CIVIL.9

24 Apr 1995 - 30 Sep 1996

Topics

  1. filozofija (206)
  2. religija (883)
  3. istorija (67)
  4. nauka (615)
  5. umetnost (176)
  6. knjizevnost (552)
  7. film (1293)
  8. dileme (281)
  9. o.jeziku (686)
  10. oko.sveta (823)
  11. enciklopedija (11)
  12. skola (616)
  13. licni.stav (2034)
  14. cyber.culture (67)
  15. hedonizam (1158)
  16. galerija (462)
  17. civ.savet (70)

Messages - hedonizam

hedonizam.1121 mmarkovic, -> #1115, djcorto
> Za sada mozemo verovatno da satavimo Savinu mecku i moju > bubu - s tim sto bismo morali da vozimo najvise 90, buba > ne moze brze opterecena ;) Kad se vraćate, moraćete i sporije, izgleda!!! ;>>>
hedonizam.1122 firus, -> #1115, djcorto
> Za sada mozemo verovatno da satavimo Savinu mecku i moju bubu - > s tim sto bismo morali da vozimo najvise 90, buba ne moze brze > opterecena ;) Ako me primate, ja bih krenuo sa caletovom Asconom (kada treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku - pitanje je samo kako bi sobracajna milicija reagovala na ovo posto je vozili, naravno, registrovano za 5 osoba) ... Eh, samo, kola nisu u BGD-u pa me obavestite malo ranije ako stvar "pije vodu" ne bi li je doter'o u BGD ...
hedonizam.1123 vimm, -> #1119, djcorto
>> Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas >> 40 ;) Ma jasno je to za bubu :) Evo i firus se prijavio, što mi je posebno em milo em drago, šta je sledeći korak oko organizacije? Dajte ljudi, lepo vreme prolazi, nemojte da se sve završi samo na rečima. Koliko vidim i Nišlije su raspoložene za susret, pa da iskoristimo to i proverimo njihovo gostoprimstvo :) Pozdrav Vladimir
hedonizam.1124 olio, -> #1119, djcorto
> Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas A jel mogu i ja, ja cu da guram ako se pokvari mislim buba. A i cuvam decu, dva puta tata. Poz. Oliver.
hedonizam.1125 olio, -> #1122, firus
> pitanje je samo kako bi sobracajna milicija reagovala na ovo posto > je vozili, naravno, registrovano za 5 osoba) ... Ja svojevremeno, kada sam bio mlad, naravno u Renou 4 vozio 7 osoba (ili 6) ko sardine a ti imas ASCONU. Dajbre neki KOMBI, pa da izbacimo sedista, pa ko stane stane. Poz. Oliver.
hedonizam.1126 olio, -> #1123, vimm
> Dajte ljudi, lepo vreme prolazi, nemojte da se sve zavrsi samo Ma koje lepo vreme. Daj da se ZEZAMO!!!!! i KLOPAMO!!!!! Poz. Oliver.
hedonizam.1127 calex, -> #1103, dr.grba
<!> žao mi je (: Jedan po jedan, pa ko uspe. A mogu li oni koji su već uspeli da ponove? <!> Već godinama se to tako dogovara i ćorak. Dža bu da nađemo mesto da Ko kaže? Nikad nisam omanuo oko ovih dogovora. :))
hedonizam.1128 calex, -> #1106, sav.gacic
<!> ako su ne svi, a ono bar većina planova, poduhvata i pregnuća započeta <!> papkarom na ražnju, a završila sa dogovorićemo-se-da-se-dogovorimo. Sve mi se čini da će i sad da bude 'vako. :((
hedonizam.1129 calex, -> #1110, velicko
<!> uže i okolo... :) Pitam ga za tu kafanu, on se nasmeja i... Nisam bio siguran da li ovo još uvek fercera ali sad si me ubedio da proverim prvom prilikom. :)) <!> Preskačemo preko ograde na auto putu, ulazimo... Za one koji bi da dođu grupno, ako se već dolazi planski, da se ne brinu, napravićemo krug pa lokalnim putem dolazimo baš do kafane, ovo preskakanje je za putnike-prolaznike. <!> proseka.. ( bolje nego kod recimo Joce&Nene, ali ipak lošije nego <!> kod kamiondžije)... Ovo bi moglo da se diskutuje, možda i nije lošije no ga ima malo manje ali ako se uporede cene ...
