razno.406peca.st,
-> #405, vdesnica!-> Mozda sam "malkice" zakasnio! :))
Nije problem što si ti zakasnio, problem je što
Politika kasni i to debelo.
Peđa.
razno.407steva,
Zdravo ljudi,
Zabalavio sam jer pišem treći put isto, za slučaj da neko od potencijalnih
kandidata ima resign na igre ili komunikacije...
O čemu se radi? Jedan moj ortak i ja hoćemo da uvedemo PBEM (play by e-mail) na
Sezamu. Imamo razrađenu jednu fenomenalnu igru (Diplomacy) koja bi išla kroz
mail ili upravo osnovanu grupu board.games (BTW, ko se igra na tabli nek se
javi)
Igra se ukratko sastoji u sledećem: prvi svetski rat, sedam igrača šalju
simultano poteze gamemasteru koji ih obradi i okači novu poziciju. Haos je u
tome što da bi dobio, moraš da lažeš i kradeš, ukratko da budeš diplomata i
zabodeš nož u leđa svom nesrećnom savezniku u pravo vreme.
Ko je zainteresovan da igra neka se javi na mail wr steva ili mr.bagins.
razno.408steva,
E pa narode, ja sam oduševljen sa odzivom na moj Dip predlog!
Za one koji nisu upućeni, radi se o play-by-e-mail (PBEM) predlogu. Igra se
kliče Diplomatija, prvi sv.rat i svodi se na umeće da druge nagovoriš da igraju
kako ti hoćeš. (žitaj dole ako te interesuje). Ko je zainteresovan, mail meni
ili mr.baginsu.
Evo info za ljude koji su mi slali mail:
Dosad mi se javilo trinaest ljudi. Za jednu partiju treba sedam ljudi, što
znači
da ako ja i mr.bagins budemo gamemasteri (ili sezamovski: moderatori :)) fali
nam još jedan čovek za dve partije.
Sistem je sledeći: igrači se međusobno dogovaraju (kroz mail, ili kroz grupu,
ili kroz neku od konferencija, videćemo) o međusobnim savezima, naređenjima za
trenutni potez, psuju se, lažu i kradu. Naređenja za tekući potez moraju da se
predaju u roku (recimo dva dana) meni u mail. Ja onda to pregledam, okačim
rezultate i jovo nanovo.
E sad, verovatno će se to sve ostvariti kroz grupu, gde će se kačiti stanje i
javne poruke tipa: "Car svih Rusa mr.bagins milošću svojom obaveštava
austrougarskog tiranina bigbradu da se od sad smatra u ratnom stanju sa njim."
Naravno, u mailu ova dvojica mogu da upravo kuju zaveru protiv nesrećnika koji
se primaju na ovo. Problem je u tome što nikad ne znaš kad te neko loži a kad
misli ozbiljno :). Grupa (ili više njih) će se osnovati kad se izdogovaramo ko
će s kim da igra, ako neko ima posebne želje nek mailira. U svakom slučaju to
će biti odmah čim uploadujem uputstvo.
Najbitnija stvar od svega je uputstvo koje upravo prevodim i kucam, nema ga
puno
nego je bitno da stvari regulišemo do tančina kako bi igra mogla da ide glatko,
a ne da ponavljamo poteze zbog nedefinisanosti. Svakome će biti potrebna još
mapa Evrope (tj. board od igre ) koju ću da skeniram i takođe uploadujem.
Mislim
i da pošaljem primer PBM partije koja je išla u jednom američkom časopisu da
vidite kako to izgleda.
žim završim ovo neophodno napravićemo grupu i počinjemo. U međuvremenu, čujemo
se na mail.
razno.409georges,
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
VAčNO! VAčNO! VAčNO!
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Dragi prijatelji,
krećemo ovde sa "SRBIJA PRES PUB" novinama. Kako sam
ja zadužen za "prelom", potrebna mi je ogromna količina
najrazrnovrsnijih ćiriličnih fontova: True Type ili PostScript.
Zamolio bih vas da mi, ako ste u mogućnosti, pomognete. Fontove mi
možete ostaviti ovde, na SEZAM adresu (georges), ili mi disketu
(diskete) poslati na francusku adresu:
* Miodrag Djordjevic
(za Georgesa)
73, sentier des Frettes
94 230 Cachan
FRANCE
Usput, navedite i cenu vaše usluge. Moj poslodavac će se potruditi da
vaša predusretljivost bude na odgovarajući način nagrađena.
