software.111haevorn,
-> #110, ljubishau onom Sesecrtic paketu se nalazi i neki programčić
Fractal ili tako nešto, neki memory fragmentizer, 016.
Ja ga imam u AUTO folderu i uvek ga podižem, mada ne zam
žemu služi?
software.112haevorn,
žemu služi i šta radi tzv. program "Let'em fly"?
software.113ljubisha,
-> #112, haevorn>žemu služi i šta radi tzv. program "Let'em fly"?
Pretvara alerte u leteće dijaloge. Bio sam ga instalirao ali na kraju
je ispalo da brljavi sa Tempusom. Inače sjajno izgleda i ne zauzima mnogo
memorije.
software.114haevorn,
Ako neko zna čemu služi ovaj program...
Inače, kod mene se nalazi u AUTO folderu...
fdi_init.prgsoftware.115haevorn,
Evo je neka igrica, valjda će da vam radi...
game.zipsoftware.116ljubisha,
-> #115, haevorn>Evo je neka igrica, valjda će da vam radi...
E hvala ti ko bratu! Ko će bre da skida 200Kb igru? Reci makar kakva
je, jel vredi...
software.117haevorn,
// Igra
Nisam imao kolor na ST-u, a na falconu ne radi tako da
ne znam tacno kakva je igra u pitanju. Zove se Arcana ili
Arcania, imam i uputstvo (dobio sam je uz Megu, 1990.godine).
Imam jos neke, ali godine su ucinile svoje - diskete vise nisu
upotrebljive...
Z
software.118haevorn,
Vidim da je PGP23 u direktorijumu. Zato,
evo sledeca verzija. BTW, ima jos jedan fajl, neka
enkripcija, ali to malo kasnije...
software.119amos,
MOže li neko da mi odgovori radi li pure C bez HD-a?
Rekoše mi da ne može... Imam 2.5MB, ako ikako pomaže.
(isto pitanje važi i za Calamus SL - rekoše treba 4MB?)
pozdrav, Saša :)
software.120madamov,
-> #119, amos> Imam 2.5MB, ako ikako pomaže.
Jel' staje na 1Mb diska? Ako staje, prebaci ga na RAM disk, tj. prebaci bar
hedere i biblioteke, a pokreni ga sa diskete i na disketi, radi sigurnosti,
drži svoje fajlove (source i ostale hedere). Morao bi da radi sa 1Mb slobodne
memorije, a toliko ti sigurno ostane kad otvoriš RAM disk od 1Mb. Ovaj princip
sam primenjivao sa Turbo C-om dok nisam kupio hard disk i bio sam zadovaljan,
kako komforom tako i brzinom, iako mi je source bio na disketi.
software.121haevorn,
Navodno, maus rekorder, ali nisam baš nešto uspeo...
Ako neko bude imao više uspeha nek kaže šta treba da se radi :)
mac_rec.zipsoftware.122haevorn,
BBS IRATA, Rim, italija, pretplata 150, znaci po 30
ako se organizujemo (mozda i 20 ako bude dovoljno
"zrtava"). DEMova, naravno...
Prijave ne MAIL
irata.zipsoftware.123haevorn,
-> #122, haevornOvo treba organizovati sto pre, molim pohitite :)
software.124ljubisha,
Kako da iz TwoInOne pakujete ARJ arhive...
Pošto će vam ARJ pre zatrebati nego recimo ZOO smestite ARJBETA.TTP
na mesto predviđeno za ZOO. Nije potrebno da prepravljate TWOINONE.CFG
ali proverite da vam slučajno nije aktiviran neki svič za ZOO jer od
njih zavisi ime arhive (!! :))). Onda otvorite novu arhivu sa ime.ZOO i
upakujete fajlove. Nemojte odmah da paničite što vam je ZOO arhiva u
prozoru ostala prazna jer ARJ odmah kreira arhivu sa imenom "A" (može-
te eksperimentisati sa svičevima da dobijete neko kreativnije ime :))).
I nije tako spor. Skoro ili isto kao ZIP.
Jedini problem je što možete da zaboravite na pakovanje podfoldera.
Za sada ta mogućnost ne postoji.
P.S. Jel može neko ukratko da objasni čemu služi SFX i PFX u LZH? U 2in1
ima mogućnost da se odrade te dve stvari. Ako je SFX self extracting šta
je PFX? U novom uputstvu piše (za svič "l") da pravi PFX arhivu koja je
duža za 5% od obične ali se brže raspakuje. Na stranu to što 2in1 brlja-
vi sa tim TTP-om. Pravi mnogo duže arhive od 5% u kojima fale fajlovi.
software.125.hik,
Kako da znam koji TOS imam? Jedino što na ekranu piše jeste:
GEM, Graphics Envinronment Manager
TOS
Copyright (c) 1986, 1987
Atari Corporation
Digital Research, Inc.
All Rights Reserved.
software.126ljubisha,
-> #125, .hik>Kako da znam koji TOS imam? Jedino što na ekranu piše jeste:
Treba da je 0.9.
software.127madamov,
-> #125, .hik
> Kako da znam koji TOS imam? Jedino što na ekranu piše jeste:
>
> GEM, Graphics Envinronment Manager
>
> TOS
>
> Copyright (c) 1986, 1987
Po godini bih rekao 1.0 ili 1.02.
software.128bojs,
-> #125, .hik>>Copyright (c) 1986, 1987
Ovo je 1.02. Znam još da je 1.0 iz 1985 i 1.04 iz 1989.
software.129stefan,
-> #125, .hik> Kako da znam koji TOS imam? Jedino što na ekranu piše jeste:
Pošto su ti ostali već odgovorili na pitane koji tos imaš samo da
napomenem da u diru imaš programe kao što su sysinfo i sl. koji ti daju
mnogobrojne podatke o sistemu uključujući i verziju tosa, gema, jezik,
memoriju itd.
software.130kermit,
Stigao je DBMAN5.31 JI koji strava radi. 100% je kompatibilan sa DBASE III+ i
FOX-om. Ima odličan ASSIST pa ako vas zanima možda bude članak u SK-u ;)
software.131boshko,
Jel ima neko nekakv program za tabelarni račun? Hitno mi je potreban!! Plaćam u
suvom zlatu (za to se obratite Stefanu).
Ako je duži pa nije zgodan za slanje dolazim po njega istog trena.
software.132kermit,
-> #131, boshko Tabelarni račun? Unakrsna izračunavanja? Normalno da ima. Jel se ti to
zezaš ili ... ;)
ima LDW POWER CALC i ja radim sa njim i mnooogo je dobar :)
software.133astojkovic,
-> #115, haevornIgra je MSA arhiva zaražena virusom
Reply na ovu poruku bi moglo da bude izvinjenje.
1) Igra je glupa
2) Igra je virulentna
3) bojs!?
software.134haevorn,
-> #133, astojkovic// Igra je MSA arhiva zaražena virusom
Igra je u MSA arhivi jer je skinuta sa originalne diskete.
Original sam dobio uz MEGU 1 pre četiri godine.
Igra je za nisku rezoluciju i nisam mogao da je igram na mono
monitoru, ali sam je ipak sačuvao.
Pokušao sam da je startujem na Falkonu, ali nije išlo.
Pre brisanja sam je posalo ovamo, misleći da će neko moći da je
otvori i "iskoristi".
o virusu ništa ne znam - ja ih nemam.
// 1) Igra je glupa
Kao i 80% igrica, uostalom (a ja je nisam ni video)
// 2) Igra je virulentna
Na osnovu čega to tvrdiš (simptomi, posledice)?
// 3) bojs!?
Ovo nije direktorijum i niko ti ne garantuje da će
fajl koji skineš biti čist.
// Reply na ovu poruku bi moglo da bude izvinjenje.
Ako sam želeo da vas zarazim ne vidim zašto bih se sada izvinjavao.
Ako nisam znao da je igra zaražena (a nisam) znači da nije moja
krivica što ste zaraženi.
software.135astojkovic,
-> #134, haevornU principu mi se jebe da li ćeš da se izvineš ili ne.
Ja sam bio dovoljno oprezan da igru proverim, ali možda drugi nisu.
