tekst.procesori.102georges,
─────────────────────────────────────────────────────────────────────
█ █ █▀▀ █ █▀▀█ CE3AM 1991.
█▀▀█ █▀ █ █▄▄█ ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
█ █ █▄▄ █▄▄ █ GEORGES de YOUGOSLAVIE
═════════════════════════════════════════════════════════════════════
********** KAKO JE MOGUĆE DOBITI "NAŠA SLOVA" (VGA!)
********** NA EKRANU MS.WORDa 4.0?
********** ZHVALJUJEM
=================
tekst.procesori.103zamahajev,
Potrebni su mi ćirilični fontovi (times, helvetika, miroslavljevo,
politika,...) za CHI WRITER 24-pinski štampač. Mislim da su u pitanju
fontovi sa oznakom XFT ili TFT.
Zamahajev
tekst.procesori.104zamahajev,
**********************************************************************
██████████ ▄████▄ █▄ ▄█ ▄████▄ ██████████
██ ██ █▀ ▀█ ███▄ ▄███ █▀ ▀█ ██
██ ██ ██ ██ ██ ▀█▀ ██ ██ ██ ██ ▄▄▄
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██▄█▀▀▀█▄
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██
██ ██ █▄ ▄█ ██ ██ █▄ ▄█ ██ ██
██ ██ ▀████▀ ██ ██ ▀████▀ ██ ██
**********************************************************************
Potrebni su mi ćirilični fontovi (times, helvetika, miroslavljevo,
politika,...) za CHI WRITER 24-pinski štampač. Mislim da su u pitanju
fontovi sa oznakom XFT ili TFT. Ako neko ima ove, a možda i neke druge XFT
fontove, ili možda zna nekoga koji je spreman da ih ustupi ili proda molim da
se javi.
Zamahajev
tekst.procesori.105zamahajev,
Da li postoji neki program koji preuzima kontrolu nad 24-pinskim štampačem
kao što je to LETTRIX. Kako se zove i gde se moze kupiti? Koji je font editor
za 24-pince dobar. Mozda neko ima ćirilične fontove za LC-24-10 ili NEC P2.
Zamahajev
tekst.procesori.108dveselinovic,
-> #106, dejanr Nemam MS Works, ali ako ti je do integrisanih paketa, imam
WordPerfect Executive, što je isto to, ali iz druge firme. Istina,
sve to radi u tekstualnom režimu, nije baš onako kao Works, ali što
je Editor - umro bi od sreće ako ti se onako dopao onaj editor.
Naravno, sa kompletnom dokumentacijom.
32XDVV
tekst.procesori.110mirr,
Da li neko zna kako u BREIF-u da na pocetku svake linije nekok postojeceg
teksta stavim neki znak npr. ">>". Treba mi za RE:Mail.
Unapred hvala.
mirr
tekst.procesori.111mirkot,
-> #110, mirrUmetanje nekog stringa na pocetak svakog reda u BRIEF-u se izvodi ovako:
-Postavi se na pocetak teksta
-Pritisni <Alt-t>
-Na prvo pitanje odgovori sa: \n
-Na drugo pitanje odgovori sa: \nstring (gde je "string" niz karaktera koji
se umecu na pocetak reda)
-Pritisni G ako hoces da se zamena obavi u celom tekstu ispod kursora.
Pozdrav,
Mirko
tekst.procesori.112mirr,
Puno hvala na savetu.
mirr
tekst.procesori.113mirr,
Apropo ovoga za BRIEF. Kazes \n. To stavrno radi O.K. ALI ...
Gledao sam malo po helpu i tamo je \n new line a % pocetak linije. Kad
proceduru koju si mi preporucio uradim sa % dobijem isti rezultat i tu je sve
O.K. Pitanje je akademsko. Zar \n nebi trebao da bude na KRAJU linije i da po
toj logici sa Alt-t i \n stavim znakove na kraju reda. Zanima me cisto onako, u
cemu je stvar.
Pozdrav,
mirr
tekst.procesori.114dpozaric,
-> #111, mirkot>> Umetanje nekog stringa na pocetak svakog reda u BRIEF-u se izvodi ovako:
>> -Postavi se na pocetak teksta
>> -Pritisni <Alt-t>
Ili F6
Inače, možeš si snimiti (remember) sekvencu i onda je pozivati kao
keyboard macro, a možeš napisati i pravi macro, unositi na primjer
broj ponavljanja i onda svaki na svaki newline dodati npr. >> .
