software.741knenad,
giffer.arc
giffer.arcsoftware.742knenad,
gifshw2.arc
gifshw2.arcsoftware.743knenad,
gifspc.arc
gifspc.arcsoftware.744knenad,
mgif37b.arc
mgif37b.arcsoftware.745knenad,
spcshow.lzh
spcshow.lzhsoftware.746knenad,
viewgf12.lzh
viewgf12.lzhsoftware.747knenad,
Evo ljudi to bi bilo to. Izvinite sto nisam obezbedio opis svake
datoteke, ali zaista nisam imao vremena cak ni da ih pregledam.
Mislim da je onaj fajl ecology neka mini-igrica, a da se medju ovim
fajlovima krije i specifikacija gif formata.
Cao!
software.750kmilan,
Zašta služi opcija Mac fonts u NVDI 4.11?
software.751kmilan,
MagiC ne radi sa ICD-om na Falconu (desi se ono što se desi i kod ljubishe)
(čak ni verzija 5.02).
software.753stefan,
-> #751, kmilan> MagiC ne radi sa ICD-om na Falconu (desi se ono što se desi i kod
> ljubishe) (čak ni verzija 5.02).
Problem je očigledno do ICD drivera. Moguće da postoji neka novija
verzija od ove koju mi koristimo i koja nema tih problema. Ja mogu samo da
kažem da autori Magica preporučuju onaj HD Driver za upotrebu sa njihovim
programom između ostalog i zato što omogućuje "DMA multitasking". Na
žalost program nije PD ali videću da eventualno skinem neku demo verziju.
software.754ljubisha,
-> #751, kmilan> MagiC ne radi sa ICD-om na Falconu (desi se ono što se desi i kod ljubishe)
> (čak ni verzija 5.02).
Što to nisi rekao pre neki dan. :> Ubi se danas kod Guerina da ga
podignem sa harda al jok. Jeste da smo uspeli da posle dignemo i ICD
(nemam pojma kako :)) i radili sa hardom ali to naravno nije to. I to
sam probao oba Boot programa. Onaj 32Boot radi sa virtuelnom memorijim
i guši do bola ali se makar nešto desi. Onaj obični Boot neće ni da čuje
pa čak neće ni da resetuje mašinu. Glupav program ili možda i nije ali
ko će da pita autora da li će da sve radi ako kupim original? :(
software.755kmilan,
-> #753, stefan> Problem je očigledno do ICD drivera. Moguće da postoji neka novija
> verzija od ove koju mi koristimo i koja nema tih problema. Ja mogu samo da
> kažem da autori Magica preporučuju onaj HD Driver za upotrebu sa njihovim
> programom između ostalog i zato što omogućuje "DMA multitasking". Na
> žalost program nije PD ali videću da eventualno skinem neku demo verziju.
Imam verziju 6.00 HDRIVE-a (jun, 1996). Ima opciju za background DMA, MagiC
DMA... Ali, kad hoću da snimim neki file na HD hard počne lepo da ga snima
ali se obično zaglavi, jednostavno stane, ako se ne zaglavi u toku pisanja
onda se obavezno zaglavi na samom kraju. Ovo se dešava samo sa većim
fileovima i to pod TOS ili MagiCom... svuda.
software.756kmilan,
-> #755, kmilan> Imam verziju 6.00 HDRIVE-a (jun, 1996). Ima opciju za background DMA, MagiC
>DMA... Ali, kad hoću da snimim neki file na HD hard počne lepo da ga snima
>ali se obično zaglavi, jednostavno stane, ako se ne zaglavi u toku pisanja
>onda se obavezno zaglavi na samom kraju. Ovo se dešava samo sa većim
>fileovima i to pod TOS ili MagiCom... svuda.
Našao sam šta mu je... Zeza svuda kad je uključen BlowUP u true coloru.
software.757ranx,
-> #674, knenad> co jo atari
> co li 010496- /f
Hvala, našao sam ga uz poruku 12.167.
software.758stefan,
-> #756, kmilan> Našao sam šta mu je... Zeza svuda kad je uključen BlowUP u true coloru.
Pa dobro, šta bi? Jesi ga probao sa MagiCom a bez BlowUp-a?
software.759kmilan,
-> #758, stefan>> Našao sam šta mu je... Zeza svuda kad je uključen BlowUP u true coloru.
> Pa dobro, šta bi? Jesi ga probao sa MagiCom a bez BlowUp-a?
