hedonizam.1012djcorto,
-> #1002, dr.grba> Iscilelo? Ima i price o ciliju u NS: Otvorena je Casa Mexicana,
> u kojoj je cili u spliu zacina na pocetku: konobari upozoravaju
> goste da
Slao izvestaj o overavanju. Ne volim ljuto, tj ne voli moj
zeludac, a i nije bilo bas nesto extra hot.
Enterijer je, s druge strane, sasvim lepo odradjen.
hedonizam.1013djcorto,
-> #1004, gtomic> Ocemo li osveziti secanja? :)
Ti to kao zoves ? :) Vrrrrlo rado :)
hedonizam.1015velicko,
-> #1006, biber> Ima li ko da je upoznat sa tajnama spravljanja vina
> u kućnoj radinosti? Ako može mali opis, s obzirom da se
Uh, ne moze mali opis.
Najbolje da nađeš u blizini nekog ko pravi vino,
pa da odeš u posetu kod njega kad bude radio...
Hintovi:
Veoma je bitno da sve posude budu izuzetno čiste.
Burad mora da bude perfektno oprana, bez ikakvih mirisa.
Grožđe mora da bude oslobođeno peteljki. Neke mašine za
muljanje to same skidaju....
Zavisno od sorte grožđa i tipa vina koje hoćeš, u skladu
sa spoljašnjom temperaturom precizno odrediti vreme kad će vino
prvi put da se istoči iz posude (obično velike kace) i prebaci u
bure.
U toku vrenja nikako ne dozvoliti da vino bude u dodiru
sa vazduhom. Koristiti posudu sa vodom i crevo, ali veoma pažljivo
da se crevo ne zapuši, nakon čega bi bure bukvalno eksplodiralo,
ili bi makar burma izletela.. Prostorija u kojoj vino vri mora da
bude topla, ili da makar ima stabilnu temperaturu. Naglo
zahladnjenje prekida vrenje, i vino bude upropašćeno...
...
...
Pretakati vino u druge posude čim se na dnu bureta stvori
talog. Bure opet lepo oprati i vratiti vino... I tako više puta...
Ispravno oceniti vreme za flaširanje.
...
..
..
*** Stara izreka:
Rakija traži gospodara, a vino slugu.
hedonizam.1016calex,
-> #1013, djcorto<!>> Ocemo li osveziti secanja? :)
<!> Ti to kao zoves ? :) Vrrrrlo rado :)
Da li će biti omogućeno i prijavljivanje sa strane, namenjeno
onima koji nisu bili ranije prisutni a rado bi proverili da li su ta
sećanja stvarno takva da o njima vredi pričati sledećim generacijama?
hedonizam.1017valex,
-> #1016, calex>> Da li će biti omogućeno i prijavljivanje sa strane, namenjeno
>> onima koji nisu bili ranije prisutni a rado bi proverili da li
>> su ta sećanja stvarno takva da o njima vredi pričati sledećim
>> generacijama?
Pazi ti njega, on bi iz Niša zapucao u Novi Sad da proba vranjanske
specijalitete :))) Zar ti nije lakše da se sjuriš niz klisuru? ;)
hedonizam.1018nenad,
Često jedem one tzv. čokolade sa tzv. pirinčem, pa me zanima ima
li neko ideju kako od pirinča prave one "vazdušaste" bele
gromuljice, ili je ipak u pitanju stiropor? ;)
hedonizam.1019corto,
-> #1017, valex> specijalitete :))) Zar ti nije lakse da se sjuris niz klisuru?
A da se mi strmeknemo do Nis ? ;)
hedonizam.1020corto,
-> #1018, nenad> gromuljice, ili je ipak u pitanju stiropor? ;)
Definitivno stiropor :> I gde ti tu uopste nadje cokoladu ?! To je
secerna tabla !
hedonizam.1021mmarkovic,
-> #1018, nenad> Često jedem one tzv. čokolade sa tzv. pirinčem, pa me zanima
> ima li neko ideju kako od pirinča prave one "vazdušaste" bele
> gromuljice, ili je ipak u pitanju stiropor? ;)
E, ovo i mene zanima! Mnogo dobra stvar...
hedonizam.1022mmarkovic,
-> #1019, corto>> specijalitete :))) Zar ti nije lakse da se sjuris niz klisuru?
> A da se mi strmeknemo do Nis ? ;)
Ako se strmekćete :), zovite calexa, velicka i mene :)))
Preporučujem kafanu "Sinđelić", ul Nikole Pašića, ex V kongres KPJ.
Vreme: ISKLJUČIVO po podne, uveče je neka odvratna muzika...
Može i nedelja, tada nemaju muziku... ;))) Verujte mi, stanujem
preko puta... ;)
Roštilj odličan, niste jeli takav u Beogradu... ;)))
P.S. Legendarni "Amerikanac" nije više ono što je bio...
hedonizam.1023sav.gacic,
-> #1022, mmarkovic> Ako se strmekćete :), zovite calexa, velicka i mene :)))
Ix, pa naravno :)
> Preporučujem kafanu "Sinđelić", ul Nikole Pašića, ex V kongres KPJ.
Adresa (bivša) je doista fundamentalna i neko mi čulo govori da nas objekat i
sve u njemu nikako neće razočarati.
Oduvek sam blagonaklono gledao na objekte sa temeljnim nazivom: "Komunalac",
"Sindikalac" "Kasina" i sl. sa ubojitim dnevnim jelima i noćnim programom i
roštiljem diktiranim od strane lokalnog diktatora što objekat obično svojata i
ponaša se kao istinski gazda, koji neretko znaju da dreknu "ostav" za
prepečene ćevape, bledunjavu mućkalicu, Karađorđev ***** (ne, padež nisam
pogrešio ;) i tako ga zovu :) ) koji nije duži od prečnika tanjira...
