ATARI.3

11 Feb 1994 - 22 Nov 1999

Topics

  1. hardware (362)
  2. diskovi (80)
  3. komunikacije (422)
  4. software (963)
  5. grafika (90)
  6. midi (26)
  7. obrada.teksta (107)
  8. dtp (194)
  9. programiranje (207)
  10. c (43)
  11. help (112)
  12. emulatori (284)
  13. razno (1248)
  14. tt_falcon (192)

Messages - software

software.635 ljubisha, -> #624, kmilan
> Ajde ponovo, ne možeš da uhvatiš sličucu koja se nalazi u prozoru koji je u >pozadini ako ga prethodno ne aktiviraš (odnosno klikneš na njega). Da li vidiš ikonu u neaktiviranom prozoru? Ako je vidiš, drži desni maus a levim legalno uhvati ikonu.
software.636 ljubisha, -> #625, kmilan
>> I jel dozvoljava učitavanje modula? Jel mu radi Ordered 2 i Random? > Ovo drugo da. Na koje module misliš. Ako možeš Možeš da uključiš Random onda možeš i Free Slot 1 i 2 a onda možeš i da učitavaš module za Dithering i Histograme. Ako možeš... >> -.. .- > Odlično još samo ja da je naučim :). Ćao Stefane! :) Imam ja program za tebe. Zašto da učim morzeovu azbuku kad ima program? :)
software.637 kmilan, -> #630, stefan
>> Ima li neko OMEn? > Ne. A i šta će ti? :) Da vidim kako radi :-) Ako nema niko da teram Pavleta da ga skine. BTW nabavio sam instalicioni MagiC 4.01
software.638 kmilan, -> #631, stefan
>> Ako neko naiđe na program SARA neka ga obavezno skine!!! SLuži za >> čitanje microsoftovih CD enciklopedija na Atariju. > Jel to PD/SW ili komercijalni softver? ??? pajma nemam.
software.639 kmilan, -> #632, ljubisha
>> Ne. A i šta će ti? :) > Pusti ga. Možda natera Pavla da ga skine. :) Čita mi misli :-)
software.640 kmilan, -> #633, ljubisha
> Nego, ajde ti instaliraj Gemini pa se onda javi sa pitanjima. Rado, samo što ga nemam.
software.641 kmilan, -> #634, ljubisha
>> Zovi to kako hoćeš, ali to ipak mora dodatno da se učita, a ovako digneš >>MagiC... > Zovi ti njega kako hoćeš ali kao DESK (!) je jedan od slabijih. Od > Geminija xxxx puta. > Druga je već priča šta on nudi kako OS. Super, ja sve vreme o MagiC (MagiC je OS a Mag!x je desk) a ti o desku (Mag!x).
software.642 kmilan, -> #635, ljubisha
> Da li vidiš ikonu u neaktiviranom prozoru? Ako je vidiš, drži desni > maus a levim legalno uhvati ikonu. Vidiš toga se nisam ni setio :-) ali to je van pameti.
software.643 kmilan, -> #636, ljubisha
> Ako možeš Možeš da uključiš Random onda možeš i Free Slot 1 i 2 a > onda možeš i da učitavaš module za Dithering i Histograme. Ako možeš... Može. > Ćao Stefane! :) Imam ja program za tebe. Zašto da učim morzeovu > azbuku kad ima program? :) Imam i ja nešto ali iz 87 :-(
software.644 kmilan, -> #616, ljubisha
>>u ttp da otvori sa parametrom -r -o ali i dalje mi ne pada na pamet >>rešenje za izlazne datoteke. Malo sam se zaje*o kad sam rekao "samo > Da ali nepostoji varijabla koja bi zamenila ime izlaznog teksta. Ne- > ma čak ni nešto slično. Malko si se... ono od gore. :) Da, ali može da se napravi BAT koji lepo staviš na desk pa da u njega ubacuješ HYP-ove koliko ti drago a da izle STG-ovi.
software.645 ljubisha, -> #642, kmilan
> Vidiš toga se nisam ni setio :-) ali to je van pameti. Nije van pameti a i postoji i na starim TOS-ovima.
software.646 ljubisha, -> #644, kmilan
> Da, ali može da se napravi BAT koji lepo staviš na desk pa da u njega >ubacuješ HYP-ove koliko ti drago a da izle STG-ovi. Joj, ajde da mi ovo prekinemo. :) Odaj mi tajnu kako si ti to ura- dio a ja ću da ti kažem gde si pogrešio. :> A da moja ipak bude zadnja moram da ti ponovim... Možeš mu eksplici- tno zadati samo jedno ime za izlazni fajl. Neka se taj fajl zove REKOMPL .TXT. Kako ćeš onda više fajlova da rekompajliraš?
software.647 stefan, -> #642, kmilan
> Vidiš toga se nisam ni setio :-) ali to je van pameti. Nije van pameti, to postoji od valjda prvog TOS - selektovanje objekata iz neaktivnog prozora.
