PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - grafika

grafika.105 mjova,
hi, evo jedne zanimljive biblioteke za rad sa *.GIF datotekama rađena je u C-u. šule gif-lib.zip
grafika.106 mjova, -> #105, mjova
eh, zaboravih da kažem da je sve to u *.C obliku sa uputstvom za prevođenje. možda je trebalo da ide u cccc, ali ko zna...
grafika.107 ppekovic, -> #104, nesavic
>> Problem je u tome sto ja neznam ni kakav je BMP format,a kamoli >>neki >> drugi,ako znas objasni mi kakav je BMP format. To je najprostiji mogući format, tj. to je jednostavno prelikana slika memorije u fajl. Učitaj je na odgovarajuću adres (zavisi od moda u kom je slika) i eto ti slike na ekranu. Paya
grafika.108 amiler, -> #94, amiler
Opet se javljam sa istim pitanjem; da li neko ima iskustva sa programima za animaciju ANIMATOR ili 3D Studio? Ako ima molio bih da mi se javi na mail. Alek.
grafika.109 nesavic, -> #107, ppekovic
Hvala.
grafika.110 znevenic,
Može li neko da mi pomogne? Pišem program za prikazivanje PCX slika na VGA Paradise karti u 5FH modu (to je 640 x 480, 256 boja), i kad radim preko int 10H-0CH (write pixel) - sve radi, ali sporo. A, ako podatke slažem na adresu 0A000H:offs - dobijem ispravno prvih 64K, odnosno to radi do adrese 0B000H:0000, a kako dalje, bez zaglavljivanja?! Unapred hvala, Zoran
grafika.111 nkbog,
Posto se ovde raspravljalo o formatima, pa evo sourcea u C-u za PCX format. NB. pcx-c.zip
grafika.112 igor.mil,
dali postoji neki program tipa vpic koji radi sa hercules-om? pozdrav ---igor
grafika.113 drakce, -> #112, igor.mil
>> dali postoji neki program tipa vpic koji radi sa hercules-om? Ako ti je potreban za GIF format, cini mi se da najlepse slike daje GIFPRINT, mada ima mali bug. Naime, posle izlaska iz programa ne prelazi u tekstualni, nego ostaje u grafickom modu. Uz malo akrobacija i to se da srediti. Pozdrav od Dragana PS: Radi i sa svim ostalim kartama, ne samo na HGC-u gifprint.zip
grafika.115 igor.mil, -> #113, drakce
> Ako ti je potreban za GIF format... hvala pozdrav ---igor
grafika.116 igor.mil, -> #111, nkbog
nisam uspeo da shvatim kako se ovo koristi. za koji je to compiler predvidjeno. ms c?Źo uzgred, imas li gotov program za prikazivanje pcx-a na herculesu? pozdrav ---igor
grafika.117 zurh,
Konacno sam nasao BGI drajver za TVGA evo ga pa ko voli nek izvoli sasa
grafika.118 nkbog, -> #116, igor.mil
> za koji je to compiler predvidjeno. ms c? > uzgred, imas li gotov program za prikazivanje pcx-a na herculesu? Nije za MSC, nego je za AZTEC, ali nije ga tesko prepraviti (ima malo OUT intsrukcija). S obzirom da ja to upravo radim, dobices preradjen. Ono drugo nemam. NB.
grafika.119 drakce, -> #116, igor.mil
>> uzgred, imas li gotov program za prikazivanje pcx-a na herculesu? Xe, imam ja. Koristis ga sa SHOWPIC ime.pcx Pozdrav od Dragana II showpic.zip
grafika.120 bulaja, -> #112, igor.mil
> dali postoji neki program tipa vpic koji radi sa herculesom. Imam ja neki GIF viewer, ali radi ocajno. Boje emulira rasterom, sliku razvuce, od GIFa ostane taman toliko da se vidi o cemu se radi. Ali da radi - radi, kratak je i PD, pa ako ga hoces, javi. Pozdrav, Bulaja
grafika.121 igor.mil, -> #118, nkbog
Odlicno! I ja sam nameravao da pocnem da ga prekrajam, ali mi je bilo mnogo mrsko. Skoro da nema ni jednog komentar (real programers don't write comments - code is obvious ) Pozdrav ---igor
grafika.122 nesavic,
Pozdrav svima, interesuje me ima li neko neki programcic za prikazivanje .TIF formata. Unapred hvala,Nesa!
