razno.434giuliano,
Da li neko ima mod za Quake 2
koji simulira mrezno igranje?
Kao sto ima u sebi Unreal?
Ako nije tesko i veliko neka
mi baci na mail,a ako je veliko
onda barem adresa sa koje mogu da skinem to.
Pozdrav.
razno.435karlos,
e ajde ako neko ima igrice za Windows
neka baci koju....
...sve jedno...karte,logicke,sportske,...nije bitno...
...hvala...
...moze i na mail....
razno.436sane,
-> #434, giuliano
Simulira mrezhno igranje? To mu dodje bot, ukucaj quake2
+bot(s) i skidaj, najrasprostranjeniji je eraser bot, a najbolji je (po
prichi sam chuo, nisam probao) gladiator bot.
Al' sve u svemu, igranje sa botovima je sranje, glupavi su i
posle jednog vremena tachno znash gde cje koji da ide..
razno.437ventura,
-> #436, sane> Al' sve u svemu, igranje sa botovima je sranje, glupavi su i
> posle jednog vremena tachno znash gde cje koji da ide..
ocigledno nikada nisi igrao sa bot-ovima...
ja sam se oprobao sa eraser bot-om i mogu da ti kazem kada igras vise od
2 sata sa njima, postaju nepobedivi... nakon 1-2h igre ne promasuju nijednom
brzi su ... kopiraju tvoje pokrete.. tako da imaju solidnu bazu pokreta i
nemozes ih predvideti...
razno.438giuliano,
-> #436, saneHvala ti za info...
Uspeo sam da pronadjem taj EraserBot
al` je ogroman tako da sam digo ruke od toga...
razno.439gdown,
-> #435, karlosGD> e ajde ako neko ima igrice za Windows
cd windows\fun
pa izoli ;)
razno.440sfilip,
-> #437, ventura> 2 sata sa njima, postaju nepobedivi... nakon 1-2h igre ne promasuju
>nijednom
> brzi su ... kopiraju tvoje pokrete.. tako da imaju solidnu bazu pokreta i
> nemozes ih predvideti...
shta, kad igrash protiv mnogo njih ili protiv jednog?
Ako igrash protiv jednog mozhesh do sutra igrati, nikad netje valjati...
razno.441ventura,
-> #440, sfilip> > 2 sata sa njima, postaju nepobedivi... nakon 1-2h igre ne promasuju
> >nijednom
> > brzi su ... kopiraju tvoje pokrete.. tako da imaju solidnu bazu pokreta i
> > nemozes ih predvideti...
>
> shta, kad igrash protiv mnogo njih ili protiv jednog?
> Ako igrash protiv jednog mozhesh do sutra igrati, nikad netje valjati...
sa jednim je dosadno.. ja igram sa osmoricom...
razno.442junior,
:: Izbor najboljih igara sezone 98/99
Dakle, dame i gospodo, polako se bliži vreme za drugi, tradicionalni ;)
izbor najbolje igre protekle sezone. Of kors, najbolje igre ćete opet
imati čast da birate vi.
Dosta igara je bilo aktuelno ove godine, tako da molim neke savesne igrače
da mi pošalju poveće spiskove igrica na mail, po mogućnosti sa napomenom u
koji tip spada igra kao i firmom koja je napravila igricu.
Neke igre će biti ponovo učestvovati na izborima ;), kao Quake II npr. koji
je prošle godine završio tek kao 8. dok cenim da će ove godine biti mnogo
bolje rangiran, mada mu žestoku konkurenciju prave FIFA99 (više se neće
rasipati glasovi na WC i RTWC kao kod FIFE98;), Age of Empires: Rise of
Rome i mnoge, mnoge druge.
Naravno, Stars! NEĆE UČESTOVATI VIŠE NIKAD .. bar ne dok sam ja živ ;)
Čim se sastave spiskovi igrica po kategorijama, prelazimo na glasanje po
istom principu kao i prošle godine. Za kraj, još jednom molba za sve da
ne šalju svoje predloge igrica u konferenciju, već u mail.
A evo i najbolje rangiranih igrica sa prošlog turnira (potpuni spiskovi
su u konferenciji igre.3, poruke 8.1618 i 8.1713):
* Najbolja igra sezone 97/98:
1. Curse of Monkey Island (LucasArts) .................................. 110
2. Stars (Empire Interactive) .......................................... 108
3. Age of Empires (Microsoft) .......................................... 68
4. Tomb Raider II (Core) ............................................... 55
5. Worms 2 (Team17) .................................................... 52
6. Starcraft (Blizzard) ................................................ 47
7. Fifa WC 98 (EA) ..................................................... 44
8. Quake II (Id) ....................................................... 41
9. Red Alert (Westwood Studios) ........................................ 37
10. Diablo (Blizzard) ................................................... 33
* Najbolja igra u kategoriji: Avanture
1. Curse of Monkey Island (LucasArts) .................................. 117
2. Blade Runner (Westwood) ............................................. 59
3. Meaning of Life of Monty Python (7th Level) ......................... 58
* Najbolja igra u kategoriji: Arkade
1. Quake II (Id) ....................................................... 84
2. Worms 2 (Team17) .................................................... 82
3. Tomb Raider II (Core) ............................................... 74
* Najbolja igra u kategoriji: Simulacije
1. Balls of Steel (Pinball Wizards) .................................... 47
2. F22 Raptor (NovaLogic) .............................................. 40
3. Battlezone (Activision) ............................................. 30
* Najbolja igra u kategoriji: Sportske simulacije
1. Fifa WC 98 (EA) ..................................................... 93
2. Fifa RTWC 98 (EA) ................................................... 57
3. NBA Live 98 (EA) .................................................... 57
* Najbolja igra u kategoriji: Strategije
1. Age of Empires (Microsoft) .......................................... 81
2. Starcraft (Blizzard) ................................................ 77
3. Red Alert (Westwood Studios) ........................................ 50
* Najbolja igra u kategoriji: FRP
1. Diablo (Blizzard) ................................................... 109
2. Might & Magic VI (New World) ........................................ 72
3. Fallout (Interplay) ................................................. 65
razno.443simce,
-> #442, junior> Naravno, Stars! NECE UCESTOVATI VISE NIKAD .. bar ne dok sam ja
> ziv ;)
Ah, josh ste nas prevarili proshli put! :))
Zavrshili glasanje u 4 ujutru.. mislim stwaaarno.. ;)
razno.444sfilip,
-> #442, junior>Naravno, Stars! NECE UCESTOVATI VISE NIKAD .. bar ne dok sam ja ziv ;)
e onda netjesh josh dugo, tako mi bicepsa ;)
dakle, ubaci JaggedAlliance2
razno.445dselic,
-> #442, junior> Naravno, Stars! NEĆE UČESTOVATI VIŠE NIKAD .. bar ne dok sam ja živ ;)
Eeee, ali uskoro izlazi Stars! Supernova koji će biti još veći,
bolji, i zarazniji. ;) Ako Sezam preživi sledeću godinu, zna se koja
će igra da pobedi. ;>
Dan
razno.446sfilip,
-> #445, dselic> Eeee, ali uskoro izlazi Stars! Supernova koji ce biti jos veci,
> bolji, i zarazniji. ;) Ako Sezam prezivi sledecu godinu, zna se koja
> ce igra da pobedi. ;>
vreme je da osnujemo savez za promene i podrshku stars!u.
