razno.1039nenad,
-> #1035, gkod> Zato sto ono sto danas imas u IBM (zar?) kompatibilcima nije (osim
> slotova za kartice i prosirenja) ono sto je nekada bilo u tim masinama, a
Naravno da nije, ali podsećam da ne pričamo o tome ko je šta
imao ranije već ko je šta imao kada je trebalo i kada se tražilo.
Sećaš se kako se pre 10-15 godina pričalo kako PC nije za igre, a
nađi sada nešto poput Quake-a, Duke3D-a ili Flight Simulatora na
drugim mašinama.
razno.1040gkod,
-> #1039, nenad Penti(j)um moze da se slika pored konzola, sto se igara tice. Za
mnogo manje para imas duplo bolje igre.
P.S.
Sto se upotrebljivosti masine tice...
90% programa za kompatibilce su igre.
razno.1041nenad,
-> #1040, gkod> Penti(j)um moze da se slika pored konzola, sto se igara tice. Za
> mnogo manje para imas duplo bolje igre.
Nije mi ovo izgledalo kao prepirka "čiji je kompjuter bolji" ali
imam utisak da će u to da pretvori. Posebno jer se počelo sa
uvođenjem konzola u priču. ;)
> Sto se upotrebljivosti masine tice...
> 90% programa za kompatibilce su igre.
90% programa su programi za rad sa bazama podataka, što je i
normalno za računar koji se primenjuje u poslu. Tu naravno
računam i namenske aplikacije, dakle ne samo komercijalne,
namenjene širokom tržištu.
razno.1043kmilan,
-> #1039, nenad>Sećaš se kako se pre 10-15 godina pričalo kako PC nije za igre, a
>nađi sada nešto poput Quake-a, Duke3D-a ili Flight Simulatora na
>drugim mašinama.
Mac? ;-)
Samo jedna stvar: PC nije imao nijednu jedinu platformu, znači obično
skrolovanje ekrana, dok se nije pojavila 5x86/133MHz koja je napokon mogla
lepo da skroluje ekran! Amiga ima perfektan skrol od 1985, za Atari si morao
da dokupiš bliter! Sada Falcon ima perfektan skrol u True Coloru, a Amiga je
otišla korak dalje, ima perfektan skrol u HAM8 modu čak i dok raspakuje i
prikazuje sliku na ekran, pravi multitasking :-)
Da te pitam nešto, da li možeš da otvoriš virtualni desk na PC-ju?
I ko je sad kočio razvoj 15 godina?
razno.1044gkod,
-> #1041, nenad Ne, na kraj pameti mi nije da se prepiremo, to su cinjenice.
Cinjenica je i to da je 90% programa za kompatibilce IGRA. Ako racunas u
programe i one amaterske pokusaje tipa sto sam dobar programer, napravio
sam program u kliperu i savrseno mi sabira tri stavke, a mozada uspe i
nesto da podeli, onda zaista ima 90% korisnih programa.
Usput svaka masine je onoliko dobra koliko posla moze da obavi, ali
posla od kog korisnik ima neke vajde. Sve ono tipa ova masina to moze, ali
... govore o tome da je to preskupo placena skalamerija.
razno.1045gkod,
proba zmodema
razno.1046gkod,
proba zmodema.
razno.1047kmilan,
-> #1046, gkod>proba zmodema.
>proba zmodema.
Mislim da ne f(x) :-)
razno.1048kmilan,
Čuo sam da če BeoNet dozvoliti i SlIP :-) znači WWW paket i surfe :-)
razno.1049ljubisha,
-> #1047, kmilan> Mislim da ne f(x) :-)
Moram da te pitam al ovaj put neću preko mail-a... Gde ti to visiš
i na kojim bordovima kad si pokupio glupavi 'nos' u smajliju? Na Sezamu
je to izbačeno još pre 5 i više godina a i ti ga nisi koristio do pre
neki mesec.
razno.1050stefan,
novo u diru:
atari\print\*.*
------------------
idea3751.lzh 211k ű Idealist 3.75, štampanje tekstova na više načina (#1/2)
idea3752.lzh 116k ű Idealist 3.75, štampanje tekstova na više načina (#2/2)
Verujem da svi znate čemu ovo služi - programče koje vam služi da
"napakujete" što više teksta na jednu stranu.
