razno.727madamov,
-> #724, knenad> Da li znate kako je Apple Computers čestitao Microsoftu,
> svojevremeno, pojavljivanje Windows 95?
Reč je o tome da je na dan pojavljivanja Windows 95 Apple zakupio reklamni
prostor na autobusima na liniji gradskog saobraćaja koja prolazi pored
zgrade Microsoft Corporation, a na kojima je pisalo otprilike to što si
naveo.
> Šteta što više nema ORKA-e ili APPLE konf. ;(
ORKA je vraćena, a za konferenciju ima vremena...
razno.728kmilan,
-> #726, mperic>Date: Mon, 26 Feb 1996 11:37:59 -0500
>From: "David C. Troy" <dave@toad.net>
>Reply to: info@toad.net
>To: stnews@lists.toad.net, alert@beast.toad.net
>Subject: [Toad Computers ST News] MagiC 4 & NVDI 4 arrive, Houston
Show,
>Positive Image
>MagiC 4 and NVDI 4 Arrive
>-------------------------
>Last Thursday, the greatly anticipated programs NVDI 4 and MagiC 4
>arrived at Toad Computers. Also included in the same shipment were HD
>Driver, GT Look, DA's Picture, and others! If you had an order for
Bilo bi lepo kad bi ubuduce dugacke poruke bile u file-u vezane uz
poruku.
razno.731mperic,
-> #728, kmilan> Bilo bi lepo kad bi ubuduce dugacke poruke bile u file-u vezane uz
Na zalost, ne dolazi u obzir. Radije ih necu ni slati. Naime, gubim
previse vremena da bih uopste dobio Sezam, veza po nekoliko puta pada i jedva
uspevam da bilo kako i bilo sta UL-ujem. I sve to sa brzinom od 1.200. Stvarno
ne bih da uz takve uslove ispunjavam i muzicke zelje.
Moderatoru na volju - da Toad mail-ove prepakuje kako mu se svidja...
> Mrzime da citiram i zurim ali u svakom slucaju prelazim na nesto
>drugo (Rufus?).
StarCall je sasvim OK, kao sto vidis iz mojih citata (mada koristim englesku
verziju 2.0-Q iz januara 1996.). Ako ipak menjas program, bolje je da to bude
Connect 2.46U (U je bitno, jer je to debagirana verzija s pocetka marta
1994.), koji izmedju ostalog ima odlicne interne protokole, bolje od onih u
GSZRZ!
Kvotiranja se neces resiti promenom terminal programa, osim ako ne napravis
programce koje bi to samo radilo ;)))
razno.732knenad,
-> #728, kmilan> Bilo bi lepo kad bi ubuduce dugacke poruke bile u file-u vezane uz
> poruku.
E ne bi :>>>>. Neka ih svi vide, i oni koji čitaju Atari konf., ali ne
sa parametrom /f. Poneki amigista ili pisijevac pogleda letimično ovu
konf., ali mu ne pada na pamet da skida i datoteke. Nemam pojma šta sam
ovime hteo da kažem :), valjda kako svi treba da vide da Atari nije mrtav?
razno.733knenad,
-> #727, madamov> prostor na autobusima na liniji gradskog saobraćaja koja prolazi pored
> zgrade Microsoft Corporation, a na kojima je pisalo otprilike to što si
Ovo mi se sviđa :>>. Valjda se nadam da bi to u neku ruku trebao da bude
dobar znak za Apple, jer ako je našao za shodno da troši novac na reklame,
koje možda i nisu toliko nužne (jer se i ovako pokazalo da 95 nema baš
preterane sličnosti sa MacOS), onda bi to značilo da je dobro stojeća
kompanija. Valjda je to i trebala da bude poruka: "Niste nas porazili
vašim proizvodom koji je loša kopija našeg!".
BTW, šta je MacOS, jel to naziv operativnog sistema (kao npr. System 7 ili
samo termin)?
>> Šteta što više nema ORKA-e ili APPLE konf. ;(
> ORKA je vraćena, a za konferenciju ima vremena...
Ima li vremena? Stvarno, kako Apple sada stoji, i čime se suprotstavlja
M$-u?
razno.734stefan,
-> #731, mperic> Na zalost, ne dolazi u obzir. Radije ih necu ni slati. Naime, gubim
> previse vremena da bih uopste dobio Sezam, veza po nekoliko puta pada i
Šalji ih i dalje, mislim da nije preveliki problem pošto ih malo ima.
razno.735stefan,
-> #726, mperic> MagiC 4 and NVDI 4 Arrive
Ima li neko više informacija kakve novitete donosi NVDI 4?
razno.736stefan,
-> #733, knenad>Ima li vremena? Stvarno, kako Apple sada stoji, i čime se suprotstavlja
>M$-u?
Ja negde čuh da se priča da SUN hoće da otkupi Apple?
razno.737ljubisha,
-> #734, stefan> Šalji ih i dalje, mislim da nije preveliki problem pošto ih malo ima.
A ja ionako imam xxx, znaš već šta. :)
razno.738kmilan,
-> #731, mperic>Kvotiranja se neces resiti promenom terminal programa, osim ako ne
napravis
>programce koje bi to samo radilo ;)))
Nije zbog kvotiranja nego zbog memorije. STarCall uzme 682kb RAM-a.
BTW kako da odredim margine?
razno.739kmilan,
-> #733, knenad>Ima li vremena? Stvarno, kako Apple sada stoji, i cime se
suprotstavlja
>M$-u? (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
U novom c`t-u kazu da Apple ima nekih problema. Text je na nemackom
tako da nista nisam razumeo (osim naslova) ali ako nekog zanima mogu
ga poslati.
razno.740madamov,
-> #733, knenad> BTW, šta je MacOS, jel to naziv operativnog sistema (kao npr. System 7 ili
> samo termin)?
Ranije je bio termin kada se razgovaralo sa korisnicima koji nemaju Mac-a i
nisu znali šta je to System 7, a šta System 6. Od kada je počeo da daje
licence za svoj OS, Apple ga naziva, dakle zvanično, MacOS, a to je od
verzije 7.5.1. Dakle, System je 7.5 i verzije pre njega, a MacOS je MacOS
7.5.1 i ubuduće.
> Ima li vremena? Stvarno, kako Apple sada stoji, i čime se suprotstavlja
> M$-u?
