razno.209haevorn,
Kako da naterm Falcona da radi u Overscanu?
On ima neki boot-config gde mu se uključuje i
overscan i stvarno se "diže" u overscanu, ali čim
se podigne pređe na normalan mod.
razno.210haevorn,
Može li se nekako povećati rezolucija TrueColora tako
da odgovara rezoluciji TV-a, softverski, naravno?zs
razno.211ljubisha,
-> #209, haevorn>Kako da naterm Falcona da radi u Overscanu?
>On ima neki boot-config gde mu se uključuje i
>overscan i stvarno se "diže" u overscanu, ali čim
>se podigne pređe na normalan mod.
Ako nisi siguran šta radiš onda bolje i nemoj. Seti se šta se Duletu
desilo kada se zezao sa podešavanjem frekvencije u boot-configu. :)) Zo-
vi ti lepo Duleta jer znaš da ja prodao modem i gde mu se komp nalazi.
razno.212eburanj,
<> Ajde prevedi neki članak ako znaš nemački.
Nemački učim tek 2 godine, pa ga slabo razumem. Ako nekog zanima neki
tekst mogao bih samo ukratko da (ono što shvatam) da napišem i stavim
ovde u ATARi konferenciju...
<> Bilo bi dobrodošla pomoć za SK, ionako imamo malo saradnika
voljnih
<> da pišu. A honorari su sada već pristojni :))
Ako nekome treba mogao bih (možda) da napišem nešto, ali tema bi bila
iz programiranja (asembler, GFA) i odnosila bi se samo za ST.Recimo:
nešto kao opis par efekata za introe,demoe (pišem demo za ST - ako
nekog zanima biće mesta za goste)....... razne deformacije slike
u realnom vremenu (talasanja, savijanja, "okretanje slike oko imagi-
narne cevi"...), pa do morfinga, razbijanja bordera (fullscreen na
ST-u), hardverskog skrola na običnom ST-u (nešto kao SYNC7 koji je
DUSAN ovde ostavio), talasanje pozadine (nalik na ono iz raznih
demoa - JUST BUGGIN HIDDEN SCREEN...), ali sa zanemarljivim
korišćenjem procesorskog vremena), žičana 3D grafika u realnom
vremenu, skrol tekstovi (u raznim oblicima, brzi, spori...), kako
dobiti 512 ili 4096 boja odjednom na ST-u.
To sve pre svega zavisi od interesovanja, i od moje škole
IF (broj_zainteresovanih > par_osoba) AND (ocene_dobre) THEN
napisaću ELSE neću_napisati
Ako ovo ne bude u SK-u, naćiće se u jednom PD časopisu na disketi i
na SEZAM-u (sve besplatno,amaterski).
MKosanović
razno.213eburanj,
Evo i obećanog sadržaja (ovo će svako razumeti):
============================
ST COMPUTER, September 94
============================
INHALT
*** SOFTWARE ***
Data Dat
- DAT-Streamer
Fdrum-Drumcomputer
- I've got rhythm
Jaguar spiele
- Evolution Dino Dudes
Pixelakrobaten
- 10 Rastergrafikprogramme in der Übersicht
Relax
- Aktuelle Spiele
SE-FAKT!
- Die norddeutsche Art der Rechnungsstellung
TrakCom
- Der digitale DJ
*** HARDWARE ***
Apple Power CD
- Zum Reinbei×en
SyQuest-270MB-Wechselplattenlaufwerk
- Steigerung
V.Fast Class-Modems im Vergleich
- Die vier Musketiere
*** GRUNDLADEN ***
ATARIUM
- Neues von MiNT,MetaDOS,Gemini,NVDI und Speedo
Pascal:
Grundladen des Morphens
Harddiskrecording mit Unwirklichkeit
Quicktips
Textrahmen fÜr Speedos rotiervare Zeichensätze
- Von Zeichen, Winkeln und Rahmen
TT Koprozessor beschleunigt
- Auf die Sprünge geholfen
*** DTP-PRAXIS ***
DTP News
Paint
- Das EBV-Modul für den Calamus
Report: Notizen aus der Provinz
- Der Höber-Verlag: ATARI-DTP von Anfang an,
*** PUBLIC DOMAIN ***
Eclipses
- Sonne,Mond und Sterne
ELSE
- Steuererklärungen leicht gemacht
Neue PD-Disketten
Vorsicht Kurve
- Funktionsplot
*** AKTUELLES ***
Demodisks
Falcon-Szene
- No Kangeroos in Austria
- Zu Besucht bei der LAZER-Crew
Immer up to date
Leserbriefe
News
News von der Consumer Show (CES) 24. Juni 1994
(JAGUAR...)
Sheibchenweise
- Aktuelle CD ROMs
Sonderdisks
Sylvies Tratschecke
Vorschau
*** RUBRIKEN ***
Belichterrubrik
Editorial
Einkaufsführer
Impressum
Inserenten
Kleinanzeigen
Rockus
MKosanović
razno.214zockey,
-> #210, haevorn
Ja sam uspeo da u True Coloru izvucem maksimalno 480x480 na nesto vise
od 50 Hz i to sa programom BLOWUP koji sa kojim postizem i 800x600 u svim
ostalim color modovima ( 2,4,16 i 256 boja ). Inace ga stalno koristim sa
svim programima, funkcionise i sa NVDI-jem, a jedini proglem za sada je u
opciji view ascii file sa desktopa. E, sada... Vrlo je vazno sa kojim
monitorom eksperimentises jer se moze desiti da ti monitor BLOWUP. Zbog
toga je najbolje koristiti multisync mada ja imam Philipsa -a SVGA koji moze
da izdrzi 50 Hz do 100 Hz vertikalno obnavljanje slike, a bez problema
sam mu slao sliku i na 30 Hz pa nije bilo BLOWUP...