razno.1051stefan,
Opet nešto sasvim novo ;)
atari\print\*.*
------------------
gspo32fe.lzh 160k ű GEM Spooler 3.2, printer spooler, radi sa diskom
razno.1052ranx,
OK, samo da ne ostanem neumešan:
90% programa za S V E računare su igre. To je zato što svi volimo da se
igramo i meni je zbog toga drago. Inače imam jedan PC (486/100, 64Mb RAM...) i
jedan STE 1040 (4 Mb RAM, no hard :( )
I jedan i drugi koristim veoma često - na PC-u radim i igram se kad na poslu
nema šta da se radi, na STEvi sekvenciram za potrebe svog benda i igram se kad
kod kuće nemam šta da radim ;)
A o proširivosti dovoljno govori podatak da još uvek nisam uspeo da nađem
povoljnu i jednostavnu varijantu za ugradnju harda u STE...
razno.1053kmilan,
-> #1052, ranx>A o proširivosti dovoljno govori podatak da još uvek nisam uspeo da nađem
>povoljnu i jednostavnu varijantu za ugradnju harda u STE...
IDE kontroler prodaje Đole, mislim da je oko 70DM. OK, ali da PC nije postao
kao neki standard sad bi imao Atari na xxx MHz... :-----)
>nema šta da se radi, na STEvi sekvenciram za potrebe svog benda i igram se
>kad kod kuće nemam šta da radim ;)
Ako nije tajna koji je to bend?
razno.1054kmilan,
-> #1049, ljubisha> Moram da te pitam al ovaj put neću preko mail-a... Gde ti to visiš
> i na kojim bordovima kad si pokupio glupavi 'nos' u smajliju? Na Sezamu
> je to izbačeno još pre 5 i više godina a i ti ga nisi koristio do pre
> neki mesec.
SetNET... a video sam da ga i Ataristi iz Sweden-a isto koriste, ako ti se
ne dopada nos ti napravi neki filter za isti.
razno.1055ljubisha,
-> #1052, ranx> IDE kontroler prodaje Đole, mislim da je oko 70DM.
A ovo je kao napravio? Koliko ja znam još uvek nije...
razno.1056ljubisha,
-> #1054, kmilan> SetNET... a video sam da ga i Ataristi iz Sweden-a isto koriste, ako ti se
>ne dopada nos ti napravi neki filter za isti.
Stranci bre nemaju smisla za ekonomiju kao mi što se da videti iz
priloženog jer još uvek troše 'nos'.
Lakše mi je da ti lupim ignore nego da pravim makro. :>
razno.1057kmilan,
-> #1056, ljubisha>> SetNET... a video sam da ga i Ataristi iz Sweden-a isto koriste, ako ti se
>>ne dopada nos ti napravi neki filter za isti.
> Stranci bre nemaju smisla za ekonomiju kao mi što se da videti iz
> priloženog jer još uvek troše 'nos'.
> Lakše mi je da ti lupim ignore nego da pravim makro. :>
OK evo donosim specijalni zakon, u narodu poznatiji kao lex specialis, da
više neću koristiti nos :)
razno.1058ranx,
-> #1053, kmilan> Ako nije tajna koji je to bend?
The Pacers.
> IDE kontroler prodaje Đole, mislim da je oko 70DM. OK, ali da PC nije
> postao kao neki standard sad bi imao Atari na xxx MHz... :-----)
Na žalost, jeste...
razno.1059stefan,
Jel ima neko ono malo programče što služi za invertovanej ekrana, izgleda
da ga na sezamu nema.
razno.1060kmilan,
-> #1059, stefan> Jel ima neko ono malo programče što služi za invertovanej ekrana, izgleda
>da ga na sezamu nema.
Može li color CPX :)
razno.1061stefan,
-> #1060, kmilan>> Jel ima neko ono malo programče što služi za invertovanej ekrana, izgleda
>>da ga na sezamu nema.
>
> Može li color CPX :)
jok, treba mi malo, slatko programče od par stotina bajtova...
razno.1062ranx,
-> #1061, stefan> jok, treba mi malo, slatko programče od par stotina bajtova...
Ex, da sam u formi od pre par godina, već bi ga napisao u asembleru i poslao,
ovako...
razno.1063stefan,
-> #1062, ranx>Ex, da sam u formi od pre par godina, već bi ga napisao u asembleru i poslao,
>ovako...
Ma nema frke, sačekaću te ja još dan-dva ;))
razno.1064vdjole,
-> #1061, stefan>jok, treba mi malo, slatko programče od par stotina bajtova...
Posle dužeg kopanja po disketama našao sam nešto za šta mislim da
odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo...
bw.prgrazno.1065msp.,
-> #1064, vdjole
v> Posle dužeg kopanja po disketama našao sam nešto za šta mislim da
v> odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo...
v>
v> [** Uz poruku 'BW.PRG' (192 bytes)]
Čemu služi (šta radi) programčić?
razno.1066ranx,
-> #1063, stefan> Ma nema frke, sačekaću te ja još dan-dva ;))
Bojim se da ne bude i više, zaboravio sam mnogo toga, a i literaturu treba
pronaći...
razno.1067ranx,
-> #1064, vdjole> odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo...
