razno.1144kmilan,
Drugi deo opisa party-ja!
crs-ss1.ziprazno.1145kmilan,
YALP je još jedan party sličan prethodno navedenom. On će se održati 25.
maja i ja neću biti na istom što ne znači da će biti loš :)
Najverovatnije će jedan atariSTa iz novog sada biti na YALP-u sa svojim 256
byte intro-om.
... ide opis YALP-a.
yalp.ziprazno.1146stefan,
Evo ga nenakav patch za Magic 5. Kažem nekakav, pošto pojma nemam šta u
stvari radi - skinut je sa zvaničnog sajta međutim nije bilo nikakvog opisa.
Ko ima želju i dovoljno hrabrosti neka ga proba ;)
m5patch.prgrazno.1147ljubisha,
-> #1146, stefan> Evo ga nenakav patch za Magic 5. Kažem nekakav, pošto pojma nemam šta u
> stvari radi - skinut je sa zvaničnog sajta međutim nije bilo nikakvog opisa.
> Ko ima želju i dovoljno hrabrosti neka ga proba ;)
Probao sam i dužan si mi 349.9 maraka. :> Hm, kod mene neće da radi
jer mi je MagiC RAM nevidljiv za Atari emulator. Probaću da instaliram
5.x pa ću onda da probam.
razno.1148kmilan,
-> #1146, stefan> Evo ga nenakav patch za Magic 5. Kažem nekakav, pošto pojma nemam šta u
> stvari radi - skinut je sa zvaničnog sajta međutim nije bilo nikakvog opisa.
> Ko ima želju i dovoljno hrabrosti neka ga proba ;)
Koji je najnovija verzija MagiC-a? Čuo sam da je izašao 5.10. Da li piše
nešto o PPP TCP/IP protokolu?
razno.1149kmilan,
I ide li neko na demo party?
razno.1150ljubisha,
Ajde neka mi se javi onaj ko je danas u 18:51 skinuo fajl mpatch13.zip.
Dobio sam sam sysmsg ali nemam pojma da sam ja poslao taj fajl i kada. Gde
se nalazi?
razno.1151ljubisha,
Igrica kao Columns ili Tetris. Mene ignoriše na emulatoru pa
probajte vi.
kubis96b.lzhrazno.1152kmilan,
-> #1151, ljubisha> Igrica kao Columns ili Tetris. Mene ignoriše na emulatoru pa
> probajte vi.
Pod MAgiC-om radi OK, Gem!
razno.1153ljubisha,
-> #1152, kmilan> > Igrica kao Columns ili Tetris. Mene ignoriše na emulatoru pa
> > probajte vi.
>
> Pod MAgiC-om radi OK, Gem!
Boja ili...? Meni daje prazan ekran i reguje samo na Help.
razno.1154kmilan,
-> #1153, ljubisha>> > Igrica kao Columns ili Tetris. Mene ignoriše na emulatoru pa
>> > probajte vi.
>>
>> Pod MAgiC-om radi OK, Gem!
> Boja ili...? Meni daje prazan ekran i reguje samo na Help.
Ili igra ne radi ili Mac zaglupi čoveka :) - press space for start -
Radi mono!
razno.1155kmilan,
Da ste videli moje burazere (ne burazera :) pre neki dan:
jedan igra MagiCSTone na levoj polovini ekrana a drugi GEMTrek na dasnoj :)
BTW STefane puno hvala za GEMTrek!
razno.1156askripka,
-> #1154, kmilan=- Ili igra ne radi ili Mac zaglupi čoveka :) - press space for
=- start - Radi mono!
Radi i kolor, čak i u 256 boja... i u bilo kojoj rezoluciji
naravno...
razno.1157kmilan,
Kako da pošaljem e-mail-om WenSuite jednom studentu? Mislim da li mogu da
zakačim za poruku file koji je već na Sezamu?
razno.1158stefan,
-> #1157, kmilan> Kako da pošaljem e-mail-om WenSuite jednom studentu? Mislim da li mogu da
>zakačim za poruku file koji je već na Sezamu?
Zašto bi ikome slao taj program? ;)
Elem, šalu na stranu da pokušam da ti odgovorim. Sezamov softver ne
podržava kačenje fajlova iz internet mail. Jedini način je da ga kod sebe
uuencoduješ, zatim izdeliš na nekoliko delova i pošalješ kao obične poruke.
