programiranje.104djelovic,
-> #103, mmilosevic Postoji toolkit koji se zove MetaGraphics (ili tako nešto), koji
bi trebao da bude oko 4 puta brži od onog iz TC-a. Ako te zanima da
pukneš lovu i oko 200k overhead-a, daću ti adresu. Što se tiče
jeftinije varjante, mogao bi da probaš da koristiš dve video strane,
pa da u jednu prvo staviš sprajt, a onda tek da je prikažeš. Ili kupi
AMIGU :).
programiranje.105.bale.,
-> #102, znevenicBio si u pravu... Probao sam Hercules od mog druga i uspelo je, mada uz malo
forsiranja ;) . Eto, nudim super Hercules za isti, kome ne treba NG ;) .
Regards from .bale. !
#8*)+-<
programiranje.106mmilosevic,
-> #104, djelovicMa probao sam ja sve, ( da samo znas sta nisam probao ).
Uostalom kako da stavim sprajt u jedno stranu, kada
mod 320x200 nema 2 strane on ima samo 1 stranu.
Dobro, uzmi da neki mod x, bilo koji ima 2 ili vise
strana.Stavis sprajt u jednu stranu i sa setvisualpage
ga naglo ispises.Sve je to uredu, radio sam ja to, ali
opet problem, jer ja hocu samo sa one strane da prikazem
sprajt a ne ceo ekran.Jer kad on switch-uje ekran on ti
ne ispisuje samo sprajt vec ti preko cele aktivne strane
prepise "CELU" stranu na kojoj je sprajt, sto je veoma
sporo i ruzno, jer dovodi do treptanja ekrana...
Ako neko ima resenje kako da sa druge strane prepisem
"samo" i "samo" sprajt a ne celu stranu neka ga
napise sto pre , jer mi treba.... :((((( ( smrc,smrc )
Pozdrav od MMILOSEVIC-a
Aleksandar Milosevic
programiranje.107gobradovic,
-> #96, dlozicHvala za uputstvo za misa! Nazalost, to mi nije pomoglo da resim
problem: da aktiviram graficki kursor na Hercules kartici preko
9. funkcije interapta 33H (ovaj interapt komunicira sa drajverom
za misa). Izgleda da BIOS tretira Herc. karticu samo kao text-mod,
bez obzira da li je programski (u C-u npr.) postavim u graficki mod.
Izgleda zbog toga misiji drajver pokusava da postavi tekst kursor
iako nije u text-modu. Ne znam da li neko zna nesto vise o ovom
problemu.
Pozdrav od Branka!
programiranje.108skirn,
Ako imas Microsoft kompatibilan driver za mis mora da radi i na Hercules
kartici. Prije dve godine sam nesto programirao i sve je radilo bez
problema. I u Microsoft Mouse User's Guide stoji i Hercules 720X348 itd.,
na strani 161. Vise ne mogu reci jer sada programiram za Windows 3.0 u C-ju
i uopste se vise ne bavim sa programiranjem razlicitih kartica.
Mozda su u pitanju i C-funkcije. Pokusaj staviti u graficki mod sa vlastitom
funkcijom, pisanom u assembleru.
Pozdrav, Stefan Kirn
programiranje.109gbiocic,
Hi,
(ovo je za zz-a, ali i za druge koji su se bavili TSR-ovima).
U vezi "školjke" za TSR programe pisane u C-u u Računarima 73.
Ne radim u C-u, ali sam razabrao da uslove kada se mogu bezbedno
pozvati DOS funkcije (ne sve!) određujemo ovako:
(a) Kada se izvodi INT 28 (Idle);
(b) Kada je Dos Critical Section Flag čist;
Što se tiče slučaja (a) on je u redu, ali mislim da slučaj pod (b)
treba dopuniti tako da je potrebno da pored navedenog flag-a bude
čist i Critical Error Flag , čija se adresa može dobiti pozivom
DOS-ove funkcije sa INT 21,5D (Undocumented, bljak). Negde sam
pročitao ovakvu preporuku, radim upravo na jednom TSR-u tako, mada
nisam 100% siguran da li je proširenje uslova pod (b) neophodno,
ali se tako sigurnije osećam.
