naravi.1mkiric,
Pecali jednom Tuđman, Milošević i Izetbegović i upecali zlatnu ribicu.
Kako je to već red, zamoli njih zlatna ribica da je puste, a ona će im ispuniti
tri želje, svakom po jednu. Puste oni nju i počnu sa željama:
Tuđman: Kaj bu moglo da nema ni jednoga Srbina na svetu?
Nestadoše svi Srbi!
Milošević: E, ja bih da nestanu svi Hrvati sa ovoga sveta!
I nestadoše svi Hrvati!
Izetbegović: Meni sad daj još samo jednu pravu, tursku kahvu.
naravi.2bpetrovic,
Iso Mujo ulicom i nosio veeeeliku kutiju na kojoj je pisalo L E G O
I trci on trci i naleti na MURKANA!
pita ga murkan: GDE GORI MUJO? DE CES BA?
mujo:IDEM U GINISA!!!
mur.:KAKO TO ?
mujo:PA VIDIS OVU KUTIJU! NA NJOJ PISE OD 2 DO 5 GODINA,A JA SASTAVIO
ZA JEDNU I PO!!!
SMESNO ZAR NE?
naravi.3pjankovic,
-> #1, mkiric> Tudman: Kaj bu moglo da nema ni jednoga Srbina na svetu?
>
> Nestadose svi Srbi!
>
> Milosevic: E, ja bih da nestanu svi Hrvati sa ovoga
> sveta!
A Milosevic nije Srbin?
Pedja
naravi.4ljubisha,
-> #1, mkiric>Tuđman: Kaj bu moglo da nema ni jednoga Srbina na svetu?
> Nestadoše svi Srbi!
>Milošević: E, ja bih da nestanu svi Hrvati sa ovoga sveta!
^^^^^^^^^
Ti bi da kažeš da Milošević nije Srbin? :)
naravi.5wizard,
-> #3, pjankovic>> A Milosevic nije Srbin?
On je crnogorac srpskog roda. ;)
Pozdrav,
Nenad
naravi.6dragisha,
-> #1, mkiricű> Izetbegovic: Meni sad daj jos samo jednu pravu, tursku
ű> kahvu.
Alija: Rahatluk vec imam, jos samo jednu kahvu, dede ti.
naravi.7wizard,
Možda nije aktuelno, ali imam dobru kolekciju.
srpsko - novohrvatski rečnik:
šef propagande - pročelnik promidžbe
spotrski izveštač - tjelovežbovni tiskalni dojavnik
jebivetar - zrakoprc
smrtovnica - priopćenje o otegnuću
ljubavnik - dojebnik
kurac - spolno dizalo
zora - jutrokrik
Još ?
naravi.8darone,
-> #7, wizard>> Još ?
Još :))))))))))
darone
naravi.9ociric,
-> #3, pjankovic>> Milosevic: E, ja bih da nestanu svi Hrvati sa ovoga sveta!
>
> A Milosevic nije Srbin?
;>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> CrnoSrbin ;)
naravi.10ociric,
-> #2, bpetrovic> SMESNO ZAR NE?
Jeste! :))) Al' nemo' da vičeš. (Turn off CapsLoock :)
╔╗_
Pozdrav, ╚╝╠╗
naravi.11wizard,
Pisalo (ćirilicom):
Ne naslanjaj se na vrata, opasno je
Dopisano, olovkom:
Ne naslanjaj SIse na brata, opasno jeBE
naravi.12wizard,
Prekucan (doslovno) original (fotokopija) sa svim greškama:
Kragujevac, godine 1832.
Rešenje Suda Naroda Srbskog
Da se bludnici Ružici 50 kanđija a Marku 50 štapa udari, da Marko na
izdražavanje deteta 100 groša da.
P O B U Đ E N J E :
Na presudi udovice Ružice poč. Momira Nenadića iz Selevca, koja je sa
sinovcem Markom Je(nečitko)ćem, bludodejstvujući, dete rodila.
Ovo sam rešenje potvrditi hteo, - no Amidža čujući da je prestup ovaj u
Selevcu učinjen zamoli, da se u jebačinu Selevčana ne mešamo ni malo
govoreći: oni se protivu nas digoše što gde koju tuđu ženu jebemo, ne
nasilno već međusobnom voljom, a sad i sami počeše to isto činiti, ne
štedeći ni rod svoj.
Neka se dakle jebu kao što su počeli, mi da se u jebačinu ne mešamo i na
put ne stajemo, već da se samo radujemo što su oni, koji su nas hteli
popraviti, tada od nas gori postali.
Saslušao je ovo prijemčenija, odobriti ga, i dao da se na presudi našoj
pomilovanije napiše.
Pisar, MILOŠ, s.r.
MILOŠ, s.r.
Pisar
Vuk St. Karadžić s.r.
-- -- -- -- -- -- -- -- --
Selevci su susedno selo Miloševog rodnog sela - dakle konkurentsko. :)
Još?
Pozdrav,
Nenad
naravi.13dexi,
-> #7, wizarddiplomirani inzenjer elektrotehnike - osvjedodzbeni spretnik munjarstva
naravi.14pele,
-> #5, wizard#>> A Milosevic nije Srbin?
#
# On je crnogorac srpskog roda. ;)
Pa jedino ostaje da se analiziraju hromozomi i
napravi genetska mapa pa tako eventualno dodjemo
do zaklucka kako i on nije nestao.
pele.
P.S. Za Tita su pricali da je bio i marsovac... ;)
naravi.15pele,
-> #8, darone#>> Još ?
# Još :))))))))))
# darone
kais - okolotrbusni pantalodrzac
oluk - okolokucno popisalo
vrabac - zrnojed(skakojed,skakozrn,...)
:
:
naravi.16pele,
-> #11, wizard# Pisalo (ćirilicom):
# Ne naslanjaj se na vrata, opasno je
# Dopisano, olovkom:
# Ne naslanjaj SIse na brata, opasno jeBE
Drzite se za rukodrKace.
naravi.17prvul,
-> #16, peleŮDrzite se za rukodrKace.
Ů▄▄▄
Ja mislim da je najkreativniji ipak:
(Z)bog iznenadno(g) k(oč)enja
držite se za rukodržače.
Prvul.
naravi.18ociric,
-> #8, darone>>> Još ?