Ne znam na šta misliš, Apple i dalje prozivodi svoje mašine i svoj OS. Što
se tiče toga kako stoji, pročitajte TidBITS 313 koji sam ostavio u ORKA.mac,
cene akcija su se vratile na staro. Naime, pale su jer je Apple objavio
svoje finansijske rezultate za prošlu godinu koji nisu bili povoljni za
deoničare. Reč je o tome da Apple nije nikada prodao više računara za godinu
dana kao prošle godine, ali da zarada deoničara nije onakva kako je
planirana. Smenjen je Spindler sa mesta CEO i istog trenutka su akcije
ponovo dobile svoju staru vrednost.
razno.741madamov,
-> #736, stefan> Ja negde čuh da se priča da SUN hoće da otkupi Apple?
Bilo je priče o tome, a u vezi sa pričom iz moje prethodne poruke. Deoničari
su nudili Sun-u svoje deonice po $30 komad, kolika im je bila vrednost na
berzi pre pada, Sun je tražio $25, nisu se dogovorili i stvar ide dalje, tj.
Apple nastavlja da radi, a vrednost akcija se vratila na staro. Pročitaj
TidBITS 313 iz ORKA.mac za detalje.
razno.742stefan,
-> #738, kmilan> BTW kako da odredim margine?
Komanda je SET MARGIN.
razno.743stefan,
-> #741, madamov> > Ja negde čuh da se priča da SUN hoće da otkupi Apple?
> Bilo je priče o tome, a u vezi sa pričom iz moje prethodne poruke.
Ne znam da li do toga što Mek ne šalje kombinaciju CR/LF i da li ti to
primećuješ ali su ti citat poruke i sam tekst "slepljeni".
razno.744stefan,
Ako ima nekoga ko je zainteresovan za članstvo u grupi "atari" a nije već
u njoj neka mi se javi na mail da bude ubačen :)
razno.745kmilan,
-> #740, madamov>Ne znam na sta mislis, Apple i dalje prozivodi svoje masine i svoj OS. Sto
>se tice toga kako stoji, procitajte TidBITS 313 koji sam ostavio u
ORKA.mac,
>cene akcija su se vratile na staro. Naime, pale su jer je Apple objavio
To su oni problemi koji se spominju u c`t-u.
razno.746stefan,
Moram samo da se pohvalim da sam noćas malko vileneo po Internetu :)
Skinuo sam par fajlića (veći deo noći sma proveo da otkrijem kako da dobijem
ono što hoću :), biće toga još pa ću ponešto da pošaljem u conf :)
razno.747stefan,
Evo jednog programčeta koje bi pod multitaskingom trebalo da daje spisak
pokrenutih aplikacija, koliko memorije zauzima itd. Ja sam još uvek na single
tosu pa vi probajte :)
app_list.lzhrazno.748madamov,
-> #743, stefan
> Ne znam da li do toga što Mek ne šalje kombinaciju CR/LF i da li ti to
> primećuješ ali su ti citat poruke i sam tekst "slepljeni".
Primećujem, a to mi se dešava samo kada šaljem exec Zmodem-om. Kada
šaljem ASCII upload ili paste-ujem (što izađe na isto, tj. ASCII
upload) Sezam mi CR protumači kako treba jer je isto kao kada on-line
pritisnem enter. To sa exec-om, očigledno, nije slučaj. Elem, od sada
ću, dok ne srede to sa exec-om, da snimam fajl u ovom BBEdit-u pomoću
opcije za DOS tekst pa će onda sve biti u redu.
BTW, ti bi mogao da podesiš marginu sa SET MARGIN na istu ili nešto
veću vrednost od one koja ti je postavljena u editoru kod kuće.
razno.749stefan,
Programče koje bi trebalo da meri brzinu rama, keša...
memspeed.ziprazno.750madamov,
-> #745, kmilan
> To su oni problemi koji se spominju u c`t-u.
Već dugo je t stara vest, to jest nema je. B) Na moju sreću, mada kada
bi moralo da se prodaje onda ne mogu da zamislim nikog ko bi više od
Sun-a odgovarao da kupi Apple, a da se Apple-ov duh nastavi.
razno.751stefan,
-> #748, madamov>BTW, ti bi mogao da podesiš marginu sa SET MARGIN na istu ili nešto
>veću vrednost od one koja ti je postavljena u editoru kod kuće.
Što, u čemu je problem, kod mene╚t¸│▀/űűje sve ok?
razno.752ljubisha,
-> #738, kmilan> Nije zbog kvotiranja nego zbog memorije. STarCall uzme 682kb RAM-a.
STalker + STeno zauzimaju 330Kb i sad radi odlično. A može i kra-
će, izbaciš STeno ako ne želiš da imaš editor, a u STalkeru jednosta-
vno namestiš veći scrool buffer ali onda nemaš mogućnost za quote.
>BTW kako da odredim margine?
SET MARGIN pa onda 76.
razno.753madamov,
-> #751, stefan> Što, u čemu je problem, kod mene╚t¸│▀/űűje sve ok?
Pročitaj svoje poruke kada ih skineš sa Sezama, a verovatno si sindrom
primetio kod mnogih poruka drugih korisnika: po jedna reč u jednom redu, pa
onda pun red, pa opet jedna reč itd. Elem, editor stavi CR+LF na kraj svojih
redova koji su duži od margine koju imaš na Sezamu, pa Sezam wrapuje višak, a
onda naleti na CRLF i pređe u sledeći red.
razno.754knenad,
-> #746, stefan> Moram samo da se pohvalim da sam noćas malko vileneo po Internetu :)
> Skinuo sam par fajlića (veći deo noći sma proveo da otkrijem kako da
> dobijem ono što hoću :), biće toga još pa ću ponešto da pošaljem u conf :)
Uff, znam. I ja sam se mučio da dodjem do "macatari.lzh". Iako sam pronašao
ftp server gde se nalazi, nisam nikako mogao da dodjem do tog fajla. Naime,
on se tamo nalazi, ali server ima toliko dirova i pod-dirova da je na vezi
od 1200Bps i na UNIX operativnom sistemu kakvoga ima Galeb, to jako zamorno.
Milane izvini, ajde strpi se još malo ako već i sam nisi došao do te
datoteke. Ova Zemunska centrala je jako loša tako da ETF jedino dobijam na
1200bps.
