software.216bojs,
-> #212, stefan>> Ma možeš ti da napišeš i potpuno novi interfejs :) A kostur zadrži :)
Mogu ja i kostur da napišem, samo nešto, ne stižem... :))
software.217kermit,
-> #213, mipe Voleo bi sda pogledam to čudo, imao sam po kući neku UNIX PrC
mašinu :)
software.218mipe,
Nabavljen je UNIX za Motoroline 68x00 procesore (Atari, Mac, Amiga).
Preciznije, Linux/m68k, verzija 09pl5. Zahteva solidan hardver, ali je
Public-Domain! (na CD)
Ima li vec iskustava sa instalacijom na Atari/Falkonu; moze li neko da
(savetima) pomogne; ima li zainteresovanih ili da se sam maltretiram?
Announce & FAQ-Linux/m68k, u datoteci citaj.zip
(U prvoj verziji ove poruke pala je veza, pa nisam stigao da zakacim datotetku)
software.219mipe,
-> #218, mipeSezam nece da prihvati poslednjih 200 bajtova datoteke, pri svakom prvom
pokusaju. U daljim pokusajima odbija celu datoteku citaj.zip uz poruku "Greska
pri prenosu". O cemu se radi?
Da Bojs nije onako nezne duse (kakav inace jeste) tako bih straaasno opsovao!
Btw. Linux trazi 30M na hardu i jos neke sitnice: sta im znaci "right" procesor
uz uobicajenu Motorolu 68x00?
software.220stefan,
-> #218, mipe> Preciznije, Linux/m68k, verzija 09pl5. Zahteva solidan hardver, ali je
> Public-Domain! (na CD)
Pa i PC Linux je PD... Usput, jel na tom CDu samo verzija za Atari ili
za sve tri platforme (atari, amiga, mac)?
software.221stefan,
-> #219, mipe> Sezam nece da prihvati poslednjih 200 bajtova datoteke, pri svakom prvom
> pokusaju. U daljim pokusajima odbija celu datoteku citaj.zip uz poruku
> "Greska pri prenosu". O cemu se radi?
Gremlini ;) Sam Bog zna...:) Probaj ponovo pa ako opet neće i ako nije
mnogo dugačko baci ga kao poruku. Mada mi nije jasno zašto ne bi htelo,
moralo bi da radi... Eventualno probaj da ga okačiš nekom na mail, eto
meni npr.
> Btw. Linux trazi 30M na hardu i jos neke sitnice: sta im znaci "right"
> procesor uz uobicajenu Motorolu 68x00?
Da se nalazi sa desne strane? ;)) Šalim se, daj ceo dokument pa da
vidimo.
software.223kermit,
Pošalji ga ili nekome na mail, ili nekom eprivatno pa neka neko drugo
drugi proba (recimo ja:))
software.224mipe,
-> #221, stefanMa, probao sam 100 puta! "Greska pri prenosu" Slao sam i bojsu na mejl, zvao
sam nekoliko puta u poslednjih 24 sata i uvek isto. Da nije disk pun?
Btw. Instalirao sam ICDxxPRO verziju. Bili su mi neophodni brzi kesheri, a ICD
ih ima, plu: 100% AHDI kompatibilan (!), cita MSDOS i FDISK particije, ima
drjvere za CD, pa cak i flopticki drajv, itd, itd, samo sto decu ne cuva.
Instaliram ga skazi drajv (Maxtor 340) i posle dva sata zbrise mi 28M
utilitija! Nisam pipnuo ni jednu destruktivnu opciju...
citaj.zipsoftware.225mipe,
Uspelo! (Sezam nije hteo da prihvati RMZModem, vec samo plain vanilla ZModem)
LINUX FAQ & ANNOUNCE nalaze se u arhivi CITAJ.ZIP (42K) zakacanoj za poruku
4.224. B))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
software.226bojs,
-> #225, mipe>Uspelo! (Sezam nije hteo da prihvati RMZModem, vec samo plain vanilla ZModem)
Eh taj connect :>>>>>
software.227bojs,
-> #225, mipe Pročitah ja ono, i nisam se baš nešto oduševio: alfa verzija za Atari, ne
može na 68000... da zaboravim ja na to...
software.228madamov,
-> #227, bojs
> Pročitah ja ono, i nisam se baš nešto oduševio: alfa verzija za Atari, ne
> može na 68000... da zaboravim ja na to...
Mac version under development, pridružujem se zaboravu... A i ovi u
Meridijanu imaju Mach UNIX za Meka, ako mi zatreba, uzeću ga od njih.
software.230kermit,
-> #229, mipe Nemoj da radiš sa comma fax-om, uzmi ST FAX. Ja ga koristim i em
ra<di pouzdano, em je jednostavan, em sam pisao o njemu u SK :))
Stvarno, odličan program i ne zahteva egzibicije, lako se podešava -
milina jedna raditi sa njim.
software.231mipe,
-> #230, kermit<< Nemoj da radis sa komma faxomKK-a comma-faxom, uzmi ST FAX
Ma, svakodnevno radim sa STFAX-om (ver. 2.1)! Problem je sto pri slanju
npr. 50-ak faksova na razlicite sluzbene telefone, svakome moram da pridruzim
i Cover page na kojem uvek pise "postovani bla, bla".
Starcallov STarfax dozvoljava da proizvoljnu definiciju prve linije (sto bi
meni odgMMMMMMovaralo : da u headeru napisem kome je fax namenjen; a to STFAX
nema), ali to je ujedno i jedina dobra osobina STarfaxa.
Nesto slicno omogucava i CommaMM, osim toga ima i praktican user interface,
jednostavan FTP - i sjajno izgleda!
Osnovni problem mi predstavljaju nasi dilberi koji pozelene od muke zbog
Cover-a ("trosis nam papir, bre"), a fax bez njega lako dospe u pogresne ruke!
Zato bih menjao STFAX za Komu...
P.S. Koma podrzava PC fax fajl format .FnnMMMMMMMM, sa onim STFAX-ovim .Jnn
mogu da se slikam pri razmeni fajlova izmedju PC-a i Atarija.
Nisam citao tvoj tekst, ako nije problem posalji ga na mail.
software.233lmicic,
-> #209, stefanQWK
> Nekada davno i ja sam hteo to isto da uradim i nikada nisam ni počeo ;)
> Što se tiče *.NDX fajlova oni izgleda i nisu obavezni jer ih neki readeri
> kao npr. Mountain Reader uopšte ne raspakuju (mislim da tako nešto piše
Tacno, ali Kivi trazi NDX, a i bez toga konvertor nekako bebi bio
kompletan
> U svakom slučaju evo ti jednog teksta u kojima je opisana struktura *.QWK
paketa
Tekstam pogledao, ali nazalost ni tu nije konkretno opisan NDX, vec
samo kaze nesto otprilike ovako:
Prva 4 karaktera su stanje poruke, a 5 bas i nije potreban.