Pozdrav, Goran B
programiranje.110gbiocic,
Hi,
Ima li neko urađenu assemblersku izvedbu funkcije koja odgovara
funkciji ParamStr(0) u Turbo Pascalu? Ova funkcija bi trebalo da
kao odgovor da pun naziv (stazu) programa koji je pozove. (Nešto
kao "Gde sam ja, i kako se zovem ?".
Ovo bi trebalo da se nađe iza environment-a, čija se adresa nalazi
u PSP-u (offset 2C). Mogao bi valjda i sam ovo da odradim, ali ako
neko ima ili je jak u assembleru pa to može brzo uraditi,
mnogo bi mi pomogao.
Pozdrav, Goran B
programiranje.111ivan.s,
-> #110, gbiocicPisem iz glave, ali ako bude nekih problema, slobodno pitaj :
cld
mov ah,62h
int 21 ;Adresa PSPa u para. -> bx
push es
mov es,bx
mov ax,word ptr [es:2ch] ;Adresa Enviroment u para. -> ax
mov es,ax
mov di,0
xor ax,ax
loop: repne scasb ;loop - trazi dva uzastopna 0 bajta
scasb
jnz loop
inc di ;Postavlja di na pocetak stringa
pop es
Posle ovoga, es:di pokazuju na string koji sadrzi kompletan path
do tvog programa.
programiranje.112ivan.s,
-> #111, ivan.sNaravno izbaci ono push es, pop es.
programiranje.113gbiocic,
-> #111, ivan.sHvala, stvar šljaka, bilo je sitnih greščica pa dajem kod koji
radi, možda još kome zatreba (** označava izmene/dopune):
;-------------------------------------------------------------
cld
mov ah,62h
int 21h ;Adresa PSPa u para. -> bx
; ** stajalo je int 21 (bez h) , možeš misliti kako je lako videti bug
push es
mov es,bx
mov ax,word ptr Šes:2chĆ ;Adresa Enviroment u para. -> ax
mov es,ax
mov di,0
xor ax,ax
loop: repne scasb ;loop - trazi dva uzastopna 0 bajta
scasb
jnz loop
inc di
inc di ;Postavlja di na pocetak stringa
; ** tek kad sam dodao još jedan inc di, es:di pokazuje na pravo mesto
; Posle ovoga, es:di pokazuju na string koji sadrzi kompletan path
; programa.
; ** Ovde treba sa time odraditi ono što se želi pa tek onda:
pop es
;-------------------------------------------------------------
Još jednom hvala, Goran B
programiranje.114dejanr,
-> #110, gbiocic>> Ima li neko urađenu assemblersku izvedbu funkcije koja odgovara
>> funkciji ParamStr(0) u Turbo Pascalu?
Nemam asemblersku, ali evo procedure u samom Turbo Pascalu. Pretpostavljam
da nije neki problem prevesti je na asm.
function cur_dir: string;
var env, i: integer;
temp: string;
begin
env:=memw[prefixseg:$2C]; i:=0;
while memw[env:i] <> 0 do
i:=i+1;
i:=i+4; temp:='';
while mem[env:i] <> 0 do
begin
temp:=temp+chr(mem[env:i]);
i:=i+1
end;
cur_dir:=temp
end;
programiranje.115gbiocic,
-> #114, dejanrHvala, u 12.111 je to uglavnom urađeno. Pascal je
super stvar ali bilo mi je potrebno za jedan TSR.
Pozdran Goran B
programiranje.116xenomorphe,
Kako se u text modu na Herculesu prikazuje inverzan tekst? Ima li
za to neki kontrolni karakterr ili...?
programiranje.117bulaja,
-> #116, xenomorphe> Kako se u text modu na Herculesu prikazuje inverzan tekst? Ima li
> za to neki kontrolni karakterr ili...?
Pa setujes text atribut na inverzno.
I da ponovim jedan cuveni odgovor na Sezamu - jel' se to neko zeza
ovim pitanjem? ;)
programiranje.118zzivotic,
-> #117, bulaja>>> Kako se u text modu na Herculesu prikazuje inverzan tekst? Ima li
>>> za to neki kontrolni karakterr ili...?
>> Pa setujes text atribut na inverzno.
