PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - tools

tools.1 dejanr,
Izašao je, kao što znate, novi PC Tools De Luxe 4.50 - momci iz Central Point Software-a su očito poslušali "želje slušalaca" pa su vratili mnoge u verziji 5.10 izgubljene prednosti starog PC Tools De Luxe 4.30. Nije dodat ni jedan novi program ali su svi manje ili više unapređeni i očišćeni od bagova (naročito BACKUP i PC-CACHE). Ne znam da li ću se konačno rešiti da sa 4.30 pređem na 5.50 ali evo fajla u okviru koga je sam Central Point Software opisao unapređenja sadržana u novoj verziji. Fajl je skinut sa Central Point Software BBS-a (pogledajte konferenciju SEZAM). features.zip
tools.2 dsavic,
Kakve programe programeri koriste dok pisu programe? Kakve programe bi voleli da koriste? Kako poboljsati produktivnost programera? Da li treba koristiti bolje (brze i skuplje) racunare? Da li postoji neko ko zna neki dobri programski jezik a za koji se malo zna? Programeri! Kakve programe bi ste zeleli da vidite, probate, koristite? Sta vam nedostaje? Dobar editor? Multi-tasking operativni sistem? Kakve biblioteke programa ste koristili do sada (posebno za C i Modulu 2)? Svi se zale na nedostatak softvera? kako progrmaeri sami sebi da pomognu da pisu brze i bolje!? Dusko Savic
tools.3 rzoran,
Nakon instaliranja SKPLUS koji je odgovor na vise mojih potreba, kod startovanja programa dobijam poruku device eror, a nakon insistiranja sa "r" ili "i" na crvenoj podlozi upozorenje da je tvrdi disk zasticen. Interesantno je da startovanje programa ide bez problema nakon rada sa drugim programima, editorom ili mojom datotekom. Isti je problem i sa startovanjem autoexec.bat-om. Program inace radi bez problema i mogu ga preporuciti uz napomenu da "Moj micro" na predposlednjoj i poslednjoj strani opisuje program, navodno domacih autora, koji je gotovo identican sa onim sto nudi i pruza SKPLUS koji je za mene i abecedni imenik i upisnik klijenata, i kalendar, rocisnik,kalkulator, telefonski imenik i editor.Spreman sam ga na zahtjev drugih korisnika "SEZAMA" snimiti i poslati na disketama. Napominjem da sam pokusao u Config Sys/u povecati broj kod files i bufer, ali ne daje rezultate. Kao prvi startovani program Skplus ne ide. Zanimljivo je da resetovanje racunara rezultira ocitavanjem programa, ali je to mucno ukoliko se redovno ponavlja. Napominjem da radim sa AT-386 sa 2 mb rama. Nije relevantno radi li racunar u low ili high rezimu.
tools.4 rzoran,
Jos jednom molim pomoc i odgovor na pitanje zbog cega SKPLUS ne starta "od prve" uz poruku "divajs eror" i na insistiranje sa "r" ili "i" daje poruku da je tvrdi disk zasticen.
tools.5 dejanr, -> #2, dsavic
Prethodne dve poruke su premeštene iz teme SKPLUS koja je otvorena. Na žalost, spisak tema u IBM konferenciji je zbilja postao predugačak (čim je duži od jednog ekrana, nije zgodno) tako da se trudimo da poruke malo kondenzujemo. U novom SEZAM-u će najverovatnije isključivo moderator konferencije biti ovlašćen da otvara nove teme. Na taj način će se preglednost konferencija bitno povećati. Izvinjavam se zbog ove "smetalice". Pozdrav, Dejan
tools.6 dejanr, -> #4, rzoran
Hmmm... ako se novi SKPLUS takođe poziva sa SK, proveri da možda na disku nemaš nešto kao SK.COM koje radi sasvim drugu stvar. Nedavno je jedan moj prijatelje imao IDENTIČAN problem sa WordPerfectom i najzad se pokazalo da ima neki mali utility koji se takođe zvao WP i koji je zabranjivao upis na hard...
tools.7 dejanr,
Sa Central Point Software BBS-a - o novom PC Toolsu 6.0 PC TOOLS DELUXE V.6 - INFORMATION (VERNON BBS) DATA RECOVERY * NEW! DISKFIX. The most powerful, complete disk-repair program available. Quickly and automatically diagnoses and repairs lost or cross-linked files and directories, file allocation errors and corrupt directory / partition information. Doesn't require you to know about data-recovery techniques or terms. Works on hard or floppy disks. * UNDELETE. Fast and easy recovery of deleted files and subdirectories. * UNFORMAT. Recover data after an accidental or unintended format. HARD DISK BACKUP * NEW! TAPE DRIVE SUPPORT. Backup to QIC-40, QIC-80, and Irwin tape drives from IBM, Compaq, Mountain, Archive (QIC-80 only) and Colorado Memory, in addition to floppies and any DOS device. * NEW! COMPARE. Checks backup against current files - produces report of differences. * NEW! INCREMENTAL / APPENDED BACKUPS. Allows full and incremental backups to be retained on a single set of disks / tapes. * FAST BACKUP. Backup at speeds up to 2.5 megabytes per minute. * RELIABLE BACKUP. Complete bit for bit verification of all data backed up; can reconstruct missing data from damages disks. * ADAPTIVE DATA COMPRESSION. Reduces disk usage by up to 60% without increasing backup time. * SCHEDULED BACKUPS. Schedule backups to run automatically. * DISK / TAPE / TIME ESTIMATE. Dynamically estimates disk/tape and time usage for backup. * NAMED BACKUP OPTIONS. Backup selections and options can be saved by name and started at the DOS command line. DOS SHELL * NEW! OVER 30 FILE VIEWERS. Quickly view files (1-2-3, Excel, Works, Quattro, WordPerfect, Word, WordStar, XyWrite, dBASE, Paradox, R:base, etc.) in their native formats. * NEW! LOCATE. Locate your files by name or by content; then view the files in their native format, run programs and load data files automatically. * NEW! DOS COMMAND LINE. Allows instant access to DOS from PC Shell. * NEW! FILE TRANSFER. Transfer files to a laptop via serial cable or modem with an integrated version of LapLink from Traveling Software. * NEW! PROGRAMMABLE FUNCTION KEYS. Customize PC Shell's function keys for quick access to your most-used commands. * FAST, EASY OPERATION. Invoke standard DOS commands (Copy, Rename, Delete, etc.) with just a single keystroke. * MOVE, PRUNE & GRAFT. Reorganize files and directories with ease. * SORT. Reorder file and directory structure on your disk. * NETWORK SUPPORT. Supports Novell and IBM Token Ring networks. * MEMORY RESIDENT. Optionally loads memory-resident. Use on top of other applications. Requires only 10K RAM. DESKTOP * NEW! FAX BOARD SUPPORT. Use an Intel fax board to send/ receive faxes at any time. Supports networks. * NEW! DATABASE. dBASE file-compatible, with indexing, mail merge, and append. * NOTEPADS. Includes spell checker and block editing. * CALCULATORS. HP-11C scientific, HP-12C financial, HP-16C programmers's, and algebraic calculators. * TELECOMMUNICATIONS. Send faxes, telexes, and e-mail through services such as MCI, Compuserve, and EasyLink. Powerful and flexible; add other services. Can run in background. * APPOINTMENT SCHEDULER. Plan and prioritize your schedule; automatically schedule program execution (backups, fax and e-mail transmissions, etc). * CUT AND PASTE. Capture work form your screen and "paste" it into a different program. * MEMORY RESIDENT. Optionally loads memory-resident. Use on top of