PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - tekst.procesori

tekst.procesori.102 georges,
───────────────────────────────────────────────────────────────────── █ █ █▀▀ █ █▀▀█ CE3AM 1991. █▀▀█ █▀ █ █▄▄█ ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ █ █ █▄▄ █▄▄ █ GEORGES de YOUGOSLAVIE ═════════════════════════════════════════════════════════════════════ ********** KAKO JE MOGUĆE DOBITI "NAŠA SLOVA" (VGA!) ********** NA EKRANU MS.WORDa 4.0? ********** ZHVALJUJEM =================
tekst.procesori.103 zamahajev,
Potrebni su mi ćirilični fontovi (times, helvetika, miroslavljevo, politika,...) za CHI WRITER 24-pinski štampač. Mislim da su u pitanju fontovi sa oznakom XFT ili TFT. Zamahajev
tekst.procesori.104 zamahajev,
********************************************************************** ██████████ ▄████▄ █▄ ▄█ ▄████▄ ██████████ ██ ██ █▀ ▀█ ███▄ ▄███ █▀ ▀█ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ▀█▀ ██ ██ ██ ██ ▄▄▄ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██▄█▀▀▀█▄ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ █▄ ▄█ ██ ██ █▄ ▄█ ██ ██ ██ ██ ▀████▀ ██ ██ ▀████▀ ██ ██ ********************************************************************** Potrebni su mi ćirilični fontovi (times, helvetika, miroslavljevo, politika,...) za CHI WRITER 24-pinski štampač. Mislim da su u pitanju fontovi sa oznakom XFT ili TFT. Ako neko ima ove, a možda i neke druge XFT fontove, ili možda zna nekoga koji je spreman da ih ustupi ili proda molim da se javi. Zamahajev
tekst.procesori.105 zamahajev,
Da li postoji neki program koji preuzima kontrolu nad 24-pinskim štampačem kao što je to LETTRIX. Kako se zove i gde se moze kupiti? Koji je font editor za 24-pince dobar. Mozda neko ima ćirilične fontove za LC-24-10 ili NEC P2. Zamahajev
tekst.procesori.108 dveselinovic, -> #106, dejanr
Nemam MS Works, ali ako ti je do integrisanih paketa, imam WordPerfect Executive, što je isto to, ali iz druge firme. Istina, sve to radi u tekstualnom režimu, nije baš onako kao Works, ali što je Editor - umro bi od sreće ako ti se onako dopao onaj editor. Naravno, sa kompletnom dokumentacijom. 32XDVV
tekst.procesori.110 mirr,
Da li neko zna kako u BREIF-u da na pocetku svake linije nekok postojeceg teksta stavim neki znak npr. ">>". Treba mi za RE:Mail. Unapred hvala. mirr
tekst.procesori.111 mirkot, -> #110, mirr
Umetanje nekog stringa na pocetak svakog reda u BRIEF-u se izvodi ovako: -Postavi se na pocetak teksta -Pritisni <Alt-t> -Na prvo pitanje odgovori sa: \n -Na drugo pitanje odgovori sa: \nstring (gde je "string" niz karaktera koji se umecu na pocetak reda) -Pritisni G ako hoces da se zamena obavi u celom tekstu ispod kursora. Pozdrav, Mirko
tekst.procesori.112 mirr,
Puno hvala na savetu. mirr
tekst.procesori.113 mirr,
Apropo ovoga za BRIEF. Kazes \n. To stavrno radi O.K. ALI ... Gledao sam malo po helpu i tamo je \n new line a % pocetak linije. Kad proceduru koju si mi preporucio uradim sa % dobijem isti rezultat i tu je sve O.K. Pitanje je akademsko. Zar \n nebi trebao da bude na KRAJU linije i da po toj logici sa Alt-t i \n stavim znakove na kraju reda. Zanima me cisto onako, u cemu je stvar. Pozdrav, mirr
