razno.103dusan,
-> #72, ljubisha>Nevezano za ovu temu. Razmišljam da dam Resign. :(( I kad pitaš ljude
>niko da ti ništa kaže.
Pa kad gnjaviš ljude glupostima koje kasnije iskorišćavaš da bi pravio
porno zezalice ;))
razno.104ljubisha,
-> #103, dusan>Pa kad gnjaviš ljude glupostima koje kasnije iskorišćavaš da bi pravio
>porno zezalice ;))
A jel smem da pitam kad si tako pametan, kad ćeš da napišeš i neki
pametan i koristan program? Koristan svima a ne kao neki tamo blinkeri
koji se baš i nisu nešto pokazali. Probaj sa StOR-om na primer.
razno.105dusan,
-> #104, ljubisha> Probaj sa StOR-om na primer.
Rekoh već; skupite pare i dobijate full GEM multitasking version StOR-a. 7UP &
Tempus like.
razno.106ljubisha,
-> #105, dusan>Rekoh već; skupite pare i dobijate full GEM multitasking version StOR-a. 7UP &
>Tempus like.
How much money, for instance Dyle boy?
razno.107dusan,
-> #106, ljubishaAjde ja tebi da postavim to pitanje, dakle;
Za koliko para bi ti sedeo i radio dok ne uradiš kompletnu verziju StOR-a, pa
kad uradiš onda drvljem i kamenjem na tebe da istrebiš bagove, zatim 'a zašto
nema ovo a ima ono' ili 'a što ne promeniš ono lepše je' pa onda 'što nedostaje
to i to...'. Razmisli pa kaži.
razno.108ljubisha,
-> #107, dusan>Za koliko para bi ti sedeo i radio dok ne uradiš kompletnu verziju StOR-a, pa
>kad uradiš onda drvljem i kamenjem na tebe da istrebiš bagove, zatim 'a zašto
Za kralja i ota... Ups, pogrešna tema. :) Pa za slavu brate slatki.
A ako se nešto i zaradi, pa Bože moj. :)
P.S. I nemoj da mi diraš moje programe. Ono što sam napisao ima 20Kb a
ima manje bagova nego ono tvoje programče od 600 bajta. :>>>
razno.109dusan,
-> #108, ljubishaHmmm, za slavu? Nema te slave koja može da istrpi tvoje dosadne primedbe i
zajedljive komentare ;)
No svejedno, ako mi dune iznenada (pošto uglavnom imam dosta rutina već
spremnih) kako bi trebao da izgleda StOR? Dakle nek neko naškraba otprilike šta
sve od glavnih opcija treba da ima i uopšte kakav mu je princip rada itd..
razno.110ljubisha,
-> #109, dusan>No svejedno, ako mi dune iznenada (pošto uglavnom imam dosta rutina već
>spremnih) kako bi trebao da izgleda StOR? Dakle nek neko naškraba otprilike
šta
>sve od glavnih opcija treba da ima i uopšte kakav mu je princip rada itd..
Uključi emuljator PrCa i startuj SDW ili THOR. Ali za početak bi
naravno mogao da napraviš bolju verziju od onog Angelovog StORa tj. da
barem radi legalno. Da prozor može da se skroluje, da radi sa GEM fon-
tovima i da ima bolji editor. I to je dosta. Sve perverzije idu kao
nove verzije. :)
razno.111dusan,
Novi Atari Explorer magazin u conf Novosti.
Uskoro i novi programing magazin u direktorijumu...
razno.112dusan,
Nećete mi verovati ko je kupio Falcona - Steve Blame sa MTV-a :))
razno.113ljubisha,
-> #112, dusan>Nećete mi verovati ko je kupio Falcona - Steve Blame sa MTV-a :))
Pa kako ga nije blam? :))
razno.114sfilip,
Evo je Ýouse ka mania, a mogla bi da se nadje i u dir-u.
razno.116ljubisha,
-> #115, sfilip>Kad mi je vec veza dobra mogo bi da posaljem i ovo: Morph (70+Kb
>otpakovan) , za animaciju pretapanja iz jedne u drugu sliku sa dve
>slike ferarija F-40.
Uh, baš si dobar. :)) Ovo već par dana stoji u DIR-u. :))) A i nije
nešto. Probao sam.
razno.117dusan,
-> #114, sfilipOvaj program obavezno u dir! Mnogo je dobar zaista.
razno.118bojs,
-> #114, sfilipDatoteka prebačena u ATARIST\ETC\ direktorijum (jer ste vi to tražili :)))
razno.119dusan,
Novi Atari Explorer 309 u conf NOVOSTI:
nov hardver za Falcona,
Medusa 040
Baracuda 040
Notator Logic Audio itd..
razno.120ljubisha,
Probao sam malo LaceScan i mogu da kažem RADI! Naravno nisam ga
probao sa potrebnom elektronikom nego onako, umesto OverScan1.62. Ra-
di i Arabeska (ne brljavi ekran) ali ni dalje neće da prikaže ceo
ekran (page) i brljavi pri block opcijama kad je u pitanju rastezanje
slike. Radi i GemView tj.nema više onih linija prilikom scroll-a.
U uputstvu piše da neće da radi sa Worp-om i QuickST-om. Inače,
sve je isto kao i stari program sem što su dodati neki slotovi za
ekrane (nisam razumeo) i što može da sa 3 hot kombinacije tastera ura-
di par korisnih stvari (čišćenje ekrana...).
P.S. Jel može neko da mi pošalje ono Duletovo parče programa, onaj HD
blinker. Možda će sada da radi. :))
razno.121mislav,
-> #120, ljubisha> Probao sam malo LaceScan i mogu da kažem RADI! Naravno nisam ga
> probao sa potrebnom elektronikom nego onako, umesto OverScan
Šta je taj LaceScan? Po onom "potrebna elektronika" dobijam utisak da
je to nešto komplikovanija verzija OverScan-a. Da nema možda autosvič?
Jel bi mogao da podeliš sa nama šemu i program? O:)
razno.122stefan,
-> #121, mislav> je to nešto komplikovanija verzija OverScan-a. Da nema možda autosvič?
