ORKA.4

21 Feb 1994 - 14 Nov 1999

Topics

  1. literatura (104)
  2. help (54)
  3. trendovi (24)
  4. zakoni (69)
  5. dogadjaji (53)
  6. electron (2202)
  7. p.jezici (12)
  8. dzepni (96)
  9. hp48sx (123)
  10. mac (3838)
  11. najbolji (1052)
  12. klub.p (183)
  13. yu.kod (265)
  14. razno (331)

Messages - electron

electron.303 mirche, -> #302, atasic
> Osnovana nova grupa pod nazivom HAMRADIO, sa ciljem da okupi > sve radio Da vam ne bude malo :) s obzirom koliko ljudi se bavi radio amaterstvom teško ćete da se zgurate u tu grupicu. :)
electron.304 moebius,
Da li neko zna gde se moze nabaviti antena za ALINCO dj-180.
electron.305 superhik, -> #299, moebius
=:> BTW znaci BY THE WAY (usput) Hvala!
electron.306 superhik, -> #303, mirche
=:> Da vam ne bude malo :) s obzirom koliko ljudi se bavi radio =:> amaterstvom teško ćete da se zgurate u tu grupicu. :) Pa nek osnuju više grupa pa menjaju mail-ove i takoto! :)
electron.307 ganta,
Da li neko zna za neki servis General Electric telefona? Crkao neki Motorolin čip - majstor koji ga je gledao ga zove "procesor" ;) - ali možda nije samo to u pitanju, pa mi zato treba servis.
electron.308 sljubisic,
Zdravo, Grupa HAMRADIO koja se bavila problemima radio-amaterstva i sl. je ukinuta, jer je njen inicijator ATASIC bio zacudjen velikim odzivom, i kako nije u mogucnosti da azurno opsluzuje sve zainteresovane, resio je da ukine grupu, te je oformljena nova grupa pod nazivom RAMATER, koja sluzi za iste stvari, a svi stari clanovi su postali automatski clanovi i ove nove. Svi ostali zainteresovani na mail. Puno pozdrava, 73, Sljubisic
electron.309 vujos,
Gledam u nekim oglasima uređaj koji AMIGI omogućava da se spoji sa video rekorderom i da video služi kao strimer. Ima li išta slično za PC ?
electron.310 cane, -> #309, vujos
- Gledam u nekim oglasima uredaj koji AMIGI omogucava da se spoji sa - video rekorderom i da video sluzi kao strimer. Da, slicna stvar se odavno pojavila i za PC, a kod nas su je nudile uglavnom neke manje, 'piratske' firme koje se bave i komodorom i amigom i kompatibilcima... Trenutno ne znam kakva je situacija (ima neka informacija u novom SK), ali prvi utisci nisu bili ni najmanje povoljni. Govorilo se da je pouzdanost zabrinjavajuce mala. No, ako neko ima neke svezije informacije ili iskustva...
electron.311 vujos, -> #310, cane
¨>Da, slicna stvar se odavno pojavila i za PC, a kod nas su je nudile ¨>uglavnom neke manje, 'piratske' firme koje se bave i komodorom i amigom i ¨>kompatibilcima... Ček, ja sam samo video za Amigu. ¨>prvi utisci nisu bili ni najmanje povoljni. Govorilo se da je pouzdanost ¨>zabrinjavajuce mala. No, ako neko ima neke svezije informacije ili Izgleda zavisi i od tipa videa.
electron.312 cane,
Da li neko ima uputstvo za neku od verzija PSPICE-a u elektronskom obliku? Znam da postoji kratko uputstvo u nekoj knjizi za ETF, ali ja tu knjigu nemam niti sam u mogucnosti da je nabavim. A i coveku kome treba uputstvo bi mnogo vise odgovaralo u elektronskoj formi. Dakle, ako neka dobra dusa ima...
electron.313 sljubisic,
******************************************************************* O B A V E S T E N J E : Obavestavam sve zainteresovane da je oformljena grupa pod nazivom RAMATER, sto bi bila skracenica od Radio AMATER, u kojoj su dobro- dosli svi koji se bave radio amaterizmom, bilo da su vec radio-am- ateri ili to planiraju da postanu, ili su pak samo zaljubljenici u radio (VF) tehniku, tj. zaljubljenici radio talasa. Sve dodatne informacije, i zahtevi za ukljucenje u grupu preko maila na SLJUBISIC. 73 Sljubisic ******************************************************************
electron.314 mvuletic, -> #312, cane
> Da li neko ima uputstvo za neku od verzija PSPICE-a u elektronskom obliku Imam ja ... U pitanju je uputstvo za SPICE koji se koristi na ETF-ovim VAX-ovima koje je napisao Berislav Todorović, ali verujem da ce pomoci ... Pozdrav, Miljan. spice.zip
electron.315 mrbin,
Moze li neko da mi preporuci program za digitalnu elektroniku za PC? Program bi trebao da ima biblioteke za 74 seriju IC-a, greficki unos sema, makroe,... Pozeljno je da radi pod Windows-om.