Disk sam proverio Virus killerom koji je prepoznao virus, a igra se,
inače, ne startuje sa zaraženog boota nego iz auto foldera, pa je i
samo arhiviranje sa msa, besmisleno, osim ako smisao i nije zaraza.
sale
software.136haevorn,
-> #135, astojkovic// U principu mi se jebe da li ćeš da se izvineš ili ne.
-----=-
izviniš
// a igra se,
// inače, ne startuje sa zaraženog boota nego iz auto foldera, pa je i
// samo arhiviranje sa msa, besmisleno, osim ako smisao i nije zaraza.
Uopšte se nisam bavio time odakle i kako se igra startuje, a
pošto se, kao što sam rekao, radilo o originalnoj disketi koristio
sam MSA jer nisam bio siguran da li je nekako zaštićena tj. da nema
nekih skrivenih i sličnih fajlova.
software.137astojkovic,
-> #136, haevorn!// U principu mi se jebe da li ćeš da se izvineš ili ne.
! -----=-
! izviniš
ok, izviniš
!// a igra se,
!// inače, ne startuje sa zaraženog boota nego iz auto foldera, pa
! je i
!// samo arhiviranje sa msa, besmisleno, osim ako smisao i nije
! zaraza.
!
! Uopšte se nisam bavio time odakle i kako se igra startuje, a
! pošto se, kao što sam rekao, radilo o originalnoj disketi
! koristio
! sam MSA jer nisam bio siguran da li je nekako zaštićena tj. da
! nema
! nekih skrivenih i sličnih fajlova.
kao što rekoh jebe mi se za tvoje izvinjenje, ali sam pomislio da
bi mogao da budeš toliko uljudan da to uradiš, ne zbog mene nego
zbog ostalih. (ja sam bio dovoljno oprezan)
pošto ti to, očigledno, teško pada, a ja ne volim ljude koje
kojima fine stvari teško padaju, zaboraviću tvoju nepristojnost,
kao i tebe, uostalom
sale
ps
inače, tvoje namere me ne zanimaju i , objektivno, ne mogu ih
znati.
ono što me zanima je da li truješ sezam virusima ili ne.
sada znam odgovor.
software.138ljubisha,
Subject: EASE v.3.1
Sudbina mi je takva da i danas postoje ljudi koji me ubeđuje da je
Gemini loš i slab program. Probali su da me obrade sa raznoraznim za-
krpama i ostalim @$$%&#@ da bi na kraju ipak popustio i dozvolio sebi
luksuz da uzmem i da sam isprobam jedan od njih. U konkretnom slučaju
jer je o programu EASE v.31 Dec.12 1993 (Dirk Sadwalsky & Application
System Heildeberg). Bilo je govora o tome da je kraći, brži, lepši (ili
makar lep, ili da podseća na Gemini) itd. ali...
Elem, program je stigao u LZH arhivi od 580Kb a na disku zauzima
2,3Mb!! Najveći deo otpada na kolor ikone (600Kb) i na nešto nedefinisa-
no, što bi trebalo da je definicija kolor ikona (?!?), što zauzima celih
850Kb!! Sam program zauzima 267Kb, nema nikakav RSC a neću da vam kažem
koliko zauzima u memoriji. Računajte sami kad vam kažem da zauzima 90Kb
manje od Gemini-ja. :) Zanemarimo malo kad se Sve uzme u obzir.
To Sve bi bilo da nudi par opcija više od kojih su dve po meni kori-
sne (ili bi to nekad mogle da budu). Prva je što ima Search a druga je
što možete da umesto kao ikone, programe instalirate u Menu ili leteći
Menu koji dobijate dvoklikom na Desk-u (tako dobijate i aktivne drajvo-
ve). Sve ostalo je već standardno kao i u Geminiju, TeraDesk-u, Kaos-u
ili NeoDesk-u. Najveća glupost je napravljena kod opcije za instaliranje
ikona. Radi se (uh, ipak, ko li je pomenuo NeoDesk :)) o ekternom pro-
gramu, tako da morate da pamtite imena fajlova koje želite da imate kao
ikone. A tako dobijen fajl naravno nema ekstenziju RSC već jednu drugu,
savršeno logičnu a to je CNF. :>> Jeste da program može da učita i sni-
mi i RSC format ali opet je glupo uvoditi neki novi format. A plus svega
za svaki od drajvova mora da se postavi ikona u taj fajl jer u suprotnom
program će da digne neku svoju definisanu ikonu. Kao kruna svega što se
tiče Ikon editora je da obavezno razbuca miša po izlasku. Možete da dr-
ndate po ikonama i da gasite prozore ali je blokiran za sam prozor, sla-
jdere i Menu. Da ne bih sumnjao u pojedine programe koje sistemski dižem
sve sam pogasio ali se taj problem uporno ponavlja.
Al, dobro, da vidimo malo i same opcije. Font možete da zadajete za
sve i svašta, možete da na Desk ostavite samo ime programa (bez ikone),
da ugasite time, size ili date u prozoru, može čak i da otvori novi pro-
zor kad uđete u folder, ispod standardnog dugmeta za gašenje prozora ima
novo (duplo veće) kojim jednim potezom gasite prozor ma u kojem folderu
bili, imate mogućnost auto-size prozora, multikolonskom prikaza fajlova,
i tako dalje i tako bliže. Kao i Gemini ima mogućnost starovanja Kobolda
(u arhivi je i Kobold 2.0) prilikom brisanja ili kopiranja fajlova. Kako
se setuje gde se Kobold nalazi i da li je moguće startovati i novu ve-
rziju pojma nemam jer nisam probao. A i baš me briga. Trebalo mi je 10
minuta da vidim da ću i dalje da koristim Gemini. Možda on i jeste jak u
kombinaciji sa Mag!X-om ali slaba mu vajda kad i dalje nema ni Clipoard,
Trashcan pa čak ni Console window. Pa da, verovatno je i zato malo kraći
od Geminija. Jedino utešno (a ipak moram da priznam i donekle bolje re-
šenje) je što se u arhivi nalaze i Comshell i Tomshell. Malo stariji ali
rade radnju. Jedino što se uvek učitavaju, zar ne?
Pošto vidim da se polako upetljavam da skratim priču. Program može da
se instalira kao Application samo što ostaje pitanje dizanje Inf-a u ra-
zličim rezolucijama. Pošto nije dovoljno inteligentan (kao Gemini, jel
te) ostaje da se problem rešava kao i sa običnim Desktop-om iz SuperBoot
ili programa koji već koristite (a jesam li već rekao da je Start-it, ko-
je je od pre neki dan i u Dir-u, strava program tako da vam preporučujem
da zaboravite na sve ostale i pređete na njega :)).
Za sam kraj poslastica. Ta-na-na-nam...
Program odbija da radi u niskoj rezoluciji sa porukom da mu je potre-
bno bar 640*200!! Dakle, bar dok ne nabavim VGA kartu ima da zaboravim
na ovaj program. Jedino možda ostavim par ikona u boji jer ipak ima inte-
resantnih. A i ikone nema načina da vidite u niskoj. Morao sam da odem u
srednju i konvertujem CNF u RSC pa tek iz Interfejsa iz niske sam mogao
da ih pogledam.
Srdačno vaš dežurni kritičar
software.139ljubisha,
-> #138, ljubisha>Subject: EASE v.3.1
E, da, program je i ružan samim tim što umesto pčelice koristi cvikere
i olovku. Makar da su lepo nacrtani al ovako daje jadan utisak. UA Ease!!
software.140markiz,
-> #139, ljubisha UH ... Kako LJubisha ispljuva program koji je koristio oko 2 sata .......
Nije sve tako crno (meni bar miš ne poludi sem jednom), ima zaista glupih
rešenja (pogotovu oko ikona). Ono što ja tražim od programa je da bude kratak,
mnogo opcije nije potrebno (pogotovu ako se koriste jednom godišnje)
tako da za sada ostaje da je Tera Desk bolji ... tj. da radi posao na tosevoma
manjim od 2.0 i ne zauzima mnogo..... ko voli da se razbacuje i da ima SVE i
SVAŠTA eto mu Gemini.... (meni je lako ;)))) imam 9 butabilnih particija
i samo čekam ljubišu da mi instalira Gemini pa da imam sve deskove odjednom
Sve u svemu vredi probaati pa kome se svidi, kome ne ... zna se .. u kantu
software.141ljubisha,
-> #140, markiz> UH ... Kako LJubisha ispljuva program koji je koristio oko 2 sata .......