hedonizam.1130 calex, -> #1112, vimm
<!> Ako je problem organizovan odlazak u Niš autobusom predlažem da se <!> napravi karavan od 4-5 automobila, ili koliko je već potrebno za sve <!> zainteresovane, što bi verovatno bila isplativija i povoljnija vari- <!> janta od zakupa autobusa za dvadesetak osoba. Bruka za sezamovce, samo dvadesetak osoba. :(((
hedonizam.1131 calex, -> #1116, vimm
<!> Pa mi i idemo na izlet, sightseeing, dobru hranu i piće, da upoznamo <!> naše Nišleje - ne na trke. Za svaki slučaj da pomenem, ne verujem da ćemo moći i spavanje da vam obezbedimo, osim ako ne planirate ispod stola. ;) Ipak, bila bi opet bruka da dođete 'vamo pa da spavate. ;)))
hedonizam.1132 calex, -> #1117, dr.grba
<!> Zamisli samo te suze na rastanku iz te kafane, kad bi SUSEHE autobus <!> tamo zastao (((: Ma 'ajde, bre, ko će na to da misli. Valjda će svi da razmišljaju o 'Kamiondžijama' ... ili će kamiondžije da budu pre Marjana ... ne, ipak je bolje da Svrljig ostane za dezertiranje. :))
hedonizam.1133 calex, -> #1119, djcorto
<!> Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas <!> 40 ;) U lokalu ja mogu da ponudim mladu bubu (23) a mi ovde smo malko stariji, većina ovih što se javljaju je mlađa od mene, a ni ja nemam baš 40. ;)
hedonizam.1134 calex, -> #1122, firus
<!> Ako me primate, ja bih krenuo sa caletovom Asconom (kada Nemoj mene da mešaš, ja imadem bubu. ;) <!> treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku - Bez preterivanja, vodi računa da će svi u povratku da budu malko deblji no na početku. ;)
hedonizam.1135 calex, -> #1123, vimm
<!> na rečima. Koliko vidim i Nišlije su raspoložene za susret, pa <!> da iskoristimo to i proverimo njihovo gostoprimstvo :) Šta je ovo, provokacije?? Kad mi nismo bili za?? Pa ovo je, bre, južna pruga. ;>>> Sve mi se, ipak, čini da od vas nema vajde. ;>>>
hedonizam.1136 vitez.koja, -> #1116, vimm
#=> Sa mojim autom - to je već tri :) Ima li još neko dobru volju i #=> auto? Imam ja dobru volju. ;) sk
hedonizam.1137 dr.grba, -> #1120, djcorto
>> Da se prebrojimo - ja imam C, Grba ima C i D .... ostali ? Savin Ne, Grba ima B, C i E. D je za autobuse, a E za teretne prikolice. A to znači da se moja kategorija može uptrebiti za transprt uzoraka (:
hedonizam.1138 dr.grba, -> #1125, olio
>> Ja svojevremeno, kada sam bio mlad, naravno u Renou 4 >> vozio 7 osoba (ili 6) ko sardine a ti imas ASCONU. Vozač plus šest u fići. U toku vožnje slomljen naslon sedišta suvozača (: Licitiramo dalje.
