ATARI.3

11 Feb 1994 - 22 Nov 1999

Topics

  1. hardware (362)
  2. diskovi (80)
  3. komunikacije (422)
  4. software (963)
  5. grafika (90)
  6. midi (26)
  7. obrada.teksta (107)
  8. dtp (194)
  9. programiranje (207)
  10. c (43)
  11. help (112)
  12. emulatori (284)
  13. razno (1248)
  14. tt_falcon (192)

Messages - razno

razno.1039 nenad, -> #1035, gkod
> Zato sto ono sto danas imas u IBM (zar?) kompatibilcima nije (osim > slotova za kartice i prosirenja) ono sto je nekada bilo u tim masinama, a Naravno da nije, ali podsećam da ne pričamo o tome ko je šta imao ranije već ko je šta imao kada je trebalo i kada se tražilo. Sećaš se kako se pre 10-15 godina pričalo kako PC nije za igre, a nađi sada nešto poput Quake-a, Duke3D-a ili Flight Simulatora na drugim mašinama.
razno.1040 gkod, -> #1039, nenad
Penti(j)um moze da se slika pored konzola, sto se igara tice. Za mnogo manje para imas duplo bolje igre. P.S. Sto se upotrebljivosti masine tice... 90% programa za kompatibilce su igre.
razno.1041 nenad, -> #1040, gkod
> Penti(j)um moze da se slika pored konzola, sto se igara tice. Za > mnogo manje para imas duplo bolje igre. Nije mi ovo izgledalo kao prepirka "čiji je kompjuter bolji" ali imam utisak da će u to da pretvori. Posebno jer se počelo sa uvođenjem konzola u priču. ;) > Sto se upotrebljivosti masine tice... > 90% programa za kompatibilce su igre. 90% programa su programi za rad sa bazama podataka, što je i normalno za računar koji se primenjuje u poslu. Tu naravno računam i namenske aplikacije, dakle ne samo komercijalne, namenjene širokom tržištu.
razno.1043 kmilan, -> #1039, nenad
>Sećaš se kako se pre 10-15 godina pričalo kako PC nije za igre, a >nađi sada nešto poput Quake-a, Duke3D-a ili Flight Simulatora na >drugim mašinama. Mac? ;-) Samo jedna stvar: PC nije imao nijednu jedinu platformu, znači obično skrolovanje ekrana, dok se nije pojavila 5x86/133MHz koja je napokon mogla lepo da skroluje ekran! Amiga ima perfektan skrol od 1985, za Atari si morao da dokupiš bliter! Sada Falcon ima perfektan skrol u True Coloru, a Amiga je otišla korak dalje, ima perfektan skrol u HAM8 modu čak i dok raspakuje i prikazuje sliku na ekran, pravi multitasking :-) Da te pitam nešto, da li možeš da otvoriš virtualni desk na PC-ju? I ko je sad kočio razvoj 15 godina?
razno.1044 gkod, -> #1041, nenad
Ne, na kraj pameti mi nije da se prepiremo, to su cinjenice. Cinjenica je i to da je 90% programa za kompatibilce IGRA. Ako racunas u programe i one amaterske pokusaje tipa sto sam dobar programer, napravio sam program u kliperu i savrseno mi sabira tri stavke, a mozada uspe i nesto da podeli, onda zaista ima 90% korisnih programa. Usput svaka masine je onoliko dobra koliko posla moze da obavi, ali posla od kog korisnik ima neke vajde. Sve ono tipa ova masina to moze, ali ... govore o tome da je to preskupo placena skalamerija.
razno.1045 gkod,
proba zmodema
razno.1046 gkod,
proba zmodema.
razno.1047 kmilan, -> #1046, gkod
>proba zmodema. >proba zmodema. Mislim da ne f(x) :-)
razno.1048 kmilan,
Čuo sam da če BeoNet dozvoliti i SlIP :-) znači WWW paket i surfe :-)
razno.1049 ljubisha, -> #1047, kmilan
> Mislim da ne f(x) :-) Moram da te pitam al ovaj put neću preko mail-a... Gde ti to visiš i na kojim bordovima kad si pokupio glupavi 'nos' u smajliju? Na Sezamu je to izbačeno još pre 5 i više godina a i ti ga nisi koristio do pre neki mesec.
razno.1050 stefan,
novo u diru: atari\print\*.* ------------------ idea3751.lzh 211k ű Idealist 3.75, štampanje tekstova na više načina (#1/2) idea3752.lzh 116k ű Idealist 3.75, štampanje tekstova na više načina (#2/2) Verujem da svi znate čemu ovo služi - programče koje vam služi da "napakujete" što više teksta na jednu stranu.