grafika.123 jtitov, -> #122, nesavic
> interesuje me ima li neko neki programcic za prikazivanje .TIF formata. Program GWS ili Graphic Workshop V5.0 from Alchemy Mindworks Inc. pored mase drugih formata (čak i WPG) ima mogućnosti da prikaže sliku u TIF formatu. Naravno ima i mogućnost konverzije iz jednog formata u drugi, itd.
grafika.124 jlaci,
Potreban mi je softver za EMULACIJU PLOTERA na HP LASER JET PLUS Dogovorit cemo se za ostalo !!!! Poruke poslati na private mail ! Pod > JLACI ! Pozdrav ICALJ <---
grafika.125 ilotina,
HI! Da li neko ima novije drajvere za Chicony graficku karticu? Pozdrav Ivan!
grafika.126 mirkot,
Evo jednog dobrog programa za konverziju grafičkih formata. Program podržava sledeće formate: screen (CGA; EGA; Hercules; VGA) MacPaint GEM/IMG (Ventura) PCX (PC Paintbrush) GIF (tm Compuserve) TIFF PostScript WPG (WordPerfect) MSP (MSP Paint) Probao sam ga, i veoma sam zadovoljan. Omogućava štampu na laserskim štampačima i radi neku vrstu DITHERING-a (po želji). Program je SHAREWARE, što se vidi iz odjavne poruke. Pozdrav, Mirko
grafika.127 vasiljevic,
-Molio bih da mi se jave ljudi koji poseduju program Flow Charting 3 ver. 1.11! Unapred zahvalan Marko (the flowing)
grafika.128 iboris,
Da li je moguce ikako "zaobici" hard lock na ACAD 11.0 ?
grafika.129 ivujanic, -> #128, iboris
;))) E pa stvarno smo zločesti! Ništa drugo nego sedneš za neki debbuger i tražiš... Pozdrav, Ivica
grafika.130 iboris, -> #129, ivujanic
A znas li ti koliko treba traziti? Mislio sam ako je neko slucajno vec "pronikao u tajne" ovog ACAD-a, da mi "malo pomogne" !
grafika.131 ivujanic, -> #130, iboris
>A znas li ti koliko treba traziti? Mislio sam ako je neko slucajno vec >"pronikao u tajne" ovog ACAD-a, da mi "malo pomogne" ! Pa ne mnogo. Ako za par dana ne uradiš ništa, vrlo verovatno da ti se neće ni isplatiti da to uradiš. S obzirom da se radi o USA software-u, vrlo verovatno da je glup, jer se i tu pokazalo da su zapadnjačke nacije nacije bez mašte. Ništa bez ovih naših geografskih širina i nama sličnih naroda (pogledaj RECOGNITU). A ako imaš nekoga ko ima Periscope ili neki slični hardware-ski dodatak za debugging, sve će ići mnogo brže... (ja ga, na žalost, nemam, X Kilo DEM nije mala suma). Pozdrav, Ivica P.S. nadam se da uprava Sezama neće ovakve poruke skidati, jer mislim da su ovo više "akademske" rasprave, sve dok se ne pojave konkretni POKE-ovi.
grafika.132 zormi,
Pošto mi je više ljudi tražilo program Graphic Workshop, evo, šaljem najnoviju verziju na SEZAM. Podelio sam je u dva dela ukupne dužine oko 300 kB. *************************************************************** WHAT IT IS __________ Graphic Workshop is a program for working with computer graphic files. It will handle most of the popular formats: - MacPaint files - PC Paintbrush files with up to 256 colours - GEM/IMG files of the sort used by Ventura Publisher - GIF files of any size and up to 256 colours - TIFF files (with some restrictions) - EPS files... encapsulated PostScript... for some operations - WordPerfect graphic (WPG) files. - Microsoft Windows Paint (MSP) files. - IFF/LBM/CE files (from Deluxe Paint, among others) - BMP files (as found in Windows 3) - Pictor / PC Paint (PIC) files... also used by Grasp. Graphic workshop is a simple, menu driven environment which will let you perform the following operations on the aforementioned files. - View them. - Convert between any two formats (with a few restrictions). - Print them to any LaserJet Plus compatible or PostScript laser and many dot matrix printers. - Dither the colour ones to black and white. - Reverse the monochrome ones black for white. - Rotate and flip them. - Scale them ******************************************************************* Evo prvog dela....
