skola.106zeljkoj,
-> #98, dejanr> Da je ovo N od normalne države, Ministar prosvete bi zbog toga
> trenutno morao da podnese ostavku.
Reče on nešto da će tako i da uradi. :) Ali, kad se bolje razmisli,
nije on kriv. Kako zabraniti radniku u štampariji da uzme jedan primerak
testa? On čak i ne mora ništa da iznese iz štamparije - dovoljno je da
zapamti zadatke.
> Koliko je samo učenika mesecima spremalo prijemni i izdržalo
> nekako do ponedeljka, i sada se to što su uradili poništava i
> ajd' Jovo nanovo.
Pa šta onda? Nije im poništeno znanje. Ako su se spremili (mada prosečan
učenik nije imao nikakve potrebe da se sprema za te testove), znaće da ga
urade i po drugi put.
skola.107darone,
I - pojma nemam
II - isto tako
III (bivša VIII) - iznad Slavije, Njegoševa
IV - Dedinje, Teodora Drajzera valjda (preko puta one narko bolnice)
V (srednja baletanska) - Taš
VI - Lion, Zvezdara teatar
VII - ?
VIII - ta valjda više ne postoji
IX - Nbgd valjda
X - kao i IX
XI - Šumice
XII - to beše na Banovom?
XIII - ili je ovo na Banovom?
XIV - kod Kalenića
dalje nema, ali ima:
Sveti Sava, bivša treća, kod Engleske ambasade, general čdanova
Brodarska, kod Palate pravde
ATŠ, Vojislava Ilića
Tesla, kod mg
Tekstilna, kod stadiona Sinđelić/Obilić/neki junak jeste ;)
Ima toga još al sam u chatu, odoh da vidim šta rade ;)
skola.108kuki,
-> #95, denis> Zanima me gde se otprilike nalaze beogradske gimnazije (znam za V i XII).
> Ne moraju tacne adrese, samo orijentaciono.
xiv, hadži prodanova strit, valjda br 5 :)
skola.109zeljkoj,
-> #101, spantic> Kako da ne. Vidi se da si iz Pete. Pričaš baš kao "stručni
> radnici u službi javnog informisanja" iz tvoje škole, a koji su
> sada na zvučnim mestima SPS-a.
?
Znači nećeš da objasniš ono što si rekao? Ok, samo ne očekuj onda da to
neko prihvati kao istinu.
skola.110vcalic,
-> #107, darone>> I - pojma nemam
Dorćol, Cara Dušana.
>> II - isto tako
Ispod pijace Zeleni Venac.
>> VII - ?
Ne postoji ništa slično već decenijama, koliko znam nalazila se u
zgradi gde je posle bila škola "Rade Končar".
>> VIII - ta valjda više ne postoji
To se sad zove Treća, a bivša Treća je u G. čdanovoj. Nikako mi nije
jasno šta im je ta pretumbacija trebala.
>> XII - to beše na Banovom?
Na Voždovcu, bre. ;)
>> XIII - ili je ovo na Banovom?
Ovo jeste ;)
Vlada
skola.111maksa,
-> #110, vcalic>> To se sad zove Treća, a bivša Treća je u G. čdanovoj. Nikako
>> mi nije jasno šta im je ta pretumbacija trebala.
Tako (III muška) se zvala pre nego što su došli indijanci. ;) Ono
što nikom nije jasno je zašto su joj oni menjali ime u VIII.
skola.112kile,
-> #94, zeljkoj>> > Kod nas još traju ovi Miloševi iz Beča. :) Vidiš šta znači
>> > kvalitet. ;))
>>
>> Ne bi oni podneli iživljavanja pobesnele mase iz XIII gimnazije. ;>>
A još da je pobesnela masa krenula u stampedo u baletankama ...
ma idi, od cele škole ništa ne bi ostalo ...
skola.113ilazarevic,
-> #77, zeljkoj> decom'... Verovatno je tako bilo i sa ostalim predmetima. I kao
> rezultat toga imamo učenike koji izlaze iz škole bez znanja koje bi
> trebalo da imaju.
Koja je to količina znanja koju đaci treba da imaju? Ja upisah faks bez, kako
ti reče, znanja koje bi trebalo da imam.
skola.114ilazarevic,
-> #78, zeljkoj> Devojke kojima je bitno da li ja nosim baletanke na fizičkom ili ne
> me apsolutno ne zanimaju.
Oštra selekcija, reklo bi se :)
skola.115ilazarevic,
-> #79, zeljkoj> Pričaj...
Jedino što je od nastave u Devetoj vredelo je fizika i geografija. Naši
profesori fizike su stvarno bili nešto... Uostalom, moram priznati da mene,
sem matematike, fizike i programiranja/informatike, ništa drugo nije ni
zanimalo. Postojali su načini za dobijanje dobrih ocena uz minimum truda, a
bez prepisivanja ;) Samo se treba snaći.
> Molim!? JA MNOGO UžIM? Gde sam to napisao!? Oni koji me poznaju (a
> ima ih dosta na ovom BBS-u) znaju da vrlo malo učim - čak bi se
> moglo reći da uopšte ne učim. Dovoljno je što u školi provodim
> dnevno po 5.5 sati
Izvinjavam se ako sam te pogrešno shvatio. To sam samo zaključio iz smisla
poruke.
> treba pronaći dobru školu, školu u kojoj će profesori uspeti da u
> potpunosti prenesu znanje učenicima, i time njihov samostalni rad
> kod kuće svesti na najmanju moguću meru. Upravo takva je Peta
> gimnazija. I na kraju: Nije
Šta ako ja ne želim da učim sve te, po meni, nepotrebne činjenice? Preživeo
sam sve četiri godine gimnazijskog programa; mogu ti reći da se ne sećam
skoro ničega iz predmeta koji me nisu zanimali (a učio sam ih tada, kada sam
morao). Koji je onda efekat toga? Videćeš i sam kad završiš školu, od te
gomile podataka i vremena koje si proveo na časovima slušajući predavanja
(ili učestvujući u njima) nema ništa.
skola.116ilazarevic,
-> #80, zeljkoj> Profesor ne sme da zahteva od učenika više od onog propisanog
> programom.
Sme i može, ako hoće, i niko ne može da mu zabrani.
skola.117ilazarevic,
-> #83, mileusna> Jeste, ali ne odgovori ti meni. Što je baš V gimnazija na meti, kada
> i ostale rade po istom programu?
U Petoj se program ne smanjuje, odnosno pristupa mu se sa jednakom
ozbiljnošću iz svih predmeta (što potvrđuje nastava gimanstike na časovima
fizičkog). U ostalim, "normalnim" gimnazijama, zna se šta je važno za
prirodni smer, šta za društveni, pa se tako radi.
skola.118ilazarevic,
-> #92, vitez.koja> Jutros je, međutim, sat vremena pred početak ispita Đoka Vještica
> na Studiju B mahao sa "ključem" (rešenjima ispita)... po njegovim
> rečima, ključ se juče prodavao za 20 DEM, a danas za 20 dinara.
Rešenja iz srpskog znala su se par sati pre polaganja, a iz matematike dan
ranije... Mož' misliti, prijemni ;)
skola.119ilazarevic,
-> #107, darone> IX - Nbgd valjda
Između Tošinog bunara i Hale sportova.
skola.120spantic,
-> #109, zeljkoj> Znači nećeš da objasniš ono što si rekao? Ok, samo ne očekuj onda da to
> neko prihvati kao istinu.
