ATARI.3

11 Feb 1994 - 22 Nov 1999

Topics

  1. hardware (362)
  2. diskovi (80)
  3. komunikacije (422)
  4. software (963)
  5. grafika (90)
  6. midi (26)
  7. obrada.teksta (107)
  8. dtp (194)
  9. programiranje (207)
  10. c (43)
  11. help (112)
  12. emulatori (284)
  13. razno (1248)
  14. tt_falcon (192)

Messages - razno

razno.832 ljubisha,
Ako nEkoga intErEsujE... ftp.cs.tu-bErlin.dE (130.149.17.7). DatE: 03-May-95 (08:25). DajtE ljudi, ako nEko možE da skida fajlovE, bio bih jako zahvalan za konvErtor HYP u ASCII. Kratko jE a trEba mi ko... CocaCola, brE! berlin.lzh
razno.833 vdjole, -> #832, ljubisha
> DajtE ljudi, ako nEko možE da skida fajlovE, bio bih jako zahvalan A što ne uzmeš sam kro e-mail-ftp na SezamPRO-u? Jesu li ukinuli tu mogućnost?
razno.834 ljubisha, -> #833, vdjole
> A što ne uzmeš sam kro e-mail-ftp na SezamPRO-u? Jesu li ukinuli tu >mogućnost? Ako mi kažeš kako to da uradim.
razno.835 vdjole, -> #834, ljubisha
> Ako mi kažeš kako to da uradim. Pogledaj fajl BOBRANK.TXT uz poruku 17.8 u konf. komunikacije. Jedino što izgleda nameju baš svi mail-serveri sasvim iste komande. Za ovaj iz Berlina pošalji e-mail sa tekstom HELP pa'š dobiješ spisak komandi. Ja sam inače pre jedno mesec dana skidao neke stvarčice iz Finske s servera u En- gleskoj sa adre som ftpmailŽsrc.doc.ic.ac.uk ali se u poslednje vreme nešto ne odaziva. 'bem ti online kucanje i modem bez korekcije grešaka, nešto mi brlja po ekranu. Inače na odgovor (i fajl) pričekaš obično sat-dva. O ovoj temi je bio jedan članak u, mislim, aprilskom broju PC-press-a
razno.836 madamov, -> #832, ljubisha
> DajtE ljudi, ako nEko možE da skida fajlovE, bio bih jako zahvalan Ubačio sam URL u Bookmark, biće čim sledeći put stanem za kormilo Netscape-a. B)
razno.837 madamov, -> #835, vdjole
> ftpmailŽsrc.doc.ic.ac.uk ali se u poslednje vreme nešto ne odaziva Hm, koristio sam isti FTP-by-mail robot i mislim da mu je adresa ftmail@doc.ic.ac.uk a da je na mašini src.doc.ic.ac.uk jedan od najvećih ftp servera u Evropi, odatle koristim par mirrora da se ne ide do Amerike.
razno.838 madamov, -> #832, ljubisha
KOnverter iz HYP u TXT kako si treažio... stg2tx10.zip
razno.839 madamov, -> #838, madamov
A evo i svežijeg indeksa odande... 00index.all
razno.840 ljubisha, -> #838, madamov
> KOnverter iz HYP u TXT kako si treažio... Hvala. Jeste da to nije to al dobro. Ovo je konvertor iz STG-a u ASCII a to je ipak beskorisno. Caka je da iz HYP-a vratim tekst u ASCII. Ipak je isuvuše teško pratiti radnju iz STGuide-a. :(
razno.841 madamov, -> #840, ljubisha
> Jeste da to nije to al dobro. Ovo je konvertor iz STG-a u ASCII Daj mi onda tačan URL gde se traženi fajl nalazi i nema frke. Dakle, pošto znam koji je ftp server daj mi direktorijum i ime fajla pa da skinem i to. Pravo da ti kažem, načekah se dok sam ušao u Atari direktorijum pa dok sam našao gde je šta.
razno.842 ljubisha, -> #841, madamov
>Daj mi onda tačan URL gde se traženi fajl nalazi i nema frke. Dakle, pošto >znam koji je ftp server daj mi direktorijum i ime fajla pa da skinem i to. :(( Neeee, nisi ti kriv, ti si skinuo dobru stvar ali to nije ono što je potrebno. Ono što je potrebno već imamo a to je... e, ako nekom treba neka pita. Iako piše da je to STG u TXT najviše me je povuklo to što u komentaru piše Hypertext konvertor a STG još uvek nije hypertext arhiva. :( P.S. Za početnike -> ako želite da pravite HYP, HTML, WinHELP itd koristite UDO. Moraćete da pamtite samo jednu sintaksu a uputstvo je na engleskom.
razno.843 ljubisha,
1ST Base 2 Demo P.S. Eh, da nije na nemačkom. :( 1stbase.lzh
razno.844 ljubisha,
Program Overview ST Tools is reminiscent of PC Tools for MS-DOS computers. The main display includes a directory tree and a listing of files by directory. As the name implies, the program is a set of tools for use on the Atari ST. Current functions include listing/editing of File Allocation Tables, Hex dumping of files, sectors or memory, searching files, sectors or memory, check, repair and optimize file structure. The program is entirely GEM based, with the standard drop-down menus, scrollable windows and dialog boxes. st-tools.lzh
razno.845 ljubisha,
ReJoinDer v1.2 QWK Reader rjd12.lzh
razno.846 stefan,
Novi fajlovi u diru: atari\system\*.* ------------------ tdsk140a.lzh 212k ű Tera Desk 1.40a, mali ali dobar alternativni desktop Za one kojima je mnogo da dižu ona čuda poput Gemini-ja ili No|Desk-a ovo je možda pravi izbor. Sam program (bez RSCa) dugačak je nešto manje od 100kb, u arhivi se nalazi i verzija za 020 i veće procesore. Naravno, na engleskom je :) Ima dosta onih sitnih caka koje olakšavaju život pogotovo ako imate tos ispod 2.06: (drag&drop, pomeranje slidera kursorima, window font, alt+dvoklik_na_folder otvara novi prozor, shift-alt+ime_drajva ispisuje sadržaj drajva u tekućem prozoru, ugrađen videwer u prozoru...) atari\util\*.* ------------------ stg_14e.zip 326k ű ST-Guide 1.4e, čitanje i izrada HYP (hypertext) fajlova ST-Guide v1.4e, Fairware programmed by Holger Weets. Hypertext system, the de-facto Atari standard to handle HYP files. Used by hundreds of applications to display context sensitive on-line documentation. Includes viewer, utilities and conversion tools. *** Official English archive released by InterActive *** LM, kao što vidite, konačno potpuna engleska verzija. Čak su i komentari u C listinzima koji su priloženi na engleskom :) U arhivi se nalazi i dosta pomoćnih programa.