electron.316 cane, -> #314, mvuletic
- Imam ja ... U pitanju je uputstvo za SPICE koji se koristi Hvala!
electron.317 dobrada, -> #315, mrbin
> Moze li neko da mi preporuci program za digitalnu elektroniku za PC? Mogu ti preporuciti ORCAD 4.0 ili 4.2 SDT (sematik editor) + VST (digitalna simulacija). Radi sam u tome i lako se uci. Ima biblioteke za 74 familije i 4000. Postoji mogucnost i da se prosire biblioteke ali to nisam potpuno provalio. Moze se pronaci i upustvo za SDT i VST od Berislava Todorovica.
electron.318 ikordic,
RE: Aut. tel. preklopnik U nekom Sezam biltenu sam čitao da je ovde negde bila rasprava na temu automatskih telefonskih preklopnika (isključivanje drugog telefona kada podigneš slušalicu), i da je čak bilo i nekih nacrta u ovoj konferenciji. Molio bih neki pointer na tu poruku/grupu poruka ili približan datum, da ne bih sad kopao unazad.
electron.319 feniks, -> #318, ikordic
│ U nekom Sezam biltenu sam čitao da je ovde negde bila rasprava na temu │ automatskih telefonskih preklopnika (isključivanje drugog telefona kada │ podigneš slušalicu), i da je čak bilo i nekih nacrta u ovoj konferenciji. └────────────────────────────── Evo jedne od pominjanih šema... SP tel2.gif
electron.320 dmiric,
Jel zna gde se kod nas mogu nabaviti protobordovi, baš onakvi kakvi se koriste na lab vežbama iz elektronika na etfu? Ako ne, a ako ima zainteresovanih mogli bi da se skupimo nas nekoliko pa da ih naručimo iz Conrada. Tamo se cenu kreću od 8-20 dem, u zavisnosti od modela. Jel ima neko pouzdan ko to donosi uz proviziju? Pozdrav, (md)
electron.321 sljubisic,
Pozdrav, Da li slucajno neko ima neku adresu ili faks neke radnje ili firme iz Singapura koja prodaje radio-opremu i sl. Dakle - ne kompjutere nego radio - uredjaje i sl. Molim dobre duse koji imaju takve podatke da mi ih proslede u mail!! Najljubaznije zahvaljujem unapred!! Sljubisic
electron.322 saricl, -> #320, dmiric
|||| od 8-20 dem, u zavisnosti od modela. Jel ima neko pouzdan ko to donosi |||| uz proviziju? Imam kombinaciju a za detalje molim na mail.
electron.323 vstan, -> #318, ikordic
> U nekom Sezam biltenu sam citao da je ovde negde bila rasprava > na temu automatskih telefonskih preklopnika (iskljucivanje > drugog telefona kada podignes slusalicu), i da je cak bilo i > nekih nacrta u ovoj konferenciji. Molio bih neki pointer na tu A kada stignes do relea javi se ;)
electron.324 ljubisha, -> #323, vstan
> A kada stignes do relea javi se ;) Istina je da smo pukli sa delovima :((( ali je takođe istina da ja imam jedan višak gotov uređaj, baš sa relejima. :))
electron.325 vstan, -> #324, ljubisha
>> A kada stignes do relea javi se ;) > > Istina je da smo pukli sa delovima :((( ali je takode istina da > ja imam jedan visak gotov uredaj, bas sa relejima. :)) Imam i ja jedan visak gotov uredjaj, a Iskrinih relea povise :))
electron.326 kanki,
rz B00000000000000 Ima li ko kakve podatke o: 2sk 405 2sj 115 2sa 1109 2sc 2589 i gdje bih mogao da ih eventualno nabavim.
electron.327 kcurcic, -> #326, kanki
> 2sk 405 > 2sj 115 O ova dva se zna ponesto: oba su power MOSFET, sa maksimalnom disipacijom 25-90 W, max. strujom drejna 4.7-9.2 A i sa max. naponom drejn-sors 200 V, i otpornoscu drejn-sors reda 0.5 oma. Recimo (za 2sj115): ║ BUK454-200A TO-220 MOSFET 200 0.4 ║ ║ BUK454-200B TO-220 MOSFET 200 0.5 ║ ║ BUK444-200A SOT186 MOSFET 200 0.4 ║ ║ BUK474-200A SOT186A MOSFET 200 0.4 ║ ║ BUK444-200B SOT186 MOSFET 200 0.5 ║ ║ BUK474-200B SOT186A MOSFET 200 0.5 ║ itd... To su Filipsovi tranzistori koji su tu negde po osobinama. Nesto slicno ovome je i za 2sk405. Ako zelis to mozemo pogledati malo detaljnije. E sad, gde da ih nadjes, to pojma nemam :( Kosta
electron.328 saricl,
Dali neko zna gde mogu da se nabave STEP motori, po kojoj ceni i kakvi. Informacija je veoma važna.
