iseljenje.406mirkot,
Dosta je bilo politike u ovoj konferenciji. Evo nečeg konkretnog:
**********************************************************************
Agencije za zapošljavanje na Novom Zelandu
(posle adrese je dat profil stručnjaka kojima pomažu pri zapošljavanju)
Pritchard Cameron Personel Consultants, P.O. Box 2353, Wellington, NZ
(Management, Tecnical, Sales, Marketing, Accounting)
The Rob Low Drafting Company Ltd., 130 Cuba St., Wellington, NZ
(Drafters, Engineers)
Staff Finders, 6th Floor Dominion Bldg., Mercer St., P.O. Box 11-656,
Welington, NZ
(Sales, Marketing, Middle Management, Secretarial)
APC Consultatnts to Management, APC House, 26 High St., P.O. Box
3439, Auckland, NZ
(Senior Management, Tecnical, Accounting, EDP, Marketing)
Corporate, CPO Box 4188, Auckland 1, NZ
(Executive & Management, Office & Secretarial)
Drake Personnel Services, 9th Floor, Southern Cross Bldg., Cnr.
Victoria & High St., Auckland, NZ
(Office Staff)
Drake Executive, 9th Floor, Southern Cross Bldg., Cnr.
Victoria & High St., Auckland, NZ
(Senior Positions, Financial Accounting, Sales & Marketing,
Administration, Engineering, Data Procesing)
IDPE Personnell, 6th Floor, Downtown House, 21-29 Queen St., P.O. Box
1657, Auckland, NZ
(EDP Industry, Management, Systems Analysis, Programing, Operations)
Mantech Staff Consultants Ltd., C.P.O. Box 241, Auckland, NZ
(Management, Tecnical, Trade and Office Personnel)
MEDOX Nursing Personnel Service, Soyhern Cross Bldg., cnr. Victoria &
High Sts., Auckland, NZ
(Nurses)
OPAL Management and Personnel Consulting Group, P.O. Box 7067,
Auckland, NZ
(Management, Accountnts, Office Staff, Sales & Marketing, Tecnical)
Regal Restaurant Services Ltd., Anzus House, cnr. Custom & Fom Sts.,
P.O. Box 6159, Wellesley St., Auckland, NZ
(Hotel and Restaurant Industry)
**********************************************************************
Adrese naših crkvi na Novom Zelandu:
The Serbian Church
75 The Parade
Island Bay
Wellington, New Zealand
Skete of the Dormition
of the Blessed Virgin Mary
Hieromonk Amvrofije Muni
8 Norfolk St. Levin
New Zealand
Serbian Orth. Church
V. Rev. Dušan Kurica
66 Vaimumu Rd.
Massey Auckland
New Zealand
**********************************************************************
Mirko
iseljenje.407mirkot,
žuo sam da u Pančevu postoji neka agencija koja vam (uz određenu
nadoknadu) pribavlja onih famoznih par poena koji vam fale do 28
koliko iznosi granica za prijem na Novi Zeland. Koliko sam shvatio,
oni tamo imaju ljude (advokate i vlasnike firmi) koji garantuju za
vas, odnosno nude vam posao. Nisam još uvek saznao telefon.
Takođe postoje oglasi po novinama koji vam nude "pomoć" za useljenje
na Novi Zeland (i neke druge zemlje). Šema je sledeća: oni vam za
svoje usluge traže 1.500-2.000 DEM ili USD i pri tome ništa ne
garantuju (čak su i slabo informisani, po njima je limit za NZ 20
poena). U cenu usluge ulazi informisanje, formulari (koji su inače
besplatni), popunjavanje i slanje istih i troškovi prijavljivanja
(225 GBP). U slučaju neuspeha vam vraćaju par stotina DEM i kažu da
im je žao u šta čisto sumnjam pošto im ostane bar 1.000 DEM.
Mirko
iseljenje.408ljubisha,
-> #403, bbaja
>Ajde, bre j*bite se SVI!!!! Za sta sluzi ova tema? Prepucavajte
Šta vam je ljudi?. Šta ste se ugledali na mene? :) Trenutno je jedan
od sysadmova trenutno zauzet u jednoj drugoj temi.
iseljenje.409bojt,
Od sada će sve poruke iz ove teme, a koje imaju mnogo veze sa politikom a skoro
nikako sa iseljenjem, biti pobacane u temu "srbija".
iseljenje.410markos,
-> #230, ttop> Ajte ljudi ima nas još koji bi da idemo :( , a ovo nam treba ko LEBA :(.
Za Canadu :
Odeš u ambasadu, popuniš obrasce i čekaš odgovor za nekoliko sati B) do
nekoliko nedelja B(.
U slučaju pozitivnog odgovora, posle nekog vremena, na kućnu adresu dobiješ
obrasce za detaljne podatke o sebi - podaci o rodjenju, bračnom stanju, školi,
iskustvu, znanju jezika, novcu koji planiraš da nosiš (čitaj MORAŠ),... Osim
obrazaca obavezno i dokazuješ dokumentima ono što si napisao - kopije
krštenica, diploma, venčanica, etc.
