windows.206iboris,
-> #204, dexiŁ I meni se desavala ista stvar (i jos se desava :(( ). Mislim da to
Ł nema veze sa disketama, jer sam ranije mogao da uradim instaliranje
Ł novog programa pomocu setup-a
Ja imam još veći problem , jer nakon što sam obrisao windows,
više nemogu ni da ga instaliram :((((
windows.207ilazarevic,
Cao!
Da li neko moze da mi preporuci dobru knjigu za Windows?
Hvala unapred, Ivan.
windows.208ilazarevic,
Opet Ivan!
Hakerisao sam nesto po KEYBOARD.DRV u Windows-ima ko sto pise u
Racunarima 74, ali me ovaj moj ne j*** ni pola posto! Sta da radim?
Pozdrav, I.L.
windows.209djelovic,
-> #207, ilazarevic Kažu da je *ubedljivo* najbolja knjiga za programiranje windows-a
Programing Windows by Charles Petzold, koristio ti MS SDK ili ne. Svi
koji prodaju kompajlere za windows manje više s njima daju i ovu
knjigu (u inozemstvu, do duše :) ).
windows.210cuba,
-> #205, iboris> Problem je u tome što se setup (ne sada onaj iz win-main)
jednostavno
> blokira pri instalaciji u trenutku kad treba da pretraži HDD i
instalira
> windows i non-windows applications. Ranije mi je normalno
prepoznavao
Imao sam isti problem.
Delimicno resenje je da kada izvrsis instalaciju windowsa startujes
win /r. Tada bi trebalo da ti pronadje aplikacije. Kada zavrsis
nastavice normalno da radi, nadam se.
Ocigledno je da nesto zaostane na HD-u posto su moje diskete write
protected
a usput, koristio sam i dva razlicita seta disketa.
Probaj da sve prebrises, pa da uradis KOMPLETAN kompres, sa brisanjem
praznih
klastera. Isto tako ukini svaku pomenu na windows u config.sys-u.
Puno srece, cuba.
windows.211nkbog,
-> #208, ilazarevic> Hakerisao sam nesto po KEYBOARD.DRV u Windows-ima ko sto pise u
> Racunarima 74, ali me ovaj moj ne j*** ni pola posto! Sta da radim?
Zar si ocekivao da te KEYBOARD.DRV j***;>
Kako se to ispoljava?
Tacnije, reci sta se desava kod tebe kad .DRV nece da radi
NB.
p.s. Ako zlokobni moderatori nisu obrisali ( a imali su razloga jerbo je to
piratstvo ) ovde u temi windows imas drajver za YUKBD.
windows.212ilazarevic,
-> #211, nkbog Znas sta ne radi?! Nista! Dobro, ne bas "nista", ali : u Racunarima
74 je pisalo u jednom clanku (sto je naravno istina) da Windows-i ne
gledaju sta pise u DOS-ovim drajverima, vec sami formiraju svoje.
Takodje se tamo navodi nacin kako zeznuti KEYBOARD.DRV zamenom
znakova tako da se dobije YU raspored. Ja sve to lepo poslusam, a on
opet nista!
P.S: Ono "j***" se ispoljava tako sto me ovaj som od WINDOWS-a
stalno psuje @ (ovim znakom) tamo gde ja ocekujem navodnike; ostale
primere da i ne navodim!!
Ako znas sta da radim, pomagaj! :((((
windows.213ivujanic,
-> #212, ilazarevic> P.S: Ono "j***" se ispoljava tako sto me ovaj som od WINDOWS-a
> stalno psuje Ž (ovim znakom) tamo gde ja ocekujem navodnike; ostale
> primere da i ne navodim!!
>
> Ako znas sta da radim, pomagaj! :((((
Ja nisam radio po Računarima, već sam samouk :). Ako ti moj
raspored tastature odgovara, poslaću ti mail-om driver, pošto bi
file verovatno bio izbrisan ako ga prikačim.
Dakle, u gornjem redu, iznad brojeva su znakovi: !"#$%&/()=
poslednja dva tastera u gornjem redu su (norm/shift): '? +*
naša slova su na desnoj strani, i to u drugom redu odozgo š i đ,
u trećem č, ć i ž. Dole levo je <>.
Tastatura je YU tastatura iz Game. Dakle, ako je O.K., javi da ti
pošaljem, ili ako sysop nema ništa protiv da ostavim u temi. Ako ne,
moraćeš da sačekaš da prođe rok da ti napravim driver...
Ivica
P.S. probaj, nije toliko teško. Mani tekst ako ne valja, pogledaj gde
se nalaze poređani znakovi sa tastature i menjaj ih u odnosu na
tvoj raspored. Normalno, pri ruci treba da ti je crtež originalne AT
tastature...
windows.214vule,
-> #212, ilazarevic> P.S: Ono "j***" se ispoljava tako sto me ovaj som od WINDOWS-a
> stalno psuje @ (ovim znakom) tamo gde ja ocekujem navodnike; ostale
> primere da i ne navodim!!