Yap, neki to zovu autoswitch overscan ;)
razno.123mislav,
Da li neko ima na prodaju AT-SPEED ili AT-ONCE? Može polovan+ispravan,
a može i nov ako je cena kao za polovan. ;) Ponude može na mail.
razno.124ljubisha,
-> #121, mislav>Šta je taj LaceScan? Po onom "potrebna elektronika" dobijam utisak da
OverScan sa dva integralna kola. 7474 i 7410. Plus jedan otpornik.
I ima autosvič :)) tj.ima prekidač ali i dva programa od 80 bajta koji
ga pale ili gase ako je prekidač na ON. Možda se ovo uskoro nađe i u
DIR-u.
razno.125mislav,
Hvala dobroj duši koja je ustupila LaceScan za naš dir. :)
Ipak, ako si ga već poslao PFX-ovanog, bar nam javi da ga treba i od
toga raspakovati pre upotrebe. Noćas sam ga nekoliko puta kopirao u
AUTO folder i sve se čudio zašto jednom uspe da se startuje, a već
prilikom drugog starta baca bombe. žak sam i UVK pokretao pre nego
što sam se setio da proverim "da nije možda..." >:)
razno.126bojs,
-> #125, mislav>>Ipak, ako si ga već poslao PFX-ovanog, bar nam javi da ga treba i od
>>toga raspakovati pre upotrebe. Noćas sam ga nekoliko puta kopirao u
Nisam primetio da je PFX-ovan, a, što se tiče bombi, izgleda da ne trpi baš
najbolje TOS-ove ispod 1.04. Lično, mislim da je taj overscan teška
prljavština, koja pravi više štete nego koristi. Zato ovo nisam bacao u dir,
premda ga imam već više meseci. Ali, pošto ste vi to tražili.. :)))))).
razno.127ljubisha,
-> #125, mislav>Ipak, ako si ga već poslao PFX-ovanog, bar nam javi da ga treba i od
>...
>što sam se setio da proverim "da nije možda..." >:)
Ti si se makar setio. :)))
razno.128ljubisha,
-> #126, bojs>najbolje TOS-ove ispod 1.04. Lično, mislim da je taj overscan teška
>prljavština, koja pravi više štete nego koristi. Zato ovo nisam bacao u dir,
Jel ti beše koristiš NVDI? :>>
A jel bi mogao da navedeš neki primer za štetu? Ja sam naveo šta mi
radi a ti navedi šta ne.
razno.129bojs,
-> #128, ljubisha>> A jel bi mogao da navedeš neki primer za štetu? Ja sam naveo šta mi
>> radi a ti navedi šta ne.
Pa, sad, ovaj novi nisam nešto detaljno testirao, a sa starim mi nije
radilo skoro ništa, jedino je radio 1st Word i Gemview. Nedavno sam
montirao overscan jednom momku koji ima TOS 1.02, i kada sam mu instalirao
ovaj novi drajver, dobio sam poruku, otprilike 'to old tos, stop or
continue, anyway'. Posle 'continue' malo je radio (relativno dobro), ali
je uskoro negde (ne sećam se tačno gde) zablokirao. U ovakvim situacijama
ja izgubim živce i dignem ruke :))). Zato i mislim to što sam rekao u
prethodnoj poruci :)).
razno.130ljubisha,
-> #129, bojs> Pa, sad, ovaj novi nisam nešto detaljno testirao, a sa starim mi nije
>radilo skoro ništa, jedino je radio 1st Word i Gemview. Nedavno sam
Imam TOS 1.4 i koristim NVDI 2.5 i sve je radilo sem prljavo pisa-
nih programa. A ova verzija je već bolja jer mi radi GemView-er i GFA
basic. Jedino onaj Duletov HD_BLINK i dalje odbija da radi na desnoj
strani ekrana. :))
razno.131stefan,
Ako ima nekoga ko je zainteresovan za šemu koja omogućuje da se bilo koja
VGA karta zasnovana na ET4000 čipu priključi na Atari neka mi ostavi mail a ja
ću njemu (isto na mail) da ostavim kompletno uputstvo za izradu takvog
adaptera. Pločica nije preterano komplikovana i od većih delova vam trebaju dva
GAL čipa ostalo je manje više sitno. Ah da, trebaće vam posle ugradnje takve
kartice i neki VGA monitor i VGA kartica naravno :)
razno.132bojs,
-> #131, stefan> Ako ima nekoga ko je zainteresovan za šemu koja omogućuje da se bilo koja
>VGA karta zasnovana na ET4000 čipu priključi na Atari neka mi ostavi mail a ja
Kakav, bre, mail, daj da to bačimo u dir! :)
razno.133vmisev,
-> #132, bojs>> Ako ima nekoga ko je zainteresovan za šemu koja omogućuje da se bilo koja
>> VGA karta zasnovana na ET4000 čipu priključi na Atari neka mi ostavi mail
> Kakav, bre, mail, daj da to bačimo u dir! :)
E sad, verovatno ću da lupim, al' čitao sam (u nekom tekstu o Atari kl-
onu sa 68040 :) da ima gotova kartica za ST sa ET4000 al' i sa VDI valjda
posebno na kartici. Ili tako nešto... Jel ima neko više pojama? Btw, taj
tekst je bio na DecBg, Bog da mu dušu prosti...
Jeste, da ga bačimo u folder :) Folder, bojse, folder ;)
Vladimir
razno.134markiz,
-> #133, vmisev> E sad, verovatno ću da lupim, al' čitao sam (u nekom tekstu o Atari kl-
> onu sa 68040 :) da ima gotova kartica za ST sa ET4000 al' i sa VDI
valjdaÚ]
Dobro si čuo. Postoji Medusa T 40 (koristi VGA ET 4000)a postoji i gorov
proizvod kao ovaj u fajlu. Ovaj drugi ide na Mega Bus i jeftiniji je.