other applications. Requires less than 40K. OTHER FEATURES * NEW! PC-CACHE. Loads frequently-used data into RAM to increase system performance. Optional write caching for maximum speed. * COMPRESS. Unfragments files to speed disk access. * PC SECURE. Password protection for sensitive data and program files; encrypts data to U.S. Department of Defense (DES) standards. REQUIREMENTS IBM PC, XT, AT, PS/2 or 100% compatible with DOS 3.0 or higher and 512 KB RAM. Hard disk recommended. Supports Microsoft mouse driver version 6.14 or higher. Logitech/Dexxa mouse drivers version 3.4X or higher, or 100% compatible. HOW TO UPGRADE TO PCTOOLS DELUXE VERSION 6 Update orders will begin shipping in mid April. Registered owners will soon be receiving an upgrade offer in the mail, however you may place your order at any time by doing one of the following: 1. By phone: Call our 24 hour Automated Order Entry System at 1-800-888-8199. You will need to know your Central Point Software customer number as well as your Visa/Mastercard account number and expiration date. Your customer number can be found above your name on any Central Point Software invoice. Or, to speak to a Customer Service Representative, call 1-800-888-8199 M-F from 7am-9pm PST. If calling from outside the US, dial 503-690-8090. 3. By mail: Print and Complete the order form no #1. Owners of PC Tools Deluxe that haven't returned their registration card should upgrade this way. Upgrade pricing (all amounts in US dollars): Upgrade Shipping Total United States $30 $5 $35 Canada $30 $9 $39 AK,HI,PR,GU $30 $12 $42 Overseas $30 $26 $56 The retail price of PC Tools Deluxe version 6 will be $149. A free 24 page color brochure describing version 6 is available by calling the 800 number above, or mailing in the order #2 below. Due to the large number of enhancements and increased size of the program, upgrades will not be available via the BBS. However, after purchasing your initial upgrade, new files and additional viewers will be available for downloading. Besides all the goodies you're already familiar with, Version 6 includes: o Variable user levels (beginner, intermediate, and advanced modes) o DISKFIX -- a powerful disk-repair program (fixes cross-links, corrupt directories/partitions, and file allocation errors) o Tape Drive support (backup to Irwin, Archive, Mountain, QIC-40 & 80, etc) o Incremental and Appended Backups o Over 30 File Viewers (locate files by name or content; view in their native format; launch programs and load data automatically) o File Transfer between machines (an integrated version of LapLink) o FAX Board support o dBASE-Compatible Database (with indexing, mail merge, and append)
tools.8 vkostic, -> #7, dejanr
Hmmm.... Taj novi PCT mi zvuci jako glomazno. Ja jos uvek koristim stari PCT 4.30
tools.9 dejanr, -> #8, vkostic
>> Taj novi PCT mi zvuci jako glomazno. Ja jos uvek koristim >> stari PCT 4.30 Priznajem - i ja. Od 5.5 koristim samo COMPRESS jer je bolji. Ali, od 5.1 nikako NE TREBA koristiti PCBACKUP. Daleko mu lepa kuća!
tools.10 danko, -> #8, vkostic
Na PC-TOOLS 5.1 BACKUP je imao sledeći problem: Ako snimanje izvršiš na mašini gde je instaliran PC-CACHE, a vraćaš bez istog ==> odoše podaci (delimino). P.S. Opis bug-a je zasluga Milana Božića.
tools.11 dejanr, -> #10, danko
>> Ako snimanje izvršiš na mašini gde je instaliran >> PC-CACHE, a vraćaš bez istog ==> odoše podaci >> (delimino). Nije mi jasno. Naime, ili je problem u snimanju, ili je problem u vraćanju. Iz ovoga bi se moglo zaključiti da je problem u vraćanju (ako nije dobro snimljeno, ne bi se NIKAKO moglo vratiti, zar ne?). Znači, pitanje je šta ako se snima bez keša i vraća bez keša? Ako tu nema problema a ovde ima, onda su to stvarno čarolije!
tools.12 genius,
Dali bi neko mogao da mi da Mace Utilities?Ja koristim NU 4.5 ali kad procitah onaj tekst u RACUNARI 62 da je on najbolji za vadjenje iz katastrofe nisam mogo da odolim! Pozdrav GENIUS.
tools.13 jtitov,
Posedujem pkzip 1.02 Ispravljeni su bagovi koji su se javljali sa 386 mašinama, inače je sve po starom. Ukoliko ima zainteresovanih poslaću ZIP-ovan fa. Pozdrav Jura
tools.14 dejanr, -> #13, jtitov
>> Posedujem pkzip 1.02. Ukoliko ima zainteresovanih poslaću >> ZIP-ovan fajl Pa, hvala... ali na SEZAM-u je već PKZIP 1.10
tools.15 jtitov,
Dejane, izvini ali izgleda mnogo kasnim sa verzijom za pkzip. Da li postoji mogućnost da preuzmem shez54a.zip, s obzirom da mi sistem javlja da moram da sačekam sledeći mesec, ili stvarno moram da sačekam avgust. Takođe me interesuje u kom fajlu se nalazi pkzip 1.10. Za ovaj mesec sam malo prekardašio sa preuzimanjem fajlova sa SEZAM-a, jer sam preuzeo pre neki dan sve poruke sa svih konferencija. To mu dođe kao čitanje jednog dobrog elektronskog časopisa. Hvala na primedbi, Jura
tools.16 dejanr, -> #15, jtitov
>> Za ovaj mesec sam malo prekardašio sa preuzimanjem fajlova sa >> SEZAM-a, jer sam preuzeo pre neki dan sve poruke sa svih >> konferencija. To ti se ne računa u kvotu. Onih 400K su isključivo programi iz direktorijuma; kada bi se sve brojalo ispalo bi da si ovih mesec dana download-ovo 850 K! Top downloader :) >> Takođe me interesuje u kom fajlu se nalazi pkzip 1.10 COM\PKZ110.EXE Pozdrav, Dejan
tools.17 jtitov,
Dejane, hvala ti za objašnjenje i pomoć. SEZAM je stvarno super stvar i drago mi je da se i ja SEZAM-išem. Pozdrav, Jura
tools.18 xenomorphe,
U PCToolsu 4.11 postoji cudan bug u opciji (W)ordproc, koja je kao neka vrsta text- editora: ako se edituje neku fajl dugacak 1 Byte, PCT se zaglavi tako da moze da se samo HARD-resetuje..Hm... Do sada nisam slao poruke, ovo je viise kao proba
tools.19 dejanr,
Danas sam se malo igrao sa novim Nortonom 5.0. Teško sam razočaran. Izgleda da mi koji volimo komandnu liniju izumiremo. Recimo, ff (file find). Nekad je bilo da lepo kažeš ff ime.tip i on ti izlista sve fajlove koji se tako zovu u svim dir-ovima. Lepo. E, sad kad kažeš filefind ime.tim od te ubaci u neku masketinu u kojoj pišu svakojake gluposti koje te ne zanimaju (potrebne zato što je u filefind sad ubačeno i fd (file date), fa (file attrib) i još neki programi) i najzad negde ispiše te fajlove. Ti lupiš Esc da bi dalje radio ali se ekran naravno izbriše i... samo se nadaj da si popamtio imena (još nisam čitao uputstvo al' mi izgleda da leka nema - nekakva opcija /batch postoji ali takođe izbriše ekran :( ). Tako i sa mnogim drugim programima - recimo stari NU se sad zove diskedit i kad kažeš diskedit ime.tip on prvo pretraži ceo disk pa onda... itd, itd. Jedino što sam video pozitivno je što NCD može da izbriše tekući direktorijum (mogao je i pre 4.50 a onda su to u 4.50 "zabrljali"). Naravno, u negativne strane spadaju i dimenzije - dobio sam NU 5.0 na tri dupke pune i arhivirane 3.5 inča diskete. U svoje vreme sam, kada je izašao PC Tools 5.0, 5.5 i sada 6.0 ostao pri verziji 4.30. Nešto mi liči da će slična priča biti i sa Nortonom.