A da nemaš laptop ili nešto za UK tržište?
Možda lupam, ali moj matori na toshiba laptopu mora explicitno da
navede u configu country US i u autoexecu keyb US. Ako je to kaži da
ždraknem u uputstvo kako tačno ide.
pozdrav vule
windows.215ilazarevic,
-> #213, ivujanic Tastatura mi potpuno odgovara. Hajde da se dogovorimo da mi
posaljes taj drajver..
Hvala na pomoci, Ivan!
windows.216dexi,
Pitanje za ZZ-a. Kada ce biti (i da li ce) gotov SOR for WINDOWS?
DEXI :)
windows.217ivujanic,
-> #215, ilazarevic> Tastatura mi potpuno odgovara. Hajde da se dogovorimo da mi
> posaljes taj drajver..
Pošto će stvar biti korisna i drugim korisnicima, da probam prvo
upload na konferenciju, pa ako obrišu ... ;) Mislim da ne bi trebalo
da se briše, bez obzira što je parče komercijalnog programa. Mislim
da bi i sam Microsoft odobrio, jer krpimo ono što njima ne pada na
pamet... Popularišemo Prozore...
Ivica
winkey.zipwindows.218ilazarevic,
-> #217, ivujanic THANKS A LOT !!!
Tastatura radi ko sumanuta! :)) Još jednom, hvala!
CU!
windows.219godza,
-> #196, zeljkodBas interesantno,
Kratak tehnoloski posttupak kako se radi vreme,
text se unosi na Macintttosh Clasic sa 40 MB diskom i 2 mb rama milim
da je 4 kom , ( u redakciji vremena).
Tekst se prelama u sava centtru u Applicaton na Macintosh II cx i
Macintosh II fx
Masine imaju ( i think) po 8 mb rama i po 160 mb diskove
Za prelom se koristtti Design studio 1.01 ( od skoro mislim da je
i verzija 2.00)
Slike ( crno bele se skeniraju na Agfa Focus II skeneru i na Apple
Scaneru). Proof se radi na Apple LaserWriter II Ntx Sa 5 Mb rama i
80 Mb diskom
Final Camera-Rady Na linotronicu L300-Art Master model U studio B&Z,
Ceo casopis se preloma za dva DANA (Dva coveka)
Bas primittivan rad
stap i kanap
Sto se tice PageMaker-a na pc, na Macu je 2X bolji ( verzija 4.0)
Naravno Najbojli je Njegovo Velicanstvo Frame Maker
Bye
ps
Sta mislite otkud to sve znam ?
windows.220dgavrilovic,
-> #219, godza>> Sta mislite otkud to sve znam ?
Nije valjda da si i tu umešao svoje prste? Jesi đavo.
Pažnja narode! Ako pustimo Godžu da i dalje promoviše Maca Motorola će zaista
potisnuti Intela. Nije mi zbog Maca nego će nam Lanik popiti mozak :-)
windows.221lanik,
-> #220, dgavrilovic :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
windows.222nboskovic,
-> #219, godza*> Sta mislite otkud to sve znam ?
Odkud? :))))
(c) klap
nikola
windows.223godza,
Hello,
Stigao mi je private mail pa mislim da treba razmeniti
stavove
Fontographer i ikarus su editori za dizajn
PostScript fontova.
Fontographer pravi Americka firma Altsys,
koja pravi jos Pagemaker, Freehand (nije greska
Aldus je ogranak Altsys-a), Metamorphosys,
Family Builder, Art Importer i Fontastic.
Program uvozi Adobe tip 1 fonta i omogucava,
dodavanje nasih kukica i kvacica.
U principu to je program za dizajn gde se slova
crtaju preko Bezierovih kriva. Omogucava dizajneru
( sto je vrlo korisna stvar ) da se slovo nacrtano
u Adobe Illustratoru ili Freehand-u jednostavnim
copy-paste prebaci na zeljeno mesto.
Omogucava kernovanje slova, editovanje Bitmapa i
posebnim modulom ( odvojeno se kupuje) rucno
"hintovanje" slova.
Omogucava generisanje Tip-1 i Tip-3, za Pc, NeXT, SUN,
i Macintosh. Uz to Generise Bitmapu za Mac, BDF za ostale
i AFM.
Za sada postoji samo verzija za MAC i kosta 350$.
( Slova za "Vreme" AppTimes, AppTimes Condensed
i AppFutura Black su radjeni u Fontographeru 3.2,
Oktoih i cela Familija BiZ slova takodje)
Ikarus je Nemacki Program firme URW iz Hamburga.
