srbija.1221bojt,
Danas je Zoranu Djindjiću, na konferenciji za štampu DS-a, pošlo
za rukom ono što ja bezuspešno pokušavam već duže vreme: ubedio je
moju ženu da ne glasa za DS. ;)
srbija.1222toda,
-> #1221, bojt<T> Danas je Zoranu Djindjiću, na konferenciji za štampu DS-a,
<T> pošlo za rukom ono što ja bezuspešno pokušavam već duže
<T> vreme: ubedio je moju ženu da ne glasa za DS. ;)
Ej!
Ja sam mislio da je teže nekog ubediti da GLASA za DS, nego da NE
GLASA!!!
TODA
srbija.1223bojt,
-> #1221, bojt>> Danas je Zoranu Djindjiću, na konferenciji za štampu DS-a,
>> pošlo za rukom ono što ja bezuspešno pokušavam već duže
>> vreme: ubedio je moju ženu da ne glasa za DS. ;)
Vidim da je GO DS ovo čuo pa doneo odluku o ujedinjenju. ;)
P.S. Spantiću, mora da si ti dojavio ;)
srbija.1224jkratica,
Moja prognoza rezultata izbora (lično moja, bez ikakvih ozbiljnijih pokušaja).
S obzirom da sam za prošle izbore potpuno pogrešio, nisam siguran ni da će
ovaj put biti bolja prognoza:
S obzirom da na izbore izlazi verovatno samo oko 55% birača (prošle godine
je bilo skoro 70%), ako SPS bude imao onoliko glasova (ne daj bože) kao i
prošle godine (oko 19% celokupnog biračkog tela), imaće ipak neće imati većinu
u parlamentu (oko 115-120 poslanika). Medjutim svaki promil više bi im (uz
odgovarajuće mućke i prevare) ipak doneo većinu. Svaki procenat manje (što
manje glasova imali tim bolje) im odnosi oko 6-7 poslaničkih mesta. Ja se ipak
nadam da neće imati više od 16% (dakle ne više od 90-100 poslanika). A nadam
se i manje!
Što se tiče demokratske opozicije tu je situacija tužna. Jer DEPOS može da
skupi oko 30-35 poslanika, DS i DSS oko 10-15, odnosno zajedno nadajmo se
nekako ipak preko 60 (ali teško).
Što se tiče SRS, tu niko živi ne zna koliki će imati broj poslanika, jer ni
polovina njihovih potencijalnih birača nije baš sigurna (verovatno sve dok ne
dodju na biračko mesto, a možda neki ni tada) da li da glasaju za njih ili za
SPS ili SSJ. Tako da je njihov broj poslanika u vrlo velikom rasponu od 40-85
poslanika.
Arkan isto može imati veliki raspon od sasvim sigurnih 15, pa sve do nekih
40 (iskreno se nadam da neće više od toga).
Dakle dosta je verovatna koalicija SPS+SSJ (jedno 60-70% verovatnoće da će
osvojiti zajedno više od 125 poslanika, s tim što nisam baš siguran da se
njima samima takva koalicija svidja).
P.S. Zaključak je da ovog puta najverovatnije neću ni imati šta da isčekujem,
niti da se puno nadam, jer ma ko da formira vladu, meni je odvratan.
Najverovatnije da će vlada biti koaliciona (ili manjinska), sa verovatnim
napuštanjem SSJ-a kroz nekoliko meseci koaliciju sa SPS, pa će biti još većeg
cirkusa, nego do sada (jer se krug širi za još jednu partiju).
S obzirom da nam je pod SPS-om posle svakih izbora, u roku od 2 meseca bar 5
puta gore nego pre izbora, mogu da zamislim kako će nam biti!!!! :((((
srbija.1225voki,
-> #1215, niklaus>> Večeras videh na TVu predstavljanje grupe građana pod imenom
>> "Slobodan Milošević".
S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da
pomenuta "grupa građana" dobaci kojeg poslanika u svojoj izbornoj
jedinici ;)
Pozdrav Voki.
srbija.1226voki,
-> #1219, wizard>>> ...izvesnog Miloševića...
