electron.303mirche,
-> #302, atasic> Osnovana nova grupa pod nazivom HAMRADIO, sa ciljem da okupi
> sve radio
Da vam ne bude malo :) s obzirom koliko ljudi se bavi radio amaterstvom
teško ćete da se zgurate u tu grupicu. :)
electron.304moebius,
Da li neko zna gde se moze nabaviti antena za ALINCO dj-180.
electron.305superhik,
-> #299, moebius=:> BTW znaci BY THE WAY (usput)
Hvala!
electron.306superhik,
-> #303, mirche=:> Da vam ne bude malo :) s obzirom koliko ljudi se bavi radio
=:> amaterstvom teško ćete da se zgurate u tu grupicu. :)
Pa nek osnuju više grupa pa menjaju mail-ove i takoto! :)
electron.307ganta,
Da li neko zna za neki servis General Electric telefona?
Crkao neki Motorolin čip - majstor koji ga je gledao ga zove
"procesor" ;) - ali možda nije samo to u pitanju, pa mi zato
treba servis.
electron.308sljubisic,
Zdravo,
Grupa HAMRADIO koja se bavila problemima radio-amaterstva i sl. je ukinuta, jer
je njen inicijator ATASIC bio zacudjen velikim odzivom, i kako nije u
mogucnosti da azurno opsluzuje sve zainteresovane, resio je da ukine grupu, te
je oformljena nova grupa pod nazivom RAMATER, koja sluzi za iste stvari, a svi
stari clanovi su postali automatski clanovi i ove nove.
Svi ostali zainteresovani na mail.
Puno pozdrava,
73,
Sljubisic
electron.309vujos,
Gledam u nekim oglasima uređaj koji AMIGI omogućava da se spoji sa
video rekorderom i da video služi kao strimer.
Ima li išta slično za PC ?
electron.310cane,
-> #309, vujos - Gledam u nekim oglasima uredaj koji AMIGI omogucava da se spoji sa
- video rekorderom i da video sluzi kao strimer.
Da, slicna stvar se odavno pojavila i za PC, a kod nas su je nudile
uglavnom neke manje, 'piratske' firme koje se bave i komodorom i amigom i
kompatibilcima...
Trenutno ne znam kakva je situacija (ima neka informacija u novom SK), ali
prvi utisci nisu bili ni najmanje povoljni. Govorilo se da je pouzdanost
zabrinjavajuce mala. No, ako neko ima neke svezije informacije ili
iskustva...
electron.311vujos,
-> #310, cane¨>Da, slicna stvar se odavno pojavila i za PC, a kod nas su je nudile
¨>uglavnom neke manje, 'piratske' firme koje se bave i komodorom i amigom i
¨>kompatibilcima...
Ček, ja sam samo video za Amigu.
¨>prvi utisci nisu bili ni najmanje povoljni. Govorilo se da je pouzdanost
¨>zabrinjavajuce mala. No, ako neko ima neke svezije informacije ili
Izgleda zavisi i od tipa videa.
electron.312cane,
Da li neko ima uputstvo za neku od verzija PSPICE-a u elektronskom obliku?
Znam da postoji kratko uputstvo u nekoj knjizi za ETF, ali ja tu knjigu nemam
niti sam u mogucnosti da je nabavim. A i coveku kome treba uputstvo bi mnogo
vise odgovaralo u elektronskoj formi.
Dakle, ako neka dobra dusa ima...
electron.313sljubisic,
*******************************************************************
O B A V E S T E N J E :
Obavestavam sve zainteresovane da je oformljena grupa pod nazivom
RAMATER, sto bi bila skracenica od Radio AMATER, u kojoj su dobro-
dosli svi koji se bave radio amaterizmom, bilo da su vec radio-am-
ateri ili to planiraju da postanu, ili su pak samo zaljubljenici
u radio (VF) tehniku, tj. zaljubljenici radio talasa.
Sve dodatne informacije, i zahtevi za ukljucenje u grupu preko
maila na SLJUBISIC.
73 Sljubisic
******************************************************************
electron.314mvuletic,
-> #312, cane> Da li neko ima uputstvo za neku od verzija PSPICE-a u elektronskom obliku
Imam ja ... U pitanju je uputstvo za SPICE koji se koristi
na ETF-ovim VAX-ovima koje je napisao Berislav Todorović, ali
verujem da ce pomoci ...
Pozdrav,
Miljan.
spice.zipelectron.315mrbin,
Moze li neko da mi preporuci program za digitalnu elektroniku za PC?
Program bi trebao da ima biblioteke za 74 seriju IC-a, greficki unos sema,
makroe,... Pozeljno je da radi pod Windows-om.
electron.316cane,
-> #314, mvuletic - Imam ja ... U pitanju je uputstvo za SPICE koji se koristi
Hvala!
electron.317dobrada,
-> #315, mrbin> Moze li neko da mi preporuci program za digitalnu elektroniku za PC?
Mogu ti preporuciti ORCAD 4.0 ili 4.2 SDT (sematik editor) + VST
(digitalna simulacija).
