razno.414dejanr,
-> #413, mirkot>> Zatim treba <ime>.C00 proslediti kao argument
>> programu HP2PCX.EXE koji se dobija u paketu
>> PC-PAINTBRUSH.
Ja sam jako nezadovoljan tim HP2PCX.EXE. Mnogo "brlja"
kada recimo na slici ima okvira - svi okviri "padnu" na
dole za čitavu svoju debljinu što unakazi sliku.
Ima li neko verziju noviju od 13/10/88? Da li su u njoj
bugovi ispravljeni?
razno.415nboskovic,
-> #414, dejanr
>>Ima li neko verziju noviju od 13/10/88? Da li su u njoj
>>bugovi ispravljeni?
imam ja verziju PC PAINTBRUSH IV+ koja nosi datum iz 89
a da li su ispravljeni ti bagovi ne znam nisam probavao.
ako ti ne[to zna;i to [to imam noviju verziju javi se.
(c) klap
nikola
razno.416skukrika,
Da li neko ima Englesko-srpskohrvatski ili Nemacko-srpskohrvatski
recnik (za PC)?
Slavko
razno.417ppekovic,
Evo utility-a koji briše sve fajlove osim onih koji ispunjavaju uslov koji
je prosleđen kao parametar programu.
Paya
allbut.ziprazno.418ppekovic,
Nova verzija emulatora koprocesora ...
Paya
razno.419dveselinovic,
-> #418, ppekovic Pa dobro Payo, ako ti već treba, što ga ne kupiš, što stalno
emuliraš? Gde je granica između kopije i originala?
32XDVV
razno.420jpiri,
HELP!
Moj prijatelj mora da radi neku statistiku za fax i petlja se sa
programom GRAPH_STAT (ili tako nesto) i MOLI za UPUTSTVO.
Moze li mu ko pomoci?
razno.421nkbog,
Evo cuvenog "shareware" asemblera A86.
NB.
razno.422adulic,
-> #416, skukrika Ja sam prosle godine nabavio recnik za PC - englesko/hrvatski
i dosta sam zadovoljan.
Evo nekih podataka o njemu :
- rad se odvija putem menija;
- veoma brzo pronalazi prevod zadane engleske reci;
- ima oko 23000 reci;
- moze da radi rezidentno, ali samo ako je jedini rez. program;
- mogu se dodavati nove reci i menjati postojece;
- zauzima manje od 360 k (i prog. i baza reci);
- radi na CGA, EGA, VGA, HERC;
- moze se dobiti lista reci.
Nazovi tel. 041-434-152, i trazi Zvonimira Vistricku (stanuje
na adresi : Svacicev trg 2, 41000 Zagreb).
Pozdrav, Andrija.
razno.423dejanr,
-> #422, adulic>> Nazovi tel. 041-434-152, i trazi Zvonimira Vistricku (stanuje
>> na adresi : Svacicev trg 2, 41000 Zagreb).
A posle i nama dojavi pošto je to bilo, stvar zanimljivo i korisno
zvuči!
razno.426ppekovic,
Evo drajvera za windows 3.0 za Genoa VGA grafičke
kartice (6100, 6300, 6400, 6400A).
Paya
razno.427dejanr,
-> #426, ppekovicDrajver je u \IBMPC\DRIVERS
Ima li neko driver za Windows 3.0 i WP5.1 za paradajz VGA?
razno.428vkrstonosic,
-> #427, dejanr>> Ima li neko driver za Windows 3.0 i WP5.1 za paradajz VGA?
Zar se ne dobija uz sam WP5.1 i driver za Paradise VGA ???
Čini mi se da imam negde driver za Win 3.0 za Paradise, pogledaću, pa, ako
ga nadjem, poslaću.
razno.429ppekovic,
-> #427, dejanr>>Ima li neko driver za Windows 3.0 i WP5.1 za paradajz VGA?
Evo ga ... Istina, samo je za 800x600, al i šta će ti
više. ja sam probao 1024x768 i to ninašta ne liči.
Paya
razno.430bojt,
Da li postoji verzija programa STATGRAF koja podržava HP LJ? (a i VGA
ne bi bilo loše). Jedna moja prijateljica radi sa njim, a ja sam hteo
da ispadnem džentlemen i odštampam joj nešto na laseru. Medjutim, ona
ima verziju 2.1 iz 1986 godine kada nisu izgleda ni čuli za VGA i
laserske štampače...
razno.431dejanr,
-> #429, ppekovic>> Evo ga ... Istina, samo je za 800x600
Hvala u ime mog poznanika kome je to trebalo. Sad nam ostaje samo
da nađemo drajver za Windows.
razno.432ppekovic,
-> #431, dejanr>>Hvala u ime mog poznanika kome je to trebalo. Sad nam ostaje
>>samo da nađemo drajver za Windows.
??????????????????? I ti i Chetka kažete da je drajver za WP a ne za
Windows :))) a pogledaj šta na BIX-u stoji uz taj fajl:
>>paradise.zip 37888 Paradise 800X600 VGA driver for Windows
>>3.0
Eto, izgleda da ni ameri nisu bezgrešni, u svakom slučaju, pogledaću dal
tamo ima i drajver za Windows. Zanimljivo je i to što se ovaj drajver za WP 5.1
nalazi u microsoft conf. :)))
Paya
winpards.exerazno.433ppekovic,
-> #432, ppekovicEvo drajvera za windows 3.0 za Paradise VGA kartu.
