PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - spec.softver

spec.softver.103 dejanr, -> #102, frenki
>> Dejane,ako imas takav progra za C64 bilo bi dobro >> da mi ga nekako das Ostavi mi poruku neke srede pa dođi na Klub. Pozdrav, Dejan
spec.softver.104 sasa,
help! Programeri, pomozite jednom USER-u sa jednim programčićem!!! Naime, lepo molim za programom koji bi listao disketu (disk) po subdirektorijumima i ispisivao jednu lepu tabelu u sledećem formatu: filename ext size date time volume_label Isto tako bi mi trebao program koji čita *.zip i ispisuje sadržaj dotičnog ZIP-a u sličnom formatu: filename ext size date time volume_label zipname.zip I na kraju da objasnim odakle potreba za ovakvim programom. Radi se o tome da imam gomilu disketa (>200) na kojima je strpano "boga pitaj šta" a kada treba nešto naći, onda se ubih od traganja. Ovaj program bi rešio to pitanje pomoću redirekcije u fajl i zatim "uvlačenjem" u dbase. Volume_label je oznaka diska, i tu bi se upisao redni broj diskete. Obzirom da ja dobro poznajem samo BASIC, a u njemu nikako da izvršim ispis direktorijuma na takav način preostalo mi je samo da ostavim poruku ovde. Thanks unapred Saša
spec.softver.105 majkl, -> #104, sasa
Evo, kao prva aproksimacija :)) program alist. Ako treba neka izmena javi. Inače program startuješ sa ALIST d: file. Tonom upozorava da je vreme da umetneš disketu, na ekranu ispisuje poruku o završetku zajedno sa labelom diskete, a kraj rada je sa ESC. Pozdrav, Majkl PS. Sve za komšiju alist.zip
spec.softver.106 zjermilov,
Moj prijatelj ima terminal VT-220 i pita dali postoji neki program koji omogucava da se terminal iskoristi za rad sa DOS programima, na pr. Pisanje teksta, unos podataka i sl. zjermilov
spec.softver.107 mpotrc, -> #104, sasa
Zdravo! Priporočam ti, da uporabiš program CatDisk, ki naredi kompleten katalog disket, vključno z vsebino .ZIP datotek. Dobiš ga lahko na MojsteR BBS-u v datoteki CDISK450.ZIP. Matjaž
spec.softver.108 mtadic, -> #107, mpotrc
Hi! Izgleda da je CatDisk ono što mi treba, pa te molim da ili a) upload-uješ program na Sezam, ili b) ostaviš broj navedenog BBSa Unapred hvala, Milan
spec.softver.109 dejanr, -> #106, zjermilov
>> Moj prijatelj ima terminal VT-220 i pita dali postoji neki >> program koji omogucava da se terminal iskoristi za rad sa DOS >> programima, na pr. Pisanje teksta, unos podataka i sl. Na žalost, odgovor može da bude samo NE.
spec.softver.110 gww., -> #109, dejanr
Zašto? Pa mi smo jedan VT220 kačili na Sezam, u krajnjem slučaju on je i radio sa DOS programom. Ovo je naravno bila mala šala ..... :) Dejan je svakako u pravu ako se misli da se VT220 koristi umesto video kontrolera, ali bi moglo da se ponešto izvede pisanjem namenskog softvera za to (da li je neko rekao CTTY ???)
spec.softver.111 mtadic, -> #109, dejanr
Ne bih mogao da se složim sa mojim cenjenim kolegom (jel' zvuči akademski, a?). Terminal VT-220 ima između ostalog i serijski RS-232 interfejs (za D.S.: rednu sumeđu :) koji sa druge strane ima i svaki PC. Ograničena redirekcija ulaza postoji već na nivou DOSa, ali ona nije mnogo upotrebljiva, jer tastaturu i monitor PC već ima. Znači, potreban je određeni nivo multitaskinga + mogućnost redirekcije *i ulaza i izlaza* na serijski port. Ono što *sigurno* zadovoljava prethodna dva uslova je Unix/Xenix ili nešto slično. Naravno, nema smisla kupovati skup programski paket samo da bi se upotrebio postojeći terminal, ali je ideja vredna razmatranja. Jeftinije rešenje mislim da je moguće uz pomoć PC-MIX-a, DESQview-a, Windows-a ili neke slične jeftinije multitasking alatke (da li je neko spreman da se poigra na tu temu?). Još jeftinije, ali ne tako elegantno rešenje je sopstveni programčić (TSR naravno) koji bi komunicirao sa serijskim portom i radio šta već treba. Pozdrav, Milan PS. Da li Procomm Host Mode ume da radi u background-u ? To bi bilo još jedno rešenje!
spec.softver.112 dejanr, -> #111, mtadic
Ja sam samo mislio da terminal VT220 u kome je neki "levi" procesor ne može izvršavati programe za PC tj. za 8086. Naravno, terminal se može upotrebiti kao deo sistema koji će u zbiru izvršavati PC programe ali uz zaista malu cenu PC-ja ne znam šta bi se time dobilo. Ja bih terminal ostavio da bude terminal :)
spec.softver.113 asmajlovic, -> #112, dejanr
Zasto ne probate sa PC Mos-om. Vec pomalo sticem iskustva u radu sa MOS-om, i svi terminali mi odlicno rade... Ima nekoliko driver.sys za razne vrste terminala, a plus je omogucen visekorisnicki rad... Pozdrav, AS
spec.softver.114 dpozaric,
Jeste li probali Hyperdisk Ver 2.40 ??? Moj Seagate je poludio pod njim :)) Ne znam da li ga ima na Sezamu, no mogu ga u/l ako ima zaintreresiranih. dp
spec.softver.115 dejanr, -> #114, dpozaric
>> Ne znam da li ga ima na Sezamu, no mogu ga u/l ako ima >> zaintreresiranih. Samo napred, dobar cache uvek dobro dođe. Mada sam ja i dalje pri pc-kwik-u. :)
spec.softver.116 mradulovic,
Da li neko ima iskustva sa paketom VM/386 MultiUser koji inace omogucava vrlo cudesne stvari na 386 masini. Ko je zainteresovan neka sa javi. Pozdrav, Misko
spec.softver.117 dejanr, -> #116, mradulovic
>> Da li neko ima iskustva sa paketom VM/386 Ja radio, ali ne umem da ga uporedim sa DesqView-om. U početku mi je izgledao mnogo bolje a posle je ispalo da su dosta slični. Velika mana: ako dođe na disketi od 3.5 inča (ko što je meni došao) ne može se instalirati sa drajva B: nego moraš da otvaraš kutiju i prespajaš drajvove. Ko u ludoj kući.
spec.softver.118 jlaci, -> #116, mradulovic
Interesuje me paket VM/386, jer mi too i treba za resenje nekih stvari Ôna poslu, a ako budem morao onda cu ici i na PC-MOS za veze i neki MULTI TASKING program. Unapred zhvalan za poruke ! *a za ostalo cemođžĺse dogovoriti* Żë Izvini za SMECE na linijama *greska je na mojoj strani* Pozdrav JLACI !