Za sada sam odustao od konvertora, posto imam puno drugih poslova.
Momentalno jurim RatSoft BBS, posto mi je QBBS vec dosadio (suvise
izgleda PCijevski)
> Usput, da li je možda stigla neka novija verzija onog Mountain QWK readera?
> Ili još neki sem njega i onog CQWK-a?
Posledanja verija Mountain readera je 2.2 razbijena, a postoji jos i
Kivi v1.37 SW vezija.
software.234stefan,
-> #233, lmicic> Tekstam pogledao, ali nazalost ni tu nije konkretno opisan NDX, vec
> samo kaze nesto otprilike ovako:
> Prva 4 karaktera su stanje poruke, a 5 bas i nije potreban.
Ja ne znam gde si ti gledao al' ja za cirka 30 sec nađoh da piše da prva
4 bajta predstavljaju pointer na položaj poruke u MESSAGE.DAT a peti broj
je broj konferencije valjda. Jedina zvrčka koliko sam ja primetio je što ta
4 bajta predstavljaju broj u nekom Microsoft formatu ali su dati opisi
formata i čak i kratke rutinice za konverziju. žudo jedno šta sve može da
nađe koristeći sadržaj ;)
software.235dusan,
U LANG dir-u ima sors za učitavanja GIF-ova u koloru (plus skaliranje). Uz
poruku u arhivi se nalazi isto to samo što su ispravljeni listinzi i ko-
mpajlirani.
P.S. Program je dosta brz, slika se skroluje kursorima i kvalitet je solidan.
Jedino još nisam probao na TV-u da vidim kako to stvarno izgleda u boji (pro-
bao sam na mono VGA u niskoj).
Ljubisha
gif_asm.lzhsoftware.236stefa,
Po prvi put se javljam, i uopste pisem poruku na sezamu. Mislim da
bi bio red da se predstavim. Bavim se racunarima vec dosta dugo.
Najvise programiram i to u asembleru. Svojevremeno sam radio neke
introe za L.C.M.-a. Imam dosta listinga i iskustva sa trikovima na
atariju. Ukoliko bude zainteresovanih mogu dosta toga da vam posaljem.
Za sada toliko. Nista mi vise ne pada napamet.
STefa
software.237kermit,
-> #236, stefa WeLLcome!
Nema šta da se predstavljaš, mislim da su svi videli introe, a
dela najbolje govore. BTW šta se dešava sa LCM-om?
software.238stefa,
-> #237, kermitSa LCM-om se mnogo toga desilo. Covek je prestao da radi kada su nastupile
sankcije. Zasto? Zato jer su mu neke posiljke stigle, a neke ne. To se vise
nije isplatilo i on je odustao. Sada ima advokatsku kancelariju i zivi mnogo
bolje nego od piraterije. Toliko za sada.
STefa
P.S.
Sta bi sa listinzima. Ima li zainteresovanih?
software.239bojs,
-> #236, stefa---------------------------------------------------------
>>Po prvi put se javljam, i uopste pisem poruku na sezamu. Mislim da
>>bi bio red da se predstavim. Bavim se racunarima vec dosta dugo.
Dobrodošao! Malo me je uplašio tvoj username, pomislio sam da mi je
nešto crklo u sistemu, tj. da mi je progutao slovo N (budući da ovde
postoji username stefaN). Sad moram dobro da gledam u zaglavlje, da vidim
koji od vas dvojice piše :)
software.240lmicic,
-> #236, stefa Pozdrav!!!
> Po prvi put se javljam, i uopste pisem poruku na sezamu. Mislim da
>bi bio red da se predstavim.
Ja sam pomislio da kada se LCM povuka i ti si otiso s`njim.
E bas mi je milo da si jos "ziv" u onim intoima se dalo uzivati.
Ti si clan EASTERN POWERA, cini mi se da je neko iz Novog sada
pokuso da organizuje okupljanje programera introa. Sta bi sa tim??
U svakom slucaju Atari jos nije mrtav i nece biti, ako se ja pitam.
Pokusaj da nazoves 030 34-456 od 22-06h, modemom naravno i videces
da se ne salim. (To vazi i za ostale)
software.241stefa,
Imam zaista mnogo problema sa vezom tako da vam se unapred izvinjavam
ako bude viskova... Sve vas po prvi put srecem na sezamu, pa bih voleo da
znam cime se bavite na racunaru.
STefa
software.242stefa,
-> #240, lmicicEASTERN POWER...
Ta je grupa nastala (mada za sada postoji samo kao dogovor) na insistiranje
mog mladjeg kolege iz Novog Sada. Grupa je zaista trebala da se bavi pisanjem
introa, ali uz sva moja objasnjenja covek je shvatio da su introi samo jedan
lep i efektan nacin dokazivanja programera i nista vise. Introe su ljudi pisali
za slavu ili pare (oni koji su bili pirati). Svi ostali su u tome nalazili
nesto zadovoljstva kada su naterali masinu da radi "preko svojih mogucnosti".
Sto se tice introa, imam jedan koji nikada nije objavljen (mada nije gotov),
i ukoliko bi zeleo da ga pogledas, javi.
STefa
software.243lmicic,
-> #242, stefa Od tvog mladjeg kolege dobio sam 2 introa koji zaista lepo izgledaju.
Moj predlog je da ako zelis, ostavis na Sezamu to svoje delo pa da ga svi
vide.
software.244eburanj,
-> #236, stefa> Mislim da bi trebalo da se predstavim....
Nije potrebno:
Znamo da si napravio introe i najbolju domaću igru
za ST (verovatno je to i jedina domaća igra za ST ;)))))))
Samo reci jesi STefa ili STEfa?
> Najvise programiram i to u asembleru
žoveče, nisi informisan: "ovo nije vise u modi"!
> Ako sam dobro shvatio ima vrlo malo ljudi...
Pa, kao što je neko rekao: "nema nas, radimo".
> Ti si clan EASTERN POWER-a, cini mi se da je neko iz Novog sada
> pokuso da organizuje okupljanje programera introa. Sta bi sa tim??
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Deluje kao "Mocni Rendzeri". Stvarno sta bi s'tim, jer GA okupio?
> Ja cu biti tu, barem dok ne predjem na PC-a.
To sam i ja hteo da uradim, ali sam kupio ATARI FALCON-a!
(Imam gomilu demoa, ako nekog interesuje)
Što se tiče introa, nisam se bogzna koliko time bavio
(zasad imam,delimično, završen 1, i započeta 2-3, ali nije ugledao
svetlost dana jer ta tema ne interesuje (skoro) nikoga.
Što se tiče izvornih kodova: pa...mogli bi malo da porazgovaramo...
pokreni neku temu za početak razgovora!
software.246stefa,
-> #244, eburanj> Samo reci jesi li STefa ili STEfa?