Jednostavno ovo tlachnje vishe se ne mozhe da se izdrzhi, neke stvari su
neophodne.
Kao prvo zheleo bih da istaknem koji su osnovni principi saveza, i osnovne
stvari koje zhelimo da ostvarimo.
...
ode mi jebeno vreme...
nastavicu neki drugi put
ali prva tachka je
- linchovati juniora i dovesti na vlast novu, poshtenu vladu ;)
razno.447.lex.,
-> #442, juniorPredlozi? Samo jedan...
Jagged Alliance 2
Izdavač TalonSoft, pravio Sir-Tech Canada, žanr strategija.
:)
razno.448junior,
Uz poruku ide viewer za gledanje UHS fajlova, jer ću često slati rešenja
raznih igara u .uhs formatu. Evo i detaljnije od autora:
UHS
The Universal Hint System is a program designed to show user-created HINTS
about how to complete a game. (aka Walkthrough or Solve). The program
allows users to view only the hints they need, rather than spoiling the
entire game. This program is required to view files with the .uhs
extension.
uhsw9540.ziprazno.449karlos,
-> #439, gdown
pa to je ok ali tamo ima par razlicitih igrica i
gomila sranja...
ja samo kazem ako neko ima...neka baci ili ovde ili na mail...
razno.450sfilip,
-> #449, karlos> ja samo kazem ako neko ima...neka baci ili ovde ili na mail...
chovek ti je na fin nachin rekao da ne smarash ;)
sve nove igre bre velike su, nesrecno velike, ne vidim ko bi bio lud a ovde
bash tebi uploaduje deset megabajta na 14.400 modemima...
Nego, ako imash internet ti skokni recimo na www.exxtreme3d.co.yu i pogledaj
neki link za tako neku manju igru. Recimo ja sam nedavno skinuo demo Deer
Avengera, mnogo dobra ideja (iako stupidna igra). U ulozi si pobesnelog jelena
koj sveti svoju jelen_ribu (jelenu?) ubijenu od strane lovaca. Parodija na
Deer Hunter :)
Imash tako gomilu igara na netu... i ne smaraj vishe ;)
razno.451dr.mengele,
-> #446, sfilip>>ali prva tachka je
>> - linchovati juniora i dovesti na vlast novu, poshtenu vladu ;)
Ne slazem se.
Prva tacka je:
- linchovati starsovce i pustit da vlast radi svoj posao!
razno.452sfilip,
-> #451, dr.mengele>Ne slazem se.
ko je tebe ishta pitao ;)
razno.453junior,
-> #446, sfilip> ali prva tachka je
> - linchovati juniora i dovesti na vlast novu, poshtenu vladu ;)
Nema problema. Ako tako želite, sam ću se povući.
razno.454sfilip,
-> #453, junior>> - linchovati juniora i dovesti na vlast novu, poshtenu vladu ;)
>
>Nema problema. Ako tako zelite, sam cu se povuci.
ne mozhe. samo ako hoces i sam da se linchujesh ;)
btw, de je smajli?
razno.456junior,
-> #454, sfilip> ne mozhe. samo ako hoces i sam da se linchujesh ;)
> btw, de je smajli?
Nema smajlija. Ako niste zadovoljni, uopšte nije problem.
razno.457sfilip,
-> #456, junior>> ne mozhe. samo ako hoces i sam da se linchujesh ;)
>> btw, de je smajli?
>
>Nema smajlija. Ako niste zadovoljni, uopste nije problem.
onda molim gospodina moderatora da primi moje puno izvinjenje. Isto tako ga
molim da ubaci Stars! u glasanje, ako se vec zalaze za neko postenje i pravdu.
Bez brige, prvi necu glasati za Stars! nego za JA2 :)
razno.458dr.mengele,
-> #452, sfilip>Ne slazem se.
ko je tebe ishta pitao ;)
_____
Sata ima da me ko sta pita? Mislim ovo glasanje je moja ideja.