Radi sam u tome i lako se uci. Ima biblioteke za 74 familije i 4000.
Postoji mogucnost i da se prosire biblioteke ali to nisam potpuno provalio.
Moze se pronaci i upustvo za SDT i VST od Berislava Todorovica.
electron.318ikordic,
RE: Aut. tel. preklopnik
U nekom Sezam biltenu sam čitao da je ovde negde bila rasprava na temu
automatskih telefonskih preklopnika (isključivanje drugog telefona kada
podigneš slušalicu), i da je čak bilo i nekih nacrta u ovoj konferenciji.
Molio bih neki pointer na tu poruku/grupu poruka ili približan datum, da ne
bih sad kopao unazad.
electron.319feniks,
-> #318, ikordic│ U nekom Sezam biltenu sam čitao da je ovde negde bila rasprava na temu
│ automatskih telefonskih preklopnika (isključivanje drugog telefona kada
│ podigneš slušalicu), i da je čak bilo i nekih nacrta u ovoj konferenciji.
└──────────────────────────────
Evo jedne od pominjanih šema...
SP
tel2.gifelectron.320dmiric,
Jel zna gde se kod nas mogu nabaviti protobordovi, baš onakvi kakvi se koriste
na lab vežbama iz elektronika na etfu? Ako ne, a ako ima zainteresovanih mogli
bi da se skupimo nas nekoliko pa da ih naručimo iz Conrada. Tamo se cenu kreću
od 8-20 dem, u zavisnosti od modela. Jel ima neko pouzdan ko to donosi uz
proviziju?
Pozdrav,
(md)
electron.321sljubisic,
Pozdrav,
Da li slucajno neko ima neku adresu ili faks neke radnje ili firme iz
Singapura koja prodaje radio-opremu i sl. Dakle - ne kompjutere nego
radio - uredjaje i sl. Molim dobre duse koji imaju takve podatke da mi
ih proslede u mail!!
Najljubaznije zahvaljujem unapred!!
Sljubisic
electron.322saricl,
-> #320, dmiric|||| od 8-20 dem, u zavisnosti od modela. Jel ima neko pouzdan ko to donosi
|||| uz proviziju?
Imam kombinaciju a za detalje molim na mail.
electron.323vstan,
-> #318, ikordic> U nekom Sezam biltenu sam citao da je ovde negde bila rasprava
> na temu automatskih telefonskih preklopnika (iskljucivanje
> drugog telefona kada podignes slusalicu), i da je cak bilo i
> nekih nacrta u ovoj konferenciji. Molio bih neki pointer na tu
A kada stignes do relea javi se ;)
electron.324ljubisha,
-> #323, vstan> A kada stignes do relea javi se ;)
Istina je da smo pukli sa delovima :((( ali je takođe istina da ja
imam jedan višak gotov uređaj, baš sa relejima. :))
electron.325vstan,
-> #324, ljubisha>> A kada stignes do relea javi se ;)
>
> Istina je da smo pukli sa delovima :((( ali je takode istina da
> ja imam jedan visak gotov uredaj, bas sa relejima. :))
Imam i ja jedan visak gotov uredjaj, a Iskrinih relea povise :))
electron.326kanki,
rz
B00000000000000
Ima li ko kakve podatke o:
2sk 405
2sj 115
2sa 1109
2sc 2589
i gdje bih mogao da ih eventualno nabavim.
electron.327kcurcic,
-> #326, kanki > 2sk 405
> 2sj 115
O ova dva se zna ponesto: oba su power MOSFET, sa maksimalnom
disipacijom 25-90 W, max. strujom drejna 4.7-9.2 A i sa max.
naponom drejn-sors 200 V, i otpornoscu drejn-sors reda 0.5 oma.
Recimo (za 2sj115):
║ BUK454-200A TO-220 MOSFET 200 0.4
║
║ BUK454-200B TO-220 MOSFET 200 0.5
║
║ BUK444-200A SOT186 MOSFET 200 0.4
║
║ BUK474-200A SOT186A MOSFET 200 0.4
║
║ BUK444-200B SOT186 MOSFET 200 0.5
║
║ BUK474-200B SOT186A MOSFET 200 0.5
║
itd...
To su Filipsovi tranzistori koji su tu negde po osobinama.
Nesto slicno ovome je i za 2sk405. Ako zelis to mozemo pogledati
malo detaljnije. E sad, gde da ih nadjes, to pojma nemam :(
Kosta
electron.328saricl,
Dali neko zna gde mogu da se nabave STEP motori,
po kojoj ceni i kakvi.
Informacija je veoma važna.
electron.329dens,
Ima li neko pri ruci Samsungov katalog telefonskih IC-a? Zanima
me kolo KA8504. To bi trebalo da bude speech kolo. Interesuje me
raspored nožica i eventualno način da se poveća pojačanje
mikrofonskog signala...
Pozdrav, Dejan....
electron.330szeman,
-> #298, szemanSubject: NF HY400
--------
Da pitam ponovo, pošto je poruka očigledno prošla nezapaženo :( Da li neko
zna gde se može nabaviti nisko-frekventno pojačalo NF HY400, tel., cena...
