pitalice.112vkrstonosic,
Vrlo konstruktivna diskusija o pravnicima i kriminalcima. I
toliko smešna da već čujem kako se pola grada smeje, pravi vicevi. Da
ne bi opet počela podela moderatorovih zvezdica, molim vas da se
vratite vicevima.
pitalice.114mirijevac,
Zašto crnac vozi beli automobil?
Zašto crnac vozi crni automobil?
Zašto crnac kupuje neki automobil?
pitalice.115piter,
Da vidim koliko pratite moderne izraze iz racunarstva:
Sta je,ili sta znaci:
ablativ,abortirati,akusticna kopcalica,alatka za trebljenje (trebilica),
mekotvorno pakovanje,arhitektura bitovnih odrezaka,autokompilirajuci kompilator
mekotvorne kuce,bacakanje,tvrdotvorina,baznomedjni registar(podatkovnogranicni)
beleg,beznozac,brat(suizdanak),brzojezgarica,busirana sumedja(margaretin lanac)
casovnicka (brzina,kosina,ciklus,impulsi),...ne mogu vise...
Odavno se nisam ovako nasmejao,a samo uzeh da pogledam malo detaljnije
Oksfordski recnik racunarstva...da neskuplja prasinu...
Svaka cast, na prvom mestu,dr. Parezanovicu i ekipi...
Upisao sam se na PMF Informatika,kazite mi da me nece uciti ovakve izraze...
Please!!!
pitalice.116pele,
Q: Sta je brzina?
A: Kad prase protrci Etiopiju s kraja na kraj!
pitalice.117darone,
-> #115, piter>> tvrdotvorina
Ovo je hardver. Jedino što sam pogodio :) Ili bolje
:((
darone
pitalice.118bcetina,
-> #115, piter>> Odavno se nisam ovako nasmejao,a samo uzeh da pogledam malo detaljnije
>> Oksfordski recnik racunarstva...da neskuplja prasinu...
Da, da, mekotvorine tvrdotvorine i sumedje (softver, hardver i interfejs)
su zasluga NOLIT-ovog urednika te biblioteke. On, Slobodan Djordjević
zvani TAPI (neki ga još zovu OPŠTILO, po njegovom prevodu reči MEDIJ)
misli da sve treba prevoditi i isključivo tako radi. Jednostavno čovek
ima takav stav, a nove reči će se vremenom već primiti. Ovo samo kao
informacija, bez komentara (nisam ja TV1).
Pozdrav Bane.
pitalice.119rjovic,
-> #118, bcetina>>> Odavno se nisam ovako nasmejao,a samo uzeh da pogledam
>>> malo detaljnije Oksfordski recnik racunarstva...da
>>> neskuplja prasinu...
> su zasluga NOLIT-ovog urednika te biblioteke. On, Slobodan
> Djordjević zvani TAPI (neki ga još zovu OPŠTILO, po
> njegovom prevodu reči MEDIJ)
Slažem se da i TAPI ima svoje prstiće umešane tu, ali i dr Nedeljko Parezanović
je dobrim delom uticao na to. Ukoliko ste u Svetu kompjutera 9/92 (ovo nije
reklama) počitali članak "138 poena na prijemnom" mislim da će vam neke stvari
biti jasnije.
Relja
pitalice.120yowo,
Koja je najpotpunija definicija zene ?
Brdo mesa oko pi*ke.
pitalice.121ndragan,
-> #115, piter/ ablativ,abortirati,akusticna kopcalica,alatka za trebljenje
/ (trebilica),
Ono prvo - nem' pojma. Abortirati - izraz postoji na RSX operativnom
sistemu (PDP makine); njemu je ekvivalent 'killing me softly' na
juniksu. Ono treće je akustična veza za modem - turi slušalicu i
modemiši; četvrto je dosad najbukvalniji prevod za dibager koji sam
dosad video, čak počinje da mi se sviđa (i sam kažem 'ima još da se
_istrebe_ dva - tri baga pa će biti OK').
/ Upisao sam se na PMF Informatika,kazite mi da me nece uciti ovakve
/ izraze...
Jok, izmislićeš svoje i ući u istoriju rame uz rame sa Parmezanovićem :)
pitalice.122ndragan,
-> #116, pele/ A: Kad prase protrci Etiopiju s kraja na kraj!