A jaoj... One glupave ikone (naorače i pisaljka) koristi i Papillon.
Pa da, kad je isti autor. Ala čovek nema ukusa. :))
> rešenja (pogotovu oko ikona). Ono što ja tražim od programa je da bude
kratak,
> mnogo opcije nije potrebno (pogotovu ako se koriste jednom godišnje)
I danas sam radio sa njim i nemogu da se otmem utisku da je očajno
spor. Ako želite da vidite šta je brzo, zaista brzo, startujte Mag!X.
software.142lmicic,
-> #138, ljubisha Kritika ti je bila odlična, za kratko vreme uspeo si da pronadješ
većinu bagova pa čak i da izdeklamuješ dobre osobine programa.
Ja EASE koristim već 7-8 meseci i probao sam sve ostale Deskove, ali
jedino EASE nosi pravo ime. Ti si uspeo za sat, dva, tri da ga instaliraš
i da iscrpiš iz njega većinu stvari, e sad probaj to isto sa NEO DESKOM.
A evo sada još nekih pojedinosti:
> Kao kruna svega što setiče Ikon editora je da obavezno razbuca miša po
> izlasku.
Ovo jeste tačno i meni se to dešava kada izlazim iz editora sa
quit. Prodaj pre quita da snimiš izmene.
CFN formata za ikone meni ne smeta iako je duplo duži od RSC. Bitno
je da editor radi sa RSC, inače EASE nebi ni koristio.
> Al, dobro, da vidimo malo i same opcije. Font možete da zadajete za
> sve i svašta,
žak mogu i vektorski fontovi iz NVDI 3.01
> Kao i Gemini ima mogućnost starovanja Kobolda (u arhivi je i Kobold 2.0)
> prilikom brisanja ili kopiranja fajlova. Kako se setuje gde se Kobold
> nalazi i da li je moguće startovati i novu verziju pojma nemam jer nisam
> probao. A i baš me briga.
Mene je briga... Kobold se setuje iz menija MICELLANEOUS.
Može se podesiti recimo da se učitava ako se kopira više od 2
fajla jer bi u suprotnom bilo sporije (KOBOLD + 1 fajl > 1 fajl)
Može se instalirati bilo koji kobold, kod mene je V2.5E.
> Program može da se instalira kao Application samo što ostaje pitanje
> dizanje Inf-a u različim rezolucijama. Pošto nije dovoljno inteligentan
> (kao Gemini, jel te) ostaje da se problem rešava kao i sa običnim
> Desktop-om
Pa sad neznam koliko je Gemini inteligentan, ali Ease pravi
poseban INF fajl za svaku rezoluciju. Tako da za 640*200 mora
se ponovo konfigurisati sto. Ovo i nije mana jer zamislite da
napunite sto ikonama i drajvovima u rezoluciji 640*400 a program
to konvertuje po nekom svom algoritmu za drugu rezoluciji -
meni se nebi svidelo. Inace INF se automatski učitava u
zavisnosti od rezolucije.
Evo sada još nekih mogučnosti i mana:
Može se instalirati proizvoljan broj aplikacija, tako da svaki put
kada "klinete" na fajl sa ekstenzijom TXT, DOC, ASC, ... startije se
recimo Everest i učita tekst (Ovo ima skoro svaki desk top).
Ukoliko otvorite RAM disk, ili dodate nivu disketnu jedinicu,
opcijom install device, bez reseta uredjaj se instalira.
Program radi lepo sa MAGIXon, ali i sa GENEVOM.
U pozadini deska moze se ubaciti vaša slika.
Program je spor, ali u kombinaciji sa NVDI je brz ko' munja (zar
nije svaki?)
Sa nekim programima ima problema tipa: nema sterelice (moze se
srediti programom CHANGES koji je u paketu), pada EASE (STZIP kada
je instaliran kao aplikacija pa se pozove neispravna arhiva),
neradi dobro sa QuickBBSon (kada se pozove kao externi desk - zbog
ovoga ću da ga menjam, ali prvo želim da vidim dali će to
ispraviti u novoj verziji), Astrologer pro v8.0 je zamrljan.
Sa onim što je LJUBISHA naveo to bi bili to. Ostaje samo da se
odlučite. I da nezaboravim: Kome treba desk u rezoluciji 320*200
najbolje je da zaboravi na EASE.
software.143ljubisha,
-> #142, lmicic>jedino EASE nosi pravo ime. Ti si uspeo za sat, dva, tri da ga instaliraš
>i da iscrpiš iz njega većinu stvari, e sad probaj to isto sa NEO DESKOM.
I to sam morao da se koristim prljavim trikovima. Naime, pošto sam
ga startovao iz foldera sa H:\ diska nikako nisam mogao da ga nateram da
učita mono ikone čija je putanja bila sa F:\ diska. Vidim putanju ali
je nedostupna mišu. Onda je na scenu stupio KnifeST. :)
A kakve veze ima NeoDesk? Pa to čudo se deset puta teže instalira od
IZa al Boga mi moram da priznam lakše od Geminija. Samo zato, Gemini sa
svojim opcijama u MUP-u pruža neuporedivo više stvari od ND-a. A i svoje
mišljenje o njemu sam već izneo pre par meseci. Sve u svemu, korisno ali
veoma ružno rešenje.
> Ovo jeste tačno i meni se to dešava kada izlazim iz editora sa
> quit. Prodaj pre quita da snimiš izmene.
Ipak je to greška. Iz bilo kog editora ili programa izazim sa Quit i
nijedan program (čak ni oni mnogo neozbiljniji) mi nije pravio probleme.
> CFN formata za ikone meni ne smeta iako je duplo duži od RSC. Bitno
A čemu služi onaj duuugačak fajl? Zaboravio sam nastavak ali ima ime
kao i kolor ikone.
> Mene je briga... Kobold se setuje iz menija MICELLANEOUS.
...
> Može se instalirati bilo koji kobold, kod mene je V2.5E.
Ne, ne, mislio sam na to gde se program nalazi. A i na ime koje mora
da nosi. Ili sam to propustio? Jel može da se setuje da KOBOL25E bude na
D disku a da ga IZ prepoznaje sa C diska?
> Pa sad neznam koliko je Gemini inteligentan, ali Ease pravi
Ne da je inteligentan nego nije normalno. :) Startuješ neku nebulo-
znu rezoluciju (ne Rezoluciju 257 Saveta bezbednosti :)) i kada odeš da
snimiš INF ta rezolucija je već upisana u ime i dovoljno je da klikneš
na OK.
> poseban INF fajl za svaku rezoluciju. Tako da za 640*200 mora
> se ponovo konfigurisati sto. Ovo i nije mana jer zamislite da
> napunite sto ikonama i drajvovima u rezoluciji 640*400 a program
> to konvertuje po nekom svom algoritmu za drugu rezoluciji -
> meni se nebi svidelo. Inace INF se automatski učitava u
> zavisnosti od rezolucije.
E ovo nije htelo da mi radi. Digao sam 688*480 i snimio EASE1.INF.
Onda sam se vratio na 640*400 a ovaj mi razvuko prozor van ekrana. Onda
sam ubio EASE1.INF i ponovo probao al opet isto. Znači da je snimio i
moj i njegov INF. Kako se snima INF za različite rezolucije?
> Može se instalirati proizvoljan broj aplikacija, tako da svaki put
:)) Nemoj tako. Ovo može da se uradi i na običnom TOS-u. Jedino mo-
ra da se ručno upisuju parametri u INF.
> Ukoliko otvorite RAM disk, ili dodate nivu disketnu jedinicu,
>opcijom install device, bez reseta uredjaj se instalira.
Nisam razumeo.
> U pozadini deska moze se ubaciti vaša slika.
Ružna slika kao što su mu ružne i ikone. To radi i Gemini, naravno.
> Program je spor, ali u kombinaciji sa NVDI je brz ko' munja (zar
> nije svaki?)
"Program je spor, ali u kombinaciji sa NVDI je brz ko' munja" ali
opet mnogo sporiji od Geminija. Rekoh, ako želite brzinu na Desku sta-
rtujte Mag!X. To nije normalno!!