>
> Još :))))))))))
oluk = okolokućno vodopišalo
kaiš = okolotrbušni pantalonodržač
kočijaš = visokosedeći konjupodrepgledeći
naravi.19wizard,
-> #8, darone>> Još :))))))))))
Evo još nekoliko:
srsko - novohrvatski rečnik:
kolovoz - kolovlak
kabl - munjovod
tramvaj - munjovoz
trafo stanica - munjara :)
televizija - svjetlomična udružba
TV stanica - svjetlomična postaja
redio stanica - krugovalna postaja
sifon - tjesnopiš
erekcija - ukrudba
propaganda - promidžba
neprijateljska propaganda - proturba
Još?
naravi.20ociric,
-> #13, dexi> diplomirani inzenjer elektrotehnike - osvjedodzbeni spretnik munjarstva
:))))))))))))))))))))))
naravi.21ociric,
-> #12, wizard> Još?
JOš!!! :)))))) Di ga samo iskopa? :)
╔╗_
Pozdrav, ╚╝╠╗
naravi.22vmisev,
-> #19, wizardevo i mog skromnog priloga:
pacov (štakor) - kajkor
tragedja - jarcospjev (ovo je ozbiljno !)
ima još, al' ne mogu sad da se setim.
naravi.23dexi,
-> #19, wizard>> kolovoz - kolovlak
Koliko ja znam:
ulica - kolovoz
naravi.24dexi,
-> #20, ociric>> :))))))))))))))
smej se ti, al' ovo je stvarno tako. Zna coveka kome na diplomi, pardon
POVELJI, ovo stvarno pise ;)
naravi.25wizard,
-> #21, ociric>> JOš!!! :)))))) Di ga samo iskopa? :)
Što bi reko Miloš: "Sedi di si, jer kaki si, ni za di si - nisi. :)
Pozdrav,
Nenad
P.S. Biće još.
naravi.26bpetrovic,
Iso Mujo kroz sumu i predje prugu,predje jos jednu,i zamalo da predje
i trecu al ga udari VOZ.I prezivi on nekako.Izadje iz bolnice i ode
u robnu kucu da kupi svom sinu poklon.Udje i vidi vozice kako se vrte
u krug : cicifuuuu cici fuuuuuu.Pocne da skace po njima!
Pita ga prodavacica :"Sta vam je covece?"
Kaze on: " TREBA NJIH DOK SU MALI!!! "
naravi.28ssokorac,
-> #17, prvul -=)> (Z)bog iznenadno(g) k(oč)enja
-=)> držite se za rukodržače.
Puna verzija je <kada se sve ispravi>:
Bog iznenadno kenja, drki se za rukodrkače.
A ima i...
Opasno je sanjati brata.
Nosna očnica. <od 'sigurnosna kočnica'>
itd.
naravi.29zonjic,
-> #5, wizard> >> A Milosevic nije Srbin?
>
> On je crnogorac srpskog roda. ;)
>
> Pozdrav,
> Nenad
Milosevic je Srbin i to Srbijanac, ako nekog zanima. Izvolite pitajte coveka.
naravi.30hercog,
-> #7, wizard**> kurac - spolno dizalo
kurac - milokliz
nastavnik - namicatelj znanja
bastavnica - namicateljica
Hercog
naravi.31hercog,
-> #18, ociric
tramvaj - munjovoz
petao - zoroklik
radio - krugovalna postaja
tv - svijetlomična udružba
hidrocentrala - munjara
Hercog
naravi.32ndragan,
-> #28, ssokorac/ Opasno je sanjati brata.
Ne hvataj sovin vrat. Nije rukohvat.
naravi.33nkbog,
Pitanje gledaoca g.Mićunoviću iz današnje Minimaksovizije:
"Zašto ste bili tako malo na Golom Otoku?"
NO COMMENT
NB.
naravi.34mkiric,
-> #4, ljubisha>> Ti bi da kažeš da Milošević nije Srbin? :)
A ti bi da kažeš da jeste? ;))
naravi.35mkiric,
-> #8, darone>> >> Još ?
>> Još :))))))))))
Modem - Kompjutorski dalekojav
naravi.36dgrbic,
-> #29, zonjic:: Milosevic je Srbin i to Srbijanac, ako nekog zanima. Izvolite
:: pitajte coveka.
A kako mu je ondak rođeni brat Crnogorac?
naravi.37pele,
-> #36, dgrbic# :: Milosevic je Srbin i to Srbijanac, ako nekog zanima.
# Izvolite :: pitajte coveka.
A znas li algoritam da se dodje do njega?
naravi.38zonjic,
-> #36, dgrbic> :: Milosevic je Srbin i to Srbijanac, ako nekog zanima. Izvolite
> :: pitajte coveka.
>
> A kako mu je ondak rođeni brat Crnogorac?
vica verse : Kako je jednom crnogorcu rodjeni brat srbijanac??????????
naravi.39smiloradovic,
Verovatno se sećate onih 'lanaca sreće' - dobiješ jedno pismo,
pošalješ 10 + razglednice (ili pare)... Evo nečega što mi je danas
stiglo na e_mail...
Ne prekidajte lanac ;)
WITH SEX ALL THINGS ARE POSSIBLE
This paper has been sent to you for good luck. The original has been
worn out from having passed through the hands of so many people. It
had travelled around the world 69 times
Dear Reader: please help keep this count current. If this letter
falls into your hands after just completing one more circuit of the
world, please add one to the count.
The luck has now been sent to you. You will experience great sex
within four days of receiving this letter, provided you send it on!
Since the copy must tour the world, you must make ten copies and
send them to others. This is no joke. Send no money. Send copies
to people who need to get laid within 96 hours.
After he passed this letter on, a Montana Spinach Control Officer got
his penis stuck in a cow-milking machine and had the longest series
of ograsms of his life. John Elliot tried to pick up a prositute,
but, because he broke the chain, was picked up by the police instead.
When they searched his home, they found magazines of little boys which
they showed to his neighbours. In a suburb of Paris, Don Loray's
trousers were ripped by an unsatisfied erection, 51 days after failing
to circulate the letter. However, before this happened, a condom
machine gave him three condoms for the price of one. (was this the
consolation prize?)
Do note the following: Hebert Pudstrom received the chain in 1953.