hedonizam.1139 dr.grba, -> #1127, calex
>> <!> žao mi je (: Jedan po jedan, pa ko uspe. >> >> A mogu li oni koji su već uspeli da ponove? Mogu, ako im dozvole oni koji nisu probali (:
hedonizam.1140 corto, -> #1135, calex
> Sve mi se, ipak, cini da od vas nema vajde. ;>>> Ma organizovacemo se mi, do duse ne znam koje godine, ali stizemo ;)
hedonizam.1141 pzeljko,
Dali ima ljubitelja spremanja kineske hrane?Ako ima zaintersovanih da bacimo provrene recepete . Zeljko
hedonizam.1142 djcorto, -> #1121, mmarkovic
> Kad se vracate, moracete i sporije, izgleda!!! ;>>> Ma da, uz onu uzbrdicu kod Budanj (nisam pogresio ;)) Potoka ne moz' cetvrtom ni pod razno :)
hedonizam.1143 djcorto, -> #1124, olio
> A jel mogu i ja, ja cu da guram ako se pokvari mislim buba. POKVARI ?!?!??!?! Olivere ... ovo si poslednji put pomislio, a kamoli rekao/napisao ! Jednom za svagda : buba se NE kvari.
hedonizam.1144 kostja, -> #1134, calex
=><!> treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku - => => Bez preterivanja, vodi racuna da ce svi u povratku da budu malko => deblji no na pocetku. ;) Jest` moze lako da se desi da sa 9 spadne na 6... Evo, ja se javljam za gepek (sto je sigurno, sigurno je...i konforno je).
hedonizam.1145 firus, -> #1125, olio
>> pitanje je samo kako bi sobracajna milicija reagovala na ovo >> posto je vozili, naravno, registrovano za 5 osoba) ... > > Ja svojevremeno, kada sam bio mlad, naravno u Renou 4 > vozio 7 osoba (ili 6) ko sardine a ti imas ASCONU. Pazi, ja moju (caletovu) lepoticu obozavam i trudim se da je cuvam jer je ipak u pitanju dama u godinama ('81. godiste i malo manje od 350000 kilometara bez generalne) za koju su rezervni delovi prilicno skupi ... Sa druge strane, i kada sam ih napakovao devetoro u Asconu (Dzezabelu ili Jazz, kako joj tepam), buduci da su mi prednja sedista jako pomerena unazad i nasloni su spusteni (volem bre, da lezim kad vozim, cuo sam mnogo komentara uz pozdravljanje familije sa zadnjih sedista bas zbog toga sto putnici nisu previse raspolozeni za izigravanje sardina.
hedonizam.1146 firus, -> #1134, calex
> <!> treba, moze da vozi cak devetoro ljudi plus dvoje u gepeku > > Bez preterivanja, vodi racuna da ce svi u povratku da budu > malko deblji no na pocetku. ;) Ma, nema sanse da vozim vise od cetvoro ljudi na tako dugu relaciju jer ima milicije na putu a i volem da ga razvezem na auto-putu jer je opasnost od nailaska na neku "veselu" udarnu rupu vrlo mala, a sa velikim opterecenjem to bi bilo nepotrebno mucenje masine. No, bilo kako bilo, 4 (ili cak 5) mesta stoje na raspolaganju ako do ekskurzije dodje.
hedonizam.1147 vitez.koja, -> #1138, dr.grba
#=> Vozač plus šest u fići. U toku vožnje slomljen naslon sedišta #=> suvozača (: Licitiramo dalje. Vozač plus 14 nas u golfu :) sk
hedonizam.1148 m.stevic, -> #1123, vimm
> Dajte ljudi, lepo vreme prolazi, nemojte da se sve zavrsi samo > na recima. Koliko vidim i Nislije su raspolozene za susret, pa > da iskoristimo to i proverimo njihovo gostoprimstvo :) A jel moze neko iz Paracina da vam se pridruzi? Moze da se skokne do Nisa, a moze da cekamo na auto-putu.
hedonizam.1149 dr.grba, -> #1147, vitez.koja
>># => suvozača (: Licitiramo dalje. >> >> Vozač plus 14 nas u golfu :) De, smanji malo (:
hedonizam.1150 dizel, -> #1141, pzeljko
> Dali ima ljubitelja spremanja > kineske hrane?Ako ima zaintersovanih da > bacimo provrene recepete . Bacaj, molim te! Najzad malo chinese kuhinja...