software.648 kmilan, -> #646, ljubisha
> A da moja ipak bude zadnja moram da ti ponovim... Možeš mu eksplici- > tno zadati samo jedno ime za izlazni fajl. Neka se taj fajl zove REKOMPL > .TXT. Kako ćeš onda više fajlova da rekompajliraš? Imaš komande IF, THEN, FOR... za BAT, nisam siguran ali bi pomući njih moglo nešto da se sklopi (kad mi bude trebalo pokušaću).
software.649 kmilan, -> #647, stefan
> Nije van pameti, to postoji od valjda prvog TOS - selektovanje objekata > iz neaktivnog prozora. Da, ali sam navikao da čak i kad je prozor neaktivan mogu da vučem... ikone pritiskom na samo levo dugme miša, tako da mi je malo nezgodno kad se vratim u TOS.
software.650 stefan, -> #648, kmilan
> Imaš komande IF, THEN, FOR... za BAT, nisam siguran ali bi pomući njih > moglo nešto da se sklopi (kad mi bude trebalo pokušaću). Jel ima INPUT naredbu? TomShell je recimo ima. Staviš INPUT, uneseš ime izlaznog fajla i gotovo. Sa manje kucanja nego u Geminiju ;)
software.651 madamov, -> #647, stefan
> Nije van pameti, to postoji od valjda prvog TOS - selektovanje objekata > iz neaktivnog prozora. Ako me sećanje ne vara, postoji od TOS-a 1.4, mada možda i grešim.
software.652 stefan, -> #651, madamov
> Ako me sećanje ne vara, postoji od TOS-a 1.4, mada možda i grešim. Meni se čini da je važilo i ranije pošto sm aja početku imao 1.2 i mislim da je to radilo.
software.653 stefan,
Kako da instaliram NVDI pod MagiC-om? Kako da učitam XControl a da mi ne izbaci dve bombe? Koja budala može da stavi shutdown opciju a da mi ne da mogućnost da odustanem od toga nego moram da resetujem mašinu? Zašto Nemci ne pišu programe na engleskom? Jel onaj što je pravio MaxDesk čuo za reči estetika i ergonomija? I sve o tome ;)) Jeste, instalirao sam Magic :) Milane, pomagaj :)
software.654 kmilan, -> #650, stefan
>> Imaš komande IF, THEN, FOR... za BAT, nisam siguran ali bi pomući njih >> moglo nešto da se sklopi (kad mi bude trebalo pokušaću). > Jel ima INPUT naredbu? TomShell je recimo ima. Staviš INPUT, uneseš ime > izlaznog fajla i gotovo. Sa manje kucanja nego u Geminiju ;) NEMA, ALI SAM SE KLADIO SA ljubishom u 1l cole....
software.655 kmilan, -> #651, madamov
>> Nije van pameti, to postoji od valjda prvog TOS - selektovanje objekata >> iz neaktivnog prozora. >Ako me sećanje ne vara, postoji od TOS-a 1.4, mada možda i grešim. Da, ali sa desnim dugmetom.
software.656 ljubisha, -> #653, stefan
> Kako da instaliram NVDI pod MagiC-om? > Kako da učitam XControl a da mi ne izbaci dve bombe? > Koja budala može da stavi shutdown opciju a da mi ne da mogućnost da > odustanem od toga nego moram da resetujem mašinu? :> Malopre sam se podsetio i na te stvari. Zamisli, hoću da dignem UIS ili DCLITOFF iz APPS-a i on mi svaki put traži da kliknem na OK ili Install što ustvari nude sami programi?!? Inače, ja jedno 100 puta rese- tujem mašinu pa puta 2 samo za to pa... Zato je MagiX i leteo u kantu. :)
software.657 madamov, -> #652, stefan
> Meni se čini da je važilo i ranije pošto sm aja početku imao 1.2 i > mislim da je to radilo. Imao sam ga i ja (1.2) i mislim da nije radio. Ko će se sada toga setiti.