Eto, sad ne moram da se laćam Devpac-a!
razno.1068kmilan,
Prodajem dva Atarija STf 1040 i dva SM124 monitora, može odvojeno.
Ponude na mail.
razno.1069kmilan,
Prodajem Atari Falcon, 4MB RAM i 120MB HD interni (IDE).
Ponude na mail.
razno.1070stefan,
-> #1064, vdjole> Posle dužeg kopanja po disketama našao sam nešto za šta mislim da
> odgűovara opisu. Zove se BW i iz neke je mnogo davne godine. Evo...
Na žalost ne radi, tj. po njegovom statu ništa se ne događa :( Izgleda
da će morati da stigne da interneta...ako ga i tamo ima ;)
razno.1071vdjole,
-> #1070, stefan> Na žalost ne radi
Sorry, isp'o sam kreten. Naravno da ne možeš da znaš se dejstvo
aktivira istovremenim pritiskom na oba <Shift> tastera. Inače, namenjen
je za AUTO folder.
Odgovor i msp.-u: program invertuje ekran. Neko više voli bela slova
na crnoj podlozi.
razno.1072msp.,
-> #1071, vdjole
v> Odgovor i msp.-u: program invertuje ekran. Neko više voli bela slova
v> na crnoj podlozi.
Hvala djole, mislio sam da ste zaboravili na moje pitanje.
Uzgred, ja koristim, kao ACC, nešto što se zove Reverse screen
i mislim da sam ga skinuo iz dir-a: Ako nije tamo: javite da
Vam prosledim.
razno.1073kmilan,
Izašao je opis Papyrusa 5 u c't magazinu... ono što je zanimljivo je
da ima opciju za digtiranje texta pomoću mikrofona, za ovo se
preporučuje Pentium sa 32MB RAM inače je dovoljno 8MB za brz rad.
Load i save u sledećim formatima: Word 2.0, 6.0, 7.0 (Win95) i
8.0 (Win97). Cena je 198DM i planira se Windows95 verzija, beta ver.
će biti gotova do početka CeBIT-a.
U testu hard diskova nalazi se i JTS (njemu se Atari prodao)
N1080-2AR Nordic... karakteristike...
Kapacitet - 1GB, UPM - 4100, cache 128KB, veličina - 3" (???),
transfer - 2.56MB/s, PIO 4 mod...
TOS2WIN - Atari emulator za PC... u reklami piše da je na Pentiumu
90MHz brz kao TT?!?
Demo-verzija http://www.aixit.com pa ako neko hoće...
razno.1074ranx,
-> #1073, kmilan> da ima opciju za digtiranje texta pomoću mikrofona, za ovo se
diktiranje
razno.1075kmilan,
-> #1074, ranx>> da ima opciju za digtiranje texta pomoću mikrofona, za ovo se
> diktiranje
U prevodu ;)
razno.1076kmilan,
Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font kojim je ispisano
ATARI na kućištu računara Atari).
Hvala.
razno.1077ljubisha,
-> #1076, kmilan> Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font kojim je ispisano
>ATARI na kućištu računara Atari).
A meni treba Atari znak iz TOS-a 1.4 sa sve bojama koje se onako
lepo prelivaju po njemu. Naravno... za ikonu Atari emulatora na Mac-u. :)
razno.1078askripka,
-> #1076, kmilan=- Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font
kojim je ispisano ATARI na kućištu računara Atari).
Pa u čemu je problem? Ako imaš višla vremena, ne treba ti više od
15 minuta za taj znak i četiri slova... Skeniraj ih sa neke knjige
ili uputstva, pa 'udri' u nečemu za trace...
razno.1079kmilan,
-> #1078, askripka>=- Treba mi Atari znak u vektorskom obliku i atari font (font
>kojim je ispisano ATARI na kućištu računara Atari).
>Pa u čemu je problem? Ako imaš višla vremena, ne treba ti više od
>15 minuta za taj znak i četiri slova... Skeniraj ih sa neke knjige
>ili uputstva, pa 'udri' u nečemu za trace...
OK treba mi neko sa skenerom (pošto je moj izgoreo) i sa Atari znakom i
fontom :)
razno.1080kermit,
-> #1079, kmilan Čini mi se da postoji Atari font za calamus, a sasvim
sigurno postoji RRRSPEC font koji u sebi ima atarijev znak.
razno.1081nenadj,
ATARI simbol u CVG i VEK (Megapaint) formatu.
atari.lzhrazno.1082kmilan,
-> #1081, nenadj> ATARI simbol u CVG i VEK (Megapaint) formatu.