Ali nije moja ideja bila da paheujemo sve sezamovce da glasaju za
starse da bi vas sacica zaljubljenika upropastila glavni cilj
glasanja.
razno.460giovanni,
Izašao je demo Unreal Tournament-a. Fajl je jedva nešto preko 50 MB tako
da verujem da vam neće biti teško da to skinete i okačite ovde. ;)
razno.461junior,
-> #460, giovanni> Izašao je demo Unreal Tournament-a. Fajl je jedva nešto preko
> 50 MB tako da verujem da vam neće biti teško da to skinete i
> okačite ovde. ;)
Ma bih ja, al' je problem sa diskovima..;)
Nego, ti javi utiske kad ga istestiraš.
razno.462indi,
-> #436, sane-> +bot(s) i skidaj, najrasprostranjeniji je eraser bot, a najbolji je (po
-> prichi sam chuo, nisam probao) gladiator bot.
skidaj sta, odakle?
ja sam probao sa
quake2 bot
i kaze mi
unknown command bot
da li je neki fajl potreban za simulaciju mreznog igranja?
razno.463ventura,
-> #462, indi> da li je neki fajl potreban za simulaciju mreznog igranja?
naravno.. eraser bot je nekih 30-tak megabajta...
razno.464indi,
-> #463, ventura->> da li je neki fajl potreban za simulaciju mreznog igranja?
-> naravno.. eraser bot je nekih 30-tak megabajta...
gde moze da se nadje?
razno.465dselic,
-> #464, indiSubject: Eraser Bot
> gde moze da se nadje?
Od domaćih sistema, na SezamPro-u, negde u konfi Igre. Ako imas
pristup internetu, uradi pretragu preko tvog omiljenog search
engine-a.
Dan
razno.466junior,
-> #81, simce> iii.. kad pochinje glasanje?
Nadao sam se malo većem odzivu u mailu, što se tiče predloga, ali
kako ih nema, moraćemo da se snalazimo sa ovim što imamo. Uskoro
će biti napravljeni kompletni spiskovi, a onda počinje izborno ludilo :)
razno.467shone.,
E ajde ako neko ima neka posalje igru mancester united (mnogo stara
igra) zauzima negde oko 1 mb.
c ya
razno.468sfilip,
i, kace glasanje? Hajde, neodugovlaci gos'n moderator, ionako su rezultati
izvesni... ;)
razno.469junior,
A posle moderator zabušava .. majku vam ;)
Biće i glasanja, dajte mi još malo vremena .. u međuvremenu, predlozi
su i dalje dobrodošli na mail.
razno.470mango,
Secate se turnira robota? Sta kazete da se ponovo organizuje?
razno.471fraudator,
-> #470, mangoe, to sa robotima mi nikad nije bilo jasno
ajde malo detaljnije o tome, poshto mi zvuchi ql a ne znam kako se
radi :(
kolikos am razumeo, treba svako da napishe karakteristike svog
robota il tako neshto
ma, da ja ne lupam ovde , shaljite objashnjenje i primer nekog
napravljenog robota
ajde fala unapred
razno.472sfilip,
subj: 3d akceleratori.
Def: 3d Akcelerator je hardver (deo graficke kartice, poput Rive128 ili
samostalno parce poput vudua) koji obavlja odredjeni deo posla transformacije
3d podataka, obavlja ga brze od procesora jer je za to optimizovan i oslobadja
procesor muke.
3d akcelerator mozhe obavljati razlicite delove posla pretvaranja podataka u
sliku dok je zadatak drajvera (d3d??.dll, opengl32.dll..) da iskoristi ono sto
3dakcelerator radi hardverski i da softverski uradi ostalo.
Graficke (ili samo) 3d karte tipa Riva128-TNT-TNT2-VANTA, Vudu1-2-3, intel 740i
(mozda nije taj broj), S3Neshto, Matrox G400-G600 i josh par njih imaju
prilicno kompletnu podrsku drajvera, na oba bitna polja (Direct3D i OpenGL), i
od njih je uvek moguce ocekivati da ce sliku prikazati pa ako 3d hardver ne
radi neki posao onda ce ga softver u drajveru (naravno sporije) zameniti.
Neke starije karte imaju u nazivu 3d medjutim taj 3d hardver sto na sebi imaju
nije dovoljno podrzan od strane drajvera niti su drajveri dovoljno kompletni
da ispune zahteve Direct3d, OpenGL ili slicnih (miniGL) standarda a posto
nijedan proizvodjac igara nije lud da igru programira za svaku pojedinacnu
nestandardnu 3d graficku kartu onda jednostavno te mogucnosi karte nisu uopste
iskorishtene.
Kao refencu kod proveravanja minimalne drajverske podrzhanosti graficke treba
jednostavno startovati Quake2 :)
razno.473junior,
-> #472, sfilip> Kao refencu kod proveravanja minimalne drajverske podrzhanosti
> graficke treba jednostavno startovati Quake2 :)
E, ajde ono kao, pravac pc.hard, tema testovi ili tako nešto, šta
već ima .. bilo šta, samo nešto što ja ne pratim. Bre, na pro-u u
konferenciji igre ima recimo 10k poruka. Od toga je 5k na temu 3d
kartica. Nema šanse da ja to dozvolim ovde.
(inače 2-3k je na temu flajt simulatora, a ostatak su normalne;)
razno.474sfilip,
-> #473, junior>E, ajde ono kao, pravac pc.hard, tema testovi ili tako nesto, sta
>vec ima .. bilo sta, samo nesto sto ja ne pratim. Bre, na pro-u u
>konferenciji igre ima recimo 10k poruka. Od toga je 5k na temu 3d
>kartica. Nema sanse da ja to dozvolim ovde.
ma ne kenjaj, ko josh od igracha prati pc.hard. Ko josh uopshte prati pc.hard.
U stvari kad bolje razmislim ko prati i igre ;)
>(inace 2-3k je na temu flajt simulatora, a ostatak su normalne;)
stvarno? Pravi ljudi! odo' ja na pro :))
ionako sam ga uplatio zbog yu interneta tj starkrafta :)
razno.475van.gogh,
E ljudi ono kao...zamoljen sam da nabavim dve STARE IGRE pa reko da
se ovdi obratim... ;)
Daklem...treba mi...
1.) Eye Of The Beholder III
2.) Gate 2 savage frontier
Pa ako nije problem bacite na mail il' u grupu...
U ostalom jel' ima neko ovo BRE uopste ?! ;))
razno.476vitez.koja,
-> #470, mango#=> Secate se turnira robota? Sta kazete da se ponovo organizuje?