razno.1051 stefan,
Opet nešto sasvim novo ;) atari\print\*.* ------------------ gspo32fe.lzh 160k ű GEM Spooler 3.2, printer spooler, radi sa diskom
razno.1052 ranx,
OK, samo da ne ostanem neumešan: 90% programa za S V E računare su igre. To je zato što svi volimo da se igramo i meni je zbog toga drago. Inače imam jedan PC (486/100, 64Mb RAM...) i jedan STE 1040 (4 Mb RAM, no hard :( ) I jedan i drugi koristim veoma često - na PC-u radim i igram se kad na poslu nema šta da se radi, na STEvi sekvenciram za potrebe svog benda i igram se kad kod kuće nemam šta da radim ;) A o proširivosti dovoljno govori podatak da još uvek nisam uspeo da nađem povoljnu i jednostavnu varijantu za ugradnju harda u STE...
razno.1053 kmilan, -> #1052, ranx
>A o proširivosti dovoljno govori podatak da još uvek nisam uspeo da nađem >povoljnu i jednostavnu varijantu za ugradnju harda u STE... IDE kontroler prodaje Đole, mislim da je oko 70DM. OK, ali da PC nije postao kao neki standard sad bi imao Atari na xxx MHz... :-----) >nema šta da se radi, na STEvi sekvenciram za potrebe svog benda i igram se >kad kod kuće nemam šta da radim ;) Ako nije tajna koji je to bend?
razno.1054 kmilan, -> #1049, ljubisha
> Moram da te pitam al ovaj put neću preko mail-a... Gde ti to visiš > i na kojim bordovima kad si pokupio glupavi 'nos' u smajliju? Na Sezamu > je to izbačeno još pre 5 i više godina a i ti ga nisi koristio do pre > neki mesec. SetNET... a video sam da ga i Ataristi iz Sweden-a isto koriste, ako ti se ne dopada nos ti napravi neki filter za isti.
razno.1055 ljubisha, -> #1052, ranx
> IDE kontroler prodaje Đole, mislim da je oko 70DM. A ovo je kao napravio? Koliko ja znam još uvek nije...
razno.1056 ljubisha, -> #1054, kmilan
> SetNET... a video sam da ga i Ataristi iz Sweden-a isto koriste, ako ti se >ne dopada nos ti napravi neki filter za isti. Stranci bre nemaju smisla za ekonomiju kao mi što se da videti iz priloženog jer još uvek troše 'nos'. Lakše mi je da ti lupim ignore nego da pravim makro. :>
razno.1057 kmilan, -> #1056, ljubisha
>> SetNET... a video sam da ga i Ataristi iz Sweden-a isto koriste, ako ti se >>ne dopada nos ti napravi neki filter za isti. > Stranci bre nemaju smisla za ekonomiju kao mi što se da videti iz > priloženog jer još uvek troše 'nos'. > Lakše mi je da ti lupim ignore nego da pravim makro. :> OK evo donosim specijalni zakon, u narodu poznatiji kao lex specialis, da više neću koristiti nos :)
razno.1058 ranx, -> #1053, kmilan
> Ako nije tajna koji je to bend? The Pacers. > IDE kontroler prodaje Đole, mislim da je oko 70DM. OK, ali da PC nije > postao kao neki standard sad bi imao Atari na xxx MHz... :-----) Na žalost, jeste...
razno.1059 stefan,
Jel ima neko ono malo programče što služi za invertovanej ekrana, izgleda da ga na sezamu nema.
razno.1060 kmilan, -> #1059, stefan
> Jel ima neko ono malo programče što služi za invertovanej ekrana, izgleda >da ga na sezamu nema. Može li color CPX :)
razno.1061 stefan, -> #1060, kmilan
>> Jel ima neko ono malo programče što služi za invertovanej ekrana, izgleda >>da ga na sezamu nema. > > Može li color CPX :) jok, treba mi malo, slatko programče od par stotina bajtova...
razno.1062 ranx, -> #1061, stefan
> jok, treba mi malo, slatko programče od par stotina bajtova... Ex, da sam u formi od pre par godina, već bi ga napisao u asembleru i poslao, ovako...
razno.1063 stefan, -> #1062, ranx
>Ex, da sam u formi od pre par godina, već bi ga napisao u asembleru i poslao, >ovako... Ma nema frke, sačekaću te ja još dan-dva ;))
razno.1064 vdjole, -> #1061, stefan
>jok, treba mi malo, slatko programče od par stotina bajtova... Posle dužeg kopanja po disketama našao sam nešto za šta mislim da odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo... bw.prg
razno.1065 msp., -> #1064, vdjole
v> Posle dužeg kopanja po disketama našao sam nešto za šta mislim da v> odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo... v> v> [** Uz poruku 'BW.PRG' (192 bytes)] Čemu služi (šta radi) programčić?
