PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - windows

windows.206 iboris, -> #204, dexi
Ł I meni se desavala ista stvar (i jos se desava :(( ). Mislim da to Ł nema veze sa disketama, jer sam ranije mogao da uradim instaliranje Ł novog programa pomocu setup-a Ja imam još veći problem , jer nakon što sam obrisao windows, više nemogu ni da ga instaliram :((((
windows.207 ilazarevic,
Cao! Da li neko moze da mi preporuci dobru knjigu za Windows? Hvala unapred, Ivan.
windows.208 ilazarevic,
Opet Ivan! Hakerisao sam nesto po KEYBOARD.DRV u Windows-ima ko sto pise u Racunarima 74, ali me ovaj moj ne j*** ni pola posto! Sta da radim? Pozdrav, I.L.
windows.209 djelovic, -> #207, ilazarevic
Kažu da je *ubedljivo* najbolja knjiga za programiranje windows-a Programing Windows by Charles Petzold, koristio ti MS SDK ili ne. Svi koji prodaju kompajlere za windows manje više s njima daju i ovu knjigu (u inozemstvu, do duše :) ).
windows.210 cuba, -> #205, iboris
> Problem je u tome što se setup (ne sada onaj iz win-main) jednostavno > blokira pri instalaciji u trenutku kad treba da pretraži HDD i instalira > windows i non-windows applications. Ranije mi je normalno prepoznavao Imao sam isti problem. Delimicno resenje je da kada izvrsis instalaciju windowsa startujes win /r. Tada bi trebalo da ti pronadje aplikacije. Kada zavrsis nastavice normalno da radi, nadam se. Ocigledno je da nesto zaostane na HD-u posto su moje diskete write protected a usput, koristio sam i dva razlicita seta disketa. Probaj da sve prebrises, pa da uradis KOMPLETAN kompres, sa brisanjem praznih klastera. Isto tako ukini svaku pomenu na windows u config.sys-u. Puno srece, cuba.
windows.211 nkbog, -> #208, ilazarevic
> Hakerisao sam nesto po KEYBOARD.DRV u Windows-ima ko sto pise u > Racunarima 74, ali me ovaj moj ne j*** ni pola posto! Sta da radim? Zar si ocekivao da te KEYBOARD.DRV j***;> Kako se to ispoljava? Tacnije, reci sta se desava kod tebe kad .DRV nece da radi NB. p.s. Ako zlokobni moderatori nisu obrisali ( a imali su razloga jerbo je to piratstvo ) ovde u temi windows imas drajver za YUKBD.
windows.212 ilazarevic, -> #211, nkbog
Znas sta ne radi?! Nista! Dobro, ne bas "nista", ali : u Racunarima 74 je pisalo u jednom clanku (sto je naravno istina) da Windows-i ne gledaju sta pise u DOS-ovim drajverima, vec sami formiraju svoje. Takodje se tamo navodi nacin kako zeznuti KEYBOARD.DRV zamenom znakova tako da se dobije YU raspored. Ja sve to lepo poslusam, a on opet nista! P.S: Ono "j***" se ispoljava tako sto me ovaj som od WINDOWS-a stalno psuje @ (ovim znakom) tamo gde ja ocekujem navodnike; ostale primere da i ne navodim!! Ako znas sta da radim, pomagaj! :((((
windows.213 ivujanic, -> #212, ilazarevic
> P.S: Ono "j***" se ispoljava tako sto me ovaj som od WINDOWS-a > stalno psuje Ž (ovim znakom) tamo gde ja ocekujem navodnike; ostale > primere da i ne navodim!! > > Ako znas sta da radim, pomagaj! :(((( Ja nisam radio po Računarima, već sam samouk :). Ako ti moj raspored tastature odgovara, poslaću ti mail-om driver, pošto bi file verovatno bio izbrisan ako ga prikačim. Dakle, u gornjem redu, iznad brojeva su znakovi: !"#$%&/()= poslednja dva tastera u gornjem redu su (norm/shift): '? +* naša slova su na desnoj strani, i to u drugom redu odozgo š i đ, u trećem č, ć i ž. Dole levo je <>. Tastatura je YU tastatura iz Game. Dakle, ako je O.K., javi da ti pošaljem, ili ako sysop nema ništa protiv da ostavim u temi. Ako ne, moraćeš da sačekaš da prođe rok da ti napravim driver... Ivica P.S. probaj, nije toliko teško. Mani tekst ako ne valja, pogledaj gde se nalaze poređani znakovi sa tastature i menjaj ih u odnosu na tvoj raspored. Normalno, pri ruci treba da ti je crtež originalne AT tastature...