Hura, hura... tak se radujem...
sk
razno.477vampire,
-> #475, van.gogh>Daklem...treba mi...
>
>1.) Eye Of The Beholder III
Bre...pa ja trazim i prvi i drugi i treci deo te igre od ko zna
kad, i niko nije hteo da okachi nigde...
Ustvari trazio sam gomilu igara....zaboravi, sezamovci nisu
naklonjeni slanju igara preko modema :}
Jel tako?
razno.478ventura,
Dali ima neko A4 GamePad, neznam koji je model, beli je
i ima 5-6 prekidaca u sredini... u al sam objasnio :)
uglavnom, treba mi sema gde ide koja zica posto imam jedan takav ali
pokidan...
razno.479jones,
Ima li neko oxyd-book za igru Oxyd koja se inace nalazi u
diru (dos\fun) ?
razno.480van.gogh,
-> #477, vampireVA>zaboravi, sezamovci nisu
VA>naklonjeni slanju igara preko modema :}
VA>
VA>Jel tako?
Pa nije...ja sam ono kao...u svoje vreme slao po nesto...a takve
igre su beda...ono kao...malo zauzima...
razno.481simce,
Glasanje? :)
razno.482giuliano,
Da li neko zna kako se
oslobadjaju svi autici i staze
u Re-Volt ?
razno.483junior,
-> #481, simce> Glasanje? :)
Počinje sutra :)
razno.484junior,
:: Izbor najboljih igara sezone 1998/99
Sutra (ili možda već večeras) počinje drugi, tradicionalni izbor
najboljih igara protekle sezone. U ovogodišnjem izboru nema nijedne
od 3 najbolje plasirane igrice protekle sezone, sem nastavka Age of
Empiresa (lični favorit vašeg moderatora;) koji ovim putem dobija
besplatnu reklamu :)
Igara je znatno manje nego protekle godine, nešto ste se stisli sa
predlozima, mnogim igrama nisam ušao u trag ko ih je pravio :) ali
sve u svemu, evo spiska pa vi navalite na glasanje.
ps. special thanx to legolas za pomoć pri sastavljanju spiska.
Avanture:
1. Asteroids (Activision)
2. Blood II (GT Interactive)
3. Descent 3 (Parallax Software)
4. Delta Force (Nova Logic)
5. Expandable (Rage)
6. Halflife (Valve Software)
7. Heretic II (Activision)
8. Kingpin (Xatrix)
9. Rainbow Six
10. Star Wars: The Phantom Menace (LucasArts)
11. Thief (Eidos)
12. Tomb Raider III (Eidos)
Arkade:
1. Croc (Fox Interactive)
2. Grim Fandango (LucasArts)
3. Imperalialism 2 (Mindscape)
4. Kings Quest VIII (Sierra)
5. Myth 2 (GT Interactive)
6. Outcast (Appeal)
7. Pandemonium 2 (Crystal Dinamics)
8. Sanitarium (ClickBoom)
9. Starcraft: Brood War (Blizzard)
10. Quake 2 (ID)
11. Quest For Glory V (Sierra)
12. Tarzan (Disney)
13. The X Files (Fox Interactive)
Simulacije:
1. F18 Korea (Empire)
2. F16 (Nova)
3. Midtown Madness (Microsoft)
4. Mig 29 (Nova)
5. Motorhead (Gremlin)
6. Need For Speed III (Electronic Arts)
7. SimCity 3000 (Maxis)
8. Star Wars: Racer - Episode I (LucasArts)
9. Star Wars: Rogue Quadron 3D (LucasArts)
10. Star Wars: X Wing Alliance (LucasArts)
Sportske Simulacije:
1. Actua Soccer 3 (Gremlin)
2. Premier Manager 99 (Gremlin)
3. Championship Manager 3 (Eidos)
4. Motoracer 2 (Electronic Arts)
5. Fifa 99 (Electronic Arts)
6. NBA Live 99 (Electronic Arts)
7. NHL Hockey 99 (Electronic Arts)
8. Actua Ice Hockey 2 (Gremlin)
Strategije:
1. Age of Empires: Rise of Rome (Microsoft)
2. Alpha Centauri (Firaxis Games)
3. Caesar III (Cendant)
4. Civ: Call to Power (Activision)
5. Commandos: Beyond The Call of Duty
6. Dune 2000 (Westwood)
7. East Front (Empire)
8. Hidden & Dangerous
9. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech)
10. Krash Kill and Destroy 2
11. Peoples General (SSI)
12. Populous III
13. Settlers III (Blue Byte)
14. Tiberian Sun (Westwood)
FRP:
1. Baldur's Gate (Interplay)
2. Dungeon Keeper 2 (Bullfrog)
3. Heroes of Might & Magic III (New World)
4. Fallout 2 (Interplay)
5. Might And Magic 7 (New World)
razno.485.lex.,
-> #484, juniorDobro je što među "avanturama" nema nijedne prave avanture...
Doduše, jedna se našla među arkadama - Grim Fandango. ;)
Ah... Tu je i King's Quest 7.
A i par strategija kao što su Dungeon Keeper2, Starcraft, Myth2
i Imeprialism2 su sad arkade...
I kojim kriterijumom su Heretic II i Blood II avanture, a
Quake II arkada? Glupo pitanje, verovatno istim onim kojim su
Dune2k i Tib. Sun strategije, a Brood War je arkada. ;)
Šta je uopšte ta arkada? Ono što puca bokserima? ;)
BTW, i pored (možda) blago sarkastičnog tona ;) ovo je dobronamerna
kritika koja bi trebalo da posluži savesnom moderatoru u boljem
pravljenju votea večeras. :)
A da...
Hidden & Dangerous - Talon Soft + neki Česi ;)
Populous III - Bullfrog naravno :)
razno.486sfilip,
-> #484, junior> 9. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech)
, talonsoft je izdavach (i to ne jedini) a sir tech je firma koja ga
je pravila.