Ti si izgleda jedini kome je nejasno šta sam rekao. Po svemu sudeći
nema nikakve razlike u kvalitetu proizvoda 5. beogradske nekad i sad.
skola.121spantic,
-> #105, zeljkoj> Koliko sam ja video, spantic nije pominjao profesore nego 'loše
> društvo'. Tada su prve dve godine učenici iz najbliže osnovne škole
Loše vidiš. Molim te citiraj mi gde sam ja to spominjao ma kakvo
loše društvo u poruci o kojoj je reč. Jasno i glasno sam opovrgao
tvoju smešu tvrdnju kako "nije to bila 5.-ta već neka druga škola u
zgradi 5.-te".
Jeste, potpuno druga škola sa istim nastavnim kadrom, što se dalo
pročitati i u toj poruci.
> se sada upisuju je imalo u OŠ prosek 5.00), a pošto je škola
> bila namenjena obrazovanju u nekoj biološko/medicinskoj (?) struci, logično
> je da je bilo dosta devojaka, a spantic kaže da je upravo to smetalo
> njegovom drugu.
Bože, umeš li ti da čitaš? Po nekadašnjem sistemu tamo su bila
odeljenja koja su i sada u 5.-toj. Ono resto je postojalo, ali
nije bilo dominantno kao što se iz poruke može videti. Kako misliš
da je 5.-ta sada završila kao "društvena" da je imala takvo
usmerenje prema prirodnim naukama?
Šta misliš odakle ono zvanje koje citiram? Stručni radnik u službi
javnog informisanja? To ti je zvanje škola davala ranijeu 5.-toj.
Kome smetaju devojke? Reč je više bila o pederima, mada da se
razumemo ne mislim da je to endemska pojava u 5.-toj. Nemam
običaj da dajem paušalne ocene na tako malom uzorku, a ne kao
neki za druge škole (narkomani...)
I prestani da se praviš Toša ;)> nisu postojale. Tebi se možda čini da je
bilo isto, zato što je u MG
> stvarno bilo isto, ali ostale gimnazije su postale stručne škole koje
> nikakve veze sa gimnazijama nisu imale.
Daj, nemoj da pričaš svašta. U stvari kad malo razmislim, suviše si
mlad da bi shvatio neke stvari. Nije dovoljno preimenovati neku školu
da bi se dobila potpuno druga stvar. To što direktor više nije Lenka
Pešić ne znači mnogo, ma šta ona imala o tome da kaže ;)
skola.122valex,
-> #107, darone>> IX - Nbgd valjda
Izlazi na Goce Delčeva sa jedne strane, kod početne 16-ice (mislim da
se i adresa vodi na toj ulici), a sa druge strane na Pariske komune.
Orijentir je i Hala sportova.
skola.123ivan.mile,
-> #43, mileusna>> Onda su vam profesori zavrnuti. ;))) NHF ;)
A jesi li ti čuo za prof. žakarevića ? E on je jedan od dva najveća autoriteta
što se tiče gimnastike i bodi-bildinga u YU (drugi je Petar želik). Pored toga
što je bio prvak YU '69 (ili '70) u bildingu, mogao je da uradi 300 (!)
"propadanja" (sklekova na paralelnom razboju) i da se popne uz konopac visok
5 m za samo 1.8 secs. E pa ti probaj malo da "propadaš" ili da se penješ uz
konopac pa dojavi rezultate.
-+- I V A N -+-
s
skola.124ivan.mile,
-> #89, vlador>>"Basket" možda, ali basket ne...
E, može i basket a i košarka.Svrati do 5-te ponekad pa kad vidiš ljude koji
zakucavaju u baletankama biće ti jasnije.
-+- I V A N -+-
skola.125maksa,
-> #113, ilazarevic>> Koja je to količina znanja koju đaci treba da imaju? Ja upisah
>> faks bez, kako ti reče, znanja koje bi trebalo da imam.
Ne znaš da zakucavaš iza leđa u baletankama.
skola.126ivan.mile,
-> #100, vlador>> Tražio si ih? ;)
Nisam ih baš tražio, ali sam (kao i većina ljudi) imao jedno 6-7 verzija
testova od kojih nijedna nije bila prava.Uostalom, da su rešenja bila
provaljena, ne bi palo toliko ljudi (barem u V-toj).
-+- I V A N -+-
skola.127ivan.mile,
-> #107, darone>> V (srednja baletanska) - Taš
""""""""""
V beogradska jeste na Tašu, ul. Ilije Garašanina 24.
Srednja _baletska_ škola može biti samo "Lujo Davičo" ili neka slična, a V
je inače gimnazija ako nisi znao (a izgleda nisi).
-+- I V A N -+-
skola.128ivan.mile,
-> #112, kile>> A još da je pobesnela masa krenula u stampedo u baletankama ...
>> ma idi, od cele škole ništa ne bi ostalo
Pa od XIII verovatno i ne bi ...
-+- I V A N -+-
skola.129maksa,
-> #123, ivan.mile>> A jesi li ti čuo za prof. žakarevića ? E on je jedan od dva
>> najveća autoriteta što se tiče gimnastike i bodi-bildinga u YU
>> (drugi je Petar želik). Pored toga što je bio prvak YU '69
>> (ili '70) u bildingu, mogao je da uradi 300 (!) "propadanja"
>> (sklekova na paralelnom razboju) i da se popne uz konopac
>> visok 5 m za samo 1.8 secs.
K'o Sport Billy.
Te baletanke čuda čine.
skola.130vlador,
-> #106, zeljkoj> učenik nije imao nikakve potrebe da se sprema za te testove), znaće da ga
> urade i po drugi put.
Je l' ti znaš bre koliki je psihološki pritisak za klince taj prijemni?
Video sam jednu grupu kad je išla na prijemni, i jednu kad se vraćala
sa istog. Razlika nebo i zemlja.
skola.131mileusna,
-> #96, dejanr>> E dakle svašta! Zar i to postoji? Jel se polaže teorijski ili
>> praktično? :)) ^^^^^^^^^
Pa, naš profesor je jednom učeniku koji je oslobođen fizičkog davao neke
teorijske stvari da uči :)) ali samo fore radi. Inače, nije retko da se na
polugodištu ili tromesečiju nađe poneki kec iz fizičkog, ali na kraju
godine nema nikakvih problema. :)
BTW, fizičko ne može da se polaže na maturi jer nema pismeni deo :)
skola.132mileusna,
-> #115, ilazarevic>> Preživeo sam sve četiri godine gimnazijskog programa; mogu ti reći
>> da se ne sećam skoro ničega iz predmeta koji me nisu zanimali (a
>> učio sam ih tada, kada sam morao). Koji je onda efekat toga?
>> Videćeš i sam kad završiš školu, od te gomile podataka i vremena
>> koje si proveo na časovima slušajući predavanja (ili učestvujući u
>> njima) nema ništa.
Ma, i ja sam to mislio, ali neće biti da je baš tako. Ostalo je tebi u
glavi više nego što misliš da jeste. Nisu ti u glavi ostale cele lekcije i
slične stvari, ali neke sitnice, suštinske stvari jesu. Onaj ko želi da
studira neki predmet, mora poznavati i detalje, ali tebi, kao čoveku koga
recimo zanimaju računari, sasvim je dovoljno da zna neke opšte stvari iz
recimo istorije, geografije, biologije i sličnih predmeta. E, verujem da takvo
znanje i ti poseduješ. Zamisli sebe kao ličnost koja zna sve o onome što ga
interesuje, a ništa o drugim stvarima oko tebe. Kakav bi ti čovek bio i
kakav bi bio tvoj položaj u društvu? Ono, jeste da dosta tih opštih stvari
možeš da naučiš i iz školskog programa, :) ali ipak malo više naučiš u
školi. :)
skola.133mileusna,
-> #106, zeljkoj>> Pa šta onda? Nije im poništeno znanje. Ako su se spremili (mada
>> prosečan učenik nije imao nikakve potrebe da se sprema za te
>> testove), znaće da ga urade i po drugi put.
