politicki.236draganf,
Poruka Alji od mladih muslimana
Dragi babo džihada se mani
izgiboše mladi muslimani
Pod parolom Bosne nedjeljive
zasmrdiše i šume i njive
Popadasmo ko pred kosom trava
još je malo muslimanskih glava
Na stotine gine svakog dana
nemožemo napravit nišana
Da bi žrtve sahranili vjerski
što četnici pobiše ih zvjerski
Zar ne vidiš Babo ovog stanja
da je Bosna sve manja i manja
Sužila se s sjevera i juga
nemaš bona u svijetu druga
Svi ti nešto kao obećaju
ali pomoć nikakvu nedaju
Samo grde proklete četnike
namaš pomoć ni od Amerike
Vatikan ti isto pomoć neće
samo kažu vi ste naše cvijeće
A od Švabe ko pomoć dobije
triput mu se od glavu razbije
Islamske bi zemlje nam pomogle
kad bi pomoć doturiti mogle
Što pošalju preko zračnog mosta
to nam Babo neće biti dosta
Ako šalju preko Kroacije
dvije trećina ona nam odbije
Nesmiješ reći da svijet nečuje
kako ona nama posreduje
Sad je nama prioritet hrana
ne živi se Babo od kurana
Poslije toga oružjei ljudi
udaraju četnici ko ludi
Prvo s kopna a onda i iz neba
njima pomoć nikakva ne treba
Sve imaju kao nekad Švabo
kažu Rus je njima Babo
A ti znaš šta su Rusi bili
kad su njekog Švabu pobjedili
Molimo te ko Alaha boga
da se kaneš ti rata ovoga
De se kani tako ti kurana
biće Bosna al bez muslimana
Nije Bosna više Muslimanska
već popola Srpska i Hrvacka
Svati ovo kako tebi drago
izgubili mi smo svoje blago
Juga bješe zemlja obećana
baš po mjeri samo muslimana
Mladi muslimani
politicki.238timothy,
sss
politicki.239timothy,
Sticajem okolnosti poginu Sloba i Izmetbegovic. Odu oni na nebo kod boga.
Kada su stigli na nebo, nalazili su se u dugackom belom hodniku sa dvoje glo-
maznih vrata, a na kraju hodnika se nalazio Bog u svojoj zlatnoj fotelji i
zlatnim stapom u ruci.
BOG : " Je li bre vas dvojica, otkud vi ovde ? "
SLOBA : " Pa evo i nas je vrag doneo. "
BOG : " Pa dobro kad ste vec tu vama cu uciniti jednu uslugu. Od dve prosto-
rije mozete da birate prostoriju u kojo ce te ostati zauvek ovde na nebu.
Samo da vam napomenem da u prvoj prostoriji ne mozete da disete jer ste u
govnima preko glave, a u drugoj govna su do brade tako da mozes da pusis
i da dises. "
Sloba i Izmetbegovic se odusevise kako to da Bog bas njima ucini neku uslugu.
SLOBA (Sav veseo, posle duzeg vremena on se odluci) : " Ja biram ovu prvu
prostoriju, gde su govna preko glave. "
Bog mu otvori vrata prve sobe i Sloba zagnjuri u govna.
IZMETBEGOVIC : " A ja biram drugu prostoriju. "
Bog otvori Aliji vrata i Alija uleti u govna.
I tako i bi prvih pola sata Sloba se davio u govnima, a Alija je fino divanio
, pusio tompus i ragovarao sa svojim drugom Tudjmanom koga je tu zatekao.
... Ali ne zadugo uleti Djavo u drugu sobu gde je bio Alija Izmetbegovic i
razdere se : " KRAJ PAUZE, ZARANJAJ !!!. "
----------
Peki
----------
****
politicki.242timothy,
Stara verzija : "NAS I RUSA 300 MILIONA"
Nova verzija : "NAS I KINEZA 6 MILIJARDE"
politicki.243acka,
-> #242, timothy>> Stara verzija : "NAS I RUSA 300 MILIONA"
"A BEZ RUSA 300 KAMIONA"
To je moja profesorica istorije zezala Crnogroce ;))
Acka
politicki.244kenza,
Znate li sta su kontejneri?
Bozovicevi zamrzivaci!
politicki.245zkadic,
-> #244, kenza> Znate li sta su kontejneri?
>
> Bozovicevi zamrzivaci!
Miloševićev free shop.
politicki.246bole,
Znate zašto Šešelj mrzi Vuka?
Zato što u pesmi MaRšiRala kRalje PetRa gaRda ima u svakoj reci slovo R
politicki.247ajankovic,
Provale iz Šovinističke farse II deo:
- Hrvati izmislili novi tenk.PETOBRZINAC.
Tenk ima prvu i četiri rikverca .
- Srbin, to je nacija.
Hrvat, to je dijagnoza.
- Slovenci više ne mogu da sviraju harmoniku.
Kada je rašire do kraja, povredjuju medjudržavne granice.