>** Zockey **<
razno.215stefan,
-> #214, zockey> Ja sam uspeo da u True Coloru izvucem maksimalno 480x480 na nesto vise
Pa u True coloru sa overscanom bi trebao da izvuče ako se ne varam 768*576?
razno.216kermit,
-> #212, eburanj Bojim se da je programiranje na Atariju malko de mode. Odavno se takve
rubrike ne nalaze u SK-u (bilo nekad kad smo imali spectrume :)) divna
vremena). Sada je fora da se opisuju i predstavljaju programi, hardver i tako
to. Ako možeš da prevedeš neki tekst bilo bi super jer ja ne znam nemački
uopšte (a bogami ni dule). Dovoljn bi bilo da naširoko prepričaš ono što si
razumeo i da mi pošalješ da pogledam.
razno.217haevorn,
-> #214, zockey// blowup
A kakve probleme imas sa citanjem teksta?
Postoji "kartica" Blowup, tj. neka dzidza-bidza koja se prikaci izmedju
monitora i flacona, kao onaj Screenblaster. Da li taj program ima veze
s tim ili radi nezavisno? Moze li True Color 400x400 na TV-u? i zasto nisi
mogao vise? Sta je sa overscanom?
Da li bi mogao da ga posaljes O:)
(ako je PD/SW, naravno O:) -- ako nije, kazi mi to u mailu O:)
razno.218haevorn,
Da li je isto Puna slika na 50Hz i dve poluslike na 100Hz i da li
ista od toga moze Falcon da podrzi. Govorim o TrueColoru i TV slici.
Umesto TC-a moze i 256 boja.
Ex, da zasto ne radi Bliter kad se ukljuci 256 boja-mod?
razno.219ljubisha,
-> #218, haevorn>Ex, da zasto ne radi Bliter kad se ukljuci 256 boja-mod?
Moderatore!! Otvaraj im temu Falcon pa da dam Resign. :))
razno.220zockey,
-> #217, haevorn> ĎA kakve probleme imas sa citanjem teksta?
Jednostavno, kada sa desktopa pokusam opciju view file ( ono double click na
file, pa onda print-view-cancel ) sistem zablokira sa dve bombe sto znaci BUS
ERROR!
>** Zockey **<<
razno.221zockey,
-> #219, ljubisha>> Moderatore!! Otvaraj im temu Falcon pa da dam Resign. :))
Pa i nije ti losa ideja...
razno.222zockey,
-> #218, haevorn>Da li je isto Puna slika na 50Hz i dve poluslike na 100Hz i da li
>ista od toga moze Falcon da podrzi. Govorim o TrueColoru i TV slici.
Ja mislim da je to isto jer barem nema nikakve razlike na ekranu, ali
verujem da se hardver drugacije ponasa.
Inace pravo da ti kazem uopste mi nije jasna ta terminologija i zbunjuje
me tako da nisam siguran da li je OVERSCAN = INTERLACE.
razno.223zockey,
-> #215, stefan
> Pa u True coloru sa overscanom bi trebao da izvuče ako se ne varam 768*576?
Mozda moze i vise od toga na nekom Multisync monitoru, ali ja imam SVGA
Philips i to je stvarno maksimum koji moze da se gleda jer svaka slika ispod
50 Hz je uzasna i podseca na Amigu. Svaka upotreba Overscana ili interlace-a
je po meni potpuno besmislena jer ocajno unistava kvalitet slike a postize se
uvecanje samo vertikalne komponente rezolucije. Sto se tice horizontale, tu
je stvar ogranicena time sto u Falconu postoje dva oscilatora i to na 25 MHz i
32 MHz koji se koriste za Videl (Video cip) Vece rezolucije se postizu samo
prikljucivanjem eksternih oscilatora ( a na srecu to je omoguceno na samom
izlaznom konektoru za monitor ) vecih od 32 MHz sto se i koristi u svim tim
ScreenBlaster-ima i sl...
razno.224stefan,
-> #222, zockey>me tako da nisam siguran da li je OVERSCAN = INTERLACE.
To nije isto. interlace je način definisanja slike (kako npr. TV) dok je
overscan proširivanje slike preko celog ekrana (bez "bordera") Tako na Falkonu
npr. oversna na TV-u urađen u VGA rezoluciji treba da da tih 768*576 tačak (ili
tu negde)
razno.225ljubisha,
Program : Nought and Crosses
Author : Andrew Kelly
End Date : 1st June 1994
Resolution : Low only
System to run: This program should run on any Atari system
( except the Falcon )
0_and_x.ziprazno.226ljubisha,
MEMWATCH.PRG The memory watch program / accessory, version 1.2.
memwatch.ziprazno.227ljubisha,
Speed-o-meter
=============
"The multitasker's speed gauge"
(C)1994 DataBasement Software
speedom.ziprazno.228ljubisha,
Splitter V2.00 Release for Atari ST User
Copyright (c)1994 Uncensored Software
splitter.ziprazno.229ljubisha,
Minesweeper - The director cut (c) 1994 Top Notch
P.S. Mnogo je slatka! :))
sweep.ziprazno.230ljubisha,
LOW RES Game... Pucanje, horizontalni skrol, lepo izgleda.
tdroid.ziprazno.231kermit,
E kad može ljubisha mogu i ja :)))
Evo jedan programčić za mrežu. Podržava LAN, MIDI i sve ostale portove
(modem 1, modem 2, RS232 1, RS232 2) i radi na SVIM atarijima. Proban je sa 2
TT-a i radi korektno. Omogućava štampanje sa "one" mašine.
evo vam ga na
p.s. program je shareware (inače ga ne bi poslao ;))
razno.232ljubisha,
-> #21, astojkovic> E kad može ljubisha mogu i ja :)))
Ama, šaljem ja, ali su programi od markiza. :)) Ja presnimio i gu-
bim vreme pregledajući šta sve ima.
