word.perfect.210ivan.s,
Pre nekog vremena sam iz WordPerfecta stampao neke tekstove na
cirilici, tako da mi je danas, kada sam pokrenuo WP, bila
definisana cirilicna tastatura. U zelji da vratim standardnu
definiciju tastature usao sam u Setup meni - ali nisam mogao da
aktiviram opciju 5-Keyboard Layout.
U cemu bi mogao da bude problem ?
word.perfect.211ivan.s,
-> #210, ivan.sZaista sam zbunjen - dosta dugo radim sa WordPerfectom, ali mi
se ovako nesto jos nije dogodilo.
Pre nekih mesec dana sam iz WP stampao neke formulare cirilicom;
tada sam kreirao .WPK fajl sa definicijom cirlicne tastature.
Juce sam pokusao da WP vratim na standardnu definiciju
tastature - i nisam uspeo! Naime, kad udjem u Setup meni,
jednosavno ne mogu da aktiviram opciju 5-Keyboard Layout. Koliko
god pritiskao tastaere 5 ili K, nista se ne desava !
Na zalost, trenutno nemam na raspolaganju originalne diskete sa
WPom. Imam Backup celog harda, ali on je na zalost previse svez
- i sa WP sa backupa imam iste pobleme (eto jednom da se i
redovno vodjenje backupa pokaze kao losa navika :((
Zna li neko sta bi moglo da bude u pitanju ?
word.perfect.212dejanr,
-> #210, ivan.sMožda si pokušavao da otkucaš slovo K (od keyb. ley) a to slovo
nije latinično K nego ćirilično. Pokušaj da izabereš broj ispred
opcije.
Ako ni to ne ide, preimenuj WP{WP}.SET pa iz početka podesi čitav
WordPerfect
word.perfect.213vule,
-> #210, ivan.s> Pre nekog vremena sam iz WordPerfecta stampao neke tekstove na
> cirilici, tako da mi je danas, kada sam pokrenuo WP, bila
> definisana cirilicna tastatura. U zelji da vratim standardnu
> definiciju tastature usao sam u Setup meni - ali nisam mogao da
> aktiviram opciju 5-Keyboard Layout.
>
> U cemu bi mogao da bude problem ?
U tome što ti ćirilica sjebe keyb. Kucaj CTRL-6, to bi moralo da te
vrati u ENHANCED. BTW šta si se kog vraga igrao sa ćirilicom? Kucaj na
latinici pa dl font, mnogo je prostije. WP jeste najbolji, ali kad bi
video kakvu mi je decu pravio nekim glupim bagovima pazio bi malo bolje
na svoje textove...
pozdrav vule
word.perfect.214ivan.s,
-> #213, vule>> U tome sto ti cirilica sjebe keyb. Kucaj CTRL-6, to bi moralo da te
>> vrati u ENHANCED.
Stvar je u najmanju ruku bila cudna. I ja sam pomislio na tako
nesto, ali 5 nisam menjao, a ni ona nije funkcionisala. Na kraju
sam ipak obrisao konfiguracionu datoteku, i stvar je proradila.
>> BTW sta si se kog vraga igrao sa cirilicom? Kucaj na
>> latinici pa dl font, mnogo je prostije. WP jeste najbolji, ali kad bi
Slazem se, ali ja jos uvek imam EPSON LX-80.
word.perfect.215.bale.,
-> #213, vule> video kakvu mi je decu pravio ...
A! Zato ti imaš dete ;))))
Regards from .bale. !
#8*)+-<
word.perfect.216vule,
-> #215, .bale.>> video kakvu mi je decu pravio ...
>
> A! Zato ti imaš dete ;))))
Ne, dete je starije od WP-a ;)
A i nedao bog da imam pisca u familiji ;)))
pozdrav vule
word.perfect.217nesa,
WP ne koristim često i pošteno sam se preplašio kada sam dobio
zadatak da u slogovima adresa i imena nekih firmi (čist ASCII) ubacim i
brojeve računa, od cifre 50 u rastućem nizu i skokovima po 1 pa sve do
kraja. Dakle, ispod poslednjeg reda jednog sloga treba ubaciti broj 50,
ispod sledećeg broj 51 itd.
Po makro komandama rekao bih da WP rešava slične probleme, ali
vremena je malo? Ima li ko iskustva sa WP makroima!
Pozdrav!
word.perfect.218mbasic,
Novi problem o kome nije bilo reči u konferenciji!
SLIKE NAPRAVLJENE PC PAINTBRUSH-om WP51 NEĆE DA UČITA
Evo kako sam radio:
- sliku sam u PC Paintbrush-u snimio u .BMP i .PCX
formatima,
- pokrenuo sam GRAPHCNV /H i tamo lepo kaže da je moguće
prebaciti *.PCX u *.WPG,
- tako sam i uradio; tj GRAPHCNV *.PCX *.WPG,
- program nešto mulja i izbaci da je konverzija formata
obavljena. Pogledom na dužinu file-ova ustanovio sam da
približne dužine (oko 8k),
- posle startovanja WP-a ide ono uobičajeno Alt= G F C,
pa zatim ime file-a (naravno sa ekstenzijom .WPG).
REZULTAT: Na Shift+F7 6 umesto slike vidi se okvir i niz slu-
čajno razbacanih tačkica. Isti rezultat dobija se i
na printeru (Epson LQ 400).
Ponovio sam postupak i sa *.BMP . Rezultat je još gori neće ni
da konveruje sliku, ili to navodno uradi stvarajući file *.WPG
dužine 0 ili 125 k !?
NAPOMENA: Sa slikama dobijenim iz LOTUS-ovog 1-2-3 konverzija ide
bez problema. To radim gotovo svakodnevno.
LJUDI POMAGAJTE, STVAR JE HITNA !!!!
NEĆU VALJDA MORATI DA JURIM WINWORD ILI NEŠTO SLIČNO!
(ko će sada da prelazi na drugi tekst procesor samo zbog jednog
*običnog formata slika)
POZDRAV,
MBASIC
word.perfect.219dejanr,
-> #218, mbasic
Nisam siguran da je graphcnv uopšte potreban, učitaj direktno PCX
sliku u wordperfect.
word.perfect.220mbasic,
-> #219, dejanr>
> Nisam siguran da je graphcnv uopšte potreban, učitaj direktno PCX
> sliku u wordperfect.
Naravno, po uputstvu graphcnv nije potreban za PCX datoteke. Prvo
sam tako i probao. Ali, nije išlo!
Zatom sam probao celu priču iy prošle poruke, a danas sam probao
i sa raznim parametrima koje daje graphcnv.
REZULTAT: *Divne* ;( isprekidane linije koje se protežu koso po
delu ekrana namenjenog slici.
Postajem očajan, a vreme koje mi je na raspolaganju polako ističe.
Pozdrav,
M. Bašić
word.perfect.221dejanr,
-> #220, mbasicProbaj da učitaš tu PCX sliku recimo u SLED a onda da je snimiš
iz SLED-a u TIF formatu.