FORUM.9

29 Jul 1993 - 08 Dec 1993

Topics

  1. gde.smo (608)
  2. jugoslavija (43)
  3. srbija (1253)
  4. svet (513)
  5. politika (7)
  6. bonton (0)
  7. ljudska.prava (5)
  8. mediji (404)
  9. trac (168)
  10. devojke (1002)
  11. iseljenje (480)
  12. razno (462)

Messages - razno

razno.406 peca.st, -> #405, vdesnica
!-> Mozda sam "malkice" zakasnio! :)) Nije problem što si ti zakasnio, problem je što Politika kasni i to debelo. Peđa.
razno.407 steva,
Zdravo ljudi, Zabalavio sam jer pišem treći put isto, za slučaj da neko od potencijalnih kandidata ima resign na igre ili komunikacije... O čemu se radi? Jedan moj ortak i ja hoćemo da uvedemo PBEM (play by e-mail) na Sezamu. Imamo razrađenu jednu fenomenalnu igru (Diplomacy) koja bi išla kroz mail ili upravo osnovanu grupu board.games (BTW, ko se igra na tabli nek se javi) Igra se ukratko sastoji u sledećem: prvi svetski rat, sedam igrača šalju simultano poteze gamemasteru koji ih obradi i okači novu poziciju. Haos je u tome što da bi dobio, moraš da lažeš i kradeš, ukratko da budeš diplomata i zabodeš nož u leđa svom nesrećnom savezniku u pravo vreme. Ko je zainteresovan da igra neka se javi na mail wr steva ili mr.bagins.
razno.408 steva,
E pa narode, ja sam oduševljen sa odzivom na moj Dip predlog! Za one koji nisu upućeni, radi se o play-by-e-mail (PBEM) predlogu. Igra se kliče Diplomatija, prvi sv.rat i svodi se na umeće da druge nagovoriš da igraju kako ti hoćeš. (žitaj dole ako te interesuje). Ko je zainteresovan, mail meni ili mr.baginsu. Evo info za ljude koji su mi slali mail: Dosad mi se javilo trinaest ljudi. Za jednu partiju treba sedam ljudi, što znači da ako ja i mr.bagins budemo gamemasteri (ili sezamovski: moderatori :)) fali nam još jedan čovek za dve partije. Sistem je sledeći: igrači se međusobno dogovaraju (kroz mail, ili kroz grupu, ili kroz neku od konferencija, videćemo) o međusobnim savezima, naređenjima za trenutni potez, psuju se, lažu i kradu. Naređenja za tekući potez moraju da se predaju u roku (recimo dva dana) meni u mail. Ja onda to pregledam, okačim rezultate i jovo nanovo. E sad, verovatno će se to sve ostvariti kroz grupu, gde će se kačiti stanje i javne poruke tipa: "Car svih Rusa mr.bagins milošću svojom obaveštava austrougarskog tiranina bigbradu da se od sad smatra u ratnom stanju sa njim." Naravno, u mailu ova dvojica mogu da upravo kuju zaveru protiv nesrećnika koji se primaju na ovo. Problem je u tome što nikad ne znaš kad te neko loži a kad misli ozbiljno :). Grupa (ili više njih) će se osnovati kad se izdogovaramo ko će s kim da igra, ako neko ima posebne želje nek mailira. U svakom slučaju to će biti odmah čim uploadujem uputstvo. Najbitnija stvar od svega je uputstvo koje upravo prevodim i kucam, nema ga puno nego je bitno da stvari regulišemo do tančina kako bi igra mogla da ide glatko, a ne da ponavljamo poteze zbog nedefinisanosti. Svakome će biti potrebna još mapa Evrope (tj. board od igre ) koju ću da skeniram i takođe uploadujem. Mislim i da pošaljem primer PBM partije koja je išla u jednom američkom časopisu da vidite kako to izgleda. žim završim ovo neophodno napravićemo grupu i počinjemo. U međuvremenu, čujemo se na mail.