grafika.133 zormi, -> #132, zormi
Evo i drugog dela....
grafika.134 bulaja, -> #133, zormi
Datoteke su prebacene u \ibmpc\graphics direktorijum. Hvala na prilogu. Pozdrav, Bulaja
grafika.135 mmilosevic, -> #134, bulaja
Dali ima neko opis nekog grafickog formata ( na primer GIF-a ) , ukoliko ima , bilo bi pozeljno da posalje neki primer u C-u. Sto posto znam da ce mi svi reci da tako nesto imam i to u ovoj konferenciji , ali taj primer za GIF i taj ALAT za GIF-ove u C-u je promasaj, jer koristi pola hedera kojih i nema, koristi biblioteke koje treba da se naprave iz izvornog koda, a izvorni kod je pisan ne znam zasta, AZTEC C ili LATTICE C ili nesto drugo, a ja samo imam TC 2.00 i MSC 6.00, tako da... Pozeljno bi bilo da taj program u C-u bude ANSI, da koristi vec postojece hedere ( *.h ) koji su ugradjeni u kompajler. Hvala unapred, MMILOSEVIC
grafika.136 ivan.s,
Neki programi za CGA, koji pisu direktno u video memoriju (u text modu), se pod SIMCGA izvrsavaju jako sporo. Rade, ono sto ispisuju se vidi na ekranu, ali im treba 1s da ispisu karakter. Programi koji tekst ispisuju preko BIOS-a (COMMAND.COM na primer) nemaju nikakvih problema. Mozda problematicni programi posle svakog karaktera cekaju na vert. retrace, koga SIMCGA ne simulira ? Zna li neko u cemu je stvar, i jos vaznije, da li neko ima resenje (mozda simulator CGA koji nema ovih problema)
grafika.137 ivan.s, -> #136, ivan.s
Nije kriv SIMCGA. Problem je zaista bio u cekanju na vert. sync pulse, ali je program citao direktno registre CGA (3daH). Ubacio sam nekoliko NOP-ova i program sada radi kako treba. Zanimljivo je da CV takodje cita direktno registre CGA graficke kartice - ako na racunaru sa HERCULES-om debagujete program pisan za CGA, moracete da koristite DOS-ov debug.
grafika.138 ppekovic,
Pre par dana je neko ovde tražio "hvatača" VGA sličica. Evo jednog koji GRAB-ne sličicu i posle je konvertuje u GIF format. Uostalom, evo opisa: vga2gif.zip 12288 Approx time: 0:02 at 2400 baud, 0:03 at 1200 baud Contributed by: one Date: Fri Apr 5 23:12:43 1991 TSR to capture VGA screens, and convert them to .GIF files. The package consists of a small TSR which captures the screen with the press .More.. of a hot-key, and another that converts the captured file (.SCR) to a .GIF file. (The second program is not a TSR.) Paya vga2gif.zip
grafika.139 ivujanic, -> #138, ppekovic
U vezi sa "hvatačem" VGA ekrana... > This program consists of two modules. The first on, VGACAP, is a > TSR (memory resident program) which captures the 320x200x256 > (mode 13H) screen and palette to a disk file. The second module, Lep pokušaj, ali neće ići zbog ovog ograničenja na mod u kojem se nalazi karta. Ovo valja samo za skidanje igrica, ako to nekome treba. Inače, čim sam ovo pročitao, nisam dalje ni isprobavao, pa ne znam koliko dobro radi. U svakom slučaju, hvala na trudu, nekome će trebati... Ivica
grafika.140 djelovic,
Ima li neko *dobar* gui (graphic user interface, što se mene tiče može i za tekst mod)? Ja sada nameravam da kupim Zinc Interface Library za TC++, al' reko prvo da se raspitam.