Ništa čudno - to su muslimani. A šta je najbrži način za političko
samoubistvo? Odeš u Teheran i naručiš svinjsku šniclu a la Homeini.
pitalice.123ljubao,
-> #115, piter Kazemo ti da hoce.
Ljuba i goxx
pitalice.124dvukmirovic,
- kako Albanac zamislja XXI vek?
- pritisnes dugme, a dzak ti sam padne na ledja
pitalice.125dvukmirovic,
- Zasto su stjuardese, po pravilu, lepe?
- Zato sto avion mora da se digne
Sledeci
- Sta je to: - cetiri su u jednoj sobi, a samo jedan radi?
- tri sluzbenika i ventilator
Jos jedan...
- Zasto albanski avion ima brisace iznutra?
- Zato sto pilot vice - bvrrrrrrr ....
Ili ovaj!
- Ko posledenji iskace iz albanskog aviona?
- Lozac
p.s. ima jos o Albancima, a tek o Rusima
pitalice.126zulu,
Kako smestiti 5 nesvrstanih u ficu (Fijat 850)???
Dva napred ,dva nazad , a Indiru Ghandi u pepeljaru. :(((
FUJ, BLJAK OVO JE MOZDA TREBALO U BLJAK??
pitalice.127mkiric,
-> #126, zulu>> Kako smestiti 5 nesvrstanih u ficu (Fijat 850)???
Q: Kako ugurati 50 Etiopljana u fiću?
A: Ubaciti parče hleba
pitalice.128mkiric,
Q: Kakva je razlika između Yetija i pametne žene?
A: Yeti je viđen.
pitalice.129milan,
-> #128, mkiric> Q: Kakva je razlika između Yetija i pametne žene?
>
> A: Yeti je viđen.
A, ovo ne mož' da prodje nekažnjeno!
Tužiću te feministkinjama, ili - još gore! - Spantiću!
Pl poz M
pitalice.130spantic,
-> #129, milan> A, ovo ne mož' da prodje nekažnjeno!
> Tužiću te feministkinjama, ili - još gore! - Spantiću!
Nema potrebe čak ni Markova žena da se angažuje. Milan se pobrinuo za
represalije :))
pitalice.131vaca,
Šta radi Džej noću kad' nemože da spava ?
Šeta se ispod kreveta.
pitalice.132drpr,
Šta je to kontejner?
To je Slobin free shop :)
cope
pitalice.137slavca,
Iz današnjih novina:
Kakva je veza između miloševića i Panića?
Prvi voza bicikl sa deset brzina,a drugi narod sa tri TV programa!
pitalice.138pele,
Q: Zasto je vitez koja izvšio samoubistvo?
A: Nisu ga primili u nindža kornjače.
pitalice.139darone,
Q: Šta je ovo?
┌───┐ ┌───┐
│ │ │ │
└───┘ └───┘
A: Pikasova muda.
(: darone :)
pitalice.141petkovicd,
Sta je to poraz ?
To je kad na MTV - ju cujes nemacku RAP grupu.
pitalice.143pele,
Q: Zašto se Zagor zove ten-ej?
A: Zato što kad viče 'Aaaaaaaaaa' ima ten ej (ten a)K'a').
pitalice.144darone,
-> #143, pele>> Q: Zašto se Zagor zove ten-ej?
Zagor se zove Te-Nej ;)
darone
pitalice.146pele,
Q: Šta je Dekadent?
A: Pasta za zube za one koji imaju deset zuba.
Q: A šta je Zirodent?
A: Pasta za zube za one koji nemaju zube.
pele.
pitalice.147melev,
Q: Kako se zovu izbeglice iz Jajca?
A: Spermatozoidi :)))
pitalice.148nskrbic,
-> #147, melev>Q: Kako se zovu izbeglice iz Jajca?
>A: Spermatozoidi
Q: Kako se zove prihvatni centar za izbeglice iz Jajca?
A: Kurton.
pitalice.149skoprivica,
Ako je Vojvodjanska banka VOBAN, kako bi se zvala Zajecarska
banka, a kako Sjenicka banka?
pitalice.150nboskovic,
-> #149, skoprivica*> Ako je Vojvodjanska banka VOBAN, kako bi se zvala
*> Zajecarska banka, a kako Sjenicka banka?
