ATARI.3

11 Feb 1994 - 22 Nov 1999

Topics

  1. hardware (362)
  2. diskovi (80)
  3. komunikacije (422)
  4. software (963)
  5. grafika (90)
  6. midi (26)
  7. obrada.teksta (107)
  8. dtp (194)
  9. programiranje (207)
  10. c (43)
  11. help (112)
  12. emulatori (284)
  13. razno (1248)
  14. tt_falcon (192)

Messages - software

software.845 madamov, -> #843, kmilan
> Postoji li novi un SIT? Ovaj sa Sezame neće da raspakuje GURU.SIT iz MAC > dir-a :( Kolik znam ne postoji, a ovaj neće da ga raspakuje jer je nastao još u vreme dok je StuffIt bio public domain softver, tj. raspakuje arhive napravljene StuffIt 1.5 verzijom. Takođe, nema svrhe da skidaš GURU ako nemaš Maca, reč je o programu, nema fajlova koje bi mogao da iskoristiš na Atariju.
software.847 kmilan, -> #845, madamov
>Kolik znam ne postoji, a ovaj neće da ga raspakuje jer je nastao još u vreme >dok je StuffIt bio public domain softver, tj. raspakuje arhive napravljene >StuffIt 1.5 verzijom. Takođe, nema svrhe da skidaš GURU ako nemaš Maca, reč je >o programu, nema fajlova koje bi mogao da iskoristiš na Atariju. Pa zar mi nisi rekao da pogledam tu arhivu za bliže informacije o Mac modelima? BTW imam Atari :)
software.848 madamov, -> #847, kmilan
> Pa zar mi nisi rekao da pogledam tu arhivu za bliže informacije o Mac > modelima? > BTW imam Atari :) Znam da imaš Atari, ali sam mislio da, kad već učestvuješ aktivno u ORKA.mac diskusijama, bar emuliraš Macintosh. Naravno, ovo ne znači da prestaneš da učesvuješ kao diskutant u ORKA.mac zato što nemaš Maca, čak ni pod emulacijom. B)
software.849 kmilan, -> #848, madamov
>diskusijama, bar emuliraš Macintosh. Naravno, ovo ne znači da prestaneš da >učesvuješ kao diskutant u ORKA.mac zato što nemaš Maca, čak ni pod >emulacijom. B) Da baš smešno :) Da probam ponovo: postoji li Mac emulator za Falcona?
software.850 msp.,
U kom fajlu u Connect-u je poruka Welcome to Connect? Može li neko da mi prikači taj fajl. Hitno je.
software.851 ljubisha, -> #850, msp.
> U kom fajlu u Connect-u je poruka Welcome to Connect? Može li neko da mi > prikači taj fajl. Hitno je. CONNECT.SCR P.S. Jel treba nekom Conn95 za MagiC PC? :)
software.852 msp., -> #851, ljubisha
Bilo bi lepo, pošto nemam taj fajl, a poslao sam poruku Guerinu, da mu šapnete da mi je ostavi na mail. Hvala.
software.853 kmilan,
Onaj STiC (ili kako se već piše) umesto MagiC ikonice stavlja ikonicu aktivnog programa.
software.854 kmilan,
Ovo je krunjač za kukuruze v. 4.92 ova verzija krunjača nikad nije bila ugrađena ni u jedan motokultivator jer nije bilo vremena! Inače krunjač može da radi u cooperative multitaskingu. hint: sledeća poruka je rečnik! krunjach.lzh
software.855 kmilan,
krunjač za kukuruze v. 4.92 - TOS motokultivator - Atari kompjuter :) BTW stefane jel može ovako, ako ne onda ga prebaci sebi na mail ili tako nešto samo nemoj da ga brišeš.
software.856 stefan,
Novo: >atari\arc\*.* >------------------ >2in1151e.zip 148k ű Two-in-One 1.51e; dobar shell za arhivere Two-in-One is a Shareware archive manager programmed by Gregor Duchalski. Supports the ZIP, LZH, ARC, ZOO and ARJ archive formats. Two modes are available, Drag&Drop via a desktop icon or via the GEM Shell. The extensible interface is capable of supporting other external utilities such as ZIP2TOS, uuencode etc. Includes ST-Guide format context sensitive on-line help along with AV protocol and Freedom support.
software.857 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >1stg0197.zip 87k ű 1st Guide; viewer za slike, animacije, zvuk, text... 1stGuide: January 1997 release. Shareware programmed by Guido Vollbeding PRG/ACC to view/play IMG, IFF, GEM, RSC, PNG, JPEG, MPEG, SAM, SND, AVR, DOC, OUT etc. in GEM windows on all TOS compatible machines. 1stGuide is resolution and colour depth independent and offers its own hypertext links which can be used to create interactive information systems.
software.858 stefan,
Novo: >atari\fun\*.* >------------------ >gemtrk11.zip 363k ű GEMTrek 1.1e; svemirska varijanta igre "Podmornice" GEMTrek v1.1 is Freeware programmed by Jürgen and Uwe Holtkamp. GEMTrek is the interstellar equivalent to Battleships. The GEM interface means it's compatible. ST-Guide context sensitive format German and English hypertext help. German, English and Swedish RSC files.
software.859 stefan,
Evo jednog programčeta koji bi trebao da omogući da Guck radi pod Magicom i Multitosom. Ko ih ima neka proba i bude mi večno zahvalan ukoliko proradi ;) m-guck.lzh
software.860 ljubisha, -> #859, stefan
Hm, program M-GUCK se već nalazi u arhivi sa 1.8 verzijom a kad startujem Patch ona kaže da je program već pečovan!? Ovaj put nisam ja kriv jer sam siguran da ga nisam dirao (a nisam ni imaš čime a ni zašto jer mi na emulatoru Guck slabo radi, tj. nikako :)).