Konkretno, zahvatim deset fajlova i odem na INFO. Gemini mi prvo da
podatak o broju i dužini fajlova pa tek onda Info za svaki od njih poje-
dinačno. IZ odmah krene od prvog fajla i to sporo. Tri dana mu treba da
iscrta prozor.
> Sa onim što je LJUBISHA naveo to bi bili to. Ostaje samo da se
>odlučite. I da nezaboravim: Kome treba desk u rezoluciji 320*200
>najbolje je da zaboravi na EASE.
Jeste da je koristim jednom u mesec dana ali bez niske nikako ne ide.
Jel da zaboravim? Evo zaboravio sam. :)
Pozdrav Ljubisha
software.144haevorn,
Ako ste oduvek želeli da pređete na Macintosha, a
ipak niste želeli da se odvojite od vašeg ST-a, evo
od sad slobodno to možete učiniti ;>>
Napravljen je MagiC! for Mac, a uskoro će da naprave
i par hardverskih džidža tako da će svi MAc-isti
najzad moći da osete kako je raditi na "pravom" računaru ;))
software.145madamov,
-> #144, haevorn
> Ako ste oduvek želeli da pređete na Macintosha, a ipak niste želeli da se
> odvojite od vašeg ST-a
Ko stvoreno za mene (prešao na Mac-a, ali mi se ne odvaja od ST-a, godina
proizvodnje 1987. i još radi). B)
> Napravljen je MagiC! for Mac, a uskoro će da naprave
Gde to ima, pošto itd.? Daj mi referencu da pročitam više o tome. A, da, i
potpitanje, radi li na PowerMac-u?
Miki, srećni administrator 15 Mekova, od toga 12 PowerMacintosha. B)
P.S. Ako valja i ja ga nabavim, šta misliš šta ću prvo da probam? Sećaš se kad
sam na Atariju iz Spectre pokrenuo SoftAT? E, prvo bi proverio da li radi
Spectre, pa ako radi idemo dalje sa SoftAT. B)
software.146sfilip,
evo čitam članak o Harlekinu 3.1, izgleda prilično moćno...
u aprilskom st formatu :)
dadoše mu ocenu 94%
oće li se pojaviti ovde ?
software.147stefan,
-> #146, sfilip> evo čitam članak o Harlekinu 3.1, izgleda prilično moćno...
> oće li se pojaviti ovde ?
Koliko ja znam, već se pojavio. Ne, ja ga nemam :)
software.148haevorn,
-> #145, madamov// > > Napravljen je MagiC! for Mac, a uskoro će da naprave
>
> Gde to ima, pošto itd.? Daj mi referencu da pročitam više o tome. A, da,
i
> potpitanje, radi li na PowerMac-u?
Ima u beli svetu. Piše i u januarskom ST Computeru, ali na nemačkom,
pa ćeš, ako nemaš nekog prevodioca, morati da se načekaš da budem
vrrlo raspoložen da krenem da dešifrujem one njihove schzwssBBB.
Inače, košta 300 DEM, a u istom ST-Computeru se reklamira i
JANUS, emulacija za PC-a (sa karticom) kažu da je strava brza na 486
(oglas), ali kažu i da ne koristi PC, nego posebnu meoriju na kartici
(sve košta 1500 DEM), a ima i Gemulator za 450DEM (isto PC-emulator)
> Miki, srećni administrator 15 Mekova, od toga 12 PowerMacintosha. B)
;>>> sramtebilo ;>>>> Ma koji će vam to? Što niste kupili (i umrežili)
Atarije? btw. ima o umrežavanju Atarija u ST-C-u
btw (2): šta je sa ona preostala 3 Mac-a? Mislim, kad je
12xPower, što nije moglo i još x3?
software.149lmicic,
-> #146, sfilip HARLEKIN 3.1 Hmmm Imam ga otprilike 3-4 meseca, ali ga ne koristim skoro
uopste. Koliko sam ja video nema nekih revolucionarnih promena u odnosu na 3.0
software.150madamov,
-> #148, haevorn
> Ima u beli svetu. Piše i u januarskom ST Computeru, ali na nemačkom, pa ćeš,
> ako nemaš nekog prevodioca, morati da se načekaš da budem vrrlo raspoložen da
> krenem da dešifrujem one njihove schzwssBBB.
Uh, a da ti to meni iskopiraš pa da probam nekog da nađem ko će to brže da
mi prevede? Ionako nisam bio dugo u Mišarskoj...
> btw. ima o umrežavanju Atarija u ST-C-u
I to mi iskopiraj, treba se informisati.
> šta je sa ona preostala 3 Mac-a? Mislim, kad je 12xPower, što nije moglo i
> još x3?
Zato što su ta tri (Centris 650 i dva LCIII) kupljena još pre godinu i po
dana kada PowerMac još nije bio ni najavljen. Inače, da vas još malo ložim,
specifikacije su:
- 10 x PowerMac 6100 8/250/CD, 14" RGB Color
- 1 x PowerMac 8100AV 40/1Gb, 20" Radius Precision Color 20v
- 1 x Workgroup Server 8150 16/1Gb/CD/DAT/AppleShare 4.0.2 (mašina
identična PowerMac-u 8100, samo "malo" optimizovana da radi kao server)
Sve to, plus one tri mašine i plus tri LaserWriter Pro 630 na 10BaseT
Ethernetu i to na tri sprata. Posete bez najave ne primamo. B)
BTW, šta bi sa onim vašim 8100, jel' stigao konačno?
software.151haevorn,
-> #150, madamov// Uh, a da ti to meni iskopiraš pa da probam nekog da nađem ko će to brže da
// mi prevede? Ionako nisam bio dugo u Mišarskoj...
Može (dobili smo nov fotokopir) :))
A može da ti prevede u dva primerka (još bolje, na disketi)
// Inače, da vas još malo ložim
A šta će vam to (predstavništvo Pentagona u Beogradu?) ;)
// Posete bez najave ne primamo. B)
Pa da se najavim, onda... ;))
// BTW, šta bi sa onim vašim 8100, jel' stigao konačno?
Poslednje što znam o njemu je da je u Beču (ako je uopšte
stigao do Kontinenta). Mada se pribojavam da ga nećemo videti
do proleća 199X. Ćuti, uz malo (mnoogo) sreće sutra bi trebalo da nam
stigne 4M+
software.152madamov,
-> #151, haevorn
> A može da ti prevede u dva primerka (još bolje, na disketi)
Ako nađem vremena, obavezno i poslaću fajl ovde.
> A šta će vam to (predstavništvo Pentagona u Beogradu?) ;)
B). Treba firmi.
> Pa da se najavim, onda... ;))
Najavi se... B)
> Poslednje što znam o njemu je da je u Beču
Ja bih proverio da vas neko tu ne zavrće debelo...
software.153lmicic,
Evo kratkog opisa novog DESKA.
Zove se NODESK V3.0, i radi na ST/TT/F030, (na ST radi u rezoluciji 640*400 i
piše da moze i u 640*200 ali to mi je sumnjivo).
Zaurima oko 1.5 MB RAMa tako da mogu da ga koriste samo srecnici sa 4 i vise
MBa. Cuo sam da na F030 "srašno" izgleda. Liči na Gemini, ima CLI, Wiever za
teks i slike (sve je u prozoru), moze da otvori prozore za arhive itd....
Moj utisak je da su programeri uzeli sve najbolje iz dosada postojecih
deskova i napisali NODESK. Jedina mana je sto "guta" memoriju.
software.154lmicic,
Evo spiska od preko 200 uslužnih programa testiranih na ST/STE/TT/F030 i na
MultyTOSu i OverScanu. Sadrži ime programa, verziju, tip Atarija na kome rade,
minimalno potrebnu memoriju i MT i OS konpatibilnost.
usluzni.lzhsoftware.156lmicic,
Evo spiska igara, njih oko 650, testiranih na F030. Sa ovim Falkonisti neće
više imati dileme koja igra radi na F030, a koja ne.
f030igre.lzhsoftware.157zockey,
Ne znam da li ovo sve i da li je uopste novi !!!
Gemini..
gmni1a.tossoftware.158nebojsha,
-> #157, zockey> Gemini..
Trenutno zadnja verzija koja kruži je 1.999e (iliti extended 1.99).