windows.214 vule, -> #212, ilazarevic
> P.S: Ono "j***" se ispoljava tako sto me ovaj som od WINDOWS-a > stalno psuje @ (ovim znakom) tamo gde ja ocekujem navodnike; ostale > primere da i ne navodim!! A da nemaš laptop ili nešto za UK tržište? Možda lupam, ali moj matori na toshiba laptopu mora explicitno da navede u configu country US i u autoexecu keyb US. Ako je to kaži da ždraknem u uputstvo kako tačno ide. pozdrav vule
windows.215 ilazarevic, -> #213, ivujanic
Tastatura mi potpuno odgovara. Hajde da se dogovorimo da mi posaljes taj drajver.. Hvala na pomoci, Ivan!
windows.216 dexi,
Pitanje za ZZ-a. Kada ce biti (i da li ce) gotov SOR for WINDOWS? DEXI :)
windows.217 ivujanic, -> #215, ilazarevic
> Tastatura mi potpuno odgovara. Hajde da se dogovorimo da mi > posaljes taj drajver.. Pošto će stvar biti korisna i drugim korisnicima, da probam prvo upload na konferenciju, pa ako obrišu ... ;) Mislim da ne bi trebalo da se briše, bez obzira što je parče komercijalnog programa. Mislim da bi i sam Microsoft odobrio, jer krpimo ono što njima ne pada na pamet... Popularišemo Prozore... Ivica winkey.zip
windows.218 ilazarevic, -> #217, ivujanic
THANKS A LOT !!! Tastatura radi ko sumanuta! :)) Još jednom, hvala! CU!
windows.219 godza, -> #196, zeljkod
Bas interesantno, Kratak tehnoloski posttupak kako se radi vreme, text se unosi na Macintttosh Clasic sa 40 MB diskom i 2 mb rama milim da je 4 kom , ( u redakciji vremena). Tekst se prelama u sava centtru u Applicaton na Macintosh II cx i Macintosh II fx Masine imaju ( i think) po 8 mb rama i po 160 mb diskove Za prelom se koristtti Design studio 1.01 ( od skoro mislim da je i verzija 2.00) Slike ( crno bele se skeniraju na Agfa Focus II skeneru i na Apple Scaneru). Proof se radi na Apple LaserWriter II Ntx Sa 5 Mb rama i 80 Mb diskom Final Camera-Rady Na linotronicu L300-Art Master model U studio B&Z, Ceo casopis se preloma za dva DANA (Dva coveka) Bas primittivan rad stap i kanap Sto se tice PageMaker-a na pc, na Macu je 2X bolji ( verzija 4.0) Naravno Najbojli je Njegovo Velicanstvo Frame Maker Bye ps Sta mislite otkud to sve znam ?
windows.220 dgavrilovic, -> #219, godza
>> Sta mislite otkud to sve znam ? Nije valjda da si i tu umešao svoje prste? Jesi đavo. Pažnja narode! Ako pustimo Godžu da i dalje promoviše Maca Motorola će zaista potisnuti Intela. Nije mi zbog Maca nego će nam Lanik popiti mozak :-)
windows.221 lanik, -> #220, dgavrilovic
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
windows.222 nboskovic, -> #219, godza
*> Sta mislite otkud to sve znam ? Odkud? :)))) (c) klap nikola
windows.223 godza,
Hello, Stigao mi je private mail pa mislim da treba razmeniti stavove Fontographer i ikarus su editori za dizajn PostScript fontova. Fontographer pravi Americka firma Altsys, koja pravi jos Pagemaker, Freehand (nije greska Aldus je ogranak Altsys-a), Metamorphosys, Family Builder, Art Importer i Fontastic. Program uvozi Adobe tip 1 fonta i omogucava, dodavanje nasih kukica i kvacica. U principu to je program za dizajn gde se slova crtaju preko Bezierovih kriva. Omogucava dizajneru ( sto je vrlo korisna stvar ) da se slovo nacrtano u Adobe Illustratoru ili Freehand-u jednostavnim copy-paste prebaci na zeljeno mesto. Omogucava kernovanje slova, editovanje Bitmapa i posebnim modulom ( odvojeno se kupuje) rucno "hintovanje" slova. Omogucava generisanje Tip-1 i Tip-3, za Pc, NeXT, SUN, i Macintosh. Uz to Generise Bitmapu za Mac, BDF za ostale i AFM. Za sada postoji samo verzija za MAC i kosta 350$. ( Slova za "Vreme" AppTimes, AppTimes Condensed i AppFutura Black su radjeni u Fontographeru 3.2, Oktoih i cela Familija BiZ slova takodje) Ikarus