Pozdrav, Saša
electron.331jpptticb,
-> #328, saricl> Dali neko zna gde mogu da se nabave STEP motori,
> po kojoj ceni i kakvi.
Mozes da nabavis 'jeftino' iz starih i neispravnih HD i
flopi drajvova, sad pitanje je kakvi ti trebaju?
electron.332amarilis,
Dali neko moze da mi pomogne da nadjem kristale za: 30MHz MM-1 komad
32MHz -1 komad
Kristali ne treba da imaju nikakve posebne kvalitete(stabilnost,rez itd.),samo
da osciluju na gore navedenim frekvencijama.Hitno su mi potrebni pa ako neko
zna gde mogu da se nadju ili ih ima a zeli da ih proda neki mi javi na MAIL.
PS Samo mi ne preporucujte pupin jer jako puuuuuno kosta kod njih a to ujedno
znaci da treba da budu i malkice jeftiniji :)
Unapred se zahvaljujem!
electron.333mirche,
Evo jedne kratke informacije za sve one koji imaju posla sa automatskim
telefonskim preklopnicima poznatim kao ATP u narodu.
Globalno u upotrebi su dva rešenja ovog uređaja i to:
- uređaj sa releima i
- uređaj sa tiristorima
Oba uređaja rade pristojno ali ima i nekih razlika. Uređaj sa tiristorima
je naizgled bolji po performansama od relejnog zbog malih dimenzija (staje
u telefonsku doznu 'ladno za razliku od relejnog za koji je potrebna veća
dozna zbog veličine relea), jevtiniji je, tih i omogućava da pri pozivu sa
naše strane i prebacivanju veze na drugi aparat ne "pukne" veza zbog velike
brzine tiristora dok kod relejnog u 90% slučajeva ta veza puca.
Na drugoj strani je nezgodna karakteristika tiristorskog sklopa u
kombinaciji sa ovim novim telefonima koji su puni elektronike i to uglavnom
marke General Electric (GE) i ponekim Panasonikom i Simensom (iz ličnog
iskustva) da pri zvonjenju ATP u jednom trenutku sam preuzme vezu i odmah
je i pusti. To praktično izgleda ovako: Telefon zvoni 2-3 puta i posle toga
prestaje da zvoni jer je veza uspostavljena. Na drugoj strani onaj koji
poziva čuje da uređaj zvoni i posle toga zvuk karakterističan za podizanje
slušalice iako je niko fizički nije ni podigao pa čovek, kako mu se niko ne
javlja, posle nekog vremena i prekine vezu. Izgleda da mu sam telefon vraća
neku malu struju dovoljnu za pobudu ATP-a što izaziva ovakve probleme. Ovo
se ne dešava kod relejnih sklopova.
Dakle ako koristite "obične" telefonske aparate slobodno se možete
osloniti na tiristore dok za ove "frizirane" sa gomilom nekih opcija i led
diodica a posebno kod dvolinijskih aparata preporučujem relejni ATP.
pozdrav, mirche
electron.334saricl,
-> #331, jpptticb|||| Mozes da nabavis 'jeftino' iz starih i neispravnih HD i
|||| flopi drajvova, sad pitanje je kakvi ti trebaju?
Mislim da su ti odgovarajući samo kad bi znao desetak ljudi
koji prodaju iste kvarne flopi i HD ....
P.S. javite se!
P.P.S. Trebaju mi jer hyoću da pravim nešto poput robot ruke pa da to
vežem na PC čisto da se malo zabavljam. So što jači to bolji..
electron.335kenza,
-> #333, mirche(;> Dakle ako koristite "obicne" telefonske aparate slobodno se mozete
(;> osloniti na tiristore dok za ove "frizirane" sa gomilom nekih opcija i
(;> led diodica a posebno kod dvolinijskih aparata preporucujem relejni
(;> ATP.
I valjda tiristorski atp krcka dok se okrece broj, dok
relejni to ne dozvoljava.
electron.336vlajel,
Prijatelj je hteo da kupi dvolinijski telefon GE,ali pošto za dotični
nema uputstvo:(,a prodavac pojma nema,naime pozadi se nalaze dve utičnice
ili tri nisam siguran,na tastaturi line1 i line2,pitanje šta se na šta
kači i uopšte kakva je funkcija takvog telefona na jednoj liniji,tj da
li ima smisla kupovati ili ne?
PS:hitno radi odluke...
electron.337dares,
Ima li neko šemu kakve zujalice protiv komaraca?
Pitanje nije bas visokoumno, ali...
electron.338mvulovic,
Da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave druk-magneti? Takođe me
zanima da li neko slučajno ima katalog sa takvim stvarima, dakle
karakteristike, proizvođač itd... Sve informacije su dobrodošle :)
electron.339vujos,
Potrebne vrednosti predajnih i prijemnih kristala
za sledeće CB kanale:
┌───┬───┬───┬────┬────┬────┐
│ 6 │ 7 │ 8 │ 16 │ 17 │ 19 │
└───┴───┴───┴────┴────┴────┘
electron.340ganta,
-> #339, vujos> Potrebne vrednosti predajnih i prijemnih kristala
> za sledeće CB kanale:
Imam kristal 27.185, ako nekom treba...
electron.341sikima,
Potrebne informacije o sledecim IC:
- BA 3707
- M 51544L (micubisi)
Isto tako treba da kupim trafo 220/6V 3-4 W. Je li ima nesto povoljno u
gradu.
