razno.523madamov,
-> #520, kermit
> Necu vam reci sta mi je na stolu cisto da izbegnem pljuvanje :))
E, mladoženja, kao prvo da ti javno čestitamo. A onda da te iskritikujemo što
"prljaš" konferenciju ovakvim upadicama. B)
razno.524kermit,
-> #522, knenad Ha, jesi li siguran da je bas TO? U pitanju je A500 sa monitorom
:)))) to niste ocekivali u ta ta :))
Bez zezanja, TT mi je u stampariji za koju radim pa sam morao
nesto da stavim ovde na sto jer tamo nemam telefon pa ne mogu da
sezamisem :(
Ne nameravam da ostavim MC68xxx pa makar i ovako
razno.525kermit,
-> #523, madamov Zahvaljujem na cestitkama, sta ostali cekaju? Sto rece alekm zasto
da vama bude bolje nego meni :)))
razno.526bojs,
-> #525, kermit>>>>E, mladoženja, kao prvo da ti javno čestitamo.
>> Zahvaljujem na cestitkama, sta ostali cekaju? Sto rece alekm zasto
>>da vama bude bolje nego meni :)))
Nisi valjda??????? Nek ti je bog na pomoći...
Šalim se, čestitam i puno sreće, dece, i tako to :)))
razno.527mperic,
-> #525, kermit> Zahvaljujem na cestitkama, sta ostali cekaju? Sto rece alekm zasto
Ex kolaboracionista. ExEx domaci izdajnik. Ex muskarac.
Dobrodosao u klub ;)
razno.528kermit,
-> #526, bojs Po svemu sudeci bice i dece za koji mesec :))
razno.529kermit,
-> #527, mperic Bolje vas nasao
razno.530eburanj,
Možda sam ja 3 rd na MIC-u jer još imam m malo onih bodova koje čuvam za svaki
slučaj...
razno.531eburanj,
Ex...molim da i mene ű÷║uključite u grupu ALTER (makar samo da čitam
poruke)...
razno.532mperic,
-> #531, eburanjBoranijo, koliko ja znam ti si već u grupi... ;) Jel' ti spavaš tokom logovanja
na Sezam ili ne obraćaš pažnju na prijavljene poruke u grupama?
razno.533mperic,
-> #529, kermitMože li mladin rezime :) Ako to nije nepristojno ;)
razno.534radosav,
Pridružujem se čest űitkama :))
razno.535knenad,
-> #532, mperic> Boranijo, koliko ja znam ti si već u grupi... ;) Jel' ti spavaš tokom
> logovanja na Sezam ili ne obraćaš pažnju na prijavljene poruke u grupama?
A ja se još pitam što ga nema.
razno.536kermit,
-> #533, mperic Ocete TIFF sa pratecim licnim podacima? Ne mrzi me da skeniram u
koloru :))
razno.537madamov,
-> #536, kermit
> Ocete TIFF sa pratecim licnim podacima?
Hoćemo. B)
> Ne mrzi me da skeniram u koloru :))
Što nisi rekao fotografima da postoji QuickTake, uštedeli bi ti skeniranje. B)
razno.538kermit,
-> #537, madamov Pa da znas da su i mogli to da koriste, a ne da se ja sad
maltretiram :))
razno.539knenad,
Jeste li već čuli da...
...u Velikoj Britaniji više ne izlazi niti jedan Atari časopis! :((
Skroz smo propali!
razno.540bojs,
-> #539, knenad>>...u Velikoj Britaniji više ne izlazi niti jedan Atari časopis! :((
>>Skroz smo propali!
Mi nismo. Atari jeste.
razno.541madamov,
-> #538, kermit
> Pa da znas da su i mogli to da koriste
Nije ti još tako kvalitetno kako se misli, ima skupljih i boljih, ali je veoma
dobra stvar.
razno.542madamov,
-> #540, bojs
>>>...u Velikoj Britaniji više ne izlazi niti jedan Atari časopis! :((
>>>Skroz smo propali!
>
> Mi nismo. Atari jeste.
Lepo rečeno. I istinito, na žalost.
razno.543knenad,
-> #540, bojs>>>...u Velikoj Britaniji više ne izlazi niti jedan AtHari časopis :((
>>>Skroz smo propali!