grafika.141 dmiric,
Potreban mi je dobar grafički program opšte namene. Grafikom se ne bavim ozbiljno, ali me je pre neki dan do besa doveo PC Paintbrush v1.20 zbog svojih (ne)mogućnosti. Zato ako neko zna zaista *dobar* program...neka kaže. Dovoljno je da podržava PCX. Eh, a kad bi još bio PD ili Shareware... :)))) Pozdrav, Dragan.
grafika.142 dejanr, -> #141, dmiric
Preporučio bih neki malo noviji PC Paintbrush ili Sled. Ja koristim ovaj drugi.
grafika.143 dmiric, -> #142, dejanr
>> Preporučio bih neki malo noviji PC Paintbrush ili Sled. Ja koristim >> ovaj drugi. Pretpostavljam da su oba komercijalni. (tj za prvi sigurno znam) Postoji li nešto PD ili Shareware dok ne odem u kapitalizam i ne nabavim naki paket. Ili će mi neko reći da se mogu kupiti kod nas? Naravno za racionalan iznos. U svakom slučaju hvala, Dragan.
grafika.145 bulaja,
Trazio mi je Braca C source za rad sa PCX datotekama, pa evo ga, verovatno interesuje jos nekoga.
grafika.146 sasa,
Evo novog VPIC programa verzija 4.3 Pozdrav, Sasa@nsd
grafika.147 sasa,
Zamalo da zaboravim, evo i GIF2EXE koji pravi EXE varijante GIF sličica za prikaz na ekranu! Pozdrav, Sasa@nsd
grafika.148 ppekovic, -> #146, sasa
>>Evo novog VPIC programa verzija 4.3 Eh, pogledaj: 11.92 ->88 grafika ppekovic 16.05.Čet 19:48 vpic43.zip Grešku je napravio moderator jer mu u direktoriju ibmpcĐgraph stoji i dalje vpic42. Paya
grafika.149 bulaja, -> #148, ppekovic
> > Evo novog VPIC programa verzija 4.3 > Eh, pogledaj: > 11.92 ->88 grafika ppekovic 16.05.Cet 19:48 vpic43.zip > Gresku je napravio moderator jer mu u direktoriju ibmpcDgraph stoji i dalje > vpic42. Ok, kajem se. vpic43 je sad u ibmpc\graphics. Hvala Payi i Sasi na prilogu.
grafika.150 xenomorphe,
Postojji li na nekom BBS-u pgm. kojim se moze grafika, odn. ceo screen ili njegov deo (Hercules monochrom.) generisan iz Quick BASIC-a 'upecati' i konvertovati u PCX, BMP ili neki drugi format kompatibilan sa Painbrush-om i Venturom? Adresa screena mi je poznata, ali mi to malo vredi.
grafika.151 ppekovic, -> #150, xenomorphe
>>Postojji li na nekom BBS-u pgm. kojim se moze grafika, odn. >>ceo screen ili njegov deo (Hercules monochrom.) generisan iz >>Quick BASIC-a 'upecati' i konvertovati u PCX, BMP ili neki >>drugi format kompatibilan sa Painbrush-om i Venturom? Adresa >>screena mi je poznata, ali mi to malo vredi. Ja to rešavam na sledeći način: Jednostavno instaliram residentni program koji se dobija uz WordPerfect (GRAB) i skinem željenu sliku koja mi se automatski snimi u WPG formatu. Zatim, konvertujem lepo tu WPG sliku u koji god hoću format i gotov posao. Problem je samo što takvih konvertera koji prepoznaju WPG format ima malo, ali mislim da postoji jedan ovde na sezamu. Neznam kako se zove, ali je prilično veliki i razbijen je u dva ili tri fajla. Paya
grafika.152 dmiric, -> #151, ppekovic
> format i gotov posao. Problem je samo što takvih konvertera > koji prepoznaju WPG format ima malo, ali mislim da postoji > jedan ovde na sezamu. Neznam kako se zove, ali je prilično > veliki i razbijen je u dva ili tri fajla. Stvar se zove Graphics WorkShop (ne znam broj verzije, šacometrijski odokativno reko' bi da je 5.2 al' ne mora da bude). Inače, GWS prepoznaje samo bit-mapirane WPG fajlove, dok vektorske i mešane ne vari. BTW, koji konverter ti koristiš?