Puno pozdrava od
Sikime
electron.342zeljkoj,
-> #341, sikima> Isto tako treba da kupim trafo 220/6V 3-4 W. Je li ima nesto
> povoljno u gradu.
Pogledaj u RK "Nikola Tesla", Timočka 18, Beograd ;)
Telefon 402-096
electron.343slom,
Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon
(najobicnija mono glava) ?
sm
electron.344ognjen,
-> #334, saricl)-> Mislim da su ti odgovarajuci samo kad bi znao desetak ljudi
)-> koji prodaju iste kvarne flopi i HD ....
)-> P.S. javite se!
Probaj kod MRSys berze, video sam pokvarene flopije za 10 Dem,
e, sad sta je na njima pokvareno? Valjda ih nije zgazio
sesto-tonac.
electron.345vstan,
-> #343, slom> Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon
> (najobicnija mono glava) ?
Avala elektronik (tako nesto). 50m nagore od tramvajske stanice
unutrasnjeg kruga dvojke na Skadarlijskoj pijaci.
electron.346aspasic,
-> #343, slom│ Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon
│ (najobicnija mono glava) ?
Probaj u BG Electronic-u na Bulevaru Revolucije, ne znam broj,
negde je između Taša i crkve Svetog Marka
Seventh Son Of The Seventh Son
electron.347vstan,
-> #346, aspasic> Probaj u BG Electronic-u na Bulevaru Revolucije, ne znam broj,
> negde je izmedu Tasa i crkve Svetog Marka
Tamo samo u nuzdi. Deru !
electron.348amarilis,
ť Imam kristal 27.185, ako nekom treba...
Treba meni.Koliko trazis za njega? /odgovor na mail ako je moguce./
electron.349sikima,
Potrebne su mi informacije o sledecim IC:
- BA 3707
- M 51544L
Pre svega zanima me sta su ta kola a dobro bi dosao raspored pinova.
Puno pozdrava od
Sikime
electron.350sikima,
Drugar radi sa Tango 2.11. Ima jedan problem. Kada radi u sematiku javlja mu
se poruka < Memory limit ...>. To je logicno jer poseduje 286/2 Mb RAM-a.
Pitanje: Da li ovaj problem moze da se resi prostim kupovanjem RAM-a ?
Dobro bi dosla iskustva nekog sa 286 masinom.
Puno pozdrava od
Sikime
P.S. Fajl je duzine 160 kB
electron.351sljubisic,
Pozdrav,
Da li neko zna (provereno) gde se mogu kupiti dobra TV siroko-pojasna
pojacala (ona klasicna sa 2-3 BFR-a), dakle sa ne skart tranzistorima
i ne u kutijici od sardine :)
Naravno cena je bitan faktor :) Svi saveti, telefoni, iskustva dobro-
dosla ovde u conf. ili na mail.
Unapred hvala,
Sljubisic
electron.352mvulovic,
-> #338, mvulovic> Da li neko zna gde kod nas mogu da se nabave druk-magneti?
> Takođe me zanima da li neko slučajno ima katalog sa takvim
> stvarima, dakle
Da pitam još jednom za moje druk-magnete, pa da tužno odustanem od ovog
izvora informacija. Xe, kao da tražim retrovizore za spejs šatl ;)
p.s. Otpadaju varijante tipa čerupanja magneta iz raznoraznih furdi.
electron.353zcvele,
-> #345, vstanş>> Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi glava za kasetofon
ş>> (najobicnija mono glava) ?
Ajmo jednom da konačno sastavimo spisak svih prodavnica sa adresama i brojevima
telefona.
I onako će biti obiman :(
electron.354aspasic,
-> #347, vstan│ Tamo samo u nuzdi. Deru !
Nie tačno, ja sam pre neki dan kupio amorfnu rotacionu glavu za
Nakamiči DRAGON-a za svega 42 NDin.
Seventh Son Of The Seventh Son
electron.355mmitrovic,
-> #353, zcveleŮ█▀█Ţ Ajmo jednom da konačno sastavimo spisak svih prodavnica sa adresama i
Ů█▀█Ţ brojevima telefona.
Onda se privati posla i skupljaj ih ;)
Evo ti mog priloga:
M&G electronic Centar
Obilićev Venac 88
18000 Niš
Tel/Fax 018-22-462
Šalje delove pouzećem. Deli kataloge.
Na sajmu mi je rekao da će do leta da instalira modem sa celom
bazom delova i cena. Nisam proverio.