Nešto načuh da srpski neće opet da rade, već će da se računaju ocene iz
V, VIl, VII i VIII razreda osnovne.
skola.134mileusna,
-> #117, ilazarevic>> U Petoj se program ne smanjuje, odnosno pristupa mu se sa jednakom
>> ozbiljnošću iz svih predmeta (što potvrđuje nastava gimanstike na
>> časovima fizičkog). U ostalim, "normalnim" gimnazijama, zna se šta
>> je važno za prirodni smer, šta za društveni, pa se tako radi.
Izgleda da si odavno završio školu. :) Puca kur*c profesoru muzičkog što ja
imam jednog dana test iz hemije, drugog pismeni iz matematike, trećeg test
iz fizike (karikiram malo;). On se samo brine za svoj predmet. "Profesore,
morao sam da se spramam za pismeni iz matematike" "ŠTA, a muzičko ti je na
zadnjem mestu tz tz tz". Svako radi po svom programu. Ne postoji nikakav
dogovor između profesora o tome, da recimo ne treba đake preopteretiti iz
geografije kako bi bolje učili fiziku. Svi traže sve po svaku cenu, i ništa
ih drugo ne zanima. Zar zaista misliš da je neki profesor spreman da
podredi svoj predmet nekom drugom? Neee, on je tu da radi posao koji voli,
i samim tim ga radi iz petnih žila i nema namere da posustane. Možda si
stekao pogrešnu sliku jer je lakše dobiti dobru ocenu iz istorije nego iz
fizike (barem meni), ali veruj mi, svakom profesoru je njegov predmet
najvažniji. :)
Glede gimnastike :) evo ja garantujem za tri škole u SRBIJI da rade
gimnastiku, a ako ti nisi u tvojoj, to ne mora da znači da su jedino tvoji
profesori u pravu. (jes' da bih i ja rado cepao basket, umesto da lomim vrat
na vratilu, ali... :( ).
skola.135ognjen,
-> #90, ognjen)-> prosvete da je test iz matematike otkazan, a iz srpskog
)-> poništen.
Epilog:
Klinici izašli juče i danas na ulice sa transparentima,
blokirali saobraćaj i vikali ispred Vlade i Ministarstva
prosvete. Bilo je i jaja i paradajza koja sau letela u pravcu
prozora Vlade, a bogami su se klinici i međusobno gađali, pa mi
je bilo žao što sam se zatekao tamo. :(
Mislim da im Mladenović neće ispuniti zahteve. Logično je,
izašli su bez nekih normalnih zahteva, i iz čistog besa. Da su
videli da ima more ljudi sa ogromnim brojem poena (40 ljudi po 20
poena u 10oj) shvatili bi da nisu u pravu.
skola.136ognjen,
-> #79, zeljkoj)-> Pogledaj malo bolje. Naravno, ipak su ovi iz MG u velikoj
)-> prednosti na tehničkim fakultetima, ali sada govorimo o
)-> normalnim gimnazijama.
A šta je to nenormalno u MGu?
Osim: - Broj učenika po razredu: 6*20 (tj od ove godine 4*20)
- Prosek ocena škole: oko 4.5
- Broj devojaka: 25%
- Matematika je podeljena na analizu i geometriju
- Nemamo: Ruski, Muzičko, Likovno, Latinski...
Ima li još dopuna?
skola.137mdrazic,
-> #99, zeljkoj>> Pa nije baš svake.Kad sam ja polagao (1993), GARANTOVANO nisu
>> bili prodavani testovi.
>
> Tačno. U stvari, bili su prodavani - ali ne oni koji su se posle pojavili
> na prijemnom. ;)
Juče na jednom fakultetu. Profesorka koja je u upisnoj komisiji zadužena
da izabere zadatke za test (koji još nije sastavila) na ulazu u fakultet
sreće tipa koji joj nudi na prodaju testove iz njenog predmeta koji će
'sigurno' biti na prijemnom testu :))))
Milan
skola.138kum.djole,
-> #122, valex>> Orijentir je i Hala sportova.
I Politehnička ;))
skola.139zeljkoj,
-> #112, kile>>> Ne bi oni podneli iživljavanja pobesnele mase iz XIII
> gimnazije. ;>>
>
> A još da je pobesnela masa krenula u stampedo u baletankama ...
Ok, Ok, dosta s tim baletankama. ;)
A sad nešto ozbiljno: Danas je prava :( pobesnela masa budućih srednjoškolaca
zaustavila kod Skupštine 26-icu u kojoj sam se i ja nalazio i izbombardovala
je jajima :). Pošto su prozori bili otvoreni, dosta (razbijenih :)
jaja je završilo na glavama putnika. :)
skola.140zeljkoj,
-> #113, ilazarevic> Koja je to količina znanja koju đaci treba da imaju? Ja upisah
> faks bez, kako ti reče, znanja koje bi trebalo da imam.
Količina znanja koja bi trebalo da se ima po izlasku iz gimnazije nije
jednaka količini znanja koja je potrebna za upisivanje nekog fakulteta.
skola.141zeljkoj,
-> #114, ilazarevic>> Devojke kojima je bitno da li ja nosim baletanke na fizičkom
>> ili ne me apsolutno ne zanimaju.
>
> Oštra selekcija, reklo bi se :)
Ne baš. To je samo onaj najgrublji filter. :)
skola.142zeljkoj,
-> #115, ilazarevic
> profesori fizike su stvarno bili nešto... Uostalom, moram
> priznati da mene, sem matematike, fizike i
> programiranja/informatike, ništa drugo nije ni
> Šta ako ja ne želim da učim sve te, po meni, nepotrebne
> činjenice? Preživeo sam sve četiri godine gimnazijskog
> programa; mogu ti reći da se ne sećam
Onda je trebalo da se upišeš u MG. :) Tamo bi najbolje naučio matematiku,
fiziku, programiranje, a ne bi se zamarao ;) učeći latinski, muzičko,
likovno, biologiju...
> morao). Koji je onda efekat toga? Videćeš i sam kad završiš
> školu, od te gomile podataka i vremena koje si proveo na
> časovima slušajući predavanja
Nisam ni rekao da sve treba da ostane zapamćeno. Od te gomile podataka
će ostati jedan, sasvim dovoljan deo.
skola.143zeljkoj,
-> #116, ilazarevic>> Profesor ne sme da zahteva od učenika više od onog propisanog
>> programom.
>
> Sme i može, ako hoće, i niko ne može da mu zabrani.
Može. Dolazi na časove povremeno inspekcija.
skola.144zeljkoj,
-> #117, ilazarevic> U Petoj se program ne smanjuje, odnosno pristupa mu se sa
> jednakom ozbiljnošću iz svih predmeta (što potvrđuje nastava
> gimanstike na časovima fizičkog). U ostalim, "normalnim" <--------- :(((
> gimnazijama, zna se šta je važno za prirodni smer, šta za
> društveni, pa se tako radi.
