FORUM.9

29 Jul 1993 - 08 Dec 1993

Topics

  1. gde.smo (608)
  2. jugoslavija (43)
  3. srbija (1253)
  4. svet (513)
  5. politika (7)
  6. bonton (0)
  7. ljudska.prava (5)
  8. mediji (404)
  9. trac (168)
  10. devojke (1002)
  11. iseljenje (480)
  12. razno (462)

Messages - mediji

mediji.1 balinda,
[reply na 8.33 voki] >> Ondak stvarno valja da Bojt otvoti temu mediji. Argumenti, Voki, argumenti. :)
mediji.2 voki, -> #1, balinda
>>>> Ondak stvarno valja da Bojt otvoti temu mediji. >> >> Argumenti, Voki, argumenti. :) Ma šta će meni argumenti kada uvek pogodim šta će se desi :))))) Pozdrav Prorok.
mediji.3 balinda, -> #2, voki
>> Ma šta će meni argumenti kada uvek pogodim šta će se desi :))))) >> >> Pozdrav Prorok. U 'Zemlji čuda' proroci ne prate ni vremensku prognozu. ;)
mediji.4 voki, -> #3, balinda
>> U 'Zemlji čuda' proroci ne prate ni vremensku prognozu. ;) Kakva Zemlja čuda ? Nema ovde čuda, sve je do krajnosti prosto i jednostavno, nema magije. Surova realnost to ti je. Zakonomernost prostakluka i zla. Lako se predviđa, lakše od vremenske prognoze u koju se ne bih usudio da diram. Pozdrav Voki.
mediji.5 balinda, -> #4, voki
>> Kakva Zemlja čuda? Nema ovde čuda, sve je do krajnosti >> prosto i jednostavno, nema magije. Surova realnost to ti >> je. Zakonomernost prostakluka i zla. Nije baš tako. Naše zlo se zaista lako predviđa, ali uopšte nije realno. Kod 'realnog zla' nešto se želi postići i obično se zna koliko se sme ići. Ovde vlada nekakva drukčija "logika": "E, sad neću ni kako ja hoću." :)
mediji.6 squsovac,
Od 22.7.93. do 26.7.93. fransuski Le Monde u četiri nastavka objavljuje seriju novinarke Catherine Humbolt BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT. O medijima u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni. Toplo preporučujem. P.S. Prevod je bukvalno na srpsko-hrvatski (sa crticom) ;>> tj delimično na srpski, a delimično na hrvatski, ali ne zbog "bratstva i jedinstva" nego zbog dužine teksta koji su prevodila dva prevodioca. BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT LE MONDE žETVRTAK 22.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT PRVI OD žETIRI DELA (SVI ANTRFILEI SU U POSLEDNJEM FAJLU) lemonde1.zip
mediji.7 squsovac,
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT LE MONDE PETAK 23.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT DRUGI OD žETIRI DELA lemonde2.zip
mediji.8 squsovac,
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT LE MONDE SUBOTA 24.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT TREĆI OD žETIRI DELA lemonde3.zip
mediji.9 squsovac,
BIVŠA JUGOSLAVIJA: MEDIJI KRIVCI ZA RAT LE MONDE PONEDELJAK 26.7.1993. - CATHERINE HUMBOLT žETVRTI OD žETIRI DELA lemonde4.zip
mediji.10 fancy, -> #9, squsovac
ŮŢ> žETVRTI OD žETIRI DELA U ovom delu je dat pregled svih istinitih informacija objavljenih na Bastilji... sa zanimanjem sam ga proučio ;)
mediji.11 dragisak, -> #9, squsovac
Hej, gde je fajl uz ovu poruku !?
mediji.12 bbaja,
Nisam imao stomak da gledam "informativni" program TV Bastilje ovde u Beogradu. Medjutim, posto sam bio odsutan mesec dana i morao sam da znam sta se desava, odlucih da redovno gledam njihov dnevnik ("Borba" se na "severnom" primojrju tesko nalazi, "Vreme" i crnogorski "Monitor" gotovo uopste ne dolaze na kioske, ne cuje se B-92, a Radio Brod prestao sa radom). Mozemo mi da pricam sta god hocemo, ali Vucelic & Comp. rade svoj posao sjajno, posebno ako se ima u vidu obrazovni i intelektualni prosek SRJ (40 % stanovnistva funkcionalno nepismeno i samo 6 % sa visom i visokom skolom). Elem, Gebels, Staljin, Djilas (iz njegovih agit-propovskih dana) su mala deca u odnosu na ove. Toliko manipulacija, selektivnih informacija lazi, mrznje i nepoznavanja osnovnih tokova medjunarodnih odnosa tesko da neko moze da napravi. Najzabavnije je da tek sada vidim da populacija koja brani SPS/SRS politiku od njih dobija gotove formulacije koje redovno upotrebljava.
mediji.13 milan, -> #12, bbaja
> Mozemo mi da pricam sta god hocemo, ali Vucelic & Comp. rade svoj > posao sjajno, posebno ako se ima u vidu obrazovni i intelektualni prosek > SRJ (40 % stanovnistva funkcionalno nepismeno i samo 6 % sa visom i > visokom skolom). > Elem, Gebels, Staljin, Djilas (iz njegovih agit-propovskih dana) > su mala deca u odnosu na ove. Toliko manipulacija, selektivnih informacija > lazi, mrznje i nepoznavanja osnovnih tokova medjunarodnih odnosa tesko da > neko moze da napravi. Nisam znao da je crnogorska televizija gora od ovih. Istina, nisam je nikada ni gledao, sem ponekad nedeljom kada ide njihov dnevnik, ali pošto je onako usporen i dremljiv, gledao sam po najviše pet minuta i čak mi se činilo da su znatno pristojniji od Bastilje. ;) Pl poz M
mediji.14 bbaja, -> #13, milan
>|| Nisam znao da je crnogorska televizija gora od ovih. Istina, >|| nisam je nikada ni gledao, sem ponekad nedeljom kada ide >|| njihov dnevnik, ali posto je onako usporen i dremljiv, gledao >|| sam po najvise pet minuta i cak mi se cinilo da su znatno >|| pristojniji od Bastilje. ;) Mala nepreciznost. CG Dnevnik je neuporedivo bolji, iako je monoton i nekako sterilan. Kada sam ovde ja to redovnije gledam (kad daju na II programu). Tamo sam gledao beogradski, da bih im se divio. Najveci stos je kada im TV CG prekine dnevnik obavezno oko 20:15 i onda udari neku muziku pa to traje, traje....
mediji.15 squsovac, -> #10, fancy
Bio mi je riknuo modem upravo u toku uploada. Fajl je sada zakačen. SQ
mediji.16 fancy,
Hej ekipo, 'oće li neko biti dobar da mi kaže broj poruke sa IV delom teksta iz Le Monda koji je SQ poslao... žak sam zagubio i ovu novu Kusinu poruku, pa da mu reply-nem. Šta ćete :) dešava se..:) Fancy
mediji.17 jkratica, -> #12, bbaja
> Nisam imao stomak da gledam "informativni" program TV Bastilje Opet uvreda! Pa dobro ljudi prestanite već jednom da vredjate jednu poštenu plemićku tamnicu poredeći je sa ovima. :((((( Mislim da to predmetna tamnica ipak nije nimalo zaslužila! :((((
mediji.18 squsovac, -> #16, fancy
> Hej ekipo, 'oće li neko biti dobar da mi kaže broj poruke > sa IV delom teksta iz Le Monda koji je SQ poslao... Poruka br 8.9 - dakle ona u kojoj je trebalo da bude text u početku. ;> SQ
mediji.19 fancy, -> #18, squsovac
ŮŢ>> sa IV delom teksta iz Le Monda koji je SQ poslao... ŮŢ> Poruka br 8.9 - dakle ona u kojoj je trebalo da bude text u početku. ;> Thanx, nestale mi u SOR-u sve poruke iz forum/mediji, a ne volim da se petljam on-lajn i tražim ručno..:) Fancy
mediji.20 bbaja,
Iz teksta SRBIJANSKA OPORBA (Hina): >|| Draskovic se oporavlja u Grckoj, a njegovi su odvjetnici >|| inace jucer ................... ;) Tekst je, inace, objektivan.