Hvala puno, biće to lepa majica :)
BTW novi atariSTa ili ex-atariSTa?
razno.1083stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>ledpan31.zip 49k ű LED Panel 3.1; lampice za diskove, caps, sat...(na desku)
LED Panel: Displays access to BIOS drives using 'LEDs' on menu bar. Fully
configurable with options including CapsLock status, date and time.
English configuration CPX included.
razno.1084nenadj,
-> #1082, kmilan>>> BTW novi atariSTa ili ex-atariSTa?
Stari ali pasivan :)
razno.1085stefan,
Novo:
>atari\print\*.*
>------------------
>idea3801.tos 207k ű Idealist 3.80e; štampanje tekstova na više načina (#1/2)
>idea3802.tos 120k ű Idealist 3.80e; štampanje tekstova na više načina (#2/2)
>ideatool.tos 136k ű Idealist Tools; pomoćni programi (ne samo za Idealist)
Nova verzija Idealista, zvanična engleska verzija sa sve pomoćnim
programima.
razno.1086stefan,
Novo:
>atari\arc\*.*
>------------------
>pacsh301.lzh 120k ű PacShell 3.01; shell za arhivere (radi poput desktopa)
Evo da obradujem Ljubišu ;) Radi se o shell-u koji radi na zanimljibv
način - po učitavanju dobijete desktop sa ikonama drajova, možete da otvarate
prozore do mile volje i sl. Sam program je na engleskom ali je na žalost
dokumentacija i dalje na nemačkom.
razno.1087stefan,
Novo:
>atari\text\*.*
>------------------
>gfvw109e.zip 74k ű GEM-FontView 1.09e; pregled instaliranih fontova
GEM-FontView v1.09e is shareware programmed by Reinhard Bartel: March 1996
APP/ACC to display ALL characters in any installed GDOS bitmap or vector
font/s along with its ASCII/original code. Can be viewed at any point size
up to 72 point, keyboard overview showing key<>character assignments,
understands font protocol FONT_CHANGED message.
razno.1088ljubisha,
-> #1086, stefan> Evo da obradujem Ljubišu ;) Radi se o shell-u koji radi na zanimljibv
> način - po učitavanju dobijete desktop sa ikonama drajova, možete da otvarate
> prozore do mile volje i sl. Sam program je na engleskom ali je na žalost
> dokumentacija i dalje na nemačkom.
Nisam mogao da spavam od sreće! :> U svakom slučaju, program vredi
koristiti kao shell a možda i ja počnem da ga koristim ako su napisali
nešto novo i radikalno. Po meni je to automatsko prebacivanje fajlova iz
jedne drugu arhivu.
razno.1089stefan,
Novo:
>atari\util\*.*
>------------------
>cab15.lzh 592k ű CAB 1.5; browser za HTML dokumente
CAB (Crystal Atari Browser) v1.5 is Freeware by Alexander Clauss.CAB can be
used to browse HTML documents. Adding a CAB.OVL file addson-line www browsing
capability. Conforms to HTML2 specification andoffers most draft HTML3
specification and NetScape features. ST-Guideformat hypertext help, fully
configurable via stylish GEM interface.
razno.1090bojs,
-> #1089, stefan>>>cab15.lzh
Ma, lepo, samo daj nam PPP mrežni sloj :(((.
razno.1091kmilan,
-> #1090, bojs>>>>cab15.lzh
>Ma, lepo, samo daj nam PPP mrežni sloj :(((.
Da li je boenet počeo sa Slip-om?
razno.1092ljubisha,
-> #1091, kmilan> Da li je beonet počeo sa Slip-om?
Beonet ne postoji i mora da si mislio sa na Beotel. I zašto pitaš
ovde? Lepo ih pozoveš i pitaš a uostalom ti je Đura rekao da PPP radi
pod Mint-om a ti ga imaš. Poigraj se malo sa instalacijom (pusti filmove
od pre 20 godina i mračnu komoru :)) i javi nam rezultate.
razno.1093stefan,
-> #1090, bojs> Ma, lepo, samo daj nam PPP mrežni sloj :(((.
Mrežni sloj? :) Gde izvuče taj izraz? :)
Inače, ima i to - ako si dobrovoljac da skineš i instaliraš Mint? Ja za
sada nisam - em me mrzi, em i da me ne mrzi nemam mesta na hardu.
razno.1094bojs,
-> #1093, stefan>>Mrežni sloj? :) Gde izvuče taj izraz? :)
Možda više voliš Network Layer? Tako se to zove.
>>Inače, ima i to - ako si dobrovoljac da skineš i instaliraš Mint?
