komunikacije.207ljubinko,
-> #205, mipe>U Falconu Motorola kuca na 16MHz, umesto na 32 kao u TT-u! Da li i dalje
tvrdis
>da bi FPU na 25/32MHz radio bez problema i sa usporenim Falconovim procesorom?
>Koju varijantu predlazes za nabavku FPU?
Ja imam Amigu, ali pratim i ovo konferenciju.
Imam Amigu 1200 u kojoj mi radi Viper kartica sa 68030 na 28.8 MHz i
68882 na 16 Mhz. Izmena koprocesora je jako jednostavna i na tu
karticu se moze staviti i 68881 ili 68882 na bilo koj brzini,
samo treba promeniti i kristal koji oscilira i kontrolise brzinu
koprocesora. To funkcionise provereno jer imam kolegu kome je
na istu karticu prikacen koprocesor na drugoj brzini i to radi
bez problema.
Nadam se da sam pomogao.
Pozdrav !
komunikacije.208kermit,
-> #195, mipe>>E, sad mi nije jasno: Koji SL radi sasvim OK (valjda se radi o
>>kupovini SL iz oktobra '94,
Poslednja verzija SL-a koju imam i koju koristim je od
4.8.93. sa serijskim brojem 80915. To je verzija koja ne pada
skoro ni u jednoj kombinaciji (toliko je retko da može da se
zanemari).
Kupili bi najnoviju - naravno. Što se filma tiče šta ti je
nejasno? BRIDGE služi za konverziju, ali mi najviše treba za
eskport EPS-a koji ide na osvetljavanje (zato pominjem film).
U ponedeljak zovem švabu i dogovaram se sa ortakom da vidim
kada ide i kad se vraća, pa ću u toku nedelje da ostavim
poruku. Jedino što ja neću biti tu 15-ak dana :( Mislio sam da
prvo uzmemo SL-a i BRIDGE (dovoljno je jer se dobija sve ono što
je potrebno uz SL). Line Art 1.5 i još neke za koje se
dogovorimo bi uzeli kasnije, jer posle nije problem (imaćemo
registrovani original).
komunikacije.209mipe,
-> #208, kermit> Poslednja verzija SL-a koju imam i koju koristim je od
>4.8.93. sa serijskim brojem 80915. To je verzija koja ne pada
>skoro ni u jednoj kombinaciji (toliko je retko da moze da se
>zanemari).
Ta verzija meni redovno pada kada u LineArtu pokusam efekte nad tekstom :(
U redu za nabavku, mada nisi odgovorio na pitanje. Valjda necu morati posle da
se sam snalazim za neke vazne module (MASKE, npr.)
komunikacije.210mipe,
-> #207, ljubinko>Imam Amigu 1200 u kojoj mi radi Viper kartica sa 68030 na 28.8 MHz i
>68882 na 16 Mhz. Izmena koprocesora je jako jednostavna i na tu
Lepo od tebe Ljubinko, ali mi se cini da je moj problem nesto drugaciji: meni
je procesor na 16MHz i ne znam da li bi sa njim radio koprocesor sa nesto brzim
taktom. Siguran sam da bi tvoj FPU i na Falconu radio bez problema. Btw. gde si
nabavio 68882 na 16MHz i po kojoj ceni?
komunikacije.211markiz,
-> #210, mipe Već sam odgovorio .... JA imam 68882 na 32MHz i radi
To nema ve ze, kao što u Falconu kuca 030/32 na 16 tako i koprocesor 32 radi
na 16 MHz, pogledaj poruke od ranije.........
Poenta je bila samo u tome kako radi koprocesor ako se ubrza 030.
Kako god okreneš isplati se da kupiš na 32 MHz..
komunikacije.212bojs,
-> #210, mipe>Lepo od tebe Ljubinko, ali mi se cini da je moj problem nesto drugaciji: meni
>je procesor na 16MHz i ne znam da li bi sa njim radio koprocesor sa nesto
brzim
Radiće, sigurno.
komunikacije.213madamov,
-> #206, mipe
> Postoje HTML browseri za WWW, za sve Atarije!!!
A to je ono što si poslao... B)
> da priznaju YU domen
Domen nam priznaju, koliko sam upoznat, Marko meni sa America OnLine
šalje mail direktno na madamov@osmeh.fon.bg.ac.yu.
komunikacije.214ljubinko,
-> #210, mipe>je procesor na 16MHz i ne znam da li bi sa njim radio koprocesor sa nesto
brzim
>taktom. Siguran sam da bi tvoj FPU i na Falconu radio bez problema. Btw. gde
si
>nabavio 68882 na 16MHz i po kojoj ceni?
Ubedjen sam da ce ti raditi bilo koja kombinacija.
68882 je bio na kartici koju sam dobio (sa procesorom 68030 i
4 Mb RAMa). Ne znam posto je samo on.
Pozdrav svima !
komunikacije.215kermit,
-> #209, mipe ajd da se prebcimo iz ove teme u neku drugu jer nema veze sa
imenom.
Što se tiče Line Art-a ima 2 komada pa ne znam koji ti pada (ja
sam svašta radio pa nije padao) a izgleda da ova verzija Calamusa
ima neki mali bagić. Naime izgleda da mu je bitno kojim redom su
učitani moduli (ne važi az sve) jer je meni pravio razne svinjarije
zbog toga. Otkrio sam slučajno metodama MUP i APP :))
komunikacije.217knenad,
Pozdrav svim atariSTima! Posto sam ja ovde novi, ai pocetnik sam u oblasti
racunarskih komunikacija, voleo bih da vas priupitam kako atariSTi obradjuju
poruke za Sezam offline? Da li postoji neki program nalik onome za DOS (SOR)
ili jos bolje za Win(SDW). Unapred hvala!
knenad.
komunikacije.218bojs,
-> #217, knenad>Pozdrav svim atariSTima! Posto sam ja ovde novi, ai pocetnik sam u oblasti
>racunarskih komunikacija, voleo bih da vas priupitam kako atariSTi obradjuju
>poruke za Sezam offline? Da li postoji neki program nalik onome za DOS (SOR)
>ili jos bolje za Win(SDW). Unapred hvala!
Pošto kažeš da si novi, nećemo ti zameriti :)). Šalu na stranu, ako malo
detaljnije pregledaš ovu konferenciju, videćeš da je to pitanje
postavljano više puta i da nije dat zadovoljavajuć odgovor, tj. da nema
kvalitetnog offline reader-a za Sezam. Bilo je predloga da se upotrebe
neki alternativni readeri, bilo je nekih dogovora da se napiše reader (i
ja sam bio u kombinaciji, ali, nedostatak vremena), a bio je i jedan
programerski pokušaj, ne mnogo uspešan. No, za početak, probaj, nalazi se
prikačen uz poruku 3.49.
komunikacije.219knenad,
-> #218, bojs> Posto kazes da si novi, necemo ti zameriti :)). Salu na stranu, ako malo
> detaljnije pregledas ovu konferenciju, videces da je to pitanje
> postavljano vise puta i da nije dat zadovoljavajuc odgovor, tj. da nema
> kvalitetnog offline reader-a za Sezam. Bilo je predloga da se upotrebe
> neki alternativni readeri, bilo je nekih dogovora da se napise reader (i
> ja sam bio u kombinaciji, ali, nedostatak vremena), a bio je i jedan
> programerski pokusaj, ne mnogo uspesan. No, za pocetak, probaj, nalazi se
> prikacen uz poruku 3.49.
Hvala bojsu na poslatoj datoteci! Na zalost :( odlucio sam se da koristim
SOR verziju za Windows (SDW) (nemojte odmah pomisliti da sam zadrti
PC-jevac - bas obratno - iako silom prilika imam jednu 486-icu, konferecija
koja me najvise interesuje, iako malo siromasna :(((, jeste bas ova). StOR
je program na kojem se ipak mora jos raditi da bi bio makar nalik ovoj
verziji za Windows. Zato ako se neko odluci za njegovu nadgradnju neka mene
ima u vidu, ako mu sa svojim kakvim-takvim programerskim iskustvom mogu
ikako pomoci...