Ja sam STEFA ali kada se obracam narodu atarija potpisujem se kao STefa,
a kada zelim da naglasim da je to za Atari STE onda sam STEfa.
Cudno zar ne? B)
>> Najvise programiram i to u asembleru
> Covece, nisi informisan: "ovo vise nije u modi"!
Stara tema, stara zagonetka. Zasto ljudi kazu da programiraju u asembleru?
Zato jer najcesce i najbolje resavaju neke probleme za koje su HI jezici
nepogodni. Npr. pisati igru, intro, ceprkati po FDC1772... Druga je stvar
pisati neku aplikaciju ili alatku "za poneti". Onda se slazem da su sasvim
pogodni i Pascal i C cak i GFA Basic!!! Ja sam se orjentisao na igre, a
introi su bili nesto usput. Ukoliko si video moju igru zapazio si da u
principu nije nista posebno. Zasto? Zato jer je pravljena po ugovoru za
"Zavod Za Zastitu Zdravlja" na temu borba protiv pusenja. Tu su postojali
rokovi za isporuku gotovog proizvoda, i za tri meseca ja sam morao da
napravim bilo sta sto moze da se igra i bori protiv pusenja. Ukoliko
nisi video igru videcu sta mogu da ucinim da je proglasim SHAREWARE i
okacim je na sezam. Da se vratim na odgovor. Znaci, od toga sta pises
zavisice i izbor jezika u kojem pises. Siguran sam da se slazes.
>To sam i ja hteo da uradim, ali sam kupio ATARI FALCON-a!
Atari Falcon je moja velika neprezaljena ljubav (na prvi pogled). Sile
mraka (PC) su me naterale da moram da promenim misljenje. Nije da ja
obozavam PC i sve njegove gluposti, vec se nadam da ce mnoge od tih
gluposti biti ispravljene u buducnosti. Isto tako ako neko zeli da zaradi
mora da se gotovo neminovno okrene PC-u. Nisam ja kriv sto trziste unistava
kvalitet i podrzava kvantitet. Tuzno... Usput, zavidim ti na Falcon-u :(
>Deluje kao "Mocni Rendzeri"...
Zasto bas "Eastern Power"? Zato jer su mi zapadnjaci dosadili svojim
hvalisanjem. Mogo puta si i ti sigurno video razne pogrdne izraza i izjave
tipa: "We are the best..." ili " F**k the rest we are the best..." itd.
Ovo je trebalo da dodje sa istoka i da bude jednako mocno kao i njihovo.
Morao bih mnogo ASCII-a da potrosim da bih ti opisao sikaniranje iz raznih
grupa sa kojima je L.C.M. kontaktirao. Sto se tice posla bilo je OK, ali
sto se tice znanja... Ufffffff. Sada malo o grupi "Eastern Power". :)
:) Da se to desilo pre 5-6 godina mozda bi i uspelo. Sada... cisto sumnjam.
Lepa je to stvar, ali sada vise nema sluha za to (ili GA ima vrlo malo).
Ja sam momku iz Novog Sada ponudio pomoc, savete i izradu nekih rutina, i
tu je kraj. Sve ostalo je na njemu. Ukoliko ima zainteresovanih ja ne
odbijam razgovor na tu temu, ali ja se sada bavim drugim stvarima.
>Sto se tice izvornih kodova: pa... mogli bi malo da porazgovaramo.........
Teme su mnogobrojne ali evo nekih a ti odaberi.
1. Masinac (programiranje uopste)
2. Kako programirati kontroler FDC1772
3. YM2149
4. Kako pisati intro? (koriscenje interapta, rutine za sve i svasta...)
5. Razbijanje bordera
6. Talas na ekranu (morska bolest!?!)
7. Eto malo i plazme
8. SCROLL na hiljadu nacina
9. Distorzija i mogucnosti
10.Boot introi
11.Writer-i
12.Sprajtovi u introima
13.Demo diskovi i introi na njima (objasnjenja, neznam ni ja sve)
Ne mogu vise da se sada setim. Ima jos, a predlozi i ti nesto. Naravno,
odaberi temu za pocetak a sacuvaj ostale za kasnije.
Voleo bih da vidim tvoje introe i sors. Zakaci ih na sezam. Ja cu sve
svoje stvari da takodje posaljem.
STefa
P.S. Da nisi slucajno razgovarao sa Bogdanom?
software.247stefa,
Pa ljudi moji jel' to moguce?
Nema ni jedne poruke vec dva dana. Zar smo se toliko olenjili ili nam fale
teme. Pogledajte poruku 2.246 i tu cete naci dosta tema. Javite se. Postaje
monotono ili je mozda za sve nas krajnje vreme da promenimo masine tj.
predjemo na PrC.
Malo ozbiljnije...
Koliko je moguce raditi sa Calamus-om na masini sa 1Mb? Ukoliko nije, koji
DTP program mogu da koristim?
STefa
software.248kermit,
-> #247, stefa Može sa 1 MB ali zaboravi na slike ili na veće dokumente (knjige,
komplikovane oglase i tako to). Ako imaš hard to ti je olakšanje a
ako nemaš - radi ali "boli"
software.249mipe,
-> #247, stefa>Koliko je moguce raditi sa Calamus-om na masini sa 1Mb
Znam coveka koji izdrzava porodicu zahvaljujuci takvoj konfiguraciji, plus sito
stampa. Sasvim je moguce dobro raditi, pod uslovom da ti apetiti nisu
preveliki. "Papirna konfekcija", plakati, diplomski radovi, elaborati, pisma i
sl. sitnice idu sasvim OK, mada (za nas koji koristimo HD i bolje masine)
nepodnosljivo sporo. Otprilike smo svi pocinjali sa bas takvom konfiguracijom.
Zavisi dosta od toga sta u stvari imas na umu sa onim "raditi"? Raditi:
amaterski (odlicno), poluprofesionalno (donekle), profesionalno (tesko).
Preporucujem ti Calamus 1.09N, dosta bi ti pomogao dodatni Mb RAM, a bez
sopstvenog skenera i (makar tudjeg) lasera, tesko da mozes zaraditi neki dinar.
Prateci softver je posebna prica, ali ima nas dosta koji ti mozemo pomoci ili
makar preporuciti prave stvari.
