software.950ranx,
-> #949, stefan> Two-in-One
Šta je ovo?
software.951stefan,
-> #950, ranx>> Two-in-One
>
>Šta je ovo?
Neverovatno, ima živih ovde ;)
Two-in-One je dosta dobar shell za arhivere, nalazi se u atari\arc\ diru.
software.952m.s.pesic,
Ja, bogme, gledah atari/arc/dir i ne nadjoh two in one. A živ jesam, o stefane.
pozdrav
software.953stefan,
-> #952, m.s.pesic>Ja, bogme, gledah atari/arc/dir i ne nadjoh two in one.
Tu je, na prvom mestu :) :
>2in1151e.zip 148k Two-in-One 1.51e; dobar GEM shell za više arhivera
>A živ jesam, o stefane.
A pošto ima živih a ja ponovo imam moj hard onda ću ovih dana da pošaljem
par fajlova koji su odavno zaostali na njemu :)
software.954m.s.pesic,
-> #953, stefan
s> Tu je, na prvom mestu :) :
Mea culpa! Gledao sam sasvim levo a pošto sam zvao u vreme skupe
tarife žurio sam kao sam djavo jer sam već napravio papreni račun (a
mesec još nije ni počeo: obračun se, znate radi obično 22. u mesecu)
pa mi nije palo na pamet da čitam sve. Naime, računao sam da je nova
datoteka na poslednjem mestu.
Elem, o računu. Neću da kukam ali Vi znate da, pošto radim na atariju
+ SM 124 (c/b) ne mogu na internet (zapravo user jvalant kaže da mogu
ali uz, ako sam ga shvatio, proširenje memorije, gomilu programa i
šta-ti-ja-znam) a na pro-u ne prihvataju standard QWK za ST pa ne mogu
da pratim konf. niti da šaljem e-mail. Znači, upućen sam na SezamNet a
sa njega sam u Austriju poslao dve, meni veoma važne i hitne, poruke
09.08. koje, mislim, još nisu otišle! Iz Nemačke sam dobio pismo u
kome kažu da su bezuspešno, naravno, pokušavali da mi upute, takodje
važnu poruku. Zbog toga sam morao da standardnim faksom (sa prilično
stranica) šaljem poruke u obe zemlje. Mislim da već sada mogu da
uzimam šećer i vodu u očekivanju računa.
s> A pošto ima živih a ja ponovo imam moj hard onda ću ovih dana da pošaljem
s> par fajlova koji su odavno zaostali na njemu :)
Bilo bi lepo da ih pošaljete pre isteka meseca jer - ako uspem da se
uzdržim, a nastojaću iz petnih žila da vežbam samosavladjivanje - bar
nekoliko meseci neću da uplaćujem Sezam. Pretplata zaista nije visoka
ali šta dobijam za nju osim nerviranja koje se, valjda, ne računa? A
ako se nekoliko meseci uzdržim od Sezama možda ću se i odvići.
Veoma bi mi koristio nekakav programčić koji računa impulse. Imam ga u
Starcallu ali ne i u Comi. Prvi mi izračuna koliko sam bacio na Sezam
ali drugim, svakodnevno, šaljem faksove pa me uvek poštar iznenadi
računom.
S osobitim uvažavanjem,
m.s.pesic
software.956stefan,
-> #954, m.s.pesic>Mea culpa! Gledao sam sasvim levo a pošto sam zvao u vreme skupe
>tarife žurio sam kao sam djavo jer sam već napravio papreni račun (a
>mesec još nije ni počeo: obračun se, znate radi obično 22. u mesecu)
>pa mi nije palo na pamet da čitam sve. Naime, računao sam da je nova
>datoteka na poslednjem mestu.
Datoteke u diru su sortirane po abecedi. Inače, može se sadržaj
direktorijuma preneti pa da se lista na miru kod kuće. Posle sledećih
komandi u PADu će se naći fajl atari.dir sa sadržajem celog atari
dira:
cd atari
dir /s > atari.dir
>Elem, o računu. Neću da kukam ali Vi znate da, pošto radim na atariju
>+ SM 124 (c/b) ne mogu na internet (zapravo user jvalant kaže da mogu
>ali uz, ako sam ga shvatio, proširenje memorije, gomilu programa i
>šta-ti-ja-znam)
Može se na Internet i sa običnim Atarijem :) Doduše, ne tako lepo i
komforno kao sa nečim jačim ali se ipak može. Postoje dve varijante, jedna
je komercijalna i sastoji se od CABa verzija 2.5 ili veća koji u sebi
sadrži i program za PPP konekciju. Program se može naći i kod nas ali
između ostalog zahteva da na kompjuteru bude instaliran i Magic. Druga
varijanta je da se koristi program Sting koji obezbeđuje PPP podršku (i
inače je Freeware) a u kombinaciji sa dodatnim softverom u vidu browsera,
telneta ili email klijenta. Ta druga kombinacija je isprobana na običnom
Atariju sa 2Mb rama i radi čak i na TVu :) Da budem precizniji isprobana
je kombinacija Sting+browser, varijanta u kojoj se koristi neki email
klijent je verovatno još i manje zahtevna pošto nema petljanja sa slikama
i ostalim što ide uz web prezentacije. O kojoj konfiguraciji ovde pričamo,
ima li hard diska, kolika je memorija...?
