tools.1dejanr,
Izašao je, kao što znate, novi PC Tools De Luxe 4.50 - momci iz
Central Point Software-a su očito poslušali "želje slušalaca" pa su
vratili mnoge u verziji 5.10 izgubljene prednosti starog PC Tools De
Luxe 4.30. Nije dodat ni jedan novi program ali su svi manje ili više
unapređeni i očišćeni od bagova (naročito BACKUP i PC-CACHE). Ne znam
da li ću se konačno rešiti da sa 4.30 pređem na 5.50 ali evo fajla u
okviru koga je sam Central Point Software opisao unapređenja sadržana
u novoj verziji. Fajl je skinut sa Central Point Software BBS-a
(pogledajte konferenciju SEZAM).
features.ziptools.2dsavic,
Kakve programe programeri koriste dok pisu programe? Kakve programe
bi voleli da koriste? Kako poboljsati produktivnost programera? Da li
treba koristiti bolje (brze i skuplje) racunare? Da li postoji neko
ko zna neki dobri programski jezik a za koji se malo zna?
Programeri!
Kakve programe bi ste zeleli da vidite, probate, koristite? Sta vam
nedostaje? Dobar editor? Multi-tasking operativni sistem? Kakve
biblioteke programa ste koristili do sada (posebno za C i Modulu 2)?
Svi se zale na nedostatak softvera? kako progrmaeri sami sebi da
pomognu da pisu brze i bolje!?
Dusko Savic
tools.3rzoran,
Nakon instaliranja SKPLUS koji je odgovor na vise mojih potreba, kod
startovanja programa dobijam poruku device eror, a nakon insistiranja
sa "r" ili "i" na crvenoj podlozi upozorenje da je tvrdi disk
zasticen. Interesantno je da startovanje programa ide bez problema
nakon rada sa drugim programima, editorom ili mojom datotekom. Isti
je problem i sa startovanjem autoexec.bat-om. Program inace radi bez
problema i mogu ga preporuciti uz napomenu da "Moj micro" na
predposlednjoj i poslednjoj strani opisuje program, navodno domacih
autora, koji je gotovo identican sa onim sto nudi i pruza SKPLUS koji
je za mene i abecedni imenik i upisnik klijenata, i kalendar,
rocisnik,kalkulator, telefonski imenik i editor.Spreman sam ga na
zahtjev drugih korisnika "SEZAMA" snimiti i poslati na disketama.
Napominjem da sam pokusao u Config Sys/u povecati broj kod files i
bufer, ali ne daje rezultate. Kao prvi startovani program Skplus ne
ide. Zanimljivo je da resetovanje racunara rezultira ocitavanjem
programa, ali je to mucno ukoliko se redovno ponavlja. Napominjem da
radim sa AT-386 sa 2 mb rama. Nije relevantno radi li racunar u low
ili high rezimu.
tools.4rzoran,
Jos jednom molim pomoc i odgovor na pitanje zbog cega SKPLUS ne
starta "od prve" uz poruku "divajs eror" i na insistiranje sa "r"
ili "i" daje poruku da je tvrdi disk zasticen.
tools.5dejanr,
-> #2, dsavicPrethodne dve poruke su premeštene iz teme SKPLUS koja je
otvorena. Na žalost, spisak tema u IBM konferenciji je
zbilja postao predugačak (čim je duži od jednog ekrana,
nije zgodno) tako da se trudimo da poruke malo kondenzujemo.
U novom SEZAM-u će najverovatnije isključivo moderator
konferencije biti ovlašćen da otvara nove teme. Na taj način
će se preglednost konferencija bitno povećati.
Izvinjavam se zbog ove "smetalice".
Pozdrav,
Dejan
tools.6dejanr,
-> #4, rzoranHmmm... ako se novi SKPLUS takođe poziva sa SK, proveri da
možda na disku nemaš nešto kao SK.COM koje radi sasvim
drugu stvar. Nedavno je jedan moj prijatelje imao IDENTIČAN
problem sa WordPerfectom i najzad se pokazalo da ima neki
mali utility koji se takođe zvao WP i koji je zabranjivao
upis na hard...
tools.7dejanr,
Sa Central Point Software BBS-a - o novom PC Toolsu 6.0
PC TOOLS DELUXE V.6 - INFORMATION (VERNON BBS)
DATA RECOVERY
* NEW! DISKFIX.
The most powerful, complete disk-repair program available.
Quickly and automatically diagnoses and repairs lost or
cross-linked files and directories, file allocation errors and
corrupt directory / partition information. Doesn't require you to
know about data-recovery techniques or terms. Works on hard or
floppy disks.
* UNDELETE.
Fast and easy recovery of deleted files and subdirectories.
* UNFORMAT.
Recover data after an accidental or unintended format.
HARD DISK BACKUP
* NEW! TAPE DRIVE SUPPORT.
Backup to QIC-40, QIC-80, and Irwin tape drives from
IBM, Compaq, Mountain, Archive (QIC-80 only) and Colorado
Memory, in addition to floppies and any DOS device.
* NEW! COMPARE.
Checks backup against current files - produces report
of differences.
* NEW! INCREMENTAL / APPENDED BACKUPS.
Allows full and incremental backups to be retained on
a single set of disks / tapes.
* FAST BACKUP.
Backup at speeds up to 2.5 megabytes per minute.
* RELIABLE BACKUP.
Complete bit for bit verification of all data backed
up; can reconstruct missing data from damages disks.
* ADAPTIVE DATA COMPRESSION.
Reduces disk usage by up to 60% without increasing
backup time.
* SCHEDULED BACKUPS.
Schedule backups to run automatically.
* DISK / TAPE / TIME ESTIMATE.
Dynamically estimates disk/tape and time usage for
backup.
* NAMED BACKUP OPTIONS.
Backup selections and options can be saved by name
and started at the DOS command line.
DOS SHELL
* NEW! OVER 30 FILE VIEWERS.
Quickly view files (1-2-3, Excel, Works, Quattro,
WordPerfect, Word, WordStar, XyWrite, dBASE, Paradox, R:base,
etc.) in their native formats.
* NEW! LOCATE.
Locate your files by name or by content; then view the
files in their native format, run programs and load data files
automatically.
* NEW! DOS COMMAND LINE.
Allows instant access to DOS from PC Shell.
* NEW! FILE TRANSFER.
Transfer files to a laptop via serial cable or modem
with an integrated version of LapLink from Traveling Software.
* NEW! PROGRAMMABLE FUNCTION KEYS.
Customize PC Shell's function keys for quick access
to your most-used commands.
* FAST, EASY OPERATION.
Invoke standard DOS commands (Copy, Rename, Delete,
etc.) with just a single keystroke.
* MOVE, PRUNE & GRAFT.
Reorganize files and directories with ease.
* SORT.
Reorder file and directory structure on your disk.
* NETWORK SUPPORT.
Supports Novell and IBM Token Ring networks.
* MEMORY RESIDENT.
Optionally loads memory-resident. Use on top of
other applications. Requires only 10K RAM.
DESKTOP
* NEW! FAX BOARD SUPPORT.
Use an Intel fax board to send/ receive faxes at any
time. Supports networks.
* NEW! DATABASE.
dBASE file-compatible, with indexing, mail merge, and
append.
* NOTEPADS.
Includes spell checker and block editing.
* CALCULATORS.
HP-11C scientific, HP-12C financial, HP-16C
programmers's, and algebraic calculators.
* TELECOMMUNICATIONS.
Send faxes, telexes, and e-mail through services such
as MCI, Compuserve, and EasyLink. Powerful and flexible; add
other services. Can run in background.
* APPOINTMENT SCHEDULER.
Plan and prioritize your schedule; automatically
schedule program execution (backups, fax and e-mail
transmissions, etc).
* CUT AND PASTE.
Capture work form your screen and "paste" it into
a different program.
* MEMORY RESIDENT.