Pozdrav svim atari-ST/STE/TT/F0x30-ima od
*** knenad ***
komunikacije.220eburanj,
Evo i mog mišljenja u vezi NP BBS-a...
Ideja nije loša. Hardver je sasvim zadovoljavajući.
Noćno vreme na 2 linije je sasvim podnošljivo
(pogotovo sa xx korisnika). Koliko sam ja razumeo
ovo mora da funkcioniše kao zaseban BBS, jer ISP
baš i ne želi (mnogo) da im se ovo meša u BBS za potrebe
saradnika (polaznika...) stanice itd.
Da li ima svrhe postojanje ovakvog BBS-a?
Videćemo kad mu damo neke glavne crte.
žinjenica je da ima dovoljno Non-PC korisnika sa
modemom. Dakle mogle bi da budu MAC, AMIGA, ATARI
i neka OR sekcija u kojima bi se ostavljale poruke
i fajlovi. Ako bi se našao neko ko bi prenosio
novosti iz sveta (interneta), tj. zanimljive poruke
i po koji PD fajl ovo bi sve veoma brzo zaživelo.
Možda je najbolje da se na BBS-u nalaze samo PD
i shareware fajlovi (kao potpora konf.), u tom
slučaju bi najvažnije bile konferencije. Npr.
ako se tamo nađe nekoliko fajlova koji imaju veze
sa ATARI programiranjem (spisak instrukcija, opis
GEM-a) - eto i ljudi koji pišu poruke.
Možda je ova ideja čist promašaj. Mogli bi da čujemo
i druge ideje...U svakom slučaju ukoliko to sve bude
NonProfit zaživeće (samo još da se nađu moderatori).
Ja se, naravno, nudim za pomoć. Npr. mogao bih, koristeći
programersko (ne)znanje da napravim neke pomoćne programe
za BBS ili sl.
Milan Kosanović
komunikacije.221mperic,
-> #220, eburanj> Koliko sam ja razumeo
>ovo mora da funkcioniše kao zaseban BBS, jer ISP
>baš i ne želi (mnogo) da im se ovo meša u BBS za potrebe
>saradnika (polaznika...) stanice itd.
Ne brini za ISP. "Gde čeljad nisu besna..." Samo 10% polaznika našeg programa
informatike ima modeme, a još je manji procenat među saradnicima. Sistem bi bio
dovoljan za sve (barem neko vreme). Bitno je da softver dozvoljava
konfigurisanje potpuno odvojenih delova BBS-a, i da je kompatibilan sa PC. QBBS
i RATS zadovoljavaju oba uslova.
Stvarno ne vidim razloge zašto si pomislio da bi bilo kome u ISP zasmetao jedan
odvojeni podsistem u okviru petničkog BBS. Naprotiv, to za ISP može biti
korisno.
>i fajlovi. Ako bi se našao neko ko bi prenosio
>novosti iz sveta (interneta), tj. zanimljive poruke
>i po koji PD fajl ovo bi sve veoma brzo zaživelo.
E to je jedan od SINE QUA NON našeg BBS. Nečim se mora steći bitna prednost u
odnosu na sve ostale, a to je upravo ovo što si napisao. Imamo tehničke
mogućnosti (via Hobiton) da preuzimamo deo USENET sa Interneta i nešto softvera
sa belosvetskih mreža. Ne tvrdim da će to biti mnogo, ali će biti zanimljivo.
>Možda je najbolje da se na BBS-u nalaze samo PD
>i shareware fajlovi (kao potpora konf.), u tom
>slučaju bi najvažnije bile konferencije. Npr.
Ovo je za raspravu. U principu se slažem, ali bi mi bilo mnogo lakše da celu
stvar branim u ISP ako bi radili samo sa PD i SH softverom.
Milane, hvala za podršku, nastavljamo diskusiju u temi 14.
komunikacije.223dusan,
-> #219, knenad>koja me najvise interesuje, iako malo siromasna :(((, jeste bas ova). StOR
>je program na kojem se ipak mora jos raditi da bi bio makar nalik ovoj
>verziji za Windows. Zato ako se neko odluci za njegovu nadgradnju neka mene
>ima u vidu, ako mu sa svojim kakvim-takvim programerskim iskustvom mogu
>ikako pomoci...
Zavisi u kom jeziku. Sad sam već siguran da iz GFA mogu da sredim
sve što se tiče radne okoline i svih mogućih i nemogućih poziva u samom
programu ali mi veliki problem ostaje sama baza. Imam čak i gotov text
editor koji sam ukrao iz HYPERGEM baze. Ko iz GFA napravi samu bazu i
objasni mi način upotrebe neka mi to pošalje i StOR će (uh, uz ipak neku
pomoć) biti relativno brzo gotov.
ljubisha
komunikacije.224knenad,
Aj' dajte brojeve nekih inostranih Atari BBS-ova, radno vreme, kraŠi opis...
Ako mo×e neka broj podrazumeva zvanje iz BG/YU+Da li je potrebno setovati u
komunikacionom programu neke dodatne parametre zvanja inostranih BBS-ova,
npr. Call Type=Local/Long Distance/International.
Ja imam ne tako kratak spisak UK BBS-ova, ali je spisak iz Sep. '92 iz
magazina ATARI ST Review, pa ne znam da li su svi joÜ u f(x)-iji, a i
pozivni treba da se otkriju.
Ali ako Vam treba...
uktopbbs.txtkomunikacije.225knenad,
-> #224, knenadMajku mu, opet me zajebavaju naša slova kad radim offline. Glupi Windows!
komunikacije.226knenad,
Kažite ako nekoga intersuje nešto o Jekyll protokolu tj. Shareware programu
Jekyll (& Hyde). Mogu da prepišem jedan tekstić iz jednog časopisa.
komunikacije.227kmilan,
Na Sezam sam se prijavio pre neki dan i HITNO mi je potreban OFF-line citac
poste.
komunikacije.228knenad,
-> #227, kmilanIdi na Ecstasy BBS! Ostavio sam ti ga tamo, kao što smo se dogovorili.
komunikacije.229bojs,
-> #227, kmilan> Na Sezam sam se prijavio pre neki dan i HITNO mi je potreban OFF-line citac
>poste.
CONF READ 3.49. Nije neki, ali nemamo bolji (trenutno).
BTW, dobrodošao :)
komunikacije.230kmilan,
Pomocu STOR-a sam napisao par poruka i poslao ih na Sezam sa naredbom exec,
ali ja te poruke nigde nevidim. Posle prenosa datoteke Sezam je uporno
izbacivao "nepoznata neredba" ili tako nesto. zatim sam ponovo poslao fajl ali
ovog puta sam dobio poruku "ovu datoteku ste poslali vec jednom"?HKKK
komunikacije.231bojs,
-> #230, kmilan> Pomocu STOR-a sam napisao par poruka i poslao ih na Sezam sa naredbom exec,
>ali ja te poruke nigde nevidim. Posle prenosa datoteke Sezam je uporno
A, gde si ti to poslao? Ovde u conf ni ja ne vidim ništa (mada, sad ću
da pogledam iz 'moderate' režima). No, BTW, taj STOR nije baš preterano
uspešan programerski pokušaj.
komunikacije.232mperic,
Iz USA naručen BBS softver RATSoft v.2.1. Treba da stigne oko 20. decembra,
cena 89$. Ima li zainteresovanih za podelu?
RATSoft/ST v2.1 at-a-glance
"""""""""""""""""""""""""""
System Requirements:
o Any Atari ST/TT/Falcon with at least 2 MEGs of RAM.
RATSoft is compatible with all upgraded ST's
o Hard Disk Drive
o Hayes Compatible Modem
o All mono/color resolutions supported, resolution independent
Optional:
o Printer (for BBS logs, user log list, file lists, etc.)
o Alternative Media (CD-ROM, floptical, etc.)
