost je
>|| obostrana..." ;)))
BTW i na RadiJu i na TV Studiu B Dijete je imalo vrlo
uspesnu promociju. Mozemo mi da ga mrzimo ili volimo,
ali je on ipak maher.
Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju?
- Posto smo zavrsili s krastavcima i jabukama, mozemo da predjemo na
odlucivanje.
Slobodan Unkovic, liberal
mediji.40voki,
Ćuruvija - vd novinar, vd novine
================================
(ne ulazeći u istinitost vesti, demantija, i u to šta se
zapravo...)
1. Borba objavila kao prvu vest na naslovnoj strani vest tipa: "kako
iz pouzdanih, bliskih... izvora Borba saznaje..."
- smeju li "ozbiljne" novine taj tip vesti uopšte da objave na
naslovnoj strani ?
2. Pošto je vest demantovana vd glodura g. Ćuruvija na NTV STB otkrio
"pouzdani izvor", pa potom Borba učinila isto u redakcijskom
tekstu.
- ne beše li jedno od osnovnih novinarskih etičkih načela da se
izvor informacija ne otkriva ?
3. Vd glodura se pride ogradio da njega niko nije pitao da se dotična
vest objavi na naslovnoj strani.
- nije li posao glodura da vodi računa kako će dežurni urednik da
uređuje novine, postoji li uređivačka politika ?
- zašto vd glodur štiti urednika spornog broja na teret cele
redakcije ?
Posledice su svakako sledeće:
- Borba postala "bulevarski", rekla-kazala list
- vd glodur se pokazao kao nemoralan novinar, kao i
novinar koji je "doneo" vest
- Borba će ostati bez svojih "pouzdanih" izvora
- naneta politička šteta pre svega predmetnoj partiji
"pouzdanom izvoru"
- loši odnosi Borbe i predmetne partije (ako već nisu bili)
Da li je moguće da će se cela priča završiti, a da niko u
Borbi neće snositi odgovornost ?
Hoće li "pouzdani izvor" demantovati svoju ulogu i podneti
tužbu ?
Pozdrav Voki.
mediji.41fancy,
-> #40, vokiŮŢ> Posledice su svakako sledeće:
ŮŢ> - Borba postala "bulevarski", rekla-kazala list
ŮŢ> - vd glodur se pokazao kao nemoralan novinar, kao i
ŮŢ> novinar koji je "doneo" vest
ŮŢ> - Borba će ostati bez svojih "pouzdanih" izvora
ŮŢ> - naneta politička šteta pre svega predmetnoj partiji
ŮŢ> "pouzdanom izvoru"
ŮŢ> loši odnosi Borbe i predmetne partije (ako već nisu bili)
Od promene u uređivačkom vrhu, Borba se tendenciozno srozava svaki
dan. Tu nema pomoći, izgubili smo dobar dnevni list.
Fancy
mediji.42gtomic,
-> #39, bbaja> Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju?
Djindju!
mediji.43jtitov,
Koje su 'oglasavajuce' novine najbolje? Raznovrsnost oglasa, jeftini
oglasi, itd?
mediji.44dikla,
-> #39, bbaja> - Posto smo zavrsili s krastavcima i jabukama, mozemo da predjemo na
> odlucivanje.
> Slobodan Unkovic, liberal
Ovo bi trebalo u aforizme .... :)
mediji.45bojt,
-> #42, gtomic>> Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju?
Oćemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;)
mediji.46milan,
-> #40, voki> Da li je moguće da će se cela priča završiti, a da niko u
> Borbi neće snositi odgovornost ?
Šta te briga za novine koje imaju tiraž od 20.000 primeraka
a povrh svega više nisu ni opozicione? :)
Pl poz M
mediji.47bugi,
-> #45, bojt
>> Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju?
> Oćemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;)
Lipsao magarac pre zelene trave:).
mediji.48drazen,
-> #41, fancy> Od promene u uredivackom vrhu, Borba se tendenciozno srozava svaki
> dan. Tu nema pomoci, izgubili smo dobar dnevni list.
Citaj "Politiku". Koja je postala pristojan srbijanski list. Cak je,
ovih dana kao najava kraja rata, poceo opet da izlazi roman u
nastavcima. I to na mestu gde su nekada bili "Krici i jauci" i ostali
astralni feljtoni.
Pl poz D
mediji.49fancy,
-> #45, bojtŮŢ> Oćemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;)
┌──────────────────────┐
│ DjINDjU ZA MINDjU !! │
└──────────────────────┘
(prijatelji iz Foruma ;)
mediji.50maverick,
-> #48, drazenC> Citaj "Politiku". Koja je postala pristojan srbijanski list.