electron.329 dens,
Ima li neko pri ruci Samsungov katalog telefonskih IC-a? Zanima me kolo KA8504. To bi trebalo da bude speech kolo. Interesuje me raspored nožica i eventualno način da se poveća pojačanje mikrofonskog signala... Pozdrav, Dejan....
electron.330 szeman, -> #298, szeman
Subject: NF HY400 -------- Da pitam ponovo, pošto je poruka očigledno prošla nezapaženo :( Da li neko zna gde se može nabaviti nisko-frekventno pojačalo NF HY400, tel., cena... Pozdrav, Saša
electron.331 jpptticb, -> #328, saricl
> Dali neko zna gde mogu da se nabave STEP motori, > po kojoj ceni i kakvi. Mozes da nabavis 'jeftino' iz starih i neispravnih HD i flopi drajvova, sad pitanje je kakvi ti trebaju?
electron.332 amarilis,
Dali neko moze da mi pomogne da nadjem kristale za: 30MHz MM-1 komad 32MHz -1 komad Kristali ne treba da imaju nikakve posebne kvalitete(stabilnost,rez itd.),samo da osciluju na gore navedenim frekvencijama.Hitno su mi potrebni pa ako neko zna gde mogu da se nadju ili ih ima a zeli da ih proda neki mi javi na MAIL. PS Samo mi ne preporucujte pupin jer jako puuuuuno kosta kod njih a to ujedno znaci da treba da budu i malkice jeftiniji :) Unapred se zahvaljujem!
electron.333 mirche,
Evo jedne kratke informacije za sve one koji imaju posla sa automatskim telefonskim preklopnicima poznatim kao ATP u narodu. Globalno u upotrebi su dva rešenja ovog uređaja i to: - uređaj sa releima i - uređaj sa tiristorima Oba uređaja rade pristojno ali ima i nekih razlika. Uređaj sa tiristorima je naizgled bolji po performansama od relejnog zbog malih dimenzija (staje u telefonsku doznu 'ladno za razliku od relejnog za koji je potrebna veća dozna zbog veličine relea), jevtiniji je, tih i omogućava da pri pozivu sa naše strane i prebacivanju veze na drugi aparat ne "pukne" veza zbog velike brzine tiristora dok kod relejnog u 90% slučajeva ta veza puca. Na drugoj strani je nezgodna karakteristika tiristorskog sklopa u kombinaciji sa ovim novim telefonima koji su puni elektronike i to uglavnom marke General Electric (GE) i ponekim Panasonikom i Simensom (iz ličnog iskustva) da pri zvonjenju ATP u jednom trenutku sam preuzme vezu i odmah je i pusti. To praktično izgleda ovako: Telefon zvoni 2-3 puta i posle toga prestaje da zvoni jer je veza uspostavljena. Na drugoj strani onaj koji poziva čuje da uređaj zvoni i posle toga zvuk karakterističan za podizanje slušalice iako je niko fizički nije ni podigao pa čovek, kako mu se niko ne javlja, posle nekog vremena i prekine vezu. Izgleda da mu sam telefon vraća neku malu struju dovoljnu za pobudu ATP-a što izaziva ovakve probleme. Ovo se ne dešava kod relejnih sklopova. Dakle ako koristite "obične" telefonske aparate slobodno se možete osloniti na tiristore dok za ove "frizirane" sa gomilom nekih opcija i led diodica a posebno kod dvolinijskih aparata preporučujem relejni ATP. pozdrav, mirche
electron.334 saricl, -> #331, jpptticb
|||| Mozes da nabavis 'jeftino' iz starih i neispravnih HD i |||| flopi drajvova, sad pitanje je kakvi ti trebaju? Mislim da su ti odgovarajući samo kad bi znao desetak ljudi koji prodaju iste kvarne flopi i HD .... P.S. javite se! P.P.S. Trebaju mi jer hyoću da pravim nešto poput robot ruke pa da to vežem na PC čisto da se malo zabavljam. So što jači to bolji..
electron.335 kenza, -> #333, mirche
(;> Dakle ako koristite "obicne" telefonske aparate slobodno se mozete (;> osloniti na tiristore dok za ove "frizirane" sa gomilom nekih opcija i (;> led diodica a posebno kod dvolinijskih aparata preporucujem relejni (;> ATP. I valjda tiristorski atp krcka dok se okrece broj, dok relejni to ne dozvoljava.
electron.336 vlajel,
Prijatelj je hteo da kupi dvolinijski telefon GE,ali pošto za dotični nema uputstvo:(,a prodavac pojma nema,naime pozadi se nalaze dve utičnice ili tri nisam siguran,na tastaturi line1 i line2,pitanje šta se na šta kači i uopšte kakva je funkcija takvog telefona na jednoj liniji,tj da li ima smisla kupovati ili ne? PS:hitno radi odluke...
electron.337 dares,
Ima li neko šemu kakve zujalice protiv komaraca? Pitanje nije bas visokoumno, ali...