Ali, nameravas li sa tom konfiguracijom i Calamusom da pises ljubavna pisma,
poslovnu korespondenciju i uputstva - onda si na konju! Za kvalitet koji ces ti
dobiti, na PC bi trebala pristojna 386-ica i konjski nervi.
software.250kermit,
-> #248, kermit Veliko E Conncet stavi kad radiš ASCII upload, a nisi registrovao
verziju :)
software.252mipe,
-> #250, kermit> Veliko E Connect stavi kad radis ASCII upload, a nisi registrovao verziju
Jesi'l siguran? Ima odma' da ga izregistrujem jos nekoliko puta, ali ovaj put
na razlicite nacine (ovo je USH1.4 + ConnKey).
software.253stefa,
-> #249, mipe űÚ]
>> Koliko je moguce raditi sa Calamus-om na masini sa 1Mb
> Znam coveka koji izdrzava porodicu zahvaljujuci takvoj konfiguraciji...
Moram da ti priznam da i mene muci isti problem. Posla nema, a para treba.
Molim te da mi kazes sta sve treba da nabavim (od softvera). Sto se tice
dodatnog MB, znam, to je u planu. Koliko kostaju skeneri? Sta mi treba za
sito stampu? Unapred hvala!
software.254kermit,
-> #252, mipe Za veliko E sam siguran pošto sam imao UNIX mašinu u#po kući i bio
sam spojen na nju pa sam radio i sa starim i novim Connect-om (2.62
valjda). Ipak sam zadržao stari zbog 2 razloga, prvo kod ASCII
upload-a krka veliko E a drugo svaki drugi put kod DL-a uništi arhivu
i ZIP neće ni da je pogleda :))
A prednosti novog u odnosu na stari nisu gotovo nikakave osim male
kozmetike, a to ne vredi rizika
software.256stefan,
-> #252, mipe> > Veliko E Connect stavi kad radis ASCII upload, a nisi registrovao
> > verziju
>
> Jesi'l siguran? Ima odma' da ga izregistrujem jos nekoliko puta, ali ovaj
> put na razlicite nacine (ovo je USH1.4 + ConnKey).
A dok ga ne izregistruješ imaš drugu šemu kako da pošalješ poruku, da ti
se ne javlja "E sindrom" :) Napravi lepo exec fajl koji se šalje
zmodem-om. Pošto vidim da kažeš da nemaš uputstvo (usput, imaš conf.
uputstvo) to se radi tako što na početku teksta staviš ovako (samo bez
spejsova na početku linija-ja sa ovde morao da ih stavim da mi ono "."
ne bi shvatio kao kraj poruke :) :
..conf join atari
..conf rep <broj.teme>
<sad ovde ide tekst poruke>
.
Ova tačka na kraju će reći sezamu da je tu kraj poruke. Ovak pripremljen
fajl nazoveš EXEC.SOR otkucaš komandu EXEC na sezamu i samo odradiš
upload. Naravno, ovako možeš da nanižeš i više poruka jednu iza druge.
Mnogo su bre naporni za čitanje malo duži tekstovi ako imaju sva ta "E" u
sebi :)
ps. ovim načinom izbegavaš i trash u porukama ako nemaš mnp modem.
software.257zockey,
KAKO DA DOĐEM DO PROGRAMA "overlay" za Falcona ???
software.258mipe,
Oprez pri instalaciji HD_605D drajvera na SCSI diskove!
Instalirao sam ga i ne dozvoljava upis bilo kog drugog drajvera na sopstveno
mesto... U pokusaju da ga se resim, ostao sam bez sadrzaja prvog diska
(~400Mb) i sada radim sa bekap diska. B(((
software.259bojs,
Za one koji spavaju prilikom logovanja :))) imate novu igricu u
direktorijumu.
software.260madamov,
-> #259, bojs
> Za one koji spavaju prilikom logovanja :))) imate novu igricu u
> direktorijumu.
Ne spavam, ali nemam na čemu da pogledam. Valja li?
software.261bojs,
-> #260, madamov>> Ne spavam, ali nemam na čemu da pogledam. Valja li?
Nisam ni mislio na tebe, znaju tačno oni na koje sam mislio (da ih ne
imenujem :)))))))), par puta su ovde tražili da im ostavim poruku o novim
fajlovima u conf :))).
Elem, ne da valja, nego je mnogo dobar, svi koji su ga videli su
oduševljeni, super je grafika, a autoru nije nedostajalo mašte. Tri puta
sam trljao oči kad sam (u introu) pročitao da se shareware :). Probaj da
ga pogledaš negde.
software.262dusan,
-> #261, bojs> Elem, ne da valja, nego je mnogo dobar, svi koji su ga videli su
>oduševljeni, super je grafika, a autoru nije nedostajalo mašte. Tri puta
Ajde kad može moderator mogu i ja da se igram... :)
Hm, da nije fliper ideje bi bile sasvim odgovaorajuće za neku pu-
cačinu. :(
žemu li bre služi ona raketa koja se sklapa?
P.S. Iz prve sam na hard levelu ostvario 816950. Jel dosta?
ljubisha
software.263madamov,
-> #261, bojs
> Probaj da ga pogledaš negde.
Probaću. Nego, zna li se izvor?
software.264stefan,
-> #261, bojs> Nisam ni mislio na tebe, znaju tačno oni na koje sam mislio (da ih ne
> imenujem :)))))))), par puta su ovde tražili da im ostavim poruku o novim
> fajlovima u conf :))).
Kako je lepo videti da moderator izvrsno obavlja svoju dužnost ;)) Na
žalost, trenutno sam non-color user...:)
software.265bojs,
-> #262, dusan>> žemu li bre služi ona raketa koja se sklapa?
Pa, imaš nekoliko hidden screen-ova, u koje se ulazi na razne načine,
jedan od njih je tzv. invaderball (gadjaš invarese lopticom, kojom,
naravno, upravljaš fliperima :)), jedan od načina da to postigneš je da
sklopiš raketu i da uteraš lopticu u propulzor :). Neću više da ti pričam,
provaljuj sisteme sam, to je glavna čar igrice :)).
>> P.S. Iz prve sam na hard levelu ostvario 816950. Jel dosta?
Za tebe, 4300000 :))).
software.266bojs,
-> #263, madamov>> Probaću. Nego, zna li se izvor?
Misliš na proizvodjača, ili na dobavljača? Proizvodjač je neka engleska
firma, Volume 11 software, a dobavljača ne znam, disketa je bila u jednom
drajvu koji mi je došao na popravku; kad sam video kako je dobar i da je
SW, znao sam šta mi je činiti :)).
software.267bojs,
-> #264, stefan>> žalost, trenutno sam non-color user...:)
Ko ti je kriv :))). Svrati negde (možeš i kod mene) da vidiš čudo, pa
ćeš postati color user :).
software.268madamov,
-> #266, bojs
> Misliš na proizvodjača, ili na dobavljača?
Na oba.
> kad sam video kako je dobar i da je SW, znao sam šta mi je činiti :))
Naravno. B)
software.269stefan,
-> #267, bojs> Ko ti je kriv :))). Svrati negde (možeš i kod mene) da vidiš čudo, pa
> ćeš postati color user :).