razno.847 dlazar,
Modular (Serial) Device Drivers =============================== >> HSMODA07.LZH is a kind of intermediate release. It provides the current state of development to all users. There are some bug fixes. Sorry, but the English documentation is a bit outdated. << Attention! On 1994-12-30 I made a larger change. Only DRVIN and drivers all written before the 1994-12-30 or all written on and after this date will work togehter. This package contains serial drivers. For every interface or every interface integrated circuit exist an own driver. The user has to deal with selecting the right drivers, but the advantage to load only the drivers he needs. Because I use a clean modular design, a special program (DRVIN.PRG) has to be loaded before the real drivers. This program adds the functions for driver installations, which are absent in the operating system (TOS, Mag!X, MiNT). hsamoda7.lzh
razno.848 stefan, -> #847, dlazar
> Modular (Serial) Device Drivers > =============================== > > >> HSMODA07.LZH is a kind of intermediate release. It provides the current Hvala na prilogu.
razno.849 ljubisha, -> #847, dlazar
>** Uz poruku 'HSAMODA7.LZH' (121678 bytes) I dodatak uz to... hsminf10.lzh
razno.850 stefan, -> #849, ljubisha
> I dodatak uz to... A ovo radi šta? :)
razno.851 dlazar,
A dok cekam utakmicu evo jos nesto: Hello all! This list has been compiled to provide Atarians worldwide with the addresses to contact other members of our ever-changing Atari community. There are 4 distinct sections - user groups, Atari computer contacts, Jaguar and Lynx contacts, and World Wide Web pages. Please note that addresses that are of interest to both Atari computer users AND Jag/Lynx owners will be found in the computer section. acemab.zip
razno.852 dlazar,
I jos nesto: TOAD COMPUTERS ATARI BLITZ CONTINUES! ---- DECEMBER 14, 1995!! =============================================================== Toad Computers is happy to bring you even more news about exciting new products and developments that will affect YOU as an Atari owner!! Find out about hot news like the new $99 price on the JAGUAR!!!! Toad News: - TOAD HOLIDAY FESTIVAL IS A SUCCESS! - NEW TOAD CATALOG NOW AVAILABLE! Hardware: - C-LAB ANNOUNCES NEW FALCON MK-X! - ATARI JAGUAR NOW JUST $99!! - JAGUAR CD ROM AND GAMES NOW IN GOOD SUPPLY! - BlowUp FX FALCON EXPANSION BOARD IS NOW AVAILABLE! - BlowUp FALCON SCREEN EXPANDERS IN STOCK! - DOUBLE-SPEED CD ROM DRIVE --- CHEAP!! - TT030 SPECIALS - 1040STE SPECIALS - ATARI MEGA STE FOR JUST $299! - HARDWARE, GAME, AND SOFTWARE CLEARANCE! - SOUNDPOOL INTERFACES IN STOCK! - SPECIALS ON FLATBED SCANNERS & GT LOOK SOFTWARE! - PAK 68/3 ACCELERATOR & FASTRAM BOARDS! - TOAD HIGH SPEED SERIAL PORT KIT! - TOAD HIGH DENSITY FLOPPY DRIVE KIT! - DESKTOPPER ALTERNATIVE ST/FALCON CASE! - SYQUEST EZ-135 IS A SMASHING SUCCESS! Software: - PAGESTREAM 2.2 AVAILABLE FOR JUST $39.95! - EASE 4, MAGIC 4 NEWS! - "HD DRIVER" SUPPORTS ZIP DRIVES & MORE! - WHITELINE DELTA CD NOW AVAILABLE! - NEW ATARI COMPENDIUM CD-ROM ANNOUNCED! - NEW CD's FROM SYSTEMS FOR TOMORROW & CRAWLY CRYPT! - SUZY B SOFTWARE TREASURY CD SET NOW JUST $49.95! - MagiCMac v1.2.5 & NEW MANUAL MAILED FREE TO ALL REGISTERED OWNERS! - APEX MEDIA & EXPOSE PROVE TO BE HOT ITEMS! - DIGITAL ARTS PRODUCTS ARE _HOT_! - STRAIGHT FAX 2.5 UPGRADE AVAILABLE Strap on your zero-gravity helmet and let's get going!!! Bas sam se navadio, a? toad1214.zip
razno.853 ljubisha, -> #850, stefan
> A ovo radi šta? :) Kuku, ima bre da me strefi infarkt. :)
razno.854 ljubisha,
Atari-Crypt-O-Conv┐ Oće li neko da mi kaže kako se ovo koristi? P.S. Na engleskom je al me nešto neće. :) crp.lzh
razno.855 kmilan,
A što nema teksta "Atari na internetu" u novom broju računara? Čak je i moderator Amiga konferencije napisao nešto... ju-hu stefane ;-)
razno.856 stefan, -> #855, kmilan
> A što nema teksta "Atari na internetu" u novom broju računara? Čak je i > moderator Amiga konferencije napisao nešto... ju-hu stefane ;-) U vreme kad je to planirano ja sam bio bez kompjutera. Kad sam se vrnuo nisam mogao u razumnom roku osposobim mašinu, iskopam softver, instaliram ga itd. Tako je na žalost atari ostao bez svog članka u Računarima.
razno.857 kmilan,
Sad sam se nešto setio :-) šta je bilo sa evropskim delom Atarija?
razno.858 kmilan,
Ovo nema veze sa Atarijem ali... Šta je to OpenGL?