* RECOMMENDED: 2.5 megs or more, TOS 1.4+
* ABSOLUTELY IDEAL: 4 megs, TOS 2.06
Package Includes:
o 4 Disks, packed full
o Informative and Extensive Manual
o 1 year of registered support, which includes free access to updates
and access to RATSoft support systems world-wide
Overall Performance:
o Installation takes 10 minutes and you're ready to go! A completely
mouse-driven and self-altering installation program modifies your
copy of RATSoft to run the minute it hits your hard drive.
Don't know how to set-up your modem? Click on your modem from a list
of popular modems, and RATSoft configures it for you.
o Modular design. RATSoft loads and removes portions of the system as
needed, which means your BBS IS NOT limited as to what it can do
merely by how much memory you have installed
o Supports modem 2 and Falcon serial ports for higher speeds
o Allows complete control over your user base, and incorporates functions
for pay, support, and private systems
o Supports 256 translations, including full color ANSI (also visible on
SysOp screen), and VT52. A RIP (Remote Imaging Protocol) package is
also available. RIP provides a graphical user interface for your BBS
for those calling with the appropriate software. Popular with the
IBM'ers!
o Translation color-sequence variable tags, which means you can have
ONE text file be in full technicolor for all translations -- or you
can have separate text files. It's up to you!
o GEM editors for the configuration and frequently used module
data-files make configuring things such as your translations, CallBack
Verifier, or system configuration a snap
o RATSoft SysOp Help System, a GEM desk accessory available from within
RATSoft and most GEM editors. Allows you to instantly get informative
help on the screen in a split second
o Programmable menu system. Menu commands can be called from virtually
anywhere (even in the middle of a displaying text file!) allowing
total customization of your BBS system
o Over 600 editable prompts, you can even use different prompt files
for different callers
o Over 200 variable tags
o Trackable voting booths (polls), including options for mandatory
voting, age limits, time limited polls, and results can easily be
dumped to a text file
o A Callback Verifier (CBV). Supports local, long distance, and
international dialing. Setup is as easy as identifying acceptable
pre-fixes with a GEM editor
o Supports caller ID recognition, if available. Supports any modem,
including Supra and ZyXELs
o Easy shelling to 3rd party FAX receivers or mailers
o A full-screen, bidirectional chat mode with capture/dump features and
word wrapping
o Uses a conference system, each which may contain it's own message
bases and file sections. Easily separates computer types, adult
sections, etc. Universal and local scan options are available.
o RATSoft Scheduler -- allows you to schedule events which the BBS
can run down to the minute once, daily, weekly, monthly, or even
on a given day of the week
o RAT-DOS, an MS-DOS style command line which supports all popular
disk functions and batch files with if/then and errorlevel support
o User options include expiration dates for pay systems; a mass mask
applicator, InfoForms (questionnaires); a revolutionary masking
system; guest accounts and visitors; hundreds of bit-masking options
for file sections and message bases; and much, MUCH more.
o Three database formats
o Run virtually any on-line game. RATSoft includes FoReM-door which
allows you run any game which needs a DORINFO1.DEF or
FOREM.DAT/TURBO.DAT file.
Messaging and Networking:
o Up to 1,024 message bases
o Line and Full-Screen Editors
o 60,000 word on-line dictionary, catches common mistakes, and may be
added to by the SysOp
o Integrated QBBS-style message format support (for FIDO networking)
Supports netmail, multiple addresses, random taglines, and much
more
o Run your favorite mailer (such as Semper or BinkleyTerm) any way you
choose
o Up to 256 different message formats with RATSoft message modules
o Support for Message Base Sponsors ("MsgOps", if you will)
o QWK is available through David Blanchard's RAT-QWK, an off-shoot
of ST-QWK which supports RATSoft's advanced features (full
registration: $20)
o An e-mail system with "Canvas Mail", mail to ALL, and can support
up to 100 files attached to any single e-mail (easy f-mail!)
File/Download Maintance and Transfer System:
o Up to 1,024 file sections, all of which may have over 65,000 files
per section
o Utilities provided for easily working with CD-ROMs and removable
hard drive systems
o Support for File Section Sponsors ("SigOps")
o "Easy*Filing" system allows the sysop to keep files in ANY folder
scheme they wish, and allows RATSoft to intelligently decide where
to place new uploads and validated files
o Uploads may be optionally held in a "SysOp Review Que" (or queue if
you prefer), which allows the SysOp to reject uploads, or even offer
double or triple credit to users
o If a user fails to enter descriptions for a batch upload, they are
asked for them on their next call
o If a user has files marked in a batch que for downloading, as is
accidently disconnected, RATSoft will remember those files on their
next call
o File*Tool[tm], the ultimate archive utility! Handles all archive
formats, can convert archive types, compress un-compressed files,
delete unwanted files from archives (BBS ads for example), add
ZIP comments and BBS advertisements, extract descriptions from
FILE_ID.DIZ, *.UPL, or RATSoft .DSC files -- all automatically! For
example, all LZH files on your system can be converted to ZIP's
with a simply command. Want to un-ARC a file using ARC Shell?
One command loads it up with the archive ready to go!
o GIF and MOD detection; an off-line file list generator; full search
capabilities; brief/full description scan options; Zmodem, Ymodem-G,
Ymodem Batch, Fmodem Batch, Xmodem Standard/CRC/1k, and Jekyll
(a bidirectional protocol) support included, and a free files
scheduler
RAT-Script:
o An advanced, structured, scripting language
o Follows a popular BASIC format making writing your own scripts easy
o Scripts can be run from anywhere in the BBS
o Includes IF/THEN/ELSE, DO ... LOOP's, PROCEDUREs and FUNCTIONs,
and useful functions like MIN_SINCE (minutes since a given time)
or MOVE (move a file)
o Examples of scripts included a New User Black List, Time Bank,
Never Ending Story, On-Line Game Menus, Caller ID Black List,
System Maintance Scripts, Top Downloads manager, and more
--------------------------------------------------------------------------
RATSoft is much more than the few statistics which you just read. See
RATSoft on-line, and make your own decision. RATSoft provides unheard
of support, frequent updates with ground-breaking new features, and
has become the BBS of choice for Atari sysops.
Programmers will find RATSoft a joy to write for, as you can grab
virtually all information from an environment table and write your own
modules!
RATSoft/ST BBS software comes complete, ready to run on FOUR (4) disks,
including a "helpful utilities" disk packed with useful programs and hints
for any SysOp. Even though RATSoft/ST BBS is extremely easy to setup and to
operate, the package also includes a professionally printed manual
with plenty of reference material that is useful both for the beginner and
the experienced SysOp.
-[End]-------------------------------------------------------------------------
komunikacije.233mperic,
Vreme je za pripreme za Internet. U arhivi je sve sto je potrebno za
prikljucenje, ali i nesto vaznije: WEB browser za sve Atari masine, tako da vec
sada mozemo poceti sa pravljenjem sopstvenih homepage i citati tudje HTML
dokumente.
www.lzhkomunikacije.234mperic,
-> #233, mpericOoops - nije LZH, nego ZIP!!!
Oba programa (CAB i STIK) u gornjoj arhivi su Freeware, tako da bez problema
mogu u Dir....
komunikacije.235ljubisha,
Opis Zmodem-a u ST-Guide formatu. Jeste bajat (91) al šta tu sve ima
novo?
P.S. E nemoj neko da se nađe da traži ovo u ASCII formatu. :)
zmodem.hypkomunikacije.236vdjole,
Da li bi neko ko ima iskustva u radu sa modemom hteo da mi objasni zašto, od
kada je Sezam prešao na brže modeme, moj modem (V22bis, 2400bps) često ne
može da se dogovori o protokolu sa Sezamovim m. Posle uvodnog "cvrkuta"
začuje se ujednačeni ton koji traje dok se veza ne prekine na tajmaut.