> Mi nismo. Atari jeste.
A šta će biti sa nama (i našim "druženjem") kada ukinu Atari conf. na Sezu?
Šmrc.. : ((
Pa to bi moglo uskoro da se desi!!!
Moracemo da ih nagovorimo da umesto toga otvore neku MAC konf. (ali baš konf.)
jer cemo se mi svi naravno potruditi da nabavimo MACove, zar
ne?KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKimo MAC-ove, zar ne?
razno.545stefan,
Evo jedne igrice koja radi i na mono i u niskoj i na falkonu...:) Inače,
igrica je u stvari Mine sweeper kao onaj pod Windowsima samo uz još malo
dodatne šminke (što se vidi i po dužini ;) A ovako se zove zato što ne
otkrivate mine nego pingvine ;)
pinguin.ziprazno.546bojs,
-> #543, knenad>A šta će biti sa nama (i našim "druženjem") kada ukinu Atari conf. na Sezu?
>Šmrc.. : ((
>Pa to bi moglo uskoro da se desi!!!
Ne pričaj svašta, da ne bi radile zvezdice :)))).
razno.547kmilan,
Uz ovu poruku je vezan YU casopis o Atariju (Atari 4ever).
4ever_01.hyprazno.548kermit,
-> #539, knenad Atari nesto muva, ali nemamo pojma sta. ST COMUTER je pola MAC
pola Atari, a kakve veze to ima jedno sa drugim ...
znam samo da mac ima 50 ili 51% akcija Atarija. Nije to bez veze
(nadam se)
razno.549knenad,
-> #546, bojs> Ne pričaj svašta, da ne bi radile zvezdice :)))).
Al' ne, sad ozbiljno. Pa ako časopisi više ne izlaze (bar UK, nemački ne
razmem, kaj ne) postoji li uopšte neki drugi način informisanja o toj
nekolicini dešavanja na Atari planu (ili, odakle da saznam postoje li još neka
"dešavanja", misli se na izlazak new softwarea i ostalo).
Jer ako već nisam imao časopise i informacije, Atari orijentisane, prethodnih
godina (kada verovatno nije bilo ni potrebno), bar sad da ga svečano ispratim.
Mislim da mi Atari 4ever neće baš preterano pomoći :))) (bez uvrede Milane), a
osim toga ako već planiram da dodam po koji textić tom E-časopisu, moram da
ugrabim neke informacije i sa strane. Nije moje iskustvo toliko prostrano!
razno.550madamov,
-> #548, kermit
> znam samo da mac ima 50 ili 51% akcija Atarija
Valjda Apple?
razno.551kermit,
-> #550, madamov :)) znas nna sta mislim. Apple i mac su toliko tesno vezani da ne
pravim razliku :))
razno.552kmilan,
-> #539, knenad Dusan je bio u Madjaraskoj prosle nedelje i kaze da je video 3 (i slovima tri)
Atari casopisa: 1 nemacki i 2 engleska (ST user i ST format?). Sva tri su
oktobarski brojevi (1995 :) ). Ako nekog zanima kako da se pretplati neka mi
ostavi poruku.
razno.553knenad,
-> #545, stefanJel svima radi taj Pingvin. Meni baci 2 bombe. Da li znate u cemu je problem?
razno.554knenad,
Pročitajte poruku 1.184 iz konferencije AMIGA.2!
Naziv grafičke karte o kojoj se tamo govori asocira na nešto...
razno.555kermit,
Ja sam nešto obećao i evo ga ÷ű¸gňĚŇ2ô#Ҩš mđű¸╝─ JPG formatu:
svadba.jpgrazno.556madamov,
-> #555, kermit
> Ja sam nešto obećao i evo ga
Dva puta sam skinuo fajl i oba puta Grafik Converter na Meku kaže da je fajl u
nepoznatom formatu. Probaću još iz Photoshop-a, ali mi deluje nemoguće da on
otvori, a ovaj ne otvori fajl, pa stoga mislim da je fajl oštećen. Jesam li u
pravu ili AtariSTi mogu da ga otvore?