software.658 madamov, -> #655, kmilan
> Da, ali sa desnim dugmetom. A kako bi drugačije? B)
software.659 stefan,
Uspeo sam da instaliram NVDI pod MagiCom pa evo malo uporednih testova TOSa i MagiCa. Jeste, bili mi dosadno ovih dana ;) |==========================================================================| |MiNT not present |GEM Bench v4.03 Ż Ofir Gal - 3 March 95 | |Blitter Enabled |==============================================| |NVDI 2.50 present | [TOS/GEM] | [TOS/GEM] | [MagiC 4.01] | |Video Mode: 640*400*2 | ST TOS 1.04 | ST TOS 2.06 | ST TOS 2.00 | |FPU not present | AES v1.40 | AES v3.20 | AES v3.99 | |Run and Malloc from STRAM | GEMDOS v0.21 | GEMDOS v0.32 | GEMDOS v0.25 | |Ref: ST + Blitter, ST High | TeraDesk | TeraDesk | MagiX | |==========================================================================| |GEM Dialog Box: | 2.790 197% | 2.305 238% | 1.370 401%| |VDI Text: | 0.930 595% | 0.930 595% | 0.935 591%| |VDI Text Effects: | 2.705 546% | 2.705 546% | 2.705 546%| |VDI Small Text: | 1.750 347% | 1.755 346% | 1.750 347%| |VDI Graphics: | 6.770 347% | 6.770 347% | 6.755 348%| |GEM Window: | 1.410 114% | 1.090 148% | 0.605 266%| |Integer Division: |18.095 99% |18.090 99% |18.750 96%| |Float Math: |13.455 99% |13.460 99% |13.950 96%| |RAM Access: | 6.350 99% | 6.350 99% | 6.580 95%| |ROM Access: | 6.350 99% | 6.350 99% | 6.585 95%| |Blitting: | 1.515 120% | 1.515 120% | 1.515 120%| |VDI Scroll: | 1.930 222% | 1.930 222% | 1.925 222%| |Justified Text: | 4.400 123% | 4.395 123% | 4.395 123%| |VDI Enquire: | 1.475 180% | 1.470 180% | 1.440 184%| |New Dialogs: | 5.340 135% | 4.810 150% | 4.020 180%| |==========================================================================| |Graphics: | 266% | 274% | 302%| |CPU: | 99% | 99% | 95%| |Average: | 221% | 227% | 247%| |==========================================================================| |=========================================================================| | NVDI GEM-Test V2.00 (c) 1991-1993 by Sven & Wilfried Behne | |=========================================================================| |Auflösung |640 X, 400 Y |640 X, 400 Y |640 X, 400 Y | |Farbebenen |1 |1 |1 | |Farbstifte |2 |2 |2 | |Farbpalette |2 Abstufungen |2 Abstufungen |2 Abstufungen | |Betriebssystem |TOS 1.04 |TOS 2.06 |Mag!X 4.01 | |Referenzsystem |TOS 1.04/ST-Hoch |TOS 1.04/ST-Hoch |TOS 1.04/ST-Hoch | |NVDI-Version |V2.50 installiert|V2.50 installiert|V2.50 installiert| |GDOS-Version |NVDI |NVDI |NVDI | |Blitter |an |an |aus | |CPU |M68000 |M68000 |M68000 | |FPU |nicht vorhanden |nicht vorhanden |nicht vorhanden | |Rechner |ATARI ST |ATARI ST |ATARI ST | |=========================================================================| |Textausgabe | 1303 % | 1304 % | 1318 % | |Linien | 398 % | 398 % | 410 % | |Rechtecke | 765 % | 764 % | 783 % | |Polygone | 214 % | 214 % | 215 % | |Kreise/Ellipsen | 388 % | 388 % | 389 % | |Rasteroperationen | 801 % | 801 % | 804 % | |Attributfunktionen | 401 % | 401 % | 481 % | |Auskunftsfunktionen| 312 % | 312 % | 358 % | |ESCAPES | 260 % | 260 % | 260 % | |BIOS-Ausgabe | 186 % | 186 % | 199 % | |GEMDOS-Ausgabe | 624 % | 624 % | 627 % | |AES-Objekt-Ausgabe | 283 % | 348 % | 635 % | |=========================================================================|
software.660 stefan,
Inače, otkrio sam jedan bag u TeraDesku v1.40. Prosto je neverovatno ali pod njim ne možete otkucati znakove koje dobijate sa ALT tassterom na tastaturi. Znači oni koji imaju nemačke tastature (što znači velika većina) ne mogu da otkucaju recimo @ i \. Ovo se odnosi na dijalog koje daje sam TeraDesk (recimo kad unosite komandnu liniju za neki TTP program), u ostalim programima sve radi legalno.
software.663 ljubisha, -> #659, stefan
> Uspeo sam da instaliram NVDI pod MagiCom pa evo malo uporednih testova TOSa Nisam uspeo da instaliram MagiC 4.0 jer neće da radi sa ICD-em. Morao sam da isključim hard i da ga startujem sa diskete da bih uspeo da ga vi- dim. I moram da priznam da izgleda malo bolje. > i MagiCa. Jeste, bili mi dosadno ovih dana ;) Jeste, i meni (po običaju :)). Prvo sam na Mac-u raspakovao Power ve- rziju MagiC-a i sve prebacio na Atari. E sad, Magic.Ram neće da se učita ali zato Ease 4.0 i Magdesk 2.43 (engleski) rade normalno. Čak i Ease ra- di u niskoj rezoluciji. :)
software.664 stefan, -> #663, ljubisha
> Nisam uspeo da instaliram MagiC 4.0 jer neće da radi sa ICD-em. Ma nemoj, a šta je kod mene nego ICD? :)
software.665 ljubisha, -> #664, stefan
> Ma nemoj, a šta je kod mene nego ICD? :) Isto kao i kod Milana ali za razliku od vas ja imam MegaSTE. :< Nemoj makar ti da mi stajeü na muku (ako ovde nema yu alova to je zato üto sam pod Mint-om) jer sam ti lepo rekao da radi ali tek kad iskljuöim hard. U suprotnom, nekako ga podignem ali onda nema desk (ikone na njemu se ne vi- de) ali ostalo radi tj. mogu da pozivam programe iz menija. Mo-da se stvar popravi sa 4.02 verzijom. :) Mint i nije tako loü, samo da vidim kako da ga nateram da proradi sa harda jer ga trenutno di-em sa flopija. Neäe drugaöije a nisam dobio nika- kvu dokumentaciju.
