FORUM.9

29 Jul 1993 - 08 Dec 1993

Topics

  1. gde.smo (608)
  2. jugoslavija (43)
  3. srbija (1253)
  4. svet (513)
  5. politika (7)
  6. bonton (0)
  7. ljudska.prava (5)
  8. mediji (404)
  9. trac (168)
  10. devojke (1002)
  11. iseljenje (480)
  12. razno (462)

Messages - srbija

srbija.1221 bojt,
Danas je Zoranu Djindjiću, na konferenciji za štampu DS-a, pošlo za rukom ono što ja bezuspešno pokušavam već duže vreme: ubedio je moju ženu da ne glasa za DS. ;)
srbija.1222 toda, -> #1221, bojt
<T> Danas je Zoranu Djindjiću, na konferenciji za štampu DS-a, <T> pošlo za rukom ono što ja bezuspešno pokušavam već duže <T> vreme: ubedio je moju ženu da ne glasa za DS. ;) Ej! Ja sam mislio da je teže nekog ubediti da GLASA za DS, nego da NE GLASA!!! TODA
srbija.1223 bojt, -> #1221, bojt
>> Danas je Zoranu Djindjiću, na konferenciji za štampu DS-a, >> pošlo za rukom ono što ja bezuspešno pokušavam već duže >> vreme: ubedio je moju ženu da ne glasa za DS. ;) Vidim da je GO DS ovo čuo pa doneo odluku o ujedinjenju. ;) P.S. Spantiću, mora da si ti dojavio ;)
srbija.1224 jkratica,
Moja prognoza rezultata izbora (lično moja, bez ikakvih ozbiljnijih pokušaja). S obzirom da sam za prošle izbore potpuno pogrešio, nisam siguran ni da će ovaj put biti bolja prognoza: S obzirom da na izbore izlazi verovatno samo oko 55% birača (prošle godine je bilo skoro 70%), ako SPS bude imao onoliko glasova (ne daj bože) kao i prošle godine (oko 19% celokupnog biračkog tela), imaće ipak neće imati većinu u parlamentu (oko 115-120 poslanika). Medjutim svaki promil više bi im (uz odgovarajuće mućke i prevare) ipak doneo većinu. Svaki procenat manje (što manje glasova imali tim bolje) im odnosi oko 6-7 poslaničkih mesta. Ja se ipak nadam da neće imati više od 16% (dakle ne više od 90-100 poslanika). A nadam se i manje! Što se tiče demokratske opozicije tu je situacija tužna. Jer DEPOS može da skupi oko 30-35 poslanika, DS i DSS oko 10-15, odnosno zajedno nadajmo se nekako ipak preko 60 (ali teško). Što se tiče SRS, tu niko živi ne zna koliki će imati broj poslanika, jer ni polovina njihovih potencijalnih birača nije baš sigurna (verovatno sve dok ne dodju na biračko mesto, a možda neki ni tada) da li da glasaju za njih ili za SPS ili SSJ. Tako da je njihov broj poslanika u vrlo velikom rasponu od 40-85 poslanika. Arkan isto može imati veliki raspon od sasvim sigurnih 15, pa sve do nekih 40 (iskreno se nadam da neće više od toga). Dakle dosta je verovatna koalicija SPS+SSJ (jedno 60-70% verovatnoće da će osvojiti zajedno više od 125 poslanika, s tim što nisam baš siguran da se njima samima takva koalicija svidja). P.S. Zaključak je da ovog puta najverovatnije neću ni imati šta da isčekujem, niti da se puno nadam, jer ma ko da formira vladu, meni je odvratan. Najverovatnije da će vlada biti koaliciona (ili manjinska), sa verovatnim napuštanjem SSJ-a kroz nekoliko meseci koaliciju sa SPS, pa će biti još većeg cirkusa, nego do sada (jer se krug širi za još jednu partiju). S obzirom da nam je pod SPS-om posle svakih izbora, u roku od 2 meseca bar 5 puta gore nego pre izbora, mogu da zamislim kako će nam biti!!!! :((((
srbija.1225 voki, -> #1215, niklaus
>> Večeras videh na TVu predstavljanje grupe građana pod imenom >> "Slobodan Milošević". S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da pomenuta "grupa građana" dobaci kojeg poslanika u svojoj izbornoj jedinici ;) Pozdrav Voki.