hedonizam.1151 velicko, -> #1142, djcorto
> Ma da, uz onu uzbrdicu kod Budanj (nisam pogresio ;)) Potoka ne > moz' cetvrtom ni pod razno :) Uz Bubanjsko brdo ne možeš ni trećom ako nemaš neki kamion ili neki jači auto... :) Bubom verovatno moraš kombinaciju prva-druga.. ali to nema veze... ... bitno je da znaš šta je Bubanj. ... naime 1945 su nemci tamo.. ( neee pogrešna priča ) Dakle, Bubanjski park je nadaleko poznati Niški je*arnik. ;) i to je sve što je bitno, ali naravno ni to nema veze..
hedonizam.1152 velicko, -> #1138, dr.grba
> suvozača (: Licitiramo dalje. mmarkovic + 5 košarkaša u Austinu MAXI 1500 :) (nažalost ta makina mu više nije u voznom stanju)
hedonizam.1153 velicko, -> #1132, calex
> o 'Kamiondžijama' ... ili će kamiondžije da budu pre Marjana > ... ne, ipak je bolje da Svrljig ostane za dezertiranje. :)) Slažem se. :) Nego, do se vi nećkate i femkate, ja ipak moram da proverim verodostojnost one moje priče.. ;) Idem sutra ponovo kod Marjana sa društvom iz firme ( zaposlili smo nekoliko novih koleginice, pa da overimo to ;) pa će ponovo prenos ako vam treba "repete" (kako li se ovo piše)... :)
hedonizam.1154 calex, -> #1151, velicko
<!> Uz Bubanjsko brdo ne možeš ni trećom ako nemaš neki kamion <!> ili neki jači auto... :) Bubom verovatno moraš kombinaciju <!> prva-druga.. ali to nema veze... Nemaš ti pojma, pa ja bubom izlazim četvrtom do onih krivina a onda moram u treću samo zbog njih. :)
hedonizam.1155 calex, -> #1153, velicko
<!> Nego, do se vi nećkate i femkate, ja ipak moram da <!> proverim verodostojnost one moje priče.. ;) Idem sutra Stani, bre, ne može to tako. A ja? <!> novih koleginice, pa da overimo to ;) pa će ponovo prenos ako Razlog više. ;>
hedonizam.1156 budim, -> #1116, vimm
(:) Sa mojim autom - to je već tri :) Ima li još neko dobru volju i (:) auto? Ja imam dobru volju za razliku od auta, dakle... računajte i na mene! :) poz, budimir
hedonizam.1157 budim, -> #1148, m.stevic
(:) A jel moze neko iz Paracina da vam se pridruzi? Moze da se skokne (:) do Nisa, a moze da cekamo na auto-putu. to vimm: Rezerviši i meni jedno mesto u kolima! :) poz, budimir
hedonizam.1158 pifat, -> #965, dr.s
BOZA (recept iz Patinog kuvara) Staviti u jedan sud 1 kg neprosejanog kukuruznog brašna, pa ga uveče preliti sa 10 l mlake vode. Sutradan ovu tečnost staviti da na tihoj vatri vri dva sata. U toku kuvanja češće mešati drvenom varjačom. Za to vreme, u mlakoj vodi razmutiti 10 grama svežeg kvasca. Kada kvasac uskisne, izručiti ga u skuvano brašno, dobro promešati i ostaviti do sutradan. Izjutra bozu procediti kroz gusto sito ili čist platneni salvet, koji treba dobro stisnuti da iz brašna izađe sva tečnost. Oceđenu bozu zasladiti po ukusu i staviti je da se rashladi. Ovako napravljena boza ne sme dugo da stoji, jer će uskisnuti. BOZA (recept tetka Stefi) Potrebna su 3 litra vode, 300 grama (13 supenih kašika) šećera, 2 kašike kukuruznog i 1 kašika belog brašna. Sve sastojke kuvati 10 minuta, tako da voda vri. Potom ohladiti, i u mlaku masu dodati pola paketića svežeg kvasca i jednu kesicu limuntusa. Promešati i ostaviti u frižider da se ohladi.