>> I da ponovim jedan cuveni odgovor na Sezamu - jel' se to neko zeza
>> ovim pitanjem? ;)
Zamisli sledeću stvar bulaja - negde davno kada si počinjao naučio si da se
tekst u C-u recimo ispisuje naredbom printf, na primer printf("Ja sam
genije!"). Onda si zaključio da bi ti bilo potrebno da jedan deo tog teksta,
recimo reč 'genije' bude inverzan ili nekako drugačije naglašen. Uzmeš uputstvo
od C-a, počneš da tražiš naredbu, kontrolni karakter, bilo šta.....
Jel ti sad pitanje zvuči ozbiljno? ;)
Pozdrav, zz
programiranje.120ppekovic,
-> #118, zzivotic>>Zamisli sledeću stvar bulaja - negde davno kada si počinjao
>>naučio si da se tekst u C-u recimo ispisuje naredbom printf,
>>na primer printf("Ja sam genije!"). Onda si zaključio da bi
>>ti bilo potrebno da jedan deo tog teksta, recimo reč 'genije'
>>bude inverzan ili nekako drugačije naglašen. Uzmeš uputstvo
>>od C-a, počneš da tražiš naredbu, kontrolni karakter, bilo
>>šta.....
>>
>>Jel ti sad pitanje zvuči ozbiljno? ;)
O ovome smo Chetka, čini mi se gww. i ja, raspravljali
pola kluba i nismo došli do univerzalnog rešenja koje bi
zadovoljilo sve slučajeve. Najbliže je bilo rešenje
korišćenjem ANSi sekvenci. Jel ima neko bolju ideju???
Paya
programiranje.121ivan.s,
-> #117, bulajaUz put atribut za inverzni ispis je 112d (70h).
programiranje.123bulaja,
-> #118, zzivotic>>> Kako se u text modu na Herculesu prikazuje inverzan tekst? Ima li
>>> za to neki kontrolni karakterr ili...?
>> Pa setujes text atribut na inverzno.
> Onda si zakljucio da bi ti bilo potrebno da jedan deo tog teksta,
> recimo rec 'genije' bude inverzan ili nekako drugacije naglasen.
Cini mi se da se pitanje ipak odnosilo (bar sam ga ja tako shvatio
;) na to kako da se napise neki text na herculesu inverzno, a tu je
odgovor zaista trivijalan, tj. u C-u bi trebalo samo staviti
textattr(112) pre printf.
Pozdrav,
Bulaja
programiranje.124braca,
-> #120, ppekovic
> Najbliže je bilo rešenje
> korišćenjem ANSi sekvenci. Jel ima neko bolju ideju???
Koliko se sećam, na Amstradu se za to koriste kontrolni karakteri
ispod ASCII 32. Recimo zz, tvoj primer bi se pisao "Ja sam " +
chr(x) + "genije" + chr(y).
programiranje.125ppekovic,
-> #124, braca>> Koliko se sećam, na Amstradu se za to koriste kontrolni
>>karakteri ispod ASCII 32. Recimo zz, tvoj primer bi se pisao
>>"Ja sam " + chr(x) + "genije" + chr(y).
Koliko se sećam i ovo sam probao i dobio na ekranu
karaktere čiji sam ascii kod i naveo ;((( Eh, dobri stari
Amstrad.
Paya
programiranje.126ndragan,
-> #123, bulaja* Pa setujes text atribut na inverzno.
to je ono po čemu mislim da je ms-dos mess dos. sve u biosu, sve u
dosu, nije to spektrum da radimo pika poka po video memoriji, ma ljudi
to je sve standardizovano, more belosvetski standard -
- jedino nema kontrolne sekvence za ekran, nego bato moj usred stringa
prekidaj i pozovi molersku rutinu i drži prst da znaš gde si stao. na
normalnim OS postojala je uvek nekakva tabela kontrolnih znakova za
ekran. uz svaki štampač ili terminal dobijemo tako nešto, pa se niko ne
čudi. čak je i ANSI.SYS neko rešenje, osim što ga niko ne koristi.
razočvaren sam grdno. spektrum je bio bolji. da ne spominjem što smo ga
zezali kako ima straobalne kombinacije za tastaturu, čak dva šifta, a
sad ove sa 2,5 puta više tastera imaju po tri (nema zabune: kontrol,
alt i šift) al njih niko ne sme da zeza - it's a beeg bloo.