electron.338 mvulovic,
Da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave druk-magneti? Takođe me zanima da li neko slučajno ima katalog sa takvim stvarima, dakle karakteristike, proizvođač itd... Sve informacije su dobrodošle :)
electron.339 vujos,
Potrebne vrednosti predajnih i prijemnih kristala za sledeće CB kanale: ┌───┬───┬───┬────┬────┬────┐ │ 6 │ 7 │ 8 │ 16 │ 17 │ 19 │ └───┴───┴───┴────┴────┴────┘
electron.340 ganta, -> #339, vujos
> Potrebne vrednosti predajnih i prijemnih kristala > za sledeće CB kanale: Imam kristal 27.185, ako nekom treba...
electron.341 sikima,
Potrebne informacije o sledecim IC: - BA 3707 - M 51544L (micubisi) Isto tako treba da kupim trafo 220/6V 3-4 W. Je li ima nesto povoljno u gradu. Puno pozdrava od Sikime
electron.342 zeljkoj, -> #341, sikima
> Isto tako treba da kupim trafo 220/6V 3-4 W. Je li ima nesto > povoljno u gradu. Pogledaj u RK "Nikola Tesla", Timočka 18, Beograd ;) Telefon 402-096
electron.343 slom,
Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon (najobicnija mono glava) ? sm
electron.344 ognjen, -> #334, saricl
)-> Mislim da su ti odgovarajuci samo kad bi znao desetak ljudi )-> koji prodaju iste kvarne flopi i HD .... )-> P.S. javite se! Probaj kod MRSys berze, video sam pokvarene flopije za 10 Dem, e, sad sta je na njima pokvareno? Valjda ih nije zgazio sesto-tonac.
electron.345 vstan, -> #343, slom
> Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon > (najobicnija mono glava) ? Avala elektronik (tako nesto). 50m nagore od tramvajske stanice unutrasnjeg kruga dvojke na Skadarlijskoj pijaci.
electron.346 aspasic, -> #343, slom
│ Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon │ (najobicnija mono glava) ? Probaj u BG Electronic-u na Bulevaru Revolucije, ne znam broj, negde je između Taša i crkve Svetog Marka Seventh Son Of The Seventh Son
electron.347 vstan, -> #346, aspasic
> Probaj u BG Electronic-u na Bulevaru Revolucije, ne znam broj, > negde je izmedu Tasa i crkve Svetog Marka Tamo samo u nuzdi. Deru !
electron.348 amarilis,
ť Imam kristal 27.185, ako nekom treba... Treba meni.Koliko trazis za njega? /odgovor na mail ako je moguce./
electron.349 sikima,
Potrebne su mi informacije o sledecim IC: - BA 3707 - M 51544L Pre svega zanima me sta su ta kola a dobro bi dosao raspored pinova. Puno pozdrava od Sikime
electron.350 sikima,
Drugar radi sa Tango 2.11. Ima jedan problem. Kada radi u sematiku javlja mu se poruka < Memory limit ...>. To je logicno jer poseduje 286/2 Mb RAM-a. Pitanje: Da li ovaj problem moze da se resi prostim kupovanjem RAM-a ? Dobro bi dosla iskustva nekog sa 286 masinom. Puno pozdrava od Sikime P.S. Fajl je duzine 160 kB
electron.351 sljubisic,
Pozdrav, Da li neko zna (provereno) gde se mogu kupiti dobra TV siroko-pojasna pojacala (ona klasicna sa 2-3 BFR-a), dakle sa ne skart tranzistorima i ne u kutijici od sardine :) Naravno cena je bitan faktor :) Svi saveti, telefoni, iskustva dobro- dosla ovde u conf. ili na mail. Unapred hvala, Sljubisic
electron.352 mvulovic, -> #338, mvulovic
> Da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave druk-magneti? > Takođe me zanima da li neko slučajno ima katalog sa takvim > stvarima, dakle Da pitam još jednom za moje druk-magnete, pa da tužno odustanem od ovog izvora informacija. Xe, kao da tražim retrovizore za spejs šatl ;) p.s. Otpadaju varijante tipa čerupanja magneta iz raznoraznih furdi.
electron.353 zcvele, -> #345, vstan
ş>> Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon ş>> (najobicnija mono glava) ? Ajmo jednom da konačno sastavimo spisak svih prodavnica sa adresama i brojevima telefona. I onako će biti obiman :(
electron.354 aspasic, -> #347, vstan
│ Tamo samo u nuzdi. Deru ! Nie tačno, ja sam pre neki dan kupio amorfnu rotacionu glavu za Nakamiči DRAGON-a za svega 42 NDin. Seventh Son Of The Seventh Son
electron.355 mmitrovic, -> #353, zcvele
Ů█▀█Ţ Ajmo jednom da konačno sastavimo spisak svih prodavnica sa adresama i Ů█▀█Ţ brojevima telefona. Onda se privati posla i skupljaj ih ;) Evo ti mog priloga: M&G electronic Centar Obilićev Venac 88 18000 Niš Tel/Fax 018-22-462 Šalje delove pouzećem. Deli kataloge. Na sajmu mi je rekao da će do leta da instalira modem sa celom bazom delova i cena. Nisam proverio. Krakteristike si dobio na mail, da ovo ne ispadne reklama.