razno.859 nenad, -> #858, kmilan
> Ovo nema veze sa Atarijem ali... Šta je to OpenGL? Pojednostavljeno rečeno, u pitanju je API za crtanje objekata, nezavistan od platforme, koji sadrži i "engine" za njihov rendering. OpenGL je otvorena arhitektura za 3D grafiku firme Silicon Graphics, a jedna od najzanimljivijih mogućnosti je ona koja dopušta da se sa jedne mašine koristi procesorska snaga druge (grafičkog servera na kome se izvršava OpenGL rasterizer) za zahtevnije poslove. Stoji da nema veze sa Atarijem. ;)
razno.860 kmilan, -> #859, nenad
>> Ovo nema veze sa Atarijem ali... Šta je to OpenGL? >Pojednostavljeno rečeno, u pitanju je API za crtanje objekata, >nezavistan od platforme, koji sadrži i "engine" za njihov >rendering. ... to i piše u Računarima, PC presu ali meni i dalje nije jasno... Da li to znači da programi imaju neki 3D interface ili... Šta je to API?
razno.861 kmilan,
Opet nešto što nema veze sa Atarijem... Da li neko zna nešto više u Central Group. To bi treba da bude kurs, u stvari rad uz obuku na računarima, finansira država a plaća se 500din mesečno.
razno.862 stefan, -> #861, kmilan
> Opet nešto što nema veze sa Atarijem... Jel tebe blam da postavljaš pitanja u ne-motorola konferencijama? ;) Ima i tamo finih ljudi, odgovoriće ti ;)
razno.863 stefan,
Dva nova fajla se nalaze u diru. Doduše nisu baš novi, al' su svakako friškiji od njihovih predhodnika u diru :) Elem: atari\system\*.* ------------------ arrfix15.lzh 19k ű ArrowFix 1.15, Ispravlja neke scroll i mouse bugove GEMa Program zamenjuje staru verziju (arrowfix.lzh) vidite i sami čemu služi, jedna od poznatijih manifestacija tog buga je kad u nekim programima kliknete na slide-bar on umesto da se pomeri za jedan ekran uradi dva puta skrol. atari\system\*.* ------------------ serfx2.lzh 11k ű Serial Fix 2.0, RTS/CTS patch za bilo koju verziju TOSa Oh ne, još jedan patch za RTS/CTS ;) U ovom slučaju radi se o novoj verziji programa turbocts.lzh - ovoga puta radi sa svim portovima, XBRA je kompatibilan, ako vam treba ima CPX za lokovanje RS232 porta, bla-bla... Ako ste koristili prethodnu verziju zamenite je sa ovom (koristi je čak i moderator ;)
razno.864 kmilan, -> #862, stefan
>> Opet nešto što nema veze sa Atarijem... > Jel tebe blam da postavljaš pitanja u ne-motorola konferencijama? ;) Ima > i tamo finih ljudi, odgovoriće ti ;) Svašta... onda bi morao da čitam konferrencije u koje stiže preko, recimo 50, poruka dnevno i to on line :-( A ovako lepa, mala konferencija... :-)
razno.865 gkod, -> #864, kmilan
Jesi cuo za download konferencije, pa citanje natenane?
razno.866 kmilan, -> #865, gkod
> Jesi cuo za download konferencije, pa citanje natenane? Čuo sam za QWK.
razno.867 ljubisha, -> #865, gkod
> Jesi cuo za download konferencije, pa citanje natenane? Jesi li ti čuo za quote dela poruke na koju odgovoraš?
razno.869 dusan,
Guess who's back?
razno.870 kmilan, -> #869, dusan
>13.869 ATARI.3:razno > dusan, 19.09.96. 18:54, 21 chr >--------------------------------------------------------- >Guess who's back? Dušan, Dušan, Dušan ...?!?... zvuči mi poznato :-)
razno.871 knenad, -> #869, dusan
> Guess who's back? Terminator?
razno.872 madamov, -> #869, dusan
> Guess who's back? Ko nam je to doš'oooo? B)
razno.873 kermit, -> #869, dusan
Neko se vratio? Ja sam bio ubedjen da je buranija riknula ;))
razno.874 dusan, -> #873, kermit
He, buranija... more reci ti meni kako ti sin (imenjak sa mojim o kakve li slučajnosti;) BTW zar ovde uopšte ima atarijevaca ili se okupljate ovde po staroj navici ;) Eh sad ćete da me ubijete: ja juče pazario PrC. Došlo vreme da se malo i ja zevzečim ;)
razno.875 kermit, -> #874, dusan
Sinak mi je ok, hvala na pitanju, a kako je tvoj junior? Inace ima nas ovde koliko oces :)) btw ja odavno imam prc-a u kuci a atarija na poslu (sta mislite zasto?)
razno.876 stefan,
>atari\test\*.* >------------------ >gbnch403.lzh 112k GEMBench 4.03, Brzinski testovi za vaš Atari Poznati program koji meri brzinu vašeg Atarija, u diru umesto one prastare verzije.
razno.877 stefan,
>atari\arc\*.* >------------------ >st_tar.zip 16k ST Tar, Atari verzija poznatog Unix programa Ako ste ikada poželeli da neku Unix Tar datoteku raspakujete na Atariju sada imate program koji će to da uradi :)
razno.878 kmilan, -> #874, dusan
>BTW zar ovde uopšte ima atarijevaca ili se okupljate ovde po staroj navici ;) >Eh sad ćete da me ubijete: ja juče pazario PrC. Došlo vreme da se malo i ja >zevzečim ;) Ima atarijevaca :-) Zašto, koji...???
razno.879 ljubisha,
Problem sa TTF-ovima... Kako da namestim tastaturu kad CharMap neće da radi sa njima na 3.02 NVDI. Jel probao neko ovaj novi NVDI (4.x)? I jel ima neko neki TTF koji ima više od 350 znakova? Makar 500 kao SPD fontovi.