>>
>> A ko je sad taj!?
Pa ja sam Milošević :)
Pozdrav Milošević.
P.S.
>> P.S. Ne sviđa mi se ovaj film. Mnogo glumaca a nikakva
>> radnja... :(
Šta ćeš, umetnički film.
srbija.1227mihmil,
Poruka je malo duza ali vredi procitati.
Evo jednog interesantnog uputstva za predizbornu kampanju:
" Pokret mora da izbegava sve sto bi moglo umanjiti ili oslabiti njegovu
moc uticaja na mase...jer,prosta je cinjenica, da nijedna velika
ideja,bez obzira na to koliko je uzvisena ili proslavljena,ne moze u
praksi biti ostvarena bez delotvorne snage koja lezi u narodnim
masama.
Posto se mase slabo poznaju sa apstraktnim idejama,njihovo reagovanje
lezi u krugu osecanja,gde su koreni njihovih kako pozitivnih tako i
negativnih raspolozenja. Emocionalni temelji njihovog raspolozenja
sadrzavaju uslov izvanredne postojanosti. Uvek je bilo teze boriti se
protiv sudbine nego protiv znanja. okretacka sila koja je vodila do
najvecih revolucija na zemlji nije bila nikada stvar naucnih teorija
koje su opijale mase,vec uvek jedna odanost koja ih je nadahnjivala,a
cesto i neka vrsta histerija koja ih je terala na akciju. Ko god zeli
da ovlada masama,mora znati za kljuc pomocu koga se otvaraju vrata
njihovih srca. Taj kljuc nije objektivnost, koja je bezivotan stav,
vec odlucna volja sa potporom sile gde god je to potrebno.
Moc kapiranja kod masa je vrlo ogranicena a njihovo shvatanje slabo. S
druge strane, one brzo zaboravljaju. Posto je to tako, efikasna
propaganda mora se ograniciti na nekoliko golih potreba a zatim mora
biti izrazena u nekoliko stereotipnih formula. Samo stalnim
ponavljanjem uspece se da se jedna misao utisne u pamcenje gomile.
Kad lazete lazite naveliko. To cine Jevreji radeci prema principu
"potpuno je tacno da u velikoj lazi uvek postoji izvesna snaga
verovatnoce". Siroke narodne mase se uvek lakse izopcavaju u dubljim
slojevima svoje emocionalne prirode nego li sto cine svesno ili
dobrovoljno, i tako u primitivnoj prostoti svoje svesti brze postaju
zrtve velike nego male lazi posto i same cesto izgovaraju male lazi o
malim stvarima, ali bi se stidele da predju na lazi sirokih razmera. U
njihove glave nikada ne bi dosla pomisao da isfabrikuju velike
neistine i zato oni nece poverovati da bi i drugi mogli imati toliko
drskosti da tako sramno izvrcu istinu. Grubo drska laz uvek ostavlja
traga za sobom, cak i posto je otkrivena.
Sto je najvaznije, nikad ne oklevaj,nikad ne ublazuj ono sto si rekao,
nikada ne popustaj drugoj strani ni za jedan milimetar, slikaj sve
svoje kontraste crnim i belim bojama. Ovo je najprvi uslov koji se
mora ispuniti u svakoj vrsti propagande: sistematsko,jednostrano
drzanje prema svakom problemu. Kada vidi beskompromisan napad na
protivnika,narod mora u svako doba uzeti to kao dokaz da je pravo na
strani aktivnog agresora; ali ako agresor treba da ide samo do pola
puta i propusti da progura svoj uspeh narod ce to shvatiti kao znak da
je on nesiguran u oprevdanosti svoje vlastite stvari.