Paya
razno.434ndragan,
au, koji kiks. izašao sam na trenutak iz foksproa da prepravim jednu
masku u dbejzu, i javi mi ono 'T)erminate R)eboot C)ontinue'. izaberem
butiranje, računajući da sam verovatno pustio neki TSR, pa se taj
poklao sa dbejzom. uđem opet i - i on opet. i sad ja konj izaberem C) i
uleši se totalno. verovatno kombinacija QEMM - VGA - Pc-Cache (koji se
lepo rasprostro na 200 K ext, max=8), codepage i povrh svega d'bejz ne ide
(mada je išlo pre neki dan, ali sam tada imao QEMM podešen na manje).
Elem, stradao je CMOS - zaboravio je B:, disk je od tipa 48 postao tip
2, A: je proglasio za DD drajv. Prihvatim tip 2 tek da me propusti, kad
ono posle nađem u starom logu od testiranja da je tip 48, ali ne mogu
nikako da mu poteram setap. Kod reseta stisnem DEL ali ne reaguje;
reset taster mi ionako ne radi (rekao sam da ne otvaram mašinu dok ne
stigne dodatna memorija), palim-gasim i opet me ne pušta u setap.
Konačno nađem setup.com za 286, poteram ga i radi, ali ima diskove do
47 - pa ništa, upisao sam mu 0 K ext.mem, pa kad se resetuje javi da mu
ne valja čeksum u CMOSu, te me konačno propusti u setap da upišem 48
(384 k ext je našao sam, pametni mali kinez).
Suma sumarum, sat ipo interesantnih doživljaja, u vreme kad je trebalo
da radim kozmetiku aplikacije. Ave Murphy, zaginuli te salutant!
ne treba mi pomoć, samo da vam ispričam. evo, već mi je lakše.
bue _ ndragan.
p.s. ne kukajte za starim dobrim vremenima, ona su nas i dovela dovde.
p.p.s. ovo mi se desilo još u sredu, ali odonda nikako da se
zakačim ko čovek. zašto beograđani zaglave linije baš uveče kad mi sa malo
višim računima počnemo da nabijamo impulse pzoj tarifi... na kraju sam morao da
se zakacim u rano jutro, a posle su mi u firmi saopštili tuŽnu vest da
niŽa triufa ide do 6.00 a ne do 7.00... xe,xe :(
razno.435adulic,
-> #424, ppekovic Ej, bre, stani malo !
Taj rjecnik1.zip i rjecnik2.zip su ustvari rečnik koji ja imam,
zove se MasterDict II, koji prodaje firma A i M - d.o.o.,
tojest, ovo što si ti pokupio saJubasa, je piratska kopija.
(usput rečeno, platio sam ga 700 din, krajem 1990. godine)
Mislim da na SEZAMu ne bi trebalo da se dešava ovako nešto...
╔═══════════════════╗
║ Pozdrav, Andrija. ║
╚═══════════════════╝
razno.436ppekovic,
-> #435, adulic>> Ej, bre, stani malo !
Stao sam!
>>Taj rjecnik1.zip i rjecnik2.zip su ustvari rečnik koji ja imam,
>>zove se MasterDict II, koji prodaje firma A i M - d.o.o.,
>> tojest, ovo što si ti pokupio saJubasa, je piratska kopija.
>>(usput rečeno, platio sam ga 700 din, krajem 1990. godine)
Veruj mi da ga nisam stigao ni da startujem pre nego što sam ga poslao na
Sezam. Kad se takav program nalazi na jednom, moram reći, uglednom BBS-u kakav
je Jubas BBS, ko će pomisliti da se i kod njih šire piratske verzije, pogotovu
što sam, kad sam ga raspakivao da bi ga podelio na dva dela, video da su se
ljudi sa Jubas-a pobrinuli i da ubace njihovu špicu u ZIP fajl.
>> Mislim da na SEZAMu ne bi trebalo da se dešava ovako nešto...
Moje poruke u kojima sam ostavio taj rečnik ću odmah naći i obrisati.
Paya
razno.437adulic,
-> #436, ppekovic OK, Payo, verujem ti, ali valda je logično da se najpre
raspakuje to što skineš sa bilo kog BBS-a, a zatim, pre pokretanja
*.EXE ili *.COM fajlova, uradi jedan scan xxx.xxx radi provere
da nema virusa, itd. da te ne gnjavim, to bi trebalo da znaš.
Nema jeda, sve je u redu, jedino mi je žao što sam izgubio
dvadesetak minuta za download... :(
(mogao sam skinuti nešto korisnije)
╔═══════════════════╗
║ Pozdrav, Andrija. ║
╚═══════════════════╝
razno.438ppekovic,
Pošto vidim da se vrlo često traže podaci o hard
diskovima evo fajla koji sadrži listu svih popularnijih modela
HD-a, ali i FD-a, OD-a (optičkih diskova) kao i kontrolera. Uz
to, tu su još i direktoriji sa imenima, adresama i fax-ovima
poznatih proizvođača. Uz to je još i fajl sa kratkim opisom
kablova i konektora za SCSI, ESDi i IDE kao i opis ovezivanja
dva HD-a ili FD-a.
Paya
razno.440adulic,
-> #439, aputnik Koliko vidim, koristiš PROCOMM +, a hoćeš Zmodem ?!
To neće ići, jer u originalu nema tog protokola. Jedino ako se doda
Zmodem kao external protocol, tada ga možeš koristiti.
Mislim da je na SEZAMu bila neka datoteka sa Zmodemom, ali nisam
siguran. Trebalo bi potražiti u Đibmpc ili Đcom, čini mi se...
