ORKA.4

21 Feb 1994 - 14 Nov 1999

Topics

  1. literatura (104)
  2. help (54)
  3. trendovi (24)
  4. zakoni (69)
  5. dogadjaji (53)
  6. electron (2202)
  7. p.jezici (12)
  8. dzepni (96)
  9. hp48sx (123)
  10. mac (3838)
  11. najbolji (1052)
  12. klub.p (183)
  13. yu.kod (265)
  14. razno (331)

Messages - hp48sx

hp48sx.103 sjocic,
Kupujem karticu/memorijsko prosirenja 128 kb za HP48S(G)X. Ima li nekoga kome je ovo visak ? :)
hp48sx.104 dturina,
Sa HP-ovog sajta hpcvbbs.external.com nema viŃe fajlova za HP48S(G)X.:(( Sve je prebačeno na www.hp.com s tim da postoje samo 2 fajla i to samo za HP48G(X)
hp48sx.105 milanmi,
hp48sx.106 ztodorovic,
Potrebna memorijska kartica (128 k) za HP 48SX. Ponude na mail ili tel. 011/108-375 (Zarko).
hp48sx.107 nukite,
Mogu nesto da pitam? A sta je to hp48sx? ;))
hp48sx.108 raty,
Imam pitanje.Kako da startujem programe na HP48s koje sam skino ovde?Konkretno skino sam LEMINGSE i preko kabla preneo dve datoteke u VAR i to lemmings.LIB i lemedit.E sad u mom upustvu pise da treba samo da pritisnem buton ispod menija i sledi izvrsenje.To sam i radio ali programi se kopiraju na stek i nista vise.Kako da startujem programe. Hvala!
hp48sx.109 sjocic,
Cene raznih dodataka za HP48S(G)X računare... hp.zip
hp48sx.110 sjocic,
Mini help za HP48SX u html obliku... 48sx-hlp.zip
hp48sx.111 dturina,
Evo skinutog sajta sa svim i svačim OBAVEZNO SKINITE nećete se pokajati. hp48.zip
hp48sx.112 nenadt,
Pozdrav svim stalnim i povremenim posetiocima ove konferencije. Ja sam inace na ivici da postanem srecni vlasnik jednog HP-48G. Mada je ovo konferencija (sudeci po nazivu) posvecena SX modelu mislim da necete imati nista protiv. O modelu 48G sam dosta saznao citajuci tekstove iz ove konferencije ali ima jos par stvari koje mi bas nisu jasne i poznate pa molim nekog od upucenih korisnika da odvoji malo vremena i veoma kratko odgovori na sledeca pitanja: 1. Da li se programi pisani na PC-u mogu prebaciti na HP-48G 2. Da li je i na HP-48G moguce dodavati programe na karticama i kolika je cena tih kartica. 3. Koliko kosta kabl za povezivanje HP-48G i PC-a 4. Da li za to treba neki poseban software ili ne I najzad: 5. Da li neko pouzdano zna kolika je cena modela 48G (najbolje ako znate Singapursku cenu) Toliko od mene. Ponestaje mi vremena. Budite pozdravljeni i imajte razumevanja za moja pomalo glupa pitanja. Unapred HVALA !!!
hp48sx.113 sjocic, -> #112, nenadt
├> 1. Da li se programi pisani na PC-u mogu prebaciti na HP-48G Da, uz pomoc posebnog kabla ├> 2. Da li je i na HP-48G moguce dodavati programe na karticama ├> i kolika je cena tih kartica. Mislim da G nema slotove za kartice, samo GX (isto je bilo i sa modelima S i SX) 128Kb -> 200 dem, je bila cena u Singapuru, pre oko 6 meseci. Ne verujem da je sada mnogo jeftinije. ├> 3. Koliko kosta kabl za povezivanje HP-48G i PC-a Oko 20$. Jeste da je to obično parče žice, ali HP zna da ceni svoje ime :( ├> 4. Da li za to treba neki poseban software ili ne Obican Kermit protokol, imas ga ovde u DIR-u, pa cak i TeleMate lepo možes da iskoristis za prenos podataka ├> 5. Da li neko pouzdano zna kolika je cena modela 48G ├> (najbolje ako znate Singapursku cenu) Pre nekog vremena, sam ovde u konferenciji okacio HTML sa cenama HP-ova i opreme, probaj da to izbunaris negde, ako ne upali prošetaj malo po internetu. ├> Toliko od mene. Ponestaje mi vremena. Budite pozdravljeni i imajte ├> razumevanja za moja pomalo glupa pitanja. Pitanja su na mestu. Savet: počni da koristiš neki OLR (SOR, SDW, Senior, pa nećeš imati problema sa vremenom)