Krakteristike si dobio na mail, da ovo ne ispadne reklama.
electron.356jerry,
-> #333, mirche} Na drugoj strani je nezgodna karakteristika tiristorskog sklopa u
} kombinaciji sa ovim novim telefonima koji su puni elektronike i to
uglavnom
} marke General Electric (GE) i ponekim Panasonikom i Simensom (iz
licnog
} iskustva) da pri zvonjenju ATP u jednom trenutku sam preuzme vezu i
odmah
} je i pusti. To prakticno izgleda ovako: Telefon zvoni 2-3 puta i
posle toga
Cek malo,
ja sam svojevremeno poslao ovde semu tak'e skretnice a ista
radi kod mene godinu dana bez takvih problema. Imam jedan
Canon, jedan Panasonic i jedan Jerry's home made, hands free,
auto dial, dtmf..... telefon. ;) Nisam iskusio ni jedan od
navedenih simptoma.
Nem'o da mi kudis shemajzlu. :)
electron.357amarilis,
-> #355, mmitrovicť Na sajmu mi je rekao da ce do leta da instalira modem sa celom
ť bazom delova i cena. Nisam proverio.
Na zalost... :(((((((((( na doticnom broju je faks ili nesto sto se klice na
faks...
electron.358flora,
Da li negde ima da se kupe zupčanici za kasetofon. Ne znam sad ime,
tip, broj, i sl. podatke za kasetofon (neki Univerzum), nego bi bilo
poželjno da ima negde na kilo, pa ja odem, odnesem pohabani, uporedim i
uzmem odgovarajući zupčanik.
electron.359calex,
-> #357, amarilis<!> Na zalost... :(((((((((( na doticnom broju je faks ili nesto
<!> sto se klice na faks...
Pre par dana sam svratio i usput i to pitao. Devojka koja je
radila nije imala pojma o nekom povezivanju. Inače, koliko sam tada
video, imaju PC sa bazom jer kad god sam pitao za nešto, ona je to
tražila na PC-ju. Znači, verovatno je pitanje vremena kada će to da
krene, mada nije stvar samo u modemu, treba i neki S/W koji bi ga
vozio. Jedino ako nije mislio na vezivanje po želji, po pozivu.
BTW, koliko se sećam, kataloge ne deli nego prodaje. Bar tako
je nekada radio.
BTW 2.x, mogu ponekad da svratim pošto mi je blizu pa ako ko
ima želju, ......
pozdrav, Cale....
electron.360mmitrovic,
-> #357, amarilisŮ█▀█Ţ Na zalost... :(((((((((( na doticnom broju je faks ili nesto sto se
Ů█▀█Ţ klice na faks...
Verovatno si zvao van radnog vremena. Ja sam zvao sad i tetkica
umilnoga glasa mi je rekla da modem nije instaliran :((. Svejedno
naručio sam katalog, pa kad stigne okačiću neke zanimljive cene.
electron.361zcvele,
-> #355, mmitrovicş> Ajmo jednom da konačno sastavimo spisak svih prodavnica
ş> sa adresama i brojevima telefona.
Ovaj moj spisak je malo star ali može da posluži. Na žalost tačne ulične
brojeve:
Radio klub
Timočka brX
tel 402-096 422-792
BG Elektronik
Bulevar Revolucije
tel 340-030
JEC Kokar servis
Save Kovačevića
tel 459-486
Beli elektronik
Vojislava Ilića(Kod arhitektonske škole)
tel 413-888
Avala elektronik
Cara Dušana
tel 335-128
PRO MUSICA
29. Novembra
tel 342-187
M&G electronic Centar
Obilićev Venac 88
18000 Niš
Tel/Fax 018-22-462
electron.362amarilis,
-> #359, calexť BTW, koliko se secam, kataloge ne deli nego prodaje. Bar tako
ť je nekada radio.
Kataloge ne deli ali ih zato salje onima koji su "registrovani" u njihovoj bazi
Ja sam dobio i katalog i kalendare :)
electron.363jerry,
Hi.
Obavestavam cenjene elektronce da ce se krajem
godine otvoriti mala ali snazna firma za uvoz
i prodaju elektronskih komponenti i delova.
U tom cilju, prvo smo krenuli na istrazivanje
trzista te vas molimo da nam u tome pomognete
na sledeci nacin:
- Napisite kratak tekst sa vasim najproblemati-
cnijim komponentama i ono sta biste zeleli da
vidite u prodavnici. Sve sugestije ce biti
dobrodosle i pozeljne.
Jerry
electron.364jerry,
Hi.
Obavestavam cenjene elektronce da ce se krajem
godine otvoriti mala ali snazna firma za uvoz
i prodaju elektronskih komponenti i delova.
U tom cilju, prvo smo krenuli na istrazivanje
trzista te vas molimo da nam u tome pomognete
na sledeci nacin:
- Napisite kratak tekst sa vasim najproblemati-
cnijim komponentama i ono sta biste zeleli da
vidite u prodavnici. Sve sugestije ce biti
dobrodosle i pozeljne.
Jerry
electron.365ognjen,
-> #363, jerry)-> Napisite kratak tekst sa vasim najproblematicnijim
)-> komponentama i ono sta biste zeleli da vidite u prodavnici.