Program je sasvim dobro 'podešen' što se tiče odnosa prirodni/društveni
smer. Mi imamo 5 časova matematike, oni 3. Mi 2 časa engleskog, oni 3, itd.
I knjige iz većine predmeta su različite. Naravno, i predavanja profesora
se razlikuju. I kakvo sad ti hoćeš dodatno 'rasterećenje'?
BTW, ako ti je cilj bio da što manje naučiš, mogao si da upišeš opšti
smer (recimo u XII gimnaziji). Koliko sam video, oni 'prirodne' predmete
rade iz knjiga za društveni smer, i obrnuto. :)
skola.145ndragan,
-> #29, mileusna/ maklja sa decom,. Donosio je večito neke noževe, skakavce, bičeve i
Nije novost - imao sam kolegu (sad je u penziji) koji je, kao, vodio
streljačku (!) sekciju, pa je zbog toga stalno imao neko naoružanje. Kad
je njegova ekipa pobedila svih nula konkurentskih ekipa na opštinskom,
došao je u školsko dvorište sa dva đaka - jedan je svirao u harmoniku, a
drugi mu je bio takmičar - i ispaljivao ćorke u vazduh. Nije urbana
legenda, ja sam svedok (to je bilo pod prozorom učionice gde sam držao
čas). Taj njegov takmičar je, inače, oladio na prijemnom (ja sam bio
centralna komisija sa Spektrumom, pa znam), a on ga je posle ugurao.
Posle se nisam ni čudio kad su mu digli bicikl na jablan, nekih sedam
metara od zemlje. Jednom drugom su zavarili bicikl za ogradu.
U svakoj struci imaš po nekog takvog.
skola.146zeljkoj,
-> #120, spantic> Ti si izgleda jedini kome je nejasno šta sam rekao. Po svemu
> sudeći nema nikakve razlike u kvalitetu proizvoda 5. beogradske
> nekad i sad.
Po čemu to 'svemu'? Ja sad treba da pogadjam šta si ti mislio? Ok.
Zavisi na koji period misliš kad kažeš nekad. Izmedju one Pete gimnazije
od pre 'usmeravanja' i ove sad nema skoro nikakve razlike. U 'usmerenom'
periodu nije bilo Pete gimnazije, tako da je svako poredjenje besmisleno.
Ovo izgleda ne možeš da shvatiš. E pošto je tvoj drug upravo u ovom periodu
bio učenik neke škole koja je bila useljena u zgradu Pete gimnazije, logično
je da ono što ti je on ispričao ne može da se primeni na Petu gimnaziju.
Nije valjda da ne možeš (ili nećeš) da shvatiš da sve što Peta gimnazija
i ta srednja škola imaju zajedničko to je zgrada i nekoliko profesora.
Ništa više.
skola.147zeljkoj,
-> #121, spantic> Loše vidiš. Molim te citiraj mi gde sam ja to spominjao ma
> kakvo loše društvo u poruci o kojoj je reč. Jasno i glasno sam
> opovrgao
Evo:
---> završio školu i bio je jedan od retkih normalnih persona od tamo.
---> Da, u njegovom odeljenju je bilo ukupno 1+3 muškarca. Onaj jedan
---> je on, pošto mu ipak znamo sklonosti godinama ;) Ostala trojica
---> su imali, xm, izvesne sklonosti.
--->
---> Jednom rečju, prilično isprano mesto.
BTW, na osnovu ovih priča nekog tamo druga ti zasnivaš mišljenje o
jednoj školi. I to vrlo negativno mišljenje. A plus što se radi o
dve različite škole. To je isto kao da ja kažem: 'Aaa, čuo sam da u
XYZ gimnaziji ima puno dizelaša - zaključak: 'Tesla je loša škola'.
Pitanje je da li je uopšte nešto od toga istina. I ukoliko jeste, i
ukoliko nije, za ovu diskusiju to nema značaja.
> Jasno i glasno sam
> opovrgao tvoju smešu tvrdnju kako "nije to bila 5.-ta već neka
> druga škola u zgradi 5.-te".
Ovo nije 'smešna tvrdnja', nego istina. Iz tog razloga ni ne možeš da je
opovrgneš. Evo, poslednji put: Kako dve škole kojima je jedino zajedničko
zgrada i nekoliko profesora mogu da budu iste? Većina profesora, direktor,
ono što se učilo u školi, i najvažnije, UžENICI, su bili SASVIM drugačiji.
E ako i dalje tvrdiš da se radi o istim školama... ne znam šta da ti kažem.
Možda je najbolje da u tom slučaju odeš u ulicu Ilije Garašanina, broj 24,
i porazgovaraš malo sa direktorkom i profesorima. Ne zaboravi da povedeš
i svog druga, da pokuša da prepozna nešto od te njegove škole.
> Jeste, potpuno druga škola sa istim nastavnim kadrom, što se
> dalo pročitati i u toj poruci.
Nastavni kadar, kao što sam rekao, nije isti. A čak i da jeste - to opet
ne bi značilo da se radi o istim školama. Profesori su samo mali deo onoga
što čini jednu školu.
> Bože, umeš li ti da čitaš? Po nekadašnjem sistemu tamo su bila
> odeljenja koja su i sada u 5.-toj. Ono resto je postojalo, ali
> nije bilo dominantno kao što se iz poruke može videti. Kako
Ne razumem. Sva odeljenja su bila 'stručna' i svi su izlazili kao
nekakvi tehničari iz škole. Nije tada bilo nikakvih 'gimnazijskih'
odeljenja, niti je moglo da ih bude.
> misliš da je 5.-ta sada završila kao "društvena" da je imala
> takvo usmerenje prema prirodnim naukama?
Završila kao društvena? Hoćeš da kažeš da su sada u Petoj isključivo
odeljenja društvenog smera!? Ne - Većinom su odeljenja prirodnog smera,
a broj odeljenja društvenog smera je mnogo manji. Postoje i gimnazije u
kojima je obrnuto - na primer Treća. Kakve veze to ima sa ovom diskusijom?
> Šta misliš odakle ono zvanje koje citiram? Stručni radnik u
> službi javnog informisanja? To ti je zvanje škola davala
> ranijeu 5.-toj.
Proveriću... a nije ni važno.
> Kome smetaju devojke? Reč je više bila o pederima, mada da se
> razumemo ne mislim da je to endemska pojava u 5.-toj. Nemam
I da to misliš (na osnovu priča tvog druga), to ne može da se odnosi na
današnju Petu gimnaziju, jer se radi o različitim školama. Iz istog razloga
mi je svejedno šta misliš.
> Daj, nemoj da pričaš svašta. U stvari kad malo razmislim,
> suviše si mlad da bi shvatio neke stvari. Nije dovoljno
> preimenovati neku školu da bi se dobila potpuno druga stvar. To
> što direktor više nije Lenka Pešić ne znači mnogo, ma šta ona
> imala o tome da kaže ;)
Opet si neodredjen. 'Neke stvari'... Na ostatak poruke mislim da sam
već (nekoliko puta) dao odgovor.
skola.148zeljkoj,
-> #123, ivan.mile> A jesi li ti čuo za prof. žakarevića ? E on je jedan od dva
> najveća autoriteta
žakara je car. :) Nadam se da neće uskoro u penziju.
skola.149zeljkoj,
-> #130, vlador> Je l' ti znaš bre koliki je psihološki pritisak za klince taj
> prijemni? Video sam jednu grupu kad je išla na prijemni, i
> jednu kad se vraćala
Ma kakav psihološki pritisak. :) Bolje da su malo seli i razmislili o tom
prijemnom, umesto da paniče. Došli bi do zaključka da nema čega da se plaše,
jer taj test garantovano može da uradi svaki prosečan učenik.
skola.150zeljkoj,
-> #131, mileusna> BTW, fizičko ne može da se polaže na maturi jer nema pismeni
> deo :)
A mi ne možemo ni informatiku, jer smo poslednja generacija koja je
učila inf. samo 1 godinu. :(
BTW, izgleda da je nastavničko veće odlučilo da se onoj devojci da 2. :)
skola.151zeljkoj,
-> #136, ognjen> )-> Pogledaj malo bolje. Naravno, ipak su ovi iz MG u velikoj
> )-> prednosti na tehničkim fakultetima, ali sada govorimo o
> )-> normalnim gimnazijama.
