PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - jezici

jezici.104 mjova,
hi, sve koje zanima asembler, mogu početi odavde.... (običan text sa puno informacija) šule asmtutor.zip
jezici.105 nesic,
Pokušaću da uz ovu poruku vežem demo verziju GfA BASIC-a za MS-DOS. Inače, za neobaveštene, ovaj program je najpopularniji BASIC interpreter (i compiler) na ATARI ST-u. U demo verziji programa sve radi osim snimanja na disk i štampanja. Podržava sve grafičke modove. Pozdrav, Nešić gfademo.zip
jezici.106 kvelkovski,
Help !!! Kako se cita *predhodni* slog iz indeksirane (ISAM) datoteke u MS COBOL-u? Molim vas za odgovor najkasnije do nedelje, posto u ponedeljak pitanje zastareva :(((( Sifra "Life & Death" Kupe P.S. Stvarno mi treba za fax :((((((
jezici.107 ppekovic, -> #106, kvelkovski
>> Help !!! >> Kako se cita *predhodni* slog iz indeksirane (ISAM) datoteke >>u MS COBOL-u? >> Molim vas za odgovor najkasnije do nedelje, posto u ponedeljak >>pitanje zastareva :(((( Odavno sam digao ruke od Cobol-a ali ako tamo ima komanda za skok unapred za jedan ili više slogova, probaj da joj proslediš negativnu vrednost. Paya
jezici.108 kvelkovski, -> #107, ppekovic
Hvala, ali ja znam samo za READ file NEXT, i ova naredba ne prima parametre :(. BTW, moja profesorica i asistent su totalne nule : ona (dr prof ...) izjavljuje da je to nemoguce kod indeksnih datoteka (asistent klima glavom), a onda kaze "Pa to je moguce samo kod *SEKVENCIJALNIH* datoteka!" sto nailazi na odobravanje kod mog asistenta. Vrhunac je bio kad mi je predlozila da pamtim predhodni slog !!! Rekoh: "Ako trebam pre-predhodni slog ?!?". Na kraju se slozila da je ipak najbolje da pogledam uputstvo, koje je (logicno) zakljucano tako da ne mogu da dodjem do njega, a ipak bi hteo da napravim program pre ponedeljka :((((( Ponovicu pitanje: Kako da procitam predhodni slog u indeksiranoj datoteci (ISAM)? Sifra "Sve sam probao :(((" Kupe
jezici.109 boban,
Prinudjen sam da se ponovo obratim za pomoc svima koji nesto znaju o Microsoft-ovim Cobol-ima: mbp COBOL 74 Version 10.0 ili mbp COBOL 85 Version xx.x Potrebna mi je bar potpuna sintaksa kompajlera i linkera, svaki savet je dobrodosao, a o originalnom manualu ili bilo kakvoj literaturi da i ne govorim (neskromno je). HVALA! Boban
jezici.110 dvidovic,
Malo pitanje: zna li neko sta su i cemu sluze sledece stvari: - 'pick' - 'prime' - 'pick basic' - info basic'? ovo sam video u nekom USA casopisu u kome se objavljuju oglasi za trazenje posla/ljudi za rad na racunarima. Gore pomenuti pro- grami(?) se vrte na malim masinama( dakle PC) i imaju veze sa 4GL. Hvala unapred! Poz Dule
jezici.111 iri.ic,
Trebaju mi informacije o LOGO programskom jeziku. Koliko košta, gdje se moze nabaviti, da li postoji neki public domain verzija.... Potreban mi je da ga koristim na predavanjim iz informatike za osnovnoškolce. Čini mi se da je u tu svrhu bolji od BASIC-a (barem u početku) jer ima podrzanu i razraĐen rad s grafikom pa je tako atraktivniji za klince koji se tek trebaju upoznati sa kompjuterima...
jezici.112 djelovic, -> #111, iri.ic
Čuj, logo za PC postoji kao public domain, ali teško da ćeš ga naći▀ u jugi zbog statusa koji taj jezik ima...