C> Cak je, ovih dana kao najava kraja rata, poceo opet da izlazi
C> roman u nastavcima. I to na mestu gde su nekada bili "Krici i
C> jauci" i ostali astralni feljtoni.
Ne znam za Politiku ali se Borba potpuno srozava a na Stuudiju B
isto. Doduse Studio B jos nije srozan ali polako klizi...
mediji.51bbaja,
-> #46, milan>|| Sta te briga za novine koje imaju tiraz od 20.000 primeraka
>|| a povrh svega vise nisu ni opozicione? :)
Ne slazem se da "Borba" vise nije opoziciona. Jos uvek
je, u odnosu na "Politiku", list za zubima.
- Jordanska vlada zabranila je svaki masovni miting, jer ovakvi
skupovi ne izazivaju interesovanje javnosti.
(Dusan Cukic, demonstrant)
mediji.52bbaja,
-> #48, drazen>||> Od promene u uredivackom vrhu, Borba se tendenciozno srozava
>||> svaki dan. Tu nema pomoci, izgubili smo dobar dnevni list.
>||
>|| Citaj "Politiku". Koja je postala pristojan srbijanski list.
Taman po vasoj meri ;)
Do stvarne objektivnosti ima jos long way to go.
- U Srbiji stampa nije bila pripremljena da razvija mrznju prema drugom.
U Srbiji sada deluje vise sredstava informisanja koja su na platnom
spisku stranih obavestajnih sluzbi.
(prof. dr. Budimir Kosutic, hriscanin)
mediji.53bbaja,
-> #50, maverick>|| Ne znam za Politiku ali se Borba potpuno srozava a na
>|| Stuudiju B
Zasto to tvrdite?
Daj da vidimo argumente.
- Uzeli smo relej na Kozari, uzecemo sve releje koji smetaju da
srpski narod dobije ravnopravnu informaciju. Hocemo informaciju
koja nam odgovara.
(predsjednik regionalnog odbora SDS Bosanske
krajine Radislav Vukic, Sulcberger)
mediji.54bbaja,
-> #49, fancy>|| ŮŢ> Ocemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;)
>||
>|| ┌──────────────────────┐
>|| │ DjINDjU ZA MINDjU !! │
>|| └──────────────────────┘
>||
>|| (prijatelji iz Foruma ;)
Imam novi predlog:
MINDJU I DJINDJU ZA mindzu
;)
- Bilo bi nam mnogo lakse da je Jeljcin rekao da svi Rusi treba da zive
u jednoj drzavi.
(Momir Bulatovic, predsednik necega)
mediji.55dikla,
-> #43, jtitov> Koje su 'oglasavajuce' novine najbolje? Raznovrsnost oglasa, jeftini
"Oglasi", svake srede....
mediji.56voki,
-> #46, milan>> Šta te briga za novine koje imaju tiraž od 20.000 primeraka
>> a povrh svega više nisu ni opozicione? :)
*Opozicione novine* je, po meni, nepravilan izraz. Borba nikad
nije bila opoziciona (nije ni pokušavala) već je pretendovala da bude
nezavisna, neutralna, objektivna... Možemo govoriti o analogiji
provladina i "proopziciona" glasila. Opozicione novine bi, opet po
meni, bile partijske.
Pozdrav Voki.
mediji.57voki,
-> #53, bbaja>>> đđ Ne znam za Politiku ali se Borba potpuno srozava a na
>>> đđ Stuudiju B
>>
>> Zasto to tvrdite?
>> Daj da vidimo argumente.
Dajte argumente i za Borbu i za Politiku (za i protiv
jednih i drugih novina).
Pozdrav Voki.
P.S. Poruka nije samo za Bbaju, već i za Drazena i Mavericka. Davaj
argumente.
mediji.58fancy,
-> #56, vokiŮŢ> provladina i "proopziciona" glasila. Opozicione novine bi, opet po
ŮŢ> meni, bile partijske.
^^^^^^^^^
Još samo da se složimo KOJU PARTIJU ćemo smatrati za opozicionu :)
Fancy
mediji.59bbaja,
-> #57, voki>|| Dajte argumente i za Borbu i za Politiku (za i protiv
>|| jednih i drugih novina).
"Politika" nikada nije bila, niti ce biti, potpuno objektivan
list u odnosu na aktuelnu vlast. Ona je, doduse, i u komunisticka
vremena internacionalizma, bila nacionalno (srpski) "najsvesnija".