je Nemacki Program firme URW iz Hamburga. Nacin rada sa Ikarusom drugaciji. Svrha mu je u pocetku bila za digitalizovanje vec dizajniranih slova. Opis slova nije preko bezijerovih krivih nego pomocu kontolnih tacaka sto mu omogucava vecu preciznost, ali zato zahteva veliku disciplinu jer se greske u dizajnu primete vrlo lako. Na Macu generise Tip-3 ( nova verzija i Tip-1 ). To nije program za hakerisanje, jer posao je zavrsen tek kada se prebaci na SUN ili ranije VAX i tamo se zavrsi generisanje slova. Ima strahovite alate, na primer definise se serif, cup, ili stub koji je karakteristican za tip slova ( kao library) i ako nam se ne svidja, promenom istog menjamo detalj na svim slovima ( pretty ? ). Cena nije popularna, 4000 DM, ali rezultati su Fantasticni. Sa Ikarusom radi ( URW ga stavlja u reklamnom materijalu), trenutno najtrazeniji ( ako ne i najbolji ) svetski dizajner Jovica Veljovic, ( Ako je verovati recima Hermana Zapfa, Summer Stona, Johna Warnock-a). Sva slova URW-a su radjena u Ikarusu, i ITC-Veljovic, ITC-Gama, ITC-Esprit. Program koji Adobe koristi nije u komercijalnoj upotrebi ( nece nikad ni biti) ne zna se ni ime programa ( niti ce se znati ). David Slimbach crta u Illustratoru na Macu ( koji nije isti kao komercijalni Illustrator ). Da je neka vajda, program koji generise font radi na SUN-u. Program za Pc postoji zove se Type Foundry ali sa njim je tolika muka raditi da nije vredan spomena ( i generise tip 3) Uzgred Adobe je pored TimesTen i Helvetike uradio i Mignon cirilicu, ali pored vasih poruka "Ima li neko PostScript slova", tesko da ce je pustiti u prodaju. (Da ne pomislite sada da zelim nekom da se slihtam, video sam cirilicu za HP, jednog naseg coveka, kod gomile ljudi, a cisto sumnjam da su je kupili). Video sam kod coveka iz Apple-a ( iz Cupertina) spisak BBS-ova u Jugoslaviji koje je poslao Cedomir Igali (eigalyŽyubgef51.bitnet), tako da ne mislite da se nista ne zna. Kruzi prica po America da je ovakva statistika na jedan prodat program presnimljeno poljska i jugoslavija 100 italija 15 Amerika do 5 Think ? Uzgred, video sam novu verziju didota za atari. Ima "mogucnost" importovanja Tip-1 slova, ali sa promenjivim uspehom iz nekoliko puta. A za Helveticu-Narrow kaze da je "Synthetic font" i dovidjence ?!? Ako treba jos nesto tu sam ( ovih dana sam malo aktivniji:) ) Bye
windows.224 godza,
hello, ima li neko drajver za win 3.0 za mouse system mouse bus kartu? i drajver za appletalk za win 3.0 mislim da isti se dobije gratis uz pagemaker 4.0 ( ne treba mi page maker ), ali lepo molim za ono ostalo molim :)))) bye
windows.225 djelovic, -> #223, godza
Da ponovim staro pitanje: "Ima li neko neki vektorski font (linije + bezierove krive) u nekom prepoznatljivom formatu?" Ovo "prepoznatljiv" se svodi na to da nije teško font dešifrovati na delove tipa: 1. Slovo 'A': linija (od, do) bezier4 (t1, t2, t3, t4) . . 2. Slovo 'B': . . . tj., da se lako može napraviti program koji bi takav font prikazao na ekranu...
windows.226 spantic,
Ne znam da li se još nekome ovo desilo. Kada sam instalirao DOS 5.0 (komercijalni) konačno potpuno OK i to usaglasio sve sa BOOT.SYS, pa još pride instalirao 4dos kao jednu opciju, i na kraju se vratio WINDOWSima na kraju se ispostavilo da mi se kada otkucam WIN pojave brljotine (to je ranije odgovaralo standardnom modu i radilo je). Kada ga startujem sa WIN/R u realnom, radi. Isto i za WIN/3. Imam 386SX sa 2MB i SVGA Trident. Sugestije? Sa poštovanjem, Srđan Pantić
windows.227 ilazarevic, -> #226, spantic
Ne bih znao šta da kažem, pošto imam 286 i Hercules :) Ipak, kod mene sve radi sa komercijalnom verzijom DOS 5.00 bez problema!!
