politicki.364ndragan,
-> #362, didldi/ Sloba dao ostavku
/ Aprililili
Njofra dao ostavku
Travanjnjnjnjnjnjnjnjnj
politicki.367ognjen,
Mazao ciga go*na na hleb.
Dolazi Vuk (Draskovic):
- Sta to radis cigo?
- Mazem go*na na hleb
- E, da si mene izabrao sad bi maz'o dzem
Dolazi Seselj:
- Sta to radis cigo?
- Mazem go*na na hleb
- E, da si mene izabrao sad bi maz'o med
Dolazi Sloba (Milosevic)
- Sta to radis cigo?
- Mazem go*na na hleb
- Mazi tanje cigo, tanje!
politicki.368nbatocanin,
-> #363, dejanr> Iz današnje "Politike", istinit događaj (?):
Moj drug mi je odavno pričao da je prisustvovao ovom događaju. Kaže
da nije bio pevač, nego neki noname ciganin, a da je limuzina besan
fiat 750 de luxe ;)
P.S. Oduvek sam sumnjao da su svi oni vicevi o Srbinu i Ameru tačne ;)
politicki.372pmijat,
Valjda nije bio :
Resio voljeni nam presidente (Sloba) da sidje sa brda Dedinjskoga
u grad i da si kupi cipele...
Gleda on tako cene, a ono 1,500,000 ... 2,000,000 ... 2,500,000 ...
i razmislja : kako li to moj narod zivi, kad obicne cipele toliko
kostaju ?...
Vrati se on lepo na svoje brdo Dedinjsko, i posalje jednog RMUPovca
da se raspita kod naroda kolike su im plate. Kaze, celu noc je
probdeo brinuci o tome kako li mu narod zivi kad obicne cipele toliko
kostaju...
Ide ti tako RMUPovac gradom, kadli zgrabi jednog gradjanina za kragnu:
RMUP : Govori, kolika ti je plata ?
Gradj : 2,200,000
RMUP : Doobro ... i pusti ga
Ide ti on dalje, te zgrabi drugog :
RMUP : Govori, kolika ti je plata ?
Gradj : 1,600,000
RMUP : Doobro ... i pusti ga
Naidje na treceg :
RMUP : Govori, kolika ti je plata ?
Gradj : 600,000
Kad ti ovaj (RMUPovac) skoci na njega i ubi ga od batina
RMUP : Pi*** ti materina, zbog tebe moj Sloba ne moze da spava !!!
politicki.374mandrejevic,
Nekad sam je*dio *a pi*dom,
a sada pi*dim *a Je*dom.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
politicki.375cdragan,
Ljudska mašta radi svašta. Pokupljeno sa ZAMIR BBS-a iz
konferencije CROATIA. Jedna od poruka kojom je obeležen 10.
travanj. Uzgred, ima'l neki OFF-LINE Reader za isti, tj, BBS ?
Zaboravih ko je od sezamovaca neki faktor tamo ...
SRETAN VAM DESETI TRAVANJ
ZA DOM POGLAVNIKA I NEZAVISNUN
SPREMNI!
----------------------------------v--------------------------------------------
N E Z A V I S N A D R Z A V A H R V A T S K A
-------------------------------------------------------------------------------
_/--\_
/ \
/----/ \--_
| |
> \--_ ___/----/~~~~~~>
/ \ / |
____ ___ |~~~ * Zagreb \-------/ |
|~~~~ ~~ \---> Osijek * \
| |
| |~~\-_ Ujvidek * |
\Pula / \ |
\* / > _ \
\ / | | | |
~ | * Bihac * Banja Luka / \_ _>
| | | *
\ /~ ~~ Zemun
| |
\ ~\___
| \
~\* Biograd na moru ____|
\ \
~- * Livno * Sarajevo~\__
\ Split \
Jadransko ~----*\__ ~~\_____
\ \
More ~~---_ * Mostar /~--__ Novi Pazar * |
~-_ / ~---_ _-'
\ | \ /
- * | ~--_-~
~\ \
Dubrovnik ~~--_ \
\ -_
~--*|
Kotor
P.S. Zkr, moraš priznati da je ova mapa dobar vic ;)
politicki.376boshko,
-> #375, cdragan> P.S. Zkr, moraš priznati da je ova mapa dobar vic ;)
Ovu mapu treba odmah poslati za najnovije izdanje "Najlepše bajke svih
naroda sveta".
politicki.377djura,
Kako se na albanskom kaze:
"Izvinite hocete li ponoviti jos jednom, bojim se da vas nisam
najbolje razumeo"!
HH
Odgovor: "Aaaaa!"
politicki.378ognjen,
-> #377, djura)-> Kako se na albanskom kaze:
)-> "Izvinite hocete li ponoviti jos jednom, bojim se da vas
)-> nisam najbolje razumeo"!
)-> Odgovor: "Aaaaa!"
Q: A kako se kaze na srpskom 'necu'?
A: "Ocu, zabole me ku*ac!"
politicki.380dejanr,
-> #378, ognjen>> Q: A kako se kaze na srpskom 'necu'?
>>
>> A: "Ocu, zabole me ku*ac!"
A kako Splićanka kaže "NEĆU!"
Naravno, "OĆU KU*AC" ;)
[Mora da je već bilo, al' nema veze :) ]
politicki.381dejanr,
Paradoksi socijalizma:
1. Svi su zaposleni, a niko ništa ne radi.
2. Niko ništa ne radi, ali svi dobijaju platu.
3. Svi dobijaju platu ali ta plata ništa ne vredi.
4. Plata ništa ne vredi a opet svi imaju sve.
5. Svi imaju sve ali su opet vrlo nezadovoljni.
6. Svi su vrlo nezadovoljni a opet glasaju za Slobu.
politicki.382asterix,
-> #378, ognjen> )-> Kako se na albanskom kaze:
> )-> "Izvinite hocete li ponoviti jos jednom, bojim se da vas
> )-> nisam najbolje razumeo"!
> )-> Odgovor: "Aaaaa!"
>
> Q: A kako se kaze na srpskom 'necu'?
>
> A: "Ocu, zabole me ku*ac!"
Kako Fata kaže neću ?