Psiha sirokih masa pristupacna je samo onome sto je jako i
beskompromisno.Narodne mase vise sole i zadojene su jacim osecanjem
duhovne sigurnosti onog ucenja koje ne trpi suparnika nego nekim
liberalnim izborom.One imaju vrlo malo pojma o tome kako da ucine
takav izbor i sklone su osecanju da su napustene,dok imaju vrlo malo
stida za duhovni teror i jedva su svevsne cinjenice da je sloboda njih
kao ljudskih stvorenja nerazborito zloupotrebljivana.Ja takodje
dolazim do shvatanja da psihicko zastrasivanje ima svoje znacenje za
mase isto tako kao i za pojedince.Jer uspehe koji se ovako izvojuju
pristalice shvataju kao pobedonosni znak pravicnosti njihove sopstvene
stvari,dok pobedjeni vrlo cesto gubi veru u korisnost svakog daljeg
otpora."
Sve gore procitano je iz Hitlerove zostavstine. Citati su su iz
"Mein Kampf", iz raznoraznih Hitlerovih govora,"Hitler - a study in
tiranny". Sve gore je iz Hitlerovih usta i svaka slicnost sa SPS-om i
RTS-om je "slucajna".
srbija.1228ndragan,
-> #1225, voki/ S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da
/ pomenuta "grupa građana"
...odvuče jedan deo glasova SPSa.
srbija.1229madamov,
-> #1228, ndragan
> / S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da
> / pomenuta "grupa građana"
> ...odvuče jedan deo glasova SPSa.
Što i nije tako loše ukoliko ne dobiju dovoljan procenat glasova za ulazak u
Skupštinu. B)
srbija.1230djelovic,
Znam da će pitanje zvučati glupo :), ali za koga da glasam? Pre sam uvek
glasao za DS zato što su mi nekako delovali najmanje zli (dobro de, Vuka ne
računam) no skoro me je Bojt pokolebao sa nekom izjavom o svojoj ženi :). E
sad, pošto ne pratim baš političu scenu, ima li saveta ili bar up-to-date
informacija od dežurnih forumskih politikanata ko na našem političkom tržištu
ne valja?
srbija.1231neman,
Danas u vecem delu Nisa nije bilo struhe u terminu od 17:25 do 19:00.
Nismo mogli da gledamo suceljavanje stranaka.
neman
srbija.1232bjevdjic,
Evo predloga za vas RES !! ;)))) (preuzeto sa INFOX BBS-a)
████████████████████████████████▀ █▀ █▀▀▀▀█████████████████████████████
██████████████████████████▀▀ ▄ ▀██████████████████████████
█████████████████████████▀▀▀ █ ▀▀▀████████████████████
███████████████████████▀▀ ▄ ▀▀█████████████████
█████████████████████▀▀ ██▄███▀███████████████
███████████████████▀▀ ▀▀ ▀███▀▀ ████████████
████████████████ ▄ ▄ ▄▄ ▀ ▄▄█▄███████████
██████████▀███ ▄ ▄▄▄██▄ ▄██████████▄▄ ▄████▄▀▀▄███████
██████████ ▀▀ ▄▄███████████████████████████████▄ ██▀█▀████████████
████████▀ ▄▄██████████████████████████████████▄▄ ▀███████▀██████
██████ ██████████████████████████████████████▄▄▄▄▄████▀█▄█▄██████
█████▄▀ █████████████████████████████████████████▀███████▄████▀█████
███▄█▀ ▄███████████ TAKO TREBA! ██████████████████▄▄████▄▄▀▀██▄█████
██▄▀ ██████████████████████████████████████████████████▄███▄ ██████