Nego, sve razmišljam da pošaljem START_IT (Booter). Podseća na
X-BOOT ali je rađen sa ZEST interfejsom. Predivno izgleda ali ga još ni-
sam testirao kako treba.
razno.233kermit,
-> #232, ljubisha Ljubiša, reply na pogrešnog čoveka :)
razno.234markiz,
Kad smo već kod slanja :))) ima programa i za falkona što ja treba da testiram
kod marka pa bi bilo dobro i u dir da se metnu... jedu sve živo u diru a PD :))
razno.235bojs,
-> #219, ljubisha
>> Moderatore!! Otvaraj im temu Falcon pa da dam Resign. :))
Ideja je vredna razmatranja, da se malo posavetujem sa nadležnima i eto
nove teme :)
razno.236ljubisha,
Kompletna i radna verzija FUN FACE-a. Bojs, možeš da baciš onu demo
verziju i ubaciš ovu.
razno.237ljubisha,
**************************************************************
* STart-it!!! Version 3.00 *
* The Boot Manager *
* by *
* Christian Ernst *
**************************************************************
P.S. U vezi programa imam par komentara. Parametri se konfigurišu mišem
(kao kod X-BOOT-a) i koristi ZEST interfejs. Izgleda fenomenalno i radi
i u koloru (srednja). Prima mnogo više fajlova od SuperBoot-a (200 pro-
rama i acesora plus deo za INF-ove, deo za G-DOS i 4 kolone sa ukupno
196 ostalih stvari!!). Evo šta čovek kaže u vezi toga:
" If you think that 196 presets
is not enough, I'll sell my computer, shave my hair and go to Tibet to
live the rest of my life as a monk..."
Ima samo jedan problem (a možda sam opet ja negde pogrešio?): nisam
uspeo da starujem Gemini sa njim. Neće da startuje program kao aplikaci-
ju. :(( Ni uz HeadStart ni uz StartGEM.
I možda još jedan mali problem... Dugačak je preko 200Kb!!!
razno.238haevorn,
Ajde jos malo o Falconu:
Zasto, dovraga, ne mogu da podignem rezoluciju na
vecu odo njegove normalne. Sta god da pokusam, mo-
mitor poludi. Znam, reci cete da je to zbog loseg
((S)VGA) monitora, ali mi onda objasnite kako taj
isti monitor na PC-u bez problema vozi na 1024x768
u 256 boja? :((((
razno.239ljubisha,
-> #238, haevorn>Zasto, dovraga, ne mogu da podignem rezoluciju na
Jel tebi treba Duletov telefon? Ko to ovde sem njega zna?
razno.240ljubisha,
>16mhz lzh 4873* Kako da ubrzate vaš ST
Šta je ovo? Imam šemu al nemački mi je očajan.
>mine_col zip 22684* Color verzija igre Mine Sweeper (eburanj)
Igrica nije loša al ona što sam poslao je bolja. Suviše su mala po-
lja a veliki brojevi tako da je mala preglednost. Da je polje veće bar
za dva piksela možda bi bilo bolje. Inače, bravo na trudu.
P.S. Ajde iskreno. Kako zamišljaš da se neko upiše u begginer listu kad
si stavio rekord 11 sekundi? :)))
razno.241haevorn,
-> #239, ljubisha// Jel tebi treba Duletov telefon?
:)) dobro, dobro, neću više...
evo samo još jedno, za kraj... :))
Zašto je u modu sa 256 boja blitter isključen i opcija je
disabled? Usporenje je znatno i blitter bi dosta pomogao...
(e sad je stvarno dosta, L da? ;)) )
razno.242zeus,
Hi,
Vidim da se ovde pita, prica i prepricava oko overscana na F030...
Pa da podsetim ako nista drugo :)
Overscan radi samo na TV ili RGB monitoru i moze se bogme izvuci cak i 7xx X
5xx u true coloru. Pa ako neko misli da moze izvuci overscan na VGA monitoru
samo neka i dalje misli :)
* ovo dalje vazi za higijenicara, pardon modertora, konferencije:*
Vidim da su ljudi vec predlagali F030 konf. evo da kazem da bi ona morala da
ima i podkonferencije, npr. Grafika, Zvuk, Demoi, itd. Hajde ljudi kazite sta
vam treba :)
Yours F030 MASTER! If You dont know how ask the MASTER! :)
If You dont know why - ask the MASTER! :)))))))
Salu na stranu, ljudi sve sto nije jasno pitajte. Pokusacu da vam pomognem.
razno.243zeus,
evo jednog THE BEST MOD PLAYERa
Naravno za F030 :)
DL NOW!!!!! or DIE!!!!
rape_me.accrazno.244zeus,
hi,
evo i THE BEST MPEG PLAVERa AROUND THE WOURLDa (only mono till you register
him) :))))
Off naravno!!! F030 Only!!!
playmp06.ziprazno.245zeus,
opet hi :)
tol`ko za sad`
Ako budete dobri :)))))))) bice jos.... (salu na stranu neznam koliko F030
korisnika interesuje slanje programa za isti)?