spec.softver.119 alapatanov,
Ne znam da li je ovom mom pitanju mesto baš ovde, ali imam jedan problem sa AUTO CAD-om release 10. Nedavno sam nabavio VGA karticu, pa hoću da iskoristim mogućnost ovog softvera da radi sa dva monitora pošto trenutno imam i HERC. i VGA (VGA je primarni display). Jednom sam sasvim slučajno ovo uspeo da postignem ali ne znam kako, naime mono monitor i HERC. se koriste kao tekstualni odnosno komandni displej, a Color odn. VGA kao grafički. Kako se to postiže u ACAD 10? POZDRAV SALLE. (alapatanov)
spec.softver.120 dobradovic, -> #119, alapatanov
Zdravo, prvo moras da izvrsis konfiguraciju AUTOCADa iz osnovnog menija. Ne znam tacno koja je to opcija ali se tako mora. Tu imas i pitanje o dva monitora. Ako nesto zapne javi se. Pozdrav DObradovic
spec.softver.121 mjova,
arhiver prikacen uz ovu poruku, po meni, mnogo bolji od zip-a preporucujem svakom... kompresovane datoteke su krace za neki procenat ali veliki broj opcija je prava stvar, evo tih opcija: ARJ 1.00 Copyright (c) 1990,91 Robert K Jung Usage: ARJ <command> [{/|-}<switch>[-|+|<option>]...] <archive_name>[.ARJ] [<base_directory_name>\] [<!list_name>|<path_name>|<wild_name>...] <Commands> a: Add files to archive p: Print files to standard output c: Comment archive files r: Remove paths from filenames d: Delete files from archive s: Sample files to screen with pause e: Extract files from archive t: Test integrity of archive f: Freshen files in archive u: Update files to archive l: List contents of archive v: Verbosely list contents of archive m: Move files to archive w: Where are text strings in archive n: reName files in archive x: eXtract files with full pathname o: Order files in archive <Switches> a: (afu) allow any file Attribute v: (All) enable multiple Volumes b: (afu) Backup changed files vv: beep between volumes b1: (afu) Backup + reset archive bits va: auto-detect space available b2: (afu) Only reset archive bits vas: auto-detect and OS command c: (All) skip time-stamp Check vvas: beep, auto-detect, OS command d: (afu) Delete added files vascommand: -va + specified command asks permission before deleting v50000: make 50000 byte archives e: (afu) Exclude paths from names v360s: 362000 bytes and command e1: (afu) Exclude base dir from names v360,v720,v1200,v1440: abbrevs f: (All) Freshen existing files w: (Upd) assign Work directory g: (All) Garble with password wtmp: use tmp as work directory gstew: garble with password stew x: (afu) eXclude selected files i: (All) show no progress Indicator x*.exe: exclude *.exe files k: (Upd) Keep archive file backup x!nam.lst: exclude files in nam.lst l: (All) create List_name file multiple exclusions are allowed lnames.lst: create names.lst y: (All) assume Yes on all queries m: (afu) with Method 0, 1, 2, 3, 4 use this switch for batch mode m0: store (no compression) ja: (All) show ANSI comments m1: maximum compression (default) jc1: (All) disable CON RAW mode check m2: less memory and compression jd: (exlv) ensure free Disk space m3: FAST! less compression e -jd50K: skip file if < 50000 free m4: FASTEST! least compression l -jd1000: set error if < 1000 free n: (All) only New files (not exist) je: (Upd) create self-Extracting archive o: (All) On or after YYMMDDHHMMSS je1: create SFXJR archive o901225: on/after 12/25/90 jf: (afu) store Full specified path ob: (All) Before YYMMDDHHMMSS jh: (afu) set Huffman buffer size ob901225: before 12/25/90 jh65535: set to 65535 bytes (max) p: (All) match using full Pathnames jh2048: set to 2048 bytes (min) p1: match Pathname with subdirs jk: (Upd) Keep temp archive on error q: (All) Query on each file jp: (lv) Pause after each screenful r: (All) Recurse subdirectories jr: (All) Recover broken archive files s: (Upd) set archive time-Stamp js: (afu) Store archives by suffix t: (afu) set file Type (default 0) default is arj, arc, lzh, pak, zip t0: force binary file type js.zoo.lzh: store .zoo, .lzh files t1: force C text file type jt: (Upd) Test temporary archive u: (All) Update files (new + newer) ju: (All) translate UNIX style paths jv: (All) set Verbose display jv1: set special verbose list mode jx: (afu) start at eXtended position jx10000: start at position 10000 Simple examples: Archive all files in current directory: arj a archive Extract archive to current directory: arj e archive Extract new and newer files without query: arj e archive -u -y Extract subdirectory from archive arj e archive subdir -p1 List contents of archive: arj l archive Comment archive header only arj c archive ... Other examples: arj a -wd:\ /t1 /m2 /s archive.arj c:\source\ *.c *.h arj a floppy software\*.* product\*.* /lnames.lst /r /v360000 arj e archive \temp\ *.c *.h read.me -u -y arj o archive file1 file2 !list ARJ 1.00 - Archiver - Copyright (c) 1990,91 Robert K Jung. All rights reserved. ARJ is free to use, copy, and distribute for non-commercial personal use if ARJ is not modified and no fee is charged for using, copying, or distributing ARJ except as noted in the license document. If you find ARJ of value, a gift of 10 dollars or any amount would be greatly appreciated. For more information concerning ARJ, see the accompanying documentation or contact: Robert K Jung Internet address: robjung@world.std.com 2606 Village Road West CompuServe userid: 72077,445 Norwood, Massachusetts 02062 USA BTW, imao sam jednu nezgodu sa gubitkom informacija sa celog harda, povracena datoteka, komprimovana sa arj-om je bila ostecena, arj je "izvadio" sve sto se spasiti moglo.... moja preporuka. shez 6.0b podrzava arj. cu mjova
spec.softver.122 zzivotic, -> #121, mjova
Datoteka je prebačena u IBMPC\UTILITY direktorij. Zahvaljujemo se mjovi na trudu.