Ista stvar mi se uvek desi pri pokušaju komunikacije sa Mic-Softom u Boru,
dok se sa nekim drugim BBS-ovima, koji takodje imaju brze modeme, veza uvek
uspostavi ok. Pretpostavljam da bi modem sa višim protokolom trebalo
automatski da se spusti na "niže grane" ako ne uspe da uspostavi komunikaciju
na prvobitnoj brzini.
komunikacije.237bojs,
-> #236, vdjole>>može da se dogovori o protokolu sa Sezamovim m. Posle uvodnog "cvrkuta"
>>začuje se ujednačeni ton koji traje dok se veza ne prekine na tajmaut.
Jednostavno, postoje modemi koji se ne trpe medjusobno i kraj. Recimo,
moj modem (Everex) se, očigledno, ne trpi sa US Robotics Spotser-om, koji
je na Sezam_Pro i ETF-u. Pomaže jedino prebacivanje na 1200 bps. Ne znam
koji su ovi novi modemi ovde, ali sa njima (kuc kuc) nemam problema. Ta je
pojava prilično izražena sa pojavom 14400 bps modema, uvek se nadju parovi
(14400 i 2400) koji se ne trpe. Mada (!), ima još jedan detalj: imao sam
kod sebe na par dana baš taj Sportser, i sa njim nisam mogao da zovem neke
sisteme na 2400 (incl. Sezam), dok nisam podesio neki parametar (mislim da
je bio neki S registar) koji je brzinu zaključavao na 2400. E, sad, ako je
takva situacija, ti modemi, očigledno, nisu zaključani na 2400, pa se zato
i javlja problem. Ja se nadam da će ti problemi nestati kad budem rešio da
kupim jedan od 14400 :))).
komunikacije.238knenad,
> Kako da kvotiram poruku kad odgovaram on-line?
Kako se meni čini većina poruka u Atari konf. je
kvotirana. Mislim da je red da te neko odavde posavetuje...
komunikacije.239knenad,
> Suja (sysop Universe bbs-a) mi rece da ce otvoriti Atari
> konferencije i Atari dir ako treba (a treba) samo da budemo aktivni!
Kakav je to BBS? Jes' ti pogrešio konf. ili je to neki AMIGA BBS?
komunikacije.240kmilan,
-> #239, knenad Cini mi se da sam onu poruku napisao u Amiga konf. ali sve jedno,
covek (oko 20god :-) ) mi je lepo ponudio da otvori Atari
konferencije i dir. ako hocemo.
komunikacije.241stefan,
Evo ga jedan odličan QWL/BlueWave off-line reader, na žalost reč je o demo
verziji. Neće da snimi preferences.
m_read28.lzhkomunikacije.242stefan,
Da li neko zna kako da iz Connecta startujem neki gem program?
komunikacije.243mperic,
Ovu poruku pišem samo zato da naša prošlogodišnja rasprava o eventualnom
NON PrC BBS-u, ne ostane nejasna, uzaludna i nedovršena:
Kupio sam originalni RATSoft ST II/b softver za BBS. Imam i obezbedjenu
firmu, kancelarijski prostor, neograničene (lokalne) radijske termine za
reklamu, računar i modem za BBS koji bi odmah imao UUCP razmenu pošte sa
Internetom. Mogu da obezbedim informativne servise TANJUG-a, B92 i SRNE;
YUINTERNET, SII i CRO NEWS. Valjevska pošta je spremna da obezbedi jednu
ili više besplatnih linija (verovali ili ne!). Ukratko, svi troškovi su
pokriveni...
Ipak, od otvaranja BBS-a, dele me ozbiljne sumnje: Mislim da imamo
samo nekolicinu zainteresovanih NON PC korisnika, da u raspravi nije
bilo skoro ni jednog ozbiljnog učesnika (ni predloga); i da - u ovom
trenutku, nema puno smisla praviti takav BBS. Sumnjam da će Atari
korisnici ikada doživeti neki bolji i "drugi" trenutak. Ovo su bili
moji zaključci o raspravi koju smo lane vodili u konferenciji i u
grupi.
Dok se ne uverim u suprotno - bavicu se drugim, zanimljivijim,
poslovima. Pozdrav, Mile Perić.
P.S. Pošto teško (i retko) uspostavljam vezu sa ovim sistemom, molim da mi
eventualne odgovore ostavite na mail.
komunikacije.244knenad,
-> #243, mperic> Ipak, od otvaranja BBS-a, dele me ozbiljne sumnje: Mislim da imamo
> samo nekolicinu zainteresovanih NON PC korisnika, da u raspravi nije
> bilo skoro ni jednog ozbiljnog učesnika (ni predloga); i da - u ovom
Ne znam da li ovde prisutni misle da je NON PC BBS trebao da bude
isključivo Atari BBS (ime ne govori tako, zar ne?), ja to tako nisam
shvatio. Rasprava koja se vodila, vodila se samo u Atari konferenciji,
i ne verujem da je iko drugi do Atarista mogao da zapazi ovu ideju
Osim toga, nije se ceo svet pretplatio na SezamNET.
Ja kao večiti optimista smatram da tu ideju nismo dovoljno publikovali,
što bi reklo da niko, sem svega 10-20 ljudi sa Sezama nije mogao čuti
tako šta. Ako je ozbiljno učestvovanje u raspravi i broj ozbiljnih
predloga vezanih za rad BBS-a, merilo po kome se može zaključiti kolika
je zainteresovanost za ovu zamisao, tada smatram da bi trebalo ponovo
započeti tu raspravu, ali ovaj put na jednom širem domenu. Kako u
Sezamovim konferencijama vezanim za komunikacije i NE PC teme, tako i
na drugim BBS-ovima.
komunikacije.245knenad,
Stefane, svaka čast :). Fina mesta si zauzeo u TOP-20.
komunikacije.246knenad,
hi!
Samo jedan info. Na EUnet-u sam pitao postoji li mogucnost da se
pored vec pristiglih stranih konferencija (valjda to spada u UseNet)
prebace i neke NON-PC konferencije. Čovek mi vrlo brzo odgovorio da
predložim, tj. da kažem koje me interesuju! Pa evo ako znate nazive
nekih takvih (pa čak i atarijeve jel nisam siguran da li im znam
naziv) dajte svoje predloge takodje.
Pozdrav. BTW, opet smo se ulenili, zar nas toliko ima studenata i sl.
komunikacije.247stefan,
-> #246, knenad> prebace i neke NON-PC konferencije. Čovek mi vrlo brzo odgovorio da
> predložim, tj. da kažem koje me interesuju! Pa evo ako znate nazive
> nekih takvih (pa čak i atarijeve jel nisam siguran da li im znam
> naziv) dajte svoje predloge takodje.
Pa imena atari konferencija su ako se ja ne varam nešto poput
comp.sys.atari.xxxxx. Pogledaću za tačna imena ako hoćeš.
komunikacije.248knenad,
-> #247, stefanReply to stefan
Subject: comp.sys.atari.x
Da znam. To sam i predlozio. Moguce je da ce je dovuci, jer se na
EUnet-u naslo jos nekoliko motorolaca (nazalost nijedan atarista).
Mislim da bi to i nama koristilo (ne meni, jer radim preko windowsa),
da konacno isprobamo STiK. Ima li jos Internet klijent softvera za
Atari osim onog WWW browsera?
komunikacije.249knenad,
-> #248, knenad Klijenata za PPP account. TO sam zaboravio da kazem. Za to sluzi
STiK, nesto kao Trumpet Winsock na PrC-u, zar ne?
komunikacije.250stefan,
-> #248, knenad> da konacno isprobamo STiK. Ima li jos Internet klijent softvera za
> Atari osim onog WWW browsera?