(smirujem se. vratjam se i brishem ono "Some jedan" sa pochetka poruke)
;)
razno.487sfilip,
-> #485, .lex.>Conf:IGRE.4>Zeko> page .le
>Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
>Poruka: gledam sad
>Poruka: i smejem se shta je stavio...
>Poruka:
>.lex.: ma to je onaj legolas
>.lex.: pingvin
>.lex.: ;)
jebote, stvarno :)) starkraft arkada. Grim Fandango, avantura u kojoj nema ni
a od arkade u istoj klasi :))
Ko je sastavljao ovu listu, i stavio najbolju avanturu 98me medju arkade mora
da se veoma razume u igre a time i u zhivot i sve ostalo... ;)
ko god nije igrao GrimFandango odma' da ga iznajmi! Ajde, marsh sad svi na
radne zadatke ;)
razno.488.lex.,
-> #487, sfilip=> Ko je sastavljao ovu listu, i stavio najbolju avanturu 98me medju
=> arkade mora da se veoma razume u igre a time i u zhivot i sve ostalo
Tako je Phyko, reci ti njima! Igre su 42! :)
A Jagged Alliance 2 je više od 42! ;)
razno.489sfilip,
-> #488, .lex.>Tako je Phyko, reci ti njima! Igre su 42! :)
shta, kao nisu? ;) Ne, zaista. Meni bar. Sa jedne ili sa druge strane :)
Mozhda postoji par stvari zbog kojih bi se odrekao dobre partije starkrafta
ili besprekidnog petodnevnog igranja jaggeda ali kada prirodni nagoni ustupe
mesto zdravom razumu igre uvek ostaju 42 ;)
>A Jagged Alliance 2 je vise od 42! ;)
Da, JA2 tje biti i 1. ;)
razno.490.lex.,
-> #489, sfilip=> Da, JA2 tje biti i 1. ;)
Pa... Kad nema Stars!a da mu bude konkurencija... ;)
razno.492the.edge,
-> #484, juniorJedna mala ispravka:
Grim Fandango ne spada u arkadne, vec se radi o zescoj avanturi.
Kings quest takodje - samo za njega nemam konkretne informacije, jer me KQ
serije uzasno smaraju, ali koliko ja znam - to je takodje bila velika
avantura.
AcCeSS DeNiED
razno.493byte,
otju i ja malo da se bunim ;)
<.>Avanture:
<.>
<.> 1. Asteroids (Activision)
a-a.. chista arkada.
razno.494junior,
-> #487, sfilip> Ko je sastavljao ovu listu, i stavio najbolju avanturu 98me medju
> arkade mora da se veoma razume u igre a time i u zhivot i sve
> ostalo... ;)
Ovog puta ću napraviti izuzetak i preturiti spisak. Priznajem svoju
grešku, ali do nje je došlo ISKLJUČIVO zbog vaše neaktivnosti prilikom
sastavljanja spiska. U odnosu na prošlu godinu došlo mi je 10x manje
mailova, sa nepotpunim podacima. Neko mi napiše e stavi tu i tu igru
na glasanje. Koja bre igra, prvi put čujem za nju :) Nema imena proizvođača,
za žanr moram da bajam...
More, pazi 'vako. Preturiću spisak, a vi (koji ste se bunili) gubite
određene privilegije. Nije to ništa strašno, samo ste malo potrošili
kredit.
Ukoliko ima još zamerki, primam večeras do ponoći. Sutra ide _finalni_
spisak.
razno.498junior,
:: Izbor najboljih igara sezone 1998/99 (2. put;)
Evo konačnog spiska za glasanje, koje će nadam se početi sutra.
FRPa više nema :)
Ovog puta veeeeeeelike zahvalnice lexu, koji dobija kredit za
razliku od nekih kojima se brišu poruke..;>
Avanture:
1. Baldur's Gate (Interplay)
2. Fallout 2 (Interplay)
3. Grim Fandango (LucasArts)
4. Halflife (Valve Software)
5. Kings Quest VIII (Sierra)
6. Might And Magic 7 (New World)
7. Outcast (Appeal)
8. Sanitarium (ClickBoom)
9. Star Wars: The Phantom Menace (LucasArts)
10. Quest For Glory V (Sierra)
11. The X Files (Fox Interactive)
12. Thief (Eidos)
13. Tomb Raider III (Eidos)
Arkade:
1. Aliens vs. Predator (Rebellion)
2. Asteroids (Activision)
3. Blood II (GT Interactive)
4. Croc (Fox Interactive)
5. Delta Force (Nova Logic)
6. Descent 3 (Parallax Software)
7. Expandable (Rage)
8 Grand Theft Auto (DMA)
9. Heretic II (Activision)
19. Kingpin (Xatrix)
11. Pandemonium 2 (Crystal Dinamics)
12. Quake 2 (ID)
13. Rainbow Six
14. Tarzan (Disney)
Simulacije:
1. F18 Korea (Empire)
2. F16 (Nova)
3. Midtown Madness (Microsoft)
4. Mig 29 (Nova)
5. Motoracer 2 (Electronic Arts)
6. Motorhead (Gremlin)
7. Need For Speed III (Electronic Arts)
8. SimCity 3000 (Maxis)
9. Star Wars: Racer - Episode I (LucasArts)
10. Star Wars: Rogue Quadron 3D (LucasArts)
11. Star Wars: X Wing Alliance (LucasArts)
Sportske Simulacije:
1. Actua Ice Hockey 2 (Gremlin)
2. Actua Soccer 3 (Gremlin)
3. Championship Manager 3 (Eidos)
4. Colin McRae Rally (Codemasters)
5. Fifa 99 (Electronic Arts)
6. NBA Live 99 (Electronic Arts)
7. NHL Hockey 99 (Electronic Arts)
8. Premier Manager 99 (Gremlin)
9. Toca 2 (Codemasters)
Strategije:
1. Age of Empires: Rise of Rome (Microsoft)
2. Alpha Centauri (Firaxis Games)
3. Caesar III (Cendant)
4. Civ: Call to Power (Activision)
5. Commandos: Beyond The Call of Duty (Eidos)
6. Dune 2000 (Westwood)
7. Dungeon Keeper 2 (Bullfrog)
8. East Front (Empire)
9. Heroes of Might & Magic III (New World)
10. Hidden & Dangerous (Talonsoft)
11. Imperalialism 2 (Mindscape)
12. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech)
13. Krash Kill and Destroy 2
14. Myth 2 (GT Interactive)
15. Peoples General (SSI)
16. Populous III
17. Settlers III (Blue Byte)
18. Starcraft: Brood War (Blizzard)
19. Tiberian Sun (Westwood)
razno.499mango,
Ne priznajem izbore, nista bez OEBSa :)) Takodje zahtevam smenu juniora, kao
preduslov za raspisivanje fer i postenih izbora :) Peticija za smenu juniora
se moze potpisati ovde u konferenciji (dakle javno) ili njemu licno na mail.
