spec.softver.103dejanr,
-> #102, frenki>> Dejane,ako imas takav progra za C64 bilo bi dobro
>> da mi ga nekako das
Ostavi mi poruku neke srede pa dođi na Klub.
Pozdrav,
Dejan
spec.softver.104sasa,
help!
Programeri, pomozite jednom USER-u sa jednim programčićem!!!
Naime, lepo molim za programom koji bi listao disketu (disk) po
subdirektorijumima i ispisivao jednu lepu tabelu u sledećem formatu:
filename ext size date time volume_label
Isto tako bi mi trebao program koji čita *.zip i ispisuje sadržaj
dotičnog ZIP-a u sličnom formatu:
filename ext size date time volume_label zipname.zip
I na kraju da objasnim odakle potreba za ovakvim programom. Radi se o tome
da imam gomilu disketa (>200) na kojima je strpano "boga pitaj šta" a kada
treba nešto naći, onda se ubih od traganja. Ovaj program bi rešio to pitanje
pomoću redirekcije u fajl i zatim "uvlačenjem" u dbase.
Volume_label je oznaka diska, i tu bi se upisao redni broj diskete.
Obzirom da ja dobro poznajem samo BASIC, a u njemu nikako da izvršim ispis
direktorijuma na takav način preostalo mi je samo da ostavim poruku ovde.
Thanks unapred
Saša
spec.softver.105majkl,
-> #104, sasa
Evo, kao prva aproksimacija :)) program alist. Ako treba neka
izmena javi.
Inače program startuješ sa ALIST d: file. Tonom upozorava da je
vreme da umetneš disketu, na ekranu ispisuje poruku o završetku
zajedno sa labelom diskete, a kraj rada je sa ESC.
Pozdrav, Majkl
PS. Sve za komšiju
alist.zipspec.softver.106zjermilov,
Moj prijatelj ima terminal VT-220 i pita dali postoji neki
program koji omogucava da se terminal iskoristi za rad sa DOS
programima, na pr. Pisanje teksta, unos podataka i sl.
zjermilov
spec.softver.107mpotrc,
-> #104, sasaZdravo!
Priporočam ti, da uporabiš program CatDisk, ki naredi kompleten katalog
disket, vključno z vsebino .ZIP datotek. Dobiš ga lahko na MojsteR BBS-u
v datoteki CDISK450.ZIP.
Matjaž
spec.softver.108mtadic,
-> #107, mpotrcHi!
Izgleda da je CatDisk ono što mi treba, pa te molim da ili
a) upload-uješ program na Sezam, ili
b) ostaviš broj navedenog BBSa
Unapred hvala, Milan
spec.softver.109dejanr,
-> #106, zjermilov>> Moj prijatelj ima terminal VT-220 i pita dali postoji neki
>> program koji omogucava da se terminal iskoristi za rad sa DOS
>> programima, na pr. Pisanje teksta, unos podataka i sl.
Na žalost, odgovor može da bude samo NE.
spec.softver.110gww.,
-> #109, dejanrZašto? Pa mi smo jedan VT220 kačili na Sezam, u krajnjem slučaju on je i
radio sa DOS programom.
Ovo je naravno bila mala šala ..... :) Dejan je svakako u pravu ako se
misli da se VT220 koristi umesto video kontrolera, ali bi moglo da se
ponešto izvede pisanjem namenskog softvera za to (da li je neko rekao
CTTY ???)
spec.softver.111mtadic,
-> #109, dejanrNe bih mogao da se složim sa mojim cenjenim kolegom (jel' zvuči akademski, a?).
Terminal VT-220 ima između ostalog i serijski RS-232 interfejs (za D.S.: rednu
sumeđu :) koji sa druge strane ima i svaki PC. Ograničena redirekcija ulaza
postoji već na nivou DOSa, ali ona nije mnogo upotrebljiva, jer tastaturu i
monitor PC već ima. Znači, potreban je određeni nivo multitaskinga + mogućnost
redirekcije *i ulaza i izlaza* na serijski port. Ono što *sigurno* zadovoljava
prethodna dva uslova je Unix/Xenix ili nešto slično. Naravno, nema smisla
kupovati skup programski paket samo da bi se upotrebio postojeći terminal, ali
je ideja vredna razmatranja. Jeftinije rešenje mislim da je moguće uz pomoć
PC-MIX-a, DESQview-a, Windows-a ili neke slične jeftinije multitasking alatke
(da li je neko spreman da se poigra na tu temu?). Još jeftinije, ali ne tako
elegantno rešenje je sopstveni programčić (TSR naravno) koji bi komunicirao sa
serijskim portom i radio šta već treba.
Pozdrav, Milan
PS. Da li Procomm Host Mode ume da radi u background-u ? To bi bilo još jedno
rešenje!
spec.softver.112dejanr,
-> #111, mtadicJa sam samo mislio da terminal VT220 u kome je neki "levi" procesor
ne može izvršavati programe za PC tj. za 8086. Naravno, terminal se
može upotrebiti kao deo sistema koji će u zbiru izvršavati PC programe
ali uz zaista malu cenu PC-ja ne znam šta bi se time dobilo. Ja bih
terminal ostavio da bude terminal :)
spec.softver.113asmajlovic,
-> #112, dejanrZasto ne probate sa PC Mos-om. Vec pomalo sticem iskustva u radu sa
MOS-om, i svi terminali mi odlicno rade... Ima nekoliko driver.sys za
razne vrste terminala, a plus je omogucen visekorisnicki rad...
Pozdrav, AS
spec.softver.114dpozaric,
Jeste li probali Hyperdisk Ver 2.40 ??? Moj Seagate je poludio pod
njim :))
Ne znam da li ga ima na Sezamu, no mogu ga u/l ako ima
zaintreresiranih.
dp
spec.softver.115dejanr,
-> #114, dpozaric>> Ne znam da li ga ima na Sezamu, no mogu ga u/l ako ima
>> zaintreresiranih.
Samo napred, dobar cache uvek dobro dođe.
Mada sam ja i dalje pri pc-kwik-u. :)
spec.softver.116mradulovic,
Da li neko ima iskustva sa paketom VM/386 MultiUser koji inace
omogucava vrlo cudesne stvari na 386 masini. Ko je zainteresovan neka
sa javi.
Pozdrav, Misko
spec.softver.117dejanr,
-> #116, mradulovic>> Da li neko ima iskustva sa paketom VM/386
Ja radio, ali ne umem da ga uporedim sa DesqView-om. U početku mi je
izgledao mnogo bolje a posle je ispalo da su dosta slični.
Velika mana: ako dođe na disketi od 3.5 inča (ko što je meni došao)
ne može se instalirati sa drajva B: nego moraš da otvaraš kutiju i
prespajaš drajvove. Ko u ludoj kući.
spec.softver.118jlaci,
-> #116, mradulovicInteresuje me paket VM/386, jer mi too i treba za resenje nekih stvari Ôna
poslu, a ako budem morao onda cu ici i na PC-MOS za veze i neki MULTI TASKING
program.
Unapred zhvalan za poruke ! *a za ostalo cemođžĺse dogovoriti*
Żë
Izvini za SMECE na linijama *greska je na mojoj strani*
Pozdrav JLACI !
spec.softver.119alapatanov,
Ne znam da li je ovom mom pitanju mesto baš ovde, ali imam jedan problem sa
AUTO CAD-om release 10.