software.666 stefan, -> #665, ljubisha
> Isto kao i kod Milana ali za razliku od vas ja imam MegaSTE. :< Nemoj > makar ti da mi stajeü na muku (ako ovde nema yu alova to je zato üto sam > pod Mint-om) jer sam ti lepo rekao da radi ali tek kad iskljuöim hard. U Izgleda ne hvali za džabe toliko onaj HD Driver? :) A kad već nemaš yu slova ne pokušavaj ni da ih otkucaš ;) > Mint i nije tako loü, samo da vidim kako da ga nateram da proradi sa > harda jer ga trenutno di-em sa flopija. Neäe drugaöije a nisam dobio > nikakvu dokumentaciju. O kojoj se verziji radi?
software.667 ljubisha, -> #666, stefan
> Izgleda ne hvali za džabe toliko onaj HD Driver? :) A kad već nemaš yu > slova ne pokušavaj ni da ih otkucaš ;) Koji HD driver? I kako misliš da kucam bez yu slova? Nisam ti ja od Onih! Kad tolike godine kucaš (jel se računa i pisača mašina? :)) to je grozna navika. > O kojoj se verziji radi? Kad ćeš do mene? Nemoj da moram ponovo da ga instaliram. :(
software.668 stefan, -> #667, ljubisha
> Koji HD driver? I kako misliš da kucam bez yu slova? Nisam ti ja HD-Driver, softver za formatizovanje (i ostala čuda) SCSI, IDE, AHDI hardova, podržava ZIP drajvove itd. > Kad ćeš do mene? Nemoj da moram ponovo da ga instaliram. :( Instalirao si ga, probao, obrisao a nisi pogleda koja je verzija? :)))
software.669 chitan, -> #610, kmilan
/* GEM Bench v4.02 Ż Ofir Gal - 16 Feb 95 /* ============================================ /* STE TOS 2.00 /* AES v3.99 /* GEMDOS v0.25 /* MiNT not present /* Blitter Enabled /* NVDI 3.01 present ^^^^^^^^^^^^^^^^^ E, ovo je problematicno. Sva ubrzanja koja su prisutna podsecaju na ubrzanja koja se dobijaju instaliranjem NVDIa. Potrebno je testirati "cist" MagiC, i uporediti ga sa "cistim" GEMom. Dalje, treba uraditi neki test na GEMDOS nivou i videti da li su poboljsali "bazu". Tek tada mozemo tvrditi da je MagiC brzi. Manda
software.670 ljubisha, -> #669, chitan
>> Dalje, treba uraditi neki test na GEMDOS nivou i videti da li su > poboljsali "bazu". Tek tada mozemo tvrditi da je MagiC brzi. Budi siguran da jeste. Nije zabadava napisan kao novi OS.
software.672 kmilan, -> #665, ljubisha
> Mint i nije tako loü, samo da vidim kako da ga nateram da proradi sa > harda jer ga trenutno di-em sa flopija. Neäe drugaöije a nisam dobio > nikakvu dokumentaciju. E to će te koštati litru 7UP-a :-) Ne sećam se tačno ali u onim inf fajlovima treba ispraviti path-ove. Ako se ne snađeš tačno ću ti napistati šta i kako ali to je onda OMD :-)
software.673 marec,
Ljudi, ja se izvinjavam, ali da li bi neko bio ljubazan da mi kaze gde naci MagiC za PC? Pozdrav, Ranx.
software.674 knenad, -> #673, marec
>Ljudi, ja se izvinjavam, ali da li bi neko bio ljubazan da mi kaze >gde naci MagiC za PC? Ovde u ovoj konferenciji. Okacen je uz neku poruku. Ne znam tacno koju pa probaj na ovaj nacin da pretrazis poruke: co jo atari co li 010496- /f Izlistace se sve poruke od aprila do danas uz koje je vezan neki fajl. Pogledaj uz koju poruku je vezana datoteka pod imenom mgpcdemo.exe. Naravno kao sto iz naziva vidis radi se o demo verziji (meni je vec prestala da radi :-(...).
software.675 stefan, -> #673, marec
> Ljudi, ja se izvinjavam, ali da li bi neko bio ljubazan da mi kaze gde > naci MagiC za PC? Pozdrav, Ranx. Demo ove u konferenciji, tema emulatori pa pogledaj poruke u poslednjih mesec-dva dana. Takođe, pogledaj na www.toad.net - oni prodaju program u Americi, a odatle imaš i link (potraži ga malo :) do ASH-a (Aplications System Heilderberg) koji su i autori programa (ne znam da ti dam direktnu adresu njihova web strane koja je koliko mi se čini negde na AOL-u). A ako pitaš da li se regularna verzija pojavila u YU odgovor je ne, bar koliko je meni poznato.
software.676 vdjole, -> #673, marec
>MagiC za PC? Ljudi su ti već kazali gde je datoteka. Koliko sam mogao da shvatim nemački tekst u arhivi, radi se o demo verziji koja funkcioniše samo u okviru virtualnog diska od nekoliko megabajta i radi do, čini mi se 31.7.1996. Da bi se aktivirala potreban je Windows 95 ili NT.