Za takav posao, sada im treba 2 strana pasoša.
politicki.248d.petrovic,
Među vojnicim UNprofora bio i Kenijac kome je jelte istekao
vojni rok i otišao čovek kući. Sede oni tako uz logorsku vatru pa ga
pitaju kako je bre u toj Jugoslaviji.
K: Čudan neki narod !? Kolju..., a ne jedu !?
politicki.249aismaili,
Razgovaraju na okruglom stolu poznati naucnici o tome, koja nauka
je najstarija u zemlji. Ovaj razgovor je poistekao kao odgovor na to
da politika nije najstarija nauka kako tvrde politicari.
DOKTOR: "Medicina je, najstarija nauka na zemlji. Sta se tu moze reci.
Svi znamo da doktori postoje od starog Egipata, i mozda i pre."
GRADJEVINAR: "Zemlja se morala graditi. A kako bi se moglo graditi
takvi zvezdani sistemi, a samimi tim i Suncev sistem, gde je zemlja bez
poznanstva gradjevinarstva."
FILOZOF: "Od svega onog haosa koji je vladao na svemiru morao se roditi
ideja, da bi se sve to graditi."
POLITICAR: " A ko je taj haos tamo napravio?"
politicki.250adzem,
Evo jedne pričice vezane za prošle izbore. Radnja se odvija negde oko
Valjeva, a tip od koga sam je čuo se kleo da je istinita.
Došlo vreme za glasanje i jedan dedica, učesnik prošlog rata, poče da
se sprema. Obukao je svoje najbolje odelo, prikačio svo ordenje, uglancao
kokardu i nabio šajkaču na glavu, pa krenuo da glasa. Dođe dedica na
glasačko mesto, uze listić i sage se da ga popuni na stolu pred izbornom
komisijom.
- Stanite gospodine, ne možete ovde da popunjavate listić - reče neki tip
iz izborne komisije.
- A što ?
- Pa može neko da vas vidi, idite tamo iza paravana pa se sakrijte.
- Slušaj mali, nisam ja došao da serem pa da se krijem, nego da glasam !
politicki.251mr.koja,
Jedan bradati, jos iz perioda hladnog rata :
- Gos'n predsednice Rusi farbaju Mesec u crveno !
Regan : Dobro, nista strasno .
Posle tri meseca ,
- Gos'n predsednice Rusi su vec ofarbali 1/4 Meseca
u crveno !!
Regan : Dobro, cuo sam .
Posle sest meseci ,
- Gos'n predsednice Rusi su ofarbali 1/2 Meseca u crveno !!!
Regan : O.K.
Posle godinu dana ,
- Gos'n predsednice propali smo, Rusi su ofarbali ceo Mesec !!!!
Regan : Vec ? Dobro sad uzmite belu boju i napisite COCA - COLA .
K O J A
politicki.252lanik,
Neznam da li je ovaj vic već bio, ako jeste, nadam se da nisam napravio
suviše posla kolegi moderatoru... :)
-------- cut here --------------------------------------------------------
Žalila se žena Milana Panića kako joj je dosadno u Beogradu, i kako
on stalno putuje i nije nikada kući, pa bi i ona htela da putuje. I tako,
rešio naš "prime minister" da pošalje ženu na put, na ono malo Jadranske
obale što je ostalo Srbiji - u Crnu Goru.
Ali, reče joj Milan Panić, da bi joj platio put, mora da mu učini jednu
uslugu. Pošto su skoro izbori, a njega interesuje njegova popularnost u
narodu, da ona, kada ide na plažu, ide bez kostima, potpuno gola, te da
izlad leve sise zalepi njegovu sliku, a iznad desne sliku slobodana
miloševića, te da obrati pažnju u koju sliku narod više gleda.
Kada se vratila sa mora, čeka je Milan na aerodromu i sav nestrpljiv je
pita: "So, u koju su sliku više gledali, moju ili slobinu?", a žena mu
odgovori: "Pa, pravo da ti kažem, gledali su malo i u tvoju, malo u
slobinu - ali zato nisu skidali oči sa Vuka Draškovića!"
--> Keyboard? How Quaint!
politicki.253dejanr,
Q: Šta su spermići?
A: Izbeglice iz Jajca.
politicki.254pele,
Došo (koja utopija) Slobodan Milošević na nebo i naiđe na
Svetog Petra:
SM: Pero,Perice ajd me pusti u raj!
SP: Ma jesil ti normalan.Kako se usuđuješ uopšte da pričaš samnom!
Marš u pakao.
Šutnu ga sveti Petar u pakao,zamandali vrata,ali 10-tak minuta kasnije
se začuje lupnjava,kuknjava,dreka.Sveti Petar ode da otvori vrata,a na
njima deset malih đavola:
Đ: Sveti Petre,pusti nas kod tebe.Mi smo izbeglice iz pakla!
politicki.256squsovac,
Kakva je razlika između Lesija i izbeglica?