razno.880 ljubisha, -> #876, stefan
>gbnch403.lzh 112k GEMBench 4.03, Brzinski testovi za vaš Atari Aha, napokon da obnovim stari problem. Kako uopšte radi ovaj program? Pitanje je prevashodno za kmilana. :) Elem, ako upoređujem moju mašinu sa nekom drugom i dobijem na primer 67% to znači da moja mašina radi na 67% brzine one druge mašine. Jel da? E, da bih to dokazao izveo sam par merenja. Prvo, moja kompletna mašina u poređenu sa čistom (+ bliter): NVDI ON Ref: MSTE + Blitter, ST High ============================================ Graphics: 327% CPU: 97% Average: 265% Dakle, NVDI daje prosečno ubrzanje do groznih 265%? Zato sam isklju- čio NVDI i dobio: NVDI OFF Ref: MSTE + Blitter, ST High ============================================ Graphics: 122% CPU: 99% Average: 116% Aha, nešto manje ali je i dalje uključen bliter na uporednoj mašini. Dobro, sa isključenim bliterom dolazimo do: NVDI OFF Ref: MSTE, No Blitter, ST High ============================================ Graphics: 172% CPU: 99% Average: 153% Ovaj bliter je jedna mnogo dobra stvar. Ajd, sad da isključim bliter i na mojoj mašini pa da vidimo: NVDI OFF Ref: MSTE, No Blitter, ST High ============================================ Graphics: 113% CPU: 99% Average: 109% Boga mu, pa moja mašina brža od 'moje' mašine!! :)) Počinjem polako da sumnjam u podatke koje sam dobio. Al, ajde da vidim kako stvar stoji kad je uporedim sa TT-om u punoj brzini: NVDI ON Ref: TT + Fast RAM + FPU, ST High ============================================ Graphics: 226% CPU: 26% Average: 172% Program je dokazao da je šupalj ili ja imam TT-a u kućištu MSTE-a. :> Bane, ajde leba ti, probaj na TT-u da uradiš test prema MSTE-u pa da upo- redimo rezultate.
razno.881 ljubisha,
Totosampler v.2.4 ... >> Whether you're rich, or poor, it's nice to be rich . totosam.lzh
razno.882 ljubisha,
SongZ v.1.93 ... >> Taglines are like cats. You just THINK they're yours. songz.lzh
razno.883 ljubisha,
One dve poruke imaju tag jer sam probao ReJoinDer koji je napokon proradio kako treba pa sam malo proslavio. :) Daklem, krenite u nabavku kod vašeg omiljenog prodavca i slobodno radite sa QWK paketima. :)
razno.884 kmilan, -> #880, ljubisha
>NVDI ON >Ref: TT + Fast RAM + FPU, ST High >============================================ >Graphics: 226% >CPU: 26% >Average: 172% Taj TT je bez NVDI a tvoj MSTe je sa NVDI pa je valda zato tvoj MSTe brži od TT (bar što se tiče grafike a CPU ... ).
razno.885 stefan, -> #880, ljubisha
> Aha, napokon da obnovim stari problem. Kako uopšte radi ovaj > program? Pitanje je prevashodno za kmilana. :) Elem, ako upoređujem moju > mašinu sa nekom drugom i dobijem na primer 67% to znači da moja mašina > radi na 67% brzine one druge mašine. Jel da? E, da bih to dokazao izveo > sam par merenja. Prvo, moja kompletna mašina u poređenu sa čistom (+ > bliter): Naravno, ako piše da je brzina 200% u odnosu na referentni model to znači da tvoja mašina radi duplo brže. Što se tiče ovih tvojih merenja, nisam baš imao živaca da sve čitam ;) ali sam isprobao kod mene. Elem, najveći deo rezultata je 99% (taj 1% ralike možemo da stavimo na dušu grešci u računu) ali ima i par rezultata koji se razlikuju. U kombinaciji sa bliterom (i moja mašina i referntna) VDI Scroll je 101% (što je opet tu negde) međutim razlika se pojavljuje i u sledećim merenjima: GEM Dialog 93%, GEM Window 88% i New Dialogs 88%. Ukoliko su obe kofiguracije bez blitera onda od 99% odskaču samo VDI Scroll 102% i New Dialogs 91%. Ne znam otkud ova razlika, možda zato što GemBench mora da instalira neke svoje rutine prvenstveno zbog "letećih dijaloga" koji se kriju pod šifrom "New Dialogs" pa zato dolazi do određenog usporenja u tim stavkama (naravno, da se neko ne zbuni, ovo sve se odnosi na potpuno "praznu" mašinu bez ikakvih auto folder i ACC programa). Interesantno je još jedna stvar - ako dignem mašinu sa flopija (znači bez učitavanja drajvera za hard) pojedini rezultati se pormene za revimo 1% tako da ponegde dobijem i tačnih 100% ;)
razno.886 stefan, -> #883, ljubisha
> One dve poruke imaju tag jer sam probao ReJoinDer koji je napokon > proradio kako treba pa sam malo proslavio. :) Daklem, krenite u > nabavku kod vašeg omiljenog prodavca i slobodno radite sa QWK paketima. :) Što se ReJoindera tiče, kad već kažeš ljudima da radi mogao bi da kažeš šta treba da urade da bi radio kako valja :) Elem, ako neko ima nameru da koristi ReJoinder za repliciranje na Sezam mora da obrati pažnju na neke stvari. Prvo, prilikom repliciranja ReJoinder dodaje ono "Re:" ispred imena teme - to morate da izbrišete kada vam da onaj dijalog za reply. Takođe, pošto glupavi program u zaglavlje odgovora koji pišete _ne_ stavlja broj poruke na koju odgovarate morate o istom trošku pored imena teme (tamo gde ste malopre brisali ono Re: :) da dodate i broj poruke na koju odgovarate (recimo softver.11111). Naravno i dalje stoji ono o isključivanju svih onih zezalica što sma napisao u poruci kada je prograsm stavljen u dir (ukratko, idete u meni Options->Mail...->Mail_contens tamo isključite _sve_ sem opcije "Quote blanks") I postoji još jedan problem. Program je SW i dok ga ne registrujete postoji ograničenje da ne raspakuje QWK pakete duže od 30kb. Međutim toke možete doskočiti tak što u diru gde se nalazi ReJoinder napravite dir PHWORK i u njega raspakujete QWK paket pa će reader prepoznati da ima poruke u diru pri učitavanju. Naravno, možete napraviti i bali BAT koji će to automatski da odradi :) Sve u svemu ne baš sjajno. Meni je pogotovo mrsko ono dopisivanje broja poruke na koju odgovaram :( Interesantno je da to nije jedini QWK reader sa takvim propustom - i onaj Mountain radi isto tako. U narednih par dana ću testirati još par readera pa ću javiti rezultate.