ZABAN i SJBAN :))) s obzirom da se uzimaju samo prva
2 slova iz prve reči :))))
(c) klap
nikola
pitalice.151mzdravkovic,
Zasto spermatozoidi imaju rep ?
Da mogu lako da se izvuku kada se zaglave izmedju zuba.
pitalice.153vpetrovic,
-> #148, nskrbic>>> Q: Kako se zovu izbeglice iz Jajca?
>>> A: Spermatozoidi
>>
>> Q: Kako se zove prihvatni centar za izbeglice iz Jajca?
>> A: Kurton.
Q: Kako se zove erekcija?
A: Etničko čišćenje
pitalice.154rocky,
Ko je covek sa najvecom potencijom u Srbiji ?
Slobodan Milosevic .... taj nas sve jebe pa nam dupe pomera !!
pitalice.156vitez.koja,
Zasto je predsednik sahranjen ispod brda ?
Zato sto je umro.
pitalice.157vrauza,
Zasto lala svako jutro i svako vece seta izbeglice po dvoristu ?
Da ne bi pustili korenje kao oni posle II. svetskog rata. :)
pitalice.158zulu,
Sta rade dva partizana u buretu?
Probijaju obruc...
pitalice.159zulu,
A sta rade dva partizana ispod trafike...?
Cekaju BORBU
pitalice.160zulu,
-> #156, vitez.koja>>Zasto je predsednik sahranjen ispod brda ?
>>Zato sto je umro.
Nismo mi te srece...;(((
pitalice.161pele,
Q: Kako funkcioniše albanska protiv-avionska odbrana?
A: Postroje se vojnici i viču: - Kad sletiš,jebaćemo ti mater!
pitalice.163spegy,
Koja je pirocancu omiljena zivotinja?
Zirafa.Zasto?
Zato sto popase sve kod komsije.
pitalice.164spegy,
Zasto pirocanac ne malterise kucu.
Da bi imao vece dvoriste.
pitalice.165stigor,
Kada će UN ukinuti sankcije?
- Kada Zloba podnese ostavku.
pitalice.166stigor,
Šta je karakteristično za naše govornike?
- Ono što im nedostaje u dubini-nadoknađuju u duŽini.
Šta je autopsija?
- Ubijanje mrtvih.
Šta je disk-dŽokej?
- Radio'aktivan čovek.
Šta misli kokoška dok je juri petao?
- Da moŽda ne trčim prebrzo?
pitalice.167mstanic,
-> #158, zulu>> Sta rade dva partizana u buretu?
A šta rade dva partizana u sijalici ?
Pružaju otpor :)
pitalice.168stigor,
Zašto naši profesori traŽe bolje plate?
- Zato što su načuli da se u nekim drugim porodicama
jede triput na dan.
Šta je progres?
- Kad ljudoŽder počne da se sluŽi noŽem i viljuškom.
Šta je to optička iluzija?
- Kad neko izgleda inteligentno zahvaljujući naočarima.
Da li vlast kvari ljude?
- Ne,samo ih demaskira.
Šta je to razmena mišljenja?
- Kad svome šefu dolazite sa svojim mišljenjem,
a od njrga odlazite sa njegovim.
Kako da frigidna Žena nađe zadovoljstvo u seksu?
- Treba da pri tom jede tortu.
Kakve posledice ostavljaju brige na muškarce i Žene?
- Muškarcu s vremenom kosa počinje da sedi od briga,a Žene
što se više brinu-kosa im je sve plavlja.
pitalice.169ladislavs,
Q: Zašto u Bosni ima više pedera nego intelektualaca?
A: Lakše im ulazi u d*pe nego u glavu.
ciLa.
pitalice.171dvukmirovic,
iz glavnog staba SPS-a:
- Jeste li culi da je Sloba u zatvoru???
- Pregazio biciklistu.
I made in SPS vic broj 2.
- Koja je razlika izmedju:
- Rugove
- Panica i
- Princa Aleksandra
- Rugova zna srpski.
pitalice.172stigor,
Kome se stvarnost moŽe eventualno nabiti u glavu samo UN intervencijom?
odgovor?
pitalice.173stigor,
Da li se i tinejdŽerkama menja glas u doba sazrevanja?