And Now Something ....
Sta kazete za jedan BBS za ATARI ST, Ste, TT, F030.... (da ne spominjem
Mega ST, Mega STe)...???? HQ in NIS off naravno :)
razno.246ljubisha,
===========================================================================
Atari Clipboard CPX
Version 1.0
(c) 1991 Software Development Systems
Released as Freeware
Written by Scott Sanders
===========================================================================
razno.247ljubisha,
TRASH.CPX
Uh, zaboravih koja je verzija. Ama, piše u njemu. :))
P.S. Bojs, u njemu piše i da je FW! :))
razno.248ljubisha,
SHREDR PLUS
Copyright 1990,1991
DO NOT STAMP Software
All Rights Reserved
Software Version 3.0 October 26, 1991
Documentation revised October 27, 1991
Note: Shredr Plus is distributed as shareware.
Shredr Plus is the answer to your problems. When you are absolutely,
positively sure that you want to erase a file, *permanently*, use it
to do the job. Shredr Plus will open your file and overwrite each and
every sector with garbage characters, totally jumbling the contents of
the original file. It will be virtually impossible to ever recover a
file that has been "shredded" with this program.
shredrpl.ziprazno.249eburanj,
-> #240, ljubisha
Evo da i ja napišem nešto na Sezamu...
Pošto sam ovaj vikend proveo kod kuće, pogledao sam Mine Sweeper,
koji si
ostavio na Sezamu. Problem je u tome, što je pisan u STOS-u, tako da
na
STE-ui ostalim mašinama sa novim TOS-om uopšte ne radi! Situacija je
ista sa
svim programima pisanim u STOS-u.
Inače, hvala na podršci i mišljenju. Ne verujem, da ću imati
vremena
daispravim bagove i da ga poboljšam. A rekord na 'Beginner' nivou sam
postigao najregularnijim putem, i to uopšte nije rezultat koji se ne
bi mogao
popraviti. Znam tipa koji je rešio 'Beginner' nivo za 7 sekundi!
Doduše, treba
biti brz i imati puuuuuuuuno sreće :-)))
Pozdrav, Endre Buranj
razno.250eburanj,
-> #249, eburanjUH!
Izvinite, ali poruku je moj brat pisao off-line u source modu, pa
nije jeko dobro ispalo!
Aki
razno.251zeus,
Bilo bi lepo da se ovo nade u direktorijumu... Jaguar FAQ - Sva pitanja,
odgovori ...
razno.252zeus,
Sega ulozila 90mil. $ za neka sitna prava oko Jaguara!?!?
Citaj u fajlu...
aeonews6.lzhrazno.253eburanj,
UHH!ĚHHHHHHHHH!
Neko je pominjao nešto kao š#OVERSCAN=INTERLACE, a neko je još
gore odgovorio.
Pa evo ga i moje viđenje.
INTELACE je nešto kao metod preplitanja, npr.
ako želimo da koristimo │paletu od 4096Š* ║boja na ST-u koji ima
paletu od 512 boja, onda menjamo boju posle svakog obnavljanja
ekrana, i to ´ksusednu boju (recimo $111 i $222 menjamo, pa
dobijamo sivu iiz palete od 4096 boja...Ę║
Objašnjenje i nije neko (još je sa kašnjenjem), ali kucam ga ON-LINE
Da mi telefonski račuš#nůnije ovoliki poslao bih i primer, ali sada
i programiranje više nije u modi, pa.......Ako nekog stvarno
interesuje, neka javi...
MKOSANOVIĆ
razno.254stefan,
Šta se događa, više niko ne skida one AEO magazine? Poslednji koij smo
imali je bio AEO311.
razno.255eburanj,
Šaljem igricu GO za dva igrača, koju sam još pre nekoliko meseci
napravio u GFA Basic-u. To je još samo demo verzija, ali za nekoliko
dana će i GEM verzija biti gotovo (takođe za dva igrača). Sledeći
korak - igranje protiv kompjutera - će biti malo teže uraditi, ali
probaću! Koga intersuje GFA izvorni kod, neka se javi na E-Mail.
Aki
go.lzhrazno.256haevorn,
Novi AEO u Novostima :)
razno.257stefan,
-> #253, eburanj> INTELACE je nešto kao metod preplitanja, npr.
> ako želimo da koristimo │paletu od 4096Š* ║boja na ST-u koji ima
> paletu od 512 boja, onda menjamo boju posle svakog obnavljanja
> ekrana, i to ´ksusednu boju (recimo $111 i $222 menjamo, pa
> dobijamo sivu iiz palete od 4096 boja...Ę║
Nisam siguran da li sam ja onaj za koga si rekao da je poslao još gore
objašnjenje :) Dakle, interlace nije "nešto kao" metod preplitanja to u
stvari jeste taj metod :) Sa tehničke strane gledano, to je način
iscrtavanje slike pri kome se ona crta u dva prolaza tako što se u jednom
prolazu iscrta svaka druga linija slike a u zatim u drugom se "popunjavaju
rupe" takođe crtajući svaku drugu liniju. Na taj način sliku generiše TV,
tako je generisala Amiga 500 u visokoj rezoluciji, dosta grafičkih kartica
to tako radi. Zbog tog načina iscrtavanje se i javlja ono neprijatno
treperenje. Dakle, interlace je to i samo to a to je 100% sigurno :) E
sad, da li trikovi kao što se povećanje palete zasnivaju na tome to je već
druga priča.
razno.258stefan,
Samo za ljubishu pošto znam da on ne čita one AEO magazine :)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
//// NeoDesk 4 Ships
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Gribnif Software is proud to announce the completion of the most
recent upgrade to the original desktop replacement for Atari
computers, NeoDesk 4. The wait is finally over.