>
> A šta je to nenormalno u MGu?
E tačno sam znao da će se naći neki uvredjeni učenik MG da ovo pita. :)
Ma ko je rekao da je nenormalna... Ako ti je lakše, zameni pridev
'nenormalna' sa 'klasična' pa pročitaj ponovo. Nauči da ne shvataš
sve bukvalno.
skola.152ilazarevic,
-> #125, maksa> Ne znaš da zakucavaš iza leđa u baletankama.
Staraću se da postignem ;) Možda tada postanem pravi inženjer ;)
skola.153ilazarevic,
-> #132, mileusna> recimo zanimaju računari, sasvim je dovoljno da zna neke opšte
> stvari iz recimo istorije, geografije, biologije i sličnih predmeta.
> E, verujem da takvo znanje i ti poseduješ. Zamisli sebe kao ličnost
> koja zna sve o onome što ga
Ja mislim da imam izvesnu količinu opšteg znanja. Ipak, ono što je predviđeno
školskim programima je mnogo više od toga. Još kad se nađe iskompleksiran
profesor koji misli da je istorija važnija od programiranja ili fizike...
ludilo, zezanje, radovanje, što bi rekli domaći korisnici boš-pumpe ;)
> možeš da naučiš i iz školskog programa, :) ali ipak malo više naučiš
> u školi. :)
Većinu onoga što znam, a što spada u opštu kulturu, nisam naučio u školi.
Tamo sam gledao da se što bolje provučem (što se opštih predmeta tiče). U
školi sam stvarno radio samo ono što me je stvarno zanimalo.
skola.154ilazarevic,
-> #134, mileusna> Izgleda da si odavno završio školu. :) Puca kur*c profesoru muzičkog
> što ja imam jednog dana test iz hemije, drugog pismeni iz
> matematike, trećeg test iz fizike (karikiram malo;). On se samo
> brine za svoj predmet. "Profesore, morao sam da se spramam za
> pismeni iz matematike" "ŠTA, a muzičko ti je na zadnjem mestu tz tz
> tz". Svako radi po svom programu. Ne postoji nikakav
Nisam, dapače :) Prošle godine sam završio Devetu... Izgleda da sam imao
sreće što se izbora profesora tiče. Nama je svaki pismeni i kontrolni iz
matematike, fizike i srpskog odlagao odgovaranje iz svih ostalih predmeta :)
> ih drugo ne zanima. Zar zaista misliš da je neki profesor spreman da
> podredi svoj predmet nekom drugom? Neee, on je tu da radi posao koji
> voli,
Nije, ali mu takođe nije u interesu da upiše 30 jedinica u dnevnik. Ima
debila, stvarno, ali ne previše. Ima ih dva-tri i u Devetoj (to su oni stari
dobri gimnazijski profesori ;), ali svi ostali su imali razumevanja.
skola.155ilazarevic,
-> #123, ivan.mile> A jesi li ti čuo za prof. žakarevića ? E on je jedan od dva najveća
> autoriteta što se tiče gimnastike i bodi-bildinga u YU (drugi je
> Petar želik). Pored toga što je bio prvak YU '69 (ili '70) u
> bildingu, mogao je da uradi 300 (!) "propadanja" (sklekova na
> paralelnom razboju) i da se popne uz konopac visok 5 m za samo 1.8
> secs. E pa ti probaj malo da "propadaš" ili da se penješ uz konopac
> pa dojavi rezultate.
Onaj ko gubi vreme na propadanja za mene je kreten (znaš onaj vic kad dva
difovca trče... e, baš taj :). Ja sigurno nisam svojevremeno upisivao
gimnaziju sa namerom da se pentram uz konopce ili da "propadam" na nekakvim
razbojima. Fizičko je potrebno u svakoj školi, i to više nego potrebno. Ali,
ne da bi se đaci maltretirali, već da bi se malo izjurili i utrošili svu onu
energiju koju moraju da suzdržavaju tokom 6 dugih i većinom dosadnih časova.
skola.156ilazarevic,
-> #140, zeljkoj> Količina znanja koja bi trebalo da se ima po izlasku iz gimnazije
> nije jednaka količini znanja koja je potrebna za upisivanje nekog
> fakulteta.
Očevidno ;) čim upisah fakultet, a nisam išao u Petu ;)
skola.157ilazarevic,
-> #142, zeljkoj> Nisam ni rekao da sve treba da ostane zapamćeno. Od te gomile
> podataka će ostati jedan, sasvim dovoljan deo.
Zašto se onda ne bi učio samo taj "sasvim dovoljan deo", ali tako da se on u
celini zapamti? Glavni krivci za sve to su matori kreteni u ministarstvu koji
se sećaju kako je lepo bilo u gimnaziji u njihovo vreme, pa su odlučili da to
vrate. Kad na vlast dođe generacija usmerenjaka, biće opet promena sistema ;)
> fiziku, programiranje, a ne bi se zamarao ;) učeći latinski,
> muzičko, likovno, biologiju...
Nije zamaranje kad učiš sve to u normalnim granicama. Zamaranje je kad iz
svakog predmeta moraš da učiš kao da ćeš sutra to da radiš.
BTW, meni je u gimnaziji bilo mnogo lepo :) Uvek sam uspevao da se provučem
bez zamaranja ;)
skola.158ilazarevic,
-> #143, zeljkoj> Može. Dolazi na časove povremeno inspekcija.
Uvek se zna kad dolazi inspekcija (čak i kad se ne najavi, pročuje se).
Profesor uvek može da upisuje u dnevnik jedno, a da radi drugo. Onaj put kad
mu dođe inspekcija, odradi taj jedan čas po stvarnom programu, i nikad
više... Ko hoće, uvek može da muva :) Naša biologičarka je u četvrtoj godini
upisala sva ispitivanja na koja je obavezna programom, a stvarno je pitala na
tri puta manje časova.
skola.159ilazarevic,
-> #144, zeljkoj> Program je sasvim dobro 'podešen' što se tiče odnosa
> prirodni/društveni smer. Mi imamo 5 časova matematike, oni 3. Mi 2
> časa engleskog, oni 3, itd.
Nije dobro ako moram da učim istoriju tri godine, i pri tome da znam kako se
zvala švalerka svakog kralja.
> BTW, ako ti je cilj bio da što manje naučiš, mogao si da upišeš
> opšti smer (recimo u XII gimnaziji). Koliko sam video, oni
> 'prirodne' predmete rade iz knjiga za društveni smer, i obrnuto. :)
Znaš koji je bio jedini moj motiv za upisivanje u Devetu, a ne u MG? To što
mi je Deveta na pet minuta od kuće. Sem toga, našu generaciju su slagali po
pitanju informatike. Po prvobitnom programu (tako je pisalo u informatoru)
trebalo je da imamo informatiku sve četiri godine. Onda su je elegantno
skratili na prvu godinu. Prevara...
skola.160paki,
-> #95, denis> Zanima me gde se otprilike nalaze beogradske gimnazije (znam za V i
> XII). Ne moraju tacne adrese, samo orijentaciono.