razno.888 stefan,
atari\util\*.* ------------------ 1stg0496.zip 80k ű 1st Guide 1.4e, viewer za slike, animacije, zvuk, text... Mali update verzije koja se nalazila u diru, ova je četiri meseca svežija :)
razno.889 stefan,
Još par fajlova iz dira je zamenjeno sa friškijim verzijama (u odnosu na one iz dira naravno, u suštini ništa nije friško ;): atari\comm\*.* ------------------ esscd64.zip 76k ű ESS-Code 6.4, coder/decoder za više metoda (UUE,MIME...) Ovo je poslednja verzija koja se mogla naći na Internetu. Vidim da se za PC pojavila i verzija koja podržava BinHex sa Meka, valjda će se pojaviti i za Atari. atari\system\*.* ------------------ autorais.zip 4k ű AutoRaise 2, automatski aktivira prozor ispod pointera lgsel18d.lzh 34k ű Little Green Selector 1.8d, alternativni fileselector Što se tiče LGSa, nemam pojma da li to neko koristi ali bolje neka stoji poslednja verzija u diru. Kome se nije svideo do sada nema potrebe ni ovu verziju da skida - potpuno je ista, samo su ispravljene neke greščice. AutoRaise 2 je progam koji automatski aktivira prozor iznad koga se nalazi mouse pointer. Malo je izmenjen način na koji program funkcioniše (na bolje po meni :), smanjena je mogućnost slučajnog ili bespotrebnog aktiviranja prozora. Dakle ako ste lenji ili želite da malo poštedite levo dugme vašeg miša ovo je pravi program za vas ;)
razno.890 madamov,
======== X-POP3-Rcpt: madamov@techno Date: Fri, 27 Sep 1996 23:34:53 +0200 (MET DST) From: Janez Valant <jvalant@kekec.sk-pttsc.lj.edus.si> To: Milan Adamov <madamov@techno.opennet.org> MIME-Version: 1.0 Status: O X-Status: hm.. da li sam ja na redu?? .)) Ok, molim tem ostavi moj email u atari knoferenciji na Sezamu .... THX, Janez ======== Dakle, adresa našeg starog prijatelja Sezamovca sa obala Bledskog jezera je: jvalant@kekec.sk-pttsc.lj.edus.si pa navalite na pozdravljanje. B)
razno.891 gkod,
Sad sam na novom broju. Za sve Sezam-ovce evo ga: 754-374. GKOD ili Guerino
razno.892 ljubisha, -> #891, gkod
> Sad sam na novom broju. Za sve Sezam-ovce evo ga: 754-374. Da li mogu da primetim da je sada aktuelan broj 754-788? :))
razno.893 ljubisha,
Pozdrav od Akija sa PRO-a. MagiC IDE Patch v1.3 (September 17, 1996) Written by Daniel Hedberg of New Beat Development, freeware. English version. This patch will force MagiC to skip the check for internal IDE drives on Falcon030 computers. This check is very annoying on systems with only SCSI devices, as it takes MagiC forever to discover there are no IDE drives present. This version is able to patch version 4.01, 4.02, 5.00, 5.01, and 5.02 of MagiC. mpatch13.zip
razno.894 stefan,
atari\util\*.* ------------------ rde_v5.zip 37k ű RDE 5, rezidentni ram-disk sa dodatnim mogućnostima U diru je umesto stare verzije. Radi se o možda najboljem ram disku za Atari: rezidentan, može se instalirati iz auto foldera ili sa deska, možete ga "napuniti" programima i onda ga takvog učitavati, "emulira" format diskete itd.
razno.895 stefan,
Ako neko nije primetio: >atari\fun\*.* >------------------ >patience.lzh 76k ű Patience 2.25, odličan pasijans sa više varijanti Dakle, nova varijanta najboljeg pasijansa ikada napravljenog :) Novo u ovoj verziji je da konačno imate mogućnost da gledate menije na engleskom, mnogo brže radi, radi i u srednjoj rezoluciji i naravno postoje i nove verzije pasijansa :) Uživajte :)
razno.896 kmilan, -> #895, stefan
>>patience.lzh 76k ű Patience 2.25, odličan pasijans sa više varijanti > Dakle, nova varijanta najboljeg pasijansa ikada napravljenog :) Novo u Jel GEM?
razno.897 ljubisha, -> #896, kmilan
> >>patience.lzh 76k ű Patience 2.25, odličan pasijans sa više varijanti > > Dakle, nova varijanta najboljeg pasijansa ikada napravljenog :) Novo u > > Jel GEM? Ne! Isto kao što nije ni stara verzija. I radi samo na Atari 260 maši- nama sa 512Kb memorije i obavezno diskom u spoljnjem kućištu.
razno.898 bojs, -> #897, ljubisha
>> Ne! Isto kao što nije ni stara verzija. I radi samo na >>Atari 260 maši- >> nama sa 512Kb memorije i obavezno diskom u spoljnjem kućištu. >> ... i bez TOS-a u ROM-u.
razno.899 stefan,
Dva nova fajla u diru: atari\system\*.* ------------------ letemfly.lzh 42k ű Let 'em Fly! 1.20, "leteći" dijalozi, shortcuts... atari\text\*.* ------------------ gemfo122.lzh 211k ű GEMFont 1.22, editor GEM fontova
razno.900 stefan, -> #896, kmilan
> Jel GEM? Jeste, zar je moguće da nisi imao prethodnu verziju? :)
razno.901 stefan,
Noviteti: atari\info\*.* ------------------ hardware.zip 18k ű Hardware Register Listing 7.0 picforms.zip 14k ű Opisi različitih Atari formata slika atari\lang\*.* ------------------ ltmf_120.lzh 60k ű Source programa Let 'em Fly! v1.20 (\system\letemfly.lzh) pbug1_31.zip 302k ű Peacebug 1.31, low level debuger atari\test\*.* ------------------ sysok119.zip 118k ű SYSOK 1.1.9, ispisuje podatke o vašem sistemu atari\util\*.* ------------------ ptm.zip 10k ű PTM, printer spooler (ACC)
razno.902 stefan,
Novo: atari\fun\*.* ------------------ exodrom.lzh 28k ű Exodrom, jednostavna pucačina (mono) atari\system\*.* ------------------ ltmf130e.lzh 38k ű Let 'em Fly! 1.30, verzija LETEMFLY.LZH od drugog autora Radi se o novijoj verziji pomenutog programa koji je drugi autor razvio na osnovu sorsa koij je objavio autor prvobitne verzije (i koji se nalazi u atari\lang\). Prethodna (originalna) verzija je ostala u diru. U vezi ovoga, verovatno ću izbaciti iz dira onaj formdoit pošto to što on radi može da izvede i letemfly a usput nije baš najsrećnije pisan pošto koriti Line-A rutine tako da ima probleme sa kompatibilnošću. Ako neko zna neki suprotan argument neka kaže sad ili neka zauvek ćuti ;) atari\util\*.* ------------------ alibi17.lzh 13k ű Alibi 1.7, pravi aliase za programe koje koristite Zanimljiv program koji vam omogućuje da pravite aliase za neke programe. Naime, ukoliko ne koristite desktop koji omogućuje da stavljate ikone na njega ili ukoliko jednostavno nemate više mesta na desktopu za mnogobrojne ikone ovaj program će vam u direktorijum na hardu snimati aliase za određene programe. Aliasi su u stvari mali programi (negde 600-700 bajta) koji služe da pozovu originalni program koji se nalazi negde na vašem hardu. Kad vam zatreba neki program umesto da ga jurite po mnogobrojnim direktorijumima otvorite onaj koji ste odredili za aliase, dvokliknete na odgovarajući i program je startovan.