software.861 kmilan,
Da li ste znali za ACC transfer protokol? Recimo imaš adresar koji se zove Address i hoćeš da štampaš pozivnice za... formu u adresu i kažeš mu da pošalje sve adrese iz baze u Papyrus. I gotovo. Ovo može da se uradi preko ascii texta ali ovako se može odrediti forma (obrazac) texta iz baze podataka.
software.862 stefan,
Malo programče za auto folder koje isključuje pištanje tastature ako vas nervira a ne dižete neki kontrol panel. no_click.lzh
software.863 stefan,
Mali ACC koji u sebi sadrži opciju za invert ekrana, ubrzivač miša i sat. monoacc.lzh
software.864 stefan,
Novo: >atari\test\*.* >------------------ >prof2_14.lzh 182k ű Profile 2.14; daje gomilu podataka o vašem kompjuteru
software.865 kmilan,
> Kao OS koristim MagiC 5.03, da li si ga probao? Da li je bolji od tog > cuda sto ti koristis? Yes MagiC is 5-10% faster than N.AES. N.AES (New AES, Neues AES) is a modern version of MultiTOS (TOS v5). I┤m going to buy MagiC this summer, ┤course roumors says that MagiC will have PPP-TCP/IP support in the operating system, i.e I could use MagiC and then just load CAB for Internet, without STiK or STinG. Miletov odgovor.
software.866 kmilan,
Da li neko ima OmicronBasic 5 ili zna gde se može nabaviti?
software.867 burazer,
Zna li nako kako da pokrenem PC-DITTO ili neki drugi PC emulator na TT-u. Probao sam i sa programom 24bita, ali ne ide :((((( Ako neko ima resenje neka salje.
software.868 kermit, -> #867, burazer
batali PC-DITTO, ima nešto bolje i zove se SOFT PC, radi samo na 030
software.869 kmilan,
Ovo je BadMood 2.16 (o njemu sam pričao pre)! Pokreće WAD fileove sa PC. Ova verzija ima solid zidove. bm216z.lzh
software.870 vasam,
Pitanje u vezi programa STFAX, kako da posaljem fax nekome sa kim sam prethodno uspostavio tel vezu glasom? ps. Hvala za .PRG i za .DRV
software.871 kermit, -> #870, vasam
Va> Pitanje u vezi programa STFAX, kako da posaljem fax nekome sa Va> kim sam prethodno uspostavio tel vezu glasom? Va> ps. Hvala za .PRG i za .DRV PRosto, u telefonski imenik ubaci telefon sa brojem 1 i kad se spojiš glasom a hoćeš faks pusti ga da "odvrti" broj 1 pa će on sam da preuzme vezu i da počne slanje. Onom drugom je uvek jednostavno da počne da prima i problem je rešen. p.s. Jel treba još nešto od .PRG?
software.872 kmilan,
Ima li neko MIME decode/encode?
software.873 stefan, -> #872, kmilan
> Ima li neko MIME decode/encode? Evo ga u atari\comm\ (nemam pojma zašto je tamo :) >esscd64.zip 76k ESS-Code 6.4, coder/decoder za više metoda (UUE,MIME...)
software.874 vasam,
Da li je neko imao problem da pri stampanju iz papirusa u fax_mod dobije poruku da ne moze da nadje inf stampaca? Naravno od faxa nista
software.875 stefan,
Novo: atari\misc\*.* ------------------ roman.zip 23k ű Roman 1.2; konvertuje decimalne u rimske brojeve
software.876 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >stg_15e.zip 209k ű ST-Guide 1.5e; čitanje i izrada HYP (hypertext) fajlova ST-Guide v1.5e, Fairware, programmed by Holger Weets. Hypertext system, the de-facto Atari standard to handle HYP files. Includes viewer and utilities. New in this release: 16 colour image display, several new variables.
software.877 stefan,
Novo: >atari\misc\*.* >------------------ >adrs204e.zip 276k ű Address 2.04e; adresar sa mnogo mogućnosti Address v2.04e, data manager, programmed by Carsten Setje-Eilers. Runs as ACC/APP, dialogs in windows, sexy interface, comprehensive import/export options. Exhaustive context sensitive ST-Guide hypertext, modem dialer, XAcc, Drag&Drop, filter, 3 stage sort, birthday alarm etc. Unregistered version restricted to 40 addresses.
