PCSOFT

08 Nov 1989 - 22 Sep 1991

Topics

  1. bios (50)
  2. ms.dos (492)
  3. unix (322)
  4. os.2 (5)
  5. jezici (125)
  6. cccc (343)
  7. clipper (273)
  8. turbo.pascal (247)
  9. tools (219)
  10. grafika (189)
  11. programiranje (156)
  12. tekst.procesori (164)
  13. word.perfect (222)
  14. ventura (216)
  15. windows (270)
  16. spec.softver (212)
  17. virusi (255)
  18. zastita (44)
  19. knjige (61)
  20. razno (668)
  21. mreze (75)
  22. ms.word (42)
  23. nabavka (153)
  24. baze.podataka (60)
  25. radne.tabele (2)
  26. van.teme (17)
  27. 4dos (25)

Messages - word.perfect

word.perfect.210 ivan.s,
Pre nekog vremena sam iz WordPerfecta stampao neke tekstove na cirilici, tako da mi je danas, kada sam pokrenuo WP, bila definisana cirilicna tastatura. U zelji da vratim standardnu definiciju tastature usao sam u Setup meni - ali nisam mogao da aktiviram opciju 5-Keyboard Layout. U cemu bi mogao da bude problem ?
word.perfect.211 ivan.s, -> #210, ivan.s
Zaista sam zbunjen - dosta dugo radim sa WordPerfectom, ali mi se ovako nesto jos nije dogodilo. Pre nekih mesec dana sam iz WP stampao neke formulare cirilicom; tada sam kreirao .WPK fajl sa definicijom cirlicne tastature. Juce sam pokusao da WP vratim na standardnu definiciju tastature - i nisam uspeo! Naime, kad udjem u Setup meni, jednosavno ne mogu da aktiviram opciju 5-Keyboard Layout. Koliko god pritiskao tastaere 5 ili K, nista se ne desava ! Na zalost, trenutno nemam na raspolaganju originalne diskete sa WPom. Imam Backup celog harda, ali on je na zalost previse svez - i sa WP sa backupa imam iste pobleme (eto jednom da se i redovno vodjenje backupa pokaze kao losa navika :(( Zna li neko sta bi moglo da bude u pitanju ?
word.perfect.212 dejanr, -> #210, ivan.s
Možda si pokušavao da otkucaš slovo K (od keyb. ley) a to slovo nije latinično K nego ćirilično. Pokušaj da izabereš broj ispred opcije. Ako ni to ne ide, preimenuj WP{WP}.SET pa iz početka podesi čitav WordPerfect
word.perfect.213 vule, -> #210, ivan.s
> Pre nekog vremena sam iz WordPerfecta stampao neke tekstove na > cirilici, tako da mi je danas, kada sam pokrenuo WP, bila > definisana cirilicna tastatura. U zelji da vratim standardnu > definiciju tastature usao sam u Setup meni - ali nisam mogao da > aktiviram opciju 5-Keyboard Layout. > > U cemu bi mogao da bude problem ? U tome što ti ćirilica sjebe keyb. Kucaj CTRL-6, to bi moralo da te vrati u ENHANCED. BTW šta si se kog vraga igrao sa ćirilicom? Kucaj na latinici pa dl font, mnogo je prostije. WP jeste najbolji, ali kad bi video kakvu mi je decu pravio nekim glupim bagovima pazio bi malo bolje na svoje textove... pozdrav vule
word.perfect.214 ivan.s, -> #213, vule
>> U tome sto ti cirilica sjebe keyb. Kucaj CTRL-6, to bi moralo da te >> vrati u ENHANCED. Stvar je u najmanju ruku bila cudna. I ja sam pomislio na tako nesto, ali 5 nisam menjao, a ni ona nije funkcionisala. Na kraju sam ipak obrisao konfiguracionu datoteku, i stvar je proradila. >> BTW sta si se kog vraga igrao sa cirilicom? Kucaj na >> latinici pa dl font, mnogo je prostije. WP jeste najbolji, ali kad bi Slazem se, ali ja jos uvek imam EPSON LX-80.
word.perfect.215 .bale., -> #213, vule
> video kakvu mi je decu pravio ... A! Zato ti imaš dete ;)))) Regards from .bale. ! #8*)+-<
word.perfect.216 vule, -> #215, .bale.
>> video kakvu mi je decu pravio ... > > A! Zato ti imaš dete ;)))) Ne, dete je starije od WP-a ;) A i nedao bog da imam pisca u familiji ;))) pozdrav vule
word.perfect.217 nesa,
WP ne koristim često i pošteno sam se preplašio kada sam dobio zadatak da u slogovima adresa i imena nekih firmi (čist ASCII) ubacim i brojeve računa, od cifre 50 u rastućem nizu i skokovima po 1 pa sve do kraja. Dakle, ispod poslednjeg reda jednog sloga treba ubaciti broj 50, ispod sledećeg broj 51 itd. Po makro komandama rekao bih da WP rešava slične probleme, ali vremena je malo? Ima li ko iskustva sa WP makroima! Pozdrav!
word.perfect.218 mbasic,
Novi problem o kome nije bilo reči u konferenciji! SLIKE NAPRAVLJENE PC PAINTBRUSH-om WP51 NEĆE DA UČITA Evo kako sam radio: - sliku sam u PC Paintbrush-u snimio u .BMP i .PCX formatima, - pokrenuo sam GRAPHCNV /H i tamo lepo kaže da je moguće prebaciti *.PCX u *.WPG, - tako sam i uradio; tj GRAPHCNV *.PCX *.WPG, - program nešto mulja i izbaci da je konverzija formata obavljena. Pogledom na dužinu file-ova ustanovio sam da približne dužine (oko 8k), - posle startovanja WP-a ide ono uobičajeno Alt= G F C, pa zatim ime file-a (naravno sa ekstenzijom .WPG). REZULTAT: Na Shift+F7 6 umesto slike vidi se okvir i niz slu- čajno razbacanih tačkica. Isti rezultat dobija se i na printeru (Epson LQ 400). Ponovio sam postupak i sa *.BMP . Rezultat je još gori neće ni da konveruje sliku, ili to navodno uradi stvarajući file *.WPG dužine 0 ili 125 k !? NAPOMENA: Sa slikama dobijenim iz LOTUS-ovog 1-2-3 konverzija ide bez problema. To radim gotovo svakodnevno. LJUDI POMAGAJTE, STVAR JE HITNA !!!! NEĆU VALJDA MORATI DA JURIM WINWORD ILI NEŠTO SLIČNO! (ko će sada da prelazi na drugi tekst procesor samo zbog jednog *običnog formata slika) POZDRAV, MBASIC
word.perfect.219 dejanr, -> #218, mbasic
Nisam siguran da je graphcnv uopšte potreban, učitaj direktno PCX sliku u wordperfect.
word.perfect.220 mbasic, -> #219, dejanr
> > Nisam siguran da je graphcnv uopšte potreban, učitaj direktno PCX > sliku u wordperfect. Naravno, po uputstvu graphcnv nije potreban za PCX datoteke. Prvo sam tako i probao. Ali, nije išlo! Zatom sam probao celu priču iy prošle poruke, a danas sam probao i sa raznim parametrima koje daje graphcnv. REZULTAT: *Divne* ;( isprekidane linije koje se protežu koso po delu ekrana namenjenog slici. Postajem očajan, a vreme koje mi je na raspolaganju polako ističe. Pozdrav, M. Bašić
word.perfect.221 dejanr, -> #220, mbasic
Probaj da učitaš tu PCX sliku recimo u SLED a onda da je snimiš iz SLED-a u TIF formatu.