He asked his secretary to make ten copies and send them out. A
few days later he encountered her in a red-light district making
more than he had every paid her at work. General George Patton,
who sent the letter on, saw what he thought was a quarter in the
street. When he bent down to pick it up, a beautiful woman in a
miniskirt walked by, and he got a great view. His aide, Colonel
Roger Bumswiver, who did not pass on the letter, tried to pick up
a similar object but was fucked up the ass by a desperate gay when
he bent over. Heywood Daddit, an unemployed chicken choker, received
the letter and forgot that it had to leave his hands within 96 hours.
His wife then went bowling with his best friend and never returned.
Later, after finding the letter again, he mailed ten copies. A
few days later he got a wife and discovered that his old wife, who
he thought was wonderful, had made love to him like a dead salmon
for all these years! Alan Fairchild received the letter and, not
believing, threw the letter away. Nine days later he spilled hot
coffee in his crotch.
In 1987 the letter received by a young woman in Texas was faded and
barely readable, so she did not realize that this paragraph applied
to her. She promised herself she would retype the letter and send
it on, but she put it aside to do later. She was plagued with
problems including herpes and other venereal diseases she contracted
in her futile attempts to find Mr. Right in a singles bar. The letter
did not leave her hands in 96 hours. She finally typed the letter
and found a man with a 10-inch penis.
You must distribute at least ten copies within 96 hours of
receiving this letter. Those who do will find their love lives more
fulfilling. Those who do not will be doomed to one-night stands with
mechanical devices.
naravi.40dgrbic,
-> #38, zonjic:: vica verse : Kako je jednom crnogorcu rodjeni brat
:: srbijanac??????????
Ondak treba da vidimo koji je stariji, pa da drugom isčupamo uši što se
separatiše od brata, a i prvom, što nije vaspitavo brata dok je bio mali
:)
naravi.41ssokorac,
-> #39, smiloradovic -=)> pošalješ 10 + razglednice (ili pare)... Evo nečega što
-=)> mi je danas stiglo na e_mail...
Kladim se da ti je poslao Dejanr!!! ;)))) Baš je on to pre neki dan
pokazao u VICEVI:english, čini mi se?
naravi.42zolika,
-> #20, ociric
A šta bi onda bio tehničar? Dospretnik? Poluspretnik?
naravi.43.bale.,
-> #42, zolikaJa sam čuo da je inženjer 'dovitljivac'...
naravi.44veca,
-> #15, pele>> kais - okolotrbusni pantalodrzac
>> oluk - okolokucno popisalo
ovo su stare fore koje su važile za makedonski jezik
veca
naravi.45nkbog,
-> #44, veca>>> kais - okolotrbusni pantalodrzac
>>> oluk - okolokucno popisalo
>> ovo su stare fore koje su važile za makedonski jezik
Naprotiv, to su stare fore koje su važile za jezik u NDH, a koje
su Srbijanci pričali za vreme rata.
NB.
p.s. Obavezni stav iliti vic: kravata - okolovratni dopupak
Ovo je inače problematično jer reč "kravata" potiče od reči "Hrvat".
naravi.46drpr,
..SOR 2.30 EXEC Z771D966
CONF JOIN VICEVI.1
CONF REPLY naravi
Evo jednog sa buefa!
Otišao ciga u dobrovoljce,pa pošto se po profesiji bavi prometom
robe (zaposlen je u TRO "Zeleni venac"-RJ za promet robe poreklom
iz Turske) daju mu da bude magacioner.
I tako posle mesec dana dolazi kapetan u pregled magacina i utvrdi
da nedostaje 100kg kukuruza.Na pitanje gde se dede taj kukuruz Džafer
mu odgovori:
-Bre,gosn kapetan pojeli miši!
Progleda mu ovaj put kapetan kroz prstenac i zamoli ga da pazi malo
bolje ubuduće.
Posle dva meseca dolazi opet kapetan u inspekciju pa ce:
-A bre Dzafer sad ti fali 100kg psenice da nisu opet miševi?
-Jesu gosn kapetan,živa istina.
-A 100kg luka,da i to nisu pojeli miševi,otkad miševi jedu luka.
-Ma samo da ih vidiš gosn kapetan,jedu,jedu i plaču!
cope
naravi.48dejanr,
Dodje covek kod lekara i kaze:
- Doktore mnogo sam pametan i uopste ne mogu da se uklopim u
sredinu da zivim normalno, molim vas da mi izvadite pola mozga.
Doktor kaze OK i izvadi mu pola mozga. Posle nekoliko dana tip
ponovo dolazi kod lekara i kaze:
- Doktore nista mi nije pomoglo, ponovo sam suvise pametan ovaj
put mi izvadite ceo mozak.
Doktor kaze OK i izvadi mu mozak. Posle nekoliko dana tip ponovo
dolazi kod lekara i kaze:
- Doktore, malo je pomoglo ali sam i dalje prepametan, mozete li
mi u glavu sipati kantu govana?
Doktor ce na to:
- Moze ali cete od toga da imate posledice.
- Koje posledice ? - Upita tip
- Dobicete menstruaciju.
naravi.49dejanr,
Lezi sarma u stomaku, tek ide vince:
-Salje me Vasa odozgo, rek'o da cu da ti legnem.
-Pa dobro lezi. - rece sarma.
Prodje malo vremena, tek eto ti opet, ide vince:
-Salje me Vasa odozgo, rek'o da cu da ti legnem.
-Pa dobro lezi i ti. - misli se sarma.
Kad ne prodje malo vremena, ide jos jedno vince.
-Salje me Vasa odozgo, rek'o da cu da ti legnem.
-More odoh ja gore da vidim tog Vasu...
[BUEFQ5::ARANDJ51791D]
naravi.56dejanr,
BBS: GLOBTOUR - ISTRA - BBS
Date: 04-07-92 (14:28) Number: 408
From: BRANKO SREDL Refer#: NONE
To: ALL Recvd: NO
Subj: joke Conf: (15) Jokes
---------------------------------------------------------------------
Budući da na Bibisijima ima pametnih ljudi molim za (pravni) savjet.
Ležim u bolnici na odjelu za slomljene već 2,5 mjeseca pa sam odlučio
da vam pišem. Ja sam siroma čoek i radim samostalno na visokogradnji.
Radim sam samcat, bez pomoćnika, jer sam siroma. Evo kako se to desilo.