Ali ako želite da nadjete neki SW fajl, nije loše otići onu Web stranicu
(http://www.shareware.com). Zaista vam pomaže da lako nađete sve što vam
treba (zapravo lokaciju gde potražiti neki fajl).
razno.755nenad,
-> #739, kmilan> U novom c`t-u kazu da Apple ima nekih problema. Text je na nemackom
> tako da nista nisam razumeo (osim naslova) ali ako nekog zanima mogu
> ga poslati.
Mene bi zanimali podaci o adresi, e-mail-u, teleofonu i slično za
taj časopis. Treba mi zbog eventualne nabavke nekih starih
brojeva. Hvala unapred.
razno.756stefan,
-> #753, madamov> Pročitaj svoje poruke kada ih skineš sa Sezama, a verovatno si sindrom
> primetio kod mnogih poruka drugih korisnika: po jedna reč u jednom redu,
> pa onda pun red, pa opet jedna reč itd. Elem, editor stavi CR+LF na kraj
Pregledah ponovo sve moje poruke u zadnjih desetak dana i sve je ok (bar
kod mene :)). Da nije nešto do tebe?
razno.757stefan,
Koristite GUCK? Evo je verzija koja je malko update-ovana u odnosu na onu
u diru (ovo je ver. 1.8b) i još na engleskom ;) Na žalost u arhivi nema
dokumentacije pošto je ovo smo dodatak na originalnu nego se smo nalaze
izvršni fajlovi. Ko se snašao sa nemačkom verzijom snaći će se i sa ovom dok
ne stigne i dokumentacija :)
guck18_e.ziprazno.758stefan,
Ono što ste oduvek želei da znate o vašim dragim i milim desktop.inf i
newdesk.inf fajlovima a niste smeli da pitate ;)
desktips.ziprazno.759kmilan,
Danas sam slucajno odgledao Polarotor i umro od :-))) Pricaju o sWINj 95
i kazu:
Tapete ce te jednostavno promeniti tako sto ce te prvo kliknuti desnim
dugmetom na desk, zatim r onda ALT + T i na kraju ALT + A. Jednostavno
zar ne?
razno.760mperic,
-> #735, stefan>Ima li neko više informacija kakve novitete donosi NVDI 4?
Nema, čim nešto stigne ostaviću ovde.
razno.761stefan,
Kuku&lele, u diru nema ničega za raspakivanje onih .Z arhiva sa Unixa :(
Ima li neko to?
razno.762madamov,
-> #761, stefan
> Kuku&lele, u diru nema ničega za raspakivanje onih .Z arhiva sa Unixa :(
> Ima li neko to?
Imao sam ja, ali sada ne mogu da ga nađem na sačuvanim Atari disketama
(MagicMac
radi i čita mi i one od 830 K B)). Pošto je onaj moj Megafile stajao jedno
vreme
kod Ljubiše, a pouzdano znam da su na njemu bili compress i uncompress, zamolio
bih ga da malo prelista ono što je sačuvao sa njega. BTW, probaj direktno na
mašini sa koje si "surfovao" da raspakuješ, i UBBG i sve ostale imaju
dearhivere
za .Z (UNCOMPRESS).
razno.763ljubisha,
-> #762, madamov>kod Ljubiše, a pouzdano znam da su na njemu bili compress i uncompress, zamo
>bih ga da malo prelista ono što je sačuvao sa njega. BTW, probaj direktno na
Miki, zaboravio si na B). :) Pa taj hard je što se fajlova tiče
za mene bio prazan jer me em nije ništa interesovalo em je odmah kod
Gigija formatiran, tj.pokušali smo da ga formatiramo. :)
razno.764eburanj,
Da li neko zna, zašto Magix 4.0 čeka jedno pola minuta posle resetovanja?
(na boot-u). Jako me nervira (usput, imam F030)
Aki
razno.765madamov,
-> #763, ljubisha
> Miki, zaboravio si na B)
Jesam. B)
> tj.pokušali smo da ga formatiramo. :)
Što pokušali, nešto nije uspelo?
razno.766ljubisha,
Sumnam da vredi da pitam, al ajde. Da nemate pojma ko je autor
teksta Atari ST Anatomy. Imam tekst na srpskom od preko 300Kb (1STWord,
Moj Mikro raspored) i par slika plus jedno dvadesetak nekih SEQ fajlova
(a nisu sekvence iz Cyber-a). Heder im je pM86 i neće da se raspakuju.
Pa ako ima neka dobra duša koja ima STAD, neka skine ovaj fajl i neka
ga proba. Jedino mi to još pada na pamet. Inače, tekst dobijate u DIR-u
samo da Stefan ozdravi i da dobije moderatorske komande. :)
acia1.seqrazno.767kmilan,
-> #764, eburanj> Da li neko zna, zasto Magix 4.0 ceka jedno pola minuta posle resetovanja?
>(na boot-u). Jako me nervira (usput, imam F030)
:) izgleda da nisam jedini koji koristi MagiC. Posto jos nemam HD jos uvek
koristim 3.0 jer 4.0 nisam uspeo da nabijem na jednu DD disketu.
razno.768kmilan,
-> #766, ljubisha┐
> Moj Mikro raspored) i par slika plus jedno dvadesetak nekih SEQ fajlova
> (a nisu sekvence iz Cyber-a). Heder im je pM86 i nece da se raspakuju.
> Pa ako ima neka dobra dusa koja ima STAD, neka skine ovaj fajl i neka
> ga proba. Jedino mi to jos pada na pamet. Inace, tekst dobijate u DIR-u
STad slika (neki chip).
chip.lzhrazno.769ljubisha,
-> #768, kmilan> STad slika (neki chip).
Hvala, dovoljno bi bilo i da si rekao da je to. Sad znam da to
učitava i tupavi GemView-er tako da je sada sve konvertovano u IMG i
slike su spojene. Inače, sada je text+slike=1,12Mb. :)
razno.771ljubisha,
stefan 17:39 Sezam
ljubisha 17:39 Sezam UA pc! LONG LIVE ATARI!
eburanj 17:48 Sezam
dkaralic 17:43 Edit
marshall 17:44 Sezam :)))
johnnya 17:48 Transfer
knenad 17:38 Sezam NO COMMENT
valex 17:45 Off
Idi begaj! Gle šta je Atarijevaca! :)
razno.772ljubisha,
Ej, pozdravio vas je Dalibor, bivši od moderatora! Sad se malo dopi-
sujemo kad već radi Internet. Ej, bežim da mu šaljem odgovor pa idem na
posao... :)
razno.773kmilan,
-> #771, ljubisha>stefan 17:39 Sezam
>ljubisha 17:39 Sezam UA pc! LONG LIVE ATARI!