Ili možeš napraviti onako kako si rekao ali prethodno označiti blok
(Alt-L) pa će napraviti quote samo u bloku.
dp
tekst.procesori.115dpozaric,
-> #113, mirr>> Gledao sam malo po helpu i tamo je Đn new line a % pocetak linije. Kad
>> proceduru koju si mi preporucio uradim sa % dobijem isti rezultat i tu je
sve
>> O.K. Pitanje je akademsko. Zar Đn nebi trebao da bude na KRAJU linije i da
po
>> toj logici sa Alt-t i Đn stavim znakove na kraju reda. Zanima me cisto
onako, u
>> cemu je stvar.
Da, imaš pravo, % je zaista početak linije no nitko nije sklon
iščitavanju uputstava pa tako ni ja nisam za to znao. Jednostavno sam
obilježavao blokom red prije i završavao isto tako red prije, i sve
je radilo ok bez potrebe da gubim vrijeme na čitanje :)))
Što se tiče drugog pitanja, mislim da je to stvar filozofije editora
kao alata. Naime, Đn je zaista newline karakter, a kad bi napravio
global replace svih njih sa npr. ">> ", dobio bi umjesto quotiranog
teksta jednu nepreglednu "kobasicu", odnosno cijeli quote u jednoj
liniji. Pretpostavljam da zato Brief ne radi bukvalno ono što od
njega u tom slučaju zahtijevaš već jednostavno nakon Đn karaktera
(što će reći: na početku slijedećeg reda) nakalemi tvoj replace
string. U stvari, on to praktički i napravi tako, samo što nama to
izgleda drugačije na ekranu.
Ex, sada više ni sam sebi nisam jasan, ali nadam se da si razumio što
sam htio reći :)))
dp
tekst.procesori.116mirr,
-> #115, dpozaricSasvim jasno. Ko razume - shvatice.
Naravoucenje: Citajmo uputstva!
U svakom slucaju hvala na pomoci.
Pozdrav,
mirr
tekst.procesori.117mirr,
Moze li u BRIEF-u da se sredi da kad dodje do kraja linije predje u sledeci
red?
mirr
tekst.procesori.118nkbog,
Za one koji koriste QEdit evo jednog "makroja" za pozivanje QuickHelp-a.
Help-u se prosledjuje rec na kojoj je kurzor. Posle Dos treba staviti stazu
u kojoj je QH.EXE. Razmak posle qh je BITAN.
#f1 MacroBegin MarkWord Copy GSave Dos 'c:\help\qh ' Paste Return Return
NB.
tekst.procesori.119dpozaric,
-> #117, mirr>> Moze li u BRIEF-u da se sredi da kad dodje do kraja linije predje u sledeci
>> red?
Ne znam da li si mislio na wordprocessing, no ako jesi, imaš u
programu setup.exe u brief direktoriju opcije za definiciju ponašanja
briefa kod fajlova sa različitim ekstenzijama, pa za ekstenzije koje
te zanimaju možeš unijeti parametre, nekoliko njih, na žalost, ne
znam ih napamet.
dp
tekst.procesori.120mirr,
-> #119, dpozaricSve je O.K. Thanks.
mirr
tekst.procesori.121ljupco,
Zasto mi Brief uvek javlja "Invalid BFILE specified" odmah nakon
ulaska u program sa "b xxxxx.xxx"? Kako da definisem funkciske tastere da
bude F9 "{", F10 "}", F11 "(", F12 ")" ?
tekst.procesori.122dpozaric,
-> #121, ljupco>> Zasto mi Brief uvek javlja "Invalid BFILE specified" odmah nakon
>> ulaska u program sa "b xxxxx.xxx"? Kako da definisem funkciske tastere da
>> bude F9 "š", F10 "ć", F11 "(", F12 ")" ?