██▄███▄ ██████████████████████████████████████████████▀▀█▀█████▀ ▀█████
██████▄▄███████████████████████████████████████████▄ ▀ ▀█▄▀█▄▄ ████
███████████████████████████████████████████████████ ▀█ ▀▄ ████
███████▀█████████████████████████████████████████████ ▀█ ▀██████
████▄█▄██████████████████████ ▀ ▀▀▀█████████████████ ▄▄▄████
███▀▀ █████████▀ ▀██████▀▀ ▄▄████████████████ ▀█████
███ ████▀▀▀ ▀▀█████ ▀▀▀▀▀▀▀████████████ ███████
███▄ ███ ▄▄▄▄▄ ██████ ▄▄▄ ▀▄█████████ ███████
████▄ ██ ▄ █ ▀ ▄███████▄▄ █▄████████▄██████████ ████████
██████▄███ ▄███████████████████████████████████████████████▄▄ █ ▄████
███████████████████████████████████████████████████████ █▀███ ▀▀█▄▄████
█████████████████████▀▀▀▀▀ ▀▀████████████████████████████████ ████████
████████████████████ ███████████████████▀█▀██▄█▀██▄ ███████
█████████████████████ ▄██████████████████████▀██▀█▀ ▀████████
█████████████████████▄▄▄ ▄▄▄▄▄█████████████████████▀█▄ ▄▀ ▄▀ ██▄█████
█████████████████████████▄██████████████████████▀███▄ ▄▀ ██████████
██████████████████████▀▀▀▀▀ ▄▄ ▀▀▀▀▀███████████▀█▀ ▀ █▀▀███████
███████████████████▀▀▄▄██████████▄▄▄▄▄▄███████▀▀ ▄▄▄███████
█████████▄▄██▀▀█▄▄ ▄███ ▄████████████▀█ ▀ ▀████████
█████████████████▄█████████▄███████████████▀▀ ▀ ▀████████
██████████ ███████████████████████████████ ▄ ▄▀████████
█████████▄▄ ▀█████████████████████████████▀▀ ▄▀▄████████
████████████ ▀▀████████████████████▀▀█▀▀▀ █▀▀▀█████
█████████████ ███████████████████ ▄ █████
██████████████ ▀▀▀▀▀▀ ▀ ▄ ▀███
████████████████▄ ▄▀ ██
███████████████████▄▄ ▄█ ▀
████████████████████▀ ██▄ ▄▀
██████████▀▀▀ ███
████████▀▀ ▄▄▄████ ▀
srbija.1233neman,
-> #1231, neman> Danas u vecem delu Nisa nije bilo struhe u terminu od 17:25 do 19:00.
struje
srbija.1234fancy,
-> #1230, djelovicŮŢ> Znam da će pitanje zvučati glupo :), ali za koga da glasam?
... ┐ ┌─┐ ┌─┐ ┌┐ ╔═╗ ┌─┐ ┌─┐ ┌ ...
└┐ │ │ ┌┘ └┐ŇĐ═ĐŞ┌┘└┐ ║ ║ ┌┘ └┐ │_│ ┌┘
└┐ďĐż┌┘ └┐└┬┘┌┘ └┐╚Đ╝┌┘ └┐└┬┘┌┘
└─┼─┘ └─┼─┘ └─┼─┘ └─┼─┘
│ Ň¤Ş │ ┌──┴──┐
│ ┌┘ └┐ │ │ │
│ ┌┘ └┐ │ │ │
│ ď══Đ══ż │ └──┬──┘
┌┴┐ ┌┴┐ ┌┴┐ ┌┴┐
┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐
┌┘ └┐ ┘ └ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐
─┘ └─ ─┘ └─ ─┘ └─
Za ovu ekipu..:))
srbija.1235dejanr,
-> #1231, neman>> Danas u vecem delu Nisa nije bilo struhe u terminu od 17:25 do 19:00.
Ni u Beogradu. Podeljen u četiri grupe, pa po dva sata... :(((
Sezam je u drugoj grupi :( Pri ranijim restrikcijama BIGZ je, koliko
znam, bio izuzet a sada...
srbija.1236bojt,
-> #1230, djelovic>> Znam da će pitanje zvučati glupo :), ali za koga da glasam?
>> Pre sam uvek glasao za DS zato što su mi nekako delovali
>> najmanje zli (dobro de, Vuka ne računam) no skoro me je Bojt
>> pokolebao sa nekom izjavom o svojoj ženi :). E sad, pošto ne
>> pratim baš političu scenu, ima li saveta ili bar up-to-date
>> informacija od dežurnih forumskih politikanata ko na našem
>> političkom tržištu ne valja?