Ja i nisam elekronicar, ali znam kad sam jurio najobicnije
otpornike za covox, nisam ih nalazio lako, ili su bili skupi. Ako
bi, za pocetak, mogli na listu da dodju najprostiji otpornici i
sl.
electron.366amarilis,
-> #359, calexť BTW, koliko se secam, kataloge ne deli nego prodaje. Bar tako
ť je nekada radio.
Kataloge ne deli ali ih zato salje onima koji su "registrovani" u njihovoj bazi
Ja sam dobio i katalog i kalendare :)
electron.367szeman,
Zna li neko tačan unutrašnji prečnik gumica za VSR SHARP A111/SM ?
Odgovor je hitan, pa molim upućene da mi što pre jave.
Hvala unapred
electron.368drpr,
-> #364, jerry-> Hi.
-> Obavestavam cenjene elektronce da ce se krajem
-> godine otvoriti mala ali snazna firma za uvoz
Problem je naći iole neku nestandardnu komponentu (sem
otpornika i kondenzatora) a i ako je nađeš u BGD udare po ušima
pa se ti slikaj. Mene zatim zanimaju i kutije i dobri katalozi.
I naravno prijatna sekretarica ;))
cope
electron.369saricl,
-> #363, jerry!!! - Napisite kratak tekst sa vasim najproblemati-
!!! cnijim komponentama i ono sta biste zeleli da
!!! vidite u prodavnici. Sve sugestije ce biti
!!! dobrodosle i pozeljne.
Dosta dugo se bavi elektronikom pa bi shodno toga heteo da kažem par stvari.
Mislim da je telefonsko poručivanje i slanje pouzećem dosta važno.
Zati ma koliko imali aktivnih komponenata, i ma koliko na prvi pogled
banalno zvučalo ali ako nemate ili nemislite da asortiman kompletirate
i pasivnim komponentama bilje da ne počinjete.
Konkurencija je dosta jaka .:(
Naravno nebi hteo da vas deprimiram, naprotiv, samo dobra konkurencija
koristi kupcima, a ja sam kupac.:)))
So takođe je veoma bitan aspekt brzina naručivanja, postoje ljudi,
a oni su veliki kupci koji ne žele i nemogu da čekaju dve ili više nedelja
koliko se otprilike trenutno čeka na neku komponentu iz kataloga a koje
nema na lageru. Ti ljudi prave promet i donose nove mušewrije, mislim da je
tu vaša šansa.
Takođe i kod nas ima već odavno ljudi koji rade sa SMD tehnologijom i
specijalnim čipovima razvijenim samo za određene namene, a asortiman takvih
čipova je kod nas još uvek dosta slab.
So ono što malte ne mogu da kupim u samoposluzi na Zapadu jeste važno, ali toga
ima dosta i velika je konkurencija, i važno je samo radi kompletnosti
asortimana
Ono što donosi zaradu i ugled a samim ti i mušterije su isporuke po
narudžbi i to u kratkom roku po razumnoj ceni (kad je nešto hitno svaka je cena
razumna).
Navešću samo jedan primer Trebao mi je prošle zime negde oko božića
Jedan TT 42 F 04 power block (dva tiristora upakovana u kućište a koriste
se u čoperima za regulaciju broja obrtaja) so imao sam dve varijante:
1. Da čekam dve do tri nedelje na iporuku uz cenu od 250 DEM
2. Da ga dobijem za dva do tri dana uz cenu od 400 DEM
P.S. Odlučio sam se za varijantu dva.
electron.370dmiric,
Zna li neko servis u kome bi se u televizor mogao ugraditi SCART prikljčak. TV
je Kamacrown, i pozadi ima ostavljeno mesto za konektor.
Unapred hvala,
(md)
electron.371dragisak,
Može li mi neko nešto reći o tranzistoru sa sledećom oznakom :
C3680
1N0
Nalazio se u jednom, sada pokvarenom, VGA monitoru.
Da li postoje ekvivalentni tranzistori koji mogu da zamene ovaj ?
electron.372cnikola,
-> #371, dragisak█> Može li mi neko nešto reći o tranzistoru sa sledećom oznakom :
█> C3680
█> 1N0
█> Da li postoje ekvivalentni tranzistori koji mogu da zamene
█> ovaj ?
Tacne podatke, kao i zamenu za tranzistor mozes naci u tablicama
ekvivalentnih tranzistora (nemam ih sad pri ruci), ali ono cega
se secam:
To bi trebalo da bude 2SC3680, NPN tipa, i verovatno je sluzio
kao izlazni stepen... a zamena verovatno neki BU...
Nikola
electron.373zurzul,
Ja bih da napravim COVOX ali ne mogu da nadjem otpornike! ;((
Jel zna nko gdje bih mogao da potrazim TO ?
Usput,ima te li kakve primjedbe na COVOX? Jel to radi?
Vladimir
electron.374jerry,
Hvala vam svima za savete i odgovore,
bilo preko mail-a, bilo ovde u konferenciji.
Nadam se da ce firma biti skrojena prema
vasem ukusu. Nemojte prestati sa predlozima
posto je svaki dobrodosao!