srbija.1226 voki, -> #1219, wizard
>>> ...izvesnog Miloševića... >> >> A ko je sad taj!? Pa ja sam Milošević :) Pozdrav Milošević. P.S. >> P.S. Ne sviđa mi se ovaj film. Mnogo glumaca a nikakva >> radnja... :( Šta ćeš, umetnički film.
srbija.1227 mihmil,
Poruka je malo duza ali vredi procitati. Evo jednog interesantnog uputstva za predizbornu kampanju: " Pokret mora da izbegava sve sto bi moglo umanjiti ili oslabiti njegovu moc uticaja na mase...jer,prosta je cinjenica, da nijedna velika ideja,bez obzira na to koliko je uzvisena ili proslavljena,ne moze u praksi biti ostvarena bez delotvorne snage koja lezi u narodnim masama. Posto se mase slabo poznaju sa apstraktnim idejama,njihovo reagovanje lezi u krugu osecanja,gde su koreni njihovih kako pozitivnih tako i negativnih raspolozenja. Emocionalni temelji njihovog raspolozenja sadrzavaju uslov izvanredne postojanosti. Uvek je bilo teze boriti se protiv sudbine nego protiv znanja. okretacka sila koja je vodila do najvecih revolucija na zemlji nije bila nikada stvar naucnih teorija koje su opijale mase,vec uvek jedna odanost koja ih je nadahnjivala,a cesto i neka vrsta histerija koja ih je terala na akciju. Ko god zeli da ovlada masama,mora znati za kljuc pomocu koga se otvaraju vrata njihovih srca. Taj kljuc nije objektivnost, koja je bezivotan stav, vec odlucna volja sa potporom sile gde god je to potrebno. Moc kapiranja kod masa je vrlo ogranicena a njihovo shvatanje slabo. S druge strane, one brzo zaboravljaju. Posto je to tako, efikasna propaganda mora se ograniciti na nekoliko golih potreba a zatim mora biti izrazena u nekoliko stereotipnih formula. Samo stalnim ponavljanjem uspece se da se jedna misao utisne u pamcenje gomile. Kad lazete lazite naveliko. To cine Jevreji radeci prema principu "potpuno je tacno da u velikoj lazi uvek postoji izvesna snaga verovatnoce". Siroke narodne mase se uvek lakse izopcavaju u dubljim slojevima svoje emocionalne prirode nego li sto cine svesno ili dobrovoljno, i tako u primitivnoj prostoti svoje svesti brze postaju zrtve velike nego male lazi posto i same cesto izgovaraju male lazi o malim stvarima, ali bi se stidele da predju na lazi sirokih razmera. U njihove glave nikada ne bi dosla pomisao da isfabrikuju velike neistine i zato oni nece poverovati da bi i drugi mogli imati toliko drskosti da tako sramno izvrcu istinu. Grubo drska laz uvek ostavlja traga za sobom, cak i posto je otkrivena. Sto je najvaznije, nikad ne oklevaj,nikad ne ublazuj ono sto si rekao, nikada ne popustaj drugoj strani ni za jedan milimetar, slikaj sve svoje kontraste crnim i belim bojama. Ovo je najprvi uslov koji se mora ispuniti u svakoj vrsti propagande: sistematsko,jednostrano drzanje prema svakom problemu. Kada vidi beskompromisan napad na protivnika,narod mora u svako doba uzeti to kao dokaz da je pravo na strani aktivnog agresora; ali ako agresor treba da ide samo do pola puta i propusti da progura svoj uspeh narod ce to shvatiti kao znak da je on nesiguran u oprevdanosti svoje vlastite stvari. Psiha sirokih masa pristupacna je samo onome sto je jako i beskompromisno.Narodne mase vise sole i zadojene su jacim osecanjem duhovne sigurnosti onog ucenja koje ne trpi suparnika nego nekim liberalnim izborom.One imaju vrlo malo pojma o tome kako da ucine takav izbor i sklone su osecanju da su napustene,dok imaju vrlo malo stida za duhovni teror i jedva su svevsne cinjenice da je sloboda njih kao ljudskih stvorenja nerazborito zloupotrebljivana.Ja takodje dolazim do shvatanja da psihicko zastrasivanje ima svoje znacenje za mase isto tako kao i za pojedince.Jer uspehe koji se ovako izvojuju pristalice shvataju kao pobedonosni znak pravicnosti njihove sopstvene stvari,dok pobedjeni vrlo cesto gubi veru u korisnost svakog daljeg otpora." Sve gore procitano je iz Hitlerove zostavstine. Citati su su iz "Mein Kampf", iz raznoraznih Hitlerovih govora,"Hitler - a study in tiranny". Sve gore je iz Hitlerovih usta i svaka slicnost sa SPS-om i RTS-om je "slucajna".