razno.1066 ranx, -> #1063, stefan
> Ma nema frke, sačekaću te ja još dan-dva ;)) Bojim se da ne bude i više, zaboravio sam mnogo toga, a i literaturu treba pronaći...
razno.1067 ranx, -> #1064, vdjole
> odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo... Eto, sad ne moram da se laćam Devpac-a!
razno.1068 kmilan,
Prodajem dva Atarija STf 1040 i dva SM124 monitora, može odvojeno. Ponude na mail.
razno.1069 kmilan,
Prodajem Atari Falcon, 4MB RAM i 120MB HD interni (IDE). Ponude na mail.
razno.1070 stefan, -> #1064, vdjole
> Posle dužeg kopanja po disketama našao sam nešto za šta mislim da > odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo... Na žalost ne radi, tj. po njegovom statu ništa se ne događa :( Izgleda da će morati da stigne da interneta...ako ga i tamo ima ;)
razno.1071 vdjole, -> #1070, stefan
> Na žalost ne radi Sorry, isp'o sam kreten. Naravno da ne možeš da znaš se dejstvo aktivira istovremenim pritiskom na oba <Shift> tastera. Inače, namenjen je za AUTO folder. Odgovor i msp.-u: program invertuje ekran. Neko više voli bela slova na crnoj podlozi.
razno.1072 msp., -> #1071, vdjole
v> Odgovor i msp.-u: program invertuje ekran. Neko više voli bela slova v> na crnoj podlozi. Hvala djole, mislio sam da ste zaboravili na moje pitanje. Uzgred, ja koristim, kao ACC, nešto što se zove Reverse screen i mislim da sam ga skinuo iz dir-a: Ako nije tamo: javite da Vam prosledim.
razno.1073 kmilan,
Izašao je opis Papyrusa 5 u c't magazinu... ono što je zanimljivo je da ima opciju za digtiranje texta pomoću mikrofona, za ovo se preporučuje Pentium sa 32MB RAM inače je dovoljno 8MB za brz rad. Load i save u sledećim formatima: Word 2.0, 6.0, 7.0 (Win95) i 8.0 (Win97). Cena je 198DM i planira se Windows95 verzija, beta ver. će biti gotova do početka CeBIT-a. U testu hard diskova nalazi se i JTS (njemu se Atari prodao) N1080-2AR Nordic... karakteristike... Kapacitet - 1GB, UPM - 4100, cache 128KB, veličina - 3" (???), transfer - 2.56MB/s, PIO 4 mod... TOS2WIN - Atari emulator za PC... u reklami piše da je na Pentiumu 90MHz brz kao TT?!? Demo-verzija http://www.aixit.com pa ako neko hoće...
razno.1074 ranx, -> #1073, kmilan
> da ima opciju za digtiranje texta pomoću mikrofona, za ovo se diktiranje
razno.1075 kmilan, -> #1074, ranx
>> da ima opciju za digtiranje texta pomoću mikrofona, za ovo se > diktiranje U prevodu ;)
razno.1076 kmilan,
Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font kojim je ispisano ATARI na kućištu računara Atari). Hvala.
razno.1077 ljubisha, -> #1076, kmilan
> Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font kojim je ispisano >ATARI na kućištu računara Atari). A meni treba Atari znak iz TOS-a 1.4 sa sve bojama koje se onako lepo prelivaju po njemu. Naravno... za ikonu Atari emulatora na Mac-u. :)
razno.1078 askripka, -> #1076, kmilan
­=- Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font kojim je ispisano ATARI na kućištu računara Atari). Pa u čemu je problem? Ako imaš višla vremena, ne treba ti više od 15 minuta za taj znak i četiri slova... Skeniraj ih sa neke knjige ili uputstva, pa 'udri' u nečemu za trace...
razno.1079 kmilan, -> #1078, askripka
>­=- Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font >kojim je ispisano ATARI na kućištu računara Atari). >Pa u čemu je problem? Ako imaš višla vremena, ne treba ti više od >15 minuta za taj znak i četiri slova... Skeniraj ih sa neke knjige >ili uputstva, pa 'udri' u nečemu za trace... OK treba mi neko sa skenerom (pošto je moj izgoreo) i sa Atari znakom i fontom :)
razno.1080 kermit, -> #1079, kmilan
Čini mi se da postoji Atari font za calamus, a sasvim sigurno postoji RRRSPEC font koji u sebi ima atarijev znak.