tools.21 bojt,
U YUFONT.ZIP-u koji je prikačen za ovu poruku nalaze se definicje YU-slova za VGA karte po kodnim standardima koje podržava SEZAM. Takodje se nalaze i odgovarajući rezidenti programi koji redefinišu tastaturu prema odgovarajućem kodnom rasporedu, a njih je napravio Vlada Kostić. Definisani kodni raspored se može ugasiti ili upaliti sa Ctr+Alt+Shift. U tabeli koja sledi su prikazani podržani kodni rasporedi: Ekran Tastatura ------------------------------------------------- YUASCII YUASCII.FNT Računari YURA.FNT YUKEYRA.COM Mmicro YUMM.FNT YUKEYMM.COM Latin2 YUL2.FNT YUKEYL2.COM Custom1 YUC1.FNT YUKEYC1.COM Custom2 YUC2.FNT YUKEYC2.COM ------------------------------------------------- Definisanje YU fontova na VGA grafičkoj kartici se postiže sa: VFONT YUxx (Pogledati VFONT.DOC) Raspored YU kodova za sve rasporede sem YU ASCII na tastaturi je sledeći: [ = č (čavka) { = Č (Čavka) ] = ć (ćurka) } = Ć (Ćurka) \ = š (šuma) | = Š (Šuma) ' = ž (žvaka) " = Ž (Žvaka) ` = đ (đubre) ~ = Đ (Đubre) @ = " # = \
tools.22 dejanr, -> #21, bojt
Hvala Bojane. Program je u IBMPC direktorijumu.
tools.23 ppekovic, -> #21, bojt
Lepa je stvar taj VFONT, imam ga odavno u autoexec-u, ali ima programa koji jednostavno zbrišu naša slova pa onda opet gledam zagrade i majmune (YUSCII). Svaki put kada prebacim karticu u grafički mod (bilo koji) odoše moji šŠđĐčČćĆžŽ. Ajde to nije tako strašno, ali što me Telemate zeza? On bar ne radi u grafičkom modu. Naša slova mi je svojevremeno isključivao i MTE ali postoji programčić koji se zove modsav pomoću kojeg u MTE-u vidimnaša slova. Jel ima neko rešenje za naša slova u Telemate-u. Bio bih mu zahvalan jer bi onda konačno umesto zagrada, kvačica i ostalih majmuna gledao lepa, lepša, naša slova. Paya
tools.24 vkostic, -> #23, ppekovic
>> ... ali ima programa koji jednostavno zbrišu naša slova pa onda opet >> gledam zagrade i majmune (YUSCII). Da, to je zato sto neki programi koriste INT 10H, service 00H da obrisu ekran umesto INT 10H, service 06H ili 07H. Posledica je ta da se na EGA (verovatno i na VGA) karticama izgube softverski definisani fontovi. Resenenje za to sam odavno napravio. Mali rezidentni program koji presretne INT 10H, servive 00H i promeni ga u service 06H. Imas program uz ovu poruku. Ja ga koristim sa Framework-om i odlicno radi. >> Svaki put kada prebacim karticu u grafički mod (bilo koji) >> odoše moji ŠđĐčČćĆžŽ. E, za to nemam gotovo resenje. Moglo bi da se napravi, ali mi nije do sada trebalo. Sorry. Pozdrav, V.K. nochange.zip
tools.25 bojt, -> #23, ppekovic
>> Lepa je stvar taj VFONT, imam ga odavno u autoexec-u, ali ima >> programa koji jednostavno zbrišu naša slova pa onda opet gledam >> zagrade i majmune (YUSCII). Svaki put kada prebacim karticu u >> grafički mod (bilo koji) odoše moji šŠđĐčČćĆžŽ. A što ne napraviš programčić u clipper-u koji to rešava? ;))) Šalu na stranu, taj problem može relativno "elegantno" da se reši na nekim programskim paketima. Na primer na WordPerfectu (sad će XDVV da mi ovo nabije na nos) napraviš makroe za sve opcije koje prebacuju kartu u grafički režim (PreView, Equations,...) i na kraju staviš DOS COMMAND VFONT YUxx. Slično može i za MS WORD itd.. Za Telemate ne znam jer ga nikad nisam ni video (ko ti kriv kad koristiš Telemate - u ProComm-u radi odlično :) )
tools.26 ppekovic, -> #25, bojt
Hvala VKostic-u i BojT-u na iscrpnim odgovorima. Za grafički mod ću izgleda sam morati da izhakerišem nešto. Paya
tools.28 ppekovic,
Pre oko nedelju dana sam ovde dao primedbu na program VFONTYU jer čim se startuje Telemate ..... zdravo slova i opet gledam one zagrade, kvačice i sl. EEEEEE, i onda sam se ja zainatio pa se lepo dao u hakerisanje. I tako sam ceo jučerašnji dan utrošio na to i konačno u onolikom programu našao rutinu koja pravi sr...e video sam da ako ta rutina (koja postavlja novi video mod) ne dira uopšte ništa, tj. ništa ne radi ako u config fajlu telemate-a ne stoji ništa o video modu. Dakle, ako imate VGA i program VFONT i imate naša slova, pa koristite i telemate a želeli bi da vivite naša slova na ekranu, samo editujte config fajl i izbacite ona tri reda koja imaju veze sa karticom i sve će da bude o.k. Paya
tools.29 dveselinovic,
Narode, upravo se igram sa 386-to-the-Max 5.0; pa on je gospod bog za QEMM u svakom pogledu. Košta isto (ja sam ga kupio, dakle ne delim ga) a radi bolje, ostavi mi više prazne DOS memorije, sve lakše prebaci na druga mesta i što je najvažnije, ne usporava mi mašinu. Ako možete, to nabavite (kupite), stvarno vredi tih $75. E da, podržava čak i Windows 3.0 u realnom režimu, a naknadno će dati drajvere i za PROTECTED režim - besplatno ako ste registrovani. Svaka čast. XDVV
tools.30 dveselinovic,
Ko hoće brzinu, neka kupi PC Kwik Power Pak. Ubrzava sve, od najboljeg disk keš programa koji sam do sada video, preko tastature, do ekrana i štampanja (spooler), a ima čak i mogućnost otvranja dinamičkih RAM diskova. Košta $75 (oko 800 dinara), ima 247 stranica priručnika i vredi svaki dinar. XDVV
tools.31 dejanr, -> #30, dveselinovic
>> Narode, upravo se igram sa 386-to-the-Max 5.0; pa on je gospod bog >> za QEMM u svakom pogledu. >> Ko hoće brzinu, neka kupi PC Kwik Power Pak. Ja stavio tog "Maksu", onda stavio PCKwik i onda startovao WordPerfect. Kaže Internal Stack Overflow, System Halted. Sa druge strane, kada umesto 386Max stavim QEMM i ostavim isti PC Kwik, WP radi savršeno... Ne znam ko je kriv ali neko jeste ;) - probaću sutra još na jednoj mašini. >> a radi bolje, ostavi mi više prazne DOS memorije, sve lakše >> prebaci na druga mesta Kod mene nije tako - zaista uzme nešto malo manje memorije ali (bar koliko sam uspeo da vidim u dokumentaciji) ne omogućava podizanje .SYS drajvera u high memoriju tako da ja u zbiru imam jedno 10K manje nego pod QEMM-om. >> i što je najvažnije, ne usporava mi mašinu. Ovo sam i ja primetio - "Maksa" ni malo ne usporava PC, QEMM pravi neki zaostatak... >> E da, podržava čak i Windows 3.0 u realnom režimu, a naknadno će >> dati drajvere i za PROTECTED režim Hm, QEMM 5.1 (koji nemam) podržava i Windows u protected režimu... Meni se, posle dan-dva čakanja sa ovim 386Max, QEMM sve u svemu više dopada. Ali PC Kwik je stvarno svetsko čudo, vredi svaki peni od cene i još više od toga - zamislite program kome kažeš evo 4M za keš a on onda za ram disk odvaja koliko kad treba... A karakteristike... PC Tools Cache nije ni da mu cipele obriše :) Pozdrav, Dejan
tools.32 dveselinovic, -> #31, dejanr
Obavezno propusti onaj program za optimizaciju; ja sam ga propustio i sve mi, u istom smislu i redu kao i tebi, savršeno radi. Inače, nije tačno da ne može da digne programe u HI memoriju, ja imam par programa u njoj, a pošto je uputstvo kod tebe, ne znam kako to i ti da postigneš - ali, tešim se, pismen si, snaći ćeš se, a nisi ni bez ideja. Inače, jedva čekam da se vrati "The Big, Bad, Bug Hunter" BoyT, on će mu nađe bagove koje ni autori nisu našli, ziher. XDVV
tools.33 dejanr, -> #32, dveselinovic
>> Obavezno propusti onaj program za optimizaciju; ja sam ga >> propustio i sve mi, u istom smislu i redu kao i tebi, savršeno radi. I ja sam propustio MAXIMIZE :) ali mi ne radi... Videćemo sutra na još jednoj mašini... >> Inače, nije tačno da ne može da digne programe u HI memoriju Može da digne PROGRAME (ono što se učitava iz AUTOEXEC.BAT) ali ne može (koliko vidim) drajvere, one DEVICE=SCANER.SYS iz CONFIG.SYS.