Optionally loads memory-resident. Use on top of
other applications. Requires less than 40K.
OTHER FEATURES
* NEW! PC-CACHE.
Loads frequently-used data into RAM to increase
system performance. Optional write caching for maximum speed.
* COMPRESS.
Unfragments files to speed disk access.
* PC SECURE.
Password protection for sensitive data and program
files; encrypts data to U.S. Department of Defense (DES)
standards.
REQUIREMENTS
IBM PC, XT, AT, PS/2 or 100% compatible with DOS 3.0
or higher and 512 KB RAM. Hard disk recommended. Supports
Microsoft mouse driver version 6.14 or higher. Logitech/Dexxa
mouse drivers version 3.4X or higher, or 100% compatible.
HOW TO UPGRADE TO PCTOOLS DELUXE VERSION 6
Update orders will begin shipping in mid April.
Registered owners will soon be receiving an upgrade offer in
the mail, however you may place your order at any time by doing
one of the following:
1. By phone: Call our 24 hour Automated Order Entry System at
1-800-888-8199. You will need to know your Central Point Software
customer number as well as your Visa/Mastercard account number
and expiration date. Your customer number can be found above
your name on any Central Point Software invoice. Or, to speak
to a Customer Service Representative, call 1-800-888-8199 M-F
from 7am-9pm PST.
If calling from outside the US, dial 503-690-8090.
3. By mail: Print and Complete the order form no #1.
Owners of PC Tools Deluxe that haven't returned their
registration card should upgrade this way.
Upgrade pricing (all amounts in US dollars):
Upgrade Shipping Total
United States $30 $5 $35
Canada $30 $9 $39
AK,HI,PR,GU $30 $12 $42
Overseas $30 $26 $56
The retail price of PC Tools Deluxe version 6 will be
$149. A free 24 page color brochure describing version 6 is
available by calling the 800 number above, or mailing in the
order #2 below. Due to the large number of enhancements and
increased size of the program, upgrades will not be available
via the BBS. However, after purchasing your initial upgrade,
new files and additional viewers will be available for
downloading.
Besides all the goodies you're already familiar with,
Version 6 includes:
o Variable user levels
(beginner, intermediate, and advanced modes)
o DISKFIX -- a powerful disk-repair program
(fixes cross-links, corrupt directories/partitions,
and file allocation errors)
o Tape Drive support
(backup to Irwin, Archive, Mountain, QIC-40 & 80, etc)
o Incremental and Appended Backups
o Over 30 File Viewers
(locate files by name or content; view in their native
format; launch programs and load data automatically)
o File Transfer between machines
(an integrated version of LapLink)
o FAX Board support
o dBASE-Compatible Database
(with indexing, mail merge, and append)
tools.8vkostic,
-> #7, dejanr
Hmmm....
Taj novi PCT mi zvuci jako glomazno. Ja jos uvek koristim stari PCT
4.30
tools.9dejanr,
-> #8, vkostic>> Taj novi PCT mi zvuci jako glomazno. Ja jos uvek koristim
>> stari PCT 4.30
Priznajem - i ja. Od 5.5 koristim samo COMPRESS jer je
bolji. Ali, od 5.1 nikako NE TREBA koristiti PCBACKUP. Daleko
mu lepa kuća!
tools.10danko,
-> #8, vkosticNa PC-TOOLS 5.1 BACKUP je imao sledeći problem: Ako snimanje
izvršiš na mašini gde je instaliran PC-CACHE, a vraćaš bez
istog ==> odoše podaci (delimino).
P.S. Opis bug-a je zasluga Milana Božića.
tools.11dejanr,
-> #10, danko
>> Ako snimanje izvršiš na mašini gde je instaliran
>> PC-CACHE, a vraćaš bez istog ==> odoše podaci
>> (delimino).
Nije mi jasno. Naime, ili je problem u snimanju, ili
je problem u vraćanju. Iz ovoga bi se moglo zaključiti
da je problem u vraćanju (ako nije dobro snimljeno, ne
bi se NIKAKO moglo vratiti, zar ne?). Znači, pitanje je
šta ako se snima bez keša i vraća bez keša? Ako tu nema
problema a ovde ima, onda su to stvarno čarolije!
tools.12genius,
Dali bi neko mogao da mi da Mace Utilities?Ja koristim NU 4.5 ali kad
procitah onaj tekst u RACUNARI 62 da je on najbolji za vadjenje iz
katastrofe nisam mogo da odolim!
Pozdrav GENIUS.
tools.13jtitov,
Posedujem pkzip 1.02
Ispravljeni su bagovi koji su se javljali sa 386 mašinama, inače je
sve po starom. Ukoliko ima zainteresovanih poslaću ZIP-ovan fa.
Pozdrav Jura
tools.14dejanr,
-> #13, jtitov>> Posedujem pkzip 1.02. Ukoliko ima zainteresovanih poslaću
>> ZIP-ovan fajl
Pa, hvala... ali na SEZAM-u je već PKZIP 1.10
tools.15jtitov,
Dejane, izvini ali izgleda mnogo kasnim sa verzijom za pkzip. Da li
postoji mogućnost da preuzmem shez54a.zip, s obzirom da mi sistem
javlja da moram da sačekam sledeći mesec, ili stvarno moram da
sačekam avgust. Takođe me interesuje u kom fajlu se nalazi pkzip
1.10. Za ovaj mesec sam malo prekardašio sa preuzimanjem fajlova sa
SEZAM-a, jer sam preuzeo pre neki dan sve poruke sa svih
konferencija. To mu dođe kao čitanje jednog dobrog elektronskog
časopisa.
Hvala na primedbi, Jura
tools.16dejanr,
-> #15, jtitov>> Za ovaj mesec sam malo prekardašio sa preuzimanjem fajlova sa
>> SEZAM-a, jer sam preuzeo pre neki dan sve poruke sa svih
>> konferencija.
To ti se ne računa u kvotu. Onih 400K su isključivo programi iz
direktorijuma; kada bi se sve brojalo ispalo bi da si ovih
mesec dana download-ovo 850 K! Top downloader :)
>> Takođe me interesuje u kom fajlu se nalazi pkzip 1.10
COM\PKZ110.EXE
Pozdrav,
Dejan
tools.17jtitov,
Dejane, hvala ti za objašnjenje i pomoć.
SEZAM je stvarno super stvar i drago mi je da se i ja SEZAM-išem.
Pozdrav, Jura
tools.18xenomorphe,
U PCToolsu 4.11 postoji cudan bug u opciji (W)ordproc, koja je kao neka vrsta
text- editora: ako se edituje neku fajl dugacak 1 Byte, PCT se zaglavi tako da
moze da se samo HARD-resetuje..Hm...
Do sada nisam slao poruke, ovo je viise kao proba
tools.19dejanr,
Danas sam se malo igrao sa novim Nortonom 5.0. Teško sam razočaran.
Izgleda da mi koji volimo komandnu liniju izumiremo.
Recimo, ff (file find). Nekad je bilo da lepo kažeš ff ime.tip i
on ti izlista sve fajlove koji se tako zovu u svim dir-ovima. Lepo.
E, sad kad kažeš filefind ime.tim od te ubaci u neku masketinu u
kojoj pišu svakojake gluposti koje te ne zanimaju (potrebne zato
što je u filefind sad ubačeno i fd (file date), fa (file attrib) i
još neki programi) i najzad negde ispiše te fajlove. Ti lupiš Esc
da bi dalje radio ali se ekran naravno izbriše i... samo se nadaj
da si popamtio imena (još nisam čitao uputstvo al' mi izgleda da
leka nema - nekakva opcija /batch postoji ali takođe izbriše
ekran :( ). Tako i sa mnogim drugim programima - recimo
stari NU se sad zove diskedit i kad kažeš diskedit ime.tip on
prvo pretraži ceo disk pa onda... itd, itd. Jedino što sam video
pozitivno je što NCD može da izbriše tekući direktorijum (mogao
je i pre 4.50 a onda su to u 4.50 "zabrljali"). Naravno, u negativne
strane spadaju i dimenzije - dobio sam NU 5.0 na tri dupke pune
i arhivirane 3.5 inča diskete.