software.677 ljubisha,
Program Name : Antidote v3.7 Program Type : Virus Killer Platform : Atari TOS machines Language : English Manual : Yes (English) Status : Freeware (Postcardware ;-) Author : Kai Holst - kh@www.hials.no antidote.lzh
software.678 kmilan,
Stavio sam HD na ST sa TOS-om 1.4 i prvi dan je sve radilo ok, ali danas kad sam ga uključio nema nigde ikona flopija i HD-a (A,B,C,D,E,F).
software.679 kmilan,
Zaboravio sam da napomenem da sve radi ok pod magicom ali pošto sad imam 1MB :-(...
software.680 chitan,
I ja sam pokusao da instaliram MagiC 4.01, ali mi stalno javlja da ne moze da nadje OSDove, a lepo se nalaze u GEMSYS folderu. U MAG!X.INFu stoji _DEV 4 0. Zna li neko o cemu se radi? A kako to izgleda na mom disku videti u fajlu. disk.sdr
software.681 madamov, -> #678, kmilan
> nema nigde ikona flopija i HD-a (A,B,C,D,E,F) Problem sa DESKTOP.INF fajlom, rekao bih.
software.682 kmilan, -> #681, madamov
>> nema nigde ikona flopija i HD-a (A,B,C,D,E,F) >Problem sa DESKTOP.INF fajlom, rekao bih. Jeste u tome je bio problem?
software.683 stefan, -> #680, chitan
> I ja sam pokusao da instaliram MagiC 4.01, ali mi stalno javlja da ne > moze da nadje OSDove, a lepo se nalaze u GEMSYS folderu. U MAG!X.INFu > stoji _DEV 4 0. > Zna li neko o cemu se radi? Instalacija je na hard disku? Koji softver za hard koristiš?
software.684 kmilan, -> #683, stefan
>> I ja sam pokusao da instaliram MagiC 4.01, ali mi stalno javlja da ne >> moze da nadje OSDove, a lepo se nalaze u GEMSYS folderu. U MAG!X.INFu >> stoji _DEV 4 0. >> Zna li neko o cemu se radi? ??? izgleda da samo meni (i stefanu, skoro) radi OK. Možda zato što kad sam dobio HD, prvo sam ga formatizovao i odmah stavio MagiC. Ima doc file, ali na nemačkom :-(
software.685 kmilan,
#_DEV 4 0 ; VDI- Treiber, 4 = hohe Auflösung ; Font und Texthöhe der AES- Zeichensätze sind in MagiC variabel, so ; kann man etwa auch in Monochrom den 8x8- Zeichensatz benutzen. ; Die Syntax lautet: ; #_TXT <Höhe des gr. Fonts> <Höhe des kl. Fonts> <font-ID> ; Die Zeichenhöhe wird vom AES per vst_height gesetzt und ist z.B.: ; 4=6x6-Font,6=8x8-Font,13=8x16-Font,26=16x32-Font. ; Höhen von 0 bedeuten Standardeinstellungen, Font-ID 1 ist Systemfont. VDI upravljač (driver)
software.686 kmilan,
Da li mogu nekako podesiti da prilikom kopiranja, ako držim npr. left shift, da se aktivira lzh.ttp koji će spakovati kopirani file i snimiti ga na mesto na koje je kopiran?
software.687 kmilan,
GEM Bench v4.02 Ż Ofir Gal - 16 Feb 95 ============================================ ST TOS 2.00 AES v3.99 GEMDOS v0.25 MiNT not present Blitter not present NVDI not present Video Mode: 640*400*2 FPU not present Run and Malloc from STRAM Ref: User Set - MagiC 4.01 100% je brzina MagiC-a + NVDI 3.01 ============================================ GEM Dialog Box: 1.665 82% VDI Text: 4.755 19% VDI Text Effects: 6.195 43% VDI Small Text: 2.805 62% VDI Graphics: 7.170 94% GEM Window: 1.560 84% Integer Division: 5.550 79% VDI Enquire: 1.550 92% New Dialogs: 4.470 93% ============================================ Graphics: 64% CPU: 100% Average: 74%
software.688 kmilan,
Zašta služi opcija TOS compatibility u NVDI-a 3.01?
software.689 ljubisha, -> #686, kmilan
> Da li mogu nekako podesiti da prilikom kopiranja, ako držim npr. left >shift, da se aktivira lzh.ttp koji će spakovati kopirani file i snimiti >ga na mesto na koje je kopiran? A? Može ako napišeš batch ali opet jako teško. Inače, TwoInOne ima opciju da ti kompresuje ceo folder (čak i disk) na mesto koje su unapred rekao ako držiš Shift i baciš fajl (folder, disk) na njega.
software.690 ljubisha, -> #687, kmilan
>Graphics: 64% >CPU: 100% >Average: 74% Koliko se ja razumem u ovo, ispada da je MagiC sporiji od TOS-a.
software.691 kmilan, -> #690, ljubisha
>>Graphics: 64% >>CPU: 100% >>Average: 74% > Koliko se ja razumem u ovo, ispada da je MagiC sporiji od TOS-a. Slabo se razumeš :-) što je manji procent od 100% to je bolje; ovo će te koštotati još 1 litru 7UP-a.