tools.34 dejanr,
Eh, nije PC Kwik baš savršen - danas primetih da neće da radi sa 800K disketama. Stavio 800 pre ili posle njega, ista stvar - počne da piše po disketi i onda u zlo doba 'Problem with disk, Correct then press any key'. I nema izlaza, ne možeš to prekinuti nego samo resetovati računar :( Morao sam da u autoexec ubacim superpck ... /-a, da ne kešira drajv A. PC-CACHE, sa svoje strane, nema ništa protiv 800 K disketa...
tools.35 mknezic,
Da li neko ima source kod nekog programa za arhiviranje? Mirko
tools.36 bulaja, -> #35, mknezic
Imas u RSOFTu r059lzw.zip.
tools.38 vkostic,
Ovo je poruka mprostran greskom zalutala u ORKA: Imam jedan SX na 20 Mhz i nešto mi ne radi QEMM, a treba mi za rad sa statističkim programima. Može li neko da mi pomogne? Ja sam ovde nova, pa ne znam kome da se javim. Hvala!
tools.39 mirkov, -> #21, bojt
Payo, imas piće od mene, zbog Telemate-a. Nego, imam probleme sa tastaturom. Na njoj su crvenim slovima ugravirana naša slova, ali se ne poklapaju čak ni sa yu ascii standardom (yuscii.com). Da li se to može promeniti u programu yukeyra.com, koji se nalazi u paketu za naša slova na vgi ? (to bi bilo idealno.) Ili možda u onim programima iz DOSa keyb??.com ? Inace nisam dobio DOS uz racunar, pa mi ni ti programi iz DOSa uopste ne odgovaraju. Mirko. P.S. Nemam mnogo iskustva u hakerisanju, a i valjda je neko vec imao slican problem.
tools.40 ppekovic, -> #39, mirkov
> Nego, imam probleme sa tastaturom. Na njoj su crvenim slovima > ugravirana naša slova, ali se ne poklapaju čak ni sa yu ascii >standardom (yuscii.com). Da li se to može promeniti u programu >yukeyra.com, koji se nalazi u paketu za naša slova na vgi ? (to bi > bilo idealno.) Ili možda u onim programima iz DOSa keyb??.com ? > Inace nisam dobio DOS uz racunar, pa mi ni ti programi iz DOSa >uopste ne odgovaraju. Sve može!!! Neznam tačno u kojoj konferenciji (mislim u PC.SOFT/razno), pre jedno mesec i po dana, ostavio sam uz poruku i program pod imenom EKBD102.ZIP, koji je rešio moje probleme sa nestandardnom tastaturom i YU slovima. Toplo ti preporučujem ovaj program i nadam se da ćeš ga sa zadovoljstvom koristiti kao što sam ga ja koristio. Moram da pomenem da je takav sličan program napravio i Vlada Kostić, ali ja taj program ne uspevam da vidim, čini mi se da Vladin program nije niti Shareware niti Public Domain. U svakom slučaju potrudi se pa pronađi EKBD102.ZIP ovde na sezamu i uživaj. Ako budeš imao problema ostavi mi private mail. Paya P.S. Program moeš pronaći (izvini ako znaš) sa komandama: JOIN <konferencija> LIST /f /a
tools.41 ppekovic, -> #40, ppekovic
Evo upravo sam pogledao, EKBD102.ZIP ti je u ovoj konferenciji uz poruku 24.81. Paya
tools.42 vkostic,
U IBMPC direktorijumu se nalazi VKEYB.ZIP. To je generator drajvera za tastaturu - moje delo. Program prvo nacrta tastaturu. Postoje cetiri standardne tastature, pa se moze birati. Zatim korisnik seta kursor i menja defuniciju tastera po zelji. Na kraju program napravi odgovarajuci drajver za tastaturu duzine oko 2K. Jos nekoliko napomena: - Neki tasteri jednostavno nista ne proizvode sa CTRL ili ALT. To je tako hardverski reseno (glupi IBM). - Ako se stavi ASCII kod veci od 127 za neki taster, onda SCAN kode treba da bude nula. U protivnom moze da bude problema kod nekih BIOS-a. - Tasteri za kursore i specijalni tasteri se ne mogu predefinisati - nastao bi haos. - Treba strogo voditi racuna da se u masini ne nalazi neki drugi drajver za tastaturu. - Sa VKEYB se moze generisati nekoliko razlicitih drajvera za razne tastarture i ti drajveri se mogu ucitavati jedan preko drugog u menoriju racunara. - Kada je drajver ucitan, moze se iskljuciti i ukljuciti po zelji. Jos odavno sam prodao sva prava na ovaj program. Medjutim, covek je pristao da se program nadje na SEZAM-u. Kome treba, neka download-uje. Ipak, ako vam treba za firmu, bilo bi lepo da ga zvanicno kupite. V.K.
tools.43 miro, -> #42, vkostic
Dokle ce bre sezam da mi prijavljuje taj VKEYB kao novu datoteku kad sam je vec downloadovao ? :)) Uzgred, program je vrlo fini, samo ima jos jedan model tastature koji nije naveden. Ako te zanima (VK) mogu ti ga poslati. Pozdrav.
tools.44 dvidovic,
Nabavio sam novu verziju programa SHEZ.Ima oznaku SHEZ58 pa rekoh da je podelim sa vama.Imam ga kra tko i nisam stigao da primetim neka bitna poboljsanja ali novo je uvek bolje(valjda :-)) Poz Dule
tools.45 zzivotic, -> #44, dvidovic
>> Nabavio sam novu verziju programa SHEZ. Datoteka SHEZ58.ZIP je premeštena u R:\IBMPC. Pozdrav, zz
tools.47 vkostic,
Nocas sam rasturao neki program sa Turbo Debugger-om 2.0. Prvi utisci o verziji 2.0 nisu bas najpovoljniji - svaki cas se blokira. Ne kazem da je TD 2.0 kriv (ima sve i svasta od hardvera i softvera u mojoj masini), ali bi voleo da cujem vase utiske o TD 2.0. V.K.