Koja verzija MiNT-a to ima i gde može da se skine? Ovaj koji ja imam (iz
dira-a, što ga je madamov ostavio) nema ništa slično. Nadalje taj što ga ja
imam je (pretežno) TOS ekstenzija, malo ima veze sa GEM-om, a ja očekujem da
surfujem iz GEM-a :))). No, moža sam malo ispao iz fazona, ko zna šta sve
imaju te nove verzije :)).
razno.1095dusan,
jel zna neko novu adresu Dalibora Lanika, izgleda da daliborl@fastcom.cz vise
ne sljaka, vraca mi error.
razno.1096ljubisha,
-> #1095, dusanOćeš kućni telefon, bre!?
razno.1097stefan,
-> #1094, bojs> Možda više voliš Network Layer? Tako se to zove.
Jel? ;) E to nisam znao. Odmah da ti kažem to ćeš za Mint teško da
nađeš. Možda iskopaš neki "extension" ili "support" ali taj "layer" nisam
viđao što opet ne znači da ga nema ;)
> Koja verzija MiNT-a to ima i gde može da se skine? Ovaj koji ja imam (iz
E, pa ti bi sve sažvakano ;) Ne znam sve detalje, nikada nisam imao
živaca da se upustim u sve to sa Mintom ali evo šta znam.
Ne znam tačan broj tekuće verzije ali imaš da skineš neke distribucije
koje instaliraš pa ih posle fiksaš sa pečevima. Pogledaj recimo ftp
sajtove atari.archive.umich.edu (veoma često je prezauzet, onda ideš na
amiga.archive.umich.edu pa samo kucaš cd atari), micros.hensa.ac.uk ili
ftp.cs.tu-berlin.de. Prva dva imaju jednu stariju distribuciju koja
dolazi na 9 disketa a na berlinu ima neka novija distribucija o kojoj
mislim da je i ovde u konfu bilo reči. U svakom slučaju pažljivo iščitavaj
readme datoteke ;) Hensa ima u okviru news direktorijuma fino sređene
spiskove fajlova sa kratkim opisima. Takođe bi verovatno trebalo preko
weba pojuriti neki sajt. E, ono što ti sledeće treba (ako nisi dobio u
distribuciji) je mrežna podrška koja odaziva na ime MintNet. Kad i to
instaliraš (kada si već tu svakako bi trebao da instaliraš i Minix file
system :) onda koliko sam ja shvatio imaš dva puta :) Da instaliraš
XWindows pa da poteraš browser pod njima a koji se zove Chimera ili da
pokušaš da instaliraš CAB ;) CAB sam po sebi dolazi bez modula za on-line
rad koji se zove CAB.OVL znači moraš to da skineš samo vodi računa da
skineš odgovarajući tj. da ne skineš CAB.OVL za STiK nego za MintNet. Ako
se ne varam, to sam video na Umichu mada verovatno postoji i na drugim
sajtovima. Pošto je sam modul u principu kratak možda bi najbolje bilo da
prvo to skineš i pročitaš šta piše u njemu. Eto, toliko od mene :)
sajt ili slično, sigurno postoji tako nešto.
razno.1098askripka,
-> #1096, ljubisha=- Oćeš kućni telefon, bre!?
Ma bolje mu daj mobilni :)))
Cenjeni username dusan ga prosto obožava :) Čak šta više, retko i
koristi bilo šta drugo... :)))
razno.1099bojs,
-> #1097, stefan>> E, pa ti bi sve sažvakano ;)
Naravno. Cenim što si mi napisao sve ovo, ali, što je mnogo mnogo je. MiNT na
9 disketa (a to treba skinuti sa prezauzetih sajtova), Minix file system,
XWindows, mrežni slojevi, neki drugi browseri... dovoljno da samo jedno od
toga neće da radi... hvala lepo. Voleo bih da vidim PPP za GEM, nešto kao
stik_PPP.
razno.1100ljubisha,
-> #1097, stefan> E, pa ti bi sve sažvakano ;) Ne znam sve detalje, nikada nisam imao
> živaca da se upustim u sve to sa Mintom ali evo šta znam.
E, a da pitate kmilan-a koji mudro ćuti? :) Možda ga dobijete u
grupi... a novac neće da vam traži isto kao i za MagiC. :>
razno.1101kmilan,
-> #1100, ljubisha>> E, pa ti bi sve sažvakano ;) Ne znam sve detalje, nikada nisam imao
>> živaca da se upustim u sve to sa Mintom ali evo šta znam.