Napominjem da će se novine štampati u Beogradu. Prelom ću slati
odavde modemom. Štampar poseduje HP LaserJet III printer.
Ukoliko mislite da možemo da sarađujemo na bilo koji drugi način, a u
povodu vašeg reklamiranja u našim novinama, slobodno ostavite, na
moju SEZAM adresu, vaše ideje i eventualne zahteve. (Blokadu
razbiti!)
ZAHVALJUJEM UNAPRED!
P.S.
Izvinjavam se SysOpu što sam iskoristio ovu rubriku za molbu
prijateljima za pomoć. Smatram da je FORUM i dalje "najčitaniji".
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
razno.410dikla,
-> #408, steva> E pa narode, ja sam odusevljen sa odzivom na moj Dip predlog!
Ovo citam vec treci put :(
Daj, nemoj nemoj praviti tripl od svake svoje poruke, izaberi konf. i
baci je tamo, te tamo i vodi kampanju oko te tvoje igre !!!
razno.411dvesic,
Cao !
Imam jedan SITAN problem : u knjizi iz matematike za
I razred srednje skole naisao sam na termin TRIKOTOMIJA.
Ima li neko predstavu o tome sta taj pojam znaci ?
Vesa LB.
P.S. Ja sam apsolvent racunarstva na Matematickom fakultetu. :) :) :)
============
razno.412novim,
-> #411, dvesic" Imam jedan SITAN problem : u knjizi iz matematike za
" I razred srednje skole naisao sam na termin
" TRIKOTOMIJA.
"
" Ima li neko predstavu o tome sta taj pojam znaci ?
ima TRIHOTOMIJA - cepidlačenje, odn. razvrstavanje ili podela
! na tri ćlana (na pr. telo, duh. duša).
razno.413asterix,
reply na KOMUNIKACIJE.5/hackers, 8.73, cnenad
> Da li ti slucajno znas neke podatke koji bi nekog oterali iza brave ?
> Da li bi tuzio na osnovu toga ?
> Sto se para tice, ako ja radim svoj posao posteno i neko placa mene ne
Potpuno shvatam tvoj revolt i mislim kao i ti. Ali moram iskreno da
ti iznesem prvu asocijaciju na ove tvoje tri rečenice. A ona je:
dobro gde ti živiš ? u Lajloniji ? probaj malo real world za promenu.
Nemoj ni odmah da se naduriš. Rekoh stavovi su nam slični, ali je i
realnost u kojoj živimo nepobitna. Bila je negde od dražena simpatič-
na poruka o verovatnoći ishoda izbora. Da li te to podseća na nešto?
razno.414fancy,
┌───────────────────────┐
│ TRAčI SE POMOĆ !!!! │
└───────────────────────┘
HUMANITARNOJ ORGANIZACIJI
██████ ██████ ██████ █ █ ██████
█ █ █ █ █ █ █ █ █
█ █ █ █ █ ██████ ██████
█ █ █ █ █ █ █ █ █
██████ █ █ ██████ █ █ █ █
SUTRA, PRE PODNE, POTREBAN KAMIONET DA PREVEZE
2500 VEKNI HLEBA OD "VUKA" DO TRGA SLOBODE !!!
┌─────────────────────────────┐
│ TELEFONI: 631-860 i 631-246 │
└─────────────────────────────┘
razno.415dejanr,
Ovo možda zvuči kao crni humor, ali na žalost nije. Malopre me je zvao
prijatelj lekar iz Urgentnog centra, da me pita neke sitnice oko programa
Harward Graphics (nebitne za ostatak priče). Elem, kaže da danas poginuše
od posla, samo donose ljude sa polomljenim rukama, nogama, glavama i
ostalim delovima tela. Dodatni problem je što uopšte više nemaju gipsa,
a i filmovi za snimanje preloma su na izmaku.
Jedini spas je ne polomiti se na ovoj poledici, dakle ako ne morate da
izlazite, sedite kući!