Markiz !!!
razno.135kermit,
-> #134, markiz ET 4000 na Medusi je samo opcija. Šteta je to stavljati na takvu mašinu :)
razno.136stefan,
-> #133, vmisev> onu sa 68040 :) da ima gotova kartica za ST sa ET4000 al' i sa VDI
> valjda posebno na kartici. Ili tako nešto...
Taj kompatibilac se zove Medusa, bilo je reči o njemu i ovde u conf. a
i u nekoliko zadnjih AEO-a
> Jel ima neko više pojama?
Paaa, ovaj adapter radi i na STu i na Megama..i na Medusi..:) Oćeš fajl?
:)
> Btw, taj tekst je bio na DecBg, Bog da mu dušu prosti...
Zar tamo ima informacija vezanih za atari?
razno.137vmisev,
-> #136, stefan 10X svima na odgovoru (sa posebnim naglaskom na ljubishu :)
> Zar tamo ima informacija vezanih za atari?
Ex, lepo je to vreme bilo. Topic atari je bio ubedljivo najživlji u ce-
lom notesu. žak smo i svoj dir dobili. I ja sam trebao da počnem da dovlačim
PD/ShW sa interneta, a onda je neki idiot izbrisao licence za software i ljudi
su ugasili bbs :((( Da, ubrzo posle više nisam mogao da dovlačim fajlove :((
Vladimir
razno.138mislav,
Upravo sam instalirao "potrebnu elektroniku" za LaceScan. I, naravno,
nešto me zeza. Pa, ako može pomoć...
ISTORIJA BOLESTI:
Programi LACE_on/off ne rade ništa. Uvedem čak i tešku artiljeriju
(osciloskop) i zaključim da se ništa ne dešava na KBD_ACIA (pin 5), a
taj ustvari uključuje/isključuje celu stvar. Ne znam da li je problem
do programa ili mi je crko pin 5 na pomenutoj ACIA-ji. >:(
Onda premestim žicu sa KBD_ACIA (pin 5) na YAMAHA Sound Chip (pin
14). Napišem bejzik program sa jednom linijom (~XBIOS(30,128)),
kompajliram ga i krstim LACE_ON i stvar proradi! :)
POTREBNA POMOĆ:
1. Da li je neko pravio dotičnu elektroniku za LaceScan? Ako jeste
da li mu rade LACE_on/off programi? Da znam ko je krivac kod mene.
2. Da neko disasemblira te programčiće (nije mnogo, po 80 bajata),
da znamo da li oni rade još nešto ili samo "pale" pomenutu nogu na
ACIA-ji (u tom slučaju može sve da mi ostane ovako).
3. Da mi neko, ko ima C ili asembler napiše programe umesto onih
mojih bejzik programa, jer em što su dugački, em što mi kompajler za
LACE_OFF izbacuje grešku. Znači:
lace_on:
VOID XBIOS(30,128)
lace_off:
VOID XBIOS(29,NOT 128)
PS Nemojte da moram da moljakam, jer mi mašina stoji raskupusana, neću
da zavrćem šarafe dok ne rešim problem definitivno.
razno.139zeus,
-> #138, mislav Hi,
za pitanje pod 1.
-> fala bogu da rade, :)
razno.140ljubisha,
-> #138, mislav> Programi LACE_on/off ne rade ništa. Uvedem čak i tešku artiljeriju
Da, pa šta? Jel tebi radi overscan? Jel ti se poveća ekran? Šta se
događa? Meni sam softver + stari hardver, lepo radi sem što nemam one
nove opcije.
> 1. Da li je neko pravio dotičnu elektroniku za LaceScan? Ako jeste
>da li mu rade LACE_on/off programi? Da znam ko je krivac kod mene.
Guerino. :(( Ajde, će ga pitam kolko sutra.
razno.141mislav,
-> #139, zeus> za pitanje pod 1.
> fala bogu da rade :)
Eh, drago mi je što kod tebe rade, ali to znači da je meni riknula
ACIA. :( Ipak, hvala Bogu što je samo pin 5, budući da tastatura
još radi... (kuc, kuc, kuc)
razno.142mislav,
-> #140, ljubisha> Da, pa šta? Jel tebi radi overscan? Jel ti se poveća ekran? Šta se
> događa? Meni sam softver + stari hardver, lepo radi sem što nemam
> one nove opcije.
Pa zbog tih novih opcija i radim sve ovo. Inače mi i stari sofver (i
hardver) bio dobar.
razno.143ljubisha,
-> #142, mislav>Pa zbog tih novih opcija i radim sve ovo. Inače mi i stari sofver (i
>hardver) bio dobar.
Dobar ali ne dovoljno. Ipak brljavi baš kod stvari koje meni trebaju.
Arabeska i GemView-er.
Nego ajde ti probaj ovako. Startuj autolace i sa deska startuj OFF
program. I trebalo bi da ti prebaci rezoluciju na normalnu atarijevu
bez ikakvih brljotina. Sad sam saznao pa idem i ja da probam sa ovim
mojim hardverom.
razno.144ljubisha,
-> #143, ljubisha> Nego ajde ti probaj ovako. Startuj autolace i sa deska startuj OFF
> program. I trebalo bi da ti prebaci rezoluciju na normalnu atarijevu
Probao sam. Radi!! Ajde sad ti obaveštavaj kakve su mu još predno-
sti.
razno.145mislav,
-> #144, ljubisha> Probao sam. Radi!! Ajde sad ti obaveštavaj kakve su mu još prednosti
Probao i ja. Ne radi!! :( Zato sam ostavio uključivanje preko Sound
čipa, da bar mogu da ga uključujem iz boot-menadžera.
razno.146ljubisha,
Samo da se pohvalim da sam najzad uspeo da potrošim pare na hard i
kad sam već tu da nešto konstatujem pa Boga mi i pitam. .))
Onaj novi TwoInOne je strava. Ali za one sa TOSom čiji je prefiks
2 i više. A i za one koji koriste Gemini. :)) Naravno. Elem, stvar je
u tome da kad se odvuče fajl na njega on proveri šta je to. Ako je ZIP
(ili ako je nešto što on prepoznaje kao upisan arhiver) on odmah prelazi
da ga raspakuje na zadati drajv. A ako nije zapakovan on ga pakuje sa
imenom fajla. Ako se odvuče više fajlova on ih pakuje kao ARCHIVxx a
ako je ceo drajv pakuje sa oznakom drajva. Jeste da je malo sporiji ali
je zato komforan.