razno.409 georges,
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ VAčNO! VAčNO! VAčNO! ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ Dragi prijatelji, krećemo ovde sa "SRBIJA PRES PUB" novinama. Kako sam ja zadužen za "prelom", potrebna mi je ogromna količina najrazrnovrsnijih ćiriličnih fontova: True Type ili PostScript. Zamolio bih vas da mi, ako ste u mogućnosti, pomognete. Fontove mi možete ostaviti ovde, na SEZAM adresu (georges), ili mi disketu (diskete) poslati na francusku adresu: * Miodrag Djordjevic (za Georgesa) 73, sentier des Frettes 94 230 Cachan FRANCE Usput, navedite i cenu vaše usluge. Moj poslodavac će se potruditi da vaša predusretljivost bude na odgovarajući način nagrađena. Napominjem da će se novine štampati u Beogradu. Prelom ću slati odavde modemom. Štampar poseduje HP LaserJet III printer. Ukoliko mislite da možemo da sarađujemo na bilo koji drugi način, a u povodu vašeg reklamiranja u našim novinama, slobodno ostavite, na moju SEZAM adresu, vaše ideje i eventualne zahteve. (Blokadu razbiti!) ZAHVALJUJEM UNAPRED! P.S. Izvinjavam se SysOpu što sam iskoristio ovu rubriku za molbu prijateljima za pomoć. Smatram da je FORUM i dalje "najčitaniji". ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
razno.410 dikla, -> #408, steva
> E pa narode, ja sam odusevljen sa odzivom na moj Dip predlog! Ovo citam vec treci put :( Daj, nemoj nemoj praviti tripl od svake svoje poruke, izaberi konf. i baci je tamo, te tamo i vodi kampanju oko te tvoje igre !!!
razno.411 dvesic,
Cao ! Imam jedan SITAN problem : u knjizi iz matematike za I razred srednje skole naisao sam na termin TRIKOTOMIJA. Ima li neko predstavu o tome sta taj pojam znaci ? Vesa LB. P.S. Ja sam apsolvent racunarstva na Matematickom fakultetu. :) :) :) ============
razno.412 novim, -> #411, dvesic
" Imam jedan SITAN problem : u knjizi iz matematike za " I razred srednje skole naisao sam na termin " TRIKOTOMIJA. " " Ima li neko predstavu o tome sta taj pojam znaci ? ima TRIHOTOMIJA - cepidlačenje, odn. razvrstavanje ili podela ! na tri ćlana (na pr. telo, duh. duša).
razno.413 asterix,
reply na KOMUNIKACIJE.5/hackers, 8.73, cnenad > Da li ti slucajno znas neke podatke koji bi nekog oterali iza brave ? > Da li bi tuzio na osnovu toga ? > Sto se para tice, ako ja radim svoj posao posteno i neko placa mene ne Potpuno shvatam tvoj revolt i mislim kao i ti. Ali moram iskreno da ti iznesem prvu asocijaciju na ove tvoje tri rečenice. A ona je: dobro gde ti živiš ? u Lajloniji ? probaj malo real world za promenu. Nemoj ni odmah da se naduriš. Rekoh stavovi su nam slični, ali je i realnost u kojoj živimo nepobitna. Bila je negde od dražena simpatič- na poruka o verovatnoći ishoda izbora. Da li te to podseća na nešto?
razno.414 fancy,
┌───────────────────────┐ │ TRAčI SE POMOĆ !!!! │ └───────────────────────┘ HUMANITARNOJ ORGANIZACIJI ██████ ██████ ██████ █ █ ██████ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ ██████ ██████ █ █ █ █ █ █ █ █ █ ██████ █ █ ██████ █ █ █ █ SUTRA, PRE PODNE, POTREBAN KAMIONET DA PREVEZE 2500 VEKNI HLEBA OD "VUKA" DO TRGA SLOBODE !!! ┌─────────────────────────────┐ │ TELEFONI: 631-860 i 631-246 │ └─────────────────────────────┘
razno.415 dejanr,
Ovo možda zvuči kao crni humor, ali na žalost nije. Malopre me je zvao prijatelj lekar iz Urgentnog centra, da me pita neke sitnice oko programa Harward Graphics (nebitne za ostatak priče). Elem, kaže da danas poginuše od posla, samo donose ljude sa polomljenim rukama, nogama, glavama i ostalim delovima tela. Dodatni problem je što uopšte više nemaju gipsa, a i filmovi za snimanje preloma su na izmaku. Jedini spas je ne polomiti se na ovoj poledici, dakle ako ne morate da izlazite, sedite kući! PS Kada je prošli put bila slična ledena kiša, na Božić, nisam slušao savete tog tipa i tako sam propisno pao da, premda nisam ništa slomio (srećom), morao sam zbog kontuzije da sedim kući sledećih 25 dana :( Taksista koji me je posle tog pada vozio kući reče "Jao, ala će da bude posla za doktore i auto-limare" ;)
razno.416 fancy, -> #415, dejanr
ŮŢ> PS Kada je prošli put bila slična ledena kiša, na Božić, nisam slušao ŮŢ> savete tog tipa i tako sam propisno pao da, premda nisam ništa slomio ...a kako je prošla ulica ? :o
razno.417 .obj, -> #415, dejanr
> Elem, kaže da danas poginuše od posla, samo donose > ljude sa polomljenim rukama, nogama, glavama Kako li izgledaju ljudi sa POLOMLJENIM GLAVAMA?! :)))
razno.418 dejanr, -> #417, .obj
>> > Elem, kaže da danas poginuše od posla, samo donose >> > ljude sa polomljenim rukama, nogama, glavama >> >> Kako li izgledaju ljudi sa POLOMLJENIM GLAVAMA?! :))) Fraktura lobanje? Zvuči gadno, a i opasno je, ali ako se preživi i ako nema oštećenja na raznim nervima, oporavak bude i lakši nego kod preloma noge - glava uglavnom i tako mirno stoji, nema na njoj mnogo zglobova, ne trpi opterećenje... a i tvrda je ;))
razno.419 bojt,
Da li neko zna ko organizuje letove za Cirih preko Temišvara?