Generalno, što se roštilja tiče, u BG se najbolje jede u restoranima
nižerazrednih fudbalskih klubova, inače oaze despotizma u svakom pogledu,
počevši od muštranja fudbalera pa do postrojavanja kuvarica i konobara i za
najmanje propuste, a često i tek onako, da ne izađu iz forme ;) Zaraza moderne
i naučno zasnovane ishrane nije doprla u te rezervate te se, kao i pre 200
godina, zna da pečenje to nije ako ne drhti u tanjiru, da su ražnjići uzaludni
ako iz njih ne pocuri, da su prepečeni ćevapi dobri - za mačke, da vruć hleb
nije zdrav - to-ostavi-za-drugu-kafanu-sa-'lebom-od-prekjuče, kao i da nije
pristojno pitati koliko GRAMA ima u kolenici... Dobar gost je samo onaj što je
posle seanse u celini svojoj zreo za hemijsko čišćenje, dok one što na izlasku
nisu sjajni do lakata prezrivo otprate pogledom - u picerije, snek-barove,
palačinkarnice ili gde li već pripadaju...
hedonizam.1024dr.grba,
-> #1023, sav.gacic>> Generalno, što se roštilja tiče, u BG se najbolje jede u restoranima
>> nižerazrednih fudbalskih klubova, inače oaze despotizma u svakom pogledu,
>> počevši od muštranja fudbalera pa do postrojavanja kuvarica i konobara i
Replika u čast restorana ŽFK "Sloga" iz Zemuna, gde zamalo da se
obrukam i ne izdržim porciju. Izdržao sam, a put do Kikinde je bio
prava agonija... (:
hedonizam.1025nenad,
-> #1020, corto> Definitivno stiropor :> I gde ti tu uopste nadje cokoladu ?! To je
> secerna tabla !
Pionirova nije! :) Piše lepo čokolada, a i ima ukus približan
tome. Šećernu tablu umem da razlikujem, ne brini. ;(
Zanima me "tehnologija" kojom dobijaju onaj vazdušasti pirinač
što ga nazivaju riža.
hedonizam.1026calex,
-> #1017, valex<!> Pazi ti njega, on bi iz Niša zapucao u Novi Sad da proba vranjanske
<!> specijalitete :))) Zar ti nije lakše da se sjuriš niz klisuru? ;)
Zašto bih se sjurio niz kad i ovde ima dovoljno specijaliteta?
Mislio sam samo da proverim prethodna pisanja. :)
hedonizam.1027calex,
-> #1019, corto<!> A da se mi strmeknemo do Nis ? ;)
Pa strmeknite se. :)
hedonizam.1028calex,
-> #1022, mmarkovic<!> Preporučujem kafanu "Sinđelić", ul Nikole Pašića, ex V kongres KPJ.
Što se preporuka tiče, tu ima šta da se diskutuje. :))
<!> Roštilj odličan, niste jeli takav u Beogradu... ;)))
Ovo i nije neka referenca. ;>>> Možda nisam išao na prava mesta
ili slušao preporuke ljudi koji to poznaju ali u Beogradu još nisam
jeo dobar roštilj. :))
hedonizam.1029calex,
-> #1024, dr.grba<!> Replika u čast restorana ŽFK "Sloga" iz Zemuna, gde zamalo da se
<!> obrukam i ne izdržim porciju. Izdržao sam, a put do Kikinde je bio
Kad već ovo pominješ ... Ako neko naiđe na ovu stranu, neka nađe
vremena da ode i do Svrljiga. Tamo neće da promaši 'Kamiondžije' kod
kojih retko ko izdrži porciju. Nadam se da je još uvek tako, nisam baš
dugo išao tamo. :( Možda ja nisam izdržljiv ali se sećam da je dimljena
vešalica merila oko 750 grama.
hedonizam.1030hercog,
Pića koja se služe u manjim čašama
(short drinks)
I deo
Koktel "Alexander"
Šejker. Trećinu nelupane pavlake, trećinu likera od kakaa i trećinu
vinjaka. Mućkati.
Koktel "Alexander sisters"
Šejker. Trećina nelupane pavlake, trećinu džina, trećina likera od
nane. Mućkati.
Koktel "Alexandra"
Šejker. Trećina nelupane pavlake, trećina likera od kakaa, trećina
džina. Mućkati.
Sale
hedonizam.1031hercog,
Pića koja se služe u manjim čašama
(short drinks)
II deo
Koktel "Angel's kiss"
Miksglas. Dve trećine likera od kakaa, trećina nelupane pavlake.
Koktel "Apple pie"
Šejker. Šestina soka od limuna, šestina brendija od kajsija, trećina
belog vermuta i trećina konjaka. Mućkati.
Koktel "Apry secco"
Šejker. Trećina belog vermuta, trećina džina, trećina brendija od ka-
jsije. Mućkati.
Sale
hedonizam.1032hercog,
Pića koja se služe u manjim čašama
(short drinks)
III deo
Koktel "Aria"
Šejker. Trećina belog vermuta, 1/3 likera od anisa, trećina viskija.
Mućkati.
Koktel "Astorija"
Miksglas. Jedan mlaz angosture, dve trećine džina, trećina crvenog
vermuta. Mešati. Dodati jednu zelenu maslinku.
Koktel "Avala"
Šejker. Trećina kajsijevače, trećina brendija od kajsije i trećina
džina. Dobro mućkati.
Sale
hedonizam.1033velicko,
-> #1029, calex> vremena da ode i do Svrljiga. Tamo neće da promaši
> 'Kamiondžije' kod
Slažem se.
Osim što su porcije oooobimne (za dvojicu, 'ladno)
meso je bilo izuzetno ukusno i usluga je bila ok. :)
hedonizam.1034velicko,
-> #1027, calex> <!> A da se mi strmeknemo do Nis ? ;)
>
> Pa strmeknite se. :)
Pridružujem se pozivu :)
hedonizam.1035dr.grba,
-> #1034, velicko>>> Pa strmeknite se. :)
>>
>> Pridružujem se pozivu :)
Molim da ova exkurzija ne protekne bez modulatora. Njam (:
Hm, ovaj smajli je nedovoljan... Trebalo bi napraviti smajlija koji se
oblizuje. Predlozi? (:
hedonizam.1036lada,
-> #1035, dr.grbaNe znam da li je ovo neki pušački, ali bi možda išao sa quvima, npr.