Lesi se vratio kući.
politicki.257mjova,
doš'o Sloba kod sv. Petra i kuca na vrata:
- nok, nok ;)
a Petar kad ga vide reče: 'ne možeš ti u raj, idi u pakao,
druga vrata levo ;)
i on ode u pakao...
posle toga, Petru kuca 15 đavolaka na vrata:
- 'mi smo izbeglice, mi smo izbeglice' ;)
politicki.259sicer,
-> #257, mjovaVicevi: politicki --ponistio Sloba
:))
politicki.260nnedovic,
Ima da glasam za Paroškog. Da čovek nije čuvao rezultat, u ponedeljak i utorak
bih išao na faks.
politicki.261pmsimic,
Padaju sa desetog sprata Slobodan Milosevic , Radoman Bozovic i
Aleksandar Bakocevic.
Q: Ko ce prvi pasti na zemlju ?
A: Nije bitno. Bitno je da padaju !
politicki.262zeljkod,
Gdje su srpske zemlje
tu su "plavi šljemovi"
politicki.263spale,
Jajce je promenilo ime...
Sad se zove kajgana!
Nikola
politicki.264max.headroom,
TAKO vam i TREBA
(Srbija bez 'leba/tako vam i treba)
(Sudac nema pišu/Predsednik u Nišu)
(Demokrati neka pušu/SPS je dao dušu)
politicki.265ttop,
U dobra stara vremena dok je jos pokojni Josip Broz bio ziv ,
po starom dobrom obicaju za vreme 25.05 na dan MLADOSTI bila
grupa pionira u posjeti drugu TITI.
U neko doba jedan od pionira rece :
P> Druze TITO otkopcan vam slic !
TITO> Jel pioniru,a kak' se ti zoves ?
P> SLOBODAN MILOSEVIC druze TITO .
politicki.267almi,
Rodilo se jedno dete i sada mu majka kaže:
Buci Buci Moje Malo.
Dete:Ma šta ti meni buci,buci daj ovamo fiziku.
Majka ne zna šta će pa ga odvede kod doktora i on mu izvadi 1/4 mozga
Majka:Buci, Buci..
Dete:Ma šta ti meni buci,buci daj mi LOGARITAMSKE Tablice ovamo.
I oni mu izvadiše i preostali deo mozga.
Majka:Buci, Buci...
Dete: MA ŠTA TI MENI BUCI BUCI,DAJ OVAMO LIČNU KARTU!
politicki.268dnikolic,
Ceka Lala u redu za benzin, sat dva, pet, deset... Odjednom izlazi iz reda i
polazi. Ljudi ga pitaju gde ce tako iznenada, a on kaze:" Ne mogu vise! Idem
da ubijem Milosevica!!".
Ode on. Posle nekoliko sati eto ti Lale. "Sta bi?", pitaju ga ljudi.
-" Ne vredi! Ta tamo je red jos veci..."
politicki.270markos,
Da li znate za 'novi' logotip SPS-a ?
pp pp
p p p
p p
p p
p H p
p p
p p
sss p p sss
s s p p s s
s p p s
s s p p s s
sss p p sss
Liči, zar ne ?!
politicki.271timothy,
Jos malo pa ce poceti da prodaju hleb u apotekama. Treba ce nam recept od
lekara da podignemo hleb.
politicki.272timothy,
Naj novija kletva :
DA BOG DA TI SE OGADIO POKER APARAT
politicki.273inesic,
Q - Zašto Šmira voli Zlobu?
A - Jer Zloba želi da svaki Srbin na izbore pođe u Miru i
dostojanstveno.
politicki.274bcetina,
-> #271, timothy>> Jos malo pa ce poceti da prodaju hleb u apotekama. Treba ce nam recept od
>> lekara da podignemo hleb.
Supruga moja čekala pare u Kolarčevoj u Beobanci. Kad čovek ispred nje pruža
recept. Jedva su ga ubedili da je apoteka preko puta, a on se buni:
- Pa zašto sam ja onda čekao onoliki red!? Jadničak:(
politicki.275valeksa,
Ne znam da li ste ih culi ali evo ih:
1. Kako se zovu izbeglice iz jajca?
- spermatozoidi.
2. Koja je najbolja riba na svetu ?
- Srbija.
Svi je jebu a ona sve uza i uza.
Pozrdav.
politicki.276wizard,
vlad -- rucaju cika zloba i dopisni vojvoda.
vlad -- zloba krene da uzme feferon, a dopisni ga opali po sapi.
vlad -- pa dobro, ko je bre ovde gazda, drekne vozd.
vlad -- jeste gazda, ali smo se mi lepo dogovorili,
vlad -- dok vam ja lizem dupe, nema feferona!
politicki.277kareem,
Ko to kaze ko to laze da su stari egipcani znali matematiku???
Ovaj nas faraon jos ubjek savira 2+2(glasa)=7
savira=sabira.
politicki.278ladislavs,
Kol'ko Šešelj ima k*ta?
Dve.
Slobina mu u b*lji.
A zašto je Šešelj u bolnici?
Da mu izvade Slobinu.
politicki.279bocko,
Q: Kako se od sada zove Kosovo?
A: ARKANzas
politicki.281ssokorac,
SRS - Socijalistička Rezervna Stranka
politicki.284mr.koja,
-> #278, ladislavs
Dragi anonimni kolega,
gvesis !
