hedonizam.1121mmarkovic,
-> #1115, djcorto> Za sada mozemo verovatno da satavimo Savinu mecku i moju
> bubu - s tim sto bismo morali da vozimo najvise 90, buba
> ne moze brze opterecena ;)
Kad se vraćate, moraćete i sporije, izgleda!!! ;>>>
hedonizam.1122firus,
-> #1115, djcorto> Za sada mozemo verovatno da satavimo Savinu mecku i moju bubu -
> s tim sto bismo morali da vozimo najvise 90, buba ne moze brze
> opterecena ;)
Ako me primate, ja bih krenuo sa caletovom Asconom (kada
treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku -
pitanje je samo kako bi sobracajna milicija reagovala na ovo posto
je vozili, naravno, registrovano za 5 osoba) ...
Eh, samo, kola nisu u BGD-u pa me obavestite malo ranije
ako stvar "pije vodu" ne bi li je doter'o u BGD ...
hedonizam.1123vimm,
-> #1119, djcorto>> Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas
>> 40 ;)
Ma jasno je to za bubu :)
Evo i firus se prijavio, što mi je posebno em milo em drago,
šta je sledeći korak oko organizacije?
Dajte ljudi, lepo vreme prolazi, nemojte da se sve završi samo
na rečima. Koliko vidim i Nišlije su raspoložene za susret, pa
da iskoristimo to i proverimo njihovo gostoprimstvo :)
Pozdrav Vladimir
hedonizam.1124olio,
-> #1119, djcorto> Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas
A jel mogu i ja, ja cu da guram ako se pokvari mislim buba.
A i cuvam decu, dva puta tata.
Poz. Oliver.
hedonizam.1125olio,
-> #1122, firus> pitanje je samo kako bi sobracajna milicija reagovala na ovo posto
> je vozili, naravno, registrovano za 5 osoba) ...
Ja svojevremeno, kada sam bio mlad, naravno u Renou 4
vozio 7 osoba (ili 6) ko sardine a ti imas ASCONU.
Dajbre neki KOMBI, pa da izbacimo sedista, pa ko stane stane.
Poz. Oliver.
hedonizam.1126olio,
-> #1123, vimm> Dajte ljudi, lepo vreme prolazi, nemojte da se sve zavrsi samo
Ma koje lepo vreme.
Daj da se ZEZAMO!!!!! i KLOPAMO!!!!!
Poz. Oliver.
hedonizam.1127calex,
-> #1103, dr.grba<!> žao mi je (: Jedan po jedan, pa ko uspe.
A mogu li oni koji su već uspeli da ponove?
<!> Već godinama se to tako dogovara i ćorak. Dža bu da nađemo mesto da
Ko kaže? Nikad nisam omanuo oko ovih dogovora. :))
hedonizam.1128calex,
-> #1106, sav.gacic<!> ako su ne svi, a ono bar većina planova, poduhvata i pregnuća započeta
<!> papkarom na ražnju, a završila sa dogovorićemo-se-da-se-dogovorimo.
Sve mi se čini da će i sad da bude 'vako. :((
hedonizam.1129calex,
-> #1110, velicko<!> uže i okolo... :) Pitam ga za tu kafanu, on se nasmeja i...
Nisam bio siguran da li ovo još uvek fercera ali sad si me ubedio
da proverim prvom prilikom. :))
<!> Preskačemo preko ograde na auto putu, ulazimo...
Za one koji bi da dođu grupno, ako se već dolazi planski, da se
ne brinu, napravićemo krug pa lokalnim putem dolazimo baš do kafane,
ovo preskakanje je za putnike-prolaznike.
<!> proseka.. ( bolje nego kod recimo Joce&Nene, ali ipak lošije nego
<!> kod kamiondžije)...