hp48sx.114 nenadt, -> #113, sjocic
Opet ja ! Zahvaljujem se osobi koja se potpisuje kao SJOCIC na brzim odgovorima. Toliko od mene !!!
hp48sx.115 nenadt,
Ovo bas i nije vezano za SX ali je vrlo blizu. Moje pitanje: Da li je razlika izmedju HP-48G i HP-48GX samo u tome sto GX ima vise memorije i sto moze da se prosiruje ili tu ima i jos nesto ???
hp48sx.116 nenadt,
Pozdrav svima (ako neko uopste prati ovu konferenciju) Pozdravljava vas jedan svezi i ponosni vlasnik HP-48G kalkulatora. Imam jednu veliku primedbu na rad ove konferencije. Toliko je mrtva da ce je mozda cak i ukinuti. Ja sam poruke iz ove konferencije rado citao i kada nisam imao HP-a, a zamislite koliko bi mi sada bilo drago da procitam neku poruku. Da vas malo razmrdam, evo pitanja: Ako nekom Sezam-ovcu nije tesko, neka za nas neiskusne korisnike ostavi kratko uputstvo o pravljenju puskica. Unapred zahvalan petodnevni vlasnik.
hp48sx.117 stameni, -> #116, nenadt
>> Pozdrav svima (ako neko uopste prati ovu konferenciju) Pratimo, kako da ne :) Ja sam sa zadovoljstvom čitao i stare poruke iz ove teme. Ne umem da ti odgovorim na tvoje pitanje, ali s obzirom na: >> Unapred zahvalan petodnevni vlasnik. možeš li javiti pod kojim uslovima i gde si kupio svoju "zverku"? Znaš li kolike su cene 48SX naprava?
hp48sx.118 nenadt, -> #117, stameni
Izvini sto nisam poslao odgovor odmah. Promenili su broj telefona Sezama, a ja nisam znao novi. Elem, sto se tice mog kalkulatora, radi se o HP-48G modelu. Vlasnik sam skoroo mesec dana i jos uvek se odusevljavam mogucnostima. Sto se cena tice, model G (takav imam ja) kosta 220 DEM u Kanadi (ovo je cena sa porezom prevedena na nama blizu valutu). Inace model GX kosta oko 400 DEM, ali mi nemoj verovati zato sto se za njega nisam direktno raspitivao. Kabl za povezivanje sa PC-jem kosta oko 100 DEM (sa porezom) i radi se o originalnom HP kablu. Mozes da kupis i kabl nekog drugog proizvodjaca i tada cena moze biti daleko niza ali ako ti taj kabl izazove neki kvar firma Hewlett Packard ti nece priznati garanciju (tako pise u dokumentaciji). Toliko za sada od mene. Pozdrav svima koji prate ovu konferenciju, a njih je koliko vidim sve manje i manje. Vlada
hp48sx.119 stameni, -> #118, nenadt
>> direktno raspitivao. Kabl za povezivanje sa PC-jem kosta oko 100 >> DEM (sa porezom) i radi se o originalnom HP kablu. Mozes da kupis i >> kabl nekog drugog proizvodjaca i tada cena moze biti daleko niza >> ali ako ti taj kabl izazove neki kvar firma Hewlett Packard ti nece >> priznati garanciju (tako pise u dokumentaciji). Wow, al' je skup :( Čini mi se da sam u jednom FAQ okačenom ovde negde video uputstvo za samogradnju istog... E, sad, ne sećam se da li je za S[X] ili G[X] modele, ali i tamo piše da ne priznaju garanciju u slučaju oštećenja. Možeš li da navedeš koja literatura stiže uz sâm kalkulator, šta se posebno kupuje i koliko košta, itd? >> Toliko za sada od mene. Pozdrav svima koji prate ovu konferenciju, >> a njih je koliko vidim sve manje i manje. Ne damo ORKU! :)
hp48sx.120 nenadt, -> #119, stameni