mediji.21 dejanr,
Naleteh na ovo na DECnet-u, pa reko' možda će ndekoga zanimati :) ***************************************************************************** "Književna reč" Br. 400, Beograd, 10. IX 1992. ***************************************************************************** BALADA O GOSPARIMA PREDJASNJIH VREMENA Predrag Cudic Listajuci enciklopediju O, gde li su sada međ prvima prvi Dicni zatocnici nauke i znanja Svi ti jugovici i braca po krvi Gde su im ordenja, imanja i zvanja Gde su vitezovi Joske Broza Tita Zastitnici slavnog imena i dela Ministri i sluge, garda i zastita Gde su te parade, ordenje, odela Gde je taj krem klase, taj skorup skorupa Gde su vitezovi cekica i srpa! Gde je žiča Janko, licnost istorijska [= Mosa Pijade. D.S.] Slikar i novinar, moler, firmopisac Slavni clan SANU-a, dobricina-lisac, Neumorni tvorac crnog gorskog spisa Koji je u sumi negde pokraj Foce Stvarao zakone - Mojsijeve ploce - Vrlog novog sveta, gde su ta znamenja, Gde je taj spomenik pravde i postenja. Gde je vitez Marko, gospodar UDBine [= A. Rankovic. D.S.] Sile iz potaje casni policajac Nenadmasni Leka, poslanik sudbine Apsolutno uho, munistar za tajac Zatocnik istine, lovac izdajnika Gde mu je Kaponja, nenadmasni kapo [= gen. Kapidzic. D.S.] Gde je taj nadcovek, srpskog roda dika Imao je sluzbu bolju no Gestapo. Gde su sad sluzbena i idejna brac'a Lovci i cuvari Lekinih Golac'a. Gde je neumrli Jovan zvani čarko [= J. Veselinov. D.S.] Slavni pokrajinac, sin skromnog seljaka Clan saveza metalskih radnika Diplomirao na komunistickom univerzitetu Nacionalnih manjina u Moskvi. Proganjan i hapsen zbog naprednog rada U Lepoglavi i Sr. Mitrovici strada Ali se i nada Pa je tako s drustvom iskopao rupu, tj. kanal I pravo u borbu! Taj je stalno biran od rata do smrti U razne skupstine, forume i veca Sto kazu kockari "srala ga je sreca". Gde li je sad čarko, gde li mu je Stanka Dicna ministarka, prva posle rata Muza i MECENA mladih literata. (A pisci ko pisci, jer pisci su Jude Malo potkazuju, malo ljubav nude!) Gde je sad Bakali, Mahmut ime slavno Vladase Kosovom, ne bese to davno, Partijski predradnik, vitez komiteta Sa partijskom skolom nauka, visokom Sto je kroz crn okvir gledao ko soko. Gde su mu brcici, gde ona kravata, Gde je onaj papir, onih referata Gde je Fadilj Hodza, gde je Veli Deva Gde Ali Šukrija, gde Džavid Nimani Gde su svi ti slavni znani i neznani Gde su im sad blaga, gde su im imanja Gde su ti žongleri pustih obecanja. O, gde li je sada ona divna svita Slavni zatočnici beskrajnih kredita Gde je Buda Šoškic, gde li Špiljak Mika Gde Krcun Penezić, gde li Planinc Milka Gde Lidija Šentjurc, gde Mijalko Plavi Hamdija Pozderac, gde li Pucar Stari, Gde li Miloš Minic, a gde Pontije Pilat Gde Branko Mikulić, a gde Veljko Milat Gde Džemal Bijedic ljubitelj visina Gde li Sirotković ta mudrost sovina Gde Antun Vratuša, Dugonjić, Kurtović Todo, Vlaškalić, čarković, Doronjski, Marinko Gde je sav taj cirkus sto je svetom hodo U ime naroda a zbog polze svoje Gde su ti junaci koji se ne boje. Gde je sad ta garda, gde je ta elita Koja se borila Gde su generali: Kamenjar, Potocnik, Gde bistri Rečica, gde tutanj pobeda Viktor Bubanj, gde je, slavni Rukavina Gde čeželj, gde Šuša, gde Šušnjar, gde Šumar Šumonja, Džamonja, gde vrletni Brdar, Ponosni Velebit, gde plahi Morača, Gde slavni Krvavec, gde blagi Koljević Gde general Obad, a gde Ogulinac, Admiral Oberstar, strasni Opsenica, Gde slavni Krntija, gde general Ormar, Uspravni Padešic, hitri Patronogić Gde je ljuti Pečar, gde hrabri Pećanac General Piskovi, admiral Pokrajac, Gde ljuti Popara, plahi Popivoda Gde Popevc veseli, gde pali Pravica Gde je Premrl hrabri, gde Preskok, gde Princip Gde Prkeva, gde Prša, gde Prlja, gde Ribar Zakopčani Pucar, gde kruti Rakita, Dolničar vrletni, a gde drski Robek Rozman i Ružička, dva rodjena brata, Gde je ostri Sabljak, gde uslužni Servo, Gde Istok, gde Sever, gde general Strizić Stariha, Strašković, Strugar, Surla, Suzić, Gde moćni Svetina, maskirni Šarenac, Gde nežni Šakota, mitraljezac Šarac, Gde učeni Šegrt, Šibelja i Šibl, Gde je vitki Šijan, gde Šlic zakopcani, Gde admiral Šipka, gde je Šiljegovic, Gde planinar Šiljak, gde mornar Širola Gde li je Šiškovic, gde Škropnik, Štrok, Štulić Gde hrabri Štokavac, gde Štula, gde Štaka, Stedljivi Šupica, a gde pilot Tica, Gde vitki Trbonja, gde tvrdi Tarabić, Gde nežni Tepavac, elegantni Trtnik Gde marljivi Truta, davalac Uzelac, Izviđač Vrebalov, snajperista Vostrel, Gde izdašni Vreća, gde tvrdi Vrbica, Gde admiral Zaklan, gde Zabazalovski, Gde je hitri Zečar, gde je kicoš čdero, Nepresušni Badel, gde precizni Bagat, Gde Bakrač, gde Loncar, a gde Barjaktari, Guzina, Gaćeša, gde konjanik Đogo, Gde hrabri Baletić majstor za parade Gde slatki Besednjak, Biber i Bilobrk, Gde trezveni Birta, inžinjerac Brešan, Gde je Bidoroga, gde Brecelj, gde Budak, Gde je hrabri Beguljan, gde vitki žakširan, Gde želar, gde Mravljak, gde Kukolj, gde Buha, Gde žajavec, Šoljan, a gde žajetinac, Gde žvoro, gde Bukva, izvidjac Ćorovic, Gde Ćuk, Gavran, Golub, gde morski vuk Delpin, Gde Debeljak, Dežman, Golem, Komadina, Funjaric, Maglajic, Jaukovic, Krmelj, Gde Kroflin, gde Kruška, Trbuhovic, Krkač, Gde Kasapić, Kavdžic, Lafetić, Mećava, Malivuk, Klobučar, gde je Metak Stjepan, Gde doktor Mindžetić, sanitarac Jokić, Gde su sad ta dela hrabrosti i znanja Gde su ti žongleri praznih obecanja! Kenež, ne posustaj, to nije kraj spiska Sve su to imena slavna, istorijska, Sve su to heroji, borci, ko mesari, Nova ljudska sorta, hrabra, plemenita Al uvek će neko morati da pita Gde su zatočnici, ko ih se još seća?! Možda taj što spava još u Kući cveća, Taj sto nekad beše neko ili netko Naša ljubičica, naš besmrtni Cvetko.