grafika.153 dmiric, -> #150, xenomorphe
> Postojji li na nekom BBS-u pgm. kojim se moze grafika, odn. ceo > screen ili njegov deo (Hercules monochrom.) generisan iz Quick > BASIC-a 'upecati' i konvertovati u PCX, BMP ili neki drugi format Ja imam neki koji se zove Grab360. Pojma nemam odakle sam ga skinuo, ali WSSINDEX kaže da ga imam na nekoj disketi. Jedino što nisam siguran da li radi sa Herculesom. Čim se vratim u Beograd pogledaću (trenutno nisam u BGd.-živeo laptop) On bi trebao to da radi dosta dobro. Pozdrav, Dragan.
grafika.154 ppekovic, -> #152, dmiric
>>BTW, koji konverter ti koristiš? Koristio sam neki PD koji sam našao na BIX-u. Na žalost i on i još mnogo štošta su mi otišli sa mojim pokojnim diskom. ;(((( Paya
grafika.155 sasa, -> #151, ppekovic
> Ja to rešavam na sledeći način: Jednostavno instaliram > residentni program koji se dobija uz WordPerfect (GRAB) i > skinem željenu sliku koja mi se automatski snimi u WPG > formatu. Zatim, konvertujem lepo tu WPG sliku u koji god hoću > format i gotov posao. Problem je samo što takvih konvertera Ovo mi deluje jako komplikovano. Do sada sam sa uspehom koristio FRIEZE iz paketa PC PAINTBRUSH koji odmah to lepo stavi u PCX fajl, bilo ceo ekran ili samo parče. Može se i skinuti iz memorije (veći deo od 70K) Pozdrav, Sasa@nsd
grafika.156 nesavic,
Pozdrav, Jedno pitanje:Sta bi bilo potrebno od HARDWERA i SOFTWAREA za pocetak pravljenja reklamnih spotova na PC-AT 286ici uz pristupacnu cenu? Unapred zahvalan,NeSa!
grafika.157 dherceg,
Evo, u godini Vuka (a bogami i drugih) mali program koji pretvara vaä kompjuter u stvar dostojnu upotrebe. ciril.com
grafika.158 mmilosevic,
Nesto van teme... Da li neko ima iskustva sa skenerima... Kupio sam LOGITECH-ov SCANMAN 32 i nije mi jasno kada skeniram sliku i ubacim u ANIMATOROV konvertor broj boja ide cak do 64 boje!!! a skener prepoznaje 32 boje( nijanse ) ili bar iz naslova treba da se nasluti da raspoznaje 32 boje ( SCANMAN 32 ). Ako neko zna odgovor ove zbune, neka ga napise sto pre... pozdrav od ALEXANDRA.