razno.420 panco,
Da li je neko upucen u ELAN-ove modele plasticinih camaca, trebaju mi informacije tipa model XXX je velicine=xxx, tezine=xxx,nosivisti=xxx.
razno.421 tales, -> #420, panco
Evo traženih podataka za ELAN-ove čamce (prepisao sam iz jednog prospekta): Dolžina (m) Širina (m) Teža (kg) Nosilnost (kg) Moč mot.(kw/KS) ------------------------------------------------------------------------------ T 245 2,40 1,25 40 150 3/4 T 401 L 3,91 1,65 110 350 15/20 PASARA 4,83 1,80 280 450 7/10 GT 435 SPORT 4,34 1,79 190 350 40/55 GT 450 FAMILY 4,50 1,94 245 350 40/55 GT 495 FAMILY 4,92 2,03 320 450 73,6/100 GT 495 FISHERMAN 4,92 2,03 320 450 85/115 GT 495 SPORT 4,88 2,03 420 450 95/130 To su podaci za čamce, oš' možda i za jedrilice/jahte? POZDRAV PS Podaci su bajati, tj. od pre rata, al' valjda su još aktuelni?
razno.422 astojkovic,
Dodjem tako ja na faks (ekonomski) - kao neko predavanje (sranje) na temu novi program studirana i to. Na ulazu, na oglasnoj tabli saceka me plakat patriotski savez ... drkadrkadjon - normalno pocepam ga i gurnem ga pod nos prodekanu za nastavu valjda (Zizicka) . Ona kao ne zna sta je to, a nije ni politicka partija. Sta nije? Komunisticka propaganda - kazem ja. I to se dogadja. U Beogradu dne taj i taj . Sale
razno.423 panco, -> #421, tales
> To su podaci za camce, os' mozda i za jedrilice/jahte? Thanx :)) Do jedrilica jos nisam stigao :))
razno.424 uobradovic, -> #408, steva
Cuj !Mozda ti igra i nije losa,neznam videcemo kad posaljes uputstvo.Ako mi se svidi nema problema,javicu ti a do tada racunajte na mene. Pozdrav svima uobradovic :)
razno.425 balsa,
Da li će se na Sezamu održati neki VOTE, u toku poslednje nedelje izborne kampanje? Mislim da bi bilo zanimljivo videti kakva su politička opredeljenja ovde okupljenje "tehničke inteligencije". :) Mogla bi i dva glasanja, jedno - "Za koga biste glasali?" i drugo - "Kakav ishod predviđate?" ?
razno.426 dejanr, -> #425, balsa
>> Da li će se na Sezamu održati neki VOTE, u toku poslednje nedelje >> izborne kampanje? Da... Radili smo to i prošlog puta. Doduše, mišljenje naših korisnika bilo je veoma daleko od kasnijih rezultata, ali je svejedno bilo zanimljivo videti ga.
razno.427 bojt, -> #426, dejanr
>> >> Da li će se na Sezamu održati neki VOTE, u toku poslednje >> >> nedelje izborne kampanje? >> Da... Radili smo to i prošlog puta. Doduše, mišljenje naših >> korisnika bilo je veoma daleko od kasnijih rezultata, ali je >> svejedno bilo zanimljivo videti ga. Mislim da otovorimo vote od sutra pa do 19.12 do 23:59. Do noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) ), tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu).