tools.48 gww., -> #47, vkostic
TD 2.0 ima običaj da se "zakuca". Ne znam glavni uzrok ali izgleda da problem nastaje kada: 1. je program koji se debaguje velik I 2. kad se koristi EMS. Pošto imam neke veće projekte muku sam namučio dok nisam kupio dodatnih 2Mb memorije. TD sam prestao da koristim i prešao na TD286 koji zasad radi fantastično a uz to zauzima samo 76K osnovne memorije. Nikako da saznam koliko TD286 memorije troši na adresama preko 1M. Uzged pored TD-a "zakucava" se i TLINK 3.0 i to kod separatnog linkovanja (posebno compile, posebno link) sa debug informacijama dok kod linkovanja kroz TCC nema problema. I još nešto čudno mi je da se Borland odlučio da sve svoje jezike potrpa u jedan debugger pretpostavljam da bi TD mogao biti i manji da su jezike podelili po overlay-ima.
tools.49 vkostic, -> #48, gww.
>> TD sam prestao da koristim i prešao na TD286 koji zasad >> radi fantastično a uz to zauzima samo 76K osnovne memorije. Da, samo sto kod mene TD286 prijavi da ne moze da koristi A20 liniju. Verovatno zbog All Chargecard kartice u mojoj masini. Steta. >> I još nešto čudno mi je da se Borland odlučio da sve svoje jezike >> potrpa u jedan debugger pretpostavljam da bi TD mogao biti i manji >> da su jezike podelili po overlay-ima. To i ja kazem.
tools.50 gww., -> #49, vkostic
"Da, samo sto kod mene TD286 prijavi da ne moze da koristi A20 "liniju. Verovatno zbog All Chargecard kartice u mojoj masini. Može li se "hardverski intervenisati" na All Chargecard da se ona aktivira preko neke druge adresne linije. Jedna od stvari koje najviše mrzim je kad hardver rezerviše jednu od adresnih linija samo za sebe. Uglavnom zbog jeftinoće hardvera. Da su stavili samo par čipova više ... :(
tools.51 vkostic, -> #50, gww.
>> Može li se "hardverski intervenisati" na All Chargecard da se >> ona aktivira preko neke druge adresne linije. Ne moze - radi se o MMU jedinici. (U iducim "Racunarima" ce biti prikaz). A zasto ta A20 linija smeta TD-u 286 nemam pojma. Sada nemam vremena za hakerisanje.
tools.52 ebusic,
Nabavkom novog PCSHELL 6.0 programa ocekivao sam da cu se barem priblizno osjecati kao Davor Petric koji ga je opisao u R66. Neznam dali je netko prije imao ovakve primjedbe ali bih volio da se malo provede rasprave oko toga. Vjerovatno kao i vecina prvi alat sa kojim sam radio bio je PCTOOLS R4.11 ili neka priblizna verzija. Mislim da je sto se tice elegancije u radu ipak ispred svih 5.XX i visih verzija PCTOOLS-a (SHELL-a). Ne ulazeci u to dali su prijasnje verzije imale nekih skrivenih bagova, tj. govorim samo o eleganciji u rukovanju. Jos i kod te stare verzije me je nerviralo sto prije nego pocne kopiranje fajlova PCTOOLS provjerava slobodni prostor na ciljnom disku. Naravno to nije omogucavalo da se odredi vise fajlova nego sto stane na ciljni disk. Radi toga sam si ostavio program QD2 koji je to omogucavao. Tj. kada pocne kopiranje fajlovi se kopiraju skroz dok na ciljnom disku ima mjesta, kad mjesta nestane onda slijedi pitanje dali ubacujemo drugi disk i nastavljamo, ili prekidamo kopiranje. Onaj kome nije jasno o cemu pricam neka proba da direktorij od nekih 1MB snimi na tri DD diskete iz bilo koje verzije PCTOOLS-a i znace o cemu govorim. U verziji 6.00 (5.5 nisam vidio) priznajem da se velika stvar dobila sa time da se u donja dva reda mogu staviti skracene komande, ali mi nije jasno zasto nije omoguceno da se umjesto funkcijskih tipki mogu postaviti ostale skracenice, ili jos bolje da se mogu postaviti i funkcijske tipke i skracene komande na ustrb glavnog prozora. Pri mjenjanju atributa takodjer se nije napredovalo. Ako treba da promjenimo atribute za odredjenu grupu fajlova moramo da ih mjenjamo jedan po jedan sto je veoma mukotrpno. Ako se je komanda RENAME mogla napraviti tako da se mogu mjenjati imena oznacenih fajlova globalno neznam zasto to nije ucinjeno i kod atributa. Po mom misljenju bolje je da su vise radili oko toga, nego sto su omogucili da se pri brisanju fajlova PCTOOLS uopste ne obazire na atribute sto je cini mi se dosta opasno. Mogli su barem da prije brisanja postave neko pitanje Y/N ili nesto slicno. Jos bih volio da mi neko objasni prakticnu svrhu menija APPLICATION. Za program takve vrste mislim da je potpuno nepotreban, a o DESKTOP-u da i ne govorim. Uz sve ovo htio bih da pohvalim izvanredan PCBACKUP koji je cini mi se najvise i najbolje napredovao od svega do sada. Ovo su neke stvari koje su mi upale u oci nakon prvog dana koristenja programa, pa ako netko ima rjesenje za bilo koji navedeni problem volio bih da mi ga objasni. P.S. Ovim nisam htio da uvredim Davora nego da cujem misljenje ostalih. Za svaki slucaj na disku imam PCT4.BAT i PCT6.bat!!! Pozdrav od Edvarda.
tools.53 dejanr, -> #52, ebusic
Slažem se! I ja sam ostao na PC Tools-u 4.30, od novih verzija sam uzeo samo COMPRESS koji je dosta brži. Ostatak je preglomazan a ne nudi ništa posebno.
tools.55 crynik, -> #52, ebusic
PCT v6.0 ... glomazno !!! Rešenje .... Norton v<5.0
tools.56 bulaja, -> #55, crynik
> PCT v6.0 ... glomazno !!! > Resenje .... Norton v<5.0 Pa ne bih se bas slozio jer su ipak PC Tools i Norton Utilities programi koji pokrivaju razlicite oblasti, pa je najbolje resenje koristiti ih zajedno. Norton nije nikad imao ono za sta se PCT najvise koristi, a to je za brzo baratanje datotekama, dok su sa druge strane nezamenljivi NCD, NDD i NU.
tools.57 dejanr, -> #56, bulaja
>> > PCT v6.0 ... glomazno !!! >> > Resenje .... Norton v<5.0 >> >> Pa ne bih se bas slozio jer su ipak PC Tools i Norton Utilities >> programi koji pokrivaju razlicite oblasti, pa je najbolje >> resenje koristiti ih zajedno. Moje rešenje je PC Tools 4.30, COMPRESS iz PC Toolsa 6.0, NU 4.50 i par programa iz NU 5.0, konkretno NCD, NDD i (kad bih mogao da se naviknem na njega) DISKEDIT.
tools.58 gww., -> #56, bulaja
" koristiti ih zajedno. Norton nije nikad imao ono za sta se PCT " najvise koristi, a to je za brzo baratanje datotekama, dok su sa nije imao ???? A Norton Commander?
tools.59 vcalic, -> #56, bulaja
>>Norton nije nikad imao ono za sta se PCT najvise koristi, a to je za brzo >>baratanje datotekama, Kod brzog baratanja datotekama i PCT i NC mogu samo da plaču, jer ih 4DOS ostavlja svetlosnim godinama iza sebe. Zapravo, iz celog PC Tools paketa jedino je COMPRESS bez konkurencije. Sam PCT 4.30 koristim zbog jedne jedine stvari a to je prune & graft direktorijuma, ali to je operacija koja se veoma retko radi, tako da PCT maltene i ne koristim. Norton je daleko ispred. NCD doduše ne koristim, ali ne znam kako bih živeo bez NU, NDD, QU, DS, FD, etc. Inače, moj savet svima je - zaboravite na command.com i sve programe tipa PC Tools, CED, List, etc. 4dos sve to radi, samo mnogo, mnogo, bolje i brže. WR
tools.60 bulaja, -> #58, gww.