software.692 chitan, -> #685, kmilan
>Instalacija je na hard disku? Koji softver za hard koristis? Ne. Pokusao sam da ga instaliram na flopi. Cela struktura je (delimicno) identicna, osmi sto u svim .inf i ostalim fajlovima umesto C:\ stoji A:\. Jednostavno sve sam instalirao na ram disk C: i posle prekopirao sve ono sto sam mislio da je bitno za funkcionisanje MagiCa. Medjutim ni da makne od onog "Ne mogu da nadjem ofskrin drajvere, ucitavam MCMD i sistem halted". MagiC sam dobio kao instalacionu verziju na dve diskete. >#_DEV 4 0 Probao sam i sa i bez toga i u oba slucaja radi isto tj. ne radi.
software.693 kmilan, -> #692, chitan
>>Instalacija je na hard disku? Koji softver za hard koristis? >Ne. Pokusao sam da ga instaliram na flopi. Cela struktura je >(delimicno) identicna, osmi sto u svim .inf i ostalim fajlovima >umesto C:\ stoji A:\. >Jednostavno sve sam instalirao na ram disk C: i posle prekopirao sve >ono sto sam mislio da je bitno za funkcionisanje MagiCa. Medjutim ni >da makne od onog "Ne mogu da nadjem ofskrin drajvere, ucitavam MCMD i >sistem halted". >MagiC sam dobio kao instalacionu verziju na dve diskete. :-) pa što odma ne reče šta si uradio. To sam i ja radio dok nisam imao HD. Moraš instalirati MagiC na A: inače neće raditi kad ga sa C: ram diska prebaciš na A:. Raspakuj MagiC instalaciju na RAM disk i odatle ga instaliraj na A: i sve bi trebalo da radi ok.
software.695 kmilan,
Probao sam Calamus 95 na 5x86 133MHz 16MB S3trio64... i čini mi se da je ono sporo; u stvari u hi coloru je iste brzine kao 8MHz STe. BTW ima li neko filtera za Calamus?
software.696 stefan,
Neko ovde beše pitao za program pod imenom SARA koji bi navodno trebao da čita razne multimedijalne CDove sa PCa? E pa takav program zaista postoji :) To su u stvari 3-4 programa koji uspevaju da čitaju samo neke takve CDove - tj. one za koje je autor provalio format fajlova. Video sa i spisak tih CDova ali ga nism sačuvao O:) Uglavnom, ništa od recimo Microsoft Encarte, doduše može neka druga enciklopedija zaboravih kako se zove. Program je na žalost komercijalan.
software.697 kmilan,
Možda sam ovo već pitao ali... Da li mogu da koristim Adobe type 1 fontove sa NVDI 3 ili 4? Kakvi su to Speedo GDOS fontovi (oni koji se dobijaju sa NVDI) i da li se još negde koriste osim na Atariju?
software.698 stefan, -> #697, kmilan
> Da li mogu da koristim Adobe type 1 fontove sa NVDI 3 ili 4? Kakvi su to > Speedo GDOS fontovi (oni koji se dobijaju sa NVDI) i da li se još negde > koriste osim na Atariju? Pa pogledaj šta ti ispisuje NVDI na ekran prilikom podizanja sistema :) Ispiše ako se ja ne varam koliko i koje je fontove digao pa pogledaj spominju li se PS fontovi :) Što se tiče Speedo fontova to su u stvari BitStream (tako se valjda piše?) fontovi - to je jedna od poznatijih firmi za izradu fontova a ovo je neki njihov format. Zašto se Atari odlučio za taj format a ne za TTF ili PS fontove? Pa jednostavno, ovo je bila jeftinija varijanta. Ne znam da li ih još neko koristi (čini mi se da ih je Borland koristio u nekim svojim paketima ali nisam siguran) a napolju se mogu naći fontovi u tom formatu, kako komercijalni tako i oni PD na nekim internet site-ovima (imao sam negde čak i njihove adrese čini mi se...). ps. mislim da Miki zna nešto više o ovome pa ako sam negde pogrešio ispraviće me - čini mi se da je jednom davno to već uradio po ovom pitanju :)
software.699 madamov, -> #698, stefan
> ps. mislim da Miki zna nešto više o ovome pa ako sam negde pogrešio > ispraviće me - čini mi se da je jednom davno to već uradio po ovom pitanju Ako i jesam, a jesam pisao nešto po ovom pitanju u nekoj ATARI konferenciji, zaboravio sam. B) Suština je, ipak, da je ovo bila jeftinija varijanta i od TTF i PFB, ali je na kraju uvek skuplje kod nekih stvari, a fontovi su jedna od njih, biti izvan standarda.