:Q,ili :q, a može i sa "r", :-r (to ako ti baš curi voda).
hedonizam.1037sljubisic,
-> #1033, velicko
>> 'Kamiondzije' kod
> Osim sto su porcije oooobimne (za dvojicu, 'ladno)
>meso je bilo izuzetno ukusno i usluga je bila ok. :)
Vala ziva istina, ja dimljene vesalice nisam nigde video (i jeo, i jeo :)
vece i ukusnije. Imaju dobru reputaciju i drze je godinama, sto je za svaku
pohvalu.
hedonizam.1038djcorto,
-> #1026, calex> Mislio sam samo da proverim prethodna pisanja. :)
Moze, ako dolazis(te) bubom ;)
hedonizam.1039mmarkovic,
-> #1028, calex> <!> Roštilj odličan, niste jeli takav u Beogradu... ;)))
>
> Ovo i nije neka referenca. ;>>> Možda nisam išao na prava mesta
Što 'jes - 'jes... ;)))
hedonizam.1040mmarkovic,
-> #1035, dr.grba>>>> Pa strmeknite se. :)
>>> Pridružujem se pozivu :)
Takođe... :)
> Molim da ova exkurzija ne protekne bez modulatora. Njam (:
Ix, to nikako ne bi bilo u redu! :)))
> Hm, ovaj smajli je nedovoljan... Trebalo bi napraviti smajlija
> koji se oblizuje. Predlozi? (:
`(-: smajli koji se oblizuje... (:
Može?
hedonizam.1041oldtimer,
Važno!
Oni koji ne vole plodove mora, neka se ne zamaraju čitanjem :)
Es vird bekant gegeben:
U Orbal dragstorima (za one sa jevtinijim ulaznicama dragstori
se odazivaju i na CTP) ima tunjevine i šrimpsa po starim cenama :)
Ničim izazvano poskupljenje igleda da je mimoišlo dragu nam
firmu, 185 grama tunjevine u okrugloj plavoj konzervi = 6.86,
a ista količina tajlandskih šrimpova = 12.04 :)
Neće dugo trajati, nemam pojma kako je u centru, ali u Požeškoj
još rspolažu izvesnim količinama, so ...
Kome treba pomoć domorodaca (254-96-55) :))
P.S. Voli li Lea plodove mora ? :))
hedonizam.1042bobby.quyne,
-> #1021, mmarkovic>> Cesto jedem one tzv. cokolade sa tzv. pirincem, pa me zanima
>> ima li neko ideju kako od pirinca prave one "vazdusaste" bele
>> gromuljice, ili je ipak u pitanju stiropor? ;)
>
> E, ovo i mene zanima! Mnogo dobra stvar...
Za to treba vrlo skupa sprava. Sustina tehnologije se zasniva na
tome da se u jednom cilindru zrna pirinca izloze naglom povecanju
pritiska, a zatim se poklopac cilindra otvori. Kako su se zbog
povecanja pritiska zrna zagrejala, pri padu pritiska dolazi do
naglog isparavanja ono malo vode koja se nalazi u zrnima, pa ona
ekspandiraju, i dobije se ono sto imate u cokoladi.
Don`t try this at home!!!
hedonizam.1043bobby.quyne,
-> #1006, biber> Ima li ko da je upoznat sa tajnama spravljanja vina
> u kucnoj radinosti? Ako moze mali opis, s obzirom da se
> otac i ja pomalo zanosimo tom idejom, a imamo dobrog grozda.
Preporucujem knjigu "Iskusni podrumar" od Zaharija Orfelina.
Mozda jos uvek moze negde da se nadje. Prepuna je divnih recepata
tipa "Kako da se od loseg crnog napravi dobra ruzica" i sl.
hedonizam.1044lexus,
-> #1035, dr.grba=> Hm, ovaj smajli je nedovoljan... Trebalo bi napraviti smajlija koji
=> se oblizuje. Predlozi? (:
Možda 6: i :9
hedonizam.1045ranx,
-> #1036, lada n
(:-r)
u
Meni se ovaj više sviđa - mada je možda malo klempav...
hedonizam.1046dr.grba,
-> #1042, bobby.quyne>> povecanja pritiska zrna zagrejala, pri padu pritiska dolazi do
>> naglog isparavanja ono malo vode koja se nalazi u zrnima, pa ona
>> ekspandiraju, i dobije se ono sto imate u cokoladi.
To su, dakle, kokice od pirinča (:
hedonizam.1047nenad,
-> #1029, calex> Možda ja nisam izdržljiv ali se sećam da je dimljena
> vešalica merila oko 750 grama.
Šta tu ne valja? :)
Ako može pečeno pile da bude kilo, može i vešalica. :)
hedonizam.1048velicko,
-> #1037, sljubisic> Vala ziva istina, ja dimljene vesalice nisam nigde video (i
> jeo, i jeo :) vece i ukusnije. Imaju dobru reputaciju i drze je
> godinama, sto je za svaku
Valjda su to bile "seljačke dimljene vešalice"...
Sluuurp,.
'.
. ,
,
hedonizam.1049velicko,
Subject: medovina
Ima li nekih recepata za medovinu.
Već nekoliko godina pokušavam da je napravim. Mnogo se teže
održava od vina, tako da u avgustu kad može da se pije, dobijem
veoma malu količinu ispravne medovine :(
Ukus je inače fantastičan.
Jaaako je.. ;)
Sistem je otprilike kao za vino, osim što se pravi
maja koja ima istu količinu meda koliko grožđa upotrebite.
Ako neko ima iskustva neka napiše nešto...
Mogu da napišem ovaj recept ako nekom treba..
hedonizam.1050velicko,
-> #1042, bobby.quyne> Don`t try this at home!!!
:(
Ajde dajte predlog kako da napravimo komoru u kojoj
možemo da regulišemo pritisak.
Pomislite samo na predivne torte u kojima taj pirinač
može da se upotrebi :)
hedonizam.1051cnenad,
-> #1041, oldtimer=> firmu, 185 grama tunjevine u okrugloj plavoj konzervi = 6.86,
Carnex konzervica mesnog nareska se zaustavila na ceni od 7,24 din
hedonizam.1052corto,
-> #1035, dr.grba> Molim da ova exkurzija ne protekne bez modulatora. Njam (:
Predlazem da se zakupi autobus i krene put Nis, sa zaustavljenjem na
znamenitim lokacijama ;) Znaci, Svrljig obavesno, i gde jos ?
hedonizam.1053corto,
-> #1041, oldtimer> P.S. Voli li Lea plodove mora ? :))
Da znas da jos nismo probali, samo smo bili odusevljeni plodovima reke u
obliku pastrmke, a kako su sad stigli meseci sa 'r' spremamo se da
probamo morska cudovista kao sto su skuse, grdobine, sanpjetro, a ako
naidje i neki morski pas.... ;)
Hvala na informacijama, imamo par lokala u okolini pa cemo se valjda
snabdeti :)
hedonizam.1054corto,
-> #1049, velicko> Mogu da napisem ovaj recept ako nekom treba..