Jel možeš da kažeš koja je ova oju si poslao jer si je poslao u malo ne-
zgodnom formatu pa ne mogu da re raspakujem online i proverim????
P.S. Ljubisha, izgleda jedan i jedini koji koristi Gemini. :)
software.159zockey,
-> #158, nebojsha
> Jel možeš da kažeš koja je ova oju si poslao jer si je poslao u
malo ne-
> zgodnom formatu pa ne mogu da re raspakujem online i
proverim????
Bogami ova je skinuta pre par dana sa cini mi se GORE ZONE BBS-a,
broj verzije neznam ali se secam da je datirana na par dana pre nego
sto sam je skinuo (mislim na poslednji datum izrade)
software.160nebojsha,
-> #159, zockey>broj verzije neznam ali se secam da je datirana na par dana pre nego
Pa jel bi bio tako neljubazan da raspakuješ to i pogledaš dokument ili
već startuješ program?? Jeste da sam lud za Geminijem ali da skidam 500Kb
(možda) u prazno, e to već...
software.161zockey,
-> #160, nebojsha> Pa jel bi bio tako neljubazan da raspakuješ.....
Gemini 1.a 29.Januar 1995. by Stefan Eissing .....
software.162nebojsha,
-> #161, zockey>Gemini 1.a 29.Januar 1995. by Stefan Eissing .....
Hvala, hvala, hvala...
software.163radosav,
Dali postoji bolji program za ispitivanje 2D funkcija od "Plot"-a? Malo
sam se iznervirao, svi programi koji postoje za matematičku analizu, ili bar
oni do kojih sam ja došao, izgledaju moćno na prvi pogled ali kad počneš da
radiš sa njima svi pokazuju neke nedostatke koje se čine bezazleno ali... :((
software.164radosav,
-> #163, radosav A jel postoji program za crtanje 3D funkcija u polanim koordinatama? I to bi
mi trebalo ali nemogu da nađem.
software.165ljubinko,
-> #164, radosav> A jel postoji program za crtanje 3D funkcija u polanim
koordinatama? I to bi
> mi trebalo ali nemogu da nadem.
Jedino Ti ostaje da potrazis na MIC SOFT BBS (030/34-456) od 22-06.
software.166dusan,
Xboot 3.10 pain in the ass patcher
Freeware by Dimitrijević Dušan, 01 Mar 1995
xb_patch.zipsoftware.167mipe,
Postoji li Atari/Falkon program za Hipertekst i ima li ga neko?
software.168kermit,
-> #167, mipe Šta beše hipertekst?
software.169mipe,
-> #168, kermitZajebavas?
software.170madamov,
-> #167, mipe
> Postoji li Atari/Falkon program za Hipertekst i ima li ga neko?
Generalizuješ pitanje, ali mogu da pretpostavim šta ti treba. Probaj da
nađeš ST Guide, delo domaćeg autora Kize koje je prodao Švabama.
software.171kermit,
-> #169, mipe Ne, sad kad sam video mikijevu poruku potvrdio sam sumnje o čemu
se radi. Nemam ga.
software.173mipe,
conf0416.emasoftware.174madamov,
-> #172, mipe
> Pitanja: Da li ST-GUI2 moze da cita i PC(to je valöjdjda Kizin program) cita
> i PC-jev HPTL format? I , zar ST-GUI nije (samo) reader?
> Treba mi za posao program koji bi generisao tekstove u HPTL formatu, ali
> na Atari/Falkonu... Kako bilo, hvala na obavestenju.HHKKKKK
Nismo se, očigledno, razumeli, kao što rekoh suviše si generalizovao
stvari u prvoj poruci, sada si konkretniji. Kizin ST Guide je imao isti format
kao Norton Guide za PC, znači ništa od HPTL. Pogrešno sam pretpostavio da tebi
treba nešto čime od tekst fajla napravio hypertext uputstvo ili help, a to ST
Guide može da uradi. A što se HPTL-a tiče, nisam čuo ni za jedan program na
Atariju koji ga čita. Ako ga neko nađe, neka javi i meni.
software.175dusan,
-> #173, mipe*>U našem direktorijumu nalaze se (skoro) isti programi kao i
*>pre 2 ili 3 godine.
Nije baš tako; pre jedno 7 meseci sam ja iz svoje PD kolekcije
probrao najbolje programe i u saradnji sa modulatorom ih okačio na
sezam. Mada je i to sića, al bolje išta nego ništa.
*>Ali, da se ne preganjamo oko ocena, nego da (u)radimo nešto
*>korisno. Verujem da je zajednički interes da nas ima više, da
*>imamo ili razmenjujemo uvek svež, kvalitetan softver - koliko zbog
*>poboljšanja komunikacije u ovoj konferenciji, još i pre zbog
*>podrške novim i sve malobrojnijim Atari korisnicima.
Atari korisnici su malobrojni na ovom sistemu (u stvari na svakom
sistemu) iz dva razloga; prvi je što su atari korisnici ili
okoreli profesionalci (MIDI sekvencing i DTP na TT-u za novčane
mazohiste) ili prosečni _low_budget_ korisnici a drugi je sam
sistem.
Ovi prvi, a veruj mi upoznao sam ih na tone u zadnje vreme,
koriste atari kompjuktor samo u jednoj oblasti i najčešće koriste
samo jedan ili čak dva programa u te svrhe. Uopšte ne želim da kažem
da ti korisnici greše; to je njihov stil života i oni ne nameravaju
ili ne mogu da ga promene. Ovo ti pričam jer sam u zadnjih godinu
dana čak i ja uspeo da dođem u tu situaciju; recimo više od 4 meseca
nisam upalio ništa drugo do Cubase Audia. Eventualno uz put sam
koristio nekoliko util programa za disk dok ovi čak ni to ne
koriste. Ne verujem da će se išta kod njih promeniti jer u tom poslu
ili si tamo ili ovde. Što se tiče ovih _low_budget_ korisnika, njih
je najviše; to su ljudi različitih profesija i godina i imaju
svoju mašinu ali ne mogu puno da ulažu u preskupu opremu i razne
gulikože koji su postojali i postoje još uvek. Velikim delom zbog
njih je atari propao u ovoj zemlji ali nećemo sad o tome. Ovim
korisnicima je čak puno da daju stotinak maraka za modem i pretplatu
na sezam da bi tu ko_zna_šta_radili (a da ne pričamo da je nekada
plain vanilla 2400 modem bio i po 400 DM). Ako ikada iko od njih
pređe granicu i postane mid_budget korisnik, sigurno kupuje drugu
mašinu jer može više stvari da dobije za istu cenu. Po strani sada
diskusije o tome koji je kompjuter bolji od kojeg i da li uopšte na
prvom mestu i treba kupiti to i to - činjenice su tu. Kako onda da
objasnimo pojavu da eventualno 5% atarijevaca ima hard disk i to sada
kad su IDE diskovi 1 DEM po megabajtu (dosta je recimo 60 MB) a AT
bus kontroler 150 DEM? Zato što ljudi više ne žele da ulažu u atari i
to je isto činjenica. Verovatno podsvesno svako ima želju da kupi
nešto bolje i jače a taj novac bi mu bolje pomogao u tom slučaju.
Drugi je kao što rekoh sam sistem; bez obzira što ovde atarijevci
imaju svoju konferenciju i direktorijum, uvek je postajala neka doza
napetosti, kao da se sve vreme čekalo na kraj pa da se sve lepo
počisti. Dakle sada je krug zatvoren i sa te strane, i sad atarijevci
mogu lepo da se pokupe i da rade ono što žele dok se ne prevaspitaju,
kao što su to određene individue rekle, i pređu na drugi sistem, koji
je naravno bolji, brži i lepši jer ga poseduje ona druga strana. Ja
bih voleo da nisam u pravu ili čak i da tripujem, ali mislim da je
balkanska malograđanština veoma zastupljena čak i kod ljudi koji
imaju veze sa kompjuterima pa bili oni fakultetski obrazovani ili ne.
*>Novi (zajednički) softver bio bi podsticajan za komunikaciju (a
*>to je svrha svakog BBS-a), s njim bi krenule nove glavobolje i
*>dileme, zanimacije i traume. Bilo bi za svakog po nešto: i povoda za
*>pitanja i povoda za odgovore. čivnućemo. I osećaćemo se bolje.