>eburanj 17:48 Sezam
>dkaralic 17:43 Edit
>marshall 17:44 Sezam :)))
>johnnya 17:48 Transfer
>knenad 17:38 Sezam NO COMMENT
>valex 17:45 Off
>Idi begaj! Gle sta je Atarijevaca! :)
marshall je AmigiSTa :-) (mislim)
razno.774knenad,
-> #772, ljubisha14.206 ljubisha, 20.03.96. 05:23
> sujemo kad već radi Internet. Ej, bežim da mu šaljem odgovor pa idem na
> posao... :)
:) Noćobdijo! Nemoj mi reći da si se probudio u pola 6 samo da bi dobio
SezamNET :) Kako samo izdržiš na poslu tako odmoran... ;)
razno.775ljubisha,
-> #774, knenad>:) Noćobdijo! Nemoj mi reći da si se probudio u pola 6 samo da bi dobio
>SezamNET :) Kako samo izdržiš na poslu tako odmoran... ;)
Ne, ja radim od 6 pa sam ustao u pola pet ili 0430. :) Inače, znam
i da zaglavim do pola dva pa tek onda legnem. A pitaj Stefana kako
izdržavam na poslu. :>
razno.776ljubisha,
OBRATI PAŽNJU 'VAMO!!!!!!!!!!
Zamolio bih moderatora (a pogotovo dzakic-a i nenad-a) da malo obrate
pažnju da su teme 13 i 14 zamenile mesta, tj.Razno je u stvari TT_Falcon
i obratno. Štetu smo već napravili ali da ne brljavimo još više zamolio
bih korisnike da ipak obrate pažnju na slanje poruka i da sve što misle
da je za Razno šalju u temu 13. Valjda će se neko od odgovornih i potru-
diti da ispravi grešku. Hvala.
razno.777nenad,
-> #776, ljubisha> da su teme 13 i 14 zamenile mesta
Sada je sve ok, 13. - Razno, 14. TT_falcon. Izvinjavamo se na grešci,
zaboravili smo da je kod vas Atarista sve naopačke. :)
razno.778stefan,
-> #777, nenad>Sada je sve ok, 13. - Razno, 14. TT_falcon. Izvinjavamo se na grešci,
>zaboravili smo da je kod vas Atarista sve naopačke. :)
E, bogme, tek je sad sve na svome mestu ;) Dakle sve je sada ok (bar se
nadam :), slobodno šaljite poruke u teme odgovarajuće po nazivu ;)
razno.779ljubisha,
-> #777, nenad>Sada je sve ok, 13. - Razno, 14. TT_falcon. Izvinjavamo se na grešci,
Nikad nije kasno, hvala.
razno.780ljubisha,
Poruka od aburanj-a
Meni sutra isteče pretplata na Netu, i neznam, kad ću je produžiti. Ako vam
slučajno zatrebam, možete da me nađete na Pro-u (aburanj@sezampro.co.yu) ili
preko telefona: 021/367-300.
Toliko od mene...
Pozdrav svim AtariSTima:
Aki
razno.781mperic,
U fajlusu sve ovogodišnje poruke koje sam do sada primio sa ST NEWS
mail liste firme TOAD COMPUTERS. Neke sam već prosleđivao ovde, ali
većinu nisam.
Iz njih se može videti i da JTS-u (ex ATARI CORP.) ne ide tako loše
kao što izgleda. Naprotiv.
stnews1.txtrazno.782stefan,
-> #781, mperic> Iz njih se može videti i da JTS-u (ex ATARI CORP.) ne ide tako loše
> kao što izgleda. Naprotiv.
Samo što se nigde ni ne pominje da će Atari raditi nešto po pitanju
kompjutera ubuduće. Čini mi se da je priča bar što se tiče novih modela od
strane Atarija završena.
razno.783mperic,
-> #782, stefan> Samo što se nigde ni ne pominje da će Atari raditi nešto po pitanju
> kompjutera ubuduće. Čini mi se da je priča bar što se tiče novih modela
> od strane Atarija završena.
Izgleda da je cela prica sa Atari Corp. zavrsena. Iskusni otac je nasao
nacin da sacuva novac, ostane u kompjuterskom biznisu sa novom firmom i
resi se sinova koji su mu upropastili (nasu, staru :) firmu.
Ali, mislim da prica sa Atari racunarima nece biti onako brzo gotova kao
sto nam je izgledalo u trenutku kada su odustali od dalje proizvodnje
svega osim Jaguar konzole. Appleov napor da se priblizi Atari korisnicima
(MagicMac, nove Performe i PowerPC) i odvoji ih od PC trzista pokazao se
uspesnim. I kao sto je Atari Corp. nastavio da zivi kroz JTS, tako ce
izgleda Atari kompjuteri i dalje virtuelno ziveti na Aplle masinama :)
A da je ovo tacno (iako smo svi ocekivali suprotno) dokazuje i to sto su
softverasi opet zivnuli i poceli da prave nove i sve bolje programe (i
za svaki od njih nude uveravanja da je 100% MagicMac kompatibilan :)
Sto se mene licno tice, samo je pitanje je vremena kada cu svog Atarija
zameniti PowerMacom, i - na njemu jos dugo vrteti Atarijeve programe.
I kao sto su mi 1985-86, PC-jevci zavideli na ST-u sa 68000 procesorom,
tako ce opet uskoro zavideti na Macu sa RISC procesorom... (najjeftiniji
Power procesor, na 75MHz - brzi je od Pentiuma na 200MHz !!!)
razno.784knenad,
-> #783, mperic> svega osim Jaguar konzole. Appleov napor da se priblizi Atari korisnicima
> (MagicMac, nove Performe i PowerPC) i odvoji ih od PC trzista pokazao se
Sad baš ne znam ima li MagicMac veze sa Apple-ovim naporom, pre će biti da je
to ASH-ova dobra procena, osim ako MagicMac stvarno nije nastao u dogovoru sa
Apple-om (ništa takvo do sada nisam čuo).