NeoDesk has hundreds of features, so here are just some of the more
popular ones in the new version:
o A completely new "look and feel", including 3D windows, enhanced
dialog handling, and the ability to have multiple dialogs open at
once. All this works on any Atari computer with any ROM version.
o Multicolored icons - each icon can have up to 16 colors, and can
even appear completely different when selected.
o Icon Editor - This multiple window Icon Editor lets you edit and
modify custom icons for any file or folder. The editor can read
many popular icon formats, including ones from other platforms!
o Any Degas, Neochrome, Tiny, IMG, or BMP picture can be viewed (by
double-clicking on it) or can be used as the desktop background.
Desktop pictures can even be "tiled".
o Each directory window has its own menu bar, making it much easier
to find frequently used options.
o Each window has its own "parent directory", Show Info, and
trashcan icons.
o Items can be selected from the keyboard, including a search mode.
o File Groups - Now you can arrange commonly used programs and data
files together in the same window, even when they are physically
contained in drastically different locations! Their names can even
be changed, using up to 20 characters.
o Font Control - NeoDesk 4 gives you the power to redefine what
fonts and point sizes are used within its windows, and even for
the text underneath icons.
o Disk copy, file operations, and floppy disk formatting can all
occur "in the background", allowing you to use your computer for
other tasks at the same time.
o Search Files - Easily search your system for one or more files,
based on their name, size, date, or attributes. A file group can
even be created containing the results. This is just one example
of the powerful Filtering options which are also available for
file operations.
o Compatible with all Atari computers, in all resolutions, including
third-party graphics cards.
NeoDesk 4 is available for just $69.95 plus $4.15 S&H. Owners of
NeoDesk 3 can upgrade to the new version for $25 + $3 S&H by sending
us both original NeoDesk 3 master disks. Backorders are being filled
right now, and may take 2-3 weeks to complete.
(Shipping amounts listed apply to orders shipped within the USA only.
Please contact us for other areas.)
Gribnif Software
P.O. Box 779
Northampton, MA 01061-0779
USA
Voice: (413) 247-5620
Fax: (413) 247-5622
razno.259eburanj,
-> #253, eburanjINTERLACE jeste otprilike to (ako pritom mislite da za svaku liniju u
│toj imaginarnoj rezoluciji postoje 2 linije u pravoj rez.ekrana).
Primer koji sam naveo je samo ovaj princip primenjen na paleti. Sve
se svodi na to daţ se nešto menja na ekranu posle svakog
obnavljanja ekrana...
MK
razno.260ljubisha,
-> #258, stefan> Samo za ljubishu pošto znam da on ne čita one AEO magazine :)
Lepo, lepo... Kad ćeš da ga nabaviš?
razno.262haevorn,
Evo, ako neko zna nemački, a treba mu neki lek,
za neku bolest. (Hi res)
medi_st.lzhrazno.263radosav,
Daje se na znanje!
Oglas od pre par nedelja za MEGA ST + HD više ne važi. Glavni dobitnik je
MISLAV koji je ponudio najviše za najmanje. Ostalim učesnicima više sreće
idući put. To će biti možda vrlo skoro. U međuvremenu potrebna je druga stvar:
HITNO POTREBAN:
Laserski štampač, bilo kog tipa. Ponude u mail. Prednost imaju ponude sa
nižom cenom kao i model ATARI SLM xxx.
razno.264ljubisha,
Slušaj ovamo! Jel ima zainteresovanih za "izgradnju" jednog poštenog
StOR-a? Očekujem podjednako predloge kao i investitore. :))
razno.265madamov,
-> #264, ljubisha> Slušaj ovamo! Jel ima zainteresovanih za "izgradnju" jednog poštenog
> StOR-a? Očekujem podjednako predloge kao i investitore. :))
Ima, nisam vam saopštio novost, sad mi je Atari kod kuće, samo nemam
monitor, ali čim ga nabavim (čitaj: Guerino sredi Protin monitor B)))) možeš da
računaš na mene, doduše samo preko vikenda jer preko nedelje sam u firmi po ceo
dan. Javiću ti.
razno.266stefan,
-> #264, ljubisha> Slušaj ovamo! Jel ima zainteresovanih za "izgradnju" jednog
> poštenog StOR-a? Očekujem podjednako predloge kao i investitore. :))
Duletu trebaju pare? ;))
razno.267ljubisha,
-> #266, stefan> Duletu trebaju pare? ;))
Ko je pominjao Duleta? Puj, puj, daleko bilo. :)) Ima i drugih koji
znaju da pišu programe sem njega.
P.S. Zamisli samo ko bi istrebio sve bagove iz programa od 60-tak kiloba-
jta!?! :>>>
razno.268zeus,
yukon - kartaska igra : ST, STe, TT, F030
yukon_e.ziprazno.269ljubisha,
Jel ima neko ovde da zna način kako da se sors iz Module prebaci u
C?