> E, a da pitate kmilan-a koji mudro ćuti? :) Možda ga dobijete u
> grupi... a novac neće da vam traži isto kao i za MagiC. :>
Šta treba? MiNT, probao sam i može da se pokrene pod MagiC-om (?!?) pa možda
tako može da se nabudži PPP :)
Mogao bi i ja da probam ali meni ne treba Internet, dosta mi je 250din.
mesečno za tel. račun :(
razno.1102kmilan,
Kako da se pretplatim na Toad listu?
razno.1103stefan,
Start Me Up! v1.10e programmed by Thomas_Much@ka2.maus.de
Windows95 Start button for MultiTOS compatible operating systems.
ST-Guide hypertext documentation included.
*** Official English archive released by InterActive ***
smu110e.ziprazno.1107ljubisha,
-> #1103, stefan> Start Me Up! v1.10e programmed by Thomas_Much@ka2.maus.de
> Windows95 Start button for MultiTOS compatible operating systems.
> ST-Guide hypertext documentation included.
> *** Official English archive released by InterActive ***
Ajde da i ti skineš nešto pametno. :) Jeste da ovo ukradeno od
Macinosha i prebačeno na Njindonjs al neka. Neka se teše da su naj-
bolji, najbrži, najlepši... :>>
razno.1108kmilan,
-> #1107, ljubisha> Macinosha i prebačeno na Njindonjs al neka. Neka se teše da su naj-
Njindonjs ... simpatično :)
lepše je
sWINjdows :)
razno.1109kmilan,
Khm...
HP Vectra VE serija 3
-Arhitektura: HP UMA (Unifited Memory Architecture)
-Video Memorija: 1-2MB deljivo sa osnovnom memorijom HP UMA
(Oglas)
Silicon graphics O2
Ima samo jednu memoriju za sve (video, zvuk...) ... za ovako nešto je
potrebna velika procesorska snaga!
(PC)
Atari je stvarno bio ispred svog vremena :)
razno.1110stefan,
-> #1107, ljubisha> Ajde da i ti skineš nešto pametno. :) Jeste da ovo ukradeno od
Pošto mi popularnost raste ;) da probamo sa još malko egzotike:
Stewart v1.04e is shareware programmed by John McLoud.
Stewart is a utility to customise the look and feel of MagiC. Includes
grey drop down menus, rounded corners, spinboxes instead of
grow/shrinkboxes, Nicelines, menu bar clock, application specific icon
instead of MagiC logo with StIc. English ST-Guide format hypertext help.
stwt104e.ziprazno.1111kmilan,
-> #1110, stefan> Pošto mi popularnost raste ;) da probamo sa još malko egzotike:
>Stewart v1.04e is shareware programmed by John McLoud.
Odlično samo nastavi !!!
BTW šta sad kad Đura više ne radi?
razno.1112stefan,
Evo za one koji koriste Magic i Stewart neka probaju ovo pošto ja ne mogu.
StIc v1.00 is Freeware programmed by John McLoud.
StIc is a universal icon server (Currently for Stewart and NoThing)
ST-Guide format hypertext help.
stlc10.ziprazno.1113kmilan,
Start Me Up i Stewart su odlični samo što je Stewart vremenski ograničen :)
BTW
Postoji li neki Atari časopis koji mogu da dobijam e-mailom?
razno.1114kmilan,
SMP PLAYer radi na mom 3 kanalnom casio :) znači radi
samo što uspori comm program dok svira neki midi file ?!?
i nema opciju za premotavanje ?!?
razno.1115banos,
DAJEM ATARI MEGA 1 PROSIRENA NA 2.5 .CENA PO DOGOVORU
razno.1116msp.,
-> #1115, banos
b> DAJEM ATARI MEGA 1 PROSIRENA NA 2.5 .CENA PO DOGOVORU
Valjda (pro)dajem? Postoji conf m.oglasi! Pokušajte tamo.
I pitanje: na čemu ćete raditi ako (pro)date Atari?
razno.1117stefan,
TOAD COMPUTERS -- ST NEWS SPRING SPECIALS 4/16/97
----------------------------------------------------------------------
Hey there, boys and girls, we're back with another fun-filled edition of
ST NEWS. Some of you have wished we'd write more frequently; well, there
honestly hasn't been a whole lot to say. But we're back now with some
back-in-stock hardware and software.
We're still here, plugging away, providing you with the same quality
hardware and software as always. Be sure to visit our Atari web page at
http://www.ataricentral.com!
C-LAB FALCONS: ON SPECIAL NOW! <======================================
We have several C-LAB Falcon machines available for shipment now. They are
brand new and covered by a full 1-year Toad/C-Lab Warranty.