software.700 vdjole, -> #698, stefan
>> Da li mogu da koristim Adobe type 1 fontove sa NVDI 3 ili 4? Kakvi su to >> Speedo GDOS fontovi (oni koji se dobijaju sa NVDI) i da li se još negde >> koriste osim na Atariju? > Da li bi neko koga ne mrzi mogao da napravi jedan lep pregled koji se sve tipovi fontova mogu koristiti na Atari mašinama ( Signum, Calamus, GDOS, Speedo-Bitstream/GDOS, Truetype (?), Adobe/Postscript varijante, Metafont, Agfa-Compugraphics, itd.itd. ) u kom softveru i na koji način, za šta i u šta sve postoje programi za konverziju (koji?). Mislim da je od značaja za prenosivost dokumenata između različitih računara.
software.701 ljubisha,
Niste zaslužili al evo vam: Gem-FontView v.1.09 gfntview.lzh
software.702 ranx, -> #676, vdjole
>> MagiC za PC? > Ljudi su ti već kazali gde je datoteka. Koliko sam mogao da shvatim nemački Sorry, ali nisam video... BTW, sad sam RANX.
software.703 knenad, -> #702, ranx
PC Magic vise ne radi. Ne znam moze li se naterati ga da radi, uz pomoc nekih trikova, ali jednostavnim pomeranjem datuma unazad za koji mesec, ne pali.
software.704 ljubisha, -> #703, knenad
> PC Magic vise ne radi. Ne znam moze li se naterati ga da radi, uz > pomoc nekih trikova, ali jednostavnim pomeranjem datuma unazad za > koji mesec, ne pali. Hm, a da li si probao da ga ponovo instaliraš (tj. ubiješ postojeću verziju na hardu pa ponovo)? Ustvari, ko zna šta to čudo radi i gde snima svoje podatke? :(
software.705 kmilan, -> #703, knenad
>PC Magic vise ne radi. Ne znam moze li se naterati ga da radi, uz >pomoc nekih trikova, ali jednostavnim pomeranjem datuma unazad za >koji mesec, ne pali. Skini ga ponovo pa pomeri datum pa ga tek onda startuj. Možda proradi?!?
software.706 kmilan,
Da li neko ima DCS SQUISH 1.4??? HITNO!!!
software.707 kmilan,
Pogodite šta ja imam... MagiC 5.02! A kako mi se zovu folderi... "Ja imam šarene oči"! Dugaa imenaaaa fileovaaa!!! Instalira se vrlo jednostavno, kad god oćeš startuješ vfatconf i kažeš gde oćeš duga imena i OK i sve je OK. Jedino što su duga imena urađena u VFAT-u (WIN95). BTW ljubisha MagiC 5.02 je upgrade 4.00
software.708 stefan, -> #706, kmilan
> Da li neko ima DCS SQUISH 1.4??? > HITNO!!! Jes' da sam privremeno uklonio sam DC softver iz dira ali sam sad proverio kod mene i DC Squish se nije izgleda ni nalazio u diru. Na žalost ja ga nemam.
software.709 stefan, -> #707, kmilan
> Pogodite šta ja imam... MagiC 5.02! A kako mi se zovu folderi... "Ja imam > šarene oči"! Dugaa imenaaaa fileovaaa!!! Instalira se vrlo jednostavno, > kad god oćeš startuješ vfatconf i kažeš gde oćeš duga imena i OK i sve je > OK. Jedino što su duga imena urađena u VFAT-u (WIN95). > BTW ljubisha MagiC 5.02 je upgrade 4.00 I šta još ima novo? Koliko je dugačak i sve o tome :)
software.710 ljubisha, -> #706, kmilan
> Da li neko ima DCS SQUISH 1.4??? > HITNO!!! Ima Pavle i jedino ga on koristi. Program je krajnje nesavršen a tre- nutno jedan od najboljih shellova je PACSHELL. Radiš kao na desk-u. :)
software.712 ljubisha, -> #707, kmilan
> BTW ljubisha MagiC 5.02 je upgrade 4.00 Što uopšte ne govori da sad neće da radi. Upgrade se izvodi na arhivi a ne na programu u memoriji.
software.713 kermit, -> #707, kmilan
jel može DC Squish II? dc
software.714 kermit, -> #707, kmilan
arhiva je zip
software.715 kmilan, -> #709, stefan
MagiCROM je duži nekih desetak kb od ver. 4.0. Nisam mnogo isprobavao jer imam 1MB i nemam bliter. Ako hoćete poslaću HYP (nemečki).
software.716 kmilan, -> #710, ljubisha
>> Da li neko ima DCS SQUISH 1.4??? >> HITNO!!! > Ima Pavle i jedino ga on koristi. Program je krajnje nesavršen a tre- > nutno jedan od najboljih shellova je PACSHELL. Radiš kao na desk-u. :) Hvala, treba mi za raspakovanje LDW power calaka.
software.717 kmilan, -> #712, ljubisha
>> BTW ljubisha MagiC 5.02 je upgrade 4.00 > Što uopšte ne govori da sad neće da radi. Upgrade se izvodi na arhivi > a ne na programu u memoriji. :-? kako sam se samo toga setio :-)
software.718 kmilan, -> #713, kermit
Hvala za DC squish II. BTW da ti nisam dužan litru ... cole, fante, PIVA?
software.720 ljubisha, -> #716, kmilan
> Hvala, treba mi za raspakovanje LDW power calaka. Jel bi mogao da me prosvetliš šta to on radi sa LDWom?