E pa kad se čak i modulator zaludeo time moraću definitivno da ga
pogledam :))
software.270bojs,
-> #265, bojs>> Za tebe, 4300000 :))).
Mala ispravka: 11.521.200 :))) malopre uradjeno :))
software.271mipe,
-> #270, bojs> Mala ispravka: 11.521.200 :))) malopre uradjeno :))
Igrao sam taj fliper pre godinu dana, kada smo ga skinuli sa jednog svedskog
BBS-a i odustao jer sam se osecao poprilicno morbidno posle (svakih) nekoliko
sati igre. Uzgred, moja supruga je 'ladno pravila 15.000.000...
Svoj rezultat necu da pomenem. Mislim, nebi bilo lepo... ;)
Puno srece, mada mislim da je Obsessed puno prijatniji za dusu i igranje.
software.272bojs,
-> #271, mipe>BBS-a i odustao jer sam se osecao poprilicno morbidno posle (svakih) nekoliko
>sati igre. Uzgred, moja supruga je 'ladno pravila 15.000.000...
>Svoj rezultat necu da pomenem. Mislim, nebi bilo lepo... ;)
Slobodno pomeni, posle svakih nekoliko sati, sigurno si bio dobro
uvežban, ja to, ipak, mnogo manje konzumiram, a i neće dugo da me drži
:))
software.274mipe,
Ima li neko drajver/e za HP5 ili HP5P printere?
Iz SL-a radi bez problema (2Mb za 600 dota) ali je celokupno setovanje
softversko (umesto panela ima samo 4 LED-a). Ne znam kako da ga fino podesim i
pristupim ugradjenim YU fontovima na kodnoj strani 852.
Uputstvo je na madjarskom, a u SL-u sam koristio HP4 drajver...
software.275radosav,
-> #274, mipe Moj drugar ima isti problem kao i ti sa HP5P stampacem koji je kupio pre par
dana. Ima uputstvo na Engleskom ali sva podesavanja su uz pomoc softvera koji
je dobio sa njim ali za PC-ja, tako da je i njemu potreban drajver za SL-a.
Ako neko ima neka mi posalje. Fala u napred! :)
software.276dusan,
Jel može neko da da neki hint u vezi pisanja tekstova u ST-Quide
formatu? Šta je potrebno za to? Skinuo sam neki UDO3017 sa MIC Soft-a
koji kao koristi pri pisanju tekstova ali to nije to.
ljubisha
software.277chitan,
-> #274, mipe>Ima li neko drajver/e za HP5 ili HP5P printere ?
Uputstvo koje se dobija uz ovaj štampač (HP5P) je beda. Izgleda da HP smatra
ovaj štampač i sve ostale sa oznakom P kao "kućne", a sve one koji koriste te
štampače kao neupućene i nezainteresovane domaćice. Zato u uputstvu uglavnom
stoji: raspitaj se kod najbližeg ovlašćenog prodavca HP opreme.
Ono što mene zanima je kako da softverski uključim EconoMod? čelim da
napravim drajvere za "draft" i "LQ" u SL-u.Ovo pitanje sam, pre nekih nedelju
ili manje dana, postavio u conf PC.HARD laseri, ali još uvek čekam odgovor
(doduše, možda sam ga i prevideo). Pregledao sam sve žive drajvere (za HP4)
koje sam imao (PAPYRUS, NVDI302 i SL) ali nisam postao ništa pametniji. Sve
podseća na uobičajene PCL komande i nigde ono što meni treba. Ima li neko
spisak PCL komandi ili nekih drugih (PJL?) za HP4? Možda se odatle nešto
može iščeprkati?
Pozdrav, Manda
software.278mipe,
-> #277, chitanMene zanima kako da iskljucim Economode, pošto sam ga greškom ukljucio
(eksperimentisao sam sa Harlekinovim Laser8.hex drajverom, pokušavajući da
aktiviram PC852 stranicu).
Po svoj prilici uz HP5P laser treba kupiti i PC da bi se sa njim podešavao
printer ;) Probaj da odneseš laser kod nekog ko ima PC pa ga setuj sa disketa
koje si dobio uz njega.
Negde u IS Petnici imamo kompletno uputstvo za PCL5, ali šta ti vredi kad smo
100 km od Beograda. Ovih dana pokušaćemo da napravimo programže za osnovno
podešavanje.
PS Jel' i tebi zaglavljuje Papyrus sa drjaverom za HP4?
software.279bojs,
Pojavio se nov(?) virus! Juče mi je čovek (muzičar) doneo flopi da mu ga
popravim, jer 'neće da upisuje ni na jendnu disketu, svuda javlja grešku'.
Pošto sam se uverio da je flopi potpuno ispravan, poterao sam UVK 6.3 (nemam
noviju verziju) koji je našao da je boot sektor na jednoj njegovoj disketi
izvršan, a zatim sračunao verovatnoću da je u pitanju virus (onaj njegov VPF)
od 110% :)).
Sad ćete da me grdite što nisam sačuvao taj boot sektor, ali, bio sam u
velikoj frci nisam mogao da tražim slobodnu disketu, a UVK nije hteo da ga
upiše na hard, tako je snimanje propalo.
Na boot sektoru nije bilo nikakve prepoznatljive reči, po kojoj bi virus
mogao da dobije ime, a kasnije, pregledom, ustanovio sam da je na tim disketama
bio oštećen prvi sektor durgog FAT-a.
Prema tome, čuvajte se :)).
software.280dusan,
-> #279, bojs> Pojavio se nov(?) virus!
Pa daj baci ga ovamo da ga ja malo pregledam ;)
software.281stefan,
-> #279, bojs>velikoj frci nisam mogao da tražim slobodnu disketu, a UVK nije hteo da ga
>upiše na hard, tako je snimanje propalo.
Ubudućeš uzmeš recimo E-Copy i pomoću njega izdvojiš boot sector i snimiš
ga na hard. A možeš i neki disk editor, recimo prastari Knife, i uradiš isto to
:) Eh, modulatore, modulatore ;)
software.282chitan,
-> #278, mipe>Mene zanima kako da iskljucim Economode, pošto sam ga greškom ukljucio
>(eksperimentisao sam sa Harlekinovim Laser8.hex drajverom, pokušavajući da
>aktiviram PC852 stranicu).
>......
>PS Jel' i tebi zaglavljuje Papyrus sa drjaverom za HP4?
Hu ... dobro da sam se setio da pregledam poruke u zadnjih nedelju dana,
inače ti osta bez odgovora. Nas više koristi ovaj username, pa se dogodi da
nešto pitam(o), a posle mi (nam) promakne odgovor.