SHIT, sad sam siguran da moj F030 neće da snima na HD dok je u true coloru.
software.760kmilan,
Evo mojih fontova:
C:\FONTS\BT223004.SPD
C:\FONTS\BT223005.SPD
C:\FONTS\BT223006.SPD
C:\FONTS\BT223007.SPD
C:\FONTS\BX000003.SPD
C:\FONTS\BX000004.SPD
C:\FONTS\BX000005.SPD
C:\FONTS\BX000006.SPD
C:\FONTS\BX000011.SPD
C:\FONTS\BX000012.SPD
C:\FONTS\BX000013.SPD
C:\FONTS\BX000014.SPD
C:\FONTS\BX000083.SPD
C:\FONTS\BX000362.SPD
C:\FONTS\BX000596.SPD
C:\FONTS\BX000630.SPD
C:\FONTS\BX000648.SPD
C:\FONTS\BX000649.SPD
C:\FONTS\BX000709.SPD
C:\FONTS\BX000710.SPD
C:\FONTS\BX000756.SPD
C:\FONTS\BX000955.SPD
C:\FONTS\BX019831.SPD
C:\FONTS\BX143219.SPD
+ Life i Gothic
Zašta služe oni TDF fileovi?
software.761ljubisha,
-> #760, kmilan> Evo mojih fontova:
Prvo, ovo je bilo u grupi a drugo... od koga si ih dobio? :)
software.762kmilan,
-> #761, ljubisha>> Evo mojih fontova:
> Prvo, ovo je bilo u grupi a drugo... od koga si ih dobio? :)
Našao sam ih na disku.
software.763kmilan,
Kako da u papyrusu namestim tabulator za samo jedan rad u pasusu?
software.764ljubisha,
-> #763, kmilan> Kako da u papyrusu namestim tabulator za samo jedan rad u pasusu?
^^^
A?
software.765kmilan,
-> #764, ljubisha Kako da u papyrusu namestim tabulator za samo jedan red u pasusu?
al si nepismen ... :-)
software.766ljubisha,
-> #765, kmilan> Kako da u papyrusu namestim tabulator za samo jedan red u pasusu?
Isto kao i za blok. :> Kako bre Kako? Ako nisi definisao blok onda
ti taj TAB važi samo za red u kome ti se nalazi kursor.
> al si nepismen ... :-)
Izvini, nisam znao da se u tvom selu To tako kaže. :)
software.767kmilan,
-> #766, ljubisha>> Kako da u papyrusu namestim tabulator za samo jedan red u pasusu?
> Isto kao i za blok. :> Kako bre Kako? Ako nisi definisao blok onda
> ti taj TAB važi samo za red u kome ti se nalazi kursor.
Ako stavim neki tabulator onda se on odnosi na ceo pasus a ne na red u kome
se nalazi kursor.
.
>> al si nepismen ... :-)
Ovo ću preskočiti :-) ...
software.768ljubisha,
E, nemam pojma šta ovo radi i nisam smeo da ga probam. :)
linkfile.lzhsoftware.769ljubisha,
This program is designed to remedy a problem with four of TOS' functions.
The shell functions (shel_envrn(), shel_find(), shel_read(), and shel_writ())
were designed to perform useful functions, but unfortunately they only work
as one would assume when the shell that runs a program is the built-in GEM
desktop. Too many programmers have relied on these functions and suddenly
there is a good number of programs that only work correctly from the built-in
desktop.
shel_fix.lzhsoftware.770ljubisha,
-> #768, ljubisha> Postoji li drajver za HP 5L, odnosno može li, bez problema, pomenuti štampač
> da radi na ST Megi?
Da i ne samo na njemu nego na bilo kojoj Atari mašini. E sad, jedino
da kažeš šta ti tačno treba. Drajver može da se digne preko NVDI-a ili di-
rektno iz nekog programa (text, grafika...).
software.771ljubisha,
Elem, zadnja :) verzija 7UP-a... Grozno! Program je bagovan i nema
par opcija koje inače, kao, mogu da se zadaju (npr. toolbar). TAB neće da
radi ako nije upaljena opcija za njegovo Prikazivanje, zabrljavi ekran kad
se iz padajućeg menija izabere štampač, često invertuje ekran, problemi
čak i kod formatiranja teksta, samo 511 znakova po redu... Uh. :(
Kao noviteti tu su Sort i Format teksta (Full justifu je po meni nesre-
tno prevedeno kao Block) i to za divno čudo radi.