I ajde bre... ko je zainteresovan sa StOR???
razno.270sfilip,
zar NIKO nema module i songove za audio sculpture??
razno.271zeus,
-> #270, sfilip ma ko to nema :)
MODuli ko pleve, smo ih ja imam oko 40MB...
S obzirom da nisam u fazonu da saljem >150Kb fajlove najbolje ti je da
pogledas konf. amiga\zvuk i skidas do besvesti :)
I kad vec pominjes Audio Sculpture - el imas STe-a ili ST-a? Ako je ST u
pitanju imam resenje za stereo output na obicnom ST-u. Kvalitet nije los.
Dalja pitanja na mail ... :)
razno.272madamov,
-> #269, ljubisha> Jel ima neko ovde da zna način kako da se sors iz Module prebaci u C?
Samo peške, tj. ručno. A što bi se prebacivao kad imaš Modulu 2 za Atarija,
ito nimalo lošu.
razno.273haevorn,
Ako volite nemački ;)))
talktome.lzhrazno.274haevorn,
Ako mi proradi upload poslaću neki programčić
koji navodno meri vreme koje ste proveli u pojedinim
programima. Naravno, meni ne radi, a bojim se da neće
ni vama. Neki top ga je UL-ovao arhiviranog, a u pratećem
doc-u se kaže da to ne valja...
rapsheet.lzhrazno.275ljubisha,
-> #274, haevorn>programima. Naravno, meni ne radi, a bojim se da neće
>ni vama. Neki top ga je UL-ovao arhiviranog, a u pratećem
>doc-u se kaže da to ne valja...
A verovatno je kratak kao i 7UP? :(( Ajde leba ti, što bi ga slao
kad nije ispravan???????
razno.276radosav,
Neko je ovde pre izvesnog vremena objavio adresu prodavnice u Budimpešti
za prodaju ATARI opreme. Pokušavao sam da je nađem ali nije mi uspelo.
Ako neko zna tu adresu molio bih ga da mi javi jer ću možda da odem tamo i
pazarim nešto. U najgorem slučaju pokupiću cene.
razno.277sfilip,
tetris u accesoru!
acctetri.ziprazno.278stefan,
-> #272, madamov> Samo peške, tj. ručno. A što bi se prebacivao kad imaš Modulu 2 za
> Atarija, ito nimalo lošu.
A jel se razumeš ti u Modulu? :)
razno.280haevorn,
Evo jos nesto...
razno.281madamov,
-> #278, stefan
> A jel se razumeš ti u Modulu? :)
Aha, šta više prvo sam radio u njoj, pa tek kasnije prešao na C. Snašao bih
se nekako. B)
razno.282ljubisha,
-> #280, haevorn>Evo jos nesto...
>-----------------------------------------------14.280 ---
>
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ blanko!!!
Ej, ljudi nemojte ovo da radite!! Treba posle da razmišljam da li sam
nešto propustio ili ne.
razno.283eburanj,
Kao što sam obećao, evo i 1.1 GEM verzije igrice GO. U stvari nije
još prava GEM igra, jer nije u prozorima i ne može se startovati kao
ACC.
Koga interesuje GFA source, nek se javi na mail.
Aki
go_1_1.lzhrazno.284ljubisha,
-> #283, eburanj> Kao što sam obećao, evo i 1.1 GEM verzije igrice GO. U stvari nije
>još prava GEM igra, jer nije u prozorima i ne može se startovati kao
>ACC.
Skinuo, raspakovao, probao... :)) (pažnja na vreme!).
Radi, ispravio si ono sa Custom.
razno.285haevorn,
-> #280, haevornUhhhhhhhh
Po tri puta sa dva različita modema, dva različita
računara, dve različite centrale, ali fajl puca, pa
puca... i to obično pred kraj, a sledeći put
kad počnema, moram sve ispočetka :((
Ajmo još jednom...
arj_992.lzhrazno.286markiz,
Ako nekog zanima SM 124, imam jedan na prodaju......
razno.287stefan,
-> #281, madamov> Aha, šta više prvo sam radio u njoj, pa tek kasnije prešao na C.
> Snašao bih se nekako. B)
Blago nama što te imamo :)
razno.288eburanj,
-> #284, ljubishaDa, i ispravio sam i statistiku (sad posle svakog move-a rasdi
update).
Jean jedini bag je ostalo, a to je da ako hoćeš da snimiš na disketu
poziciju, a disketa je wr-protect, onda javi "AES Fehler" i napušta
program. :(((
Aki
razno.289ljubisha,
Daklem, ako želite da ubacite neki vaš komentar u ZIP arhivu a bez
raspakivanja i ponovnog pakovanja ovo je prava stvar za vas. Program
je prevashodno napisan zbog onemogućene Alt+key kombinacije u shell-u.
Sva leva, desna i ostala prava na program ima autor programa Vlada
(sammy). Hvala mu.
P.S. Uputstvo za upotrebu se ne nalazi u konzervi.
razno.290haevorn,
novi AEO u NOVOSTUIMA
razno.291zockey,
INTEL INSIDE => IDIOT OUTSIDE !!!
P.S. Sta ce sad biti !
razno.292bojs,
-> #291, zockey>> INTEL INSIDE => IDIOT OUTSIDE !!!
Nemojte ljudi sve u moj bunar, imate ORKA_NAJBOLJI :))).
razno.293markiz,
N> >> INTEL INSIDE => IDIOT OUTSIDE !!!
Nije to ništa ;))) ima neka Britanska firma PrC. Baš tako PrC :)))
To je skraćenica od Portable Research Corporation (prave LapTop-e)....
razno.294ljubisha,
-> #285, haevorn>** Uz poruku 'arj_992.lzh' (183154 bytes)
Jel bre probao neko ovo? žemu služe svi oni različiti UNpakeri?