Na drugom katu skoro dovršene kuće radio sam pregradni zid od
cigala. Kad sam završijo ostalo mi 60-tak cigala viška. Budući da sam
žurio odlučim napraviti drveni sanduk da te cigle mogu odjednoć preko
koloture spustiti dolje. Napravim sve fino, podmažem koloturu (bi će
lakše) natovarim tih 60-tak cigala u sanduk na drugom katu, siđem
dolje i oprezno povučem konopac.
Sanduk sam jedva povukao ali je on bio pretežak i jurnuo prema
dolje. Da me ne ubije (a i nisam se baš snašo) uhvatim čvršće konopac
ali me težina povuće prema gore. Tako sanduk s ciglama poleti dolje a
ja jurnem prema gore. Na pol puta udari me sanduk i slomi mi kljućnu
kost, odere mi desnu ruku a kuk mi napuko.
Kad me dovuklo do koloture pričvekne mi kolotura prste (dva
slomljena) a glavom udarim o gredu na koju sam instaliro koloturu.
To me ošamuti. Kako je sanduk tresno ozemlju raspalo se dno a cigle
ispale van. Sad sam ja pretego prazan sanduk i jurnuo (jadan li sam)
prema dolje a sanduk (jer konop nisam pušto onako ošamućen) prema gore.
Na pol puta odere mi sanduk ljevu potkoljenicu i slomi ljevu ruku i
donju vilicu.
Tresnem ja na onu vrpu cigala i slomim dva rebra i jedan kršteni
kralježak. Za trenutak izgubim prisustvo duha i ispustim konopac a
prazan sanduk poleti dolje i opali me po glavi pa mi slomi tjemenu kost.
Sad se osjećam već bolje.
Imam li pravo na kakvu oštetu jer nisam osiguran.
Vaš manuelac
naravi.61dejanr,
Svrate u birtiju Nemac, Englez, Kinez i Škotlanđanin. Svi naruče
po pivo, i igrom slučaja svima upadne po jedna muva u pivo. Kako ko
reaguje?
Englez - Sa gađenjem vrača kriglu konobaru glasno se buneći.
Nemac - Namršti se, gunđa o kvalitetu, izvadi muvu i popije pivo.
Kinez - Izvadi muvu i radoznalo je posmatra. Pojede muvu misleći
da je to neki specjalitet, pa popije pivo.
Škot - Izvadi muvu, proda je Kinezu pa popije pivo.
naravi.62nick,
Ovo je istinita prica!
U jednom gradu, u jednom malom preduzecu, koje poseduje
i racunar, covek koji radi na racunaru otisao je s posla
pre kraja radnog vremena i ostavio uljucen racunar.
Naravno nije se vratio da ga iskljuci.
Popodne u preduzecu ostaje samo cuvar i cistacica.
Rutinsko ciscenje prostorija je prekinuto jer je Ona (cistacica)
ustanovila da gori racunar (tj. da je ukljucen). Odmah je pozvala
cuvara i onda su oboje ustanovili da gori racunar. On preuzima
inicijativu i poziva sefa telefonom:
- Alo, sefe gorii kompjuter, sta da radimo???!!!
Snalazljivi sef odgovara:
- Sto mene zoves, zovi direktora!!!
Naravno On odmah zove direktora i sad vec pomalo usplahiren:
- Alo, direktore, goriii kompjuter!!!
Preduzimljivi direktor brzo reaguje:
- Pa sto mene zoves, zovi vatrogasce!!!!!
Tako je i bilo, pozvao je vatrogasce. Srecom nisu smrkom iskljucili
masinu. Neko se dosetio da stisne "dugmence".
Sutradan je na lokalnom radiju objavljeno da je pozar u "MALOM PREDUZECU"
uspesno ugasen.
naravi.63wizard,
Obećao sam još, pa evo...
Ovih dana slušamo naše "pametne" generale i često se čudimo - da li je
to moguće. Fazoni tipa "šesta lička će šestu flotu da pretvori u dve
treće" :) su već provaljeni, a kao dokaz da se u vojsci mnogo toga ne
menja evo jednog svedočenja: (prekucan doslovno, uključujući i pravopisne
i štamparske greške)
Napomena: ni ja nisam verovao!
Zbog mogućnosti napada fašističke Italije na Jugoslaviju, meseca maja
1940 godine izvedena je delimična mobilizacija jugoslovenske vojske, s
koncentracijom trupa u Sloveniji. Smotri borbene gotovosti prisustvovali
su i strani vojni atašei i novinari. Prilikom obilaska niže navedenog
puka, stenografisan je govor kapetana Đuraškovića, održan vojnicima ...
________________________________________________________________________
ČETNA NASTAVA - MORALNI POUK
"Slušaj amo! Mi živimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zašto ste
tu. Svi ste skoro već stariji i ženjeni ljudi, vi čitate novine, je li
tako. Ako nam ko pruži rat, jebo ga otac, mi ćemo ga prihvatiti i
ratovati. U tom slučaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo
borbu, pa makar svi izginuli. To bi bilo od nas časno, jel' tako. Naši
susedi Talijani, a to su kurve jedne, oni jebo im pas mater, boje se
ratovanja a hteli bi da dobiju zamlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kažu
da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste dobiće, ali kurac. Jel` tako? A zar
mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge naše krajeve? Pa dabome da imamo!
Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas kurve jedne. Jer vam je
to jasno. Jebo im pas mater, samo neka dođu poslaćemo ih u pizdu
materinu!
Drugo: mi južni sloveni bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel`
tako? Dabome da je tako, i tako treba da bude! Musolini je dosta dao za
Italiju. On je mnogo učinio Italijanima, ali ih nikad neće učiniti
hrabrima, makar im kurac dao neće moći da im da srce junačko. Jel` tako?
Jel` vam jasno? E drugo kažu Italijani. Oni vele: kod nas je sve
motorizovano. Naši su mitraljzi FIAT, naši su tenkovi FIAT, naši su
avioni FIAT, i šta sve ja znam ... u pičku materinu. Znamo mi to, ali je
u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. Samo ima jedno, oni
nas ne znaju, pička im materina! Jel` tako! Dabome, baš tako i tako
treba da bude!
Drugo: oće da nam budu kuratori, da garantuju naše granice, pizda im
materina. Italijani i ko zna koji drugi kurci - Nemci, Englezi,
Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, čak i Društvo naroda. A što se nas
tiču njihove garancije, pizda im materina! Znamo mi šta su to garancije.