> nije imao ???? A Norton Commander? Norton Commander uopste nije deo Norton Utilitiesa, vec se prodaje posebno. Ukoliko cemo da razmatramo i njega, onda treba uzeti u obzir i XTree (Pro) i slicne pakete, meni se npr. xtree svidja vise nego NC, mada nikad nisam imao potrebe ni za jednim od njih.
tools.61 gww., -> #60, bulaja
" Norton Commander uopste nije deo Norton Utilitiesa, vec se prodaje Nisam ni rekao da je deo paketa Norton Utilities. Molim te da pažljivije pročitaš poruku 9.58 Kad smo već kod poredjenja 4DOS i NC, moje je mišljenje da se ne radi o istoj klasi programa. NC ne pretenduje da zameni komandni procesor, on je samo jedan dosta jednostavan SHELL. Ko voli može ih spojiti što mislim da je solidno rešenje, jer ono što mi se dopada kod NC-a je laka manipulacija komandnom linijom, jednostavno premeštanje datoteka i extension default-i. Jesi li ikad probao Ctrl/Enter kombinaciju u NC, ta mogućnost kod 4DOS-a (F8,9,10) je samo podštapalica. S druge strane SELECT kod 4DOS-a radi ono što NC ne može. 4DOS ima predivnu stvar - alias-e, HISTORY koji se može snimiti i učitati, i niz lepih mogućnosti za batch datoteke. Ja jesam ljubitelj komandne linije zato mi se oba programa i dopadaju. Jedino što mi se ne dopada jeste što 4DOS nije standardni komandni procesor DOS-a! Ako se "razmazim" prilikom pisanja batch datoteka biće muke kad bude trebalo da se piše nešto što radi na svim mašinama. Mislim da bi programere komandnog procesora u Microsoft-u trebalo mučiti na sledeći način: Pokazati im blagodeti jednog 4DOS-a a onda ih terati da pišu instalacione procedure za sve Microsoft pakete u njihovom lepom COMMAND.COM jeziku. Prun & graft PCTOOLS-a stvarno nisam video nigde drugde, krajnje je vreme se napiše takav Utility.
tools.62 kvelkovski, -> #57, dejanr
>>Moje resenje je PC Tools 4.30, COMPRESS iz PC Toolsa 6.0, NU 4.50 To je ono pravo! Uzmi sve sto je najbolje. BTW, kada radim DISKCOPY iz PCT4.30 nekad uspevam da presnimim celu disketu odjednom, valjda zbog EMS-a, ali ponekad moram i dvaput da menjam diskete. Ne znam zbog cega je tako, ali resenje postoji: Startujem PCT, odem direktno u 'Disk and Special functions' (F3), Copy, i sve radi iz jednog zamaha. Pozdrav, Kire
tools.63 dejanr, -> #62, kvelkovski
>> BTW, kada radim DISKCOPY iz PCT4.30 nekad uspevam da presnimim celu >> disketu odjednom, valjda zbog EMS-a, ali ponekad moram i dvaput da >> menjam diskete. Ne znam zbog cega je tako, ali resenje postoji: Štos je u tome što PCT alocira EMS memoriju a onda zaboravi da je dealocira. Dakle, ako imaš 8 M možeš da iskopiraš 6-7 disketa (ako je sva memorija inače slobodna) i... nema dalje :( Zanimljivo da ovu grešku već godinama ne ispravljaju, zar je moguće da im niko nije javio? :( Ja jesam ostavio poruku u tom smislu na njihovom BBS-u ali bez reakcija.
tools.64 majkl, -> #60, bulaja
NC ipak ima najbolji koncept, ideju kojoj sve više naginje i PCTools: dva prozora i komandna linija. U sprezi sa sitnim programima iz NU paketa i napisanim rutinama čini pravu kombinaciju. Otkako se pojavio, PCT više i ne koristim, sem programa Compress ver. 6.0 jer je bitno brži od svih ostalih. Ono što mi nedostaje kod NC je globalni pogled na ceo disk (poput onog u XTPRO) i nešto što bih nazvao LAST_MARK tj. kada markiram niz datoteka za kopiranje, po završenom kopiranju one više nisu markirane, pa je za ponovno kopiranje potrebno ponovo prolaziti spisak. Ali nešto treba da ostane i za verziju 4.0, zar ne? Pozdrav, Majkl
tools.65 gww.,
Evo mog skromnog priloga: Uz poruku je program ZFF koji traži datoteke slično FF-u ali i u ZIP datotekama. zff.zip
tools.66 dejanr,
Svojevremeno su postojali nekakvi programi kao superkey koji su omogućavali da se definišu neke kombinacije tastera koje nešto rade pa da onda to radi u svim (ili skoro svim) programima. Nekada mi to nije trebalo a sada je došla prilika da mi treba, a nigde po disketama ne mogu da ga nađem. Ima li neko nešto novije na tu temu? Pozdrav, Dejan
tools.67 zormi,
Evo jednog utility programčića, zajedno sa ASM source-om. Za šta služi? **** SCAT has 7 main purposes, briefly: 1. upgrading diskettes to DOS 4.01 standards without losing data. 2. repairing damaged diskettes. 3. improving the error message when you accidentally boot with a floppy in place. 4. Humouring PC DOS and OS/2 by putting IBM in as the OEM. 5. telling you what kind of floppy you have, including Norton proprietary backup format. 6. decontaminating FastBack Plus diskettes of the "unvirus". 7. Removing any virus that hides in the boot block of a floppy. *** scat22.zip
tools.68 vcalic,
Za one koje interesuje 4DOS, evo malo diskusije sa BIX-a. Ima par interesantnih stvari. WR bix4dos.zip
tools.69 sasa,
Da dam svoj skromni prilog sa novom verzijom HYPERDISK cache programa. Ujedno molim moderatora da ga razbije na par delova i smesti u odgovaraju'i direktorijum. Ne bi bilo loše ni da se pojavi jedan uporedni test CACHE programa koji se uglavnom koriste na našim meridijanima. Po meni bi trebalo: PC-CACHE SMARTDRIVE HYPERDISK PC-KWIK sve ih staviti jedne pored drugih uz to da bi trebalo realne testove izvesti na 286, 386SX i 386 mašinama plus još u saradnji sa QEMM i 386MAX kao drajverima. Pozdrav, Saša
tools.70 beast,
Dali bi neko hteo da mi kaze kako se menja drajv koji se zeli kompresovati kod compress (pctools 6.0). drajv=disk.
tools.71 miro, -> #70, beast
Kažeš <Ctrl>+<drive_letter>.