╔═══════════════════╗
║ Pozdrav, Andrija. ║
╚═══════════════════╝
razno.441adulic,
-> #440, adulic Da, u Đcom ima dve datoteke - DSZ0416.ZIP
- DSZ1216.ZIP
Probaj jednu, pa ćeš videti, verovatno radi (ja nisam pokušao).
╔═══════════════════╗
║ Pozdrav, Andrija. ║
╚═══════════════════╝
razno.442afilipovic,
-> #436, ppekovic
Ono sto jes' - jes'. I ja sam kupio Masterdict kao orig.
software...
Doduse dao sam ga pojedinima.... :)) Dabe... al ...
Aco
razno.443ljupco,
Kako da iskljucim autorepeat na tastaturi?
razno.444vasiljevic,
-> #443, ljupcoPa na PC-u toga nema.
ahahahahah
Marko (the PC)
razno.445djelovic,
-> #444, vasiljevic Meni ne treba usporavanje, već ubrzavanje tastature.
Evo i programa za to (Gle kako kursor leti preko ekrana)
fast.ziprazno.446alexa,
-> #443, ljupco > Kako da iskljucim autorepeat na tastaturi?
Teško. AT tastatura (bar originalna) nema uopšte komandu za
isključivanje autorepeat-a (ili bar nije dokumentovana u AT Technical
Reference Manual-u). Jedino što bi se moglo uraditi je da se napiše
mali program, nalik na drajver za tastaturu (kao oni što služe za
preslikavanje tastera), koji će da ignoriše make-kodove istog tastera
posle prvog sve dok se ne pojavi break-kod istog tastera.
razno.447ppekovic,
Program uz poruku preusmerava izlaz na štampač u fajl.
Rezidentan zauzima oko 4K. Probao sam ga, nije bilo problema.
Paya
fspool.ziprazno.448ljupco,
-> #446, alexa Najlakse je da pomocu Nortonovog ncc podesim delay before repeat na
max (1 sec), a brzinu ponavljanja na min (2 ch/sec) i stvar je (skoro)
resena. Dali je moguce ova dva parametra povecavati/smanjivati jos vise?
razno.449alexa,
-> #448, ljupco > Najlakse je da pomocu Nortonovog ncc podesim delay before
> repeat na max (1 sec), a brzinu ponavljanja na min (2 ch/sec)
> i stvar je (skoro) resena. Dali je moguce ova dva parametra
> povecavati/smanjivati jos vise?
Nije.
razno.451ppekovic,
-> #450, aputnik>>Andrija ja imam nekakav procomm plus koji u svojim fajlovima
>>vec sadrzi Zmodem i DSZ. To otprilike znaci da potreban
>>paket vec imam ali ga je nekako potrebno setovati. Pokusao
>>sa uputstvom Sezamovom prirucnika str.195/196 ali bez uspeha.
>>Cak se desilo da su se desile smetnje u koriscenju drugih
>>programa jer sam ,po uputstvi Sezamovog prirucnika, u autoexec.bat
>>upisao set dszport 2 /jer mi je modem na COM 2.
Da bi koristio zmodem iz procomm-a potrebno je da uđeš u setup, opcije
protokoli i da na mestu (recimo prvog) eksternog protokola, postaviš imena
batch fajlova koji ozivaju eksterni zmodem upload i download. Stavi, recimo
zmodemu i zmodemd. Onda lepo napravi batch fajlove koji ce izgledati ovako:
zmodemu:
DSZ port <koji port koristiš> speed <brzina prenosa> rz -rr
zmodemd:
DSZ port <koji port koristiš> speed <brzina prenosa> sz %1
i to je cela mudrost. Mislim da stvari kao set dszport i sl. rade samo sa
registrovanim verzijama DSZ-a.
Paya
razno.453nenadp,
Za sve koje interesuje LOADALL instrukcija na 386.
Skinuto sa UEK::INFO-IBMPC.
Pozdrav, Nenad
loadall.ziprazno.454adulic,
-> #450, aputnik
Sale, ono za dsz je bio samo predlog, jer ja to sâm nisam probao.
Inače, procomm+ ne koristim iako ga imam na disketi. Njega sam nabavio
kasnije - najpre sam radio sa telixom - više radi probe, da vidim koji
mi više odgovara. Odlučio sam se za telix, zato što mi se više dopada.
Mislim da ti je Paya dao odgovor koji će ti koristiti. Ako to ne
uspe, možda bi ipak morao da downloaduješ dsz sa SEZAMa ? Možda ima
neke razlike izmedju tog protokola i onog što ti imaš ?
╔═══════════════════╗
║ Pozdrav, Andrija. ║
╚═══════════════════╝
razno.455dejanr,
-> #453, nenadpMogu vam reći da smo na BIX-u napravili priličan bum sa ovim
LOADALL za 386, prvo Aleksin prilog pa onda ovo... Tamo niko
nije znao da to postoji na 386, čak ni imena kao što je Ray
Duncan i autor ove nove knjige Undocumented DOS...
razno.456zormi,
-> #455, dejanr>Mogu vam reći da smo na BIX-u napravili priličan bum sa ovim
>LOADALL za 386...
Aha, primetio sam da su ga iskopirali u više konferencija.
razno.457mirr,
Da li neko zna kako se u Lotus-u moze u makro komandi napraviti upitni korak
tipa : ako je nesto 0 obrisi ovo i kopiraj ono itd.
mirr
razno.458mirkot,
Da li neko ko koristi QUATTRO PRO zna kako
da iz jedne sortirane liste (ASCII) izbacim
redove koji se ponavljaju?