razno.557kermit,
-> #556, madamov Taj fajl sam otvarao u Foto šopu kod Goluba čisto iz zezanja i
radi sasvim normalno. NA Atariju može da se otvori ili u Photo Studiu
ili u Spid Of Light-u. Photo studio je za 030 a ovaj drugi ko radi za
sve. Nisam smeo da šaljem tif jer bi bilooooooooo dugačkooooo a
nemaju svi 4 ili 8 mega RAM-a.
razno.558madamov,
-> #557, kermit
> Nisam smeo da šaljem tif jer bi bilooooooooo dugačkooooo
TIFF sa LZW kompresijom (to možeš da uradiš u Photoshopu) ume dobro da
komprimuje, jeste da nije kao JPEG, ali ne gubiš ništa na kvalitetu (u uputstvu
za Photoshop piše da on sa 100% sigurnošću garantuje isti kvalitet slike, tj.
čuva kvalitet, samo ako fajl snimiš u Photoshop ili TIFF formatu. JPEG koristiš
kada znaš da nećeš izgubiti mnogo na kvlitetu i u svrhe arhiviranja. Sve u
svemu, ja ne uspeh da ga otvorim, probaću još u Photoshopu, pa ću ti javiti da
li ponovo da ostavljaš fajl ili ne.
razno.559madamov,
-> #558, madamov> TIFF sa LZW kompresijom
Zaboravih da dodam da je zipovani TIFF bez LZW kompresije bolje spakovan, tj.
manji, od iste slike u JPEG formatu. MEđutim, kad hoćeš da pogledaš sliku moraš
prvo da je raspakuješ pa pogledaš, tako da je i u tom slučaju bolje koristiti
JPEG.
razno.560kermit,
-> #559, madamov Sve znam, ali nije veliki problem spakovati sliku i poslati je
ovde, veći kj eproblam da je ljudi vide ako nemaju jake mašine.
razno.561kmilan,
Sta bi sa Alterom, ja cu poludeti od ovog Sezama (ubedljivo najlosiji bbs) to
je moje misljenje. Pogledajte Ecstasy 022/53-884 non stop 2 noda 14400 na njemu
mozete naci sta god hocete osim Atari konferencije :((( ima cak i nesto Atari
fajlova :)) zato otvorite (ako je to moguce) taj NP bbs da vise ne moram da
kucam poruke on-line :))).
razno.562mperic,
-> #560, kermit>nije veliki problem spakovati sliku i poslati je
>ovde,
Ako već nije problem, onda spakuj opet sliku sa svadbe i pošalji je još jednom.
Onaj tvoj jpg ne čita ni jedan wiever od 10-ak sa kojima sam pokušavao...
razno.563kermit,
-> #562, mperic Jel si probao sa Studio Photo-m? On radi na Falconu i ima uz njega
Studio Convret, ali oba čitaju bez problema. NEma frke, poslaću je
ponovo kao GIF, to svako može da učita. Miki, šta bi sa MAC-om i
JPG-om?
razno.565kermit,
-> #563, kermit Lepa stvar, samo da ne bude preskupa
razno.566mperic,
Spisak svih tema objavljenih u ST Computeru. HYP format, ST- za ST-GUIDE...
stc-teme.lzhrazno.567madamov,
-> #562, mperic
> Onaj tvoj jpg ne čita ni jedan wiever od 10-ak sa kojima sam pokušavao...
Definitivno je greška u poslatom fajlu...Bane, skini fajl koji si ostavio pa
probaj ti da ga otvoriš u onom programu kojim si ga pravio. Ako ga uspešno
otvori, baci program i koristi neki drugi.
razno.568madamov,
-> #563, kermit
> Miki, šta bi sa MAC-om i JPG-om?
Ništa, ni Photoshop ga ne čita. Pogledaj prethodnu moju poruku za ostalo što
imam da ti poručim po ovom pitanju. B)
razno.569mperic,
-> #567, madamovMa, dajder GIF. Ionako će JPEG redukovati kvalitet što baš nije preporučljivo u
ovako svečanom povodu...
razno.570mperic,
Neko je pomenuo da se u Budimpešti mogu nabaviti 3 Atari časopisa. Zanima me
gde se tačno mogu nabaviti. Iz Petnice se barem jednom mesečno putuje u Peštu,
ali redovno dobijam odgovor da tamo za Atari već par godina nisu ni čuli, a
kamoli da imaju mašine, komponente ili časopise... Izgleda da se nisu baš
trudili, ili je ta prodavnica u nekom budžaku. Gde tačno?