Ja mislim da je krucijalno ne glasati za SPS (ili njegove bivše ili
aktuelne satelite). Isto tako, mislim da glas ne treba dati nekoj
egzotičnoj stranci ili grupaciji koja ima malo šanse da prodje
cenzus, jer bi u suprotnom slučaju to bio bačen glas, verovatno
ponajviše dat SPS-u. Što se tiče Beograda, velika je verovatnoća
da će proći i DEPOS i DSS i DS, samo što je mnogo bolje da neka od
njih dobije mnogo (po mogućstvu više od SPS-a) nego da sve 3
dobiju otprilike jednako, jer će se tako dobiti najveći deo
"bačenih" glasova (onih od stranaka koje nisu prešle cenzus). Na
prošlim izborima bilo je 20% bačenih glasova, što je 50
poslanika. Elem, treba glasati za one koji imaju najveće šanse da
tuku komuniste jer - ima šanse! ;)
srbija.1237mstanic,
-> #1232, bjevdjic>> Evo predloga za vas RES !! ;)))) (preuzeto sa INFOX
>> BBS-a)
>> ███▄█▀ ▄███████████ TAKO TREBA!
Ovo nam baš i ne treba u PAD-u.
Mogao si okačiti fajl uz poruku pa kome (tako) treba nek'
skida.
srbija.1238stigor,
Vidjeste li onu reklamu DEPOS-a (ono kada dva seljaka
razovaraju, a jedan od njih sipa benzin u traktor)?
Fenomenalno uradjeno, samo što PTC cenzuriše naveliko,
pa se više čuju BEEP-ovi nego text ... A text je tako HAOS, ceo
text se moče čuti na TV Studio B ... Svaka im čast, to je reklama ...:)
srbija.1239maverick,
-> #1232, bjevdjicC> Evo predloga za vas RES !! ;)))) (preuzeto sa INFOX BBS-a)
C> ███▄█▀ ▄███████████ TAKO TREBA!
C> ██████████████████▄▄████▄▄▀▀██▄█████
GROK GROK ;)))))
srbija.1240spantic,
-> #1236, bojt> poslanika. Elem, treba glasati za one koji imaju najveće šanse da
> tuku komuniste jer - ima šanse! ;)
Dakle samo pošteno ;)
srbija.1241veca,
-> #1238, stigor>> text se moče čuti na TV Studio B ... Svaka im čast, to je reklama
>> ...:)
žula sam tekst na B92 i jedino što mogu da kažem je bljak!
Prostakluk na nivou :(
srbija.1242mpaunovic,
-> #1241, veca> Cula sam tekst na B92 i jedino sto mogu da kazem je bljak!
> Prostakluk na nivou :(
Tipična reakcija malogradjana - čim se pomene neka
takozvana ružna reč, odmah je jaaaaaoooooooooooj kakav
prostakluk, zar za ovako fin narod!
Inače, spot je dobar po mom mišljenju, ali ga
unakaradjuje oni pištanje. Trebalo je da puste imenice
i glagole, malogradjani se i ovako zgroze poput Vece,
a za ostatak publike spot bi bolje zvučao.
srbija.1243mpaunovic,
-> #1230, djelovic> Znam da ce pitanje zvucati glupo :), ali za koga da glasam?
Za DEPOS :-)
ps kakvo pitanje taki i odgovor :)
srbija.1244fancy,
-> #1240, spanticŮŢ> Dakle samo pošteno ;)
Ko o čemu, Đinđić o poštenju.
Prvi put da mislim da bi umesnije bilo da baba nešto kaže...
▄▀▄▀ tagline: Licky boom boom down..!
srbija.1245v.nesic,
-> #1225, voki> S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da
> pomenuta "grupa građana" dobaci kojeg poslanika u svojoj izbornoj
> jedinici ;)
Nije ni SPS lud, pusti li ih dva puta u istom dnevniku da se neko
ne bi zbunio i pomešao ih sa SPS-om.
srbija.1246v.nesic,
-> #1237, mstanic> Ovo nam baš i ne treba u PAD-u.
> Mogao si okačiti fajl uz poruku pa kome (tako) treba nek'
> skida.
Ma daj, bilo je toliko sitno da bi me mrzelo da ulazim u NC da bi
ga pogledao :)
srbija.1247stigor,
-> #1241, veca
>>žula sam tekst na B92 i jedino što mogu da kažem je bljak!