Pozdrav,
Mirko
razno.460djorzor,
Da li neko ima emulator za koprocesor koji radi na XT-u. Poslednja
verzija emulatora koji postoji na Sezamu neće da radi na procesoru
8088.
Hvala, Zoran
razno.461kanda,
Zna li iko kako se tačno formira cena u komisionim radnjama
(sa posebnim osvrtom na poreze)?
razno.462dgavrilovic,
-> #461, kanda>> Zna li iko kako se tano formira cena u komisionim radnjama
>> (sa posebnim osvrtom na poreze)?
Valjda je ovako:
Neko ti donese nesto u komision po ceni x.
Ti na to lupis svoju marzu y (iz nje ces kasnije platiti porez na
prihod).
Na to dodas porez na promet z (varijabilan za razne robe) koji ide
drzavi.
cena = x * y/100 * z/100
O poreskim stopama se treba informisati u opstini.
Jel jasno?
razno.463kanda,
-> #462, dgavrilovic
Jasno k'o dan, puno hvala.
razno.464aputnik,
-> #454, adulicPozdrav Andrija,
U nedjuvremenu i ja sam se opredelio za telix s obzirom da sam ga dobio
kompletno sredjenog od jednog prijatelja. S obzirom da cela stvar sada
izvanredno radi i moj Procomm plus je stigao na disketu (nek se nadje).
Usput jedno pitanje. Da li ti je poznato da li u nekim okolnim Evropskim
zemljama postoji newki BBS koji je tipa SEZAMA ? Bilko bi interesantno videti
sta inosezamovci razmatraju i komentarisu.
I jos jedno: Da li znas gde da nabavim prgrame recnike za engleski,nemacki,i
italijanski (u oba pravca).
Hvala unapred na odgovrima.
Pozdrav,
Sale, NS
razno.465ljupco,
Ima li na PC-u neki slobodan kanal na tajmeru (8254-2), koji bi mi
prekidao program cesce nego 18 puta/sec? Kolko sam razumeo, od tri kanala (na
8254-2), jedan ide na IRQ 0 (na 8259A ICC), jedan na refresh, jedan na
zvucnik. Dali se INT 08h (IRQ 0) poziva 18 puta/sec? Dali to znaci da i
INT 01Ch (negde sam nasao da se poziva na kraju INT 08h, i normalno pokazuje
na IRET) poziva isto toliko puta? Kako da generisem interapt na pr. 100
puta/sec? Kako se irupt kontroler (2x8259A) programira, nasao sam na par
mesta. Ali o tajmeru, nista...
razno.466djelovic,
-> #465, ljupco Evo ti rutine koji će ubrzati sistemski sat CLOCK_INC puta. Pri
tome menja rutinu za time-of-day tako da vreme ne ide četiri puta
brže.
void (interrupt far *orig_int) (void); /* Stari */
void interrupt far new_int (void)
š
static volatile long click;
if ((++click % CLOCK_INC) == 0)
(*orig_int) ();
outp (0x20, 0x20);
ć
void init_clock (void)
š
union š
long divisor;
unsigned char c Š2Ć;
ć count;
orig_int = dos_getvec (0x08);
_dos_setvec (0x08, new_int);
count.divisor = (long)65536/CLOCK_INC;
outp (0x43, 0x36);
outp (0x40, count.c Š0Ć);
outp (0x40, count.c Š1Ć);
ć
Mrzelo me je da ti pišem rutinu koja će da počisti na kraju
programa, ali ako se ne snađeš u ovome (source je izvanredno dobro
komentarisan :)), reci pa ću je poslati.
razno.467ppekovic,
Posto se secam da je i ovde nedavno bila jedna
zanimljiva diskusija oko prepoznavanja procesora, evo programa
koji prepoznaje bilo koji iz game 80x86 procesora, kao i
koprocesore. Prepoznaje cak i 486SX!
Najlepse od svega je sto je dat ASM source.
Evo i opis-a sa BIX-a:
cpuid.zip 4096 Approx time: 0:01 at 2400 baud, 0:01 at 1200 baud
Contributed by: jheard Date: Mon Jun 17 02:03:45 1991
Source and executable to determine Intel 80x86 processor type.
This zip file was obtained from the Intel BBS and it was
described as the official Intel method to determine cpu type.
Code is included to determine Intel 80x86 cpu types even the
486 and 486sx.
Paya
razno.468adulic,
-> #464, aputnik> S obzirom da cela stvar sada izvanredno radi i moj
> Procomm plus je stigao na disketu (nek se nadje).
U svakom slučaju. PC+ je prva zamena za telix, mada neki misle suprotno.
> Da li ti je poznato da li u nekim okolnim Evropskim zemljama postoji
> neki BBS koji je tipa SEZAMA ?
Ne, jer engleski znam vrlo malo, a ostale strane jezike nimalo ):
a i bilo bi preskupo u odnosu na moje prihode ):
> Da li znas gde da nabavim prgrame recnike za engleski,nemacki,i
> italijanski (u oba pravca).
Znam samo za englesko-sh (ukucaš reč na eng. a on ti prevede na sh).
Nazovi 041-434-152 Zvonimira Vistričku ili firmu A i M d.o.o koja je
proizvela taj rečnik (ako nisu promenili adresu i tel. brojeve),
tel. 041-611-126; fax. 041-512-415; ulica Vilhelma Piecka 8.