software.878 stefan,
Novo: >atari\arc\*.* >------------------ >lharc312.tos 143k ű LHarc 3.12; nova verzija (samo TTP program) [*.LZH/*.LHA] Na žalost nema GEM-shell verzije. U pitanju su neka sitna poboljšanja i ispravke nekih (opet sitnih ;) bagova. Na žalost, iako sam TTP i uputstvo za njega postoje u engleskoj varijanti, HISTORY.TXT postoji samo na nemačkom :) Evo zato opisan novih svičeva iz uputstva i nemački history: >/O don't extract archive to a folder if it's the first name > (after that of the archive) on the command line > (Version 3.12 or newer) > >/F create gemdos file names using the first five and the last > three characters of a long file name (so-called "five plus > three method") instead of cutting off after the eighth > character > (Version 3.12 or newer) Version 3.11 junior: - Workaround für einen Fehler in MagiCMac (Entpacken funktionierte nur auf dem MagiCMac-Volume). Besten Dank an Götz Hoffart für das entscheidende SysMon-Protokoll. Dieser Fehler ist ab MagiCMac 1.2.8 beseitigt. - Diverse Abfragen auf MiNT bzw. den MiNT-Cookie entfernt. Dadurch verwendet LHarc einige neuere Gemdos-Aufrufe auch dann, wenn sie nicht von MiNT (sondern z.B. von MagiC oder MetaDOS) bereitgestellt werden. Dies sollte sich bei der Behandlung langer Dateinamen positiv bemerkbar machen. Version 3.12 junior: - neuer Schalter -F aktiviert die 5+3-Regel beim Entpacken langer Filenamen auf eine Gemdos-Partition. Gegenüber dem Abschneiden nach dem achten Zeichen gibt es so weniger Namenskollisionen. Beispiele: langer Name ohne 5+3 mit 5+3 ----------------------------------------- tclLoadAix.c TCLLOADA.C TCLLOAIX.C tclLoadAout.c TCLLOADA.C TCLLOOUT.C tclLoadDl.c TCLLOADD.C TCLLODDL.C tclLoadDl2.c TCLLOADD.C TCLLODL2.C tclLoadDld.c TCLLOADD.C TCLLODLD.C - neuer Schalter -O: Ein direkt nach dem Archivnamen übergebener Ordner wird nicht mehr angelegt sondern aus dem Archiv entpackt - Kommando 'e' legt keine leeren Ordner mehr an - Kommando 'm' und Option -d löschen jetzt auch Ordner - Schalter -D funktioniert jetzt wie im Manual beschrieben, d.h. Dateien, die im Quellpfad nicht mehr vorhanden sind, werden aus dem Archiv gelöscht - "Usage"-Anzeige beachtet jetzt $LINES (Anzahl Zeilen in der Console) und kann mit 'q' abgebrochen werden - wenn die Ausgabe umgelenkt wird, wartet LHarc nicht mehr auf eine Taste
software.879 kmilan,
Nisam uspeo da upgradujem Genevu sa 5 na 6, dešava mi se isto što i stefanu :( ali sam instalirao Genevu i MiNT i... užas ako se kojim slučajem u ključi zaštita memorije MiNT će poubijati sve živo na šta naleti; prvo krene od GenevaRUN pa GnvMenager, Neodesk... Slično se dešava i sa MultiTOS-om. Npr. ubije GemBench kada ovaj pokuša da uradi FPU test,; Xcontrol ne miože da se digne jer ga pri boot-u MiNT terminiše...
software.880 stefan,
Novo: >atari\misc\*.* >------------------ >cal63.lzh 94k ű Cal 6.3; kalendar i podsetnik (zamenjuje staru verziju u diru)
software.881 stefan, -> #879, kmilan
> Nisam uspeo da upgradujem Genevu sa 5 na 6, dešava mi se isto što i stefanu >:( ali sam instalirao Genevu i MiNT i... užas ako se kojim slučajem u ključi >zaštita memorije MiNT će poubijati sve živo na šta naleti; prvo krene od >GenevaRUN pa GnvMenager, Neodesk... Zar je toliko teško čitati one kratke tekstove od po par Kb? :) Lepo piše da se pod Genevom u Mintu ne može koristiti memory protection.
software.882 kmilan, -> #881, stefan
>> Nisam uspeo da upgradujem Genevu sa 5 na 6, dešava mi se isto što i stefanu >>:( ali sam instalirao Genevu i MiNT i... užas ako se kojim slučajem u ključi >>zaštita memorije MiNT će poubijati sve živo na šta naleti; prvo krene od >>GenevaRUN pa GnvMenager, Neodesk... > Zar je toliko teško čitati one kratke tekstove od po par Kb? :) Lepo piše > da se pod Genevom u Mintu ne može koristiti memory protection. I koja je onda svrha Geneve??? 10x je sporija od MagiC-a, nema zaštitu memorije kao i MagiC... jedino lepše izgleda sa 3D dugmućima na mono monitoru :)
software.883 kmilan,
To ljubisha: zaboravio sam da te pitam koliko ti često pada MagiC? i sa kojom porukom?
software.884 ljubisha, -> #883, kmilan
>zaboravio sam da te pitam koliko ti često pada MagiC? i sa kojom porukom? Molim!? Pada samo ako startujem nešto nelegalno za emulator a to zvuk (iako i to radi al nemoj da pitaš kako) i pada na još nešto al nemam pojma zašto. Naime, WenSuite mi obara mašinu na 'About'.
software.885 kmilan, -> #884, ljubisha
>>zaboravio sam da te pitam koliko ti često pada MagiC? i sa kojom porukom? > Molim!? Pada samo ako startujem nešto nelegalno za emulator a to > zvuk (iako i to radi al nemoj da pitaš kako) i pada na još nešto al > nemam pojma zašto. Naime, WenSuite mi obara mašinu na 'About'. Meni pada kad pristupa disku ;((( (SCSI Quantum 210)
software.886 stefan, -> #885, kmilan
> Meni pada kad pristupa disku ;((( (SCSI Quantum 210) Ne valja ti disk - hoćeš da ga prodaš? ;)
software.887 kmilan, -> #886, stefan
>> Meni pada kad pristupa disku ;((( (SCSI Quantum 210) > Ne valja ti disk - hoćeš da ga prodaš? ;) Axa... ne valji mi SCSI kabl. Ovo oko prodaje bi možda i moglo pošto bi trebalo da kupim 2.5" HD ali videćemo šta će od toga da ispadne.
software.888 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >fntsel09.zip 48k ű FontSel 1.09; font selektor FontSel: Alternative font felector for supporting applications. The font protocol and cookie jar UFSL and -xFSL interfaces are supported. Can be installed as an Auto folder program or desktop accessory.