- Menja se - od ne do da.
Kada laŽe SPS?
- Kad otvara usta dok govori.
pitalice.174zulu,
Sta raditi sa psom koji je progutao 100 tableta ASPIRINA?
Dati mu GLAVOBOLJU! ;)
pitalice.175jevta,
Šta radi Piroćanac ako slučajno nađe punu kutiju flastera?
Kupi tesne cipele.
pitalice.176zulu,
Koja je razlika izmedju I i IV stepena radijacije?
Kod I stepena kada provuces ruku kroz kosu, ostane ti kosa u ruci.
A kod IV stepena - kada provuces ruku kroz kosu ostane ti ruka u
kosi.
pitalice.181peca.st,
Zašto u albanskim autobusima piše:"Ustupite mesto mlađim osobama!" ?
Da bi imao ko da okreće pedale...
pitalice.182darone,
Q: Zašto žene piju više vode od muškaraca?
A: Da im ne ugine ribica ;)))
(: darone :)
pitalice.183skrajnalic,
Šta radi policajac kad dobije"sedmicu" na LOTO-u?
Kupi raskrsnicu pa radi privatno!!
:)))))))))))))))))))))))))))))
skr
pitalice.184stigor,
Šta radi bosanac kad zakopa tranzistor u zemlju?
Sluša vesti iz zemlje!
pitalice.185bjevdjic,
Q: Zasto devojke piju vise vode od momaka ?
A: Da im ne ugine ribica !
pitalice.186pele,
Q: Šta je autostoper?
A: Ekser na putu!
pitalice.187darone,
-> #185, bjevdjic>> Q: Zasto devojke piju vise vode od momaka ?
Izvinjavam se, ali tri poruke i nedelju dana ranije
sam poslao isti vic, samo jedna reč se razlikuje :)
Ovo postaje monotono :))))
Da ne biK bilo sankcija:
Q: Šta se čuje pre nego što stidna dlaka padne na
pod?
A: 'Pljuc!'
(: darone :)
pitalice.188melev,
Q: Zašto je Hitler izvršio samubistvo???
A: Zato što mu je stigao račun za plin !
pitalice.189vlad,
Q: Zašto deda skida gaće kad se brije?
A: Da mu MUDA izvuku bore na licu!
pitalice.190vlad,
Q: Zašto babe ne nose mini suknje?
A: Da im se ne bi videle SISE!
pitalice.191alexr,
Ti ga lizes on se dize. Sta je to?
Sladoled u liftu !!
pitalice.192alexr,
Kakvo ce biti vreme kad slon sedi na ogradi ?
Vreme da se popravi ograda !!! :))))
pitalice.193alexr,
Kakva je razlika izmedju frizidera i zenskih gaca ?
ů
Zenske gace nemaju pregradu za jaja !!
;))))
pitalice.194janko,
Vesti iz zemlje!
Šta sada radi Knele?
Uzima reket od Tome Zdravkovića.
pitalice.195nboskovic,
Zašto nema više reklame na TV-u:
Al' sam gladan, al' sam gladan,mmmmmm njam njam.
Umro klinac, koji je reklamirao, od gladi :)
(c) klap
nikola
pitalice.196mrmf,
Q: Kako se na svahiliju kaze : "Izvinite, da li bi ste mogli ponoviti
poslednje dve recenice?"
A : "A?"
pitalice.198peca.st,
-> #193, alexr!-> Zenske gace nemaju pregradu za jaja !!
Al za viršle imaju. ;)
Za razliku od frižidera.
P e C a
pitalice.199peca.st,
-> #194, janko!-> Uzima reket od Tome Zdravkovića.
Original je za temu morbid:
Potukli se Knele i Ljuba Zemunac na koncertu Tome Zdravkovića.
P e C a
pitalice.200mornar,
KakĘva je razlika izmedju zene i torte ?
U tortu idu i jaja.´k
pitalice.201mrmf,
Q: Zasto Muja ne koristi pregradu za jaja u frizideru?
A: Zato sto ga jako boli kad zatvori vrata.
pitalice.202pbojan,
Gde je slepo crevo kod zena?