windows.228 cuba, -> #226, spantic
Da bi ti win3.0 radili uz dos 5.0 neophodno je da ima nesto memorije na raspolaganju. Pretpostavljam da si svu extended memoriju prebacio smart i ram drajvu. Da bi windowsi normalno radili, skini 256 k nekom od njih, ili daj DEVICE=C:\DOS\SMARTDRIVE XXXX 0 gde je xxxx koliko mu kb dodeljujes, a 0 da windows mogu da ga smanje na 0. Usput koristi i emm386 i smartdrive i himem.sys koji pripadaju dos 5.0. Imao sam isti problem, ovo ga je resilo. Pozdrav, Cuba
windows.229 spantic, -> #228, cuba
>Da bi ti win3.0 radili uz dos 5.0 neophodno je da ima nesto memorije na >raspolaganju. Pretpostavljam da si svu extended memoriju prebacio smart i >ram drajvu. >Da bi windowsi normalno radili, skini 256 k nekom od njih, ili daj >DEVICE=C:\DOS\SMARTDRIVE XXXX 0 >gde je xxxx koliko mu kb dodeljujes, a 0 da windows mogu da ga smanje >na 0. >Usput koristi i emm386 i smartdrive i himem.sys koji pripadaju dos 5.0. > >Imao sam isti problem, ovo ga je resilo. Mozda nisam bio precizan. Ja to upravo i koristim. I meni Windows 3.0 radi kada ga startujem sa: WIN/R i WIN/3 Dakle u realnom i 386 modu i to radi OK, ali pobrljavi za standardni mod. Uopste ni ne krene. Sa postovanjem Srdjan p.s. Evo CS:
windows.230 spantic, -> #229, spantic
BREAK = ON DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS DOS=HIGH FILES= 30 BUFFERS=30 LASTDRIVE=K STACKS=0,0 DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS DOS=UMB SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM C:\DOS\ /p /e:400 DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\MOUSE.SYS /y DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\SMARTDRV.SYS 1024 0 DEVICEHIGH=C:\DOS\ANSI.SYS COUNTRY=038,,C:\DOS\COUNTRY.SYS DEVICEHIGH=C:\DOS\DISPLAY.SYS CON=(EGA,,1) CS
windows.232 stal,
Evo Win30 drajvera za sve Video 7 karte (do 1024 x 768) Skinuo sam sa njihovog BBS-a. Bilo je veselo kad je došao čika poštar sa računom za telefon :) (ili :( više ni sam ne znam)
windows.233 dejanr, -> #232, stal
Datoteka je u IBMPC\DRIVERS. Hvala na prilogu.
windows.234 kvelkovski, -> #230, spantic
>> DOS=HIGH >> DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS >> DOS=UMB Xe, xe, xe. Pokusaj sa izbacivanjem goranavedenog (i predji na QEMM). Kupe
windows.235 spantic,
Nisam siguran da li je svima poznato, ali na UBBG u katalogu: UBBG::EARN$USERS:[PUBLIC.PC.WIN3] ima dosta softvera za Windows skinutog sa mreže. Nešto koristi. Oni koji nemaju pristup UBBGu mogu većinu onoga što vredi da pokupe sa BBSa VICTOR 2 iz Bneta. Tamo sam ih okačio u saradnji sa sysopom. Ako ima interesenata mogu ovde okačiti spisak dostupnih stvari. Sa poštovanjem Srđan
windows.236 sbrkic,
Što bi sa Windows 3.01? Ima'l abera o Priča se da se pojavio.
windows.237 spantic, -> #234, kvelkovski
>> >> DOS=HIGH >> >> >> DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS >> >> DOS=UMB >> >> Xe, xe, xe. Pokusaj sa izbacivanjem goranavedenog (i predji na QEMM). Ma to je u redu. Ali ono što mene zanima da li se nekom DOS 5.0 na 386sx sa 2MB, SVGA, 90MB HD ponašao tako kao meni. Ne radi standardni mod, a rade realni i 386. Matična ploča je NESX. Lepo bi bilo kad bi neko imao objašnjenje za ovo, jer ja nemam ideje. Sa poštovanjem Srđan
windows.238 cuba, -> #230, spantic
> BREAK = ON > DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS > DOS=HIGH <<< > FILES= 30 > BUFFERS=30 > LASTDRIVE=K > STACKS=0,0 > DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM NOEMS <<<< > DOS=UMB <<<< > SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM C:\DOS\ /p /e:400 > DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\MOUSE.SYS /y > DEVICEHIGH=D:\WINDOWS\SMARTDRV.SYS 1024 0 > DEVICEHIGH=C:\DOS\ANSI.SYS > COUNTRY=038,,C:\DOS\COUNTRY.SYS > DEVICEHIGH=C:\DOS\DISPLAY.SYS CON=(EGA,,1) Cudno, kod mene, SX sa 2Mb i herc-om radi bez greske. U pocetku je isto trazio win /3, ali je sa sledecim config.sys om proradilo: ____________________________________________________ DOS=high,UMB files= 30 BUFFERS = 20 device=C:\dos\himem.sys DEVICE=\DOS\EMM386.EXE noems DEVICEhigh=C:\DOS\ansi.sys devicehigh=gmouse.sys SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM C:\DOS\ /e:1024 /p devicehigh=C:\dos\smartdrv.sys 1024 0 ____________________________________________________ Usput, sta ce ti opcije i ram i noems? stavi u istom redu dos=high,umb sada je dosta WIN i win3.0 rade ko bog (kolko mogu sa 2 Mb) U najgorem slucaju smanji smartdrv.sys na 768 0 Pozdrav, Cuba