Nedavno sam nabavio VGA karticu, pa hoću da iskoristim mogućnost ovog softvera
da radi sa dva monitora pošto trenutno imam i HERC. i VGA (VGA je primarni
display). Jednom sam sasvim slučajno ovo uspeo da postignem ali ne znam kako,
naime mono monitor i HERC. se koriste kao tekstualni odnosno komandni displej,
a Color odn. VGA kao grafički.
Kako se to postiže u ACAD 10?
POZDRAV SALLE. (alapatanov)
spec.softver.120dobradovic,
-> #119, alapatanovZdravo,
prvo moras da izvrsis konfiguraciju AUTOCADa iz osnovnog menija. Ne
znam tacno koja je to opcija ali se tako mora. Tu imas i pitanje o
dva monitora. Ako nesto zapne javi se.
Pozdrav
DObradovic
spec.softver.121mjova,
arhiver prikacen uz ovu poruku, po meni, mnogo bolji od zip-a
preporucujem svakom...
kompresovane datoteke su krace za neki procenat ali veliki
broj opcija je prava stvar, evo tih opcija:
ARJ 1.00 Copyright (c) 1990,91 Robert K Jung
Usage: ARJ <command> [{/|-}<switch>[-|+|<option>]...] <archive_name>[.ARJ]
[<base_directory_name>\] [<!list_name>|<path_name>|<wild_name>...]
<Commands>
a: Add files to archive p: Print files to standard output
c: Comment archive files r: Remove paths from filenames
d: Delete files from archive s: Sample files to screen with pause
e: Extract files from archive t: Test integrity of archive
f: Freshen files in archive u: Update files to archive
l: List contents of archive v: Verbosely list contents of archive
m: Move files to archive w: Where are text strings in archive
n: reName files in archive x: eXtract files with full pathname
o: Order files in archive
<Switches>
a: (afu) allow any file Attribute v: (All) enable multiple Volumes
b: (afu) Backup changed files vv: beep between volumes
b1: (afu) Backup + reset archive bits va: auto-detect space available
b2: (afu) Only reset archive bits vas: auto-detect and OS command
c: (All) skip time-stamp Check vvas: beep, auto-detect, OS command
d: (afu) Delete added files vascommand: -va + specified command
asks permission before deleting v50000: make 50000 byte archives
e: (afu) Exclude paths from names v360s: 362000 bytes and command
e1: (afu) Exclude base dir from names v360,v720,v1200,v1440: abbrevs
f: (All) Freshen existing files w: (Upd) assign Work directory
g: (All) Garble with password wtmp: use tmp as work directory
gstew: garble with password stew x: (afu) eXclude selected files
i: (All) show no progress Indicator x*.exe: exclude *.exe files
k: (Upd) Keep archive file backup x!nam.lst: exclude files in nam.lst
l: (All) create List_name file multiple exclusions are allowed
lnames.lst: create names.lst y: (All) assume Yes on all queries
m: (afu) with Method 0, 1, 2, 3, 4 use this switch for batch mode
m0: store (no compression) ja: (All) show ANSI comments
m1: maximum compression (default) jc1: (All) disable CON RAW mode check
m2: less memory and compression jd: (exlv) ensure free Disk space
m3: FAST! less compression e -jd50K: skip file if < 50000 free
m4: FASTEST! least compression l -jd1000: set error if < 1000 free
n: (All) only New files (not exist) je: (Upd) create self-Extracting archive
o: (All) On or after YYMMDDHHMMSS je1: create SFXJR archive
o901225: on/after 12/25/90 jf: (afu) store Full specified path
ob: (All) Before YYMMDDHHMMSS jh: (afu) set Huffman buffer size
ob901225: before 12/25/90 jh65535: set to 65535 bytes (max)
p: (All) match using full Pathnames jh2048: set to 2048 bytes (min)
p1: match Pathname with subdirs jk: (Upd) Keep temp archive on error
q: (All) Query on each file jp: (lv) Pause after each screenful
r: (All) Recurse subdirectories jr: (All) Recover broken archive files
s: (Upd) set archive time-Stamp js: (afu) Store archives by suffix
t: (afu) set file Type (default 0) default is arj, arc, lzh, pak, zip
t0: force binary file type js.zoo.lzh: store .zoo, .lzh files
t1: force C text file type jt: (Upd) Test temporary archive
u: (All) Update files (new + newer) ju: (All) translate UNIX style paths
jv: (All) set Verbose display
jv1: set special verbose list mode
jx: (afu) start at eXtended position
jx10000: start at position 10000
Simple examples:
Archive all files in current directory: arj a archive
Extract archive to current directory: arj e archive
Extract new and newer files without query: arj e archive -u -y
Extract subdirectory from archive arj e archive subdir -p1
List contents of archive: arj l archive
Comment archive header only arj c archive ...
Other examples:
arj a -wd:\ /t1 /m2 /s archive.arj c:\source\ *.c *.h
arj a floppy software\*.* product\*.* /lnames.lst /r /v360000
arj e archive \temp\ *.c *.h read.me -u -y
arj o archive file1 file2 !list
ARJ 1.00 - Archiver - Copyright (c) 1990,91 Robert K Jung. All rights reserved.
ARJ is free to use, copy, and distribute for non-commercial personal use if
ARJ is not modified and no fee is charged for using, copying, or distributing
ARJ except as noted in the license document. If you find ARJ of value, a gift
of 10 dollars or any amount would be greatly appreciated. For more
information concerning ARJ, see the accompanying documentation or contact:
Robert K Jung Internet address: robjung@world.std.com
2606 Village Road West CompuServe userid: 72077,445
Norwood, Massachusetts 02062
USA
BTW, imao sam jednu nezgodu sa gubitkom informacija sa celog harda, povracena
datoteka, komprimovana sa arj-om je bila ostecena, arj je "izvadio" sve sto se
spasiti moglo....
moja preporuka.
shez 6.0b podrzava arj.
cu
mjova
spec.softver.122zzivotic,
-> #121, mjovaDatoteka je prebačena u IBMPC\UTILITY direktorij.
Zahvaljujemo se mjovi na trudu.
spec.softver.123zormi,
-> #121, mjova> arhiver prikacen uz ovu poruku, po meni, mnogo bolji od zip-a
> preporucujem svakom...
> kompresovane datoteke su krace za neki procenat ali veliki
> broj opcija je prava stvar, evo tih opcija:
Arhiver je zaista pun korisnih opcija. Kompresija je
značajno bolja od PKZIP-a i neznatno od LHARC-a, s tim što je
otprilike tri puta sporiji od prvog i duplo od drugog.
Za mene, PKZIP je još uvek standard, ali ako bi LHARC
bio još malo optimizovan na brzinu...
Uostalom, ZZ voli da dodaje nove opcije svom programu :)
spec.softver.124ivujanic,
Razlog zbog kojeg stack za pushd ne radi pod Norton
Commander-om nisam našao, ali želim da ukažem ljudima
koji nisu stigli da pročitaju uputstvo na jednu (dve)
interesantne mogućnosti:
1. /U će omogućiti da tranzijentni deo 4DOS-a
bude učitan u extended memoriju, što će u
DOS memoriji potrošiti samo oko 250 byte-ova!!