Onaj koji prima mora da spoji nazad te delove i zatim da fajl koji je dobio
dekoduje. Sve u svemu, mnogo je lakše da mu daš adresu pa da sam skine sa
interneta ili da mu pošalješ disketu sa programom ;) A može i on da se
pretplati na Net pa sam da ga skine ;)
razno.1159stefan,
Novo:
>atari\info\*.*
>------------------
>pb_bug.lzh 7k ű Ispravke grešaka u knjizi "Atari Profibuch ST-STE-TT"
razno.1160stefan,
Novo:
>atari\info\*.*
>------------------
>gdosi26e.lzh 51k ű More Joy of GDOS 2.6; informacije o GDOSu, fontovima...
Zanimljivo štivo za one koji žele da saznaju nešto više o GDOSu, njegovim
raznim verzijama, vrstama fontova i drugim stvarima vezanim za to.
razno.1161stefan,
Novo:
>atari\fun\*.*
>------------------
>triyahoo.zip 144k ű Triple Yahoo 1.0; igrajte jamb na vašem kompjuteru
razno.1162kmilan,
Ako neko može neka pogleda ovo i ako može da ostavi ovde sledeći časopis!
>> Da li postoji jos neki Atari casopis?
>Imaju Taljani (i Francuzi) svoju ST Magazine. Andrija Levanic (Zagreb) ima
>sada
>The BeST HTML-disk magazine, na srpsko-hrvatskom jeziku.
>http://public.srce.hr/~alevanic/atari/pages/best.htm
>The French ST Magazine reviewed my webpage in two A4-sides in color as the
>best Atari Homepage on the whole Internet. :)
>Nice, indeed...
>Best Regards
>Mille Babic
The BeST <---- ko skine Stefan dobije Genevu 5 :)
razno.1163kmilan,
Evo malog testa:
-> paralelno raspakivanja dve arhive pod MagiC-om <-
test arhiva I:\ARCHIVES\SS1-4CH.LZH 2024kb
test mašina AtariFalcon/16MHz
raspakivanje jedne arhive - 51 sec.
raspakivanje dve arhive paralelno - 97 sec.
znači ušteda 5 sec. :)
razno.1164msp.,
-> #1163, kmilan
k> znači ušteda 5 sec. :)
Super. Fantastično. Fenomenalno. I kako potom iskoristite tih
5 sekundi? Obrnete milion dolara. Zaradite deset!?
razno.1165kmilan,
-> #1164, msp.>k> znači ušteda 5 sec. :)
> Super. Fantastično. Fenomenalno. I kako potom iskoristite tih
> 5 sekundi? Obrnete milion dolara. Zaradite deset!?
ALI postoji mogućnost uštede i CELOG minuta!!!
Vreme se gubi dok zadate šta da računar spakuje/raspakuje zato pokranete
2,3,4 ili više LZH shell programa i tako zadate prvom šta da pakuje/raspakuje
dok on radi zadate drugom šta da spakuje/raspakuje... i tako u nedogled :)
OK da li još neko koristi MagiC ili možda Genevu ili MiNT, MultiTOS?
razno.1166ljubisha,
-> #1165, kmilan> OK da li još neko koristi MagiC ili možda Genevu ili Mint, MultiTOS?
JA! :) E mnogo dobra stvar taj MagiC. Skidam fajlove, čitam
QWK i gledam slike a sve bez padanja CPS-a.
Inače, sve ovo radi i System 7.6.1 al ajde, neću sad od tome. :)
razno.1167kmilan,
-> #1166, ljubisha>> OK da li još neko koristi MagiC ili možda Genevu ili Mint, MultiTOS?
> JA! :) E mnogo dobra stvar taj MagiC. Skidam fajlove, čitam
> QWK i gledam slike a sve bez padanja CPS-a.
> Inače, sve ovo radi i System 7.6.1 al ajde, neću sad od tome. :)
Ne mogu da verujem :) zar tako nešto da kaže ljubisha?!? OK ljudi se manjaju
;)
razno.1168ljubisha,
-> #1167, kmilan> Ne mogu da verujem :) zar tako nešto da kaže ljubisha?!? OK ljudi se manjaju
Šta sam to rekao? Za MagiC? I dalje nisam pristalica multitaskinga
u izvornom obliku. I dalje više volim da radim nešto konstruktivnije
dok na primer skidam par megabajta sa Sezama ili Interneta. :)
Trenutno mi jedina korist što mogu da dignem emulator a da ostavim
20Mb slobodno za Mac pa da se iživljavam crtanjem u FreeHand-u dok
skidam megabajte sa PRO-a.