windows.239 spantic, -> #238, cuba
>> DOS=high,UMB Hvala, ovo je bilo korektno. To sam uspeo da nađem i u uputstvu, ali po primerima koje sam dobio u datoteci i ono iz mog ranijeg CS je trebalo da radi. Trenutno nemam vremena, ali moraću detaljno da ga pročitam, mora biti objašnjenja. Hvala još jednom. >> ____________________________________________________ >> >> Usput, sta ce ti opcije i ram i noems? Zaostalo u verziji CS koja mi služi kao ogledni primerak, inače koristim BOOT.SYS. Dovoljno je NOEMS. Hvala još jednom. Sa poštovanjem Srđan
windows.240 djorzor, -> #235, spantic
> Nisam siguran da li je svima poznato, ali na UBBG u katalogu: > > UBBG::EARN$USERS:ŠPUBLIC.PC.WIN3Ć > > ima dosta softvera za Windows skinutog sa mreže. Nešto koristi. > Probao sam da taj softver skinem, ali mi za gotovo sve ZIP fajlove PKZIP javlja CRC error. Fajlovi su skidani preko DECnet-a (imam PC-ja u mreži). Korišćen je programu NFT (Fajl transfer program za vezu DEC - PC, Made by DIGITAL, orginal program). Korićena je naredba COPY sa /BLOCK opcijom. Probao sa i opciju /IMAGE i bez opcija, ali tada NFT javlja Block too large, try /BLOCK ili /IMAGE . . . . Jedino još nisam probao da fajlve skinem preko modema. Plašim se da fajlovi na UBBG nisu ostavljeni uz neku neodgovarajuću opciju, tako da su sada teško upotrebljivi. Da li neko zna rešenje problema ? Pozdrav, Zoran
windows.241 dejanr, -> #240, djorzor
To je ona čuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja će da objasni, on to najbolje i najčešće radi :)
windows.242 ppekovic, -> #241, dejanr
>>To je ona čuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja >>će da objasni, on to najbolje i najčešće radi :) Najbolje rešenje je korišćenje programa TREC.COM. Imaš ga, čini mi se, u Š-.publicĆ direktoriju, ako ga tamo nema ima ga sigurno u Š-.ekrstonoĆ. Paya
windows.243 mjova, -> #242, ppekovic
> Najbolje rešenje je korišćenje programa TREC.COM. Imaš ga, > čini mi se, u dodaj ovo u login.com: $ rec:==@earn$users:[public.vax.trickle]trec.com samo kucaš rec i dobiješ meni. treba kopirati sa opcijom 3, ma videćeš, ako ne što ne ide javi. SY
windows.244 spantic, -> #240, djorzor
>> Jedino još nisam probao da fajlve skinem preko modema. >> >> Plašim se da fajlovi na UBBG nisu ostavljeni uz neku neodgovarajuću >> opciju, tako da su sada teško upotrebljivi. >> >> Da li neko zna rešenje problema ? Mislim da je skidanje fileova modemom najpametnije rešenje, to jest sa njim nisam imao problema. Najjednostavnije varijanta: - iskopirate fileove sebi u katalog, - skinete ih ZMODEMom uz obavezan prekidač -b, - i više nemate problema. Svi su upotrebljivi, isprobani i rade. Sigurno. Koga mrzi da ih skida može ih dobiti, skoro sve od mene. Ili na UBBGu. A ko tamo nema račun na VICTORu II. Dakle, širok izbor, :). Sa poštovanjem Srđan
windows.245 ppekovic, -> #243, mjova
>> dodaj ovo u login.com: >> >> $ rec:==Žearn$users:Špublic.vax.trickleĆtrec.com Pa može i jednostavnije. Neka prekopira trec.com u svoj dir pa ga onda jednostavno pozove sa Žtrec i oma dobije meni. ;> A ima tamo još zanimljivih programa. Ako nevoliš glomaznost trec-a, onda lepo uradi sledećeu stvar: RECEIVE * /BINARY pa onda pokreni program C.COM koji ćeš naći u nekom od "javnih" DIR-ova i gotovo, sad ostaje samo DownLoad. Paya
windows.246 djorzor, -> #241, dejanr
Hvala na informaciji. Pozdrav, Zoran
windows.247 djorzor, -> #242, ppekovic