Vojvoda je u bolnici, gde mu operisu kicmu koju je povredio
okopavajuci ruze.
p.s. Nista ti ne vredi sto se krijes, mladi radikali su svuda
oko nas !
p.s.s. SAVET : promeni identitet na vreme !
politicki.285ematic,
-> #279, bocko
Q: A koja je video igra najpopularnija na Kosovu ?
A: ARKANoidžs
politicki.286dejanr,
<<< BUEF78::DUA0:[NOTES$LIBRARY]NOVA_POLITIKA.NOTE;1 >>>
Ja mislim da je OUN izdao vitalne srpske interese i da ga kao
takvog moramo osloboditi. Prvo cemo poslati artiljerce da oslobode
zgradu OUN, a onda cemo oslobadjati drzavu po drzavu. Samo jos da
nam neko da goriva i hrane, i mi cemo zastititi interese srpskog
naroda i proglasiti jos nekoliko srpskih autonomnih oblasti. Oni
ce nas, naravno mucki napasti, ali mi cemo snazno odgovoriti i
rasterati njihove koljace i placenike. Sa nase strane nece biti
ni ogrebanog, a sa njihove strane ce biti milioni mrtvih. Oni ce
na kraju morati da unistavaju svoje kulturne spomenike i da ubijaju
svoj narod, samo da bi privukli paznju javnosti u ostatku sveta.
Zdruzenom akcijom nasih svemirskih specijalaca, oslobodicemo
nekoliko TV satelita, i umesto antisrpskih i antijugoslovenskih
programa (antisamoupravnih, antisocijalistickih...) kao sto je SKY,
MTV, Filmnet itd, siricemo istinu o Srbiji tako sto ce 24 h, na
raznim jezicima g. Cukic, g. Vitas, g. Gajin, gdja Jovic itd. citati
komentare na dogadjaje u svetu i telegrame podrske oslobodilackim
akcijama od strane zemljoradnickih zadruga, domacica, sekretara
mesnih zajednica itd.
U toku svakog casa programa, petnaest minuta ce biti izdvojeno
za nove hitove narodne muzike i za nove, vise kamatne stope, koje
ce se nuditi svima onima koji shvate kakvu finansijsku dobit imaju
ako daju novac u banke SR Jugoslavije.
Za predsednika OUN, kada ga oslobodimo izabracemo na demokratski,
miran i dostojanstven nacin Branka Copica, a posto on u poslednje
vreme nije suvise politicki aktivan, stavicemo za podpredsednika
Branka Kostica.
Kada sve ovo uradimo, oslobodicemo i Mesec, koji je poznat kao
kolevka srpske civilizacije.
Dalji razvoj dogadjaja cete videti u novoj epizodi naucno-politicke
serije 'Nebeski narod protiv Targoida'.
Vucko.
[BUEF78::VUCKOV16487D "Vuckovic Goran ETF Bgd"]
politicki.287dejanr,
Q: Kako Slobin pandur lovi zeca!?
A: Sakrije se iza drveta i zvizdi ko kupus...
politicki.288ladislavs,
-> #284, mr.koja(S*S) p.s. Nista ti ne vredi sto se krijes, mladi radikali su
(S*S) svuda oko nas !
(S*S) p.s.s. SAVET : promeni identitet na vreme !
Vadim na tome ;(.
A i Zkv mi obvisa povuku na vveme (ili weme ;).
politicki.289konan,
Ne znam da li su bas vicevi ili tuzna i lako moguca zbilja, ali 'ajde
"NEMA NAFTE, NEMA HLEBA - TAKO TREBA"
"S' VRHA ZGRADE SNAJPER VREBA - TAKO TREBA"
"PADACE NAM BOMBE S' NEBA - TAKO TREBA"
Konan
politicki.290bocko,
Prilog: Uticaj TV-a na izbore '92.
izbori.zippoliticki.291milan,
-> #286, dejanr> Kada sve ovo uradimo, oslobodicemo i Mesec, koji je poznat kao
> kolevka srpske civilizacije.
Prethodno, moramo izvesiti srpski barjak na oslobođeni
Kejp Kanaveral!
Pl poz M
politicki.292ndragan,
(povodom sličnog vica u m&h)
Polagali klozetari tamo sedamdeset i neke državni ispit. I opet, puste
jednog pametnijeg da polaže prvi, pa da kaže ostalima kakva su pitanja.
A na ispitu, prvo pitanje:
-Šta je to crna pločica sa dve bele nule?
-Ve ce u kafani.
-Šta je to aluminijumska pločica sa dve crne nule?
-Ve ce u vozu.
-Šta je to plava pločica sa dve bele nule?
-Ve ce na brodu.
-Šta je to svetloplava pločica sa dve bele nule?
-Ve ce u avionu.
-Šta je to crvena pločica sa dve bele nule?
-Ve ce u komitetu.
Posle ispita, pitaju ga:
-Kako je bilo na ispitu?
-Ništa teorija, četiri pitanja iz prakse i jedno iz marksizma.
politicki.293ndragan,
Koji je najbrži način za političko samoubistvo iz zasede?