Uporedite to sa COMMAND.COM-ovih 3KB! I još
skoro trenutna raspoloživost "ostatka" 4DOS-a,
dok je takav deo COMMANd.COM-a u vrhu DOS memorije,
pa ako ga tamo prepiše neki program, onda opet mora
da se učita sa diska.
2. ova mogućnost će najviše obradovati one koji imaju
ogroman environment: to isto se može uraditi i sa
envirnment-om: /E:5000U će oformiti 5000 byte-ova
environment u extended memoriji!!
Sve u svemu, meni mem javlja 256 byte-ova za komandni
procesor!!! Sa QEMM-om znači maksimalnu uštedu iovako premale
DOS memorije. Toliko za one koji ne čitaju uputstva.
Ivica
P.S. pushd koji ne radi pod NC-om ne radi na čudan način:
on će vas prebaciti na direktorijum na koji ste zahtevali,
ali neće ništa ostaviti na directory stack. pushd radi kako
treba ako se pozove iz batch-a, dakle NC nešto dobro ne radi
oko komandnog procesora, jer za batch poziva pravu drugu
kopiju i to radi, ali za naredbe sa komanden linije ne radi
kako bi trebalo...
spec.softver.125dejanr,
-> #123, zormi>> Arhiver je zaista pun korisnih opcija. Kompresija je
>> značajno bolja od PKZIP-a i neznatno od LHARC-a, s tim što je
>> otprilike tri puta sporiji od prvog i duplo od drugog.
>>
>> Za mene, PKZIP je još uvek standard, ali ako bi LHARC
>> bio još malo optimizovan na brzinu...
Tri puta sporije je zaista presporo... A i trebalo bi jako mnogo
razloga da menjam ZIP u koji dosta "verujem" (nikad nikakav problem)
i koji sam jako navikao da koristim...
Najzad, ovaj PKZIP je (čini mi se) iz aprila 1990. Valjda uskoro
izađe novi!
spec.softver.126nboskovic,
-> #123, zormievo saljem ovaj tekst kao odgovor na diskusiju o brzini rada ovog
arhivera(arj).ovaj tekst se nalazi u okviru paketa arj100.exe pa ko
ga nije procitao,evo prilike da to sad uradi.ovaj tekst sve pokazuje
pa kako se kome svidi.
COMPRESSION COMPARISON TEST RESULTS - January 14, 1991
1.00 RESULTS SUMMARY:
---------------------
To facilitate repeatable test results I have used the contents of the
original PKZIP 1.10 distribution archive, PKZ110.EXE, as the base data
to compress. This should allow anyone to verify these results except
for the ARJX numbers.
The PKZIP 1.10 distribution archive totals 302196 bytes.
ARCHIVER COMPRESSED SIZE TIME SECS
--------------- --------------- ---------
ARJ 1.00 -m4 153186 27.7 <- fastest
ARJ 1.00 -m3 140588 33.0 <- fourth fastest
PAK 2.51 138309 38.9
LHARC 1.13c 137450 69
HYPER 2.50 136543 39.7
PKZIP 1.10 136245 34.5
ARJX 1.00 -m2 ?? 133830 27.8 <- second fastest
ARJ 1.00 -m2 133641 93
ARJX 1.00 -m2 130994 30.5 <- third fastest
ARJ 1.00 130886 88
ARJX 1.00 129270 35.6
ARJX 1.00 -m1 ?? 127999 55.5 <- tightest result
Older version of ARJ and ARJX
ARJX 0.14 -m2 131287 58
ARJ 0.14 131108 113
ARJX 0.14 129551 67
NOTES:
PAK, LHARC, and PKZIP compression size results are very similar. The
ARJ/ARJX versions performed significantly better at size reduction.
PKZIP is no longer the fastest. Of course, some of the fast ARJ
results provide less compression than PKZIP. But some of the ARJX
results are both faster and more compressive than PKZIP. Both ARJ 0.20
and ARJX 0.20 are faster than previous versions because of some manual
assembler optimizations. This, of course, is not a definitive test
because it only involves one set of data files.
In this test the default mode of ARJ compresses about FIVE percent
better than PKZIP.
The slightly improved ARJ/X 0.20 compressions are due to using the -e
switch to exclude paths from the archives and also due to an
improvement in the Huffman encoder.
ARJX is a compatible version of ARJ using a proprietary algorithm and
will not be released until early 1991 to mid 1991.
Testing was done on an TOSHIBA 1200XE (286) at 12 MHz with a 1.8
megabyte RAMDISK in expanded memory using an EMS simulator. Norton SI
reports a CI of 11.7 and a DI 9.6 on the RAMDISK. Test output was
redirected from STDOUT to a RAMDISK file.
(c) klap
nikola
spec.softver.127ddincic,
Koji se driver za EMS koristi za G2-113 ploču (286), i ima li ga neko ?
pozdrav, dejan
spec.softver.128beomed,
Voleo bih da mi neko kaze zasto imam problema sa emulatorom koprocesora
FRANKE.387 koji sam skinuo sa FENIXA. Imam 386sx masinu sa HERKULESOM i
internim
modemom konfigurisanim na COM4. Koristim sledecu CONFIG.SYS datoteku:
DEVICE=C:\QEMM\QEMM.SYS RAM ROM
DEVICE=C:\QEMM\LOADHI.SYS /R:1 C:\DOS\ANSI.SYS
COUNTRY=049,,C:\DOS\COUNTRY.SYS
STACKS = 0,0
FILES = 25
BUFFERS = 3
LASTDRIVE = Z
BREAK ON
Datoteka AUTOEXEC.BAT je sledeca:
@ECHO OFF
C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\QEMM\BUFFERS=25
C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\DOS\APPEND /E
C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\DOS\FASTOPEN C:=150
C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\DOS\DOSED
C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\UTILS\PCT6\PC-CACHE /SIZEXP=384K /ID
PATH=C:\EDITORS;C:\UTILS\NORTON\;C:\BAZE\CLIPP;C:\DOS;C:\UTILS\ARC
APPEND C:\BAZE\CLIPP\LIB
SET BIN=C:\EDITORS
PROMPT $p$g
Ako kao prvu stavim sledecu liniju:
DEVICE=C:\DOS\FRANKE.387
mogu pokrenuti masinu i sistem ce se dici. Medjutim, ukoliko vrsim reset sa
ALT-CTRL-DEL, dolazi do zaglavljenja.
Ukoliko pokusam da dignem FRANKE u 'hi memory' pomocu:
DEVICE=C:\QEMM\LOADHI.SYS /R:1 C:\DOS\ANSI.SYS
uopste ne mogu dici sistem, pa moram koristiti sistemsku disketu. Naime QEMM
mi ispise neke podatke o losim vektorima i sl., ali u to se ne razumem tako
da mi nije jasno sta se desava.
spec.softver.129nkbog,
-> #126, nboskovic
Tačno je da sve pokazuje, ali u korist ARJ-a.
Međutim istovremeno tretira staru verziju LHARC-a. Vrezija 2.11 je puno brža,
a i više komresuje. Mada je to više u proseku do 2% u odnosu na PKZIP,
ali može da bude i puno bojli.