(ovo je sa njihove reklame krajem 1990.)
Andrija
razno.469mirr,
-> #468, adulicDa li prevodi na sh ili na hs. U poslednje vreme razlike su velike.
mirr
razno.470znevenic,
-> #469, mirrE, pa ako nekog rečnik zaista zanima, imam ga ja,
tj. imam engl-sh i sh-engl. Trebao mi je z fakultet i za oko
godinu dana uneto je oko 10000 reči...
Nikada nikom nije ni prodat ni dat, ali što da ne...
Ako ima interesenata, javite mi se...
(jel' tako, ovo je podosta promašena tema...)
pozdrav, 3OPAH
razno.471jlaci,
-> #470, znevenicInteresuje me taj recnik !
Ostavite poruku na MAIL pod jlaci !
Pozdrav ICALJ <---
razno.472ljupco,
-> #466, djelovic Hvala. Ako sam dobro razumeo, da bi dobio onih 18.2 puta/sec, dos
inicijalizuje
outp(0x43,0x36);
outp(0x40,0);
outp(0x40,0);
razno.473ilotina,
HI!
Ebo jednog programcica koji sluzi za gledanje tekstualnih fajlova.
Rekli biste da tej program nije nista narocito. Ali on na neki nacin
jeste. On skroluje tekst koji se gleda ,uz to mogu se povecavati brzine skrola
itd. Steta je samo u tome sto zahteva najmanje EGA graficku karticu.
Pozdrav Ivan!
smooth.ziprazno.474aputnik,
-> #470, znevenicZdravo Zorane,
Mene bi veoma zanimmao recnik koji spominjes. Treba mi za posao koji obavljam .
Molim te ostavi mi recnik u mail ili obavesti gde je u PC>SOFT-u. Ukoliko ti je
mozda poznato gde se mogu naci recnici zaŚ italijasnki i Nemacki moliom
obavesti me sa mail-om.
Hvala unapred,
Sasa, NS.
razno.475djelovic,
-> #474, aputnik Takođe me zanima rečnik. Hvala.
razno.476znevenic,
-> #474, aputnikValjda je trebalo da odmah taj demo ubacim uz poruku, prevelik je
da ga svakom šaljem u mail...
Dakle, tebi, aputnik, i svima zainteresovanim, sledi deo rečnik
ze engl-sr i sr-engl.
Pozdrav, 3OPAH
sledi demo, a ne deo rečnik... sorry
recndemo.ziprazno.477djelovic,
Uz ovu poruku priključujem arhivu sa tri programa:
1. FAST - ubrzava tastaturu. VEOMA primetna razlika!
2. HERCULES - program koji krpi bios tako da hercules podržava
razne EGA tekstualne modove.
3. Program za menjanje moda kartice. Recimo:
mode 126 - stavlja hercules u režim sa 43 reda na ekranu.
mode 127 - 29 redova
mode 6 - 25 redova
mode 7 - standardni hercules režim.
Programi 2 i 3 rade samo za bios pozive, tako da većina
komercijalnih programa (koji zbog brzine pišu direktno na ekran) neće
raditi. Ipak, neke stvari (recimo type) su haos sa ovim.
razno.478djelovic,
-> #477, djelovic Eh, sorry što arhiva nije prikačena. Evo je sada.
ega.ziprazno.479dvidovic,
-> #473, ilotina>> Evo jednog programcica koji sluzi za gledanje tekstualnih fajlova.
Ivane ako koristis LIST ovaj prg koji si ostavio je suvisan. U LIST-u
pritiskom na C pa na strelicu za pravac u kojem zelis skrol postizes to
isto. Skrol je moguc u oba smera, a brzina se regulise pritiskom na ta-
stere + i -.
Poz Dule
razno.480jlaci,
-> #479, dvidovicEvo malog programcica, ima mogucnost brzog pregleda fajlova (cak i WS)
a i lepo radi, postoje i sortovi,,,,sretno !
Pozdrav JLACI !
dr.ziprazno.481nboskovic,
evo hyper arhivera jer procita da ga bulaja nema
(c) klap
nikola
hyper25.ziprazno.482bulaja,
-> #481, nboskovic> evo hyper arhivera jer procita da ga bulaja nema
Thanks, pogledacu ga i javiti rezultate.
razno.484znevenic,
-> #483, aputnikBiće da nisi probao sa ndxprev.
Pre upotrebe bilo kog od programa rečnika moraš prvo da napraviš
indeksne datoteke, a njih pravi ndxprev. Tek posle toga možeš da
koristiš programe.
U svakom slučaju, javi mi molim te šta si uradio.
Taj rečnik radi na 12 računara, bilo bi vrlo čudno da kod tebe ne može...
Pozdrav, 3OPAH
razno.485alexa,
Evo i ZIP pakovanja programa 386bugs.asm (i .exe, naravno), koji
se nedavno na sezamu našao u .arj obliku. Ja sam probao, i ovaj
primerak 386-ice na kojem radim *ima* taj bug.
popadbug.ziprazno.486dejanr,
-> #485, alexaNa dva 386 (jedan dosta nov!) kaže da ima bug.
Na 486 kaže da nema. Probajte i vi
razno.487mjova,
-> #485, alexavrlo tužno, i ovaj primerak na kome ja radim isto ima taj bug!
razno.488dejanr,
-> #487, mjovaZanimljivo da mi je jedan drug koji ima 486 danas rekao da njegov
računar IMA taj bug, međutim jedan 486 na kome sam ja probao nema.