Na žalost trenutno u diru nema tog softvera (ima nekog drugog koji ne
valja ;) ali ću gledati da uskoro napravim neki izbor i da ga stavim u
direktorijum.
>Bilo bi lepo da ih pošaljete pre isteka meseca jer - ako uspem da se
>uzdržim, a nastojaću iz petnih žila da vežbam samosavladjivanje - bar
>nekoliko meseci neću da uplaćujem Sezam.
Listu tih nekoliko fajlova (ništa spektakularno, uglavnom su u pitanju
malo stariji fajlovi) ću okačiti danas-sutra dok će internet softver
morati da sačeka barem nekoliko dana. Možda bi samosavlađivanje moglo malo
da se odloži? ;)
>Veoma bi mi koristio nekakav programčić koji računa impulse. Imam ga u
>Starcallu ali ne i u Comi.
Tako nešto nemam ali ću pogledati na par mesta da vidim postoji li nešto
što bi odradilo posao. Na žalost, rok je opet kao i za internet softver.
software.957ranx,
-> #951, stefan> Neverovatno, ima živih ovde ;)
Ima, mada je više nostalgija u pitanju...
software.958stefan,
CAB 2.7 Demo
cab27dem.lzhsoftware.959m.s.pesic,
-> #956, stefan
s> cd atari
s> dir /s > atari.dir
Hvala. Skinuću.
s> i ostalim što ide uz web prezentacije. O kojoj konfiguraciji ovde pričamo,
s> ima li hard diska, kolika je memorija...?
Mega 4, HD 60 MB
software.960stefan,
Otvoren je novi direktorijum koji sadrži softver za pristup internetu. Za
sada evo samo spiska trenutno dostupnog softvera a kratki opis će uslediti
kasnije.
atari\net\*.*
------------------
cab15.lzh 595k Cab 1.5; browser za HTML dokumente
cab2demo.lzh 414k Cab 2.0 demo; funkcionalan demo novije verzije CABa
cab_ovl.lzh 47k CAB OVL 1.2805; omogućava on-line rad CABu sa Sting-om
coretool.lzh 31k CoreTool (10.Mar.98); update za Sting (04.Jan.98)
module.lzh 35k Module (10.Mar.98); update za Sting (04.Jan.98)
newsie90.zip 463k Newsie 0.90; Mail, News i FTP client
sting.lzh 294k Sting (04.Jan.98); TCP/IP podrška za Atari (SLIP/PPP)
tvt202r.zip 179k TelVT102 2.02r; Telnet client
software.961kermit,
-> #954, m.s.pesic -=> Quoting M.s.pesic to Stefan <=-
M.> ali uz, ako sam ga shvatio, proširenje memorije, gomilu programa i
Bolje kupis od mene TT-a i resis problem prosirenja a bogami i programa
kermit
software.962ljubisha,
-> #961, kermit> Bolje kupis od mene TT-a i resis problem prosirenja a bogami i programa
A najbolje da od mene kupi Mac i reši probleme i sa programima. :)
software.963m.s.pesic,
Ima li iko programčić koji bi, pritiskom na odredjeni taster,
ispisivao u tekstu datum? Važno je da ne bude Harlekin jer je ovaj ACC
predug i da datum može da ispisuje u tekstu pisanom u programu STENO.
Bilo bi, takodje dobro, da stoji u auto folderu i datum ispisuje,
recimo ovako: 18. maj, a ne 18/05 ili već nekako drukčije mada bih bio
zadovoljan da ga bilo kako ispisuje.
Problem je, kod mene, što često ne znam koji je datum, posebno kada
moram brzo da napišem tekst i pošaljem ga.
Samo sam u maju napisao više od pedeset tekstova za agenciju Beta i
tek jutros ustanovio da sam u zaglavlju uvek ispisivao tačan dan, a
mesec april. Zbog toga mnogo tekstova nije prošlo jer urednik nema
vremena, posebno ovih dana, da razmišlja o tome da li sam ja
rasejan ili sam mu poslao bajatu vest.
Ako ima živih atarijevaca, ima nade da rešim ovaj problem.