S druge strane kod PKZIP-a očigledno preskače komresiju "na brzinu" (-xs), koji
sam
ARJ (-m4) koristi.
Naravoučenije : ne verujte izdavaču kada daje vrednosti (ne verujte ni kada
je izdavač PKWARE ili Haruyasu Yoshizaki).
NB
spec.softver.131shone,
-> #128, beomed
> C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\UTILS\PCT6\PC-CACHE /SIZEXP=384K /ID
Probaj izbaciti ovo. Meni je PC-CACHE pravio probleme
sa emulatorom koprocesora.
shone
spec.softver.132.bale.,
Da li neko ima PCKWIK i Hercules, tako da ima probleme sa PCKSCRN-om? Meni se
često zablokira kada pritisnem Scroll Lock, ostavlja neko đubre iznad prvog
reda slova, a kada sam na Sezamu, guta mi neka slova... :( Mom drugu čak neće
da radi blankovanje ekrana... Ja imam DOS 3.30, a on 4.01 i imamo odgovarajuće
ANSI.SYS. Baš me nervira, s obzirom da stvarno ubrzava ekran za oko 50%! Ali,
šta da radim kad zeza? :( Interesantno je i to što SUPERPCK (rezidentni deo)
zauzima kod mene 20880 bajtova, dok je kod nekih oko 16 kB...
Regards from .bale. !
#8*)+-<
spec.softver.133dejanr,
-> #112, dejanr>> Za Spectrum simulator bi bilo idealno kad bi ga neko prebacio u LZH format.
Na žalost, ne znam ni kako bih to uradio a nije mi jasno ni za šta bi
služilo, šta fali ZIP-u?
Ali ako nekom nešto znači i ako mi objasni kako to da uradim...
spec.softver.134nboskovic,
-> #133, dejanr>>>> Za Spectrum simulator bi bilo idealno kad bi ga neko prebacio u LZH
format.
>>Na zalost, ne znam ni kako bih to uradio a nije mi jasno ni za sta bi
>>sluzilo, sta fali ZIP-u?
>>Ali ako nekom nesto znaci i ako mi objasni kako to da uradim...
ako koristis shez i ako u shezcfg imas date path-ove za odgovarajuce
arhivere,nista lakse.Udjes u shez,osvetlis zeljeni file koji hoces
da prevedes u drugi format,pritisnes ALT+V,izaberes novi format
arhive i ostalo uradi shez.
Prosto.Ovo se odnosi na shez 60b za starije verzije ne znam da li rade.
(c) klap
nikola
spec.softver.135sasa,
-> #129, nkbog>>Tačno je da sve pokazuje, ali u korist ARJ-a.
>>Međutim istovremeno tretira staru verziju LHARC-a. Vrezija 2.11 je puno brža,
>>a i više komresuje. Mada je to više u proseku do 2% u odnosu na PKZIP,
>>ali može da bude i puno bojli.
>>S druge strane kod PKZIP-a očigledno preskače komresiju "na brzinu" (-xs),
>>koji sam ARJ (-m4) koristi.
Obzirom da sam radio prebacivanje dve datoteke u LZH format (emulator
spektruma) evo rezultata.
Inače, konvertovanjem iz ZIP formata u LZH se uštedelo nešto mesta i usput sam
konvertovao i u ARJ format. Rezultati su sledeći:
speki1.lzh 130855 4-16-91 8:26
speki2.lzh 125597 4-16-91 8:25
speki1.arj 132173 4-16-91 8:26
speki2.arj 126374 4-16-91 8:25
speki1.zip 142325 4-16-91 8:26
speki2.zip 134465 4-16-91 8:25
LZH je najubedljiviji!!!
Pozdrav,
Saša@nsd
spec.softver.136sasa,
-> #133, dejanr>>Na žalost, ne znam ni kako bih to uradio a nije mi jasno ni za šta bi
>>služilo, šta fali ZIP-u?
>>
>>Ali ako nekom nešto znači i ako mi objasni kako to da uradim...
Nema potrebe, uradio sam ja, prebacio sam u LZH format i razbio u dva dela.
Sada i oni na 1200 imaju šanse da ga "skinu"
Inače, konvertovanje je veoma jednostavno ako se koristi SHEZ. Instalirao sam
pod njega uz ARC i ZIP još i LZH i ARJ. Dovoljno je Alt+V kada si pozicioniran
na datoteku i dobiješ prozor sa pitanjem u koji format i sledeće je pitanje da
li da se original obriše. Ostalo je automatika. Na kraju ti se još i napiše
koliko je nova datoteka kraća/duža od originalne.
Svaka čast autorima SHEZ-a, ko ga ne koristi nek požuri, olakšaće mu
manipulaciju sa kompresovanjem i dekompresovanjem datoteka.
Pozdrav,
Saša@nsd
spec.softver.137nkbog,
-> #136, sasa> Svaka cast autorima SHEZ-a, ko ga ne koristi nek pozuri, olaksace mu
SHEZ je stvarno super, ali imam manu u multi tasking envirinmentu:
ako ga na bilo kakav nacin ostavite da radi u pozadini uzme strasno
mnogo vremena (sa TAME-om se stvar nekako popravi).
Inace da ponovim konstataciju SHEZ je ipak super!
NB
p.s. Za sve koji rade u DESQVIEW ili WINDOWS: ako vam treba krocenje
programa u pozadini (TAME-ing) javite se. RAdi se o strasnom shareware
programu TAME.
spec.softver.138dpozaric,
-> #136, sasa*******
Svaka čast autorima SHEZ-a, ko ga ne koristi nek požuri, olakšaće mu
manipulaciju sa kompresovanjem i dekompresovanjem datoteka.
*******
Vala, baš. Koristim kad otkad zovem Sezam i jako sam zadovoljan. Kad
skinem PAD, izađem iz Telematea i odem u Shez. Otvorim Brief, učitam
textpad i exec.txt kao drugi fajl i milina je tako raditi.
dp
spec.softver.139jtitov,
U aprilskom BYTE-u je izašao lep članak o OCR software-u. Testirali su 14 OCR
SW paketa u rasponu od $349 do $31,950.
Komšijska RECOGNITA + V1.1 ($495) nije loša, ali za duplo više para ($995) može
se dobiti SW (CALERA WordScan + V1.0) koji je (bar u prepoznavanj slova) mnogo
bolji. Ali nema "learn" mogućnost.
spec.softver.140beomed,
-> #131, shoneĘ´ků>>>> C:\QEMM\LOADHI /R:1 C:\UTILS\PCT6\PC-CACHE /SIZEXP=384K /ID
>>Probaj izbaciti ovo. Meni je PC-CACHE pravio probleme
>>sa emulatorom koprocesora.
Stvar bez ovog reda funkcionise, to sam vec probao. Stvar je u tome da bih
zeleo da koristim i FRANKE.387 i kesiranje memorije. Zato me interesuje
da li mozda neki CACHE program koji omogucava takvu kombinaciju.
Dizanje u HIMEM ne radi ni sa, ni bez ovog reda.