razno.1081 nenadj,
ATARI simbol u CVG i VEK (Megapaint) formatu. atari.lzh
razno.1082 kmilan, -> #1081, nenadj
> ATARI simbol u CVG i VEK (Megapaint) formatu. Hvala puno, biće to lepa majica :) BTW novi atariSTa ili ex-atariSTa?
razno.1083 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >ledpan31.zip 49k ű LED Panel 3.1; lampice za diskove, caps, sat...(na desku) LED Panel: Displays access to BIOS drives using 'LEDs' on menu bar. Fully configurable with options including CapsLock status, date and time. English configuration CPX included.
razno.1084 nenadj, -> #1082, kmilan
>>> BTW novi atariSTa ili ex-atariSTa? Stari ali pasivan :)
razno.1085 stefan,
Novo: >atari\print\*.* >------------------ >idea3801.tos 207k ű Idealist 3.80e; štampanje tekstova na više načina (#1/2) >idea3802.tos 120k ű Idealist 3.80e; štampanje tekstova na više načina (#2/2) >ideatool.tos 136k ű Idealist Tools; pomoćni programi (ne samo za Idealist) Nova verzija Idealista, zvanična engleska verzija sa sve pomoćnim programima.
razno.1086 stefan,
Novo: >atari\arc\*.* >------------------ >pacsh301.lzh 120k ű PacShell 3.01; shell za arhivere (radi poput desktopa) Evo da obradujem Ljubišu ;) Radi se o shell-u koji radi na zanimljibv način - po učitavanju dobijete desktop sa ikonama drajova, možete da otvarate prozore do mile volje i sl. Sam program je na engleskom ali je na žalost dokumentacija i dalje na nemačkom.
razno.1087 stefan,
Novo: >atari\text\*.* >------------------ >gfvw109e.zip 74k ű GEM-FontView 1.09e; pregled instaliranih fontova GEM-FontView v1.09e is shareware programmed by Reinhard Bartel: March 1996 APP/ACC to display ALL characters in any installed GDOS bitmap or vector font/s along with its ASCII/original code. Can be viewed at any point size up to 72 point, keyboard overview showing key<>character assignments, understands font protocol FONT_CHANGED message.
razno.1088 ljubisha, -> #1086, stefan
> Evo da obradujem Ljubišu ;) Radi se o shell-u koji radi na zanimljibv > način - po učitavanju dobijete desktop sa ikonama drajova, možete da otvarate > prozore do mile volje i sl. Sam program je na engleskom ali je na žalost > dokumentacija i dalje na nemačkom. Nisam mogao da spavam od sreće! :> U svakom slučaju, program vredi koristiti kao shell a možda i ja počnem da ga koristim ako su napisali nešto novo i radikalno. Po meni je to automatsko prebacivanje fajlova iz jedne drugu arhivu.
razno.1089 stefan,
Novo: >atari\util\*.* >------------------ >cab15.lzh 592k ű CAB 1.5; browser za HTML dokumente CAB (Crystal Atari Browser) v1.5 is Freeware by Alexander Clauss.CAB can be used to browse HTML documents. Adding a CAB.OVL file addson-line www browsing capability. Conforms to HTML2 specification andoffers most draft HTML3 specification and NetScape features. ST-Guideformat hypertext help, fully configurable via stylish GEM interface.
razno.1090 bojs, -> #1089, stefan
>>>cab15.lzh Ma, lepo, samo daj nam PPP mrežni sloj :(((.
razno.1091 kmilan, -> #1090, bojs
>>>>cab15.lzh >Ma, lepo, samo daj nam PPP mrežni sloj :(((. Da li je boenet počeo sa Slip-om?
razno.1092 ljubisha, -> #1091, kmilan
> Da li je beonet počeo sa Slip-om? Beonet ne postoji i mora da si mislio sa na Beotel. I zašto pitaš ovde? Lepo ih pozoveš i pitaš a uostalom ti je Đura rekao da PPP radi pod Mint-om a ti ga imaš. Poigraj se malo sa instalacijom (pusti filmove od pre 20 godina i mračnu komoru :)) i javi nam rezultate.
razno.1093 stefan, -> #1090, bojs
> Ma, lepo, samo daj nam PPP mrežni sloj :(((. Mrežni sloj? :) Gde izvuče taj izraz? :) Inače, ima i to - ako si dobrovoljac da skineš i instaliraš Mint? Ja za sada nisam - em me mrzi, em i da me ne mrzi nemam mesta na hardu.