'Oću ku*ac !
politicki.383darone,
-> #380, dejanr>> A kako Splićanka kaže "NEĆU!"
>>
>> Naravno, "OĆU KU*AC" ;)
Istinit događaj, ortak i riba se prepiru:
- Propušićeš jednog dana...
- Ma neću, šta ti je.
- Ma videćeš.
- Baš neću da propušim!
- Hoćeš!
- E kurac ću da pušim! ;)
(: darone :)
politicki.386skrajnalic,
-> #381, dejanr&> Paradoksi socijalizma:
Kako se na japanskom kaže "socijalizam"?
koćapićapi
(ko ćapi-ćapi) :)))
Pozdrav....
skr
politicki.388peca.st,
"Ukidaju se sankcije!"
"Ma nemoj! Nisam gledao. U kojoj je emisiji bilo?"
"Posle dve hiljadite."
Peđa.
politicki.389ssokorac,
-> #342, peca.st ─┼┤ JESTE LI DOBAR HRVAT ?
─┼┤ - psiho test hrvatskog nedeljnika "Globus" -
Eto, izadje danas i nastavak :).
Jeste li lojalan Srbin - gradjanin Republike Hrvatske? Globus, naravno:).
Ima bisera poput "Ne smetaju mi ni riječi poput 'zrakomlat'...+5 poena",
"Navijao sam za Partizan...-5 poena", "Navijao sam za Crvenu Zvezdu...-8
poena"...
Eh...:)
politicki.390pele,
Još jedan vic o Titu. ( Bog da mu dušu prosti,bilo nam lepo dok je bio živ)
Elem,leži Tito u bolnici i dolazi mu Mika Špiljak u posetu.
Jedno vreme su ćaskali,kad Tito odjednom reče Miki da mu do-
vede belog konja.Mika počeo da se čudi,pa otišo da se konsu-
ltuje sa Stanetom Dolancom.Oni tu nešto većali i na kraju re-
šiše da zajedno odu kod Tita i vide u čemu je stvar.I tako
ulaze Mika i Stane dolanc kod Tita,kad Tito počeo da se dere
iz kreveta:
T: Miko,budalo jedna,rekao sam BELOG a ne NILSKOG konja!!!
pele.
politicki.391asterix,
Sloba je ubio
Loru Palmer ! :))
politicki.392alexr,
Srbija, 10 godina pod blokadom.
Ulazi covek u prodavnicu zenskog vesa i obraca se prodavcu
-Izvinite,zeleo bih da kupim zeni poklon za rodjendan. Imate li mozda
brushaltere ?
-A ne,nemamo.To smo prodali jos pre 5 godina.
-Gacice ?
-Ne
-Kombinezone,bilo sta ...
-Ne
Izlazi covek razocaran i odlazi u prodavnicu preko puta
-Drzite li mozda zenski ves ?
-Ne, toga nemamo vec 6 godina.
Odlazi u trecu prodavnicu
-Imate li mozda brushaltere ?
-Nemamo, ne secam se kad smo ih poslednji put imali.
A onda mu se ucini da u jednom uglu vidi gace
-E,onda cete mi dati one gacice
-A ne,to ne mozemo da vam prodamo
-Sto ?
-Prvo morate da donesete potvrdu da vam zena radi na merdevinama
politicki.394pmijat,
Resili Srbi da organizuju ekspediciju i osvoje Mont Everest...
...Posle velikih napora i zrtava napokon su pred samim vrhom
...Vodja ekspedicije se uspinje na vrh i ubada Srpsku zastavu
...Drugi clan ekspedicije vadi pistolj i ubija ga
CLAN3 - Pobogu, covece, sto ga ubi kad ti nista nije skrivio ??!!!!
CLAN2 - GDE GOD SU SVPSKI GVOBOVI, TU SU I SVPSKE ZEMLJE !!!
politicki.397trix,
Putuju aeroplanom gospoda Klinton, Jeljcin i Sloba.
U jednom trenutku otkazuje im prvi motor. U sledećem trenutku i drugi motor...
Aeroplan počinje da ponire.
Naravno pilot odmah iskače a političare ostavlja da se dogovore oko pravilne
raspodele jedinog preostalog padobrana.
Klinton predlaže: Gospodo, ja sam oličenje snage i moći i naravno, ja bih
padobran...
Jeljcin: Gospodo, Ja sam u neverovatnom usponu. Ja sam u uzlaznoj putanji...
Sloba : Gospodo, mi smo svi velike demokrate. Da glasamo...
Posle pet minuta diskutuju Jeljcin i Klinton:
U redu. Pobedio jeste. Iskočio jeste. Ali otkud mu 3 000 glasova više od nas?
politicki.399milan,
-> #398, voki> Da prostiš, vic je bajat. Radi se o Bušu i Gorbačovu, a nisam
> siguran da nije bilo nešto i sa Bronzom (Joškom jel' da).
A ne!
Kategorički protestvujem!
Bravar nije bio sklon izborima!
Ovo je ipak Faraonov fah!
Pl poz M
P.S. Ostali likovi u basni se, naravno, po volji mogu menjati.
:)
politicki.400voki,
-> #399, milan>> A ne!
>> Kategorički protestvujem!
>> Bravar nije bio sklon izborima!
>> Ovo je ipak Faraonov fah!
Priznajem, u pravu si. Ali se kladim da je vic
bajat tj. iz doba Buš - Gorbačov.
Pozdrav Voki.
politicki.401peca,
-> #390, pele Iz istog vremena: sta je to AEROBIK?
Stane Dolanc u avionu
politicki.402vlad,
-> #401, pecaPandrkn`o Radovan Karadzic pa otisao u raj (pitacete otkud raj, ali samo
tamo moze da ode pripadnik nebeskog nam naroda).
Tamo se sreo sa svojim prezimenjakom Vukom (koga kao svojata za pretka).
Pita ga Vuk: Je li momce, cime si se bavio za zivota?
Radovan: Bio sam ljekar.
V: Lepo bogami. Znaci ucen si covek i zavrsio si skole.
R: Jesam.
V:A jesli li lepo naucio ona moja pismena?
R: Jasta Vuce, bas lepo.
V: Dakle dobro citas i pises.