razno.571knenad,
-> #561, kmilanDa, stvarno. Dešava li se nešto :(?
razno.572markiz,
u vezi mikroboxa ili kako ga već zovu (dule - mikra)....
ima jedan štoje video prospekt i otišao da ga kupi
nažalost to će moći tek oko nove godine :)))))
i još nešto.... jel zanima nekog 6 mb arhiva atarijevog
hardvera i infoa ... ;))) meni glupo da dl ovde pa
pa jel da pravimo grupu na probi.....
razno.573knenad,
-> #572, markiz> u vezi mikroboxa ili kako ga već zovu (dule - mikra)....
> ima jedan štoje video prospekt i otišao da ga kupi
> nažalost to će moći tek oko nove godine :)))))
Moje ime je No-Hope (Nenad), ali...
Da li možda ta Mirko-kutija :) ima veze sa onim o čemu je, čini mi se kermit
govorio, da je Atari Co. 50% Apple-ovo vlasništvo, sudeći po Mirkovom
kućištu (...designed by Apple craftsmen)?
> i još nešto.... jel zanima nekog 6 mb arhiva atarijevog
> hardvera i infoa ... ;))) meni glupo da dl ovde pa
> pa jel da pravimo grupu na probi.....
Ajde malo preciziraj o čemu se radi. A što se tiče probe, znaš da smo je već
spominjali kao nepouzdano sredstvo, zbog toga što je mnogi teško dobiju, a i
neki nodovi su od skora izvan stroja.
razno.574markiz,
-> #573, knenadnije apple kupio nikog nego motorola više ne pravi motorole na koje smo navikli
nego power Pr C (btw ima firma PrC u Pc Direk-tu) tako je Apple prešó na to a
atari koristi Apple i njihove dizajnere .. kad nisu oni znali....
inače baš bi se lepo proveli .. neko napisao magic mac i sad kupili atari ???
pa i treba kad imaju para pa videli šta valja......
uh što me mrzi da kuckam ..... imam sveže šemice za atarija, imam i gemulator
tj emulator atarija na PrC-u pa koga zanima: traži win 95, NT ili onu 32-bitnu
extenziju win32s, jer je emulator radi 32b., dalje bar 8 mb rama i 486 vlb
ja probo na 386 i ništa .... sporo...
ooooppppss ... idem da spavam cu
razno.575bojs,
-> #572, markiz>>pa jel da pravimo grupu na probi.....
Ma, ostavi se probe, ja tamo ne mogu da preživim ni logovanje :(((. Daj
to ovde, malo po malo, makar trajalo mesec dana :)).
razno.576knenad,
-> #574, markiz>tj emulator atarija na PrC-u pa koga zanima: traži win 95, NT ili onu 32-bitnu
>extenziju win32s, jer je emulator radi 32b., dalje bar 8 mb rama i 486 vlb
>ja probo na 386 i ništa .... sporo...
Meni su zadovoljeni svi preduslovi (osim što još treba da proširim na 8 ili 16
megabajta, ali ću i to uskoro jer sa 4 više nema smisla raditi), ali meni se
ipak čini da Gemulator traži i dodatno hardversko proširenje, TOS karticu, ili
tako nešto. Jesi li siguran da je dovoljan Win 95? Ako jeste onda fino...
razno.577kmilan,
-> #574, markiz Apple je kupio 50% Atarijevih akcija jos pre godinu ipo. Rece da si pokrenuo
Gemulator ?!? Ja sam probao kod druga na DX4/120 8MB... na WIN95 i stigao sam
do setup menija, dalje nece da mrdne stalno ispisuje da nema TOS! U c't
magazinu pise da pored softwera (gemulatora) treba i ISA kartica sa TOS (cena u
nemackoj sa TOS 2.06 je 50DM). BTW zar mi nerece telefonom da je cena Micro
kutije oko 4000DM?
razno.578kmilan,
-> #570, mperic Ja sam rekao da u Madjarskoj mogu da se kupe Atari casopisi (to sam cuo od
Dusana Dimitrijevica) Ki to cak 3 (2 eng i 1 nemacki). Moj drug je kupio F030 u
Madjarskoj pre 8 meseci platio ga je 1000 DM, mono SVGA 180DM i CuBase 1500DM!