U Teheranu naručiti svinjsku šniclu a la Homeini.
politicki.294ndragan,
P: Kako je Homeini uspeo da postigne onakvu popularnost kod žena u Iranu?
O: Svaki govor je počinjao sa "Ja, veliki imam..."
politicki.297milan,
-> #296, jovan> -> Prethodno, moramo izvesiti srpski barjak na oslobođeni
> -> Kejp Kanaveral!
> Ja bih pre da moj barjak bude na Fort Nox-u :)
Predlog je nedovoljno patriotski, premda lukrativan! ;))))))
Pl poz M
politicki.298lanik,
Ala volim ovaj režim, plata stiže a ja ležim!
- Omiljen stih radničke klase Srbije
--> Keyboard? How Quaint!
politicki.299lanik,
Srbi se, posle ovih izbora, mogu klasifikovati u dve grupe:
Prva grupa je glasala za čoveka koji proizvodi lekove, a druga za
čoveka koji "proizvodi" bolesnike.
--> Computer is like sex: If you tried it, you can't live without it;
--> If you didn't, you don't know what all the fuss is about!
politicki.300squsovac,
DOGAĐAJ JE ISTINIT. Žalosno, ali je istovremeno i smešno, pa zato u vicevima.
Na jednom izbornom mestu u Zemunu kontrolor DEPOS-a bio je nekakav
moron koji je istovremeno bio na listi za, valjda, lokalne izbore. Budući da
je glasao na tom mestu (po sopstvenom priznanju za DEPOS), logično je bilo
da se u kutiji nađe barem jedan listić na kome bi bio zaokružen DEPOS.
Međutim, nakon otvaranja kutija i prebrojavanja glasova nije bilo ni jednog
"glasa" za DEPOS, ali moronu to nije bilo sumnjivo, i potpisao je zapisnik.
Posle su mu satima objašnjavali da je glup, al' nije vredelo.
politicki.301dzakic,
Q: Kako je Sloba uspeo kod nas da nađe naftu?
A: Lako. Pretvorio je Vojvodinu u pustinju.
politicki.302spale,
ISTINIT DIGAĐAJ: (tvrdnja nedokazana, samo sam čuo da je istinit :)
Nekoliko dana posle izbora, u doktorsku ordinaciju ulazi baba koja
je tako isprebijana da bi lepše izgledala da je prošla kroz mešalicu
;>.
doktor: Dobar dan, gospođo. šta je sa vama.
gospođa: Ma sin me isprebijao što sam glasala za Slobodana
Miloševića.
Doktor je odmerava pa kaže:"Nije vas dovoljno isprebijao." i istera
ženu napolje. :)
Nikola
politicki.303ttop,
Kako se sad zove BOSANSKI BROD ?
>>SRPSKA LADJA<<
politicki.306ndragan,
(FORUM.7, 3.1677)
/ Vodeci ljudi su: Zloba,bradato cudoviste,vojvotkinja,sedi
Q: kako se pere brada?
A: zapira se, samo ne moraš da raširiš noge.
P.S. Imam dužu bradu nego Vuk, tek da se zna.
politicki.307jtitov,
-> #306, ndragan> P.S. Imam duzu bradu nego Vuk, tek da se zna.
A jel je uvijas na viklere? :))))
politicki.308zamahajev,
Iz jednog izveštaja sa ratišta:
- Narod nema čega da se plaši. Sačuvaćemo grad i povratiti neka sela koja su
Alijini bojivniči kukavički zauzeli.
Da u Bosni nije takva tragedija kao što jeste ovaj TV izveštaj bio mogao da
konkuriše za najbolji vi.
K
politicki.310mstanic,
-> #308, zamahajev>> - Narod nema čega da se plaši. Sačuvaćemo grad i
>> povratiti neka sela koja su Alijini bojivniči kukavički
>> zauzeli. Da u Bosni nije takva tragedija kao što jeste
>> ovaj TV izveštaj bio mogao da konkuriše za najbolji vi.
Video sam najslavniji ratni "TV-izveštaj" i smrzo se.
No da moderator ne bi brisao poruku da ispričam ovo.
Priča ostareli Đetić unuku kako se junački borio sa
Turcima: Bježimo mi ka' sivi sokolovi, a oni nas gone
ka' kak'e sinje kukavice.
politicki.311dejanr,
-> #310, mstanic>> Priča ostareli Đetić unuku kako se junački borio sa
>> Turcima: Bježimo mi ka' sivi sokolovi, a oni nas gone
>> ka' kak'e sinje kukavice.
Mi ka' sokolovi uz brdo, a Turci ka' kurve za nama
Ubismo ih, jeb*še nam majku ;)
politicki.312squsovac,
Evo jednoga novoga vica pristiglog sas mene iz neovisne Kroacije:
Koja su dva hrvatska najveća junaka (povijesno)? (čuj, hrvatska junaka, al
nema veze, vic je).
Matija Gubec i Franjo Krivogubec
politicki.313ndragan,
Nađe espeesovac sto marona na pločniku, i zamalo da se sagne... ali,
'Srbija se nikad saginjati neće'... te on dostojanstveno prođe kao da ih
nije video.