software.889 kmilan,
Ima li neko (ljubisha) ideju kako da se BAT sam startuje prilikom dizanja MagiC-a?
software.890 stefan,
Novo: >atari\misc\*.* >------------------ >daca122a.zip 162k ű Da Capo 1.22a; adresar sa podsetnikom za rođendane
software.891 stefan,
Novo: >atari\print\*.* >------------------ >iprn202d.zip 22k ű iPRN 2.02; ubrzava štampanje (do 40 puta)
software.892 stefan,
Novo: >atari\comm\*.* >------------------ >esscd64a.zip 101k ű ESS-Code 6.4; coder/decoder za više metoda (UUE,MIME...) Radi se u stvari o istoj verziji programa koja je bila i do sada u diru međutim ovo je arhiva u kojoj se nalazi i uputstvo u HYP formatu. Takođe, smanjena je cena registracije pa ako je neko zainteresovan...:)
software.893 stefan,
Novo: >atari\test\*.* >------------------ >prof2_21.zip 195k ű Profile 2.21; daje gomilu podataka o vašem kompjuteru Zamenjuje staru verziju u diru. PROFILE 2 - The Atari system analyser This is *the* most comprehensive system analyser available and fully compatible with all Atari machines and Atari emulators and operating systems including MultiTOS, MagiC, MagiCMac, MagiCPC, Geneva, GEMulator, STonX, PaCifiST.
software.894 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >gigabomb.lzh 5k ű GigaBomb 1.0; bomb catcher sa dosta opcija Moj omiljeni bomb catcher :) Za one koji ne znaju, ova vrsta programa služi da "presretne" TOS u situacijama kada izbacuje bombe. Daje vam spisak svih registara, mogućnost nastavite rad (što obično ne funkcioniše ;) ili da uradite clod ili warm reset.
software.895 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >mbe_101.zip 66k ű MBE 1.01; jednostavan program za šifrovanje podataka
software.896 stefan,
Novo: >atari\misc\*.* >------------------ >labp_usa.zip 268k ű Laborant Professional 1.02; za one koji se bave hemijom Main aspects of Laborant Professional ------------------------------------- - Stoichiometry with powerful formula-/equation analysis - Data processing (Error determination, interpolation, approximation) - Statistical tests - Linear equation systems and matrix operations - Thermochemistry (incl. databases) - Reaction kinetics - Chemical solutions and conversions - Chemical calculation methods in a wide range - Tables and exercisizing programs - Import/export of measuring datas - Integration of external programs - TeX support - PUBLIC DOMAIN
software.897 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >dc_sftwr.lzh 318k ű DC Software; zbirka raznih programa firme "DC Software" Ovo baš i nije novo u stvari :) Radi se kao što vidite iz komentara o zbirci raznih DC utility programa (od krajnje bezkorisnih do umereno korisnih ;) Najveći deo se i ranije nalazio u diru pa je uklonjen da ne bi pravili gužvu a ima takođe i fajlova koji nisu bili u diru. Ukupno ima skoro 50 programčića. U arhivi se nalazi i kratki tekst fajl u kome se nalaze takođe kratki ;) opisi svih arhiva u arhivi :)
software.898 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >bdiff114.lzh 94k ű Binary Diff/Patch 1.14; pečuje i pravi upgrade fajlova
software.901 stefan,
Novo: >atari\disk\*.* >------------------ >trudsk23.zip 21k ű TrueDisk 2.3; rezidentni RAM disk TrueDisk: Fast, reliable and easy to use reset proof RAM disk for all TOS compatible operating systems. Includes KillTrue to remove RAM disk from memory and ZeroTrue to clear RAM disk contents. Features -------- -Because TrueDisk is a reset proof RAM disk the contents are not lost after a 'warm' boot i.e. if you reboot your machine using the reset button (or pressing [Control]+[Alternate]+[Delete]) the contents remain intact! -TrueDisk is cleanly programmed which means it works with all known Atari computers and TOS compatible operating systems (including MagiC). -TrueDisk runs from the Auto folder so doesn't need a desktop accessory slot and can survive resolution change/s (unlike many accessory based RAM disks). -Can run in either ST or TT RAM by setting the program flag. -TrueDisk always tries to install itself at the top of RAM. In ST-RAM the screen memory is moved from the top end of memory below TrueDisk to avoid problems after a reset. The driver routines lie in the TrueDisk boot sector which ensures no bytes of memory are wasted. -Truedisk doesn't require a separate configuration file, TrueDisk saves its data to TRUEDISK.PRG directly -so don't pack it! -The driver routines are fast and reliable. TureDisk uses 512Kb sectors, 2 sector clusters and 16 bit FATs -all standard values for maximum compatiblity. -TrueDisk is Freeware!