razno.1094 bojs, -> #1093, stefan
>>Mrežni sloj? :) Gde izvuče taj izraz? :) Možda više voliš Network Layer? Tako se to zove. >>Inače, ima i to - ako si dobrovoljac da skineš i instaliraš Mint? Koja verzija MiNT-a to ima i gde može da se skine? Ovaj koji ja imam (iz dira-a, što ga je madamov ostavio) nema ništa slično. Nadalje taj što ga ja imam je (pretežno) TOS ekstenzija, malo ima veze sa GEM-om, a ja očekujem da surfujem iz GEM-a :))). No, moža sam malo ispao iz fazona, ko zna šta sve imaju te nove verzije :)).
razno.1095 dusan,
jel zna neko novu adresu Dalibora Lanika, izgleda da daliborl@fastcom.cz vise ne sljaka, vraca mi error.
razno.1096 ljubisha, -> #1095, dusan
Oćeš kućni telefon, bre!?
razno.1097 stefan, -> #1094, bojs
> Možda više voliš Network Layer? Tako se to zove. Jel? ;) E to nisam znao. Odmah da ti kažem to ćeš za Mint teško da nađeš. Možda iskopaš neki "extension" ili "support" ali taj "layer" nisam viđao što opet ne znači da ga nema ;) > Koja verzija MiNT-a to ima i gde može da se skine? Ovaj koji ja imam (iz E, pa ti bi sve sažvakano ;) Ne znam sve detalje, nikada nisam imao živaca da se upustim u sve to sa Mintom ali evo šta znam. Ne znam tačan broj tekuće verzije ali imaš da skineš neke distribucije koje instaliraš pa ih posle fiksaš sa pečevima. Pogledaj recimo ftp sajtove atari.archive.umich.edu (veoma često je prezauzet, onda ideš na amiga.archive.umich.edu pa samo kucaš cd atari), micros.hensa.ac.uk ili ftp.cs.tu-berlin.de. Prva dva imaju jednu stariju distribuciju koja dolazi na 9 disketa a na berlinu ima neka novija distribucija o kojoj mislim da je i ovde u konfu bilo reči. U svakom slučaju pažljivo iščitavaj readme datoteke ;) Hensa ima u okviru news direktorijuma fino sređene spiskove fajlova sa kratkim opisima. Takođe bi verovatno trebalo preko weba pojuriti neki sajt. E, ono što ti sledeće treba (ako nisi dobio u distribuciji) je mrežna podrška koja odaziva na ime MintNet. Kad i to instaliraš (kada si već tu svakako bi trebao da instaliraš i Minix file system :) onda koliko sam ja shvatio imaš dva puta :) Da instaliraš XWindows pa da poteraš browser pod njima a koji se zove Chimera ili da pokušaš da instaliraš CAB ;) CAB sam po sebi dolazi bez modula za on-line rad koji se zove CAB.OVL znači moraš to da skineš samo vodi računa da skineš odgovarajući tj. da ne skineš CAB.OVL za STiK nego za MintNet. Ako se ne varam, to sam video na Umichu mada verovatno postoji i na drugim sajtovima. Pošto je sam modul u principu kratak možda bi najbolje bilo da prvo to skineš i pročitaš šta piše u njemu. Eto, toliko od mene :) sajt ili slično, sigurno postoji tako nešto.
razno.1098 askripka, -> #1096, ljubisha
­=- Oćeš kućni telefon, bre!? Ma bolje mu daj mobilni :))) Cenjeni username dusan ga prosto obožava :) Čak šta više, retko i koristi bilo šta drugo... :)))
razno.1099 bojs, -> #1097, stefan
>> E, pa ti bi sve sažvakano ;) Naravno. Cenim što si mi napisao sve ovo, ali, što je mnogo mnogo je. MiNT na 9 disketa (a to treba skinuti sa prezauzetih sajtova), Minix file system, XWindows, mrežni slojevi, neki drugi browseri... dovoljno da samo jedno od toga neće da radi... hvala lepo. Voleo bih da vidim PPP za GEM, nešto kao stik_PPP.
razno.1100 ljubisha, -> #1097, stefan
> E, pa ti bi sve sažvakano ;) Ne znam sve detalje, nikada nisam imao > živaca da se upustim u sve to sa Mintom ali evo šta znam. E, a da pitate kmilan-a koji mudro ćuti? :) Možda ga dobijete u grupi... a novac neće da vam traži isto kao i za MagiC. :>
razno.1101 kmilan, -> #1100, ljubisha
>> E, pa ti bi sve sažvakano ;) Ne znam sve detalje, nikada nisam imao >> živaca da se upustim u sve to sa Mintom ali evo šta znam. > E, a da pitate kmilan-a koji mudro ćuti? :) Možda ga dobijete u > grupi... a novac neće da vam traži isto kao i za MagiC. :> Šta treba? MiNT, probao sam i može da se pokrene pod MagiC-om (?!?) pa možda tako može da se nabudži PPP :) Mogao bi i ja da probam ali meni ne treba Internet, dosta mi je 250din. mesečno za tel. račun :(
razno.1102 kmilan,
Kako da se pretplatim na Toad listu?