A sad pitanje. Naravno!!!, startovao sam Gemini ali iako su ikone
ne desku sa svojim imenom neće da mi da njihovu masku. Moram da odem
u Edit i posle OK sve je OK. :)) Jel ima neko predstavu u čemu je pro-
blem (stari Gemini)????
razno.147cironimo,
Pozdrav svim AtariSTima od Cironima.
razno.148ljubisha,
-> #147, cironimo> Pozdrav svim AtariSTima od Cironima.
Ajd kad kažeš. Pozdrav i tebi. :)
razno.149bojs,
-> #147, cironimo Pozdrav novom Ataristi na Sezamu od moderatora :). Nadam se da ćeš uživati
ovde :).
razno.150astojkovic,
-> #147, cironimoenjoy.
sale
razno.151vmisev,
-> #147, cironimodobro ni došo :)
razno.152cironimo,
Hvala lepo. Ako ima mesta u raznim grupama tuj sam.
razno.153haevorn,
AEO 310 od 2.jula, u kome bas i nema nesto spektakularno,
(prema sadrzaju) se nalazi u NOVOSTIMA
razno.154stefan,
-> #153, haevorn>AEO 310 od 2.jula, u kome bas i nema nesto spektakularno,
>(prema sadrzaju) se nalazi u NOVOSTIMA
Hmmm, ima bar jedna zanimljiva najava (doduše trebalo se probiti do kraja
:) Dakle, evo o čemu se radi:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
//// Compo Announces SpeedoGDOS 5.0
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
SpeedoGDOS version 5.0 is the product of a close collaboration between
Atari Corporation and COMPO Software Corp. The result is an essential
tool that will simply revolutionize the way you use your computer, and
the materials you create.
SpeedoGDOS 5.0 supports Bitstream Speedo, PostScript Type 1, and
TrueType fonts. Simultaneously, transparently.
Bitstream Speedo is a scalable font format that has become the
standard on Atari computers. PostScript Type 1 and TrueType are the
standard formats on other computer systems. All three formats support
scaling fonts to any size, with font hinting and kerning for the best
possible display and print quality.
With tens of thousands of PostScript Type 1 and TrueType fonts
available, a nearly limitless variety - and quantity - of high quality
fonts is now available to you. Virtually any type design, style, or
character set is easily obtainable. Foreign language fonts, symbol and
notation fonts, exotic styles...
SpeedoGDOS 5.0 also reaches new heights in cross-platform
compatibility - with the same font formats used on Ataris, PCs, Macs,
and other computer systems, transferring data between computers is
easier than ever before.
SpeedoGDOS 5.0 includes printer drivers for most popular printers, and
an assortment of brand new drivers, including color drivers for color
printers, and drivers for LaserJet 4 and compatible printers at 300
and 600 dpi.
SpeedoGDOS 5.0 includes a new manual and is available in two versions.
They vary only in the number of typefaces included.
SpeedoGDOS 5.0 (Complete) includes twenty two Bitstream typefaces and
is available for $79.95. It can be purchased from any Atari computer
dealer or direct from COMPO Software.
The SpeedoGDOS 5.0 Upgrade includes eight Bitstream typefaces and is
available to users of SpeedoGDOS 4.x for $50.00.
//// Upgrading to SpeedoGDOS 5.0
Users of SpeedoGDOS 4.x may purchase the SpeedoGDOS 5.0 upgrade from
COMPO Software. Proof of SpeedoGDOS 4.x ownership is required.
Please forward, with your order, one of the following:
1) One of your SpeedoGDOS master disks, or a photocopy of a master
disk.
2) The cover page from your SpeedoGDOS manual, or a photocopy of the
cover page.
Pages or photocopies may be faxed to COMPO Software if you wish to
order SpeedoGDOS 5.0 by telephone, fax, or email.
If you send an original SpeedoGDOS 4.x master disk, it will be
returned with your order.
Please include $3.00 for shipping. California residents please add
8.25% sales tax.
COMPO Software Corp.
104 Esplanade Avenue Suite 121
Pacifica California 94044 USA
Tel: 415-355-0862
Fax: 415-355-0869
GEnie: COMPO
Speedo is a trademark of Bitstream, Inc. PostScript is a trademark of
Adobe Systems Incorporated. SpeedoGDOS is a trademark of Atari
Corporation. LaserJet is a trademark of Hewlett-Packard Company.
razno.155madamov,
-> #154, stefan
> SpeedoGDOS 5.0 supports Bitstream Speedo, PostScript Type 1, and
> TrueType fonts. Simultaneously, transparently.
Konačno, prava stvar. Naravno, ako radi kako treba. B)
razno.156sfilip,
Ima li nesto slicno SOR-u za atari?
razno.157ljubisha,
-> #156, sfilip>Ima li nesto slicno SOR-u za atari?
Ima. Donesi disketu. :)
razno.158zeus,
And now something ...
OS buducnosti OMEN !!!
___________________________________________________________________
/ What Is OMEn? \
| |
| |
| The Open Multitasking Environment (OMEn) is an open architecture, |
| true preemptive multitasking operating system based on the 680x0 |
| processor family. It is also a graphical componentware environment|
| where the user has free access to all commands and features, while|
| running multiple OMEn application programs simultaneously. A |
| SINGLE VERSION of an OMEn application program or I/O protocol |
| manager will run on ALL COMPUTERS. |
| |
| OMEn is a modular system in which I/O function files are created |
| and configured without reference to the system core. It can be |
| interfaced by any developer to any type of hardware and to any |
| type of software protocol, existing or new: printers, disk drives |
| and file systems, networks, input devices, displays, industrial |
| controls, MIDI, multi-media and so on. |
| |
| OMEn will run on 680x0 based computers (Mac, Atari, Amiga, [OEM?])|
| including older low end models; PC via a 680x0 card; and new |
| machines such as Power PC, Alpha IPX and Pentium by 680x0 |
| emulation and other techniques. Implementation progress for |
| individual machines is detailed in issues of the OMEn Herald. |
| |
| OMEn interface operation is nearer to UNIX X-Windows than to any |
| other interface, but OMEn's size is a fraction of UNIX, and the |
| generic object oriented drag-&-drop interface is unique. |
\___________________________________________________________________/
... vise informacija u fajlu:
omeninfo.lzhrazno.159vmisev,
Pazi vamo!