-╣
spec.softver.141mjova,
Hi,
evo nekog texta kako ispraviti bug u QEMM 5.0-5.12
cu
mjova
.s
ralloc.patspec.softver.142jtitov,
Da li na tržištu postoji neki dobar program za konverziju iz jednog grafičkog
formata u drugi i da li je neko imao iskustva sa tim (programom i konverzijom).
spec.softver.143nboskovic,
evo saljem novu verziju shez-a kome treba.
verzija je 6.1. i nosi datum od 9.4.91
(c) klap
nikola
spec.softver.144nboskovic,
-> #143, nboskovicevo saljem i drugi deo SHEZ-a 61 jer nisam uspeo odjednom zbog
"dobrih" veza.
(c) klap
nikola
spec.softver.145ivujanic,
-> #141, mjova>>which the handle refers. Users of QEMM-386
>>versions 5.00 through 5.12 may experience system
>>instability under certain circumstances when a
>>program makes an EMS or XMS call to increase the
>>size of a handle. The symptom is likely to be a
>>system crash or a reboot.
Kad bi samo znali koliko sam se obradovao kad sam ovo
pročitao! To je upravo ono što me muči već neko vreme. Insta-
liran mi je 4DOS i kao sekundarni komandni procesor, i iz NC-a
dva ili tri poziva pkzip-a su dovoljna da resetuju sistem!
Problem je davno lociran u QEMM-u i sada sam jedva dočekao
da ovo prepravim. Ali... Ništa novo! Sistem se i dalje ponaša
isto kao i pre. Problem je u startovanju sekundarnog komandnog
procesora kada NC startuje pkzip.
Sve ovo ne postoji ako je sekundarni procesor command.com, ali
greška nije u 4DOS-u, već u QEMM-u koji (i dalje) ne funkcioniše
dobro kod XMS - EMS memorije.
Sve u svemu, nice try, but...
*******
Posle mnogo editovanja autoexec-a mogu da dam savet onima
koji koriste QEMM i 4DOS:
4DOS kao sekundarni komandni procesor ne sme da ima parametre
tipa /U ili na primer /E:1024U, koji dižu sam 4DOS ili evironment
u XMS. To QEMM ne radi dobro!
*******
To je šteta, jer je vrlo lepa osobina 4DOS-a mogućnost da vam i
sekundarni procesor u inače pretrpanoj DOS memoriji zauzme 256 byte-ova.
A od QEMM-a mi ne pada na pamet da odustanem, kao ni od 4DOS-a. Dakle
ostaje jedino da sekundarni 4DOS zazuzme 3600 byte-ova kao i command.com.
Ivica
spec.softver.147mjova,
-> #145, ivujanicNe znam šta da ti kažem za to što te muči, jedino znam da
ja imam QEMM 5.11 i da koristim *isključivo* 4dos ali nemam
nikakvih problema (koristim i NC). Možda nisi dobro
konfigurisao 4dos ili QEMM? Ako hoćeš možeš da mi pošalješ
(mail-om) liniju sa SHELL=4dos.... i onu sa DEVICE=QEMM...
Jedini problem se javlja kad imam instalirana naša slova
(modsav) i to pozvano (kvarno:)) sa zakašnjenjem iz MTE-a.
Jedino tad se blokira pri pozivu drugog dela 4dos-a (tek
kad izađem skroz iz MTE-a).
4dos neki put ne može da se dobro instalira u XMA i to
se vidi tako što otkucaš SET, onda ili nema ničeg ili
ima ali nešto bez veze. Kad je sve ok onda se lepo sve vidi.
mjova
spec.softver.148.bale.,
Da li postoji neki cache program, koji nije PCKWIK :) , da je brz kao
SMARTDRIVE, a da može da se uključuje i isključuje? PC-CACHE je kod mene
preko 30% sporiji od SMARTDRIVE-a...
Regards from .bale. !
#8*)+-<
spec.softver.149ivujanic,
-> #147, mjova>Ne znam šta da ti kažem za to što te muči, jedino znam da
>ja imam QEMM 5.11 i da koristim *isključivo* 4dos ali nemam
>nikakvih problema (koristim i NC). Možda nisi dobro
>konfigurisao 4dos ili QEMM? Ako hoćeš možeš da mi pošalješ
Evo šta je preostalo od komandne linije sekundarnog procesora:
set comspec=c:ĐutilityĐ4dosĐ4dos.com
set 4dshell=/E:512 /S:B /L:c:ĐutilityĐ4dos
Ponavljam da je problem lociran u toliko lepoj opciji /U i /E:xxxU.
I to je tačno ono što se spominje u onom tekstu o "popravljanju" QEMM-a:
zaglavljivanje ili RESETOVANJE sistema kod programa koji barataju sa XMS
memorijom kao bug u samom QEMM-u.
QEMM ima "standardne" opcije:
DEVICE=C:ĐUTILITYĐQEMMĐQEMM386.SYS NOVIDEOFILL RAM
a hi-RAM je obilato popunjen raznim stvarima iz config.sys-a i TSR-
ovima i verovatno je tu tajna zašto kod tebe radi a kod mene sekundarni
4DOS ne može da koristi /U. Verovatno su moje "rupe" u hi-RAM-u "nezgodne"
po QEMM-om mali bug.
Ivica
spec.softver.150ppekovic,
-> #148, .bale.>>Da li postoji neki cache program, koji nije PCKWIK :) , da je brz
>>kao SMARTDRIVE, a da može da se uključuje i isključuje? PC-CACHE
>>je kod mene preko 30% sporiji od SMARTDRIVE-a...
Probaj HYPERDISK, na BIX-u su ga ishvalili na sva usta, a
neki su tvrdili da je čak brži od PC KWIK-a, ja sam ga instalirao i
uporedio brzine, međutim, kod mene je PC KWIK ipak bio brži.
Istina, ne mnogo brži, a i testovi možda nisu bili adekvatni (za
moje potrebe jesu, ali globalno, nisu).
Mislim da ćep ovaj program naći u nekom od direktorijuma
ili u ovoj konferenciji.
Uključivanje i isključivanje ne znam dali radi, nisam probao.
Paya
spec.softver.151zormi,
-> #150, ppekovic> Uključivanje i isključivanje ne znam dali radi, nisam probao.
Radi.
spec.softver.152snemcev,
Zna li neko za program za štampanje nota za PC? Čini mi se da
sam nekada čuo za tako nešto, ali nisam siguran da je program
bio baš za PC.
spec.softver.153dejanr,
-> #152, snemcev>> Zna li neko za program za štampanje nota za PC? Čini mi se da
>> sam nekada čuo za tako nešto, ali nisam siguran da je program
>> bio baš za PC.
Jovan Puzović je nekada napravio takav program za PC, radio je
vrlo pristojno. Ne znam šta je posle bilo sa tim programom, prodaje
li ga itd.
spec.softver.154snemcev,
-> #153, dejanr>> Jovan Puzović je nekada napravio takav program za PC, radio je
>> vrlo pristojno. Ne znam šta je posle bilo sa tim programom, prodaje
>> li ga itd.
Da li je Jovan Puzović na Sezamu? Kako bih mogao da stupim u
kontakt sa njim? Takav program bi me možda interesovao.
spec.softver.155dejanr,
-> #154, snemcev>> Da li je Jovan Puzović na Sezamu? Kako bih mogao da stupim u
>> kontakt sa njim? Takav program bi me možda interesovao.