tekst.procesori.114 dpozaric, -> #111, mirkot
>> Umetanje nekog stringa na pocetak svakog reda u BRIEF-u se izvodi ovako: >> -Postavi se na pocetak teksta >> -Pritisni <Alt-t> Ili F6 Inače, možeš si snimiti (remember) sekvencu i onda je pozivati kao keyboard macro, a možeš napisati i pravi macro, unositi na primjer broj ponavljanja i onda svaki na svaki newline dodati npr. >> . Ili možeš napraviti onako kako si rekao ali prethodno označiti blok (Alt-L) pa će napraviti quote samo u bloku. dp
tekst.procesori.115 dpozaric, -> #113, mirr
>> Gledao sam malo po helpu i tamo je Đn new line a % pocetak linije. Kad >> proceduru koju si mi preporucio uradim sa % dobijem isti rezultat i tu je sve >> O.K. Pitanje je akademsko. Zar Đn nebi trebao da bude na KRAJU linije i da po >> toj logici sa Alt-t i Đn stavim znakove na kraju reda. Zanima me cisto onako, u >> cemu je stvar. Da, imaš pravo, % je zaista početak linije no nitko nije sklon iščitavanju uputstava pa tako ni ja nisam za to znao. Jednostavno sam obilježavao blokom red prije i završavao isto tako red prije, i sve je radilo ok bez potrebe da gubim vrijeme na čitanje :))) Što se tiče drugog pitanja, mislim da je to stvar filozofije editora kao alata. Naime, Đn je zaista newline karakter, a kad bi napravio global replace svih njih sa npr. ">> ", dobio bi umjesto quotiranog teksta jednu nepreglednu "kobasicu", odnosno cijeli quote u jednoj liniji. Pretpostavljam da zato Brief ne radi bukvalno ono što od njega u tom slučaju zahtijevaš već jednostavno nakon Đn karaktera (što će reći: na početku slijedećeg reda) nakalemi tvoj replace string. U stvari, on to praktički i napravi tako, samo što nama to izgleda drugačije na ekranu. Ex, sada više ni sam sebi nisam jasan, ali nadam se da si razumio što sam htio reći :))) dp
tekst.procesori.116 mirr, -> #115, dpozaric
Sasvim jasno. Ko razume - shvatice. Naravoucenje: Citajmo uputstva! U svakom slucaju hvala na pomoci. Pozdrav, mirr
tekst.procesori.117 mirr,
Moze li u BRIEF-u da se sredi da kad dodje do kraja linije predje u sledeci red? mirr
tekst.procesori.118 nkbog,
Za one koji koriste QEdit evo jednog "makroja" za pozivanje QuickHelp-a. Help-u se prosledjuje rec na kojoj je kurzor. Posle Dos treba staviti stazu u kojoj je QH.EXE. Razmak posle qh je BITAN. #f1 MacroBegin MarkWord Copy GSave Dos 'c:\help\qh ' Paste Return Return NB.
tekst.procesori.119 dpozaric, -> #117, mirr
>> Moze li u BRIEF-u da se sredi da kad dodje do kraja linije predje u sledeci >> red? Ne znam da li si mislio na wordprocessing, no ako jesi, imaš u programu setup.exe u brief direktoriju opcije za definiciju ponašanja briefa kod fajlova sa različitim ekstenzijama, pa za ekstenzije koje te zanimaju možeš unijeti parametre, nekoliko njih, na žalost, ne znam ih napamet. dp
tekst.procesori.120 mirr, -> #119, dpozaric
Sve je O.K. Thanks. mirr
tekst.procesori.121 ljupco,
Zasto mi Brief uvek javlja "Invalid BFILE specified" odmah nakon ulaska u program sa "b xxxxx.xxx"? Kako da definisem funkciske tastere da bude F9 "{", F10 "}", F11 "(", F12 ")" ?
