PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - razno

razno.414 dejanr, -> #413, mirkot
>> Zatim treba <ime>.C00 proslediti kao argument >> programu HP2PCX.EXE koji se dobija u paketu >> PC-PAINTBRUSH. Ja sam jako nezadovoljan tim HP2PCX.EXE. Mnogo "brlja" kada recimo na slici ima okvira - svi okviri "padnu" na dole za čitavu svoju debljinu što unakazi sliku. Ima li neko verziju noviju od 13/10/88? Da li su u njoj bugovi ispravljeni?
razno.415 nboskovic, -> #414, dejanr
>>Ima li neko verziju noviju od 13/10/88? Da li su u njoj >>bugovi ispravljeni? imam ja verziju PC PAINTBRUSH IV+ koja nosi datum iz 89 a da li su ispravljeni ti bagovi ne znam nisam probavao. ako ti ne[to zna;i to [to imam noviju verziju javi se. (c) klap nikola
razno.416 skukrika,
Da li neko ima Englesko-srpskohrvatski ili Nemacko-srpskohrvatski recnik (za PC)? Slavko
razno.417 ppekovic,
Evo utility-a koji briše sve fajlove osim onih koji ispunjavaju uslov koji je prosleđen kao parametar programu. Paya allbut.zip
razno.418 ppekovic,
Nova verzija emulatora koprocesora ... Paya
razno.419 dveselinovic, -> #418, ppekovic
Pa dobro Payo, ako ti već treba, što ga ne kupiš, što stalno emuliraš? Gde je granica između kopije i originala? 32XDVV
razno.420 jpiri,
HELP! Moj prijatelj mora da radi neku statistiku za fax i petlja se sa programom GRAPH_STAT (ili tako nesto) i MOLI za UPUTSTVO. Moze li mu ko pomoci?
razno.421 nkbog,
Evo cuvenog "shareware" asemblera A86. NB.
razno.422 adulic, -> #416, skukrika
Ja sam prosle godine nabavio recnik za PC - englesko/hrvatski i dosta sam zadovoljan. Evo nekih podataka o njemu : - rad se odvija putem menija; - veoma brzo pronalazi prevod zadane engleske reci; - ima oko 23000 reci; - moze da radi rezidentno, ali samo ako je jedini rez. program; - mogu se dodavati nove reci i menjati postojece; - zauzima manje od 360 k (i prog. i baza reci); - radi na CGA, EGA, VGA, HERC; - moze se dobiti lista reci. Nazovi tel. 041-434-152, i trazi Zvonimira Vistricku (stanuje na adresi : Svacicev trg 2, 41000 Zagreb). Pozdrav, Andrija.
razno.423 dejanr, -> #422, adulic
>> Nazovi tel. 041-434-152, i trazi Zvonimira Vistricku (stanuje >> na adresi : Svacicev trg 2, 41000 Zagreb). A posle i nama dojavi pošto je to bilo, stvar zanimljivo i korisno zvuči!
razno.426 ppekovic,
Evo drajvera za windows 3.0 za Genoa VGA grafičke kartice (6100, 6300, 6400, 6400A). Paya
razno.427 dejanr, -> #426, ppekovic
Drajver je u \IBMPC\DRIVERS Ima li neko driver za Windows 3.0 i WP5.1 za paradajz VGA?
razno.428 vkrstonosic, -> #427, dejanr
>> Ima li neko driver za Windows 3.0 i WP5.1 za paradajz VGA? Zar se ne dobija uz sam WP5.1 i driver za Paradise VGA ??? Čini mi se da imam negde driver za Win 3.0 za Paradise, pogledaću, pa, ako ga nadjem, poslaću.
razno.429 ppekovic, -> #427, dejanr
>>Ima li neko driver za Windows 3.0 i WP5.1 za paradajz VGA? Evo ga ... Istina, samo je za 800x600, al i šta će ti više. ja sam probao 1024x768 i to ninašta ne liči. Paya
razno.430 bojt,
Da li postoji verzija programa STATGRAF koja podržava HP LJ? (a i VGA ne bi bilo loše). Jedna moja prijateljica radi sa njim, a ja sam hteo da ispadnem džentlemen i odštampam joj nešto na laseru. Medjutim, ona ima verziju 2.1 iz 1986 godine kada nisu izgleda ni čuli za VGA i laserske štampače...
razno.431 dejanr, -> #429, ppekovic
>> Evo ga ... Istina, samo je za 800x600 Hvala u ime mog poznanika kome je to trebalo. Sad nam ostaje samo da nađemo drajver za Windows.