Kada predaš popunjene obrasce i dokumenta - originale ili overene kopije -
uplaćuješ po 450,00 CAD za sebe i svakog člana starijeg od 18 godina za
obradu podataka, a po 50 CAD za mladje od 18 godine, za troškove obrade
podataka.
Posle kraćeg (1 mesec) ili dužeg (6 - 7 meseci) vremena, ako ispuniš
uslove, zovu te na razgovor sa savetnikom za iseljenje.
Ako prodješ razgovor - skoro svi koji su prošli prvi krug, prolaze bez
većih problema i sve ostalo - sledi lekarski pregled. Po dobijanju
rezultata lekarskog, dobija se Iseljenička viza.
Što se tiče novca koji ti je potreban za ispunjenje uslova za dobijanje
vize iznosi 6500,00 CAD za nosioca i po 2500,00 CAD za svakog člana i mora
se pokazati u proceduri dobijanja vize, ili podneti potvrda da u banci
u Canadi na tvom računu leže zelembaći ili slični papirići.
Pozdrav MarKos !
iseljenje.411maverick,
-> #410, markos1)
C> Odes u ambasadu, popunis obrasce i cekas odgovor za nekoliko
C> sati B) do nekoliko nedelja B(.
2)
C> Posle kraceg (1 mesec) ili duzeg (6 - 7 meseci) vremena, ako
C> ispunis uslove, zovu te na razgovor sa savetnikom za
C> iseljenje.
3)
C> Ako prodjes razgovor - skoro svi koji su prosli prvi krug,
C> prolaze bez vecih problema i sve ostalo - sledi lekarski
C> pregled. Po dobijanju rezultata lekarskog, dobija se
C> Iseljenicka viza.
Evo nesto malo informacija i od mene sto prolazim sa svojom kevom.
1) Prve formulare dobijas od strazara. Pita te za koliko odraslih
osoba,
dece itd. Onda posto popunis odneses im i sacekas za druge formulare
(saznao sam od jednog mog poznanika sto radi u ambasadi da se sad
ceka
oko mesec dana). Ali naravno ako ispunis uslove dobijas druge
formulare.
Za pitanja ne znam jer ih menjaju rapidno cesto.
2) Dalje za poziv na razgovor smo ja i keva cekali oko 8 meseci ali
sad
zbog mnostva izbeglica i drugih sto hoce da idu ceka se i vise.
3) Ako si prosao razgovor (mislim da je obavezno svi stariji od
18godina)
ides na lekarske preglede, koji su mrcvarenje. Onda oni rezultate
salju
u Bec da ih neki njihovi pregledaju i ta procedura traje oko 2-3
meseca.
Posto posalju OK stize uskoro i viza.
Kada si pomenuo 6500 za glavu i po 2500 za ostale treba naznaciti
plus
prevoz jer oni odmah oduzmu 1000$. Dalje kada naznacis u formularima
odrediste mozes da ides drugde ako dobijes ponudu za posao ili tako
nesto.
Dalje dobro je zatraziti od poznanika da vam posalju garancije da ce
se
pobrinuti za posao jer to povecava sanse za dobijanje vize.
Ako treba jos informacija mogu da nabavim. Be free to ask...
iseljenje.412niklaus,
Šta bi sa onim "kupovanjem" pasoša (državljanstva) drugih
zemalja tipa NGUGI i sličnih ostrvskih oazica?
Koliko se sećam, te transakcije su obavljale neke naše agencije?
Da li su one bile ovlašćene za takvo nešto? Ili zar je uopšte moguće
da nekakva sitna organizacija, a ne pravno telo date države, obavlja slične
"usluge"?
(:niklaus:)
iseljenje.413ttop,
-> #411, maverick> Ako treba jos informacija mogu da nabavim. Be free to ask...
Svaka inofrmacija je dobro došla. Bez obzira o kojoj se zemlji radi.
Thanks, unapred.
iseljenje.414ttop,
-> #406, mirkot> Mirko
Majstore. :)
BTW, odma sam poruko poslo na štampanje. Nek se nađe. :)
iseljenje.417maverick,
-> #414, ttopC> Je li? A zasto???
Svaki dan sve manji standard. Plate 20-30DM, a i sa tim ne mozes da
kupis ista jer su prazne prodavnice, hranu koja ne postoji nam dele
na bonove, Seselj dovlaci oruzje da digne ustanak, mozda se zarati
ovde, nema perspektive obrazovanju, nema posla opsti haos.
Ako ti to nije dosta... Ovim smatram diskusiju o tome gotovu.
iseljenje.418fancy,
-> #417, maverickŮŢ> Svaki dan sve manji standard. Plate 20-30DM, a i sa tim ne mozes da
ŮŢ> kupis ista jer su prazne prodavnice, hranu koja ne postoji nam dele
ŮŢ> na bonove, Seselj dovlaci oruzje da digne ustanak, mozda se zarati
ŮŢ> ovde, nema perspektive obrazovanju, nema posla opsti haos.
ŮŢ> Ako ti to nije dosta... Ovim smatram diskusiju o tome gotovu.
Ne, nije gotovo.
Zar to o čemu pričaš nije žISTA POLITIKA..? Šta je, smeta ti kad
se ovde priča o politici, podvio si rep i pališ napolje, (svaka
čast, inače...) i pored svega ti smeta kad se priča o ONOME ŠTO
TE TERA ODAVDE...
