software.845madamov,
-> #843, kmilan> Postoji li novi un SIT? Ovaj sa Sezame neće da raspakuje GURU.SIT iz MAC
> dir-a :(
Kolik znam ne postoji, a ovaj neće da ga raspakuje jer je nastao još u vreme
dok je StuffIt bio public domain softver, tj. raspakuje arhive napravljene
StuffIt 1.5 verzijom. Takođe, nema svrhe da skidaš GURU ako nemaš Maca, reč je
o programu, nema fajlova koje bi mogao da iskoristiš na Atariju.
software.847kmilan,
-> #845, madamov>Kolik znam ne postoji, a ovaj neće da ga raspakuje jer je nastao još u vreme
>dok je StuffIt bio public domain softver, tj. raspakuje arhive napravljene
>StuffIt 1.5 verzijom. Takođe, nema svrhe da skidaš GURU ako nemaš Maca, reč
je
>o programu, nema fajlova koje bi mogao da iskoristiš na Atariju.
Pa zar mi nisi rekao da pogledam tu arhivu za bliže informacije o Mac
modelima?
BTW imam Atari :)
software.848madamov,
-> #847, kmilan> Pa zar mi nisi rekao da pogledam tu arhivu za bliže informacije o Mac
> modelima?
> BTW imam Atari :)
Znam da imaš Atari, ali sam mislio da, kad već učestvuješ aktivno u ORKA.mac
diskusijama, bar emuliraš Macintosh. Naravno, ovo ne znači da prestaneš da
učesvuješ kao diskutant u ORKA.mac zato što nemaš Maca, čak ni pod emulacijom.
B)
software.849kmilan,
-> #848, madamov>diskusijama, bar emuliraš Macintosh. Naravno, ovo ne znači da prestaneš da
>učesvuješ kao diskutant u ORKA.mac zato što nemaš Maca, čak ni pod
>emulacijom. B)
Da baš smešno :)
Da probam ponovo: postoji li Mac emulator za Falcona?
software.850msp.,
U kom fajlu u Connect-u je poruka Welcome to Connect? Može li neko da mi
prikači taj fajl. Hitno je.
software.851ljubisha,
-> #850, msp.> U kom fajlu u Connect-u je poruka Welcome to Connect? Može li neko da mi
> prikači taj fajl. Hitno je.
CONNECT.SCR
P.S. Jel treba nekom Conn95 za MagiC PC? :)
software.852msp.,
-> #851, ljubishaBilo bi lepo, pošto nemam taj fajl, a poslao sam poruku Guerinu, da mu šapnete
da mi je ostavi na mail. Hvala.
software.853kmilan,
Onaj STiC (ili kako se već piše) umesto MagiC ikonice stavlja ikonicu
aktivnog programa.
software.854kmilan,
Ovo je krunjač za kukuruze v. 4.92
ova verzija krunjača nikad nije bila ugrađena ni u jedan motokultivator jer
nije bilo vremena! Inače krunjač može da radi u cooperative multitaskingu.
hint: sledeća poruka je rečnik!
krunjach.lzhsoftware.855kmilan,
krunjač za kukuruze v. 4.92 - TOS
motokultivator - Atari kompjuter :)
BTW stefane jel može ovako, ako ne onda ga prebaci sebi na mail ili tako
nešto samo nemoj da ga brišeš.
software.856stefan,
Novo:
>atari\arc\*.*
>------------------
>2in1151e.zip 148k ű Two-in-One 1.51e; dobar shell za arhivere
Two-in-One is a Shareware archive manager programmed by Gregor Duchalski.
Supports the ZIP, LZH, ARC, ZOO and ARJ archive formats. Two modes are
available, Drag&Drop via a desktop icon or via the GEM Shell. The
extensible interface is capable of supporting other external utilities
such as ZIP2TOS, uuencode etc. Includes ST-Guide format context sensitive
on-line help along with AV protocol and Freedom support.
software.857stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>1stg0197.zip 87k ű 1st Guide; viewer za slike, animacije, zvuk, text...
1stGuide: January 1997 release. Shareware programmed by Guido Vollbeding
PRG/ACC to view/play IMG, IFF, GEM, RSC, PNG, JPEG, MPEG, SAM, SND, AVR,
DOC, OUT etc. in GEM windows on all TOS compatible machines. 1stGuide is
resolution and colour depth independent and offers its own hypertext links
which can be used to create interactive information systems.
software.858stefan,
Novo:
>atari\fun\*.*
>------------------
>gemtrk11.zip 363k ű GEMTrek 1.1e; svemirska varijanta igre "Podmornice"
GEMTrek v1.1 is Freeware programmed by Jürgen and Uwe Holtkamp.
GEMTrek is the interstellar equivalent to Battleships. The GEM interface
means it's compatible. ST-Guide context sensitive format German and
English hypertext help. German, English and Swedish RSC files.
software.859stefan,
Evo jednog programčeta koji bi trebao da omogući da Guck radi pod Magicom
i Multitosom. Ko ih ima neka proba i bude mi večno zahvalan ukoliko proradi ;)
m-guck.lzhsoftware.860ljubisha,
-> #859, stefan
Hm, program M-GUCK se već nalazi u arhivi sa 1.8 verzijom a kad
startujem Patch ona kaže da je program već pečovan!? Ovaj put nisam
ja kriv jer sam siguran da ga nisam dirao (a nisam ni imaš čime a ni
zašto jer mi na emulatoru Guck slabo radi, tj. nikako :)).
software.861kmilan,
Da li ste znali za ACC transfer protokol?