razno.903 ljubisha, -> #902, stefan
> U vezi ovoga, verovatno ću izbaciti iz dira onaj formdoit pošto to što > on radi može da izvede i letemfly a usput nije baš najsrećnije pisan pošto > koriti Line-A rutine tako da ima probleme sa kompatibilnošću. Ako neko zna > neki suprotan argument neka kaže sad ili neka zauvek ćuti ;) Pazi da neću da se javim. :> Elem, LTmF je dobar program (ne koristim ga :)) i može da se uključi ili isključi i Form funkcija ali... Koristim FormDoIt već 5 godina i brate radi. Ako znate neki ozbiljan program koji koristite i sa kojim se kolje slobodno recite. Ja do sad nisam imao takvih problema. A i za ono čemu služi taman je toliko i dugačak tačnije kratak .
razno.906 stefan, -> #903, ljubisha
> Pazi da neću da se javim. :> Elem, LTmF je dobar program (ne koristim > ga :)) i može da se uključi ili isključi i Form funkcija ali... Koristim > FormDoIt već 5 godina i brate radi. Ako znate neki ozbiljan program koji > koristite i sa kojim se kolje slobodno recite. Ja do sad nisam imao takvih > problema. A i za ono čemu služi taman je toliko i dugačak tačnije kratak . A ja bio ubeđen da si mi između ostalog i ti rekao da ne radi kako valja :) Dobro, ako tako stvari stoje onda nećemo da ga diramo.
razno.907 kmilan, -> #902, stefan
>alibi17.lzh 13k ű Alibi 1.7, pravi aliase za programe koje koristite > Zanimljiv program koji vam omogućuje da pravite aliase za neke programe. > Naime, ukoliko ne koristite desktop koji omogućuje da stavljate ikone na Ja samo da dodam da se aliasi pod MagiC-om prave tako što see drži alt prilikom kopiranja.
razno.908 ljubisha, -> #907, kmilan
> Ja samo da dodam da se aliasi pod MagiC-om prave tako što see drži alt > prilikom kopiranja. A???? A Rename nema na tu foru???
razno.909 kmilan, -> #908, ljubisha
>> Ja samo da dodam da se aliasi pod MagiC-om prave tako što see drži alt >> prilikom kopiranja. > A???? A Rename nema na tu foru??? Kad kopiraš neki file pod MagiCom dobiješ prozor u kome biraš šta hoćeš: back up, overwrite, rename i obično kopiranje.
razno.910 kmilan, -> #900, stefan
>> Jel GEM? > Jeste, zar je moguće da nisi imao prethodnu verziju? :) Pogrešio sam, mislio sam da li je u prozoru ali nije, pod MagiCom se ne može pristupiti desku dok je aktivan Patience.
razno.911 ljubisha, -> #910, kmilan
> Pogrešio sam, mislio sam da li je u prozoru ali nije, pod MagiCom se ne može > pristupiti desku dok je aktivan Patience. A nije Single Task? I ako si ga već startovao video si da je u pro- zoru. Ako blokira task onda baš i nije čisto pisan. Jesi probao novu ve- rziju?
razno.912 stefan, -> #910, kmilan
> Pogrešio sam, mislio sam da li je u prozoru ali nije, pod MagiCom se ne > može pristupiti desku dok je aktivan Patience. Čekaj, Patience nije sigurno program koji radi samo kao single-task. Ako se ne varam čak i u dokumentaciji piše da radi na MultiTosu.
razno.913 kmilan, -> #911, ljubisha
>> Pogrešio sam, mislio sam da li je u prozoru ali nije, pod MagiCom se ne može >> pristupiti desku dok je aktivan Patience. > A nije Single Task? I ako si ga već startovao video si da je u pro- > zoru. Ako blokira task onda baš i nije čisto pisan. Jesi probao novu ve- > rziju? Program nema svoj prozor tako da prekrije desk! Inače radi ok.
razno.914 kmilan,
Koja je valentova adresa (valent Atarista iz slovenije?).
razno.915 ljubisha, -> #914, kmilan
> Koja je valentova adresa (valent Atarista iz slovenije?). Zna Pavle a mogao si i mene sinoć da pitaš. Osim toga i Miki ju je ostavio negde ovde na sistemu. :)
razno.916 kmilan, -> #915, ljubisha
>> Koja je valentova adresa (valent Atarista iz slovenije?). > Zna Pavle a mogao si i mene sinoć da pitaš. Osim toga i Miki ju je > ostavio negde ovde na sistemu. :) Filozof... Pavle ju je izgubio, znam da ju je Miki ostavio NEGDE a tebe sam zaboravio da pitam.
razno.917 ljubisha, -> #916, kmilan
> Filozof... Pavle ju je izgubio, znam da ju je Miki ostavio NEGDE a tebe sam > zaboravio da pitam. Ajde onda... Javlja mi se da je možda ovo :) jvalant@kekec.sk-pttsc.lj.edus.si
razno.918 madamov, -> #914, kmilan
> Koja je valentova adresa (valent Atarista iz slovenije?). Valantova, valjda? Evo je opet: jvalant@kekec.sk-pttsc.lj.edus.si Čovek, inače, visi na IRC-u, evo kako ga tamo možete naći: Daj skokni jednom i na irc, i potrazi nick SWE, narocito u #atari:) Janez
razno.919 kmilan,
Da li neko može da mi skine html stanu sa http://stio1.sari.fh-wuerzburg.de/student/i381 Hvala. BTW to je Running-homepage (game 4 F030).