C-Lab Falcon MK-1, 4MB RAM............................$899.00
C-Lab Falcon MK-1, 14MB RAM..........................$1099.00
C-Lab Falcon MK-2, 4MB RAM, 530MB Internal HD........$1099.00
C-Lab Falcon MK-2, 14MB RAM, 530MB Internal HD.......$1299.00
IMAGECOPY 4.0CD <====================================================
It's a fact! ImageCopy is the most popular Atari image viewer,
converter, and printing tool ever made! And version 4.0CD allows you
to read and write Kodak PhotoCD files! What could be better! It's in stock
now and ready to ship!
ImageCopy 4.0CD.......................................$49.95
MAGICMAC PRO <======================================================
Want to run Atari ST software on a PPC or 68K Macintosh? MagiCMac is for
you! MagiCMac Pro (PPC/68K) is available until April 30 for just $159.00!
Order yours TOADAY! See more information on our web page at
http://www.ataricentral.com!
MagiCMac Pro.........................................$159.00
MAGIC PC <==========================================================
If you have a Windows 95/NT PC and want to run Atari software, this
solution is 100% software based and supports TT color resolutions!
You won't believe your eyes! Available through April 30 for just $159.00!
Order yours TOADAY! See our web page at http://www.ataricentral.com
for more details!
MagiC PC.............................................$159.00
ATARI TTM195 MONOCHROME MONITOR <===================================
Get one of these classic, Atari 19" monitors for just $249.00! Available
and in-stock now! Order yours TOADAY!
Atari TTM195.........................................$249.00
HIGH DENSITY UPGRADE KIT <==========================================
Want to upgrade the disk drive in your ST to high density? Now you can!
This easy to install kit has everything you need, including the modified
high-density drive you'll need!
High Density Upgrade Kit w/Drive......................$99.00
HIGH SPEED SERIAL PORT KIT <========================================
Make your serial port fly at speeds of up to 57,600 baud with this
easy to install high speed serial port upgrade! Installs in minutes
(soldering required!) Great for surfing the web with 28.8K, 33.6K,
and 56K modems!
High Speed Serial Port Kit............................$59.00
SUPRA 28.8 EXTERNAL MODEMS <=========================================
Perfect for your Atari, these 28.8 Supra Modems have everything you
need to get online! A limited time Toad ST NEWS Special! Supplies
are limited! You must mention ST NEWS to receive this special price!
Supra 28.8 External Modems...........................$ 99.00
CD-ROM MANIA <======================================================
Toad Computers has some of the best Atari CD's in the world! Here's your
chance to pick them up at great prices!!
Bird of Prey (Falcon Only!)..........................$ 19.00
Atari Compendium (Last Chance -- Final Copies!)......$ 10.00
Suzy B 2-CD Atari Software Treasury..................$ 20.00
Crawly Crypt CD #1...................................$ 10.00
Crawly Crypt CD #2...................................$ 10.00
Crawly Crypt CD 1+2 (Archive CD).....................$ 15.00
All Things Falcon.....................................$ 15.00
The Ultimate Cubase CD...............................$ 49.00
MEGA STE MOTHERBOARDS <=============================================
Get a Mega STE Motherboard for just $59.00! That's right! Now through
April 30 you can get a real, Mega STE Motherboard with 1MB RAM for just
$59.00! What a deal!
Mega STE Motherboards................................$ 59.00
====================================================================
Thanks for tuning in to another edition of ST NEWS! We will have
more in about 5 days! In the meantime, if you are interested
in any items listed, please place your orders now, as supplies
are limited!
Web: http://www.ataricentral.com
Mail: Toad Computers
570 Ritchie Highway
Severna Park, MD 21146-2925
(410) 544-6943 Voice
(410) 544-1329 FAX
Email: orders@toad.net
====================================(C) 1997 Toad Computers, Inc. ==
razno.1118kmilan,
SCSI je skraćenica od čega?
Small computer serial interface ili
small computer system interface ???
razno.1119bojs,
-> #1118, kmilanOvo drugo :)
razno.1120kmilan,
A sad:
ima li neko Motorolin znak i fontove?
razno.1121ranx,
Gospodo,
Obaveštavam Vas da sam otvorio grupu STeva.
Grupa okuplja sve zainteresovane za razmenu softvera za Atari ST, TT & Falcon,
kao i odgovarajućih emulatora.
Molim sve zainteresovane za članstvo u grupi da se jave na mail.
Puno pozdrava, Ranx.
razno.1122stefan,
-> #1121, ranx>Obaveštavam Vas da sam otvorio grupu STeva.
>Grupa okuplja sve zainteresovane za razmenu softvera za Atari ST, TT & Falcon,
>kao i odgovarajućih emulatora.