spec.softver.123 zormi, -> #121, mjova
> arhiver prikacen uz ovu poruku, po meni, mnogo bolji od zip-a > preporucujem svakom... > kompresovane datoteke su krace za neki procenat ali veliki > broj opcija je prava stvar, evo tih opcija: Arhiver je zaista pun korisnih opcija. Kompresija je značajno bolja od PKZIP-a i neznatno od LHARC-a, s tim što je otprilike tri puta sporiji od prvog i duplo od drugog. Za mene, PKZIP je još uvek standard, ali ako bi LHARC bio još malo optimizovan na brzinu... Uostalom, ZZ voli da dodaje nove opcije svom programu :)
spec.softver.124 ivujanic,
Razlog zbog kojeg stack za pushd ne radi pod Norton Commander-om nisam našao, ali želim da ukažem ljudima koji nisu stigli da pročitaju uputstvo na jednu (dve) interesantne mogućnosti: 1. /U će omogućiti da tranzijentni deo 4DOS-a bude učitan u extended memoriju, što će u DOS memoriji potrošiti samo oko 250 byte-ova!! Uporedite to sa COMMAND.COM-ovih 3KB! I još skoro trenutna raspoloživost "ostatka" 4DOS-a, dok je takav deo COMMANd.COM-a u vrhu DOS memorije, pa ako ga tamo prepiše neki program, onda opet mora da se učita sa diska. 2. ova mogućnost će najviše obradovati one koji imaju ogroman environment: to isto se može uraditi i sa envirnment-om: /E:5000U će oformiti 5000 byte-ova environment u extended memoriji!! Sve u svemu, meni mem javlja 256 byte-ova za komandni procesor!!! Sa QEMM-om znači maksimalnu uštedu iovako premale DOS memorije. Toliko za one koji ne čitaju uputstva. Ivica P.S. pushd koji ne radi pod NC-om ne radi na čudan način: on će vas prebaciti na direktorijum na koji ste zahtevali, ali neće ništa ostaviti na directory stack. pushd radi kako treba ako se pozove iz batch-a, dakle NC nešto dobro ne radi oko komandnog procesora, jer za batch poziva pravu drugu kopiju i to radi, ali za naredbe sa komanden linije ne radi kako bi trebalo...
spec.softver.125 dejanr, -> #123, zormi
>> Arhiver je zaista pun korisnih opcija. Kompresija je >> značajno bolja od PKZIP-a i neznatno od LHARC-a, s tim što je >> otprilike tri puta sporiji od prvog i duplo od drugog. >> >> Za mene, PKZIP je još uvek standard, ali ako bi LHARC >> bio još malo optimizovan na brzinu... Tri puta sporije je zaista presporo... A i trebalo bi jako mnogo razloga da menjam ZIP u koji dosta "verujem" (nikad nikakav problem) i koji sam jako navikao da koristim... Najzad, ovaj PKZIP je (čini mi se) iz aprila 1990. Valjda uskoro izađe novi!
spec.softver.126 nboskovic, -> #123, zormi
evo saljem ovaj tekst kao odgovor na diskusiju o brzini rada ovog arhivera(arj).ovaj tekst se nalazi u okviru paketa arj100.exe pa ko ga nije procitao,evo prilike da to sad uradi.ovaj tekst sve pokazuje pa kako se kome svidi. COMPRESSION COMPARISON TEST RESULTS - January 14, 1991 1.00 RESULTS SUMMARY: --------------------- To facilitate repeatable test results I have used the contents of the original PKZIP 1.10 distribution archive, PKZ110.EXE, as the base data to compress. This should allow anyone to verify these results except for the ARJX numbers. The PKZIP 1.10 distribution archive totals 302196 bytes. ARCHIVER COMPRESSED SIZE TIME SECS --------------- --------------- --------- ARJ 1.00 -m4 153186 27.7 <- fastest ARJ 1.00 -m3 140588 33.0 <- fourth fastest PAK 2.51 138309 38.9 LHARC 1.13c 137450 69 HYPER 2.50 136543 39.7 PKZIP 1.10 136245 34.5 ARJX 1.00 -m2 ?? 133830 27.8 <- second fastest ARJ 1.00 -m2 133641 93 ARJX 1.00 -m2 130994 30.5 <- third fastest ARJ 1.00 130886 88 ARJX 1.00 129270 35.6 ARJX 1.00 -m1 ?? 127999 55.5 <- tightest result Older version of ARJ and ARJX ARJX 0.14 -m2 131287 58 ARJ 0.14 131108 113 ARJX 0.14 129551 67 NOTES: PAK, LHARC, and PKZIP compression size results are very similar. The ARJ/ARJX versions performed significantly better at size reduction. PKZIP is no longer the fastest. Of course, some of the fast ARJ results provide less compression than PKZIP. But some of the ARJX results are both faster and more compressive than PKZIP. Both ARJ 0.20 and ARJX 0.20 are faster than previous versions because of some manual assembler optimizations. This, of course, is not a definitive test because it only involves one set of data files. In this test the default mode of ARJ compresses about FIVE percent better than PKZIP. The slightly improved ARJ/X 0.20 compressions are due to using the -e switch to exclude paths from the archives and also due to an improvement in the Huffman encoder. ARJX is a compatible version of ARJ using a proprietary algorithm and will not be released until early 1991 to mid 1991. Testing was done on an TOSHIBA 1200XE (286) at 12 MHz with a 1.8 megabyte RAMDISK in expanded memory using an EMS simulator. Norton SI reports a CI of 11.7 and a DI 9.6 on the RAMDISK. Test output was redirected from STDOUT to a RAMDISK file. (c) klap nikola
spec.softver.127 ddincic,
Koji se driver za EMS koristi za G2-113 ploču (286), i ima li ga neko ? pozdrav, dejan
spec.softver.128 beomed,
Voleo bih da mi neko kaze zasto imam problema sa emulatorom koprocesora FRANKE.387 koji sam skinuo sa FENIXA. Imam 386sx masinu sa HERKULESOM i internim modemom konfigurisanim na COM4. Koristim sledecu CONFIG.SYS datoteku: DEVICE=C:\QEMM\QEMM.SYS RAM ROM DEVICE=C:\QEMM\LOADHI.SYS /R:1 C:\DOS\ANSI.SYS COUNTRY=049,,C:\DOS\COUNTRY.SYS STACKS = 0,0 FILES = 25 BUFFERS = 3 LASTDRIVE = Z BREAK ON Datoteka AUTOEXEC.BAT je sledeca: @ECHO OFF C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\QEMM\BUFFERS=25 C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\DOS\APPEND /E C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\DOS\FASTOPEN C:=150 C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\DOS\DOSED C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\UTILS\PCT6\PC-CACHE /SIZEXP=384K /ID PATH=C:\EDITORS;C:\UTILS\NORTON\;C:\BAZE\CLIPP;C:\DOS;C:\UTILS\ARC APPEND C:\BAZE\CLIPP\LIB SET BIN=C:\EDITORS PROMPT $p$g Ako kao prvu stavim sledecu liniju: DEVICE=C:\DOS\FRANKE.387 mogu pokrenuti masinu i sistem ce se dici. Medjutim, ukoliko vrsim reset sa ALT-CTRL-DEL, dolazi do zaglavljenja. Ukoliko pokusam da dignem FRANKE u 'hi memory' pomocu: DEVICE=C:\QEMM\LOADHI.SYS /R:1 C:\DOS\ANSI.SYS uopste ne mogu dici sistem, pa moram koristiti sistemsku disketu. Naime QEMM mi ispise neke podatke o losim vektorima i sl., ali u to se ne razumem tako da mi nije jasno sta se desava.