razno.920 stefan,
Otkrio sam jedan bug u ST-Zipu. Naime, ukoliko iz njega promenite naziv nekog fajla u arhivi on će vam uredno po izlasku iz programa reći "Updating ZIP archive" i zaista će promeniti ime fajla. Međutim, od tog fajla možete posle toga se oprostite pošto će pri pokušaju dearhiviranja ZIP prijaviti CRC error.
razno.921 ljubisha, -> #920, stefan
> Otkrio sam jedan bug u ST-Zipu. Naime, ukoliko iz njega promenite naziv > nekog fajla u arhivi on će vam uredno po izlasku iz programa reći Dobro jutro. :) Nego, jel si rekako ljudima ono za LZH i datum?
razno.922 vdjole, -> #921, ljubisha
> jedan bug u ST-Zipu To je izgleda neka mnogo bagovita stvar. Da vidimo šta sve ima: - Kako reče Stefan, "Rename" uništi fajl u arhivi; - Mislim da neko jednom ovde reče da je ograničen broj fajlova po folderu (na koliko?); - Koliko sam primetio, ako se uđe u ST-Zip i izađe bez otvaranja ijedne arhive Zip ostavi neko đubre za sobom tako da se ne može ponovo aktivirati (tj. pada) osim ako se uradi reset; Jel' ima još neki takav biser za koji bi trebalo da znam a ne znam? Šteta što ću i dalje morati da ga koristim jer mi za transfer fajlova na relaciji ST-PrC i ST-VAX arhiveri kao LZH i drugi ne vrede baš mnogo. Da li je neko koristio na Atariju onaj Info-Zip što je pravljen za razne operativne sisteme i da li to radi OK? Ja ga koristim na VAX/VMS i tamo izgleda da fino radi, doduše na VAX 11/780 sporije nego ST-Zip na običnom ST-u. Info-Zip ima i jednu mnogo zgodnu opciju: "fix damaged archive" koja mi je nekoliko puta pomogla.
razno.923 kmilan, -> #922, vdjole
>Da li je neko koristio na Atariju onaj Info-Zip što je pravljen za >razne operativne sisteme i da li to radi OK? Ja ga koristim na VAX/VMS >i tamo izgleda da fino radi, doduše na VAX 11/780 sporije nego ST-Zip Jel ti gnu-zip može pomoći... ili neki tar? gzip.lzh
razno.924 ljubisha, -> #922, vdjole
> - Koliko sam primetio, ako se uđe u ST-Zip i izađe bez otvaranja > ijedne arhive Zip ostavi neko đubre za sobom tako da se ne može > ponovo aktivirati (tj. pada) osim ako se uradi reset; A? :) Ovo mi se nikada nije desilo. Jedino što može da ostavi za sobom je nova arhiva (tj.zaglavlje) od 22 bajta.
razno.925 stefan, -> #921, ljubisha
> Dobro jutro. :) Nego, jel si rekako ljudima ono za LZH i datum? Izgleda da nisam. Elem, neki su možda već primetili da ove nove verzije LZH arhivera koje koristimo ("nove" shvatite uslovno - mislim na verziju LZH koju ne radi Tomas Quester) podržavaju stavljanje komentara u arhivu poput recimo ZIPa. Međutim, sa time ima malih problema. Prvo, ttp verzija jednostavno neće da prihvati komentar. Vi stavite svič -z unesete komentar, on kao brlja nešto po arhivi međutim posle vidite da komentar nije ubacio. Što se tiče GEM verzije, ona vam dopušta da komentar jednostavno ubacite putem clipboarda ili direktnim ukucavanjem dok ste u shellu. Međutim (uvek ima neko "međutim" ;) tu se pojavljuju dva problema. Prvi da je da postoji neki bagić u rutini koja bi trebala da uzima komentar iz clipboarda tako da ne možete stvati odjednom višeredni komentar nego morate da radite red po red. Druga problem je što kada u shellu "otvorite" zaglavlje arhive i potom izađete iz njega sa OK (što je nužno ako stavljate komentar) LZH vam zabrlja datum arhive i stavi neki skkroz blesavi. Naravno, ovo se događa sve i da ne stavljate komentar - bitno je samo da iz tog menija izađete sa OK. Interesantno je da u tom meniju, pored datuma stoji oznaka u vidu malog trouglića i kada kliknete na nju on će vam pokazati pravi, neizmenjeni datum! Nemam pojma u čemu je caka ali tako stvari stoje :)
razno.926 stefan, -> #922, vdjole
> Jel' ima još neki takav biser za koji bi trebalo da znam a ne znam? Ja sam u jednoj od verzija Oasisa koji dolazi u samoraspakujućim arhivama našao upozorenje da bi vlasnici Falkona trebali posle svakog raspakovanja takve .TOS arhive a urade reset mašine. Nije posalo ništa o razlozima za tako nešto niti je meni poznato da je neko ovde imao nekakvih problema zbog toga. Ako se ne varam u kasnijim verzijama tog upozorenja nije bilo. > Šteta što ću i dalje morati da ga koristim jer mi za transfer fajlova > na relaciji ST-PrC i ST-VAX arhiveri kao LZH i drugi ne vrede baš mnogo. Što se tiče razmene podataka između Vaxa i Atarija pored korišćenja ZIPa možeš da koristiš recimo GnuZip (mora postojati i za Vax, atari verzija se nalazi u diru) ili čak najstariju Tar+Compress kombinaciju (mada je to besmisleno ako postoji GnuZip - praktično svi prelaze na njega). > Da li je neko koristio na Atariju onaj Info-Zip što je pravljen za > razne operativne sisteme i da li to radi OK? Ja ga koristim na VAX/VMS > i tamo izgleda da fino radi, doduše na VAX 11/780 sporije nego ST-Zip > na običnom ST-u. Info-Zip ima i jednu mnogo zgodnu opciju: "fix damaged > archive" koja mi je nekoliko puta pomogla. Sa InfoZipom nemam nikakva iskustva ali sam ga baš skinuo pre neki dan :) Biće ovih dana u diru. Za one koji ne znaju samo da kažem da se radi o ZIP kompatibilnom arhiveru (za razliku od GnuZipa koji to _nije_), sors je u javnom vlasništvu a poreklo mu je Unix.
razno.927 stefan, -> #923, kmilan
> Jel ti gnu-zip može pomoći... ili neki tar? Nisi morao to da šalješ, kompletna verzija se nalazi u diru.