Pa što ne pitaš, već postoji grupa "atari" :)
razno.1123ranx,
-> #1122, stefan> Pa što ne pitaš, već postoji grupa "atari" :)
Pa što me domaćin ne ubaci?
razno.1124kovacevicd,
Da li ima neko memoriju za atari 520ST da proda,
ukupno 512KB.
Ponude slati na alekm@opti.yfnet.org.yu
ili tel:026/314-808 traziti Acu.
razno.1125stefan,
-> #1123, ranx>Pa što me domaćin ne ubaci?
Eto, ubacio te ;)
razno.1126ranx,
-> #1125, stefan> Eto, ubacio te ;)
Hvala lepo!
razno.1127kmilan,
DynaCad guide.
Prepravljen guide sa Amige (naslovi nisu podebljani).
dynacadd.hyprazno.1128kmilan,
I kada kupujemo A-box Amige :)
razno.1129burazer,
Mozda je bolje da ostavim i ovde, a ne samo u male oglase
Na prodaju sledeca konfiguracija:
ATARI 1040 STfm + hard disk SH205 (40 Mb) + SM 124 (monitor)
Mail me da se dogovorimo za cenu ili tel. 160-293 Damir
razno.1131kmilan,
Pukla mi je C particija i sad mi fale fontovi ;(
ljubisha mi je poslao oko 1.5MB na mail pre... 10 meseci ali više ne mogu da
pročitam te poruke! Može li se nekako doći to starih poruka?
razno.1132madamov,
-> #1131, kmilan> Može li se nekako doći to starih poruka?
Teško, verovatno su obrisane, tj. sigurno su obrisane ako su tolik ostare.
razno.1133vasam,
-> #1122, stefanstefan pise ranx:
s> >Obavestavam Vas da sam otvorio grupu STeva.
s> >Grupa okuplja sve zainteresovane za razmenu softvera za Atari ST, TT &
Falcon,
s> >kao i odgovarajucih emulatora.
Ima li jos mesta?
Zainteresovan sam
ponosni vlasnik STE 1040 (4Mb)
razno.1134stefan,
Izvršene su manje, "kozmetičke" izmene u ATARI diru - otvoreni su sledeći
poddirektorijumi i u njih su prebačeni odgovarajući fajlovi iz dira:
ATARI\UTIL\CPANEL\ Kontrolni paneli, CPX moduli
ATARI\UTIL\BOOT\ Boot selektori
ATARI\DISK\BACKUP\ Softver za backup hard diska
razno.1135gkod,
MOMCI konferncija je za pricu, a grupa zna se za sta. Zato nemo da
brkate loncice (c by MM).
razno.1136vasam,
-> #1135, gkod> MOMCI konferncija je za pricu, a grupa zna se za sta. Zato nemo da
> brkate loncice (c by MM).
>
Dobro tata
ps. na koga se ovo odnosilo?
razno.1137ranx,
Korisne internet adrese za atariSTe:
http://wwwperso.hol.fr/~gidouin/ - home page PacifiST emulatora
http://www.mygale.org/03/atarist/ - TiK's Atari ST Page
razno.1138stefan,
Jel ima dobrovoljca da isproba ovo programče? Trebalo bi da omogućuje
čitanje atari disketa na bilo kom PC kompjuteru. Pošto je na nemačkom
nije mi jasno da li bi trebalo da radi sa svim disketama bez obzira na
format ili samo sa onim formatiranim na 720k pa zanemaruje da li u boot
sektoru piše ono čuveno "IBM".
st2ibm.ziprazno.1139stefan,
U arhivi se nalazi nekoliko programčića u vezi elektronike. Možda će
nekome koristiti meni sigurno ne ;) Inače, naravno, nemački su ;)
elecform.ziprazno.1140dorio,
-> #1138, stefanProgram ST2IBM radi samo sa disketama 720K, za razliku od
programceta iz recimo VGACOPY. Hvala.
razno.1141stefan,
-> #1140, dorio>Program ST2IBM radi samo sa disketama 720K, za razliku od
>programceta iz recimo VGACOPY. Hvala.
Hvala što si probao ovo programče. Šta je to "VGACOPY"?
razno.1142kmilan,
-> #1139, stefan> U arhivi se nalazi nekoliko programčića u vezi elektronike. Možda će
>nekome koristiti meni sigurno ne ;) Inače, naravno, nemački su ;)
Hvala puno (moj ćale) :)
razno.1143kmilan,
Info o party koji će se održati 30. maja! Na party-ju će biti prikazani
demaoi, animacije, slike... sve što ima veza sa računarima!
E sad ono najbolje :) idem i ja i nosim Falcona!
Ako neko ima nešto zanimljivo za prezentaciju neka kaže (i pošalje:)!
... uz poruku vezen info o party-ju!
ctw.zip