Ako zelite i da se obracunate sa njim, to mozete uciniti sutra posle podne.
Recimo junioru ISTORIJSKO NE!
razno.500sfilip,
-> #499, mango>Recimo junioru ISTORIJSKO NE!
istorijsko ne. ;)
razno.501junior,
-> #500, sfilip> istorijsko ne. ;)
E, fiko, kaži mi samo koji su tvoji lični favoriti u ovom izboru?
Čisto da osiguramo fer izbore ;>
razno.502sfilip,
-> #501, junior>E, fiko, kazi mi samo koji su tvoji licni favoriti u ovom izboru?
>
>Cisto da osiguramo fer izbore ;>
ah, oni sa tobom na chelu ne mogu biti vishe fer nego shto vetj jesu ;)
razno.503junior,
-> #150, simce> Ah.. sad uvideh da se po kategorijama glasa.. Nishta od
> nadmetanja.. ;)
Kao i prošli put, kad se završi prvi krug glasanja i izaberu najbolje
igre po kategorijama, po 3 (4?) najbolje igre iz svake kategorije ići
će u veliko finale za izbor najbolje igre protekle sezone.
Onda ćete moći da ukrstite mačeve..;)
razno.504sfilip,
-> #503, junior>Kao i prosli put, kad se zavrsi prvi krug glasanja i izaberu najbolje
>igre po kategorijama, po 3 (4?) najbolje igre iz svake kategorije ici
>ce u veliko finale za izbor najbolje igre protekle sezone.
>
>Onda cete moci da ukrstite maceve..;)
ma meni je samo merak da AOE2 nece ni stici do finala ;)
razno.505drejk,
Ko ono beshe ima tracksuit manager, i da li ga josh ima na sezamu i
gde?
razno.506junior,
-> #504, sfilip> ma meni je samo merak da AOE2 nece ni stici do finala ;)
Naravno da neće kad ni ne učestvuje u ovogodišnjem izboru ;)
Ali već sledeće godine..
A ako si mislio na Rise of Rome, stići će on, ne brini se.
razno.507misery,
Jel`te,a kako se glasa???
razno.509drejk,
Tracksuit manager ima extenziju .dsk, koji je to emulator i gde da
ga nadjem (na sezamu).
razno.510sfilip,
-> #506, junior>A ako si mislio na Rise of Rome, stici ce on, ne brini se.
znash ti na shta sam ja mislio ;)
razno.511junior,
-> #507, misery> Jel`te,a kako se glasa???
Glasa se komandom "vote".
razno.512stex,
Ajd neka neko posalje igru Bubble Bobble.
Nekad davno sam je igrao na komodoru i
najdalje mi je bilo do 99-og nivoa. Nameracio sam
se da je predjem.
PLS
razno.515misery,
Zasto ne mogu da se salju fajlovi ovde...Ono
ja posaljem dastoteku i ono stigne do 100% i
taman da kaze Transfer Complete on tu zakoci
??? U cemu je stvar ?
razno.516junior,
-> #515, misery> Zasto ne mogu da se salju fajlovi ovde...Ono
> ja posaljem dastoteku i ono stigne do 100% i
> taman da kaze Transfer Complete on tu zakoci
> ??? U cemu je stvar ?
Zato što sam zamolio sve da igrice i slične stvari, kao i dogovore
o njima idu _u mail_. Ti si završio transfer, i sistem je pokušao
da prikači fajl uz poruku, ali nije uspeo jer sam ja poruku već
obrisao.
Molim sve, još jednom, da ubuduće igrice kače u mail, a pogotovo da
ne šalju neke stvari koje su već slate poput emulatora za C64, koga
si ti u poruci rekao da kačiš.
razno.517mulan,
Ko voli nek' izvoli
Yamb drustvena igra mozete je sad uzeti
Ali ne zaboravite da se registrujete i da platite :))
:)
yamb98.ziprazno.518mulan,
Da zaboravio sam da kazem;
Onaj file Vedrania.ttf treba iskopirati u C:\Windows\Fonts
I onda ce te imati nas font u igri
razno.519drejk,
Dakle, CPC emulator... to je ono sto omogucava da ono, radi na
onom... ajde, malo solidarnosti...
razno.520drejk,
CPC emulator, vrlo potreban, raspisana poternica & sl.
razno.521giuliano,
Treba mi informacija...
Da li postoji BOT za Rainbow Six (onaj stari)
kao sto ga ima Unreal ili "eraser" za Quake 2 ?
Znate ono,rokanje ko na netu al` nisi na netu
nego se juris sa kompom...
Ako ima neka mi neko da adresu
odakle moze da se skine.
pozdrav.
razno.522vstan,
-> #479, jones> Ima li neko oxyd-book za igru Oxyd koja se inace nalazi u
> diru (dosĐfun) ?
Teško. Knjiga nije mogla da se fotokopira, tj. mogla je
ali nije bila od nikakve koristi u crno-beloj varijanti.
razno.523drejk,
CPC emulator??