Na žalost, nije. On je koliko znam asistent na Fizičkom fakultetu
(PMF) pa ga možda možeš tamo naći.
spec.softver.156sasa,
-> #152, snemcevEvo i primera kako radi NOTOGRAF u obliku jedne print datoteke koju treba
poslati na HP laser sa COPY /b kada se izvadi iz ZIP-a!
Pozdrav,
Saša@nsd
P.S. NOTOGRAF radi oba formata (LANDSCAPE i PORTRAIT) a ako nađem demo verziju
poslaću je na SEZAM.
notograf.zipspec.softver.157snemcev,
-> #156, sasa> notograf.zip
Ova stvar je SUPER ! Ako te ne mrzi, potrudi se, pa pronađi demo
verziju programa. Još bi bilo bolje kada bi (možda) imao ime ili
adresu gde bih program mogao kupiti...
snemcev
spec.softver.158nboskovic,
evo saljem novi arj arhiver pa kome treba...
(c) klap
nikola
spec.softver.159sasa,
-> #157, snemcevVeoma mi je žao, ali NOTOGRAF u demo verziji više nemam. Našao sam disketu ali
je u stanju da se ne može startovati :(((
Možda ću naći br. telefona Jovana Puzovića pa ću ti ostaviti.
Pozdrav,
Saša@nsd
spec.softver.160dristic,
HELP :
Dali je neko instalirao program "BOOT 127" koji omoguzava
rad sa 25 kombinacija AUTOEXEC.BAT I CONFIG.SYS fajlova ?
Meni se kod boot-anja zakuca kod prve komande
Autoexec.bat-a "C:\SYS\BOOT >NUL: " ?
Jedna stvar mi u stvari nije jasna:
Dali se u tom novom CONFIG.SYS I AUTOEXEC.BAT FAJLU
navode sve komande ostalih autoexec-ova i config-ova ili
samo imena fajlova pod kojim su snimljeni ?
Unapred hvala.
spec.softver.161dristic,
HELP :
Dali je neko instalirao program "BOOT 127" koji omoguzava
rad sa 25 kombinacija AUTOEXEC.BAT I CONFIG.SYS fajlova ?
Meni se kod boot-anja zakuca kod prve komande
Autoexec.bat-a "C:\SYS\BOOT >NUL: " ?
Jedna stvar mi u stvari nije jasna:
Dali se u tom novom CONFIG.SYS I AUTOEXEC.BAT FAJLU
navode sve komande ostalih autoexec-ova i config-ova ili
samo imena fajlova pod kojim su snimljeni ?
Unapred hvala.
spec.softver.162ivujanic,
-> #161, dristic
mjova je to lepo proučio i mene spasao čitanja uputstva :)
Evo ga njegov config-autoexec da vidiš kako je to čovek sredio.
Ivica
au-co.zipspec.softver.163mirr,
Potreban je neko ko izradjuje ili ima vec napravljen software za vodjenje
poslovnih knjiga. Imam interesente koji bi kupili (koristili) takav
software. Javiti se privatnom postom ili ovde u conf.
Pozdrav,
mirr
spec.softver.164mjova,
biblioteka programa za rad sa XMS standardom.
Šule
xmslib12.zipspec.softver.165nesa,
Da li neko zna koji od postojećih "zamrzivača" ekrana :)) može da snimi par
ekrana iz igre PRINCE!? Stara verzija PIZAZ-a i SCREENCP ne funkcioniše!
Pozdrav!
spec.softver.166jtitov,
VAŽNO! HITNO! VAŽNO!
Potreban drajver za EMS (expanded) memoriju, ali koji NIJE QEMM ili 386Max!
Drajver je potreban za GAMA Preduzeće (Nenad Ćosić the owner). Problem je u
tome što Neša poseduje 486 EISA mašinu i gorepomenuti ems drajveri mu totalno
zabrljave mašinu. Ukoliko neko poseduje drajvere od nekog drugog proizvođača
i voljan je da ih ustupi za prvu pomoć, zahvalnost neće izostati!
spec.softver.167bulaja,
-> #166, jtitov> Potreban drajver za EMS (expanded) memoriju, ali koji NIJE QEMM ili 386Max!
A sto ne pokusas sa obicnim HIMEM.SYS (dobijas ga uz Windows, a valjda i
uz jos po nesto Microsoftovo).
spec.softver.168nkbog,
-> #167, bulaja>> Potreban drajver za EMS (expanded) memoriju, ali koji NIJE QEMM ili 386Max!
> A sto ne pokusas sa obicnim HIMEM.SYS (dobijas ga uz Windows, a valjda i
> uz jos po nesto Microsoftovo).
HIMEM.SYS nije drajver za EMS, vec za XMS. Postoji i Microsoftov drajver
za EMS (valjda je EMM386.SYS), a on je deo DOS 4.01 (valjda). Ja imam neki
PD drajver za EMS. Koji "uglavnom" radi (ja nisam nasao da ne radi), a
ima i mogucnost LOADHIGH, pa ako hoce jtitov, poslacu mu ga.
NB.
spec.softver.169kvelkovski,
-> #165, nesa>>Da li neko zna koji od postojecih "zamrzivaca" ekrana :)) moze da
>>snimi par ekrana iz igre PRINCE!? Stara verzija PIZAZ-a i SCREENCP ne
>>funkcionise!
Win30 moze (PrintScreen pa Paste u Paintbrush) !
Kupe
spec.softver.170zddb,
Ima li neko slučajno neki noviji "driver" (EMS) za "Suntac" ploče. Na primjer
4.0? Ja imam neku stariju verziju 3.00 i neke probleme, koje, možda, novija
verzija otklanja. Unaprijed hvala
Zoran D. Brkić
spec.softver.171dejanr,
-> #170, zddbUz poruku 2.25 u konferenciji PC.HARD imaš SEMS5.SYS.
spec.softver.172zormi,
Evo još jednog zgodnog programčića pomoću koga miš simulira
kurzorske tastere u programima koji ga ne podržavaju (npr.
Chi Writer i sl.). Nedostatak je što (kod mene) isključuje
Vladin driver za tastaturu.
arrmouse.zipspec.softver.173ivujanic,
Da li iko zna da li je hardlock na Recognita + 2.1 klasičan, tj. da li se
radi o maloj spravi u printer portu?
Ivica
spec.softver.174dejanr,
-> #173, ivujanicJa nisam ni znao da postoji Recognita + 2.1 ali je na verziji 1.1
sasvim klasičan dongle. Onda je valjda i na toj novoj.
spec.softver.175ivujanic,
-> #174, dejanr> Ja nisam ni znao da postoji Recognita + 2.1 ali na verziji 1.1
U pravu si, radi se o verziji 1.1. Hvala!
Ivica
spec.softver.178bulaja,
Evo malo informacija o Hyper disk cache-u koji je danas stavljen u
\ibmpc\utility. Ceo paket je koncipiran poput PC Kwik-a, jedino sto u
shareware verziji nema dela koji se odnosi na rad sa ekranom. Sam
cache je dosta brz, po shit-core-testu na mom disku (RLL) cak mnogo
bolji od ostalih (pc kwik, pc-cache, smartdrive). Zanimljivo je da
core pokazuje cak i idiotske vrednosti za seek time i track-2-track
(0.1 ms) dok to ne radi kod ostalih cache programa. Pri radu se oseca
ubrzanje, tj. cache lepo radi, ali tu vec nisam radio nikakve testove
da ga poredim sa ostalima. Problem je i sto ova shareware verzija
stalno place da je registrujete, ali ipak radi sve sto treba. U svakom
slucaju to je odlican cache program, ko nema nikakav nek uzme
HyperDisk.