Elem, jedan moj poznanik ima taj laser u kombinaciji sa MEGA 4 STE. Bez
problema radi iz CALAMUSA 1.09 sa drajverom za HP4 od SL-a. Budući da mu je
to proradilo iz cuga, poželeo je da koristi i druge mogućnosti koje taj
štampač ima. Posebno ga zanima ušteda tonera ("A, 'el mogu ova slova malo
veća"). Ali on nema volje da prčka po tamo nekim drajverima. Tu sam se onda
našao ja, tvrdeći kako je to trivijalna stvar. Samo nađeš u uputsvu
odgovarajuću komandu i rešiš stvar.
Gledajući .CDD od drajvera za HP4 naivno sam pomislio da bi kombinacija u
stilu "PJL SET ECONOMODE=ON" mogla uspeti. Štampač je reagovao na izmene tipa
"PJL SET RESOLUTION=600 i 200". Znači: ima tu nešto. Potrebno je samo saznati
kako stvarno glasi ta naredba. Pretpostavljam da i u PCLu postoji neka
komanda za to.
Što se PAPYRUSA tiče, ne znam kako se ponaša sa ovim laserom. žovek koristi
samo CALAMUS 1.09 i STEVEa i nema nameru da koristi išta drugo. Dok sam bio
kod njega odštampao je 60etak strana iz cuga. Ja sam , svojevremeno, štampao
iz S-a na HP3 i HP4P i nisam mogao da odštampam više od 10 stranica odjednom
jer se program stalno zaglavljivao. Tu me je ubedio da novo i ne mora biti
bolje. Još kad bi 1.09 imao kerning parove ...
Dakle i dalje tragam za "magičnom" komandom.
Pozdrav, Manda
software.283bojs,
-> #281, stefan>> Ubudućeš uzmeš recimo E-Copy i pomoću njega izdvojiš boot sector i snimiš
Da si ti živ i zdrav, znam ja još najmanje deset načina da snimim boot
gde hoćeš, nego, rekoh, mnogo sam žurio :).
software.285mipe,
FLASH3 DEMO - u fajlu...
flash3.zipsoftware.286dusan,
-> #285, mipe>FLASH3 DEMO - u fajlu...
Ocajno... Uzasno komplikovan za stelovanje i nedozvoljava izbor GEM
fonta. Plus sto ima problema sa VT100... emulacijom. Gde su mi nestala
YU slova?!? :((
ljubisha
software.287mipe,
-> #282, chitan> u stilu "PJL SET ECONOMODE=ON"
Probaj sa "DEFAULT ECONOMODE=ON" ili sl. Mozda "%-12345XÜÜÜĆ(MAJMUN)" ispred
PJL ?!
Javi sta si uradio.
Meni ne radi PRINTGEN za SL.
software.288mipe,
-> #282, chitan> I dalje tragam za "magižnom" komandom
Mando, nemoj više da tragaš :) U fajlu su dva CDT drajvera od kojih jedan
ukljužuje, a drugi iskljužuje ECONOMODE na HP5 printerima. Bio si u pravu u
vezi komande: SET ECONOMODE=OFF. Ja sam je sa HEX editorom jednostavno upisao u
postojeći HP4 CDT drajver (nikako u CDD) na mestu SET RESOLUTION=600. I,
verovao ili ne - sve radi bez problema. Sa jednim drajverom (HP5_OF.CDT)
iskljužuješ Economode, a užitavanjem drugoga (HP5_ON.CDT) ponovo otpožinješ
"štedljivu" štampu.
Rešenje nije elegantno, ali - radi! I radiće sve dok neko "pismeniji" ne napiše
pun HP5 drajver za Calamus.
Btw. Poslali smo zahtev na HP-ov FTP server za Atari drajvere, ali je mala
šansa da uopšte prave Atari drajvere. Videćemo.
hp5_cdt.zipsoftware.289bojs,
-> #285, mipe>>FLASH3 DEMO - u fajlu...
Auh, ovaj je još gori od dvojke (koja je bila užasna :))). Voleo bih da
vidim novi Flash, ali pravi, od istog proizvodjača koji je napisao 1.6.
Da sam ja autor, tužio bih ove što su napisali ove gluposti, a upotrebili
ime.
software.290chitan,
-> #288, mipe¸čűSvaka čast majstore. Neki put vredi ona: Nemoj na silu, uzmi veći čekić!
POST ANALIZA
Kada sam učitavao .CDD u PRINTGEN morao sam odmah da generišem .CDT, jer
dužina PRINTINIT sekvence je prekoračivala predviđenu dužinu (otprilike tako
nešto je napisano u u nekoj rem liniji sorsa) od 70etak karaktera. Ako bih
pokušao da pogledam šta je program učitao pod PRINTINIT video bih kojekakve
brljotine (očekivano, ima kodova <32 ASCII i ima <majmuna> koji u FTEXTu ima
specijalnu funkciju tj. svi znaci iza njega se ne prikazuju), ali bi onda pri
generisanju drajvera bacao dve bombe (naslućujem i zašto). Takođe sam morao
da koristim PRINTER.RAW dat uz te drajvere za HP4, a ne onaj koji je išao uz
PRINTGEN. Sa ovim drugim je stalno prijavljivao nepoznate karaktere na
početku INIT sekvence. Iz svega ovoga se vidi da je postojalo *previše*
slabih tačaka za neko normalno eksperimentisanje.
>Bio si u pravu u vezi komande: SET ECONOMODE=OFF
Jedini je problem što se tačno ne sećam da li sam stavljao SET ili je išlo
bez toga. Kada sam pisao onu poruku učinilo mi se logičnim da stoji SET.
software.291radosav,
Da li neko mozda ima ili poznaje nekog ko ima emulator ATARI-ja za MAC-a?
software.292dusan,
-> #291, radosav> Da li neko mozda ima ili poznaje nekog ko ima emulator ATARI-ja za MAC-a?
Da znam ja. Mada ti ta informacija i nije od neke koristi s obzirom da
instalaciona verzija programa ne radi. Tačnije radi ali uvek promeni šifru
posle instalacije. Svejedno, ja sam razbio na Macu testiranje pa se program
uvek instalira međutim kasnije opet neće da se učita. Izgleda da sam nešto kod
razbijanja prevideo pa ću morati ponovo da odem kod čoveka i revidiram stvar.
Tjah, ovo se verovatno ne bi dogodilo da to nije prvi program koji sam
traceovao i crackovao na Macu. Dakle, strpljenja molim ;)
software.293gkod,
-> #279, bojs> Pojavio se nov(?) virus! Juce mi je covek (muzicar) doneo flopi da mu ga
>popravim, jer 'nece da upisuje ni na jendnu disketu, svuda javlja gresku'.
>Posto sam se uverio da je flopi potpuno ispravan, poterao sam UVK 6.3 (nemam
>noviju verziju) koji je nasao da je boot sektor na jednoj njegovoj disketi
>izvrsan, a zatim sracunao verovatnocu da je u pitanju virus (onaj njegov VPF)
>od 110% :)).