tools.72 jtitov,
Za ljubitelje novih i najnovijih verzija programa, eto iznenađenja. Central Point Sw je izbacio novu verziju svog PC Tools-a. Verzija je i dalje 6.0, ali moglo bi se reći da je V6.05 jer je to vreme "kreiranja" fajlova. Datum je od 01.11.90. Šta je novo? Uglavnom +/- 100 do 200 bajtova po fajlu. Promene je pretrpeo PCBackup koji se od sada zove CPBACKUP i koji je redizajniran. Dodata je i neka caka da se sam aktivira po uključenju računara, ali me je mrzelo da probam. I desktop je pretrpeo izmene (+oko 30Kb) time što je dobio mogućnost manipulacije sa faksovima. Ukupna dužina fajlova posle instalacije je 2.839.157 b. I dalje ne prepoznaje fajlove od QPRO-a V2.0. Bude li interesovanja, pročačkaću ga malo bolje. Lično koristim samo PCSHELL, CPBACKUP i DISKFIX od celog paketa.
tools.73 afilipovic,
Moj drug je koristio program PCKWIK i imao je sledece probleme: Program radi ok sa svim programima (svi rade dok je on u memoriji) OSIM PC Tools-a 5.5 . Jednostavno ako se prvo startuje PCKWIK ( sa poweron ) I posle toga PC Tools, masina jednostavno stane.... Da li se nekom nesto slicno desilo? Pozdrav, Aco
tools.74 zormi,
Evo nove verzije arhivera LHARC 2.11. (od 3.marta). Koliko sam na brzinu probao daje 5-10% BOLJU KOMPRESIJU od PKZIP 1.1 (doduse i radi duze). Posebno mi se kod njega dopada: - kreiranje self-extracting datoteke koja je duza samo 2 kB od obicne LZH. - jednostavno ubacivanje uputstva koje treba prikazati pri extrakciji, uz kontrolno pitanje. - jedan program za kompresiju i dekompresiju (od 34 kB). - napisan je u masincu.
tools.75 jtitov, -> #74, zormi
Prvi utisci o novom LHA kompresoru: Test masina: 386/25 64 cash, 2M disk-cash (pc-kwik) sadržaj fajla dužina vreme tekst 6.352.897 lha 2.483.404 4' 55" 33/100 zip 2.562.555 3' 41" 80/100 CorelDraw 2.00B 7.500.246 lha 3.672.404 5' 48" 79/100 zip 3.923.078 5' 49" 85/100 restore.com uvećan više puta 4.330.375 lha 2.327.601 3' 11" 36/100 zip 2.379.730 2' 55" 01/100 Komentara nemam. Samo suvi podaci i kraći zaključak: 1) brzina mu se opasno približava ZIP-u 2) pakuje bolje 3) sve je u jednom programu (i arhiver i dearhiver i konvertor u .exe) 4) Da li će Kosooki i na softverskom planu preuzeti vođstvo? 5) Šta čeka PKWare? Limun? A da ne spominjemo WP for Windows? 6) ZORMI samo napred sa upload-om!
tools.76 alexa, -> #74, zormi
Sve, sve, ali teško da za neki program može biti preporuka to što je napisan u mašincu (pretpostavljam da misliš na asembler). To obavezno znači da mu je prenosivost skoro nikakva.
tools.77 zormi, -> #76, alexa
>Sve, sve, ali teško da za neki program može biti preporuka to >što je napisan u mašincu (pretpostavljam da misliš na asembler). >To obavezno znači da mu je prenosivost skoro nikakva. Ne mislim na "asembler" nego na "assembly" (ako baš hoćeš da budeš sitničar). Naime, programi se pišu u assembly-ju, a prevode assembler-om. A što se tiče prenosivosti, meni je lično kod ovakvih mašinski intenzivnih i često korišćenih rutina najvažnija brzina rada, a da li će moći da radi na Amigi - to mi je poslednja briga. Evo, prilažem kompletan source LHARC 2.11 u C-u i asm-u, pa ko želi da se zanima prenošenjem na druge računare...
tools.78 zormi,
Dobio sam uz neku ponudu paket Eurosoft-a (evaluation dikette) sa demo verzijama nekih njihovih proizvoda: Simon Editor - nova verzija poznatog TSR editora koga ima na svim našim BBS-ovima, nažalost i ova ima Nigel-a :) MAP - rezidentni "prozor" u memoriju (zauzeće, vektori...). PC Check - informacije o sistemu i testovi ispravnosti. eurosoft.zip
tools.79 miha,
Za one koji koriste qeditor: > > QCP -- QEdit Compiler Program > > > A program to ease invocation of compilers > and other software tools from a function key in > QEdit version 2 > > > Author: Tim Farley > Revision: 2.08 > Date: November 17th, 1989 >
tools.80 miha,
Još malo pomagala za qedit:
tools.81 nkbog,
Pitanje za one koji rade u DESQVIEW-u: Da li koriste CACHE-ove? Koje? Ja sam probao sa PCKWIK, SMARTDRIVE i PC-CACHE i na svima počne vrlo često da se pojavljuje ingeniozna poruka: "Drive not ready - close door" Naravno HD to nema. U stvari samo počne da svetli lampica i nakon TIMEOUT-a DOS prijavi ovu grešku. Kada na "Abort,Retry,Fail,Ignore" tražim Retry disk radi. NB
tools.82 ppekovic, -> #81, nkbog
>>Pitanje za one koji rade u DESQVIEW-u: >> >>Da li koriste CACHE-ove? Koje? >> >>Ja sam probao sa PCKWIK, SMARTDRIVE i PC-CACHE i na svima počne >>vrlo često da se pojavljuje ingeniozna poruka: >> "Drive not ready - close door" Ovakva poruka se pojavljuje kada se iz dva programa koji rade u isto vreme pod DV-om, pokuša pristup disku u isto vreme. Rešenje je, koliko se sećam, startovanje programa SHARE, koji rešava ovakve probleme. Paya
tools.83 nkbog, -> #82, ppekovic
> Ovakva poruka se pojavljuje kada se iz dva programa koji > rade u isto vreme pod DV-om, pokusa pristup disku u isto vreme. > Resenje je, koliko se secam, startovanje programa SHARE, koji > resava ovakve probleme. Problem se ne javlja kod deobe datoteka (SHARE mi je uvek intsaliran) vec u opstem slucaju pri koriscenju CACHA. Kod SHARE-a se inace javlja poruka ACCESS DENIED ako se pristupa istim datotekama sa konfliktnim zakljucavanjima. Inace ako dva programa pristupaju razlicitim datotekama nema nikakvog problema sa ili bez SHARE-a, naravno, kad nemam CACHE. NB
tools.84 ppekovic, -> #83, nkbog
>>Kod SHARE-a se inace javlja poruka ACCESS DENIED ako se pristupa >>istim datotekama sa konfliktnim zakljucavanjima. >> >>Inace ako dva programa pristupaju razlicitim datotekama nema >>nikakvog problema sa ili bez SHARE-a, naravno, kad nemam CACHE. Ono što sam ti rekao da je problem u tome što kada dva programa u isto vreme okušaju da pristupe disku DV javi grešku, imalo je špodlogu u tome što se ista stvar dešava kod vkrstonosic-a kada pokuša pomenutu operaciju i javlja istu grešku. Paya
tools.85 zonjic,
Potrebne su mi BILO KAKVE informacije o RTLink plus. Najbolje bi bilo kada bi neko imao adresu proizvodjaca. Rade
tools.86 nkbog,