software.902 kmilan,
Evo rezultata (nice ascii art work :) Mashina: Atari Falcon030, Quantum SCSI 210S, ST high, MagiC 5.03 . . . : : : ! HDDRIVER 7.0 demo ! HuSHI 6.14 ! -----------------------+---------------------+-----------------+ 1. SCSITOOL ! 1399 KB/s ! 1399 KB/s ! ! 215 KB/s ! 533 KB/s ! ! 21 ms ! 28 ms ! -----------------------+---------------------+-----------------+ 2. Information C: ! 1 sec ! 1 sec ! E: ! 5 sec ! 5 sec ! -----------------------+---------------------+-----------------+ 3. Copy SHARON.MOV ! 27 sec ! 14 sec ! Delete SHARON.MOV ! posle par sec. ! 1< sec ! ! system destroyed ! ! ! 7 sec ! ! -----------------------+---------------------+-----------------+ 4. Copy MAP/ ! 20 sec ! 5 sec ! delete MAP/ ! 10 sec ! 1> sec ! -----------------------+---------------------+-----------------+ 5. GemView ! 5 sec ! 5 sec ! -----------------------+---------------------+-----------------+ 6. Imagecopy ! 5 sec ! 5 sec ! ! 13 sec ! 13 sec ! -----------------------+---------------------+-----------------+ ----------------------:::!!! Legend !!!:::---------------------- * buffer u oba slučaja 256KB * 1. C: sector gro×e 512 bytes prvi broj - veliki blokovi drugi broj - mali blokovi treći broj - prosečno vreme slučajnog pristupa * 2. Info iz menija File/Information C: 44 folders 539 files E: 201 folders 1419 files * 3. File SHARON.MOV 5614KB * 4. Folder MAP: 26 files, total size 158KB, files size 32bytes <-> 32KB * 5. Startovanje GemView-a * 6. Load MONCALIB.TIF 384KB Load CUDNASUM.TGA 681KB (sliku sam ja nacrtao, možete je naći u NET.GALERIJA) --------------:::!!! reč, dve o hddriver-u !!!:::--------------- HDDRIVER 7 je znatno napredovao u brzina, kao što rezultati pokazuju prilikom read-a je brz koliko i HuSHI! Verujem da je kompletna verzija prilikom write-a brza bar koliko i HuSHI. Jedino ostaje pitanje stabilnosti, uspeo je da mi padne posle dva minuta ali ni sa HuSHI-jem nije ništa bolje tako da je to do mog harddisc-a (bar mislim) jer je na STe-u MagiC radio savršeno sa SCSI-1 kontrolerom! Ako neko naleti na kompletnu verziju HDDRIVEra neka mi javi :) ------------------:::!!! bus arbitration !!!:::----------------- Da li neko zna šta je to bus arbitration? Koliko sam razumeo to se koristi ako jedan harddisc koristi više računara i pri tome Atari SCSI kontroler dobija svoj ID, obično poslednji, odnosno ID7. I šta su one razne boot preference (TOS, MagiC, TT NVS, NetBSD...)? Probao sam da stavim MagiC ali posle reseta nije hteo da mi se inicijalizuje (koliku reč moraš da napišeš da te ljudi ne bi pogrešno shvatili :) harddisc! BTW šta se dešava kad HD nije terminiran? ---------------:::!!! MagiC hintground DMA !!!:::--------------- Jedna napomena: pod MagiC-om ne sme biti uključena opcija hintground-DMA (paralelan rad flopy disc-a i harddisc-a) jer će se prilikom istovremenog pisanja/čitanja sa hard-a/flopy-ja pomešati i izgubiti podaci?!?!? (ljubisha da li je tako i kod tebe?) ----------------------:::!!! the end !!!:::--------------------- .................................................................... \ e-mail: kmilan@sezam.co.yu sys II: Amiga500 1MB \ \ sys I : Atari Falcon030/FPU/14MB, 210MB SCSI HD, 2400bps, SM124 \ \...................................................................\
software.903 ljubisha, -> #902, kmilan
>hintground-DMA na Macu E, nemam pojma jer sam još uvek na staroj verziji i koristim Ease. Nova verzija je na nemačkom (5.01) ali nemam novi Ease koji će da podrži dugačka imena. :(
software.904 kmilan, -> #903, ljubisha
>>hintground-DMA na Macu > E, nemam pojma jer sam još uvek na staroj verziji i koristim Ease. To se podešava u MagiC CPX modulu ili MagiC.ACC > Nova verzija je na nemačkom (5.01) ali nemam novi Ease koji će da > podrži dugačka imena. :( Koja verzija podržava dugačka imena? BTW Mag!Xdesk podržava longname!
software.905 ljubisha, -> #904, kmilan
> To se podešava u MagiC CPX modulu ili MagiC.ACC To sam podigao samo prvi put kad sam ga instalirao i nikad više. :) > Koja verzija podržava dugačka imena? BTW Mag!Xdesk podržava longname! Šta koja verzija? Čega? Znam da Mag! desk podržava longname ali je zauzvrat odvratno ružan tako da još uvek koristim Ease.
software.906 kmilan, -> #905, ljubisha
>> Koja verzija podržava dugačka imena? BTW Mag!Xdesk podržava longname! > Šta koja verzija? Čega? Znam da Mag! desk podržava longname ali je Pričao si o EASE-u.
software.907 stefan, -> #902, kmilan
>---------------:::!!! MagiC hintground DMA !!!:::--------------- > Jedna napomena: pod MagiC-om ne sme biti uključena opcija > hintground-DMA (paralelan rad flopy disc-a i harddisc-a) jer > će se prilikom istovremenog pisanja/čitanja sa hard-a/flopy-ja > pomešati i izgubiti podaci?!?!? (ljubisha da li je tako i kod > tebe?) Zaboravio sam na ovo da odgovorim. Koliko sam ja pogledao u HD Driveru opcija "hintergrund DMA" (tj. "background DMA") i jeste predviđena samo za Magic. Na kraju krajeva i u samom programu ti piše "hintergrund DMA (Magic)". Tamo negde u dokumentaciji piše da svi drajveri koji se oslanjaju na DMA moraju poštovati neka pravila i navedeni su neki koji to ne čine. Doduše, koliko se ja sećam floppy se nigde ne spominje.