mess dos je dobar samo zato što 1000 firmi piše zakrpe za njega;
ponadao sam se da će bar BE uspeti da napravi .bat fajl sa šarenim
ispisom, a kad ja tamo a on farba ceo ekran! izgleda, ništa bez pika
poka... back to bašić...
ko uspe da mi napravi fajl koji će sa COPY fajl CON da napravi nešto
šareno na ekranu, ima piće od mene
Booe_ Ndragan
programiranje.127djelovic,
-> #126, ndragan Bez neke ANSI emulacije NEMA NAČINA da sa COPY <fajl> CON: dobiješ
bojicu. Iz C-a, to je sasvim druga stvar. Rutina da zameni printf
mogla bi se napisati za ciglo 5 min. Ili neki direktan patch na bios,
ali to se opet svodi na ANSI emulaciju!
programiranje.128ivan.s,
-> #127, djelovic>> bojicu. Iz C-a, to je sasvim druga stvar. Rutina da zameni printf
>> mogla bi se napisati za ciglo 5 min. Ili neki direktan patch na bios,
>> ali to se opet svodi na ANSI emulaciju!
Iz Ca bi moglo i ovako :
#define _inv "); textattr(112); printf("
#define _norm "); textattr(42); printf("
main ()
{ printf("normal _inv inverzno _norm normal ");
}
Resenje nije ono pravo - ne radi sa raznim varijantama vprintf,
cprint, etc.
programiranje.129alexa,
-> #126, ndraganE pa, na kojim to "normalnim OS" je to bilo? Tamo gde si morao
da kupuješ softver i hardver od istog proizvođača, naravno.
Zašto uopšte treba "kontrolnim sekvencama" da se određuje
vizuelna reprezentacija karaktera na ekranu? A pogotovo, zašto
treba da budu isti za različite uređaje? U svakom slučaju, to
nema veze sa operativnim sistemom.
Ako hoćeš standard - eto ti ANSI.
Nemoj ovo shvatiti kao moju odbranu DOS-a. Ne pada mi na pamet
da ga branim - to je stvarno mess-dos.
programiranje.130alexa,
-> #128, ivan.s> Iz Ca bi moglo i ovako :
>
># define _inv "); textattr(112); printf("
># define _norm "); textattr(42); printf("
>
> main ()
> š printf("normal _inv inverzno _norm normal ");
> ć
Ne znam da li ANSI standard dopušta C kompajleru da uradi
ono na šta ciljaš, ali ako dopušta, ja to osuđujem. :))
U stvari, mislim da po standardu ne treba da se vrši
ekspanzija makroa u stringu (a nije se vršila ni pre standarda,
uglavnom).
programiranje.131ndragan,
-> #129, alexa* E pa, na kojim to "normalnim OS" je to bilo? Tamo gde si morao
SPEKTRUM, OF COURSE :))
šalim se. takve stvari imaš svuda gde OS ima neki zglavan protokol kao
zvaničan - VT52 u CP/M i na atariju (!), vt100 do 220 na DEC makinama,
što je sve manje više ušlo u ANSI. štos je u tome što je i tamo bilo
problema - recimo išaraš ekran za jedan tip terminala, a dobiješ
ikebanu na drugima... spektrum je bio bolji, QED.
na štampačima se ustalio ESC/P standard - ne sećam se kad sam video nov
štampač koji ga ne podržava.
mislim da je ceo problem nastao 1981 ili tako negde kad su pravili PC -
ako se ne varam, to je bila crno bela mašina bez grafike... sve ovo
kasnije su nadogradnje i druge budževine...
Bue_ Ndragan
programiranje.132zolika,
Mozda je jedan banalan problem, ali ipak... Skinuo sam QEDIT sa Sezama.
Stvarno lepo radi (skoro kao WordStar) ali imam jedan problem: koji parametar
treba da podesim u konfiguracionoj datoteci da bi se kursor sa kraja prethod-
nog reda (gde je pritisnut ENTER) pomerio tacno na kraj tekuceg reda (kome na
kraju jos nisam pritisnuo ENTER)?