tekst.procesori.122 dpozaric, -> #121, ljupco
>> Zasto mi Brief uvek javlja "Invalid BFILE specified" odmah nakon >> ulaska u program sa "b xxxxx.xxx"? Kako da definisem funkciske tastere da >> bude F9 "š", F10 "ć", F11 "(", F12 ")" ? u autoexec-u treba da stoji opcija, npr: bfile=c:ĐbriefĐstatus.rst zato što u tom fileu brief ima spremljene sve podatke o prethodnom editiranju. Ako nakon završenog editiranja nakon nekog vremena opet pokreneš B.EXE bez parametara, pomoću podataka iz navedenog fajla će ti brief uredno restaurirati kako fileove koji su zadnji puta bili editirani, tako i pozicije kursora, otvorenih prozora i svega što se tiče brief internog environmenta. Evo kako izgleda moj state.rst: Šedit-Ć screen=80 25 toggles=1 1 0 1 0 0 srch=pogre src=n+1 rpl=m file=c:ĐknjigeĐfinaĐlista.txt 1 8 1 19 ŠbriefĆ file=c:ĐknjigeĐfinaĐlista.txt 1 8 1 19 1 22 78 13 c=1 file=c:ĐknjigeĐfinaĐpunos.prg 1 662 7 673 1 11 78 1 c=0 file=c:ĐknjigeĐfinaĐreadme.txt 1 1 1 11 Šshared-Ć pmark=c:ĐknjigeĐfinaĐlista.txt 1 19 Predlažem ti da, ukoliko posjeduješ kompletan brief, original, pokreneš setup program i napraviš update autoexec-a. Tako će sve leći na svoje mjesto. Pozdrav dp
tekst.procesori.123 ljupco, -> #122, dpozaric
U autoexec-u je setup vec imao postavljeno bfile=c:\brief\ a ja sam sada samo dodao na to jos i status.rst pa je sada bfile=c:\brief\status.rst i stvar je proradila odmah. Hvala na pomoci.
tekst.procesori.124 dejanr,
Ima li neko WordStar 5.5? I/ili iskustva sa YU slovima?
tekst.procesori.125 rnaglic,
Od nove godine u Sloveniji prodaje se Mspell, spelling checker za slovenački jezik. U datoteci MSPELLD.ZIP je domo tog checkera - kontroliše reči, malo gramatiku, traži rime, i AKO JE NEKO ZAINTERESIRAN ZA SAU U PRIPREMANJU SH VERZIJE, NEKA JAVI.
tekst.procesori.126 dmiric,
Evo rezidentnog SIMONEDitora. Krajnje je praktičan kad se radi sa mail-om. Inače verzija posle izvesnog vremenskog intervala upozorava da verzija nije registrovana. Ništa strašno, al' nije zgoreg da se zna. Inače ako neko ima "normalnu" verziju ili zna gde se može nabaviti, neka mi se javi. Pozdrav, Dragan. simoned.zip
tekst.procesori.127 djelovic,
Ajde da mi neko preporuči DOBAR tekst editor. Najbitnije mi je da ima pravi word-wrap, tj. da ne moram svaki čas da letim na početak paragrafa i da mu dajem CTRL-F. Nikakvo štampanje mi nije potrebno, grafika se takođe isključuje, važna je samo brzina i jednostavnost. Hvala.
tekst.procesori.128 mmihajlovic, -> #127, djelovic
Pa, cini mi se da je MULTI EDIT by AMERICAN CYBERNETICS vrlo dobar editor (ne tekst procesor, tako si napisao). Imam full working demo verziju i jako mi se dopada. Ako si zainteresovan, poslacu, ma da je mozes i sam dobiti od proizvodjaca. Licno mislim da j BRIEF neprevazidjen (sto je stvar ukusa) ali wordwrap se kod njega postavlja u setup-u i tesko se menja, dok MULTI EDIT (ako se dobro secam) to radi automatski iz menija. MM
tekst.procesori.130 djelovic, -> #128, mmihajlovic
Bio bi ti zahvalan ako bi ga poslao, naravno, ako nije previše dugačak. Unapred hvala.
tekst.procesori.131 bulaja, -> #127, djelovic
> Ajde da mi neko preporuci DOBAR tekst editor. Najbitnije mi je da > ima pravi word-wrap, tj. da ne moram svaki cas da letim na pocetak > paragrafa i da mu dajem CTRL-F. Nikakvo stampanje mi nije potrebno, > grafika se takode iskljucuje, vazna je samo brzina i jednostavnost. > Hvala. Ako ti treba bas text *editor* (a ne procesor) tj. rad samo sa obicnim ascii tekstom, onda uzmi qedit (imas ga u \ibmpc\misc direktorijumu), izmedju ostalog ima i word wrap.