Za njim ide faraon, pokupi marke i kaže 'tako treba'.
politicki.314veca,
Q: Kako se sada zove raketa: zemlja-zemlja?
O: Zemlja-Zagreb!
politicki.315dejanr,
Pitanje: Šta se nalazi danas na mestu nekadašnje Baš-čaršije?
Odgovor: Baš-ništa!
[BUEFGX::BALEN_37987D]
politicki.316dejanr,
Normalen soncen dan v Beogradu.
Na tamkajsnjem radiu Srbija pozvoni telefon.
Dispetcher: Sta trebate, ovdje radio Srbije!
Poslusalec: A, da'l mi mozete zasvirati jedno pesmu?
Dispetcher: Pa kako da ne, vi samo kazite koju!
Poslusalec: Da'l moze onu Digni glavu Srbine?
Dispetcher: Pa to, to je borbena pesma, to danas narod voli da slusa,
evo izvolite, a da'l mogu pitati ko nas zove!
Poslusalec: Pa svakako , snajperista iz Osijeka!
[TFERI3::UELULT01B]
politicki.317zolika,
Q: Šta se dobije kada ukrstiš Slobodana Miloševića i Doli Parton?
A: Slobodanka Gruden!
politicki.318zolika,
Umro Sloba ( :-))) ) i otišao u raj i Sveti Petar mu kaže:
"Šta ćeš ti ovde? Ti treba da ideš u pakao!".
Posluša ga Sloba i ode u pakao. Posle nekoliko dana - redovi ispred
raja. Izađe Sveti Petar i upita masu: "Ko ste vi i kojim dobrom?"
A svi u glas: "Izbjeglice iz pakla!"
politicki.319peca,
parola(obrisana) sa zida kod cvetnoga trga:
DOBRODOSLI U MRAK STOKO
PECA (iz druge grupe za restrikciju :(
politicki.320darone,
-> #319, peca>> DOBRODOSLI U MRAK STOKO
U Zemunu nije skinut, ali je već oronuo (izbori 90)
STOKO NA GLASANJE
darone
politicki.322adiklic,
Nema više viceva.
Sve je postalo stvarnost.
politicki.323jtitov,
-> #319, peca> parola(obrisana) sa zida kod cvetnoga trga:
A ona: Marsovci dajte nafte...
politicki.324milic,
Tražili ste - gladujte
***
S utra
P oskupljuje
S ve
politicki.325stigor,
Dolazi Žena kući sva iznervirana i kaŽe muŽu:
Ž: *ebem ti vlast i precednika,nemogu više da izdrŽim!
Ž: Poludeću!
Ž: Red za kafu,ulje,detrdŽent,novac....
M: Rešiću te muka,idem da ga ubijem!
Ž: Koga?
M: Čuće se brzo na vestima.
Prođe prvi dan
Prođe drugi danH,nema muŽa
Trećeg dana dolazi umoran.
Ž: Pa gde si dosad,šta je bilo?
M: Ma pusti me,i tamo je red!
politicki.326dmajkic,
mr.presidente S.M.: SRBIJA SE SAGINJATI NEĆE!
2,5 miliona ljudi strava centru: klap,klap,klap,aklp,palk...
mr.presidente S.M.: nećemo od pozadi,biće žensko...
politicki.327zorani,
Rešila pošta da izda marku sa Slobinim likom.
Ipak su odustali jer je nepraktično. Ne bi narod znao sa koje strane
treba pljunuti.
politicki.329duke,
││ ===============================
││ 4.328 VICEVI:politicki * Poništio moderator
││ milan, 12.02.Pet 19:01, 241 chr
││ ---------------------------------------------------------
Zabranjen politički vic? Moderatore! Čitaj 'vamo!
USTAV SAVEZNE REPUBLIKE JUGOSLAVIJE
Čl. 38
Zabranjena je cenzura štampe i drugih vidova javnog obaveštavanja.
Niko ne može sprečiti rasturanje štampe I ŠIRENJE DRUGIH OBAVEŠTENJA,
osim ako se ODLUKOM SUDA utvrdi da se njima poziva na nasilno rušenje us-
tavnog poretka, narušavanje teritorijalne celokupnosti SRJ, kršenje zajam-
čenih sloboda(na) i prava čoveka i građanina etc.
Čl. 39
Jamči se sloboda govora i javnog istupanja.
Pozdrav, Vlado
politicki.330zkrstic,
-> #329, duke>>Zabranjen politički vic? Moderatore! Čitaj 'vamo!
>>
>>USTAV SAVEZNE REPUBLIKE JUGOSLAVIJE
>>
>>Čl. 38
>> Zabranjena je cenzura štampe i drugih vidova javnog obaveštavanja.
>> Niko ne može sprečiti rasturanje štampe I ŠIRENJE DRUGIH OBAVEŠTENJA,
Slušaj ti vamo :)
Ovo je Sezam! A ovo je conf Vicevi! Ovde nema demokratije, za mene
je drug g. Bidža dete sa govornom i ostalim manama kada je autokratizam,
monopolizam vlasti, strahovlada i još što šta u pitanju. Posebno napominjem
moje poznavanje čitanja i pisanja kako ćirilice tako i latinice!
modeRatoR! ;)))))
politicki.331mstanic,
Pitaju decu na Kosovu u Šiptarskoj školi šta će biti
kad porastu.