Nacin rada sa Ikarusom drugaciji. Svrha mu je u pocetku
bila za digitalizovanje vec dizajniranih slova.
Opis slova nije preko bezijerovih krivih nego pomocu
kontolnih tacaka sto mu omogucava vecu preciznost, ali
zato zahteva veliku disciplinu jer se greske u dizajnu
primete vrlo lako.
Na Macu generise Tip-3 ( nova verzija i Tip-1 ).
To nije program za hakerisanje, jer posao je zavrsen
tek kada se prebaci na SUN ili ranije VAX i tamo se zavrsi
generisanje slova.
Ima strahovite alate, na primer definise se serif,
cup, ili stub koji je karakteristican za tip slova
( kao library) i ako nam se ne svidja, promenom istog
menjamo detalj na svim slovima ( pretty ? ).
Cena nije popularna, 4000 DM, ali rezultati su Fantasticni.
Sa Ikarusom radi ( URW ga stavlja u reklamnom materijalu),
trenutno najtrazeniji ( ako ne i najbolji ) svetski dizajner
Jovica Veljovic, ( Ako je verovati recima Hermana Zapfa,
Summer Stona, Johna Warnock-a).
Sva slova URW-a su radjena u Ikarusu, i ITC-Veljovic,
ITC-Gama, ITC-Esprit.
Program koji Adobe koristi nije u komercijalnoj upotrebi
( nece nikad ni biti) ne zna se ni ime programa ( niti
ce se znati ).
David Slimbach crta u Illustratoru na Macu ( koji nije isti
kao komercijalni Illustrator ).
Da je neka vajda, program koji generise font radi na SUN-u.
Program za Pc postoji zove se Type Foundry ali sa njim je
tolika muka raditi da nije vredan spomena ( i generise tip 3)
Uzgred Adobe je pored TimesTen i Helvetike
uradio i Mignon cirilicu, ali pored vasih poruka
"Ima li neko PostScript slova", tesko da ce je
pustiti u prodaju.
(Da ne pomislite sada da zelim nekom da se slihtam,
video sam cirilicu za HP, jednog naseg coveka, kod gomile
ljudi, a cisto sumnjam da su je kupili).
Video sam kod coveka iz Apple-a ( iz Cupertina) spisak
BBS-ova u Jugoslaviji koje je poslao Cedomir Igali
(eigalyŽyubgef51.bitnet), tako da ne mislite da se nista
ne zna.
Kruzi prica po America da je ovakva statistika
na jedan prodat program presnimljeno
poljska i jugoslavija 100
italija 15
Amerika do 5
Think ?
Uzgred, video sam novu verziju didota za atari.
Ima "mogucnost" importovanja Tip-1 slova, ali
sa promenjivim uspehom iz nekoliko puta.
A za Helveticu-Narrow kaze da je "Synthetic font" i
dovidjence ?!?
Ako treba jos nesto tu sam ( ovih dana sam malo aktivniji:) )
Bye
windows.224godza,
hello,
ima li neko drajver za win 3.0 za mouse system mouse
bus kartu?
i
drajver za appletalk za win 3.0
mislim da isti se dobije gratis uz pagemaker 4.0
( ne treba mi page maker ), ali lepo molim za ono ostalo
molim :))))
bye
windows.225djelovic,
-> #223, godza Da ponovim staro pitanje: "Ima li neko neki vektorski font
(linije + bezierove krive) u nekom prepoznatljivom formatu?" Ovo
"prepoznatljiv" se svodi na to da nije teško font dešifrovati na
delove tipa:
1. Slovo 'A':
linija (od, do)
bezier4 (t1, t2, t3, t4)
.
.
2. Slovo 'B':
.
.
.
tj., da se lako može napraviti program koji bi takav font prikazao
na ekranu...
windows.226spantic,
Ne znam da li se još nekome ovo desilo. Kada sam instalirao DOS 5.0
(komercijalni) konačno potpuno OK i to usaglasio sve sa BOOT.SYS, pa
još pride instalirao 4dos kao jednu opciju, i na kraju se vratio
WINDOWSima na kraju se ispostavilo da mi se kada otkucam WIN pojave
brljotine (to je ranije odgovaralo standardnom modu i radilo je).
Kada ga startujem sa WIN/R u realnom, radi. Isto i za WIN/3.
Imam 386SX sa 2MB i SVGA Trident.
Sugestije?
Sa poštovanjem,
Srđan Pantić
windows.227ilazarevic,
-> #226, spantic Ne bih znao šta da kažem, pošto imam 286 i Hercules :) Ipak, kod
mene sve radi sa komercijalnom verzijom DOS 5.00 bez problema!!
windows.228cuba,
-> #226, spanticDa bi ti win3.0 radili uz dos 5.0 neophodno je da ima nesto memorije
na
raspolaganju. Pretpostavljam da si svu extended memoriju prebacio
smart i
ram drajvu.