Hm, ovo bi moglo da bude tačno.
*>Mnogi od nas imaju stotine megabajta boljeg, novijeg i
*>potrebnijeg (i PD/SH) softvera
Stotine megabajta?! Pa da li ti znaš koliko je to disketa s obzirom
da atarijevci nemaju hard diskove ;)) Šalu na stranu, mislim da se
sve može svesti na par desetina megabajta. A može i da se kupi neki
PD CD ROM pa da se isčita, sortira i iskopira.
*>Bojsu i (nama) ostalima predlažem nekakav Program Podrške, pre
*>nego što nas PC-aizle oduvaju i pre nego što Haevornovovi simptomi :)
*>prerastu u epidemiju razočarenja i bekstva na druge platforme.
Ajde za početak ti predloži nekakav dnevni red, tačke i predloge pa
da počnemo sa replikama ;)
*>Možda uz malo ogradu: da se napravi dobar plan (timing!) i DL ne ide
*>direktno na SEZAM, već na Bojsov ili neki drugi, pristojno brz
*>modem.
Džaba. Kome god da šalješ softver, njega uvek na kraju lanca čeka
bednih i zaostalih 2400 boda. Kad smo već kod toga, možda neko iz
uprave prisluškuje slučajno ovu konferenciju, pa da ih pitam kad će
brži modemi?
*>Poneko bi valjda i lično doneo diskete do BIGZ-a ili Bojsa.
Au, to se zove požrtvovanje. Još da vidim ko je taj...
software.177mipe,
Dule, sta bi sa KoMMinom zastitom (500 linija) u verziji 2.7?
Hoce li biti lepih vesti od tebe!? I znas li zasto KoMMa ne radi kao
ACC i pored patcha?
software.178mipe,
" ATARI programs arE programs of idEalists. You can't Earn to big
monEy thE ATARI arEa... ThE ATARI community is a big family with
thousands of ExcEllEnt programErs. ThE activE support of thE
softwarE dEvElopErs is thE duty of EvEry ATARI usEr (no support,
no idEas -> no nEw softwarE).
WE'rE all mEmbErs of thE worldwidE ATARI community. ATARI
softwarE dEpEnds from thE kEEnEss of EvEry mEmbEr of this family.
Inactiv ATARI usErs arE thE dEath of our systEm... "
(Napisao JEns Shulz, autor Laborant ProfEssional-a, najboljEg PD
pakEta za hEmiju - na svim postojEćim platformama.)
I povodom ovog citata, jEdan (rE)konstruktivan prEdlog.
U našEm dirEktorijumu nalazE sE (skoro) isti programi kao i
prE 2 ili 3 godinE. Kakvi su, i sami znatE... Bojs smatra, da
iznošEnjE iskrEnog mišljEnja o tomE (uz EpitEtE!) - znači
povrEdu Ugovora, korisnika i bivšEg modEratora... Svašta! :))
Ali, da sE nE prEganjamo oko ocEna, nEgo da (u)radimo nEšto
korisno. VErujEm da jE zajEdnički intErEs da nas ima višE, da
imamo ili razmEnjujEmo uvEk svEž, kvalitEtan softvEr - koliko zbog
poboljšanja komunikacijE u ovoj konfErEnciji, još i prE zbog
podrškE novim i svE malobrojnijim Atari korisnicima. Sa ONIM TAMO
softvErom obEshrabrićEmo i razjuriti novE korisnikE Atarija. Bolju
konfErEnciju nE možE nam napraviti ni jEdan modErator, ako nEma
značajnu podršku nas ostalih, posEbno iskusnijih korisnika.
Novi (zajEdnički) softvEr bio bi podsticajan za komunikaciju (a
to jE svrha svakog BBS-a), s njim bi krEnulE novE glavoboljE i
dilEmE, zanimacijE i traumE. Bilo bi za svakog po nEšro: i povoda za
pitanja i povoda za odgovorE. čivnućEmo. I osEćaćEmo sE boljE.
Mnogi od nas imaju stotinE mEgabajta boljEg, novijEg i
potrEbnijEg (i PD/SH) softvEra od ONOG TAMO, kojE bi rado stavili
na raspolaganjE svima kojima jE potrEban. Hajd' da to uradimo.
Bojsu i (nama) ostalima prEdlažEm nEkakav Program PodrškE, prE
nEgo što nas PC-aizlE oduvaju i prE nEgo što HaEvornovovi simptomi :)
prErastu u EpidEmiju razočarEnja i bEkstva na drugE platformE.
U dogovoru sa Bojsom možEmo napraviti pojEdinačnE top-listE od
5 ili 10 korisnih i nEophodnih PD/SH aplikacija u najrazličitijim
oblastima primEnE, kojE bi svako od nas prEporučio počEtnicima,
ali i ostalima; u dogovorEnom roku UL-ovo i njima obogatio naš
dirEktorijum.
Možda uz malo ogradu: da sE napravi dobar plan (timing!) i UL nE idE
dirEktno na SEZAM, vEć na Bojsov ili nEki drugi, pristojno brz
modEm. PonEko bi valjda i lično donEo diskEtE do BIGZ-a ili Bojsa.
Na rEdu jE na modErator. I svako od nas. InačE, anđEli i s'
nama i s' našim Atarijima.
UmEsto pozdrava i zbog jasnoćE, pročitati još jEdnom uvodni
citat. Dixit...
P.S. Velika "E" je samoinicijativno napravio najbolji komunikacioni
program (lični izbor) Connect... Na Bojsovu radost. I Lanikovu. B)))
software.179mipe,
-> #174, madamovNabavio sam STGUI2 i - izgleda da si u pravu. Ipak ću da ga testiram sa PC
PC-ovim HYP formatom. Samo zato što među autorima nema Kizinog imena,
pa mi ostaje nada da nije u pitanju isti program i da nema ograničenja koja si
pomenuo.
software.180bojs,
-> #175, dusan>> *>Poneko bi valjda i lično doneo diskete do BIGZ-a ili Bojsa.
>>Au, to se zove požrtvovanje. Još da vidim ko je taj...
Ajd' do mene, donosili su pojedinci, ali, voleo bih da vidim scenu u
kojoj neko dolazi u BIGZ i kaže 'dobar dan, ja sam doneo nešto softvera za
Atari, ako može da se ubaci u sistem...' :))
software.181stefan,
-> #178, mipe> P.S. Velika "E" je samoinicijativno napravio najbolji komunikacioni
> program (lični izbor) Connect... Na Bojsovu radost. I Lanikovu. B)))
Moram da priznam da sam živo zaintrigiran kako to uspevate, i ti i kermit
:)
software.182dusan,
-> #177, mipe>Dule, sta bi sa KoMMinom zastitom (500 linija) u verziji 2.7?
>Hoce li biti lepih vesti od tebe!?
>I znas li zasto KoMMa ne radi kao
>ACC i pored patcha?
Hmmm, ti si već drugi koji mi ovo priča, znači da original patch i nije
nešto. Uff gnjavatori, ajd pogledaću šta se tu dešava, mislim da je
program pisan u Pure C-u i neće biti problema da protrčim kroz njega. A
ovo za ACC nemam pojma, no i ovo će se izbegnuti uz "original"
registraciju ;))
software.183dusan,
-> #178, mipe>P.S. Velika "E" je samoinicijativno napravio najbolji komunikacioni
>program (lični izbor) Connect...
Nije mi jasno kako bre vi to uspevate kad ja godinama koristim Connect
(upravo i u ovom trenutku) i nikad nisam imao ni najmanji problem a kamoli
ovaj shit with E stuf. BTW koju verziju koristiš? Možda je u tome stvar,
jer ja radim na 2.20 registrovan i nikad mi nije padalo na pamet da pređem
na 2.46 jer mi je pao posle 2 dana korišćenja, dakle pravac kanta. A što
jes - jes; Connect je nabolji program za komunikaciju u galaxiji.
software.184mipe,
-> #183, dusan> koju verziju koristiš?