spec.softver.129 nkbog, -> #126, nboskovic
Tačno je da sve pokazuje, ali u korist ARJ-a. Međutim istovremeno tretira staru verziju LHARC-a. Vrezija 2.11 je puno brža, a i više komresuje. Mada je to više u proseku do 2% u odnosu na PKZIP, ali može da bude i puno bojli. S druge strane kod PKZIP-a očigledno preskače komresiju "na brzinu" (-xs), koji sam ARJ (-m4) koristi. Naravoučenije : ne verujte izdavaču kada daje vrednosti (ne verujte ni kada je izdavač PKWARE ili Haruyasu Yoshizaki). NB
spec.softver.131 shone, -> #128, beomed
> C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\UTILS\PCT6\PC-CACHE /SIZEXP=384K /ID Probaj izbaciti ovo. Meni je PC-CACHE pravio probleme sa emulatorom koprocesora. shone
spec.softver.132 .bale.,
Da li neko ima PCKWIK i Hercules, tako da ima probleme sa PCKSCRN-om? Meni se često zablokira kada pritisnem Scroll Lock, ostavlja neko đubre iznad prvog reda slova, a kada sam na Sezamu, guta mi neka slova... :( Mom drugu čak neće da radi blankovanje ekrana... Ja imam DOS 3.30, a on 4.01 i imamo odgovarajuće ANSI.SYS. Baš me nervira, s obzirom da stvarno ubrzava ekran za oko 50%! Ali, šta da radim kad zeza? :( Interesantno je i to što SUPERPCK (rezidentni deo) zauzima kod mene 20880 bajtova, dok je kod nekih oko 16 kB... Regards from .bale. ! #8*)+-<
spec.softver.133 dejanr, -> #112, dejanr
>> Za Spectrum simulator bi bilo idealno kad bi ga neko prebacio u LZH format. Na žalost, ne znam ni kako bih to uradio a nije mi jasno ni za šta bi služilo, šta fali ZIP-u? Ali ako nekom nešto znači i ako mi objasni kako to da uradim...
spec.softver.134 nboskovic, -> #133, dejanr
>>>> Za Spectrum simulator bi bilo idealno kad bi ga neko prebacio u LZH format. >>Na zalost, ne znam ni kako bih to uradio a nije mi jasno ni za sta bi >>sluzilo, sta fali ZIP-u? >>Ali ako nekom nesto znaci i ako mi objasni kako to da uradim... ako koristis shez i ako u shezcfg imas date path-ove za odgovarajuce arhivere,nista lakse.Udjes u shez,osvetlis zeljeni file koji hoces da prevedes u drugi format,pritisnes ALT+V,izaberes novi format arhive i ostalo uradi shez. Prosto.Ovo se odnosi na shez 60b za starije verzije ne znam da li rade. (c) klap nikola
spec.softver.135 sasa, -> #129, nkbog
>>Tačno je da sve pokazuje, ali u korist ARJ-a. >>Međutim istovremeno tretira staru verziju LHARC-a. Vrezija 2.11 je puno brža, >>a i više komresuje. Mada je to više u proseku do 2% u odnosu na PKZIP, >>ali može da bude i puno bojli. >>S druge strane kod PKZIP-a očigledno preskače komresiju "na brzinu" (-xs), >>koji sam ARJ (-m4) koristi. Obzirom da sam radio prebacivanje dve datoteke u LZH format (emulator spektruma) evo rezultata. Inače, konvertovanjem iz ZIP formata u LZH se uštedelo nešto mesta i usput sam konvertovao i u ARJ format. Rezultati su sledeći: speki1.lzh 130855 4-16-91 8:26 speki2.lzh 125597 4-16-91 8:25 speki1.arj 132173 4-16-91 8:26 speki2.arj 126374 4-16-91 8:25 speki1.zip 142325 4-16-91 8:26 speki2.zip 134465 4-16-91 8:25 LZH je najubedljiviji!!! Pozdrav, Saša@nsd
spec.softver.136 sasa, -> #133, dejanr
>>Na žalost, ne znam ni kako bih to uradio a nije mi jasno ni za šta bi >>služilo, šta fali ZIP-u? >> >>Ali ako nekom nešto znači i ako mi objasni kako to da uradim... Nema potrebe, uradio sam ja, prebacio sam u LZH format i razbio u dva dela. Sada i oni na 1200 imaju šanse da ga "skinu" Inače, konvertovanje je veoma jednostavno ako se koristi SHEZ. Instalirao sam pod njega uz ARC i ZIP još i LZH i ARJ. Dovoljno je Alt+V kada si pozicioniran na datoteku i dobiješ prozor sa pitanjem u koji format i sledeće je pitanje da li da se original obriše. Ostalo je automatika. Na kraju ti se još i napiše koliko je nova datoteka kraća/duža od originalne. Svaka čast autorima SHEZ-a, ko ga ne koristi nek požuri, olakšaće mu manipulaciju sa kompresovanjem i dekompresovanjem datoteka. Pozdrav, Saša@nsd
spec.softver.137 nkbog, -> #136, sasa
> Svaka cast autorima SHEZ-a, ko ga ne koristi nek pozuri, olaksace mu SHEZ je stvarno super, ali imam manu u multi tasking envirinmentu: ako ga na bilo kakav nacin ostavite da radi u pozadini uzme strasno mnogo vremena (sa TAME-om se stvar nekako popravi). Inace da ponovim konstataciju SHEZ je ipak super! NB p.s. Za sve koji rade u DESQVIEW ili WINDOWS: ako vam treba krocenje programa u pozadini (TAME-ing) javite se. RAdi se o strasnom shareware programu TAME.
spec.softver.138 dpozaric, -> #136, sasa
******* Svaka čast autorima SHEZ-a, ko ga ne koristi nek požuri, olakšaće mu manipulaciju sa kompresovanjem i dekompresovanjem datoteka. ******* Vala, baš. Koristim kad otkad zovem Sezam i jako sam zadovoljan. Kad skinem PAD, izađem iz Telematea i odem u Shez. Otvorim Brief, učitam textpad i exec.txt kao drugi fajl i milina je tako raditi. dp
spec.softver.139 jtitov,
U aprilskom BYTE-u je izašao lep članak o OCR software-u. Testirali su 14 OCR SW paketa u rasponu od $349 do $31,950. Komšijska RECOGNITA + V1.1 ($495) nije loša, ali za duplo više para ($995) može se dobiti SW (CALERA WordScan + V1.0) koji je (bar u prepoznavanj slova) mnogo bolji. Ali nema "learn" mogućnost.
spec.softver.140 beomed, -> #131, shone
Ę´ků>>>> C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\UTILS\PCT6\PC-CACHE /SIZEXP=384K /ID >>Probaj izbaciti ovo. Meni je PC-CACHE pravio probleme >>sa emulatorom koprocesora. Stvar bez ovog reda funkcionise, to sam vec probao. Stvar je u tome da bih zeleo da koristim i FRANKE.387 i kesiranje memorije. Zato me interesuje da li mozda neki CACHE program koji omogucava takvu kombinaciju. Dizanje u HIMEM ne radi ni sa, ni bez ovog reda. -╣
spec.softver.141 mjova,
Hi, evo nekog texta kako ispraviti bug u QEMM 5.0-5.12 cu mjova .s ralloc.pat
spec.softver.142 jtitov,
Da li na tržištu postoji neki dobar program za konverziju iz jednog grafičkog formata u drugi i da li je neko imao iskustva sa tim (programom i konverzijom).