Recimo imaš adresar koji se zove Address i hoćeš da štampaš
pozivnice za... formu u adresu i kažeš mu da pošalje sve adrese
iz baze u Papyrus. I gotovo. Ovo može da se uradi preko ascii
texta ali ovako se može odrediti forma (obrazac) texta iz
baze podataka.
software.862stefan,
Malo programče za auto folder koje isključuje pištanje tastature ako vas
nervira a ne dižete neki kontrol panel.
no_click.lzhsoftware.863stefan,
Mali ACC koji u sebi sadrži opciju za invert ekrana, ubrzivač miša i sat.
monoacc.lzhsoftware.864stefan,
Novo:
>atari\test\*.*
>------------------
>prof2_14.lzh 182k ű Profile 2.14; daje gomilu podataka o vašem kompjuteru
software.865kmilan,
> Kao OS koristim MagiC 5.03, da li si ga probao? Da li je bolji od tog
> cuda sto ti koristis?
Yes MagiC is 5-10% faster than N.AES. N.AES (New AES, Neues AES) is a
modern version of MultiTOS (TOS v5). I┤m going to buy MagiC this summer,
┤course roumors says that MagiC will have PPP-TCP/IP support in the
operating system, i.e I could use MagiC and then just load CAB for
Internet, without STiK or STinG.
Miletov odgovor.
software.866kmilan,
Da li neko ima OmicronBasic 5 ili zna gde se može nabaviti?
software.867burazer,
Zna li nako kako da pokrenem PC-DITTO ili neki drugi PC emulator
na TT-u. Probao sam i sa programom 24bita, ali ne ide :(((((
Ako neko ima resenje neka salje.
software.868kermit,
-> #867, burazer batali PC-DITTO, ima nešto bolje i zove se SOFT PC, radi
samo na 030
software.869kmilan,
Ovo je BadMood 2.16 (o njemu sam pričao pre)!
Pokreće WAD fileove sa PC.
Ova verzija ima solid zidove.
bm216z.lzhsoftware.870vasam,
Pitanje u vezi programa STFAX, kako da posaljem fax nekome sa
kim sam prethodno uspostavio tel vezu glasom?
ps. Hvala za .PRG i za .DRV
software.871kermit,
-> #870, vasam Va> Pitanje u vezi programa STFAX, kako da posaljem fax nekome sa
Va> kim sam prethodno uspostavio tel vezu glasom?
Va> ps. Hvala za .PRG i za .DRV
PRosto, u telefonski imenik ubaci telefon sa brojem 1 i kad se spojiš
glasom a hoćeš faks pusti ga da "odvrti" broj 1 pa će on sam da preuzme vezu i
da počne slanje. Onom drugom je uvek jednostavno da počne da prima i problem
je rešen.
p.s. Jel treba još nešto od .PRG?
software.872kmilan,
Ima li neko MIME decode/encode?
software.873stefan,
-> #872, kmilan> Ima li neko MIME decode/encode?
Evo ga u atari\comm\ (nemam pojma zašto je tamo :)
>esscd64.zip 76k ESS-Code 6.4, coder/decoder za više metoda (UUE,MIME...)
software.874vasam,
Da li je neko imao problem da pri stampanju iz papirusa u fax_mod
dobije poruku da ne moze da nadje inf stampaca?
Naravno od faxa nista
software.875stefan,
Novo:
atari\misc\*.*
------------------
roman.zip 23k ű Roman 1.2; konvertuje decimalne u rimske brojeve
software.876stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>stg_15e.zip 209k ű ST-Guide 1.5e; čitanje i izrada HYP (hypertext) fajlova
ST-Guide v1.5e, Fairware, programmed by Holger Weets.
Hypertext system, the de-facto Atari standard to handle HYP files.
Includes viewer and utilities. New in this release: 16 colour image
display, several new variables.
software.877stefan,
Novo:
>atari\misc\*.*
>------------------
>adrs204e.zip 276k ű Address 2.04e; adresar sa mnogo mogućnosti
Address v2.04e, data manager, programmed by Carsten Setje-Eilers.
Runs as ACC/APP, dialogs in windows, sexy interface, comprehensive
import/export options. Exhaustive context sensitive ST-Guide hypertext,
modem dialer, XAcc, Drag&Drop, filter, 3 stage sort, birthday alarm etc.
Unregistered version restricted to 40 addresses.
software.878stefan,
Novo:
>atari\arc\*.*
>------------------
>lharc312.tos 143k ű LHarc 3.12; nova verzija (samo TTP program) [*.LZH/*.LHA]
Na žalost nema GEM-shell verzije. U pitanju su neka sitna poboljšanja i
ispravke nekih (opet sitnih ;) bagova. Na žalost, iako sam TTP i uputstvo za
njega postoje u engleskoj varijanti, HISTORY.TXT postoji samo na nemačkom :)
Evo zato opisan novih svičeva iz uputstva i nemački history:
>/O don't extract archive to a folder if it's the first name
> (after that of the archive) on the command line
> (Version 3.12 or newer)
>
>/F create gemdos file names using the first five and the last
> three characters of a long file name (so-called "five plus
> three method") instead of cutting off after the eighth
> character
> (Version 3.12 or newer)
Version 3.11 junior:
- Workaround für einen Fehler in MagiCMac (Entpacken funktionierte nur
auf dem MagiCMac-Volume). Besten Dank an Götz Hoffart für das
entscheidende SysMon-Protokoll.
Dieser Fehler ist ab MagiCMac 1.2.8 beseitigt.
- Diverse Abfragen auf MiNT bzw. den MiNT-Cookie entfernt. Dadurch
verwendet LHarc einige neuere Gemdos-Aufrufe auch dann, wenn sie
nicht von MiNT (sondern z.B. von MagiC oder MetaDOS) bereitgestellt
werden. Dies sollte sich bei der Behandlung langer Dateinamen
positiv bemerkbar machen.