XII - na Banovom brdu, Lješka ulica, preko puta Hemijske škole.
skola.161jevta,
-> #107, darone> XIV - kod Kalenića
>
> dalje nema, ali ima:
XV - Labudovo Brdo...
skola.162superhik,
-> #106, zeljkoj=:> nije on kriv. Kako zabraniti radniku u štampariji da uzme
=:> jedan primerak testa? On čak i ne mora ništa da iznese iz
=:> štamparije - dovoljno je da zapamti zadatke.
Otkazom?
Zabranom bilo kakvog posla u državnoj službi?
Smrtnom kaznom? :)
Nema njemu šta da se zabranjuje ako test 'procuri' zna se odakle je
procureo. Kolektivni otkaz... ima dovoljno nezaposlenih u YU
koji bi isti taj posao mogli da rade.
skola.163paki,
-> #147, zeljkoj> Nastavni kadar, kao što sam rekao, nije isti. A čak i da jeste - to opet
> ne bi značilo da se radi o istim školama. Profesori su samo mali deo
> onoga što čini jednu školu.
A šta onda čini veći deo škole?
skola.164paki,
-> #136, ognjen> Ima li još dopuna?
- Đaci rade fizičko u patikama.
skola.165paki,
-> #160, paki> XII - na Banovom brdu, Lješka ulica, preko puta Hemijske škole.
Ups, u pitanju je XIII :)
skola.166ivan.mile,
-> #129, maksa>> K'o Sport Billy.
>> Te baletanke čuda čine.
E, zar još gledaš Billy-ja ? I ja sam, kad sam imao 10-tak god.
BTW, S.Billy je (valjda) izmišljeni lik, a žakara nije pa ih ne možeš
upoređivati.Pošto te sport izgleda ne zanima, možda da popričamo o
nečem drugom (fizika, matematika...)
-+- I V A N -+-
skola.167ivan.mile,
-> #155, ilazarevic>> Onaj ko gubi vreme na propadanja za mene je kreten (znaš onaj vic kad dva
>> difovca trče... e, baš taj :). Ja sigurno nisam svojevremeno upisivao
>> gimnaziju sa namerom da se pentram uz konopce ili da "propadam" na nekakvim
>> razbojima. Fizičko je potrebno u svakoj školi, i to više nego potrebno. Ali,
>> ne da bi se đaci maltretirali, već da bi se malo izjurili i utrošili svu onu
>> energiju koju moraju da suzdržavaju tokom 6 dugih i većinom dosadnih časova.
E vidiš, propadanja su vrlo korisna vežba i možda najbolji način da dobiješ
impresivan izgled pectoralis maior-a (nemoj mi samo reći da ne znaš šta je
to). To sigurno nije gubljenje vremena. Fizičko jeste potrebno, ali se đaci
ne maltretiraju. Svako (ako hoće) može da ne radi, ili da radi dovoljno
za onu ocenu koju hoće. Ako se pri tom bar malo potrudi, prof. će i da mu
da malo (ili mnogo) više nego što zaslužuje. A energija se vrlo lako može
potrošiti i na fudbalu i na košarci i na gimnastici. Ni ja kad sam se
upisivao nisam znao šta me čeka, ali eto, preživeo sam 2 godine i verovatno
ću još 2. Što se tiče konopca (i gimnastike), mene (i mnoge druge) uskoro
čeka SMB uniforma VJ i sigurno će mi biti bar malo lakše nego nekome ko
zadnjih x godina (x>=4) nije bio fizički aktivan. BTW, pazi koga nazivaš
kretenom.
-+- I V A N -+-
p.s. ne znam taj vic o difovcima, jel' bio na Sezamu (hint) ?
skola.168vitez.koja,
-> #140, zeljkoj#=> Količina znanja koja bi trebalo da se ima po izlasku iz gimnazije
#=> nije jednaka količini znanja koja je potrebna za upisivanje nekog
#=> fakulteta.
Je li manja ili veća?
sk
skola.169vlador,
-> #139, zeljkoj> je jajima :). Pošto su prozori bili otvoreni, dosta (razbijenih :)
> jaja je završilo na glavama putnika. :)
Au, oni su borbeniji od starijih kolega. ;) Ne smem ni da pomislim
šta će biti kad oni budu maturanti...
skola.170vlador,
-> #149, zeljkoj> prijemnom, umesto da paniče. Došli bi do zaključka da nema čega da se
> plaše, jer taj test garantovano može da uradi svaki prosečan učenik.
Pazi, nisu svi pametni kao ti i ja, pa da (kao ja) urade test za 20 minuta
kako bi stigli na autobus sat vremena ranije. ;) Psihološki pritisak
ipak postoji: "Šta ako se zeznem?", "A ako mi zabibere ono što ne znam?",
"A ako drugi bolje urade od mene?"...
skola.171vlador,
-> #133, mileusna> Nešto načuh da srpski neće opet da rade, već će da se računaju ocene iz
> V, VIl, VII i VIII razreda osnovne.
Da, tu su sad na šteti oni koji su išli u bolje škole i dobijali
lošije ocene od onih kojima su ocene poklanjane. Iako su se prvi
pripremali, a ovi drugi su možda išli na blef. Da se ja pitam
prijemni za srednje škole bi bio ukinut, i nikad nije trebao da
bude ni uvođen.
skola.172vitez.koja,
-> #167, ivan.mile#=> ................................................. BTW,
#=> pazi koga nazivaš kretenom.
Ma pusti ga, sve o njemu govori činjenica da je upisao ETF;
verovatno loptu u životu nije video. A to što vređa okolo,
nije mu prvi put. Javi mi se na mail, da se dogovorimo, da
regulišemo to jednom za svagda.
POzdrav!
skola.173vitez.koja,
-> #95, denis#=> Zanima me gde se otprilike nalaze beogradske gimnazije
#=> (znam za V i XII). Ne moraju tacne adrese, samo
#=> orijentaciono.
Ništa više ti i ne treba ;) Drži se pete i dvanaeste. (U
dvanaestoj su lepše, ali zato one iz pete umeju i da pričaju,
ne samo da trepću;)
skola.174vitez.koja,
-> #107, darone#=> XII - to beše na Banovom?
Voždovac, Vojvode Stepe 69 (+-4, ne sećam se:).
skola.175vitez.koja,
-> #127, ivan.mile#=> Srednja _baletska_ škola može biti samo "Lujo Davičo"
#=> ili neka slična, a V je inače gimnazija ako nisi znao (a
#=> izgleda nisi).
Rođače, na ovog se ne obaziri. Beznadežan slučaj...
skola.176mileusna,
-> #157, ilazarevic>> Zašto se onda ne bi učio samo taj "sasvim dovoljan deo", ali tako
>> da se on u celini zapamti?
Baš zato što bi đaci onda, i od tog 'sasvim dovoljnog dela', zapamtili
"sasvim dovoljan deo" a ne sve. :)
>> Nije zamaranje kad učiš sve to u normalnim granicama. Zamaranje je
>> kad iz svakog predmeta moraš da učiš kao da ćeš sutra to da radiš.