E sad, nisam baš čitao HYP i može da se desi da program ipak treba da
se registruje (nema Duleta :( ) pa ako neko zna nemački :) mogao bi da se
malko pozabavi dotičnim problemom i obaversti nas.
P.S. Stefane, ne, nije kriva engleska verzija, isto je i sa originalom i
to na čistoj mašini... Dosta si mi napadao FormDoIt. :>
software.772msp.,
Ne snalazim se najbolje na Sezamu pa ovako pi{em poruku za Ljubishu (ne bih da
i ja kukam za Uputstvom ali je o~igledno da mi je neophodno. Uostalom obe}ano
je svakome ko se pretplati na ne znam koji period a ja sam platio za godinu i
po!) Elem, {tampa~ (izvinjavam se zbog na{ih slova, trebalo je da resetujem
ma{inu) HP 5L bih kupio za printanje tekstova. Ali jedan poznanik mi je rekao
da ne veruje da je HP 5L upotrebljiv na STu, zato sam pitao da li postoji
drajver za ST.
software.773ljubisha,
-> #772, msp.> da ne veruje da je HP 5L upotrebljiv na STu, zato sam pitao da li postoji
> drajver za ST.
Čak i da nema baš za 5L možeš da koristiš neki od postojećih drajvera
za LaserJet a i kod nas je obično tako. Ima dosta programa koji u opcijama
imaju samo LaserJet ili DeskJet pa ti je na volju.
software.774kmilan,
Hoću da štampam file kao sliku preko GDOS-a i u control panelu
u NVDI printer CPX stavim kao driver IMG.SYS i podesim ostalo kako
hoću ali kad kliknem na Save i ponovo otvorim taj CPX umesto
IMG.SYS stoji PINPRN.SYS! U čemu je fazon?!? Fale mi driveri za
HP4 štampač u NVDI. Kad startujem makeprn lepo mi prijavi i HP4
i HP3... ali tih drivera nema u printer CPX modulu?!?
software.775kmilan,
Da li su HP5L i HP5P 100% kompatibilni, ili da li driveri od HP5P mogu da se
koriste i za HP5L.
Da li word ima podršku za GDOS?
software.776gkod,
-> #774, kmilan Mali procitaj navodilo za uporabu(uputstvo).Uspst da li si instalirao
driver.
GKOD
software.777kmilan,
-> #776, gkod> Mali procitaj navodilo za uporabu(uputstvo).Uspst da li si instalirao
>driver.
Nemam navodilo za upotrebu. Sad sam primetio da imam pinprn.sys i
pageprn.sys ali u control panelu na mogu da odaberem pageprn. Kako da
instaliram i pageprn.sys? Zašto img.sys ne radi?
software.778kmilan,
-> #777, kmilan> Nemam navodilo za upotrebu. Sad sam primetio da imam pinprn.sys i
>pageprn.sys ali u control panelu na mogu da odaberem pageprn. Kako da
>instaliram i pageprn.sys? Zašto img.sys ne radi?
OK sad sam instalirao pageprn.sys ali img.sys i dalje ne radi.
BTW u control panelu nemam podešavanje za meta.sys.
software.779kmilan,
Da li mogu da koristim digitalni fotoaparat Kodak DC-(20/40/50) sa
Falconom?
software.780gkod,
-> #779, kmilan Mozes, ima opis softvera u jednom od zadnjih brojeva ST Magazina.
software.781kmilan,
Postoji li za Atari neka alatka za razvijenje html stranica?
Šta su to KRZ fileovi i zašta služe?
Šta je to "project" u QED-u?
software.782kmilan,
Ima li neko igru Amber Star, doc, kjnigu, mapu, rečnik, tablu,
karte...?
BTW sve gore nabrojano se dobija uz original ali možda neko to
ima i na disketi.
software.783vdjole,
-> #781, kmilan> Šta su to KRZ fileovi
Pa dobro, valjda to piše u dokumentaciji uz editor. Ako nemaš uz QED,
probaj neku arhivu sa EVEREST-om koji je vrlo sličan. Uz njega ide
vrlo lep manual. Ili pogledaj sadržaj nekog KRZ fajla pa će ti se samo
razjasniti. KRZ fajl sadrži definicije "skraćenica" (Abkurzung) kojima
se kucanjem <ESC> + <skracenica> u tekst ubacuje definisani duži tekst
i još se uz to pozicionira kursor na željeno mesto u tom tekstu.