Version 3.12 junior:
- neuer Schalter -F aktiviert die 5+3-Regel beim Entpacken langer
Filenamen auf eine Gemdos-Partition. Gegenüber dem Abschneiden
nach dem achten Zeichen gibt es so weniger Namenskollisionen.
Beispiele:
langer Name ohne 5+3 mit 5+3
-----------------------------------------
tclLoadAix.c TCLLOADA.C TCLLOAIX.C
tclLoadAout.c TCLLOADA.C TCLLOOUT.C
tclLoadDl.c TCLLOADD.C TCLLODDL.C
tclLoadDl2.c TCLLOADD.C TCLLODL2.C
tclLoadDld.c TCLLOADD.C TCLLODLD.C
- neuer Schalter -O: Ein direkt nach dem Archivnamen übergebener
Ordner wird nicht mehr angelegt sondern aus dem Archiv entpackt
- Kommando 'e' legt keine leeren Ordner mehr an
- Kommando 'm' und Option -d löschen jetzt auch Ordner
- Schalter -D funktioniert jetzt wie im Manual beschrieben, d.h.
Dateien, die im Quellpfad nicht mehr vorhanden sind, werden aus
dem Archiv gelöscht
- "Usage"-Anzeige beachtet jetzt $LINES (Anzahl Zeilen in der Console)
und kann mit 'q' abgebrochen werden
- wenn die Ausgabe umgelenkt wird, wartet LHarc nicht mehr auf eine
Taste
software.879kmilan,
Nisam uspeo da upgradujem Genevu sa 5 na 6, dešava mi se isto što i stefanu
:( ali sam instalirao Genevu i MiNT i... užas ako se kojim slučajem u ključi
zaštita memorije MiNT će poubijati sve živo na šta naleti; prvo krene od
GenevaRUN pa GnvMenager, Neodesk...
Slično se dešava i sa MultiTOS-om. Npr. ubije GemBench kada ovaj pokuša da
uradi FPU test,; Xcontrol ne miože da se digne jer ga pri boot-u MiNT
terminiše...
software.880stefan,
Novo:
>atari\misc\*.*
>------------------
>cal63.lzh 94k ű Cal 6.3; kalendar i podsetnik
(zamenjuje staru verziju u diru)
software.881stefan,
-> #879, kmilan> Nisam uspeo da upgradujem Genevu sa 5 na 6, dešava mi se isto što i stefanu
>:( ali sam instalirao Genevu i MiNT i... užas ako se kojim slučajem u ključi
>zaštita memorije MiNT će poubijati sve živo na šta naleti; prvo krene od
>GenevaRUN pa GnvMenager, Neodesk...
Zar je toliko teško čitati one kratke tekstove od po par Kb? :) Lepo piše
da se pod Genevom u Mintu ne može koristiti memory protection.
software.882kmilan,
-> #881, stefan>> Nisam uspeo da upgradujem Genevu sa 5 na 6, dešava mi se isto što i stefanu
>>:( ali sam instalirao Genevu i MiNT i... užas ako se kojim slučajem u ključi
>>zaštita memorije MiNT će poubijati sve živo na šta naleti; prvo krene od
>>GenevaRUN pa GnvMenager, Neodesk...
> Zar je toliko teško čitati one kratke tekstove od po par Kb? :) Lepo piše
> da se pod Genevom u Mintu ne može koristiti memory protection.
I koja je onda svrha Geneve??? 10x je sporija od MagiC-a, nema zaštitu
memorije kao i MagiC... jedino lepše izgleda sa 3D dugmućima na mono monitoru
:)
software.883kmilan,
To ljubisha:
zaboravio sam da te pitam koliko ti često pada MagiC? i sa kojom porukom?
software.884ljubisha,
-> #883, kmilan>zaboravio sam da te pitam koliko ti često pada MagiC? i sa kojom porukom?
Molim!? Pada samo ako startujem nešto nelegalno za emulator a to
zvuk (iako i to radi al nemoj da pitaš kako) i pada na još nešto al
nemam pojma zašto. Naime, WenSuite mi obara mašinu na 'About'.
software.885kmilan,
-> #884, ljubisha>>zaboravio sam da te pitam koliko ti često pada MagiC? i sa kojom porukom?
> Molim!? Pada samo ako startujem nešto nelegalno za emulator a to
> zvuk (iako i to radi al nemoj da pitaš kako) i pada na još nešto al
> nemam pojma zašto. Naime, WenSuite mi obara mašinu na 'About'.
Meni pada kad pristupa disku ;((( (SCSI Quantum 210)
software.886stefan,
-> #885, kmilan> Meni pada kad pristupa disku ;((( (SCSI Quantum 210)
Ne valja ti disk - hoćeš da ga prodaš? ;)
software.887kmilan,
-> #886, stefan>> Meni pada kad pristupa disku ;((( (SCSI Quantum 210)
> Ne valja ti disk - hoćeš da ga prodaš? ;)
Axa... ne valji mi SCSI kabl. Ovo oko prodaje bi možda i moglo pošto bi
trebalo da kupim 2.5" HD ali videćemo šta će od toga da ispadne.
software.888stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>fntsel09.zip 48k ű FontSel 1.09; font selektor
FontSel: Alternative font felector for supporting applications. The font
protocol and cookie jar UFSL and -xFSL interfaces are supported. Can be
installed as an Auto folder program or desktop accessory.
software.889kmilan,
Ima li neko (ljubisha) ideju kako da se BAT sam startuje prilikom dizanja
MagiC-a?
software.890stefan,
Novo:
>atari\misc\*.*
>------------------
>daca122a.zip 162k ű Da Capo 1.22a; adresar sa podsetnikom za rođendane
software.891stefan,
Novo:
>atari\print\*.*
>------------------
>iprn202d.zip 22k ű iPRN 2.02; ubrzava štampanje (do 40 puta)
software.892stefan,
Novo:
>atari\comm\*.*
>------------------
>esscd64a.zip 101k ű ESS-Code 6.4; coder/decoder za više metoda (UUE,MIME...)