Uskoro treba opet da ide u Madjarsku da mu srede misa posto nece nekad da ide
na dole (sve je OK zalemljeno!) tako da ce novih i tacnih informacija o stanju
Atarija u Madjarskoj biti za koji dan!
Poruku sam pisao ON-LINE!
razno.579mperic,
-> #574, markiz>ja probo na 386 i ništa .... sporo...
>ooooppppss ... idem da spavam cu
Jesi li siguran da si probao i da je sporo, ili si odsanjao da Gemulator radi
bez kartice ;)))
Kakav je Benčmark Gemulatora? Znate li nekog PC-ijevca koji ima NT verziju
Calamusa?
razno.580knenad,
-> #577, kmilan> nemackoj sa TOS 2.06 je 50DM). BTW zar mi nerece telefonom da je cena Micro
> kutije oko 4000DM?
Izgleda da će ovaj Atarijev pokušaj i pored dobrog proizvoda, ipak biti
"pucanj u prazno", zar ne? Za te pare dobije se i PPrC... Ponad'o se ja ;(...
razno.581knenad,
-> #579, mperic> Kakav je Benčmark Gemulatora? Znate li nekog PC-ijevca koji ima NT verziju
> Calamusa?
A da li postoji Calamus koji nije NT verzija?
razno.582markiz,
Polako sa tim gemulatorom .... treba da radi bez kartice, but........
ja nisam mogao na svojoj mašini da ga pokrenem ali sam dao nekom ko može.
ima help fajl u kome se NE spominje kartica.... a instalacija ko instalacija
na Prcu ... preživiš dva stresa dok ga prijaviš win-u...
nego, da ja bačim PD šeme modulatoru ˙, a da on elegantno baci gde treba ???
i cena za mikro kutiju je odokativna ... od Atarija može svašta da se očekuje
pa i "znatno ispod 2000 DEM" što se pretvori u 5000 posle 3 god kod C-lab-a.
razno.583bojs,
-> #582, markiz> nego, da ja bačim PD šeme modulatoru ˙, a da on elegantno baci gde treba
???
Bači, bači :)
razno.584bojs,
-> #580, knenad>>Izgleda da će ovaj Atarijev pokušaj i pored dobrog proizvoda, ipak biti
>>"pucanj u prazno", zar ne? Za te pare dobije se i PPrC... Ponad'o se ja ;(...
Da mi, ipak, sačekamo da se to pojavi, pa da onda procenjujemo :).
razno.585madamov,
-> #577, kmilan
> Apple je kupio 50% Atarijevih akcija jos pre godinu ipo.
Može li se saznati odakle ovaj podatak i ima li gde da se pročita nešto po tom
pitanju?
razno.586kmilan,
-> #585, madamov Clanak o kupovini atarijevih akcija nasao sam u c`t magazinu. Preveden clanak
ces moci da procitas u prvom broju Atari 4ever (za nedelju dana ce biti gotov)!
razno.587kmilan,
-> #582, markiz Samo malo ko o kom gemulatoru prica? Gemulator 4.0 for 32bit OS trazi ISA
karticu sa TOS-om, a za nize verzije nisam siguran ali sam cuo da su cisto
softwerski!
razno.588ljubisha,
-> #555, kermit
Bane, šalji sliku ponovo. Neće čak ni SpeedofLight 3.0 da je pri-
kaže! Sad, da li je loša zbog prenosa ili formata...
razno.589madamov,
-> #586, kmilan
> Clanak o kupovini atarijevih akcija nasao sam u c`t magazinu. Preveden clanak
> ces moci da procitas u prvom broju Atari 4ever (za nedelju dana ce biti
> gotov)!