Bilo je nekih pitanja povodom mesta gde ce
biti firma. Firma ce biti u Beogradu,
najverovatnije u Zemunu ili N. Beogradu.
Komponente ce se prodavati u prodavnici kao
i putem telefonskih narudzbi. Kreiracu i
bazu podataka - cenovnik kojoj ce biti moguc
pristup preko modemskog ulaza. Rok isporuke
nebi smeo biti duzi od nedelju dana. Tj.
narudzbe ce se skupljati tokom nedelje, a
vec sledeceg ponedeljka, poruceni materijal
je u Beogradu (bar se nadam). Ako porucite u
petak, komponente ce vec u ponedeljak biti u
Beogradu i mogu se preuzeti licno ili ce biti
poslate pouzecem na vasu adresu. Verovatno ce
biti otvoren i username na sezamu tako da ce
biti moguce i narucivanje preko E-mail-a.
Kako vam ovo izgleda?
Jerry
electron.375calex,
Da li negde može da se nađe MC144105P, to je IC za daljinski
za GRUNDIG, bar tako mi je rekao prijatelj kome je potreban. Po
ovdašnjim radnjama ga nemaju u katalozima i neće ni da ga donesu
po narudžbini.
electron.376ognjen,
-> #373, zurzul)-> Usput,ima te li kakve primjedbe na COVOX? Jel to radi?
Ako nemas love, a imas zivaca i mrzis beeper iz dna duse -
covox je prava stvar za tebe. Slab je da bi ga prikljucio
direktno na zvucnike vec moras da ga stekas u stub. Dobar je, za
igranje, ali neka ti na pamet ne pada nista vise od slusanja
modova (a sta bi ti hteo za 10 dem?). Retke su i igrice koje ga
podrzavaju. :(
electron.377zurzul,
-> #373, zurzul##> Ja bih da napravim COVOX ali ne mogu da nadjem otpornike! ;((
Sve je "pod kontrolom"! ;) Nasao sam otpornike! ;))
Vladimir
electron.378ognjen,
-> #374, jerry)-> Kako vam ovo izgleda?
Lepo. Imam jos jedan predlog. Da sakipite i sheme za Covoxe,
neke druge proste D/A konvertora, i ostale proste stvari koje se
lako mogu izraditi 'kod kuce', i da te seme sdstampate i da
zainteresovanima poklanjate (ili prodajete za neku simboliku, ali
bolji utisak ostaje kad se pokloni :).
electron.379zurzul,
-> #376, ognjen##> modova (a sta bi ti hteo za 10 dem?). Retke su i igrice koje
##> ga
Ma koji 10 Dm? LPT konektor 5 DINARA a otpornike mi covjek poklonio e sad
jos samo da nadjem konektore za stub (dva cinca)!
E sad nisam neki majstor ali znam zalemiti par zica ali ono sto me buni jeste
to kako da spojim COVOX sa stubom? Imam dvije zice na izlazu a meni trebaju
dva konektora tj.4 zice?(htjeo sam da mi COVOX bude kao DECK 2) Mada mozda ga
stavim i kao mikrofon (na mono)!
Vladimir
electron.380bipin,
Ima li neko EPROM-e 2764 ili 2732?
Treba mi bar 15 komada
Hitno
Moze (poželjno) na MAIL
electron.381ognjen,
-> #379, zurzul)-> Ma koji 10 Dm? LPT konektor 5 DINARA a otpornike mi covjek
)-> poklonio e sad jos samo da nadjem konektore za stub (dva
)-> cinca)!
Pa, maximum 15. A ako se potrudis, i manje. :) Eto, ja dobih
za dzabe. :)
)-> to kako da spojim COVOX sa stubom? Imam dvije zice na izlazu
)-> a meni trebaju dva konektora tj.4 zice?(htjeo sam da mi COVOX
)-> bude kao DECK 2)
Skolskom fizikom. :) Tamo gde se zavrsavaju 2 zice, tu
nakalemis cetri (dve ne svaku), i eto resenja. :)
electron.382amarilis,
-> #373, zurzulť Ja bih da napravim COVOX ali ne mogu da nadjem otpornike! ;((
Ja sam slao nekoliko adresa u hi.fi pa pregledaj poruke od pre nedelju dana
ako te mrzi: M&G electronic 018/22-462
COVOX je inace solidna stvar(za te pare cak odlicna) za slusanje.Ako neko
hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera iz ELEKTRO-a.
electron.383zeljkoj,
-> #379, zurzul> Ma koji 10 Dm? LPT konektor 5 DINARA a otpornike mi covjek
> poklonio e sad jos samo da nadjem konektore za stub (dva
> cinca)!
Gde si kupio LPT konektor po toj ceni? Treba i meni jedan.
electron.384zurzul,
-> #382, amarilis##> hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera
##> iz ELEKTRO-a.
Pa posalji! Zasto bi nekome i smetala?
Vladimir
electron.385zurzul,
-> #383, zeljkoj##> Gde si kupio LPT konektor po toj ceni? Treba i meni jedan.