Kao i vecina ovde i ja sam sa "Politikom" ucio da citam, i do
pre 6-7 godina nisam mogao da zamislim da bi moglo da se desi
da cu kupovati druge novine. Vreme "antibirokratsk revolucije"
nisam, niti cu joj ikada oprostiti. Ono sto je nekada bila nesporna
vrednost "Politike" - spoljno-politicka rubrika - i danas kada je
list donekle prevazisao taj svoj moralni ponor, srozano je na nivo
funkcionalizacije nacionalnih rezimskih "aksioma". Njena kriticnost
u odnosu na sistem, koje tu i tamo sada ima, je "bez zuba" i
sterilna. Dopisnicka mreza iz unutrasnjosti je slaba i tesko
se prilagodjava nijansama promene uredjivacke politike, koje
koordinira "maestro" Zika Minovic. Recju, "Politika" je opoziciona
onoliko koliko je Kalemar bio "opozicionar" Faraonu.
mediji.60voki,
-> #58, fancy>> Još samo da se složimo KOJU PARTIJU ćemo smatrati za
>> opozicionu :)
Onu koja nije na vlasti, a ima suprotne stavove od vladajuće
partije. Mislio sam da je pojam opšte poznat ali...
===================================================================
! * Opoziciona partija * protivna strana, politička stranka !
! koja radi protiv vladajuće stranke i !
! vlade (""Vujaklija"" vidi pod !
! * opozicioni *) !
===================================================================
Nećemo valjda ovde opet da izmišljamo toplu vodu :( pojam je
isti kao i "svugde" u svetu (naime, latinskog porekla). Dilema koju
ti imaš me podseća na specifičnost Titoizma, ono sa društvenim
vlasništvom: nije privatno, a nije ni državno, a nije nečije, a nije
ni ničije ;( Saksija ima rupu na dnu, rupa sa strane je besmislena.
A to što u okviru opozicije ima levih, desnih, fašističkih...
i raznih drugih opzicionih partija je druga stvar.
Pozdrav Voki.
mediji.61fancy,
-> #60, voki
ŮŢ>>> Još samo da se složimo KOJU PARTIJU ćemo smatrati za
ŮŢ>>> opozicionu :)
ŮŢ>
ŮŢ> Onu koja nije na vlasti, a ima suprotne stavove od vladajuće
ŮŢ> partije. Mislio sam da je pojam opšte poznat ali...
ŮŢ>
ŮŢ> ===================================================================
ŮŢ> ! * Opoziciona partija * protivna strana, politička stranka !
ŮŢ> ! koja radi protiv vladajuće stranke i !
ŮŢ> ! vlade (""Vujaklija"" vidi pod !
ŮŢ> ! opozicioni *) !
ŮŢ> ===================================================================
Jebote... prevazišao si sebe...
Pa ti bre ništa ne kapiraš... :((((
Pazi 'vamo, CRTAM!
Nisam ti tražio da mi daš definiciju opozicione partije, nego sam se
zezao akonto toga što si u _poruci 8.56_ na kraju rekao: "opozicione
novine bi, po meni, bile partijske" (na šta sam ja kao napravio fazon
i pitao u stilu - O.K. ali koje partije? - misleći, nevezano, na neku
od partija, tzv. demokratske opozicije).
Ništa loše nisam mislio, nisam negirao postojanje opozicije ovde, a čak
sa nisam ni zezao na račun neke od DS*.?b partija...
Kapito? (čak sam i smajlija stavio...)
Fancy
p.s.
ŮŢ> Nećemo valjda ovde opet da izmišljamo toplu vodu :( pojam je
ŮŢ> isti kao i "svugde" u svetu (naime, latinskog porekla). Dilema koju
ŮŢ> ti imaš me podseća na specifičnost Titoizma, ono sa društvenim
ŮŢ> vlasništvom: nije privatno, a nije ni državno, a nije nečije, a nije
ŮŢ> ni ničije ;( Saksija ima rupu na dnu, rupa sa strane je besmislena.
E, daj stvarno, kako te ne mrzi da ovol'ko tupiš ?? ;) Hu.
mediji.62drazen,
-> #57, voki>
> Dajte argumente i za Borbu i za Politiku (za i protiv
> jednih i drugih novina).
>
> Pozdrav Voki.
>
> P.S. Poruka nije samo za Bbaju, vec i za Drazena i Mavericka. Davaj
> argumente.
Dva vazna dogadja odredjuju periode u kojima se, na razlicite nacine,
moze ocenjivati Politika. Ti dogadjaji su pojavljivanje pamfleta
"Gojko i Savle" 1987 i proslogodisnje odupiranje Politike Bozovicevim
merama podrzavljivanja, iza kojih je sigurno stajao faraon.
Pre "Gojka i Savla" Politika je bila umereno do znatno rezimska
novina, zavisno od stepena diktature proleterijata, uz obavezni, rekao
bih civilizacijski, otklon od najvecih gluposti. Humoreska je oznacila
preokret, tako da je Politika pretvorena u provincijski listic na
politickoj sceni i orudje u raznim diferencijacijama. Sto je i period
u kojem je, malo po malo, Borba osvajala citalacku publiku u
gradjanskom Beogradu. Bice zapamceno sramno drzanje Politike za vreme
prvih izbora i jos mnogo gore, tokom martovskih gibanja '91.