Bravo majstore.
(da se razumemo, i treba da ideš odavde, treba svako KO MOčE da ide
odavde jer ovde zaista NEMA BUDUĆNOSTI, i zato pozdravljam i ovu
temu, i svaku raspravu u njoj... Ali ono što me boli je reagovanje
tipa - "Marš u vašu temu pa pričajte o politici, mi ovde pričamo o
isljenju..." - to je to... kao da jedno sa drugim nema veze)
Fancy
iseljenje.419ljubisha,
-> #418, fancy> tipa - "Marš u vašu temu pa pričajte o politici, mi ovde pričamo o
> isljenju..." - to je to... kao da jedno sa drugim nema veze)
A jesi li se zapitao da su zato specijalno otvorene i neke druge teme
kao -gde.smo, jugoslavija, srbija - u kojima se priča o pravim stvarima.
Ipak je iseljenje za neke druge stvari.
Ajde mene čisto interesuje kakva je razlika između francuske i engleske
Kanade po pitanju zaposlenja, škole i inače života, pa ako neko ima isku-
stva bio bih zahvalan na odgovoru.
iseljenje.420milan,
-> #419, ljubisha> A jesi li se zapitao da su zato specijalno otvorene i neke druge teme
> kao -gde.smo, jugoslavija, srbija - u kojima se priča o pravim stvarima.
> Ipak je iseljenje za neke druge stvari.
> Ajde mene čisto interesuje kakva je razlika između francuske i engleske
> Kanade po pitanju zaposlenja, škole i inače života, pa ako neko ima isku-
> stva bio bih zahvalan na odgovoru.
U potpunosti podržavam g. žedomila glede stava da je
iseljenje itekako povezano sa politikom pa je sasvim legitimno u
ovoj temi otvarati i političke rasprave.
Šta više, ako vam natovarimo padove sa s*****a o politici
možda vam i dodatno ogadimo život i time dodamo "putni vetar" u
vaša jedra, pa ćete nam možda za koju deceniju, kada se budete
kupali u Acapulco-u, budete zahvalni za pomoć u odluci da se
iselite. ;))
Pl poz M
iseljenje.421fancy,
-> #420, milanŮŢ> vaša jedra, pa ćete nam možda za koju deceniju, kada se budete
ŮŢ> kupali u Acapulco-u, budete zahvalni za pomoć u odluci da se
ŮŢ> iselite. ;))
A možda nam i pošalju koju pozivnicu da ih posetimo..;))
1997 AD
"Srpsko udruženje Forum-Iseljenje, SAO Paolo, organizuje
za svoje prijatelje iz (Forum -) Srbije višednevnu turu po
Ameriki, sa posetom Diznilendu i poljima koke u južnoj
istoj... Poseta uključuje i susret sa patrijarsima (?)
sve 4 priznate SPC u Almeriji...
...
To su, da potsetimo, prvi evropljani koji su od zavođenja
sankcija 1994 Evropi od strane Amerike kročili na tlo
potonje... "
Fancy
iseljenje.422drazen,
-> #421, fancy> 1997 AD
>
> "Srpsko udruzenje Forum-Iseljenje, SAO Paolo, organizuje
> za svoje prijatelje iz (Forum -) Srbije visednevnu turu po
> Ameriki, sa posetom Diznilendu i poljima koke u juznoj
> istoj... Poseta ukljucuje i susret sa patrijarsima (?)
> sve 4 priznate SPC u Almeriji...
U program posete ce biti ukljucen i safari pri povratku u Europu.
Kojom prilikom ce se u cilju razonode, po turistickim centima loviti
debele americke tetkice u kariranim pantalonama. Ili kao alternativa,
poseta Somaliji, dopisnom clanu Europske zajednice. Te prisustvovanje
masakriranja i kuvanja americkih marinaca od strane pripadnika
bratskog somalijskog naroda. Po recepru poznatog majstora, nobelovca i
osvedocenog prijatelja Srba, lorda Owena.
Pl poz D
iseljenje.423fancy,
-> #422, drazenŮŢ> osvedocenog prijatelja Srba, lorda Owena.
Druga lorda Owena!!