electron.356 jerry, -> #333, mirche
} Na drugoj strani je nezgodna karakteristika tiristorskog sklopa u } kombinaciji sa ovim novim telefonima koji su puni elektronike i to uglavnom } marke General Electric (GE) i ponekim Panasonikom i Simensom (iz licnog } iskustva) da pri zvonjenju ATP u jednom trenutku sam preuzme vezu i odmah } je i pusti. To prakticno izgleda ovako: Telefon zvoni 2-3 puta i posle toga Cek malo, ja sam svojevremeno poslao ovde semu tak'e skretnice a ista radi kod mene godinu dana bez takvih problema. Imam jedan Canon, jedan Panasonic i jedan Jerry's home made, hands free, auto dial, dtmf..... telefon. ;) Nisam iskusio ni jedan od navedenih simptoma. Nem'o da mi kudis shemajzlu. :)
electron.357 amarilis, -> #355, mmitrovic
ť Na sajmu mi je rekao da ce do leta da instalira modem sa celom ť bazom delova i cena. Nisam proverio. Na zalost... :(((((((((( na doticnom broju je faks ili nesto sto se klice na faks...
electron.358 flora,
Da li negde ima da se kupe zupčanici za kasetofon. Ne znam sad ime, tip, broj, i sl. podatke za kasetofon (neki Univerzum), nego bi bilo poželjno da ima negde na kilo, pa ja odem, odnesem pohabani, uporedim i uzmem odgovarajući zupčanik.
electron.359 calex, -> #357, amarilis
<!> Na zalost... :(((((((((( na doticnom broju je faks ili nesto <!> sto se klice na faks... Pre par dana sam svratio i usput i to pitao. Devojka koja je radila nije imala pojma o nekom povezivanju. Inače, koliko sam tada video, imaju PC sa bazom jer kad god sam pitao za nešto, ona je to tražila na PC-ju. Znači, verovatno je pitanje vremena kada će to da krene, mada nije stvar samo u modemu, treba i neki S/W koji bi ga vozio. Jedino ako nije mislio na vezivanje po želji, po pozivu. BTW, koliko se sećam, kataloge ne deli nego prodaje. Bar tako je nekada radio. BTW 2.x, mogu ponekad da svratim pošto mi je blizu pa ako ko ima želju, ...... pozdrav, Cale....
electron.360 mmitrovic, -> #357, amarilis
Ů█▀█Ţ Na zalost... :(((((((((( na doticnom broju je faks ili nesto sto se Ů█▀█Ţ klice na faks... Verovatno si zvao van radnog vremena. Ja sam zvao sad i tetkica umilnoga glasa mi je rekla da modem nije instaliran :((. Svejedno naručio sam katalog, pa kad stigne okačiću neke zanimljive cene.
electron.361 zcvele, -> #355, mmitrovic
ş> Ajmo jednom da konačno sastavimo spisak svih prodavnica ş> sa adresama i brojevima telefona. Ovaj moj spisak je malo star ali može da posluži. Na žalost tačne ulične brojeve: Radio klub Timočka brX tel 402-096 422-792 BG Elektronik Bulevar Revolucije tel 340-030 JEC Kokar servis Save Kovačevića tel 459-486 Beli elektronik Vojislava Ilića(Kod arhitektonske škole) tel 413-888 Avala elektronik Cara Dušana tel 335-128 PRO MUSICA 29. Novembra tel 342-187 M&G electronic Centar Obilićev Venac 88 18000 Niš Tel/Fax 018-22-462
electron.362 amarilis, -> #359, calex
ť BTW, koliko se secam, kataloge ne deli nego prodaje. Bar tako ť je nekada radio. Kataloge ne deli ali ih zato salje onima koji su "registrovani" u njihovoj bazi Ja sam dobio i katalog i kalendare :)
electron.363 jerry,
Hi. Obavestavam cenjene elektronce da ce se krajem godine otvoriti mala ali snazna firma za uvoz i prodaju elektronskih komponenti i delova. U tom cilju, prvo smo krenuli na istrazivanje trzista te vas molimo da nam u tome pomognete na sledeci nacin: - Napisite kratak tekst sa vasim najproblemati- cnijim komponentama i ono sta biste zeleli da vidite u prodavnici. Sve sugestije ce biti dobrodosle i pozeljne. Jerry
electron.364 jerry,
Hi. Obavestavam cenjene elektronce da ce se krajem godine otvoriti mala ali snazna firma za uvoz i prodaju elektronskih komponenti i delova. U tom cilju, prvo smo krenuli na istrazivanje trzista te vas molimo da nam u tome pomognete na sledeci nacin: - Napisite kratak tekst sa vasim najproblemati- cnijim komponentama i ono sta biste zeleli da vidite u prodavnici. Sve sugestije ce biti dobrodosle i pozeljne. Jerry
electron.365 ognjen, -> #363, jerry
)-> Napisite kratak tekst sa vasim najproblematicnijim )-> komponentama i ono sta biste zeleli da vidite u prodavnici. Ja i nisam elekronicar, ali znam kad sam jurio najobicnije otpornike za covox, nisam ih nalazio lako, ili su bili skupi. Ako bi, za pocetak, mogli na listu da dodju najprostiji otpornici i sl.