razno.432 ppekovic, -> #431, dejanr
>>Hvala u ime mog poznanika kome je to trebalo. Sad nam ostaje >>samo da nađemo drajver za Windows. ??????????????????? I ti i Chetka kažete da je drajver za WP a ne za Windows :))) a pogledaj šta na BIX-u stoji uz taj fajl: >>paradise.zip 37888 Paradise 800X600 VGA driver for Windows >>3.0 Eto, izgleda da ni ameri nisu bezgrešni, u svakom slučaju, pogledaću dal tamo ima i drajver za Windows. Zanimljivo je i to što se ovaj drajver za WP 5.1 nalazi u microsoft conf. :))) Paya winpards.exe
razno.433 ppekovic, -> #432, ppekovic
Evo drajvera za windows 3.0 za Paradise VGA kartu. Paya
razno.434 ndragan,
au, koji kiks. izašao sam na trenutak iz foksproa da prepravim jednu masku u dbejzu, i javi mi ono 'T)erminate R)eboot C)ontinue'. izaberem butiranje, računajući da sam verovatno pustio neki TSR, pa se taj poklao sa dbejzom. uđem opet i - i on opet. i sad ja konj izaberem C) i uleši se totalno. verovatno kombinacija QEMM - VGA - Pc-Cache (koji se lepo rasprostro na 200 K ext, max=8), codepage i povrh svega d'bejz ne ide (mada je išlo pre neki dan, ali sam tada imao QEMM podešen na manje). Elem, stradao je CMOS - zaboravio je B:, disk je od tipa 48 postao tip 2, A: je proglasio za DD drajv. Prihvatim tip 2 tek da me propusti, kad ono posle nađem u starom logu od testiranja da je tip 48, ali ne mogu nikako da mu poteram setap. Kod reseta stisnem DEL ali ne reaguje; reset taster mi ionako ne radi (rekao sam da ne otvaram mašinu dok ne stigne dodatna memorija), palim-gasim i opet me ne pušta u setap. Konačno nađem setup.com za 286, poteram ga i radi, ali ima diskove do 47 - pa ništa, upisao sam mu 0 K ext.mem, pa kad se resetuje javi da mu ne valja čeksum u CMOSu, te me konačno propusti u setap da upišem 48 (384 k ext je našao sam, pametni mali kinez). Suma sumarum, sat ipo interesantnih doživljaja, u vreme kad je trebalo da radim kozmetiku aplikacije. Ave Murphy, zaginuli te salutant! ne treba mi pomoć, samo da vam ispričam. evo, već mi je lakše. bue _ ndragan. p.s. ne kukajte za starim dobrim vremenima, ona su nas i dovela dovde. p.p.s. ovo mi se desilo još u sredu, ali odonda nikako da se zakačim ko čovek. zašto beograđani zaglave linije baš uveče kad mi sa malo višim računima počnemo da nabijamo impulse pzoj tarifi... na kraju sam morao da se zakacim u rano jutro, a posle su mi u firmi saopštili tuŽnu vest da niŽa triufa ide do 6.00 a ne do 7.00... xe,xe :(
razno.435 adulic, -> #424, ppekovic
Ej, bre, stani malo ! Taj rjecnik1.zip i rjecnik2.zip su ustvari rečnik koji ja imam, zove se MasterDict II, koji prodaje firma A i M - d.o.o., tojest, ovo što si ti pokupio saJubasa, je piratska kopija. (usput rečeno, platio sam ga 700 din, krajem 1990. godine) Mislim da na SEZAMu ne bi trebalo da se dešava ovako nešto... ╔═══════════════════╗ ║ Pozdrav, Andrija. ║ ╚═══════════════════╝
razno.436 ppekovic, -> #435, adulic
>> Ej, bre, stani malo ! Stao sam! >>Taj rjecnik1.zip i rjecnik2.zip su ustvari rečnik koji ja imam, >>zove se MasterDict II, koji prodaje firma A i M - d.o.o., >> tojest, ovo što si ti pokupio saJubasa, je piratska kopija. >>(usput rečeno, platio sam ga 700 din, krajem 1990. godine) Veruj mi da ga nisam stigao ni da startujem pre nego što sam ga poslao na Sezam. Kad se takav program nalazi na jednom, moram reći, uglednom BBS-u kakav je Jubas BBS, ko će pomisliti da se i kod njih šire piratske verzije, pogotovu što sam, kad sam ga raspakivao da bi ga podelio na dva dela, video da su se ljudi sa Jubas-a pobrinuli i da ubace njihovu špicu u ZIP fajl. >> Mislim da na SEZAMu ne bi trebalo da se dešava ovako nešto... Moje poruke u kojima sam ostavio taj rečnik ću odmah naći i obrisati. Paya
razno.437 adulic, -> #436, ppekovic
OK, Payo, verujem ti, ali valda je logično da se najpre raspakuje to što skineš sa bilo kog BBS-a, a zatim, pre pokretanja *.EXE ili *.COM fajlova, uradi jedan scan xxx.xxx radi provere da nema virusa, itd. da te ne gnjavim, to bi trebalo da znaš. Nema jeda, sve je u redu, jedino mi je žao što sam izgubio dvadesetak minuta za download... :( (mogao sam skinuti nešto korisnije) ╔═══════════════════╗ ║ Pozdrav, Andrija. ║ ╚═══════════════════╝
razno.438 ppekovic,
Pošto vidim da se vrlo često traže podaci o hard diskovima evo fajla koji sadrži listu svih popularnijih modela HD-a, ali i FD-a, OD-a (optičkih diskova) kao i kontrolera. Uz to, tu su još i direktoriji sa imenima, adresama i fax-ovima poznatih proizvođača. Uz to je još i fajl sa kratkim opisom kablova i konektora za SCSI, ESDi i IDE kao i opis ovezivanja dva HD-a ili FD-a. Paya
razno.440 adulic, -> #439, aputnik
Koliko vidim, koristiš PROCOMM +, a hoćeš Zmodem ?! To neće ići, jer u originalu nema tog protokola. Jedino ako se doda Zmodem kao external protocol, tada ga možeš koristiti. Mislim da je na SEZAMu bila neka datoteka sa Zmodemom, ali nisam siguran. Trebalo bi potražiti u Đibmpc ili Đcom, čini mi se... ╔═══════════════════╗ ║ Pozdrav, Andrija. ║ ╚═══════════════════╝
razno.441 adulic, -> #440, adulic
Da, u Đcom ima dve datoteke - DSZ0416.ZIP - DSZ1216.ZIP Probaj jednu, pa ćeš videti, verovatno radi (ja nisam pokušao). ╔═══════════════════╗ ║ Pozdrav, Andrija. ║ ╚═══════════════════╝
razno.442 afilipovic, -> #436, ppekovic
Ono sto jes' - jes'. I ja sam kupio Masterdict kao orig. software... Doduse dao sam ga pojedinima.... :)) Dabe... al ... Aco
razno.443 ljupco,
Kako da iskljucim autorepeat na tastaturi?