IMa i novija verzija STiKa od ove u konferenciji. Inače on za sada ne
podržava PPP vezu. Postoji još neki Oasis koji je opet zamena za neki KA9Q
ali o njima ništa ne znam, bar dok ih ne skinem ;) Ako neko zna da li su
vredni skidanja neka kaže.
komunikacije.251knenad,
Na EUnet je stigla cela comp.sys.atari.* grupa. Tu su i
comp.sys.mac.*, amiga, unix, sun... Mozda bi bilo dobro da vadite
naloge dok je jos besplatno :) Da cujemo sta belosvetski ataristi
pricaju (BTW, heh, ne pristize bas preternao mnogo poruka :( )
Pozdrav!
komunikacije.252knenad,
comp.sys.atari.*
U arhivi se nalaze txt datoteke nazivom koji zamenjuje zvezdicu (*).
Puno pozdrava iz sunčane i tople Pod gorice (ex. Titov grad) od Nenada
Kovačevića.
atari.zipkomunikacije.253knenad,
Ovo je tema vezana za linux na motorolama...
comp.sys.linux.m68k
I dalje je ovde toplo (a tek more...)
lin_m68k.zipkomunikacije.254knenad,
Evo spiska svih Internet konferencija u kojima se pojavljuje reč
"atari", bilo u njihovim nazivima ili opisima. To je u prilog onom
našen nesuđenom NonPC BBS-u :(.
Pozdrav!
atari.txtkomunikacije.255milanmi,
Postoji li mogPst %cmrnm
m t>owC&P9
komunikacije.256milanmi,
Postoji li mogucnost da se na PC-u procita ATARI disketa i da se neki program
sa PC-a prebaci na ATARI?
komunikacije.257milanmi,
Da li neko zna gde moze da se nadje modem za ATARI 1040 ST, i eventualno
njegovu cenu?
komunikacije.258stefan,
-> #256, milanmi> Postoji li mogucnost da se na PC-u procita ATARI disketa i da se neki
> program sa PC-a prebaci na ATARI?
Fajlovi između PCa i Atariaj se pomoću disketa najsigurnije prenose ako
se disketa formatizuje na PC na 720kb i zatim se na nju piše i briše bilo
na Atariju bilo na PCu. Može se formatizovati i na Atariju u nekom
programu koji podržava MS-DOS format ali tu postoji mala verovatnoća da HD
drajv neće hteti da pročita tako formatizovanu DD disketu. Inače, ako imaš
veći broj fajlova uvek je lakše preneti to modemom ili direktno RS232
kablom.
komunikacije.259stefan,
-> #257, milanmi> Da li neko zna gde moze da se nadje modem za ATARI 1040 ST, i eventualno
> njegovu cenu?
Odgovaraće ti bilo koji _eksterni_ modem. Ukoliko kupiš neki malo brži
modem moraćeš smoa da instaliraš nove rutine za rad sa modemom. Takve
rutine postoje ovde na sezamu, tako da to nije problem.
komunikacije.260mperic,
Ima li neko iskustva sa konfigurisanjem PPP (ili SLIP) protokola,
npr. u NOS-u (modif. KA9Q pod OASIS-om), STiK-u ili sličnim programima.
Pri pokušaju PPP konekcije na EUnet ne uspevam da automatski
preuzmem IP adresu koju za svaku sesiju pojedinačno dodeljuje
terminal server. NOSv0.42/OASIS prijavljuje nepoznati host sa
adresom 0.0.0.0! Probao sam i sa 0.0.0.0:0.0.0.0 i $GET_IP, ali uzalud.
Ako sa Atarijima mislimo na Internet onda moramo rešiti problem sa
protokolima za konekciju: PPP i SLIP za telefonske linije ili TCP/IP za
žicu (e voleo bih da vidim tog Ataristu koji se žicom zakači na Internet :)
Ili rešavamo ovaj problem, ili odustajemo od upotrebe Atarija na
Internetu i idemo sa PC-om!
komunikacije.261stefan,
-> #260, mperic> Ima li neko iskustva sa konfigurisanjem PPP (ili SLIP) protokola,
> npr. u NOS-u (modif. KA9Q pod OASIS-om), STiK-u ili sličnim programima.
> Pri pokušaju PPP konekcije na EUnet ne uspevam da automatski
Nisam probao ništa od toga, ali koliko znam STiK ne omogućava PPP vezu.
Da li OASIS to omogućava? Usput, sa kojim verzijama STiKa i OASISa radiš?
komunikacije.262mperic,
Koristim OASIS 1.35 (i on nema POP3 koji je instaliran na EUnetu), a što
se tiče STiK-a, u pravu si, on ima samo SLIP.
Pre nekoliko dana se pojavio na Internetu OASIS2, koji ima i POP3, i
NOSPOP3, Spider (Web browser), ICE, itd. Takodje, umesto WWW1.16, izašao
je WWW1.30 za koji tvrde da je izvanredna WWW alatka, ali njegov STiK i
dalje ima samo SLIP.
Ako neko može da skine OASIS2 pre vikenda, evo adrese:
ftp.cnam.fr /pub/Atari/incoming oasis2.tos
takodje ga ima na demon.ac.uk, verovatno u pub/atari
Ja ću pokušati ftp tokom vikenda.
Stefane, možeš li da saznaš koje sve upite postavlja EUnetom terminal
server prilikom uspostavljanja PPP veze? Mislim, šta sve pita (očekuje)
posle login: i password:
Pozdrav, Mile Perić
P.S. Ima li igde bilo kakav manual za NOS/KA9Q?
komunikacije.263mperic,
Na drugom Sezamu sam ostavio samo nekoliko dana star Internet paket OASIS
2.01 koji sadrži sve što nam je potrebno za pristup: News, mail, TCP/IP,
SLIP, PPP (POP3), WWW...
OASIS radi na svim Atarijima. Izgleda da ćemo morati udružiti snage da bi
razrešili probleme sa PPP konekcijom sa Atarija. To još niko u Yu nije
uradio, a bez toga ostaje nam samo rad iz komunikacionih programa u
tekstualnom modu iz nekog shella, što nema blage veze sa Internetom.
komunikacije.264stefan,
-> #263, mperic> Na drugom Sezamu sam ostavio samo nekoliko dana star Internet paket OASIS
> 2.01 koji sadrži sve što nam je potrebno za pristup: News, mail, TCP/IP,
> SLIP, PPP (POP3), WWW...
Eto, tek da znate zašto neću u dir da stavljam OASIS 1.35 ;)
komunikacije.265mperic,
-> #264, stefan>> Na drugom Sezamu sam ostavio samo nekoliko dana star Internet paket
OASIS
>> 2.01 koji sadrži sve što nam je potrebno za pristup: News, mail, TCP/IP,
>> SLIP, PPP (POP3), WWW...
> Eto, tek da znate zašto neću u dir da stavljam OASIS 1.35 ;)
Pogrešićeš ako ga ne staviš... Na Atari Usenetu smatra se da je 1.35
neuporedivo pouzdanija i brža verzija od aktuelne 2.01, koja još uvek nije
potpuno debagirana. Istina, 2.01 ima daleko više opcija, savremenija je i
zanimljivija, ali dok se ne pojavi finalna verzija OASIS 2 najbolje je sa
postojećom verzijom samo eksperimentisati, a za rad koristiti 1.35...
Osim toga, OASIS 2 sam tek juče popodne skinuo sa onog francuskog sitea, a
do tada sam već UL-ovao 1.35 na SezamNET.
Slobodno ga preuzmi sa PRO-a, tamo ionako nema ko da ga koristi :)))
komunikacije.266stefan,
-> #265, mperic> Pogrešićeš ako ga ne staviš... Na Atari Usenetu smatra se da je 1.35
> neuporedivo pouzdanija i brža verzija od aktuelne 2.01, koja još uvek nije
> potpuno debagirana. Istina, 2.01 ima daleko više opcija, savremenija je i
> zanimljivija, ali dok se ne pojavi finalna verzija OASIS 2 najbolje je sa
> postojećom verzijom samo eksperimentisati, a za rad koristiti 1.35...