>>
>> BTW, meni je u gimnaziji bilo mnogo lepo :) Uvek sam uspevao da se
>> provučem bez zamaranja ;)
Kako to zamorno je, a ti se nisi zamarao? Šta se buniš, kad si, kako
kažeš završio školu bez zamaranja?
skola.177mileusna,
-> #159, ilazarevic>> Nije dobro ako moram da učim istoriju tri godine, i pri tome da
>> znam kako se zvala švalerka svakog kralja.
Pa ti u IX gimnaziji stvarno nisu normalni. ;))))
A što se tiče toga da se istorija uči tri godine na PM smeru, to zaista nije
dobro. Možda se to meni sviđa, ali u globalu ;) ne valja. Još je bolnije da
se muzičko i likovno uče cele dve godine, dok se informatika izučava samo
jednu godinu.
skola.178mileusna,
-> #170, vlador>> ipak postoji: "Šta ako se zeznem?", "A ako mi zabibere ono što ne
>> znam?", "A ako drugi bolje urade od mene?"...
Po meni jedino ovo zadnje treba da zabrinjava, dakle ako ostali urade
bolje. Test je boza. Svako ko ga ne uradi nije ni zaslužio da se upiše u
srednju školu (dobro, ajde ako ga uhvati trema pa padne, i nekako, ali
opet, šta će mu trema...).
Da bi položio test, đak treba da uradi polovinu, a to je na nekim sličnim
testovima u školi ravno dvojci (pola=2, a tek naviše ostale ocene). Dakle,
jedan odličan đak se brine da li će da dobije dvojku na tamo nekom testu.
Smešno. Smešno je i za đake koji nisu odlični, ali za odlične ili vukovce je
više nego smešno. :)
Tu su naravno i prezabrinuti roditelji. Sećam se da je pred mojom gimnazijom
pre i nakon testa bilo više mama, tata, deda i baba nego đaka :))) i svi kao
zabrinuti i nasekirani. :))
skola.179mileusna,
-> #153, ilazarevic>> Još kad se nađe iskompleksiran profesor koji misli da je istorija važnija
>> od programiranja ili fizike...
Pa ja ti kažem da je svakom profesoru njegov predmet najvažniji a ti mi
ne veruješ.
skola.180ilazarevic,
-> #167, ivan.mile> E vidiš, propadanja su vrlo korisna vežba i možda najbolji način da
> dobiješ impresivan izgled pectoralis maior-a (nemoj mi samo reći da
> ne znaš šta je to). To sigurno nije gubljenje vremena. Fizičko jeste
> potrebno, ali se đaci ne maltretiraju. Svako (ako hoće) može da ne
> radi, ili da radi dovoljno
Ne znam šta je pektoralis. Da želim da mi je taj pektoralis impresivnog
izgleda, verovatno bih bacio olovku i papir i montirao razboj na sred sobe.
> da malo (ili mnogo) više nego što zaslužuje. A energija se vrlo lako
> može potrošiti i na fudbalu i na košarci i na gimnastici. Ni ja kad
> sam se
Fudbal i basket su mnogo zanimljiviji (barem ja ne poznajem nikoga ko više
voli gimnastiku nego basket).
> ću još 2. Što se tiče konopca (i gimnastike), mene (i mnoge druge)
> uskoro čeka SMB uniforma VJ i sigurno će mi biti bar malo lakše nego
> nekome ko zadnjih x godina (x>=4) nije bio fizički aktivan. BTW,
> pazi koga nazivaš kretenom.
Po novom zakonu, svaki fakultet odlaže vojsku. Dakle, ko upiše faks i odloži
vojsku imaće barem 4 godine neaktivnosti (sem nešto malo fizičkog u prvoj).
Uostalom, ne mogu da zamislim da nosiš baletanke i radiš gimnastiku da bi se
u "VJ" ložio nekakvim pektoralisom...
BTW, da neće taj bilder da me bije? ;)
skola.181ilazarevic,
-> #179, mileusna> Pa ja ti kažem da je svakom profesoru njegov predmet najvažniji a ti
> mi ne veruješ.
Ja u par prethodnih poruka rekoh da se to vrlo često dešava, ali sam ja
uglavnom imao sreće u Devetoj (sem istorije i geografije).
skola.182ilazarevic,
-> #176, mileusna> Baš zato što bi đaci onda, i od tog 'sasvim dovoljnog dela',
> zapamtili "sasvim dovoljan deo" a ne sve. :)
> Kako to zamorno je, a ti se nisi zamarao? Šta se buniš, kad si, kako
> kažeš završio školu bez zamaranja?
Pa, ko se zamarao dobijao je petice. Ja sam iz istorije imao večitu četvorku,
a iz srpskog vrlo često trojku.
skola.183zeljkoj,
-> #153, ilazarevic> Ja mislim da imam izvesnu količinu opšteg znanja. Ipak, ono što
> je predviđeno školskim programima je mnogo više od toga. Još
> kad se nađe iskompleksiran
Ko je rakao da treba zapamtiti sve? Od te mase znanja :) ostaće jedan
delić, sasvim dovoljan.
> Većinu onoga što znam, a što spada u opštu kulturu, nisam
> naučio u školi. Tamo sam gledao da se što bolje provučem (što
> se opštih predmeta tiče). U školi sam stvarno radio samo ono
> što me je stvarno zanimalo.
Da te stvari mogu da se nauče tako, "same od sebe", ne bi bilo potrebno
da se uče u školi. Ne kažem da se ponešto ne može naučiti i van škole,
ali da bi stekao "dovoljnu količinu opšte kulture", pomoć škole je neophodna.
skola.184zeljkoj,
-> #155, ilazarevic> Onaj ko gubi vreme na propadanja za mene je kreten (znaš onaj
> vic kad dva
Preneću mu. ;) Inače prof. žakarević je magistar (ima ih nekoliko u školi,
a ima i doktora nauka :), tako da vidiš da se nije bavio samo "fizikalisanjem"
skola.185zeljkoj,
-> #157, ilazarevic> Zašto se onda ne bi učio samo taj "sasvim dovoljan deo", ali
> tako da se on u celini zapamti? Glavni krivci za sve to su
> matori kreteni u ministarstvu koji
Kad bi samo to učio, od toga bi takodje ostao samo jedan delić, što
nije dovoljno. Nemoguće je zapamtiti sve što se uči.
> Nije zamaranje kad učiš sve to u normalnim granicama. Zamaranje
> je kad iz svakog predmeta moraš da učiš kao da ćeš sutra to da
> radiš.
žini ti se da se toliko uči. Evo, na primer, da li si ti bio sposoban
da na kraju prvog razreda napišeš neki sastav na latinskom? Nisi. Vidiš
da je to što si stekao samo jedan mali deo znanja. A ti se žališ da je
to "van normalnih granica".
> BTW, meni je u gimnaziji bilo mnogo lepo :) Uvek sam uspevao da
> se provučem bez zamaranja ;)
Meni je takodje lepo. :) Ne zamaram se, a opet postižem više od 'provlačenja'.
skola.186zeljkoj,
-> #159, ilazarevic> Nije dobro ako moram da učim istoriju tri godine, i pri tome da
> znam kako se zvala švalerka svakog kralja.
Preteruješ.
skola.187zeljkoj,
-> #162, superhik> Otkazom?
> Zabranom bilo kakvog posla u državnoj službi?
> Smrtnom kaznom? :)
Mislim da bi ovo treće bilo najefikasnije. ;)
skola.188zeljkoj,
-> #163, paki> > Nastavni kadar, kao što sam rekao, nije isti. A čak i da
> jeste - to opet > ne bi značilo da se radi o istim školama.