razno.444 vasiljevic, -> #443, ljupco
Pa na PC-u toga nema. ahahahahah Marko (the PC)
razno.445 djelovic, -> #444, vasiljevic
Meni ne treba usporavanje, već ubrzavanje tastature. Evo i programa za to (Gle kako kursor leti preko ekrana) fast.zip
razno.446 alexa, -> #443, ljupco
> Kako da iskljucim autorepeat na tastaturi? Teško. AT tastatura (bar originalna) nema uopšte komandu za isključivanje autorepeat-a (ili bar nije dokumentovana u AT Technical Reference Manual-u). Jedino što bi se moglo uraditi je da se napiše mali program, nalik na drajver za tastaturu (kao oni što služe za preslikavanje tastera), koji će da ignoriše make-kodove istog tastera posle prvog sve dok se ne pojavi break-kod istog tastera.
razno.447 ppekovic,
Program uz poruku preusmerava izlaz na štampač u fajl. Rezidentan zauzima oko 4K. Probao sam ga, nije bilo problema. Paya fspool.zip
razno.448 ljupco, -> #446, alexa
Najlakse je da pomocu Nortonovog ncc podesim delay before repeat na max (1 sec), a brzinu ponavljanja na min (2 ch/sec) i stvar je (skoro) resena. Dali je moguce ova dva parametra povecavati/smanjivati jos vise?
razno.449 alexa, -> #448, ljupco
> Najlakse je da pomocu Nortonovog ncc podesim delay before > repeat na max (1 sec), a brzinu ponavljanja na min (2 ch/sec) > i stvar je (skoro) resena. Dali je moguce ova dva parametra > povecavati/smanjivati jos vise? Nije.
razno.451 ppekovic, -> #450, aputnik
>>Andrija ja imam nekakav procomm plus koji u svojim fajlovima >>vec sadrzi Zmodem i DSZ. To otprilike znaci da potreban >>paket vec imam ali ga je nekako potrebno setovati. Pokusao >>sa uputstvom Sezamovom prirucnika str.195/196 ali bez uspeha. >>Cak se desilo da su se desile smetnje u koriscenju drugih >>programa jer sam ,po uputstvi Sezamovog prirucnika, u autoexec.bat >>upisao set dszport 2 /jer mi je modem na COM 2. Da bi koristio zmodem iz procomm-a potrebno je da uđeš u setup, opcije protokoli i da na mestu (recimo prvog) eksternog protokola, postaviš imena batch fajlova koji ozivaju eksterni zmodem upload i download. Stavi, recimo zmodemu i zmodemd. Onda lepo napravi batch fajlove koji ce izgledati ovako: zmodemu: DSZ port <koji port koristiš> speed <brzina prenosa> rz -rr zmodemd: DSZ port <koji port koristiš> speed <brzina prenosa> sz %1 i to je cela mudrost. Mislim da stvari kao set dszport i sl. rade samo sa registrovanim verzijama DSZ-a. Paya
razno.453 nenadp,
Za sve koje interesuje LOADALL instrukcija na 386. Skinuto sa UEK::INFO-IBMPC. Pozdrav, Nenad loadall.zip
razno.454 adulic, -> #450, aputnik
Sale, ono za dsz je bio samo predlog, jer ja to sâm nisam probao. Inače, procomm+ ne koristim iako ga imam na disketi. Njega sam nabavio kasnije - najpre sam radio sa telixom - više radi probe, da vidim koji mi više odgovara. Odlučio sam se za telix, zato što mi se više dopada. Mislim da ti je Paya dao odgovor koji će ti koristiti. Ako to ne uspe, možda bi ipak morao da downloaduješ dsz sa SEZAMa ? Možda ima neke razlike izmedju tog protokola i onog što ti imaš ? ╔═══════════════════╗ ║ Pozdrav, Andrija. ║ ╚═══════════════════╝
razno.455 dejanr, -> #453, nenadp
Mogu vam reći da smo na BIX-u napravili priličan bum sa ovim LOADALL za 386, prvo Aleksin prilog pa onda ovo... Tamo niko nije znao da to postoji na 386, čak ni imena kao što je Ray Duncan i autor ove nove knjige Undocumented DOS...
razno.456 zormi, -> #455, dejanr
>Mogu vam reći da smo na BIX-u napravili priličan bum sa ovim >LOADALL za 386... Aha, primetio sam da su ga iskopirali u više konferencija.