software.721 stefan, -> #712, ljubisha
> Što uopšte ne govori da sad neće da radi. Upgrade se izvodi na > arhivi a ne na programu u memoriji. Šta bre? :) Kakav crni upgrade na arhivi? :)
software.722 ljubisha, -> #721, stefan
> Šta bre? :) Kakav crni upgrade na arhivi? :) Cepidlako! :) Dobro, tačnije na nekim fajlovima (prg, rsc, dat...). Zadovoljan?
software.723 kermit, -> #718, kmilan
nista od toga, moze litar viskija i to CHIVAS-a :))
software.724 kmilan, -> #720, ljubisha
>> Hvala, treba mi za raspakovanje LDW power calaka. > Jel bi mogao da me prosvetliš šta to on radi sa LDWom? Morao bi da ga pitam, ali u svakom slušaju neke proračune. Što?
software.725 kmilan, -> #721, stefan
>> Što uopšte ne govori da sad neće da radi. Upgrade se izvodi na >> arhivi a ne na programu u memoriji. > Šta bre? :) Kakav crni upgrade na arhivi? :) Raspakuješ novi MagiC5.0 startuješ instal, upišeš podatke, i klikneš na instal i on preko postojeće verzije MagiC (u mom slučaju 4.0x) instalira nove fileove iz MagiC 5.0. U docu piše da je MagiC 5 upgrade verzije 4. A ljubisha je valda mislio da instalira 4.0 pa onda 5.0 i onda da se nada da će to da funkcioniše.
software.726 kmilan, -> #719, kmilan
> 4.719 ATARI.3:software * Poništio Sysadm > kmilan, 16.09.96. 23:41, 191 chr > Odgovor na 4.715, kmilan, 16.09.96. 23:18 >--------------------------------------------------------- Ne mogu da se setim šta sam zabrljao Stefane. Ostavi mi mail.
software.727 kmilan, -> #723, kermit
> nista od toga, moze litar viskija i to CHIVAS-a :)) Nemože to tako :-) ! Kermite ti si već porodičan čovek, za tebe je pivo u najboljem slučaju, dok npr. ljubisha može i CHIVAS...
software.728 knenad, -> #704, ljubisha
> Hm, a da li si probao da ga ponovo instaliras (tj. ubijes postojecu > verziju na hardu pa ponovo)? Ustvari, ko zna sta to cudo radi i gde snima > svoje podatke? :( Probao sam, i opet nije radilo sto me je zaista zacudilo, jer sam pre toga sat pomerio za 3 meseca unapred.
software.729 ljubisha, -> #724, kmilan
> Morao bi da ga pitam, ali u svakom slušaju neke proračune. Što? E, ajde ti pitaj, nemoj da se izlećeš. Skviš radi kompresiju i kakve on veze ima sa LDW-om? Ako čak i treba da se raspakuje to je u stanju da uradi bilo koji Depacker (Mega, Giga, NDP...).
software.730 kermit, -> #727, kmilan
Sto pivo, pa i ovako mi raste stomek - bolje viski :))
software.731 kmilan, -> #729, ljubisha
> E, ajde ti pitaj, nemoj da se izlećeš. Skviš radi kompresiju i kakve > on veze ima sa LDW-om? Ako čak i treba da se raspakuje to je u stanju da > uradi bilo koji Depacker (Mega, Giga, NDP...). A to... Pošto imam 1MB a LDW je zapokovan sa squishom prilikom startovanja LDW on se mora prvo raspakovati u memoriji tako da...
software.732 kmilan, -> #730, kermit
> Sto pivo, pa i ovako mi raste stomek - bolje viski :)) Zar već :-) BTW :-) da li bi mogao da razvučem onu skeniranu fotografiju na A4 stranu ali da kvalitet ne bude shit?
software.733 ljubisha, -> #731, kmilan
> A to... Pošto imam 1MB a LDW je zapokovan sa squishom >prilikom startovanja LDW on se mora prvo raspakovati u memoriji tako da... A to... :)) Jel samo program ili i njegovi fajlovi?
software.734 kmilan, -> #733, ljubisha
>> A to... Pošto imam 1MB a LDW je zapokovan sa squishom >>prilikom startovanja LDW on se mora prvo raspakovati u memoriji tako da... > A to... :)) Jel samo program ili i njegovi fajlovi? Samo PRG. Raspakovao sam ga bez problema.
software.735 ljubisha,
MyDial v.1.03 mdial103.lzh
software.736 knenad,
atari\comm\*.* ------------------ ww131.zip 1k ű WWW 1.31, Paket programa za pristup Internetu !!!!! :))) Dobar paket..".
software.737 stefan, -> #736, knenad
> ww131.zip 1k ű WWW 1.31, Paket programa za pristup Internetu > !!!!! > > :))) Dobar paket..". Šta fali TCP, finger, telnet, browser...sve u 1Kb ;) Šalu na stranu, videću sa mikisom da ipak stavi onu dužu ;) verziju u dir :)
software.738 knenad,
Evo nekih vjuera... dmjgi3.lzh
software.739 knenad,
Sledeci ecology.zip
software.740 knenad,
Sad neki bgif.arc bgif.arc