srbija.1228 ndragan, -> #1225, voki
/ S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da / pomenuta "grupa građana" ...odvuče jedan deo glasova SPSa.
srbija.1229 madamov, -> #1228, ndragan
> / S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da > / pomenuta "grupa građana" > ...odvuče jedan deo glasova SPSa. Što i nije tako loše ukoliko ne dobiju dovoljan procenat glasova za ulazak u Skupštinu. B)
srbija.1230 djelovic,
Znam da će pitanje zvučati glupo :), ali za koga da glasam? Pre sam uvek glasao za DS zato što su mi nekako delovali najmanje zli (dobro de, Vuka ne računam) no skoro me je Bojt pokolebao sa nekom izjavom o svojoj ženi :). E sad, pošto ne pratim baš političu scenu, ima li saveta ili bar up-to-date informacija od dežurnih forumskih politikanata ko na našem političkom tržištu ne valja?
srbija.1231 neman,
Danas u vecem delu Nisa nije bilo struhe u terminu od 17:25 do 19:00. Nismo mogli da gledamo suceljavanje stranaka. neman
srbija.1232 bjevdjic,
Evo predloga za vas RES !! ;)))) (preuzeto sa INFOX BBS-a) ████████████████████████████████▀ █▀ █▀▀▀▀█████████████████████████████ ██████████████████████████▀▀ ▄ ▀██████████████████████████ █████████████████████████▀▀▀ █ ▀▀▀████████████████████ ███████████████████████▀▀ ▄ ▀▀█████████████████ █████████████████████▀▀ ██▄███▀███████████████ ███████████████████▀▀ ▀▀ ▀███▀▀ ████████████ ████████████████ ▄ ▄ ▄▄ ▀ ▄▄█▄███████████ ██████████▀███ ▄ ▄▄▄██▄ ▄██████████▄▄ ▄████▄▀▀▄███████ ██████████ ▀▀ ▄▄███████████████████████████████▄ ██▀█▀████████████ ████████▀ ▄▄██████████████████████████████████▄▄ ▀███████▀██████ ██████ ██████████████████████████████████████▄▄▄▄▄████▀█▄█▄██████ █████▄▀ █████████████████████████████████████████▀███████▄████▀█████ ███▄█▀ ▄███████████ TAKO TREBA! ██████████████████▄▄████▄▄▀▀██▄█████ ██▄▀ ██████████████████████████████████████████████████▄███▄ ██████ ██▄███▄ ██████████████████████████████████████████████▀▀█▀█████▀ ▀█████ ██████▄▄███████████████████████████████████████████▄ ▀ ▀█▄▀█▄▄ ████ ███████████████████████████████████████████████████ ▀█ ▀▄ ████ ███████▀█████████████████████████████████████████████ ▀█ ▀██████ ████▄█▄██████████████████████ ▀ ▀▀▀█████████████████ ▄▄▄████ ███▀▀ █████████▀ ▀██████▀▀ ▄▄████████████████ ▀█████ ███ ████▀▀▀ ▀▀█████ ▀▀▀▀▀▀▀████████████ ███████ ███▄ ███ ▄▄▄▄▄ ██████ ▄▄▄ ▀▄█████████ ███████ ████▄ ██ ▄ █ ▀ ▄███████▄▄ █▄████████▄██████████ ████████ ██████▄███ ▄███████████████████████████████████████████████▄▄ █ ▄████ ███████████████████████████████████████████████████████ █▀███ ▀▀█▄▄████ █████████████████████▀▀▀▀▀ ▀▀████████████████████████████████ ████████ ████████████████████ ███████████████████▀█▀██▄█▀██▄ ███████ █████████████████████ ▄██████████████████████▀██▀█▀ ▀████████ █████████████████████▄▄▄ ▄▄▄▄▄█████████████████████▀█▄ ▄▀ ▄▀ ██▄█████ █████████████████████████▄██████████████████████▀███▄ ▄▀ ██████████ ██████████████████████▀▀▀▀▀ ▄▄ ▀▀▀▀▀███████████▀█▀ ▀ █▀▀███████ ███████████████████▀▀▄▄██████████▄▄▄▄▄▄███████▀▀ ▄▄▄███████ █████████▄▄██▀▀█▄▄ ▄███ ▄████████████▀█ ▀ ▀████████ █████████████████▄█████████▄███████████████▀▀ ▀ ▀████████ ██████████ ███████████████████████████████ ▄ ▄▀████████ █████████▄▄ ▀█████████████████████████████▀▀ ▄▀▄████████ ████████████ ▀▀████████████████████▀▀█▀▀▀ █▀▀▀█████ █████████████ ███████████████████ ▄ █████ ██████████████ ▀▀▀▀▀▀ ▀ ▄ ▀███ ████████████████▄ ▄▀ ██ ███████████████████▄▄ ▄█ ▀ ████████████████████▀ ██▄ ▄▀ ██████████▀▀▀ ███ ████████▀▀ ▄▄▄████ ▀
srbija.1233 neman, -> #1231, neman
> Danas u vecem delu Nisa nije bilo struhe u terminu od 17:25 do 19:00. struje
srbija.1234 fancy, -> #1230, djelovic
ŮŢ> Znam da će pitanje zvučati glupo :), ali za koga da glasam? ... ┐ ┌─┐ ┌─┐ ┌┐ ╔═╗ ┌─┐ ┌─┐ ┌ ... └┐ │ │ ┌┘ └┐ŇĐ═ĐŞ┌┘└┐ ║ ║ ┌┘ └┐ │_│ ┌┘ └┐ďĐż┌┘ └┐└┬┘┌┘ └┐╚Đ╝┌┘ └┐└┬┘┌┘ └─┼─┘ └─┼─┘ └─┼─┘ └─┼─┘ │ Ň¤Ş │ ┌──┴──┐ │ ┌┘ └┐ │ │ │ │ ┌┘ └┐ │ │ │ │ ď══Đ══ż │ └──┬──┘ ┌┴┐ ┌┴┐ ┌┴┐ ┌┴┐ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ┘ └ ┌┘ └┐ ┌┘ └┐ ─┘ └─ ─┘ └─ ─┘ └─ Za ovu ekipu..:))
srbija.1235 dejanr, -> #1231, neman
>> Danas u vecem delu Nisa nije bilo struhe u terminu od 17:25 do 19:00. Ni u Beogradu. Podeljen u četiri grupe, pa po dva sata... :((( Sezam je u drugoj grupi :( Pri ranijim restrikcijama BIGZ je, koliko znam, bio izuzet a sada...