>>> To je ona čuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja >>> će da objasni, on to najbolje i najčešće radi :) > > Najbolje rešenje je korišćenje programa TREC.COM. Imaš ga, čini mi se, u > Š-.publicĆ direktoriju, ako ga tamo nema ima ga sigurno u Š-.ekrstonoĆ. Postoji jedan mali problem. Ja imam račun na BUGF62, jer sam zaposlen na Građevinskom fakultetu. Kada iskopiram TREC.COM, VAX javlja %DCL-W-IVVERB, unrecognized command verb - check validity and spelling ĐRECEIVEĐ Operativni sistem na BUGF62 je VAX/VMS V5.3-1. Pretpostavljam da je problem u tome što RECEIVE nije deo VMS-a nego je program ili komandna procedura koja je definisana na UBBG. Da li neko zna kako doći do tog programa ili procedure? Hvala, Zoran
windows.248 djorzor, -> #244, spantic
> > Mislim da je skidanje fileova modemom najpametnije rešenje, to jest sa > njim nisam imao problema. Najjednostavnije varijanta: > Hvala na informaciji. Proverio sam i priča odlično radi. Najveći problem je što Zmodem istera oko 110 cps na 2400 boda. Trenutno sam u potrazi za načinom kako da uradim fajl transfer preko DECnet-a na PC koji je vezan ruterom za ETHERNET. Hvala, Zoran
windows.249 bulaja, -> #242, ppekovic
││To je ona cuvena fora sa crlf koje treba izbaciti. Bulaja ││ce da objasni, on to najbolje i najcesce radi :) │└─── │Najbolje resenje je koriscenje programa TREC.COM. Imas ga, cini mi se, u │S-.publicC direktoriju, ako ga tamo nema ima ga sigurno u S-.ekrstonoC. └─── Nece moci, trec konvertuje samo datoteke iz receive buffera, morace se sprovesti postupak opisan u komunikacije/11.42 (analyze ...) ili na PC-u koristiti program koji je prikacen uz poruku komunikacije/16.281.
windows.250 ppekovic, -> #249, bulaja
>>Nece moci, trec konvertuje samo datoteke iz receive buffera, >>morace se sprovesti postupak opisan u komunikacije/11.42 >>(analyze ...) ili na PC-u koristiti program koji je prikacen >>uz poruku komunikacije/16.281. Onda se koristi c.com koji sam takođe pomenuo i koji se opet nalazi u public dir-u. Paya
windows.251 mjova, -> #245, ppekovic
> Pa može i jednostavnije. Neka prekopira trec.com u svoj > dir pa ga onda jednostavno pozove sa Žtrec i oma dobije > meni. ;> jeste, ali ovako kuca samo rec :), ali ako se malo pomuči za bolju budućnost... uz ono RECE *.* /BIN dodaj još jedno /NODEL, za svaki slučaj, kasnije ćeš lako obrisati ono što ti ne treba. SY
windows.252 mjova, -> #247, djorzor
> Da li neko zna kako doći do tog programa ili procedure? kako paya reče, uzmi C.COM SY
windows.253 djorzor, -> #245, ppekovic
> A ima tamo još zanimljivih programa. Ako nevoliš glomaznost trec-a, > onda lepo uradi sledećeu stvar: > > RECEIVE * /BINARY > pa onda pokreni program C.COM koji ćeš naći u nekom od "javnih" > DIR-ova i gotovo, sad ostaje samo DownLoad. Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi? Hvala, Zoran
windows.254 dperkovic, -> #248, djorzor
>... Najveci problem je sto Zmodem istera oko 110 cps na 2400 boda. Ja sa mnp 5 modemom zip fajlove redovno prenosim na oko 200 cps , mada sam se neki dan iznenadio kada je je brzina jednog takvog transfera bila 257 . Tekstualne datoteke prenosi i do 370 cps . DejanP
windows.255 ppekovic, -> #253, djorzor
>>Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da >>li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi? Imaš ga u Š-.ekrstonoĆ. Paya
windows.256 mjova, -> #253, djorzor
> Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. > Da li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi? evo ti sadržaja c.com-a: $ SET VERIFY $ ANALYZE/RMS/FDL 'P1'.'P2' $ DEFINE/USER SYS$INPUT SYS$COMMAND $ EDIT/FDL/PROMPTING=BRIEF 'P1' $ CONVERT/FDL='P1' 'P1'.'P2' 'P1'.'P3' $ DEL 'P1.'P2';* $ DEL *.FDL;* $ SET NOVERIF sintaxa: @c imefajla ext1 ext2 a na pitanja odgovaraj redom: m rec car non (jos jednom return) ex to znači da ćeš datoteku IMEFAJLA.EXT1 srediti i ona će se zvati IMEFAJLA.EXT2. ovo mi je dobro služilo dok nisam počeo da koristim trec. SY
windows.257 dejanr, -> #253, djorzor
>> Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da li neko >> zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi? ubbg::earn$users:[public] pa dalje traži...