Jedan klinac kaže:"Ja ću biti Srbin."
- A što crni sine?
- Onda niko neće smeti da me bije.
politicki.333vlad,
Ušao čovek u bakalnicu da kupi hleb, a prodavac mu kaže:
-Deset hiljada dinara komšija.
-Kako, pobogu, DESET HILJADA?!
-Tako komšija. Pet za SPS, a pet za 'leb.
Šta će čovek, mora da jede, izvadi pare.
Prodavac uzme deset hiljada i vrati mu pet.
-Zašto mi sad vraćate pet hiljada kad ste mi tražili deset?
-Žao mi je komšija, 'lebac nismo dobili.
politicki.335zqusovac,
Šta je to Hrvat?
Nenaoružani Ustaša.
(C) milan
politicki.336todorp,
Znate li kako ce se prodavati toalet papir na Kosovu ako ovo postane
samostalno?
Na litar i 1.5 :)
politicki.337darone,
Q: Koliko ima Muslimana u Bosni?
A: Za još dve nedelje ;)
politicki.338darone,
Za sreću malo treba.
Za nesreću tako treba!
(: darone :)
politicki.339dejanr,
Ovo čuh večeras u Klubu:
Q: Zašto Muslimani toliko mrze Srbe?
A: Zato što su stalno u buli
politicki.342peca.st,
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Članak u današnjoj Politici <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Autentična provera domoljublja
JESTE LI DOBAR HRVAT ?
- psiho test hrvatskog nedeljnika "Globus" -
Prenosimo u celini iz hrvatskog nedeljnika "Globus" tekst objavljen u formi
"psiho-testa" kojim svaki Hrvat treba da izvrši samotestiranje radi
"autentične" provere svog "domoljublja".
- Pokazuju li vaši osjećaji, postupci, uvjerenja i ponašanja, i koliko, vaš
patriotizam, domoljublje?
Odgovor na to važno pitanje možete otkriti sami ako krajnje iskreno
(prema sebi) odgovorite na trideset pitanja našeg teksta: Jesam li dobar Hrvat?
POZITIVNI BODOVI:
1. Jeste li, i kako, sudjelovali u domovinskom ratu i obrani domovine:
a) bio sam vojnik dobrovoljac. +20 bodova.
b) bio sam vojnik po pozivu. +15 bodova.
c) pomagao sam obrani novcem, radom i sl. +5 bodova.
d) iskreno sam patio i suosjećao s braniteljima. +2 boda.
e) pošteno sam obavljao svoj radni zadatak. +1 bod.
f) nisam sudjelovao u obrani domovine. +0 bodova.
2. Zbog svojih hrvatskih stavova i postupaka, u doba komunizma i SFRJ bio sam
kažnjen ovako:
a) osuda i boravak u zatvoru. +20 bodova.
b) bijeg u emigraciju. +10 bodova.
c) prekršajna kazna. +8 bodova.
d) izbačen s posla. +5 bodova.
e) povremena policijska saslušanja. +4 boda.
f) javne političke kritike i šikaniranje. +3 boda.
g) nisam imao problema. +0 bodova.
3. Za svaki od sljedećih osjećaja, postupaka, uvjerenja ponašanja pripadaju vam
ovi bodovi:
a) vjerujem u Boga. +2 boda.
b) odlazio sam u crkvu redovito prije 1980. +5 bodova.
c) odlazio sam u crkvu posljednjih godina. +1 bod.
d) imam domovnicu. +2 boda.
e) redovito plaćam porez. +5 bodova.
f) pri sviranju himne ruku polažem na srce. +3 boda.
g) Mislim da bi Slobodana Miloševića i njegove sluge trebalo suditi i
objesiti. +5 bodova.
h) čitao sam djela Radića, Starčevića i Tuđmana prije 1989. +5 bodova.
i) moji su preci (roditelji ili djedovi) bili u vođstvu HSS-a. +5 bodova.
j) moji su preci bili pristaše HSS-a. +2 boda.
k) nikada nisam vjerovao u krivnju Alojzija Stepinca. +5 bodova.
ODBITNI (NEGATIVNI BODOVI)
4. Za svaki od sljedećih osjećaja, postupaka, uvjerenja i ponašanja oduzmite
sebi ove bodove:
a) bio sam član rukovodstva Saveza komunista. -10 bodova.
b) bio sam obični član Saveza komunista. -5 bodova.
c) plakao sam za pokopa J.B.Tita. -3 boda.
d) vjerovao sam u jugoslovenski patriotizam. -10 bodova.
e) vozio sam "stojadina". -2 boda.
f) mislio sam da su Srbi hrabar i pošten narod. -5 bodova.
g) mislim da su Srbi hrabar i pošten narod. -10 bodova.
h) provodio sam godišnji odmor u Srbiji. -5 bodova.
i) živio sam i radio u Srbiji, po svojem izboru (ne iz nužde). -5 bodova.
j) vjerovao sam u vladu Ante Markovića. -5 bodova.
k) vjerovao sam u moral i neutralnost JNA. -15 bodova.
l) sebe sam smatrao Jugoslovenom. -10 bodova.
m) navijao sam za reprezentaciju SFRJ. -2 boda.
n) vjerovao sam u pokret nesvrstanosti. -3 boda.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
:)))))))
Mene je najviše oduševilo ono : vozio sam "stojadina". HAOS!