Eto, a nas su ucili da je recept za medovinu izgubljen... ;) Salji to
vamo !
hedonizam.1061vitez.koja,
-> #1052, corto#=> Predlazem da se zakupi autobus i krene put Nis, sa zaustavljenjem
#=> na znamenitim lokacijama ;) Znaci, Svrljig obavesno, i gde jos ?
Evo ruke...
sk
hedonizam.1062velicko,
-> #1052, corto> znamenitim lokacijama ;) Znaci, Svrljig obavesno, i gde jos ?
Ako neko voli lazanje (njam;), onda Amerikanac...
a za fenomenalne morske specijalitete ste zakasnili...
Zebra više ne radi :(...
U duhu ovog grada preporučujem roštilj kod Joce i Nene.
Definitivno najbolji u Nišu... Doduše skuupo, ali kolko para
tolko ...
hedonizam.1063dr.grba,
-> #1061, vitez.koja>># => Predlazem da se zakupi autobus i krene put Nis, sa zaustavljenjem
>># => na znamenitim lokacijama ;) Znaci, Svrljig obavesno, i gde jos ?
>>
>> Evo ruke...
Što se mene tiče, može i okolo, preko Zlatibora <:
====================
----> Akcija "Ekskurzija Hedonist '96"
hedonizam.1064ognjen,
-> #1040, mmarkovic)-> `(-: smajli koji se oblizuje... (:
Vec odavno postoji:
:-9 oblizivanje
:-6 gadjenje
hedonizam.1065corto,
-> #1061, vitez.koja> Evo ruke...
Prva prijava ;)
hedonizam.1066corto,
-> #1063, dr.grba> Sto se mene tice, moze i okolo, preko Zlatibora <:
Druga prijava ;)
hedonizam.1067ilazarevic,
-> #1052, corto> Predlazem da se zakupi autobus i krene put Nis, sa zaustavljenjem na
> znamenitim lokacijama ;) Znaci, Svrljig obavesno, i gde jos ?
Gde god, prijavljujem se :) Odavno nisam jeo dobar roštilj.
hedonizam.1068corto,
-> #1067, ilazarevic> Gde god, prijavljujem se :) Odavno nisam jeo dobar rostilj.
Boga mi, kako je krenulo, trebace i dva autobusa ;) A ko nam je kriv kad
smo propustili leskovacku rostiljijadu. Ili ipak ima izvestaja iz preve
ruke :)
hedonizam.1069djcorto,
-> #1068, corto> Boga mi, kako je krenulo, trebace i dva autobusa ;) A ko nam je
> kriv kad
Da dovezemo spratni iz Londona ? ;)
hedonizam.1070bobby.quyne,
-> #1021, mmarkovic>> Cesto jedem one tzv. cokolade sa tzv. pirincem, pa me zanima
>> ima li neko ideju kako od pirinca prave one "vazdusaste" bele
>> gromuljice, ili je ipak u pitanju stiropor? ;)
>
> E, ovo i mene zanima! Mnogo dobra stvar...
Za to treba vrlo skupa sprava. Sustina tehnologije se zasniva na
tome da se u jednom cilindru zrna pirinca izloze naglom povecanju
pritiska, a zatim se poklopac cilindra otvori. Kako su se zbog
povecanja pritiska zrna zagrejala, pri padu pritiska dolazi do
naglog isparavanja ono malo vode koja se nalazi u zrnima, pa ona
ekspandiraju, i dobije se ono sto imate u cokoladi.
Don`t try this at home!!!
hedonizam.1071bobby.quyne,
-> #1006, biber> Ima li ko da je upoznat sa tajnama spravljanja vina
> u kucnoj radinosti? Ako moze mali opis, s obzirom da se
> otac i ja pomalo zanosimo tom idejom, a imamo dobrog grozda.
Preporucujem knjigu "Iskusni podrumar" od Zaharija Orfelina.
Mozda jos uvek moze negde da se nadje. Prepuna je divnih recepata
tipa "Kako da se od loseg crnog napravi dobra ruzica" i sl.
hedonizam.1072olio,
-> #1019, corto> A da se mi strmeknemo do Nis ? ;)
Ma kakav Nis mozemo i ovde to da priredimo.
Ma nemate vi pojma sta je uzivanje u rostilju!!
Ocete da pravim rostilj?
Ovog leta sam na moru pravio rostilj svaki drugi dan.
Pazi:svinjski vrat, pljeskavice, cevapi, kobasice, dzigerca,.....
i naravno riba, i to sve u domacoj varijanti, ko kako hoce.
E to je hedonizam. Pravim po zelji, a vi onda uzivate.
Evo sada mi ide voda na usta.
Pozdrav Oliver.
hedonizam.1073olio,
-> #1063, dr.grba> ----> Akcija "Ekskurzija Hedonist '96"
Podrzavam sa odusevljenjem.
Poz.Oliver.
hedonizam.1074calex,
-> #1052, corto<!> Predlazem da se zakupi autobus i krene put Nis, sa zaustavljenjem na
<!> znamenitim lokacijama ;) Znaci, Svrljig obavesno, i gde jos ?
Ne slažem se. :((( Predlažem da autobus dođe u Niš pa onda krene
u obilazak znamenitih lokacija, sa posebnim osvrtom na kamiondžije. ;)
(Ima li koga da prenese gazdama moj ovoliki trud, možda dobijem neki
popust?) ;)))
hedonizam.1075calex,
-> #1062, velicko<!> Zebra više ne radi :(...
Ala si subjektivan. ;>
<!> Definitivno najbolji u Nišu... Doduše skuupo, ali kolko para
<!> tolko ...
Možda za nas, ali je garant jeftino u poređenju sa bgd cenama.
Da ne bismo pričali ovako neodređeno, predlažem moderatoru da
delegira nekoliko usera koji ovo mogu da provere. ;> To mogu da budu
oni kojima je u blizini a imaju volje da se žrtvuju za ovu temu.