čeljno očekujem. B)
razno.590madamov,
-> #588, ljubishaKO nam se to vratio posle par meseci? Welcome back! Da nećeš i ti da nam šalješ
neku sliku? B)
razno.591ljubisha,
-> #590, madamov>>KO nam se to vratio posle par meseci? Welcome back! Da nećeš i ti da nam
>šalješ neku sliku? B)
Neću. Neka mi pojedinci još malo zavide. :)
razno.592ljubisha,
Da li ima neka dobra duša da mi pošalje Century Schoolbook Speedo
ili makar TTF font? Ovaj TTF što imam su drndali neki klinci (deca na
PrC-u) i naravno, upropastili ga. A budale su snimile i CD sa takvim
prepravljenim fontovima. :((
razno.593mperic,
JPG na temu RAZNO. TrueColor.
great_10.jpgrazno.594knenad,
Ama ju! :9
razno.595ljubisha,
-> #593, mperic mislim, baki sine, da ne da si omašio temu nego i konferenciju. bojs
briši bre ovo odavde i prebacuj u foru:devojke
razno.596ljubisha,
Ajde da mi ovo neko lepo prevede na engleski al da pazi da sve
reči stanu u red kao što je u originalu.
(ovo je alert kada nema mesta u baferu)
Der freie dateipuffer reicht nicht
für alle ausgewählten dateien. Es
müssen mindestens xxxxx Kbyte
deselektiert werden!
(ovo je alert kada nema masta na disku)
Auf dem ziellaufwerk fehlen xxxxx
Kbyte. Bitte eine entsprechende
anzahl von dateien deselektieren
bzw. mur eine auswahl schreiben.
P.S. Konkretno, pogađate (?), reč je o Koboldu trojci koji me je ipak
oduševio jer su ga (napokon) napravili da radi u nekoj vrsti GEM pro-
zora i što može da se menja font. Ali na žalost još uvek neće da pre-
kopira Archiv Bit pa ma koju opciju uključio. :(
P.P.S. Nemoj neko da kaže da već ima englesku verziju jer ću da se
upucam na licu mesta.
razno.597ljubisha,
Da nema možda neko TOS 1.4 u kojem je ispravljen bag u RS232? Ili
zna način kako da se to uradi?
razno.598mperic,
-> #595, ljubisha> mislim, baki sine, da ne da si omašio temu nego i konferenciju. bojs
> briši bre ovo odavde i prebacuj u foru:devojke
Mislim, Ljušo sine, da normalnim muškarcima ni najmanje ne smetaju ovakve
"omaške". Bojs, briši ga odavde i prebacuju u forum: dečaci (ili kako se to već
kaže na engleskom jeziku :)
razno.599ljubisha,
-> #598, mperic>Mislim, Ljušo sine, da normalnim muškarcima ni najmanje ne smetaju ovakve
>"omaške". Bojs, briši ga odavde i prebacuju u forum: dečaci (ili kako se to
Jel pratiš ti uopšte Forum? K'o da si od juče na Sezamu... Postoji
ovde jelte prava tema za takve slike a i šteta je da ih samo ovde mi
vidimo jel nas oni iz suprotnog tabora ne čitaju.
razno.600mperic,
-> #599, ljubishaMislim da mi je Forum na spisku conf, ali ga uopšte ne pratim. A za ono da sam
"od juče na Sezamu" - tu si bezmalo u pravu. Nisam zainteresovan da "i oni iz
suprotnog tabora" čitaju i gledaju naše stvari (ovo poslednje sa na talijanskom
valjda kaže "koza nostra" :)
Dokle Bojs ne bude komandovao: Mirno, ne talasaj u stroju! - dotle ću da šaljem
ove JPG-ove u razne teme, da se "Vlas(t)i ne dosete". Nema još puno, oko 1.2
Mb.
razno.601bojs,
-> #595, ljubisha>> mislim, baki sine, da ne da si omašio temu nego i konferenciju. bojs
>> briši bre ovo odavde i prebacuj u foru:devojke
Šta se pa ti, buniš, dobio si dva (?) nova primerka za tvoju nadaleko
čuvenu (valjda njaveću u ovim krajevima :)) kolekciju :>>>>>>.
razno.602bojs,
-> #599, ljubisha>> ovde jelte prava tema za takve slike a i šteta je da ih samo ovde mi
>> vidimo jel nas oni iz suprotnog tabora ne čitaju.