electron.366 amarilis, -> #359, calex
ť BTW, koliko se secam, kataloge ne deli nego prodaje. Bar tako ť je nekada radio. Kataloge ne deli ali ih zato salje onima koji su "registrovani" u njihovoj bazi Ja sam dobio i katalog i kalendare :)
electron.367 szeman,
Zna li neko tačan unutrašnji prečnik gumica za VSR SHARP A111/SM ? Odgovor je hitan, pa molim upućene da mi što pre jave. Hvala unapred
electron.368 drpr, -> #364, jerry
-> Hi. -> Obavestavam cenjene elektronce da ce se krajem -> godine otvoriti mala ali snazna firma za uvoz Problem je naći iole neku nestandardnu komponentu (sem otpornika i kondenzatora) a i ako je nađeš u BGD udare po ušima pa se ti slikaj. Mene zatim zanimaju i kutije i dobri katalozi. I naravno prijatna sekretarica ;)) cope
electron.369 saricl, -> #363, jerry
!!! - Napisite kratak tekst sa vasim najproblemati- !!! cnijim komponentama i ono sta biste zeleli da !!! vidite u prodavnici. Sve sugestije ce biti !!! dobrodosle i pozeljne. Dosta dugo se bavi elektronikom pa bi shodno toga heteo da kažem par stvari. Mislim da je telefonsko poručivanje i slanje pouzećem dosta važno. Zati ma koliko imali aktivnih komponenata, i ma koliko na prvi pogled banalno zvučalo ali ako nemate ili nemislite da asortiman kompletirate i pasivnim komponentama bilje da ne počinjete. Konkurencija je dosta jaka .:( Naravno nebi hteo da vas deprimiram, naprotiv, samo dobra konkurencija koristi kupcima, a ja sam kupac.:))) So takođe je veoma bitan aspekt brzina naručivanja, postoje ljudi, a oni su veliki kupci koji ne žele i nemogu da čekaju dve ili više nedelja koliko se otprilike trenutno čeka na neku komponentu iz kataloga a koje nema na lageru. Ti ljudi prave promet i donose nove mušewrije, mislim da je tu vaša šansa. Takođe i kod nas ima već odavno ljudi koji rade sa SMD tehnologijom i specijalnim čipovima razvijenim samo za određene namene, a asortiman takvih čipova je kod nas još uvek dosta slab. So ono što malte ne mogu da kupim u samoposluzi na Zapadu jeste važno, ali toga ima dosta i velika je konkurencija, i važno je samo radi kompletnosti asortimana Ono što donosi zaradu i ugled a samim ti i mušterije su isporuke po narudžbi i to u kratkom roku po razumnoj ceni (kad je nešto hitno svaka je cena razumna). Navešću samo jedan primer Trebao mi je prošle zime negde oko božića Jedan TT 42 F 04 power block (dva tiristora upakovana u kućište a koriste se u čoperima za regulaciju broja obrtaja) so imao sam dve varijante: 1. Da čekam dve do tri nedelje na iporuku uz cenu od 250 DEM 2. Da ga dobijem za dva do tri dana uz cenu od 400 DEM P.S. Odlučio sam se za varijantu dva.
electron.370 dmiric,
Zna li neko servis u kome bi se u televizor mogao ugraditi SCART prikljčak. TV je Kamacrown, i pozadi ima ostavljeno mesto za konektor. Unapred hvala, (md)
electron.371 dragisak,
Može li mi neko nešto reći o tranzistoru sa sledećom oznakom : C3680 1N0 Nalazio se u jednom, sada pokvarenom, VGA monitoru. Da li postoje ekvivalentni tranzistori koji mogu da zamene ovaj ?