"...Gospodin lord Owen"
(Alija & zet Begović)
iseljenje.424mirkot,
Adrese potencijalnih poslodavaca na Novom Zelandu:
**********
Architects
**********
The Rex Roberts Partnership, Kelvin Chbrs 16 The Terrace, Wellington, NZ
Coleman Gibson Architects Ltd., 25 Symonds St., Auckland, NZ
Fraser Thomas Partners, 152 Kolmar Rd., Ptoe, NZ
******************
Chemical Engineers
******************
Dr A.A. Evans, 8 Silverstream Rd., CrofD, Wellington, NZ
Armadillo Engineering Ltd., Northcrest Bldg., Auckland, NZ
Trans Tasman Engineering Associates, P.O. Box 24-007, Auckland, NZ
***************************************
Chemists - Consulting and/or Industrial
***************************************
Chemical Services Laboratories Ltd., 3 Hardy St., Jvill, NZ
Valley Diagnostics Laboratories Ltd., 22 Kings Cres., Lower Hutt, NZ
Flinders Cook Technical Services Ltd., 2nd floor, Durham Lane,
Auckland 1, NZ
Scientific and General Consultants Ltd., 6a/59 Victoria St. Onehunga,
Auckland, NZ
****************************
Computer Systems & Equipment
****************************
Business Systemas Ltd., Marketing Division, Robt Jones House,
1-3 Willeston St., Wellington, NZ
Business Control Systems Ltd., 69 Rutheford St., Lower Hutt, NZ
D.E. & J. Goldfinch Ltd., 65-67 Birkenhead Ave., Auckland 10, NZ
International Computers (NZ) Ltd., ICL House, 386 Manakau Rd.,
Auckland 3, NZ
********************
Consulting Engineers
********************
Cuttries McKenzie Martin & Co., 4th Floor, Marac House, 44 Queens
Drive, P.O. Box 30-429, Lower Hutt, NZ
Ian Macallan & Co., Wakefield House, 90 The Terrace, P.O. Box 465,
Wellington, NZ
Gilman Partners, 15 Augustus Terrace, Auckland 1, NZ
Harrison & Greirson & Partners, Cnr. Birdwood Cres. & Pamell Rd.,
Parnell 1, NZ
John Lovelock & Associates Ltd., 574 Manukau Rd., 3, P.O. Box 29-083,
Greennwoods Cnr, Auckland, NZ
Murray-North Partners Ltd., Murray North House, 9 Glore St.,
Auckland, NZ
***********************************
Construction and Project Management
***********************************
OCTA Associates Ltd., Tasman Bldg., 16-22 Anzac Ave., Auckland, NZ
***************************
Data Processing Consultants
***************************
Access Data Corporation Ltd., Glenmac House, Corner Manukau Rd. &
Owens Rd., Epsom, Auckland, NZ
CBL Auckland Ltd., Finance House 125-127 Albert St., Auckland, NZ
Century 21 Computers Ltd., 142 Vincent St, Auckland, NZ
**********************
Electrical Contractors
**********************
Frethey Electrical Ltd., 140 Dowse Drive, Maungaraki, Lower Hutt, NZ
Morris & Denby Electrical Ltd., 7 Regent St., Petone, NZ
Gooder Electrical Ltd., 61 Wellington St., Auckland, NZ
Sinclair Electrical Ltd., 38 Monmouth St., Newton, NZ
********************
Electronic Engineers
********************
ASEA Electric (NZ) Ltd., Corner Railway & Leek Sts., Newmarket,
Auckland, NZ
Alan's Engineering Co. Ltd., 6 Cartwright Rd., Glen Eden, NZ
*************
Geophysicists
*************
GeoResearch Associates, Willage Centre Waikanae, NZ
Strata Geophysical Ltd., 1/27 Molesworth St., Thndn, Wellington, NZ
********************
Mechanical Engineers
********************
J & D McLennan Ltd., P.O. Box 30-087, Lower Hutt, NZ
Unistrut, P.O. Box 38-395, Wellington, NZ
Donald Brown & Co. Ltd., P.O. Box 68-040, Newton, Auckland, NZ
Equipment Engineering Ltd., 20 Angle St., Te Papapa, NZ
****************
Mining Engineers
****************
Dominion Construction Co. Ltd., 13 Garrett St., Wellington, NZ
McLennan J D Ltd., Rutheford St., Lower Hutt, NZ
***************
Oil Exploration
***************
W-K-M Masons Engineers Ltd., P.O. Box 2218, Auckland, NZ
Zapata Off-Shore Company, Central Hse, 26 Brandon St., Wellington, NZ
*************************
Universities and Colleges
*************************
Parkway College, Parkway, Winui, NZ
Rongotai College, Coutts St., Kibni, NZ
Wellesley College, Days Bay, NZ
Wellington Polytechnic, 2 Buckle St., Wellington, NZ
Rangitoto College, East Coast Rd., MriBy, NZ
Mirko
iseljenje.425maverick,
-> #418, fancyC> Ne, nije gotovo.
C> Zar to o cemu pricas nije CISTA POLITIKA..? Sta je, smeta ti
C> kad
Nego reci mi molim te, ko je sve zapoceo. Bolje umukni i kreni da
se svadjas u drugoj temi!
iseljenje.426fancy,
-> #425, maverickŮŢ> Nego reci mi molim te, ko je sve zapoceo. Bolje umukni i kreni da
ŮŢ> se svadjas u drugoj temi!
1. Ako te zanima, vrati se unazad i pogledaj kako je sve počelo.
TI sigurno nisi neko zbog koga bih JA to radio.
2. Vodi računa o svom jeziku.
Fancy
iseljenje.427niklaus,
-> #412, niklaus(:> Šta bi sa onim "kupovanjem" pasoša (državljanstva) drugih
(:> zemalja tipa NGUGI i sličnih ostrvskih oazica?
(:> Koliko se sećam, te transakcije su obavljale neke naše
(:> agencije? Da li su one bile ovlašćene za takvo nešto? Ili zar
(:> je uopšte moguće da nekakva sitna organizacija, a ne pravno
(:> telo date države, obavlja slične "usluge"?
Zar niko ne zna ništa o ovome?
A toliko se ljudi primalo na Yezdu & Daphne.