Evo ja, recimo. O:>>
hedonizam.1076calex,
-> #1063, dr.grba<!> Što se mene tiče, može i okolo, preko Zlatibora <:
Ne može. ;>
hedonizam.1077valex,
-> #1063, dr.grba>> Što se mene tiče, može i okolo, preko Zlatibora <:
Eh... da li je neko rekao "Šopalović"? :)
hedonizam.1078mmarkovic,
-> #1072, olio>> A da se mi strmeknemo do Nis ? ;)
> Ma kakav Nis mozemo i ovde to da priredimo.
E, ovo nema smisla!
> Ocete da pravim rostilj?
> Ovog leta sam na moru pravio rostilj svaki drugi dan.
Kafanče je kafanče... ;>
hedonizam.1079djcorto,
-> #1078, mmarkovic> E, ovo nema smisla!
Bre, poziva te covek na domaci ostilj, a ti tako ;)
> Kafance je kafance... ;>
Da znas ... medjutim, menjaju se. Ja, a i mnogi moji poznanici,
delimo divne hedonisticke uspomene iz kafane Kod Brke u Velikom
Gradistu. Preporucih je Savi, kad ono - em nisu dobili nista za
jelo, em malne bacise njih na rostilj :((( Zato bi bilo dobro da
se overava, pa da se salju izvestaji ;)
hedonizam.1080dr.grba,
-> #1079, djcorto>>> E, ovo nema smisla!
>>
>> Bre, poziva te covek na domaci ostilj, a ti tako ;)
Ko je koga zvao, više niko ne zna. Činjenica je da smo svi u
apstinentskoj krizi i da nam pothitno treba terapija roštiljem (:
hedonizam.1081mmarkovic,
-> #1079, djcorto>> E, ovo nema smisla!
> Bre, poziva te covek na domaci ostilj, a ti tako ;)
Pa, kvari nam računicu! Mi, iz Niš ;), se trudimo da virtuelni
prijatelji postanu prijatelji od krvi i mesa, a on tako...
Rekoše mi da će u septembru biti još lepih dana...
>> Kafance je kafance... ;>
> Da znas ... medjutim, menjaju se. Ja, a i mnogi moji poznanici,
> delimo divne hedonisticke uspomene iz kafane Kod Brke u Velikom
> Gradistu. Preporucih je Savi, kad ono - em nisu dobili nista za
> jelo, em malne bacise njih na rostilj :((( Zato bi bilo dobro
> da se overava, pa da se salju izvestaji ;)
Živa istina! Kafana koju bih najradije preporučio (nekada),
je "Amfora". Odličan roštilj, starogradska muzika bez pojačala,
ljubazno osoblje...
Međutim, koliko znam, promenio se gazda, tamo je sada privatna
benzinska pumpa na kojoj je gužva, i, uopšte nisam siguran kakva je
situLacija sada.
Calex, vredi li još "Amfora"?
hedonizam.1082corto,
-> #1076, calex> Ne moze. ;>
Ama Cale, sto si nesto antiprotivan :))) Ma samo se ti popni do
beograda, izgladicemo sve nesuglasice u Skadarliji ;)
hedonizam.1083corto,
-> #1081, mmarkovic> Pa, kvari nam racunicu! Mi, iz Nis ;), se trudimo da virtuelni
> prijatelji postanu prijatelji od krvi i mesa, a on tako...
E pa zaista cemo morati da se strmeknemo :))) Ali mi je septembar nesto
sumnjiv, mi se ovde posmrzavasmo :(
hedonizam.1084calex,
-> #1079, djcorto<!> jelo, em malne bacise njih na rostilj :((( Zato bi bilo dobro da
<!> se overava, pa da se salju izvestaji ;)
Pa ponudio sam svoju žrtvu u navedenom cilju ali modulatori ne
reaguju. :((
hedonizam.1085calex,
-> #1081, mmarkovic<!> Međutim, koliko znam, promenio se gazda, tamo je sada privatna
<!> Calex, vredi li još "Amfora"?
Više ne znam ko je ko, znam da je to držao i Marjan a ko je sada
nemam pojma. Pitaću ... neke ljude, oni su nekada često išli tamo. ;>
Ko me je terao da se podsećam Marjana. :(((( Ko ne zna, u pitanju
je kafana na petnaestak km od Niša, pored samog autoputa Ni-Bg. To je i
jedno od ređih mesta gde stoji znak zabrane zaustavljanja i parkiranja
na autoputu. Gazda je svojevremeno nudio da finansira pravljenje petlje
ali nije uspeo. Mesto se zove Draževac, sa akcentom na e. ;) Do pre
nekoliko godina sam vrlo često išao tamo. Poznat po tome što čim neko
sedne, odmah donesu šest vrsta salata, koje dopunjuju čim nestanu a ne
plaćaju se. Pored toga, ni hleb se nije plaćao a čini mi se i treća
flaša vina. ;) Pića su bila sa sličnim cenama kao i u prodavnicama a
roštilj je bio odličan i jeftin.
Da li su modulatori raspoloženi da podrže istraživanja istorijskih
objekata, da ovo ne budu priče u prazno? Znam za još par usera odavde
koji bi bili spremni da se žrtvuju.
hedonizam.1086djcorto,
-> #1081, mmarkovic> Pa, kvari nam racunicu! Mi, iz Nis ;), se trudimo da virtuelni
> prijatelji postanu prijatelji od krvi i mesa, a on tako...
A gde pise da MI moramo kod VAS - mozete i VI kod NAS ;)))) Jes'
da imate bolji rostilj, ali ....
> Rekose mi da ce u septembru biti jos lepih dana...