mediji.22 squsovac,
Vrhunac demokracije: Ovako je HINA javila da je Petković smenjen. ISPRAVAK VIJESTI HNA0103 PETKOVIĆ : NASTAVLJENA MUSLIMANSKA OFENZIVA ZAGREB, 16. kolvoza (Hina) - U vijesti HNA0103 PETKOVIĆ : NASTAVLJENA MUSLIMANSKA OFENZIVA pogrešno je navedeno da je priopćenje koje se citira u vijesti objavio "načelnik Glavnog stožera HVO-a general Milivoj Petković". Citirano priopćenje je objavio novi načelnik Glavnog stožera HVO-a brigadir čarko Tole, koji je postavljen na tu funkciju umjesto Milivoja Petkovića. Molimo Vas da uvrstite ovaj ispravak tako da na svim mjestima umjesto "Milivoj Petković" stavite "brigadir čarko Tole". Uredništvo
mediji.23 bbaja,
Na B-92 gostuje desni Voja. Nema nikakve razlike izmedju njega i crnog Voje. Slusaoci koji se ukljucuju u program ga razvaljuju. Njegovi odgovori su smesni lice na besnog osnovca nakon prvog keca u skoli. Prolazi ubedljivo gore nego baba Draga.
mediji.24 fancy, -> #23, bbaja
ŮŢ> Na B-92 gostuje desni Voja. Nema nikakve razlike izmedju ŮŢ> njega i crnog Voje. Slusaoci koji se ukljucuju u program ŮŢ> ga razvaljuju. ŮŢ> Prolazi ubedljivo gore nego baba Draga. Milane, vide li ga u studiju? Jel' istina da priča ijekavicom??? Fancy
mediji.25 milan, -> #24, fancy
> Milane, vide li ga u studiju? > Jel' istina da priča ijekavicom??? Nije istina! Sedeo je lepo, k'o da je živ :) i pričao sa beogradskim akcentom. Pošto su svi na odmoru ili na izdajničko-agentskim delatnostima po inostranstvu bili smo samo Mica, Desnokrilni, ja i obezbeđenje (naše, on je hrabro došao sam ;)). Kaže čovek lepo da se stranke tek' sad' profilišu i nejgova se, eto, profilisala. ;)) Pl poz M
mediji.26 fancy, -> #25, milan
ŮŢ> sam ;)). Kaže čovek lepo da se stranke tek' sad' profilišu i ŮŢ> nejgova se, eto, profilisala. ;)) e, do mojega... ;) Fancy
mediji.27 novim, -> #25, milan
> sam ;)). Kaže čovek lepo da se stranke tek' sad' > profilišu i nejgova se, eto, profilisala. ;)) a kaki mu anfas? /pa i profil, gledano i spreda i otpozadi, kao i leva i zdesna? ma, zloba je ipak car :(((/
mediji.28 zonjic,
ima li ih ko je slusao juce Radio 101 iz Zagreba na B92? any comments? Rade
mediji.29 voki,
"BRITANSKI PREMIJER DAGLAS HERD..." Nadnaslov u današnjoj Borbi, str. 18, prevod iz Zidojče Cajtunga Gde li mu se dede onaj, kakosezvaše, Džon Mejdžor ? :)))
mediji.30 neman,
RTS je za danas najavila "Zvezdane staze - svemirska stanica 9" - verovatno se radi o "STAR TREK Deep Space Nine". E jesu pirati i to VEEELIKI.
mediji.31 korvin, -> #30, neman
­­>> RTS je za danas najavila "Zvezdane staze - svemirska stanica 9" - ­­>> verovatno se radi o "STAR TREK Deep Space Nine". E jesu pirati i to ­­>> VEEELIKI. Koliko sam čuo, oni su prava za tu seriu otkupili pre sankcija ali ima trake nisu isporučene. Onda su je oni lepo skinuli sa satelita. E sad, ovo samsamo čuo, možda i nije tačno, možda su pirati ;) ali seronje svakako jesu i ostaju (ovo se odnosi na redakciju dez-informativnog programa)
mediji.32 zqusovac, -> #31, korvin
> Koliko sam ~uo, oni su prava za tu seriu otkupili pre sankcija ali > ima trake nisu isporu~ene. Onda su je oni lepo skinuli sa satelita. Serija je ukradena sa programa Sky One, sto mozete da primetite uporedjivanjem trenutka kada se na originalu pokazuje znak doticnog kanala i trenutka kada je na ukradenoj kopiji maska. A sve i da je ono za prava istina (sto nije) master trake trebalo je (bi) da dobiju od producenta ili distributera, a ne da kradu emitovanu kopiju od nekoga ko je kupio pravo za emitovanje na odredjenom podrucju i to posteno platio. To bi otprilike bilo kao da ti uplatis knjigu ali ti je izdavac ne isporuci, pa odes u biblioteku i odneses knjigu kuci pozivajuci se na svoje pravo. poz, zq
mediji.33 korvin, -> #32, zqusovac
­­>> To bi otprilike bilo kao da ti uplatis knjigu ali ti je izdavac ne ­­>> isporuci, pa odes u biblioteku i odneses knjigu kuci pozivajuci se na ­­>> svoje pravo. Sasvim tačno. Ali postoji jedna sitnica. traka nije isporučena Srbiji (tj. njenim ostacima) zato što su protiv nas uvedene sankcije i to i u oblasti kulture !!! Ajd' naučnu saradnju još da im oprostim, za sport ćemo lako, ali kulture !!!!??? I posle se čudimo što klinci slušaju Džeja :( Koju alternativu nam nude ?? Opravdavam potez ljudi sa Bastilje. Bolje da u nedelju gledamo Star drek nego novu seriju spotova Cece V. Uostalom, traka i nije predmet vlasništva, pravo na prikazivanje je predmet vlasništva.
mediji.34 zdule, -> #31, korvin
╠═══ E sad, ovo samsamo čuo, možda i nije tačno, možda su pirati Neka su pirati ali neka puštaju dobro filmove i biće ok :) ZDule...
mediji.35 drassa, -> #32, zqusovac
>> pa odes u biblioteku i odneses knjigu kuci pozivajuci se >> na svoje pravo. Mislim da ti primer nije odgovarajući! Pre bi se moglo reći... Pretplatio si se na knjigu koja ti nije stigla, a ti odeš u knjižaru, odneseš potvrdu o uplati i uzmeš knjigu :) Bye, Drassa
mediji.36 zqusovac, -> #33, korvin
> spotova Cece V. Uostalom, traka i nije predmet vlasnistva, pravo na > prikazivanje je predmet vlasnistva. Sto ce reci da je serija prikazana neovlasceno. Dakle - kradja. poz, zq
mediji.37 spantic, -> #36, zqusovac
> Sto ce reci da je serija prikazana neovlasceno. Dakle - kradja. Xm, a kako se ono beše zove kada ti neko ono što si platio ne isporuči?