(:niklaus:)
iseljenje.428cobra,
-> #420, milan<> U potpunosti podržavam g. žedomila glede stava da je
<> iseljenje itekako povezano sa politikom pa je sasvim legitimno
<> u ovoj temi otvarati i političke rasprave.
Bitno je da se zna i da se vidi kakve vrste su te političke
rasprave. One uvek moraju da se tiču iseljenja i želje ljudi
za iseljenjem, i mislim da tu ne treba uzimati puno slobode.
Postoje teme kao srbija koje služe za naširoko diskutovanje
o politici Republike Srbije i drugim stvarima, a tu je i
u drugoj konferenciji tema filozofija, ako počnete previše
da filozofirate i odvojite se od zemlje ;-).
iseljenje.429fancy,
-> #428, cobraŮŢ> Bitno je da se zna i da se vidi kakve vrste su te političke
ŮŢ> rasprave. One uvek moraju da se tiču iseljenja i želje ljudi
ŮŢ> za iseljenjem, i mislim da tu ne treba uzimati puno slobode.
Indikativno...
No, ipak mi je drago da je do svega ovoga došlo, jer se ispostavilo
da rašireno uverenje da idu samo "naši" i nije skroz tačno...
Idu i "njihovi" ;)
Fancy
iseljenje.430ndragan,
-> #429, fancy/ Idu i "njihovi" ;)
Au, razjebaće ceo svet. Kud ćemo onda da se iseljavamo?
iseljenje.431pyramid,
-> #424, mirkot
Ovo je ubedljivo najkorisnija poruka u ovoj temi i nisam mogao da se
suzdržim a da ne odam priznanje mirkot-u:
* P R I Z N A NJ E *
Joy :)
iseljenje.432ttop,
Koja količina DM se može iznjeti iz zemlje na potvrdu iz banke ?
iseljenje.433dejanr,
-> #432, ttop>> Koja količina DM se može iznjeti iz zemlje na potvrdu iz banke ?
1000 dem, kad ideš "turistički". Za iseljavanje ne znam, ispada da tu
i nema propisa ili su kontradiktorni (?)
iseljenje.434peca,
Pretpostavljam da ce nekoga ovo zanimati,nije iseljenje ali
jeste nesto oko granica.Sad sam se vratio sa puta,na kome sam
prosao kao bos po trnju.Isao sam u Svabiju u stvari sluzbeno,
ali posto ne moze sluzbeno,onda satro turisticki.Kao i par puta
ranije ove godine.Imao sam normalnu vizu izvadjenu ovde,i na
osnovu nje takodje austijsku tranzitnu.Dodjem na nemacku granicu
i nece da me puste-kaze dzabe viza,imamo nalog da ne pustamo iz
srbije i crne gore.Dzabe sam se svadjao i preganjao,nece da cuju
i to ti je,vrate mene i drugara u Austriju.Ovi kazu ako ne mozete
u nemacku,onda vam ne vazi ni tranzitna viza(poljubi ih čiča u
logiku),pa da nas strazarno sprovedu napolje.Jedva njih nekako
"ubedimo"(300 maraka;)da se naprave ludi,vratimo se u austriju,
zovemo te ljude kod kojih idemo telefonom,kaze doci ce oni svapskim
kolima pa ce sutra da nas prosvercuju.I tako nekako i bi,tako da
sam usao i izasao ilegalno iz nemacke(na vecim prelazima skoro i
ne zaustavljaju nemacka kola),nikad se nisam tako ko gangster osecao
u zivotu:)
samo da znate,izgleda da vise ni viza mnogo ne znaci,dzabe sedeti
po onim redovima i nervirati se:(
izvinjavam se za greske,ovo online kucam,sad bas sam se dotaljigao
kućici pa ne mogoh da legnem dok ne vidim jeli mi ziv sezam:)
iseljenje.435a.kircanski,
-> #434, peca_-=> i nece da me puste-kaze dzabe viza,imamo nalog da ne pustamo
_-=> iz srbije i crne gore.Dzabe sam se svadjao i preganjao,nece
_-=> da cuju
MAJKU IM BOčIJU ŠVABSKU :-(
BTW, jel si video u nemačkoj skinheads-e?:-)
sale.
iseljenje.436steva,
Ljudi, treba mi informacija.
Gde mogu da nađem *jeftinu* kartu za Tajvan (do Tajpeja)? Jedino što sam našao
je u Stankom toursu po bezobraznoj ceni od 1200 dolara povratna. Napominjem da
sam student, ispod 26, znači pogodan za sve moguće popuste. Isto tako, čujem da
kompanije rade turističke vize za gorepomenutu zemlju, koliko to košta?
Ovo mi je jako hitno i bitno i svaka informacija je greatly appreciated :)
iseljenje.437panco,
Znate li neko nesto blize o uslovima za odlazak u
Juznoafricku republiku ?
iseljenje.438ttop,
E narode došlo vreme da se ide. Od petka više nisam sa vama. :(
Takva tura naišla.
Soo, pravac KAZABLANKA.
Šta, ne zante gde je to ???
Pa naravno, to vam je u Švajcarskoj.
Vozi, Miško. :)
Pozdrav od Topalović Tomislava - Ttop.