u autoexec-u treba da stoji opcija, npr:
bfile=c:ĐbriefĐstatus.rst
zato što u tom fileu brief ima spremljene sve podatke o prethodnom
editiranju. Ako nakon završenog editiranja nakon nekog vremena opet
pokreneš B.EXE bez parametara, pomoću podataka iz navedenog fajla će
ti brief uredno restaurirati kako fileove koji su zadnji puta bili
editirani, tako i pozicije kursora, otvorenih prozora i svega što se
tiče brief internog environmenta. Evo kako izgleda moj state.rst:
Šedit-Ć
screen=80 25
toggles=1 1 0 1 0 0
srch=pogre
src=n+1
rpl=m
file=c:ĐknjigeĐfinaĐlista.txt 1 8 1 19
ŠbriefĆ
file=c:ĐknjigeĐfinaĐlista.txt 1 8 1 19 1 22 78 13 c=1
file=c:ĐknjigeĐfinaĐpunos.prg 1 662 7 673 1 11 78 1 c=0
file=c:ĐknjigeĐfinaĐreadme.txt 1 1 1 11
Šshared-Ć
pmark=c:ĐknjigeĐfinaĐlista.txt 1 19
Predlažem ti da, ukoliko posjeduješ kompletan brief, original,
pokreneš setup program i napraviš update autoexec-a. Tako će sve leći
na svoje mjesto.
Pozdrav
dp
tekst.procesori.123ljupco,
-> #122, dpozaric U autoexec-u je setup vec imao postavljeno
bfile=c:\brief\
a ja sam sada samo dodao na to jos i status.rst pa je sada
bfile=c:\brief\status.rst
i stvar je proradila odmah.
Hvala na pomoci.
tekst.procesori.124dejanr,
Ima li neko WordStar 5.5? I/ili iskustva sa YU slovima?
tekst.procesori.125rnaglic,
Od nove godine u Sloveniji prodaje se Mspell, spelling checker za slovenački
jezik. U datoteci MSPELLD.ZIP je domo tog checkera - kontroliše reči, malo
gramatiku, traži rime, i AKO JE NEKO ZAINTERESIRAN ZA SAU U PRIPREMANJU SH
VERZIJE, NEKA JAVI.
tekst.procesori.126dmiric,
Evo rezidentnog SIMONEDitora. Krajnje je praktičan kad se radi sa mail-om.
Inače verzija posle izvesnog vremenskog intervala upozorava da verzija nije
registrovana. Ništa strašno, al' nije zgoreg da se zna. Inače ako neko ima
"normalnu" verziju ili zna gde se može nabaviti, neka mi se javi.
Pozdrav,
Dragan.
simoned.ziptekst.procesori.127djelovic,
Ajde da mi neko preporuči DOBAR tekst editor. Najbitnije mi je da
ima pravi word-wrap, tj. da ne moram svaki čas da letim na početak
paragrafa i da mu dajem CTRL-F. Nikakvo štampanje mi nije potrebno,
grafika se takođe isključuje, važna je samo brzina i jednostavnost.
Hvala.
tekst.procesori.128mmihajlovic,
-> #127, djelovicPa, cini mi se da je MULTI EDIT by AMERICAN CYBERNETICS vrlo dobar
editor (ne tekst procesor, tako si napisao). Imam full working demo
verziju i jako mi se dopada. Ako si zainteresovan, poslacu, ma da je
mozes i sam dobiti od proizvodjaca. Licno mislim da j BRIEF neprevazidjen
(sto je stvar ukusa) ali wordwrap se kod njega postavlja u setup-u i
tesko se menja, dok MULTI EDIT (ako se dobro secam) to radi automatski
iz menija.
MM
tekst.procesori.130djelovic,
-> #128, mmihajlovic Bio bi ti zahvalan ako bi ga poslao, naravno, ako nije previše
dugačak. Unapred hvala.
tekst.procesori.131bulaja,
-> #127, djelovic> Ajde da mi neko preporuci DOBAR tekst editor. Najbitnije mi je da
> ima pravi word-wrap, tj. da ne moram svaki cas da letim na pocetak
> paragrafa i da mu dajem CTRL-F. Nikakvo stampanje mi nije potrebno,
> grafika se takode iskljucuje, vazna je samo brzina i jednostavnost.
> Hvala.
Ako ti treba bas text *editor* (a ne procesor) tj. rad samo sa
obicnim ascii tekstom, onda uzmi qedit (imas ga u \ibmpc\misc
direktorijumu), izmedju ostalog ima i word wrap.
tekst.procesori.132.bale.,
-> #128, mmihajlovicZdravo,
Kad ste vec kod editora, ja vec dva-tri meseca trazim "onaj pravi". Naime,
treba mi zaista puno stvari za obican editor: formatiranje sa i bez uvlacenja u
odnosu na prvu liniju (odakle ide prva, odatle i ostale u paragrafu),
centriranje, podesavanje leve i desne margine, merge... Takoreci tekst procesor
za DOS format i nista vise. Mozda cete mi reci: WP uz stampanje u fajl pomocu
nekog rezidentnog spoolera i opcijom Standard Printer, ali mi je to mnogo
komplikovano i suvisno. Sada probleme resavam koriscenjem tri programa: Chi
(!), NE i Black Beard (veoma dobar). Trenutno sam stigao do Brief-a, tj. treba
da ga nabavim, da vidim kakvo je to cudo.