Radi se u stvari o istoj verziji programa koja je bila i do sada u diru
međutim ovo je arhiva u kojoj se nalazi i uputstvo u HYP formatu. Takođe,
smanjena je cena registracije pa ako je neko zainteresovan...:)
software.893stefan,
Novo:
>atari\test\*.*
>------------------
>prof2_21.zip 195k ű Profile 2.21; daje gomilu podataka o vašem kompjuteru
Zamenjuje staru verziju u diru.
PROFILE 2 - The Atari system analyser
This is *the* most comprehensive system analyser available and fully
compatible with all Atari machines and Atari emulators and operating
systems including MultiTOS, MagiC, MagiCMac, MagiCPC, Geneva, GEMulator,
STonX, PaCifiST.
software.894stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>gigabomb.lzh 5k ű GigaBomb 1.0; bomb catcher sa dosta opcija
Moj omiljeni bomb catcher :) Za one koji ne znaju, ova vrsta programa
služi da "presretne" TOS u situacijama kada izbacuje bombe. Daje vam spisak
svih registara, mogućnost nastavite rad (što obično ne funkcioniše ;) ili da
uradite clod ili warm reset.
software.895stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>mbe_101.zip 66k ű MBE 1.01; jednostavan program za šifrovanje podataka
software.896stefan,
Novo:
>atari\misc\*.*
>------------------
>labp_usa.zip 268k ű Laborant Professional 1.02; za one koji se bave hemijom
Main aspects of Laborant Professional
-------------------------------------
- Stoichiometry with powerful formula-/equation analysis
- Data processing (Error determination, interpolation, approximation)
- Statistical tests
- Linear equation systems and matrix operations
- Thermochemistry (incl. databases)
- Reaction kinetics
- Chemical solutions and conversions
- Chemical calculation methods in a wide range
- Tables and exercisizing programs
- Import/export of measuring datas
- Integration of external programs
- TeX support
- PUBLIC DOMAIN
software.897stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>dc_sftwr.lzh 318k ű DC Software; zbirka raznih programa firme "DC Software"
Ovo baš i nije novo u stvari :) Radi se kao što vidite iz komentara o
zbirci raznih DC utility programa (od krajnje bezkorisnih do umereno korisnih
;) Najveći deo se i ranije nalazio u diru pa je uklonjen da ne bi pravili
gužvu a ima takođe i fajlova koji nisu bili u diru. Ukupno ima skoro 50
programčića. U arhivi se nalazi i kratki tekst fajl u kome se nalaze takođe
kratki ;) opisi svih arhiva u arhivi :)
software.898stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>bdiff114.lzh 94k ű Binary Diff/Patch 1.14; pečuje i pravi upgrade fajlova
software.901stefan,
Novo:
>atari\disk\*.*
>------------------
>trudsk23.zip 21k ű TrueDisk 2.3; rezidentni RAM disk
TrueDisk: Fast, reliable and easy to use reset proof RAM disk for all TOS
compatible operating systems. Includes KillTrue to remove RAM disk from
memory and ZeroTrue to clear RAM disk contents.
Features
--------
-Because TrueDisk is a reset proof RAM disk the contents are not lost
after a 'warm' boot
i.e. if you reboot your machine using the reset button (or pressing
[Control]+[Alternate]+[Delete]) the contents remain intact!
-TrueDisk is cleanly programmed which means it works with all known
Atari computers and TOS compatible operating systems (including
MagiC).
-TrueDisk runs from the Auto folder so doesn't need a desktop accessory
slot and can survive resolution change/s (unlike many accessory based
RAM disks).
-Can run in either ST or TT RAM by setting the program flag.
-TrueDisk always tries to install itself at the top of RAM. In ST-RAM
the screen memory is moved from the top end of memory below TrueDisk
to avoid problems after a reset. The driver routines lie in the
TrueDisk boot sector which ensures no bytes of memory are wasted.
-Truedisk doesn't require a separate configuration file, TrueDisk saves
its data to TRUEDISK.PRG directly -so don't pack it!
-The driver routines are fast and reliable. TureDisk uses 512Kb
sectors, 2 sector clusters and 16 bit FATs -all standard values for
maximum compatiblity.
-TrueDisk is Freeware!
software.902kmilan,
Evo rezultata (nice ascii art work :)
Mashina: Atari Falcon030, Quantum SCSI 210S, ST high, MagiC 5.03
. . .
: : :
! HDDRIVER 7.0 demo ! HuSHI 6.14 !
-----------------------+---------------------+-----------------+
1. SCSITOOL ! 1399 KB/s ! 1399 KB/s !
! 215 KB/s ! 533 KB/s !
! 21 ms ! 28 ms !
-----------------------+---------------------+-----------------+
2. Information C: ! 1 sec ! 1 sec !
E: ! 5 sec ! 5 sec !
-----------------------+---------------------+-----------------+
3. Copy SHARON.MOV ! 27 sec ! 14 sec !
Delete SHARON.MOV ! posle par sec. ! 1< sec !
! system destroyed ! !
! 7 sec ! !
-----------------------+---------------------+-----------------+
4. Copy MAP/ ! 20 sec ! 5 sec !
delete MAP/ ! 10 sec ! 1> sec !