> Sad cete da me grdite sto nisam sacuvao taj boot sektor, ali, bio sam u
>velikoj frci nisam mogao da trazim slobodnu disketu, a UVK nije hteo da ga
>upise na hard, tako je snimanje propalo.
> Na boot sektoru nije bilo nikakve prepoznatljive reci, po kojoj bi virus
>mogao da dobije ime, a kasnije, pregledom, ustanovio sam da je na tim
disketama
>bio ostecen prvi sektor durgog FAT-a.
> Prema tome, cuvajte se :)).
NIJE VIRUS.
TO je bag u OS.
software.294gkod,
-> #287, mipe> u stilu "PJL SET ECONOMODE=ON"
>Probaj sa "DEFAULT ECONOMODE=ON" ili sl. Mozda "%-12345XÜÜÜC(MAJMUN)" ispred
>PJL ?!
>Javi sta si uradio.
>Meni ne radi PRINTGEN za SL.
PRINTGEN za SL ne radi korektno. Koristi onaj od S-a.
software.295mipe,
-> #294, gkod> PRINTGEN za SL ne radi korektno. Koristi onaj od S-a.
Nemam ga. Posalji ako imas. Ali, problem (verovatno) nije u Printgenu nego u
HP4 CDD-u...
software.296bojs,
-> #293, gkod>> NIJE VIRUS.
>> TO je bag u OS.
?????? Objasni, molim te.
software.297madamov,
-> #292, dusan
> Tačnije radi ali uvek promeni šifru posle instalacije.
Hoćeš da kažeš da upisuje nešto na instalacione diskete?
software.298dusan,
-> #297, madamov> Hoćeš da kažeš da upisuje nešto na instalacione diskete?
Upusuje odakle god da ga startuješ. Sve bi ovo bilo cool jer bi onda trebalo da
čuvaš samo jednu install verziju sa prvim brojem i zaštićenom disketom, međutim
to se već jednom desilo tj. čovek ga je instajlirao i obrisao original arhivu
pa sad ja moram da ubeđujem ovu verziju što je ostala ;)
software.299madamov,
-> #298, dusan
> čovek ga je instajlirao i obrisao original arhivu
Au, početnička greška. Doduše, ako se nije sretao sa Microsoftovim
instalacionim programima nije mu za zameriti, ostali Mac programi to pristojno
rade (pitaju za serijski broj prilikom prvog startovanja već instaliranog
programa, a ne iz samog instalera, baš zbog ovakvih stvari).
software.300dusan,
-> #299, madamov> Au, početnička greška. Doduše, ako se nije sretao sa Microsoftovim
> instalacionim programima nije mu za zameriti,
Eh da su te barabe iz Microsofta lako bi ja sa njima, nego fantomi iz
Application System Heidelberga, dakle švabe pa još hakeri sa atarija ;))
software.301dusan,
Eraser 1.0 Freeware by Dimitrijevic Dusan 29 AUG 1995KK
Koliko puta vam je trebao program koji bi jednostavno i brzo brisao cele
diskete? Umesto da brišete sve fajl po fajl (sporo!) morali ste da uđete u neki
alternativni copy program pa iz njega da kliknete na erase opciju pa da izađete
iz njega (brže ali opet gnjavaža).
Sada je to sve rešeno. Ovo programče će obrisati celu disketu u flopiju A:\ za
par sekundi. Program je pisan u GFA basicu i jednostavno učita boot, proveri
podatke o disketi i u odnosu na njih obriše kompletan ROOT i oba FAT-a. Radi sa
svim živim formatima ali obratiti pažnju:
1. program se počinje izvršavati odmah bez ikakvih pitanja. Dakle ako je
disketa u flopiju odštićena istog trenutka će već biti obrisana. Dakle, prvo
ubacimo disketu a zatim startujemo program.
2. program ne analizira FAT u potrazi za obeleženim bad sectorima tako da će
diskete koje su bile takve to izgubiti.
Program je freeware a mogao bi i u direktorijum.
Source available on request. Send an envelope together with 5 DM on my address
*Tag: Curiosity killed the Fat.
software.302madamov,
-> #301, dusan
> program se počinje izvršavati odmah bez ikakvih pitanja.
E, ovo baš liči na tebe. B) Jesi li stavio disclaimer i read.me da te neko
ne tuži za gubitak fajlova? B)
software.303bojs,
-> #301, dusan>>Eraser 1.0 Freeware by Dimitrijevic Dusan 29 AUG 1995KK
Za početak, ZIP mi prijavljuje grešku u arhivi; nadalje, bilo bi lepo da
napišeš jedan READ.ME, program je destruktivnog tipa, bilo bi neprijatno
da ga neko staruje a da prethodno nije pročitao uputstvo i upozorenje,
to što si upozorenje stavio u komentar, nije dovoljno. Znam ja da tebe,
kao i svakog pravog programera :))) mrzi da pišeš uputstva, ali, ipak,
otrpi to i napiši, za početak to što si napisao u poruci, samo malo
doteraj, pa onda ide u dir.
BTW, svi željno očekujemo taj tvoj prevodilački program :)).
software.304madamov,
-> #303, bojs
> bilo bi lepo da napišeš jedan READ.ME, program je destruktivnog tipa
A ne bi bilo zgoreg i jedan alert sa upozorenjem da se ugradi. To nije
veliki posao, neće povećati program preterano, a nekom može da spase dragocene
podatke. Ovaj program bi me odučio od povremenog startovanja i isprobavanja
novih shareware i PD programa bez prethodnog čitanja readme fajlova. B)
software.305bojs,
-> #301, dusan>>Eraser 1.0 Freeware by Dimitrijevic Dusan 29 AUG 1995KK
Nova, ispravna verzija, sa readme i alertom upozorenja, prebačena u
V:\UTILS\DISK direktorijum. Dule, care, thanx na prilogu :)))
software.306madamov,
-> #305, bojs
> Nova, ispravna verzija, sa readme i alertom upozorenja, prebačena u
> V:\UTILS\DISK direktorijum. Dule, care, thanx na prilogu :)))
Aje, Dule uvažio sugestije. B)
software.307knenad,
Pozdrav svim atari-ST/STE/TT/F0x0/MagicMAC-ima!
E, ljudi nesto me buni! Malocas sam iz nekog razloga prelistavao neke stare
zboravljene SK. Naisao sam na jedan iz leta '92 u kome, cini mi se Dalibor
Lanik, opisuje ST Guide v1.31. Taj ST Guide koliko sam mogao samo iz slika
da zakljucim nije onaj koga ja imam (umesto verzije stoji datum iz '95).
Ovog starijeg je napisao nas covek, a drugog ne. Pa sad koji je koji? To
pitam jer ovaj novi mi se stalno nesto zablokira, bez razloga, pa rek'o
mozda ce onaj stari da bude bolji.