srbija.1236 bojt, -> #1230, djelovic
>> Znam da će pitanje zvučati glupo :), ali za koga da glasam? >> Pre sam uvek glasao za DS zato što su mi nekako delovali >> najmanje zli (dobro de, Vuka ne računam) no skoro me je Bojt >> pokolebao sa nekom izjavom o svojoj ženi :). E sad, pošto ne >> pratim baš političu scenu, ima li saveta ili bar up-to-date >> informacija od dežurnih forumskih politikanata ko na našem >> političkom tržištu ne valja? Ja mislim da je krucijalno ne glasati za SPS (ili njegove bivše ili aktuelne satelite). Isto tako, mislim da glas ne treba dati nekoj egzotičnoj stranci ili grupaciji koja ima malo šanse da prodje cenzus, jer bi u suprotnom slučaju to bio bačen glas, verovatno ponajviše dat SPS-u. Što se tiče Beograda, velika je verovatnoća da će proći i DEPOS i DSS i DS, samo što je mnogo bolje da neka od njih dobije mnogo (po mogućstvu više od SPS-a) nego da sve 3 dobiju otprilike jednako, jer će se tako dobiti najveći deo "bačenih" glasova (onih od stranaka koje nisu prešle cenzus). Na prošlim izborima bilo je 20% bačenih glasova, što je 50 poslanika. Elem, treba glasati za one koji imaju najveće šanse da tuku komuniste jer - ima šanse! ;)
srbija.1237 mstanic, -> #1232, bjevdjic
>> Evo predloga za vas RES !! ;)))) (preuzeto sa INFOX >> BBS-a) >> ███▄█▀ ▄███████████ TAKO TREBA! Ovo nam baš i ne treba u PAD-u. Mogao si okačiti fajl uz poruku pa kome (tako) treba nek' skida.
srbija.1238 stigor,
Vidjeste li onu reklamu DEPOS-a (ono kada dva seljaka razovaraju, a jedan od njih sipa benzin u traktor)? Fenomenalno uradjeno, samo što PTC cenzuriše naveliko, pa se više čuju BEEP-ovi nego text ... A text je tako HAOS, ceo text se moče čuti na TV Studio B ... Svaka im čast, to je reklama ...:)
srbija.1239 maverick, -> #1232, bjevdjic
C> Evo predloga za vas RES !! ;)))) (preuzeto sa INFOX BBS-a) C> ███▄█▀ ▄███████████ TAKO TREBA! C> ██████████████████▄▄████▄▄▀▀██▄█████ GROK GROK ;)))))
srbija.1240 spantic, -> #1236, bojt
> poslanika. Elem, treba glasati za one koji imaju najveće šanse da > tuku komuniste jer - ima šanse! ;) Dakle samo pošteno ;)
srbija.1241 veca, -> #1238, stigor
>> text se moče čuti na TV Studio B ... Svaka im čast, to je reklama >> ...:) žula sam tekst na B92 i jedino što mogu da kažem je bljak! Prostakluk na nivou :(
srbija.1242 mpaunovic, -> #1241, veca
> Cula sam tekst na B92 i jedino sto mogu da kazem je bljak! > Prostakluk na nivou :( Tipična reakcija malogradjana - čim se pomene neka takozvana ružna reč, odmah je jaaaaaoooooooooooj kakav prostakluk, zar za ovako fin narod! Inače, spot je dobar po mom mišljenju, ali ga unakaradjuje oni pištanje. Trebalo je da puste imenice i glagole, malogradjani se i ovako zgroze poput Vece, a za ostatak publike spot bi bolje zvučao.
srbija.1243 mpaunovic, -> #1230, djelovic
> Znam da ce pitanje zvucati glupo :), ali za koga da glasam? Za DEPOS :-) ps kakvo pitanje taki i odgovor :)
srbija.1244 fancy, -> #1240, spantic
ŮŢ> Dakle samo pošteno ;) Ko o čemu, Đinđić o poštenju. Prvi put da mislim da bi umesnije bilo da baba nešto kaže... ▄▀▄▀ tagline: Licky boom boom down..!
srbija.1245 v.nesic, -> #1225, voki
> S obzirom na pismenost koja hara Srbijom nije isključeno da > pomenuta "grupa građana" dobaci kojeg poslanika u svojoj izbornoj > jedinici ;) Nije ni SPS lud, pusti li ih dva puta u istom dnevniku da se neko ne bi zbunio i pomešao ih sa SPS-om.
srbija.1246 v.nesic, -> #1237, mstanic
> Ovo nam baš i ne treba u PAD-u. > Mogao si okačiti fajl uz poruku pa kome (tako) treba nek' > skida. Ma daj, bilo je toliko sitno da bi me mrzelo da ulazim u NC da bi ga pogledao :)
srbija.1247 stigor, -> #1241, veca
>>žula sam tekst na B92 i jedino što mogu da kažem je bljak! >>Prostakluk na nivou :( O ukusima ne vredi raspravljati ... ;))) Mada su u spotu iskoristili istinski sleng, onaj iz naroda, sto bi se reklo ...