-----------------------+---------------------+-----------------+
5. GemView ! 5 sec ! 5 sec !
-----------------------+---------------------+-----------------+
6. Imagecopy ! 5 sec ! 5 sec !
! 13 sec ! 13 sec !
-----------------------+---------------------+-----------------+
----------------------:::!!! Legend !!!:::----------------------
* buffer u oba slučaja 256KB
* 1. C: sector gro×e 512 bytes
prvi broj - veliki blokovi
drugi broj - mali blokovi
treći broj - prosečno vreme slučajnog pristupa
* 2. Info iz menija File/Information
C: 44 folders 539 files
E: 201 folders 1419 files
* 3. File SHARON.MOV 5614KB
* 4. Folder MAP: 26 files, total size 158KB,
files size 32bytes <-> 32KB
* 5. Startovanje GemView-a
* 6. Load MONCALIB.TIF 384KB
Load CUDNASUM.TGA 681KB (sliku sam ja nacrtao, možete je
naći u NET.GALERIJA)
--------------:::!!! reč, dve o hddriver-u !!!:::---------------
HDDRIVER 7 je znatno napredovao u brzina, kao što rezultati
pokazuju prilikom read-a je brz koliko i HuSHI! Verujem da je
kompletna verzija prilikom write-a brza bar koliko i HuSHI.
Jedino ostaje pitanje stabilnosti, uspeo je da mi padne posle
dva minuta ali ni sa HuSHI-jem nije ništa bolje tako da je to
do mog harddisc-a (bar mislim) jer je na STe-u MagiC radio
savršeno sa SCSI-1 kontrolerom! Ako neko naleti na kompletnu
verziju HDDRIVEra neka mi javi :)
------------------:::!!! bus arbitration !!!:::-----------------
Da li neko zna šta je to bus arbitration? Koliko sam razumeo to
se koristi ako jedan harddisc koristi više računara i pri tome
Atari SCSI kontroler dobija svoj ID, obično poslednji, odnosno
ID7. I šta su one razne boot preference (TOS, MagiC, TT NVS,
NetBSD...)? Probao sam da stavim MagiC ali posle reseta nije
hteo da mi se inicijalizuje (koliku reč moraš da napišeš da te
ljudi ne bi pogrešno shvatili :) harddisc! BTW šta se dešava
kad HD nije terminiran?
---------------:::!!! MagiC hintground DMA !!!:::---------------
Jedna napomena: pod MagiC-om ne sme biti uključena opcija
hintground-DMA (paralelan rad flopy disc-a i harddisc-a) jer
će se prilikom istovremenog pisanja/čitanja sa hard-a/flopy-ja
pomešati i izgubiti podaci?!?!? (ljubisha da li je tako i kod
tebe?)
----------------------:::!!! the end !!!:::---------------------
....................................................................
\ e-mail: kmilan@sezam.co.yu sys II: Amiga500 1MB \
\ sys I : Atari Falcon030/FPU/14MB, 210MB SCSI HD, 2400bps, SM124 \
\...................................................................\
software.903ljubisha,
-> #902, kmilan>hintground-DMA na Macu
E, nemam pojma jer sam još uvek na staroj verziji i koristim Ease.
Nova verzija je na nemačkom (5.01) ali nemam novi Ease koji će da
podrži dugačka imena. :(
software.904kmilan,
-> #903, ljubisha>>hintground-DMA na Macu
> E, nemam pojma jer sam još uvek na staroj verziji i koristim Ease.
To se podešava u MagiC CPX modulu ili MagiC.ACC
> Nova verzija je na nemačkom (5.01) ali nemam novi Ease koji će da
> podrži dugačka imena. :(
Koja verzija podržava dugačka imena? BTW Mag!Xdesk podržava longname!
software.905ljubisha,
-> #904, kmilan> To se podešava u MagiC CPX modulu ili MagiC.ACC
To sam podigao samo prvi put kad sam ga instalirao i nikad više. :)
> Koja verzija podržava dugačka imena? BTW Mag!Xdesk podržava longname!
Šta koja verzija? Čega? Znam da Mag! desk podržava longname ali je
zauzvrat odvratno ružan tako da još uvek koristim Ease.
software.906kmilan,
-> #905, ljubisha>> Koja verzija podržava dugačka imena? BTW Mag!Xdesk podržava longname!
> Šta koja verzija? Čega? Znam da Mag! desk podržava longname ali je
Pričao si o EASE-u.
software.907stefan,
-> #902, kmilan>---------------:::!!! MagiC hintground DMA !!!:::---------------
> Jedna napomena: pod MagiC-om ne sme biti uključena opcija
> hintground-DMA (paralelan rad flopy disc-a i harddisc-a) jer
> će se prilikom istovremenog pisanja/čitanja sa hard-a/flopy-ja
> pomešati i izgubiti podaci?!?!? (ljubisha da li je tako i kod
> tebe?)
Zaboravio sam na ovo da odgovorim. Koliko sam ja pogledao u HD Driveru
opcija "hintergrund DMA" (tj. "background DMA") i jeste predviđena samo za
Magic. Na kraju krajeva i u samom programu ti piše "hintergrund DMA (Magic)".
Tamo negde u dokumentaciji piše da svi drajveri koji se oslanjaju na DMA
moraju poštovati neka pravila i navedeni su neki koji to ne čine. Doduše,
koliko se ja sećam floppy se nigde ne spominje.
software.908kmilan,
-> #907, stefan>>---------------:::!!! MagiC hintground DMA !!!:::---------------
>> Jedna napomena: pod MagiC-om ne sme biti uključena opcija
>> hintground-DMA (paralelan rad flopy disc-a i harddisc-a) jer
>> će se prilikom istovremenog pisanja/čitanja sa hard-a/flopy-ja
>> pomešati i izgubiti podaci?!?!? (ljubisha da li je tako i kod
>> tebe?)