Ne znam da li je ovo dovoljno jasno pitanje, ali znam sta se desava u Word-
Staru sa kursorom. To isto mi treba i u QEdit-u. Unapred hvala.
zolika@nsd
programiranje.133mjova,
-> #132, zolika Stvarno lepo radi (skoro kao WordStar) ali imam jedan
problem: koji parametar treba da podesim u konfiguracionoj
datoteci da bi se kursor sa kraja prethod- nog reda (gde
je pritisnut ENTER) pomerio tacno na kraj tekuceg reda
(kome na kraju jos nisam pritisnuo ENTER)?
ako sam te dobro razumeo?, to se postiže sa CR_DOWN.
programiranje.134beast,
-> #132, zolika>>Skinuo sam QEDIT sa Sezama.
>>Stvarno lepo radi (skoro kao WordStar) ...
Kakvo vredjanje wordstara..Qedit je relativno skroman editor i nema
brdo opcija koji wordstar ima (koji lično koristim) bez kojih je kvalitetan
rad nemoguć.Qedit služi za quick editovanje :) a ne za profesionalno
korišćenje,te ga treba tako i koristiti,a ne porediti sa wordstarom.
programiranje.135ppekovic,
-> #134, beast>>Kakvo vredjanje wordstara..Qedit je relativno skroman editor
>>i nema brdo opcija koji wordstar ima (koji lično koristim)
>>bez kojih je kvalitetan rad nemoguć.Qedit služi za quick
>>editovanje :) a ne za profesionalno korišćenje,te ga treba
>>tako i koristiti,a ne porediti sa wordstarom.
Ex, a i ti ga pretera. Pa Qedit je editor a wordstar textprocesor i nemogu
se tako porediti. Nisam nikog video (osim Bulaje ;)) ) koji Qedit koristi za
obradu teksta, kao ni puno njih (a ima par izuzetaka) koji wordstar koriste u
nondocument modu, tj. kao editor.
Paya
BTW. I WS i Q su mi omiljene "alatke"
programiranje.136mjova,
-> #134, beast Kakvo vredjanje wordstara..Qedit je relativno skroman
editor i nema brdo opcija koji wordstar ima (koji lično
koristim) bez kojih je kvalitetan rad nemoguć.Qedit služi
za quick editovanje :) a ne za profesionalno korišćenje,te
ga treba tako i koristiti,a ne porediti sa wordstarom.
daj mi ideju šta to sve koristiš, molim te.
a ja ću ti reći kako se to sve postiže u QEDIT-u (ako može).
ps. qedit je programerski editor - nema text procesor!
programiranje.137beast,
-> #136, mjova>>daj mi ideju šta to sve koristiš, molim te.
>>
>>a ja ću ti reći kako se to sve postiže u QEDIT-u (ako može).
Page preview.
programiranje.138vkrstonosic,
-> #137, beast
>> >>daj mi ideju šta to sve koristiš, molim te.
>> >>
>> >>a ja ću ti reći kako se to sve postiže u QEDIT-u (ako može).
>>
>> Page preview.
A vidim ja svaki put mi pre kompajliranja nešto nedostaje, a ono
qedit nema page preview.
Mogao bi prvo da naučiš da razlikuješ text procesor od editora,
pa tek onda da se upuštaš u diskusiju.
programiranje.139mjova,
-> #137, beast>> a ja ću ti reći kako se to sve postiže u QEDIT-u (ako
može).
Page preview.
ovo je EDITOR! a ne tekst procesor :))
veličina slova se konstantna, tj. ne menja se tokom rada.
koji programer ima potrebu da pogleda kako mu izgleda listing "iz
daljine", a da pri tome ne može da pročita ni jedno slovo?
mjova
programiranje.140beast,
-> #138, vkrstonosic>> A vidim ja svaki put mi pre kompajliranja nešto nedostaje,
>>a ono qedit nema page preview.
>>
>> Mogao bi prvo da naučiš da razlikuješ text procesor od
>>editora, pa tek onda da se upuštaš u diskusiju.
Pa sad,ovo nije bila diskusija,i to je tačno da moram da naučim da
razlikujem to (mada mislim da znam dovoljno za moje potrebe),ali
nisam mislio samo na tu opciju već i brdo "pratećih".I poenta svega
ovoga je ta da ne treba porediyi wordstar sa qeditom,u čemu se svi
slažemo.
programiranje.141maleksic,
-> #138, vkrstonosic>> A vidim ja svaki put mi pre kompajliranja nesto nedostaje, a ono
>> qedit nema page preview.