Ok, staviću ga onda, a sačekaćemo i tu finalnu verziju Oasis 2 kad dođe.
komunikacije.267markiz,
Evo vam, pa ko se ne plaši racuna.....
atarinet.txtkomunikacije.268ljubisha,
Jel probao neko ovaj novi StarCall??? Kako mi to čudo ubija modem...
to nije normalno! :( Ajde idem još da ga probam al ako je neko već radio
sa njim neka javi iskustva.
komunikacije.269ljubisha,
-> #268, ljubisha> Jel probao neko ovaj novi StarCall??? Kako mi to čudo ubija modem...
:( Ama jok. Neće iz prvog da obrne broj a tek poludi ako stavim neki
zarez za čekanje. Onda se kao ukonektuje par puta a nijednom mi ništa ne
ispiše na ekranu. Odmah nakon toga pozovem iz STalkera i vidim da sam se
ipak ulogovao (kao pass sam lubio nešto da bi mi sysmsg prijavio) i dok
sam na vezi izađem iz STalkera i odem u StarCall i ispis ide normalno i
drži me na vezi.
E sad, nevezano sa tim (da li?) GSZRZ (uh, predzadnji) mi nijednom
nije hteo preneti PAD a o slanju i da ne govorim. Pošto je port na 9600
očekujem da lupi neki retry al jok... pošalje sve nekom ludom brzinom od
par hiljada cps-a i stoji zamrznut. Šta sad tu ima da se šteluje???
Jeste da piše da je Demo ali nigde nema reči o ovakvoj bagovitosti.
Još mi Stefan kaže da njemu na Megi (1.4) prijavljuje samo Midi port!!
I kad sam se već raspisao, onaj bag sa brisanjem bafera i dalje stoji
(iako, ceo bafer ili editor možete da obrišete bacanjem ikone u kantu) a
kolko sam primetio neće da mi cat-uje ili copy-ra u Clipboard već ko zna
gde u memoriju. :( Šteta, taman sam pomislio da ću ipak posle svega da
pređem na njega ali ništa od toga. Ništa mu ne koristi što mu radi VT100
i ostalo kad ovako brljavi (a da kupim original?). :(
P.S. STalker (dobro, i novi Connect) je legenda! :)
komunikacije.270stefan,
-> #269, ljubisha> E sad, nevezano sa tim (da li?) GSZRZ (uh, predzadnji) mi nijednom
> nije hteo preneti PAD a o slanju i da ne govorim. Pošto je port na 9600
> očekujem da lupi neki retry al jok... pošalje sve nekom ludom brzinom od
> par hiljada cps-a i stoji zamrznut. Šta sad tu ima da se šteluje???
U principu ne bi trebalo ništa da se šteluje. Da li ti DL radi kako
valja?
> Jeste da piše da je Demo ali nigde nema reči o ovakvoj bagovitosti.
> Još mi Stefan kaže da njemu na Megi (1.4) prijavljuje samo Midi port!!
Jeste, ne radi na TOSu 1.4 - kada se startuje u podešavanjima za comm
port ne dozvoljava da se izabere bilo šta sem MIDI porta. Ako se prethodno
digne TOS 2.6 onda sve radi. Čudo, zar ne? ;) Zato ga nisam ni stavljao u
DIR, sačekaćemo verziju bez tih ozbiljnih propusta.
komunikacije.271ljubisha,
-> #270, stefan> U principu ne bi trebalo ništa da se šteluje. Da li ti DL radi kako
Jok. Puca ili odmah ili pred kraj.
> digne TOS 2.6 onda sve radi. Čudo, zar ne? ;) Zato ga nisam ni stavljao u
> DIR, sačekaćemo verziju bez tih ozbiljnih propusta.
Onda to neće biti nikada. Ja ga ni nekada nisam koristio (kada sam
imao običnu Megu) jer nije brisao bafer kako treba. Jeste da sam se tek
posle ovoliko vremena otkrio da može i brže ako se baci na kantu ali i
dalje je imbecilno spor ako se baca segment. E da, i kada se učita neki
tekst (u editor) koji je manji od setovanog ekrana nema šanse da ga vi-
dite na ekranu dok ne proširite ekran a ako ga proširite na full size
onda posle neće da vrati na prethodnu veličinu!! GEM program!? :>>>
komunikacije.272knenad,
Evo nesto u duhu interneta. Sigurno ce vas interesovati!
Stize.
sites.htmkomunikacije.273haevorn,
Ima li neki program koji omogucava prenos podataka
izmedju Atarija i PC-a paralelnim kablom. Bilo je
nesto sto je radilo na serijskoj vezi, ali to je bilo
toliko sporo da se ne racuna ;)
komunikacije.274stefan,
-> #841, madamov> Pravo da ti kažem, načekah se dok sam ušao u Atari direktorijum pa dok sam
> našao gde je šta.
Ne znam o kom siteu pričate ali mali savet za sve koji idu na
atari.archive.umich.edu - pošto je taj site skoro uvek prebukiran kada
probajte da se logujete slobodno idite na amiga.archive.umich.edu, kucate
cd atari i stigli ste :)
komunikacije.275vdjole,
-> #837, madamov>mislim da mu je adresa
>ftmailŽdoc.ic.ac.uk
Rade i ftpmailŽsrc.doc.ic.ac.uk i ftpmailŽdoc.ic.ac.uk, jedino što izgleda
imaju neki zastoj, javljaju da ima, na primer, 450 zahteva na čekanju.
komunikacije.276madamov,
-> #274, stefan
> Ne znam o kom siteu pričate ali mali savet za sve koji idu na
> atari.archive.umich.edu - pošto je taj site skoro uvek prebukiran
Valjda ima neke mirrore? Inače, svi site-ovi Univerziteta Mičigan su veoma
opterećeni, mac.archive.umich.edu se ne može ni pristupiti normalno, tj.
dozvoljeno je da se samo mirror site-ovi kače na njega, a korisnici na njih.
Ovde je bila reč o nekom Berlinskom site-u, Ljubiša dade samo adresu tako da
mi je Anarchie (FTP klijent na Meku) dugo slao nazad sadržaje direktorijuma
jer me adresa bacila u osnovni, pa je trebalo ući u pub, pa u atari pa onda
naći u kojem je ono štose tražilo.
komunikacije.277madamov,
-> #275, vdjole
> Rade i ftpmailŽsrc.doc.ic.ac.uk i ftpmailŽdoc.ic.ac.uk, jedino što izgleda
> imaju neki zastoj, javljaju da ima, na primer, 450 zahteva na čekanju.
Veoma su popularni, a posebna je pogodnost što se na src.doc.ic.ac.uk nalaze
mirrori svih većih site-ova iz USA, pa mail sa fajlom ide vrlo brzo ka tebi
kad jednom dođe na red.
komunikacije.278knenad,
Izmedju ostalog i neka konferencija za stampu...
confrnce.htmkomunikacije.279toma,
> Ima li neki program koji omogucava prenos podataka
> izmedju Atarija i PC-a paralelnim kablom. Bilo je
> nesto sto je radilo na serijskoj vezi, ali to je bilo
> toliko sporo da se ne racuna ;)
Program SMARTNET omogućava povezivanje Atarija i PC-a
preko paralelnog kabla, tako da su ti dostupne sve
PC particije na Atariju i obrnuto. Ali nisam uspeo da
provalim raspored povezivanja u kablu! :(
(pokušao sam sa ukrštanjem Strobe sa Busy signalom)
ű
komunikacije.281ljubisha,
Jekyll v.1.38 + Hide (shell)
jekyl138.lzhkomunikacije.282kmilan,
Da li sa SEZAMNET-a mogu da pošaljem internet e-mail i kako?
komunikacije.283madamov,
-> #282, kmilan
> Da li sa SEZAMNET-a mogu da pošaljem internet e-mail i kako?