windows.258 djorzor, -> #254, dperkovic
> Ja sa mnp 5 modemom zip fajlove redovno prenosim na oko 200 cps , mada sam > se neki dan iznenadio kada je je brzina jednog takvog transfera bila 257 . > Tekstualne datoteke prenosi i do 370 cps . Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem. Pozdrav, Zoran
windows.259 djorzor, -> #255, ppekovic
>>> Probao sam da nađem C.COM u ŠPUBLIC...Ć ali nisam uspeo. Da >>> li neko zna tačno ime DIR-a gde se on nalazi? > > Imaš ga u Š-.ekrstonoĆ. > Nažalost, malopre sam dobio: $ dir Š-.ekrstono...Ć Directory EARN$USERS:ŠEKRSTONOĆ ALIAS.COM;1 CONF.DIR;1 LOGIN.COM;1 MAIL.DIR;1 NOTES$NOTEBOOK.NOTE;1 RZSZ9107.TLB;1 TREC.COM;1 TREC.REC;1 ZOO.EXE;1 Total of 9 files. Directory EARN$USERS:ŠEKRSTONO.CONFĆ %DIRECT-E-OPENIN, error opening EARN$USERS:ŠEKRSTONO.MAILĆ*.*;* as input -RMS-E-PRV, insufficient privilege or file protection violation SUBRINA.NOTE;1 Total of 1 file. Grand total of 2 directories, 10 files. $ Da li neko zna neki drugi izvor za C.COM ? Hvala, Zoran
windows.260 spantic,
Evo spiska softvera sa UBBGa za WINDOWS iz direktorijuma Utility: $ dir/size/date earn$users:[public.pc.win3.util] Directory EARN$USERS:[PUBLIC.PC.WIN3.UTIL] ACHART12.ZIP;1 36 15-AUG-1991 12:53:32.72 ADVENT.ZIP;1 602 16-AUG-1991 09:48:17.80 ALM103.ZIP;1 290 16-AUG-1991 09:43:09.96 ALWIN15.ZIP;1 341 16-AUG-1991 09:42:49.37 APDOCS.ZIP;1 127 16-AUG-1991 13:51:38.51 APORIA14.ZIP;1 293 16-AUG-1991 13:50:45.44 ARCHIVES.ZIP;1 678 21-AUG-1991 13:37:03.73 ASCII-3.ZIP;1 12 16-AUG-1991 13:49:31.32 ATLUS.ZIP;1 235 21-AUG-1991 13:32:33.96 BUILDER.ZIP;1 23 16-AUG-1991 13:50:01.58 CAL1991.ZIP;1 46 16-AUG-1991 13:49:15.82 CAPCLOCK.ZIP;1 17 16-AUG-1991 13:52:28.55 CPUUSE13.ZIP;1 13 15-AUG-1991 14:24:15.01 DC110.ZIP;1 53 15-AUG-1991 12:55:48.02 DEUS.ZIP;1 106 15-AUG-1991 12:57:59.13 DIGITL.ZIP;1 34 15-AUG-1991 12:54:52.82 DISKTOOL.ZIP;1 49 15-AUG-1991 12:54:18.19 DMAP.ZIP;1 39 16-AUG-1991 13:51:12.60 DOORWAY.ZIP;1 12 16-AUG-1991 13:51:58.66 DRWATSON.ZIP;1 53 15-AUG-1991 14:25:35.28 ELANA.ZIP;1 124 16-AUG-1991 13:49:46.96 ELEMENT2.ZIP;1 33 16-AUG-1991 13:50:19.82 EXIT10.ZIP;1 6 21-AUG-1991 13:34:26.61 FOLDER31.ZIP;1 125 21-AUG-1991 13:33:17.15 GCP42S.ZIP;1 79 21-AUG-1991 13:33:55.27 GIF2BMP.ZIP;1 47 21-AUG-1991 13:31:35.94 HEXCNV10.ZIP;1 16 21-AUG-1991 13:31:52.72 INIEDT.ZIP;1 77 16-AUG-1991 14:07:20.68 KFREE34.ZIP;1 165 13-AUG-1991 09:40:59.10 KFREE40.ZIP;1 252 21-AUG-1991 13:30:17.42 KIVIAT.ZIP;1 46 13-AUG-1991 09:41:22.01 KYMOUS20.ZIP;1 41 21-AUG-1991 13:30:52.67 LASVEGAS.ZIP;1 5 13-AUG-1991 09:41:42.16 METZ-DN.ZIP;1 143 16-AUG-1991 14:07:04.01 METZ-DT.ZIP;1 149 16-AUG-1991 14:06:45.42 MEWIN.ZIP;1 242 13-AUG-1991 09:40:11.46 MEWINDOC.ZIP;1 294 13-AUG-1991 09:39:39.89 RNPRG200.ZIP;1 30 21-AUG-1991 13:30:36.49 SYSCOLOR.ZIP;1 32 21-AUG-1991 14:02:14.99 TWEAK2.ZIP;1 19 22-JUL-1991 14:28:16.06 UUCODE15.ZIP;1 