> Zaboravio sam na ovo da odgovorim. Koliko sam ja pogledao u HD Driveru
> opcija "hintergrund DMA" (tj. "background DMA") i jeste predviđena samo za
> Magic. Na kraju krajeva i u samom programu ti piše "hintergrund DMA
(Magic)".
> Tamo negde u dokumentaciji piše da svi drajveri koji se oslanjaju na DMA
> moraju poštovati neka pravila i navedeni su neki koji to ne čine. Doduše,
> koliko se ja sećam floppy se nigde ne spominje.
Da, ali HuSHI možda ne poštuje ta pravila!
software.909stefan,
-> #908, kmilan> Da, ali HuSHI možda ne poštuje ta pravila!
Možda ali kako si ti istovremeno digao dva drajvera za hard, i Hushi i HD
Driver? :)
software.910kmilan,
-> #909, stefan>> Da, ali HuSHI možda ne poštuje ta pravila!
> Možda ali kako si ti istovremeno digao dva drajvera za hard, i Hushi i HD
> Driver? :)
Nisam istovremeno, prvo HuSHI (sa njegovim HuSHI.SYS) pa onda klikneš na
HDDRIVER.PRG i hddriver postane driver :)
software.911stefan,
-> #910, kmilan> Nisam istovremeno, prvo HuSHI (sa njegovim HuSHI.SYS) pa onda klikneš na
> HDDRIVER.PRG i hddriver postane driver :)
Pa ako si to uradio onda je HD Driver postao aktivan a Hushi tu više
ništa ne radi pa nema ni veze da li poštuje ili ne poštuje pravila.
Doduše, možda je nešto zabrljao pre toga...
software.912kmilan,
-> #911, stefan>> Nisam istovremeno, prvo HuSHI (sa njegovim HuSHI.SYS) pa onda klikneš na
>> HDDRIVER.PRG i hddriver postane driver :)
> Pa ako si to uradio onda je HD Driver postao aktivan a Hushi tu više
> ništa ne radi pa nema ni veze da li poštuje ili ne poštuje pravila.
> Doduše, možda je nešto zabrljao pre toga...
Nisam ni probao hintground DMA sa HDDRIVR-om! Sad ću da probam :)
software.913dusan,
E ljudi apropo ovih disk drivera;
Tokom 3 godine rada sa Falconom i promenjenih desetak HD-ova i isto toliko
Falcona dođoh do zaključka:
-Najpouzdaniji ali i najsporiji je ICD driver.
-Najbrži cache sistem ima HUSHI
-Najbrži driver je HDDRIVER 7.0
Elem, ako se ne bavite muzikom i ne želite da arčite HD sa 8 kanala HD
recordinga bez štucanja u studijskim terminima, onda je pravi izbor HUSHI jer
je najstabilniji i najbrži (doduše sa uključenim cache-om od bar 128Kb).
Ako se bavite muzikom i HD recordingom, obavezan je HDDRIVER 7.0 i to bez
cache opcije jer Cubase Audio For Falcom ima sopstveni double buffer cache
sistem za čitanje i snimanje tako da bi keširanje samo duplo usporilo proces.
Osim toga ovim double buffer fazonom su iz Steinberga ispravili hardverski (!)
bug većine SCSI HD-ova a to je ATC (čitaj Automatic Temperature Calibration),
tj dok HD radi ATC sačekaće vas poruka SCSI error. Ili da kupite Seagate
Baracudu ili Micropolis AV?
software.914kmilan,
-> #913, dusan>E ljudi apropo ovih disk drivera;
>Tokom 3 godine rada sa Falconom i promenjenih desetak HD-ova i isto toliko
>Falcona dođoh do zaključka:
>-Najpouzdaniji ali i najsporiji je ICD driver.
>-Najbrži cache sistem ima HUSHI
>-Najbrži driver je HDDRIVER 7.0
I dalje imaš F030 ili samo PC?
software.916kmilan,
ha, pazi ovo :) ako se file snimi iz nekog prg. na device/aux on se
šalje na RS-232 ili ako se snimi na device/con onda se ispisuje na
ekran; ovo radi pod MagiC-om, MiNT-om (MultiTOS ili Geneva)!
software.917stefan,
-> #912, kmilan> Nisam ni probao hintground DMA sa HDDRIVR-om! Sad ću da probam :)
Svašta, sa čime si ga probao? Samo on podržava to.
software.918stefan,
-> #916, kmilan> ha, pazi ovo :) ako se file snimi iz nekog prg. na device/aux on se
> šalje na RS-232 ili ako se snimi na device/con onda se ispisuje na
> ekran; ovo radi pod MagiC-om, MiNT-om (MultiTOS ili Geneva)!
Pa naravno, ako ga odneseš na PRN onda će se odšampati. A ako ga odneseš
na KBD onda ćeš zaglaviti kompjuter ;)
software.919kmilan,
-> #917, stefan>> Nisam ni probao hintground DMA sa HDDRIVR-om! Sad ću da probam :)
> Svašta, sa čime si ga probao? Samo on podržava to.
Imaš u MagiC CPX/ACC opciju hintground DMA!
software.920kmilan,
-> #918, stefan>> ha, pazi ovo :) ako se file snimi iz nekog prg. na device/aux on se
>> šalje na RS-232 ili ako se snimi na device/con onda se ispisuje na
>> ekran; ovo radi pod MagiC-om, MiNT-om (MultiTOS ili Geneva)!