U svoje vreme sam, kada je izašao PC Tools 5.0, 5.5 i sada 6.0 ostao
pri verziji 4.30. Nešto mi liči da će slična priča biti i sa Nortonom.
tools.21bojt,
U YUFONT.ZIP-u koji je prikačen za ovu poruku nalaze se
definicje YU-slova za VGA karte po kodnim standardima koje
podržava SEZAM. Takodje se nalaze i odgovarajući rezidenti
programi koji redefinišu tastaturu prema odgovarajućem kodnom
rasporedu, a njih je napravio Vlada Kostić. Definisani kodni
raspored se može ugasiti ili upaliti sa Ctr+Alt+Shift.
U tabeli koja sledi su prikazani podržani kodni rasporedi:
Ekran Tastatura
-------------------------------------------------
YUASCII YUASCII.FNT
Računari YURA.FNT YUKEYRA.COM
Mmicro YUMM.FNT YUKEYMM.COM
Latin2 YUL2.FNT YUKEYL2.COM
Custom1 YUC1.FNT YUKEYC1.COM
Custom2 YUC2.FNT YUKEYC2.COM
-------------------------------------------------
Definisanje YU fontova na VGA grafičkoj kartici se postiže sa:
VFONT YUxx
(Pogledati VFONT.DOC)
Raspored YU kodova za sve rasporede sem YU ASCII na tastaturi
je sledeći:
[ = č (čavka)
{ = Č (Čavka)
] = ć (ćurka)
} = Ć (Ćurka)
\ = š (šuma)
| = Š (Šuma)
' = ž (žvaka)
" = Ž (Žvaka)
` = đ (đubre)
~ = Đ (Đubre)
@ = "
# = \
tools.22dejanr,
-> #21, bojtHvala Bojane. Program je u IBMPC direktorijumu.
tools.23ppekovic,
-> #21, bojt Lepa je stvar taj VFONT, imam ga odavno u autoexec-u, ali ima programa koji
jednostavno zbrišu naša slova pa onda opet gledam zagrade i majmune (YUSCII).
Svaki put kada prebacim karticu u grafički mod (bilo koji) odoše moji
šŠđĐčČćĆžŽ. Ajde to nije tako strašno, ali što me Telemate zeza? On bar ne radi
u grafičkom modu. Naša slova mi je svojevremeno isključivao i MTE ali postoji
programčić koji se zove modsav pomoću kojeg u MTE-u vidimnaša slova. Jel ima
neko rešenje za naša slova u Telemate-u. Bio bih mu zahvalan jer bi onda
konačno umesto zagrada, kvačica i ostalih majmuna gledao lepa, lepša, naša
slova.
Paya
tools.24vkostic,
-> #23, ppekovic
>> ... ali ima programa koji jednostavno zbrišu naša slova pa onda opet
>> gledam zagrade i majmune (YUSCII).
Da, to je zato sto neki programi koriste INT 10H, service 00H da obrisu ekran
umesto INT 10H, service 06H ili 07H. Posledica je ta da se na EGA (verovatno i
na VGA) karticama izgube softverski definisani fontovi.
Resenenje za to sam odavno napravio. Mali rezidentni program koji presretne
INT 10H, servive 00H i promeni ga u service 06H. Imas program uz ovu poruku.
Ja ga koristim sa Framework-om i odlicno radi.
>> Svaki put kada prebacim karticu u grafički mod (bilo koji)
>> odoše moji ŠđĐčČćĆžŽ.
E, za to nemam gotovo resenje. Moglo bi da se napravi, ali mi nije do sada
trebalo. Sorry.
Pozdrav, V.K.
nochange.ziptools.25bojt,
-> #23, ppekovic>> Lepa je stvar taj VFONT, imam ga odavno u autoexec-u, ali ima
>> programa koji jednostavno zbrišu naša slova pa onda opet gledam
>> zagrade i majmune (YUSCII). Svaki put kada prebacim karticu u
>> grafički mod (bilo koji) odoše moji šŠđĐčČćĆžŽ.
A što ne napraviš programčić u clipper-u koji to rešava? ;)))
Šalu na stranu, taj problem može relativno "elegantno" da se reši
na nekim programskim paketima. Na primer na WordPerfectu (sad će
XDVV da mi ovo nabije na nos) napraviš makroe za sve opcije koje
prebacuju kartu u grafički režim (PreView, Equations,...) i na
kraju staviš DOS COMMAND VFONT YUxx. Slično može i za MS WORD
itd.. Za Telemate ne znam jer ga nikad nisam ni video (ko ti kriv
kad koristiš Telemate - u ProComm-u radi odlično :) )
tools.26ppekovic,
-> #25, bojt Hvala VKostic-u i BojT-u na iscrpnim odgovorima. Za grafički mod ću izgleda
sam morati da izhakerišem nešto.
Paya
tools.28ppekovic,
Pre oko nedelju dana sam ovde dao primedbu na program VFONTYU jer čim se
startuje Telemate ..... zdravo slova i opet gledam one zagrade, kvačice i sl.
EEEEEE, i onda sam se ja zainatio pa se lepo dao u hakerisanje. I tako sam ceo
jučerašnji dan utrošio na to i konačno u onolikom programu našao rutinu koja
pravi sr...e video sam da ako ta rutina (koja postavlja novi video mod) ne dira
uopšte ništa, tj. ništa ne radi ako u config fajlu telemate-a ne stoji ništa o
video modu. Dakle, ako imate VGA i program VFONT i imate naša slova, pa
koristite i telemate a želeli bi da vivite naša slova na ekranu, samo editujte
config fajl i izbacite ona tri reda koja imaju veze sa karticom i sve će da
bude o.k.
Paya
tools.29dveselinovic,
Narode, upravo se igram sa 386-to-the-Max 5.0; pa on je gospod bog
za QEMM u svakom pogledu. Košta isto (ja sam ga kupio, dakle ne delim
ga) a radi bolje, ostavi mi više prazne DOS memorije, sve lakše
prebaci na druga mesta i što je najvažnije, ne usporava mi mašinu.
Ako možete, to nabavite (kupite), stvarno vredi tih $75.
E da, podržava čak i Windows 3.0 u realnom režimu, a naknadno će
dati drajvere i za PROTECTED režim - besplatno ako ste registrovani.
Svaka čast.
XDVV
tools.30dveselinovic,
Ko hoće brzinu, neka kupi PC Kwik Power Pak. Ubrzava sve, od
najboljeg disk keš programa koji sam do sada video, preko tastature,
do ekrana i štampanja (spooler), a ima čak i mogućnost otvranja
dinamičkih RAM diskova. Košta $75 (oko 800 dinara), ima 247 stranica
priručnika i vredi svaki dinar.
XDVV
tools.31dejanr,
-> #30, dveselinovic>> Narode, upravo se igram sa 386-to-the-Max 5.0; pa on je gospod bog
>> za QEMM u svakom pogledu.
>> Ko hoće brzinu, neka kupi PC Kwik Power Pak.
Ja stavio tog "Maksu", onda stavio PCKwik i onda startovao WordPerfect.
Kaže Internal Stack Overflow, System Halted. Sa druge strane, kada
umesto 386Max stavim QEMM i ostavim isti PC Kwik, WP radi savršeno...
Ne znam ko je kriv ali neko jeste ;) - probaću sutra još na jednoj
mašini.
>> a radi bolje, ostavi mi više prazne DOS memorije, sve lakše
>> prebaci na druga mesta
Kod mene nije tako - zaista uzme nešto malo manje memorije ali (bar
koliko sam uspeo da vidim u dokumentaciji) ne omogućava podizanje
.SYS drajvera u high memoriju tako da ja u zbiru imam jedno 10K
manje nego pod QEMM-om.