tekst.procesori.132 .bale., -> #128, mmihajlovic
Zdravo, Kad ste vec kod editora, ja vec dva-tri meseca trazim "onaj pravi". Naime, treba mi zaista puno stvari za obican editor: formatiranje sa i bez uvlacenja u odnosu na prvu liniju (odakle ide prva, odatle i ostale u paragrafu), centriranje, podesavanje leve i desne margine, merge... Takoreci tekst procesor za DOS format i nista vise. Mozda cete mi reci: WP uz stampanje u fajl pomocu nekog rezidentnog spoolera i opcijom Standard Printer, ali mi je to mnogo komplikovano i suvisno. Sada probleme resavam koriscenjem tri programa: Chi (!), NE i Black Beard (veoma dobar). Trenutno sam stigao do Brief-a, tj. treba da ga nabavim, da vidim kakvo je to cudo. Molim najlepse nekoga ko ima iskustva sa tim stvarcicama da mi preporuci neki editor. Konkretno, treba mi najvise za uredjivanje elektronskog casopisa BECT. Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.134 vcalic, -> #132, .bale.
>> Molim najlepse nekoga ko ima iskustva sa tim stvarcicama da mi preporuci >>neki editor. Konkretno, treba mi najvise za uredjivanje elektronskog >>casopisa BECT. Koliko se sećam, pričalo se o nekom shareware programu, koji je negde na sredini između običnog editora i procesora. Zove se, čini mi se, VDE ili nešto slično, a mislim da ga ima na Tanjugu. Nisam siguran kakve su mu karakteristike, ali koliko se sećam pričalo se da je jako dobar !? WR
tekst.procesori.135 djelovic, -> #131, bulaja
Kada sam rekao text *editor*, mislio sam na to program koji koristi čist acsii i ima word-wrap, ali ne onakav kakav ima qedit. Jer, QEDIT je programerski tekst-editor kakvih imam n (n -> zilion), a meni treba nešto što će držati paragraf stalno u jednom komadu. Naime, ako sa QEDIT-om ubacujem neki tekst u sred paragrafa, pa tekst pređe u desnu marginu, umesto da ga QE poravna, on skroluje ekran na desno. Ko me nije shvatio, neka napiše pet redova u tekst-procesoru iz PC TOOLS-a. Sada sam shvatio: Treba mi Sprint bez zavrzlame oko slaganja strane. Ima neko? P.S. :) Naljutim se kada ostanem neshvaćen.
tekst.procesori.136 .bale., -> #134, vcalic
Hvala na informaciji. Potrazicu... Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.137 .bale., -> #135, djelovic
Probaj Black Beard, meni mnogo pomaze u nekim stvarima (citaj formatiranjima ;). Regards from .bale. ! #8*)+-< bb.zip
tekst.procesori.138 .bale., -> #137, .bale.
P.S. Nadam se da je sve tu, u bb.zip. Ako nesto fali, javi mi. Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.139 sasa, -> #135, djelovic
>> koristi čist acsii i ima word-wrap, ali ne onakav kakav ima qedit. >> a meni treba nešto što će držati paragraf stalno u jednom komadu. Mislim da editor koji zadovoljava sve tvoje potrebe ima ZZ pod nazivom CORE i koji je isproban u praksi. Mogućnosti ima dosta, samo je pitanje odnosa CENA/POTREBE jer CORE je napisan kao predprocesor teksta za VENTURU, a te opcije tebi nisu potrebne. Da li ZZ ima vremena i volje da CORE osiromaši za VENTURA opcije i da ga napravi samo kao najobičniji ASCII editor uz razumljivu cenu???? Pozdrav Sasa@nsd
tekst.procesori.140 .bale., -> #134, vcalic
Vcalicu, skinuo sam VDE sa Tanjuga. Nije lose, vrlo dobro! Videcu ima li jos nesto slicno, a i malo treba da se naviknem. Hvala puno. Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.141 viktor, -> #127, djelovic
Zdravo, Tek posle nekoliko dana sam seo da napisem kratak odgovor na jasno i jednostavno pitanje...no, ko zna zasto je to dobro... Naime, ja koristim za kratke poruke i jednostavne programe Norton-ov NORTON EDITOR jer: 1. jednostavno se koristi i mali je 45K 2. lako se menja u toku rada konfiguracija 3. jednostavno se prave bezbrojni clone-ovi sa zeljenim karakteristikama... 4. radi i pod Windows-ima i svuda... 5. ima skoro sve opcije kao i "velika" braca 6. probao sam i QED i VDE i UED i LED i Wstar ali niti jedan nije dao tu jednostavnost. 7. MANA mu je ogranicenost u radu sa jako velikim fajlovima no to se lako prevazilazi privremenim razbijanjem... Inace, moj "sluzbeni" editor je Brief, ali on je neki put preveliki za ucitavanje pri poruci od nekoliko redova... Eto, toliko... Uz poruku ostavljam ne.zip, ako neko ima noviju verziju, ovo je 1.3C, nazalost iz 1988., rado bih je probao... Unapred hvala... Pozdrav, Viktor.