Burni dogadjaji od proslog leta vezani za Politiku su u velikoj meri
doprineli da isti list u velikoj povrati svoj kredibilitet. Naime,
Zika Minovic, cetnicki sin na privremenom radu kao komunisticki
aktivista, je prvi pokazao da se Faraonu moze odupreti. Dogadjaji su
bili jako burni, mnogo burniji i nego sto se zna u javnosti. Zika M je
pokazao zavidnu vestinu u koriscenju tankih oporbenih snaga koje su
stale iza Politike, ucena i kompromisa. Bilo kako bilo Politika se
otrgla od SePSe i zauzela prilicno neutralnu poziciju. Sto jos ne
znaci da je oprbena novina. Naprosto, to je novina koja sve
objavljuje, ali je raspored i obim prezentacije vesti takav da ne
potresa suvise rezim. Lep primer je izvestavanje o dogadjajima u
Skupstini ovih dana. Na naslovnoj strani mala najavica, a sira
elaboracija na 10. i 11. strani. Slicna metodoliga je upotrebljena
letos u slucaju utamnicenog kurjaka i takozvanog strajka gladju.
Jednom recju, mnogima je laknulo kada je Politika ponovo postala
varljiva. I kada vise nije neophodno da se pazari Borba. Na koju, bez
obzira na hrabro drzanje u nekim teskim situacijama, jos uvek pada
senka osnivaca, zlocinca Milovana Djilasa.
Pl poz D
mediji.63dkuki,
NIJE GRESKA. OVO JE PRAVA RUBRIKA ZA OVAJ TEKST.
Do sada se "ilektrika" placala 1DM.
Od ponedeljka 18.10.1993. PLACACE SE 5DM.
Da li ima nezadovoljnih?
Ima?
Za takve postoji samo jedna grupa ovde na Sezamu i jedina u
vasem gradu. Grupa nezadovoljnih, ljutih, grupa koja ceka
svoj trenutak. Samo joj kazite sta vas jos tisti.
Da li su to cene knjiga, cipova, disketa?
Cega se niste odrekli do sada?
Koliko cete ove crvene mundire jos da trpite? Zasto cutite?
Zar ste ostarili pre vremena prisiljeni da cekate po
redovima da i na vas dodje neki red?
U nasoj grupi komunisti bivsi i sadasnji, ratohuskasi nemaju
sta da traze.
ZA SRBIJU
mediji.64dejanr,
-> #63, dkuki>> Do sada se "ilektrika" placala 1DM.
>> Od ponedeljka 18.10.1993. PLACACE SE 5DM.
Kolko kila ilektrike za 1/5 DM? :)
Mislim da 1 KWh ilektrike košta (a i koštaće od 18.10) 147
odnosno 88 dinara (skuplja odnosno jeftinija tarifa) a to
mu, po današnjem kursu, dođe negde oko 0.011 odnosno 0.007 DM
mediji.65milan,
-> #62, drazen> Jednom recju, mnogima je laknulo kada je Politika ponovo postala
> varljiva. I kada vise nije neophodno da se pazari Borba. Na koju, bez
> obzira na hrabro drzanje u nekim teskim situacijama, jos uvek pada
> senka osnivaca, zlocinca Milovana Djilasa.
Što rekla moja majka, kada je u posle pada "zlikovca Ante
Mavkovića" počela da kupuje "Borbu": "Bože me oprosti, da me vidi
moja pokojna majka (mutatis mutandi moja pokojna baba, prim
M.B.) kako čitam Milovanove novine, ubila bi me!"
Pl poz M
mediji.66index,
-> #60, voki Vidim malo-malo pa se neko uhvati za Vujakliju pa rešio
i ja da dam svoj prilog (iz 'Vujaklije') :
ANARHIZAM = marksizmu neprijateljska, malograđanska teorija koja
traži neograničenu samostalnost jedinki u jednom
društvu bez vlasti zakona i autoriteta; ...
Znam da nema veze sa temom, ali sam se ja fino nasmejao,
pa reko' možda će još neko.
Nenad
mediji.67bojt,
-> #64, dejanr>> >> Do sada se "ilektrika" placala 1DM.
>> >> Od ponedeljka 18.10.1993. PLACACE SE 5DM.