>> i što je najvažnije, ne usporava mi mašinu.
Ovo sam i ja primetio - "Maksa" ni malo ne usporava PC, QEMM pravi
neki zaostatak...
>> E da, podržava čak i Windows 3.0 u realnom režimu, a naknadno će
>> dati drajvere i za PROTECTED režim
Hm, QEMM 5.1 (koji nemam) podržava i Windows u protected režimu...
Meni se, posle dan-dva čakanja sa ovim 386Max, QEMM sve u svemu
više dopada.
Ali PC Kwik je stvarno svetsko čudo, vredi svaki peni od cene i još
više od toga - zamislite program kome kažeš evo 4M za keš a on
onda za ram disk odvaja koliko kad treba... A karakteristike...
PC Tools Cache nije ni da mu cipele obriše :)
Pozdrav,
Dejan
tools.32dveselinovic,
-> #31, dejanr Obavezno propusti onaj program za optimizaciju; ja sam ga
propustio i sve mi, u istom smislu i redu kao i tebi, savršeno radi.
Inače, nije tačno da ne može da digne programe u HI memoriju, ja
imam par programa u njoj, a pošto je uputstvo kod tebe, ne znam kako
to i ti da postigneš - ali, tešim se, pismen si, snaći ćeš se, a nisi
ni bez ideja.
Inače, jedva čekam da se vrati "The Big, Bad, Bug Hunter" BoyT, on
će mu nađe bagove koje ni autori nisu našli, ziher.
XDVV
tools.33dejanr,
-> #32, dveselinovic>> Obavezno propusti onaj program za optimizaciju; ja sam ga
>> propustio i sve mi, u istom smislu i redu kao i tebi, savršeno radi.
I ja sam propustio MAXIMIZE :) ali mi ne radi... Videćemo sutra na
još jednoj mašini...
>> Inače, nije tačno da ne može da digne programe u HI memoriju
Može da digne PROGRAME (ono što se učitava iz AUTOEXEC.BAT) ali ne
može (koliko vidim) drajvere, one DEVICE=SCANER.SYS iz CONFIG.SYS.
tools.34dejanr,
Eh, nije PC Kwik baš savršen - danas primetih da neće da radi
sa 800K disketama. Stavio 800 pre ili posle njega, ista stvar
- počne da piše po disketi i onda u zlo doba 'Problem with
disk, Correct then press any key'. I nema izlaza, ne možeš to
prekinuti nego samo resetovati računar :(
Morao sam da u autoexec ubacim superpck ... /-a, da ne kešira
drajv A.
PC-CACHE, sa svoje strane, nema ništa protiv 800 K disketa...
tools.35mknezic,
Da li neko ima source kod nekog programa za arhiviranje?
Mirko
tools.36bulaja,
-> #35, mknezicImas u RSOFTu r059lzw.zip.
tools.38vkostic,
Ovo je poruka mprostran greskom zalutala u ORKA:
Imam jedan SX na 20 Mhz i nešto mi ne radi QEMM, a treba mi za rad sa
statističkim programima. Može li neko da mi pomogne?
Ja sam ovde nova, pa ne znam kome da se javim.
Hvala!
tools.39mirkov,
-> #21, bojt Payo, imas piće od mene, zbog Telemate-a.
Nego, imam probleme sa tastaturom. Na njoj su crvenim slovima
ugravirana naša slova, ali se ne poklapaju čak ni sa yu ascii
standardom (yuscii.com). Da li se to može promeniti u programu
yukeyra.com, koji se nalazi u paketu za naša slova na vgi ? (to bi
bilo idealno.) Ili možda u onim programima iz DOSa keyb??.com ?
Inace nisam dobio DOS uz racunar, pa mi ni ti programi iz DOSa
uopste ne odgovaraju.
Mirko.
P.S. Nemam mnogo iskustva u hakerisanju, a i valjda je neko vec
imao slican problem.
tools.40ppekovic,
-> #39, mirkov> Nego, imam probleme sa tastaturom. Na njoj su crvenim slovima
> ugravirana naša slova, ali se ne poklapaju čak ni sa yu ascii
>standardom (yuscii.com). Da li se to može promeniti u programu
>yukeyra.com, koji se nalazi u paketu za naša slova na vgi ? (to bi
> bilo idealno.) Ili možda u onim programima iz DOSa keyb??.com ?
> Inace nisam dobio DOS uz racunar, pa mi ni ti programi iz DOSa
>uopste ne odgovaraju.
Sve može!!! Neznam tačno u kojoj konferenciji (mislim u
PC.SOFT/razno), pre jedno mesec i po dana, ostavio sam uz poruku i
program pod imenom EKBD102.ZIP, koji je rešio moje probleme sa
nestandardnom tastaturom i YU slovima. Toplo ti preporučujem ovaj
program i nadam se da ćeš ga sa zadovoljstvom koristiti kao što sam
ga ja koristio. Moram da pomenem da je takav sličan program
napravio i Vlada Kostić, ali ja taj program ne uspevam da vidim,
čini mi se da Vladin program nije niti Shareware niti Public
Domain. U svakom slučaju potrudi se pa pronađi EKBD102.ZIP ovde na
sezamu i uživaj. Ako budeš imao problema ostavi mi private mail.
Paya
P.S. Program moeš pronaći (izvini ako znaš) sa komandama:
JOIN <konferencija>
LIST /f /a
tools.41ppekovic,
-> #40, ppekovic Evo upravo sam pogledao, EKBD102.ZIP ti je u ovoj konferenciji uz poruku
24.81.
Paya
tools.42vkostic,
U IBMPC direktorijumu se nalazi VKEYB.ZIP. To je generator drajvera za
tastaturu - moje delo.
Program prvo nacrta tastaturu. Postoje cetiri standardne tastature, pa
se moze birati. Zatim korisnik seta kursor i menja defuniciju tastera po
zelji. Na kraju program napravi odgovarajuci drajver za tastaturu duzine
oko 2K.
Jos nekoliko napomena:
- Neki tasteri jednostavno nista ne proizvode sa CTRL ili ALT. To je
tako hardverski reseno (glupi IBM).
- Ako se stavi ASCII kod veci od 127 za neki taster, onda SCAN kode
treba da bude nula. U protivnom moze da bude problema kod nekih
BIOS-a.
- Tasteri za kursore i specijalni tasteri se ne mogu predefinisati -
nastao bi haos.
- Treba strogo voditi racuna da se u masini ne nalazi neki drugi
drajver za tastaturu.
- Sa VKEYB se moze generisati nekoliko razlicitih drajvera za razne
tastarture i ti drajveri se mogu ucitavati jedan preko drugog u
menoriju racunara.
- Kada je drajver ucitan, moze se iskljuciti i ukljuciti po zelji.
Jos odavno sam prodao sva prava na ovaj program. Medjutim, covek je
pristao da se program nadje na SEZAM-u. Kome treba, neka download-uje.
Ipak, ako vam treba za firmu, bilo bi lepo da ga zvanicno kupite.
V.K.
tools.43miro,
-> #42, vkosticDokle ce bre sezam da mi prijavljuje taj VKEYB kao novu datoteku kad
sam je vec downloadovao ? :))
Uzgred, program je vrlo fini, samo ima jos jedan model tastature koji
nije naveden. Ako te zanima (VK) mogu ti ga poslati.
Pozdrav.
tools.44dvidovic,
Nabavio sam novu verziju programa SHEZ.Ima oznaku
SHEZ58 pa rekoh da je podelim sa vama.Imam ga kra
tko i nisam stigao da primetim neka bitna poboljsanja
ali novo je uvek bolje(valjda :-))
Poz Dule
tools.45zzivotic,
-> #44, dvidovic>> Nabavio sam novu verziju programa SHEZ.