razno.428 dejanr, -> #427, bojt
>> Do noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) ), >> tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu). Zašto da ne. Ako mi neko noćas pošalje tačan spisak stranaka, biće od sutra VOTE.
razno.429 milan, -> #428, dejanr
>>> Do noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) ), >>> tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu). > > Zašto da ne. Ako mi neko noćas pošalje tačan spisak stranaka, biće od > sutra VOTE. Koliko se sećam prošle godine su DEPOS i Panić dobili jedno 90% glasova. :)) No, svejedno, valja i ove godine sprovesti glasanje. Ipak, pošto mi je manje više jasno da će SEZAM-ovski narod glasati za demokratsku opoziciju, zanumljivo bi bilo objaviti i nekakav vote za prognozu, tj. neki kao kviz. Recimo da bude ovakva maska: Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika? SPS x DEPOS y SRS z DS t DSS u (možda i još neka) a mi popunjavamo kućice? A? Pl poz M
razno.430 dejanr, -> #429, milan
>> Ipak, pošto mi je manje više jasno da će SEZAM-ovski narod >> glasati za demokratsku opoziciju, zanumljivo bi bilo objaviti i >> nekakav vote za prognozu, tj. neki kao kviz. >> Recimo da bude ovakva maska: >> Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika? Ideja je dobra, ali pre nego što počnemo treba da se precizira kriterijum - kako se vrednuju prognoze? Recimo, posle izbora dobijemo podatke, i kako se onda rešava ko je bio najbliži i dobio nagradu (šta god da bude nagrada)? PS Naravno, ako rezultati izbora ne budu objavljeni tj. bude proglašeno vanredno stanje, smatra se da je loptica pala na nulu i uloge nosi kuća :))
razno.431 fancy, -> #429, milan
ŮŢ> Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika? Ćuj... neki ti ne bi oprostili nedostatak SS jedinstva na listi. (ili si ga planirao za neku drugu ;) listu...??) Takođe, fale i mađari... pa da počnemo..? DA se npr. pogađa raspodela poslanika..? (od 250... pa kome se kol'ko zalomi..:) Fancy
razno.432 dejanr,
Iz opisa jedne, inače prilično bezvezne, igre Starfire: STARFIRE v1.4 - Arcade game from Australia, where Earth is under threat from an evil, cowardly race of Sloboids, who are sending ^^^^^^^^ huge motherships with weapons capable of destroying whole planets. You must destroy them & their heat-seeking missiles launchers, gun turents, & enemy fighters on 10 levels.
razno.433 bbaja, -> #428, dejanr
>|| Zasto da ne. Ako mi neko nocas posalje tacan spisak stranaka, >|| bice od sutra VOTE. Vote je OK. Tamo ljudi glasaju onako kako bi glasali na izbornom mestu, a da Sezam po tom pitanju nije reprezentativan uzorak, to svi jako dobro znamo. Mislim, medjutim, da bi bilo interesantno i da u okviru FORUMA napravimo jednu kladionicu (slicno kao sto je uradio list "Vreme") i da damo procenu osvojenih mandata u skupstini od strane najjacih stranaka. Uprava bi mogla da nagradi najuspesnijeg prognozera sa, recimo, besplatnom mesecnom pretplatom. Bilo bi interesantno da vidimo kako je ko glasao. Predlazem da se ukljuce sledece stranke: - SPS - DEPOS - DSS - DS - SRS - SSJ - SSS - DZVM - SKPJ - ostali Zbir bi trebao da bude 250. Racunanje konkretnih rezultata svakog ucesnika igre bi se obavilo na nacin da razlika izmedju njegove procene i stvarnog broja osvojenih poslanika svake partije bude izrazena negativnim brojem. Potom bi se rezultati za sve ponudjene partije sabrali i onaj koji ima najmanje poena bio bi pobednik. Recimo ako bih ja prognozirao da ce SPS da osvoji 98 poslanika, a oni stvarno osvoje 23 ;) - imao bih - 75 poena i tako sabrano za svaku partiju dobio bi se moj rezultat. Sta mislite?
razno.434 peca.st, -> #430, dejanr
!-> Ideja je dobra, ali pre nego što počnemo treba da se precizira !->- kriterijum kako se vrednuju prognoze? Recimo, posle izbora !-> dobijemo podatke, i kako se onda rešava ko je bio najbliži i dobio !-> nagradu (šta god da bude nagrada)? To nije problem. Uzima se apsolutna vrednost razlike između prognoze i stvarnog procenta glasova za svaku stranku i to se sumira. Ko ima najmanju sumu - najbliži je. Peđa.