Kao i normalan mail nekome na SezamNET-u pomoću mail send, a kao username
primaoca staviš internet adresu. Na primeru moje adrese na OpenNet-u to
izgleda ovako:
mail send madamov@techno.opennet.org
Postoji i neki fazon sa subjectom poruke, za to pogledaj help.
komunikacije.284kmilan,
Da li ja imam e-mail, mislim da li ga imaju svi korisnici SezamNET-a?
komunikacije.285stefan,
-> #284, kmilan> Da li ja imam e-mail, mislim da li ga imaju svi korisnici SezamNET-a?
Imaju ga svi korisnici.
komunikacije.286ljubisha,
-> #284, kmilan> Da li ja imam e-mail, mislim da li ga imaju svi korisnici SezamNET-a?
Jel ti beše nisi punoletan? E, onda... :>
komunikacije.287stefan,
Jel se ovde neko beše žalio kako nije uspeo da natera STiK (WWW 1.31) da
radi sa našom akadmeskom mrežom, tj. slirpom? Ja ga bogme naterah, upravo sam
pomoću njega odsurfovao malko po belom svetu :)
komunikacije.288stefan,
nova arhiva u diru:
>atari\comm\*.*
>------------------
>coma_330.zip 393k Coma 3.30, Program za Fax/Voice modeme i file server
Program-Name: CoMa Voice/Pro 3.30 (COmmunication-MAnager)
purpose: To send & receive faxes, FTP-server, answering machine
Fax & Voice-Mail-System
Program-Type: Shareware / Crippleware
Hardware: Computer with MagiC, TOS or MultiTOS & MagiC Mac
- english documentation
- fax-class 2 & 2.0
- supports long filenames (31 characters)
- network-capable fax-job-management (3 jobs in 24 hours)
- internal editor with linemakeup/cut/copy/paste
- FTP-server (up & download with external Z-Modem)
- extremely fast coding & decoding of fax-pages
- incoming pages are displayed already during the fax-reception !!
(even on 8 MHz-computers)
- mixing text with graphic-logos and signature
- up to 8 pages are simultaneously displayed
- polling (receive & send with class 2.0)
- all parameters are adjustable in dialog-windows
(no cryptical INF-file to edit)
- printing with HP-compatible printers and with GDOS.
- faxnumber management
- management for incoming faxes
- automatic print after receive
- and many other features
* * * CoMa Voice additional:
- answering machine for ZyXEL, Creatix, Sporster VI and Smarty-modems
- 7 time-related messages
- remote control / recall of new received faxes
- recall of 7 special messages by DTMF-code
- DMA-sound output for ZxXEL ADPCM3-sounds with realtime-decoding
* * * CoMa Professional Version additional:
- fax & voice-mail-system
- it is possible to create 100 categories for recall with DTMF-Codes.
- each category can contain up to 100 messages and/or 100 fax-pages.
- it is possible to jump forward and backward between all single messages
using the DTMF-tones * and #
- statistic of category recalls
- first-level-messages can be put together from multiple voice-files.
- for the ftp-server (mini mailbox) you can assign personal passwords and
download-folders to as much users as your RAM allows
- unlimited fax-jobs
* * * New in CoMa 3.30
- Support of Sportster VI modems
- DMA-Sound-Output for ZyXEL ADPCM4
- 'ignore page-error' switch for sending many pages in spite of page-errors
- Voice, fax and data connect individual setable
only data-connect possible
- Load numbers-function
- No more font-deletion with MagiC-fontselector
- Break the message if phone connected on ZyXEL Elite is going offhook
- Tone-duration*10 for ZyXEL Elite
- New edit-box for jobs
- Remark for jobs / set 2h-button(for Germany)
- Underline instead of space in long filenames
- FTP-backspace also with DEL-key
- Perceive 'RSVf'-cookie for MiNT
- Also fax-sending in first-level-messages possible
- No more 5 characters for FTP-name-input neccessary
- div. Bugfixes
komunikacije.289stefan,
Nova arhiva u diru:
atari\comm\*.*
------------------
rejnd130.zip 131k ű ReJoinder 1.30, Off-line reader za QWK format
>ReJoinDer v1.30 is shareware by William Wong.
>ReJoinder is a GEM based QWK off-line reader. Hot keys, fast window
>redraws, view and reply up to 5 messages at the same time, mail
>database, abbreviations, cross quote, hit list, twit filter and more.
>*** Official English archive released by CyberSTrider ***
Kao što vidite radi se o QWK off-line readeru. Za razliku od onog koji
se nalazi u diru ovaj se može koristiti sa sezamovim QWK door-om (inače,
taj fajl u diru ima još neke bagčiće pa će verovatno u dogledno vreme biti
uklonjen - staviću umesto njega Kiwi koji na žalost takođe ne radi sa
Sezam QWK door-om).
Pošto sezam tek od skora podržava QWK format a readeri tog tipa
podržavaju gomilu raznih "dodataka" u vidu tagova, signatura, duhovitih
opaski a ReJoinder konkretno podržava svaku glupost koju su smislili hteo
bih samo da dam jedan savet. Ako ćete njega koristiti za odgovaranje
poruka na Sezamu a ne želite da posle prvog execa dobijete desetak
ignoreova onda odmah po instaliranju idite u meni "Options", kliknite na
"Mail ..." i tamo u delu pod nazivom "Mail Contens" isključite _sve_ sem
stavke "Quote Blanks". Posle toga će vam ReJoinder još uvek lupati svoj
potpis na kraj poruka ali se radi na tome da se i taj problem prevaziđe :)
Više informacija o korišćenju QWKa na Sezamu, možete naći u konferenciji
SezamNet, poruka broj 1.63
komunikacije.290stefan,
-> #289, stefan> Kao što vidite radi se o QWK off-line readeru. Za razliku od onog koji
> se nalazi u diru ovaj se može koristiti sa sezamovim QWK door-om (inače,
Stoj! :) Ipak ima nekih problema na relaciji Sezam-Rejoinder tako da ako
ste zbog toga hteli da skidate program sačekate još malo.
komunikacije.291knenad,
-> #287, stefan> radi sa nasom akadmeskom mrezom, tj. slirpom? Ja ga bogme naterah, upravo
> sam pomocu njega odsurfovao malko po belom svetu :)
Objasnio mi je ortak nacin logovanja pomocu kojega nisi ogranicen na
30 minuta, ali me nesto nije interesovalo, jer ja imam losu vezu sa
Akadeskom, a imam nalog i na EUnet-u. Ako oces mogu jos malo da se
raspitam.
komunikacije.292stefan,
-> #291, knenad> Objasnio mi je ortak nacin logovanja pomocu kojega nisi ogranicen na
> 30 minuta, ali me nesto nije interesovalo, jer ja imam losu vezu sa
> Akadeskom, a imam nalog i na EUnet-u. Ako oces mogu jos malo da se
> raspitam.
Mada mi to liči na jednu od modernih bajki svakako bih se radovao da se
raspitaš :)
komunikacije.293knenad,
-> #292, stefan> Mada mi to lici na jednu od modernih bajki svakako bih se radovao da se
> raspitas :)
Nije bajka, potrebno je logovati se posrestvom nekog drugog terminala.
Tu se izabere neka opcija (treca) iz menija...itd. Raspitacu se.
komunikacije.294stefan,
Eto konačno i duže verzije u diru ;) :
atari\comm\*.*
------------------
www131.zip 895k ű WWW 1.31, Paket programa za pristup Internetu (SLIP veza)
Internet Access Pack v1.31 by various programmers.
This contains STiK internet connectivity software and various client
programs - CAB (WWW browsing), Telnet, Antmail (E-mail prog) - an easy
installation program for STiK called SETUP, CAB overlay file for on-line
browsing, STiK Finger, Forecast, AtariIRC.
To Register see the relevant support or register text - Flinny
Dakle radi se o paketu za pristup Internetu na žalost samo putem SLIP
konekcije. To znači da je u našim uslovima upotrebljiv samo sa akademskom
mrežom ali ne i sa Eunetom i Telefonijom. Trebalo bi da se uskoro pojavi i
PPP verzija.
komunikacije.295stefan,
-> #294, stefan> www131.zip
Zaboravih da se zahvalim kermitu na uploadu :)
komunikacije.296stefan,
Konačno...:)
atari\comm\*.*
------------------
kivi141a.lzh 103k ű Kivi 1.41a, QWK off-line reader
>Kivi QWK v1.41a 19/07/1995 - A GEM-based
>QWK reader for all Atari ST compatible
>computers. Supports MultiTOS and Falcon.