mediji.38 fancy,
Nego, čuste li dijete Đinđu na B-92..? Ne znam šta će ovdašnji sledbenici lika u dela Gojka Đoga da izmisle da zabašure sledeće reči: "...Nelagodnost je obostrana..." ;))) Fancy
mediji.39 bbaja, -> #38, fancy
>|| Nego, custe li dijete Dindu na B-92..? >|| Ne znam sta ce ovdasnji sledbenici lika u dela Gojka Doga da >|| izmisle da zabasure sledece reci: "...Nelagodnost je >|| obostrana..." ;))) BTW i na RadiJu i na TV Studiu B Dijete je imalo vrlo uspesnu promociju. Mozemo mi da ga mrzimo ili volimo, ali je on ipak maher. Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju? - Posto smo zavrsili s krastavcima i jabukama, mozemo da predjemo na odlucivanje. Slobodan Unkovic, liberal
mediji.40 voki,
Ćuruvija - vd novinar, vd novine ================================ (ne ulazeći u istinitost vesti, demantija, i u to šta se zapravo...) 1. Borba objavila kao prvu vest na naslovnoj strani vest tipa: "kako iz pouzdanih, bliskih... izvora Borba saznaje..." - smeju li "ozbiljne" novine taj tip vesti uopšte da objave na naslovnoj strani ? 2. Pošto je vest demantovana vd glodura g. Ćuruvija na NTV STB otkrio "pouzdani izvor", pa potom Borba učinila isto u redakcijskom tekstu. - ne beše li jedno od osnovnih novinarskih etičkih načela da se izvor informacija ne otkriva ? 3. Vd glodura se pride ogradio da njega niko nije pitao da se dotična vest objavi na naslovnoj strani. - nije li posao glodura da vodi računa kako će dežurni urednik da uređuje novine, postoji li uređivačka politika ? - zašto vd glodur štiti urednika spornog broja na teret cele redakcije ? Posledice su svakako sledeće: - Borba postala "bulevarski", rekla-kazala list - vd glodur se pokazao kao nemoralan novinar, kao i novinar koji je "doneo" vest - Borba će ostati bez svojih "pouzdanih" izvora - naneta politička šteta pre svega predmetnoj partiji "pouzdanom izvoru" - loši odnosi Borbe i predmetne partije (ako već nisu bili) Da li je moguće da će se cela priča završiti, a da niko u Borbi neće snositi odgovornost ? Hoće li "pouzdani izvor" demantovati svoju ulogu i podneti tužbu ? Pozdrav Voki.
mediji.41 fancy, -> #40, voki
ŮŢ> Posledice su svakako sledeće: ŮŢ> - Borba postala "bulevarski", rekla-kazala list ŮŢ> - vd glodur se pokazao kao nemoralan novinar, kao i ŮŢ> novinar koji je "doneo" vest ŮŢ> - Borba će ostati bez svojih "pouzdanih" izvora ŮŢ> - naneta politička šteta pre svega predmetnoj partiji ŮŢ> "pouzdanom izvoru" ŮŢ> loši odnosi Borbe i predmetne partije (ako već nisu bili) Od promene u uređivačkom vrhu, Borba se tendenciozno srozava svaki dan. Tu nema pomoći, izgubili smo dobar dnevni list. Fancy
mediji.42 gtomic, -> #39, bbaja
> Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju? Djindju!
mediji.43 jtitov,
Koje su 'oglasavajuce' novine najbolje? Raznovrsnost oglasa, jeftini oglasi, itd?
mediji.44 dikla, -> #39, bbaja
> - Posto smo zavrsili s krastavcima i jabukama, mozemo da predjemo na > odlucivanje. > Slobodan Unkovic, liberal Ovo bi trebalo u aforizme .... :)
mediji.45 bojt, -> #42, gtomic
>> Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju? Oćemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;)
mediji.46 milan, -> #40, voki
> Da li je moguće da će se cela priča završiti, a da niko u > Borbi neće snositi odgovornost ? Šta te briga za novine koje imaju tiraž od 20.000 primeraka a povrh svega više nisu ni opozicione? :) Pl poz M
mediji.47 bugi, -> #45, bojt
>> Za koga da navijamo: Mindzu ili Djindju? > Oćemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;) Lipsao magarac pre zelene trave:).
mediji.48 drazen, -> #41, fancy
> Od promene u uredivackom vrhu, Borba se tendenciozno srozava svaki > dan. Tu nema pomoci, izgubili smo dobar dnevni list. Citaj "Politiku". Koja je postala pristojan srbijanski list. Cak je, ovih dana kao najava kraja rata, poceo opet da izlazi roman u nastavcima. I to na mestu gde su nekada bili "Krici i jauci" i ostali astralni feljtoni. Pl poz D
mediji.49 fancy, -> #45, bojt
ŮŢ> Oćemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;) ┌──────────────────────┐ │ DjINDjU ZA MINDjU !! │ └──────────────────────┘ (prijatelji iz Foruma ;)
mediji.50 maverick, -> #48, drazen
C> Citaj "Politiku". Koja je postala pristojan srbijanski list. C> Cak je, ovih dana kao najava kraja rata, poceo opet da izlazi C> roman u nastavcima. I to na mestu gde su nekada bili "Krici i C> jauci" i ostali astralni feljtoni. Ne znam za Politiku ali se Borba potpuno srozava a na Stuudiju B isto. Doduse Studio B jos nije srozan ali polako klizi...
mediji.51 bbaja, -> #46, milan
>|| Sta te briga za novine koje imaju tiraz od 20.000 primeraka >|| a povrh svega vise nisu ni opozicione? :) Ne slazem se da "Borba" vise nije opoziciona. Jos uvek je, u odnosu na "Politiku", list za zubima. - Jordanska vlada zabranila je svaki masovni miting, jer ovakvi skupovi ne izazivaju interesovanje javnosti. (Dusan Cukic, demonstrant)
mediji.52 bbaja, -> #48, drazen
>||> Od promene u uredivackom vrhu, Borba se tendenciozno srozava >||> svaki dan. Tu nema pomoci, izgubili smo dobar dnevni list. >|| >|| Citaj "Politiku". Koja je postala pristojan srbijanski list. Taman po vasoj meri ;) Do stvarne objektivnosti ima jos long way to go. - U Srbiji stampa nije bila pripremljena da razvija mrznju prema drugom. U Srbiji sada deluje vise sredstava informisanja koja su na platnom spisku stranih obavestajnih sluzbi. (prof. dr. Budimir Kosutic, hriscanin)
mediji.53 bbaja, -> #50, maverick
>|| Ne znam za Politiku ali se Borba potpuno srozava a na >|| Stuudiju B Zasto to tvrdite? Daj da vidimo argumente. - Uzeli smo relej na Kozari, uzecemo sve releje koji smetaju da srpski narod dobije ravnopravnu informaciju. Hocemo informaciju koja nam odgovara. (predsjednik regionalnog odbora SDS Bosanske krajine Radislav Vukic, Sulcberger)
mediji.54 bbaja, -> #49, fancy
>|| ŮŢ> Ocemo da Djindja postane Mindja umesto Mindje! ;) >|| >|| ┌──────────────────────┐ >|| │ DjINDjU ZA MINDjU !! │ >|| └──────────────────────┘ >|| >|| (prijatelji iz Foruma ;) Imam novi predlog: MINDJU I DJINDJU ZA mindzu ;) - Bilo bi nam mnogo lakse da je Jeljcin rekao da svi Rusi treba da zive u jednoj drzavi. (Momir Bulatovic, predsednik necega)
mediji.55 dikla, -> #43, jtitov
> Koje su 'oglasavajuce' novine najbolje? Raznovrsnost oglasa, jeftini "Oglasi", svake srede....