razno.438 dejanr, -> #433, bbaja
>> Recimo ako bih ja prognozirao da ce SPS da osvoji 98 poslanika, >> a oni stvarno osvoje 23 ;) - imao bih - 75 poena i tako sabrano >> za svaku partiju dobio bi se moj rezultat. Ako nema primedbi na taj kriterijum, kladionica može da počne da radi. Prognoze bi se slale u temu FORUM/kladionica, a najboljem prognozeru... hmm... tri meseca pretplate? Podrazumeva se da u FORUM/kladionica nisu dopušteni komentari, samo prognoze. Ako ima primedbi, dajte ih do nedelje uveče, pa da otvaramo temu.
razno.439 milan, -> #434, peca.st
> To nije problem. > Uzima se apsolutna vrednost razlike između prognoze i stvarnog procenta > glasova za svaku stranku i to se sumira. > Ko ima najmanju sumu - najbliži je. Predlažem najmanju relativnu razliku, tj. da se svaka razlika između predviđenog i stvarnog broja poslanika deli sa stvarnim brojem (relativna razlika) i uzme koren iz zbira kvadrata (Standardna devijacija). Pl poz M
razno.440 voki, -> #427, bojt
>> Mislim da otovorimo vote od sutra pa do 19.12 do 23:59. Do >> noćas u ponoć se moraju predati sve liste (a ako Bog da... ;) >> ), tako da ćemo sutra znati ko je sve u igri (i u kom vidu). I bre al' si naivan, pa nema da znamo ko se sve prijavio za izbore bar nekoliko dana, tako negde do utorka, srede ništa pre toga. Pozdrav Voki.
razno.441 prvul, -> #434, peca.st
ŮUzima se apsolutna vrednost razlike između prognoze i stvarnog procenta Ůglasova za svaku stranku i to se sumira. ŮKo ima najmanju sumu - najbliži je. Ů▄▄ Ne, nego čije predviđanje bude imalo najmanju standardnu devijaciju :)
razno.442 madamov, -> #439, milan
> Predlažem najmanju relativnu razliku Podržavam predlog, mislim da daje realniju sliku.
razno.443 corto, -> #438, dejanr
>  Prognoze bi se slale u temu FORUM/kladionica, a najboljem >  prognozeru... hmm... tri meseca pretplate? ZA. Predlog o obracunu je OK.
razno.444 zolika, -> #432, dejanr
>> cowardly race of Sloboids, who are sending >> ^^^^^^^^ >> huge motherships with weapons capable of Eto, osim međunarodne, sad imamo i interplanetarnu zaveru... C,c,c...
razno.445 niklaus, -> #438, dejanr
(:> Podrazumeva se da u FORUM/kladionica nisu dopušteni komentari, (:> samo prognoze. Ako sam dobro ukapirao - ići će po sistemu reply-jeva na predlog glasanja. Dakle bez reply-jeva (ili kako ti kažeš komentara) na reply-jeve (odnosno glasove SEZAMovaca). Da li će se glasovi slati direktno u temu FORUM/kladionica, da bi se obezbedili od "komentara"? Ili će možda postojati username: glas.kutija? (: (aluzija na postmastera) (:niklaus:)
razno.446 dejanr, -> #445, niklaus
>> Da li će se glasovi slati direktno u temu FORUM/kladionica, da bi se >> obezbedili od "komentara"? Ili će možda postojati username: >> glas.kutija? (: (aluzija na postmastera) Nema potrebe, radićemo to poluautomatski ;) Moderator vidi komentar, obriše ga. Ako mu zatreba pomoć, privremeno ćemo dodeliti Daronea, on je po tom pitanju uvežban :)
razno.447 saricl, -> #430, dejanr
> vanredno stanje, smatra se da je loptica pala na nulu i uloge nosi > kuca :)) U kazinu u kojem ja radim (lepa praksa) nula uzima samo pola uloga pa igrac ima pravo da proba jos jednom za iste pare. Ako dobije vrati je ulog ako izgubi izgubi :))).
razno.448 iboris, -> #438, dejanr
Ł Ako nema primedbi na taj kriterijum, kladionica može da počne da radi. Ł Prognoze bi se slale u temu FORUM/kladionica, a najboljem prognozeru... Ł hmm... tri meseca pretplate? Prihvatam :), a ostali ?