Kurac garancija. Jebo im pas mater garancijsku i kurvarsku!
Drugo: svi vi znate da se naša vojska najbolje hrani. Jel` tako? E kad
je tako, onda hrana treba da bude još sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo
im pas mater, i još ne valjaju. Pa dobro de su ti kuvari, jebo im pas
mater, svima od redom. Dežurni, deder mi zovi kuvare, pizda im
materina... Pa dobro kuvari, jebo vas sveti Jeronim na nebu, poslaću vas
sve da terate mitraljez u brda, u pizdu materinu, pa da vidimo da li će
hrana da bude bolja! ... Jebo vam pas mater kuvarsku! Jeli tako.
(kuvar Trobec javlja se: "Ali gospodine kapetane iz griza se ne mere...")
Kuš ništa te nisam pitao marš u pizdu materinu. Kad te razpizdim
pretvoriću te odma u mitraljez.
Drugo: gde je tu onaj koga su ubile gaće? Aj tu je. E baš tebe ću
poslati na Talijane, jebo te mitropolit. I ti si mi kurčev vojnik. Ubie
te gaće... Slušaj amo i šta se smeješ? Svi vi znate da ima i drugih
kojima se oće naša zemlja, pizda im materina. Eno gore, one ciganske
kurve kažu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro pizda im
materina tatarska, što ne dođu da uzmu pola Slavonije i Hrvatske, jebali
ih njihovi grofovi. Jeboim pas mater i njima i Hortiju i Telekiju i
grofici Marici!
Drugo: Jel idete vi preko noći, malo u Domžale? A? Znam ja vas dobro.
Sve ja znam, jel tako? E vidite, to ne sme da bude tako. U nas postoji
preki sud, pa tu nema više šale. Odma te streljaju, jebo te faraon. Da
li vi mislite tako? Evo - ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu,
vodnici šta ja znam gde (jebo ih Bog i onako ništa ne valjaju),
podnarednici sede u kafani, a vi u Domžale. Pa ti sad lepo dođu
Talijani, pizda im materina. Kako bi to izgledalo, i kako bi nas fino
udesili, majku im žicarsku. Pa to ne sme da bude, jel vam jasno? Na može
to tako kod nas da bude kako je bilo kod Česa. A, jok! Eto i to su
kurve, koje se uopšte ne bore, nego samo polažu oružje, kukavice jedne,
jebo im pas mater i njima. Pa evo i Poljaci jebo ih sveti Jeronim -
borili se borili, a njihova gospoda ministri tup u avione, beže kurve
avionim pravo u Pariz. Ništa manje u pizdu materinu, da tamo tobože
vladaju, ali kome pička im materina! U nas ne sme da bude tako i ne može
da bude tako, naravno.
Drugo: nije to sve što sam vam kazo. Ama vi znate, vi ste pametni ljudi.
Išli ste po svetu i sigurno videli lepu varoš Tamišvar. E vidite - kažu
Rumuni, jebo ih bod otac, "to je naše". Pa dobro sad, pička im materina,
šta je onda naše? I koji smo mi krasni onda ovde i šta da branimo, kada
ništa nije naše? Pizda im materina! Pa što mi plaćamo toliki porez kad
je ovo tuđe? Jel tako. Onda od nas neće dobiti niko ništa. Daćemo im
kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dođu ako su junaci, a mi
ćemo sa njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi
izginuli. Jel tako? Jel vam jasno? E pa dabome da jeste, jer drugačije
ne može i ne sme da bude. Naravno.
A sad vodniče, daj ljudima voljno!
_________________________________________________________________________
Durašković je pogunuo za vreme II svetskog rata. :((
Pozdrav,
Nenad
naravi.64squsovac,
-> #63, wizard Ovo je apsolutno tačno i ja sam to video još pre jedno pet
godina (možda je i fajl koji kruži po gradu baš onaj koji sam ja
utipkao ;))) ). Sve u svemu dokaz možete naći u SANU. Tamo se čuva
original govora, a govor je u ono vreme izazvao gotovo diplomatski
incident jer je sve čuo konzul Italije i javio "de treba". Italija je
nakon toiga uputila oštru notu Jugoslaviji. Kapetan se inače zvao Luka
Đurašković, rodom sa Cetinja, aktivni oficir JV. Progurao je ceo rat i
poginuo negde pri "oslobođenju" Trsta.
naravi.65wizard,
-> #64, squsovac>> (možda je i fajl koji kruži po gradu baš onaj koji sam ja
>> utipkao ;))) ). Sve u svemu dokaz možete naći u SANU.
Što ne reče za fajl? ;) (I) ja sve kucao. :((((((
Pozdrav,
Nenad
naravi.66zormi,
-> #64, squsovac* Ovo je apsolutno tačno i ja sam to video još pre jedno pet
* godina.
Takodje, ovaj govor se uči na vojnoj akademiji iz predmeta
"Andragogija", kako mi reče moj poručnik...
naravi.67.bale.,
Newsgroups: soc.culture.yugoslavia
Subject: Info Wanted: Slovenia
Message-ID: <1992Apr20.114633.11326@husc3.harvard.edu>
Date: 20 Apr 92 15:46:32 GMT
Organization: Harvard University Science Center
Lines: 17
Nntp-Posting-Host: husc10.harvard.edu
Hello!
My name is Valerija! I come from Cleveland where I was born
at a very early age! My parents told me that their parents
came from Slovenia (or, is it Slovakia?). Anyway, I heard
that with the break up of the Soviet Union this small
Central Asian republic became independent. That is why
I would like to ask any Slovenian who might be
reading this newsgroup to provide me with some information
about my ancestors' homeland.
Thank you so much!
Yours,
Valerija
naravi.69vpopovic,
Na arhitektonskom fakultetu neko je okacio sledeci oglas:
Citiram:
"Povoljno prodajem mustiklu
MILORADA
Ko jednom proba Milorada ,
vise nikad cigaretu u usta nece staviti"
naravi.71gkod,
CENKANJE
Jednog dana u prometnoj ulici u Parizu prosijak pruza ruku
devojci za milostinju:
"Hej,lepotice da nemas pedeset franaka?"