razno.457 mirr,
Da li neko zna kako se u Lotus-u moze u makro komandi napraviti upitni korak tipa : ako je nesto 0 obrisi ovo i kopiraj ono itd. mirr
razno.458 mirkot,
Da li neko ko koristi QUATTRO PRO zna kako da iz jedne sortirane liste (ASCII) izbacim redove koji se ponavljaju? Pozdrav, Mirko
razno.460 djorzor,
Da li neko ima emulator za koprocesor koji radi na XT-u. Poslednja verzija emulatora koji postoji na Sezamu neće da radi na procesoru 8088. Hvala, Zoran
razno.461 kanda,
Zna li iko kako se tačno formira cena u komisionim radnjama (sa posebnim osvrtom na poreze)?
razno.462 dgavrilovic, -> #461, kanda
>> Zna li iko kako se tano formira cena u komisionim radnjama >> (sa posebnim osvrtom na poreze)? Valjda je ovako: Neko ti donese nesto u komision po ceni x. Ti na to lupis svoju marzu y (iz nje ces kasnije platiti porez na prihod). Na to dodas porez na promet z (varijabilan za razne robe) koji ide drzavi. cena = x * y/100 * z/100 O poreskim stopama se treba informisati u opstini. Jel jasno?
razno.463 kanda, -> #462, dgavrilovic
Jasno k'o dan, puno hvala.
razno.464 aputnik, -> #454, adulic
Pozdrav Andrija, U nedjuvremenu i ja sam se opredelio za telix s obzirom da sam ga dobio kompletno sredjenog od jednog prijatelja. S obzirom da cela stvar sada izvanredno radi i moj Procomm plus je stigao na disketu (nek se nadje). Usput jedno pitanje. Da li ti je poznato da li u nekim okolnim Evropskim zemljama postoji newki BBS koji je tipa SEZAMA ? Bilko bi interesantno videti sta inosezamovci razmatraju i komentarisu. I jos jedno: Da li znas gde da nabavim prgrame recnike za engleski,nemacki,i italijanski (u oba pravca). Hvala unapred na odgovrima. Pozdrav, Sale, NS
razno.465 ljupco,
Ima li na PC-u neki slobodan kanal na tajmeru (8254-2), koji bi mi prekidao program cesce nego 18 puta/sec? Kolko sam razumeo, od tri kanala (na 8254-2), jedan ide na IRQ 0 (na 8259A ICC), jedan na refresh, jedan na zvucnik. Dali se INT 08h (IRQ 0) poziva 18 puta/sec? Dali to znaci da i INT 01Ch (negde sam nasao da se poziva na kraju INT 08h, i normalno pokazuje na IRET) poziva isto toliko puta? Kako da generisem interapt na pr. 100 puta/sec? Kako se irupt kontroler (2x8259A) programira, nasao sam na par mesta. Ali o tajmeru, nista...
razno.466 djelovic, -> #465, ljupco
Evo ti rutine koji će ubrzati sistemski sat CLOCK_INC puta. Pri tome menja rutinu za time-of-day tako da vreme ne ide četiri puta brže. void (interrupt far *orig_int) (void); /* Stari */ void interrupt far new_int (void) š static volatile long click; if ((++click % CLOCK_INC) == 0) (*orig_int) (); outp (0x20, 0x20); ć void init_clock (void) š union š long divisor; unsigned char c Š2Ć; ć count; orig_int = dos_getvec (0x08); _dos_setvec (0x08, new_int); count.divisor = (long)65536/CLOCK_INC; outp (0x43, 0x36); outp (0x40, count.c Š0Ć); outp (0x40, count.c Š1Ć); ć Mrzelo me je da ti pišem rutinu koja će da počisti na kraju programa, ali ako se ne snađeš u ovome (source je izvanredno dobro komentarisan :)), reci pa ću je poslati.
razno.467 ppekovic,
Posto se secam da je i ovde nedavno bila jedna zanimljiva diskusija oko prepoznavanja procesora, evo programa koji prepoznaje bilo koji iz game 80x86 procesora, kao i koprocesore. Prepoznaje cak i 486SX! Najlepse od svega je sto je dat ASM source. Evo i opis-a sa BIX-a: cpuid.zip 4096 Approx time: 0:01 at 2400 baud, 0:01 at 1200 baud Contributed by: jheard Date: Mon Jun 17 02:03:45 1991 Source and executable to determine Intel 80x86 processor type. This zip file was obtained from the Intel BBS and it was described as the official Intel method to determine cpu type. Code is included to determine Intel 80x86 cpu types even the 486 and 486sx. Paya
razno.468 adulic, -> #464, aputnik
> S obzirom da cela stvar sada izvanredno radi i moj > Procomm plus je stigao na disketu (nek se nadje). U svakom slučaju. PC+ je prva zamena za telix, mada neki misle suprotno. > Da li ti je poznato da li u nekim okolnim Evropskim zemljama postoji > neki BBS koji je tipa SEZAMA ? Ne, jer engleski znam vrlo malo, a ostale strane jezike nimalo ): a i bilo bi preskupo u odnosu na moje prihode ): > Da li znas gde da nabavim prgrame recnike za engleski,nemacki,i > italijanski (u oba pravca). Znam samo za englesko-sh (ukucaš reč na eng. a on ti prevede na sh). Nazovi 041-434-152 Zvonimira Vistričku ili firmu A i M d.o.o koja je proizvela taj rečnik (ako nisu promenili adresu i tel. brojeve), tel. 041-611-126; fax. 041-512-415; ulica Vilhelma Piecka 8. (ovo je sa njihove reklame krajem 1990.) Andrija