mediji.56 voki, -> #46, milan
>> Šta te briga za novine koje imaju tiraž od 20.000 primeraka >> a povrh svega više nisu ni opozicione? :) *Opozicione novine* je, po meni, nepravilan izraz. Borba nikad nije bila opoziciona (nije ni pokušavala) već je pretendovala da bude nezavisna, neutralna, objektivna... Možemo govoriti o analogiji provladina i "proopziciona" glasila. Opozicione novine bi, opet po meni, bile partijske. Pozdrav Voki.
mediji.57 voki, -> #53, bbaja
>>> đđ Ne znam za Politiku ali se Borba potpuno srozava a na >>> đđ Stuudiju B >> >> Zasto to tvrdite? >> Daj da vidimo argumente. Dajte argumente i za Borbu i za Politiku (za i protiv jednih i drugih novina). Pozdrav Voki. P.S. Poruka nije samo za Bbaju, već i za Drazena i Mavericka. Davaj argumente.
mediji.58 fancy, -> #56, voki
ŮŢ> provladina i "proopziciona" glasila. Opozicione novine bi, opet po ŮŢ> meni, bile partijske. ^^^^^^^^^ Još samo da se složimo KOJU PARTIJU ćemo smatrati za opozicionu :) Fancy
mediji.59 bbaja, -> #57, voki
>|| Dajte argumente i za Borbu i za Politiku (za i protiv >|| jednih i drugih novina). "Politika" nikada nije bila, niti ce biti, potpuno objektivan list u odnosu na aktuelnu vlast. Ona je, doduse, i u komunisticka vremena internacionalizma, bila nacionalno (srpski) "najsvesnija". Kao i vecina ovde i ja sam sa "Politikom" ucio da citam, i do pre 6-7 godina nisam mogao da zamislim da bi moglo da se desi da cu kupovati druge novine. Vreme "antibirokratsk revolucije" nisam, niti cu joj ikada oprostiti. Ono sto je nekada bila nesporna vrednost "Politike" - spoljno-politicka rubrika - i danas kada je list donekle prevazisao taj svoj moralni ponor, srozano je na nivo funkcionalizacije nacionalnih rezimskih "aksioma". Njena kriticnost u odnosu na sistem, koje tu i tamo sada ima, je "bez zuba" i sterilna. Dopisnicka mreza iz unutrasnjosti je slaba i tesko se prilagodjava nijansama promene uredjivacke politike, koje koordinira "maestro" Zika Minovic. Recju, "Politika" je opoziciona onoliko koliko je Kalemar bio "opozicionar" Faraonu.
mediji.60 voki, -> #58, fancy
>> Još samo da se složimo KOJU PARTIJU ćemo smatrati za >> opozicionu :) Onu koja nije na vlasti, a ima suprotne stavove od vladajuće partije. Mislio sam da je pojam opšte poznat ali... =================================================================== ! * Opoziciona partija * protivna strana, politička stranka ! ! koja radi protiv vladajuće stranke i ! ! vlade (""Vujaklija"" vidi pod ! ! * opozicioni *) ! =================================================================== Nećemo valjda ovde opet da izmišljamo toplu vodu :( pojam je isti kao i "svugde" u svetu (naime, latinskog porekla). Dilema koju ti imaš me podseća na specifičnost Titoizma, ono sa društvenim vlasništvom: nije privatno, a nije ni državno, a nije nečije, a nije ni ničije ;( Saksija ima rupu na dnu, rupa sa strane je besmislena. A to što u okviru opozicije ima levih, desnih, fašističkih... i raznih drugih opzicionih partija je druga stvar. Pozdrav Voki.
mediji.61 fancy, -> #60, voki
ŮŢ>>> Još samo da se složimo KOJU PARTIJU ćemo smatrati za ŮŢ>>> opozicionu :) ŮŢ> ŮŢ> Onu koja nije na vlasti, a ima suprotne stavove od vladajuće ŮŢ> partije. Mislio sam da je pojam opšte poznat ali... ŮŢ> ŮŢ> =================================================================== ŮŢ> ! * Opoziciona partija * protivna strana, politička stranka ! ŮŢ> ! koja radi protiv vladajuće stranke i ! ŮŢ> ! vlade (""Vujaklija"" vidi pod ! ŮŢ> ! opozicioni *) ! ŮŢ> =================================================================== Jebote... prevazišao si sebe... Pa ti bre ništa ne kapiraš... :(((( Pazi 'vamo, CRTAM! Nisam ti tražio da mi daš definiciju opozicione partije, nego sam se zezao akonto toga što si u _poruci 8.56_ na kraju rekao: "opozicione novine bi, po meni, bile partijske" (na šta sam ja kao napravio fazon i pitao u stilu - O.K. ali koje partije? - misleći, nevezano, na neku od partija, tzv. demokratske opozicije). Ništa loše nisam mislio, nisam negirao postojanje opozicije ovde, a čak sa nisam ni zezao na račun neke od DS*.?b partija... Kapito? (čak sam i smajlija stavio...) Fancy p.s. ŮŢ> Nećemo valjda ovde opet da izmišljamo toplu vodu :( pojam je ŮŢ> isti kao i "svugde" u svetu (naime, latinskog porekla). Dilema koju ŮŢ> ti imaš me podseća na specifičnost Titoizma, ono sa društvenim ŮŢ> vlasništvom: nije privatno, a nije ni državno, a nije nečije, a nije ŮŢ> ni ničije ;( Saksija ima rupu na dnu, rupa sa strane je besmislena. E, daj stvarno, kako te ne mrzi da ovol'ko tupiš ?? ;) Hu.