grafika.159 dferbar,
Imam Geniusov Handy Scanner koji navodno moze da skanira 32 sive nianse. Priloženi program (ScanEdit) je rađen u crno-beloj tehnici, ta se postavka uopšte ne može proveriti. Postoji li neki drugi crtački program koji podržava taj handy? (Mislim da negde piše da može Dr. Genius, ali to nije tačno). Domen
grafika.160 rkorda, -> #157, dherceg
> Evo, u godini Vuka (a bogami i drugih) mali program koji pretvara vaä ČČČ baš bi mogao i da podesiš kod ;) RKORDA
grafika.161 dherceg, -> #160, rkorda
podesio sam kod
grafika.162 rkorda, -> #161, dherceg
Tako te volim :)))
grafika.163 predrag, -> #158, mmilosevic
JA IMAM LOGITECH SCANMAN PLUS +.ISTO RAZLIKUJE 32 NIJANSE. SA ANIMATOROM NISAM RADIO TAKO DA TI NEMOGU POMOCI. AKO TI NIJE TESKO NAPISI: - KOJU VARIJANTU PROGRAMA IMAS ZA RAD POD WINDOWSIMA. - DA NEMAS MOZDA DRAJVER ZA SKANER ZA PAINT BRUSH 4+ - DA LI SI RADIO SA NEKIM OCR PROGRAMIMA ZA TVOJ SKANER I KAKO IDE. - DA LI SI CUO ZA NEKI PROGRAM KOJI PODRZAVA SKANER TAKO DA MOZE DA SLEPI 2 SKANIRANJA TAKO DA MOZE SLIKA DA SE SLEPI U A-4 PP OD:P
grafika.164 zvodopija,
*** CORELDRAW 3.0 *** Dali netko zna za program koji konvertira CORELDRAW format u TIFF (GIF). Export opcija u CORELDRAW-u u PCX ili TIFF konvertira boje u raster i daje output u dvije boje. Meni treba konverzija: *.CDR ------------->> TIFF (PCX,GIF) 256 boja Pozdrav, zvodopija
grafika.165 tomazg,
Hi! Ako neko zna, na kojem BBS je moguče dobiti ili da poseduje program OPTIKS1.ZIP, koji podupire, po meni, najviše grafičkih formata, neka mi to hitno javi... Hvala. Tom
grafika.166 bulaja, -> #165, tomazg
│Ako neko zna, na kojem BBS je moguce dobiti ili da poseduje program │OPTIKS1.ZIP, koji podupire, po meni, najvise grafickih formata, neka mi to │hitno javi... └─── Pogledao sam na Bitnetu, i nema ga medju 400 Mb tamosnjih datoteka.
grafika.167 jlaci,
O C R - kako to lepo zvuci !!!! Interesuje me, ali nemam nijednu verziju... Frend ima SCENER pa bih kod njega to radio, ališ sta daje.. htio bih da analizu radim kod sebe! Pomoc !!! Unapred zahvalan ICALJ <---
grafika.168 dejanr, -> #167, jlaci
>> Interesuje me, ali nemam nijednu verziju... Frend ima SCENER pa bih >> kod njega to radio, ališ sta daje.. htio bih da analizu radim kod sebe! Biće u sledećim "Računarima" test Recognite Plus 1.2, reklo bi se najboljim PC OCR programom. Upotrebljivo, ali daleko od savršenog. Takođe, imam nešto iskustva sa programom Read Right. Ne radi tako loše, ali ne može da uči, dakle forget YU set. Recognita i bez učenja podržava YU slova.
grafika.169 mzarkov, -> #165, tomazg
na zalost shareware verzija optics-a je tesko obogaljena pa radi samo sa dva ili tri formata. Tek po uplati stize kompletna verzija. MZ
grafika.170 stal,
evo drajvera za Video 7 Vram za ACAD10 i ACAD11 možda još nekom treba acad11.zip
grafika.171 stal,
Ovo programce vam omogucava da vidite na Vga kartama 250000 boja (ne odjednom) :)), ali zato mozete da setujete paletu po zelji, kako vam se svidja... vpt350.zip
grafika.172 igor.mil,
Milim da je ovaj program neko trazio: <MSDOS.GRAPHICS> OKF220.ZIP B 251309 910521 Optiks 2.20, graphic viewer, converter, editor Nisam ga narucio jer je poveliko (251K), ali ko hoce neka zna da ga ima na Trickle-u. pozdrav, Igor
grafika.173 dferbar, -> #163, predrag
> - DA LI SI RADIO SA NEKIM OCR PROGRAMIMA ZA TVOJ SKANER I KAKO IDE. > - DA LI SI CUO ZA NEKI PROGRAM KOJI PODRZAVA SKANER TAKO DA MOZE DA > SLEPI 2 SKANIRANJA TAKO DA MOZE SLIKA DA SE SLEPI U A-4 Au, tu je bilo nešto pomešano, pa sam pročitao da je tvoj odgovor na poruku mmilosevic, 158 (tako barem piše u zaglavlju) i nisam odgovarao. Radio sam jedino sa priloženim ocr-om koji je nikakav. (Hic, nema više pirata u SL.) Taj isti može da slepi dva skaniranja, ali je to i jedino za šta je upotrebljiv. Uz izvinjenje na sporom odgovoru, Domen P.S. U međuvremenu sam bio i par dana iskljućen (neki ne plaćaju račune).