Potrebni su mi Signum i GDOS *.FNT fontovi, proporcionalni, u veličina-
ma od 10, 12, 14, 16, 18 i 24 tačke. Signum fontovi mi trebaju u svim veli-
činama. Ćirilice imaju prednost :) (al' da liče na nešto, znači Helvetica,
Times i sl).
Ko ima, a 'oće da mi pomogne i to mi da, nek mi bači mail da se dogovo-
rimo i da mu detaljno objasnim šta mi tačno treba.
Hvala u napred :)
Vladimir
P.S. Ovo mi treba poprilično hitno, pa bi bilo lepo da sa što pre odazovete
u što većem broju :)
razno.160haevorn,
U NOVOSTIMA novi AEO (311, od 29.jula).
Manji nego ikad!
razno.161stefan,
-> #160, haevorn> U NOVOSTIMA novi AEO (311, od 29.jula).
>
> Manji nego ikad!
U pitanje je u stvari specijalno izdanje posvećeno pojavi Jaguara na
nekom sajmu. Koga ne zanimaju sve one perverzije (al' stvarno
perverzije-povežeš se Jaguarima preko telefonske linije i istovremeno
možeš da pričaš sa saigračem ;) neka ga ni ne skida.
razno.162stefan,
-> #159, vmisev> Potrebni su mi Signum i GDOS *.FNT fontovi, proporcionalni, u
> veličinama od 10, 12, 14, 16, 18 i 24 tačke. Signum fontovi mi trebaju u
Što se tiče proporcionalnih gdos fontova mislim da ćeš njih jaaako teško
da nađeš.
razno.163vmisev,
-> #162, stefan>> Potrebni su mi Signum i GDOS *.FNT fontovi, proporcionalni, u veličinama
>> od 10, 12, 14, 16, 18 i 24 tačke. Signum fontovi mi trebaju u svim veli-
>> činama.
> Što se tiče proporcionalnih gdos fontova mislim da ćeš njih jaaako teško
> da nađeš.
Hm, imam dva komata, dobio sam ih uz SciGraph. Mislio sam da možda neko
ima još nešto, al' nema veze, snašao sam se :) Doduše, samo za latinice, ći-
rilice mi i dalje fale, pa ko ima... :)
Vladimir
razno.164markiz,
Evo vam katalog Kanelisa, (Atari radnja u Solunu). Nisam uspeo da prevedem
pa ako nekome pođe za rukom neka bači ovde prevedeno. Još i to da za 100 DEM
dobijete nešto manje od 15 000 drahmi, i to da grci odbijaju poreze (kao
i u svim ostalim zemljama) koji iznose 18 %.
katalog.lzhrazno.165vmisev,
-> #164, markiz> Evo vam katalog Kanelisa
Lepo je to, al' koj je ono raspored??? Pretpostavljam da mi treba neki
grčki font? Po kom rasporedu?
Vladimir
razno.166vmisev,
Je l' pročito neko ovde ono oko onog čuda zvanog OMEn? Meni zanimljivo
zvuči. Zanima me da li to ima neko ovdi, da l' ga je video, kako radi&izgle-
da, kakvi su utisci...?
Vladimir
razno.167markiz,
-> #156, sfilip> Lepo je to, al' koj je ono raspored??? Pretpostavljam da mi treba neki
> grčki font? Po kom rasporedu?
A tako znači ..... Mora da je bilo skrivenih fajlova, kod mene je sve zajedno
sa fontom i lepo radi. E sad kad sam već tu, ajd ako neko ima neke lepe GDOS
fontove da mi bači na mail (to je par kilobajta) da ne čuče ovde bezveze....
Pokušavam da nađem i one za printer kao ATSS12EP.FNT al nema ih nigde ....
Takođe neće svaki da radi sa NVDI-jem kad ga postavim kao ekranski (ne
pominjite MONACO on radi). I ako već bacite na mail kažite koji su i kakvi, jer
još juče sam morao to sam da otkrijem za oko 50 fontova i ustanovio da vrede
jedva njih 10. I još nešto .... zašto nema u dir-u YU GDOS fontova ili tako
nešto....
markiz !!!
razno.168sfilip,
-> #167, markizmislim da ti se tu potkrala jedna greska, nije to bilo moje pitanje
;)))))
razno.169vmisev,
-> #167, markiz >> Lepo je to, al' koj je ono raspored??? Pretpostavljam da mi treba neki
>> grčki font? Po kom rasporedu?
> A tako znači .... Mora da je bilo skrivenih fajlova, kod mene je sve za-
> jedno sa fontom i lepo radi.
I radi :) Problem je u tome što oće da radi samo sa "golom" mašinom,
znači ništa NVDI, Harlekin i sl. rezidentne stvarčice zbog kojih se makina
butuje po pola sata ;)
Vladimir
razno.171ljubisha,
Najkompletnije do sada!!
Cela serija MONACO fontova sa YU znacima.
P.S. Za sve je kriv Gemini i Stefan. A Stefan je odgovoran i za velika
i mala slova (naravno, ne baš sva, jelte :)) u MONACO09 fontu.
monaco.ziprazno.172ljubisha,
Trebali mi svi legalni GEM fontovi (Rufus, Gemini...) ali da su
originalni (ništa YU slova i bile kakve druge prepravke). Jel može
neko da pomogne?
Sad kad sam već uzeo da prepravljam fontove, hteo bih (pošto je
Stefan lenj :)) da napravim terminal font. A naravno, i nešto pri-
kladno za obožavani Gemini. Sad kad imam hard Gemini mi je standardna
konfiguracija pa da sredim već jednom.