Ovo bi moglo da se diskutuje, možda i nije lošije no ga ima malo
manje ali ako se uporede cene ...
hedonizam.1130calex,
-> #1112, vimm<!> Ako je problem organizovan odlazak u Niš autobusom predlažem da se
<!> napravi karavan od 4-5 automobila, ili koliko je već potrebno za sve
<!> zainteresovane, što bi verovatno bila isplativija i povoljnija vari-
<!> janta od zakupa autobusa za dvadesetak osoba.
Bruka za sezamovce, samo dvadesetak osoba. :(((
hedonizam.1131calex,
-> #1116, vimm<!> Pa mi i idemo na izlet, sightseeing, dobru hranu i piće, da upoznamo
<!> naše Nišleje - ne na trke.
Za svaki slučaj da pomenem, ne verujem da ćemo moći i spavanje da
vam obezbedimo, osim ako ne planirate ispod stola. ;) Ipak, bila bi
opet bruka da dođete 'vamo pa da spavate. ;)))
hedonizam.1132calex,
-> #1117, dr.grba<!> Zamisli samo te suze na rastanku iz te kafane, kad bi SUSEHE autobus
<!> tamo zastao (((:
Ma 'ajde, bre, ko će na to da misli. Valjda će svi da razmišljaju
o 'Kamiondžijama' ... ili će kamiondžije da budu pre Marjana ... ne,
ipak je bolje da Svrljig ostane za dezertiranje. :))
hedonizam.1133calex,
-> #1119, djcorto<!> Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas
<!> 40 ;)
U lokalu ja mogu da ponudim mladu bubu (23) a mi ovde smo malko
stariji, većina ovih što se javljaju je mlađa od mene, a ni ja nemam
baš 40. ;)
hedonizam.1134calex,
-> #1122, firus<!> Ako me primate, ja bih krenuo sa caletovom Asconom (kada
Nemoj mene da mešaš, ja imadem bubu. ;)
<!> treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku -
Bez preterivanja, vodi računa da će svi u povratku da budu malko
deblji no na početku. ;)
hedonizam.1135calex,
-> #1123, vimm<!> na rečima. Koliko vidim i Nišlije su raspoložene za susret, pa
<!> da iskoristimo to i proverimo njihovo gostoprimstvo :)
Šta je ovo, provokacije?? Kad mi nismo bili za?? Pa ovo je, bre,
južna pruga. ;>>>
Sve mi se, ipak, čini da od vas nema vajde. ;>>>
hedonizam.1136vitez.koja,
-> #1116, vimm#=> Sa mojim autom - to je već tri :) Ima li još neko dobru volju i
#=> auto?
Imam ja dobru volju. ;)
sk
hedonizam.1137dr.grba,
-> #1120, djcorto>> Da se prebrojimo - ja imam C, Grba ima C i D .... ostali ? Savin
Ne, Grba ima B, C i E. D je za autobuse, a E za teretne prikolice.
A to znači da se moja kategorija može uptrebiti za transprt uzoraka (:
hedonizam.1138dr.grba,
-> #1125, olio>> Ja svojevremeno, kada sam bio mlad, naravno u Renou 4
>> vozio 7 osoba (ili 6) ko sardine a ti imas ASCONU.
Vozač plus šest u fići. U toku vožnje slomljen naslon sedišta
suvozača (: Licitiramo dalje.
hedonizam.1139dr.grba,
-> #1127, calex>> <!> žao mi je (: Jedan po jedan, pa ko uspe.
>>
>> A mogu li oni koji su već uspeli da ponove?
Mogu, ako im dozvole oni koji nisu probali (:
hedonizam.1140corto,
-> #1135, calex> Sve mi se, ipak, cini da od vas nema vajde. ;>>>
Ma organizovacemo se mi, do duse ne znam koje godine, ali stizemo ;)
hedonizam.1141pzeljko,
Dali ima ljubitelja spremanja
kineske hrane?Ako ima zaintersovanih da
bacimo provrene recepete .