Molim najlepse nekoga ko ima iskustva sa tim stvarcicama da mi preporuci neki
editor. Konkretno, treba mi najvise za uredjivanje elektronskog casopisa BECT.
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.134vcalic,
-> #132, .bale.>> Molim najlepse nekoga ko ima iskustva sa tim stvarcicama da mi preporuci
>>neki editor. Konkretno, treba mi najvise za uredjivanje elektronskog
>>casopisa BECT.
Koliko se sećam, pričalo se o nekom shareware programu, koji je
negde na sredini između običnog editora i procesora. Zove se, čini mi se, VDE
ili nešto slično, a mislim da ga ima na Tanjugu. Nisam siguran kakve su mu
karakteristike, ali koliko se sećam pričalo se da je jako dobar !?
WR
tekst.procesori.135djelovic,
-> #131, bulaja Kada sam rekao text *editor*, mislio sam na to program koji
koristi čist acsii i ima word-wrap, ali ne onakav kakav ima qedit.
Jer, QEDIT je programerski tekst-editor kakvih imam n (n -> zilion),
a meni treba nešto što će držati paragraf stalno u jednom komadu.
Naime, ako sa QEDIT-om ubacujem neki tekst u sred paragrafa, pa tekst
pređe u desnu marginu, umesto da ga QE poravna, on skroluje ekran na
desno. Ko me nije shvatio, neka napiše pet redova u tekst-procesoru
iz PC TOOLS-a.
Sada sam shvatio: Treba mi Sprint bez zavrzlame oko slaganja
strane. Ima neko?
P.S. :) Naljutim se kada ostanem neshvaćen.
tekst.procesori.136.bale.,
-> #134, vcalicHvala na informaciji. Potrazicu...
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.137.bale.,
-> #135, djelovicProbaj Black Beard, meni mnogo pomaze u nekim stvarima (citaj formatiranjima
;).
Regards from .bale. !
#8*)+-<
bb.ziptekst.procesori.138.bale.,
-> #137, .bale.P.S. Nadam se da je sve tu, u bb.zip. Ako nesto fali, javi mi.
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.139sasa,
-> #135, djelovic>> koristi čist acsii i ima word-wrap, ali ne onakav kakav ima qedit.
>> a meni treba nešto što će držati paragraf stalno u jednom komadu.
Mislim da editor koji zadovoljava sve tvoje potrebe ima ZZ pod nazivom CORE i
koji je isproban u praksi.
Mogućnosti ima dosta, samo je pitanje odnosa CENA/POTREBE jer CORE je napisan
kao predprocesor teksta za VENTURU, a te opcije tebi nisu potrebne. Da li ZZ
ima vremena i volje da CORE osiromaši za VENTURA opcije i da ga napravi samo
kao najobičniji ASCII editor uz razumljivu cenu????
Pozdrav
Sasa@nsd
tekst.procesori.140.bale.,
-> #134, vcalicVcalicu, skinuo sam VDE sa Tanjuga. Nije lose, vrlo dobro! Videcu ima li jos
nesto slicno, a i malo treba da se naviknem. Hvala puno.
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.141viktor,
-> #127, djelovicZdravo,
Tek posle nekoliko dana sam seo da napisem kratak odgovor
na jasno i jednostavno pitanje...no, ko zna zasto je to dobro...
Naime, ja koristim za kratke poruke i jednostavne programe
Norton-ov NORTON EDITOR jer:
1. jednostavno se koristi i mali je 45K
2. lako se menja u toku rada konfiguracija
3. jednostavno se prave bezbrojni clone-ovi sa
zeljenim karakteristikama...
4. radi i pod Windows-ima i svuda...
5. ima skoro sve opcije kao i "velika" braca
6. probao sam i QED i VDE i UED i LED i Wstar
ali niti jedan nije dao tu jednostavnost.