srbija.1248 stigor, -> #1242, mpaunovic
>> Inače, spot je dobar po mom mišljenju, ali ga >>unakaradjuje oni pištanje. Trebalo je da puste imenice >>i glagole, malogradjani se i ovako zgroze poput Vece, >>a za ostatak publike spot bi bolje zvučao. Spot je sasvim nesto novo, za razliku od onih monotonih ... Pistanje su narucili "oni", ipak je PTC njihov, i nedaj boze da se pojavi koja psovka, dnevnik gledaju i deca ... ;)))
srbija.1249 dejanr, -> #1248, stigor
>> i nedaj boze da se pojavi koja psovka, dnevnik gledaju i deca ... ;))) Jeste, deca su navikla da gledaju unakažene leševe, ali psovku da čuju... propade im vaspitanje za vjeki vjekov ;)
srbija.1250 stigor, -> #1249, dejanr
>> i nedaj boze da se pojavi koja psovka, dnevnik gledaju i deca ... ;))) >>Jeste, deca su navikla da gledaju unakažene leševe, ali psovku da čuju... >>propade im vaspitanje za vjeki vjekov ;) Ih, navikla? ;)) Cak stavise, ne propustaju taj termin ... :) Sta je to vaspitanje? (mislim u Srbiji) ... :))
srbija.1251 bojt, -> #1244, fancy
>> Dakle samo pošteno ;) U Beogradu - možda. ;) U provinciji bi moglo da bude vrrrlo neoprezno, sobzirom na score od pre godinu dana. ;>
srbija.1252 maverick, -> #1244, fancy
C> ŮŢ> Dakle samo posteno ;) C> C> Ko o cemu, Dindic o postenju. C> Prvi put da mislim da bi umesnije bilo da baba nesto kaze... C> C> ▄▀▄▀ tagline: Licky boom boom down..! Djindjic i postenje?! Pa kako je on dobio para za svoju predizbornu kampanju plus lekove koje deli? "Posteno"?
srbija.1253 veca, -> #1247, stigor
>> O ukusima ne vredi raspravljati ... ;))) Vredi! Možda čuješ mišljenje koje će ti pokazati i drugu stranu medalje. To ne znači da će te ono naterati da promeniš svoje mišljenje , ali je svakako korisno, ako ništa kao informacija da postoje i drugačija viđenja. >> Mada su u spotu iskoristili istinski sleng, onaj iz naroda, sto bi >> se reklo ... Ako na taj način misle da se dodvore narodu, nemam šta da dodam. To što je neko prost, ne znači da ga treba podržavati. Kad su svojevremeno Brenu pitali zašto diže noge na bini, odgovorila je: zato što to moja publika od mene traži. Ajde! A zašto to od Madam Piano publika ne traži? Ili, zašto od mene niko ne očekuje da pišem tekstove za narodnjake? Elem, DEPOS opet greši, kao što je grešio i Panić prošle godine. Pokazujući narodu kakav je, samo gubi. Vuk se poziva na pismene, i kaže da će samo nepismeni glasati za SPS (a takvih je nažalost, mnogo), pa kako onda on računa da dobije izbore sa ovakvim izjavama? vređajući one koji se eventualno kolebaju. žujem iste komentare kao i prošle godine, sa juga Srbije: on će nama da kaže da smo nepismeni, sad zainat neću da glasam za njega! A pogledajte kako SPS radi: (parafraziram) naš narod je pametan, i zna za koga će glasati, uvek je znao da razluči šta je dobro, a šta loše etc. Dakle, podilazi mu, (narodu - glasačima) i veoma je siguran u sebe (na stranu šta i kako radi, bitne su izjave koje obezbeđuju glasove). Na prethodnu poruku, mpaunovića, nemam potrebe da repliciram. Onakva kakva je, (poruka) sama po sebi, dovoljno govori o autoru iste.