Pa zar nisam bacio adresu u konferenciju? Nema veze evo je ponovo:
PP Komis kompjuterski informacioni sistem
Maksima Gorkog br.2
26 000 P A N C E V O
TEL: (013) 22-08
tel/fax :(013) 27-66
napomena: Nisam siguran da ih ima jos jer im je to nabavljao covjek iz
BanjaLuke! E sad vjerovatno imaju nesto u skladistu
Vladimir
electron.386crncic,
Znam da je bilo već 100 puta, ali hoće li mi neko reći gde se nalazi
TAČNA :) šema za Covox ? Pointer...
electron.387crncic,
-> #382, amarilis -*> Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera iz
-*> ELEKTRO-a.
Okači je ovde...
electron.388saricl,
-> #374, jerry!!! Kako vam ovo izgleda?
!!! Jerry
Suviše lepo da bi bilo istinito.:)))))
electron.389saricl,
-> #375, calex!!! Da li negde može da se nađe MC144105P, to je IC za daljinski
!!! za GRUNDIG, bar tako mi je rekao prijatelj kome je potreban. Po
Ako se nevaram to je standardan C-MOS chip sa oznakom CD 44105 ili
bilo koji sa oznakom 44105
electron.390zdimic,
Potrebni su mi zvučnici 4ŕ, 3W prečnika 9cm. Sin ih spalio, a ćera treba da
vežba. Ako ih ima negde u Beogradu ili okolini pls help.
electron.391sojka,
=====================================================
Da li neka dobra duša može da mi pomogne ?
Treba da mi se programira jedan mikrokontroler 8749
Da li neko radi takve stvari ili ima emulator-programator?!
Unapred hvala na odgovorima !
=====================================================
Mail me sojka ili na tel.021/804-235 popodne (Robert)
electron.392amarilis,
-> #386, crncicť TACNA :) sema za Covox ? Pointer...
Evo ti nekoliko pa ti izaberi.:)
covox.zipelectron.393amarilis,
-> #387, crncicť -*> Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate)
ť samplera iz -*> ELEKTRO-a.
ť
ť Okaci je ovde...
Samo da je zavrsim u orcad-u i stiiize :)
electron.394saricl,
-> #387, crncic!!! -*> Ako neko hoce da sampluje mogu da posaljem semu(ako nemate) samplera
!!! iz -*> ELEKTRO-a.
!!! Okači je ovde...
Onako na prvi pogled ta mi šema izleda malo sumnjivo.:((((
So, dali je neko pravio uređaj po toj šemi i kakva su iskustva.
electron.395crncic,
-> #394, saricl -*> So, dali je neko pravio uređaj po toj šemi i kakva su iskustva.
Još nismo videli šemu... :(
electron.396saricl,
-> #395, crncic!!! Još nismo videli šemu... :(
Kad je okači reći ću na šta sam mislio, tako da ceo auditorijum
zna o čemu pričam.
electron.397amarilis,
-> #394, sariclť Onako na prvi pogled ta mi sema izleda malo sumnjivo.:((((
ť So, dali je neko pravio uredaj po toj semi i kakva su iskustva.
Pa koliko je sumnjiva ne znam ali to radi.Doduse potrebno je malo gimnastike
oko podesavanja ali za te pare je vise nego dobro.Inace ja sam to pravio ali
ne sebi tako da ga ne koristim ,a tip kom sam pravio ne moze (!!@#@)
da iskaze svoju srecu ;>
electron.398ikordic,
RE: Unimeri
Zna li neko gde se u gradu mogu nabaviti neki jeftini unimeri? Daklem,
najobičnije spravice, da meri V, A, Ohm, poželjno i diode, baterije,
tranzistore i ostle kerefeke, ali nije neophodno. Našao sam one male, žute,
digitalne za 40,- Din na buvljaku, ruski analogni su 60,-, stim što mi ne
uliva baš previše poverenja. Imate li neke adrese ili iskustva?
electron.399crncic,
-> #398, ikordic >> tranzistore i ostle kerefeke, ali nije neophodno. Našao sam one male,
>> žute, digitalne za 40,- Din na buvljaku, ruski analogni su 60,-, stim
Kad si rekao 'žute' podsetio si me na VoltCraft-a :)
Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ?
electron.400ikordic,
-> #399, crncicRE: Unimeri
=> Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ?
Da. Ono najosnovnije DC, AC, A, Ohm, baterije, zvučna indikacija otpora i
mislim ništa više.
electron.402crncic,
-> #400, ikordic >> => Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ?
>> Da. Ono najosnovnije DC, AC, A, Ohm, baterije, zvučna indikacija otpora
Ok, reci nam gde ima !
electron.403ikordic,
-> #402, crncicRE: Unimeri
=> >> => Jel su ti mali za 40 ND digitalni, šta mere ?
=> >> Da. Ono najosnovnije DC, AC, A, Ohm, baterije, zvučna indikacija
=> otpora
=>
=> Ok, reci nam gde ima !
Imaš ga po bufljacima & sličnim mestima. Zna li neko gde ih inače ima (i
malih i velikih) po pristojnim cenama?