>> Kolko kila ilektrike za 1/5 DM? :)
>> Mislim da 1 KWh ilektrike košta (a i koštaće od 18.10) 147
>> odnosno 88 dinara (skuplja odnosno jeftinija tarifa) a to
>> mu, po današnjem kursu, dođe negde oko 0.011 odnosno 0.007 DM
Hm, ne znam šta je u pitanju, ali ja prekjuče dobih "obaveštenje
& uplatnicu EDB" u okviru koje mi se toplo preporučuje da u roku od
"najkasnije 2 dana po dobijanju obaveštenja" uplatim 126854 din
(stan od 50ak kvm, centralno grejanje), što je ohohohoho povećanje
u odnosu na ranije.
mediji.68dejanr,
-> #67, bojt>> Hm, ne znam šta je u pitanju, ali ja prekjuče dobih "obaveštenje
>> & uplatnicu EDB" u okviru koje mi se toplo preporučuje da u roku od
>> "najkasnije 2 dana po dobijanju obaveštenja" uplatim 126854 din
>> (stan od 50ak kvm, centralno grejanje), što je ohohohoho povećanje
>> u odnosu na ranije.
To je dobijeno na sledeći način - uzme se koliko si potrošio struje
prošle godine u intervalu 1. oktobar 1992 - 1. april 1993. Ta se
potrošnja kilovata podeli sa 6 (6 meseci) i tako se dobija prosečna
potrošnja za jedan mesec. Onda se taj broj kilovata pomnoži za tekućom
cenom struje (sada važećom), doda se neki porez od par posto i cena
TV pretplate, i to je akontacija.
Nefer strana tog postupka je što većina onih koji se greju na struju
ne troši isto u novembru i u januaru, a ovakvim metodom praktično
sada plaćaš za struju koju ćeš u januaru ili februaru potrošiti.
Valjda se zato uvodi da će ubuduće čitanje strujomera biti svaka dva
meseca pa će moći da se uvede preciznija procena.
mediji.69bojt,
-> #68, dejanr>> To je dobijeno na sledeći način - uzme se koliko si potrošio...
Šta bi se desilo kada ljudi masovno nebi plaćali struju? O;)
mediji.70drazen,
-> #65, milan> Sto rekla moja majka, kada je u posle pada "zlikovca Ante
> Mavkovica" pocela da kupuje "Borbu": "Boze me oprosti, da me vidi
> moja pokojna majka (mutatis mutandi moja pokojna baba, prim
> M.B.) kako citam Milovanove novine, ubila bi me!"
Vrlo cesto sam ranije vidjao da stariji pristojan svet kupuje i
"Politiku" i "Borbu". Kojom prilikom "Borbu" saviju i stave u
"Politiku", tako da se spolja "Borba" ne vidi.
Pl poz D
mediji.71dejanr,
-> #69, bojt>> Šta bi se desilo kada ljudi masovno nebi plaćali struju? O;)
Ljudi već sada masovno ne plaćaju struju, kasne sa plaćanjem itd.
Ali ako je "masovno" = "velika većina ljudi", onda mislim da je to
dosta neverovatno, koliko je samo puta neko probao da ubedi ljude
da "masovno" ne plaćaju TV pretplatu jer su nezadovoljni programom,
pa opet je mnogo njih plaćalo. Ovde je još više razloga za strah da
će im iseći struju itd.
mediji.72bojt,
-> #71, dejanr>> Ljudi već sada masovno ne plaćaju struju, kasne sa plaćanjem itd.
>> Ali ako je "masovno" = "velika većina ljudi", onda mislim da je to
>> dosta neverovatno
Nisam mislio baš "velika većina ljudi" već manja grupa koja bi pak
bila dovloljno velika da EDB ne može da postigne da svima koji
nisu platili "cvikuje" struju. ;) Ili je to već sada slučaj? O;)
mediji.73cdragan,
-> #71, dejanr
> Ali ako je "masovno" = "velika većina ljudi", onda mislim
───────────────────
Opet ja da pitam, jel' onda postoji i 'manja većina ljudi' :)
mediji.74ljubisha,
-> #68, dejanrĘ>cenom struje (sada važećom), doda se neki porez od par posto i cena
>TV pretplate, i to je akontacija.
^^
žekaj zar nije na skupštini ovo poništeno kao protivustavno?
mediji.75dejanr,
-> #72, bojt>> Nisam mislio baš "velika većina ljudi" već manja grupa koja bi pak
>> bila dovloljno velika da EDB ne može da postigne da svima koji
>> nisu platili "cvikuje" struju. ;)
Nije problem "cvikovati" struju potrebnom broju neplatiša, jedna ekipa
koja to radi može za dan da "opsluži" silne korisnike. Naročito otkada
su se setili da ne ulaze u kuće (gde ih dočekaju sa kafic... ovaj, sa
'ladnim i vrućim oružjem) nego na banderi ili kod strujomera (u većim
zgradama), tako da dok "žrtva" shvati da joj je odsečena struja ekipa
već utekla :) Dobri rezultati se postižu i "noćnim" sečenjem struje,
dok žrtva spava. Naravno, ima posle i onih koji sami probaju da se
ponovo priključe, neki su i ginuli prilikom tih operacija :(
>> Ili je to već sada slučaj? O;)
Nije... bude otezanje plaćanja, budu kamate (koje su uvek manje od
inflacije), budu razna preganjanja ali kada dođe blizu sečenja, svako
plati. Dobro, skoro svako ;)
Mislim da nema šanse da broj neplatiša bude toliki da se sečenjem struje
(ili samo pretnjom sečenja) to ne može "regulisati".
mediji.76dejanr,
-> #74, ljubisha>> > cenom struje (sada važećom), doda se neki porez od par posto i cena
>> >TV pretplate, i to je akontacija.