grafika.174 dperkovic,
Skinuo sam sa sezam-a YUHERC program ali sam uspeo da ga startujem sasvim slucajno jedino kad sam iz telix-a pomocu Dos Shell-a izasao . Kad ga startujem normalno kompjuter se zaglavi . z.com iz istog paketa radi OK. zna li neko u cemu je stvar ? DejanP
grafika.175 .bale., -> #174, dperkovic
>> Skinuo sam sa sezam-a YUHERC program ali sam uspeo da ga startujem sasvim... Pročitaj malu diskusiju u PC.SOFT:tools od pre nedelju-dve... Bale
grafika.176 ppekovic,
Here it is! The SuperVGA/Tweak BGI drivers you have all been waiting for! ;-> These drivers support a wide range of VGA cards, and should work on all major brands. Card types supported: (SuperVGA drivers) Ahead, ATI, Chips & Tech, Everex, Genoa, Paradise, Trident (both 8800 and 8900), Tseng (both 3000 and 4000 chipsets) and Video7. These drivers will also work on video cards with VESA capability. The tweaked drivers will work on any register-compatible VGA card. I have not tested these drivers on all these card types, so I can not guarantee perfect operation with your card. I have tested them extensively on Trident, Tseng and ATI cards, and have had no problems. (Trident 8800 cards occasionally have problems, especially older models) REGISTRATION: I have decided to release these drivers free of charge, although donations would be greatly appreciated and certainly expedite the release of future versions. :-> Paya
grafika.177 bulaja, -> #176, ppekovic
│** Uz poruku 'svgabgi3.zip' (75008 bytes) └─── Moved to the \ibmpc\drivers directory. Thanks etc.
grafika.178 nboskovic,
Stigo novi gws v.6.0. Evo prvog dela... (c) klap nikola
grafika.179 nboskovic,
A evo i drugog... (c) klap nikola
grafika.180 nboskovic,
Evo i programa za hvatanje ekrana i njegovo pretvaranje u .exe file. (c) klap nikola grabb387.zip
grafika.181 bulaja, -> #180, nboskovic
│Evo i programa za hvatanje ekrana │i njegovo pretvaranje u .exe file. └─── Ę?ş Aj' malo poblize objasni cemu to sluzi, ne verujem da je ovako iko ukapirao. Ako si vec sa programom bar malo radio onda si mogao da smislis neki opis u nekoliko redova da svi razumeju, ovako je 115K bez opisa suvise cak i za mnogo radoznale ;) da provere.
grafika.182 bulaja, -> #178, nboskovic
│Stigo novi gws v.6.0. └─── Prebaceno u \ibmpc\graphics (i arj-ovano). Hvala na prilogu. Pozdrav, Bulaja
grafika.183 nboskovic, -> #181, bulaja
*> Aj' malo poblize objasni cemu to sluzi, ne verujem da je *> ovako iko ukapirao. Ako si vec sa programom bar malo *> radio onda si mogao da smislis neki opis u nekoliko *> redova da svi razumeju, ovako je 115K bez opisa suvise *> cak i za mnogo radoznale ;) da provere. Evo ovako.Program grabb hvata ekran tj. ono što je na ekranu i pretvara u .exe file.Kao prvo mora da se startuje program grabb.com sa path-om koji ostaje rezidentan i pritiskom na hot-key snima sadržaj ekrana u fajl koji se posle može pogledati.Video sam da ima i konverziju tako napravljenog fajla u gif,pcx i pic format.U okviru paketa ima i demo fajlova, koji prikazuju kako to izgleda kada se uradi.Nadam se da sam sad malo razjasnio čemu služi ovaj program. (c) klap nikola
grafika.184 jtitov,
Drugar, arhitekta, registrovani vlasnik ACAD-a 11, pita da li se neko sreo sa programom 3D Studio? Čuo je nešto o tom programu da navodno može da se koristi za izradu animacija, ali ne zna da li je dovoljno dobar da bi i u njega uložio novac.