jezici.113 vule, -> #111, iri.ic
> Trebaju mi informacije o LOGO programskom jeziku. Koliko košta, gdje se > moze nabaviti, da li postoji neki public domain verzija.... > Potreban mi je da ga koristim na predavanjim iz informatike za > osnovnoškolce. Čini mi se da je u tu svrhu bolji od BASIC-a (barem u > početku) jer ima podrzanu i razraĐen rad s grafikom pa je tako > atraktivniji za klince koji se tek trebaju upoznati sa kompjuterima... Izvini ako haluciniram, ali mislim da sam u knjižarama viđao naslov tipa Programski Jezik LOGO. Ako ti treba samo knjiga, pogledaj. Ako ti treba LOGO da se na njemu radi, u turbo pascalu ima unit graph3 koji ako sam dobro shvatio podržava logo instrukcije, pa bi verovatno bila igra da se napravi user interface. Ako te pak mrzi ili nemaš vremena, pojuri bulaju da vidi u trickle direktorijima ima li šta slično (ako je PD sigurno ima). pozdrav vule
jezici.114 iri.ic, -> #113, vule
Treba mi baš LOGO, za knjigu je lako... što se tiče turbo-pascala...pa nisam baš siguran da bi to bilo samo igra, naime LOGO nije samo "crtački" jezik, to je prilično razrađeni programski jezik sa mogućnošću kreiranja vlastitih nazovimo ih funkcija, moglo bi se čak reći da je to jedan fini struktuirani jezik. Dakle, za samo crtanje ne bi bilo problema da se to napravi u turbo pascal-u, ali za ostale stvari bi bilo potrebno nabaviti opis standarda za LOGO, pa po njemu napraviti interpreter (a mozda bi se moglo dogurati i do kompajlera) - međutim to bi sve uzelo puuuuno vremena, i ako isključimo "uzivanje u programiranju" mislim da se ne bi isplatilo (to ti je kao da ideš napraviti interpreter za BASIC)... Pitanje gdje se moze nabaviti LOGO i dalje ostaje otvoreno... (Navali narode ):)...... Pjero...
jezici.115 bulaja, -> #113, vule
│Ako te pak mrzi ili nemas vremena, pojuri bulaju da vidi u trickle │direktorijima ima li sta slicno (ako je PD sigurno ima). └─── Pogledao sam i nema nikakav Logo tamo.
jezici.116 vule, -> #115, bulaja
> Pogledao sam i nema nikakav Logo tamo. Xe! Ko bi reko. Ako neko 'oće da plati mogu i ja da ga napravim :) pozdrav vule
jezici.117 iri.ic, -> #116, vule
Da su neke velike pare u pitanju, bome i sam bi se potrudio... Pjero...
jezici.118 kvelkovski, -> #114, iri.ic
>> Treba mi bas LOGO, za knjigu je lako... Probaj TanjugBBS, ima ga tamo. Kupe
jezici.119 ivans,
Kada se nade ovakvo adresiranje: MOV AX,[BP+SI+nn] gde je nn proizvoljan oznacen broj, to se zove bazno indeksno adresiranje. Pitanje glasi: kako se zove adresiranje tipa MOV AX,[BP+SI] Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav, ivans.
jezici.120 ivujanic, -> #119, ivans
> MOV AX,ŠBP+SI+nnĆ > MOV AX,ŠBP+SIĆ Prekopah svu literaturu koja ide uz TASM i ne nađoh ni reči o konkretnom nazivu. I jedan i drugi su indeksni, valjda je onaj prvi indeksni sa ofsetom :) Ivica
jezici.121 zormi, -> #119, ivans
* Kada se nade ovakvo adresiranje: * MOV AX,(BP+SI+nn) * gde je nn proizvoljan oznacen broj, to se zove bazno * indeksno adresiranje. Pitanje glasi: kako se zove * adresiranje tipa MOV AX,(BP+SI) Nije moja oblast, ali koliko se sećam, ono prvo je indexno-bazno sa pomerajem, a ono drugo indexno-bazno.
jezici.122 hohlacov,
Mom kolegi treba pomoć. Ima Genius mouse GM-6 i pise neki programčić u QuickBasic ver 4.5. Ne zna kako da programira misa (uz GM-6 je dobio GMOUSE.SYS .DOC i .COM) i pored uputstva koje nešto o tome kaže u .DOC datoteci (probao je neke stvari ali je sve bilo bezuspešno). Ukoliko ima nekog ko je ovako nešto radio molio bih ga da pomogne. Unapred zahvalan, Djordje.
jezici.123 iri.ic, -> #118, kvelkovski
Probao sam dozvati Tanjug , ali iz pule to ne ide baš lako, nikako da se konektiram.. Mozda bi mi netko mogao napraviti uslugu pa da sa TanjugBBS-a pokupi taj logo i da mi ga ostavi na SEZAMU... Pjero
jezici.124 drakce, -> #123, iri.ic
> Probao sam dozvati Tanjug , ali iz pule to ne ide baš lako, nikako da se > konektiram.. Mozda bi mi netko mogao napraviti uslugu pa da sa TanjugBBS-a > pokupi taj logo i da mi ga ostavi na SEZAMU... Ukoliko ga već nisi nabavio, prilažem uz poruku program LOGO sa Tanjuga. Nadam se da će ti pomoći. Pozdrav od Dragana logo.arj
jezici.125 djelovic,
Ima li ko ovde da koristi MS Basic Proffesional?