Udjes, pa levo.
pitalice.203todorp,
Sta se dobija kad se ukrste (spare ;)) Zloba i Samanta Fox ?
Slobodanka Gruden.
pitalice.204darone,
Iz sinoćnjeg chata :)
Videće se da je vesna bila miner, ja žuća, a
slepac... jelda ;)
darone -- Q: Šta misli kokošta koju juri petao?
darone -- A: 'Da možda ne trčim prebrzo?'
vesna -- još jedan krug da ne misli da sam laka ženska?
slepac -- Jel znate onaj kada Srbin vodi ustasu u stab
slepac -- Vodi ga on u stab kilometri
slepac -- Malo zastanu da se odmore i Srbin pocne da jede nako suseno meso.
vesna -- jao znam! sorry! :(
vesna -- al neću da kvarim :)
slepac -- A Ustasa ce na to.Daj malo Srbo.Srba njemu.mars bre djubre jedno
fasisticko.
slepac -- pa necu onda da ga pricam
vesna -- "i ti si klao! Što nisi sušio? "
darone -- Q: šta je žuto i uvek pokazuje sever?
vesna -- žut kompas?
darone -- A: Namagnetisana banana :))
vesna -- :)))))))
vesna -- a što ne bi bio ŽUT KOMPAS ???
darone -- Q: A šta je žuto i traje 38 minuta?
darone -- A: Long-plej limun ;)
vesna -- moderator na žutoj boji?
vesna -- tj moderator na .color E ;)
^ ovo da se briše zbog uvrede uniformisanog lica ;)
darone -- Q: Šta je to žuto i... a, ne, nije taj ;) nego: Zašto su na jednom
klaviru žućkaste one dirke koje bi trebalo da su bele?
vesna -- klavir koji puši
darone -- A: Zato što ej slon bio veliki pušač ;)))
vesna -- baš sam zloća noćas :( sve volim da miniram
vesna -- al sam bila blizu! :) znam kad je u pitanju pušenje ;)
slepac -- Jel znate onaj kada Mujo i Haso Ěv+idu na rad u Japan.
slepac -- Slusajte ovaj sigurno ne zna Veca
slepac -- E Veco ovaj neznas.
slepac -- Odose Mujo i Haso na rad u Japan
slepac -- I Zaposlise se na nekom gazdinstvu kod Japaneza.
^ kraj nismo čuli ;)))
darone -- ček ček ček... ajde ovo: Šta je to: žuto, pliva po vodi i viče 'Donje
rublje! Donje rublje!'
darone -- a odgovor je RAFINISANO ULJE! (obično viče: gaće! gaće!)
veca -- jel znate šta je to malo zeleno viče: muuuuuuuuu? :)
darone -- znam ja krava sa govornom manom ;)
vesna -- :))))))))))))))
veca -- ne, nego žaba sa govornom manom :))))
stefan -- :))))))))))))))))))
veca -- krava nije ni mala ni zelena :))))
slepac -- ??????????????
alenin -- Bonsai krava ?
darone -- Q: Šta da radiš ako oćeš psa u kući a nemaš decu?
darone -- A: Nauči ih da laju ;)
darone -- Q: Šta je to televizija?
darone -- A: Kad daš majstoru 100 maraka da ti zameni otpornik u TVu da bi
posle gledao TV seriju 'Zločin se ne isplati'
(: darone :)
pitalice.205mstanic,
Q. Kako se u hrvatskom novogovoru kaže pseto ?
A. Domobran.
pitalice.206solomus,
Q: U čemu je razlika između torte i žene ?
A: U tortu ulaze i jaja !
pitalice.207solomus,
I žene prde, zar ne ?
pitalice.208zulu,
Sada sam procitao nekoliko novih izraza u hrvatskoj
kompjuterskoj terminologiji (au, ala je ovo jedna slozena
recenica...;))
DZOJSTIK - SVESMJER
HARD DISK - CIGRASTO VELEPAMTILO
MIS (MOUSE) - NASTOLNO KLIZALO
Bas su ovi hrvati glupi,a? ;)
pitalice.209zkrstic,
-> #208, zulu> Sada sam procitao nekoliko novih izraza u hrvatskoj
> kompjuterskoj terminologiji (au, ala je ovo jedna slozena
> recenica...;))
>
> DZOJSTIK - SVESMJER
> HARD DISK - CIGRASTO VELEPAMTILO
> MIS (MOUSE) - NASTOLNO KLIZALO
Ne bih želeo da budem nametljiv ;))
Celu poruku iz Hrvatskog Byte-a imate u Civilizaciji, poruka
broj 13.163. Zaista je haotična ;))) Od onda imam čigrasto velepamtilo i
nastolno klizalo, prodah hard i miša ;)
Zkr :)
pitalice.212vaca,
Šta se dobije kada se ukrste slon i miš?