HyperWare Products
HyperWare provides software products for the IBM/MS DOS operating system:
HyperWare Speed Kit - A combination of HyperDisk, HyperKey, and HyperScreen.
This kit combines the best of HyperWares product line.
Commercial price $69.00.
HyperDisk Version 4.2 The ultimate disk caching utility. Features full
interrupt driven I/O. Conventional, Extended or Expanded
Memory usage. Support for PC, XT, AT, 80386 and 80486 type
machines. Conventional RAM requirement vary from 10K to 35K
depending on the model and size of cache selected. Features
advanced options such as Shadow RAM loading of all overhead
memory.
HyperKey Version 4.1 A powerful keyboard enhancement package that allows
each user to completely customize all keyboard functions
including type ahead buffer, repeat rates, keyboard clicking,
Touch Shifting (tm) and more.
HyperScreen Version 2.1 A screen utility that allows both video speedup in
all text modes and a versatile screen blanker that supports
both text modes and all graphic modes. Free with registeration.
spec.softver.180dzakic,
-> #178, bulaja>> Evo malo informacija o Hyper disk cache-u...
>> Problem je i sto ova shareware verzija stalno place da je
>> registrujete, ali ipak radi sve sto treba.
Da li radi Ctrl-Alt-W i Ctrl-Alt-S pošto ja imam shareware
verziju od jula '90 koja to nije mogla.
spec.softver.181macak,
-> #180, dzakic>> Da li radi Ctrl-Alt-W i Ctrl-Alt-S ...
U "upustsvu" koje dobijas uz program pise za sta sluzi i k(ćko radi.
Da li stvarno radi nisam probao.
spec.softver.182sasa,
-> #180, dzakicŠto se HYPERDISK-a tiče, komandni tasteri za upravljanje programom neće raditi
ako je, recimo, instaliran XK drajver za tastaturu. U takvim slučajevima
potrebno je koristiti modul HYPERDK sa komandama opisanim u manul-u.
Ili menjajte drajver za tastaturu ili koristite hyperdk modul. Ja lično nisam
treće rešenje našao.
Pozdrav,
Saša@nsd
spec.softver.184miro,
Da, PGP izgleda stvarno fino. Vrlo interesantna stvar.
Evo poslacu i ja public code, a mozda ce se ovo prosiriti medju narto
pardon narodom, pa cemo stvarno poceti da koristimo pgp.
Pozdrav,
O
/█>
Ů Ţ
▀ ▀ Miro.
miro.pubspec.softver.185sasa,
-> #184, miroPridružujem se korisnicima PGP-a i saljem svoj PUBLIC key.
Pozdrav,
Sasa@nsd
sasa.pubspec.softver.186ivujanic,
Postoji li na Sezamu neki program za "skidanje" ekrana u VGA i EGA rezoluciji?
Hitno potreban!
Pozdrav, Ivica
spec.softver.188ppekovic,
-> #186, ivujanic>>Postoji li na Sezamu neki program za "skidanje" ekrana u VGA
>>i EGA rezoluciji?
Zašto ne probaš sa GRAB-om iz paketa WordPerfect. Istina,
on snima sliku u WPG formatu, ali se pre izvesnog vremena ovde
na Sezamu našao program za konverziju grafičkih formata koji
omogućuje, između ostalog, i konverziju WPG formata u većinu
poznatijih formata.
Ako ovo ne radi posao, javi pa ću videti na BIX-u da li
ima nešto što bi valjalo.
Paya
spec.softver.189adulic,
Evo jednog 'programa' za testiranje sebe (ličnosti).
AD
test.lzhspec.softver.190ivujanic,
Prilikom instalacije QEMM-a (jednom davno) odgovorio sam potvrdno na pitanje
da li da vodi računa o brzini memorije i mapira je optimalno. Sada sam postao
sretni vlasnik nove gomile čipova i interesuje me da li QEMM pri instalaciji
radi timing memorije pa rezultate zapiše i posle koristi ili pri svakom
dizanju mašine ponovo napravi timing memorije?
Pitanje se svodi na to da li je zbog promene količine (i brzine!) memorije
potrebno ponovo instalirati QEMM ili će on ponovo pogledati kako stoje stvari
sa brzinom čipova? Da li je ta opcija u praksi uopšte vredna truda?
Ivica
spec.softver.191bulaja,
Jedno glupo pitanje ;):
Da li je Borlandov TLINK public domain program?
Na Bitnetu (trickle serveru) sam nasao (i nabavio) novi TLINK 4.01
(uz BC++ 2.0 se dobija verzija 4.0), koji je namenjen radu sa DOS-om
5.0. Za one koji ne znaju, trickle server je centrala za razmenu
programa na mainframe sistemima (VAX-ovima), nesto poput download
orijentisanog BBS-a, samo malo drukcije, nalazi se u USA i vodi ga US
Army, sto znaci da oni sigurno vode mnogo racuna o postovanju
autorskih prava. Pregledao sam delove dokumentacije BC++ koji se
odnose na TLINK i nisam nasao da je TLINK PD, u stvari nisam nasao
pominjanje ikakvih zabrana kopiranja,... Zato ako neko slucajno
iskopa u dokumentaciji PD notice za TLINK, nek obavezno javi pa ce se
novi TLINK naci i na Sezamu.
However, ako se ispostavi da nije PD (iako ga ima na bitnetu),
koga interesuje TLINK 4.01 nek mi posalje mail.
Bulaja
spec.softver.192mmac,
Ima li neko (ili zna za) program, koji
izpisuje BARCODE na HP laser printeru?
spec.softver.194sgoran,
Neznam da li sam pogodio temu ali ipak POMAGAJTE. Ako neko ima
ili zna nekog ko ima DXF.DRV drajver za OrCAD 3.10 13 April 88 neka
mi se na bilo koji nacin obrati jer je veoma hitno.
Pozdrav SGoran.
spec.softver.195zeljkod,
Potreban mi program za OCR (optical character recognition)
koji sarađuje sa HP ScanJet Plus skenerom ili eventualno
može da čita iz TIFF fajla.
Program mi je potreban za profesionalni rad pa za sve info
o proizvođaču, nabavci i ev. cijeni najtoplije zahvaljujem
Pozdrav, Željko
spec.softver.196squsovac,
-> #195, zeljkodI ovo imam u originalu. Program je
original za Scan Jet plus. Izradili su ga u HP.
spec.softver.197dejanr,
-> #196, squsovac>> I ovo imam u originalu. Program je
>> original za Scan Jet plus. Izradili su ga u HP.
Koliko je to veliko i kako radi?
PS U sledećim "Računarima" možete da pročitate test Recognita Plus 1.2
spec.softver.198zeljkod,
-> #196, squsovacKako doći do tog programa ?