Jes' da je Connect 2.46, ali je fino podešen i ne pada. Ako to nešto znači
"gura" 57.600 interno, mada najkritičniju veze (MICSOFT, PROMETHEUS) moram da
KHradim sa samo 4.800 (uz LAP-M i GSRZ4).0). BTW, ne da je "registrovan" nego
je preregistrovan. Hoću reći, dva puta i na različite načine B)))
Inače, imam najružniji modem na svetu, CREATIX 144 SG, onaj kome je ROM delay
podešen na 25 sec!
H.
software.185mipe,
-> #183, dusanPročitao sam tvoj odgovor na moj predlog. Razmišljam šta (sve)
da ti odgovorim. Možda sutra.
software.186kermit,
-> #178, mipe Koristi Connect 2.20 koji može da se registruje. On neće da pravi
veliko E, a osim toga neće da ti skida PAD koji ne može da se
raspakuje (ako ti se to nije desilo - da znaš da hoće)
software.187kermit,
-> #181, stefan Jednostavno, novi CONNECT koji nema registration key ;). Ja sam se
vratio na stari EeEeE :)))
software.188eburanj,
-> #186, kermit> Koristi Connect 2.20 koji može da se registruje. On neće da pravi
> veliko E, a osim toga neće da ti skida PAD koji ne može da se
> raspakuje (ako ti se to nije desilo - da znaš da hoće)
Pa....svaki može da se registruje, zar ne? ;-))))))
Postoje i programi za to koji nisu delo autora programa.
Za pomenuti program imam dva komada koji su SHAREWARE
Tj. pravljenje i deljenje ovih programa je u skladu sa
svim zakonima, ali ilegalno je imati i deliti kopiju
CONNECT-a koja je promenjena (promenu smo izvršili
MI KOJI SMO STARTOVALI PROGRAM).
Hajde da da kritikujemo CONNECT!
1. interni Z-Modem skoro uvek zezne nastavljanje fajlova
(u 99.2% slučajeva) - sve verzije koje sam imao (od 2.20
do 2.46)
2. Što stalno zahteva disketu u drajvu?(startujem ga sa harda)
Ako nema diskete u sred rada prekine vezu (!) kada se napuni
onih 500 max. linija
MKosanović
software.189madamov,
-> #179, mipe
> Nabavio sam STGUI2 i - izgleda da si u pravu. Ipak ću da ga testiram sa PC
STGUIDE je ime Kizinog programa. Inače, puno ime i prezime je Zoran
Kadović. Nisam davno startovao STGUIDE, ali bi trebalo negde da stoji njegovo
ime.
software.190bojs,
-> #188, eburanj>>Za pomenuti program imam dva komada koji su SHAREWARE
>>Tj. pravljenje i deljenje ovih programa je u skladu sa
>>svim zakonima, ali ilegalno je imati i deliti kopiju
Pravljenje, sasvim sigurno, ali deljenje... neće biti :)))).
software.191stefan,
-> #190, bojs>>>Za pomenuti program imam dva komada koji su SHAREWARE
>>>Tj. pravljenje i deljenje ovih programa je u skladu sa
>>>svim zakonima, ali ilegalno je imati i deliti kopiju
>
> Pravljenje, sasvim sigurno, ali deljenje... neće biti :)))).
Sad ozbiljno ;) ja sam dotične crack programe viđao po nekim stranim
bordovima koji su inače PD/SW...
software.192eburanj,
-> #190, bojsPa, piše űu programu da je SHAREWARE ;-)
software.193sfilip,
u aprilskom St Formatu dobio sam, između ostalog, novu shareware verziju
Soundlab-a, koja sad radi radnju, rade joj one opcije, i ima nekoliko
noviteta za razliku od one verzije koju je ljubisha valjda slao davno ovde.
Pakovan je oko 250 kb, al' postoji problem što ja ne mogu da ga šaljem
na 1200, niti imam želju da pokušavam u sitne sate na 2400 jer ne mogu da
nastavim transfer ako veza pukne... So, najbolje bi bilo da dam nekome, mogu
ivanu, preko sestrice :), pa da on pošalje... inače, verzija radi i na
falconu, bar tako piše... ima ono "utiskivanje" dva sempla, echo, menjanje
frekvencije i još neke zezalice....
software.194mipe,
-> #193, sfilipGde/kako nabavljas ST Format?
software.195sfilip,
-> #194, mipe>Gde/kako nabavljas ST Format?
pa šalju mi ga kumovi iz norveške, na engleskom jeziku je
naravno :), ne znam dal' može da se pretplati i dal bi to
stizalo, al meni stiže National Geographics, a on je valjda
isto iz Uk?
mora da može!
pogledaću po časopisima, sad me mrzi, pa ću napisati off line
software.196eburanj,
Dal li se još nekome dešava da mu CONNECT "zaglavi".
U sred rada sa BBS-om sakrije miša i ne mrda kursor 30-ak sec.
(bafer za tastaturu može da se puni).
P.S. Dešavalo mi se ovo i ranije sa verz. 2.20 ({sada sam na
2.46 ű ű)
software.198mipe,
-> #195, sfilipNational Geographic je USA izdanje, i sve ovo vreme stize u YU bez ikakvih
problema, sa 2-3 meseca kasnjenja. Sa casopisima iz GB ne ide tako lako.
software.199eburanj,
Ajde da kritikujemo CONNECT!
software.200lmicic,
Postoji li u nekom diru SOR ????
Pregledao sam dirove, ali nikako da ga nadjem.
software.201bojs,
-> #200, lmicic>> Postoji li u nekom diru SOR ????
Nalazi se u konferenciji, uz poruku 3.49.
software.202lmicic,
SOR?!?!
Ne zelim nikoga da uvredim, ali sramota je da posle toliko vremena
od kako je Sezam poceo sa radom postoji samo jedna (??) verzija SORa
za Atari. Doduse cinimi se da je Ljubisha dizao buku oko toga.
Da nebih samo kritikovao evo jednog konkretnog predloga:
Kada je situacija vec takva kakva jeste - najpametnije bi bilo
(bar po meni) da se napravi jedna konvretor SOR - QWK i QWK - SOR.
Ovako nebi trebala dalja nadogradnja ( opet ??? ), a QWK readera za
Atari ima svakom danom sve vise ( Mountain je za 10tku ).
Ja cu se potruditi da nadjem podatke o QWK formatu, a ako ima
zainteresovanih programera neka se jave da se vec jednom resi i taj
problem.
software.203bojs,
-> #202, lmicic>> Ne zelim nikoga da uvredim, ali sramota je da posle toliko vremena
>> od kako je Sezam poceo sa radom postoji samo jedna (??) verzija SORa
Znaš kako, u stvari, bila je još jedna verzija, od istog autora, ali
starija od ove :))).
>> za Atari. Doduse cinimi se da je Ljubisha dizao buku oko toga.
I ne samo on, ja sam, negde zimus, hvatao zalet da napišem jedan kako
treba, ali, zbog hroničnog nedostatka vremena, odustao sam (naravno, ako
budem imao više vremena, nekom prilikom...).
Nije mi baš najjasnije šta bi postigli sa SOR - QWK konvertorom (BTW,
šta bi se tu konvertovalo?). Ono što je potrebno, to je program koji će da
usisa textpad i da od njega formira bazu (prvi put, kasnije da dodaje u
bazu). Jedino što bi imalo smisla, to je da ta baza bude u QWK formatu, pa
da se posle koristi QWK reader.
software.204lmicic,
-> #203, bojs> Nije mi baš najjasnije šta bi postigli sa SOR - QWK konvertorom (BTW,
> šta bi se tu konvertovalo?).
Trebalo bi samo da se napravi konvertor MESSAGE (Sezam) <-> MESSAGES.DAT
(QWK). Naravno, QWK koristi jos i kontrolni i indeks fajl tako da nije
bas jednostavno to napraviti. Potrebno je naci kompletnu dokumentaciju
QWK formata, medjutim kada se to uradi zavot na Sezamu ce nam postati
sasvim podnosljiv.
> Ono što je potrebno, to je program koji će da
> usisa textpad i da od njega formira bazu (prvi put, kasnije da dodaje u
> bazu). Jedino što bi imalo smisla, to je da ta baza bude u QWK formatu, pa
> da se posle koristi QWK reader.