software.908 kmilan, -> #907, stefan
>>---------------:::!!! MagiC hintground DMA !!!:::--------------- >> Jedna napomena: pod MagiC-om ne sme biti uključena opcija >> hintground-DMA (paralelan rad flopy disc-a i harddisc-a) jer >> će se prilikom istovremenog pisanja/čitanja sa hard-a/flopy-ja >> pomešati i izgubiti podaci?!?!? (ljubisha da li je tako i kod >> tebe?) > Zaboravio sam na ovo da odgovorim. Koliko sam ja pogledao u HD Driveru > opcija "hintergrund DMA" (tj. "background DMA") i jeste predviđena samo za > Magic. Na kraju krajeva i u samom programu ti piše "hintergrund DMA (Magic)". > Tamo negde u dokumentaciji piše da svi drajveri koji se oslanjaju na DMA > moraju poštovati neka pravila i navedeni su neki koji to ne čine. Doduše, > koliko se ja sećam floppy se nigde ne spominje. Da, ali HuSHI možda ne poštuje ta pravila!
software.909 stefan, -> #908, kmilan
> Da, ali HuSHI možda ne poštuje ta pravila! Možda ali kako si ti istovremeno digao dva drajvera za hard, i Hushi i HD Driver? :)
software.910 kmilan, -> #909, stefan
>> Da, ali HuSHI možda ne poštuje ta pravila! > Možda ali kako si ti istovremeno digao dva drajvera za hard, i Hushi i HD > Driver? :) Nisam istovremeno, prvo HuSHI (sa njegovim HuSHI.SYS) pa onda klikneš na HDDRIVER.PRG i hddriver postane driver :)
software.911 stefan, -> #910, kmilan
> Nisam istovremeno, prvo HuSHI (sa njegovim HuSHI.SYS) pa onda klikneš na > HDDRIVER.PRG i hddriver postane driver :) Pa ako si to uradio onda je HD Driver postao aktivan a Hushi tu više ništa ne radi pa nema ni veze da li poštuje ili ne poštuje pravila. Doduše, možda je nešto zabrljao pre toga...
software.912 kmilan, -> #911, stefan
>> Nisam istovremeno, prvo HuSHI (sa njegovim HuSHI.SYS) pa onda klikneš na >> HDDRIVER.PRG i hddriver postane driver :) > Pa ako si to uradio onda je HD Driver postao aktivan a Hushi tu više > ništa ne radi pa nema ni veze da li poštuje ili ne poštuje pravila. > Doduše, možda je nešto zabrljao pre toga... Nisam ni probao hintground DMA sa HDDRIVR-om! Sad ću da probam :)
software.913 dusan,
E ljudi apropo ovih disk drivera; Tokom 3 godine rada sa Falconom i promenjenih desetak HD-ova i isto toliko Falcona dođoh do zaključka: -Najpouzdaniji ali i najsporiji je ICD driver. -Najbrži cache sistem ima HUSHI -Najbrži driver je HDDRIVER 7.0 Elem, ako se ne bavite muzikom i ne želite da arčite HD sa 8 kanala HD recordinga bez štucanja u studijskim terminima, onda je pravi izbor HUSHI jer je najstabilniji i najbrži (doduše sa uključenim cache-om od bar 128Kb). Ako se bavite muzikom i HD recordingom, obavezan je HDDRIVER 7.0 i to bez cache opcije jer Cubase Audio For Falcom ima sopstveni double buffer cache sistem za čitanje i snimanje tako da bi keširanje samo duplo usporilo proces. Osim toga ovim double buffer fazonom su iz Steinberga ispravili hardverski (!) bug većine SCSI HD-ova a to je ATC (čitaj Automatic Temperature Calibration), tj dok HD radi ATC sačekaće vas poruka SCSI error. Ili da kupite Seagate Baracudu ili Micropolis AV?
software.914 kmilan, -> #913, dusan
>E ljudi apropo ovih disk drivera; >Tokom 3 godine rada sa Falconom i promenjenih desetak HD-ova i isto toliko >Falcona dođoh do zaključka: >-Najpouzdaniji ali i najsporiji je ICD driver. >-Najbrži cache sistem ima HUSHI >-Najbrži driver je HDDRIVER 7.0 I dalje imaš F030 ili samo PC?
software.916 kmilan,
ha, pazi ovo :) ako se file snimi iz nekog prg. na device/aux on se šalje na RS-232 ili ako se snimi na device/con onda se ispisuje na ekran; ovo radi pod MagiC-om, MiNT-om (MultiTOS ili Geneva)!
software.917 stefan, -> #912, kmilan
> Nisam ni probao hintground DMA sa HDDRIVR-om! Sad ću da probam :) Svašta, sa čime si ga probao? Samo on podržava to.
software.918 stefan, -> #916, kmilan
> ha, pazi ovo :) ako se file snimi iz nekog prg. na device/aux on se > šalje na RS-232 ili ako se snimi na device/con onda se ispisuje na > ekran; ovo radi pod MagiC-om, MiNT-om (MultiTOS ili Geneva)! Pa naravno, ako ga odneseš na PRN onda će se odšampati. A ako ga odneseš na KBD onda ćeš zaglaviti kompjuter ;)
software.919 kmilan, -> #917, stefan
>> Nisam ni probao hintground DMA sa HDDRIVR-om! Sad ću da probam :) > Svašta, sa čime si ga probao? Samo on podržava to. Imaš u MagiC CPX/ACC opciju hintground DMA!