tekst.procesori.142 djelovic, -> #141, viktor
Hvala svima na velikom odzivu za ove editore! May the force be with you!
tekst.procesori.143 dejanr, -> #141, viktor
Uh! A jel taj Norton Editor iz 1988 PD???
tekst.procesori.144 viktor, -> #143, dejanr
Zdravo, Uh, da Dejan je u pravu, to nije PD... Moja greska, no neka ga ostavi jos nekoliko sati dok ga primalac ne pokupi...onda ga treba skinuti... Izvinjavam se jos jednom, necu vise... Pozdrav, Viktor. P.S. ipak, ako neko ima noviju verziju...
tekst.procesori.145 bulaja, -> #143, dejanr
> Uh! A jel taj Norton Editor iz 1988 PD??? Nije. Naravno uklonjen je cim sam ga primetio.
tekst.procesori.146 .bale.,
Momci, EUREKA! Nasao sam na Tanjugu MPE - Mustang Proffesional Editor. Ima 99% onoga sto mi treba. Ukratko, mogu da preporucim, prema razlicitim zahtevima, sortiran niz editora (opadajuci): 1. MPE 2. VDE 3. BB 4. NE Ako nekom treba nesto, nek mi javi. Hvala svima na pomoci. Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.147 .bale., -> #146, .bale.
Hehe, bice da je professional, a ne proffesional. Izgleda Payin sindrom ;) Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.148 adulic, -> #146, .bale.
Mene interesuje taj MPE. Pokušao sam da zovem tanjug, ali nikako da stupim u vezu )): AD
tekst.procesori.149 .bale., -> #148, adulic
Tanjug može da se dobije jedino posle podne... Hajde, probaj još koji put... Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.150 mmihajlovic, -> #130, djelovic
> Bio bi ti zahvalan ako bi ga poslao, naravno, ako nije previse > dugacak. Unapred hvala. Na zalost, previse je dugacak (.ZIP = 350K). MM
tekst.procesori.151 alazic,
Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik. Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje.
tekst.procesori.152 xenomorphe,
U prilicnoj sam frci za neki tekst, pa bi mi hitno trebala Yu-latinica za ChiWriter- fontovi za Hercules i za HP LJII+ (mislim da je ekstenzija .HP). Ako se ne koliudje sa koncepcijom SEZAM-a, molim da mi neko posalje fajlove. Ima li neki pgm kojim moze da se edituju HP-fontovi za ChiWriter? Pozdrav, DejanooŚ
tekst.procesori.153 bulaja, -> #152, xenomorphe
> Ima li neki pgm kojim moze da se edituju HP-fontovi za ChiWriter? Imas uz CW jedan BAT file, mislim da se zove HP2LFT, startuj ga pa ce konvertovati sve .HP fontove u .LFT format. Posle te .LFT programe editujes u standardnom ChiWriter font designeru (FD) pa kad zavrsis, prebacis ih nazad u .HP format sa LFT2HP.BAT.
tekst.procesori.154 .bale., -> #152, xenomorphe
Evo ti standard.hft za Chi (Hercules). Ostalo nemam. Regards from .bale. ! #8*)+-< standard.hft
tekst.procesori.155 xenomorphe, -> #153, bulaja
Kada se pretvara cw2hp, koji broj treba da se stavi kao fontID# (to je treci argument, i ne moze se izostaviti!) Pozdrav, Dejan
tekst.procesori.156 bulaja, -> #155, xenomorphe
│Kada se pretvara cw2hp, koji broj treba da se stavi kao fontID# (to │je treci argument, i ne moze se izostaviti!) └─── Koristi BAT file a ne EXE (nisam siguran kako se koji zove), posto BAT poziva taj EXE sa svim potrebnim parametrima, ukljucujuci i font ID.
tekst.procesori.157 .bale., -> #151, alazic
ŢŢNa nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik. ŢŢAko ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje. To bi bila strašno dobra stvar. Ja sam nabavio Brief, i čini mi se da je to pravi mali Autocad za tekst. Bulaja, predsedniče, oćeš li ti mandat ili ne? ;) Reci makar gde to može da se nađe. Regards from .bale. ! #8*)+-<
tekst.procesori.158 bulaja, -> #157, .bale.
││Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik. ││Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje. │└─── │To bi bila strasno dobra stvar. Ja sam nabavio Brief, i cini mi se da je to │pravi mali Autocad za tekst. Bulaja, predsednice, oces li ti mandat ili ne? ;) │Reci makar gde to moze da se nade. └─── Nisam pronasao da to igde moze da nadje. Zato ako neko drugi ima - nek salje. Posto se po conf nakupilo dosta raznih ng datoteka i sl., u planu mi je da to lepo sredim i prebacim ono sto vredi u neki od direktorijuma (\ibmpc\info). To sam planirao jos davno, ali nikako da nadjem neki dobar pd (shareware) norton guide klon. Nabavio sam neke (ne znam sad imena, zatureni su na disketama, a mozda i izbrisani), ali su bili grozni, tj. nisu mi se uopste svideli. Zato ako neko ima neki pd NG reader il' kako da ga vec nazovem, nek ga NE salje ovde, najbolje meni da posalje delic dokumentacije (npr. neki mali readme) na mail, pa cu onda videti sta cu sa time. A ne bi bilo lose ni nesto za quick help i ostale standarde, posto se neke od zanimljivih info (text) datoteka koje se nalaze na Sezamu mogu prebaciti u te formate (npr. theref41, inter26, etc.). Takodje molim da i to NE krenete odma da bacate u conf, i ovako vlada prilicno haoticno stanje (a sredicu ga vec jednom). Bulaja
tekst.procesori.159 ivan.s, -> #158, bulaja
>>││ Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik. >>││ Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje. >>│└─── >> Nisam pronasao da to igde moze da nadje. Zato ako neko drugi ima - nek >> salje. >> Cini mi se da sam NG za Brief video na MIPS BBSu. Ako neko na SEZAMu zove MIPS, mogao bi i da proveri (kad bolje razmislim, siguran sam da je u pitanju MIPS).
tekst.procesori.160 braca, -> #158, bulaja
Eve ga! briefng.zip
tekst.procesori.161 zkehler, -> #159, ivan.s
Ŕ>>││ Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik. Ŕ>>││ Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje. Ŕ>>│ └─── Ŕ Ŕ>> Nisam pronasao da to igde moze da nadje. Zato ako neko drugi ima - nek Ŕ>> salje. Ŕ>> Ŕ Ŕ Cini mi se da sam NG za Brief video na MIPS BBSu. Ako neko na Ŕ SEZAMu zove MIPS, mogao bi i da proveri (kad bolje razmislim, Ŕ siguran sam da je u pitanju MIPS). Definitivno ima na MIPS-u: Directory 11: Utilities - Editor related CBRIEFNG.ZIP 41957 ZK
tekst.procesori.162 ivujanic, -> #158, bulaja
> A ne bi bilo lose ni nesto za quick help i ostale standarde, posto se > neke od zanimljivih info (text) datoteka koje se nalaze na Sezamu mogu > prebaciti u te formate (npr. theref41, inter26, etc.). Takodje molim Ako već nisam spomenuo, sigurno sam želeo: theref41 je super stvar, ali ga retko ko koristi, jer treba niztovariti xxxKB zbog jednog diska. Ako bi to sysadm-i na Sezamu instalirali kao apljikaciju, to bi bila pesma... Dakle, nešto kao RIND. Ivica
tekst.procesori.163 mirkot,
Da li neko zna kako da BRIEF 3.1 nateram da radi sa misem. U SETUP-u ga normalno prijavim, drajver je u memoriji, a on ni da bekne. Ostali programi normalno rade.
tekst.procesori.164 .bale.,
HH EE LL PP !! Da li neko zna kako se radi sa Debugerom u Briefu? Pokusavao sam na osnovu "uputstva" u njemu, ali ni da mrdne... Regards from .bale. ! #8*)+-<