razno.1103 stefan,
Start Me Up! v1.10e programmed by Thomas_Much@ka2.maus.de Windows95 Start button for MultiTOS compatible operating systems. ST-Guide hypertext documentation included. *** Official English archive released by InterActive *** smu110e.zip
razno.1107 ljubisha, -> #1103, stefan
> Start Me Up! v1.10e programmed by Thomas_Much@ka2.maus.de > Windows95 Start button for MultiTOS compatible operating systems. > ST-Guide hypertext documentation included. > *** Official English archive released by InterActive *** Ajde da i ti skineš nešto pametno. :) Jeste da ovo ukradeno od Macinosha i prebačeno na Njindonjs al neka. Neka se teše da su naj- bolji, najbrži, najlepši... :>>
razno.1108 kmilan, -> #1107, ljubisha
> Macinosha i prebačeno na Njindonjs al neka. Neka se teše da su naj- Njindonjs ... simpatično :) lepše je sWINjdows :)
razno.1109 kmilan,
Khm... HP Vectra VE serija 3 -Arhitektura: HP UMA (Unifited Memory Architecture) -Video Memorija: 1-2MB deljivo sa osnovnom memorijom HP UMA (Oglas) Silicon graphics O2 Ima samo jednu memoriju za sve (video, zvuk...) ... za ovako nešto je potrebna velika procesorska snaga! (PC) Atari je stvarno bio ispred svog vremena :)
razno.1110 stefan, -> #1107, ljubisha
> Ajde da i ti skineš nešto pametno. :) Jeste da ovo ukradeno od Pošto mi popularnost raste ;) da probamo sa još malko egzotike: Stewart v1.04e is shareware programmed by John McLoud. Stewart is a utility to customise the look and feel of MagiC. Includes grey drop down menus, rounded corners, spinboxes instead of grow/shrinkboxes, Nicelines, menu bar clock, application specific icon instead of MagiC logo with StIc. English ST-Guide format hypertext help. stwt104e.zip
razno.1111 kmilan, -> #1110, stefan
> Pošto mi popularnost raste ;) da probamo sa još malko egzotike: >Stewart v1.04e is shareware programmed by John McLoud. Odlično samo nastavi !!! BTW šta sad kad Đura više ne radi?
razno.1112 stefan,
Evo za one koji koriste Magic i Stewart neka probaju ovo pošto ja ne mogu. StIc v1.00 is Freeware programmed by John McLoud. StIc is a universal icon server (Currently for Stewart and NoThing) ST-Guide format hypertext help. stlc10.zip
razno.1113 kmilan,
Start Me Up i Stewart su odlični samo što je Stewart vremenski ograničen :) BTW Postoji li neki Atari časopis koji mogu da dobijam e-mailom?
razno.1114 kmilan,
SMP PLAYer radi na mom 3 kanalnom casio :) znači radi samo što uspori comm program dok svira neki midi file ?!? i nema opciju za premotavanje ?!?
razno.1115 banos,
DAJEM ATARI MEGA 1 PROSIRENA NA 2.5 .CENA PO DOGOVORU
razno.1116 msp., -> #1115, banos
b> DAJEM ATARI MEGA 1 PROSIRENA NA 2.5 .CENA PO DOGOVORU Valjda (pro)dajem? Postoji conf m.oglasi! Pokušajte tamo. I pitanje: na čemu ćete raditi ako (pro)date Atari?