*****
Postovani kolega,
Ono sto Wamma nedostaje to je PRAVI programerski editor, a to moze
biti samo i uvek samo KEDIT from Mansfield Software Group.
Ovako drski pokusaji (Qedit treba da naivnog kupca asocira na
slavno ime Kedit) podsecaju me na primer koji sam nedavno video u
jednoj radnji u BG gde su bile da se kupe audio kasete Maxwell,
koje nista osim vesto (polu)kopiranog imena nisu imale
zajednickog sa firmom Maxell (Hitachi) :)))
programiranje.142drakce,
-> #139, mjova
> koji programer ima potrebu da pogleda kako mu izgleda listing "iz
> daljine", a da pri tome ne može da pročita ni jedno slovo?
Kako ko?
Pa C-fanatici! Da provere da se i iz daljine ništa ne može pročitati, kao
ni iz "blizine" ;>
NEKA TI STOMAK BUDE ZAKRIVLJEN NA PRAVU STRANU
Dragan
programiranje.143vule,
-> #142, drakce> NEKA TI STOMAK BUDE ZAKRIVLJEN NA PRAVU STRANU
E, to!
pozdrav vule
programiranje.144ndragan,
-> #132, zolika* Ne znam da li je ovo dovoljno jasno pitanje, ali znam sta se desava u
* Word- Staru sa kursorom. To isto mi treba i u QEdit-u. Unapred hvala.
a mene je baš to u WSu nerviralo - nikako da zapamti kolonu ;) - možda je
najbolje rešenje iz vaksovog editora - ide na EOL marker ako je levo od
tekuće kolone, inače se vraća na nju.
Bue_ NDragan
programiranje.145ilotina,
Hi !!!
Nedavno sam ustanovio da se (imam amigu) bez problema moze
prebacivati muzika (moduli i semplovi) sa amige na PC i obratno.
Na PC-ju postoji program koji dobijete uz Scream Tracker koji
konvertuje amigine semplove (naravno u MS-DOS formatu) u njegov
format. Medjutim problem nastaje kad zelim da semplove u
Scream Tracker formatu opet vratim u amiga format (scream tracker
ima samo opciju za prebacivanje amiga semplova u svoj format).
Program koji transferise formate saljem uz ovu poruku pa bih
zamolio nekog ko se stvarno razume u masinac da modifikuje program
tako da radi ono sto meni treba (scream tracker format u
amiga format, a da nedira onaj deo programa koji radi sa
*.voc(tj. Sound Blaster semplove)).
Unapred mnooooooogo zahvalan
Goran
P.S. Bilo kakva pomoc je dobrodosla na moj mail(ilotina)
csamp.exeprogramiranje.146djelovic,
Dobro, dobili smo drajver za VGA/256, ali kako da na nekoj super
VGA karti pomoću borlandovih jezika legalno dobijem recimo 800*600,
ili čak 1024*800? Ima li neko drajver za to?
programiranje.147nesic,
-> #146, djelovicVidi poruku PC.SOFT:9.230
Pozdrav, Nešić
programiranje.148ppekovic,
Neznam da li je ovo bug ili "negde_sam_zagubio_uputstvo" ;) u TDebuger-u iz
Borland C++ -a ali, ako je bug, onda je stvarno smešan bug.
Evo o čemu se radi. Pošto me je djelovic iskritikovao u vezi telemate-a i
resetovanja karte, krenem ja lepo da čeprkam po tm.exe. I onda lepo u sred rada
zatreba mi da nađem par bajtova:
B4 00 CD 10
Lepo, udarim CTRL-S, pa otkucam gore navedeni niz bajtova, kad cvrc, syntax
error. Ah da, setim se ja, ako ti hex brojevi počinju sa slovom moraš da staviš
nulu ispred. Tako i bi, otkucam ja:
CTRL-S, pa 0B4 00 0CD 10
Kad vidi vraga, opet syntax error. Iznerviran, probam 0B4 00. Radi!!!????
Probam 0B4 00 0CD. NE radi??!! A-ha, tu smo. Ajde reko da slučajno nemora i
ispred druge cifre ako je slovo da se stavi nula. Probam 0C0D. Ma ni da čuje,
syntax error pa syntax error.