razno.1169kmilan,
-> #1168, ljubisha>> Ne mogu da verujem :) zar tako nešto da kaže ljubisha?!? OK ljudi se
>> manjaju
> Šta sam to rekao? Za MagiC? I dalje nisam pristalica multitaskinga
> u izvornom obliku. I dalje više volim da radim nešto konstruktivnije
> dok na primer skidam par megabajta sa Sezama ili Interneta. :)
Multitasking u izvornom obliku - na šta misliš? Dok DL možeš da radiš šta
god hoćeš, osim da štampaš ako koristiš GSZRZ jer ga štampanje obara :(
razno.1170vdjole,
-> #1168, ljubisha
> dok skidam megabajte sa PRO-a.
Btw, nisam u toku (na PRO-u mi je istekla pretplata još pre šest meseci),
kakva je sada tamo situacija u pogledu Atari i Mac konferencija i
fajlova?
razno.1171ljubisha,
-> #1170, vdjole>Btw, nisam u toku (na PRO-u mi je istekla pretplata još pre šest meseci),
>kakva je sada tamo situacija u pogledu Atari i Mac konferencija i
>fajlova?
Atari je tamo polako izumro a za Mek te nešto nisam dobro čuo. :>
Pa tamo od početka PROa i nije postojala čak ni tema za Mac. Somovi
kakvih nema. Nisam proveravao al ako su ostale teme za one raznorazne
kalkulatore onda su 100%-ni somovi bez imalo razuma.
P.S. Da li sam već 3768 puta ponovio da je pc kanta kakve nema? :)
razno.1172kmilan,
-> #1171, ljubisha> Pa tamo od početka PROa i nije postojala čak ni tema za Mac. Somovi
^^^^^^
> kakvih nema. Nisam proveravao al ako su ostale teme za one raznorazne
Dejan Ristanović! šta da se kaže više ;>
> Atari je tamo polako izumro a za Mek te nešto nisam dobro čuo. :>
Ima li tamo nekog? A ovde je kao bolje, mogu da zamislim kako je tamo ;)
razno.1173stefan,
Novo (prebačeno iz konfa):
>atari\fun\*.*
>------------------
>penguin.zip 179k ű Pinguin 1.03; još jedna verzija Mine Sweeper igre
razno.1175stefan,
An Inside Story about Atari's UNIX
Many computer enthusiasts grew up with computers like the Commodore 64,
the Apple II and the Atari 800. When IBM introduced the PC in '83 many were
disappointed by its weak graphics and sound capabilities in addition to the
high IBM sticker price. These enthusiasts jumped onto the 16 bit wagon when
machines like the Amiga and the Atari ST appeared. These machines offered a
lot of computing power for their money. Believe it or not, but from '86 to
'90 the next operating system to come was supposed to be UNIX. All major
magazines praised it as the future personal computer OS. Plus it got a lot
of publicity because with the introduction of the 16 bit home computers,
people got hand on experience with the programming language C, the language
developed to write the UNIX operating system. UNIX would bring the world
multitasking and multi-user capabilities.
After Atari started shipping its 520ST in 85, rumors started that the
company was working on a 68020 workstation which was running UNIX. Many
computer enthusiasts were looking forward to such a machine. When Apple
announced the Macintosh II in 1988, they said that they would also make a
version of UNIX available for it. Many believed that Apple's main reason
for doing so was to be able to get government contracts. The Macintosh II
was a 68020 based machine and to run UNIX on it one had to upgrade the
machine with Motorola's Memory Management Unit. Apple's UNIX port was done
by Unisoft and was a System V Release 3.1. At the CeBIT Fair in Hanover
that same year Atari showed a 68020 prototype running UNIX. Atari had also
contacted Unisoft to do the UNIX port for their machine. Just a few months
later, Atari stated that they would skip the 68020 and go directly to the
68030, which was faster and had a built in MMU. By now there were UNIX
implementations appearing for the ST. Minix, OS-9, Mirage and others were
available. But because of the ST's lack of a MMU, they did not offer memory
protection. Plus, for running several processes you needed a faster
processor.
In 1988 Shiraz Shivji, Atari's VP of Hardware Engineering left the
company. Many people saw in him the father of the ST. On board came Roy
Good who was now Atari's Product Manager. He was in charge of the TT
development. Atari Germany made the mistake of giving a memo from Roy
describing the TT architecture to the press. Well as you can imagine, every
ST magazine in Germany printed that memo and every ST user was able to read
the specifications of the new machine. Of course, the competition got a
nice overview as well. Anyway, according to that article Atari planned two
versions of the TT, a desktop and a tower version, which was called the
TT/X. The memo also outlined the features of Atari's upcoming UNIX
operating system.