R: Da.
V: Znas onda i da se lepo potpises?
R: Znam jakako.
V: Pa sto nisi potpisao, pizda ti materina!!!!
politicki.403pele,
Istinit događaj.
Ispred jednog kafića tip žicka pare i nikako da skupi
kolko mu treba.Na kraju popizdi i prodere se:
-Jeb*mu mater,žickam lovu ko srbi koridor!!!
pele.
politicki.404mcmillan,
Dosao Sejdo Bajramovic u Brisel (kao clan jugoslovenske delegacije)na
pregovore sa EEZ o buducnosti SFRJ
I kako dolikuje,smestio se u vrhunski hotel "Hilton" Ujutru krenuo na dorucak i
neko mu iz delegacije rece da za dorucak imaju "Svedski sto" Sejdo ne
komantarise,dolazi u salu,uzima stolice i seda ispred Svedskog stala Prilazi mu
neko iz nase delagacije i sapnu mu : Sejdo,to je svedski sto Sejdo ga mudro
pogleda i rece:Ako dodju Svedjani ja cu ustati,a uostalom Svedjani ovde nemaju
sta da traze jer nisu clanovi EEZ,zakljuci Sejdo i nastavi da jede.
politicki.405woody,
Ide Mujo kroz Sarajevo i vodi svinju na uzici. Ona se uzjogunila i skici na sav
glas. Okrece se Mujo i kaze:
-Skici, skici. Za mene si ti danas ovca!
politicki.407dr.grba,
Razgovaraju dva Banjalucanina.
- J*bemti, crkao mi televizor!
- I sta ces sad?
- Pa nista, gledacu bombardovanje kroz prozor!
politicki.408pele,
Održava se neki politički prijem.Među zvanicama se nalaze
Slobodan Milošević i Vojislav Šešelj.
Došlo vreme da se jede i Sloba kreno da uzme ljutu papričicu
kad ga Šele mlatnu po ruci.Sloba se malo zbuni al ništa ne reče.
Malo kasnije opet Sloba pruži ruku da uzme ljutu papričicu a Šele
ga opet mlatnu po ruci.Sloba već iznerviran kaže Šeletu:
S: Ajde dođi na terasu da porazgovaramo u četri oka.
I dođoše oni na terasu.
Sloba: Jel bre,jesi li ti normalan?! Pred ovolikim svetom da ovako
postupaš prema meni.Šta ti znači to što me lupaš po ruci?
Šele: Dok ti god ja budem lizao bulju nećeš jesti ništa ljuto!
pele.
politicki.409ratman,
Dosla ekipa Znanje-Imanje u neko zabitije selo u Srbiji. Kako program nije
bio pripremljen, ekipa nadje da intervjuise neku seljanku, nesto kao kako
joj izgleda jedan prosecan radni dan. I ona prica:
[akcent moravski] ..Pa, ete, ustajem negde sa prvi petlovi, umijem se,
ondak idem tamo uz tarabu da malo operem p**ku...
(Urednik emisije se uspaniceno kezi na voditelja, pokazuje rukom "SECI!",
voditelj sleze ramenima, ne zna sta ce, ide emisija uzivo...)
...ondak probudim mog Milisava, spremim dorucak, naranim kravu, ondak
opet odem uz tarabu, pa operem p**ku...
(Urednnik preti kamermanu, voditelj cupa kosu, ali emisija ide...)
...ondak naranim pilici, pa ispratim Milisav na njivu, ondak opet idem do
uz tarabu, pa ponovo peri p**ku...
Upada voditelj, bled, izbecen, sa kretenskim 'sve-je-OK' osmehom:
"Eto dragi gledaoci, kao sto vidimo, na selu se naglo popravljaju
higijenski uslovi..."
Ali prekida ga seljanka:
"Ma nemo' da neko misli da ja perem tamo, d'izvines, moju p**ku, nego,
eve ovi mangupi seoski, uclanili mog Milisava u EspeEs, pa svaki cas neki
prodje pored kuce i na tarabi napise "MILISAV P**KA"
politicki.410bbaja,
- Kako ce se sutra kad se ujedine zvati zajednicka drzava Srbije i BIH?
- Somalija.
- ???
- Mi imamo soma, a oni Aliju.
politicki.411pele,
Rešio ciga da prosi,pa otiši ispred skupštine i počeo da
maže govance na hleb.Prolazi Vuk Drašković,malo ga gleda
pa mu kaže:
VD: E cigo,da si za mene glasao sad bi džem mazao na hleb.
Ciga,šta će,nastavi da maže hleb sa govnom,kad prolazi Dra-
goljub Mićunović.
DM: Cigo,cigo,da si za mene glasao sad bi med preko hleba mazao.
Maže ciga dalje kad prolazi Slobodan Milošević.Gleda ga,gleda,pa
će ljutito:
SM: Tanje cigo,tanje!!!
pele.
politicki.412bjevdjic,
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█ Indeksovo radio pozoriste, nedelja, 19. maj 1991. █
█ █
█ LAZNI PREDSEDNIK SCJEPAN MALI █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
* Scena prva. Ured Sranje Budjmana *
------------------------------------
SRANJO BUDJMAN - Tisucu ti redarstvenika, Pendrekovac, opet
kasnis sa izvescem o stanju u pobunjenim opcinama.
PENDREKOVAC - Cujte, pokorno se ispricavam, gospodine
predsjednice, ali morali smo najpre prevesti originalno izvesce
na kroatski cisti i nepatvoreni jezik. Kaj mogu kad mi glavni
operativci znaju pisati samo svoj arnautski etnicko cisti
knjizevni jezik?
... (nastavak u fajlu) ...
index.zippoliticki.414.bale.,
-> #412, bjevdjicE, kad sam to prekucao, bio je haos na faksu, a bogami i sire ;)))
Regards from .bale. !
#:*)+-<
politicki.415zvonko,
Q: Koje četiri države u Evropi imaju osobine p***e?
A: Britanija - stalno je vlažna
Nemačka - iz dva je dela
Rusija - stalno krvari
Srbija - stalno traži neki k***c
politicki.416fancy,
-> #415, zvonkoŮŢ> Q: Koje četiri države u Evropi imaju osobine p***e?