spec.softver.143 nboskovic,
evo saljem novu verziju shez-a kome treba. verzija je 6.1. i nosi datum od 9.4.91 (c) klap nikola
spec.softver.144 nboskovic, -> #143, nboskovic
evo saljem i drugi deo SHEZ-a 61 jer nisam uspeo odjednom zbog "dobrih" veza. (c) klap nikola
spec.softver.145 ivujanic, -> #141, mjova
>>which the handle refers. Users of QEMM-386 >>versions 5.00 through 5.12 may experience system >>instability under certain circumstances when a >>program makes an EMS or XMS call to increase the >>size of a handle. The symptom is likely to be a >>system crash or a reboot. Kad bi samo znali koliko sam se obradovao kad sam ovo pročitao! To je upravo ono što me muči već neko vreme. Insta- liran mi je 4DOS i kao sekundarni komandni procesor, i iz NC-a dva ili tri poziva pkzip-a su dovoljna da resetuju sistem! Problem je davno lociran u QEMM-u i sada sam jedva dočekao da ovo prepravim. Ali... Ništa novo! Sistem se i dalje ponaša isto kao i pre. Problem je u startovanju sekundarnog komandnog procesora kada NC startuje pkzip. Sve ovo ne postoji ako je sekundarni procesor command.com, ali greška nije u 4DOS-u, već u QEMM-u koji (i dalje) ne funkcioniše dobro kod XMS - EMS memorije. Sve u svemu, nice try, but... ******* Posle mnogo editovanja autoexec-a mogu da dam savet onima koji koriste QEMM i 4DOS: 4DOS kao sekundarni komandni procesor ne sme da ima parametre tipa /U ili na primer /E:1024U, koji dižu sam 4DOS ili evironment u XMS. To QEMM ne radi dobro! ******* To je šteta, jer je vrlo lepa osobina 4DOS-a mogućnost da vam i sekundarni procesor u inače pretrpanoj DOS memoriji zauzme 256 byte-ova. A od QEMM-a mi ne pada na pamet da odustanem, kao ni od 4DOS-a. Dakle ostaje jedino da sekundarni 4DOS zazuzme 3600 byte-ova kao i command.com. Ivica
spec.softver.147 mjova, -> #145, ivujanic
Ne znam šta da ti kažem za to što te muči, jedino znam da ja imam QEMM 5.11 i da koristim *isključivo* 4dos ali nemam nikakvih problema (koristim i NC). Možda nisi dobro konfigurisao 4dos ili QEMM? Ako hoćeš možeš da mi pošalješ (mail-om) liniju sa SHELL=4dos.... i onu sa DEVICE=QEMM... Jedini problem se javlja kad imam instalirana naša slova (modsav) i to pozvano (kvarno:)) sa zakašnjenjem iz MTE-a. Jedino tad se blokira pri pozivu drugog dela 4dos-a (tek kad izađem skroz iz MTE-a). 4dos neki put ne može da se dobro instalira u XMA i to se vidi tako što otkucaš SET, onda ili nema ničeg ili ima ali nešto bez veze. Kad je sve ok onda se lepo sve vidi. mjova
spec.softver.148 .bale.,
Da li postoji neki cache program, koji nije PCKWIK :) , da je brz kao SMARTDRIVE, a da može da se uključuje i isključuje? PC-CACHE je kod mene preko 30% sporiji od SMARTDRIVE-a... Regards from .bale. ! #8*)+-<
spec.softver.149 ivujanic, -> #147, mjova
>Ne znam šta da ti kažem za to što te muči, jedino znam da >ja imam QEMM 5.11 i da koristim *isključivo* 4dos ali nemam >nikakvih problema (koristim i NC). Možda nisi dobro >konfigurisao 4dos ili QEMM? Ako hoćeš možeš da mi pošalješ Evo šta je preostalo od komandne linije sekundarnog procesora: set comspec=c:ĐutilityĐ4dosĐ4dos.com set 4dshell=/E:512 /S:B /L:c:ĐutilityĐ4dos Ponavljam da je problem lociran u toliko lepoj opciji /U i /E:xxxU. I to je tačno ono što se spominje u onom tekstu o "popravljanju" QEMM-a: zaglavljivanje ili RESETOVANJE sistema kod programa koji barataju sa XMS memorijom kao bug u samom QEMM-u. QEMM ima "standardne" opcije: DEVICE=C:ĐUTILITYĐQEMMĐQEMM386.SYS NOVIDEOFILL RAM a hi-RAM je obilato popunjen raznim stvarima iz config.sys-a i TSR- ovima i verovatno je tu tajna zašto kod tebe radi a kod mene sekundarni 4DOS ne može da koristi /U. Verovatno su moje "rupe" u hi-RAM-u "nezgodne" po QEMM-om mali bug. Ivica
spec.softver.150 ppekovic, -> #148, .bale.
>>Da li postoji neki cache program, koji nije PCKWIK :) , da je brz >>kao SMARTDRIVE, a da može da se uključuje i isključuje? PC-CACHE >>je kod mene preko 30% sporiji od SMARTDRIVE-a... Probaj HYPERDISK, na BIX-u su ga ishvalili na sva usta, a neki su tvrdili da je čak brži od PC KWIK-a, ja sam ga instalirao i uporedio brzine, međutim, kod mene je PC KWIK ipak bio brži. Istina, ne mnogo brži, a i testovi možda nisu bili adekvatni (za moje potrebe jesu, ali globalno, nisu). Mislim da ćep ovaj program naći u nekom od direktorijuma ili u ovoj konferenciji. Uključivanje i isključivanje ne znam dali radi, nisam probao. Paya
spec.softver.151 zormi, -> #150, ppekovic
> Uključivanje i isključivanje ne znam dali radi, nisam probao. Radi.
spec.softver.152 snemcev,
Zna li neko za program za štampanje nota za PC? Čini mi se da sam nekada čuo za tako nešto, ali nisam siguran da je program bio baš za PC.
spec.softver.153 dejanr, -> #152, snemcev
>> Zna li neko za program za štampanje nota za PC? Čini mi se da >> sam nekada čuo za tako nešto, ali nisam siguran da je program >> bio baš za PC. Jovan Puzović je nekada napravio takav program za PC, radio je vrlo pristojno. Ne znam šta je posle bilo sa tim programom, prodaje li ga itd.
spec.softver.154 snemcev, -> #153, dejanr
>> Jovan Puzović je nekada napravio takav program za PC, radio je >> vrlo pristojno. Ne znam šta je posle bilo sa tim programom, prodaje >> li ga itd. Da li je Jovan Puzović na Sezamu? Kako bih mogao da stupim u kontakt sa njim? Takav program bi me možda interesovao.
spec.softver.155 dejanr, -> #154, snemcev
>> Da li je Jovan Puzović na Sezamu? Kako bih mogao da stupim u >> kontakt sa njim? Takav program bi me možda interesovao. Na žalost, nije. On je koliko znam asistent na Fizičkom fakultetu (PMF) pa ga možda možeš tamo naći.