To mi izgleda jako čudno. Ajde probajte na još nekim 486-icama!
razno.489nboskovic,
evo,pošto sam čuo da se mnogi žale na
ACAT138(iako kod mene radi bez problema)
šaljem ovaj program za katalogizaciju
disketa koji,ako hoćete,zaviruje i u arhive
arj,zip,zoo,lzh,arc itd.
(c) klap
nikola
razno.490mjova,
-> #489, nboskovice, da, ovaj treba da radi isti posao kao i autocat,
tako da oni kojima *autocat* ne radi preporučujem ovaj
program, ali ako acat radi ispravno onda ništa...
cu
šule
razno.491gbiocic,
-> #487, mjovaI ja imam bug :(((. Možda svi živimo u pogrešnom svetu?
razno.492alexa,
-> #491, gbiocicPo svemu sudeći, sve 386-ice imaju ovaj bug (?). Sada bi bilo
najinteresantnije probati na nekoj mašini sa AMD-ovim klonom 386
procesora. Takođe, postalo je zanimljivo sa 486-icama!
Još nešto - probajte na 386SX (o!ekujem da će i tu biti isti bug).
razno.493mjova,
-> #492, alexae, alexa, nboskovic je probao i on taj bug nema, čini mi se da to imaju samo
386-ice, ranije proizvodenje, koje se, naravno, uvaljuju jugovićima :( (tj.
onima koji nemaju pravo glasa)
cu
šule
ps. nikola ima 386SX
razno.494dejanr,
-> #493, mjova>> e, alexa, nboskovic je probao i on taj bug nema, čini mi se da to imaju
>> samo 386-ice, ranije proizvodenje
Koliko sam ustanovio na priličnom uzorku, imaju SVE 386-ice a NEMAJU 386SX
i 486. Mada mi je neko rekao da je imao bug i na 486, ali obzirom da je
slučaj usamnjen, može biti da je on nešto pogrešio.
razno.495mirkot,
-> #494, dejanrnemaju 386SX, a nema ni nboskovic???
sad mi nista nije jasno, ja imam 386SX i javlja mi da imam taj bug, a imam ISTU
plocu kao i nboskovic!!! (DTK- PPM 1630C)
pozdrav
Mirko
razno.496dejanr,
-> #495, mirkotDa ne bude zabune, ako IMA bug sistem javi POPAD fails test. Mnogi su
ovo na neki volšeban način protumačili kao "sistem neba bug" ;)
razno.497mirkot,
-> #496, dejanrUpravo to se desava: "POPAD fails test" , a u pitanju
je 386SX (DTK)
Mirko
razno.498iboris,
-> #497, mirkotJa imam 386SX . I ja sam dobio poruku:" POPAD fails test" :((((
razno.499dejanr,
Dobro, da vidimo: ko NIJE dobio ovu poruku na bilo kom 386 (SX ili DX)
odnosno 486 procesoru?
razno.500ivujanic,
-> #493, mjovaja sam taj program isprobao čim je okačen, i ni moj SX nema bug!
Pa kad ne znate koji procesor treba da kupite. Ako neko hoće da doplati, biću
drug i trampiću moju ploču za neku sa nekim traljavim, kljakavim, faličnim
DX-om, od bar 25MHz (i dobrota ima svoje granice).
Pozdrav, Ivica
razno.501nboskovic,
-> #499, dejanr┌──────────┐
│ POPAD ok │
└──────────┘
^^^^^^^^
evo ja se javljam kao vlasnik procesora koji prolazi test:)))
"This system has a i386tm microprocessor."
ovaj drugi red je informacija koju daje program cpuid
tj. imam 386SX procesor.
(c) klap
nikola
razno.502darone,
Izvinite što prekidam ovu zahvalnu temu (i meni POPAD fails) ali
sam dobio nešto fino pa sam pito ljude "...jel da stavim?", i oni
rekli "Stavi" i ja stavljam.
Evo četvorokanalne muzike na vašem PC-u!!!
ScreamTracker je SW program kompatibilan sa AMIGINIM trackerima,
podržava SoundBlaster i Covox, 4. digitalna kanala na vašem (i mom)
biperu, možeš da slušaš muziku dok radiš u DOSu i nekim programima,
Tremor, Sliding i ostali Amiga efekti (prepisano sa naslovnog
skrina).
Bez zezanja, zvuk je stvarno dobar, uz poruku je prikačen fajl
stm.zip, i u njemu stm.exe što je, u stvari, plejer za stvari koje
napravite ScreamTrackerom. Uz sam stm.exe je i jedna (najkraća od
svih) pesmica. Ko oće da čuje više i bolje, na EQUINOXE BBS ima
nekoliko mlogo dobrih stvari (488-00-99, 00-24h), a tamo moze da se
uzme i ScreamTracker (SW) kojim se pravi sve ovo.
eto. darone
p.s. na žalost, sve ovo radi samo od AT 8Mhz naviše (tako bar piše-
neka proba neko-možda lažu ;) )
stm.ziprazno.503bambi,
-> #502, daroneoi!
E pa cujte taj ST je zaista savrsen...ali jedna preporuka odustanite od
uzimanja programa stm sa equinoxe bbs-a i programa instrumental sa istog bbs-a,
iz razloga sto ovaj prvi sluzi za pravljenje i kompetnu obradu melodija
(zajedno sa drugim).......e ali oni nemaju pola opcija zato ssto nisu
registrovani, pa eto da vam cca 150 kb ne bude za dzabe.