Zgodno je pri pisanju programa i sl. gde se često ponavljaju iste reči.
Ukratko, "ako ništa drugo ne pomaže, treba pročitati uputstvo".
software.784kmilan,
-> #783, vdjole>> Šta su to KRZ fileovi
>Pa dobro, valjda to piše u dokumentaciji uz editor. Ako nemaš uz QED,
>probaj neku arhivu sa EVEREST-om koji je vrlo sličan. Uz njega ide
>vrlo lep manual. Ili pogledaj sadržaj nekog KRZ fajla pa će ti se samo
Moj everest nema doc a QED je on gremany.
hvala
software.785vdjole,
-> #783, vdjole> <ESC> + <skraćenica>
Sorry, lapsus, nije tako nego <skraćenica> + <ESC> :)
software.786kmilan,
Z A V R Š I O S A M A M B E R S T A R ! ! ! :-)
software.787ljubisha,
Jel koristi neko Rufus???
software.788vdjole,
-> #787, ljubisha>Rufus
Ja probah par puta (mislim V1.4?) i prilično mi je lepo izgledalo,
dvoumio sam se između njega i STARCALLa. Ipak sam odustao od Rufusa
jer, ili ja nisam nešto znao da podesim, ili ima neku falinku, tek
nije mi se svidelo kako pri kucanju ostaju na ekranu neke crtice,
naročito pri prelasku u novi red- ne sećam se sad tačno kako je bilo.
software.789ljubisha,
-> #788, vdjole> Ja probah par puta (mislim V1.4?) i prilično mi je lepo izgledalo,
> dvoumio sam se između njega i STARCALLa. Ipak sam odustao od Rufusa
A meni neće da bira pa šta god mu uradio. :(( Hoće ručno iz terminal
prozora ali iz DIALa ni da čuje.
Nego, pitao sam zato što on ima lepu opciju da može da šalje više fa-
jlova al zato nema načina da mu se u string poturi $ kao u ostalim progra-
mima već UL mora ručno da se startuje. :((
Imam verziju 1.42 i dosta solidno radi (jeste, morao sam da ga prevo-
dim sa nemačkog :) ali sam odustao od njega prevashodno što je ne upotre-
bljiv kao ACC. Nema meni već moraš da pamtiš tonu komandi a kako sam 'uga-
zio' u 30tu to mi sve teže pada. :)
P.S. Ako neko negde naleti na opis nekog komunikacionog programa koji radi
i kao ACCor neka me viče monumentalno. Dajem pare i za original samo ako
radi kako treba. Šteta za STalker i njegovo glupavo mapiranje tastature
jer se gubi ANSI. :(
software.790ljubisha,
Doneo mi Stefan microTalk QWK reader i šteta je što neće da radi sa
SezamNET-om. Milsim, hoće, ali neće sam da napravi index fajlove već to
morate sami da uradite (za sad je jedini način u KIVI-u). Ceo je dugačak
87Kb i ima sopstveni editor i veoma je jednostavan za upotrebu. Najbolje
je što prepoznaje originalan broj poruke (za sad to radi jedino Mountain).
E sad, ako bi vdjole bio ljubazan da malko pregleda sajtove da li negde
ima još nešto novo (ili staro ali novija verzija) i da prestanemo da se
patimo sa ovime. :)
software.791stefan,
-> #790, ljubisha> E sad, ako bi vdjole bio ljubazan da malko pregleda sajtove da li
> negde ima još nešto novo (ili staro ali novija verzija) i da prestanemo da
> se patimo sa ovime. :)
Mogao si i mene da pitaš - nema ;)
software.792ljubisha,
-> #791, stefan> Mogao si i mene da pitaš - nema ;)
Jesi li ti pogledao malo bolje spisak sa Trash-a? Čega tamo sve nema!
:)
software.793kmilan,
Evo malog speed test memory programa.
Ako hoćete probajte ga kod sebe pa javite rezultate.