> Pa naravno, ako ga odneseš na PRN onda će se odšampati. A ako ga odneseš
> na KBD onda ćeš zaglaviti kompjuter ;)
Nema device/kbd ;(
software.921stefan,
-> #919, kmilan> Imaš u MagiC CPX/ACC opciju hintground DMA!
Pa naravno da postoji tamo opcija ali treba ti drajver koji to podržava.
To je za sada samo HD Driver (ne znam da li se Hushi još razvija možda će
i on podržati to). On se i reklamirao kao jedini drajver koji zajedno sa
Magicom nudi tu opciju. Naravno i u njemu moraš da ukjlučiš istu. Uopšte
mi nije jasno otkud ti ideja da to isprobavaš sa Hushijem.
software.922kmilan,
-> #921, stefan>> Imaš u MagiC CPX/ACC opciju hintground DMA!
> Pa naravno da postoji tamo opcija ali treba ti drajver koji to podržava.
> To je za sada samo HD Driver (ne znam da li se Hushi još razvija možda će
> i on podržati to). On se i reklamirao kao jedini drajver koji zajedno sa
> Magicom nudi tu opciju. Naravno i u njemu moraš da ukjlučiš istu. Uopšte
> mi nije jasno otkud ti ideja da to isprobavaš sa Hushijem.
Zato što je ta opcija fenomenalno radila sa STe-mo, ICD driverom i HD istim
kao i tvoj!
software.923kmilan,
Treba mi program koji kreira mali prg file koji premapira tastaturu :)
software.924stefan,
-> #923, kmilan>Treba mi program koji kreira mali prg file koji premapira tastaturu :)
A da pogledaš u dir?
atari\util\keyedit.lzh
software.925kmilan,
-> #924, stefan>>Treba mi program koji kreira mali prg file koji premapira tastaturu :)
> A da pogledaš u dir?
> atari\util\keyedit.lzh
Ko bi se toga setio :)
Hvala!
software.926kmilan,
Treba mi IDE patch za MagiC 5.10
hvala.
software.927stefan,
-> #926, kmilan>Treba mi IDE patch za MagiC 5.10
Nadam se da ovo pomaže :)
MagiC IDE Patch v2.1 (July 10, 1997)
Written by Daniel Hedberg of New Beat Development
WHAT THIS PATCH DOES
--------------------------------------------------------------------
MAGPATCH.TTP forces MagiC to skip the check for IDE drives on Atari
Falcon030 compatible computers. This check is very annoying on
systems with SCSI devices only as it takes MagiC almost a minute to
discover there are no IDE drives present.
MagiC IDE Patch now also supports the H&N Multiboard for the
Atari ST. This board provides the Atari ST with up to 8 Mb of
TT-RAM, TOS v2.06 and, the possibility to connect IDE devices.
If no IDE device is present, use this patch to speed up the boot
sequence of MagiC.
This version should be able to patch all currently existing and
future versions of MagiC. For safety reasons, make sure you have a
backup of the MAGIC.RAM file before you go ahead and patch it.
mpatch21.zipsoftware.928kmilan,
-> #927, stefan> This version should be able to patch all currently existing and
> future versions of MagiC. For safety reasons, make sure you have a
> backup of the MAGIC.RAM file before you go ahead and patch it.
Hvala!
software.929stefan,
-> #889, kmilan>Ima li neko (ljubisha) ideju kako da se BAT sam startuje prilikom dizanja
>MagiC-a?
Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri
startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :)
Probaj, možda proradi :)
software.930kmilan,
-> #929, stefan>>Ima li neko (ljubisha) ideju kako da se BAT sam startuje prilikom dizanja
>>MagiC-a?
> Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri
> startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :)
> Probaj, možda proradi :)
Probao :) nije to neki PC pseudo OS.
software.931ljubisha,
-> #930, kmilan> > Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri
> > startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :)
> > Probaj, možda proradi :)
> Probao :) nije to neki PC pseudo OS.
Ajde sada malo objasni gornju rečenicu. Jel radi ili ne?
software.932kmilan,
-> #931, ljubisha>> > Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri
>> > startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :)
>> > Probaj, možda proradi :)
>> Probao :) nije to neki PC pseudo OS.
> Ajde sada malo objasni gornju rečenicu. Jel radi ili ne?
Probaj :)
btw ne radi
software.933stefan,
Novo:
>atari\system\*.*
>------------------
>bkite180.lzh 108k ű BoxKite 1.80; alternativni file selector
software.934stefan,
Evo programa koji bi trebao da pečuje NVDI počev od verzije 3.00 pa do
verzije 4.11R9. Nisam ga probao ali koliko vidim iz programa trebao bi da
promeni nekoliko funkcija.
patch_nv.zipsoftware.935stefan,
-> #932, kmilan> Probaj :)
>btw ne radi
Da dopunim samog sebe - izgleda da sam ja pogrešno protumačio par rečenica
u kojima se to spominjalo. Naime, autoexec.bat nije batch koji se automatski
izvršava već se radi o Magicovoj zameni za AUTO folder. Koliko sa ja shvatio
iz nekih tekstića u autoexec.bat fajlu se nalazi spisak programa iz auto
foldera koji se takođe uzima kao njihov redosled izvršavanja tako da više
nije bitan sam njihov fizički redosled u auto folderu. To je uvedeno pojavom
MagicMac-a a u običnom Magicu se nalazi od verzije 4.0.
software.936kmilan,
-> #935, stefan>> Probaj :)
>>btw ne radi
> Da dopunim samog sebe - izgleda da sam ja pogrešno protumačio par
rečenica
> u kojima se to spominjalo. Naime, autoexec.bat nije batch koji se automatski
> izvršava već se radi o Magicovoj zameni za AUTO folder. Koliko sa ja shvatio
> iz nekih tekstića u autoexec.bat fajlu se nalazi spisak programa iz auto
> foldera koji se takođe uzima kao njihov redosled izvršavanja tako da više
> nije bitan sam njihov fizički redosled u auto folderu. To je uvedeno pojavom
> MagicMac-a a u običnom Magicu se nalazi od verzije 4.0.