>> ^^
>> žekaj zar nije na skupštini ovo poništeno kao protivustavno?
A? Prvo, Skupština je ta koja *donosi* protivustavne stvari, a eventualno
je Ustavni sud taj ko to može da poništi, jednog lepog dana. Drugo,
jeste u dnevni red uvršćen predlog Šešeljevih da se donese zakon kojim
se ta taksa ukida, ali kada će to doći na raspravu, da li će biti usvojeno
i, naročito, da li će Sloba posle potpisati taj zakon (ako ga Skupština i
donese) veliko je pitanje. Dok se sve to ne bi usvojilo, važi postojeći
zakon tj. taksa na brojilo se plaća.
mediji.77voki,
-> #61, fancy>>>===================================================================
>>> ! * Opoziciona partija * protivna strana, politička stranka
>>> ! koja radi protiv vladajuće stranke i
>>> ! vlade (""Vujaklija"" vidi pod
>>> ! * opozicioni *)
>>>
>>>===================================================================
>> Pa ti bre ništa ne kapiraš... :((((
>> Pazi 'vamo, CRTAM!
Ma ja tebi već nacrtao, al' džaba ;(
Pozdrav Voki.
mediji.78milan,
-> #69, bojt>>> To je dobijeno na sledeći način - uzme se koliko si potrošio...
>
> Šta bi se desilo kada ljudi masovno nebi plaćali struju? O;)
To već uveliko rade i, kao što znaš, ništa se ne događa. :)
Preciznije, raste infalcija za još koji udeo, jer se i to
finansira iz primarne emisije.
Pl poz M
mediji.79fancy,
-> #77, vokiŮŢ> Ma ja tebi već nacrtao, al' džaba ;(
Nacrtao šta? Prepisao vujakliju ;)))
Nego, pomiri se sa tim da si promašio temu, i nikom ništa...
Događa se to i boljima od tebe.
Fancy
mediji.80voki,
-> #79, fancy>> Nego, pomiri se sa tim da si promašio temu, i nikom ništa...
>> Događa se to i boljima od tebe.
Ne priznajem ;) biće da te je ipak zabolelo :)
Nema boljih od mene :)))) a naročito to ne priznajem onima
koji izmišljaju toplu vodu.
Pozdrav Voki.
mediji.81fancy,
-> #80, vokiŮŢ> Ne priznajem ;) biće da te je ipak zabolelo :)
ŮŢ> Nema boljih od mene :)))) a naročito to ne priznajem onima
ŮŢ> koji izmišljaju toplu vodu.
žoveče, nešto nije u redu sa tobom.
Vratio sam se unazad, pokazao sam ti eksplicitno NA ŠTA SAM i KAD
mislio, no ne vredi. Ti jednostavno imaš neku blokadu da na sve
ogovaraš sa NE... To je tvoj problem, i nemam više živaca da se
preganjam sa nekim kao što si ti.
U pravu si, samo me preskoči...
Fancy
mediji.82niklaus,
-> #80, voki(:>>> Nego, pomiri se sa tim da si promašio temu, i nikom
(:>>> ništa... Događa se to i boljima od tebe.
(:>
(:> Ne priznajem ;) biće da te je ipak zabolelo :)
(:> Nema boljih od mene :)))) a naročito to ne priznajem onima
(:> koji izmišljaju toplu vodu.
Biće ovde frke... (;
(:niklaus:)
mediji.83voki,
-> #81, fancy>> Vratio sam se unazad, pokazao sam ti eksplicitno NA ŠTA SAM i
>> KAD mislio, no ne vredi.
Ne sećam se da si nešto pokazivao sa vraćanjem unazad :))
Uostalom, ti nisi ništa sporio od onoga što ja napisah, a ja sam
samo odgovorio na tvoje pitanje, pa ne znam šta ne vredi !?
>> U pravu si, samo me preskoči...
Napokon priznanje :) Ako te preskočim ostaćeš mali, ali
ako je to tvoja volja... :)
>> žoveče, nešto nije u redu sa tobom.