razno.449 wizard, -> #433, bbaja
> - SKPJ > Sta mislite? Mislimo da ne pratiš dešavanja na političkoj levici. ;)
razno.450 corto, -> #439, milan
>  Predlazem najmanju relativnu razliku, tj. da se svaka Kad profesionalac kaze.... :)
razno.451 darone, -> #429, milan
>> Recimo da bude ovakva maska: >> Šta mislite koliko će sledeće stranke dobiti poslanika? Moje društvo i ja već obavili glasanje. Evo nekakvog preseka (nismo išli baš u preciznosti ko će koliko poslanika dobiti, samo rangiranje prve četiri od šest najvećih, pa su sabrana mesta na svih sedam lista). 1. SPS 2. DEPOS 3. SRS 4. SSJ 5. DS 6. DSS Evo i liste želja ;) 1. DEPOS 2. DS 3. DSS 4. SPS 5. SRS 6. SSJ
razno.452 toda,
Ej! Sa tri ortaka sam ispitao javno mnjenje pre izbora. Služili smo se ne legalnim sretstvima, to jest pretstavljali se kao neka agencija. Da nedužim više evo rezultata: Nizakoga 16 SPS 10 DEPOS 6 DS 5 SSJ 3 SRS 3 DSS 2 SNO 1 TODA P.S. Bilo je mnogo onih koji nisu hteli da kažu za koga su, a još više onih koji su nas oterali u tre.......
razno.453 oldtimer,
Još jedan predlog za VOTE. U prvu poruku bi trebalo staviti i dosadašnji broj poslanika po strankama da ne listamo stare novine :) B) Miša
razno.454 fancy, -> #451, darone
ŮŢ> Evo i liste želja ;) Piće za celo društvo..;) ▄▀▄▀ tagline: Press any key to continue or any other key to quit
razno.455 v.nesic, -> #438, dejanr
>>> Recimo ako bih ja prognozirao da ce SPS da osvoji 98 poslanika, >>> a oni stvarno osvoje 23 ;) - imao bih - 75 poena i tako sabrano >>> za svaku partiju dobio bi se moj rezultat. > Ako nema primedbi na taj kriterijum, kladionica može da počne da radi. > Ako ima primedbi, dajte ih do nedelje uveče, pa da otvaramo temu. Ja se zalažem za Milanov predlog, tj. da se računa standardna devijacija.
razno.456 peca.st, -> #452, toda
!-> P.S. Bilo je mnogo onih koji nisu hteli da kažu za koga su, a još !-> više onih koji su nas oterali u tre....... Na kolkom broju ispitanika ste vršili ispitivanje, u kom području (dal je samo Beograd ili i unutrašnjost) i slično. Ovako sami podaci ne znače ništa, mogo si da uđeš u chat, sediš tamo sat vremena i ispituješ ljude - SPS bi (nadam se ;) imao 0. Uzorak treba da bude takav da kolko tolko realno oslikava stanje. Peđa.
razno.458 akocmaruk, -> #433, bbaja
Eh.... Kad bih ja prognozirao da ce SPS da dobije 98 poslanika a oni dobiju 23, igrao bih go na onoj pecurci na trgu do ujutru... A tu bi bili i mnogi moji prijatelji, a verovatno i fancy. :))) pozdrav, akocmaruk
razno.459 asterix, -> #454, fancy
> ▄▀▄▀ tagline: Press any key to continue or any other key to quit daj bre šta si se primio na ove tagove ?
razno.460 .bale., -> #455, v.nesic
> Ja se zalažem za Milanov predlog, tj. da se računa standardna > devijacija. I to ne obična :) Nego sa relativnim razlikama... :)
razno.461 fancy, -> #459, asterix
ŮŢ> daj bre šta si se primio na ove tagove ? Ća pizdiš..? nisam (uglavnom) do sada tagirao, a naleteh na ove koji su mi izgledali simpa, pa rek'o.. :I Izgledalo mi je sasvim cool da ih malo iskoristim... just for fun. Nego... šta tebi konkretno smeta..? ▀▄▀▄ tagline: I have a right to my opinion! I'm right!
razno.462 fancy, -> #458, akocmaruk
ŮŢ> A tu bi bili i mnogi moji prijatelji, a verovatno i fancy. Već se skidam..;))) Samo za društvo iz Foruma... dansando lambada..:)) ▀▄▀▄ tagline: If you can not convince them, then confuse them.