Rezultati Falcona sa 14MB ST RAM-a
(MB/s)
16MHz + Cache + 16MHz - Cache -
L1 L2 Main L1 L2 Main
read 14.9 6.0 6.0 3.5 3.6 3.6
write 6.7 6.7 6.6 3.0 3.2 3.2
16MHz + Cache - 16MHz - Cache +
L1 L2 Main L1 L2 Main
read 7.1 7.5 7.4 7.8 3.0 2.9
write 6.2 6.6 6.6 3.3 3.2 3.2
BTW ako ovo čita neki Amigista mogao bi da javi kako stvari stoje na
Amigi.
software.794kmilan,
Nabavio sam Genevu 5 (Nov '97)
lepa je ali je MagiC ipak bolji :-)
Ono što je zanimljivo je da može da prvi makro pomoću svega i
svačega, između ostalog i miša... onda ima opcije za tajmere za
dodatno precizno editovanje makro... sve u svemu jako lepo.
software.795kmilan,
Nabavio sam i MagiC 5.03. Ima par novina ali ima jedan ogroman bug.
Ne može da kuca sa alternate tasterom! npr. ne mogu da otkucam
majmunski znak!
software.796kmilan,
Ja sam izgleda zaboravio da pošaljem onaj mem test program:
BTW šta je to L1, L2 i Main memorija?
memspeed.lzhsoftware.797kmilan,
Našao sam kako se kuca \ i @ u MagiCu 5.03 (eng). Shift + + za @ ili shift +
- za \.
software.798ljubisha,
-> #797, kmilan> Našao sam kako se kuca \ i @ u MagiCu 5.03 (eng). Shift + + za @ ili shift +
> - za \.
Au, ala ovi izmišljaju gluposti! :( Ali zato pohvala Milanu koji je
napokon nešto sam provalio. :)
software.799kmilan,
-> #798, ljubisha>> Našao sam kako se kuca \ i @ u MagiCu 5.03 (eng). Shift + + za @ ili
shift +
>> - za \.
> Au, ala ovi izmišljaju gluposti! :( Ali zato pohvala Milanu koji je
> napokon nešto sam provalio. :)
Ček... ah da... instaliranje MultiTOS-a... i... bilo je još nešto...
software.800kmilan,
Da li je neko testirao memoriju sa onim MEMSPEED-om?
software.801kmilan,
Imam 3D model formule ali u DWG formatu?!? Koji je to formata i kako mogu da
ga prebacim u nešto normalno?
software.802kermit,
-> #801, kmilan probaj sa DYNNA CADD-om
software.803bojs,
-> #801, kmilan>> Imam 3D model formule ali u DWG formatu?!? Koji je to formata i
>>kako mogu da
DWG je format AutoCad-a, ali je i DYNNA CAD uveo format sa istom ekstenzijom,
koji NIJE kompatibilan sa originalnim (bar nije bio u verziji 1.43). Prema
tome, zavisi koji je od ova dva. Ako je DynnaCad, uzmi taj program i
jednostavno učitaj sliku. Ako je AutoCad, idi kod nekog ko ima PC sa tim
programom, pa uradi Export to DXF. DXF je malo šire rasprostranjen format i
predstavlja standard, pa (skoro) svi CAD paketi mogu da ga uvezu/izvezu.
Takav DXF fajl lepo učitaj u DynnaCad (što će reći, isti je neizbežan :)).
software.804ranx,
-> #801, kmilan> Imam 3D model formule ali u DWG formatu?!? Koji je to formata i kako mogu
AutoCAD. Eksportuj ga u DXF na PC-u i uvezi u DynaCAD.
software.805kmilan,
-> #803, bojs>>> Imam 3D model formule ali u DWG formatu?!? Koji je to formata i
>>>kako mogu da
>DWG je format AutoCad-a, ali je i DYNNA CAD uveo format sa istom ekstenzijom,
>koji NIJE kompatibilan sa originalnim (bar nije bio u verziji 1.43). Prema
>tome, zavisi koji je od ova dva. Ako je DynnaCad, uzmi taj program i
Meni ta formula treba u nekom ray-trace programu, znači treba da je
konvertujem u 3ds, iob, 3d2...
Hvala u svakom slučaju, sad bar znam čije je to file :-)
software.806kmilan,
Ima li neko mali img viewer sa finim skrolom a da nije guck?
software.807kmilan,
Ima li neko LZH.TTP?
software.808bojs,
-> #807, kmilan>>Ima li neko LZH.TTP?
Ja mislim da ga imaju svi :)). Možeš da ga pokupiš iz dir-a.
software.809kmilan,
-> #808, bojs>>>Ima li neko LZH.TTP?
>Ja mislim da ga imaju svi :)). Možeš da ga pokupiš iz dir-a.