"Niti sam lepa, niti imam pedeset franaka"
"Pa nisi ni tako ruzna, daj dvajes pet"
naravi.72wizard,
Zašto piroćanci vode ljubav više puta u toku noći?
Da se pilula više isplati. :))
naravi.73bpetrovic,
Da li znate zašto se Bosna i Hercegovina ne zove
HiB ( hej ba ) umesto BiH ( be i h ) ?????
Zato što su bosanci mnogo gadni kad su vam s' leđa!
naravi.74duki,
Idu dva klinca, svako sa svoje strane ulice i dovikuju se:
"Moj tata je jači od tvog tate!"
"E nije!"
"E jeste!
"E nije!"
"E jeste!"
.
.
.
....Bam, bam, bum, pobiju se oni...
Sutradan...
"Moja mama je bolja od tvoje mame!"
"Jeste, to kaže i moj tata!"
COPYRIGHT BY -Duki- LTD. ALL RIGHTS RESERVED
naravi.75bpetrovic,
Da li znate kako viče ptica ustašica ????
MUP,MUP
naravi.76drpr,
-> #75, bpetrovic-> MUP,MUP
MUD,MUD(a) (Ministarstvo Unutrašnjih Djela)
naravi.77duki,
Došao bosanac u crkvu, razgleda on razgleda, prilazi
popu i pita ga:
"Pošto vam je ovaj krst?"
"350 dinara gospodine"
"A onaj tamo sa gimnastićarem?"
COPYRIGHT BY -Duki- LTD. ALL RIGHTS RESERVED
naravi.78serdj,
Dosao Ciga kod ginekologa i kaze mu:
"A bre doktor ja i moja zena u brak, a nema deca."
Pita njega doktor:
"Imate li vi i vasa zena redovni sexualni odnos?"
"A bre sta ti je to doktor?"
"Mislim, spavate li?"
"Spavamo, spavamo i to imamo svaki svoj kauc, mi bogati doktor?"
"Vi treba da spavate zajedno."
Ode Ciga, al' evo ga par meseci kasnije:
"A bre doktor, pa nema deca!"
Vidi doktor da Cigi nije jasno i sa snebivanjem mu objasni:
"Cigo, ti trebas da stavis svoj u njenu, mislim, razumes..."
"Dobro,dobro doktor kad ti tako kaze."
Uvece legnu Ciga i zena , a on joj stavi nos u dupe.Posle pet minuta vice Ciga:
"A BRE ZENOOO EVO DECA NA MOTORCICI !!!"
P.S. Da li ovo treba ovde ne znam, ako neko zna nek mi javi.
serdj
naravi.79max.headroom,
Uhvatili okupatori ;) Cigu i kompaniju, i rešili da ih
postreljaju. Međutim, kako je bila zima, a Ciga bos, što
neprijatelj dalje tera kolonu, to ovaj sve više poskakuje. I
dođu oni do jame kod koje se trebali da ih streljaju, namesti se
streljački vod, kad će Ciga:
- A, bre, majstori, 'ajte streljajte pa da se oblačimo!
naravi.80nkbog,
Paradoks:
Prijatelj moga prijatelja je moj prijatelj.
Prijatelj moje prijateljice je moj neprijatelj.
NB.
naravi.81bojanp,
Izjava lidera Inkatha (Zulu) partije na Konferenciji za
Demokratsku Južnu Afriku - KODESA:
"Nismo mi Jugosloveni da ne možemo da se dogovorimo ..."
naravi.82dragisha,
Dnevnik TVBiH...
Covjeku je ostecen frizerski salon u toku bombardovanja Sarajeva.
Reporter razgovara s njim. On kaze:
"Nama su stari pricali da su ovdje Nijemci dijelili cokolade, a Karadzic
nam dijeli gelere"
dragisha
naravi.83dragisha,
"Politika", 12. april, 1992
"PRICE POD LIPOM"
=================
Momo Kapor
Srbi su narod koji ne ume da cuva tajne...
Sto na umu - to na drumu!
Na stotinjak kilometara od Beograda, u jednoj planini, odmah uz autoput,
ukopana je u pecini raketna baza. Ulaz u nju maskiran je, po neuspelom nacrtu
nekog vojnog arhitekte, kobajagi tipicno sumadijskom seljackom kucom, koja je
toliko nova i tako brizljivo odrzavana, bez pilica, pasa, macaka i dima iz
odzaka da putniku sa druma deluje kao scenografija za operu "Ero s onog
svijeta".
U slucaju potrebe, kulisa od kuce se sklanja da oslobodi izlazak raketa.
Fotogafisanje je, naravno, strogo zabranjeno, a vojska diskretno nadzire put.
Vojna tajna se najstroze cuva.
Na samo pola kilometara nize, uz krivinu ceste, jedan mestanin vec
godinama drzi drumsku mehanu, koja nosi ime:
"Kod reketlu"!
naravi.84bpetrovic,
Trci Mujo i naleti na Hasu..
-Mujo gde ces bolan..?
-Joj,pusti me;zurim...
-A gde ako smem upitat'?
-Idem,trazim ono mastilo "sad ga vidis,sad ga ne vidis".
-Sa ce ti to ba?
-Babo Aliji nestalo:nema cime da potpise novo primirje!
naravi.85bpetrovic,
Nastavnica primeti da je neko na tabli nacrtao golog decaka..
-Neka mi se posle casova javi onaj koji je ovo nacrtao!!
SUTRADAN je na tabli pisalo:
"Nacrtajte vi meni sta nudite i onda cu doci".
naravi.86bpetrovic,
Tipican primer majke:
-Ja strogo vaspitavam svoju cerku.Ne dozvoljavam joj
da ide na zabave.Dok se ne uda,ona mora da stigne kuci
do osam sati!
Primer oca:
Razume se.Neces valjda ti umesto nje da joj nocu kupas
i povijas unuka!
naravi.87bpetrovic,
Mlada devojka obraca se poznatom naucniku:
-Hocete li da mi objasnite teoriju reletiviteta?
-Da pokusam...Da ste slucajno sedeli na vreloj pegli
tri sekunde,ucinilo bi vam se kao tri sata...Medjutim,
da ste sedeli na krilu svog verenika tri sata,ucinilo
bi vam se kao tri sekunde.Eto to vam je ta teorija!
naravi.88bpetrovic,
Start trke motociklista.Odjeknuo je hitac startera
i svi motocikli su poleteli uz strasnu buku...Samo
je jedan ostao na startu.