I tako, dođem ja do zaključka, što sam i proverio da ako oćete da tražite
bajt čija je druga cifra D, neće moći ove noći, ali ni dana. TD jednostavno ne
vari kombinacije:
0AD, 0BD, 0CD, 0DD, 0ED, 0FD
E sad se ja upitam a šta je sa 0D, 1D itd. pa probam da nađem bajt 9D. I
super, pronašao je. Ali!!!!!! neće baš biti, pronašao je 09 a ne 9D.
Tišina ... Plač ... Smeh ... Depresija ...
Voleo bi da mi neko kaže kako sam bio glup i da to nije bug već nešto
drugo.
Paya
programiranje.149sslavko,
-> #148, ppekovicprobaj da stavis ADH BDH CDH itd, ili $AD $BD $CD itd. Ovo ti pisem on-line
pa ne znam tacno. Uglavnom u TD search
radi sa decimalnim brojevima pa treba naglasiti hexadekadne.
Pozdrav
Slavko.
programiranje.150mjova,
-> #148, ppekovic> 0AD, 0BD, 0CD, 0DD, 0ED, 0FD
jesi li probao da napišeš jedno h iza? možda pomogne... :)
SY
programiranje.151ppekovic,
-> #149, sslavko>>probaj da stavis ADH BDH CDH itd, ili $AD $BD $CD itd. Ovo
>>ti pisem on-line pa ne znam tacno. Uglavnom u TD search
>> radi sa decimalnim brojevima pa treba naglasiti hexadekadne.
TD u search radi sa hex brojevima po default-u. Eh, kad nebi pogledao tako
banalnu stvar ;))) Izgleda je ipak bug. Bah, pa kako su samo mogli da previde
tako nešto očigledno ;(((((((.
Borland ... & Microsoft ... ;((((((((((((((((
Paya
programiranje.152nkbog,
-> #151, ppekovic> TD u search radi sa hex brojevima...
Kod mene ne. A ne radi ni sa jednim slovom (od A do F), ali kad se doda 0x,
sve ok.
NB.
programiranje.153igor.mil,
-> #148, ppekovic> TD jednostavno ne vari kombinacije:
> 0AD, 0BD, 0CD, 0DD, 0ED, 0FD
To u stvari i nije bug. Poslednji znak ovih konstanti je "D", sto je
signal da se radi o decimalnom sistemu. U decimalnom sistemu cifre A-F
zaista jesu sintaksna greska.
Mogao bi se napraviti pametniji algoritam za analizu konstanti koji bi
u ovim slucajevima shvatio da je u pitanju hex sistem. Medjutim sta
onda raditi sa konstantom 0D? Da li ih tumaciti kao 0 ili 13? To je
istovremeno i odgovor na tvoj problem sa search 9D.
Razlog je ocigledno u lose definisanoj sintaksi brojnih
konstanti u Intel asembleru, jer sadrzi ovakve dvosmislenosti.
Naravno, postoji nacin da se ovaj problem resi. Kada poslednja cifra
hex konstante treba da bude "D", doda se jos jedno "H" na kraju. Na
primer:
0ADH, 0BDH, 135DH i.t.d.
"0" na pocetku u prva dva primera je obavezna da bi se razlikovala
konstanta od identifikatora.
Igor
programiranje.154ppekovic,
-> #153, igor.mil>> Naravno, postoji nacin da se ovaj problem resi. Kada poslednja cifra
>> hex konstante treba da bude "D", doda se jos jedno "H" na kraju. Na
>> primer:
>>
>> 0ADH, 0BDH, 135DH i.t.d.
Baš tako, probah i radi. &%/&$&$/& pamet Borlandovsku ;))) Još samo kad
bi se setili da to u HELP-u i napišu.
Paya
programiranje.155vule,
-> #154, ppekovic> Baš tako, probah i radi. &%/&$&$/& pamet Borlandovsku ;))) Još samo kad
> bi se setili da to u HELP-u i napišu.
:)))))))))))) jesi li probao sa uputstvom? :))))))))))))))))
programiranje.156mjova,
-> #155, vule>> Baš tako, probah i radi. &%/&$&$/& pamet Borlandovsku
>> ;))) Još samo kad bi se setili da to u HELP-u i napišu.
>
> :)))))))))))) jesi li probao sa uputstvom?
> :))))))))))))))))
šta je to uputstvo? :)))