Da bi windowsi normalno radili, skini 256 k nekom od njih, ili daj
DEVICE=C:\DOS\SMARTDRIVE XXXX 0
gde je xxxx koliko mu kb dodeljujes, a 0 da windows mogu da ga smanje
na 0.
Usput koristi i emm386 i smartdrive i himem.sys koji pripadaju dos
5.0.
Imao sam isti problem, ovo ga je resilo.
Pozdrav, Cuba
windows.229spantic,
-> #228, cuba>Da bi ti win3.0 radili uz dos 5.0 neophodno je da ima nesto memorije na
>raspolaganju. Pretpostavljam da si svu extended memoriju prebacio smart i
>ram drajvu.
>Da bi windowsi normalno radili, skini 256 k nekom od njih, ili daj
>DEVICE=C:\DOS\SMARTDRIVE XXXX 0
>gde je xxxx koliko mu kb dodeljujes, a 0 da windows mogu da ga smanje
>na 0.
>Usput koristi i emm386 i smartdrive i himem.sys koji pripadaju dos 5.0.
>
>Imao sam isti problem, ovo ga je resilo.
Mozda nisam bio precizan. Ja to upravo i koristim. I meni Windows 3.0
radi kada ga startujem sa:
WIN/R i WIN/3
Dakle u realnom i 386 modu i to radi OK, ali pobrljavi za standardni
mod.
Uopste ni ne krene.
Sa postovanjem
Srdjan
p.s. Evo CS:
windows.230spantic,
-> #229, spantic
BREAK = ON
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
DOS=HIGH
FILES= 30
BUFFERS=30
LASTDRIVE=K
STACKS=0,0
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS
DOS=UMB
SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM C:\DOS\ /p /e:400
DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\MOUSE.SYS /y
DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\SMARTDRV.SYS 1024 0
DEVICEHIGH=C:\DOS\ANSI.SYS
COUNTRY=038,,C:\DOS\COUNTRY.SYS
DEVICEHIGH=C:\DOS\DISPLAY.SYS CON=(EGA,,1)
CS
windows.232stal,
Evo Win30 drajvera za sve Video 7 karte (do 1024 x 768)
Skinuo sam sa njihovog BBS-a. Bilo je veselo kad je došao čika poštar sa
računom za telefon :) (ili :( više ni sam ne znam)
windows.233dejanr,
-> #232, stalDatoteka je u IBMPC\DRIVERS. Hvala na prilogu.
windows.234kvelkovski,
-> #230, spantic>> DOS=HIGH
>> DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS
>> DOS=UMB
Xe, xe, xe. Pokusaj sa izbacivanjem goranavedenog (i predji na QEMM).
Kupe
windows.235spantic,
Nisam siguran da li je svima poznato, ali na UBBG u katalogu:
UBBG::EARN$USERS:[PUBLIC.PC.WIN3]
ima dosta softvera za Windows skinutog sa mreže. Nešto koristi.
Oni koji nemaju pristup UBBGu mogu većinu onoga što vredi da pokupe sa
BBSa VICTOR 2 iz Bneta.
Tamo sam ih okačio u saradnji sa sysopom. Ako ima interesenata mogu
ovde okačiti spisak dostupnih stvari.
Sa poštovanjem
Srđan
windows.236sbrkic,
Što bi sa Windows 3.01? Ima'l abera o Priča se da se pojavio.
windows.237spantic,
-> #234, kvelkovski>> >> DOS=HIGH
>>
>> >> DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS
>> >> DOS=UMB
>>
>> Xe, xe, xe. Pokusaj sa izbacivanjem goranavedenog (i predji na QEMM).
Ma to je u redu. Ali ono što mene zanima da li se nekom DOS 5.0 na
386sx sa 2MB, SVGA, 90MB HD ponašao tako kao meni. Ne radi standardni
mod, a rade realni i 386.
Matična ploča je NESX.
Lepo bi bilo kad bi neko imao objašnjenje za ovo, jer ja nemam ideje.
Sa poštovanjem
Srđan
windows.238cuba,
-> #230, spantic> BREAK = ON
> DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
> DOS=HIGH <<<
> FILES= 30
> BUFFERS=30
> LASTDRIVE=K
> STACKS=0,0
> DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS <<<<
> DOS=UMB <<<<
> SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM C:\DOS\ /p /e:400
> DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\MOUSE.SYS /y
> DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\SMARTDRV.SYS 1024 0
> DEVICEHIGH=C:\DOS\ANSI.SYS
> COUNTRY=038,,C:\DOS\COUNTRY.SYS
> DEVICEHIGH=C:\DOS\DISPLAY.SYS CON=(EGA,,1)
Cudno, kod mene, SX sa 2Mb i herc-om radi bez greske.