Ma, reci slobodno šta je na stvari ;)
Pozdrav urednom. Neuredni :)
mediji.84zonjic,
> > > B A J T 9 2 < < <
Od cetvrtka, 28.10.1993. na Radiju B-92, krece emisija o
racunarima i racunarskim komunikacijama! Emisiju uredjuje
ekipa u sastavu: Tanja Petrovic (spiker/voditelj), Aleksandar
Bakic i Radivoje Zonjic (urednici).
Od planiranog sadrzaja tu su:
- Vesti sa racunarskog trzista.
- Izvestaji dopisnika iz Ljubljane i USA.
- Sponzorski blok.
- Kvizovi! (bice i nagrada, Boga mi!)
- Razni eseji o racunarima.
- Novosti na BBS sceni.
- Racunarske mreze.
- Operativni sistemi,
i tako daaaaaaalje.
Termin emitovanja je CETVRTAK u 18:30, i ici ce svake nedelje,
dakle, odmah posle BBC-jevog World Service-a.
Telefon u studiju, za one koji ne znaju, je: 324-9292
E-MAIL za kontakt je: bajt92čosmeh.fon.uni-bg.yu
Jav'te se!
Pozdrav,
Rade
mediji.85index,
Univerzitetski radio "Index" 88.9 MHz FM stereo
redakcija studio
adresa: Hilandarska 2 Makedonska 21
telefon: 346-801/lok: 196 i 442 3 3 0 0 6 0
Programska šema:
PONEDELJAK UTORAK
07:00 Jutarnji program Jutarnji program
10:00 MTV MTV
12:00 In Medias Press In Medias Press
13:30 Indexov Index Indexov Index
15:00 MTV MTV
16:00 Dnevnik Dnevnik
16:30 Mi smo šampioni Mi smo šampioni
17:30 Ako ste slobodni večeras Ako ste slobodni večeras
18:00 KGB Haj-Ho patuljci
19:30 Best Of 19:00 DJ mix
21:00 Ove ću noći naći blues 19:30 KST u Indexu
23:00 Reggae 20:30 Yugo Top 101
00:00 Tajna večera 22:30 Hardware
00:00 Unplugged
SREDA žETVRTAK
07:00 Jutarnji program Jutarnji program
10:00 MTV MTV
12:00 In Medias Press In Medias Press
13:30 Indexov Index Indexov Index
15:00 MTV MTV
16:00 Dnevnik Dnevnik
16:30 Mi smo šampioni Mi smo šampioni
17:30 Ako ste slobodni večeras Ako ste slobodni večeras
18:00 K. V. 20. vek Radio bioskop
19:30 Ma, klasika 19:00 Mikrofonija
21:00 JAZZ za početnike 20:00 Mikrolista
00:00 čmićkanje 21:00 Obojeni etar
22:00 Neki to vole vruće
00:00 Šetnja po ivici simsa
PETAK
kratak opis nekih emisija:
07:00 Jutarnji program
10:00 MTV
12:00 In Medias Press - kontakt program, gosti, politika...
13:30 Indexov Index - Univerzitet, studenti...
15:00 MTV
16:00 Dnevnik - friške ekskluzivne vesti...
16:30 Mi smo šampioni - sport, rezultati, rekreacija...
17:30 Ako ste slobodni večeras - dele se karte za pozorište...
18:00 Sumrak idola
19:30 Rock Clock
20:30 Yugo Top 101
22:30 SF
00:00 Crveni i Plavi
SUBOTA
07:00 Jutarnji program
10:00 Od Indexa do radne knjižice - Marko Janković...
13:00 Skica za portret
14:30 Klub ISPALJOTKA - Udruženje za šokiranje javnosti
15:00 Tačka prekida
16:00 Indexov Index
16:30 Isterivači duhova
17:30 Karburator
18:00 Clubbing
19:00 Distorzija
21:00 Poseban tretman
00:00 Tamna strana
NEDELJA
10:00 Sav taj šah
11:00 Mi smo šampioni
12:00 DJR
13:00 Indexovo Radio Pozorište
14:00 PC PLUS - računari...
16:00 Cigla u zidu - srednjoškolci...
17:00 Evergreen
18:00 Priča za izlazak u grad
19:00 AMERICAN TOP 40
21:00 Obavezno o neobaveznom
23:00 Pesma za pesmu
00:00 Koza Nostra
Nadam se da je ovo nekoga zanimalo i da nisam džabe kucao :).
Ako ima komentara ili pitanja THEN MAIL SEND INDEX.
Nenad
mediji.86bbaja,
-> #85, index>|| Nadam se da je ovo nekoga zanimalo i da nisam dzabe kucao :).
>|| Ako ima komentara ili pitanja THEN MAIL SEND INDEX.
Jel' informativno-polit. redakcija misli slicno tebi?