grafika.185 ppekovic, -> #184, jtitov
>>Drugar, arhitekta, registrovani vlasnik ACAD-a 11, pita da >>li se neko sreo sa programom 3D Studio? Čuo je nešto o >>tom programu da navodno može da se koristi za izradu animacija, >>ali ne zna da li je dovoljno dobar da bi i u njega uložio >>novac. Ja se ne bavim ni grafikom ni animacijom i jednostavno preskačem sve tekstove o tim temam po raznoraznim časopisim (domaćim i stranim). Međutim, pročitao sam dva testa 3D studija jer jednostavno nisam mogao da izdržim da nevidim šta je to tako zanimljivo jer koji god časopis uzmem u ruke, na 15 mesta pominju 3D studio i sve piše u superlativima. Zaista sve što ljudi pišu o njemu zvuči sjajno. Jedinu manu koju sam mogao primetiti čitajući testove je to da radi u rezoluciji 320x200x256 što i nije bog zna šta (ispravite me ako grešim). No, video sam par animacija urađenih 3D studiom i stvarno sam pao na teme, a još kada sam video 5 minutnu animaciju snimljenu na video kaseti koju autodesk deli kao reklamu e tu mi se vilica srušila do poda, pa ono je genijalno. Ako te zanima ova kaseta, mail send vkrstonosic. Da, još jedna stvar. Primetio sam da se na televiziji sve češće vrte raznorazno spotovi urađeni uz pomoć 3D studija (prepoznatljivi su efekti). Paya P.S. U novim "Računarima" imaš test 3D studija.
grafika.186 mirkot, -> #184, jtitov
██ Drugar, arhitekta, registrovani vlasnik ACAD-a 11, pita da li se neko ██ sreo sa programom 3D Studio? Cuo je nesto o tom programu da navodno moze ██ da se koristi za izradu animacija, ali ne zna da li je dovoljno dobar da ██ bi i u njega ulozio novac. Ja video i probao. Prava stvar za onoga ko hoce da se bavi profesionalnom animacijom. Nazalost, da bi se profesionalno koristio potrebno ti je jos nekoliko sitnica koje su skuplje od samog programa. To je "bar" 486, preporucuje se WEITEK koprocesor kao ispomoc, puno memorije, specijalna video karta koja podrzava silne boje i kontroler video rekordera da bi mogao da snimis to sto si napravio. Naravno, takav profi video kosta oko 80 000 DEM (betacam SP). Sve se tmo moze videti i u OSA - inzenjeringu, oni zastupaju AutoDESK. Kao olaksavajucu okolnost da navedem da je za iste efekte do pojave ovog programa bilo potrebno izdvojiti za red velicine vise para.
grafika.187 mirkot, -> #185, ppekovic
██ Jedinu manu koju sam mogao primetiti citajuci testove je to da radi u ██ rezoluciji 320x200x256 sto i nije bog zna sta (ispravite me ako gresim). To je samo "radna rezolucija", nesto kao preview. Slika u toj rezoluciji se pojavljuje na jednom od dva monitora, da bi grubi poslovi bili ubrzani. Kada sve zavrsis udaris rendering i pridrzavas donju vilicu :))
grafika.188 bojt, -> #186, mirkot
>> To je "bar" 486, preporucuje se WEITEK koprocesor kao >> ispomoc... Po mojim merenjima, kobinacija 486 + Weitek 4167 je 7-14% sporija od kombinacije 486 + "487" (test linpack). Kod 386-ca je druga priča: 386+Weitek 1167 je brži 60-70% od 386+387.
grafika.189 mirkot, -> #188, bojt
██ Po mojim merenjima, kobinacija 486 + Weitek 4167 je 7-14% ██ sporija od kombinacije 486 + "487" (test linpack). Kod 386-ca je ██ druga prica: 386+Weitek 1167 je brzi 60-70% od 386+387. Mislio sam na poruku iz instalacionog uputstva 3d Studia. Nisam video Weitek na delu. Mozda je AutoDesk optimizovao kod prema Weitek-u.