Evo me opet. Ako se ne varam pitao si za literaturu. Uz sam HP-48G stize nekoliko stampanih "stvari": 1. HP-48G Series User's Guide - sama rec ti kaze o cemu se radi. Knjiga ima oko 600 strana i obradjuje sve mogucno- sti kalkulatora ali ne zalazi mnogo u programiranje zato sto su ljudi iz HP-a shvatili da vecina korisnika nikada ne programira svoje kalkulatore. 2. HP-48G Series Quick Start Guide - Opet sam naziv sve govori. Knjizica ima sezdesetak strana i bradjuje samo ono najosnovnije. 3. HP Handheld Products Accessory Guide - katalog proizvoda vezanih za HP kalkulatore i palmtop-ove. Lepo za oko ali nista narocito. Uz pomenuto sam dobio i neki katalog sa cenama ali ni on nije nista narocito. Ako zelis da malo vise zadjes u programiranje onda ti je potrebna knjiga "Advanced User's Guide". Ova knjiga je koliko sam ja shvatio isla uz ranije HP kalkulatore ali je iz razloga navedenog u tacki 1 odluceno da se ona prodaje posebno. Cena joj je 20 USD u Americi. Kada se to prevede u marke i kada se doda porez to izadje oko 40-50 DEM. Kao i kabl i knjige su jako skupe. U stvari sve sto pravi HP je jako skupo. Uvek su znali da cene ono sto prave i da znas, u pravu su. Ako se premisljas oko kupovine, slobodno se stisni i kupi. Sam odluci koji ces model. GX model je u sustini isti kao i G. Bitna razika koja ga izdvaja je memorija koje ima mnogo vise, ali i model G sa svojih 32K fino zavrsava posao. Inace zanimljiva stvar koju sam primetio jeste da su memorijske kartice sa programima za HP-48GX papreno skupe (npr. kartica pod nazivom "48 CVCE Construction Five Enchanced" kosta ni manje ni vise nego $1,850.00). To bi bilo sve. Nadam se da te nisam mnogo ugusio. Zdravo ... Vlada
hp48sx.121 stameni, -> #120, nenadt
>> sto su ljudi iz HP-a shvatili da vecina korisnika nikada >> ne programira svoje kalkulatore. Ne poznaju ti iz HP-a dovoljno jugovićki mentalitet ;) >> DEM. Kao i kabl i knjige su jako skupe. U stvari sve sto pravi HP >> je jako skupo. HP: "Drugi prave dobre i jevtine računare. Mi pravimo dobre računare." >> Inace zanimljiva stvar koju sam primetio jeste da su memorijske >> kartice sa programima za HP-48GX papreno skupe (npr. kartica pod >> nazivom "48 CVCE Construction Five Enchanced" kosta ni manje ni >> vise nego $1,850.00). Znaš li koliko se kreću cene memorijskih RAM modula za HP-48GX? >> To bi bilo sve. Nadam se da te nisam mnogo ugusio. Zdravo ... Naprotiv, sa uživanjem sam čitao poruku.
hp48sx.122 nenadt, -> #121, stameni
Evo ti malo zakasnelog odgovora vezanog za cene memorijskih kartica. Posto me je interesovao samo model G , nisam se toliko maltretirao oko cena memorijskih kartica. Imam neke cene, ali te upozoravam da su malo matore. U svakom slucaju evo ti: Proizvodjac Memorija Cena --------------------------------------------------------- HP 128 Kb $125 HP 1 Mb $325 Sparcom 256 Kb $150 EduCALC 256 Kb $140 EduCALC 512 Kb $200 --------------------------------------------------------- To su ti cene koje nisu tako sveze. Sudeci po tome koliko je od tada pala cena samih kalkulatora, i ove cene bi trebale da su znatno nize. Sto se proizvodjaca tice, preporucujem ti Hewlett Packard na prvom mestu (naravno !!!). Sledeci je EduCALC. To je firma u Americi koja se bavi ispkljucivo prodajom kalkulatora, a uza specijalnost im je HP. Ako moze negde da pogledas, pogledaj njihov web. Tu su ti i neke cene. Eto toliko...
hp48sx.123 gdown,