razno.469 mirr, -> #468, adulic
Da li prevodi na sh ili na hs. U poslednje vreme razlike su velike. mirr
razno.470 znevenic, -> #469, mirr
E, pa ako nekog rečnik zaista zanima, imam ga ja, tj. imam engl-sh i sh-engl. Trebao mi je z fakultet i za oko godinu dana uneto je oko 10000 reči... Nikada nikom nije ni prodat ni dat, ali što da ne... Ako ima interesenata, javite mi se... (jel' tako, ovo je podosta promašena tema...) pozdrav, 3OPAH
razno.471 jlaci, -> #470, znevenic
Interesuje me taj recnik ! Ostavite poruku na MAIL pod jlaci ! Pozdrav ICALJ <---
razno.472 ljupco, -> #466, djelovic
Hvala. Ako sam dobro razumeo, da bi dobio onih 18.2 puta/sec, dos inicijalizuje outp(0x43,0x36); outp(0x40,0); outp(0x40,0);
razno.473 ilotina,
HI! Ebo jednog programcica koji sluzi za gledanje tekstualnih fajlova. Rekli biste da tej program nije nista narocito. Ali on na neki nacin jeste. On skroluje tekst koji se gleda ,uz to mogu se povecavati brzine skrola itd. Steta je samo u tome sto zahteva najmanje EGA graficku karticu. Pozdrav Ivan! smooth.zip
razno.474 aputnik, -> #470, znevenic
Zdravo Zorane, Mene bi veoma zanimmao recnik koji spominjes. Treba mi za posao koji obavljam . Molim te ostavi mi recnik u mail ili obavesti gde je u PC>SOFT-u. Ukoliko ti je mozda poznato gde se mogu naci recnici zaŚ italijasnki i Nemacki moliom obavesti me sa mail-om. Hvala unapred, Sasa, NS.
razno.475 djelovic, -> #474, aputnik
Takođe me zanima rečnik. Hvala.
razno.476 znevenic, -> #474, aputnik
Valjda je trebalo da odmah taj demo ubacim uz poruku, prevelik je da ga svakom šaljem u mail... Dakle, tebi, aputnik, i svima zainteresovanim, sledi deo rečnik ze engl-sr i sr-engl. Pozdrav, 3OPAH sledi demo, a ne deo rečnik... sorry recndemo.zip
razno.477 djelovic,
Uz ovu poruku priključujem arhivu sa tri programa: 1. FAST - ubrzava tastaturu. VEOMA primetna razlika! 2. HERCULES - program koji krpi bios tako da hercules podržava razne EGA tekstualne modove. 3. Program za menjanje moda kartice. Recimo: mode 126 - stavlja hercules u režim sa 43 reda na ekranu. mode 127 - 29 redova mode 6 - 25 redova mode 7 - standardni hercules režim. Programi 2 i 3 rade samo za bios pozive, tako da većina komercijalnih programa (koji zbog brzine pišu direktno na ekran) neće raditi. Ipak, neke stvari (recimo type) su haos sa ovim.
razno.478 djelovic, -> #477, djelovic
Eh, sorry što arhiva nije prikačena. Evo je sada. ega.zip
razno.479 dvidovic, -> #473, ilotina
>> Evo jednog programcica koji sluzi za gledanje tekstualnih fajlova. Ivane ako koristis LIST ovaj prg koji si ostavio je suvisan. U LIST-u pritiskom na C pa na strelicu za pravac u kojem zelis skrol postizes to isto. Skrol je moguc u oba smera, a brzina se regulise pritiskom na ta- stere + i -. Poz Dule
razno.480 jlaci, -> #479, dvidovic
Evo malog programcica, ima mogucnost brzog pregleda fajlova (cak i WS) a i lepo radi, postoje i sortovi,,,,sretno ! Pozdrav JLACI ! dr.zip
razno.481 nboskovic,
evo hyper arhivera jer procita da ga bulaja nema (c) klap nikola hyper25.zip
razno.482 bulaja, -> #481, nboskovic
> evo hyper arhivera jer procita da ga bulaja nema Thanks, pogledacu ga i javiti rezultate.
razno.484 znevenic, -> #483, aputnik
Biće da nisi probao sa ndxprev. Pre upotrebe bilo kog od programa rečnika moraš prvo da napraviš indeksne datoteke, a njih pravi ndxprev. Tek posle toga možeš da koristiš programe. U svakom slučaju, javi mi molim te šta si uradio. Taj rečnik radi na 12 računara, bilo bi vrlo čudno da kod tebe ne može... Pozdrav, 3OPAH
razno.485 alexa,
Evo i ZIP pakovanja programa 386bugs.asm (i .exe, naravno), koji se nedavno na sezamu našao u .arj obliku. Ja sam probao, i ovaj primerak 386-ice na kojem radim *ima* taj bug. popadbug.zip
razno.486 dejanr, -> #485, alexa
Na dva 386 (jedan dosta nov!) kaže da ima bug. Na 486 kaže da nema. Probajte i vi
razno.487 mjova, -> #485, alexa
vrlo tužno, i ovaj primerak na kome ja radim isto ima taj bug!