Evo jos jednog priloga o raznoraznim arhiverima. Proveravao sam koliku kompresiju vrse LHARC i PKZIP na jednom posebnom uzorku (Windows 3.0 fajlovi). Ovi fajlovi su naime kompresovani (ja mislim da je u pitanju neka od LZ? raznoraznih metoda), pa sam hteo da vidim kako na njih deluju arhiveri. Ovde se LHARC pokazao boljim od PKZIP-a, kao i u obicnim situacijama (obicno je do 5% bolji od PKZIP-a, a tek u krajnim situacijama do 10% ili vise posto). Naime, prilikom kompresije u sigurno preko 80% fajlova PKZIP je prijavljivao "stored (0%)", a najbolji rezul- tati, su bili oko 4-6% kompresije. Sa duge strane LHARC je uglavnom imao velicinu kompresovanog fajla (javlja obrnutu vrednost od PKZIP-a) oko 94% do 96%, a maksimalna kompresija je bila ispod 90%. Rezultujuci fajl kod PKZIP-a, je bio oko 486K, a kod LHARC, oko 460K. Dakle oko 4-5%. Vreme nisam merio,i tu ne mogu nista da kazem. Druga provera se odnosila na sigurnost podataka. Uzeo sam dve arhive (.LZH i .ZIP) sa istim datotekama (datoteke su cisto tekstualne), kod kojih je LHARC bio 8% bolji od PKZIP. Zatim sam ubacivao na razne ofsete razlicite vrednosti (menjao sadrzaj datoteke). Ukoliko bi do brljanja doslo u tabeli (uz svaku datoteku ide tabela kodova) LHARC bi dosao do te datoteke i prijavio da je arhiva "slomljena" i prestao dalje raspakiva- nje, dok bi PKZIP prijavio gresku i nastavio dalje. Ukoliko je greska pos- tojala u arhivi datoteke, onda su oba programa prijavljivala CRC gresku. Poslednja provera na oba programa se sastojala iz skracivanja datoteke. Ovde je LHARC raspakovao sve datoteke sem u onom delu koji fali, s tim da je datoteka koja je prekinuta imala CRC gresku. PKZIP je, medjutim, prijavio da je arhiva "pokvarena" i trazio upotrebu pomocnog programa PKZIPFIX. Nakon njegove upotrebe rezultujuca (PKFIXED.ZIP) je prilikom raspakivanja dala rezultate iste kao i pocetna kod LHARC-a. Na PKZIP-u sam probao jos jednu proveru, odnosno brljao sam po direktorijumu (kraj datoteke), medjutim PKZIP nije prijavio nikakvu gresku. Mozda bi se ona javila kad bih raspakivao datoteke sa atributima, ili datumom, ne znam. Sve u svemu PKZIP se poazao nesto sigurnijim (otprilike za onih 5-8% duze datoteke), mada je poslednji test bacio malo sumnju na njega. NB.
tools.87 dvidovic,
e verzije lista(7.5f
tools.88 alexa, -> #87, dvidovic
LIST75G.ZIP je u R:\IBMPC\UTILITY.
tools.89 mjova,
Nešto kao NCD ali radi sa svim particijama HD-a. Sve je isto kao kod NCD-a osim poziva bez parametara u komandnoj liniji, u tom slučaju se ispisuje help i shareware poruka. mjova
tools.90 mjova, -> #89, mjova
da, nisam napomenuo, ako postoji mogućnost za više direktorijuma, onda se otvara prozor u kome se odlučuje za jedan od direktorijuma. to znači da će se u tom prozoru naći spisak svih direktorijuma alo se pozove sa LCD *. i to sa svih particija. mjova
tools.91 mjova,
sličajno sam našao ovaj program koji služi za seckanje datoteka. radi i sa bin i sa text. može dobro da posluži za slanje dužih, verifikovanih arhiva. kasnije se samo sve to "zalepi" sa COPY. Šule cut20.zip
tools.92 mjova,
ajd još ovo, program za kompresiju EXE i COM datoteka po ZIP "standardu". Î} Šule
tools.93 mjova,
malo vremena imam za neku dužu priču. ukratko, ispituje koji FIFO je u pitanju. Šule fifo11.zip
tools.95 mjova, -> #92, mjova
nije mi jasno šta se desilo... ------ Poruka pod brojem 9.92. CONF:PC.SOFT>>att ŮěŇ. CONF:PC.SOFT>>att 9.92 pklte105.exe Prijem datoteke 'pklte105.exe' uz poruku: Protokol Zmodem. Slobodan prostor 104056k. Spremni za slanje (Da/Ne)? d B010000012f4ced Ő Prenos uspešan. Datoteka vezana uz poruku. CONF:PC.SOFT>>..time 18.05.Sub 21:23 Na vezi 29 min 21 sec, do kraja rada 0 min 38 sec --------------- ja reko sve je ok... Šule
tools.96 dejanr, -> #95, mjova
Datoteku smo premestili u direktorijum, ali se još čeka da je Bulaja proveri protiv eventualnih virusa pa će postati dostupna. Pozdrav, Dejan
tools.97 bulaja, -> #95, mjova
Izvinjavam se na zakasnjenju, ali mi je sinoc nestalo vremena bas kad sam trebao da u javnost pustim pklite ;). Datoteka je sad u r:\ibmpc\utility direktorijumu. Hvala na prilogu. Pozdrav, Bulaja
tools.98 zormi,
Šta ima novo u novom PC TOOLS 7.0 možete pročitati u priloženom tekstu... pctools7.zip
tools.99 dejanr, -> #98, zormi
>> Šta ima novo u novom PC TOOLS 7.0 možete pročitati u priloženom >> tekstu... Koliko vidim, glavna unapređenja se odnose na mreže i Windows...
tools.100 mjova,
Evo, ovako, neko je tražio nešto oko ANSI sekvenci, tj da li je ušitan neki ANSI diver. ovde ima ASM source pa možda može da pomogne...
tools.101 mjova, -> #100, mjova
Izvinjavam se onima koji nemaju ARJ arhiver ali tek sam u slanju datoteke primetio da nije spakovana ZIP-om. Poštujem službeni arhiver sezama ali ja ZIP vrlo retko koristim tako da mi je sad promaklo da promenim arhiver. šule
tools.102 zormi,
Ovaj QEDIT 2.1 je dosta dobar editor, ali me zanima ima li neko iskustva sa rezidentnom verzijom - QEDIT TSR. Interesuje me npr. da li ima mogućnost skidanja teksta sa ekrana tekuće aplikacije, kao Sidekick ili Simon editor.
tools.103 ppekovic,
Evo najnovije verzije list-a (75 i) ... Paya
tools.104 ppekovic,
NANSI.SYS V3.1: a faster and smaller replacement for ANSI.SYS NANSI.SYS is a console device driver for MS-DOS computers. It executes the same ANSI cursor control sequences as does the standard console driver ANSI.SYS, but significantly faster. It also offers several extra features. Best of all, it is cheap, and its source code is available from the author. NANSI allows you to disable keyboard redefines, which are a sercurity hole. You can also configure NANSI for nonstandard display modes. Shareware, $10. Paya nansi31u.zip
tools.105 mjova, -> #104, ppekovic
payo, pogledaj jedan ansi koji sam tu negde ostavio oko 26 maja, radi odlično, samo što je malo bolji. postoji mogućnost da definišeš veličinu buffer-a za smeštanje redef., zatim ima mogućnost da se to isključi, i da se onemogući nove redef.. možda je zaimljivo i to da je to sve moguće i posle startovanja tj sa kom. linije jer je to COM datoteka. pogledaoÚ sam i NANSI ali navika je navika :) pozdrav šule
tools.106 mjova,
evo jos jednog programcica za kompresiju. nisam jos koristio ali kako cuje nije los.. diet110a.zip