electron.372 cnikola, -> #371, dragisak
█> Može li mi neko nešto reći o tranzistoru sa sledećom oznakom : █> C3680 █> 1N0 █> Da li postoje ekvivalentni tranzistori koji mogu da zamene █> ovaj ? Tacne podatke, kao i zamenu za tranzistor mozes naci u tablicama ekvivalentnih tranzistora (nemam ih sad pri ruci), ali ono cega se secam: To bi trebalo da bude 2SC3680, NPN tipa, i verovatno je sluzio kao izlazni stepen... a zamena verovatno neki BU... Nikola
electron.373 zurzul,
Ja bih da napravim COVOX ali ne mogu da nadjem otpornike! ;(( Jel zna nko gdje bih mogao da potrazim TO ? Usput,ima te li kakve primjedbe na COVOX? Jel to radi? Vladimir
electron.374 jerry,
Hvala vam svima za savete i odgovore, bilo preko mail-a, bilo ovde u konferenciji. Nadam se da ce firma biti skrojena prema vasem ukusu. Nemojte prestati sa predlozima posto je svaki dobrodosao! Bilo je nekih pitanja povodom mesta gde ce biti firma. Firma ce biti u Beogradu, najverovatnije u Zemunu ili N. Beogradu. Komponente ce se prodavati u prodavnici kao i putem telefonskih narudzbi. Kreiracu i bazu podataka - cenovnik kojoj ce biti moguc pristup preko modemskog ulaza. Rok isporuke nebi smeo biti duzi od nedelju dana. Tj. narudzbe ce se skupljati tokom nedelje, a vec sledeceg ponedeljka, poruceni materijal je u Beogradu (bar se nadam). Ako porucite u petak, komponente ce vec u ponedeljak biti u Beogradu i mogu se preuzeti licno ili ce biti poslate pouzecem na vasu adresu. Verovatno ce biti otvoren i username na sezamu tako da ce biti moguce i narucivanje preko E-mail-a. Kako vam ovo izgleda? Jerry
electron.375 calex,
Da li negde može da se nađe MC144105P, to je IC za daljinski za GRUNDIG, bar tako mi je rekao prijatelj kome je potreban. Po ovdašnjim radnjama ga nemaju u katalozima i neće ni da ga donesu po narudžbini.
electron.376 ognjen, -> #373, zurzul
)-> Usput,ima te li kakve primjedbe na COVOX? Jel to radi? Ako nemas love, a imas zivaca i mrzis beeper iz dna duse - covox je prava stvar za tebe. Slab je da bi ga prikljucio direktno na zvucnike vec moras da ga stekas u stub. Dobar je, za igranje, ali neka ti na pamet ne pada nista vise od slusanja modova (a sta bi ti hteo za 10 dem?). Retke su i igrice koje ga podrzavaju. :(
electron.377 zurzul, -> #373, zurzul
##> Ja bih da napravim COVOX ali ne mogu da nadjem otpornike! ;(( Sve je "pod kontrolom"! ;) Nasao sam otpornike! ;)) Vladimir
electron.378 ognjen, -> #374, jerry
)-> Kako vam ovo izgleda? Lepo. Imam jos jedan predlog. Da sakipite i sheme za Covoxe, neke druge proste D/A konvertora, i ostale proste stvari koje se lako mogu izraditi 'kod kuce', i da te seme sdstampate i da zainteresovanima poklanjate (ili prodajete za neku simboliku, ali bolji utisak ostaje kad se pokloni :).
electron.379 zurzul, -> #376, ognjen
##> modova (a sta bi ti hteo za 10 dem?). Retke su i igrice koje ##> ga Ma koji 10 Dm? LPT konektor 5 DINARA a otpornike mi covjek poklonio e sad jos samo da nadjem konektore za stub (dva cinca)! E sad nisam neki majstor ali znam zalemiti par zica ali ono sto me buni jeste to kako da spojim COVOX sa stubom? Imam dvije zice na izlazu a meni trebaju dva konektora tj.4 zice?(htjeo sam da mi COVOX bude kao DECK 2) Mada mozda ga stavim i kao mikrofon (na mono)! Vladimir
electron.380 bipin,
Ima li neko EPROM-e 2764 ili 2732? Treba mi bar 15 komada Hitno Moze (poželjno) na MAIL
electron.381 ognjen, -> #379, zurzul
)-> Ma koji 10 Dm? LPT konektor 5 DINARA a otpornike mi covjek )-> poklonio e sad jos samo da nadjem konektore za stub (dva )-> cinca)! Pa, maximum 15. A ako se potrudis, i manje. :) Eto, ja dobih za dzabe. :) )-> to kako da spojim COVOX sa stubom? Imam dvije zice na izlazu )-> a meni trebaju dva konektora tj.4 zice?(htjeo sam da mi COVOX )-> bude kao DECK 2) Skolskom fizikom. :) Tamo gde se zavrsavaju 2 zice, tu nakalemis cetri (dve ne svaku), i eto resenja. :)
electron.382 amarilis, -> #373, zurzul
ť Ja bih da napravim COVOX ali ne mogu da nadjem otpornike! ;(( Ja sam slao nekoliko adresa u hi.fi pa pregledaj poruke od pre nedelju dana ako te mrzi: M&G electronic 018/22-462 COVOX je inace solidna stvar(za te pare cak odlicna) za slusanje.Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera iz ELEKTRO-a.
electron.383 zeljkoj, -> #379, zurzul
> Ma koji 10 Dm? LPT konektor 5 DINARA a otpornike mi covjek > poklonio e sad jos samo da nadjem konektore za stub (dva > cinca)! Gde si kupio LPT konektor po toj ceni? Treba i meni jedan.