Nema.
software.810kmilan,
Da li postoji odlišan ray-trace program za Falcona (NeoN i Cloe su
dobri ali nisu odlični)? Možda POV, da li je neko radio sa njim?
software.811kmilan,
Imam 50 Wav-ova i treba da ih konvertujem u AVR ali nemam nameru da
ih jedan po jedan učitavam u 525! Možda neki bat da se napravi...
BTW dobro bi mi došao neki Wav play.
software.812kmilan,
Postoji li za Atari player Real Audio fileova?
software.813vdjole,
-> #801, kmilan> DWG
Pazi, DYNACADD pri čitanju AutoCAD .DWG fajlova izgleda ne prijavljuje
nikakve greške - samo ništa ne nacrta.
software.814ljubisha,
-> #811, kmilan> Imam 50 Wav-ova i treba da ih konvertujem u AVR ali nemam nameru da
> ih jedan po jedan učitavam u 525! Možda neki bat da se napravi...
Šta je bilo sa tvojim divnim MagiC-om? Zar on nije sposoban da to
odradi? Ako nije dođi da to odradimo na Meku... :)
> BTW dobro bi mi došao neki Wav play.
Pavleta :) poznaješ, zar ne? Ja pre neki dan pobih sve programe za
zvuk jer nikako nisam uspeo da nateram MagiC da radi sa njim. Programi
se dignu ali čim dođe do rutine za zvuk obori mi mašinu. Probao sam i
sa Setter-om da sredim proble, dizao sam i Petru ali ništa ne uspeva.
software.815kmilan,
-> #814, ljubisha>> ih jedan po jedan učitavam u 525! Možda neki bat da se napravi...
> Šta je bilo sa tvojim divnim MagiC-om? Zar on nije sposoban da to
> odradi? Ako nije dođi da to odradimo na Meku... :)
Mrzi me, convert mi je završio posao.
>> BTW dobro bi mi došao neki Wav play.
Convert koji se dobija uz Crazy Sound čita wav-ove, jutros sam otkrio.
software.816kmilan,
Niko nema LHA.TTP???
software.817stefan,
-> #809, kmilan>>>>Ima li neko LZH.TTP?
>>Ja mislim da ga imaju svi :)). Možeš da ga pokupiš iz dir-a.
>
> Nema.
A jok nema:
>atari\arc\*.*
>------------------
>lharc310.tos 202k LZH arhiver/dearhiver ver 3.10 vrlo brz, ZIP_like shell
Raspakuj ovo, unutra ti je TTP.
software.818kmilan,
-> #817, stefan>>lharc310.tos 202k LZH arhiver/dearhiver ver 3.10 vrlo brz, ZIP_like shell
> Raspakuj ovo, unutra ti je TTP.
Hvala, mislio sam da je bez TTP-a.
software.819kmilan,
Edge 2.04 mi prijavljuje validate dir entries ako imam duga imena?!?
Ima li neko novi Diamon Edge?
software.820ljubisha,
-> #819, kmilan> Edge 2.04 mi prijavljuje validate dir entries ako imam duga imena?!?
> Ima li neko novi Diamon Edge?
Bacio sam ga jer mi ne koristi pod emulatorom ali koliko se sećam
on ima opciju da ignoriše 'kuke i kvake' u imenima fajlova.
software.821kmilan,
Da li može jedan mali AQT file?
software.822dusan,
jel ima neko Kobold demo ali za PC verziju?
software.823burazer,
Da li se neko kacio na afroditu i ako jeste koji je softwer
potreban ?
software.824hill,
Potreban softver za knjigovodjstvo. Zvati na tel. 410-156
SASA
P.S. Takodje potreban i drugi softver (IGRE, RAZNI PROGRAMI ZA TEXT,GRAFIKU,
software.825kmilan,
Treba mi mali driver za PC miš... Nabavio sam grafičku tablu pa da probam :)
software.826kmilan,
Imam grafičku tablu Genius GT-1212B sa olovkom. Kači se na RS-232, kako mogu
da je iskoristim? PixArt kaže da fali neki CBTS driver?!? Zna li neko šta je
ovo? Vidim i da NVDI driver ima podrčku za plotere, štampače, kamere i
grafičke table; ima li neko driver za grafičku tablu?