razno.928 kmilan, -> #927, stefan
U vezi zipa (nama qvote na PrCu) Nema veze od viska glava ne boli.
razno.929 vdjole, -> #924, ljubisha
> A? :) Posle Ljubishine zblanute reakcije uzeo sam da proverim padanje ST-Zipa i konstatovao da sve radi kako treba. Malo eksperimentisanja je pokazalo da se Zip ponaša(o) kao što sam opisao samo u prisustvu Superaccessory III. Otkad sam (davno) prestao da koristim SAIII problem je nestao a da to nisam ni znao jer sam uvek pazio da ne dođem u situaciju gde je ranije Zip pravio probleme (tj. da uđem i odmah izađem sa "Cancel"). Sorry...
razno.930 ljubisha, -> #925, stefan
> komentar nego morate da radite red po red. Druga problem je što kada u > shellu "otvorite" zaglavlje arhive i potom izađete iz njega sa OK (što je > nužno ako stavljate komentar) LZH vam zabrlja datum arhive i stavi neki Dobro je što sam glup i što sam komentar 'na silu' ubacio u LZH pa nemam problema sa tim menjanjem datuma. :)
razno.931 ljubisha, -> #929, vdjole
> da se Zip ponaša(o) kao što sam opisao samo u prisustvu Superaccessory III. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Joj, šta to beše? :))
razno.932 ljubisha,
U vezi onog vjuvera za HP. vdjole mi je na mail poslao kratko upu- tstvo i dokazao da je program neispravan za nas. Elem, hoće da prikaže HP fajl na ekranu ali neće da odradi pošteno konvertovanje u neki no- rmalan fajl. Ustvari hoće ali nema šanse da ga pročitate (jedino PCX ali kako...). P.S. Ajde neko ko ima Arabesku2 da proba da učita HP pa da javi rezulat ******* Ni' mi baš jasno da li ne možeš da zadaš komandu za pravljenje fajla ili ti fajl ne ispadne kako treba. Prvo sam mislio da je ono prvo, a onda sam probao HP2XX pa više nisam siguran jer se desi ono drugo. Dakle: 1. Ako je u pitanju komanda za pravljanje datoteke, problem je tipa "ako ništa drugo ne pomaže, treba pročitati uputstvo". Prema njemu, najjednostavnija komandna linija treba da glasi, na primer, kao neka od sledećih: -m pcx file.hp -m img file.hp -m eps file.hp a mogući su i dodatni svičevi - pusti HP2XX bez parametara pa će da ih izlista. 2. Ako je u pitanju nekorektan sadržaj fajla: probao sam da pravim datotekice i jeb*&$%ťi program ne radi kako treba!!! Za sada sam ustanovio sledeće: - PBM fajl ispadne OK (GemView ga pročita), samo je oooogroman; - PCX fajl dobije na početku jedan bajt viška ?! (prvi bajt, decimalna vrednost 13). Kada se ukloni (probao sam kroz Egale), fajl je OK. - IMG fajl sadrži greške. Od tolerantnosti programa koji ga čita zavisi dokle ćeš da stigneš. GemView sa indignacijom odbija da protumači bilo šta osim zaglavlja. Megapaint ga pročita i prijavi grešku u fajlu a dobijena slika sadrži ispravne delove koje su ispresecane đubretom. Neki drugi programi pročitaju fajl bez prijave greške, ali se ono đubre svejedno pojavi. U principu, analizom nakog kraćeg .IMG fajla moglo bi se i ustanoviti kakve su greške u pitanju, al' sumnjam da bi to mnogo pomoglo bez izvornog koda za HP2XX. - EPS nisam probao da pročitam. Inače, pogledaj u dokumentaciju, autor priznaje da Atari formati slika (misli li on to i na IMG pored PIC i PAC?) verovatno imaju bagova i moli da mu se isti prijave. Ja sam program uvek koristio samo da pogledam na ekranu šta ima na slici i uopšte mi nije palo na pamet da, ako to radi, pravljenje datoteka ne ispada kako treba. (A što volim tako kad isti format slike razni programi različito tumače... naročito me je svojevremeno oduševilo kad Megapaint napravi PCX fajl a onda pri čitanju istog kaže da fajl sadrži grešku; što je najgore i sadrži: Megapaint ne upiše u zaglavlje ispravne podatke o dimenzijama ili rezoluciji slike).
razno.933 vdjole, -> #931, ljubisha
> Joj, šta to beše? :)) Šta ćeš, ostao mi je prikriven na toj disketi sa Zipom, ali sada je i odatle temeljno utamanjen.
razno.934 vdjole, -> #926, stefan
> Info-Zip Čekaj! Info-zip se, u principu, deli u arhivi sa izvornim kodom a to postoji na Sezamu u DOS/ARC direktorijumu (valjda je kompletno- za sve operativne sisteme ?). Jedino ako si negde našao da je neko bio dobar pa sve to kompilovao za Atari. Unzip ide u posebnoj arhivi i koliko sam video na Sezamu ima samo EXE za DOS. Ceo paket treba da sadrzi sledeće programe: -Zip (V2.*) - arhiviranje i popravka arhiva -Unzip (V5.*) - dearhiviranje i listanje sadrzaja -Zipinfo (V?) - listanje sadržaja -Zipsplit (V?) - deljenje arhiva na manje delove -Zipcrypt (V?) - šifriranje sadržaja arhiva
razno.935 stefan, -> #934, vdjole
> Čekaj! Info-zip se, u principu, deli u arhivi sa izvornim kodom a to > postoji na Sezamu u DOS/ARC direktorijumu (valjda je kompletno- za sve > operativne sisteme ?). Jedino ako si negde našao da je neko bio dobar pa > sve to kompilovao za Atari. > > Unzip ide u posebnoj arhivi i koliko sam video na Sezamu ima samo EXE za > DOS. Jeste, našao se neko dovoljno dobar :) U stvari, našla su se dvojca ;) Naime, skinute su dve arhive, jedna sadrži samo unzip a druga sadrži i zip i unzip. > Ceo paket treba da sadrzi sledeće programe: > > -Zip (V2.*) - arhiviranje i popravka arhiva > -Unzip (V5.*) - dearhiviranje i listanje sadrzaja > -Zipinfo (V?) - listanje sadržaja > -Zipsplit (V?) - deljenje arhiva na manje delove > -Zipcrypt (V?) - šifriranje sadržaja arhiva Ovde ima samo Zip i Unzip.