P.S. Nego, kad već pomenuh Gemini. Jel ima neko da zna kako da sa
deska startujem raspakivanje ZIP-a kad kliknem na fajl. Naravno, on
mi uvek ponudi da ga pročita. :(( Upisao sam za StZIP da radi sa
ZIP fajlovima ali to izgleda ovde nije dovoljno. Sve lepo radi u
konzoli ali to nije to. Mislav!?!? Help!!!
razno.173markiz,
-> #172, ljubisha> Trebali mi svi legalni GEM fontovi (Rufus, Gemini...) ali da su
> originalni (ništa YU slova i bile kakve druge prepravke). Jel može
To je bila i moja ideja samo sam ja još hteo i fontove za printer pa bi imao i
tamo YU i tako dalje.... Ima fontova (poslao vmisev) dobiješ ih i ti :)))))))
razno.174stefan,
-> #172, ljubisha> Trebali mi svi legalni GEM fontovi (Rufus, Gemini...) ali da su
> originalni (ništa YU slova i bile kakve druge prepravke). Jel može
> neko da pomogne?
Uzmi npr. Rufus odavde, u njemu ćeš naći i neke terminal fontove.
> Sad kad sam već uzeo da prepravljam fontove, hteo bih (pošto je
> Stefan lenj :)) da napravim terminal font. A naravno, i nešto pri-
Prvo ispravi one piz*arije koje si napravio sa onim Monaco fontovima ;)
ps. a šta će ti terminal font, kad koristiš overscan?
razno.175ljubisha,
-> #174, stefan> Prvo ispravi one piz*arije koje si napravio sa onim Monaco fontovima ;)
:>>> Jedina, što ti kažeš piz*arija, je da sam ubacio podvučeno
malo i veliko slovo "i". Ostalo nisam dirao (samo malo šminke ponegde).
A ako ti smeta obriši. ;>
Nego, napravio sam i taj terminal font i vrlo sam zadovoljan. :))
Morao sam da se odlučim za neko srednje rešenje a naravno to je 9*6.
Stane par redova manje na ekran ali, Bože moj... Al što lepo izgledaju
u Geminiju... :))
I opet pitanje. Kako da zeznem STeno da mi učita moj font? STalker
lepo izgleda ali šta mi sve to vredi kad STeno koristi MONACO font. :((
> ps. a šta će ti terminal font, kad koristiš overscan?
Problem je u tome što RISKY brljavi pod overscanom pa sam prinuđen
da (obično) zovem iz ST visoke. :(( Eto zato. A i šta fali da ih imam?
terminal.ziprazno.176mislav,
-> #172, ljubisha> Jel ima neko da zna kako da sa deska startujem raspakivanje ZIP-a
> kad kliknem na fajl. Naravno, on mi uvek ponudi da ga pročita...
Moram prvo da se izvinim. Noćas si mi uleteo između dva fajl-transfera
sa porukom "jel znaš odgovor na ono pitanje..." a ja pojma nemam o kom
pitanju je reč - prethodnih nekoliko dana sam samo skidao pad, a nisam
stizao da ga pročitam. I tako sam se brže-bolje izlogovao da pročitam
pitanje... :) Znači, nisam te ignorisao što te mrzim, već sam ostao
bez teksta... :)
A sad evo i odgovora. Napravi UNZIP.MUP i u njega upiši recimo:
e:\archvers\zip.ttp -xrp $1
Naravno, path prilagodi svojoj situaciji. Zatim taj MUP prijavi pod
Aplication.. (Anwendungen..) za ZIP fajlove. Trebalo bi da radi i sa
PRG verzijom ZIP-a.
razno.177stefan,
-> #175, ljubisha> :>>> Jedina, što ti kažeš piz*arija, je da sam ubacio podvučeno
> malo i veliko slovo "i". Ostalo nisam dirao (samo malo šminke
Zatim recimo brojevi fontova? ;)
> I opet pitanje. Kako da zeznem STeno da mi učita moj font? STalker
> lepo izgleda ali šta mi sve to vredi kad STeno koristi MONACO font.
Ne sećam se tačno, ali koliko se meni čini u STeno-u nemaš nigde opciju
biranja gdos fonta? E pa ako nema, onda možeš da se oprostiš od tvog
terminal fonta ;)
razno.178ljubisha,
-> #176, mislav>A sad evo i odgovora. Napravi UNZIP.MUP i u njega upiši recimo:
>e:\archvers\zip.ttp -xrp $1
>Naravno, path prilagodi svojoj situaciji. Zatim taj MUP prijavi pod
>Aplication.. (Anwendungen..) za ZIP fajlove. Trebalo bi da radi i sa
>PRG verzijom ZIP-a.
MUP nemožeš da prijaviš kao Aplication. Jedino može da se napravi
MUPFEL.HST i u njega upišu razne stvari koje želiš da radi i onda kao
u DOS-u da ih skroluješ kursorima. Ili da u MUPFEL.MUP upišeš komandu
koja ti treba u funkcijski taster ali ni to kako ni ono prethodno nije
prava stvar jer moraš da pozivaš CONSOLE prozor pa tek onda ono što ti
treba. :(( Uh, idem da se još zezam sa tim.
P.S. A jel bi mogao da mi nacrtaš kako da u NEO Desku postavim ikonu
za neki fajl. Jednom si mi objašnjavao al tad nisam imao hard pa se
nisam mnogo zezao a juče uzeo ponovo da probam i naravno nisam uspeo.
:))
razno.179mapras,
Da li neko zna kako da stupim u kontakt telefonom sa Guerinom
Kodnikom (user gkod)? Koliko ja vidim, vise se ne javlja Sezamu, a i
odselio se sa stare adrese. Treba jednom mom ortaku, radi popravke
flopija. Znate li jos nekog ko se razume u opravke Atarija?