Nadajmo se i manje posla, tj vise vremena za hedonisanje :)
hedonizam.1087sav.gacic,
-> #1069, djcorto>> Boga mi, kako je krenulo, trebace i dva autobusa ;) A ko nam je
>> kriv kad
> Da dovezemo spratni iz Londona ? ;)
Primećujem grdno raspojasavanje. Šta ga tu cinculirate, da odvežemo Plavi voz
iz Topčidera, pa polako po ostatku-zaklane-države ;)
A, sad, ozbiljno. Autobus je sasvim REALNA mogućnost. Moj rođak i lice od
poverenja Nemanja je poštovana faca u GSP (beše li sad GSP ili GSB - nikad da
ih po'vatam) i tokom ove nedelje će se raspitati za cenovnik iznajmljivanja na
dan. Egzotika je i u tome što će bus biti fundamentalac, gradski, pa berite
du*eta na šiljak 220 + 220 km na drvenim sedištima. Pa kad nastane trenutak
istine da ne padne izvlačenje. Uostalom, Nišlije će tad moći da nam organizuju
organizovan provod npr. poseta rodnoj kući Mileta Ilića, Ćele-kuli (poneko će
tamo poželeti i da ostane posle ONIH vešalica O;) ), kupanje u Nišavi, a i da
izboksuju neki popust na masovnost kod roštiljdžija i pečenjara (alaj će
nastati pomor sitne, a i krupne rogate i šutate stoke, Bogo moj!!!)
Pod obvezatno predlažem da se o ekskurziji obaveste RTS i druge medijske kuće
iz zemlje i inostranstva, a onda nam sleduju pioniri, 'lebac i so, prijem u
Skupštini grada, poseta uspešnim privrednim kolektivima, dok će ženski deo ići
u posetu porodilištu i obdaništima... sve uz zaricanja da se ovakve
manifestacije učine tradicionalnim...
hedonizam.1088sav.gacic,
-> #1035, dr.grba> Molim da ova exkurzija ne protekne bez modulatora. Njam (:
Osećam se pomalo prozvanim...
> Hm, ovaj smajli je nedovoljan... Trebalo bi napraviti smajlija koji se
> oblizuje. Predlozi? (:
Nesuvisli predlog: da pošaljem sliku... Sa trenutnom tifus frizurom neodoljivo
podsećam na pun Mesec ;)
hedonizam.1089sav.gacic,
-> #1072, olio> Ovog leta sam na moru pravio rostilj svaki drugi dan.
> Pazi:svinjski vrat, pljeskavice, cevapi, kobasice, dzigerca,.....
> i naravno riba, i to sve u domacoj varijanti, ko kako hoce.
> E to je hedonizam. Pravim po zelji, a vi onda uzivate.
> Evo sada mi ide voda na usta.
Zlotvore!
Tako mi dušu na fitilj izvlačiš po ovom slinavom vremenu na poslednji dan LETA
;) Ima li varijanta za roštilj na super-benzin podvarijanta _bareni_, tj. ti
ga pečeš a kiša ga zaliva ;) i tako nekoliko okreta...
Depresivan, anksiozan i frustriran sam. Mnogo.
hedonizam.1090bobby.quyne,
-> #930, pifat> Kad ce vec jednom da onako ljudski zahladni, da stigne kiseo kupus
> nacinjen po svim propisima, pa da se raspali po sarenoj slanini i
Slanina i kiso kupus!
Tu treba malo intervencije da bi se dobila hrana bogova.
Elem, uzme se 2 kile kiselog kupusa ribanca (ali nikako sitno ribanog)
dve suve svinjske kolenice i tricetvrt kile slanine isecene na 4
komata. Zatim se to stavi u poveci lonac (moze i pretis) i kuva dok se
meso ne odvoji od kolenice (u pretisu oko 45 min). Zatim se sve izvadi
iz lonca, stavi u plek u kojem se nalazi rastopljene dve kasike masti
ali tako da kupus dodje dole a slanina i meso od kolenice odozgo, pa se
pece pola do tricetvrt sata u rerni na 250 stepeni.
E to je tek prste da polizes.
hedonizam.1091madamov,
-> #1087, sav.gacic> Egzotika je i u tome što će bus biti fundamentalac, gradski, pa berite
> du*eta na šiljak 220 + 220 km na drvenim sedištima.
Jel' zglobni? B) A da prođe pored neke radnje pa da uzmemo jastuke na
naduvavanje? B)
hedonizam.1092velicko,
-> #1068, corto> smo propustili leskovacku rostiljijadu. Ili ipak ima izvestaja
Krajem ove nedelje je neka fešta u Aleksandrovcu (srce Župe).
Možda je dovoljno da vam kažem da će crno vino teći iz
fontana...
Sluuurp..,
.
hedonizam.1093corto,
-> #1087, sav.gacic> dan. Egzotika je i u tome sto ce bus biti fundamentalac,
> gradski, pa berite du*eta na siljak 220 + 220 km na drvenim
> sedistima.
Ali samo ako mozemo da vicemo Nemanjicu (pretpostavljam da ce on da nas
vozi kao osvedoceni postovalac cumurskih specijaliteta) "Srednja
majstore" i "Moze majstore, us'o sam" :)))
hedonizam.1094corto,
-> #1092, velicko> Mozda je dovoljno da vam kazem da ce crno vino teci iz
> fontana...
Ma cekaj, da se ti to ne evakuises iz Nis taman kad se mi organizovano
organizujemo ?! E nece moci, sedi di si, a o fontanama drugi put ;)
hedonizam.1095mmarkovic,
-> #1086, djcorto> A gde pise da MI moramo kod VAS - mozete i VI kod NAS ;))))
> Jes' da imate bolji rostilj, ali ....
Vidim ja gde sve to vodi... ;(
Ali, najozbiljnije, treba organizovati da se i uživo upoznajemo,
makar jedanput ili dvaput godišnje. Vidim, vi se znate, mi se znamo,
sad valjda nije problem gde ćemo da klopamo roštilj ili drugo.
Predlažem radni naslov SUSEHE 96 (SUsreti SEzamovaca HEdonista;).
Šalim se, naravno...
P.S. Savo, šta kažeš prava socrelistička skraćenica? ;)))
hedonizam.1096djcorto,
-> #1090, bobby.quyne> E to je tek prste da polizes.
Zaboravio si po veknu vruceg hleba.
hedonizam.1098dr.grba,
-> #1090, bobby.quyne>> Elem, uzme se 2 kile kiselog kupusa ribanca (ali nikako sitno ribanog)
>> dve suve svinjske kolenice i tricetvrt kile slanine isecene na 4
A jel' može umesto kolenice komad tvrde šunke, one koju ću tek da
načnem kroz koji dan? (:
(reply 15.1096)
>>> E to je tek prste da polizes.
>>
>> Zaboravio si po veknu vruceg hleba.