mediji.62 drazen, -> #57, voki
> > Dajte argumente i za Borbu i za Politiku (za i protiv > jednih i drugih novina). > > Pozdrav Voki. > > P.S. Poruka nije samo za Bbaju, vec i za Drazena i Mavericka. Davaj > argumente. Dva vazna dogadja odredjuju periode u kojima se, na razlicite nacine, moze ocenjivati Politika. Ti dogadjaji su pojavljivanje pamfleta "Gojko i Savle" 1987 i proslogodisnje odupiranje Politike Bozovicevim merama podrzavljivanja, iza kojih je sigurno stajao faraon. Pre "Gojka i Savla" Politika je bila umereno do znatno rezimska novina, zavisno od stepena diktature proleterijata, uz obavezni, rekao bih civilizacijski, otklon od najvecih gluposti. Humoreska je oznacila preokret, tako da je Politika pretvorena u provincijski listic na politickoj sceni i orudje u raznim diferencijacijama. Sto je i period u kojem je, malo po malo, Borba osvajala citalacku publiku u gradjanskom Beogradu. Bice zapamceno sramno drzanje Politike za vreme prvih izbora i jos mnogo gore, tokom martovskih gibanja '91. Burni dogadjaji od proslog leta vezani za Politiku su u velikoj meri doprineli da isti list u velikoj povrati svoj kredibilitet. Naime, Zika Minovic, cetnicki sin na privremenom radu kao komunisticki aktivista, je prvi pokazao da se Faraonu moze odupreti. Dogadjaji su bili jako burni, mnogo burniji i nego sto se zna u javnosti. Zika M je pokazao zavidnu vestinu u koriscenju tankih oporbenih snaga koje su stale iza Politike, ucena i kompromisa. Bilo kako bilo Politika se otrgla od SePSe i zauzela prilicno neutralnu poziciju. Sto jos ne znaci da je oprbena novina. Naprosto, to je novina koja sve objavljuje, ali je raspored i obim prezentacije vesti takav da ne potresa suvise rezim. Lep primer je izvestavanje o dogadjajima u Skupstini ovih dana. Na naslovnoj strani mala najavica, a sira elaboracija na 10. i 11. strani. Slicna metodoliga je upotrebljena letos u slucaju utamnicenog kurjaka i takozvanog strajka gladju. Jednom recju, mnogima je laknulo kada je Politika ponovo postala varljiva. I kada vise nije neophodno da se pazari Borba. Na koju, bez obzira na hrabro drzanje u nekim teskim situacijama, jos uvek pada senka osnivaca, zlocinca Milovana Djilasa. Pl poz D
mediji.63 dkuki,
NIJE GRESKA. OVO JE PRAVA RUBRIKA ZA OVAJ TEKST. Do sada se "ilektrika" placala 1DM. Od ponedeljka 18.10.1993. PLACACE SE 5DM. Da li ima nezadovoljnih? Ima? Za takve postoji samo jedna grupa ovde na Sezamu i jedina u vasem gradu. Grupa nezadovoljnih, ljutih, grupa koja ceka svoj trenutak. Samo joj kazite sta vas jos tisti. Da li su to cene knjiga, cipova, disketa? Cega se niste odrekli do sada? Koliko cete ove crvene mundire jos da trpite? Zasto cutite? Zar ste ostarili pre vremena prisiljeni da cekate po redovima da i na vas dodje neki red? U nasoj grupi komunisti bivsi i sadasnji, ratohuskasi nemaju sta da traze. ZA SRBIJU
mediji.64 dejanr, -> #63, dkuki
>> Do sada se "ilektrika" placala 1DM. >> Od ponedeljka 18.10.1993. PLACACE SE 5DM. Kolko kila ilektrike za 1/5 DM? :) Mislim da 1 KWh ilektrike košta (a i koštaće od 18.10) 147 odnosno 88 dinara (skuplja odnosno jeftinija tarifa) a to mu, po današnjem kursu, dođe negde oko 0.011 odnosno 0.007 DM
mediji.65 milan, -> #62, drazen
> Jednom recju, mnogima je laknulo kada je Politika ponovo postala > varljiva. I kada vise nije neophodno da se pazari Borba. Na koju, bez > obzira na hrabro drzanje u nekim teskim situacijama, jos uvek pada > senka osnivaca, zlocinca Milovana Djilasa. Što rekla moja majka, kada je u posle pada "zlikovca Ante Mavkovića" počela da kupuje "Borbu": "Bože me oprosti, da me vidi moja pokojna majka (mutatis mutandi moja pokojna baba, prim M.B.) kako čitam Milovanove novine, ubila bi me!" Pl poz M
mediji.66 index, -> #60, voki
Vidim malo-malo pa se neko uhvati za Vujakliju pa rešio i ja da dam svoj prilog (iz 'Vujaklije') : ANARHIZAM = marksizmu neprijateljska, malograđanska teorija koja traži neograničenu samostalnost jedinki u jednom društvu bez vlasti zakona i autoriteta; ... Znam da nema veze sa temom, ali sam se ja fino nasmejao, pa reko' možda će još neko. Nenad
mediji.67 bojt, -> #64, dejanr
>> >> Do sada se "ilektrika" placala 1DM. >> >> Od ponedeljka 18.10.1993. PLACACE SE 5DM. >> Kolko kila ilektrike za 1/5 DM? :) >> Mislim da 1 KWh ilektrike košta (a i koštaće od 18.10) 147 >> odnosno 88 dinara (skuplja odnosno jeftinija tarifa) a to >> mu, po današnjem kursu, dođe negde oko 0.011 odnosno 0.007 DM Hm, ne znam šta je u pitanju, ali ja prekjuče dobih "obaveštenje & uplatnicu EDB" u okviru koje mi se toplo preporučuje da u roku od "najkasnije 2 dana po dobijanju obaveštenja" uplatim 126854 din (stan od 50ak kvm, centralno grejanje), što je ohohohoho povećanje u odnosu na ranije.
mediji.68 dejanr, -> #67, bojt
>> Hm, ne znam šta je u pitanju, ali ja prekjuče dobih "obaveštenje >> & uplatnicu EDB" u okviru koje mi se toplo preporučuje da u roku od >> "najkasnije 2 dana po dobijanju obaveštenja" uplatim 126854 din >> (stan od 50ak kvm, centralno grejanje), što je ohohohoho povećanje >> u odnosu na ranije. To je dobijeno na sledeći način - uzme se koliko si potrošio struje prošle godine u intervalu 1. oktobar 1992 - 1. april 1993. Ta se potrošnja kilovata podeli sa 6 (6 meseci) i tako se dobija prosečna potrošnja za jedan mesec. Onda se taj broj kilovata pomnoži za tekućom cenom struje (sada važećom), doda se neki porez od par posto i cena TV pretplate, i to je akontacija. Nefer strana tog postupka je što većina onih koji se greju na struju ne troši isto u novembru i u januaru, a ovakvim metodom praktično sada plaćaš za struju koju ćeš u januaru ili februaru potrošiti. Valjda se zato uvodi da će ubuduće čitanje strujomera biti svaka dva meseca pa će moći da se uvede preciznija procena.
mediji.69 bojt, -> #68, dejanr
>> To je dobijeno na sledeći način - uzme se koliko si potrošio... Šta bi se desilo kada ljudi masovno nebi plaćali struju? O;)
mediji.70 drazen, -> #65, milan
> Sto rekla moja majka, kada je u posle pada "zlikovca Ante > Mavkovica" pocela da kupuje "Borbu": "Boze me oprosti, da me vidi > moja pokojna majka (mutatis mutandi moja pokojna baba, prim > M.B.) kako citam Milovanove novine, ubila bi me!" Vrlo cesto sam ranije vidjao da stariji pristojan svet kupuje i "Politiku" i "Borbu". Kojom prilikom "Borbu" saviju i stave u "Politiku", tako da se spolja "Borba" ne vidi. Pl poz D
mediji.71 dejanr, -> #69, bojt
>> Šta bi se desilo kada ljudi masovno nebi plaćali struju? O;) Ljudi već sada masovno ne plaćaju struju, kasne sa plaćanjem itd. Ali ako je "masovno" = "velika većina ljudi", onda mislim da je to dosta neverovatno, koliko je samo puta neko probao da ubedi ljude da "masovno" ne plaćaju TV pretplatu jer su nezadovoljni programom, pa opet je mnogo njih plaćalo. Ovde je još više razloga za strah da će im iseći struju itd.
mediji.72 bojt, -> #71, dejanr
>> Ljudi već sada masovno ne plaćaju struju, kasne sa plaćanjem itd. >> Ali ako je "masovno" = "velika većina ljudi", onda mislim da je to >> dosta neverovatno Nisam mislio baš "velika većina ljudi" već manja grupa koja bi pak bila dovloljno velika da EDB ne može da postigne da svima koji nisu platili "cvikuje" struju. ;) Ili je to već sada slučaj? O;)
mediji.73 cdragan, -> #71, dejanr
> Ali ako je "masovno" = "velika većina ljudi", onda mislim ─────────────────── Opet ja da pitam, jel' onda postoji i 'manja većina ljudi' :)
mediji.74 ljubisha, -> #68, dejanr
Ę>cenom struje (sada važećom), doda se neki porez od par posto i cena >TV pretplate, i to je akontacija. ^^ žekaj zar nije na skupštini ovo poništeno kao protivustavno?