CU2ALL
P.S Vidimo se u KAZABLANKI. :)
iseljenje.439dvesic,
Cao !
Moja sestra je pred diplomom (geodezija)
i dobila je vizu za Kanadu (odlazi za 3-4 mes.)
Posto jos nije odlucila za mesto u koje bi otisla,
zamolila je mene da se i na ovaj nacin raspitam o
sledecem :
1. Gde se nalaze velike firme u Kanadi koje se
bave geodezijom ?
2. Da li imate neke informacije o kolegama koji
su vec tamo ? (kako su prosli, gde rade ...)
Zahvaljujem unapred na odgovorima kao i na svakoj drugoj
adekvatnoj informaciji u vezi sa temom.
Dejan.
iseljenje.440maverick,
-> #439, dvesicC> 1. Gde se nalaze velike firme u Kanadi koje se
C> bave geodezijom ?
Moja keva treba da ide u Kanadu (sa mnom za uvek) pa imamo neke
adrese ali nisam siguran da je cista geodezija. Ako ne nadje nesto za
geodeziju bar ce naci uput gde da ode... Javi mi se veceras na moj
telefon (poslacu ti mail sa brojem) u 21:30 kada ce moja keve sigurno
biti tu i dobices sve adrese iz srodnih struka sto moja keva ima.
iseljenje.441maverick,
Hi, ljudi evo najzad i jednog pitanja od ovde jedinog aktivnog
pratioca teme. Slusao sam na nekim vestima da ce liberali u Kanadi da
uvedu neke restrikcije oko useljenja. Sad nisam siguran u to ali ako
neko moze da mi pribavi informaciju neka se jevi. Inace za sad je
jedina stvar koju je novi premijer uradio da je otkazao porudzbinu za
neke helikoptere. Inace tu kampanju koja je pritisla vladu sam pratio
u nekom casopisu u ambasadi. Inace ako nekoga nesto zanima oko
useljenja u Kanadu neka mi se javi. Jer posto (95:100) treba da idem
u Kanadu da zivim ja sam nabubao sve sto se moze nabubati odavde. Pa
narode, don't be ashamed, pitajte!
iseljenje.442gobradovic,
Drugar me je zamolio posto je dobio vizu za Kanadu i treba uskoro da
ode (Otava) da se raspitam ako neko ima adrese za job ili
savete za pocetno snalazenje u Kanadi (stan, socijala, zenske...).
Covek je dipl. masinski inzenjer (precizna mehanika-optika) sa 3
godine
staza uglavnom u CAD/CAM-u.
Eventualna obavestenja ostaviti u mail-u na gobradovic.
iseljenje.443rkorda,
Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
Odoh u harare-zimbabwe.
Premaks je već tamo a kako je tamo
očekujte poruku oko nove godine ili kasnije
Pozdrav
CU!
U boljim vremenima
Rkorda
iseljenje.444bojt,
-> #443, rkorda>> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama! Odoh u harare-zimbabwe.
>> Premaks je već tamo a kako je tamo očekujte poruku oko nove
>> godine ili kasnije.
>> Pozdrav CU! U boljim vremenima Rkorda
E bre Rade... sad kad je najinteresantnije... ;)
Srećno!
iseljenje.445enterprise,
-> #443, rkorda<$> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
<$> Odoh u harare-zimbabwe.
<$> Premaks je već tamo a kako je tamo
<$> očekujte poruku oko nove godine ili kasnije
<$> Pozdrav
<$> CU!
<$> U boljim vremenima
<$> Rkorda
GOOD LUCK, Rkorda! :) Eto, još jedan sezamovac ide :,) SMRC :)
nadamo se da ćeš se tamo snaći, ITD i da ćeš i odande (?!) da zoveš Sezam. :)
iseljenje.446maverick,
-> #443, rkordaC> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
C> Odoh u harare-zimbabwe.
C> Premaks je vec tamo a kako je tamo
C> ocekujte poruku oko nove godine ili kasnije
C> Pozdrav
C> CU!
C> U boljim vremenima
C> Rkorda
Cu!:( Bog ti dao srece i bog mi dao da za koji mesec napisem slicno
za Kanadu samo sto nih tamo zauvek ostao...
iseljenje.447gtomic,
-> #443, rkorda> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
> Odoh u harare-zimbabwe.
Nek je sa srecom!
Zadnji nek iskljuci svetlo i SEZAM :(
iseljenje.448veca,
-> #443, rkorda>> Odoh u harare-zimbabwe.
Neka ti je sa srećom!
Uh, već me tuga hvata, svaki dan čitamo ovakve poruke :( tuga,
što su ljudi prisiljeni da odlaze...
iseljenje.449a.kircanski,
-> #448, veca_-=> Uh, već me tuga hvata, svaki dan čitamo ovakve poruke :(
_-=> tuga,
eee, nije baš svaki dan, možda 2-3 puta mesečno ;,(((
iseljenje.450niklaus,
-> #443, rkorda(:> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
(:> Odoh u harare-zimbabwe.
Pozdrav i tebi! Sve najbolje u crnoj Africi... (;
Koliko znam imaju rezervate. Pošalji nam kojeg GNUa.