ŮŢ> Srbija - stalno traži neki k***c
Srbija - sve same pičke... (povodom 55 ljudi sinoć pred skupštinom)
politicki.417nnedovic,
-> #394, pmijat>> GDE GOD SU SVPSKI GVOBOVI, TU SU I SVPSKE ZEMLJE !!!
Znam, ovaj, znam šta ćeš reći, sine, dva put ništa je ništa,
matematika je jasna:
(Gde su svpski gvobovi tu su svpske zemlje) & (Gde su svpske
zemlje tu su svpski vadikali) => (Gde su (svpski) gvobovi tu su
svpski vadikali).
Logično.
Kao i: gde su svpske zemlje tu su svpski vadikali (palili i
klali)
politicki.418fancy,
-> #417, nnedovicŮŢ> Kao i: gde su svpske zemlje tu su svpski vadikali (palili i
ŮŢ> klali)
!
politicki.419dejanr,
U doba hladnog rata razmenili Breznjev i Regan sekretarice,
posle izvesnog vremena i modnih noviteta u Americi u Moskvu
stize poruka:"ne mogu vise da skracujem minic videce mi se
i *urac i pistolj"
[BUEFQ5::ANICIC20692D]
politicki.420pele,
Evo jednog političko-feminističkog:
Elem,voze se u kolima Bil Klinton i njegova mu žena Hilari.
I tako dok su se vozili,ponestane im benzina i svrate na jednu
benzinsku pumpu.Izlazi pupmadžija da natoči i kad vide Hilari
bog zna kako se izgrli i izljubi sa njom.Kad nastaviše put Bil
pita ženu:
B: Jeli bre,koji ti je onaj?
H: A,to mi je jedna velika ljubav iz mladosti.
B: E vidiš, da si ostala sa njim sad bi bila žena pupmadžije.
H: Ne,nego da sam ostala s njim,postao bi čovek predsednik SAD-a!
pele.
politicki.421marshall,
Zasto Slobinog vozaca zovu Senna ???
Zato sto vozi BOLIDA !!! :)))
P.S.: bez uvrede senna ;)
politicki.423dejanr,
Hrvatska, leto gospodnje 2005. Rat je završen, svaka kuća i svako
drvo imaju po jedan zvučnik. Jutro...
7:00 Gospodin predsjednik dr. Tuđman se probudi.
Zvučnici: "Ustani narode hrvatski, g. pred. dr. Tuđman se je
probudio."
7:10 Tuđman se umiva.
Zvučnici: "Umij se narode hrvatski, g. pred. dr. Tuđman se umiva."
7:30 Tuđman se oblači.
Zvučnici: "Obuci se narode hrvatski, g. pred. dr. Tuđman se oblači."
7:45 Tuđman seda za doručak
Zvučnici: "G. pred. Tuđman doručkuje, a za tebe narode hrvatski,
malo glazbe."
[BRANIK::VLATKA]
politicki.424snemcev,
Poginuli Amerikanac, Franciz i Srbin. Dođoše kod sv. Petra, kad
Amerikanac će:
- Jel' mogu ja da telefoniram dole? Znate, poginuo sam, nisam stigao
sve poslove da završim... Samo jedan razgovor, please...
- Ajde, telefoniraj.
Amer za minut završi razgovor i sv. Petar mu obračuna impulse
- 200 dolara.
- 200 dolara?!?
- 200 dolara.
I Amer plati. Ista priča i sa Francuzom, a kad je Srbin došao na red,
razveza dva sata. I njenu sv. Petar istavi račun:
- 1 dolar.
Srbin plati, a Amer i Francuz se pobuniše
- Kako to, mi po minut 200 dolara, on dva sata pa samo dolar?
- E, Srbi su nebeski narod, to je lokal.
politicki.426spegy,
Pričaju tri hirurga:(da li treba da kažem odakle su)
Rus:kad mi operišemo pacijemta, on je posle operacije kao nov.
Amerikanac:kad mi operišemo pacijenta, on je dva puta zdraviji
pre nogo što se razboleo.
Srbin:kad mi operišemo, otvorimo mu lobanju, izvadimo veliki
mozak, izvadimo mali mozak, a on i dalje glasa za Slobodana
Miloševića.
politicki.427cole,
Kako Šešelj odstranjuje kurton posle sexa?
Prdne
politicki.428mandrejevic,
Parola iz '46. (po secanju mog caleta)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Svoje nedam,
tudje dizam,
to je komunizam!
politicki.429pperencevic,
Stotine hiljada penzionera podržavaju Vuka Draškovića: štrajkuju
glađu do smrti.
politicki.430asterix,
2010 godine ujedinjene nacije su konačno smislile način da okon-
čaju rat i bivšoj BiH. Doveli su Tudjmana, Izetbegovića i Faraona
do jedne kolibe i rekli su im da unutra ima 5000 papagaja, od kojih
je samo jedan mužjak. Ko nadje mužjaka dobija celu Bosnu!
I prvo puste Izetbegovića u kolibu da traži mužjaka. Izadje posle
sat vremena i kaže 'Evo našao sam ga. To je mužjak!' Pogledaju
unproforci papagaja medjutim ono ženka! Ništa od Bosne.
Udje posle njega Tudjman i ostane 2 sata. Nakon toga izadje sav
ponosit i saopšti 'ovo je muški činbenik iz kolibe'. Opet pogleda-
ju unproforci i opet ništa! Ženka!
Udje poslednji Faraon i izadje posle jednog minuta, u ruci drži
papagaja. Pitaju ga unproforci :
- Pa jel to mužjak ?
- Pa nego šta je !
Pogledaju oni, a ono stvarno mužjak ! Pitaju ga svi pa dobro reci
kako si ga našao posle samo minut vremena ?
- Pa udjem ja unutra i kažem 'Drugarice i Drugovi, Ja sam Slobodan
Milošević' (ovaj početak rečenice sa dubokom intonacijom ;) i taj pa-
pagaj je bio jedini koji je rekao 'U boli me baš ku*ac' i uhvatio se
za isti!
politicki.433zandric,
Pozvao Seselj Tudjmana na kavu.
Ovaj dodje kad ce njemu Seselj:
- Skidaj se!