Datoteka SHEZ58.ZIP je premeštena u R:\IBMPC.
Pozdrav, zz
tools.47vkostic,
Nocas sam rasturao neki program sa Turbo Debugger-om 2.0. Prvi
utisci o verziji 2.0 nisu bas najpovoljniji - svaki cas se
blokira.
Ne kazem da je TD 2.0 kriv (ima sve i svasta od hardvera i
softvera u mojoj masini), ali bi voleo da cujem vase utiske o TD
2.0.
V.K.
tools.48gww.,
-> #47, vkosticTD 2.0 ima običaj da se "zakuca". Ne znam glavni uzrok ali izgleda da
problem nastaje kada:
1. je program koji se debaguje velik I
2. kad se koristi EMS.
Pošto imam neke veće projekte muku sam namučio dok nisam kupio dodatnih 2Mb
memorije. TD sam prestao da koristim i prešao na TD286 koji zasad radi
fantastično a uz to zauzima samo 76K osnovne memorije. Nikako da saznam
koliko TD286 memorije troši na adresama preko 1M.
Uzged pored TD-a "zakucava" se i TLINK 3.0 i to kod separatnog linkovanja
(posebno compile, posebno link) sa debug informacijama dok kod linkovanja
kroz TCC nema problema.
I još nešto čudno mi je da se Borland odlučio da sve svoje jezike potrpa u
jedan debugger pretpostavljam da bi TD mogao biti i manji da su jezike
podelili po overlay-ima.
tools.49vkostic,
-> #48, gww.
>> TD sam prestao da koristim i prešao na TD286 koji zasad
>> radi fantastično a uz to zauzima samo 76K osnovne memorije.
Da, samo sto kod mene TD286 prijavi da ne moze da koristi A20
liniju. Verovatno zbog All Chargecard kartice u mojoj masini.
Steta.
>> I još nešto čudno mi je da se Borland odlučio da sve svoje jezike
>> potrpa u jedan debugger pretpostavljam da bi TD mogao biti i manji
>> da su jezike podelili po overlay-ima.
To i ja kazem.
tools.50gww.,
-> #49, vkostic"Da, samo sto kod mene TD286 prijavi da ne moze da koristi A20
"liniju. Verovatno zbog All Chargecard kartice u mojoj masini.
Može li se "hardverski intervenisati" na All Chargecard da se ona aktivira
preko neke druge adresne linije. Jedna od stvari koje najviše mrzim je kad
hardver rezerviše jednu od adresnih linija samo za sebe. Uglavnom zbog
jeftinoće hardvera. Da su stavili samo par čipova više ... :(
tools.51vkostic,
-> #50, gww.
>> Može li se "hardverski intervenisati" na All Chargecard da se
>> ona aktivira preko neke druge adresne linije.
Ne moze - radi se o MMU jedinici. (U iducim "Racunarima" ce biti prikaz).
A zasto ta A20 linija smeta TD-u 286 nemam pojma. Sada nemam vremena za
hakerisanje.
tools.52ebusic,
Nabavkom novog PCSHELL 6.0 programa ocekivao sam da cu
se barem priblizno osjecati kao Davor Petric koji ga je
opisao u R66.
Neznam dali je netko prije imao ovakve primjedbe ali
bih volio da se malo provede rasprave oko toga.
Vjerovatno kao i vecina prvi alat sa kojim sam radio
bio je PCTOOLS R4.11 ili neka priblizna verzija. Mislim da
je sto se tice elegancije u radu ipak ispred svih 5.XX i
visih verzija PCTOOLS-a (SHELL-a). Ne ulazeci u to dali su
prijasnje verzije imale nekih skrivenih bagova, tj. govorim
samo o eleganciji u rukovanju.
Jos i kod te stare verzije me je nerviralo sto prije
nego pocne kopiranje fajlova PCTOOLS provjerava slobodni
prostor na ciljnom disku. Naravno to nije omogucavalo da se
odredi vise fajlova nego sto stane na ciljni disk. Radi toga
sam si ostavio program QD2 koji je to omogucavao. Tj. kada
pocne kopiranje fajlovi se kopiraju skroz dok na ciljnom
disku ima mjesta, kad mjesta nestane onda slijedi pitanje
dali ubacujemo drugi disk i nastavljamo, ili prekidamo
kopiranje. Onaj kome nije jasno o cemu pricam neka proba da
direktorij od nekih 1MB snimi na tri DD diskete iz bilo koje
verzije PCTOOLS-a i znace o cemu govorim.
U verziji 6.00 (5.5 nisam vidio) priznajem da se velika
stvar dobila sa time da se u donja dva reda mogu staviti
skracene komande, ali mi nije jasno zasto nije omoguceno da
se umjesto funkcijskih tipki mogu postaviti ostale
skracenice, ili jos bolje da se mogu postaviti i funkcijske
tipke i skracene komande na ustrb glavnog prozora.
Pri mjenjanju atributa takodjer se nije napredovalo.
Ako treba da promjenimo atribute za odredjenu grupu fajlova
moramo da ih mjenjamo jedan po jedan sto je veoma mukotrpno.
Ako se je komanda RENAME mogla napraviti tako da se mogu
mjenjati imena oznacenih fajlova globalno neznam zasto to
nije ucinjeno i kod atributa. Po mom misljenju bolje je da
su vise radili oko toga, nego sto su omogucili da se pri
brisanju fajlova PCTOOLS uopste ne obazire na atribute sto
je cini mi se dosta opasno. Mogli su barem da prije brisanja
postave neko pitanje Y/N ili nesto slicno.
Jos bih volio da mi neko objasni prakticnu svrhu menija
APPLICATION. Za program takve vrste mislim da je potpuno
nepotreban, a o DESKTOP-u da i ne govorim.
Uz sve ovo htio bih da pohvalim izvanredan PCBACKUP
koji je cini mi se najvise i najbolje napredovao od svega do
sada.
Ovo su neke stvari koje su mi upale u oci nakon prvog
dana koristenja programa, pa ako netko ima rjesenje za bilo
koji navedeni problem volio bih da mi ga objasni.
P.S.
Ovim nisam htio da uvredim Davora nego da cujem
misljenje ostalih.
Za svaki slucaj na disku imam PCT4.BAT i PCT6.bat!!!
Pozdrav od Edvarda.
tools.53dejanr,
-> #52, ebusicSlažem se! I ja sam ostao na PC Tools-u 4.30, od novih verzija
sam uzeo samo COMPRESS koji je dosta brži. Ostatak je preglomazan
a ne nudi ništa posebno.
tools.55crynik,
-> #52, ebusic
PCT v6.0 ... glomazno !!!
Rešenje .... Norton v<5.0
tools.56bulaja,
-> #55, crynik> PCT v6.0 ... glomazno !!!
> Resenje .... Norton v<5.0
Pa ne bih se bas slozio jer su ipak PC Tools i Norton Utilities
programi koji pokrivaju razlicite oblasti, pa je najbolje resenje
koristiti ih zajedno. Norton nije nikad imao ono za sta se PCT
najvise koristi, a to je za brzo baratanje datotekama, dok su sa
druge strane nezamenljivi NCD, NDD i NU.
tools.57dejanr,
-> #56, bulaja>> > PCT v6.0 ... glomazno !!!
>> > Resenje .... Norton v<5.0
>>
>> Pa ne bih se bas slozio jer su ipak PC Tools i Norton Utilities
>> programi koji pokrivaju razlicite oblasti, pa je najbolje
>> resenje koristiti ih zajedno.