Ima li neko GPDS driver za skener?
software.827kmilan,
Pokvario mi se z-modem (gszrz_30) :( kad treba nešto da UL ili DL non stop
se ponavljakod za slanje, odnosno primanje, a gszrz se non stop pali/gasi?
software.828kmilan,
Mouse25.lzh iz dira ne radi pa ako ga neko molim da mi hitno pošalje.
software.829stefan,
Novo u diru:
atari\sound\*.*
------------------
cdplr14a.lzh 149k ű CD-Player 1.4, plejer za muzičke kompakt diskove
software.830kmilan,
Instalirao sam hushi driver...
Brži je i bolji 5x puta od HDDRIVERA! Kopiranje je najmanje duplo brže,
nekad i do 5 puta! Isto tako i mnogi programi snime 2-5 puta brže fileove! U
Falconovom true coloru nikad ne blokira hard disc kao HDDRIVER.
software.831kmilan,
Treba mi hitno igra Vermeer! Ona stara nemačka za mono monitor :)
software.832burazer,
Zna li neko postoji li verzija igre DOG FIGHT takva da se moze
igrati preko modema i protiv PC-jevaca. Oce drugovi da me
navuku da se igramo, a nemaju pojma da ja imam Atari i da cu ih
pokopati pre nego sto polete ;)))
software.833kmilan,
-> #832, burazer Falcon F-16 se može igrati preko modema... Ima opciju za link - Atari,
Amiga, PC, Mac!
software.834kmilan,
Postoji li za Atari program koji može da snimi niz slika u GIF89 formatu?
software.835gkod,
-> #834, kmilan Nisam 100% siguran, ali cini mi se da sam natrcao na nesto takvo.
Samo da se setim sta to bese.
software.836kmilan,
-> #835, gkod>> Postoji li za Atari program koji može da snimi niz slika u GIF89 formatu?
> Nisam 100% siguran, ali cini mi se da sam natrcao na nesto takvo.
>Samo da se setim sta to bese.
seti se, seti se ... :)
software.837ljubisha,
-> #836, kmilan>> Nisam 100% siguran, ali cini mi se da sam natrcao na nesto takvo.
>>Samo da se setim sta to bese.
> seti se, seti se ... :)
Da mu pomognem. :> Gurino, program sam ti ja dao i zove se GIF2FLI
i verovatno se nalazi u nekom od mojih foldera.
P.S. Ops, Guerino ^
software.838kmilan,
-> #837, ljubisha>>> Nisam 100% siguran, ali cini mi se da sam natrcao na nesto takvo.
>>>Samo da se setim sta to bese.
>> seti se, seti se ... :)
> Da mu pomognem. :> Gurino, program sam ti ja dao i zove se GIF2FLI
> i verovatno se nalazi u nekom od mojih foldera.
>P.S. Ops, Guerino ^
Mislim da to nije to :( ako program, kako mu i ime kaže, konvertuje niz
GIF-ova u FLC. Meni treba program koji može da snimi GIF89 (niz GIF slika).
software.839ljubisha,
-> #838, kmilan>GIF-ova u FLC. Meni treba program koji može da snimi GIF89 (niz GIF slika).
Misliš kao ono što postoji na Internetu? Jedan GIF a u njemu nekoliko
slika. E, onda nemam pojma. :)
software.840kmilan,
-> #839, ljubisha>>GIF-ova u FLC. Meni treba program koji može da snimi GIF89 (niz GIF slika).
> Misliš kao ono što postoji na Internetu? Jedan GIF a u njemu nekoliko
> slika. E, onda nemam pojma. :)
Da, da to!
software.842stefan,
novo:
>atari\system\*.*
>------------------
>thng109e.zip 465k ű Thing 1.09e; solidan alternativni desktop
Thing v1.09e is a replacement Desktop for TOS and compatible OS
systems, programmed by Arno Welzel with ongoing development by Thomas
Binder. Thing features: Complete AV-Server, Object groups, AutoLocator,
colour background images, alternative/long file system, MultiTOS,
Drag&Drop, Kobold, ALICE, TOS2GEM, context-sensitive ST-Guide format
documentation. Please read UPDATE.TXT in the DOCS folder for details.
software.843kmilan,
Postoji li novi un SIT? Ovaj sa Sezame neće da raspakuje GURU.SIT iz MAC
dir-a :(
software.844ljubisha,
-> #843, kmilan> Postoji li novi un SIT? Ovaj sa Sezame neće da raspakuje GURU.SIT iz MAC
> dir-a :(
Šta oćekuješ da nađeš u toj arhivi? Neki APP za Falkona možda? :)