E, baš si našao argument :))). Pa, neka počnu da nas čitaju, možda počnu
i da nas vole :)))). Uostalom, nije da nisi i ti slao neke slične priloge
u ovu conf :))))))).
razno.603bojs,
-> #600, mperic>>Dokle Bojs ne bude komandovao: Mirno, ne talasaj u stroju! - dotle ću da
Oću, zabole me (bar dok meni neko ne vikne 'mirno' :)). Meni ne smeta, a
ne sećam se da sam u Ugovoru video stavku o ovome :>>>.
razno.604mperic,
-> #603, bojs> Oću, zabole me
Protiv bolova. TrueColor JPG (3x dnevno :)
che_02.jpgrazno.605ljubisha,
-> #602, bojs>i da nas vole :)))). Uostalom, nije da nisi i ti slao neke slične priloge
>u ovu conf :))))))).
Ne buncaj. A koji se sam se k**** i vraćao na Sezam? Ovde se sve sami
... puj, puj. Neću da se zaglibljujem. CU
razno.606bojs,
-> #605, ljubisha>> Ne buncaj. A koji se sam se k**** i vraćao na Sezam? Ovde se sve sami
>>... puj, puj. Neću da se zaglibljujem. CU
Ih, bre, što si na kraj srca. 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10 (bez puj puj :)).
razno.607bojs,
-> #604, mperic>>(3x dnevno :)
'si ti, normalan, bre? 'el' znaš ti koliko ja imam godina? :))))))))))
razno.608eburanj,
-> #596, ljubisha> Ajde da mi ovo neko lepo prevede na engleski al da pazi da sve
> reči stanu u red kao što je u originalu.
>
> (ovo je alert kada nema mesta u baferu)
> Der freie dateipuffer reicht nicht
> für alle ausgewählten dateien. Es
> müssen mindestens xxxxx Kbyte
> deselektiert werden!
Nema dovoljno mesta u baferu. Deselektiraj xxxx Kbyte-a!
> (ovo je alert kada nema masta na disku)
>
> Auf dem ziellaufwerk fehlen xxxxx
> Kbyte. Bitte eine entsprechende
> anzahl von dateien deselektieren
> bzw. mur eine auswahl schreiben.
Na ciljnom (destination) drajvu fali xxxxx Kilobyte-a. Deselektiraj
odgovarajući broj fajlova!
Aki
razno.609ljubisha,
-> #608, eburanj>odgovarajući broj fajlova!
Hvala Aki. Ti ćeš izgleda jedini da dobiješ prevedenu verziju.
P.S. Šta bi sa engleskim Gemini-jem? Ajde sa nekako dogovorimo da se
razmenimo.
razno.610ljubisha,
-> #606, bojs> Ih, bre, što si na kraj srca. 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10 (bez puj puj :)).
Da si obratio pažnju na tok radnje znao bi... Sve ono što sam slao
nisu bili GIF-ovi nego razni porno demoi napravljeni na Atariju koje sam
prebacio u jedan format, napisao mali view-er i poslao ovde a ne u fo-
rum. I rekao sam šta je za razliku od nekih nedoraslih kojima je još i
zabavno.
>tagline< mipe user menja ali ćud nikako.
razno.611mperic,
-> #610, ljubisha> I rekao sam šta je za razliku od nekih nedoraslih kojima je još i
> zabavno. >tagline< mipe user menja ali ćud nikako.
Šta sio si se ti navrz'o na mene? A da ti malo spopadaš devojke umesto oženjene
muškarce :)
>tagline< Podsetiti se značenja pojma IDIOSINKRAZIJA u rečniku stranih reči!
che_8.jpgrazno.613ljubisha,
-> #611, mperic>Šta sio si se ti navrz'o na mene? A da ti malo spopadaš devojke umesto
>oženjene muškarce :)
Što se tiče insinuacije (u obe tvoje poruke)... puj, puj, hvala na
predlogu, al po tom pitanju sam normalan. Znam šta gde ide. :>
P.S. I za tvoju informaciju (nije ti potreban rečnik) ima ljudi koji
to rade po sopstvenom opredeljenju al ti to radiš po prirodi.
P.P.S. Ma da li sam ri rekao sa si p****? Ma, neeeee. Neću da imam
ništa sa tobom i sličnima.
razno.614mperic,
-> #613, ljubisha> ništa sa tobom i sličnima.
:)))
razno.615eburanj,
-> #609, ljubisha
> Hvala Aki. Ti ćeš izgleda jedini da dobiješ prevedenu verziju.
Hvala!
> P.S. Šta bi sa engleskim Gemini-jem? Ajde sa nekako dogovorimo da se
> razmenimo.