PS Kada je prošli put bila slična ledena kiša, na Božić, nisam slušao
savete tog tipa i tako sam propisno pao da, premda nisam ništa slomio
(srećom), morao sam zbog kontuzije da sedim kući sledećih 25 dana :(
Taksista koji me je posle tog pada vozio kući reče "Jao, ala će da
bude posla za doktore i auto-limare" ;)
razno.416fancy,
-> #415, dejanrŮŢ> PS Kada je prošli put bila slična ledena kiša, na Božić, nisam slušao
ŮŢ> savete tog tipa i tako sam propisno pao da, premda nisam ništa slomio
...a kako je prošla ulica ? :o
razno.417.obj,
-> #415, dejanr> Elem, kaže da danas poginuše od posla, samo donose
> ljude sa polomljenim rukama, nogama, glavama
Kako li izgledaju ljudi sa POLOMLJENIM GLAVAMA?! :)))
razno.418dejanr,
-> #417, .obj>> > Elem, kaže da danas poginuše od posla, samo donose
>> > ljude sa polomljenim rukama, nogama, glavama
>>
>> Kako li izgledaju ljudi sa POLOMLJENIM GLAVAMA?! :)))
Fraktura lobanje? Zvuči gadno, a i opasno je, ali ako se preživi i
ako nema oštećenja na raznim nervima, oporavak bude i lakši nego kod
preloma noge - glava uglavnom i tako mirno stoji, nema na njoj
mnogo zglobova, ne trpi opterećenje... a i tvrda je ;))
razno.419bojt,
Da li neko zna ko organizuje letove za Cirih preko Temišvara?
razno.420panco,
Da li je neko upucen u ELAN-ove modele plasticinih camaca,
trebaju mi informacije tipa model XXX je velicine=xxx,
tezine=xxx,nosivisti=xxx.
razno.421tales,
-> #420, panco
Evo traženih podataka za ELAN-ove čamce (prepisao sam iz jednog prospekta):
Dolžina (m) Širina (m) Teža (kg) Nosilnost (kg) Moč mot.(kw/KS)
------------------------------------------------------------------------------
T 245 2,40 1,25 40 150 3/4
T 401 L 3,91 1,65 110 350 15/20
PASARA 4,83 1,80 280 450 7/10
GT 435 SPORT 4,34 1,79 190 350 40/55
GT 450 FAMILY 4,50 1,94 245 350 40/55
GT 495 FAMILY 4,92 2,03 320 450 73,6/100
GT 495 FISHERMAN 4,92 2,03 320 450 85/115
GT 495 SPORT 4,88 2,03 420 450 95/130
To su podaci za čamce, oš' možda i za jedrilice/jahte?
POZDRAV
PS Podaci su bajati, tj. od pre rata, al' valjda su još aktuelni?
razno.422astojkovic,
Dodjem tako ja na faks (ekonomski) - kao neko predavanje (sranje)
na temu novi program studirana i to. Na ulazu, na oglasnoj tabli
saceka me plakat patriotski savez ... drkadrkadjon - normalno
pocepam ga i gurnem ga pod nos prodekanu za nastavu valjda (Zizicka)
. Ona kao ne zna sta je to, a nije ni politicka partija.
Sta nije? Komunisticka propaganda - kazem ja. I to se dogadja.
U Beogradu dne taj i taj .
Sale
razno.423panco,
-> #421, tales> To su podaci za camce, os' mozda i za jedrilice/jahte?
Thanx :))
Do jedrilica jos nisam stigao :))
razno.424uobradovic,
-> #408, stevaCuj !Mozda ti igra i nije losa,neznam videcemo kad posaljes uputstvo.Ako mi se
svidi nema problema,javicu ti a do tada racunajte na mene.
Pozdrav svima
uobradovic :)
razno.425balsa,
Da li će se na Sezamu održati neki VOTE, u toku poslednje nedelje izborne
kampanje? Mislim da bi bilo zanimljivo videti kakva su politička opredeljenja
ovde okupljenje "tehničke inteligencije". :)
Mogla bi i dva glasanja, jedno - "Za koga biste glasali?" i drugo - "Kakav
ishod predviđate?"
?
razno.426dejanr,
-> #425, balsa>> Da li će se na Sezamu održati neki VOTE, u toku poslednje nedelje
>> izborne kampanje?
Da... Radili smo to i prošlog puta. Doduše, mišljenje naših korisnika
bilo je veoma daleko od kasnijih rezultata, ali je svejedno bilo
zanimljivo videti ga.
razno.427bojt,
-> #426, dejanr>> >> Da li će se na Sezamu održati neki VOTE, u toku poslednje
>> >> nedelje izborne kampanje?
>> Da... Radili smo to i prošlog puta. Doduše, mišljenje naših
>> korisnika bilo je veoma daleko od kasnijih rezultata, ali je
>> svejedno bilo zanimljivo videti ga.
Mislim da otovorimo vote od sutra pa do 19.12 do 23:59. Do noćas u
ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) ), tako da
ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu).
razno.428dejanr,
-> #427, bojt>> Do noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) ),
>> tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu).