-Sta vi cekate,sto ne krecete ??- pita ga starter.
-Kako da krenem , kad ste mi iz tog vaseg pistolja
probusili gumu?
naravi.89bpetrovic,
Bolest
-Doktore,dodjite brzo da pregledate moju zenu!!
-Sta joj je?
-Toliko je bolesna da sam morao na ledjima da je
nosim u kuhinju kako bi mi spremila rucak.
naravi.90bpetrovic,
Ovo se desi u svakoj drugoj kuci posle modne revije na 3K:
ZENA: -Kad vidim ove manekene,ja odmah zazelim novu haljinu.
MUZ : -A ja novu zenu.....(uzdahne)
naravi.91bpetrovic,
TRI NAJVECE STUDENTSKE LAZI:
-Sutra cu da ucim...
-Ne ,hvala,nisam gladan...
-Skini se,necu ti nista...
naravi.92darone,
-> #91, bpetrovic>> -Sutra cu da ucim...
Ispravka: od sutra počinjem da učim, i nije samo
studentska ;)
darone
naravi.95toma,
Umrla Pirocancu zena, i otis'o on u opstinu da promeni
zeni ime. Otiso on kod sluzbenice te ce ona njemu:
- Dobro kako hoces da se zove tvoja zena ?
- Prvo, ona je umrla i nece vise da se zove, a drugo
ja hocu samo prezime da promenim.
- Pa dobro covece, sta ce ti to ?
- Ma nas'o sam mlogo lepi polovni spomenici, al' nikako ne
mogu da ugodim prezime !
▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄ ▄ ▄ ▄▄▄
█ █ █ █▀▄▀█ █▄▄▄█
▀ ▀▀▀▀▀ ▀ ▀ ▀ ▀
naravi.96ndragan,
Voze Lala i Sosa puna kola koječega na pijacu. Negde usput oglasi se
Sosa: "Lalo, meni se vole". Prostru ćilimče pod dud, zalegnu pa posle
produže za pijacu. Kad, nije prošlo po sata, a Sosa opet.
Kad je prošlo već i treći put, kaže Lala: "Znaš šta, nije da mi je
teško, al' ipak bolje sedi sad malo na lubenice, nemoj više da sediš na
krastavce".
naravi.97ndragan,
Navalio jedan mucavac da ga prime da radi kao trgovac, ima i školu i
sve... gazda se nećkao jer mucavac baš nije za trgovca, ali pristane da
ga uzme na probu.
Jednog dana ostave ga samog u radnji. U neko doba seti se gazda da
proviri kroz špijunku da vidi kako se ovaj snalazi.
-dobro, tttto je onda sssssilk i udica... ...dinara, jjjoš
nnnnešto? NE? A nnnna šta ćete da okačite taj ssssilk? Na prst?
AAAAAajte molim vas, pppa trebaće vam šššštap. A kkkkako mislite da
pecate?
-pa stanem i spustim udicu u vodu.
-eeeee pa zzzar vam nnnije žžžžao da pecate u pppplićaku? TTTreba
vam dobar bbbbblinker, da zzzabacite do pppola reke.
-dobro, daj i taj blinker.
-i ššššta onda sa tako dobrim bbbblinkerom ddda stojite na
ooooobali? bbbbolje da pecate iz čččamca sa sssredine rrreke.
....
-Momak, izvini, nisam verovao u tebe, ali svaka ti čast - primljen
si za stalno. Čovek dođe da kupi silk i udicu a ti mu prodaš i štap i
blinker i čamac i motor i ciradu i gumeno odelo i dupli rezervoar i
kompas i šta sve ne.
-Izzzvinite šššefe, ali on nnnije došao da kkkupi uuuudicu.
-Ne? Nego?
-Ttttampone. Pppa ssam mu rrrekao "šššta ćeš kkući kad ti žžžena
ima mmmmenzes, bbolje idi na ppppecanje".
naravi.98panco,
Majko moja !
Abortiraj moga brata,jer za obojicu nema mesta pored poker automata
Amadeus Rambo
naravi.99vcalic,
-> #98, panco Imala je ova "pesma" i nastavak, koji ide otprilike ovako:
SIN (peva): Hoću majko hoću, Gavrilović salame
MAJKA (dere se): Koj' će ti kurac sine salama, kad ćeš da pogineš u ratu.
SIN (peva): Majko, majko, ja bi' nešto jeb'o
MAJKA: Drkaj, sine, nećeš valjda žalosnu ženu da ostaviš
Pa onda refren na narodnu melodiju:
Na groblju se svadba sprema,
Ženi majka mrtvog sina
A na grobu stoji
Gavrilović salama
P.S. Satan Panonski je ovo čuo i nakon toga izvršio samoubistvo.
naravi.100madamov,
-> #99, vcalic Ima i ono: hoću majko Thomy majonez koji ga prave mrski Slovenci i odgvor:
koji će ti kurac kad ćeš i onako da pogineš u ratu.
naravi.101maverick,
Filmski reditelj je dobio ideju da pravi film o zivotu Sarla Aznavura.
Razgovarajuci sa pomocnikom rece:
-Lomim se za tu ulogu izmedju Deloba i Belmonda.
-Sto tu ulogu ne dodelite samom Aznavuru?
-A ne!On je previse mali
naravi.102maverick,
U kupeu u vozu se nalaze 2 coveka. Jedan je toliko brbljao da je onom drugom
dosadio. Pa taj drugi rece :
-Znate li vi od cega ja zivim?
-Ne. Od cega?
-Od kradja i ubistava.
Posle ga do kraja puta brbljivac nije uznemiravao. Najzad se onaj cutljivi
obradti onom drugom :
-Bice mi drago da posetite moju advokatsku kancelariju.
naravi.103tesloni,
On je poznati reli vozač . Znaju ga svi : novinari ,
foto-reporteri , lepe devojke , zemljaci i naročito
seljaci iz rodnog sela ...
... kad im potamani stočni fond i pernate farme .
:>>>>>
naravi.104tesloni,
Kratkovidi Ljubiša došao kod optičara da kupi naočari.
Optičar uzeo štapić i pokazuje Ljubiši jedno slovo :
- Možete li da pročitate ovo slovo ?
- Koje slovo ?
- Ovo , na tabli .
- Na kojoj tabli ?