- Zasto da se skidam kad sam pozvan na kavu?
- Skidaj se da te kavam!
politicki.435darone,
Q: Kako se danas zove Sarajevo?
A: Biograd u Bosni.
politicki.436drndi,
Posle 2. sv.rata na jednoj od zabava drug Tito je malo vise popio pa je
zaboravio da zakopca slic nakon male nuzdice......Sad svi gkedaju al' niko ne
sme da mu kaze.....Kad dotrcava klinac i kaze :
'Drze Tito otkopcan ti slic ! '
'E bas si ti hrabar decko, bice nesto od tebe. Reci mi kako se ti ono zvase?'
'Slobodan Milosevic'
politicki.438bojs,
Svima je poznato kako govori naš ministar policije, Sokolovitj (znate već
one viceve 's juga' itd). E, jednog dana, Zlobi pukne film, pozove dotičnog
i kaže mu:
-Slušaj ti, dokle misliš da nas tako brukaš? Odmah da si otišao na kurs
pravilnog govora!
I, ode Sokolovitj na taj kurs, i, verovali ili ne, završi ga, uspešno.
Sav srećan, Zloba ga pošalje u obilazak privrednih kolektiva po Srbiji.
Dodje Sokolovitj u jednu fabriku, tamo ga dočeka direktor:
-Dobrodošli, gospodine ministre, sada će da vas pozdrave radnici druge
smene!
Na to će Sokolovitj:
-Neeee, ne kaže se 'smene' (s mene), kaže se 'sa mnom'!
politicki.439dejanr,
U Srbiji su trenutno zastupljena tri vida placanja: ziralno, oralno i solarno..
Ziralno: znamo sta je.
Oralno: tako su isplacene Dafinine i Jezdine stedise (mogu da...)
Solarno: sretnes Arkana i on ti kaze - pare na sunce!
politicki.440dr.grba,
-> #438, bojs>> Na to će Sokolovitj:
Q: Šta se čuje kada Zoran Sokolović skoči u bazen u svom dvorištu?
A: BUTJ!
politicki.441drndi,
Srbija i Crna Gora nece zaratiti protiv celog sveta!
Nije posteno dvoje na jednog :)
politicki.442darone,
markc, alias Ana, pita u chatu od čega je umro Aleksandar Makedonski.
>> dejanr -- neki kažu da je umro zato što se uplašio da će Kiro Gligorov
>> osnovati Makedoniju umesto njega ;)
politicki.443balinda,
-> #442, darone>>>> markc, alias Ana, pita u chatu od čega
>>>> je umro Aleksandar Makedonski.
>>
>> dejanr -- neki kažu da je umro zato što se uplašio da će
>> Kiro Gligorov osnovati Makedoniju umesto njega ;)
Manje je smešno nego što izgleda. :) Aleksandar Makedonski je na
samrti (malarija) na pitanje kome ostavlja carstvo, rekao "Najboljem!"
Samo po sebi se razume da do Kire takvog bilo nije. ;)
politicki.444nnedovic,
-> #439, dejanr>> Oralno: tako su isplacene Dafinine i Jezdine stedise (mogu
>> da...)
Ne, oralno je kad pooreš njivu ministru.
politicki.445isekulovic,
-> #442, daroneQ: Šta će ostati posle podele BiH?
A: Velika Srbija, Velika Hrvatska i Velika Kladuša.
politicki.446kesha,
Aleksandar Dobrosavljevic
-------------------------
I Filip Visnjic je u srpstvo slepo verovao.
U svetloj buducnosti,
bele vrane bice tesko uocljive.
Uprskali su stvar s' benzinom.
Jos samo varnica fali.
Na zahtev gledalaca, iz serije neuspeha
ponavljamo neke epizode.
...a nasrcu i fizicki.
Opet nas vuku za jezik.
Mislio sam da smo na dnu,
kad ono zivi pesak.
Sudeci po broju preklanih,
nase su podele veoma ostre.
politicki.447kesha,
Aleksandar Dobrosavljevic
-------------------------
Cilj nam je u sustini isti.
Jos da mu vezemo oci.
Mi smo u istoriji pretrpeli
i vece moralne pobede.
Zelju sam zamislio,
jos samo da padne zvezda.
Bio je tako svestran.
Kazu da ga je rastrgao narod.
Nismo mi topovsko meso,
za sad smo samo kost i koza.
Psi ovde iz navike laju.
Karavan je odavno pros'o.
Nije lako zadovoljiti pravdu.
Za to treba imati muda.
politicki.448kesha,
Aleksandar Dobrosavljevic
-------------------------
Ispusili smo Dravu i Drinu.
Morava je, dakle, na redu.
Nasa se ludost granici
sa jos nekoliko zemalja.
Corba nam je zakuvana
na vekovnim ognjistima.
Omiljena narodna nosnja:
anterija, opanci... i pancirni prsluk.
Ni sreca nas vise ne prati.
Uspesno smo joj zameli trag.
Nasi su top modeli
izazivali vec bum u svetu.
Narod je vec svega sit.
Tako vlast suzbija glad.
politicki.449predrag,
Najnovije vesti sa telexa:
Predsednik Klinton je uputio ostar ultimatum Milosevicu i Karadzicu:
Ako Srbi jos jednom bombarduju Unproforce u Sarajevu
Amerika ce da bombarduje Bagdad.
pp od: Predraga
politicki.451bearboy,
-> #449, predrag> Predsednik Klinton je uputio ostar ultimatum Milosevicu i
> Karadzicu: Ako Srbi jos jednom bombarduju Unproforce u Sarajevu
> Amerika ce da bombarduje Bagdad.
Onda ima da nam dođu iračani i da rade ružne stvari sa familijom ;)))
politicki.452vlad,
Rešili Francuzi da nagrade Klintona za doprinos svetskom miru tako što će
mu dodeliti plemićku titulu.
Od danas će se zvati Klinton De-Bil.
politicki.453vitez.koja,
Grafit na zgradi Saveza penzionera na Vozdovcu:
SPS ? Just do it !
politicki.454dr.grba,
Odluči Slobodan Milošević da se malo provoza Srbijom, da vidi kakvo je
raspoloženje u narodu. I krene on Mercedesom, vozač napred, on nazad,
bez pratnje, da ne bi privukli pažnju...