spec.softver.156 sasa, -> #152, snemcev
Evo i primera kako radi NOTOGRAF u obliku jedne print datoteke koju treba poslati na HP laser sa COPY /b kada se izvadi iz ZIP-a! Pozdrav, Saša@nsd P.S. NOTOGRAF radi oba formata (LANDSCAPE i PORTRAIT) a ako nađem demo verziju poslaću je na SEZAM. notograf.zip
spec.softver.157 snemcev, -> #156, sasa
> notograf.zip Ova stvar je SUPER ! Ako te ne mrzi, potrudi se, pa pronađi demo verziju programa. Još bi bilo bolje kada bi (možda) imao ime ili adresu gde bih program mogao kupiti... snemcev
spec.softver.158 nboskovic,
evo saljem novi arj arhiver pa kome treba... (c) klap nikola
spec.softver.159 sasa, -> #157, snemcev
Veoma mi je žao, ali NOTOGRAF u demo verziji više nemam. Našao sam disketu ali je u stanju da se ne može startovati :((( Možda ću naći br. telefona Jovana Puzovića pa ću ti ostaviti. Pozdrav, Saša@nsd
spec.softver.160 dristic,
HELP : Dali je neko instalirao program "BOOT 127" koji omoguzava rad sa 25 kombinacija AUTOEXEC.BAT I CONFIG.SYS fajlova ? Meni se kod boot-anja zakuca kod prve komande Autoexec.bat-a "C:\SYS\BOOT >NUL: " ? Jedna stvar mi u stvari nije jasna: Dali se u tom novom CONFIG.SYS I AUTOEXEC.BAT FAJLU navode sve komande ostalih autoexec-ova i config-ova ili samo imena fajlova pod kojim su snimljeni ? Unapred hvala.
spec.softver.161 dristic,
HELP : Dali je neko instalirao program "BOOT 127" koji omoguzava rad sa 25 kombinacija AUTOEXEC.BAT I CONFIG.SYS fajlova ? Meni se kod boot-anja zakuca kod prve komande Autoexec.bat-a "C:\SYS\BOOT >NUL: " ? Jedna stvar mi u stvari nije jasna: Dali se u tom novom CONFIG.SYS I AUTOEXEC.BAT FAJLU navode sve komande ostalih autoexec-ova i config-ova ili samo imena fajlova pod kojim su snimljeni ? Unapred hvala.
spec.softver.162 ivujanic, -> #161, dristic
mjova je to lepo proučio i mene spasao čitanja uputstva :) Evo ga njegov config-autoexec da vidiš kako je to čovek sredio. Ivica au-co.zip
spec.softver.163 mirr,
Potreban je neko ko izradjuje ili ima vec napravljen software za vodjenje poslovnih knjiga. Imam interesente koji bi kupili (koristili) takav software. Javiti se privatnom postom ili ovde u conf. Pozdrav, mirr
spec.softver.164 mjova,
biblioteka programa za rad sa XMS standardom. Šule xmslib12.zip
spec.softver.165 nesa,
Da li neko zna koji od postojećih "zamrzivača" ekrana :)) može da snimi par ekrana iz igre PRINCE!? Stara verzija PIZAZ-a i SCREENCP ne funkcioniše! Pozdrav!
spec.softver.166 jtitov,
VAŽNO! HITNO! VAŽNO! Potreban drajver za EMS (expanded) memoriju, ali koji NIJE QEMM ili 386Max! Drajver je potreban za GAMA Preduzeće (Nenad Ćosić the owner). Problem je u tome što Neša poseduje 486 EISA mašinu i gorepomenuti ems drajveri mu totalno zabrljave mašinu. Ukoliko neko poseduje drajvere od nekog drugog proizvođača i voljan je da ih ustupi za prvu pomoć, zahvalnost neće izostati!
spec.softver.167 bulaja, -> #166, jtitov
> Potreban drajver za EMS (expanded) memoriju, ali koji NIJE QEMM ili 386Max! A sto ne pokusas sa obicnim HIMEM.SYS (dobijas ga uz Windows, a valjda i uz jos po nesto Microsoftovo).
spec.softver.168 nkbog, -> #167, bulaja
>> Potreban drajver za EMS (expanded) memoriju, ali koji NIJE QEMM ili 386Max! > A sto ne pokusas sa obicnim HIMEM.SYS (dobijas ga uz Windows, a valjda i > uz jos po nesto Microsoftovo). HIMEM.SYS nije drajver za EMS, vec za XMS. Postoji i Microsoftov drajver za EMS (valjda je EMM386.SYS), a on je deo DOS 4.01 (valjda). Ja imam neki PD drajver za EMS. Koji "uglavnom" radi (ja nisam nasao da ne radi), a ima i mogucnost LOADHIGH, pa ako hoce jtitov, poslacu mu ga. NB.
spec.softver.169 kvelkovski, -> #165, nesa
>>Da li neko zna koji od postojecih "zamrzivaca" ekrana :)) moze da >>snimi par ekrana iz igre PRINCE!? Stara verzija PIZAZ-a i SCREENCP ne >>funkcionise! Win30 moze (PrintScreen pa Paste u Paintbrush) ! Kupe
spec.softver.170 zddb,
Ima li neko slučajno neki noviji "driver" (EMS) za "Suntac" ploče. Na primjer 4.0? Ja imam neku stariju verziju 3.00 i neke probleme, koje, možda, novija verzija otklanja. Unaprijed hvala Zoran D. Brkić
spec.softver.171 dejanr, -> #170, zddb
Uz poruku 2.25 u konferenciji PC.HARD imaš SEMS5.SYS.
spec.softver.172 zormi,
Evo još jednog zgodnog programčića pomoću koga miš simulira kurzorske tastere u programima koji ga ne podržavaju (npr. Chi Writer i sl.). Nedostatak je što (kod mene) isključuje Vladin driver za tastaturu. arrmouse.zip
spec.softver.173 ivujanic,
Da li iko zna da li je hardlock na Recognita + 2.1 klasičan, tj. da li se radi o maloj spravi u printer portu? Ivica
spec.softver.174 dejanr, -> #173, ivujanic
Ja nisam ni znao da postoji Recognita + 2.1 ali je na verziji 1.1 sasvim klasičan dongle. Onda je valjda i na toj novoj.