software.920 kmilan, -> #918, stefan
>> ha, pazi ovo :) ako se file snimi iz nekog prg. na device/aux on se >> šalje na RS-232 ili ako se snimi na device/con onda se ispisuje na >> ekran; ovo radi pod MagiC-om, MiNT-om (MultiTOS ili Geneva)! > Pa naravno, ako ga odneseš na PRN onda će se odšampati. A ako ga odneseš > na KBD onda ćeš zaglaviti kompjuter ;) Nema device/kbd ;(
software.921 stefan, -> #919, kmilan
> Imaš u MagiC CPX/ACC opciju hintground DMA! Pa naravno da postoji tamo opcija ali treba ti drajver koji to podržava. To je za sada samo HD Driver (ne znam da li se Hushi još razvija možda će i on podržati to). On se i reklamirao kao jedini drajver koji zajedno sa Magicom nudi tu opciju. Naravno i u njemu moraš da ukjlučiš istu. Uopšte mi nije jasno otkud ti ideja da to isprobavaš sa Hushijem.
software.922 kmilan, -> #921, stefan
>> Imaš u MagiC CPX/ACC opciju hintground DMA! > Pa naravno da postoji tamo opcija ali treba ti drajver koji to podržava. > To je za sada samo HD Driver (ne znam da li se Hushi još razvija možda će > i on podržati to). On se i reklamirao kao jedini drajver koji zajedno sa > Magicom nudi tu opciju. Naravno i u njemu moraš da ukjlučiš istu. Uopšte > mi nije jasno otkud ti ideja da to isprobavaš sa Hushijem. Zato što je ta opcija fenomenalno radila sa STe-mo, ICD driverom i HD istim kao i tvoj!
software.923 kmilan,
Treba mi program koji kreira mali prg file koji premapira tastaturu :)
software.924 stefan, -> #923, kmilan
>Treba mi program koji kreira mali prg file koji premapira tastaturu :) A da pogledaš u dir? atari\util\keyedit.lzh
software.925 kmilan, -> #924, stefan
>>Treba mi program koji kreira mali prg file koji premapira tastaturu :) > A da pogledaš u dir? > atari\util\keyedit.lzh Ko bi se toga setio :) Hvala!
software.926 kmilan,
Treba mi IDE patch za MagiC 5.10 hvala.
software.927 stefan, -> #926, kmilan
>Treba mi IDE patch za MagiC 5.10 Nadam se da ovo pomaže :) MagiC IDE Patch v2.1 (July 10, 1997) Written by Daniel Hedberg of New Beat Development WHAT THIS PATCH DOES -------------------------------------------------------------------- MAGPATCH.TTP forces MagiC to skip the check for IDE drives on Atari Falcon030 compatible computers. This check is very annoying on systems with SCSI devices only as it takes MagiC almost a minute to discover there are no IDE drives present. MagiC IDE Patch now also supports the H&N Multiboard for the Atari ST. This board provides the Atari ST with up to 8 Mb of TT-RAM, TOS v2.06 and, the possibility to connect IDE devices. If no IDE device is present, use this patch to speed up the boot sequence of MagiC. This version should be able to patch all currently existing and future versions of MagiC. For safety reasons, make sure you have a backup of the MAGIC.RAM file before you go ahead and patch it. mpatch21.zip
software.928 kmilan, -> #927, stefan
> This version should be able to patch all currently existing and > future versions of MagiC. For safety reasons, make sure you have a > backup of the MAGIC.RAM file before you go ahead and patch it. Hvala!
software.929 stefan, -> #889, kmilan
>Ima li neko (ljubisha) ideju kako da se BAT sam startuje prilikom dizanja >MagiC-a? Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :) Probaj, možda proradi :)
software.930 kmilan, -> #929, stefan
>>Ima li neko (ljubisha) ideju kako da se BAT sam startuje prilikom dizanja >>MagiC-a? > Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri > startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :) > Probaj, možda proradi :) Probao :) nije to neki PC pseudo OS.
software.931 ljubisha, -> #930, kmilan
> > Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri > > startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :) > > Probaj, možda proradi :) > Probao :) nije to neki PC pseudo OS. Ajde sada malo objasni gornju rečenicu. Jel radi ili ne?
software.932 kmilan, -> #931, ljubisha
>> > Odgovor "malo" kasni ;) BAT fajl koji se automatski izvršava pri >> > startovanju Magica se, verovali ili ne ;), izgleda zove autoexec.bat :) >> > Probaj, možda proradi :) >> Probao :) nije to neki PC pseudo OS. > Ajde sada malo objasni gornju rečenicu. Jel radi ili ne? Probaj :) btw ne radi
software.933 stefan,
Novo: >atari\system\*.* >------------------ >bkite180.lzh 108k ű BoxKite 1.80; alternativni file selector
software.934 stefan,
Evo programa koji bi trebao da pečuje NVDI počev od verzije 3.00 pa do verzije 4.11R9. Nisam ga probao ali koliko vidim iz programa trebao bi da promeni nekoliko funkcija. patch_nv.zip
software.935 stefan, -> #932, kmilan
> Probaj :) >btw ne radi Da dopunim samog sebe - izgleda da sam ja pogrešno protumačio par rečenica u kojima se to spominjalo. Naime, autoexec.bat nije batch koji se automatski izvršava već se radi o Magicovoj zameni za AUTO folder. Koliko sa ja shvatio iz nekih tekstića u autoexec.bat fajlu se nalazi spisak programa iz auto foldera koji se takođe uzima kao njihov redosled izvršavanja tako da više nije bitan sam njihov fizički redosled u auto folderu. To je uvedeno pojavom MagicMac-a a u običnom Magicu se nalazi od verzije 4.0.