7. MANA mu je ogranicenost u radu sa jako velikim
fajlovima no to se lako prevazilazi privremenim
razbijanjem...
Inace, moj "sluzbeni" editor je Brief, ali on je neki put
preveliki za ucitavanje pri poruci od nekoliko redova...
Eto, toliko...
Uz poruku ostavljam ne.zip, ako neko ima noviju verziju,
ovo je 1.3C, nazalost iz 1988., rado bih je probao...
Unapred hvala...
Pozdrav,
Viktor.
tekst.procesori.142djelovic,
-> #141, viktor Hvala svima na velikom odzivu za ove editore! May the force be
with you!
tekst.procesori.143dejanr,
-> #141, viktorUh! A jel taj Norton Editor iz 1988 PD???
tekst.procesori.144viktor,
-> #143, dejanrZdravo,
Uh, da Dejan je u pravu, to nije PD...
Moja greska, no neka ga ostavi jos nekoliko sati dok ga
primalac ne pokupi...onda ga treba skinuti...
Izvinjavam se jos jednom, necu vise...
Pozdrav,
Viktor.
P.S. ipak, ako neko ima noviju verziju...
tekst.procesori.145bulaja,
-> #143, dejanr> Uh! A jel taj Norton Editor iz 1988 PD???
Nije. Naravno uklonjen je cim sam ga primetio.
tekst.procesori.146.bale.,
Momci, EUREKA! Nasao sam na Tanjugu MPE - Mustang Proffesional Editor. Ima 99%
onoga sto mi treba. Ukratko, mogu da preporucim, prema razlicitim zahtevima,
sortiran niz editora (opadajuci):
1. MPE
2. VDE
3. BB
4. NE
Ako nekom treba nesto, nek mi javi. Hvala svima na pomoci.
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.147.bale.,
-> #146, .bale.Hehe, bice da je professional, a ne proffesional. Izgleda Payin sindrom ;)
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.148adulic,
-> #146, .bale. Mene interesuje taj MPE. Pokušao sam da zovem tanjug, ali nikako da
stupim u vezu )):
AD
tekst.procesori.149.bale.,
-> #148, adulicTanjug može da se dobije jedino posle podne... Hajde, probaj još koji put...
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.150mmihajlovic,
-> #130, djelovic> Bio bi ti zahvalan ako bi ga poslao, naravno, ako nije previse
> dugacak. Unapred hvala.
Na zalost, previse je dugacak (.ZIP = 350K).
MM
tekst.procesori.151alazic,
Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik.
Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje.
tekst.procesori.152xenomorphe,
U prilicnoj sam frci za neki tekst, pa bi mi hitno trebala
Yu-latinica za ChiWriter- fontovi za Hercules i za HP LJII+ (mislim
da je ekstenzija .HP). Ako se ne koliudje sa koncepcijom SEZAM-a,
molim da mi neko posalje fajlove.
Ima li neki pgm kojim moze da se edituju HP-fontovi za ChiWriter?
Pozdrav,
DejanooŚ
tekst.procesori.153bulaja,
-> #152, xenomorphe> Ima li neki pgm kojim moze da se edituju HP-fontovi za ChiWriter?
Imas uz CW jedan BAT file, mislim da se zove HP2LFT, startuj ga pa
ce konvertovati sve .HP fontove u .LFT format. Posle te .LFT programe
editujes u standardnom ChiWriter font designeru (FD) pa kad zavrsis,
prebacis ih nazad u .HP format sa LFT2HP.BAT.
tekst.procesori.154.bale.,
-> #152, xenomorpheEvo ti standard.hft za Chi (Hercules). Ostalo nemam.
Regards from .bale. !
#8*)+-<
standard.hfttekst.procesori.155xenomorphe,
-> #153, bulajaKada se pretvara cw2hp, koji broj treba da se stavi kao fontID# (to
je treci argument, i ne moze se izostaviti!)
Pozdrav,
Dejan
tekst.procesori.156bulaja,
-> #155, xenomorphe│Kada se pretvara cw2hp, koji broj treba da se stavi kao fontID# (to
│je treci argument, i ne moze se izostaviti!)
└───
Koristi BAT file a ne EXE (nisam siguran kako se koji zove), posto BAT
poziva taj EXE sa svim potrebnim parametrima, ukljucujuci i font ID.
tekst.procesori.157.bale.,
-> #151, alazicŢŢNa nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik.
ŢŢAko ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje.