> I kao sto su mi 1985-86, PC-jevci zavideli na ST-u sa 68000 procesorom,
> tako ce opet uskoro zavideti na Macu sa RISC procesorom... (najjeftiniji
Više bih voleo kad bi nam zavideli na Falconu (ili Microboxu) sa RISC
procesorom.
razno.785madamov,
-> #784, knenad
> Sad baš ne znam ima li MagicMac veze sa Apple-ovim naporom, pre će biti
> da je to ASH-ova dobra procena, osim ako MagicMac stvarno nije nastao u
> dogovoru sa Apple-om (ništa takvo do sada nisam čuo).
Nema veze sa Apple-ovim naporom, inače bi odmah bila izbačena na tržište i
PowerMac verzija, koja se, bar prema mojim saznanjima, nije još pojavila.
razno.786knenad,
-> #785, madamov> PowerMac verzija, koja se, bar prema mojim saznanjima, nije još pojavila.
MagiCMac PPC
===============================================================
Run Atari software on the Macintosh! Now runs on Power-PC based Macs too!
YES! You can run your favorite GEM-based Atari programs on any 68030, 68040
or Power-PC based Macintosh!
MagiCMac PPC + Ease . . . . . . . . . . . .$219.00
Free working demo version available from http://www.toad.net/atari/magmac,
ftp://ftp.toad.net/pub/atarist/magicmac, or dialup at (410) 544-6999.
razno.787madamov,
-> #786, knenad> MagiCMac PPC
Hvala na informacijama, a jesi li listao sadržaj direktorijuma na ftp serveru,
kolika je arhiva demo-a? Koliko shvatam, sada ne postoji posebna verzija za
PowerPC i Motorolu, već je kad kupiš jednu, dobiješ i drugu, pa instaliraš onu
koja ti treba.
razno.788knenad,
-> #787, madamov>Hvala na informacijama, a jesi li listao sadržaj direktorijuma na
>ftp serveru, kolika je arhiva demo-a? Koliko shvatam, sada ne postoji posebna
>verzija za PowerPC i Motorolu, već je kad kupiš jednu, dobiješ i drugu, pa
>instaliraš onu koja ti treba.
Hteo sam i da kažem da ću se informisati (u najboljem slučaju i
nabaviti) tu arhivu, ali nisam da me ne biste držali za reč. Dakle,
videću || nabaviću... Nije lako, jer FTP i dalje ne radi na
YU-Internetu, a ni na EUnetu.
razno.789ljubisha,
Da li je moguće sa Atarija poslati na štampač sliku koja je velika
par A4 strana tako da štampač sam odšampa sliku a da se obazire na ma-
rgine? I koji grafički program može da mi eksportuje u LPT file?
razno.790mperic,
-> #789, ljubishaProbaj sa opcijom Tiling u SL-u. Možeš da odštampaš sliku proizvoljne
veličine, A0 - recimo!
razno.791mikis,
-> #783, mperic+> (najjeftiniji Power procesor, na 75MHz - brzi je od Pentiuma na 200MHz !!!)
Kamo lepe sreće :( PPC 601 je tu negde po brzini sa Pentiumom na
istom taktu (PPC bi trebao da bude nešto brži), dok je 604 i do dva puta
brži.
Nego, da ti nisi mislio na IBM-ov Power2 procesor? ;)
razno.792mperic,
-> #791, mikisSto se tice poredjenja brzine PPC i Pentiuma, podaci koje sam naveo poticu
od dvojice inzenjera iz petnickog RC. Naime, na moje pitanje da uporede
procesor 603 na 75MHz sa odgovarajucim Pentiumom, sasvim nevoljno su rekli
(obojica su zakleti neprijatelji svega sto u sebi ima Motoroline
procesore, ukljucujuci i HP LJ printere ;) da bi takav RISC sa taktom
na 75, odgovarao Pentiumu na 200MHz...
Dakle, sto se tice tacnosti moje tvrdnje, vazi ona narodna "posto
kupio, po to i prodao" :)
razno.793ljubisha,
-> #789, ljubisha> rgine? I koji grafički program može da mi eksportuje u LPT file?
Daklem, ima li neki grafički program koji može da baci sliku u LPT?
P.S. Stefane, slab ti je exec, nisi mi odgovorio... :)
razno.794stefan,
-> #793, ljubisha> Daklem, ima li neki grafički program koji može da baci sliku u LPT?
>
> P.S. Stefane, slab ti je exec, nisi mi odgovorio... :)
Ljudi smo, greši se ;) LM, ako sam program koji koristiš nema mogućnost
štampanja u fajl onda uzmeš onaj PTM.ACC, i pomoću njega preusmeriš ispis
sa štampača u fajl.
razno.795ljubisha,
Elem, moram da sperem ljagu sa STalkera... Program ipak radi i na
230400, naravno na MSTE-u. Nisam ga do sada dovoljno probao al sada kad
imam Megu to je bila jedna od prvih stvari. E da, a jel sam rekao da sam
kupio MSTE? :))
Ali, imam jedan problem. Kertridž za dijagnostiku mi prijavljuje da
TIMING TEST ERROR CODES
T0--MFP timer error. One or more of the four timers in the MFP did
not generate an interrupt on counting down .
ali sve radi. Jel zna neko, gde bih trebao da tražim grešku sa time-
rom. Šta to ne bi radilo?
razno.796stefan,
Uputstvo za bliter
blitter.lzhrazno.797ljubisha,
Da nije neko malo više radio sa STGuide-om? Napravio bih HYP-ove u
kojima bi bilo skoro sve o Atariju ali bih želeo da stvar bude u više
nezavisnih delova koji bi se pozivali jedan iz drugog. Daklem, onaj ko
zna da to da uradi razumeće šta sam hteo da kažem. Ostali... :)
razno.800knenad,
22m atari> dir /s /n
Nema datoteka.
:(
razno.801ljubisha,
Oće neko Mega1 sa 2,5Mb, bez monitora, MegaSTe tastatura i Hyper
Cache na 16MHz? Ubrzivač može i posebno. Ili možda neko hoće MegaSTe,
48Mb hard i bez monitora i tastature iako se ona na specijal zahtev
može i pridodati. :)
razno.802mperic,
Ljubiša, taj HyperCash - kolika je donja cena? Pitam za kolegu koji
koristi ST-a za pisanje...
razno.803chitan,
Knjige za Tempus 2 (120 str. A5) i LDW Power Calc (300 str. A4) na srpskom.