>>Prostakluk na nivou :(
O ukusima ne vredi raspravljati ... ;)))
Mada su u spotu iskoristili istinski sleng, onaj iz naroda, sto bi
se reklo ...
srbija.1248stigor,
-> #1242, mpaunovic
>> Inače, spot je dobar po mom mišljenju, ali ga
>>unakaradjuje oni pištanje. Trebalo je da puste imenice
>>i glagole, malogradjani se i ovako zgroze poput Vece,
>>a za ostatak publike spot bi bolje zvučao.
Spot je sasvim nesto novo, za razliku od onih monotonih ...
Pistanje su narucili "oni", ipak je PTC njihov, i nedaj boze
da se pojavi koja psovka, dnevnik gledaju i deca ... ;)))
srbija.1249dejanr,
-> #1248, stigor>> i nedaj boze da se pojavi koja psovka, dnevnik gledaju i deca ... ;)))
Jeste, deca su navikla da gledaju unakažene leševe, ali psovku da čuju...
propade im vaspitanje za vjeki vjekov ;)
srbija.1250stigor,
-> #1249, dejanr
>> i nedaj boze da se pojavi koja psovka, dnevnik gledaju i deca ... ;)))
>>Jeste, deca su navikla da gledaju unakažene leševe, ali psovku da čuju...
>>propade im vaspitanje za vjeki vjekov ;)
Ih, navikla? ;)) Cak stavise, ne propustaju taj termin ... :)
Sta je to vaspitanje? (mislim u Srbiji) ... :))
srbija.1251bojt,
-> #1244, fancy>> Dakle samo pošteno ;)
U Beogradu - možda. ;) U provinciji bi moglo da bude vrrrlo
neoprezno, sobzirom na score od pre godinu dana. ;>
srbija.1252maverick,
-> #1244, fancyC> ŮŢ> Dakle samo posteno ;)
C>
C> Ko o cemu, Dindic o postenju.
C> Prvi put da mislim da bi umesnije bilo da baba nesto kaze...
C>
C> ▄▀▄▀ tagline: Licky boom boom down..!
Djindjic i postenje?! Pa kako je on dobio para za svoju predizbornu
kampanju plus lekove koje deli? "Posteno"?
srbija.1253veca,
-> #1247, stigor>> O ukusima ne vredi raspravljati ... ;)))
Vredi! Možda čuješ mišljenje koje će ti pokazati i drugu stranu
medalje. To ne znači da će te ono naterati da promeniš svoje
mišljenje , ali je svakako korisno, ako ništa kao informacija da
postoje i drugačija viđenja.
>> Mada su u spotu iskoristili istinski sleng, onaj iz naroda, sto bi
>> se reklo ...
Ako na taj način misle da se dodvore narodu, nemam šta da dodam.
To što je neko prost, ne znači da ga treba podržavati. Kad su
svojevremeno Brenu pitali zašto diže noge na bini, odgovorila je:
zato što to moja publika od mene traži. Ajde! A zašto to od Madam
Piano publika ne traži? Ili, zašto od mene niko ne očekuje da
pišem tekstove za narodnjake?
Elem, DEPOS opet greši, kao što je grešio i Panić prošle godine.
Pokazujući narodu kakav je, samo gubi. Vuk se poziva na pismene,
i kaže da će samo nepismeni glasati za SPS (a takvih je nažalost,
mnogo), pa kako onda on računa da dobije izbore sa ovakvim
izjavama? vređajući one koji se eventualno kolebaju. žujem iste
komentare kao i prošle godine, sa juga Srbije: on će nama da kaže
da smo nepismeni, sad zainat neću da glasam za njega! A pogledajte
kako SPS radi: (parafraziram) naš narod je pametan, i zna za koga
će glasati, uvek je znao da razluči šta je dobro, a šta loše etc.
Dakle, podilazi mu, (narodu - glasačima) i veoma je siguran u
sebe (na stranu šta i kako radi, bitne su izjave koje obezbeđuju
glasove).
Na prethodnu poruku, mpaunovića, nemam potrebe da repliciram.
Onakva kakva je, (poruka) sama po sebi, dovoljno govori o autoru
iste.