Zeljko
hedonizam.1142djcorto,
-> #1121, mmarkovic> Kad se vracate, moracete i sporije, izgleda!!! ;>>>
Ma da, uz onu uzbrdicu kod Budanj (nisam pogresio ;)) Potoka ne
moz' cetvrtom ni pod razno :)
hedonizam.1143djcorto,
-> #1124, olio> A jel mogu i ja, ja cu da guram ako se pokvari mislim buba.
POKVARI ?!?!??!?! Olivere ... ovo si poslednji put pomislio, a
kamoli rekao/napisao !
Jednom za svagda : buba se NE kvari.
hedonizam.1144kostja,
-> #1134, calex=><!> treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku -
=>
=> Bez preterivanja, vodi racuna da ce svi u povratku da budu malko
=> deblji no na pocetku. ;)
Jest` moze lako da se desi da sa 9 spadne na 6...
Evo, ja se javljam za gepek (sto je sigurno, sigurno je...i konforno je).
hedonizam.1145firus,
-> #1125, olio>> pitanje je samo kako bi sobracajna milicija reagovala na ovo
>> posto je vozili, naravno, registrovano za 5 osoba) ...
>
> Ja svojevremeno, kada sam bio mlad, naravno u Renou 4
> vozio 7 osoba (ili 6) ko sardine a ti imas ASCONU.
Pazi, ja moju (caletovu) lepoticu obozavam i trudim se
da je cuvam jer je ipak u pitanju dama u godinama ('81. godiste
i malo manje od 350000 kilometara bez generalne) za koju su
rezervni delovi prilicno skupi ...
Sa druge strane, i kada sam ih napakovao devetoro u Asconu
(Dzezabelu ili Jazz, kako joj tepam), buduci da su mi prednja
sedista jako pomerena unazad i nasloni su spusteni (volem bre,
da lezim kad vozim, cuo sam mnogo komentara uz pozdravljanje
familije sa zadnjih sedista bas zbog toga sto putnici nisu
previse raspolozeni za izigravanje sardina.
hedonizam.1146firus,
-> #1134, calex> <!> treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku
>
> Bez preterivanja, vodi racuna da ce svi u povratku da budu
> malko deblji no na pocetku. ;)
Ma, nema sanse da vozim vise od cetvoro ljudi na tako
dugu relaciju jer ima milicije na putu a i volem da ga
razvezem na auto-putu jer je opasnost od nailaska na neku
"veselu" udarnu rupu vrlo mala, a sa velikim opterecenjem
to bi bilo nepotrebno mucenje masine.
No, bilo kako bilo, 4 (ili cak 5) mesta stoje na
raspolaganju ako do ekskurzije dodje.
hedonizam.1147vitez.koja,
-> #1138, dr.grba#=> Vozač plus šest u fići. U toku vožnje slomljen naslon sedišta
#=> suvozača (: Licitiramo dalje.
Vozač plus 14 nas u golfu :)
sk
hedonizam.1148m.stevic,
-> #1123, vimm> Dajte ljudi, lepo vreme prolazi, nemojte da se sve zavrsi samo
> na recima. Koliko vidim i Nislije su raspolozene za susret, pa
> da iskoristimo to i proverimo njihovo gostoprimstvo :)
A jel moze neko iz Paracina da vam se pridruzi? Moze da se skokne do
Nisa, a moze da cekamo na auto-putu.
hedonizam.1149dr.grba,
-> #1147, vitez.koja>># => suvozača (: Licitiramo dalje.
>>
>> Vozač plus 14 nas u golfu :)
De, smanji malo (:
hedonizam.1150dizel,
-> #1141, pzeljko> Dali ima ljubitelja spremanja
> kineske hrane?Ako ima zaintersovanih da
> bacimo provrene recepete .
Bacaj, molim te!
Najzad malo chinese kuhinja...
hedonizam.1151velicko,
-> #1142, djcorto> Ma da, uz onu uzbrdicu kod Budanj (nisam pogresio ;)) Potoka ne
> moz' cetvrtom ni pod razno :)
Uz Bubanjsko brdo ne možeš ni trećom ako nemaš neki kamion
ili neki jači auto... :) Bubom verovatno moraš kombinaciju
prva-druga.. ali to nema veze...