Ulazeći u neko selo u Šumadiji nalete na neku svinju koja je pasla pokraj
puta i slučajno izašla na asfalt. Vozač zaustavi auto, izađe da vidi šta je
bilo, vrati se i reče:
- Gospodine predsedniče, Mercedes je neogreban, ali svinja je ubijena
na licu mesta!
- Evo ti sto maraka, idi plati gazdi štetu, da se ne brukamo!
- Ali kako ću, ko zna čija je svinja, kome da platim?
- Jao, majmune jedan glupavi, pa idi u kafanu pa se raspitaj, tamo svi sve
znaju, reći će ti. I požuri, treba još puno da vidimo!
I ode vozač u kafanu, a Milošević se baci na čitanje dnevne štampe. Pročita
jedne novine, pročita druge, treće, a vozača nema. Već počeo mrak da pada...
Dosadi Miloševiću da čeka i odluči da reskira i potraži ga lično.
Uđe u kafanu, kad tamo vozač sedi mrtav pijan za jednim stolom, oko stola
svira muzika i igra kolo, na stolu igra pevaljka, gomila srče po podu, narodno
veselje... Svi prisutni pijani k'o guzice...
Milošević zgrabi vozača za vrat, izvuče ga iz kafane i reče:
- Životinjo jedna pijana, jebao si mačku mater! Posle ovoga ćeš biti portir
u garaži doveka, to ti ja garantujem! Pa dobro, vole jedan, gde sam ja tebe
poslao?
- Nem...n'moj, hik, da se ljutite, gos'n pres'niče, nis' ja kriv...hik!
Uđem ja u kfa...kafanu i kažem "ja sam vozač Slobodana Miloševića, ubio
sam svinju, kli...koliko treba da platim", kad svi sk...skočiše na noge
da me grle i da me ...hik, ljube! Kažu "kakvi da platiš, kaži šta piješ!!!"
politicki.455zandric,
Uciteljica pita Pericu da joj navede jednu prosirenu recenicu.
Perica: "Imamo macku koja je omacila sedam macica i svi su clanovi SPS."
Uciteljica pohvali Pericu za ovaj poucan primer.
Nekoliko dana kasnije dodje inspektor u skolu i uciteljica postavi Perici
sa istio pitanje.
Perica: " Imamo macku koja je omacila sedam macica i svi su clanovi Deposa."
Inspektor zblanut, uciteljica jedva promuca kako sad Deposa kas su bili SPS.
Na to ce Perica: " Da bili su clanovi SPS, al su u medjuvremenu progledali."
politicki.456bile,
Znate koje će se tri velike države stvoriti u Bosni i Hecegovini?
...Velika Srbija,Velika Hrvatska i Velika Kladuša;)))
Pozdrav,
Johnny
politicki.457asterix,
Ostavio čovek bicikl kod bandere, na ulazu u Skupštinu. Samo što se
odmakao od njega da ode do pošte, zvizne pandur za njim:
- Stani, gde ćeš ?!
- Pa u poštu.
- Šta bre u poštu, a bicikl.
- Pa ostavio sam ga tu.
- Ne može, miči bicikl odavde !!
- Ma samo da odem do pošte...
- Ma ne može! Miči bicikl!
- Ali samo na 2 minuta...
- Ma miči bre bicikl, sad će da dodje Faraon (ko?;)
- Ih, pa nema veze, vezao sam ga!!
politicki.459obren,
(Ovaj sam čuo od jedne rođake iz Pule)
Lete Tuđman i Mesić helikopterom (zrakomlatom ;) iznad Istre:
Tuđman: Mogao bih bacit sto maraka i obradovat jednog Istranina!
Mesić : A ja bih mogao bacit tisuću maraka i obradovat deset Istrana!
Pilot : Hmm, a ja bih mogao bacit vas dvojicu i obradovat cijelu Istru...
politicki.460novim,
dole američke bombe!
(iz Feral Tribjuna)
politicki.461cdragan,
** Preuzeto sa ZAMIR-a **
Message number : 40
Message from : ZORAN.OSTRIC@ZAMIR-ZG.ZER
Subject : Re: Pitanje
Date written : 29.08.93 21:08
Times read : 1 mal
Message-Id: <57lZT000ua000QA@ark5.zamir-zg.comlink.de>
Realname: Zoran Ostric
Zagreb,29.08.93
(Predlozio je jedan iz Beograda da izmjenjujemo politicke viceve.
to je uvijek zabavna stvar, a ionako ne pricamo nista pametnije.
Evo saljem prvu turu.)
****************
Mali Franjo izgubio svojeg omiljenog medu i rasplakao se.
Mama ga pita: "Franjo, u svezi cega places?"
a Franjo odgovara: "Glede mede!"
***************
- Jeste li culi da je Antun Vrdoljak pobio sve svoje kokosi?
- Da? A zbog cega?
- "Nece one meni ovako sa tri prsta po dvoristu!"
(Malo razjasnjenje: Tonci se svojedobno zalio kako mu je bilo tesko
u komunistickom rezimu, neko mu vrijeme nisu dali da rezira, pa je
siromak zivio od uzgoja kokosi.)
****************
ZAGREBACKI GRAFIT:
BOLJE RUKA NA PICI, NEGO NA STROJNICI!
****************
Opcenito, Franjo T. je puno bolji kada sam prica viceve, nego kao
objekt viceva.
"Doduse, kada govorimo da nam je jos cetvrtina domovine pod okupacijom,
onda valja istaknuti da se to odnosi na kopnenu Hrvatsku, a kod toga
zaboravljamo na pomorsku Hrvatsku. Uzmemo li Hrvatsku u cjelini,
kopnenu i morsku, onda nam je pod okupacijom oko deset posto
drzavnog teritorija."
(Dr Franjo Tudjman u Proloscu, 15. kolovoza 1993)
(E sad se vi pitate koji mi je to kola voz? Look at the Dictionary
of Serbian-Croatian Differences!)
"O velebitskom tunelu razmisljali su najbolji sinovi hrvatskog
naroda, ali - nemajuci svoju drzavu - njihova ideja je bila neostvariva."