Roy Good came from a company called Fortune Systems, which was an early
bird in the UNIX workstation market. A few people followed him from there:
Ralph Rodrigues and Henry Plummer, who was the manager of the UNIX group.
Other people in the group were Alan Char, Michael Nowicki and Bob Hudson,
who was responsible for the X Windows port.
CeBIT 1989 came and everybody expected to see the TT. But it was not
there. Instead, Atari showed its first laptop, the Stacy, the MegaFile 44
and announced a new version of its TOS operating system, TOS 1.4. A few
months later at the Atari Fair in Duesseldorf it was show time. Atari
presented the TT to the public. Big discussions started about the
extravagant housing. There were about six TT prototypes shown. It wasn't
quite the final machine yet. For example, the high resolution monochrome
mode was not working yet. UNIX was not shown but part of Atari's UNIX team
was present to talk to developers about Atari's UNIX strategy and the
features the system would offer. Roy Good had left the company a few weeks
prior to the Fair. The new hardware guru was now Richard Miller, who had
worked as a chip designer on the Transputer project in the U.K. His job was
to finish the TT and get it into production. In September of Ĺ89 I started
as an intern in Atari's UNIX group. When I arrived the UNIX group was still
working with early prototypes of the TT. UNIX was already running although
it did require an external console. Atari wanted to deliver more than an
ordinary UNIX. The goal was to have graphical system administration tools
available to make the system more user friendly. These tools got specified
in the second half of Ĺ89. Atari used a SUN workstation and X Terminals
to start developing those tools. Back then, we still worked with the Athena
and HP widget sets. OSF/Motif had just made its appearance. Atari worked
very closely with Unisoft in England and NSL in France. As already stated,
Unisoft supplied the UNIX kernel. NSL was providing a graphical shell and
a GUI builder called FaceMaker. In late Ĺ89 the UNIX group was finally
working on real TTs. X clients were working by the end of the year and we
were able to hook up X Terminals to the TT. The networking at that time was
done using Adaptec's Nodem, a SCSI to Ethernet adaptor. The German company
Riebl would later offer a VME Ethernet card to Atari which became the
official Atari Ethernet board and was supported by Atari's UNIX.
Two weeks prior to CeBIT of 1990 Alan Char and I flew to NSL's office
in Paris to implement some of the system administration tools on the TT
using NSL's latest FaceMaker version. Two days before the show the X Server
was still not running and Atari flew out Bob Hudson to Paris to have him
finish it there with the help of NSL. Unfortunately it wasn't quite done in
time. But Atari demonstrated UNIX anyway. They bought an X Terminal on the
first day of the show and hooked it up to a TT running UNIX. So there it
was, UNIX System V Release 3.2 running on a TT030. In a press conference on
the first day of the show, Henry Plummer outlined Atari's UNIX strategy to
the press.
In the months to come Atari would hire several contractors to implement
the system administration tools. Atari also hired Art Pruzynski as UNIX
Product Manager. His main responsibility was to get software developers for
the system and set up distribution channels. A big change was going to
happen in the UNIX community. AT&T had announced System V Release 4.0
and promised that this version of UNIX would end the compatibility problems
caused by the many different UNIX flavors. Commodore jumped on that wagon
and announced a System V Release 4.0 for their Amiga system. At the Atari
Fair at the end of the summer of 1990 Atari showed UNIX System V Release
3.2, X11 R3 and OSF/Motif running on the TT. No sign still of the TT/X. The
TTs started shipping right after the show and were now running at 32MHz
instead of the initial 16MHz. The UNIX machines at that show though were
still 16MHz TTs. The 32MHz TTs had a little board installed and when I
remember it correctly that caused an incompatibility problem with the FPU
under UNIX. Well, that problem got resolved quickly. Atari also announced
at the show, that the version of UNIX they were showing was not going to be
shipped. Instead Atari had started work on a port of System V Release 4.0.
ASV - Atari System V Release 4.0 - was shown at CeBIT of 91 for the
first time. It was still in beta stadium. But everything was there, X11
Release 4, OSF/Motif, XFaceMaker2, WiSH2 - the graphical shell and the
system administration tools. During the show we had again some X Server
problems and I remember getting a new version of X from Unisoft's London
office using a 1200 Baud modem. The size of the server was around 800k. A
story about Atari's UNIX wouldn't be complete without mentioning Guy
Hadland, Unisoft's sales person. What a character. And since we are at it,
worth mentioning is also Ion Filotti, founder of NSL. By now Atari's UNIX
group also included Michael Hannah and Diane Guererro.