- Na tabli , na zidu ...
- Na kom zidu ?
Optičar umorno spusti štapić i reče :
- Priljatelju , vi ćete , umesto naočara , morati da nabavite
jednog psa ...
naravi.105tesloni,
- Hajde da ti prodam moju ženu ! Koliko mi daješ za nju ?
- Ti si sasvim lud ! Ne dam ti ni pare !
- Važi ! Možeš da je uzmeš !
naravi.106tesloni,
- Šta je to licemerje ? - pita učitelj Pericu .
- Licemerje je kad ja dolazim u školu sa osmehom na usnama .
naravi.107tesloni,
Razlika između žene i vrapca je ta što vrabac ceo život
cvrkuće, a žena samo dok ne stupi u brak ....
Posle ────── ZVOCA ...
naravi.108vitez.koja,
Dolazi Hercegovac u Sarajevo (predratno) i vidi hodzu na dzamiji, pa
vikne :
- Ca pizdis gore, silazi kako si se popeo !
naravi.109bond,
Stoji vojnik na prijavnici u kasarni i ceka regrute koji treba da stignu
svakog trena. Stize prvi i vojnik ga pita:
- Zasto kasnis gusteru?
- Izvini drugar, dogovorio sam se sa caletom da mi kada krenem u vojsku
kupi belog konja i stvarno mi ga je kupio. Krenem ti ja da jasem, i jasem,
kad na pola puta konj crkne i morao sam doci pesice.
Vojnik (malo iznerviran):
- Hajde dobro, prolazi!
Posle jednog sata stize sledeci.
- Zasto si ti zakasnio?
- Izvini kolega, dogovorio sam se sa stricem da mi kada krenem u vojsku
kupi belog konja i stvarno mi ga je kupio. Krenem ti ja da jasem, i jasem,
kad na pola puta konj crkne i morao sam doci pesice.
Vojnik (malo vise iznerviran):
- U redu, mici se u kasarnu!
Posle dva sata stize i treci.
- Zasto kasnis?
- Izvini ortak, dogovorio sam se sa ujakom da mi kada krenem u vojsku
kupi belog konja i stvarno mi ga je kupio. Krenem ti ja da jasem, i jasem,
kad na pola puta konj crkne i morao sam doci pesice.
Vojnik (prilicno iznerviran):
- Brisi unutra!!
I tako cele noci. Negde pred zoru, dolazi poslednji.
Vojnik (na ivici nervnog sloma):
- Zasto kasnis?
- Izvini burazeru, dogovorio sam se sa ocem da mi kada krenem u vojsku
kupi belog "juga" i stvarno mi ga je kupio. Krenem ti ja da vozim, i vozim,
kad na pola puta neko brdo belih konja i morao sam doci pesice.
naravi.110ivans,
Bog je mrtav.
Niče
Niče je mrtav.
Bog
naravi.111mladenp,
-> #110, ivans> Niče je mrtav.
> Bog
Ja bosiljak sejem, a Fridrih mi Niče.
naravi.112mkehler,
U konclogoru (nemačkom, WWII), postrojili logoraše; traže se makaze nestale
iz intendanture.
Pošto se krivac nije sm javio a niko ga nije ni odao, streljaju jednog
po jednog logoraša.
Poslednji je ostao ciga (može i Ciga):
- Aiii! Jebeemti maakaze! Svi će d'izginemo zbog jedne makaze!? Eve ti na
tvoje makaze.
(Ciginu izjavu treba izpravno akcentirati! - p.p.)
naravi.113ndragan,
Video Lala na pijaci ogromnu neku lubenicu - preko tri frtalja metra u
prečniku, pa pita
-jel, prijatelju, a pošto ti je ova lubenica
-kol'ko izađe na kantar, al' ako mož'da je poješ izjedared, ondak
je fraj
-e, idem ja nešto kući pa ću da dođem.
Ode Lala kući i dođe za sat vremena, nađe onog i pojede mu celu
lubenicu.
-e prijatelju, svaka ti čas, još nisam vido da je neko mogo da poje
taku veliku lubenicu odjedared. nego bi te pito - za šta si ono išo
kući?
-znaš, imam i ja kući lubenice, al nisu take velike ko ta tvoja što
je bila, pa sam sastavio dve tri da budu ko ona, pa sam seo da vidim
dal' ja mogu tolko da pojem odjedared.
naravi.114zkrstic,
Sedi tip na ivici mosta, rešen da se - samoubije :)
I tako, u njegovoj nedoumici, prilazi mu drugi tip, koji ga
radoznalo pita, šta on tu radi. Nesuđeni samoubica mu objasni, da
nem,a posao, stan, nema čime decu da hrani itd. "Ali...", zavapi pr-
idošlica, "...možda ti ja mogu pomoći? Ja sam Deda Mraz!"
- "Pa...znaš, učini da dobijem posao, bilo kakav, ako može"
- "Nema problema", reče Deda Mraz, "javi sae sutra tu i tu i sve je OK"
- "A jel možeš da mi središ neki stančić, ne pravim pitanje ?", upita
ga nesuđeni samoubica
- "Ma OK, javi se na tu i tu adresu, sređeno!", odgovori mu Deda Mraz
- "Jao, hvala ti, pa kako da ti se zahvalim?"
- "Ma nema potrebe, OK je"
- "A neeee, molim te, reci, šta da uradim za tebe ?"
- "Ništa", reče Deda Mraz, "nego...ajd' ti meni lepo da popušiš"
- "Važi", reče, bivši samoubica i baci se na posao
I kad se i to zahvaljivanje završi, krenu Deda Mraz da za-
kopčava šlic, pa upita gospodina na kolenima: "Nego, reci ti meni,
koliko ti imaš godina?"
- "46", sa osmehom na ustima mu reče bivši samoubica
- "I ti, mator konj, još veruješ u Deda Mraza ?" ;>>>>>>>>
naravi.115todorp,
U Kumanovu na jednoj sodadziskoj radnji (vlasnik je razume se
siptar) pise ime firme: Mehmedi holding
Pozdrav od Todora.
ps.Za neupucene holding kompanije se bave vodjenjem drugih firmi.
naravi.117ndragan,
Kakva je razlika između kućnog prijatelja i prijatelja kuće?
Kućni prijatelj dođe kad hoće,
prijatelj kuće hoće kad dođe.