razno.1117 stefan,
TOAD COMPUTERS -- ST NEWS SPRING SPECIALS 4/16/97 ---------------------------------------------------------------------- Hey there, boys and girls, we're back with another fun-filled edition of ST NEWS. Some of you have wished we'd write more frequently; well, there honestly hasn't been a whole lot to say. But we're back now with some back-in-stock hardware and software. We're still here, plugging away, providing you with the same quality hardware and software as always. Be sure to visit our Atari web page at http://www.ataricentral.com! C-LAB FALCONS: ON SPECIAL NOW! <====================================== We have several C-LAB Falcon machines available for shipment now. They are brand new and covered by a full 1-year Toad/C-Lab Warranty. C-Lab Falcon MK-1, 4MB RAM............................$899.00 C-Lab Falcon MK-1, 14MB RAM..........................$1099.00 C-Lab Falcon MK-2, 4MB RAM, 530MB Internal HD........$1099.00 C-Lab Falcon MK-2, 14MB RAM, 530MB Internal HD.......$1299.00 IMAGECOPY 4.0CD <==================================================== It's a fact! ImageCopy is the most popular Atari image viewer, converter, and printing tool ever made! And version 4.0CD allows you to read and write Kodak PhotoCD files! What could be better! It's in stock now and ready to ship! ImageCopy 4.0CD.......................................$49.95 MAGICMAC PRO <====================================================== Want to run Atari ST software on a PPC or 68K Macintosh? MagiCMac is for you! MagiCMac Pro (PPC/68K) is available until April 30 for just $159.00! Order yours TOADAY! See more information on our web page at http://www.ataricentral.com! MagiCMac Pro.........................................$159.00 MAGIC PC <========================================================== If you have a Windows 95/NT PC and want to run Atari software, this solution is 100% software based and supports TT color resolutions! You won't believe your eyes! Available through April 30 for just $159.00! Order yours TOADAY! See our web page at http://www.ataricentral.com for more details! MagiC PC.............................................$159.00 ATARI TTM195 MONOCHROME MONITOR <=================================== Get one of these classic, Atari 19" monitors for just $249.00! Available and in-stock now! Order yours TOADAY! Atari TTM195.........................................$249.00 HIGH DENSITY UPGRADE KIT <========================================== Want to upgrade the disk drive in your ST to high density? Now you can! This easy to install kit has everything you need, including the modified high-density drive you'll need! High Density Upgrade Kit w/Drive......................$99.00 HIGH SPEED SERIAL PORT KIT <======================================== Make your serial port fly at speeds of up to 57,600 baud with this easy to install high speed serial port upgrade! Installs in minutes (soldering required!) Great for surfing the web with 28.8K, 33.6K, and 56K modems! High Speed Serial Port Kit............................$59.00 SUPRA 28.8 EXTERNAL MODEMS <========================================= Perfect for your Atari, these 28.8 Supra Modems have everything you need to get online! A limited time Toad ST NEWS Special! Supplies are limited! You must mention ST NEWS to receive this special price! Supra 28.8 External Modems...........................$ 99.00 CD-ROM MANIA <====================================================== Toad Computers has some of the best Atari CD's in the world! Here's your chance to pick them up at great prices!! Bird of Prey (Falcon Only!)..........................$ 19.00 Atari Compendium (Last Chance -- Final Copies!)......$ 10.00 Suzy B 2-CD Atari Software Treasury..................$ 20.00 Crawly Crypt CD #1...................................$ 10.00 Crawly Crypt CD #2...................................$ 10.00 Crawly Crypt CD 1+2 (Archive CD).....................$ 15.00 All Things Falcon.....................................$ 15.00 The Ultimate Cubase CD...............................$ 49.00 MEGA STE MOTHERBOARDS <============================================= Get a Mega STE Motherboard for just $59.00! That's right! Now through April 30 you can get a real, Mega STE Motherboard with 1MB RAM for just $59.00! What a deal! Mega STE Motherboards................................$ 59.00 ==================================================================== Thanks for tuning in to another edition of ST NEWS! We will have more in about 5 days! In the meantime, if you are interested in any items listed, please place your orders now, as supplies are limited! Web: http://www.ataricentral.com Mail: Toad Computers 570 Ritchie Highway Severna Park, MD 21146-2925 (410) 544-6943 Voice (410) 544-1329 FAX Email: orders@toad.net ====================================(C) 1997 Toad Computers, Inc. ==
razno.1118 kmilan,
SCSI je skraćenica od čega? Small computer serial interface ili small computer system interface ???
razno.1119 bojs, -> #1118, kmilan
Ovo drugo :)
razno.1120 kmilan,
A sad: ima li neko Motorolin znak i fontove?
razno.1121 ranx,
Gospodo, Obaveštavam Vas da sam otvorio grupu STeva. Grupa okuplja sve zainteresovane za razmenu softvera za Atari ST, TT & Falcon, kao i odgovarajućih emulatora. Molim sve zainteresovane za članstvo u grupi da se jave na mail. Puno pozdrava, Ranx.
razno.1122 stefan, -> #1121, ranx
>Obaveštavam Vas da sam otvorio grupu STeva. >Grupa okuplja sve zainteresovane za razmenu softvera za Atari ST, TT & Falcon, >kao i odgovarajućih emulatora. Pa što ne pitaš, već postoji grupa "atari" :)
razno.1123 ranx, -> #1122, stefan
> Pa što ne pitaš, već postoji grupa "atari" :) Pa što me domaćin ne ubaci?