(; ko razume - shvatiće )
(:niklaus:)
iseljenje.451maverick,
-> #449, a.kircanskiC> eee, nije bas svaki dan, mozda 2-3 puta mesecno ;,(((
Uskoro cemo i nas dvojica da napisemo takvu poruku. Prvo ti a ja koji
mesec posle tebe. Sto se ttako dugo ceka za vizu? ;(((
iseljenje.452peca.st,
-> #447, gtomic!-> Zadnji nek iskljuci svetlo i SEZAM :(
Svetlo je već isključeno, mrak je. :(
Peđa.
iseljenje.453.bale.,
Publication: Technical Employment News
Technical Employment News (formerly PD News), a weekly trade magazine
established in 1957, is the first publication to serve the contract
technical employment industry.
Although its main feature is a weekly geographical listing of the latest
openings in contract jobs nationwide and abroad, Technical Employment News
is also the only publication that covers news affecting the contract
technical employment industry.
Yearly subscription rates -
US - $55 US
Foreign - $102 US
Ima li neko da bi platio ovo? Vazi cena od $55.
Regards from .bale. !
#:*)+-<
iseljenje.454kale,
-> #447, gtomic
>> Zadnji nek iskljuci svetlo i SEZAM :(
Dok dođe red na poslednjega - struje odavno neće biti. ;(
ps crnjak ti je sjajan!
iseljenje.455spantic,
-> #443, rkorda> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
> Odoh u harare-zimbabwe.
Do susreta Rade, pozdravi Premaksa.
iseljenje.456predrag,
-> #443, rkorda>> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
>> Odoh u harare-zimbabwe.
>> Premaks je vec tamo a kako je tamo
>> ocekujte poruku oko nove godine ili kasnije
>> Pozdrav
>> CU!
>> U boljim vremenima
>> Rkorda
Odlazis ?
To sto ti odlazis nije mi krivo. Tako ti i treba. Da ima
pravde i boga u Srbiji takve bih ja odavno spakovo
i poslo sto dalje odavde.
Krivo mi je sto su otisli mnogi moji drugovi (mnogi pobegli da ih nebi
mobilisani) koji se ni malo nisu okaljali u ovom prljavom gradjanskom ratu.
Pre godini i po kada je besneo gradjanski rat u Hrvatskoj
ti si slao razne izvestaje sa fronta, razna svedocanstva
"obicnih ljudi" o genocidu itd. Koliko se
secam i neke mape srpskih krajina si krojio.
Bio si propagator rata. Cak si i mene zvao da posetim
Mirkovce u tvom aranzmanu u jednoj poruci.
I sta sad. Odlazis , vise ti se ne svidja ovde.
Malo te sada placajaju ovi nasi. Vise te ne zanima
pravedna borba Srpskog naroda, i ne bojis
se vatikansko, nemacko, mudzahedinsko, kominterovke
itd. zavere koja ce te docekati u inostranstvu.
Nazalost nisi samo ti bio "veliki" patriota
i razbuktavao nacionalisticke strasti
da bi prvom prilikom otisao u inostranstvo.
Secam se bio je i neki Mkiric koji mi je prebacivao
kako nisam patriota kada sam jednom napisao
da je bolje biti klozetar na zapadu nego inzenjer u Srbiji
Taj se zalagao za borbu protiv amarikanaca ako bi nas oni bombardovali,
i na kraju svog baladiranja otisao u Ameriku.
Nazalost ja nemam pilece pamcenje ko mnogi ovde i pamtim
ko slon.
pp od : Predraga
iseljenje.457fancy,
-> #456, predragŮŢ> Nazalost ja nemam pilece pamcenje ko mnogi ovde i pamtim
ŮŢ> ko slon.
Mašala.
Kakva poruka...
iseljenje.458m.hristodulo,
-> #443, rkorda>> CU!
>> U boljim vremenima
CU majstore, lepo se provedi, al se vrati!
iseljenje.459jasicp,
-> #443, rkorda
Pocecu da placem. Pa ostaje li iko ?
Srecan ti put & pisi.
iseljenje.460ndragan,
-> #441, maverick/ Hi, ljudi evo najzad i jednog pitanja od ovde jedinog aktivnog
/ pratioca teme.
Ti gasiš svetlo?
iseljenje.461maverick,
-> #460, ndraganC> Ti gasis svetlo?
Znaci ja sve vreme cutim ? Ucutacu se najverovatnije na leto ako bog
da da sturnam u Kanadu.
iseljenje.463jasicp,
-> #443, rkorda
Pocecu da placem. Pa ostaje li iko ?
Srecan ti put & pisi.
iseljenje.464dkuki,
-> #443, rkorda> Pa sezamovci da se pozdravim sa vama!
> Odoh u harare-zimbabwe.
Zbogom druze SEZAMOVSKI. :(
iseljenje.465pyramid,
-> #448, veca> što su ljudi prisiljeni da odlaze...
I'll be back
Arnold
arnold.zipiseljenje.466ndragan,
-> #459, jasicp/ Pocecu da placem. Pa ostaje li iko ?
Svi koji ostaju dužni su da pazidu na pravopis, a i da se povremeno
ogreše o istoga, edabi mi tema imala čime da se 'rani.