(isti, na Vucjem polju, 16. kolovoza)
(Dobro, ajde: kolovoz, to vam je ba august.)
"Uspostavili smo demokratski poredak stabilniji nego u bilo kojoj
drugoj bivsoj komunistickoj drzavi."
(isti u Tribunju, 14.08.)
(IMA JOS, MA MI SE NEDA PISAT'. A ovo vam je sve iz "Feral Tribune"!)
********************
Jos nesto iz FT:
VIJESTI IZ BUDUCNOSTI: KOLOVOZ 2013.
VIKENDICA NA PREVLACI
Pred Opcinskim sudom u Kotoru pokrenut je spor protiv umirovljenog
makroekonomiste Slobodana Milosevica zbog bespravno izgradjene
vikendice na Prevlaci, "prije nego je za taj poluotok uopce usvojen
urbanisticki plan" ;ime je, kako se istice u tuzbi, "ozbiljno narusena
teritorijalna nepovredivost crnogorske drzave." Milosevic je u svojoj
obrani naveo da je porijeklom Crnogorac, te da poluotok Prevlaka"mozda
i jest dio crnogorskog teritorija", ali je spornu cesticu zemlje za
gradnju vikend-kuce on dobio na poklon od jednog Hrvata. Hoce li
ostarjelom umirovljeniku vikendica biti srusena ostaje da se vidi, ali
je izvjesno da ce nedoumice biti rijesene tek kada se urbanisticki
plan prevlake usvoji u Zenevi.
***********************
ZADNJA ZADNJA OPOMENA
Vijece sigurnosti Ujedinjenih naroda uputilo je posljednju
opomenu jedinicama srpske vojske iznad Sarajeva da do sutra u ponoc
povuku svoje snage s vrha nebodera u Ulici vojvode Putnika broj 6.
Ukoliko Srbi ne ispune taj ultimatum i ne povuku se na prijasnje
polozaje na petom katu, Vijece sigurnosti podrvci ce spomenute
jedinice srpske vojske najostrijoj kritici do sada.
+-----------------------------------------------------------------------+
|Love from ZAMIR-ZG tel : +38-(0)41-422495 |
|Zoran Ostric email : zoran.ostric@Zamir-zg.comlink.de |
| email : zoran.ostric@zamir-zg.comlink.apc.org |
|41000 Zagreb (Croatia) fax : +38-(0)41-271143 |
+-----------------------------------------------------------------------+
politicki.462gtomic,
-> #461, cdragan> (Dr Franjo Tudjman u Proloscu, 15. kolovoza 1993)
~~~~~~~~
Ako Hrvati hoce da budu dosledni onda umesto
KOLOVOZ treba da kazu KOLOVLAK
politicki.465voki,
USA, route 66...
Reklamni pano: ogromna fotka Karla Marxa...
Posle 500 m : ogromna fotka Vladimira Iljiča Lenjina...
Posle 1000 m: ogromna fotka Fidela Kastra...
Posle 1500 m: (krupnim slovima) "AKO NE KORISTITE SILVER ŽILETE
IZGLEDAĆETE KAO ONA TRI IDIOTA !"
politicki.466gristic,
Poleteli iz Zagraba za Ženevu poglavnik Toodjmann, Mankimen Mesić, Paraga,
kompletna hrvatska vlada i ceo parlament (big jumbo jet :). Nekih 5 minuta
po uzletanju avionu otkažu svi motori i sruši se sa 10000 metara visine.
Ko se spasio ?
Hrvatska.
P.S.
Imam "otisak" da se ovo može "trošiti" prilično univerzalno. O;>
politicki.468dejanr,
Ovo večeras reče Minimaks u (logično :) Minimaksoviziji.
Vest sa telexa:
Borisav Jović, bivši Predsednik bivšeg Predsedništva bivše Jugoslavije
izjavio je pre neki dan da, pošto nema vremena da čeka u redovima, u
frižideru nema ni mesa ni mleka.
Da nema jaja pokazao je još pre dve godine.
politicki.469cnenad,
Na putu saobracajni milicioner zaustavlja automobil marke MERCEDES BG
registracije xxx-xx u kojem se nalazi predsednik Republike Srbije Milosevic
Slobodan. Predsednik otvara prozor i kaze milicioneru:
"JOS JEDNOM DA TI SE OVO DESI, I IMA DA TE PLACAM KAO VOJSKU !"
politicki.470.bale.,
Dabogda ti CNN snimao na svadbi!
politicki.471dejanr,
[Preuzeto sa UNSIM::FORUM, autor poruka
BMSNS::BRANKO "Branislav Kovacevic, BMS, Novi Sad"]
Da se malo vratimo u 1991. i vidimo koje su nam bile misli vodilje u to vreme:
- Covek po svojoj prirodi nije pogodan za proces rada, jer nema snagu
savremenih masina, ni sposobnost ni moc kompjutera.
(Dragutin Zelenovic, strucnjak)
- Srbi mogu da zive bez hleba, ali ne mogu bez drzave.
(Radovan Karadzic, kartograf)
- U redovima ustasa bilo je i Zidova.
(dr Franja Tudjman, nesudjeni spretnik munjarstva)
- Ja ipak verujem da cemo to resiti na miran i demokratski nacin.
(Milan Martic, predsednik "zelenih")
- Srbina mozes ubiti samo ako mu pucas u dusu.
(Brana Crncevic, portparol Instituta za nebeski narod)
- Cirilica je lepsa i prakticnija za kompjutere od latinice.
(Danilo Z. Markovic, programer)
- Kosovski junaci su mera za one koje Srpkinje jos radjale nisu.
(Milovan Vitezovic, dvorska luda)
- Ako bude trebalo, napravicemo jos lepsi i stariji Dubrovnik.
(Bozidar Vucurevic, pacijent)
- Politika je nestranacki list.
Zivorad Minovic, kolumnista.
- Videli ste, sve je bilo pripremljeno spontano.
Bratislava Buba Morina, udovica, tadasnja savetnica u
republickom SUP-u, posle beogradskog mitinga Pokreta
zena za ocuvanje Jugoslavije
- Ne vidim razloga da se Italiji ne vrati jadranska obala, koju je srpska
vojska, u ime Jugoslavije, uzurpirala.