Koga ovo zanima neka se javi na tel. 011/199-102 Saletu ili na 195-333 Mandi.
Ima jos dosta toga od literature za Atari na engleskom!
razno.804ljubisha,
Jel ima neko Monaco font i key tabelu po CP852 ili nekom drugom ra-
sporedu <> Računari? Treba mi da probam nešto a nemam baš vremena da
prevrćem font. :(
razno.805mperic,
-> #804, ljubishaOvo je relativno stara arhiva, nisam siguran šta sam sve stavio unutra,
ali verovatno je sve što treba za instalaciju CP852.
cp852.ziprazno.806ljubisha,
-> #805, mperic
Bacio sam Harlekin. :) Daklem, jel neko od prisutnih Atarijevaca
koristi nešto drugo sem Računara? A ako koristi, da je to GEM font (sa
hederom da mogu da ga učitam sa NVDI).
razno.807gkod,
-> #806, ljubisha Ja koristim drugo, a ti pitaj kad svratis na kafu.
PS
Nisam ja Vava pa da ti citam misli, tj. ko zna sta se Milki mota po misli.
razno.808ljubisha,
-> #807, gkod> gkod, 18.05.96. 15:58, 142 chr
Molim lepo. Ova poruka treba da se urami! :)
P.S. Pretpostavljam da je Viktor, jel da? :)
razno.809mperic,
-> #806, ljubishaU arhivi yutasta.lzh je sve što je neophodno za upotrebu yu slova na
Atariju (ger.) uključujući GEM, TTF (i ćirilica i latinica) i SPEEDO
fontove.
Arhiva sadrži nekoliko YU GEM fontova, CP852.PRG (za auto folder),
LOADKBD.ACC (sa tabelama za ćirilićni i latinični set, za NVDI/TTF) i
Speedo CHAR.MAP (stavlja se u isti folder sa TTFontovima)
za premapiranje yu seta u .SPD fontovima.
Ne znam da li će se svima svideti mala varijacija koju sam napravio u
drajveru za tastaturu, ali takav raspored koristim već 9 godina, a osim
toga - izmene je veoma lako napraviti. Ako je potrebno, poslaću i programe
za editovanje.
yu_tasta.lzhrazno.810mperic,
Area: comp.sys.atari.
Msg #: 4/9 Date: 05-18-96 23:44
From: Ralph
To: ALL
Subj: Why has Atari stock incre
Newsgroups: comp.sys.atari.advocacy
Path: Eunet.yu!EU.net!newsfeed.internetmci.com!in2.uu.net!fox.almaden.ibm.c
om!g
arlic.com!news.scruz.net!cruzio.com!cruzio!ralph
From: Ralph Carmichael , ralph@bbs.cruzio.com
Subject: Why has Atari stock increased so much?
Reply-To: ralph@bbs.cruzio.com
Organization: Cruzio Community Networking System, Santa Cruz, CA
Date: Sat, 18 May 1996 23:44:27 GMT
Message-ID: <DrMKM4.LvD@cruzio.com>
Keywords: stock-market, insider atari
Sender: ralph@cruzio.com (Ralph Carmichael)
Lines: 15
It appears that an investment in Atari on Jan 1 of this year
would have been a better investment than IBM or Netscape or HP or
Yahoo or Microsoft or Adobe or any of those companies that are
always in the news. I never hear anything about Atari.
Do they actually have any products? Well, something seems to be
going on as the stock has tripled in price over the last few months?
Is there something we should know?
--
========================================================================
Ralph Carmichael ralph@pdas.com (408)454-9754
Public Domain Aeronautical Software 300 Potrero Santa Cruz CA 95060
Want more info? http://www.pdas.com or finger ralph@cruzio.com
razno.811ljubisha,
-> #809, mperic>U arhivi yutasta.lzh je sve što je neophodno za upotrebu yu slova na
Ok, pogledao sam fontove u FontKit-u i izgleda da je to baš to.
razno.812ljubisha,
-> #809, mperic>U arhivi yutasta.lzh je sve što je neophodno za upotrebu yu slova na
Probao sam ono što sam trebao i nije do fonta. Brljavi mi STalker sa
ANSI-em. :(
Elem, imaš grešku u 9 fontu. Fali ti ZEICHENOBERKANTE.
Šta je to nemam pojma ali kad sam otišao u GemFont video sam da fali.
razno.813stefan,
Atari direktorijum je trenutno nedostupan, biće vraćen nazad u toku dana.
razno.814mperic,
-> #812, ljubishaOvo je bolje od GEMFONTA. U fajlu je GDOSFONT skinut zimus sa nekog od
britanskih BBS-ova.
gdosf114.lzhrazno.815ljubisha,
-> #814, mperic>Ovo je bolje od GEMFONTA. U fajlu je GDOSFONT skinut zimus sa nekog od
^^^^^
Ovo ti deluje jako smešno. Porediti program od 20Kb sa onim od 150!!
Jedina dobra stvar u arhivi je što ima STG fajl za STGuide.
Elem, na nemačkom je pa mi uputstvo i ne pomaže mnogo, ali na prvi
pogled mi deluje čisto informativno u vezi fonta. A i zašto mi je od 5
GEM fontova dao samo 9 i 20? Ostale je deselektovao.
razno.816stefan,
Ako bacite pogled na dir primetićete da je delimično reorganizovan.
Urađeni su samo "grubi radovi", otvoreni su neki novi poddirektorijumi,
neki su ukinuti i jedan deo fajlova je premešten na odgovarajuća mesta. U
narednim danima očekujte da polako počne i novi softver da stiže u dir.