Neko mora da ga ima..
Velika je nagrada u pitanju...
razno.524sani.,
-> #523, drejk}} Velika je nagrada u pitanju...
Besplatan smestaj u jednom divnom Mojdzeskom odmaralistu na
obroncima planine Orijen sa pogledam na granicu sa hrvatskom i jako
malo (kilometara) udaljenom od mora. U nagradu ulazi i kurs
kulinarstva, planinarenja , slobodnog solo ili grupnog pevanja i
mogucnost jedenja palachinki do proliva.
Juni , obrisacu ja poruku sutra sam :)
razno.525junior,
-> #524, sani.> Juni , obrisacu ja poruku sutra sam :)
;) Ne treba. Da se priključim apelu - daj pošaljite čoveku taj CPC
emulator, nema više smisla.
razno.526vampire,
-> #525, junior> ;) Ne treba. Da se prikljucim apelu - daj posaljite coveku taj CPC
> emulator, nema vise smisla.
Poslao sam mu. Mozete mirno da spavate. :}
(kad smo vec kod toga, jel ima meni neko da posalje police quest 2,
ili hero quest 1? :} )
razno.527drejk,
AJ, popalih se na ovaj CPC emu, dajte ako neko ima josh igara (osim
onih koje su vec slate u igre.3). A ako nema ili nece da shalje,
nek bar baci listu ili sajt di se mogu naci....
razno.528mango,
Kad ce rezultati glasanja? ;))
razno.529sani.,
-> #528, mango}} Kad ce rezultati glasanja? ;))
KAd pobedi J.A. ;)
razno.530mulan,
Da li neko zna neke shifre za
Ultimate Soccer Manager 98
Ako neko zna neka mi baci na mail
Pozdrav!!
razno.531junior,
-> #528, mango> Kad ce rezultati glasanja? ;))
Evo, čekam da nenad zatvori glasanje pa bacam rezultate. Nakon toga,
standardno, počinje izbor najbolje igre sezone - po 3 (ili 4, videću)
igre iz svake kategorije idu u veliko finale pa da stvarno vidimo
koja je to igra bila najbolja prošle godine.
(u podnaslovu, ko ima više usera - fika i neša;)
razno.532simce,
-> #531, junior> (u podnaslovu, ko ima vise usera - fika i nesa;)
uaaaaaaa lopovi.. Neka se diskvalifikuju njihovi favoriti !!!
Ne mogu da verujem da neki ljudi josh uvek varaju na ovim
glasanjima.. ua bre..
;)
razno.534sherman,
Pitanje je sledetje:
Da li tje frame-rate biti mnogo bolji na p1 200 (intel) nego na
cyrix-u 200mx, u oba sluchaja uz korishtjenje voodoo 1 kartice?
Pitanje vazhi za vetjinu igara tipa q2, voznje, znachi moto racer
2, carmaggedon 2, motorhead, nfs3 i 4...
razno.535junior,
::Izbor najboljih igara sezone 1998/99.
Završen je prvi krug glasanja, pomalo neočekivano, bar što se vašeg
moderatora tiče. Age of Empires je završio tek kao četvrti u kategoriji
strategija, dok je sve ostalo bilo manje/više očekivano.
Inače interesantno je da su se bukvalno u svakoj kategoriji izdvojili
neprikosnoveni favoriti, a o dominaciji Quake2 u kategoriji arkada, ne
treba trošiti reči.
No, pogledajte rezultate...
ps. Izbor najbolje igre sezone iliti "veliko finale" počinje za koji
dan, čim nenad pokrene vote.
Evo napokon rezultata:
Najbolja igra u kategoriji: Avanture
1. Baldur's Gate (Interplay) ........................................... 183
2. Grim Fandango (LucasArts) ........................................... 109
3. Halflife (Valve Software) ........................................... 108
4. Tomb Raider III (Eidos) ............................................. 89
5. Fallout 2 (Interplay) ............................................... 81
6. Thief (Eidos) ....................................................... 62
7. Might And Magic 7 (New World) ....................................... 41
8. The X Files (Fox Interactive) ....................................... 33
9. Star Wars: The Phantom Menace (LucasArts) ........................... 29
10. Kings Quest VIII (Sierra) ........................................... 21
11. Sanitarium (ClickBoom) .............................................. 15
12. Quest For Glory V (Sierra) .......................................... 15
13. Outcast (Appeal) .................................................... 12
Glasalo 133 korisnika.
Najbolja igra u kategoriji: Arkade
1. Quake 2 (ID) ........................................................ 186
2. Kingpin (Xatrix) .................................................... 87
3. Grand Theft Auto (DMA) .............................................. 78
4. Aliens vs. Predator (Rebellion) ..................................... 72
5. Blood II (GT Interactive) ........................................... 56
6. Delta Force (Nova Logic) ............................................ 56
7. Descent 3 (Parallax Software) ....................................... 54
8. Rainbow Six ......................................................... 47
9. Heretic II (Activision) ............................................. 40
10. Tarzan (Disney) ..................................................... 31
11. Croc (Fox Interactive) .............................................. 23
12. Asteroids (Activision) .............................................. 16
13. Pandemonium 2 (Crystal Dinamics) .................................... 14
14. Expandable (Rage) ................................................... 8
Glasalo 128 korisnika.
Najbolja igra u kategoriji: Simulacije
1. Need For Speed III (Electronic Arts) ................................ 141
2. Mig 29 (Nova) ....................................................... 106
3. SimCity 3000 (Maxis) ................................................ 98
4. Star Wars: Racer - Episode I (LucasArts) ............................ 93
5. Motorhead (Gremlin) ................................................. 80
6. Star Wars: X Wing Alliance (LucasArts) .............................. 45
7. F16 (Nova) .......................................................... 39
8. Midtown Madness (Microsoft) ......................................... 37
9. Motoracer 2 (Electronic Arts) ....................................... 34
10. F18 Korea (Empire) .................................................. 33
11. Star Wars: Rogue Quadron 3D (LucasArts) ............................. 26
Glasalo 122 korisnika.