razno.488 dejanr, -> #487, mjova
Zanimljivo da mi je jedan drug koji ima 486 danas rekao da njegov računar IMA taj bug, međutim jedan 486 na kome sam ja probao nema. To mi izgleda jako čudno. Ajde probajte na još nekim 486-icama!
razno.489 nboskovic,
evo,pošto sam čuo da se mnogi žale na ACAT138(iako kod mene radi bez problema) šaljem ovaj program za katalogizaciju disketa koji,ako hoćete,zaviruje i u arhive arj,zip,zoo,lzh,arc itd. (c) klap nikola
razno.490 mjova, -> #489, nboskovic
e, da, ovaj treba da radi isti posao kao i autocat, tako da oni kojima *autocat* ne radi preporučujem ovaj program, ali ako acat radi ispravno onda ništa... cu šule
razno.491 gbiocic, -> #487, mjova
I ja imam bug :(((. Možda svi živimo u pogrešnom svetu?
razno.492 alexa, -> #491, gbiocic
Po svemu sudeći, sve 386-ice imaju ovaj bug (?). Sada bi bilo najinteresantnije probati na nekoj mašini sa AMD-ovim klonom 386 procesora. Takođe, postalo je zanimljivo sa 486-icama! Još nešto - probajte na 386SX (o!ekujem da će i tu biti isti bug).
razno.493 mjova, -> #492, alexa
e, alexa, nboskovic je probao i on taj bug nema, čini mi se da to imaju samo 386-ice, ranije proizvodenje, koje se, naravno, uvaljuju jugovićima :( (tj. onima koji nemaju pravo glasa) cu šule ps. nikola ima 386SX
razno.494 dejanr, -> #493, mjova
>> e, alexa, nboskovic je probao i on taj bug nema, čini mi se da to imaju >> samo 386-ice, ranije proizvodenje Koliko sam ustanovio na priličnom uzorku, imaju SVE 386-ice a NEMAJU 386SX i 486. Mada mi je neko rekao da je imao bug i na 486, ali obzirom da je slučaj usamnjen, može biti da je on nešto pogrešio.
razno.495 mirkot, -> #494, dejanr
nemaju 386SX, a nema ni nboskovic??? sad mi nista nije jasno, ja imam 386SX i javlja mi da imam taj bug, a imam ISTU plocu kao i nboskovic!!! (DTK- PPM 1630C) pozdrav Mirko
razno.496 dejanr, -> #495, mirkot
Da ne bude zabune, ako IMA bug sistem javi POPAD fails test. Mnogi su ovo na neki volšeban način protumačili kao "sistem neba bug" ;)
razno.497 mirkot, -> #496, dejanr
Upravo to se desava: "POPAD fails test" , a u pitanju je 386SX (DTK) Mirko
razno.498 iboris, -> #497, mirkot
Ja imam 386SX . I ja sam dobio poruku:" POPAD fails test" :((((
razno.499 dejanr,
Dobro, da vidimo: ko NIJE dobio ovu poruku na bilo kom 386 (SX ili DX) odnosno 486 procesoru?
razno.500 ivujanic, -> #493, mjova
ja sam taj program isprobao čim je okačen, i ni moj SX nema bug! Pa kad ne znate koji procesor treba da kupite. Ako neko hoće da doplati, biću drug i trampiću moju ploču za neku sa nekim traljavim, kljakavim, faličnim DX-om, od bar 25MHz (i dobrota ima svoje granice). Pozdrav, Ivica
razno.501 nboskovic, -> #499, dejanr
┌──────────┐ │ POPAD ok │ └──────────┘ ^^^^^^^^ evo ja se javljam kao vlasnik procesora koji prolazi test:))) "This system has a i386tm microprocessor." ovaj drugi red je informacija koju daje program cpuid tj. imam 386SX procesor. (c) klap nikola
razno.502 darone,
Izvinite što prekidam ovu zahvalnu temu (i meni POPAD fails) ali sam dobio nešto fino pa sam pito ljude "...jel da stavim?", i oni rekli "Stavi" i ja stavljam. Evo četvorokanalne muzike na vašem PC-u!!! ScreamTracker je SW program kompatibilan sa AMIGINIM trackerima, podržava SoundBlaster i Covox, 4. digitalna kanala na vašem (i mom) biperu, možeš da slušaš muziku dok radiš u DOSu i nekim programima, Tremor, Sliding i ostali Amiga efekti (prepisano sa naslovnog skrina). Bez zezanja, zvuk je stvarno dobar, uz poruku je prikačen fajl stm.zip, i u njemu stm.exe što je, u stvari, plejer za stvari koje napravite ScreamTrackerom. Uz sam stm.exe je i jedna (najkraća od svih) pesmica. Ko oće da čuje više i bolje, na EQUINOXE BBS ima nekoliko mlogo dobrih stvari (488-00-99, 00-24h), a tamo moze da se uzme i ScreamTracker (SW) kojim se pravi sve ovo. eto. darone p.s. na žalost, sve ovo radi samo od AT 8Mhz naviše (tako bar piše- neka proba neko-možda lažu ;) ) stm.zip
razno.503 bambi, -> #502, darone
oi! E pa cujte taj ST je zaista savrsen...ali jedna preporuka odustanite od uzimanja programa stm sa equinoxe bbs-a i programa instrumental sa istog bbs-a, iz razloga sto ovaj prvi sluzi za pravljenje i kompetnu obradu melodija (zajedno sa drugim).......e ali oni nemaju pola opcija zato ssto nisu registrovani, pa eto da vam cca 150 kb ne bude za dzabe. Inace uzmite ST koji je plejer i melodije sa ekstenzijom STM to sve imate na bbs-u EQUINOXE Bambi
razno.504 ivan.s, -> #502, darone
jRE: ScreamTracker Gde je EQUINOXE BBS ? Cini mi se da je ranije pominjan ovde negde na SEZAMU, ali se vise ne secam gde (UK ?). Ako ScreamTracker nije preveliki, i ako ga darone ima, moga bi ga uploadovati (makar i "osakacenu" neregistrovanu verziju). U svakom slucaju, ja sam zainteresovan.