Unapred hvala!
*** knenad ***
software.308mipe,
-> #307, knenad>Lanik, opisuje ST Guide v1.31. Taj ST Guide koliko sam mogao samo iz
slika
>da zakljucim nije onaj koga ja imam (umesto verzije stoji datum iz
'95).
U pravu si, to upšte nije isti program. Nego, koji je taj ST-Guide
koji imaš? Ako je neki noviji od ver. 1.2, šalji ga ovamo...
software.309knenad,
-> #308, mipeOK, nema problema, samo sacekaj da proverim koja je verzija, jer kao sto sam
rekao umesto verzije stoji datum (cini mi se maj '95).
*** knenad ***
software.310knenad,
-> #309, knenadU vezi onog STG-a, nista od toga...
Sad vidim da je to ipak verzija 1.2...
Sorry! A ima li neko tu drugu verziju?
*** knenad ***
software.311knenad,
Pozdrav svim atari-ST/STE/TT/F0x0/MAgiC-ima!
Da li neko zna, je li moguce postici efekat 3D "dugmica", u Magic
multitasking OS-u, nalik onima iz Geneve? Probao sam sa nekim CPX-om
"3D Button" koji bi prema dokumentaciji trebao da radi na verzijama
AES-a vecim od 3.4, ali nije uspelo. Da li ima nekog leka?
Unapred hvala!
*** knenad ***
software.312stefan,
-> #311, knenad>Pozdrav svim atari-ST/STE/TT/F0x0/MAgiC-ima!
Ajd molim te, nemoj da ponavljaš ovu liniju stalno, osećaćemo se
pozdravljeni svakako ;)
software.313knenad,
-> #312, stefanAjd molim te, nemoj da ponavljas ovu liniju, osecacemo se
pozdravljeni svakako ;)
:)))))))))))))))))))))))))
software.314sfilip,
Pozdrav.
Skoro nabavih jedan brži faxmodem, pa me zanima šta od softvera
za ST može da se iskoristi u cilju slanja/primanja faxova?
Sećam se da sam u nekom katalogu negde video takav program, ali
sam zaboravio gde šta i kako...
software.315mperic,
-> #314, sfilip>Skoro nabavih jedan brži faxmodem, pa me zanima šta od softvera
>za ST može da se iskoristi u cilju slanja/primanja faxova?
Postoji nekoliko programa, a najupotrebljiviji je STRAIGHTFAX ver.2.2, pa COMMA
ver. 2.9 (ranije verzije Come šalju samo po 500 prvih linija). Oba su programa
su za profesionalnu upotrebu, sa Comom dobijaš i neku vrstu BBSa i format koji
je PC kompatibilan (što nije bitno), a sa STFAXOM lakoću u radu i mogućnost da
se instalira kao ACC, što sa ovom verzijom COME nije moguće. Za oba programa
postoje Calamus drajveri, s tim što je kod Come broj drajvera za druge programe
znatno veći.
Već pola godine koristim STFAX za slanje faksova redakcijama štampe i RTV, i
prezadovoljan sam - s jednim izuzetkom: kod automatskog slanja, u log zapisuje
tel. brojeve, a ne imena firmi, tako da gubim puno vremena dok ne shvatim kome
je sve prenos bio neuspešan, kada i iz kojih razloga.
Ostale karakteristike oba programa su standardne i slične: Class 1 i 2, etc.
Ako ti to nešto znači, COMMA je za klasu lepša od čuvenog PC WINFAXA, a
poseduje i voice modul (ako imaš ZYXELL!?).
software.316mperic,
U fajlu je septembarski spisak raspoloživog softvera na jednom Kod inostranih
BBS-ova. Ako sam dobro razumeo, ponešto od ovoga bi se moglo naručiti za DL.
Via - Ljubiša Micić...
spisak.zipsoftware.317mperic,
Obaveštenje: stigao full INTERNET i WWW softver za ST/STE/TT/F030/MagicMac
platforme!!! Još samo da ukinu sankcije ;)
software.318knenad,
Je l' postoji neki softverski proširivač rezolucije za SM124. Davno sam čuo
negde, da postoji tako nešto, a da radi na principu iskorištavanja "crnog
okvira"
Danke!
software.320bojs,
-> #318, knenad>Je l' postoji neki softverski proširivač rezolucije za SM124. Davno sam čuo
>negde, da postoji tako nešto, a da radi na principu iskorištavanja "crnog
>okvira"
Verovatno si čuo za overscan, a to nije baš čisto softverski, ima i
malčice hardvera.
software.321knenad,
Da li neko zna iz kog razloga mi se ST-Guide, bilo koje verzije, obavezno
"zakolje" ?
software.322knenad,
> Da li neko zna iz kog razloga mi se ST-Guide, bilo koje verzije, obavezno
> "zakolje" ?
Hteo sam da kažem da se obavezno dešava pad (kao i blokiranje) sistema.
Da li je to možda zbog 1MB memorije, iako ja sumnjam u to, jer se to dešava
kod *bilo kog* HYP-a, dakle i onih kraćih. Možda je verovatnije da nemam
prikladno napisanu INF konfiguraciju. Uz svaki HYP ide INF koji podrazumeva
da korisnik ima HD (što ja nemam :(), pa sam ja prepravljao, ali ništa...
Aj' dajte neke predloge za rešenje ovog problema!
P.S. Probaću još da vidim da li će da radi pod multi-taskom, jer sam tako
već jednom uspeo da pokrenem onog pingvina od igrice (možda ga se sećate).
Kojeg li apsurda?!
software.323kmilan,
-> #322, knenad Nemam nikakvih problema sa ST-GUIDOM (radim na ST-u TOS 1.4 1MB) iako ga svaki
dan koristim (non stop kompajliram Atari 4ever) BTW sto ne postavljas pitanja
na MIC BBS-u, tamo bar kako tako radi QWK?
software.324knenad,
-> #323, kmilan> Nemam nikakvih problema sa ST-GUIDOM (radim na ST-u TOS 1.4 1MB) iako ga
> svaki dan koristim (non stop kompajliram Atari 4ever) BTW sto ne postavljas
> pitanja na MIC BBS-u, tamo bar kako tako radi QWK?
Dobro, znači ST-Guide radi sa TOS-om 1.4. Ima li neko ko je koristio STG na
TOS-u 1.2 i sa 1 MB memorije (bez HDD-a)?
Što se tiče MIC-a... :) ne znam šta misliš po tim "kako tako", jer ja to u
većini slučajeva prevodim "skoro NIKAKO!" i poruke moram da pišem on-line,
jer zbog neispravnosti QWK doora ne mogu da UL-ujem paket. A možda i zbog
toga što je MIC pretežno Pirat BBS i nema puno onih koji će ti odgovoriti.