Ja sam ga probao iz TwoInOne i radi odlično. Npr.podeljenu arhivu sam
spaja i veoma je brz. Nisam još probao paker al i to ćemo naravno.
razno.295madamov,
-> #294, ljubisha
> Ja sam ga probao iz TwoInOne i radi odlično. Npr.podeljenu arhivu sam
> spaja i veoma je brz.
Onda zaslužuje da ide gde mu je mesto, tj. u direktorijum, da ga ne bih sada
jurio po porukama i skidao. B)
razno.296madamov,
Samo da vas obavestim, od prošle nedelje sam ponovo u vašem društvu, tj.
preneo sam kući Atarija. Nema više vađenja na Protu. B))
razno.297bojs,
-> #295, madamov>> Onda zaslužuje da ide gde mu je mesto, tj. u direktorijum, da ga ne bih
sada
>>jurio po porukama i skidao. B)
Mene nešto i nije oduševio, pogotovu što je arhiver beta verzija,
sačekaćemo novu verziju, pa onda u dir :)).
razno.298buncic,
PRODAJEM:
NEC 1037a 3,5" 720KB floppy disk
Ukoliko je neko zainteresovan, neka se javi na
mail i lako ćemo se dogovoriti oko cene.
razno.299ljubisha,
-> #297, bojs> Mene nešto i nije oduševio, pogotovu što je arhiver beta verzija,
>sačekaćemo novu verziju, pa onda u dir :)).
Jeste da si modulator ali ko te bre pita! :)) Program takav kakav
je, za sada je najbolji. Prtebaci u DIR pa kad stigne nova verzija za-
menićeš ih.
razno.300radosav,
Izgleda da se ja ovde javljam samo kad imam problema ili kad kupujem nešto.
Što se kupovine tiče, onaj oglas za laser više ne važi. Najbolju ponudu dao
je zeus pa je uspeo da "utrapi" robu. Za sada se ništa više ne kupuje.
Sada problemi. Prvi problem je moj i tiče se (opet) mog miša. Izgleda da su
mu "otišli" kablovi jer zna da ide samo gore, levo i desno. Dole ne ume.
Kojom mukom da ga mučim? Ako mu nema leka kako da ga zamenim a da, naravno,
prođem maksimalno jeftino?
Drugi problem se tiče onog mog drugara za koga sam dosad objavljivao oglase
za megu i laser. On se sad lepo kompletirao samo što kad je kupio Megu imao
je u njoj interni hard disk. Kako je on na DMA ne znam ali znam da sada ima
problem sa laserom koji takođe ide na DMA (SLM 804). To mu sada pravi probleme
jer mašina izgleda nezna sada kome da šalje podatke a od koga da uzima.
Kada isključi Hard laser radi lepo ali to baš i nije neko srećno rešenje.
Zna li neko šta da se radi?
P.S. Ranije je bilo reči kako je text procesor Papirys mnogo lep samo šteta
što nema kompletne drajvere za štampače. Ja sam uspeo da ih kompletiram samo
neznam dali to još nekom treba?
razno.301zockey,
Jel' ima neko nekakvo iskustvo sa prebacivanjem bilo kog Atarija u
tower kuciste ?
Usput prodaje li ko Mega tastaturu ili nesto slicno sto moze da se
prikljuci na F030...
razno.302eburanj,
-> #265, madamovJa sam razmišljao da napišem jedan STor, ali trenutno nemam mnogo
vreme. Sve bi nekako išlo lako sem editora.
Nisam mnogo vičan programiranju GEM prozora│▀]
koje bi editor trebao da ima, pa sam posle mnogo muke
odustao.c┤+öî.ż?nóKţl Dakle
ako neko napiše lepi mali GEM tekst u prozoru, ja bih uradio
ostalo...
MKOSANOVIĆ
razno.303markiz,
-> #300, radosav> Ako mu nema leka kako da ga zamenim
Lepo kupiš novog za 30 DEM ili nađi mene, imam jednog Atarijevog miša
koji služi za rezervu pa ako baš treba .........
razno.304markiz,
-> #300, radosav> Kada isključi Hard laser radi lepo ali to baš i nije neko srećno rešenje.
> Zna li neko šta da se radi?
E sad fora je u tome kako se prijavljuje laser a kako hard ...
Laser mora biti na 7 ili 5 a hard počinje od 1 pa nadalje
Drugim rečima hard je verovatno u redu samo treba postaviti
laser gde mu je mesto ....
razno.305markiz,
-> #301, zockey> Jel' ima neko nekakvo iskustvo sa prebacivanjem bilo kog Atarija u
> tower kuciste ?
> Usput prodaje li ko Mega tastaturu ili nesto slicno sto moze da se
> prikljuci na F030...
Za prebacivanje možemo voice (nije jednostavno za conf) a i oko tastature ima
problema jer ćeš morati sa zadržiš falkonovu ... mada ima rešenje ali nije
jednostavno ... ima u švabiji Free Keys sa sve adapterom, kablom i kućištem za
50 dem pa lepo prebaciš štastaturu .......
razno.306mislav,
-> #300, radosav> Drugi problem se tiče onog mog drugara za koga sam dosad objavljivao oglase
> za megu i laser. On se sad lepo kompletirao samo što kad je kupio Megu imao
> je u njoj interni hard disk. Kako je on na DMA ne znam...