Što se tiče ovih postojećih fajlova u diru, verovatno će još po neki
biti negde premešten a bogami i izbrisan da bi dir bio malo pregledniji. U
vezi toga vas molim za malu pomoć. Verovatno ste i sami videli da često u
diru postoji nekoliko programa koji rade istu stvar. Ukoiliko ste ih
skidali pa znate koji radi a koji ne, koji bi trebalo zadržati a koji
baciti ili jednostavno mislite da je nešto poprilično zastarelo i
nefunkcionalno nemojte da ste mnogo lenji nego mi bacite jedan mail u vezi
toga :) Takođe, burno će biti pozdravljeni svi novi prilozi za dir ;)
Takođe, ako imate neke primedbe u vezi trenutnog rasporeda dirova,
podele fajlova po njima, imena (da li mislite da je bolje da stoje kratka
imena kao što su "ARC", "UTIL" ili da budu duža "ARCHIVER", "UTILITY"?)
slobodbno recite. Verujte mi da se nije lako izboriti sa onom gomilom
sitnih fajlova :)
Još samo jedna napomena, sav DC softver je trenutno sklonjen iz dira i
biće vraćen u nekom drugom obliku - verovatno u jednoj ili par malo većih
arhiva.
razno.817knenad,
-> #816, stefanatari\*.*
------------------
ARC <DIR> ű Arhiveri/Dearhiveri i packeri
COMM <DIR> ű Komunikacioni programi
DEMO <DIR> ű Demo programi
DISK <DIR> ű Programi za rad sa diskovima
FUN <DIR> ű Igre i ostali zabavni programi
GRAPH <DIR> ű Obrada i pregled slika i animacija
INFO <DIR> ű Tekstovi, dokumentacija
LANG <DIR> ű Programski jezici i source listinzi
MISC <DIR> ű Sve što ne spada u druge direktorijume
SOUND <DIR> ű Muzički softver
SYSTEM <DIR> ű Proširenja i ispravke operativnog sistema
TEST <DIR> ű Ispitivanje konfiguracija, brzinski testovi
TEXT <DIR> ű Obrada teksta, DTP, fontovi
UTIL <DIR> ű Razni uslužni programi
VIRUS <DIR> ű Sve u vezi virusa
Direktorijum TEST nije jasan ni po nazivu, ni po objašnjenju. Ako je to vezano
za
test OS-a, onda možda ipak treba da uđe u dir SYSTEM. Što se tiče dužih naziva
dirova,
po meni, tamo gde može dugi naziv neka ide, ali i nije toliko bitno. Bitnije
je da su
objašnjenja jasna. Primedba i na dir MISC, njega treba izbaciti ili u njemu
formirati
pod-dirove (ako već nije tako).
razno.818stefan,
Novi fajlovi u diru:
atari\comm\*.*
------------------
conn246e.lzh 331k ű Connect 2.46e, odličan komunikacioni program
conn246u.lzh 211k ű Connect 2.46e upgrade, ispravka nekih grešaka te verzije
atari\sound\*.*
------------------
525_v211.lzh 52k ű Five to Five 2.11, konvertor raznih formata semplova
atari\system\*.*
------------------
poolfix3.lzh 4k ű PoolFix3, Atarijev patch za GEMDOS-pool bug za TOS>1.2
poolfix4.lzh 5k ű PoolFix4, poboljšana (ne Atari) verzija GEMDOS-pool patch
atari\test\*.*
------------------
sysinf83.lzh 57k ű Sysinfo 8.34, puno informacija o vašem sistemu
atari\util\*.*
------------------
egale24i.lzh 202k ű Egale 2.4i, upoređivanje fajlova, pravljenje upgrade-ova
html093.lzh 105k ű HTML-Browser 0.93ß, off-line browser za HTML dokumente
insync10.lzh 9k ű InSync 1.0, fiksira frekvenciju osvežavanja TVa na 50/60H
ledpan29.zip 40k ű LED Panel 2.9, lampice za diskove, caps, sat... - na desk
razno.819ljubisha,
-> #818, stefan>525_v211.lzh 52k ű Five to Five 2.11, konvertor raznih formata semplova
Moliću lepo, ovo da se odmah zameni sa novom verzijom. :)
525_v220.lzhrazno.820stefan,
Da iskoristimo poluvreme rukometa ;) Novi fajlovi:
atari\system\*.*
------------------
hsmoda06.lzh 150k ű Nove RS232 rutine za brze modeme (ugrađen RTS/CTS patch)
atari\test\*.*
------------------
memspeed.zip 5k ű Memspeed, meri brzinu vaše memorije, keša...
atari\text\*.*
------------------
convert.lzh 6k ű Convert, konvertuje ASCII fajlove u 1st Word DOC format
mb49pls.zip 186k ű MasterBrowse 4.9+, GEM text viewer sa puno opcija
atari\util\*.*
------------------
1stg0196.zip 85k ű 1st Guide 1.4e, viewer za slike, animacije, zvuk, text...
razno.821stefan,
-> #820, stefan> atari\util\*.*
> ------------------
> 1stg0196.zip 85k ű 1st Guide 1.4e, viewer za slike, animacije, zvuk,
> text
Za one koji nisu upućeni šta je ovo:
1st-Guide: Jan 10 1996 release. Shareware programmed by Guido Vollbeding
PRG/ACC to view/play IMG, IFF, GEM, RSC, PNG, JPEG, MPEG, SAM, SND, AVR,
DOC, OUT etc. in GEM windows on TOS compatible machines. 1st-Guide is
resolution and color depth independent and offers its own hypertext links
which can be used to create interactive information systems.
*** Official English archive released by InterActive ***
razno.822stefan,
Novo u diru:
atari\comm\*.*
------------------
flashpat.lzh 12k ű Flash 1.6 patch, omogućava Flashu da koristi RTS/CTS
oasis135.zip 431k ű Oasis 1.35, softver za pristup Internetu
(thnx to mperic)
atari\misc\*.*
------------------
wrldclck.lzh 53k ű World Clock 1.0a, ispisuje vreme u bilo kom delu sveta
(thnx to ljubisha)
atari\system\*.*
------------------
jarxxx.lzh 5k ű JARxxx, instalira Cookie Jar proizvoljne veličine
razno.823stefan,
novo:
atari\misc\*.*
------------------
stdb12.zip 65k ű STDB 1.2, pomoćni program za dijabetičare (medium res)
atari\system\*.*
------------------
tos14fix.lzh 3k ű TOS 1.4 fix Atarijev patch za TOS 1.4 (RTS/CTS i AES bug)
turbocts.lzh 5k ű TurboCTS 1.32, RTS/CTS patch za bilo koji TOS
atari\util\*.*
------------------
st-gui14.lzh 250k ű ST-Guide 1.4, čitanje i izrada HYP (hypertext) fajlova
razno.824stefan,
Arhiva atari\util\1stg0196.zip imala je CRC error u sebi pa je sada
zamenjena ispravnom. Zahvaljujem se dlazar-u što mi je skrenuo pažnju.
razno.825ljubisha,
Napokon sam uspeo da dođem do ovog programčeta. :) Mislim da vam sam
naziv sve govori pa izvolite na UL!
st_eyes8.lzhrazno.826vdjole,
Evo ažurnog spiska Atari fajlova sa nic.funet.fi; uglavnom su relativno
stare stvari ali možda neko nadje nešto što mu je zgodno. Inače, za protekli
vikend je ftp-through-E-mail stizao vrlo lepo za nekoliko minuta.
funet.ziprazno.827ljubisha,
From: Solitary Brother <lms@unitra.sk>
To: "All about Atari beast an' even more..."