U pocetku je isto trazio win /3, ali je sa sledecim
config.sys om proradilo:
____________________________________________________
DOS=high,UMB
files= 30
BUFFERS = 20
device=C:\dos\himem.sys
DEVICE=\DOS\EMM386.EXE noems
DEVICEhigh=C:\DOS\ansi.sys
devicehigh=gmouse.sys
SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM C:\DOS\ /e:1024 /p
devicehigh=C:\dos\smartdrv.sys 1024 0
____________________________________________________
Usput, sta ce ti opcije i ram i noems?
stavi u istom redu dos=high,umb
sada je dosta WIN i win3.0 rade ko bog (kolko mogu sa
2 Mb)
U najgorem slucaju smanji smartdrv.sys na 768 0
Pozdrav, Cuba
windows.239spantic,
-> #238, cuba>> DOS=high,UMB
Hvala, ovo je bilo korektno. To sam uspeo da nađem i u uputstvu, ali
po primerima koje sam dobio u datoteci i ono iz mog ranijeg CS je
trebalo da radi. Trenutno nemam vremena, ali moraću detaljno da ga
pročitam, mora biti objašnjenja.
Hvala još jednom.
>> ____________________________________________________
>>
>> Usput, sta ce ti opcije i ram i noems?
Zaostalo u verziji CS koja mi služi kao ogledni primerak, inače
koristim BOOT.SYS. Dovoljno je NOEMS.
Hvala još jednom.
Sa poštovanjem
Srđan
windows.240djorzor,
-> #235, spantic> Nisam siguran da li je svima poznato, ali na UBBG u katalogu:
>
> UBBG::EARN$USERS:ŠPUBLIC.PC.WIN3Ć
>
> ima dosta softvera za Windows skinutog sa mreže. Nešto koristi.
>
Probao sam da taj softver skinem, ali mi za gotovo sve ZIP fajlove
PKZIP javlja CRC error.
Fajlovi su skidani preko DECnet-a (imam PC-ja u mreži). Korišćen
je programu NFT (Fajl transfer program za vezu DEC - PC, Made by
DIGITAL, orginal program). Korićena je naredba COPY sa /BLOCK opcijom.
Probao sa i opciju /IMAGE i bez opcija, ali tada NFT javlja
Block too large, try /BLOCK ili /IMAGE . . . .
Jedino još nisam probao da fajlve skinem preko modema.
Plašim se da fajlovi na UBBG nisu ostavljeni uz neku neodgovarajuću
opciju, tako da su sada teško upotrebljivi.
Da li neko zna rešenje problema ?
Pozdrav, Zoran
windows.241dejanr,
-> #240, djorzorTo je ona čuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja
će da objasni, on to najbolje i najčešće radi :)
windows.242ppekovic,
-> #241, dejanr>>To je ona čuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja
>>će da objasni, on to najbolje i najčešće radi :)
Najbolje rešenje je korišćenje programa TREC.COM. Imaš ga, čini mi se, u
Š-.publicĆ direktoriju, ako ga tamo nema ima ga sigurno u Š-.ekrstonoĆ.
Paya
windows.243mjova,
-> #242, ppekovic> Najbolje rešenje je korišćenje programa TREC.COM. Imaš ga,
> čini mi se, u
dodaj ovo u login.com:
$ rec:==@earn$users:[public.vax.trickle]trec.com
samo kucaš rec i dobiješ meni.
treba kopirati sa opcijom 3, ma videćeš, ako ne što ne ide javi.
SY
windows.244spantic,
-> #240, djorzor>> Jedino još nisam probao da fajlve skinem preko modema.
>>
>> Plašim se da fajlovi na UBBG nisu ostavljeni uz neku neodgovarajuću
>> opciju, tako da su sada teško upotrebljivi.
>>
>> Da li neko zna rešenje problema ?
Mislim da je skidanje fileova modemom najpametnije rešenje, to jest sa
njim nisam imao problema. Najjednostavnije varijanta:
- iskopirate fileove sebi u katalog,
- skinete ih ZMODEMom uz obavezan prekidač -b,
- i više nemate problema.
Svi su upotrebljivi, isprobani i rade. Sigurno. Koga mrzi da ih skida
može ih dobiti, skoro sve od mene. Ili na UBBGu. A ko tamo nema račun
na VICTORu II. Dakle, širok izbor, :).
Sa poštovanjem
Srđan
windows.245ppekovic,
-> #243, mjova>> dodaj ovo u login.com:
>>
>> $ rec:==Žearn$users:Špublic.vax.trickleĆtrec.com
Pa može i jednostavnije. Neka prekopira trec.com u svoj dir pa
ga onda jednostavno pozove sa Žtrec i oma dobije meni. ;>
A ima tamo još zanimljivih programa. Ako nevoliš glomaznost trec-a,
onda lepo uradi sledećeu stvar:
RECEIVE * /BINARY
pa onda pokreni program C.COM koji ćeš naći u nekom od "javnih"
DIR-ova i gotovo, sad ostaje samo DownLoad.