>Shareware.
Dakle, konačno jedan QWK reader koji bez problema radi sa sezamom. Pošto
sezam ne šalje index fajlove u paketu potrebno je po raspakovanju paketa
kliknuti na opciju u File meniju "Create Index files", program će
napraviti indexe i vi možete normalno da ga dalje koristite. Iako je SW
verzija nema nikakvih značajnih ograničenja (ima doduše odvratan dialog
koji se iscrtava prilikom učitavanja :). Neke veće mane koliko ja mogu da
vidim su mu to što ne prikazuje originalni broj poruke na BBSu u
zaglavlju i što nema interni editor (doduše ovo drugo je već stvar navike)
Samo da skrenem pažnju svima koji već imaju Kivi 1.41 da je ovo verzija
1.41a koja ima ispravljen jedan jako nezgodan bag - prethodna verzija se
zaglavljivala posle opcije "Create Index files" i u još nekim situacijama
(doduše izgleda da se na Falkonu nije manifestovao taj bug).
komunikacije.297kermit,
evo html strana sa ATARI.COM-a
atari.zipkomunikacije.298kermit,
evo nešto za ljubishu, a može i za ostale direktno sa
PLAYBOY.COM-a
playboy.zipkomunikacije.299stefan,
Pojavile su se nove verzija StiK-a, CAB-a a možda i još nekih programa iz
WWW paketa. Još uvek ne znam kakva su unapređenja, pre svega u STiK-u (da li
je dobio i PPP podršku). Promenjen je izgleda i način distribucije, ne ide sve
više u jednom paketu. Biće više reči o tome kada stavim šapu na bilo koji od
tih programa :)
komunikacije.300msp.,
Prijatelj koristi fax program CoMa 3.40. Modem je USR Sportster
28.8. Koji je (provereno) dobar init string?
komunikacije.301msp.,
Vidim da moja prethodna poruka nije bila dovoljno informativna. Elem,
problem je sledeći: mašina je Mega ST, modem USRobotics sportstear 28.8,
fax program CoMa 3.40. Kad mu dam init string ATX3, prepoznaje signal
zauzeto i bira ponovo, nekome čak i pošalje fax ali se isključi posle
jedne stranice. Onda sve iznova. U medjuvremenu digne slušalicu pa
spusti. PA TAKO DO BESVESTI!Kad promenim string: ATX3&F&H1S7=55Đ ne zna
kada je zauzeto, kad se ipak dogovori sa faksom pošalje dokument od više
stranica ali ne uvek i ne može da se dogovori sa nekim fax mašinama
(recimo ne uspevam da pošaljem fax POLITICI, INTERVJUU,PROFILU i NINU)
ali ni u lokalu. Centrala je nova, biranje je tonsko. Ako, pak, ostavim
ATX3 string nema govora da pošaljem fax u inozemstvo. Pitanje je važno i
hitno: koji je, provereno, dobar init string i da li je sva nevolja u
stringu. Najzad, kada komuniciram u STarCall-u nije se dogodilo da modem
digne slušalicu pa spusti, ali faksove šaljem isključivo iz CoMe.
komunikacije.302stefan,
-> #301, msp.> Vidim da moja prethodna poruka nije bila dovoljno informativna. Elem,
> problem je sledeći: mašina je Mega ST, modem USRobotics sportstear 28.8,
> fax program CoMa 3.40. Kad mu dam init string ATX3, prepoznaje signal
> zauzeto i bira ponovo, nekome čak i pošalje fax ali se isključi posle
> jedne stranice. Onda sve iznova. U medjuvremenu digne slušalicu pa
> spusti. PA TAKO DO BESVESTI!Kad promenim string: ATX3&F&H1S7=55Đ ne zna
> kada je zauzeto, kad se ipak dogovori sa faksom pošalje dokument od više
> stranica ali ne uvek i ne može da se dogovori sa nekim fax mašinama
> (recimo ne uspevam da pošaljem fax POLITICI, INTERVJUU,PROFILU i NINU)
Ne razumem se u faksove ali da probam bar delimično da pomognem. elem,
init string koji si napisao nije dobar iz jednog razloga - prvo si mu dao
ATX3 i rekao modemu da vodi računa o Busy signalu. Odmah zatim si mu dao
&F koji ako se ja ne varam znači da treba da postavi "factory default" za
sve opcije? Ono H1 nemam pojma šta radi a ono S7=55 je samo vreme čekanja
na carrier tako da nema veze sa time. Ako ti u tom slučaju šalje bez
problema dokumente od više strana probaj da promeniš init tako što ćeš
zameniti mesta za prve dve komande. Što se tiče samomg init stringa možeš
bez problema da pitaš bilo kogas ko ima isti modem na PCu.
Dalji problem može da bude i sam softver. Možda ta verzija ima bag ili
ima neko shareware ograničenje? Ako se ja ne varam, na internetu se
pojavila i verzija 3.50 a ovde u diru se nalazi 3.30 možda da probaš sa
njom? Bilo bi dobro da isprobaš i neki drugi softver.
komunikacije.303burazer,
Zna li neko koji je dobar program za FAX (slanje, primanje i stampanje),
posto nemam apsolutno nikakvog iskustva sa tim.
Ima li toga u atari diru (gledao sam u comm-u i tamo nema).
komunikacije.304stefan,
-> #303, burazer> Zna li neko koji je dobar program za FAX (slanje, primanje i stampanje),
> posto nemam apsolutno nikakvog iskustva sa tim.
> Ima li toga u atari diru (gledao sam u comm-u i tamo nema).
Na žalost nisam koristio fax ali imaš u diru jedan program za početak:
>atari\comm\coma_330.zip
Postoji još programa ali su oni na žalost komercijalni pa ne mogu u dir.
Pročitaj stare poruke, čini mi se da je već bilo priče o ovome.
komunikacije.305burazer,
Preneo sam program coma_330.zip medjutim kada sam probao da ga otpakujem
javio mi je CRC error u programu coma.app. Postoji li neki drugi program
za FAX sem ovoga. (Pri prenosu nije bilo problema i preneo sam ga vise
puta ali mi je svaki put javio istu gresku).
Puno pozdrava svima , BURAZER.
komunikacije.306ljubisha,
-> #305, burazer> Preneo sam program coma_330.zip medjutim kada sam probao da ga otpakujem
> javio mi je CRC error u programu coma.app. Postoji li neki drugi program
STEFANE!!!! Stvarno je greška u arhivi (sad sam skinuo i proverio)!
P.S. Ljudi, ajde da skupimo pare da kupimo moderatoru brzi modem. :>
komunikacije.307stefan,
-> #306, ljubisha> STEFANE!!!! Stvarno je greška u arhivi (sad sam skinuo i proverio)!
E sra*e :( Kad je uploadovan arhiva je bila ispravna, ovo se nešto posle
zbingovalo :( Na žalost nemam više kod sebe original arhivu da je zamenim
moraće da sačeka dok ne dovučem noviju verziju.
komunikacije.308burazer,
Kako da povezem preko RS 232c, tj koji se programi koriste za
komunikaciju izmedju PC i atari racunara. Koja je najveca brzina
prenosa podataka. Da napomenem da imam ukrsteni lap link RS 232
kabl koji sam prethodno koristio kao vezu izmedju dva PC-ja.
Znam da se na PC-ju koristi ili Norton Commander(opcija link)
ili LL3.
komunikacije.309kermit,
-> #308, burazer Trebaju ti comm programi na obe strane, max brzina je 115000
bps-a ako imaš STe, TT ili Falcon i kabl sa ukrštnim send i receive
signalima. I ništa više