45 21-AUG-1991 14:01:25.82 WHISKERS.ZIP;1 36 21-AUG-1991 14:01:54.83 WINCLI21.ZIP;1 84 21-AUG-1991 13:58:10.45 WINCLOCK.ZIP;1 33 21-AUG-1991 13:58:53.01 WINCOLOR.ZIP;1 91 21-AUG-1991 14:00:24.51 WINGIF14.ZIP;1 141 21-AUG-1991 14:03:12.32 WINHV20.ZIP;1 74 21-AUG-1991 13:58:31.52 WINNAV.ZIP;1 286 14-AUG-1991 12:51:10.73 WINRES.ZIP;1 57 13-AUG-1991 13:41:13.00 WINSAVER.ZIP;1 71 13-AUG-1991 13:48:32.12 WINSHELL.ZIP;1 14 13-AUG-1991 13:40:02.81 WNQVT465.ZIP;1 296 17-JUL-1991 13:47:48.10 ZM301.DOC;1 14 21-AUG-1991 14:01:04.59 ZM301.ZIP;1 173 21-AUG-1991 14:04:33.77 Total of 54 files, 6399 blocks.
windows.261 ppekovic, -> #259, djorzor
>>Da li neko zna neki drugi izvor za C.COM ? Probaj ponovo Š-.ekrstonoĆ. Tačno je da ga večeras nije bilo (kad li ga izbrisah) ali sam ga malopre opet stavio. Izvini na čekanju. Paya
windows.262 m.dzigurski, -> #258, djorzor
-> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem. Kako MTE nema Zmodem kad ima.
windows.263 mjova, -> #262, m.dzigurski
> -> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem. > > Kako MTE nema Zmodem kad ima. zavisi od verzije SY
windows.264 djorzor, -> #262, m.dzigurski
> -> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem. > > Kako MTE nema Zmodem kad ima. Nisam uspeo da ga nađem na MTE Ver 2.10g. Da li neko zna za verziju koja ima Zmodem ? Hvala, Zoran
windows.265 m.dzigurski, -> #264, djorzor
->> -> Nažalost imam samo običan 2400 modem a MTE nema Zmodem. ->> ->> Kako MTE nema Zmodem kad ima. -> -> Nisam uspeo da ga nađem na MTE Ver 2.10g. Da li neko zna za verziju -> koja ima Zmodem ? Ja imam MTE sa zmodem-om pa ako ti treba samo reci.
windows.266 ppekovic, -> #265, m.dzigurski
>> Ja imam MTE sa zmodem-om pa ako ti treba samo reci. Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program. Paya
windows.267 djorzor, -> #266, ppekovic
>>> Ja imam MTE sa zmodem-om pa ako ti treba samo reci. > > Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program. Svašta, zar si Ti očekivao da ćemo da krademo programe ?
windows.268 m.dzigurski, -> #266, ppekovic
-> Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program. Kako nije. Ja sam sa njihovog BBS-a pokupio ovu verziju što sada imam.
windows.269 dejanr, -> #268, m.dzigurski
>> > Khm, samo pazite, MTE nije ni PD ni SW program. >> >> Kako nije. Ja sam sa njihovog BBS-a pokupio ovu verziju što sada imam. Ja sam uz neki modem dobio neki MTE uz koji jasno piše da nije pd. Ali, možda postoji i neki koji jeste (?). Dakle, šalji taj tvoj pa da proverimo i, ako je pd, ide u COM dir.
windows.270 m.dzigurski, -> #269, dejanr
-> Ja sam uz neki modem dobio neki MTE uz koji jasno piše da nije pd. Ali, -> možda postoji i neki koji jeste (?). Dakle, šalji taj tvoj pa da -> proverimo i, ako je pd, ide u COM dir. Poslao bih ga ja vrlo rado, ali nemam originalno pakovanje MTE-a izbrisao sam ga sa diska.