Paya
windows.246djorzor,
-> #241, dejanrHvala na informaciji.
Pozdrav, Zoran
windows.247djorzor,
-> #242, ppekovic>>> To je ona čuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja
>>> će da objasni, on to najbolje i najčešće radi :)
>
> Najbolje rešenje je korišćenje programa TREC.COM. Imaš ga, čini mi se, u
> Š-.publicĆ direktoriju, ako ga tamo nema ima ga sigurno u Š-.ekrstonoĆ.
Postoji jedan mali problem. Ja imam račun na BUGF62, jer sam zaposlen
na Građevinskom fakultetu. Kada iskopiram TREC.COM, VAX javlja
%DCL-W-IVVERB, unrecognized command verb - check validity and spelling
ĐRECEIVEĐ
Operativni sistem na BUGF62 je VAX/VMS V5.3-1.
Pretpostavljam da je problem u tome što RECEIVE nije deo VMS-a nego je
program ili komandna procedura koja je definisana na UBBG.
Da li neko zna kako doći do tog programa ili procedure?
Hvala, Zoran
windows.248djorzor,
-> #244, spantic>
> Mislim da je skidanje fileova modemom najpametnije rešenje, to jest sa
> njim nisam imao problema. Najjednostavnije varijanta:
>
Hvala na informaciji. Proverio sam i priča odlično radi. Najveći problem
je što Zmodem istera oko 110 cps na 2400 boda.
Trenutno sam u potrazi za načinom kako da uradim fajl transfer preko
DECnet-a na PC koji je vezan ruterom za ETHERNET.
Hvala, Zoran
windows.249bulaja,
-> #242, ppekovic││To je ona cuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja
││ce da objasni, on to najbolje i najcesce radi :)
│└───
│Najbolje resenje je koriscenje programa TREC.COM. Imas ga, cini mi se, u
│S-.publicC direktoriju, ako ga tamo nema ima ga sigurno u S-.ekrstonoC.
└───
Nece moci, trec konvertuje samo datoteke iz receive buffera, morace se
sprovesti postupak opisan u komunikacije/11.42 (analyze ...) ili na PC-u
koristiti program koji je prikacen uz poruku komunikacije/16.281.
windows.250ppekovic,
-> #249, bulaja>>Nece moci, trec konvertuje samo datoteke iz receive buffera,
>>morace se sprovesti postupak opisan u komunikacije/11.42
>>(analyze ...) ili na PC-u koristiti program koji je prikacen
>>uz poruku komunikacije/16.281.
Onda se koristi c.com koji sam takođe pomenuo i koji se opet nalazi u
public dir-u.
Paya
windows.251mjova,
-> #245, ppekovic> Pa može i jednostavnije. Neka prekopira trec.com u svoj
> dir pa ga onda jednostavno pozove sa Žtrec i oma dobije
> meni. ;>
jeste, ali ovako kuca samo rec :), ali ako se malo pomuči za bolju
budućnost...
uz ono RECE *.* /BIN dodaj još jedno /NODEL, za svaki slučaj, kasnije
ćeš lako obrisati ono što ti ne treba.
SY
windows.252mjova,
-> #247, djorzor> Da li neko zna kako doći do tog programa ili procedure?
kako paya reče, uzmi C.COM
SY
windows.253djorzor,
-> #245, ppekovic> A ima tamo još zanimljivih programa. Ako nevoliš glomaznost trec-a,
> onda lepo uradi sledećeu stvar:
>
> RECEIVE * /BINARY
> pa onda pokreni program C.COM koji ćeš naći u nekom od "javnih"
> DIR-ova i gotovo, sad ostaje samo DownLoad.
Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da li neko
zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi?
Hvala, Zoran
windows.254dperkovic,
-> #248, djorzor>... Najveci problem je sto Zmodem istera oko 110 cps na 2400 boda.
Ja sa mnp 5 modemom zip fajlove redovno prenosim na oko 200 cps , mada sam se
neki dan iznenadio kada je je brzina jednog takvog transfera bila 257 .
Tekstualne datoteke prenosi i do 370 cps .
DejanP
windows.255ppekovic,
-> #253, djorzor>>Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da
>>li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi?
Imaš ga u Š-.ekrstonoĆ.
Paya
windows.256mjova,
-> #253, djorzor> Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo.