Hvala, mapras
razno.180mislav,
-> #178, ljubisha> MUP nemožeš da prijaviš kao Aplication
Nisi u pravu. MUP može da se prijavi pod Aplication kao i bilo koji
drugi izvršni fajl! Kako u starom, tako i u novom Geminiju. Jedina je
razlika (u konkretnom primeru) što nakon što ZIP.TTP otpakuje što je
imao, novi Gemini odmah zatvara prozor konzole, a kod starog se još u
konzoli izlista ono ZIPovo uputstvo i moraš da pritisneš neki taster
da bi se konzola zatvorila. Ne znam otkud ova razlika, ali tako se
kod mene ponašao prilikom "testiranja".
PS: Pa zar ja NeoDeskovac da te učim da rukuješ Geminijem. ;)
> jel bi mogao da mi nacrtaš kako da u NEO Desku postavim ikonu za
> neki fajl
Nadam se da je ovo ono što ti treba:
1. Options/Edit_Icons. Desk menja izgled, ostaju samo ikone drajvova
i ikona NeoDesk.
2. Otvori ikonu NeoDesk. Otvara se prozor sa ikonama.
3a. Bilo koju ikonu "uhvati" mišem i povuci na prazan prostor prozora.
Napravio si duplikat te ikone. Sada sa dvoklikom na ikonu (odnosno
duplikat) startuješ editor.
3b. File/Create_Icon. Dobio si ikonu u obliku upitnika koju dalje
edituješ.
3c. Na diskovima (zato imaš ikone drajvova) nađi NIC ili RSC fajl
(samo njih i prikazuje) za koga sumnjaš da ima lepe ikone. Otvori
ga. Iz RSCa se prikazuju samo ikone. "Prevuci" ikonu u prozor sa
NeoDeskovim ikonama. Ako je odvučeš na prazan prostor u prozoru
onda se kreira nova ikona, a ako je odvučeš na neku ikonu onda se
kopira u tu ikonu.
4. Za koji će fajl ikona važiti određuješ imenom ikone: ???VIEW.PRG,
PAD*.ZIP ...
5. Kada završiš traži Quit. Program te pita šta da uradi sa tvojim
izmenama...
Broj ikona je ograničen na sto dvadeset i nešto (ako se dobro sećam).
razno.181ljubisha,
-> #180, mislav>Nisi u pravu. MUP može da se prijavi pod Aplication kao i bilo koji
>drugi izvršni fajl! Kako u starom, tako i u novom Geminiju. Jedina je
Da sam ja ne bih vikao NISI U PRAVU jel možeš ti meni da pošalješ
tvoj Gemini.inf u kome je to upisano. Sad sam izašao iz Tempusa i
ostavio ikonu Mupfel.mup na desk, selektovao je, otišao u Instal App-
lication i... ništa. Jedino da ga upišem ručno pa da vidim da li će
da radi.
>Nadam se da je ovo ono što ti treba:
I ja se nadam da jeste. Hvala, idem da probam. Ali samo da još je-
dnom probam... čisto sumnjam da ću da se odlučim da ga uopšte instali-
ram na hard jer Gemini je bolji. :))
razno.182mislav,
-> #181, ljubisha>> MUP može da se prijavi pod Aplication
> jel možeš ti meni da pošalješ tvoj Gemini.inf u kome je to upisano
Naravno, ali mislim da nema potrebe ceo INF. Evo ga ključno parče:
#A@5@E:\INTRFACE\@INTRFACE.PRG@*.RSC@PROGRAMS
#A@1@C:\@CHMELEON.ACC@*.ACX@TOOLS
#A@0@C:\GEMINI\BIN\@UNZIP.MUP@*.ZIP@TOOLS
^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ono TOOLS na kraju je ime mog C: diska. Ove linije što počinju sa #A
stoje između #R i #F linija. A da možda tebi ne fali u MUPFEL.MUP-u:
setenv SUFFIX "prg,app,tos,ttp,mup,acc"
^^^
Ovo je sve za stari Gemini!
razno.183ljubisha,
-> #182, mislav> setenv SUFFIX "prg,app,tos,ttp,mup,acc"
Aha, falilo mi je ovo. Al opet, bio mi je juče Vladimir (vmisev)
i probao je da nešto napravi al jedino što je uspeo je da radi kadi
se odvuče ikona zip-a na taj mup da ga raspakuje. Kada kliknem na
zip opet mi daje show... :(( (a i rečenicu sam sklepao :)))
Nego, tek sad vidim da to po tome nije ni malo banalan problem.
Ispada, da ako hoću da vidim gif kada kliknem na njega, opet moram
da pravim neki mup koji će to da radi. Jel tako? I naravno, sad sam
probao da starujem watch_it na taj način i opet nisam uspeo.
GDE GREŠIM?!?!?
Ajde, idem da probam ovo što si mi sad rekao.
P.S. Probao bih ovo i sad dok sam na vezi ali ima jedan problem.
Startovao sam Stalker preko Kameleona (a inače sam u geminiju) i
nijedan program neće da se startuje iz Geminija (prijavljuje da nije
pronašao program na toj i toj putanji???) Vidi vraga...
razno.184ljubisha,
-> #183, ljubisha> GDE GREŠIM?!?!?
Par trenutaka kasnije, otkrovenje!!! Pa na pamet mi nije palo da
treba da se otkuca *.ekstenzija. E, blago meni, sad radi. Hvala na
odgovoru mislavu. Još samo da sredim novi Gemini da startuje programe
kao overlay... :))
razno.186ljubisha,
I malo, po malo, proradilo je startovanje programa kao overlay u
novom Gemini-ju. Treba odrediti putanju za temporari fajl prilikom
startovanja Runner-a. Jeste da on ništa ne upisuje (stari da) al nema
veze... važno da radi.
P.S. E, da, uspeo sam i posle onih silnih objašnjenja da kreiram RSC u
NEO Desk-u. Al to ružno i komplikovano izgleda... :)))
razno.187vmisev,
Eve vi tridesetak fontova u GDOS formatu. Fontovi su skinuti sa Mac-a,
pa će nekom možda da trebaju.