A jao! Mislio sam da sam to već poslao sa exec, ali izgleda da nisam... tu
mi je još u UPLOAD direktorijumu... Izvoli... ;))
Aki
gemini.lzhrazno.616vdjole,
Pozdrav svima!!!
Ja sam novi ovde. Koristim Atari već neku godinu (prvo 520STFM a sada MEGA 2)
al' tek letos kupih Modemčić a sad nađoh vremena za Sezam (ovo mora da su
neki relativistički efekti, nešto mi sati postaju sve kraći...). žujemo se!
razno.617mperic,
-> #616, vdjole>Pozdrav svima!!!
>Ja sam novi ovde.
Đole, dobro nam došao, živ bio i dugo ti trajao (Mega 2 :) Za šta koristiš svoj
računar?
razno.618ljubisha,
E sad... ima velike veze što sam onaj Zmodem prebacio u HYP. Origi-
nal fajl koristi karakter "_" i CHR 8 plus još neke trikove za ispis
bold slova. Sve to lepo pročitam u Geminiju iz consol window-a ali ni-
jedan tekst editor to ne prepoznaje. Real TAB i CR/LF. Al to i nije bi-
tno. Jel ima neko voljan da se žrtvuje i skine ovo parčence teksta koje
sam isekao da pogleda u čemu je stvar?
probarazno.619vdjole,
-> #617, mperic> Za šta koristiš svoj računar ?
Pa, za svašta po malo. Ponekad radim pripreme za (sito)štampu, ili napišem
neki stručni rad (da ne sedim duže na poslu zbog toga), ili uradim neki
tehnički crtež, ili uradim neko parčence softvera koje mi treba u firmi
(softver za obradu aerotunelskih merenja), ili razna druga kućna piskaranja
(Dragi mama i tata, mi smo dobro...), ili isprogramiram neko pomošnoKćno
programče za neku od gorenavedenih svrha. Uglavnom se vrte Megapaint,
Repro studio (zbog skenera), Tex i Fortran (sic!), moja žena neke svoje
planove rada kuca u 1st Wordu, itd. Ovaj pomalo neobičan izbor softvera
je jednim delom uslovljen i potrebom transfera izmedju Atarija i Vax-a
u firmi. Eto, ja se raspričah...
razno.620smaya,
Evo konačno slika kao GIF
P.S.
uskoro produžavam prtplatu
KERMIT
svadba.gifrazno.621ljubisha,
Malopre sam probao Arabesku 2 (v1.00) i samo da vam kažem da i nije
nešto. Ajd što radi samo sa vektorima al što je spora i ima sitnih ba-
gova... i na nemačkom je. :(
razno.622kmilan,
Evo ja napokon savrzih onaj casopis. Madamovu zezno sam se, Time Warner je
kupio 25% Atarijevih akcija pre oko 1.5-2 godine a ne Aple!
4ever_01.lzhrazno.623knenad,
-> #622, kmilan> Evo ja napokon savrzih onaj casopis. Madamovu zezno sam se, Time Warner je
> kupio 25% Atarijevih akcija pre oko 1.5-2 godine a ne Aple!
žekajte ljudi, Jel' to sad definitvno? By the way, po čemu je 'tajm vorner'
slično sa 'epl'?
P.S. Da li neko želi da se raspitamo kod autora teksta o Microboxu, ima li
šta novo na tom planu. Ako ima zainteresovanih, recite šta da ga pitamo,
pa ću ja da mu pošaljem mail.
razno.624knenad,
-> #621, ljubisha> Malopre sam probao Arabesku 2 (v1.00) i samo da vam kažem da i nije
Koji je datum izdavanja?
razno.625stefan,
-> #623, knenad>> Evo ja napokon savrzih onaj casopis. Madamovu zezno sam se, Time Warner je
>> kupio 25% Atarijevih akcija pre oko 1.5-2 godine a ne Aple!
>
> žekajte ljudi, Jel' to sad definitvno? By the way, po čemu je 'tajm
> vorner' slično sa 'epl'?
To za Time Warner je sigurno, ta kupovina akcija je bila deo nekog
dogovora kada je izašao Jaguar. O tome da je Apple kupio neke atarijeve
deonice nemam pojma a i nije mi jasno što bi im to trebalo :)