> Da li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi?
evo ti sadržaja c.com-a:
$ SET VERIFY
$ ANALYZE/RMS/FDL 'P1'.'P2'
$ DEFINE/USER SYS$INPUT SYS$COMMAND
$ EDIT/FDL/PROMPTING=BRIEF 'P1'
$ CONVERT/FDL='P1' 'P1'.'P2' 'P1'.'P3'
$ DEL 'P1.'P2';*
$ DEL *.FDL;*
$ SET NOVERIF
sintaxa:
@c imefajla ext1 ext2
a na pitanja odgovaraj redom:
m
rec
car
non
(jos jednom return)
ex
to znači da ćeš datoteku IMEFAJLA.EXT1 srediti i ona će se zvati
IMEFAJLA.EXT2. ovo mi je dobro služilo dok nisam počeo da koristim
trec.
SY
windows.257dejanr,
-> #253, djorzor>> Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da li neko
>> zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi?
ubbg::earn$users:[public] pa dalje traži...
windows.258djorzor,
-> #254, dperkovic> Ja sa mnp 5 modemom zip fajlove redovno prenosim na oko 200 cps , mada sam
> se neki dan iznenadio kada je je brzina jednog takvog transfera bila 257 .
> Tekstualne datoteke prenosi i do 370 cps .
Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem.
Pozdrav, Zoran
windows.259djorzor,
-> #255, ppekovic>>> Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da
>>> li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi?
>
> Imaš ga u Š-.ekrstonoĆ.
>
Nažalost, malopre sam dobio:
$ dir Š-.ekrstono...Ć
Directory EARN$USERS:ŠEKRSTONOĆ
ALIAS.COM;1 CONF.DIR;1 LOGIN.COM;1 MAIL.DIR;1
NOTES$NOTEBOOK.NOTE;1 RZSZ9107.TLB;1 TREC.COM;1
TREC.REC;1 ZOO.EXE;1
Total of 9 files.
Directory EARN$USERS:ŠEKRSTONO.CONFĆ
%DIRECT-E-OPENIN, error opening EARN$USERS:ŠEKRSTONO.MAILĆ*.*;* as input
-RMS-E-PRV, insufficient privilege or file protection violation
SUBRINA.NOTE;1
Total of 1 file.
Grand total of 2 directories, 10 files.
$
Da li neko zna neki drugi izvor za C.COM ?
Hvala, Zoran
windows.260spantic,
Evo spiska softvera sa UBBGa za WINDOWS iz direktorijuma Utility:
$ dir/size/date earn$users:[public.pc.win3.util]
Directory EARN$USERS:[PUBLIC.PC.WIN3.UTIL]
ACHART12.ZIP;1 36 15-AUG-1991 12:53:32.72
ADVENT.ZIP;1 602 16-AUG-1991 09:48:17.80
ALM103.ZIP;1 290 16-AUG-1991 09:43:09.96
ALWIN15.ZIP;1 341 16-AUG-1991 09:42:49.37
APDOCS.ZIP;1 127 16-AUG-1991 13:51:38.51
APORIA14.ZIP;1 293 16-AUG-1991 13:50:45.44
ARCHIVES.ZIP;1 678 21-AUG-1991 13:37:03.73
ASCII-3.ZIP;1 12 16-AUG-1991 13:49:31.32
ATLUS.ZIP;1 235 21-AUG-1991 13:32:33.96
BUILDER.ZIP;1 23 16-AUG-1991 13:50:01.58
CAL1991.ZIP;1 46 16-AUG-1991 13:49:15.82
CAPCLOCK.ZIP;1 17 16-AUG-1991 13:52:28.55
CPUUSE13.ZIP;1 13 15-AUG-1991 14:24:15.01
DC110.ZIP;1 53 15-AUG-1991 12:55:48.02
DEUS.ZIP;1 106 15-AUG-1991 12:57:59.13
DIGITL.ZIP;1 34 15-AUG-1991 12:54:52.82
DISKTOOL.ZIP;1 49 15-AUG-1991 12:54:18.19
DMAP.ZIP;1 39 16-AUG-1991 13:51:12.60
DOORWAY.ZIP;1 12 16-AUG-1991 13:51:58.66
DRWATSON.ZIP;1 53 15-AUG-1991 14:25:35.28
ELANA.ZIP;1 124 16-AUG-1991 13:49:46.96
ELEMENT2.ZIP;1 33 16-AUG-1991 13:50:19.82
EXIT10.ZIP;1 6 21-AUG-1991 13:34:26.61
FOLDER31.ZIP;1 125 21-AUG-1991 13:33:17.15
GCP42S.ZIP;1 79 21-AUG-1991 13:33:55.27
GIF2BMP.ZIP;1 47 21-AUG-1991 13:31:35.94
HEXCNV10.ZIP;1 16 21-AUG-1991 13:31:52.72
INIEDT.ZIP;1 77 16-AUG-1991 14:07:20.68
KFREE34.ZIP;1 165 13-AUG-1991 09:40:59.10
KFREE40.ZIP;1 252 21-AUG-1991 13:30:17.42
KIVIAT.ZIP;1 46 13-AUG-1991 09:41:22.01
KYMOUS20.ZIP;1 41 21-AUG-1991 13:30:52.67