Vaš jezički *ajzl
p.s. malo sam mator da negde u nedođiji počinjem ispočetka. Kad nisam
otišao osamdeset osme, sad zajebi radnju.
iseljenje.467jasicp,
-> #466, ndragan> otisao osamdeset osme, sad zajebi radnju.
Hvala bogu da neko kaze kada je trebalo imati mozak.
iseljenje.468cobra,
-> #466, ndragan<> p.s. malo sam mator da negde u nedođiji počinjem ispočetka.
Izgleda da nikada nije kasno. žitave porodice se sele u
inostranstvo, a tamo nemaju nikoga. Jednostavno hoće da pruže
još jednu priliku i sebi i svojoj deci. Veoma hrabro, mislim
da ćemo uskoro uvideti da je to bilo i pametno ;(.
iseljenje.469ilazarevic,
-> #466, ndragan> Vaš jezički *ajzl
Evo ga stari ;) dobri NDragan :)
iseljenje.470mirkot,
Da li neko poseduje video kasetu sa snimkom TV emisije o Novom Zelandu i
voljan je da je pozajmi na dan-dva?
Mirko
iseljenje.471uobradovic,
->Da li neko poseduje video kasetu sa snimkom Novog Zelanda
Ja ne,ali raspita cu se.
uobradovic
iseljenje.472drakce,
Hitno su mi potrebni odgovori na sledeća pitanja:
Koliki je tačno limit za iznošenje gotovine pri iseljavanju iz zemlje?
Da li se u taj limit (po osobi) računaju i deca do 2.5 godine?
Treba li i od koga potvrda za sve to?
Pozdrav
iseljenje.473mirkot,
-> #472, drakce>> Koliki je tačno limit za iznošenje gotovine pri iseljavanju iz zemlje?
5000 USD po lobanji.
>> Da li se u taj limit (po osobi) računaju i deca do 2.5 godine?
Ne znam, rekli su po osobi. Valjda su i deca osobe.
>> Treba li i od koga potvrda za sve to?
Valjda ti treba ona debilna potvrda iz banke da si tu lovu podigao,
ma kako to glupo zvučalo. To je formalnost, ali uzimaju u banci
neku lovu za to, mislim da nije mnogo.
Mirko
iseljenje.474niklaus,
-> #473, mirkot(:>>> Koliki je tačno limit za iznošenje gotovine pri iseljavanju iz
(:> zemlje?
(:>
(:> 5000 USD po lobanji.
Odlično! Nosim i papagaja sa sobom.
Mala mu je, al' lobanja je lUbanja, zar ne? (:
(:>>> Da li se u taj limit (po osobi) računaju i deca do 2.5 godine?
(:>
(:> Ne znam, rekli su po osobi. Valjda su i deca osobe.
More mali (papagaj Kića) ne da je osoba. Pametan je ko Göthe. (:
A sada ozbiljno. Kolike su "globe" za transport živuljki?
(:niklaus:)
iseljenje.475dejanr,
-> #474, niklaus>> A sada ozbiljno. Kolike su "globe" za transport živuljki?
Mislim da nema naročitih carina na životinje, ali ima zabrane prenosa.
U Ameriku je jako teško uneti životinju. Jedna moja rođaka je pre nekog
vremena dolazila iz USA i nosila mačka (!), za koga je morala silne neke
papire da pribavi da bi ga iznela iz Amerike i da bi posle mogla da ga
unese u Ameriku kada se vrati, jer je mačak američki džavljanin ;) U
Mađarskoj je, kako na izlasku iz aviona tako i na izlasku iz Mađarske,
oko mačka imala dosta problema sa carinicima, jedino je naš carinik samo
pogledao mačka (koji je od muke zaspao) i rekao "aaa, nosite plišanu
igračku za dete" :)))
iseljenje.476niklaus,
-> #475, dejanr(:> papire da pribavi da bi ga iznela iz Amerike i da bi posle mogla
(:> da ga unese u Ameriku kada se vrati, jer je mačak američki
(:> džavljanin ;)
((: Ova ti dobraaa.
Malo trača. Izvesni (neposredni) poznanik je iz Singapura preneo 3
ogromne zmije (zaboravi' koje), dve proda za po 400-500 DEM, jednu poklonio
Vuku iz Beo-Zoo vrta. A tamo ih kupio za po 5 $IG. Što ti šverc dobra stvar. (X
(:niklaus:)
iseljenje.477index,
-> #475, dejanr÷■÷ u Ameriku kada se vrati, jer je mačak američki džavljanin ;)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
...a moći će i da glasa čim/ako napuni 18 godina ;).
Nenad
iseljenje.478maverick,
-> #477, indexC> ...a moci ce i da glasa cim/ako napuni 18 godina ;).
C>
C> Nenad
Posere se na kandidata za kog glasa ;)
iseljenje.479index,
-> #475, dejanr÷■÷ u Ameriku kada se vrati, jer je mačak američki džavljanin ;)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
...a moći će i da glasa čim/ako napuni 18 godina ;).
Nenad
iseljenje.480maverick,
-> #478, maverickC> Posere se na kandidata za kog glasa ;)
Dobro, sad, da prestanemo sa politickom diskusijom pa da nastavimo sa
temom cime se ova teme bavi ;)