razno.1124 kovacevicd,
Da li ima neko memoriju za atari 520ST da proda, ukupno 512KB. Ponude slati na alekm@opti.yfnet.org.yu ili tel:026/314-808 traziti Acu.
razno.1125 stefan, -> #1123, ranx
>Pa što me domaćin ne ubaci? Eto, ubacio te ;)
razno.1126 ranx, -> #1125, stefan
> Eto, ubacio te ;) Hvala lepo!
razno.1127 kmilan,
DynaCad guide. Prepravljen guide sa Amige (naslovi nisu podebljani). dynacadd.hyp
razno.1128 kmilan,
I kada kupujemo A-box Amige :)
razno.1129 burazer,
Mozda je bolje da ostavim i ovde, a ne samo u male oglase Na prodaju sledeca konfiguracija: ATARI 1040 STfm + hard disk SH205 (40 Mb) + SM 124 (monitor) Mail me da se dogovorimo za cenu ili tel. 160-293 Damir
razno.1131 kmilan,
Pukla mi je C particija i sad mi fale fontovi ;( ljubisha mi je poslao oko 1.5MB na mail pre... 10 meseci ali više ne mogu da pročitam te poruke! Može li se nekako doći to starih poruka?
razno.1132 madamov, -> #1131, kmilan
> Može li se nekako doći to starih poruka? Teško, verovatno su obrisane, tj. sigurno su obrisane ako su tolik ostare.
razno.1133 vasam, -> #1122, stefan
stefan pise ranx: s> >Obavestavam Vas da sam otvorio grupu STeva. s> >Grupa okuplja sve zainteresovane za razmenu softvera za Atari ST, TT & Falcon, s> >kao i odgovarajucih emulatora. Ima li jos mesta? Zainteresovan sam ponosni vlasnik STE 1040 (4Mb)
razno.1134 stefan,
Izvršene su manje, "kozmetičke" izmene u ATARI diru - otvoreni su sledeći poddirektorijumi i u njih su prebačeni odgovarajući fajlovi iz dira: ATARI\UTIL\CPANEL\ Kontrolni paneli, CPX moduli ATARI\UTIL\BOOT\ Boot selektori ATARI\DISK\BACKUP\ Softver za backup hard diska
razno.1135 gkod,
MOMCI konferncija je za pricu, a grupa zna se za sta. Zato nemo da brkate loncice (c by MM).
razno.1136 vasam, -> #1135, gkod
> MOMCI konferncija je za pricu, a grupa zna se za sta. Zato nemo da > brkate loncice (c by MM). > Dobro tata ps. na koga se ovo odnosilo?
razno.1137 ranx,
Korisne internet adrese za atariSTe: http://wwwperso.hol.fr/~gidouin/ - home page PacifiST emulatora http://www.mygale.org/03/atarist/ - TiK's Atari ST Page
razno.1138 stefan,
Jel ima dobrovoljca da isproba ovo programče? Trebalo bi da omogućuje čitanje atari disketa na bilo kom PC kompjuteru. Pošto je na nemačkom nije mi jasno da li bi trebalo da radi sa svim disketama bez obzira na format ili samo sa onim formatiranim na 720k pa zanemaruje da li u boot sektoru piše ono čuveno "IBM". st2ibm.zip
razno.1139 stefan,
U arhivi se nalazi nekoliko programčića u vezi elektronike. Možda će nekome koristiti meni sigurno ne ;) Inače, naravno, nemački su ;) elecform.zip
razno.1140 dorio, -> #1138, stefan
Program ST2IBM radi samo sa disketama 720K, za razliku od programceta iz recimo VGACOPY. Hvala.
razno.1141 stefan, -> #1140, dorio
>Program ST2IBM radi samo sa disketama 720K, za razliku od >programceta iz recimo VGACOPY. Hvala. Hvala što si probao ovo programče. Šta je to "VGACOPY"?
razno.1142 kmilan, -> #1139, stefan
> U arhivi se nalazi nekoliko programčića u vezi elektronike. Možda će >nekome koristiti meni sigurno ne ;) Inače, naravno, nemački su ;) Hvala puno (moj ćale) :)
razno.1143 kmilan,
Info o party koji će se održati 30. maja! Na party-ju će biti prikazani demaoi, animacije, slike... sve što ima veza sa računarima! E sad ono najbolje :) idem i ja i nosim Falcona! Ako neko ima nešto zanimljivo za prezentaciju neka kaže (i pošalje:)! ... uz poruku vezen info o party-ju! ctw.zip