spec.softver.175 ivujanic, -> #174, dejanr
> Ja nisam ni znao da postoji Recognita + 2.1 ali na verziji 1.1 U pravu si, radi se o verziji 1.1. Hvala! Ivica
spec.softver.178 bulaja,
Evo malo informacija o Hyper disk cache-u koji je danas stavljen u \ibmpc\utility. Ceo paket je koncipiran poput PC Kwik-a, jedino sto u shareware verziji nema dela koji se odnosi na rad sa ekranom. Sam cache je dosta brz, po shit-core-testu na mom disku (RLL) cak mnogo bolji od ostalih (pc kwik, pc-cache, smartdrive). Zanimljivo je da core pokazuje cak i idiotske vrednosti za seek time i track-2-track (0.1 ms) dok to ne radi kod ostalih cache programa. Pri radu se oseca ubrzanje, tj. cache lepo radi, ali tu vec nisam radio nikakve testove da ga poredim sa ostalima. Problem je i sto ova shareware verzija stalno place da je registrujete, ali ipak radi sve sto treba. U svakom slucaju to je odlican cache program, ko nema nikakav nek uzme HyperDisk. HyperWare Products HyperWare provides software products for the IBM/MS DOS operating system: HyperWare Speed Kit - A combination of HyperDisk, HyperKey, and HyperScreen. This kit combines the best of HyperWares product line. Commercial price $69.00. HyperDisk Version 4.2 The ultimate disk caching utility. Features full interrupt driven I/O. Conventional, Extended or Expanded Memory usage. Support for PC, XT, AT, 80386 and 80486 type machines. Conventional RAM requirement vary from 10K to 35K depending on the model and size of cache selected. Features advanced options such as Shadow RAM loading of all overhead memory. HyperKey Version 4.1 A powerful keyboard enhancement package that allows each user to completely customize all keyboard functions including type ahead buffer, repeat rates, keyboard clicking, Touch Shifting (tm) and more. HyperScreen Version 2.1 A screen utility that allows both video speedup in all text modes and a versatile screen blanker that supports both text modes and all graphic modes. Free with registeration.
spec.softver.180 dzakic, -> #178, bulaja
>> Evo malo informacija o Hyper disk cache-u... >> Problem je i sto ova shareware verzija stalno place da je >> registrujete, ali ipak radi sve sto treba. Da li radi Ctrl-Alt-W i Ctrl-Alt-S pošto ja imam shareware verziju od jula '90 koja to nije mogla.
spec.softver.181 macak, -> #180, dzakic
>> Da li radi Ctrl-Alt-W i Ctrl-Alt-S ... U "upustsvu" koje dobijas uz program pise za sta sluzi i k(ćko radi. Da li stvarno radi nisam probao.
spec.softver.182 sasa, -> #180, dzakic
Što se HYPERDISK-a tiče, komandni tasteri za upravljanje programom neće raditi ako je, recimo, instaliran XK drajver za tastaturu. U takvim slučajevima potrebno je koristiti modul HYPERDK sa komandama opisanim u manul-u. Ili menjajte drajver za tastaturu ili koristite hyperdk modul. Ja lično nisam treće rešenje našao. Pozdrav, Saša@nsd
spec.softver.184 miro,
Da, PGP izgleda stvarno fino. Vrlo interesantna stvar. Evo poslacu i ja public code, a mozda ce se ovo prosiriti medju narto pardon narodom, pa cemo stvarno poceti da koristimo pgp. Pozdrav, O /█> Ů Ţ ▀ ▀ Miro. miro.pub
spec.softver.185 sasa, -> #184, miro
Pridružujem se korisnicima PGP-a i saljem svoj PUBLIC key. Pozdrav, Sasa@nsd sasa.pub
spec.softver.186 ivujanic,
Postoji li na Sezamu neki program za "skidanje" ekrana u VGA i EGA rezoluciji? Hitno potreban! Pozdrav, Ivica
spec.softver.188 ppekovic, -> #186, ivujanic
>>Postoji li na Sezamu neki program za "skidanje" ekrana u VGA >>i EGA rezoluciji? Zašto ne probaš sa GRAB-om iz paketa WordPerfect. Istina, on snima sliku u WPG formatu, ali se pre izvesnog vremena ovde na Sezamu našao program za konverziju grafičkih formata koji omogućuje, između ostalog, i konverziju WPG formata u većinu poznatijih formata. Ako ovo ne radi posao, javi pa ću videti na BIX-u da li ima nešto što bi valjalo. Paya
spec.softver.189 adulic,
Evo jednog 'programa' za testiranje sebe (ličnosti). AD test.lzh
spec.softver.190 ivujanic,
Prilikom instalacije QEMM-a (jednom davno) odgovorio sam potvrdno na pitanje da li da vodi računa o brzini memorije i mapira je optimalno. Sada sam postao sretni vlasnik nove gomile čipova i interesuje me da li QEMM pri instalaciji radi timing memorije pa rezultate zapiše i posle koristi ili pri svakom dizanju mašine ponovo napravi timing memorije? Pitanje se svodi na to da li je zbog promene količine (i brzine!) memorije potrebno ponovo instalirati QEMM ili će on ponovo pogledati kako stoje stvari sa brzinom čipova? Da li je ta opcija u praksi uopšte vredna truda? Ivica
spec.softver.191 bulaja,
Jedno glupo pitanje ;): Da li je Borlandov TLINK public domain program? Na Bitnetu (trickle serveru) sam nasao (i nabavio) novi TLINK 4.01 (uz BC++ 2.0 se dobija verzija 4.0), koji je namenjen radu sa DOS-om 5.0. Za one koji ne znaju, trickle server je centrala za razmenu programa na mainframe sistemima (VAX-ovima), nesto poput download orijentisanog BBS-a, samo malo drukcije, nalazi se u USA i vodi ga US Army, sto znaci da oni sigurno vode mnogo racuna o postovanju autorskih prava. Pregledao sam delove dokumentacije BC++ koji se odnose na TLINK i nisam nasao da je TLINK PD, u stvari nisam nasao pominjanje ikakvih zabrana kopiranja,... Zato ako neko slucajno iskopa u dokumentaciji PD notice za TLINK, nek obavezno javi pa ce se novi TLINK naci i na Sezamu. However, ako se ispostavi da nije PD (iako ga ima na bitnetu), koga interesuje TLINK 4.01 nek mi posalje mail. Bulaja
spec.softver.192 mmac,
Ima li neko (ili zna za) program, koji izpisuje BARCODE na HP laser printeru?
spec.softver.194 sgoran,
Neznam da li sam pogodio temu ali ipak POMAGAJTE. Ako neko ima ili zna nekog ko ima DXF.DRV drajver za OrCAD 3.10 13 April 88 neka mi se na bilo koji nacin obrati jer je veoma hitno. Pozdrav SGoran.
spec.softver.195 zeljkod,
Potreban mi program za OCR (optical character recognition) koji sarađuje sa HP ScanJet Plus skenerom ili eventualno može da čita iz TIFF fajla. Program mi je potreban za profesionalni rad pa za sve info o proizvođaču, nabavci i ev. cijeni najtoplije zahvaljujem Pozdrav, Željko
spec.softver.196 squsovac, -> #195, zeljkod
I ovo imam u originalu. Program je original za Scan Jet plus. Izradili su ga u HP.