razno.505 darone,
Evo ovako: Uz ovu poruku ide i datoteka songs.zip u kojoj su još dve pesmice. Na EQUINOXE BBSu (tel.011-488-0099, 00-24h) se nalaze još dve (kako kaže Sysop, biće ih još), a tamo je i ScreamTracker (dug je za Sezam - 380K zipovano), samo SW verzija koja je osakaćena za nekoliko stvari (ne može da se snimi muzika koja se iskomponuje itd itd) tako da je valja uzeti samo za probu. Equinoxe radi samo pet dana, a već je diskusija oko ScreamTrackera uzela maha (pročitajte je). Dakle ljudi, registrujte se (nije skupo) i napravite pesmice (može i ringe ringe raja) samo da se čuje nešto... Uzgred budi rečeno, jel zna neko nešto o toj Covox karti (ili šta je već) koja se kači na LPT? ajd siju, darone p.s. pun sam zagrada, zar ne? :) songs.zip
razno.506 znevenic, -> #499, dejanr
"POPAD ok"! NEATsx i i386sx... Pozdrav, Zoran
razno.507 snemcev, -> #489, nboskovic
Jel može neko da razbije wssi512.zip da bi ga i mi, nesretnici, na 1200 bps mogli preneti?
razno.508 adulic,
Jedno iskustvo sa VIDSPD20 (našao sam ga u ĐibmpcĐutility). Daklem, otkucam ja lepo 'vidspeed *', namestim naočare, duboko udahnem i pritisnem 'enter'. Ispisalo se : 7589 Bytes per millisecond normal RAM Zatim udarim 'vidspeed +'. Rezultat : 821 Bytes per millisecond 18.14KHz 49.02Hz 80x25 (B&W text) 932 Bytes per millisecond 18.50KHz 50.04Hz 720x348x2 (Hercules) E, tu mi pade na pamet ideja. Otkucam 'vidspeed + > video.res'. I, normalno, ne dobijem ispis, ali rezultate nisam morao prepisivati sa ekrana. Mnogi će primetiti da je ovo sasvim redovna pojava u DOSu. Ali, rezultat sledeće naredbe naterao me je da se ohladim na ovoj vrućini. Pre nego što sam je zadao, pokrenuo sam CGA simulator (glupo, zar ne?). Ovo sam uradio : 'vidspeed + >> video.res'. Kad se ekran zatamnio, sačekao sam 10-tak sekundi. Ništa se nije desilo. Sačekao sam još 10-tak sekundi. Opet ništa. Tu sam se već zabrinuo, pa lepo pritisnem crveno dugme za stres, pardon, reset, i pošto već znam napamet šta se tada ispisuje na ekranu, ostanem zagledan u lampicu harda. Ali, ona ni da zasvetluca ! Šta je sad ? Opet reset, i opet ništa. Na kraju, kaže mi da ubacim u A: boot-disk, i da tako pokrenem mašinu, jer HDD kontroler ćuti i ne mrda. Ajoj. Ja opet resetujem, a ono opet ista poruka. Onda probam sa disketom, i, kad sam lepo popio sok da dodjem sebi, vidim da je sve o.k. Probam C:, ali ne ide. Probam D:, ali ne ide. Uvek se vrati na A: i kaže 'invalid drive specification'. E, tu mi je već bilo dosta. Ugasim mašinu, popijem još jedan sok, i opet upalim - sad se sve složilo i bilo je normalno. Moj zaključak - vidspeed je otvorio fajl video.res, ali ga nije zatvorio pa je verovatno to za**bunilo HDD kontrolera, a što se tiče reseta, on izgleda utiče samo na matičnu ploču, ali ne i na HDD kontroler.
razno.509 maleksic, -> #508, adulic
>> Ali, rezultat sledece naredbe naterao me je da se ohladim na ovoj >> vrucini. ... >> Probam C:, ali ne ide. >> Probam D:, ali ne ide. >> Uvek se vrati na A: i kaze 'invalid drive specification'. ... >> E, tu mi je vec bilo dosta. Ugasim masinu, popijem jos jedan sok, >> i opet upalim - sad se sve slozilo i bilo je normalno. >> >> Moj zakljucak - vidspeed je otvorio fajl video.res, ali ga nije >> zatvorio pa je verovatno to za**bunilo HDD kontrolera, a sto se >> tice reseta, on izgleda utice samo na maticnu plocu, ali ne i na >> HDD kontroler. Xm, xm. Bojim se da je problem bio u pregrejanom disku (i sam kazes da si moro da popijes sok, da se oladis valjda :) Disk nemoj laditi sokom, ali napravi mu lufta i ventilacije koliko god mozes. Nemoj nista da bude montirano iznad (pored, ispod) njega, npr. ako je iznad Harda montiran FD drajv, obavezno ga premesti na neko udaljenije mjesto (ne bi li tako HD mogao disati). Ovo je narocito vazno ako je HD od 5.25 incha (ili veci :), takvi se greju k'o sporet! Otvori sve rupe na racunalu, bolje malo prasine i po koji zalutali komarac u kucistu nego da ti rikne disk sa sve fajlovima!