OK, ali da li postoji mogućnost da se BAT startuje prilikom boot-a?
software.938gkod,
-> #936, kmilan Milane sto kvotujes celu poruku?
Autoexec.bat se izvrsava prilikom boot-ovanja masine. Nije odlika
samo MagiC-a. Mint ga takodje koristi,mada se ne zove tako. I CDTool,
odnosno Metados ima autoexec.bat.
software.939ljubisha,
-> #938, gkod> Milane sto kvotujes celu poruku?
A što ti koristiš tuđ nalog? :>
> Autoexec.bat se izvrsava prilikom boot-ovanja masine. Nije odlika
Odličan odgovor. Još samo da si rekao a šata t on radi prilikom
boot-ovanja. :)
No, zato sam ja tu da probam... Elem, stvarno sortira stvari po
zadatom redosledu.
software.940stefan,
-> #939, ljubisha> Odličan odgovor. Još samo da si rekao a šata t on radi prilikom
> boot-ovanja. :)
Što ti je zadrhtala ruka ;)
> No, zato sam ja tu da probam... Elem, stvarno sortira stvari po
> zadatom redosledu.
Al ga objasni ;) Pomoću autoxec.bat se Magica određuje redosled
izvršavanja programa iz auto foldera.
software.941kmilan,
-> #938, gkod> Milane sto kvotujes celu poruku?
sviđa mi se :) na SetNET-u i ADN-u je običaj da se kvotuje cela poruka jer
ih ima mnogo...
btw neću više :)
> Autoexec.bat se izvrsava prilikom boot-ovanja masine. Nije odlika
>samo MagiC-a. Mint ga takodje koristi,mada se ne zove tako. I CDTool,
>odnosno Metados ima autoexec.bat.
Da ali na MagiC-u to ne radi?!? Napravim autoexec.bat
> copy c:\gemsys\ z:\
> c:\everest\everest.prg
i snimi ga na c:\ i kad rasetujem računar ništa se ne dešava, mislim ne
pokrene bat.
software.942kmilan,
-> #940, stefan>> No, zato sam ja tu da probam... Elem, stvarno sortira stvari po
>> zadatom redosledu.
> Al ga objasni ;) Pomoću autoxec.bat se Magica određuje redosled
> izvršavanja programa iz auto foldera.
Ali meni to ne treba ;(
software.943stefan,
-> #492, kmilan> Ali meni to ne treba ;(
Možda ti zatreba ;) Šalu na stranu, probaj još nešto. Pregledaj razne
Magicove fajlove iz nekog disk editora i vidi da li se u njima pojavljuje
autoexec.bat pa ako se pojavljuje pogledaj da li ima postoji još neki default
bat fajl.
software.944kmilan,
-> #943, stefan>> Ali meni to ne treba ;(
> Možda ti zatreba ;) Šalu na stranu, probaj još nešto. Pregledaj razne
> Magicove fajlove iz nekog disk editora i vidi da li se u njima pojavljuje
> autoexec.bat pa ako se pojavljuje pogledaj da li ima postoji još neki
default
> bat fajl.
To sam već uradio. Moj autoexec je trebao da otvori everest sa textom, ali
to mi više ne treba jer MagiC 5.10 ima desktop notice :)
software.945stefan,
Novo:
>atari\test\*.*
>------------------
>cookie_m.lzh 28k ű Cookie Monster 0.5; čita i interpretira cookie-je
software.946msp.,
Imam malih teškoća: učitam kivi, onda everest da napišem tekst
za novine koji šaljem kao sezam rep. Povremeno mi zatreba da
nešto kopiram (dakle manipulacija blokovima). Kad pokušam -
dobijem poruku da nije odredjen path za clipboard. Ergo, ne
znam kako da odredim taj prokleti path.
software.947kmilan,
-> #946, msp.> Imam malih teškoća: učitam kivi, onda everest da napišem tekst
> za novine koji šaljem kao sezam rep. Povremeno mi zatreba da
> nešto kopiram (dakle manipulacija blokovima). Kad pokušam -
> dobijem poruku da nije odredjen path za clipboard. Ergo, ne
Izvini, Everest ima svoj interni clipboard i on se aktivira opcijom:
Parameters/Gem clipboard off
software.948stefan,
Novo:
>atari\util\cpanel\*.*
>------------------
>zcontrol.zip 111k ű zControl 0.24; zamena za XCONTROL.ACC, učitava CPX module
Ovo je još jedna zamena za atarijev xcontrol.acc a koij je opet "server"
za CPX module. COPS je bolji od ovoga ali je isto tako i malko glomazniji
(ukoliko je TOS mašina mora se instalirati onaj windialog) pa je možda ovo
bolje rešenje ukoliko ste "tanki" sa memorijom.
software.949stefan,
Two-in-One
Get the free registration code!
Due to the fact that we have left the Atari market and no new
version of the program will be coded, we have decided to make a
public registration code available. With this, you will be able
to register your shareware copy of the program and the nag
screen at the beginning will never appear again!
I would like to say Thank you to every user of the
program who has registered so far! Please note that Two-in-One
has not become Freeware!
To register your copy, type the following in
the shareware dialog, then press OK:
Shareware Copy 22D70
ć1997 by
Deep Sleep