To bi bila strašno dobra stvar. Ja sam nabavio Brief, i čini mi se da je to
pravi mali Autocad za tekst. Bulaja, predsedniče, oćeš li ti mandat ili ne? ;)
Reci makar gde to može da se nađe.
Regards from .bale. !
#8*)+-<
tekst.procesori.158bulaja,
-> #157, .bale.││Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik.
││Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje.
│└───
│To bi bila strasno dobra stvar. Ja sam nabavio Brief, i cini mi se da je to
│pravi mali Autocad za tekst. Bulaja, predsednice, oces li ti mandat ili ne? ;)
│Reci makar gde to moze da se nade.
└───
Nisam pronasao da to igde moze da nadje. Zato ako neko drugi ima - nek salje.
Posto se po conf nakupilo dosta raznih ng datoteka i sl., u planu mi
je da to lepo sredim i prebacim ono sto vredi u neki od direktorijuma
(\ibmpc\info). To sam planirao jos davno, ali nikako da nadjem neki
dobar pd (shareware) norton guide klon. Nabavio sam neke (ne znam sad
imena, zatureni su na disketama, a mozda i izbrisani), ali su bili
grozni, tj. nisu mi se uopste svideli. Zato ako neko ima neki pd NG
reader il' kako da ga vec nazovem, nek ga NE salje ovde, najbolje meni
da posalje delic dokumentacije (npr. neki mali readme) na mail, pa cu
onda videti sta cu sa time.
A ne bi bilo lose ni nesto za quick help i ostale standarde, posto se
neke od zanimljivih info (text) datoteka koje se nalaze na Sezamu mogu
prebaciti u te formate (npr. theref41, inter26, etc.). Takodje molim
da i to NE krenete odma da bacate u conf, i ovako vlada prilicno
haoticno stanje (a sredicu ga vec jednom).
Bulaja
tekst.procesori.159ivan.s,
-> #158, bulaja>>││ Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik.
>>││ Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje.
>>│└───
>> Nisam pronasao da to igde moze da nadje. Zato ako neko drugi ima - nek
>> salje.
>>
Cini mi se da sam NG za Brief video na MIPS BBSu. Ako neko na
SEZAMu zove MIPS, mogao bi i da proveri (kad bolje razmislim,
siguran sam da je u pitanju MIPS).
tekst.procesori.160braca,
-> #158, bulaja
Eve ga!
briefng.ziptekst.procesori.161zkehler,
-> #159, ivan.sŔ>>││ Na nekom BBSu sam video NortonGuide za Brief-ov makro jezik.
Ŕ>>││ Ako ga neko na SEZAMu ima, molio bih ga da ga uploaduje.
Ŕ>>│ └───
Ŕ
Ŕ>> Nisam pronasao da to igde moze da nadje. Zato ako neko drugi ima - nek
Ŕ>> salje.
Ŕ>>
Ŕ
Ŕ Cini mi se da sam NG za Brief video na MIPS BBSu. Ako neko na
Ŕ SEZAMu zove MIPS, mogao bi i da proveri (kad bolje razmislim,
Ŕ siguran sam da je u pitanju MIPS).
Definitivno ima na MIPS-u:
Directory 11: Utilities - Editor related
CBRIEFNG.ZIP 41957
ZK
tekst.procesori.162ivujanic,
-> #158, bulaja> A ne bi bilo lose ni nesto za quick help i ostale standarde, posto se
> neke od zanimljivih info (text) datoteka koje se nalaze na Sezamu mogu
> prebaciti u te formate (npr. theref41, inter26, etc.). Takodje molim
Ako već nisam spomenuo, sigurno sam želeo: theref41 je super
stvar, ali ga retko ko koristi, jer treba niztovariti xxxKB zbog
jednog diska. Ako bi to sysadm-i na Sezamu instalirali kao
apljikaciju, to bi bila pesma... Dakle, nešto kao RIND.
Ivica
tekst.procesori.163mirkot,
Da li neko zna kako da BRIEF 3.1 nateram da radi sa misem.
U SETUP-u ga normalno prijavim, drajver je u memoriji, a on
ni da bekne. Ostali programi normalno rade.
tekst.procesori.164.bale.,
HH EE LL PP !!
Da li neko zna kako se radi sa Debugerom u Briefu? Pokusavao sam na
osnovu "uputstva" u njemu, ali ni da mrdne...
Regards from .bale. !
#8*)+-<