Posjedujem upravo HP ScanJet Plus i (pazi egzotika::) Auto Sheet
Feeder.
Probao sam neki PD program (mislim da se zove PRO-CR) ali su
rezultati bili prilično bijedni osim kada mu "podmetnem" tekst
štampan na laseru (HP LJ III/4Mb/PostScript).
Pozdrav, Željko
spec.softver.199squsovac,
-> #198, zeljkodInače program o kome sam ti pisao podržava i egzotiku u vidu
Auto Sheet Feeder-a.
Šta Srbin zamisli, a Nemac napravi...
spec.softver.200vilic,
Hi,
da li je neko imao iskustva sa firmom PC-ART.
Treba da nabavimo neki softver od njih pa me
interesuje koliko su dobri. Pažnja: nebih hteo
da mi odgovara neko od njih jer bi to biloa reklama,
zar ne.
spec.softver.201mirr,
-> #200, vilic> Hi,
> da li je neko imao iskustva sa firmom PC-ART.
> Treba da nabavimo neki softver od njih pa me
> interesuje koliko su dobri. Pa`nja: nebih hteo
> da mi odgovara neko od njih jer bi to biloa reklama,
Mislim da bi na Sezamu mogla da se otvori tema unutar konferencije,
u kojoj bi mogli da iznosimo nasa misljenja i iskustva o domacem so-
ftveru i hardveru.
Normalno, ne bi smeli iznositi neargumentovane cinjenice, ili da ta
konferencija sluzi za reklamni rat.
Uopsteno, domaci proizvodjaci softvera su malo prisutni u "Racunarima",
u smislu prikaza i testiranja programa ( Pominjem "Racunare", zato
sto su oni ostali jedini list koji se ovim ozbiljnije bavi ), za razliku
od domacih prodavaca hardvera.
Mozda bi mogli da vidimo i da dobijemo neke demo programe ( ako postoje
uopste ) koji bi bili na Sezamu i koje bi mogao svako da preuzme sa
sistema na malo testiranje.
Cini mi se da cemo na ovaj nacin moci da sagledamo sta se to poziti-
vno i negativno desava na domacem trzistu hardvera i softvera, i
da tako putem misljenja javnog mnjenja uticemo da ne kasne
isporuke racunara po nekoliko meseci kupcima, da oni koji su im pro-
dali racunare iste odrzavaju korektno u garantnom roku, da kuplje-
ni domaci softver polako krene po kvalitetu ka onom uvoznom, itd.
P.S.
Sve bi trebalo da bude javno i dostupno svima.
Mirr
spec.softver.202ivujanic,
-> #201, mirr> Mozda bi mogli da vidimo i da dobijemo neke demo programe ( ako postoje
> uopste ) koji bi bili na Sezamu i koje bi mogao svako da preuzme sa
> sistema na malo testiranje.
Pa ja sam onomad lepo predložio da Sezam predloži Marandu ili već
nekom nadležnom da preuzme (ili duplira uz postojeću) BBS podršku za
Borland-ove prozvode. Sezam je, pod uslovom da se proširi kako bi svi
mi to želeli, najbolja stvar za tu vrstu podrške. Borland mi je pao
na pamet, jer izgleda da već nešto postoji u Mariboru, ali ne mogu da
dobijem vezu...
Hajde da se profesionalizujemo!
Ivica
spec.softver.203bulaja,
-> #202, ivujanic│ Pa ja sam onomad lepo predlozio da Sezam predlozi Marandu ili vec
│nekom nadleznom da preuzme (ili duplira uz postojecu) BBS podrsku za
│Borland-ove prozvode. Sezam je, pod uslovom da se prosiri kako bi svi
│mi to zeleli, najbolja stvar za tu vrstu podrske. Borland mi je pao
│na pamet, jer izgleda da vec nesto postoji u Mariboru, ali ne mogu da
│dobijem vezu...
└───
Ja sam zvao taj Marandov BBS, to je obican one-line PCBoard lokalni
BBS, na kome se cak nesto i ne spominje da sluzi za Borland technical
support. Mozda ja nisam imao pristup svim konferencijama (ko zna kako
se registruje), al' svejedno mislim da bi Sezam daleko bolje sluzio
toj svrsi).
spec.softver.204mirr,
-> #202, ivujanic> Pa ja sam onomad lepo predlozio da Sezam predlozi Marandu ili vec
> nekom nadleznom da preuzme (ili duplira uz postojecu) BBS podrsku za
> Borland-ove prozvode. Sezam je, pod uslovom da se prosiri kako bi svi
> mi to zeleli, najbolja stvar za tu vrstu podrske. Borland mi je pao
> na pamet, jer izgleda da vec nesto postoji u Mariboru, ali ne mogu da
> dobijem vezu...
> Hajde da se profesionalizujemo!
Ivice, cini mi se da se nismo bas razumeli, ja sam govorio o softveru
koji nastaje u Jugoslaviji, oliti o onome sto se u poslednje vreme zove
domaca pamet. Moze da se ukljuci kompletan softver, nema grede, ali mislim
da pokusamo da krenemo sa onim sto je teze.
A sto se tice Sezama tu si potpuno u pravu.
Pozdrav Mirr
spec.softver.205dristic,
-> #11, dejanr>>>-
>>>- Koju imas plocu? Ako je recimo AT Suntec, treba u CONFIG.SYS
>>>- staviti
>>>-
>>>- device = c:\dos\sems5.sys
Da li neko ima driver SEMS5.SYS ?
Unapred hvala.
pozdrav svima, dristic
spec.softver.206vcalic,
-> #205, dristic>> Da li neko ima driver SEMS5.SYS ?
Koliko znam, taj SEMS5.SYS je EMS driver. Prema tome, možeš staviti bilo
koji EMS driver !?
WR
spec.softver.207dejanr,
-> #205, dristic>> Da li neko ima driver SEMS5.SYS ?
Postoji na Sezamu, uz poruku 2.25 u konferenciji PC.HARD. To je
drajver za ploče sa Suntec čipovima.
spec.softver.208ppekovic,
-> #206, vcalic>>>> Da li neko ima driver SEMS5.SYS ?
>>
>> Koliko znam, taj SEMS5.SYS je EMS driver. Prema tome, možeš staviti bilo
>> koji EMS driver !?
Ako je ploča 286, pa i nemože bilo koji nego samo onaj koji odgovara
toj ploči tj. chipsetu na njoj.
Paya
spec.softver.209vcalic,
-> #208, ppekovic>> >> Koliko znam, taj SEMS5.SYS je EMS driver. Prema tome, možeš staviti
>> >> bilo koji EMS driver !?
>> Ako je ploča 286, pa i nemože bilo koji nego samo onaj koji odgovara
>> toj ploči tj. chipsetu na njoj.
U pravu si!!! A i ja sam pogrešno napisao, hteo sam da kažem da može
da stavi bilo koji EMS driver, ako ga je dobio uz ploču !? :)
WR
spec.softver.210dnikolic,
Ovu poruku pisem is SOR-a, iz kog trenutno nemam uvid u to postoji li
tema igra. Ukoliko postoji izvinjavam se.
Pitanje:
IMA LI KO 'POKE' ZA BEZBROJ ZIVOTA ZA IGRU DIGGER ????????
UBIH SE!!!!
dnikolic