razno.510 miro,
Sa malim zakasnjenjem, ali nikad nije kasno :)) Probao sam 386bugs na tri motherboarda, i rezultati su : 386SX - nema bug 386 - ima bug :( 486 - nema bug Inace, to su ploce o kojima cete citati (nadam se) u Racunarima (julskim). Pozdrav, O /█> Ů Ţ ▀ ▀ Miro.
razno.511 nboskovic,
pošto sam video da su mnogi spominjali da im treba program za dodavanje dosu portova 3 i 4 evo Ńšaljem program koji to radi. (c) klap nikola addport.zip
razno.512 m.dzigurski,
Zdravo! Potrebna mi je jedna usluga. Kupio sa miša i dobio dve diskete. Na njima su drajver za misa i neki program za crtanje. Disketa na kome je drajver za misa neradi, daje neku gresku Data reading error. Sve zivo sam probao i ustanovio da mogu da se slikam sa misem. Nikako nemogu da ucitam drajver, i nemogu nista da radim sa njim. Neophodno mi je potreban drajver za misa. Mis se zove A4 mouse, i ima jos neku oznaku AM-5600 PLUS. Firma je A4 TECH, a drajver se zove AMOUSE.COM i ima oko 20kb-a. Hvala svima unapred.
razno.513 dkovac,
Pozdrav svim pravim DTP-ovcima Interesira me nekoliko stvari, radi se o cisto profesionalnim stvarima, a valjda netko ima iskustva sa time. Jedna firma za koju nesto radim, interesira se o nabavci fotoosvetljivaca, sa pripadajucim hardverom. Vidjeli su vec recimo ATARI TT sa foto..., sa 120 linijskim rasterom na cm, za cca 50000DEM. Ali tipovi jos nisu napravili nikakav konkretan posao da bi se vidjeli rezultati. Zatim neku spravu prikljucenu na PC, ali sa cijeno od oko 300 000 DEM. Trziste je za ove proizvode veoma malo, a i ono malo opreme potpuno je razlicito, od preformansi do cijena. Mene bi interesiralo da li netko nudi ovakove stvari, ili ima iskustva sa pojedinima (recimo nesto od Linotronica). Tocne preformanse, iskustva, te naravno cijena (moze nabavna, na "trulom" zapadu). Inace firma posjeduje Lasermastera 1000, ali sada kupuju to isto samo A3 formata. 19" monitor je u punom pogonu. Sve je potrebno za novine, a kasnije i za ostale poslove. Pozdrav Dejan KOvac P.S. Molim da informacije budu potpune, te vjerodostojne. Uz foto... mora naravno biti i razvijac filma.
razno.514 dvidovic,
Treba mi program koji taster + na numerickom delu tastature pretvara u ENTER. Ima li to ko? Ako je odgovor potvrdan, bio bih vrlooo zahvalan onome ko ga ostavi. Poz Dule P.S. Imam tastaturu sa 84 tast., cisto da ne bude zabune.H
razno.515 snemcev, -> #514, dvidovic
Onda ne bi imao taster plus na alfanumeričkom delu tastature. Jedino ako ta dva plusa ne daju različite scan kodove. Slobodan
razno.517 zormi, -> #514, dvidovic
> Treba mi program koji taster + na numerickom delu tastature > pretvara u ENTER. Ima li to ko? Ako je odgovor potvrdan, bio > bih vrlooo zahvalan onome ko ga ostavi. Evo ti... newenter.zip
razno.518 zormi, -> #515, snemcev
> Onda ne bi imao taster plus na alfanumeričkom delu tastature. > Jedino ako ta dva plusa ne daju različite scan kodove. Daju.
razno.519 mmihajlovic, -> #514, dvidovic
> Treba mi program koji taster + na numerickom delu tastature > pretvara u ENTER. Ima li to ko? Ako je odgovor potvrdan, bio > bih vrlooo zahvalan onome ko ga ostavi. Pa, evo, nisam bas imao neka vazna posla pa sam napisao na brzinu nesto tako. Radi rgularno pod vecinom programa koje sam ja isprobao, sem pod WP 5.1. Nazalost, moju i tvoju, WP preuzima kontrolu nad istim interaptom (INT 09) kao i PopPLUS te tada dolazi do kolizije (<Num +> = Screen Down u WP). Cak sta vise, po izlasku iz WP-a <Num +> vise uopste ne reaguje a PopPLUS se ne moze ni unloadovati. Problem je malo opsirniji da ga ovde objasnjavam, pa zasada ne treba koristiti ovaj program sa WP-om. Uzgred budi receno, <+> ima scan kod 0x0d dok <NUM +> ima scan kod 0x4b. MM popplus.exe
razno.520 mmihajlovic,
bas gledam ovaj newenter. Nema sta bolja varijanta. Moracu malo da ga proucim.
razno.521 mmihajlovic, -> #519, mmihajlovic
He, kad covek zuri. Scan kod za <Num +> je 0x4e a ne 0x4b. MM