> Profesori su samo mali deo > onoga što čini jednu školu.
>
> A šta onda čini veći deo škole?
Napisah već negde...
skola.189zeljkoj,
-> #164, paki> > Ima li još dopuna?
>
> - Đaci rade fizičko u patikama.
Ja čuo da ga uopšte ne rade. :)
skola.190zeljkoj,
-> #168, vitez.koja># => Količina znanja koja bi trebalo da se ima po izlasku iz
># gimnazije => nije jednaka količini znanja koja je potrebna za
># upisivanje nekog => fakulteta.
>
> Je li manja ili veća?
Veća.
skola.191zeljkoj,
-> #171, vlador> pripremali, a ovi drugi su možda išli na blef. Da se ja pitam
> prijemni za srednje škole bi bio ukinut, i nikad nije trebao da
> bude ni uvođen.
Neeeeee, nikako ne bi trebalo ukinuti prijemni! (u stvari za vreme usmerenog
sistema je bio ukinut). On služi kao filter, a kad ga ne bi bilo, u svim
školama bi bili u proseku isti učenici. Ovako, ukoliko u nekoj školi XYZ
na prijemni dodje 80 % odličnih, i 20 % 'onih drugih' učenika, od tih
'drugih' samo će najbolji (u ovom slučaju vrlo dobri) uspeti da se upišu,
zbog jake konkurencije. Ovim ostalima ostaje da traže školu u kojoj su
njima slični, tako da na kraju u svakoj školi imamo približno jednake
učenike. Naravno da je svima mnogo lepše medju sličnima, profesorima je
takodje lakše (ne moraju da prilagodjavaju nivo predavanja svakom učeniku
posebno), a i ima mnogo manje problema.
skola.192darone,
-> #184, zeljkoj>> Inače prof. žakarević je magistar
Ala se taj natrčao...
skola.193zeljkoj,
-> #177, mileusna> se muzičko i likovno uče cele dve godine, dok se informatika
> izučava samo jednu godinu.
Sada se informatika uči 4 godine - prirodni smer, odnosno 2 godine - duštveni.
Ja sam poslednja generacija koja je učila inf. samo jednu godinu. :((
skola.194zeljkoj,
-> #179, mileusna>>> Još kad se nađe iskompleksiran profesor koji misli da je
>>> istorija važnija od programiranja ili fizike...
>
> Pa ja ti kažem da je svakom profesoru njegov predmet najvažniji
> a ti mi ne veruješ.
Upravo pronadjoh moj kontrolni iz likovnog sa kraja prvog polugodišta. :)
Pitanja:
1. Slikarstvo manirizma.
2. Arhitektura baroka u Italiji
3. Barok u Francuskoj i Flandriji.
4. Franc Hals.
5. Jan Vermer.
Na drugo i treće pitanje treba odgovoriti malo opširnije + navesti sve
važnije slikare/arhitekte i njihova najznačajnija dela.
Odgovori na četvrto i peto pitanje treba da sadrže kratke biografije ovih
slikara, i analize njihovih najznačajnijih dela.
Ja ispisao 4 strane - ocena 3 na 2. :) Imao sam trojku za polugodište.
U drugom polugodištu došla nova profesorka, odvela nas jednom u Narodni
muzej, ko je bio u muzeju dobio 5, ko nije, on nešto malo odgovarao za 5,
i tako na kraju, svi srećni i zadovoljni. :)
skola.195zeljkoj,
-> #180, ilazarevic> Fudbal i basket su mnogo zanimljiviji (barem ja ne poznajem
> nikoga ko više voli gimnastiku nego basket).
Ima kod mene u razredu troje fanatika koji i časove kada se igra basket
provode u sali sa spravama. :) BTW, Peta gimnazija je bila prva na
gradskom takmičenju iz gimnastike.
> BTW, da neće taj bilder da me bije? ;)
Malo više poštovanja prema Mr. Draganu žakareviću, ako ni zbog čega drugog,
a ono bar zbog godina.
skola.196spantic,
-> #146, zeljkoj> Nije valjda da ne možeš (ili nećeš) da shvatiš da sve što Peta gimnazija
> i ta srednja škola imaju zajedničko to je zgrada i nekoliko profesora.
Darone, Zkr, za vic meseca :))
skola.197spantic,
-> #166, ivan.mile> upoređivati.Pošto te sport izgleda ne zanima, možda da popričamo o
> nečem drugom (fizika, matematika...)
OK čeljko, hajde da popričamo o nečemu drugom. Gde su dični đaci 5.-te
na takmičenjima iz matematike i fizike?
skola.198spantic,
-> #180, ilazarevic> Po novom zakonu, svaki fakultet odlaže vojsku. Dakle, ko upiše faks i
> odloži vojsku imaće barem 4 godine neaktivnosti (sem nešto malo fizičkog u
Zar to nije pod uslovom da ostane redovan student? Iliti da redovno
daje ispite?
skola.199kum.djole,
-> #169, vlador>> Au, oni su borbeniji od starijih kolega. ;) Ne smem ni da pomislim
>> šta će biti kad oni budu maturanti...
Znate šta....
Kad krenu profesori ispred učenika, biće pravih demonstracija.
Biće možda i batina..
Ovo sitno vandalisanje po ulicama je.. da ne kažem šta.
skola.200kum.djole,
-> #178, mileusna>> (dobro, ajde ako ga uhvati trema pa padne, i nekako, ali
>> opet, šta će mu trema...).
Taj test treba ukinuti i tačka.
skola.201ilazarevic,
-> #195, zeljkoj> provode u sali sa spravama. :) BTW, Peta gimnazija je bila prva na
> gradskom takmičenju iz gimnastike.
Nije ni čudo, kad je jedina gimnazija u kojoj se radi gimnastika više od peta
puta godišnje.
> Malo više poštovanja prema Mr. Draganu žakareviću, ako ni zbog čega
> drugog, a ono bar zbog godina.
Da razgovaram sa njim lično, poštovanje zbog godina izrazio bih persiranjem.
Pošto čovek nije prisutan, a ja mislim da su difovci kreteni, šta da kažem?
;)
skola.202ilazarevic,
-> #198, spantic> Zar to nije pod uslovom da ostane redovan student? Iliti da redovno
> daje ispite?
Da, naravno :) Nisam to isticao, jer nije bitno za dalji razvoj priče.
skola.203ilazarevic,
-> #186, zeljkoj> Preteruješ.
Ne preterujem, imao sam takvu profesorku prve dve godine.
skola.204ilazarevic,
-> #184, zeljkoj> Preneću mu. ;) Inače prof. žakarević je magistar (ima ih nekoliko u
> školi, a ima i doktora nauka :), tako da vidiš da se nije bavio samo
> "fizikalisanjem"
Ma, svaka njemu čast. Ne znam da li još negde u svetu postoje magistri
fizičke kulture, ali mislim da je ceo taj fakultet jedn velika i nepotrebna
glupost, i uglavnom se na njega upišu oni koji imaju više u pektoralisu nego
u glavi, a nisu uspeli da se bave profesionalnim sportom.
skola.205ilazarevic,
-> #183, zeljkoj> Da te stvari mogu da se nauče tako, "same od sebe", ne bi bilo
> potrebno da se uče u školi. Ne kažem da se ponešto ne može naučiti i
> van škole,
Baš tako, nije potrebno da se uče u školi. Gimnazijalci su žrtve ruskog
sistema "od svega po gomila".