... bitno je da znaš šta je Bubanj.
... naime 1945 su nemci tamo.. ( neee pogrešna priča )
Dakle, Bubanjski park je nadaleko poznati Niški je*arnik. ;)
i to je sve što je bitno, ali naravno ni to nema veze..
hedonizam.1152velicko,
-> #1138, dr.grba> suvozača (: Licitiramo dalje.
mmarkovic + 5 košarkaša u Austinu MAXI 1500 :)
(nažalost ta makina mu više nije u voznom stanju)
hedonizam.1153velicko,
-> #1132, calex> o 'Kamiondžijama' ... ili će kamiondžije da budu pre Marjana
> ... ne, ipak je bolje da Svrljig ostane za dezertiranje. :))
Slažem se. :)
Nego, do se vi nećkate i femkate, ja ipak moram da
proverim verodostojnost one moje priče.. ;) Idem sutra
ponovo kod Marjana sa društvom iz firme ( zaposlili smo nekoliko
novih koleginice, pa da overimo to ;) pa će ponovo prenos ako
vam treba "repete" (kako li se ovo piše)...
:)
hedonizam.1154calex,
-> #1151, velicko<!> Uz Bubanjsko brdo ne možeš ni trećom ako nemaš neki kamion
<!> ili neki jači auto... :) Bubom verovatno moraš kombinaciju
<!> prva-druga.. ali to nema veze...
Nemaš ti pojma, pa ja bubom izlazim četvrtom do onih krivina a
onda moram u treću samo zbog njih. :)
hedonizam.1155calex,
-> #1153, velicko<!> Nego, do se vi nećkate i femkate, ja ipak moram da
<!> proverim verodostojnost one moje priče.. ;) Idem sutra
Stani, bre, ne može to tako. A ja?
<!> novih koleginice, pa da overimo to ;) pa će ponovo prenos ako
Razlog više. ;>
hedonizam.1156budim,
-> #1116, vimm(:) Sa mojim autom - to je već tri :) Ima li još neko dobru volju i
(:) auto?
Ja imam dobru volju za razliku od auta, dakle... računajte i na mene! :)
poz,
budimir
hedonizam.1157budim,
-> #1148, m.stevic(:) A jel moze neko iz Paracina da vam se pridruzi? Moze da se skokne
(:) do Nisa, a moze da cekamo na auto-putu.
to vimm:
Rezerviši i meni jedno mesto u kolima! :)
poz,
budimir
hedonizam.1158pifat,
-> #965, dr.s
BOZA (recept iz Patinog kuvara)
Staviti u jedan sud 1 kg neprosejanog kukuruznog brašna, pa
ga uveče preliti sa 10 l mlake vode. Sutradan ovu tečnost staviti
da na tihoj vatri vri dva sata. U toku kuvanja češće mešati
drvenom varjačom. Za to vreme, u mlakoj vodi razmutiti 10
grama svežeg kvasca. Kada kvasac uskisne, izručiti ga u
skuvano brašno, dobro promešati i ostaviti do sutradan. Izjutra
bozu procediti kroz gusto sito ili čist platneni salvet, koji treba
dobro stisnuti da iz brašna izađe sva tečnost. Oceđenu bozu
zasladiti po ukusu i staviti je da se rashladi. Ovako napravljena
boza ne sme dugo da stoji, jer će uskisnuti.
BOZA (recept tetka Stefi)
Potrebna su 3 litra vode, 300 grama (13 supenih kašika) šećera,
2 kašike kukuruznog i 1 kašika belog brašna. Sve sastojke
kuvati 10 minuta, tako da voda vri. Potom ohladiti, i u mlaku
masu dodati pola paketića svežeg kvasca i jednu kesicu
limuntusa. Promešati i ostaviti u frižider da se ohladi.