mediji.75 dejanr, -> #72, bojt
>> Nisam mislio baš "velika većina ljudi" već manja grupa koja bi pak >> bila dovloljno velika da EDB ne može da postigne da svima koji >> nisu platili "cvikuje" struju. ;) Nije problem "cvikovati" struju potrebnom broju neplatiša, jedna ekipa koja to radi može za dan da "opsluži" silne korisnike. Naročito otkada su se setili da ne ulaze u kuće (gde ih dočekaju sa kafic... ovaj, sa 'ladnim i vrućim oružjem) nego na banderi ili kod strujomera (u većim zgradama), tako da dok "žrtva" shvati da joj je odsečena struja ekipa već utekla :) Dobri rezultati se postižu i "noćnim" sečenjem struje, dok žrtva spava. Naravno, ima posle i onih koji sami probaju da se ponovo priključe, neki su i ginuli prilikom tih operacija :( >> Ili je to već sada slučaj? O;) Nije... bude otezanje plaćanja, budu kamate (koje su uvek manje od inflacije), budu razna preganjanja ali kada dođe blizu sečenja, svako plati. Dobro, skoro svako ;) Mislim da nema šanse da broj neplatiša bude toliki da se sečenjem struje (ili samo pretnjom sečenja) to ne može "regulisati".
mediji.76 dejanr, -> #74, ljubisha
>> > cenom struje (sada važećom), doda se neki porez od par posto i cena >> >TV pretplate, i to je akontacija. >> ^^ >> žekaj zar nije na skupštini ovo poništeno kao protivustavno? A? Prvo, Skupština je ta koja *donosi* protivustavne stvari, a eventualno je Ustavni sud taj ko to može da poništi, jednog lepog dana. Drugo, jeste u dnevni red uvršćen predlog Šešeljevih da se donese zakon kojim se ta taksa ukida, ali kada će to doći na raspravu, da li će biti usvojeno i, naročito, da li će Sloba posle potpisati taj zakon (ako ga Skupština i donese) veliko je pitanje. Dok se sve to ne bi usvojilo, važi postojeći zakon tj. taksa na brojilo se plaća.
mediji.77 voki, -> #61, fancy
>>>=================================================================== >>> ! * Opoziciona partija * protivna strana, politička stranka >>> ! koja radi protiv vladajuće stranke i >>> ! vlade (""Vujaklija"" vidi pod >>> ! * opozicioni *) >>> >>>=================================================================== >> Pa ti bre ništa ne kapiraš... :(((( >> Pazi 'vamo, CRTAM! Ma ja tebi već nacrtao, al' džaba ;( Pozdrav Voki.
mediji.78 milan, -> #69, bojt
>>> To je dobijeno na sledeći način - uzme se koliko si potrošio... > > Šta bi se desilo kada ljudi masovno nebi plaćali struju? O;) To već uveliko rade i, kao što znaš, ništa se ne događa. :) Preciznije, raste infalcija za još koji udeo, jer se i to finansira iz primarne emisije. Pl poz M
mediji.79 fancy, -> #77, voki
ŮŢ> Ma ja tebi već nacrtao, al' džaba ;( Nacrtao šta? Prepisao vujakliju ;))) Nego, pomiri se sa tim da si promašio temu, i nikom ništa... Događa se to i boljima od tebe. Fancy
mediji.80 voki, -> #79, fancy
>> Nego, pomiri se sa tim da si promašio temu, i nikom ništa... >> Događa se to i boljima od tebe. Ne priznajem ;) biće da te je ipak zabolelo :) Nema boljih od mene :)))) a naročito to ne priznajem onima koji izmišljaju toplu vodu. Pozdrav Voki.
mediji.81 fancy, -> #80, voki
ŮŢ> Ne priznajem ;) biće da te je ipak zabolelo :) ŮŢ> Nema boljih od mene :)))) a naročito to ne priznajem onima ŮŢ> koji izmišljaju toplu vodu. žoveče, nešto nije u redu sa tobom. Vratio sam se unazad, pokazao sam ti eksplicitno NA ŠTA SAM i KAD mislio, no ne vredi. Ti jednostavno imaš neku blokadu da na sve ogovaraš sa NE... To je tvoj problem, i nemam više živaca da se preganjam sa nekim kao što si ti. U pravu si, samo me preskoči... Fancy
mediji.82 niklaus, -> #80, voki
(:>>> Nego, pomiri se sa tim da si promašio temu, i nikom (:>>> ništa... Događa se to i boljima od tebe. (:> (:> Ne priznajem ;) biće da te je ipak zabolelo :) (:> Nema boljih od mene :)))) a naročito to ne priznajem onima (:> koji izmišljaju toplu vodu. Biće ovde frke... (; (:niklaus:)
mediji.83 voki, -> #81, fancy
>> Vratio sam se unazad, pokazao sam ti eksplicitno NA ŠTA SAM i >> KAD mislio, no ne vredi. Ne sećam se da si nešto pokazivao sa vraćanjem unazad :)) Uostalom, ti nisi ništa sporio od onoga što ja napisah, a ja sam samo odgovorio na tvoje pitanje, pa ne znam šta ne vredi !? >> U pravu si, samo me preskoči... Napokon priznanje :) Ako te preskočim ostaćeš mali, ali ako je to tvoja volja... :) >> žoveče, nešto nije u redu sa tobom. Ma, reci slobodno šta je na stvari ;) Pozdrav urednom. Neuredni :)
mediji.84 zonjic,
> > > B A J T 9 2 < < < Od cetvrtka, 28.10.1993. na Radiju B-92, krece emisija o racunarima i racunarskim komunikacijama! Emisiju uredjuje ekipa u sastavu: Tanja Petrovic (spiker/voditelj), Aleksandar Bakic i Radivoje Zonjic (urednici). Od planiranog sadrzaja tu su: - Vesti sa racunarskog trzista. - Izvestaji dopisnika iz Ljubljane i USA. - Sponzorski blok. - Kvizovi! (bice i nagrada, Boga mi!) - Razni eseji o racunarima. - Novosti na BBS sceni. - Racunarske mreze. - Operativni sistemi, i tako daaaaaaalje. Termin emitovanja je CETVRTAK u 18:30, i ici ce svake nedelje, dakle, odmah posle BBC-jevog World Service-a. Telefon u studiju, za one koji ne znaju, je: 324-9292 E-MAIL za kontakt je: bajt92čosmeh.fon.uni-bg.yu Jav'te se! Pozdrav, Rade
mediji.85 index,