Moje rešenje je PC Tools 4.30, COMPRESS iz PC Toolsa 6.0, NU 4.50
i par programa iz NU 5.0, konkretno NCD, NDD i (kad bih mogao da se
naviknem na njega) DISKEDIT.
tools.58gww.,
-> #56, bulaja" koristiti ih zajedno. Norton nije nikad imao ono za sta se PCT
" najvise koristi, a to je za brzo baratanje datotekama, dok su sa
nije imao ???? A Norton Commander?
tools.59vcalic,
-> #56, bulaja>>Norton nije nikad imao ono za sta se PCT najvise koristi, a to je za brzo
>>baratanje datotekama,
Kod brzog baratanja datotekama i PCT i NC mogu samo da plaču, jer ih
4DOS ostavlja svetlosnim godinama iza sebe.
Zapravo, iz celog PC Tools paketa jedino je COMPRESS bez konkurencije.
Sam PCT 4.30 koristim zbog jedne jedine stvari a to je prune & graft
direktorijuma, ali to je operacija koja se veoma retko radi, tako da PCT
maltene i ne koristim. Norton je daleko ispred. NCD doduše ne koristim, ali
ne znam kako bih živeo bez NU, NDD, QU, DS, FD, etc.
Inače, moj savet svima je - zaboravite na command.com i sve programe
tipa PC Tools, CED, List, etc. 4dos sve to radi, samo mnogo, mnogo, bolje i
brže.
WR
tools.60bulaja,
-> #58, gww.> nije imao ???? A Norton Commander?
Norton Commander uopste nije deo Norton Utilitiesa, vec se prodaje
posebno. Ukoliko cemo da razmatramo i njega, onda treba uzeti u obzir
i XTree (Pro) i slicne pakete, meni se npr. xtree svidja vise nego NC,
mada nikad nisam imao potrebe ni za jednim od njih.
tools.61gww.,
-> #60, bulaja" Norton Commander uopste nije deo Norton Utilitiesa, vec se prodaje
Nisam ni rekao da je deo paketa Norton Utilities. Molim te da pažljivije
pročitaš poruku 9.58
Kad smo već kod poredjenja 4DOS i NC, moje je mišljenje da se ne radi o
istoj klasi programa. NC ne pretenduje da zameni komandni procesor, on je
samo jedan dosta jednostavan SHELL. Ko voli može ih spojiti što mislim da
je solidno rešenje, jer ono što mi se dopada kod NC-a je laka manipulacija
komandnom linijom, jednostavno premeštanje datoteka i extension default-i.
Jesi li ikad probao Ctrl/Enter kombinaciju u NC, ta mogućnost kod 4DOS-a
(F8,9,10) je samo podštapalica. S druge strane SELECT kod 4DOS-a radi ono
što NC ne može. 4DOS ima predivnu stvar - alias-e, HISTORY koji se može
snimiti i učitati, i niz lepih mogućnosti za batch datoteke. Ja jesam
ljubitelj komandne linije zato mi se oba programa i dopadaju. Jedino što mi
se ne dopada jeste što 4DOS nije standardni komandni procesor DOS-a! Ako se
"razmazim" prilikom pisanja batch datoteka biće muke kad bude trebalo da se
piše nešto što radi na svim mašinama.
Mislim da bi programere komandnog procesora u Microsoft-u trebalo mučiti na
sledeći način: Pokazati im blagodeti jednog 4DOS-a a onda ih terati da pišu
instalacione procedure za sve Microsoft pakete u njihovom lepom COMMAND.COM
jeziku.
Prun & graft PCTOOLS-a stvarno nisam video nigde drugde, krajnje je vreme
se napiše takav Utility.
tools.62kvelkovski,
-> #57, dejanr>>Moje resenje je PC Tools 4.30, COMPRESS iz PC Toolsa 6.0, NU 4.50
To je ono pravo! Uzmi sve sto je najbolje.
BTW, kada radim DISKCOPY iz PCT4.30 nekad uspevam da presnimim celu
disketu odjednom, valjda zbog EMS-a, ali ponekad moram i dvaput da
menjam diskete. Ne znam zbog cega je tako, ali resenje postoji:
Startujem PCT, odem direktno u 'Disk and Special functions' (F3),
Copy, i sve radi iz jednog zamaha.
Pozdrav,
Kire
tools.63dejanr,
-> #62, kvelkovski>> BTW, kada radim DISKCOPY iz PCT4.30 nekad uspevam da presnimim celu
>> disketu odjednom, valjda zbog EMS-a, ali ponekad moram i dvaput da
>> menjam diskete. Ne znam zbog cega je tako, ali resenje postoji:
Štos je u tome što PCT alocira EMS memoriju a onda zaboravi da je
dealocira. Dakle, ako imaš 8 M možeš da iskopiraš 6-7 disketa (ako
je sva memorija inače slobodna) i... nema dalje :(
Zanimljivo da ovu grešku već godinama ne ispravljaju, zar je moguće
da im niko nije javio? :( Ja jesam ostavio poruku u tom smislu na
njihovom BBS-u ali bez reakcija.
tools.64majkl,
-> #60, bulaja
NC ipak ima najbolji koncept, ideju kojoj sve više naginje i
PCTools: dva prozora i komandna linija. U sprezi sa sitnim
programima iz NU paketa i napisanim rutinama čini pravu
kombinaciju. Otkako se pojavio, PCT više i ne koristim, sem programa
Compress ver. 6.0 jer je bitno brži od svih ostalih. Ono što mi
nedostaje kod NC je globalni pogled na ceo disk (poput onog u XTPRO)
i nešto što bih nazvao LAST_MARK tj. kada markiram niz datoteka za
kopiranje, po završenom kopiranju one više nisu markirane, pa je za
ponovno kopiranje potrebno ponovo prolaziti spisak. Ali nešto treba
da ostane i za verziju 4.0, zar ne?
Pozdrav, Majkl
tools.65gww.,
Evo mog skromnog priloga:
Uz poruku je program ZFF koji traži datoteke slično FF-u ali i u ZIP
datotekama.
zff.ziptools.66dejanr,
Svojevremeno su postojali nekakvi programi kao superkey koji su omogućavali
da se definišu neke kombinacije tastera koje nešto rade pa da onda to
radi u svim (ili skoro svim) programima. Nekada mi to nije trebalo a sada
je došla prilika da mi treba, a nigde po disketama ne mogu da ga nađem.
Ima li neko nešto novije na tu temu?
Pozdrav,
Dejan
tools.67zormi,
Evo jednog utility programčića, zajedno sa ASM source-om.
Za šta služi?
****
SCAT has 7 main purposes, briefly:
1. upgrading diskettes to DOS 4.01 standards without losing data.
2. repairing damaged diskettes.
3. improving the error message when you accidentally boot with a
floppy in place.
4. Humouring PC DOS and OS/2 by putting IBM in as the OEM.
5. telling you what kind of floppy you have, including Norton
proprietary backup format.
6. decontaminating FastBack Plus diskettes of the "unvirus".
7. Removing any virus that hides in the boot block of a floppy.
***
scat22.ziptools.68vcalic,
Za one koje interesuje 4DOS, evo malo diskusije sa BIX-a. Ima par
interesantnih stvari.
WR
bix4dos.ziptools.69sasa,
Da dam svoj skromni prilog sa novom verzijom HYPERDISK cache programa. Ujedno
molim moderatora da ga razbije na par delova i smesti u odgovaraju'i
direktorijum.
Ne bi bilo loše ni da se pojavi jedan uporedni test CACHE programa koji se
uglavnom koriste na našim meridijanima. Po meni bi trebalo:
PC-CACHE
SMARTDRIVE
HYPERDISK
PC-KWIK
sve ih staviti jedne pored drugih uz to da bi trebalo realne testove izvesti na
286, 386SX i 386 mašinama plus još u saradnji sa QEMM i 386MAX kao drajverima.
Pozdrav,
Saša
tools.70beast,
Dali bi neko hteo da mi kaze kako se menja drajv koji
se zeli kompresovati kod compress (pctools 6.0).
drajv=disk.
tools.71miro,
-> #70, beastKažeš <Ctrl>+<drive_letter>.
tools.72jtitov,
Za ljubitelje novih i najnovijih verzija programa, eto iznenađenja.