On je na DMA isto kao da je prikopčan spolja na DMA konektor: Mega ima
unutra na ploči izveden još jedan DMA koji je jednostavno paralelno
vezan na onaj spoljašnji.
> ...ali znam da sada ima
> problem sa laserom koji takođe ide na DMA (SLM 804).
> Kada isključi Hard laser radi lepo ali to baš i nije neko srećno rešenje.
Kao što reče Markiz, problem je (verovatno) u istoj DMA adresi koju koriste.
Kako se šteluje adresa na laseru ne znam (ali sam siguran da MOčE) a na
hardu NE MOčEŠ da šteluješ adresu. Ona je fiksirana na 1 (ili 0, ne znam
odakle počinje da broji :)
Ukoliko se pokaže neophodno, možeš drajveru da zabraniš da "vidi" neke DMA
adrese. Ali mislim da ti ovo neće trebati, to valjda treba samo ako imaš i
SuperCharger (eksterni PC emuljator, prikopčava se na DMA). Sve to piše u
knjizi "SCSI-Tool und HuSHI", koju sam zaboravio da dam tvom drugaru kad je
bio po kompjuter. Sorry. O:) Okači mi adresu, pa ću mu poslati poštom. To
jest, ako mu nešto znači, jer je na nemačkom.
razno.307mislav,
Da li nekome treba EPROM programator za Atarija?
Priključuje se na paralelni port. Napajanje uzima sa porta za džojstik
(priloženim kabelom). Program za upravljanje programatorom ima više modova
programiranja, za novije EPROM-e (one koji imaju "Intel compatible ID")
sam postavlja optimalne parametre, hex/ascii editor, sve moguće operacije
sa baferom, rastavljanje na par/nepar adrese... Moguće je programiranje
EPROM-a do 27513, EEPROM-a i CMOS-RAM-ova (u EPROM simulatorima), bit-
programiranje... Program zna da pripremi i sadržaj EPROM-a za butabilni
EPROM-kertridž za Atarija. Cena: 100 DEM.
PS Imam i tiskane upute na hrvatskom. :)
razno.308zeus,
Pazi ovamo:
Contact: Ron Beltramo, Atari Corporation, 408/745-2000
David Harrah, Edelman Public Relations, 415/968-4033
Dr. Jon Waldern, Virtuality Group plc, UK, 44-11-62-33-7000
For Immediate Release
ATARI JOINS FORCES WITH VIRTUALITY
TO OFFER HOME VIRTUAL REALITY GAMES BY CHRISTMAS 1995
SUNNYVALE, CA (October 27, 1994) -- Atari Corporation
(AMEX:ATC), the name that created the video game industry, has joined
forces with Virtuality Group plc, the leader in virtual reality
technology and arcade games, to create the world's first immersive
virtual reality games for the home market.
According to the just signed agreement, Virtuality will finalize
development of a consumer version of its head mounted display
technology (virtual reality headset) that Atari will manufacture and
market for use with the Atari Jaguar 64-bit multimedia home
entertainment system. Terms of the agreement call for Atari to
contribute toward the development cost and pay a license to
Virtuality to produce and market the product. The virtual reality
headset will be available to consumers by Christmas 1995 with a
targeted price of less than $200.
"The Atari Jaguar platform is the only 64-bit system currently on
the market and is ideally suited for immersive, virtual reality
games," said Jon Waldern, chief executive officer of Virtuality.
"This deal propels both companies to the forefront in the home market
for virtual reality gaming. Thanks to the Atari Jaguar, fans of our
many hit arcade titles will soon be able to play their favorite
virtual reality games at home."
Atari President Sam Tramiel explained that both Atari and
Virtuality have worldwide reputations for offering the most advanced
gaming technology and performance. "Combining Virtuality's ability to
deliver low cost solutions for virtual reality technology
applications with the processing power capabilities of the 64-bit
Atari Jaguar will result in a very high quality virtual reality
experience at a very affordable price," he said.
Tramiel added, "By Christmas 1995, Jaguar owners will already be
wearing their virtual reality headsets and playing virtual reality
games at home. While others in the industry play catch up trying to
offer 32 and 64-bit systems, Atari is extending our technological
advantage over our competitors by delivering a high-quality virtual
reality experience."
Atari Corporation markets interactive multimedia entertainment
systems, including Jaguar, the world's only 64-bit game system, and
the only video game system manufactured in the United States.
Virtuality Group plc is the world leader in the design of high
quality virtual reality technology, arcade gaming systems and
software.
---------------------------------------------------------------------
to je bilo to :)))
Atariju ne da ide nego pici :)
razno.309haevorn,
-> #308, zeus// Atariju ne da ide nego pici :)
Axa :(((
jebal* ih glupe igre - nek im se i vrate!!!
šta su zajebaval* pošten svet sve ove godine:
kao: mi imamo najbolje računare, najjeftinije,
sve mogu kao i "veliki", sve super, ljudi pokupovali
i sad - "kveker" - igrajte se deco...
Jeb*m ih u glupi kompjuter i one njihove debil-igre...
razno.310zeus,
-> #309, haevorn> jebe* ih u glupi kompjuter i one njihove debil-igre
:)
O cemu ti to? O Jaguaru, Falconu, ST-u ...
Ako je F030, lako se mozes `spasiti` prodavsi ga :)))))
Pa onda kupi neki "VELIKIIIIIIII" KOMJUTER :))))))))))))))
Javi na mail ako prodajes falcona :))))))))))))))))))))))))))))))