Ako je tako onda cu da vas slusam :)
mediji.87index,
-> #86, bbaja÷■÷ Jel' informativno-polit. redakcija misli slicno tebi?
÷■÷ Ako je tako onda cu da vas slusam :)
Kako ko. Koliko ljudi - toliko mišljenja. Mi se svi
trudimo da nam program zvuči objektivno i neutralno, ali to
ne znači da bežimo od komentara i iznošenja svog (ličnog, ne
redakcijskog) viđenja stvari. Stav redakcije je da samo
objektivnošću, a ne pristrasnošću možemo učiniti da nešto
bude bolje, stoga - ne štedimo nikoga.
Ono što ja ovde pišem je moje lično, pristrasno,
subjektivno mišljenje.
Da li da nas slušaš? Naravno, samo treba da otkriješ
termine u kojima pravimo ono što te zanima. Probaj, slušaj
neko vreme, pa proceni. Možda ti se zaglavi skala na 88.9 ;).
Nenad
mediji.88ljubisha,
Sutra 6.11. počinje na NS+ da se prikazuje nenadmašni Sledge Hammer.
Početak u 20.05. Verovatno stare epizode ali pošto je čovek Car nikako ne
treba propustiti priliku i odgledati sve ponovo.
mediji.89fancy,
-> #88, ljubishaŮŢ> Sutra 6.11. počinje na NS+ da se prikazuje nenadmašni Sledge Hammer.
THANX !!!
.F nO morE.
mediji.90domana,
-> #88, ljubisha~~~ Sutra 6.11. pocinje na NS+ da se prikazuje nenadmasni Sledge Hammer.
Bolji je Mister Bean :)
Pyc
mediji.91ljubisha,
-> #90, domana>Bolji je Mister Bean :)
Tja, ako ništa drugo on nema za partnerku Dori Doro. :)))
mediji.92fancy,
-> #90, domanaŮŢ> Bolji je Mister Bean :)
NEVER !
mediji.93fancy,
-> #91, ljubishaŮŢ> Tja, ako ništa drugo on nema za partnerku Dori Doro. :)))
DORI je carica !
mediji.94dcolak,
-> #88, ljubisha│ Sutra 6.11. počinje na NS+ da se prikazuje nenadmašni Sledge Hammer.
│ Početak u 20.05. Verovatno stare epizode ali pošto je čovek Car nikako ne
│ treba propustiti priliku i odgledati sve ponovo.
Trust Me I know What I am Doing :)))
BTW, snimljene su i mnoge nove epizode (video na nekoj reklami na
nekom satelitu ali nemam sat. ant :( )....
Sledge DAMMIR!
mediji.95jtitov,
Pre neki dan je bio i film The Firm, a juce na Politici Predator 2. Znam
da su filmovi (relativno) stari, ali nemaju bas svi video i nemaju bas svi
pare za kasete. Sve u svemu, nagledacete se dobrih filmova dok su
sankcije. Znaci do kraja zivota... vaseg, a i vase dece...
mediji.96veca,
Radio Pnačevo već 19 dana štrajkuje sa sloganom: "Mi štrajkujemo
jer vi imate pravo na istinu", "Mi štrajkujemo da bi se i vaša reč
čula na vašem radiju" etc.
Između ostalih zahteva, na prvom mestu su bile ostavke direktora
i gl.odg. urednika.
A da me fancy ne bi sačekao sa jednim od svojih komentara (ne
tupi ili ti si prolupala, koga to interesuje) da napomenem, da je
radio Pančevo u vreme prvih izbora, kad su bile zabranjeni B92 i
NTV, jedini uspevao da da bilo kakve informacije sa demonstracija
i programom uživo omogućio slušaocima da se 'olakšaju' :)
Za frku na NTV-u nadam se da ste čuli?
mediji.97cobra,
-> #95, jtitov<> sankcije. Znaci do kraja zivota... vaseg, a i vase dece...
Zašto si tako optimističan? ;)
mediji.98asterix,
-> #95, jtitov> Pre neki dan je bio i film The Firm, a juce na Politici Predator 2. Znam
The Firm i nije uopšte tako star.
mediji.99bbaja,
-> #95, jtitov>|| Pre neki dan je bio i film The Firm, a juce na Politici
>|| Predator 2. Znam
"Politika" je nasla novi nacin da zaradi pare. Uz film
povremeno ide i telop Demokratske stranke. Kasnije u desnom
uglu svo vreme stoji mali znak DS(b).
mediji.100bbaja,
-> #96, veca>|| A da me fancy ne bi sacekao sa jednim od svojih komentara (ne
>|| tupi ili ti si prolupala, koga to interesuje) da napomenem,
Nemo' da si toliko osetljiva. Covek se izleteo.
Ajd' Fancy, izvini se dami!