Inace uzmite ST koji je plejer i melodije sa ekstenzijom STM
to sve imate na bbs-u EQUINOXE
Bambi
razno.504ivan.s,
-> #502, daronejRE: ScreamTracker
Gde je EQUINOXE BBS ? Cini mi se da je ranije pominjan ovde
negde na SEZAMU, ali se vise ne secam gde (UK ?).
Ako ScreamTracker nije preveliki, i ako ga darone ima, moga bi
ga uploadovati (makar i "osakacenu" neregistrovanu verziju). U
svakom slucaju, ja sam zainteresovan.
razno.505darone,
Evo ovako:
Uz ovu poruku ide i datoteka songs.zip u kojoj su još dve pesmice.
Na EQUINOXE BBSu (tel.011-488-0099, 00-24h) se nalaze još dve (kako
kaže Sysop, biće ih još), a tamo je i ScreamTracker (dug je za
Sezam - 380K zipovano), samo SW verzija koja je osakaćena za
nekoliko stvari (ne može da se snimi muzika koja se iskomponuje itd
itd) tako da je valja uzeti samo za probu. Equinoxe radi samo pet
dana, a već je diskusija oko ScreamTrackera uzela maha (pročitajte
je). Dakle ljudi, registrujte se (nije skupo) i napravite pesmice
(može i ringe ringe raja) samo da se čuje nešto...
Uzgred budi rečeno, jel zna neko nešto o toj Covox karti (ili šta
je već) koja se kači na LPT?
ajd siju, darone
p.s. pun sam zagrada, zar ne? :)
songs.ziprazno.506znevenic,
-> #499, dejanr"POPAD ok"!
NEATsx i i386sx...
Pozdrav, Zoran
razno.507snemcev,
-> #489, nboskovicJel može neko da razbije wssi512.zip da bi ga i mi, nesretnici,
na 1200 bps mogli preneti?
razno.508adulic,
Jedno iskustvo sa VIDSPD20 (našao sam ga u ĐibmpcĐutility).
Daklem, otkucam ja lepo 'vidspeed *', namestim naočare, duboko udahnem
i pritisnem 'enter'.
Ispisalo se :
7589 Bytes per millisecond normal RAM
Zatim udarim 'vidspeed +'.
Rezultat :
821 Bytes per millisecond 18.14KHz 49.02Hz 80x25 (B&W text)
932 Bytes per millisecond 18.50KHz 50.04Hz 720x348x2 (Hercules)
E, tu mi pade na pamet ideja. Otkucam 'vidspeed + > video.res'.
I, normalno, ne dobijem ispis, ali rezultate nisam morao prepisivati
sa ekrana.
Mnogi će primetiti da je ovo sasvim redovna pojava u DOSu.
Ali, rezultat sledeće naredbe naterao me je da se ohladim na ovoj vrućini.
Pre nego što sam je zadao, pokrenuo sam CGA simulator (glupo, zar ne?).
Ovo sam uradio :
'vidspeed + >> video.res'.
Kad se ekran zatamnio, sačekao sam 10-tak sekundi.
Ništa se nije desilo.
Sačekao sam još 10-tak sekundi.
Opet ništa.
Tu sam se već zabrinuo, pa lepo pritisnem crveno dugme za stres, pardon,
reset, i pošto već znam napamet šta se tada ispisuje na ekranu, ostanem
zagledan u lampicu harda. Ali, ona ni da zasvetluca !
Šta je sad ? Opet reset, i opet ništa.
Na kraju, kaže mi da ubacim u A: boot-disk, i da tako pokrenem mašinu, jer
HDD kontroler ćuti i ne mrda.
Ajoj. Ja opet resetujem, a ono opet ista poruka.
Onda probam sa disketom, i, kad sam lepo popio sok da dodjem sebi,
vidim da je sve o.k.
Probam C:, ali ne ide.
Probam D:, ali ne ide.
Uvek se vrati na A: i kaže 'invalid drive specification'.
E, tu mi je već bilo dosta. Ugasim mašinu, popijem još jedan sok, i opet
upalim - sad se sve složilo i bilo je normalno.
Moj zaključak - vidspeed je otvorio fajl video.res, ali ga nije zatvorio
pa je verovatno to za**bunilo HDD kontrolera, a što se tiče reseta, on
izgleda utiče samo na matičnu ploču, ali ne i na HDD kontroler.
razno.509maleksic,
-> #508, adulic>> Ali, rezultat sledece naredbe naterao me je da se ohladim na ovoj
>> vrucini.
...
>> Probam C:, ali ne ide.
>> Probam D:, ali ne ide.
>> Uvek se vrati na A: i kaze 'invalid drive specification'.
...
>> E, tu mi je vec bilo dosta. Ugasim masinu, popijem jos jedan sok,
>> i opet upalim - sad se sve slozilo i bilo je normalno.
>>
>> Moj zakljucak - vidspeed je otvorio fajl video.res, ali ga nije
>> zatvorio pa je verovatno to za**bunilo HDD kontrolera, a sto se
>> tice reseta, on izgleda utice samo na maticnu plocu, ali ne i na
>> HDD kontroler.
Xm, xm. Bojim se da je problem bio u pregrejanom disku (i sam kazes
da si moro da popijes sok, da se oladis valjda :)
Disk nemoj laditi sokom, ali napravi mu lufta i ventilacije koliko
god mozes. Nemoj nista da bude montirano iznad (pored, ispod) njega,
npr. ako je iznad Harda montiran FD drajv, obavezno ga premesti
na neko udaljenije mjesto (ne bi li tako HD mogao disati).