... Naravno, posto QWK na kraju formira i REP ( Replay ) fajl, trebalo bi
i njega konvertovati u EXE. Ali da bi to sve bilo jasnije evo i preimera
kako bi otprilike izgledala jedna OFFline seansa sa SOR <--> QWK
konvertorom:
Ucitas QWK reader, startujes kominikacioni program (ustvari tu bi trebao
da se nalazi nas konvertor. Umesto da QWK odmah startuje kom. prg. startovace
konvertor koji ce da prikaze file selektor, posto tog momenta nema nista za
konvertovanje zaobidje se se konverzija). Sada je ucitan kom. prg. nazove se
Sezam i startuje se AUTOEXEC procedura na Sezamu. Posle seanse, pri vracanju
u QWK opet se startuje konvertor, ali ovoga puta se izabere arhiva i posle
konvertovanja nadjemo se u QWK. (Sada ide citanje poste i odgovaranje na istu).
Poslednji korak je opet poziv kom. prg. i ovoga puta se odabere (REP fajl)
koga konvertor prevede u EXE. Lepo zar ne? i nije potrebno praviti editore,
mali komunikacioni program i jos ko zna sta posto QWK reader sve to ima.
software.205eburanj,
-> #204, lmicicMislim da je mnogo pametnije napisati "pošten" SOR.
Možda bismo uspeli zajedničkim snagama .
Recimo Aki je napisao odličan GEM TEXT VIEW program koji može
da se prepravi u űeditor što je verovatno i najveći deo posla itd.
Ajde, dajte predloge (C ?
MK
software.206lmicic,
-> #205, eburanj> Mislim da je mnogo pametnije napisati "pošten" SOR.
To bi i bilo najpametnje, ali proslo je dosta vremena, a postenog
SORa nema. Ja predlazem konvertor, zato sto je za njega potrebno
najmanje vremena, a verovatnoca da se kod tako kratkog programa
pojave bagovi je izuzetno mala.
Prosli put sam rekao da i nije bas jednostavno naprviti konvertor,
sada se demantujem. QWK i nije neka velika misterija, nejasan mi je
samo indeks fajl *.NDX. U njemu su upisane po 5 cire za jenu poruku
koje nikako da provalim, kada bi to resio konvertor bi bio gotov za
dan (naravno za neku vecu brzinu trebalo bi napraviti i koju
proceduru u masincu). Da... ostaje i Sezamov EXE format o kome nezam
skoro nista (pretpostavljam da i to nije neki problem).
software.207mipe,
Za rad na HYP tekstovima nabavio sam ST-GUID12. Medjutim, u
jedinoj arhivi nove verzije (1.2) nema PC-konvertera, a koji je
se pre nalazio u drugoj polovini arhive verzije 1.0.
Ima li neko taj ST-GUID10 paket, i uz njega STG-UT10.LZH!?
software.208dusan,
-> #207, mipe>> Mislim da je mnogo pametnije napisati "pošten" SOR.
> To bi i bilo najpametnje, ali proslo je dosta vremena, a postenog
STEFANE! Šta bi sa Dragišom i njegovim Thorom?
software.209stefan,
-> #206, lmicic> Prosli put sam rekao da i nije bas jednostavno naprviti konvertor,
> sada se demantujem. QWK i nije neka velika misterija, nejasan mi je
> samo indeks fajl *.NDX. U njemu su upisane po 5 cire za jenu poruku
> koje nikako da provalim, kada bi to resio konvertor bi bio gotov za
> dan (naravno za neku vecu brzinu trebalo bi napraviti i koju
> proceduru u masincu). Da... ostaje i Sezamov EXE format o kome nezam
> skoro nista (pretpostavljam da i to nije neki problem).
Nekada davno i ja sam hteo to isto da uradim i nikada nisam ni počeo ;)
Što se tiče *.NDX fajlova oni izgleda i nisu obavezni jer ih neki readeri
kao npr. Mountain Reader uopšte ne raspakuju (mislim da tako nešto piše
negde u onom njegovom helpu). U svakom slučaju evo ti jednog teksta u
kojima je opisana struktura *.QWK paketa (ako ti treba i source konvertora
QWK->ASCII da bi nešto provalio ima i to, mogu ja da ti da okačim ili da
skineš celu arhivu sa programom i sorsom R:\BBS\QWKTXT45.ZIP. Radi se
naravno o programu za PC a sors je u Microsoft C-u ako se ne varam) Samo
sezamov foramt EXEC datoteke je veoma prost, naprosto to su nanizane
komande koji bi otkucao da radiš on-line. Taj deo ne bi trebao da bude
problem. Jedino što bi taj konvertor morao uvek prvo da pozove arhiver, da
raspakuje REP paket koji se automatski arhivira pa tek onda da ga
konvertuje. Malo mučenja, zar ne ;) Caka je samo kako pojedine stvari
konvertovati. Recimo konferencije normalno ostaju konferencije ali bi
sezamove teme morao da iskonvertuješ tako da odgovaraju topicima u qwk
paketu. Isto bi bilo jako zgodno kad QWK readeru uvek proslediš i
kompletnu listu sezamovih konferencija (i tema?) da bi bilo moguće
off-line napisatu poruku za neku temu u kojoj trenutno nema poruka. Ima
verovatno tu još caka samo ja sada ne mogu svega da se setim :) Šteta samo
što i ako se napravi taj konvertor ostajemo bez mogućnosti pravljenja baze
poruka pošto ne jedan reader za atari to ne podržava. Usput, da li je
možda stigla neka novija verzija onog Mountain QWK readera? Ili još neki
sem njega i onog CQWK-a?
qwk.zipsoftware.210stefan,
-> #208, dusan> STEFANE! Šta bi sa Dragišom i njegovim Thorom?
Niš' :) Mi možemo da pitamo njega za source, možda čovek čak i da source
ali taj source je pisan u Moduli-2. Ko će sa time da se bakće? :) Doduše,
postoji i onaj SDW, to je SOR za Windows, verovatno je pisan u C-u pa ako
je neko zainteresovan neka pita čoveka koji ga je pravio... Ja znam da je
modulator izjavio da je gadnjiv po pitanjau brljanja po tuđim programima ;)
ps. kad sam već kod modulatora, bojse bilo bi lepo da nove fajlove
propratiš nekom porukicom u confu, čisto da ne propustimo, jedva
primetih ovaj unrar :)
software.211bojs,
-> #210, stefan>> ps. kad sam već kod modulatora, bojse bilo bi lepo da nove fajlove
>> propratiš nekom porukicom u confu, čisto da ne propustimo, jedva
>> primetih ovaj unrar :)
Ima tu istine, ranije sam, kada dobijem nekoliko programa, stavljao
poruke, a sada, kada okačim samo jedan, sve nekako zaboravim. Dakle, nov
program, V:\ARCHIVER\UNRARST.LZH, thanks to mipe! :))
>>modulator izjavio da je gadnjiv po pitanjau brljanja po tuđim programima ;)
Pa, sad, ako ćeš ti da prepraviš deo koji se tiče user interfejsa
(čitaj: da izvršiš konverziju WINDOWS->GEM), ja prihvatam da se uhvatim u
koštac sa kosturom programa :))
software.212stefan,
-> #211, bojs> Pa, sad, ako ćeš ti da prepraviš deo koji se tiče user interfejsa
> (čitaj: da izvršiš konverziju WINDOWS->GEM), ja prihvatam da se uhvatim u
> koštac sa kosturom programa :))
Ma možeš ti da napišeš i potpuno novi interfejs :) A kostur zadrži :)
software.214madamov,
-> #213, mipe
> Ima li vEc iskustava sa instalacijom na Atari/Falkonu; mozE li nEko da
> (savEtima) pomognE; ima li zaintErEsovanih ili da sE sam maltrEtiram?
Ja se javljam za instaliranje na Meku, ako je u paketu stvarno i za Meka.
software.215bojs,
-> #213, mipe>>NabavljEn jE UNIX za MotorolinE 68x00 procEsorE (Atari, Mac, Amiga).
>>PrEciznijE, Linux/m68k, vErzija 09pl5. ZahtEva solidan hardvEr, ali jE
>>Public-Domain! (na CD)
Šta znači to, solidan hardver? Preciznije, koliko mesta na hardu?
>>AnnouncE & FAQ-Linux/m68k, u datotEci citaj.zip
Gde je taj citaj.zip? Nije da sam ravnodušan :)))