Pecivo bi trebalo doneti iz Novoga Sada, ali za to će već gtomic i
kompanija da se pobrinu. (:
hedonizam.1099djcorto,
-> #1090, bobby.quyne> E to je tek prste da polizes.
Zaboravio si po veknu vruceg hleba.
hedonizam.1100djcorto,
-> #1095, mmarkovic> Vidim ja gde sve to vodi... ;(
Ma, imam predlog : da ne biste vi u BG, a mi u NI, idemo svi kod
Grbe na sunku ;>
> Ali, najozbiljnije, treba organizovati da se i uzivo
> upoznajemo, makar jedanput ili dvaput godisnje. Vidim, vi se
> znate, mi se znamo,
SUSEHE nije losa ideja :)))) No, najbolje mesto za nalazenje i
upoznavanje je majski Sajam tehnike - ove godine se okupila
postena gomila sveta na standu Racunara, ukljucujuci vecinu ovde
aktivnih. Zli jezici kazu da je najbolje petkom, bar u vreme dok
je klub bio aktivan - e, da li je i dalje, ne znam, mi nismo
bili ihihiiiii ......
hedonizam.1101ilazarevic,
-> #1093, corto> Ali samo ako mozemo da vicemo Nemanjicu (pretpostavljam da ce on da
> nas vozi kao osvedoceni postovalac cumurskih specijaliteta) "Srednja
> majstore" i "Moze majstore, us'o sam" :)))
Kad smo već krenuli da šumimo...
"Majstore, srednja - dobro je, rade..." ;)
hedonizam.1102bobby.quyne,
-> #1098, dr.grba>>>> E to je tek prste da polizes.
>>>
>>> Zaboravio si po veknu vruceg hleba.
>
> Pecivo bi trebalo doneti iz Novoga Sada, ali za to ce vec gtomic i
> kompanija da se pobrinu. (:
Niste u pravu.
Naime, uz ovaki kupus najbolje ide takozvana kuruza poreklom iz Bos.
Krajine. Radi se o pogaci od kukuruznog brasna slicnoj srbijanskoj
projari. Na istu se uz kupus maze mesavina pavlake i sira.
hedonizam.1103dr.grba,
-> #1100, djcorto>> Ma, imam predlog : da ne biste vi u BG, a mi u NI, idemo svi kod
>> Grbe na sunku ;>
Šta mislite, koliko nogu je imala ona moja svinja? (: Previše vas je,
žao mi je (: Jedan po jedan, pa ko uspe.
>> SUSEHE nije losa ideja :)))) No, najbolje mesto za nalazenje i
>> upoznavanje je majski Sajam tehnike - ove godine se okupila
>> postena gomila sveta na standu Racunara, ukljucujuci vecinu ovde
>> aktivnih.
Već godinama se to tako dogovara i ćorak. Dža bu da nađemo mesto da
popijemo pivo, a kamoli negde dalje da odemo. Toliko mimoilaženja
nikada ne doživim osim na Sajmu tehnike (:
hedonizam.1104velicko,
-> #1068, corto> smo propustili leskovacku rostiljijadu. Ili ipak ima izvestaja
Krajem ove nedelje je neka fešta u Aleksandrovcu (srce Župe).
Možda je dovoljno da vam kažem da će crno vino teći iz
fontana... (: :)
Sluuurp..,
.
hedonizam.1105kostja,
-> #1100, djcorto=> SUSEHE nije losa ideja :)))) No, najbolje mesto za nalazenje i
=> upoznavanje je majski Sajam tehnike - ove godine se okupila
=> postena gomila sveta na standu Racunara, ukljucujuci vecinu ovde
=> aktivnih. Zli jezici kazu da je najbolje petkom, bar u vreme dok
Jel`? A jel` treba da nosimo legitimacije sa slikom dragog nam PC-a
ispod kojeg stoji licni user odavdi.
hedonizam.1106sav.gacic,
-> #1095, mmarkovic> Ali, najozbiljnije, treba organizovati da se i uživo upoznajemo,
> makar jedanput ili dvaput godišnje. Vidim, vi se znate, mi se znamo,
> sad valjda nije problem gde ćemo da klopamo roštilj ili drugo.
Sve to stoji... U svakom slučaju, mi smo izdanci podneblja i naroda u kojem je
ako su ne svi, a ono bar većina planova, poduhvata i pregnuća započeta
papkarom na ražnju, a završila sa dogovorićemo-se-da-se-dogovorimo. Uzgred,
ovde je i patentirana pokočica: _Prijo, kako ćemo? - Prijatelju, lako ćemo!_
> Predlažem radni naslov SUSEHE 96 (SUsreti SEzamovaca HEdonista;).
> Šalim se, naravno...
> P.S. Savo, šta kažeš prava socrelistička skraćenica? ;)))
Može, može, može i da se zaošri sa dodavanjem slova _R_ na potrebno mesto :)
hedonizam.1107djcorto,
-> #1103, dr.grba> Sta mislite, koliko nogu je imala ona moja svinja? (: Previse
> vas je, zao mi je (: Jedan po jedan, pa ko uspe.
E, pa, sledece godine prikolji stonogu :))))
NHF, NHF, sala :)
hedonizam.1108velicko,
-> #1104, velicko> Možda je dovoljno da vam kažem da će crno vino teći iz
> fontana... (: :)
uH, dupli exec, ali stvarno je fešta... :)
hedonizam.1109velicko,
-> #1094, corto> Ma cekaj, da se ti to ne evakuises iz Nis taman kad se mi
> organizovano organizujemo ?! E nece moci, sedi di si, a o
> fontanama drugi put ;)
Ma nema probleeeema... :))
Samo se vi javite.. :)
hedonizam.1110velicko,
-> #1085, calex> Ko me je terao da se podsećam Marjana. :(((( Ko ne zna, u
> pitanju je kafana na petnaestak km od Niša, pored samog
> autoputa Ni-Bg. To je i
:))
Bio sam prekjuče :)
Vraćamo se iz Bejograda, nas dvojica i naš drajver Toma.
Drajver Toma je inače "profi vozač direktora" i poznaje sve kafane
uže i okolo... :) Pitam ga za tu kafanu, on se nasmeja i...
Preskačemo preko ograde na auto putu, ulazimo...