Zašto da ne. Ako mi neko noćas pošalje tačan spisak stranaka, biće od
sutra VOTE.
razno.429milan,
-> #428, dejanr>>> Do noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) ),
>>> tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu).
>
> Zašto da ne. Ako mi neko noćas pošalje tačan spisak stranaka, biće od
> sutra VOTE.
Koliko se sećam prošle godine su DEPOS i Panić dobili jedno
90% glasova. :))
No, svejedno, valja i ove godine sprovesti glasanje.
Ipak, pošto mi je manje više jasno da će SEZAM-ovski narod
glasati za demokratsku opoziciju, zanumljivo bi bilo objaviti i
nekakav vote za prognozu, tj. neki kao kviz.
Recimo da bude ovakva maska:
Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika?
SPS x
DEPOS y
SRS z
DS t
DSS u
(možda i još neka)
a mi popunjavamo kućice?
A?
Pl poz M
razno.430dejanr,
-> #429, milan>> Ipak, pošto mi je manje više jasno da će SEZAM-ovski narod
>> glasati za demokratsku opoziciju, zanumljivo bi bilo objaviti i
>> nekakav vote za prognozu, tj. neki kao kviz.
>> Recimo da bude ovakva maska:
>> Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika?
Ideja je dobra, ali pre nego što počnemo treba da se precizira kriterijum
- kako se vrednuju prognoze? Recimo, posle izbora dobijemo podatke, i kako
se onda rešava ko je bio najbliži i dobio nagradu (šta god da bude
nagrada)?
PS Naravno, ako rezultati izbora ne budu objavljeni tj. bude proglašeno
vanredno stanje, smatra se da je loptica pala na nulu i uloge nosi
kuća :))
razno.431fancy,
-> #429, milanŮŢ> Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika?
Ćuj... neki ti ne bi oprostili nedostatak SS jedinstva na listi.
(ili si ga planirao za neku drugu ;) listu...??)
Takođe, fale i mađari... pa da počnemo..?
DA se npr. pogađa raspodela poslanika..? (od 250... pa kome se kol'ko
zalomi..:)
Fancy
razno.432dejanr,
Iz opisa jedne, inače prilično bezvezne, igre Starfire:
STARFIRE v1.4 - Arcade game from Australia,
where Earth is under threat from an evil,
cowardly race of Sloboids, who are sending
^^^^^^^^
huge motherships with weapons capable of
destroying whole planets. You must destroy
them & their heat-seeking missiles launchers,
gun turents, & enemy fighters on 10 levels.
razno.433bbaja,
-> #428, dejanr>|| Zasto da ne. Ako mi neko nocas posalje tacan spisak stranaka,
>|| bice od sutra VOTE.
Vote je OK.
Tamo ljudi glasaju onako kako bi glasali na izbornom mestu,
a da Sezam po tom pitanju nije reprezentativan uzorak, to svi
jako dobro znamo.
Mislim, medjutim, da bi bilo interesantno i da u okviru
FORUMA napravimo jednu kladionicu (slicno kao sto je
uradio list "Vreme") i da damo procenu osvojenih mandata
u skupstini od strane najjacih stranaka. Uprava bi mogla
da nagradi najuspesnijeg prognozera sa, recimo, besplatnom
mesecnom pretplatom.
Bilo bi interesantno da vidimo kako je ko glasao.
Predlazem da se ukljuce sledece stranke:
- SPS
- DEPOS
- DSS
- DS
- SRS
- SSJ
- SSS
- DZVM
- SKPJ
- ostali
Zbir bi trebao da bude 250. Racunanje konkretnih rezultata
svakog ucesnika igre bi se obavilo na nacin da razlika izmedju
njegove procene i stvarnog broja osvojenih poslanika svake
partije bude izrazena negativnim brojem. Potom bi se rezultati
za sve ponudjene partije sabrali i onaj koji ima najmanje poena
bio bi pobednik.
Recimo ako bih ja prognozirao da ce SPS da osvoji 98 poslanika,
a oni stvarno osvoje 23 ;) - imao bih - 75 poena i tako sabrano
za svaku partiju dobio bi se moj rezultat.
Sta mislite?
razno.434peca.st,
-> #430, dejanr!-> Ideja je dobra, ali pre nego što počnemo treba da se precizira
!->- kriterijum kako se vrednuju prognoze? Recimo, posle izbora
!-> dobijemo podatke, i kako se onda rešava ko je bio najbliži i dobio
!-> nagradu (šta god da bude nagrada)?