Central Point Sw je izbacio novu verziju svog PC Tools-a. Verzija
je i dalje 6.0, ali moglo bi se reći da je V6.05 jer je to vreme
"kreiranja" fajlova. Datum je od 01.11.90. Šta je novo? Uglavnom +/-
100 do 200 bajtova po fajlu. Promene je pretrpeo PCBackup koji se
od sada zove CPBACKUP i koji je redizajniran. Dodata je i neka caka
da se sam aktivira po uključenju računara, ali me je mrzelo da
probam. I desktop je pretrpeo izmene (+oko 30Kb) time što je dobio
mogućnost manipulacije sa faksovima. Ukupna dužina fajlova posle
instalacije je 2.839.157 b. I dalje ne prepoznaje fajlove od QPRO-a
V2.0. Bude li interesovanja, pročačkaću ga malo bolje. Lično
koristim samo PCSHELL, CPBACKUP i DISKFIX od celog paketa.
tools.73afilipovic,
Moj drug je koristio program PCKWIK i imao je sledece probleme:
Program radi ok sa svim programima (svi rade dok je on u memoriji)
OSIM PC Tools-a 5.5 . Jednostavno ako se prvo startuje PCKWIK
( sa poweron ) I posle toga PC Tools, masina jednostavno stane....
Da li se nekom nesto slicno desilo?
Pozdrav,
Aco
tools.74zormi,
Evo nove verzije arhivera LHARC 2.11. (od 3.marta).
Koliko sam na brzinu probao daje 5-10% BOLJU KOMPRESIJU od
PKZIP 1.1 (doduse i radi duze).
Posebno mi se kod njega dopada:
- kreiranje self-extracting datoteke koja je duza samo 2 kB
od obicne LZH.
- jednostavno ubacivanje uputstva koje treba prikazati pri
extrakciji, uz kontrolno pitanje.
- jedan program za kompresiju i dekompresiju (od 34 kB).
- napisan je u masincu.
tools.75jtitov,
-> #74, zormiPrvi utisci o novom LHA kompresoru:
Test masina: 386/25 64 cash, 2M disk-cash (pc-kwik)
sadržaj fajla dužina vreme
tekst 6.352.897
lha 2.483.404 4' 55" 33/100
zip 2.562.555 3' 41" 80/100
CorelDraw 2.00B 7.500.246
lha 3.672.404 5' 48" 79/100
zip 3.923.078 5' 49" 85/100
restore.com
uvećan više puta 4.330.375
lha 2.327.601 3' 11" 36/100
zip 2.379.730 2' 55" 01/100
Komentara nemam. Samo suvi podaci i kraći zaključak:
1) brzina mu se opasno približava ZIP-u
2) pakuje bolje
3) sve je u jednom programu (i arhiver i dearhiver i konvertor u .exe)
4) Da li će Kosooki i na softverskom planu preuzeti vođstvo?
5) Šta čeka PKWare? Limun? A da ne spominjemo WP for Windows?
6) ZORMI samo napred sa upload-om!
tools.76alexa,
-> #74, zormiSve, sve, ali teško da za neki program može biti preporuka to
što je napisan u mašincu (pretpostavljam da misliš na asembler).
To obavezno znači da mu je prenosivost skoro nikakva.
tools.77zormi,
-> #76, alexa>Sve, sve, ali teško da za neki program može biti preporuka to
>što je napisan u mašincu (pretpostavljam da misliš na asembler).
>To obavezno znači da mu je prenosivost skoro nikakva.
Ne mislim na "asembler" nego na "assembly" (ako baš hoćeš da
budeš sitničar). Naime, programi se pišu u assembly-ju, a prevode
assembler-om.
A što se tiče prenosivosti, meni je lično kod ovakvih mašinski
intenzivnih i često korišćenih rutina najvažnija brzina rada, a da
li će moći da radi na Amigi - to mi je poslednja briga.
Evo, prilažem kompletan source LHARC 2.11 u C-u i asm-u, pa ko
želi da se zanima prenošenjem na druge računare...
tools.78zormi,
Dobio sam uz neku ponudu paket Eurosoft-a (evaluation
dikette) sa demo verzijama nekih njihovih proizvoda:
Simon Editor - nova verzija poznatog TSR editora koga ima
na svim našim BBS-ovima, nažalost i ova ima Nigel-a :)
MAP - rezidentni "prozor" u memoriju (zauzeće, vektori...).
PC Check - informacije o sistemu i testovi ispravnosti.
eurosoft.ziptools.79miha,
Za one koji koriste qeditor:
>
> QCP -- QEdit Compiler Program
>
>
> A program to ease invocation of compilers
> and other software tools from a function key in
> QEdit version 2
>
>
> Author: Tim Farley
> Revision: 2.08
> Date: November 17th, 1989
>
tools.80miha,
Još malo pomagala za qedit:
tools.81nkbog,
Pitanje za one koji rade u DESQVIEW-u:
Da li koriste CACHE-ove? Koje?
Ja sam probao sa PCKWIK, SMARTDRIVE i PC-CACHE i na svima počne vrlo često
da se pojavljuje ingeniozna poruka:
"Drive not ready - close door"
Naravno HD to nema. U stvari samo počne da svetli lampica i nakon TIMEOUT-a
DOS prijavi ovu grešku. Kada na "Abort,Retry,Fail,Ignore" tražim Retry
disk radi.
NB
tools.82ppekovic,
-> #81, nkbog>>Pitanje za one koji rade u DESQVIEW-u:
>>
>>Da li koriste CACHE-ove? Koje?
>>
>>Ja sam probao sa PCKWIK, SMARTDRIVE i PC-CACHE i na svima počne
>>vrlo često da se pojavljuje ingeniozna poruka:
>> "Drive not ready - close door"
Ovakva poruka se pojavljuje kada se iz dva programa koji
rade u isto vreme pod DV-om, pokuša pristup disku u isto vreme.
Rešenje je, koliko se sećam, startovanje programa SHARE, koji
rešava ovakve probleme.
Paya
tools.83nkbog,
-> #82, ppekovic> Ovakva poruka se pojavljuje kada se iz dva programa koji
> rade u isto vreme pod DV-om, pokusa pristup disku u isto vreme.
> Resenje je, koliko se secam, startovanje programa SHARE, koji
> resava ovakve probleme.
Problem se ne javlja kod deobe datoteka (SHARE mi je uvek intsaliran)
vec u opstem slucaju pri koriscenju CACHA.
Kod SHARE-a se inace javlja poruka ACCESS DENIED ako se pristupa istim
datotekama sa konfliktnim zakljucavanjima.
Inace ako dva programa pristupaju razlicitim datotekama nema nikakvog
problema sa ili bez SHARE-a, naravno, kad nemam CACHE.
NB
tools.84ppekovic,
-> #83, nkbog>>Kod SHARE-a se inace javlja poruka ACCESS DENIED ako se pristupa
>>istim datotekama sa konfliktnim zakljucavanjima.
>>
>>Inace ako dva programa pristupaju razlicitim datotekama nema
>>nikakvog problema sa ili bez SHARE-a, naravno, kad nemam CACHE.
Ono što sam ti rekao da je problem u tome što kada dva programa u isto
vreme okušaju da pristupe disku DV javi grešku, imalo je špodlogu u tome što se
ista stvar dešava kod vkrstonosic-a kada pokuša pomenutu operaciju i javlja
istu grešku.
Paya
tools.85zonjic,
Potrebne su mi BILO KAKVE informacije o RTLink plus.
Najbolje bi bilo kada bi neko imao adresu proizvodjaca.
Rade
tools.86nkbog,
Evo jos jednog priloga o raznoraznim arhiverima.