Ovo je narocito vazno ako je HD od 5.25 incha (ili veci :), takvi
se greju k'o sporet!
Otvori sve rupe na racunalu, bolje malo prasine i po koji zalutali
komarac u kucistu nego da ti rikne disk sa sve fajlovima!
razno.510miro,
Sa malim zakasnjenjem, ali nikad nije kasno :))
Probao sam 386bugs na tri motherboarda, i rezultati su :
386SX - nema bug
386 - ima bug :(
486 - nema bug
Inace, to su ploce o kojima cete citati (nadam se) u Racunarima
(julskim).
Pozdrav,
O
/█>
Ů Ţ
▀ ▀ Miro.
razno.511nboskovic,
pošto sam video da su mnogi spominjali da im treba program
za dodavanje dosu portova 3 i 4 evo Ńšaljem program koji
to radi.
(c) klap
nikola
addport.ziprazno.512m.dzigurski,
Zdravo! Potrebna mi je jedna usluga. Kupio sa miša i dobio dve
diskete. Na njima su drajver za misa i neki program za crtanje.
Disketa na kome je drajver za misa neradi, daje neku gresku Data
reading error. Sve zivo sam probao i ustanovio da mogu da se slikam
sa misem. Nikako nemogu da ucitam drajver, i nemogu nista da radim
sa njim.
Neophodno mi je potreban drajver za misa. Mis se zove A4 mouse, i ima
jos neku oznaku AM-5600 PLUS. Firma je A4 TECH, a drajver se zove
AMOUSE.COM i ima oko 20kb-a.
Hvala svima unapred.
razno.513dkovac,
Pozdrav svim pravim DTP-ovcima
Interesira me nekoliko stvari, radi se o cisto profesionalnim stvarima,
a valjda netko ima iskustva sa time.
Jedna firma za koju nesto radim, interesira se o nabavci fotoosvetljivaca,
sa pripadajucim hardverom. Vidjeli su vec recimo ATARI TT sa foto..., sa
120 linijskim rasterom na cm, za cca 50000DEM. Ali tipovi jos nisu napravili
nikakav konkretan posao da bi se vidjeli rezultati.
Zatim neku spravu prikljucenu na PC, ali sa cijeno od oko 300 000 DEM.
Trziste je za ove proizvode veoma malo, a i ono malo opreme potpuno je
razlicito, od preformansi do cijena.
Mene bi interesiralo da li netko nudi ovakove stvari, ili ima iskustva
sa pojedinima (recimo nesto od Linotronica). Tocne preformanse, iskustva,
te naravno cijena (moze nabavna, na "trulom" zapadu).
Inace firma posjeduje Lasermastera 1000, ali sada kupuju to isto samo
A3 formata. 19" monitor je u punom pogonu.
Sve je potrebno za novine, a kasnije i za ostale poslove.
Pozdrav Dejan KOvac
P.S. Molim da informacije budu potpune, te vjerodostojne. Uz foto... mora
naravno biti i razvijac filma.
razno.514dvidovic,
Treba mi program koji taster + na numerickom delu tastature
pretvara u ENTER. Ima li to ko? Ako je odgovor potvrdan, bio
bih vrlooo zahvalan onome ko ga ostavi.
Poz Dule
P.S. Imam tastaturu sa 84 tast., cisto da ne bude zabune.H
razno.515snemcev,
-> #514, dvidovicOnda ne bi imao taster plus na alfanumeričkom delu tastature.
Jedino ako ta dva plusa ne daju različite scan kodove.
Slobodan
razno.517zormi,
-> #514, dvidovic> Treba mi program koji taster + na numerickom delu tastature
> pretvara u ENTER. Ima li to ko? Ako je odgovor potvrdan, bio
> bih vrlooo zahvalan onome ko ga ostavi.
Evo ti...
newenter.ziprazno.518zormi,
-> #515, snemcev> Onda ne bi imao taster plus na alfanumeričkom delu tastature.
> Jedino ako ta dva plusa ne daju različite scan kodove.
Daju.
razno.519mmihajlovic,
-> #514, dvidovic > Treba mi program koji taster + na numerickom delu tastature
> pretvara u ENTER. Ima li to ko? Ako je odgovor potvrdan, bio
> bih vrlooo zahvalan onome ko ga ostavi.
Pa, evo, nisam bas imao neka vazna posla pa sam napisao na
brzinu nesto tako. Radi rgularno pod vecinom programa koje
sam ja isprobao, sem pod WP 5.1. Nazalost, moju i tvoju, WP
preuzima kontrolu nad istim interaptom (INT 09) kao i PopPLUS
te tada dolazi do kolizije (<Num +> = Screen Down u WP). Cak
sta vise, po izlasku iz WP-a <Num +> vise uopste ne reaguje a
PopPLUS se ne moze ni unloadovati. Problem je malo opsirniji
da ga ovde objasnjavam, pa zasada ne treba koristiti ovaj
program sa WP-om. Uzgred budi receno, <+> ima scan kod 0x0d
dok <NUM +> ima scan kod 0x4b.
MM
popplus.exerazno.520mmihajlovic,
bas gledam ovaj newenter. Nema sta bolja varijanta. Moracu malo da ga proucim.
razno.521mmihajlovic,
-> #519, mmihajlovicHe, kad covek zuri. Scan kod za <Num +> je 0x4e a ne 0x4b.
MM