To nije problem.
Uzima se apsolutna vrednost razlike između prognoze i stvarnog procenta
glasova za svaku stranku i to se sumira.
Ko ima najmanju sumu - najbliži je.
Peđa.
razno.438dejanr,
-> #433, bbaja>> Recimo ako bih ja prognozirao da ce SPS da osvoji 98 poslanika,
>> a oni stvarno osvoje 23 ;) - imao bih - 75 poena i tako sabrano
>> za svaku partiju dobio bi se moj rezultat.
Ako nema primedbi na taj kriterijum, kladionica može da počne da radi.
Prognoze bi se slale u temu FORUM/kladionica, a najboljem prognozeru...
hmm... tri meseca pretplate?
Podrazumeva se da u FORUM/kladionica nisu dopušteni komentari, samo
prognoze.
Ako ima primedbi, dajte ih do nedelje uveče, pa da otvaramo temu.
razno.439milan,
-> #434, peca.st> To nije problem.
> Uzima se apsolutna vrednost razlike između prognoze i stvarnog procenta
> glasova za svaku stranku i to se sumira.
> Ko ima najmanju sumu - najbliži je.
Predlažem najmanju relativnu razliku, tj. da se svaka
razlika između predviđenog i stvarnog broja poslanika deli sa
stvarnim brojem (relativna razlika) i uzme koren iz zbira
kvadrata (Standardna devijacija).
Pl poz M
razno.440voki,
-> #427, bojt>> Mislim da otovorimo vote od sutra pa do 19.12 do 23:59. Do
>> noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;)
>> ), tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu).
I bre al' si naivan, pa nema da znamo ko se sve prijavio
za izbore bar nekoliko dana, tako negde do utorka, srede ništa
pre toga.
Pozdrav Voki.
razno.441prvul,
-> #434, peca.stŮUzima se apsolutna vrednost razlike između prognoze i stvarnog procenta
Ůglasova za svaku stranku i to se sumira.
ŮKo ima najmanju sumu - najbliži je.
Ů▄▄
Ne, nego čije predviđanje bude imalo najmanju standardnu devijaciju :)
razno.442madamov,
-> #439, milan
> Predlažem najmanju relativnu razliku
Podržavam predlog, mislim da daje realniju sliku.
razno.443corto,
-> #438, dejanr> Prognoze bi se slale u temu FORUM/kladionica, a najboljem
> prognozeru... hmm... tri meseca pretplate?
ZA. Predlog o obracunu je OK.
razno.444zolika,
-> #432, dejanr
>> cowardly race of Sloboids, who are sending
>> ^^^^^^^^
>> huge motherships with weapons capable of
Eto, osim međunarodne, sad imamo i interplanetarnu zaveru... C,c,c...
razno.445niklaus,
-> #438, dejanr(:> Podrazumeva se da u FORUM/kladionica nisu dopušteni komentari,
(:> samo prognoze.
Ako sam dobro ukapirao - ići će po sistemu reply-jeva na predlog
glasanja. Dakle bez reply-jeva (ili kako ti kažeš komentara) na reply-jeve
(odnosno glasove SEZAMovaca).
Da li će se glasovi slati direktno u temu FORUM/kladionica, da bi se
obezbedili od "komentara"? Ili će možda postojati username: glas.kutija? (:
(aluzija na postmastera)
(:niklaus:)
razno.446dejanr,
-> #445, niklaus>> Da li će se glasovi slati direktno u temu FORUM/kladionica, da bi se
>> obezbedili od "komentara"? Ili će možda postojati username:
>> glas.kutija? (: (aluzija na postmastera)
Nema potrebe, radićemo to poluautomatski ;) Moderator vidi komentar,
obriše ga. Ako mu zatreba pomoć, privremeno ćemo dodeliti Daronea, on
je po tom pitanju uvežban :)
razno.447saricl,
-> #430, dejanr> vanredno stanje, smatra se da je loptica pala na nulu i uloge nosi
> kuca :))
U kazinu u kojem ja radim (lepa praksa) nula uzima samo pola uloga
pa igrac ima pravo da proba jos jednom za iste pare.
Ako dobije vrati je ulog ako izgubi izgubi :))).
razno.448iboris,
-> #438, dejanrŁ Ako nema primedbi na taj kriterijum, kladionica može da počne da radi.
Ł Prognoze bi se slale u temu FORUM/kladionica, a najboljem prognozeru...