Vladimir
P.S. Ako ljubisha opet popi*zdi pa pobriše svoje fontove, da ima čovek odak-
le da skine :)
font_mac.ziprazno.188ljubisha,
-> #187, vmisev>P.S. Ako ljubisha opet popi*zdi pa pobriše svoje fontove, da ima čovek odak-
> le da skine :)
Moliću lepo, da Vas ispravim. Ja sam popi*zdeo zbog drugih stvari
(npr.zato što je Stefan lenj da napravi a nije lenj da kritikuje) a fo-
ntove nikada nisam izgubio. He, barem njih nisam. Namerno sam ih bacio.
:)))
razno.189stefan,
-> #188, ljubisha> (npr.zato što je Stefan lenj da napravi a nije lenj da kritikuje) a
Naravno, ja sam intelektualac a ti si worker ;))
razno.192ljubisha,
-> #191, sammy
Pa dobro Vlado. Ajde što si par puta poslao iste poruke ali kako
si uspeo da pošalješ i fajlove uz njih? :))
> ST ZIP V2.6 IMA OGRANIžENJE NA 200 FAJLA
Naravno. Ovo sam iskusio na svojoj koži kada sam od Daronea uzeo
ikone za pendžere. Mega i nešto arhiva i u njoj 4xx fajlova. Brrr. :))
I zato sve više razmišljam da sa harda bacim StZIP i LZH i koristim
TwoInOne jer em je kraći a ipak mnogo dobar. Radi radnju bez problema.
I plus svega, ako klikneš na ZIP a držiš Shift odmah ide na raspakiva-
nje (ako si definisao u programu) na disk koji si odredio ranije. Ide-
alno. Preporučujem.
razno.193ljubisha,
-> #190, sammy>Neko je proletos tražio SHELL za GFA basic koji može da kompiluje i
>linkuje u proizvoljnom direktorijumu
E pa hvala ali neće da radi. Na linkovanju prijavi error -33 i kaže
da nema fajla. Ajde sad... Šta je problem?
razno.194ljubisha,
Dva nova i dva stara terena za Risky ali bez grešaka (pogrešno spojeni
tereni).
P.S. Zorane, meni radi moj teren sa tri i više igrača.
risky.ziprazno.195eburanj,
Šta je moja E-Mail adresa za neki drugi BBS uključen u Internet? (usename:
eburanj)
Aki
razno.196dejanr,
-> #195, eburanj>> Šta je moja E-Mail adresa za neki drugi BBS uključen u Internet? (usename:
>> eburanj)
Ako misliš na sisteme u Beointernetu, tvoja adresa je eburanj@sezam.co.yu
razno.197eburanj,
-> #196, dejanr>> Ako misliš na Beointernetu...
Da, tako sam mislio. Hvala.
Aki
razno.198marko.n,
HITNO MI TREBA ATARI 520 ST, BEZ DISKA I MONITORA !!!
POTPUNO POKVAREN !!!
razno.199ljubisha,
Bio bih zahvalan ako mi neko kaže tel astojkovic-a. Izgleda da mu je
istekla pretplata a čovek mi treba pod hitno.
razno.200ljubisha,
Jel ima možda neko konfiguracioni program za MIDI Kernal Network?
razno.201radosav,
Znam da oglasima ovde nije mesto, ali za ovaj oglas možda i jeste.
Pa kaže:
DAJE SE NA ZNANJE
Hitno potreban jedan Atari ST MEGA4 sa monitorom SM124 ili sličnim i
hard diskom od najmanje 60 megabajta.
Sve ponude mogu da idu u mail ali to nije pametno jer mašinu ne kupujem
ja već moj poznanik čiji je telefon: 013-25-53 koji drži privatnu firmu
pod imenom "Deto". Dakle najbolje je da se obratite njemu direktno. Šefov
nadimak je "Ridža", ali ako imate sreće na telefon se može javiti neka
od lepih devojaka koje rade za njega ;).
Puno sreće!
razno.202eburanj,
Zdravo!
Nabavio sam julski/avgustovski i semptembarski broj (1994)
ST Compurer časopisaAko bude za▀interesovanih poslaću
sadržaje, a ako i onda bude zainteresovanih za neku temu
Š*prekucaću članak...Zato javljajte se!
Ovo kucam
onw2ăŕćG┌ŤPTĚ({Ň┤ŐÉ╝/CşW%╗ńWúkdüvöň╔ö╩é┐EBčvş'şäp.Ě×é%ŃĹÝŞGN55!┬6ŹUce)
¤;ôžÎE$UžUĚw%é-═Y
razno.203kermit,
-> #202, eburanj Ajde prevedi neki članak ako znaš nemački. Bilo bi dobrodošla pomoć za SK,
ionako imamo malo saradnika voljnih da pišu. A honorari su sada već pristojni
:))
razno.204ljubisha,
-> #203, kermit>ionako imamo malo saradnika voljnih da pišu. A honorari su sada već pristojni
Sećam se jednog koji je pokušao i odustao posle bezočnog kasapljenja
teksta o vrlo, vrlo aktuelnom programu u to vreme. :>>
razno.205kermit,
-> #204, ljubisha ;)))))
Neće više. BTW treba pisati o nečemu što zanima široke mase a ne par ljudi
;))
razno.206stefan,
-> #204, ljubisha> Sećam se jednog koji je pokušao i odustao posle bezočnog
> kasapljenja teksta o vrlo, vrlo aktuelnom programu u to vreme. :>>
;) Ja sam bolje prošao. Odmah su mi rekli da hoću da pišem o glupostima ;)
razno.208ljubisha,
-> #62, eburanj> Nisi rekao koji modem imas (koje brzine). Ako imas vise brzi od
>2400, onda sistem (koji je na 2400 Bauda) ti salje na 2400 (download)
>a ti saljes na tvojoj brzini (9600 ili koji vec imas).
Ovaj put nije problem u setovanju jer Vlada ima 2400 modem. Slao mi
je par programa i mogu ti reći da je cps bio oko 140 a kada sam ja njemu
slao jedva ispod toga. Jeste da GSZ pri slanju počne da ispisuje neke
enormne brzine ali pošto se to sredi za par sekundi (zbog loše veze) cps
je stvaran. I manji, a sve u istom pozivu.