Fleke od miša.
pitalice.213darone,
Q: Jel znaš onaj vic o traktoru?
A: Ne.
Z: Ni ja, bio sam u prikolici ;)
(: darone :)
pitalice.214edge,
Q: Zašto Bosanci prave okrugle kuće ?
A: Da ih neko ne sačeka iza ugla.
pitalice.215pele,
Q: Šta slonica koristi umesto vibratora?
A: Epileptičara!
pele.
pitalice.217mrmf,
Q: Koja je razlika izmedju jednog krokodila?
A: U tome sto je zeleniji nego sto pliva!
Brada
pitalice.218mstanic,
Q. Zašto je ona muslimanka u Ženevi rodila crno dete dete?
A. Nije dovoljno mešala :), pa je zagorelo.
pitalice.219gromovnik,
Zasto je Zlobi k***c do zemlje?
Jer,u lazi su kratke noge
pitalice.220squsovac,
-> #217, mrmf> Q: Koja je razlika izmedju jednog krokodila?
>
> A: U tome sto je zeleniji nego sto pliva!
Mislim da je prava verzija ovog vica sledeća:
Kako dokazati da je krokodil duži nego što je zeleniji?
Krokodil je dugačak i širok (tj ima određenu dužinu i određenu širinu).
Ima i boju. Zelen je, ali samo sa jedne strane (gore), dok je dole po stomaku
smeđ. Dakle, krokodil je širok sa obe strane (i sa leđa i sa stomaka), a
zelen je samo gore (sa leđa). Znači širi je nego zeleniji. Pošto je dužina
svakog krokodila veća od širine istog krokodila, znači da je krokodil i duži
nego zeleniji jer je (već smo dokazali) širi nego zeleniji, a pri tome je
duži nego širi.
pitalice.221darone,
Q: Ako je žiralno plaćanje uplata na žiro račun,
šta je solarno plaćanje?
A: Ispružiš dlan, pa kažeš:
- Pare na sunce! :)))
(: darone :)
pitalice.222pele,
Q: Zašto Stivi Vonder maše glavom dok peva?
A: Zato što ne zna gde je mikrofon!
pele.
pitalice.223didldi,
Ovaj je vrelo verovatno bio :(.
Zasto Muja imas erotski pogled
Zato sto je glup k'o KU**C
pitalice.224skrajnalic,
kako se u bosni kaže picerija?
MINDŽOHANA :))))))
Pozdrav....
skr
pitalice.225dusan,
Q: Kakva je razlika izmedju žena i brodova?
A: Nisu svi brodovi kitolovci.
pitalice.226dusan,
Q: Zašto muške bebe više plaču kad se odvajaju od sise?
A: Zato što znaju da će proći još mnogo vremena dok ih se ponovo ne dočepaju.
pitalice.227dzakic,
Kako padaju cigani kad ih izbace iz aviona?
Rominjaju :)
pitalice.228mstanic,
Q. Kako Kineskinje (i Kinezi) kažu kad polni organ ne
može da stoji "kako treba" ?
A. Jao Pao.
pitalice.229mstanic,
Q. Kako Kineskinje (i Kinezi) kažu kad polni organ
stoji "kako treba" ?
A. Mio Čio.
(Mio Chio, za one bez yu-znakova).
pitalice.232darone,
Q: Kakva je razlika između torte i medicinske
sestre?
A: Torta je od jaja, a medicinska sestra do jaja ;)
(: darone :)
pitalice.233darone,
Q: Zašto žene koriste tampone dok imaju menstruaciju?
A: Da ne zvižde dok ne padaju iz aviona ;)
(: darone :)