<Atari-l@cvtnw.upol.cz>
Subject: Re: CD - Hadam ti to bude stacit :)
Date: Thu, 20 Jun 1996 12:51:56 -0400 (EDT)
Reply-to: Atari-l@cvtnw.upol.cz
Forwarded message:
From owner-stnews@lists.toad.net Tue Jun 18 21:18:57 1996
Date: Tue, 18 Jun 1996 12:24:18 -0400
Message-Id: <199606181624.MAA11227@beast.toad.net>
X-Sender: dave@toad.net
X-Mailer: Windows Eudora Light Version 1.5.2
Mime-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset="us-ascii"
To: stnews@lists.toad.net
From: "David C. Troy" <dave@toad.net>
Subject: [Toad Computers ST News] Bird of Prey CD ROM: Now Available!
Sender: owner-stnews@salsa.toad.net
Precedence: bulk
Reply-To: info@toad.net
TOAD COMPUTERS ANNOUNCES OFFICIAL RELEASE OF "BIRD OF PREY" CD ROM
------------------------------------------------------------------
It takes real Falcon enthusiasts to create a Falcon-only CD, and no doubt
about it, Matt Norcross and Scott McConnell are the ultimate Falcon
enthusiasts. They use every aspect of the Falcon, from its MIDI and digital
recording capabilities using Cubase Audio to its graphics and animation
features using Apex Media. These two are uniquely qualified to give you a
complete and comprehensive collection, and this is exactly what they have
done in "Bird of Prey," their first CD-ROM for the Falcon030.
Matt and Scott, who front the band "Any Questions?" and are owners of the
industrial-music oriented Floating Fish Studios (which, in character as Ttam
Troll and MC2P4, they will proudly tell you stands in the shadow of Three
Mile Island's cooling towers), have spent the last six months collecting,
collating, and sorting Falcon software from diverse sources. And being
observant of what has already been done in terms of Falcon-only CD's (All
Things Falcon, Transmission), they felt it was particularly important to put
together a disc that was up to date, avoided duplication of others' efforts,
and was application-heavy and light on filler, like graphics files and MOD's.
Files come from diverse sources, but particularly from GEnie, their own BBS,
and other files they have hand collected from sources around the world. They
didn't see any point in creating yet another disc that includes a copy of
the Umich/Merit Falcon archive, so files from this source have been kept to
a minimum.
Again, the focus was really to provide a wide variety of files (some of
which are very hard to find) that can help someone really get to know and
use their Falcon030 to its fullest -- much the way Matt and Scott have tried
to do themselves.
This limited-edition disc includes professionally produced full-color
printing (in jewel case) and a two color silkscreen. At just $29.95, it's
truly the best disc for getting the most out of your Falcon030.
---------------------------------------------------------------------
>From the liner tray of "Bird of Prey":
This CD ROM contains what we at Floating Fish Studios consider to be the
very best public domain and shareware software available for the Atari (and
C-LAB) Falcon030 today. You have at your fingertips, "the ultimate Falcon
collection!" These files have been collected from around the world and are
now assembled, for you, on this one CD ROM.
In addition, you will find pictures, films, and information regarding
Floating Fish Studios and the band "Any Questions?". We hope the software
and examples on this disc will be helpful in the exploration of your
Falcon030 and your own creativity.
What's On Here? What's NOT on here?
- The Ultimate Falcon Collection - Duplicate Files
- Complete Web Browser Package - Packed, Uncompressed Software
- Commercial Software Demos - Tons of GIFs
- Falcon Demos - Tons of FLIs
- Falcon Games - Tons of MODs
- Every Falcon Utility Known - Long, Boring File Descriptions
- Only TOS 4.0x Friendly Software - Useless Garbage
"The Floating Fish Studios 'Bird of Prey' CD ROM is the ultimate Falcon
collection.
This disc is filled with software that no Falcon user should be without.
Over 649MB of pure excitement waiting to be unleashed! Over 21,000 files!"
------------------------------------------------------------------
There's no denying that the Floating Fish Studios "Bird of Prey" CD ROM is
the Ultimate Falcon Collection! Explore for yourself and we guarantee you'll
learn something new about your Falcon030!!
$29.95 -- "BIRD OF PREY" CD ROM -- In stock now!
Dealer inquiries invited; dealer and quantity pricing available. Another
quality product, published by Toad Computers: America's Atari Source!
David Troy --- ToadNet Information Services [dave@toad.net]
Toad Computers, Inc. (800) 448-8623 Orders
America's Atari Source (410) 544-6943 Info
WEB: http://www.toad.net/ (410) 544-1329 FAX
FTP: ftp://ftp.toad.net/ (410) 544-6999 BBS
======================================================================
ST News Mail List is a Service of Toad Computers, Inc. (800) 448-8623
Subscribe: send email 'subscribe stnews' to majordomo@lists.toad.net
Unsubscribe: send email 'unsubscribe stnews' to majordomo@lists.toad.net
Questions: send email to info@toad.net!
razno.828vdjole,
Jedan zabavan detalj: u prodavnici stranih časopi Vasinoj ulici
imaju ST-format po "popularnoj" ceni od 68din (inače je 4.25GBP).
razno.829ljubisha,
Hej, jel interesuje nekog HyoerCache za 520, 1040 ili Megu?
razno.830simeon,
-> #829, ljubisha> Hej, jel interesuje nekog HyoerCache za 520, 1040 ili Megu?
Itekako, daj bliže podatke ovde ili na mail.
razno.831ljubisha,
Ej, jel ima neki program koji će da iskonvertuje GEM
font u Mac font. Spasilo bi me da ne crtam od nule. :(