Proveravao sam koliku kompresiju vrse LHARC i PKZIP na jednom posebnom
uzorku (Windows 3.0 fajlovi). Ovi fajlovi su naime kompresovani (ja mislim
da je u pitanju neka od LZ? raznoraznih metoda), pa sam hteo da vidim kako
na njih deluju arhiveri. Ovde se LHARC pokazao boljim od PKZIP-a, kao i u
obicnim situacijama (obicno je do 5% bolji od PKZIP-a, a tek u krajnim
situacijama do 10% ili vise posto). Naime, prilikom kompresije u sigurno
preko 80% fajlova PKZIP je prijavljivao "stored (0%)", a najbolji rezul-
tati, su bili oko 4-6% kompresije. Sa duge strane LHARC je uglavnom imao
velicinu kompresovanog fajla (javlja obrnutu vrednost od PKZIP-a) oko
94% do 96%, a maksimalna kompresija je bila ispod 90%. Rezultujuci fajl
kod PKZIP-a, je bio oko 486K, a kod LHARC, oko 460K. Dakle oko 4-5%. Vreme
nisam merio,i tu ne mogu nista da kazem.
Druga provera se odnosila na sigurnost podataka. Uzeo sam dve arhive
(.LZH i .ZIP) sa istim datotekama (datoteke su cisto tekstualne), kod
kojih je LHARC bio 8% bolji od PKZIP. Zatim sam ubacivao na razne ofsete
razlicite vrednosti (menjao sadrzaj datoteke). Ukoliko bi do brljanja
doslo u tabeli (uz svaku datoteku ide tabela kodova) LHARC bi dosao do
te datoteke i prijavio da je arhiva "slomljena" i prestao dalje raspakiva-
nje, dok bi PKZIP prijavio gresku i nastavio dalje. Ukoliko je greska pos-
tojala u arhivi datoteke, onda su oba programa prijavljivala CRC gresku.
Poslednja provera na oba programa se sastojala iz skracivanja datoteke.
Ovde je LHARC raspakovao sve datoteke sem u onom delu koji fali, s tim da
je datoteka koja je prekinuta imala CRC gresku. PKZIP je, medjutim,
prijavio da je arhiva "pokvarena" i trazio upotrebu pomocnog programa
PKZIPFIX. Nakon njegove upotrebe rezultujuca (PKFIXED.ZIP) je prilikom
raspakivanja dala rezultate iste kao i pocetna kod LHARC-a. Na PKZIP-u
sam probao jos jednu proveru, odnosno brljao sam po direktorijumu
(kraj datoteke), medjutim PKZIP nije prijavio nikakvu gresku. Mozda bi
se ona javila kad bih raspakivao datoteke sa atributima, ili datumom,
ne znam. Sve u svemu PKZIP se poazao nesto sigurnijim (otprilike za onih
5-8% duze datoteke), mada je poslednji test bacio malo sumnju na njega.
NB.
tools.87dvidovic,
e verzije lista(7.5f
tools.88alexa,
-> #87, dvidovicLIST75G.ZIP je u R:\IBMPC\UTILITY.
tools.89mjova,
Nešto kao NCD ali radi sa svim particijama HD-a.
Sve je isto kao kod NCD-a osim poziva bez parametara
u komandnoj liniji, u tom slučaju se ispisuje help i
shareware poruka.
mjova
tools.90mjova,
-> #89, mjovada, nisam napomenuo, ako postoji mogućnost za više
direktorijuma, onda se otvara prozor u kome se odlučuje za
jedan od direktorijuma. to znači da će se u tom prozoru naći
spisak svih direktorijuma alo se pozove sa LCD *. i to sa
svih particija.
mjova
tools.91mjova,
sličajno sam našao ovaj program koji služi za seckanje datoteka.
radi i sa bin i sa text. može dobro da posluži za slanje
dužih, verifikovanih arhiva. kasnije se samo sve to
"zalepi" sa COPY.
Šule
cut20.ziptools.92mjova,
ajd još ovo,
program za kompresiju EXE i COM datoteka po ZIP "standardu".
Î}
Šule
tools.93mjova,
malo vremena imam za neku dužu priču. ukratko, ispituje
koji FIFO je u pitanju.
Šule
fifo11.ziptools.95mjova,
-> #92, mjovanije mi jasno šta se desilo...
------
Poruka pod brojem 9.92.
CONF:PC.SOFT>>att ŮěŇ.
CONF:PC.SOFT>>att 9.92 pklte105.exe
Prijem datoteke 'pklte105.exe' uz poruku:
Protokol Zmodem. Slobodan prostor 104056k.
Spremni za slanje (Da/Ne)? d
B010000012f4ced
Ő
Prenos uspešan.
Datoteka vezana uz poruku.
CONF:PC.SOFT>>..time
18.05.Sub 21:23
Na vezi 29 min 21 sec, do kraja rada 0 min 38 sec
---------------
ja reko sve je ok...
Šule
tools.96dejanr,
-> #95, mjovaDatoteku smo premestili u direktorijum, ali se još čeka da je Bulaja
proveri protiv eventualnih virusa pa će postati dostupna.
Pozdrav,
Dejan
tools.97bulaja,
-> #95, mjovaIzvinjavam se na zakasnjenju, ali mi je sinoc nestalo vremena bas kad
sam trebao da u javnost pustim pklite ;). Datoteka je sad u
r:\ibmpc\utility direktorijumu.
Hvala na prilogu.
Pozdrav, Bulaja
tools.98zormi,
Šta ima novo u novom PC TOOLS 7.0 možete pročitati u priloženom
tekstu...
pctools7.ziptools.99dejanr,
-> #98, zormi>> Šta ima novo u novom PC TOOLS 7.0 možete pročitati u priloženom
>> tekstu...
Koliko vidim, glavna unapređenja se odnose na mreže i Windows...
tools.100mjova,
Evo, ovako, neko je tražio nešto oko ANSI sekvenci,
tj da li je ušitan neki ANSI diver. ovde ima ASM
source pa možda može da pomogne...
tools.101mjova,
-> #100, mjovaIzvinjavam se onima koji nemaju ARJ arhiver ali tek
sam u slanju datoteke primetio da nije spakovana
ZIP-om. Poštujem službeni arhiver sezama ali ja ZIP
vrlo retko koristim tako da mi je sad promaklo da
promenim arhiver.
šule
tools.102zormi,
Ovaj QEDIT 2.1 je dosta dobar editor, ali me zanima ima li
neko iskustva sa rezidentnom verzijom - QEDIT TSR.
Interesuje me npr. da li ima mogućnost skidanja teksta sa
ekrana tekuće aplikacije, kao Sidekick ili Simon editor.
tools.103ppekovic,
Evo najnovije verzije list-a (75 i) ...
Paya
tools.104ppekovic,
NANSI.SYS V3.1: a faster and smaller replacement for ANSI.SYS
NANSI.SYS is a console device driver for MS-DOS computers. It
executes the same ANSI cursor control sequences as does the standard
console driver ANSI.SYS, but significantly faster. It also offers
several extra features. Best of all, it is cheap, and its source
code is available from the author.
NANSI allows you to disable keyboard redefines, which are a sercurity
hole. You can also configure NANSI for nonstandard display modes.
Shareware, $10.
Paya
nansi31u.ziptools.105mjova,
-> #104, ppekovicpayo, pogledaj jedan ansi koji sam tu negde ostavio
oko 26 maja, radi odlično, samo što je malo bolji.
postoji mogućnost da definišeš veličinu buffer-a
za smeštanje redef., zatim ima mogućnost da se to
isključi, i da se onemogući nove redef.. možda je
zaimljivo i to da je to sve moguće i posle startovanja
tj sa kom. linije jer je to COM datoteka. pogledaoÚ
sam i NANSI ali navika je navika :)
pozdrav
šule
tools.106mjova,
evo jos jednog programcica za kompresiju. nisam jos
koristio ali kako cuje nije los..
diet110a.zip