software.936 kmilan, -> #935, stefan
>> Probaj :) >>btw ne radi > Da dopunim samog sebe - izgleda da sam ja pogrešno protumačio par rečenica > u kojima se to spominjalo. Naime, autoexec.bat nije batch koji se automatski > izvršava već se radi o Magicovoj zameni za AUTO folder. Koliko sa ja shvatio > iz nekih tekstića u autoexec.bat fajlu se nalazi spisak programa iz auto > foldera koji se takođe uzima kao njihov redosled izvršavanja tako da više > nije bitan sam njihov fizički redosled u auto folderu. To je uvedeno pojavom > MagicMac-a a u običnom Magicu se nalazi od verzije 4.0. OK, ali da li postoji mogućnost da se BAT startuje prilikom boot-a?
software.938 gkod, -> #936, kmilan
Milane sto kvotujes celu poruku? Autoexec.bat se izvrsava prilikom boot-ovanja masine. Nije odlika samo MagiC-a. Mint ga takodje koristi,mada se ne zove tako. I CDTool, odnosno Metados ima autoexec.bat.
software.939 ljubisha, -> #938, gkod
> Milane sto kvotujes celu poruku? A što ti koristiš tuđ nalog? :> > Autoexec.bat se izvrsava prilikom boot-ovanja masine. Nije odlika Odličan odgovor. Još samo da si rekao a šata t on radi prilikom boot-ovanja. :) No, zato sam ja tu da probam... Elem, stvarno sortira stvari po zadatom redosledu.
software.940 stefan, -> #939, ljubisha
> Odličan odgovor. Još samo da si rekao a šata t on radi prilikom > boot-ovanja. :) Što ti je zadrhtala ruka ;) > No, zato sam ja tu da probam... Elem, stvarno sortira stvari po > zadatom redosledu. Al ga objasni ;) Pomoću autoxec.bat se Magica određuje redosled izvršavanja programa iz auto foldera.
software.941 kmilan, -> #938, gkod
> Milane sto kvotujes celu poruku? sviđa mi se :) na SetNET-u i ADN-u je običaj da se kvotuje cela poruka jer ih ima mnogo... btw neću više :) > Autoexec.bat se izvrsava prilikom boot-ovanja masine. Nije odlika >samo MagiC-a. Mint ga takodje koristi,mada se ne zove tako. I CDTool, >odnosno Metados ima autoexec.bat. Da ali na MagiC-u to ne radi?!? Napravim autoexec.bat > copy c:\gemsys\ z:\ > c:\everest\everest.prg i snimi ga na c:\ i kad rasetujem računar ništa se ne dešava, mislim ne pokrene bat.
software.942 kmilan, -> #940, stefan
>> No, zato sam ja tu da probam... Elem, stvarno sortira stvari po >> zadatom redosledu. > Al ga objasni ;) Pomoću autoxec.bat se Magica određuje redosled > izvršavanja programa iz auto foldera. Ali meni to ne treba ;(
software.943 stefan, -> #492, kmilan
> Ali meni to ne treba ;( Možda ti zatreba ;) Šalu na stranu, probaj još nešto. Pregledaj razne Magicove fajlove iz nekog disk editora i vidi da li se u njima pojavljuje autoexec.bat pa ako se pojavljuje pogledaj da li ima postoji još neki default bat fajl.
software.944 kmilan, -> #943, stefan
>> Ali meni to ne treba ;( > Možda ti zatreba ;) Šalu na stranu, probaj još nešto. Pregledaj razne > Magicove fajlove iz nekog disk editora i vidi da li se u njima pojavljuje > autoexec.bat pa ako se pojavljuje pogledaj da li ima postoji još neki default > bat fajl. To sam već uradio. Moj autoexec je trebao da otvori everest sa textom, ali to mi više ne treba jer MagiC 5.10 ima desktop notice :)
software.945 stefan,
Novo: >atari\test\*.* >------------------ >cookie_m.lzh 28k ű Cookie Monster 0.5; čita i interpretira cookie-je
software.946 msp.,
Imam malih teškoća: učitam kivi, onda everest da napišem tekst za novine koji šaljem kao sezam rep. Povremeno mi zatreba da nešto kopiram (dakle manipulacija blokovima). Kad pokušam - dobijem poruku da nije odredjen path za clipboard. Ergo, ne znam kako da odredim taj prokleti path.
software.947 kmilan, -> #946, msp.
> Imam malih teškoća: učitam kivi, onda everest da napišem tekst > za novine koji šaljem kao sezam rep. Povremeno mi zatreba da > nešto kopiram (dakle manipulacija blokovima). Kad pokušam - > dobijem poruku da nije odredjen path za clipboard. Ergo, ne Izvini, Everest ima svoj interni clipboard i on se aktivira opcijom: Parameters/Gem clipboard off
software.948 stefan,
Novo: >atari\util\cpanel\*.* >------------------ >zcontrol.zip 111k ű zControl 0.24; zamena za XCONTROL.ACC, učitava CPX module Ovo je još jedna zamena za atarijev xcontrol.acc a koij je opet "server" za CPX module. COPS je bolji od ovoga ali je isto tako i malko glomazniji (ukoliko je TOS mašina mora se instalirati onaj windialog) pa je možda ovo bolje rešenje ukoliko ste "tanki" sa memorijom.
software.949 stefan,
Two-in-One Get the free registration code! Due to the fact that we have left the Atari market and no new version of the program will be coded, we have decided to make a public registration code available. With this, you will be able to register your shareware copy of the program and the nag screen at the beginning will never appear again! I would like to say Thank you to every user of the program who has registered so far! Please note that Two-in-One has not become Freeware! To register your copy, type the following in the shareware dialog, then press OK: Shareware Copy 22D70 ć1997 by Deep Sleep