Milan Paroski, muckaros
- Ako Milosevica smaknu s vlasti, ja cu da idem u sumu, u hajduke. Dok u meni
ima madjarske krvi boricu se za njega Srbina, jer je sto posto u pravu. A ono
sto on radi dobro je za njega, a bogami i za mene.
Mihalj Kertes, Paja Patak
- Ne treba iznositi lazi, kao onu da se Savez komunista pretovorio u
Socijalisticku partiju.
Zoran Andjelkovic, knjigovodja u SPS
- Licno sam se uverio u postojanje i sadrzaj tajnog plana o razaranju srpske
stampe.
Slobodan Jovanovic, glavnu urednik "Politike ekspres",
nosilac plakete "Dr Gebels" za zivotno delo
- Posto smo zavrsili s krastavcima i jabukama, mozemo da predjemo na
odlucivanje.
Slobodan Unkovic, liberal
- Da smo znali ko ce biti novi sef policije, ne bismo trazili da Bogdanovic
ode.
Vuk Draskovic, mesija
- Slovenija ne razbija jugoslovensku drzavu i ne ignorise vrednosti i preporuke
medjunarodne zajednice.
Dimitrije Rupel, alkoholicar
- Za svakog vojnika poginulog u Sloveniji srpske majke moraju roditi jos
stotinu vojnika.
dr Rada Trajkovic, clanica predsednistva pristinske
"Postojbine", babica
- Hrvati nisu imali literature osim srpske literature.
Milan Paroski, galamdzija, kandidat za Nobelovu nagradu
za knjizevnost
- Videvsi da na cakavskom i kajkavskom ne mogu da konstituisu naciju, Hrvati su
se dosetili i uzeli nas jezik.
Antonije Isakovic, trenutni
- Napustanje skupstine od strane opozicije nam je podmetnuto.
Vojislav Seselj, pacijent
- Demokratija je ubacena medju nas, sa strane, da prouzrokuje kod Srba novi
raskol, tragicniji od ranijih raskola.
Rastislav Petrovic, ekspert za genocid
- A kako narod gleda na mene vidi se po tome sto kad udjem u kafanu, odmah se
isprazni devet stolova da ja sednem; i tako u svakoj kafani.
Djordje Bozovic Giska, pokojni
- Svetosavski kult baziran je na malom, beznacajnom i nikada kanonizovanom tzv.
svetitelju kojeg je iz zaborava izvukao licno Cincarin Milos Obrenovic, jer
mu
je to trebalo protiv Turaka.
Sime Djodan, gandijevac
- Srpsko more nikome ne damo.
Vojislav Seselj, pacijent, i dalje
- Vlada Republike Srbije, i pored brojnih, mahom nametnutih teskoca, uz pomot
naroda uspeva da odoli svim nedacama sa kojima se suocio srpski rod, dok
secesionisti pod patronatom drzava nekada mocnog austrougarskog carstva i
ponovo nabujalih nemackih misica pokusavaju da u miru osvoje i okupiraju
srpstvo. Mi ne smemo da odolevamo tim pritiscima, vec da gradimo i stvaramo
misleci na buducnost i novi milenijum koji dolazi.
Danilo Z. Markovic, graditelj & stvaralac
- Iako ratnicki narod, ljudima iz Crne Gore tokom istorije nikada nije bilo
svojstveno da pljackaju, proganjaju, maltretiraju i pale kuce.
Momir Bulatovic, logicar
- Ako Bog da, dogodine u ovo doba Dubrovnik ce biti glavni grad Crne Gore, a
letnje igre bice u Niksicu.
N. N. crnogorski rezervista, u okolini
Dubrovnika
- Kod mene cesto dolaze finansijeri iz celog sveta, nude ulaganja svojih
sredstava u srpsku privredu, tako da sa kapitalom ne bi smelo da ima
problema.
dr Dragutin Zelenovic, humorista
- Jos samo pederi nisu protiv Srba.
dr Jovan Raskovic, pokojni
- Srpski narod u svom genu nosi usadjen osecaj za slobodu pravdu, mir i
prijateljstvo.
Milos Bojovic, geneticar
- Nema nam spasa od blokade, ali cemo se nekako izvuci.
dr Dragutin Zelenovic, bubnjar
- Ekonomske sankcije Evropske zajednice predstavljaju izazov za preduzetnike i
preduzeca Srbije.
Nikola Stanic, potpredsednik vlade Srbije &
veletrgovac maglom
- Projektom brzih pruga suprotstavljamo se i merama koje takozvana kulturna
Evropska zajednica preduzima prema malim narodima.
dr Dragutin Zelenovic, nas cenjeni
sugradjanin, na svecanom otvaranju osam
kilometara pruge Stara Pazova - Golubinci,
u pravcu Zagreba
- Vojvoda predvojnicke obuke gospodin Seselj je genetski staljinista.
dr Zoran Djindjic, Narcis (pogadjajte ko je
Zlatousti)
- Nece nam biti prvi put da jedemo koprive.
dr Radovan Karadzic, kuvarica
politicki.472bbaja,
Istinita anegdotica sa preksinocnjeg decjeg rodjendana.
Na kvizu, koji radi animacije dece organizovasmo, na pitanje
da se nabroje tri zanimanja koja u vrsenju svog zanimanja
koriste noz, decko (treci razred osnovne skole) sasvim
ozbiljno, k'o iz topa, odgovara: "Mesar, lovac i Srbin".
politicki.473todorp,
-> #471, dejanrVeceras je u gnjavniku spikerka citirala Patka Z. Dacu:
- Svako ima nekog ucitelja, a uciteljica naroda je istorija.
Ovo je poeta izjavio povodom otvaranja uciteljske skole (ili cega vec :) u
Prizrenu.
politicki.474squsovac,
Čuo juče od telefonom prijatelja iz Zagreba (tamo mu 'ercegovci dodju nešto
kao u Bgd-u bosanski ili krajiški Srbi).
Zašto kad sahranjuju Hercegovca na mrtvačkom sanduku obavezno probuše rupu?
Da imaju crvi gde da povraćaju.