spec.softver.197 dejanr, -> #196, squsovac
>> I ovo imam u originalu. Program je >> original za Scan Jet plus. Izradili su ga u HP. Koliko je to veliko i kako radi? PS U sledećim "Računarima" možete da pročitate test Recognita Plus 1.2
spec.softver.198 zeljkod, -> #196, squsovac
Kako doći do tog programa ? Posjedujem upravo HP ScanJet Plus i (pazi egzotika::) Auto Sheet Feeder. Probao sam neki PD program (mislim da se zove PRO-CR) ali su rezultati bili prilično bijedni osim kada mu "podmetnem" tekst štampan na laseru (HP LJ III/4Mb/PostScript). Pozdrav, Željko
spec.softver.199 squsovac, -> #198, zeljkod
Inače program o kome sam ti pisao podržava i egzotiku u vidu Auto Sheet Feeder-a. Šta Srbin zamisli, a Nemac napravi...
spec.softver.200 vilic,
Hi, da li je neko imao iskustva sa firmom PC-ART. Treba da nabavimo neki softver od njih pa me interesuje koliko su dobri. Pažnja: nebih hteo da mi odgovara neko od njih jer bi to biloa reklama, zar ne.
spec.softver.201 mirr, -> #200, vilic
> Hi, > da li je neko imao iskustva sa firmom PC-ART. > Treba da nabavimo neki softver od njih pa me > interesuje koliko su dobri. Pa`nja: nebih hteo > da mi odgovara neko od njih jer bi to biloa reklama, Mislim da bi na Sezamu mogla da se otvori tema unutar konferencije, u kojoj bi mogli da iznosimo nasa misljenja i iskustva o domacem so- ftveru i hardveru. Normalno, ne bi smeli iznositi neargumentovane cinjenice, ili da ta konferencija sluzi za reklamni rat. Uopsteno, domaci proizvodjaci softvera su malo prisutni u "Racunarima", u smislu prikaza i testiranja programa ( Pominjem "Racunare", zato sto su oni ostali jedini list koji se ovim ozbiljnije bavi ), za razliku od domacih prodavaca hardvera. Mozda bi mogli da vidimo i da dobijemo neke demo programe ( ako postoje uopste ) koji bi bili na Sezamu i koje bi mogao svako da preuzme sa sistema na malo testiranje. Cini mi se da cemo na ovaj nacin moci da sagledamo sta se to poziti- vno i negativno desava na domacem trzistu hardvera i softvera, i da tako putem misljenja javnog mnjenja uticemo da ne kasne isporuke racunara po nekoliko meseci kupcima, da oni koji su im pro- dali racunare iste odrzavaju korektno u garantnom roku, da kuplje- ni domaci softver polako krene po kvalitetu ka onom uvoznom, itd. P.S. Sve bi trebalo da bude javno i dostupno svima. Mirr
spec.softver.202 ivujanic, -> #201, mirr
> Mozda bi mogli da vidimo i da dobijemo neke demo programe ( ako postoje > uopste ) koji bi bili na Sezamu i koje bi mogao svako da preuzme sa > sistema na malo testiranje. Pa ja sam onomad lepo predložio da Sezam predloži Marandu ili već nekom nadležnom da preuzme (ili duplira uz postojeću) BBS podršku za Borland-ove prozvode. Sezam je, pod uslovom da se proširi kako bi svi mi to želeli, najbolja stvar za tu vrstu podrške. Borland mi je pao na pamet, jer izgleda da već nešto postoji u Mariboru, ali ne mogu da dobijem vezu... Hajde da se profesionalizujemo! Ivica
spec.softver.203 bulaja, -> #202, ivujanic
│ Pa ja sam onomad lepo predlozio da Sezam predlozi Marandu ili vec │nekom nadleznom da preuzme (ili duplira uz postojecu) BBS podrsku za │Borland-ove prozvode. Sezam je, pod uslovom da se prosiri kako bi svi │mi to zeleli, najbolja stvar za tu vrstu podrske. Borland mi je pao │na pamet, jer izgleda da vec nesto postoji u Mariboru, ali ne mogu da │dobijem vezu... └─── Ja sam zvao taj Marandov BBS, to je obican one-line PCBoard lokalni BBS, na kome se cak nesto i ne spominje da sluzi za Borland technical support. Mozda ja nisam imao pristup svim konferencijama (ko zna kako se registruje), al' svejedno mislim da bi Sezam daleko bolje sluzio toj svrsi).
spec.softver.204 mirr, -> #202, ivujanic
> Pa ja sam onomad lepo predlozio da Sezam predlozi Marandu ili vec > nekom nadleznom da preuzme (ili duplira uz postojecu) BBS podrsku za > Borland-ove prozvode. Sezam je, pod uslovom da se prosiri kako bi svi > mi to zeleli, najbolja stvar za tu vrstu podrske. Borland mi je pao > na pamet, jer izgleda da vec nesto postoji u Mariboru, ali ne mogu da > dobijem vezu... > Hajde da se profesionalizujemo! Ivice, cini mi se da se nismo bas razumeli, ja sam govorio o softveru koji nastaje u Jugoslaviji, oliti o onome sto se u poslednje vreme zove domaca pamet. Moze da se ukljuci kompletan softver, nema grede, ali mislim da pokusamo da krenemo sa onim sto je teze. A sto se tice Sezama tu si potpuno u pravu. Pozdrav Mirr
spec.softver.205 dristic, -> #11, dejanr
>>>- >>>- Koju imas plocu? Ako je recimo AT Suntec, treba u CONFIG.SYS >>>- staviti >>>- >>>- device = c:\dos\sems5.sys Da li neko ima driver SEMS5.SYS ? Unapred hvala. pozdrav svima, dristic
spec.softver.206 vcalic, -> #205, dristic
>> Da li neko ima driver SEMS5.SYS ? Koliko znam, taj SEMS5.SYS je EMS driver. Prema tome, možeš staviti bilo koji EMS driver !? WR
spec.softver.207 dejanr, -> #205, dristic
>> Da li neko ima driver SEMS5.SYS ? Postoji na Sezamu, uz poruku 2.25 u konferenciji PC.HARD. To je drajver za ploče sa Suntec čipovima.
spec.softver.208 ppekovic, -> #206, vcalic
>>>> Da li neko ima driver SEMS5.SYS ? >> >> Koliko znam, taj SEMS5.SYS je EMS driver. Prema tome, možeš staviti bilo >> koji EMS driver !? Ako je ploča 286, pa i nemože bilo koji nego samo onaj koji odgovara toj ploči tj. chipsetu na njoj. Paya
spec.softver.209 vcalic, -> #208, ppekovic
>> >> Koliko znam, taj SEMS5.SYS je EMS driver. Prema tome, možeš staviti >> >> bilo koji EMS driver !? >> Ako je ploča 286, pa i nemože bilo koji nego samo onaj koji odgovara >> toj ploči tj. chipsetu na njoj. U pravu si!!! A i ja sam pogrešno napisao, hteo sam da kažem da može da stavi bilo koji EMS driver, ako ga je dobio uz ploču !? :) WR
spec.softver.210 dnikolic,
Ovu poruku pisem is SOR-a, iz kog trenutno nemam uvid u to postoji li tema igra. Ukoliko postoji izvinjavam se. Pitanje: IMA LI KO 'POKE' ZA BEZBROJ ZIVOTA ZA IGRU DIGGER ???????? UBIH SE!!!! dnikolic