Iznenadilo me je da se za plakanje na "pokopu" J.B.Tita kod njih oduzimaju
bodovi! Pa valjda bi trebalo da se kod nas oduzimaju?!???!
Osim toga, dobro je i ono: d) iskreno sam patio i suosjećao s braniteljima.
Ajde da čujem šta se vama sviđa!
P e C a
politicki.345didldi,
Ajd' i ja malo da se raspisem ovde.
Nova himna SPS-a:
Nema mleka, nema hleba - ko vas j**e, tako treba
politicki.346zkrstic,
-> #345, didldi>> Nova himna SPS-a:
>>Nema mleka, nema hleba - ko vas j**e, tako treba
Na Karaburmi su, pre nedelju dana na par meste osvanuli grafiti
slične sadržine:
Nema hleba, nema mleka, jedi govna* - Tako treba
;>>>>
politicki.347sjocic,
Dakle kako braća hrvati kažu rođendan?
Kažu: Pičkoizlazna obljetnica. :)
politicki.348ilotina,
-> #346, zkrstic> Nema hleba, nema mleka, jedi govna* - Tako treba
A ima i ovo:
" Nema brašna
nema leba
ja te glasa
ti me je*a"
politicki.349ilotina,
-> #348, ilotina E zaboravi ono glavno;))
" Tako treba!"
politicki.350aleksj,
Pita uciteljica Pericu:
- Ko su bili partizani ?
- Oni su bili nasi oslobodioci od fasizma, od mrskog okupatora, zbog njih
mi danas imamo lepsi zivot ...
- Bravvo perice, a jel znas ko su bili cetnici ?
-.... pa ujka rade, stric laza .....
politicki.351dejanr,
Gazda Jezda čestita štedišama oba pola 8. mart poznatom
narodnom pesmom: Dok je ovci biće i šišanja ;>
politicki.353corto,
Cemu sluzi ozonska rupa?
Da nebeski narod prodje!
politicki.355mazi,
Ej, evo jednog dobrog, od mog rođe...
Vozi ti se Sloba (Milošević, naravno) društvenim automobilom, sa
svojim ličnim šoferom...
Prolaze ti tako kroz neko selo, Šofer i on, kad, iznenada, ispred
njih izleti svinja i oni je pregaze kolima.
Kaže ti Sloba svome šoferu: Slušaj, nećemo samo ovako da prođemo,
treba posle ljudi svašta da kažu, te predsednik nam ubi jedino
svinjče, te šta da radimo, baraba jedna, itd., nego lepo idemo
u selo da vidimo čija je svinja, čoveku odštetu da platimo...
Stignu oni tako u selo, pošalje Sloba svog vozača da potraži vlasnika,
i ovaj ti ode u kafanu da se raspita...
Prođe sat, šofera nema...
Prođu dva sata, šofera još nema...
Prođu četiri sata, šofera nigde...
Tek, negde kasno uveče, posle desetak sati, ovaj se pojavi, mrtav pijan
Sloba: Gde si ti čoveče, svo ovo vreme!?
Šofer: Druže predsedniče (HIK!), ja uđoh u kafanu i kažem: (HIK!)
'Ljudi, ja sam šofer Slobodana Miloševića, i ... (HIK!)
Ubio sam svinju!'. Kad navališe da me časte...
Ivan.
politicki.358paki,
Ovu, da nije tužnu, bilo bi vrlo smešnu, rečenicu, izrekao je neki tip
u Narodnoj Skupštini:
"Srpski narod podnosi ove sankcije uspravno, da ga se ceo svet sad boji."
(otprilike ovo je rekao, ne sećam se od reči do reči)
politicki.359paki,
-> #358, pakiMalo docnije je bio još veći biser:
"...želim da ona ostane trajna, permanentna i stalna..."
poslanik iz Žagubice
Jeste li čuli za ovakav sklop reči? Ko u horor filmu...
politicki.361spegy,
Q:Srbija+Bosna=?
A:Somalija
Q:Zasto?
A:Bosna ima Aliju.
politicki.362didldi,
Sloba dao ostavku
Aprililili
politicki.363dejanr,
Iz današnje "Politike", istinit događaj (?):
Dolazi popularni pevač narodne muzike (ne kažu ime, ali liči da je
Džej), obilazi lemuzinom red i staje pravo na pumpu da toči. Nastane
dreka, panika, neki već povadili 'ladno oružje a on:
"A bre kaki ste to narod, vi Srbi se posvađali sas ceo svet, pa sad
oćete i sa nas Cigani"...