electron.384 zurzul, -> #382, amarilis
##> hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera ##> iz ELEKTRO-a. Pa posalji! Zasto bi nekome i smetala? Vladimir
electron.385 zurzul, -> #383, zeljkoj
##> Gde si kupio LPT konektor po toj ceni? Treba i meni jedan. Pa zar nisam bacio adresu u konferenciju? Nema veze evo je ponovo: PP Komis kompjuterski informacioni sistem Maksima Gorkog br.2 26 000 P A N C E V O TEL: (013) 22-08 tel/fax :(013) 27-66 napomena: Nisam siguran da ih ima jos jer im je to nabavljao covjek iz BanjaLuke! E sad vjerovatno imaju nesto u skladistu Vladimir
electron.386 crncic,
Znam da je bilo već 100 puta, ali hoće li mi neko reći gde se nalazi TAČNA :) šema za Covox ? Pointer...
electron.387 crncic, -> #382, amarilis
-*> Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera iz -*> ELEKTRO-a. Okači je ovde...
electron.388 saricl, -> #374, jerry
!!! Kako vam ovo izgleda? !!! Jerry Suviše lepo da bi bilo istinito.:)))))
electron.389 saricl, -> #375, calex
!!! Da li negde može da se nađe MC144105P, to je IC za daljinski !!! za GRUNDIG, bar tako mi je rekao prijatelj kome je potreban. Po Ako se nevaram to je standardan C-MOS chip sa oznakom CD 44105 ili bilo koji sa oznakom 44105
electron.390 zdimic,
Potrebni su mi zvučnici 4ŕ, 3W prečnika 9cm. Sin ih spalio, a ćera treba da vežba. Ako ih ima negde u Beogradu ili okolini pls help.
electron.391 sojka,
===================================================== Da li neka dobra duša može da mi pomogne ? Treba da mi se programira jedan mikrokontroler 8749 Da li neko radi takve stvari ili ima emulator-programator?! Unapred hvala na odgovorima ! ===================================================== Mail me sojka ili na tel.021/804-235 popodne (Robert)
electron.392 amarilis, -> #386, crncic
ť TACNA :) sema za Covox ? Pointer... Evo ti nekoliko pa ti izaberi.:) covox.zip
electron.393 amarilis, -> #387, crncic
ť -*> Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) ť samplera iz -*> ELEKTRO-a. ť ť Okaci je ovde... Samo da je zavrsim u orcad-u i stiiize :)
electron.394 saricl, -> #387, crncic
!!! -*> Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera !!! iz -*> ELEKTRO-a. !!! Okači je ovde... Onako na prvi pogled ta mi šema izleda malo sumnjivo.:(((( So, dali je neko pravio uređaj po toj šemi i kakva su iskustva.
electron.395 crncic, -> #394, saricl
-*> So, dali je neko pravio uređaj po toj šemi i kakva su iskustva. Još nismo videli šemu... :(
electron.396 saricl, -> #395, crncic
!!! Još nismo videli šemu... :( Kad je okači reći ću na šta sam mislio, tako da ceo auditorijum zna o čemu pričam.
electron.397 amarilis, -> #394, saricl
ť Onako na prvi pogled ta mi sema izleda malo sumnjivo.:(((( ť So, dali je neko pravio uredaj po toj semi i kakva su iskustva. Pa koliko je sumnjiva ne znam ali to radi.Doduse potrebno je malo gimnastike oko podesavanja ali za te pare je vise nego dobro.Inace ja sam to pravio ali ne sebi tako da ga ne koristim ,a tip kom sam pravio ne moze (!!@#@) da iskaze svoju srecu ;>
electron.398 ikordic,
RE: Unimeri Zna li neko gde se u gradu mogu nabaviti neki jeftini unimeri? Daklem, najobičnije spravice, da meri V, A, Ohm, poželjno i diode, baterije, tranzistore i ostle kerefeke, ali nije neophodno. Našao sam one male, žute, digitalne za 40,- Din na buvljaku, ruski analogni su 60,-, stim što mi ne uliva baš previše poverenja. Imate li neke adrese ili iskustva?
electron.399 crncic, -> #398, ikordic
>> tranzistore i ostle kerefeke, ali nije neophodno. Našao sam one male, >> žute, digitalne za 40,- Din na buvljaku, ruski analogni su 60,-, stim Kad si rekao 'žute' podsetio si me na VoltCraft-a :) Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ?
electron.400 ikordic, -> #399, crncic
RE: Unimeri => Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ? Da. Ono najosnovnije DC, AC, A, Ohm, baterije, zvučna indikacija otpora i mislim ništa više.
electron.402 crncic, -> #400, ikordic
>> => Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ? >> Da. Ono najosnovnije DC, AC, A, Ohm, baterije, zvučna indikacija otpora Ok, reci nam gde ima !
electron.403 ikordic, -> #402, crncic
RE: Unimeri => >> => Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ? => >> Da. Ono najosnovnije DC, AC, A, Ohm, baterije, zvučna indikacija => otpora => => Ok, reci nam gde ima ! Imaš ga po bufljacima & sličnim mestima. Zna li neko gde ih inače ima (i malih i velikih) po pristojnim cenama?