Konobar mahne rukom i za neki minut, sto je pretrpan
salatama.. :) Dolazi glavni konobar ( neki Sale ), i uz porudžbu
prvih vinjaka, donosi i vruću struganu pogaču i jednu porcijicu
pasulja u zemljanoj činiji.. kaže da se zanimamo dok stigne meso..
Uz još nekoliko vinjaka, salate su bile obnavljane kako se koji
tanjir prazni, a na svaki mig konobar donosi flašu i dosipa vinjak
( nešto malo više nego što sam navikao )... :)
Meso nije bilo ništa specijalno, ali je bilo iznad
proseka.. ( bolje nego kod recimo Joce&Nene, ali ipak lošije nego
kod kamiondžije)...
Vino po preporuci Saleta, je bilo ok.. i sad ide glavna
fora... :)) Vozač počinje da nas takoreći moli da požurimo,
kaže desiće se opet kao prošli put... Samo što je to izgovorio,
dolazi konobar i donosi još vina na račun kuće... Toma Drajver
je samo reko... gotovo je.. ako ne požurimo, opet će konobar
noćas da nas vozi kući :)) ( Naime, prethodni put su se tako
napili da je uveče konobar morao da ih razveze kućama :)) )
Pošto je ukapirao da polazimo, konobar nas moli da ostanemo
i samo makar još kafu da popijemo.... Toma kao mnoogo iskusniji
nam tiho dodaje da uz kafu ide još jedna tura vina, pa onda uštipci
i tako ukrug... Sve je to bilo propraćeno neopisivo dobrom
domaćinskom atmosferom... :) Pošto smo odbili... Sale, glavni
konobar je u ljutnji ( i zezanju ) mahnuo nešto mlađem konobaru...
i pošao napolje da nas isprati...
Preskačemo ogradu od auto puta, kiša sitno pada, a tamo
pored auta nas čeka mlađi konobar sa špricerima na poslužavniku. :)
Sorry zbog ovako detaljnog opisa, ali ja sam stvarno bio
fasciniran...
Daa, umalo da zaboravim. Cene su zaista pristojne...
Za tri osobe
po tri-četri vinjaka,
salate i onaj pasulj
pogače
roštilj ( bilo ga je sasvim dovoljno )
po 5-6 čaša špricera
ukupno 90 din
( da, samo 30 din po osobi )
hedonizam.1112vimm,
-> #1110, velicko>> Daa, umalo da zaboravim. Cene su zaista pristojne...
>> Za tri osobe
>> po tri-četri vinjaka,
>> salate i onaj pasulj
>> pogače
>> roštilj ( bilo ga je sasvim dovoljno )
>> po 5-6 čaša špricera
>> ukupno 90 din
>> ( da, samo 30 din po osobi )
Ovako već može da se živi! Cene su zaista neverovatno pristojne :)
Ovo nema ni kod "Brke" u Sopotu :)
Ako je problem organizovan odlazak u Niš autobusom predlažem da se
napravi karavan od 4-5 automobila, ili koliko je već potrebno za sve
zainteresovane, što bi verovatno bila isplativija i povoljnija vari-
janta od zakupa autobusa za dvadesetak osoba.
Pozdrav Vladimir
hedonizam.1113corto,
-> #1105, kostja> Jel`? A jel` treba da nosimo legitimacije sa slikom dragog nam
> PC-a ispod kojeg stoji licni user odavdi.
Jok, samo se predstavi userom, jer ako kazes ime i prezime svi ce te
belo gledati (iz licnog iskustva) ;))
hedonizam.1114corto,
-> #1110, velicko> Sorry zbog ovako detaljnog opisa, ali ja sam stvarno bio
> fasciniran...
Moram da priznam da smo i mi ostali ne samo fascinirani, vec i gledamo
unapred na obecani autobus ;)
hedonizam.1115djcorto,
-> #1112, vimm> napravi karavan od 4-5 automobila, ili koliko je vec potrebno
> za sve
Za sada mozemo verovatno da satavimo Savinu mecku i moju bubu -
s tim sto bismo morali da vozimo najvise 90, buba ne moze brze
opterecena ;)
Ni mi sa punih 30 ne bismo mogli brze ;)
hedonizam.1116vimm,
-> #1115, djcorto>> Za sada mozemo verovatno da satavimo Savinu mecku i moju bubu -
Sa mojim autom - to je već tri :) Ima li još neko dobru volju i auto?
>> s tim sto bismo morali da vozimo najvise 90, buba ne moze brze
>> opterecena ;)
Pa mi i idemo na izlet, sightseeing, dobru hranu i piće, da upoznamo
naše Nišleje - ne na trke.
>> Ni mi sa punih 30 ne bismo mogli brze ;)
Ex, bilo nekad, ima nas i sa punih 40 pa se trudimo :)
Pozdrav Vladimir
hedonizam.1117dr.grba,
-> #1114, corto>> Moram da priznam da smo i mi ostali ne samo fascinirani, vec i gledamo
>> unapred na obecani autobus ;)
Zamisli samo te suze na rastanku iz te kafane, kad bi SUSEHE autobus
tamo zastao (((:
hedonizam.1118bobby.quyne,
-> #1050, velicko> Ajde dajte predlog kako da napravimo komoru u kojoj
> mozemo da regulisemo pritisak.
>
> Pomislite samo na predivne torte u kojima taj pirinac
> moze da se upotrebi :)
Problem je u tome sto je potreban pritisak od preko 15 bara.
Video sam takvu spravu i ona po tezini i karakteristikama mlogo
podseca na tesku haubicu. Previse je skupo i komplikovano za
kucnu izradu. Zato je i stajalo da se ne pokusava kuci, suvise je
komplikovano.
Takodje, nisu u pitanju kokice od pirinca jer zrno ne eksplodira
vec samo ekspandira.
hedonizam.1119djcorto,
-> #1116, vimm> Ex, bilo nekad, ima nas i sa punih 40 pa se trudimo :)
Ovaaaaj, buba ima punih 30 ;) a mi i malo vise, istina ne bas
40 ;)
hedonizam.1120djcorto,
-> #1117, dr.grba> Zamisli samo te suze na rastanku iz te kafane, kad bi SUSEHE
> autobus tamo zastao (((:
Ima li kelner C, D i E kategoriju ? ;)
Da se prebrojimo - ja imam C, Grba ima C i D .... ostali ? Savin
drajver je profi autobusdzija.