Ł hmm... tri meseca pretplate?
Prihvatam :), a ostali ?
razno.449wizard,
-> #433, bbaja> - SKPJ
> Sta mislite?
Mislimo da ne pratiš dešavanja na političkoj levici. ;)
razno.450corto,
-> #439, milan> Predlazem najmanju relativnu razliku, tj. da se svaka
Kad profesionalac kaze.... :)
razno.451darone,
-> #429, milan>> Recimo da bude ovakva maska:
>> Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika?
Moje društvo i ja već obavili glasanje. Evo nekakvog preseka (nismo išli baš u
preciznosti ko će koliko poslanika dobiti, samo rangiranje prve četiri od šest
najvećih, pa su sabrana mesta na svih sedam lista).
1. SPS
2. DEPOS
3. SRS
4. SSJ
5. DS
6. DSS
Evo i liste želja ;)
1. DEPOS
2. DS
3. DSS
4. SPS
5. SRS
6. SSJ
razno.452toda,
Ej!
Sa tri ortaka sam ispitao javno mnjenje pre izbora. Služili smo
se ne legalnim sretstvima, to jest pretstavljali se kao neka
agencija. Da nedužim više evo rezultata:
Nizakoga 16
SPS 10
DEPOS 6
DS 5
SSJ 3
SRS 3
DSS 2
SNO 1
TODA
P.S. Bilo je mnogo onih koji nisu hteli da kažu za koga su, a još
više onih koji su nas oterali u tre.......
razno.453oldtimer,
Još jedan predlog za VOTE. U prvu poruku bi trebalo staviti i
dosadašnji broj poslanika po strankama da ne listamo stare novine :)
B) Miša
razno.454fancy,
-> #451, daroneŮŢ> Evo i liste želja ;)
Piće za celo društvo..;)
▄▀▄▀ tagline: Press any key to continue or any other key to quit
razno.455v.nesic,
-> #438, dejanr>>> Recimo ako bih ja prognozirao da ce SPS da osvoji 98 poslanika,
>>> a oni stvarno osvoje 23 ;) - imao bih - 75 poena i tako sabrano
>>> za svaku partiju dobio bi se moj rezultat.
> Ako nema primedbi na taj kriterijum, kladionica može da počne da radi.
> Ako ima primedbi, dajte ih do nedelje uveče, pa da otvaramo temu.
Ja se zalažem za Milanov predlog, tj. da se računa standardna
devijacija.
razno.456peca.st,
-> #452, toda!-> P.S. Bilo je mnogo onih koji nisu hteli da kažu za koga su, a još
!-> više onih koji su nas oterali u tre.......
Na kolkom broju ispitanika ste vršili ispitivanje,
u kom području (dal je samo Beograd ili i unutrašnjost)
i slično.
Ovako sami podaci ne znače ništa, mogo si da uđeš u chat,
sediš tamo sat vremena i ispituješ ljude - SPS bi (nadam se ;)
imao 0.
Uzorak treba da bude takav da kolko tolko realno oslikava stanje.
Peđa.
razno.458akocmaruk,
-> #433, bbajaEh....
Kad bih ja prognozirao da ce SPS da dobije 98 poslanika a oni dobiju 23, igrao
bih go na onoj pecurci na trgu do ujutru...
A tu bi bili i mnogi moji prijatelji, a verovatno i fancy.
:)))
pozdrav, akocmaruk
razno.459asterix,
-> #454, fancy> ▄▀▄▀ tagline: Press any key to continue or any other key to quit
daj bre šta si se primio na ove tagove ?
razno.460.bale.,
-> #455, v.nesic> Ja se zalažem za Milanov predlog, tj. da se računa standardna
> devijacija.
I to ne obična :) Nego sa relativnim razlikama... :)
razno.461fancy,
-> #459, asterixŮŢ> daj bre šta si se primio na ove tagove ?
Ća pizdiš..? nisam (uglavnom) do sada tagirao, a naleteh na
ove koji su mi izgledali simpa, pa rek'o.. :I
Izgledalo mi je sasvim cool da ih malo iskoristim... just for fun.
Nego... šta tebi konkretno smeta..?
▀▄▀▄ tagline: I have a right to my opinion! I'm right!
razno.462fancy,
-> #458, akocmarukŮŢ> A tu bi bili i mnogi moji prijatelji, a verovatno i fancy.
Već se skidam..;)))
Samo za društvo iz Foruma... dansando lambada..:))
▀▄▀▄ tagline: If you can not convince them, then confuse them.