Najbolja igra u kategoriji: Sportske Simulacije
1. Fifa 99 (Electronic Arts) ........................................... 188
2. NBA Live 99 (Electronic Arts) ....................................... 110
3. Championship Manager 3 (Eidos) ...................................... 83
4. Toca 2 (Codemasters) ................................................ 70
5. Premier Manager 99 (Gremlin) ........................................ 38
6. Colin McRae Rally (Codemasters) ..................................... 37
7. NHL Hockey 99 (Electronic Arts) .................................... 35
8. Actua Soccer 3 (Gremlin) ............................................ 32
9. Actua Ice Hockey 2 (Gremlin) ........................................ 25
Glasalo 103 korisnika.
Najbolja igra u kategoriji: Strategije
1. Starcraft: Brood War (Blizzard) ..................................... 159
2. Heroes of Might & Magic III (New World) ............................. 114
3. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech) ............................ 108
4. Age of Empires: Rise of Rome (Microsoft) ............................ 85
5. Tiberian Sun (Westwood) ............................................. 68
6. Populous III ........................................................ 43
7. Commandos: Beyond The Call of Duty (Eidos) .......................... 41
8. Caesar III (Cendant) ................................................ 39
9. Settlers III (Blue Byte) ............................................ 38
10. Alpha Centauri (Firaxis Games) ...................................... 24
11. Civ: Call to Power (Activision) ..................................... 20
12. Dune 2000 (Westwood) ................................................ 16
13. Dungeon Keeper 2 (Bullfrog) ......................................... 15
14. Imperalialism 2 (Mindscape) ......................................... 15
15. Myth 2 (GT Interactive) ............................................. 11
16. Krash Kill and Destroy 2 ............................................ 10
17. Hidden & Dangerous (Talonsoft) ...................................... 8
18. Peoples General (SSI) ............................................... 6
19. East Front (Empire) ................................................. 2
Glasalo 137 korisnika.
razno.536junior,
::Izbor najbolje igre sezone 1998/99
A evo i drugog, svečanog izbora za naj-naj-najbolju igricu prošle
godine. Kako smo ostali uskraćeni za jednu kategoriju, a i budimo
realni, kako je Age bio tek na 4. mestu međ' strategijama, odlučih
da ove godine po 4 igre iz svake kategorije idu u veliko finale ;)
Dakle, evo spiska igara koje će učestvovati u velikom finalu, a vi
se bacite na glasanje čim nenad pusti vote (očekujem tokom ovog ili
sledećeg dana). Dakle, spisak 20 igara, a samo jedna može da pobedi:
1. Age of Empires: Rise of Rome (Microsoft)
2. Aliens vs. Predator (Rebellion)
3. Baldur's Gate (Interplay)
4. Championship Manager 3 (Eidos)
5. Fifa 99 (Electronic Arts)
6. Grand Theft Auto (DMA)
7. Grim Fandango (LucasArts)
8. Halflife (Valve Software)
9. Heroes of Might & Magic III (New World)
10. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech)
11. Kingpin (Xatrix)
12. Need For Speed III (Electronic Arts)
13. NBA Live 99 (Electronic Arts)
14. Mig 29 (Nova)
15. Quake 2 (ID)
16. SimCity 3000 (Maxis)
17. Star Wars: Racer - Episode I (LucasArts)
18. Starcraft: Brood War (Blizzard)
19. Toca 2 (Codemasters)
20. Tomb Raider III (Eidos)
I malo besplatne reklame - Aaaaaaaaaaaaaaageeeeee :))
razno.537misery,
-> #534, sherman
> Da li tje frame-rate biti mnogo bolji na p1 200 (intel) nego na
> cyrix-u 200mx, u oba sluchaja uz korishtjenje voodoo 1 kartice?
> Pitanje vazhi za vetjinu igara tipa q2, voznje, znachi moto racer
> 2, carmaggedon 2, motorhead, nfs3 i 4...
Ne mnoooogo, ali ima vidljive razlike...
razno.538misery,
Ja da se pitam `vako bi bilo:
Age il` Half pitanje je sad ?
razno.539simce,
Pochelo je finale glasanja, evo pochetka liste:
> 1. Age of Empires: Rise of Rome (Microsoft)
> 2. Aliens vs. Predator (Rebellion)
> 3. Baldur's Gate (Interplay)
> 4. Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
> 5. Championship Manager 3 (Eidos)
Nadjite uljeza.. ;) Odoh glasati za njega..
razno.540junior,
-> #539, simce> Nadjite uljeza.. ;) Odoh glasati za njega..
;)))
Poništićemo ovaj vote, ionako je age slabo stajao :)
razno.541goxi,
1. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech) ............................ 35
2. Baldur's Gate (Interplay) ........................................... 26
3. Fifa 99 (Electronic Arts) ........................................... 18
4. Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)? .................................... 17
5. Grim Fandango (LucasArts) ........................................... 10
6. Grand Theft Auto (DMA) .............................................. 5
7. Age of Empires: Rise of Rome (Microsoft) ............................ 3
Koja je ovo igra pod 4. ? 'Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?', dao sam ladno
tri poena...
Goran.
razno.542.lex.,
Za one koji ne znaju, zbog sitnije greške glasanje je
restartovano. :)
Evo i poretka u trenutku restartovanja...
1. Jagged Alliance 2 (TalonSoft + Sir-Tech) .................... 53
2. Baldur's Gate (Interplay) ................................... 39
3. Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)? ............................ 32
E sad, učinite da bude sličan. :)
razno.543junior,
-> #88, sani.> Ja mislmi da ce
> 3. Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)? ........................31
> ..da pobedi ;)
Ko nije video, glasanje je počelo, prekinuto i ponovo započeto.
Sad pravac svi na biračka mesta i neka najbolji (tj. Age) pobedi ;)