Univerzitetski radio "Index" 88.9 MHz FM stereo redakcija studio adresa: Hilandarska 2 Makedonska 21 telefon: 346-801/lok: 196 i 442 3 3 0 0 6 0 Programska šema: PONEDELJAK UTORAK 07:00 Jutarnji program Jutarnji program 10:00 MTV MTV 12:00 In Medias Press In Medias Press 13:30 Indexov Index Indexov Index 15:00 MTV MTV 16:00 Dnevnik Dnevnik 16:30 Mi smo šampioni Mi smo šampioni 17:30 Ako ste slobodni večeras Ako ste slobodni večeras 18:00 KGB Haj-Ho patuljci 19:30 Best Of 19:00 DJ mix 21:00 Ove ću noći naći blues 19:30 KST u Indexu 23:00 Reggae 20:30 Yugo Top 101 00:00 Tajna večera 22:30 Hardware 00:00 Unplugged SREDA žETVRTAK 07:00 Jutarnji program Jutarnji program 10:00 MTV MTV 12:00 In Medias Press In Medias Press 13:30 Indexov Index Indexov Index 15:00 MTV MTV 16:00 Dnevnik Dnevnik 16:30 Mi smo šampioni Mi smo šampioni 17:30 Ako ste slobodni večeras Ako ste slobodni večeras 18:00 K. V. 20. vek Radio bioskop 19:30 Ma, klasika 19:00 Mikrofonija 21:00 JAZZ za početnike 20:00 Mikrolista 00:00 čmićkanje 21:00 Obojeni etar 22:00 Neki to vole vruće 00:00 Šetnja po ivici simsa PETAK kratak opis nekih emisija: 07:00 Jutarnji program 10:00 MTV 12:00 In Medias Press - kontakt program, gosti, politika... 13:30 Indexov Index - Univerzitet, studenti... 15:00 MTV 16:00 Dnevnik - friške ekskluzivne vesti... 16:30 Mi smo šampioni - sport, rezultati, rekreacija... 17:30 Ako ste slobodni večeras - dele se karte za pozorište... 18:00 Sumrak idola 19:30 Rock Clock 20:30 Yugo Top 101 22:30 SF 00:00 Crveni i Plavi SUBOTA 07:00 Jutarnji program 10:00 Od Indexa do radne knjižice - Marko Janković... 13:00 Skica za portret 14:30 Klub ISPALJOTKA - Udruženje za šokiranje javnosti 15:00 Tačka prekida 16:00 Indexov Index 16:30 Isterivači duhova 17:30 Karburator 18:00 Clubbing 19:00 Distorzija 21:00 Poseban tretman 00:00 Tamna strana NEDELJA 10:00 Sav taj šah 11:00 Mi smo šampioni 12:00 DJR 13:00 Indexovo Radio Pozorište 14:00 PC PLUS - računari... 16:00 Cigla u zidu - srednjoškolci... 17:00 Evergreen 18:00 Priča za izlazak u grad 19:00 AMERICAN TOP 40 21:00 Obavezno o neobaveznom 23:00 Pesma za pesmu 00:00 Koza Nostra Nadam se da je ovo nekoga zanimalo i da nisam džabe kucao :). Ako ima komentara ili pitanja THEN MAIL SEND INDEX. Nenad
mediji.86 bbaja, -> #85, index
>|| Nadam se da je ovo nekoga zanimalo i da nisam dzabe kucao :). >|| Ako ima komentara ili pitanja THEN MAIL SEND INDEX. Jel' informativno-polit. redakcija misli slicno tebi? Ako je tako onda cu da vas slusam :)
mediji.87 index, -> #86, bbaja
÷■÷ Jel' informativno-polit. redakcija misli slicno tebi? ÷■÷ Ako je tako onda cu da vas slusam :) Kako ko. Koliko ljudi - toliko mišljenja. Mi se svi trudimo da nam program zvuči objektivno i neutralno, ali to ne znači da bežimo od komentara i iznošenja svog (ličnog, ne redakcijskog) viđenja stvari. Stav redakcije je da samo objektivnošću, a ne pristrasnošću možemo učiniti da nešto bude bolje, stoga - ne štedimo nikoga. Ono što ja ovde pišem je moje lično, pristrasno, subjektivno mišljenje. Da li da nas slušaš? Naravno, samo treba da otkriješ termine u kojima pravimo ono što te zanima. Probaj, slušaj neko vreme, pa proceni. Možda ti se zaglavi skala na 88.9 ;). Nenad
mediji.88 ljubisha,
Sutra 6.11. počinje na NS+ da se prikazuje nenadmašni Sledge Hammer. Početak u 20.05. Verovatno stare epizode ali pošto je čovek Car nikako ne treba propustiti priliku i odgledati sve ponovo.
mediji.89 fancy, -> #88, ljubisha
ŮŢ> Sutra 6.11. počinje na NS+ da se prikazuje nenadmašni Sledge Hammer. THANX !!! .F nO morE.
mediji.90 domana, -> #88, ljubisha
~~~ Sutra 6.11. pocinje na NS+ da se prikazuje nenadmasni Sledge Hammer. Bolji je Mister Bean :) Pyc
mediji.91 ljubisha, -> #90, domana
>Bolji je Mister Bean :) Tja, ako ništa drugo on nema za partnerku Dori Doro. :)))
mediji.92 fancy, -> #90, domana
ŮŢ> Bolji je Mister Bean :) NEVER !
mediji.93 fancy, -> #91, ljubisha
ŮŢ> Tja, ako ništa drugo on nema za partnerku Dori Doro. :))) DORI je carica !
mediji.94 dcolak, -> #88, ljubisha
│ Sutra 6.11. počinje na NS+ da se prikazuje nenadmašni Sledge Hammer. │ Početak u 20.05. Verovatno stare epizode ali pošto je čovek Car nikako ne │ treba propustiti priliku i odgledati sve ponovo. Trust Me I know What I am Doing :))) BTW, snimljene su i mnoge nove epizode (video na nekoj reklami na nekom satelitu ali nemam sat. ant :( ).... Sledge DAMMIR!
mediji.95 jtitov,
Pre neki dan je bio i film The Firm, a juce na Politici Predator 2. Znam da su filmovi (relativno) stari, ali nemaju bas svi video i nemaju bas svi pare za kasete. Sve u svemu, nagledacete se dobrih filmova dok su sankcije. Znaci do kraja zivota... vaseg, a i vase dece...
mediji.96 veca,
Radio Pnačevo već 19 dana štrajkuje sa sloganom: "Mi štrajkujemo jer vi imate pravo na istinu", "Mi štrajkujemo da bi se i vaša reč čula na vašem radiju" etc. Između ostalih zahteva, na prvom mestu su bile ostavke direktora i gl.odg. urednika. A da me fancy ne bi sačekao sa jednim od svojih komentara (ne tupi ili ti si prolupala, koga to interesuje) da napomenem, da je radio Pančevo u vreme prvih izbora, kad su bile zabranjeni B92 i NTV, jedini uspevao da da bilo kakve informacije sa demonstracija i programom uživo omogućio slušaocima da se 'olakšaju' :) Za frku na NTV-u nadam se da ste čuli?
mediji.97 cobra, -> #95, jtitov
<> sankcije. Znaci do kraja zivota... vaseg, a i vase dece... Zašto si tako optimističan? ;)
mediji.98 asterix, -> #95, jtitov
> Pre neki dan je bio i film The Firm, a juce na Politici Predator 2. Znam The Firm i nije uopšte tako star.
mediji.99 bbaja, -> #95, jtitov
>|| Pre neki dan je bio i film The Firm, a juce na Politici >|| Predator 2. Znam "Politika" je nasla novi nacin da zaradi pare. Uz film povremeno ide i telop Demokratske stranke. Kasnije u desnom uglu svo vreme stoji mali znak DS(b).
mediji.100 bbaja, -> #96, veca
>|| A da me fancy ne bi sacekao sa jednim od svojih komentara (ne >|| tupi ili ti si prolupala, koga to interesuje) da napomenem, Nemo' da si toliko osetljiva. Covek se izleteo. Ajd' Fancy, izvini se dami!