LASVEGAS.ZIP;1 5 13-AUG-1991 09:41:42.16
METZ-DN.ZIP;1 143 16-AUG-1991 14:07:04.01
METZ-DT.ZIP;1 149 16-AUG-1991 14:06:45.42
MEWIN.ZIP;1 242 13-AUG-1991 09:40:11.46
MEWINDOC.ZIP;1 294 13-AUG-1991 09:39:39.89
RNPRG200.ZIP;1 30 21-AUG-1991 13:30:36.49
SYSCOLOR.ZIP;1 32 21-AUG-1991 14:02:14.99
TWEAK2.ZIP;1 19 22-JUL-1991 14:28:16.06
UUCODE15.ZIP;1 45 21-AUG-1991 14:01:25.82
WHISKERS.ZIP;1 36 21-AUG-1991 14:01:54.83
WINCLI21.ZIP;1 84 21-AUG-1991 13:58:10.45
WINCLOCK.ZIP;1 33 21-AUG-1991 13:58:53.01
WINCOLOR.ZIP;1 91 21-AUG-1991 14:00:24.51
WINGIF14.ZIP;1 141 21-AUG-1991 14:03:12.32
WINHV20.ZIP;1 74 21-AUG-1991 13:58:31.52
WINNAV.ZIP;1 286 14-AUG-1991 12:51:10.73
WINRES.ZIP;1 57 13-AUG-1991 13:41:13.00
WINSAVER.ZIP;1 71 13-AUG-1991 13:48:32.12
WINSHELL.ZIP;1 14 13-AUG-1991 13:40:02.81
WNQVT465.ZIP;1 296 17-JUL-1991 13:47:48.10
ZM301.DOC;1 14 21-AUG-1991 14:01:04.59
ZM301.ZIP;1 173 21-AUG-1991 14:04:33.77
Total of 54 files, 6399 blocks.
windows.261ppekovic,
-> #259, djorzor>>Da li neko zna neki drugi izvor za C.COM ?
Probaj ponovo Š-.ekrstonoĆ. Tačno je da ga večeras nije bilo (kad li ga
izbrisah) ali sam ga malopre opet stavio. Izvini na čekanju.
Paya
windows.262m.dzigurski,
-> #258, djorzor-> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem.
Kako MTE nema Zmodem kad ima.
windows.263mjova,
-> #262, m.dzigurski> -> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem.
>
> Kako MTE nema Zmodem kad ima.
zavisi od verzije
SY
windows.264djorzor,
-> #262, m.dzigurski> -> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem.
>
> Kako MTE nema Zmodem kad ima.
Nisam uspeo da ga nađem na MTE Ver 2.10g. Da li neko zna za verziju
koja ima Zmodem ?
Hvala, Zoran
windows.265m.dzigurski,
-> #264, djorzor->> -> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem.
->>
->> Kako MTE nema Zmodem kad ima.
->
-> Nisam uspeo da ga nađem na MTE Ver 2.10g. Da li neko zna za verziju
-> koja ima Zmodem ?
Ja imam MTE sa zmodem-om pa ako ti treba samo reci.
windows.266ppekovic,
-> #265, m.dzigurski>> Ja imam MTE sa zmodem-om pa ako ti treba samo reci.
Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program.
Paya
windows.267djorzor,
-> #266, ppekovic>>> Ja imam MTE sa zmodem-om pa ako ti treba samo reci.
>
> Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program.
Svašta, zar si Ti očekivao da ćemo da krademo programe ?
windows.268m.dzigurski,
-> #266, ppekovic-> Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program.
Kako nije. Ja sam sa njihovog BBS-a pokupio ovu verziju što sada imam.
windows.269dejanr,
-> #268, m.dzigurski>> > Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program.
>>
>> Kako nije. Ja sam sa njihovog BBS-a pokupio ovu verziju što sada imam.
Ja sam uz neki modem dobio neki MTE uz koji jasno piše da nije pd. Ali,
možda postoji i neki koji jeste (?). Dakle, šalji taj tvoj pa da proverimo
i, ako je pd, ide u COM dir.
windows.270m.dzigurski,
-> #269, dejanr-> Ja sam uz neki modem dobio neki MTE uz koji jasno piše da nije pd. Ali,
-> možda postoji i neki koji jeste (?). Dakle, šalji taj tvoj pa da
-> proverimo i, ako je pd, ide u COM dir.
Poslao bih ga ja vrlo rado, ali nemam originalno pakovanje MTE-a izbrisao sam
ga sa diska.