Art Pruzynski was busy signing up developers for ASV. Henry Plummer
left that summer and went on to SCO. Ralph Rodriguez took over his
position. At the Atari Fair of '91 the final developer release was shown
and it shipped in November of that year. Atari announced a new machine, the
Falcon040 which was based on the Motorola 68040. Especially Atari's UNIX
people were looking forward to such a machine. X Windows on the TT was not
running at light speed. Many hoped for that machine to be shown at CeBIT
'92. But it was not. Instead, its little brother, the Falcon030 was
introduced at a press conference. ASV and some applications like Z-Mail
were shown. Atari got ready for the end customer shipment of ASV. There
were even some thoughts about porting it to the Falcon030. In the summer of
'92 Atari abandoned its UNIX project and laid off most of its UNIX group.
UNIX was shown one more time at the Atari Fair of 1992. The final version
was shipped as an update to all those who purchased the developer release.
More dramatic changes happened in the winter of '92. Atari started its
move out of the computer business and move back into the video game world.
Well, there might still be some TTs somewhere running ASV. I still have an
ASV hard disk for the TT. When I get around to it, I will make some screen
dumps and post them here.
razno.1176stefan,
Novo:
>atari\misc\*.*
>------------------
>eng_ger.lzh 1174k ű Eng<->Ger; englesko<->nemački rečnik (HYP format)
Opis govori sam za sebe - radi se o englesko-nemačkom rečniku sa oko
36000 reči i fraza. Sam rečnik dolazi u HYP formatu što znači da je za
njegovo korišćenje potreban ST-Guide (nalazi se u atari\util\). Nadam se
da će uštedeti bar malo živaca onima koji se silno iznerviraju pošto
konstatuju da je najnoviji-super-nešto program koji su dobili na njihovu
veliku žalost na nemačkom jeziku :)
razno.1177kmilan,
QPUJEM Falcon030!!!!
razno.1178kmilan,
Hitno potreban SCSI HD od 500MB!!!
telefon: 011-673-835 Dorijan Šetina
razno.1179kmilan,
Detaljan info o Phonixu
=========================
28713 Za kmilan 03.08.97. 21:59
Od bad_mood-reques 01.08.97. 23:11 6101 chr
---------------------------------------------------
Date: Fri, 1 Aug 1997 22:29:18 +0200 (MET DST)
From: Daniel Hedberg <dhedberg@algonet.se>
Subject: The PHENIX 040/060.
Hi,
Here is some information about the PHENIX.
Hope you guys find it interesting!
---------------------------------------------------------------------------
Daniel Hedberg dhedberg@algonet.se
New Beat Development http://www.kuai.se/~dhedberg/
---------------------------------------------------------------------------
CENTEK - MAY 1997
*****************************
* PHENIX 040┐ / PHENIX 060┐ *
*****************************
>>> PRELIMINARY FEATURES V0.9.1 <<<
- MOTOROLA MC68040┐ at 33/66 MHz.
(Upgradable to the MC68060┐ at 60/120 MHz).
- BUS: 32-Bit DATA / 32-Bit ADDRESS / 33 MHz Frequency.
- 128 KB of R-Memory┐ to boost the softwares.
This memory area allows 2.1.1.1 CPU BURST (105 MB/s
at 33 MHz). The R-Memory┐ is a CENTEK NEW concept and is
confidential at this time. Only Registered Developers
will be aware of it !
- Four DIMM sockets: 64-Bit interleaved RAM up to 256 MB.
- MOTOROLA DSP 56301┐ at 66 MHz
- 24-Bit HOST port with 2 clocks cycles:
50 MB/s DMA transfert (or 16 MWords (DSP 24-Bit words).
- On-Chip Memories: - 2048 * 24-Bit X Data RAM.
- 2048 * 24-Bit Y Data RAM.
- 3072 * 24-Bit Program RAM.
- 1024 * 24-Bit Instruction Cache.
- 192 * 24-Bit Bootstrap ROM.
- Off-Chip Memories: 128 KB * 24-Bit 15nS SRAM (or 128 KWords).
- SIMM socket to add 4 MB DRAM (option for particular softwares).
- Enhanced external Falcon DSP connector.
- MOTOROLA MC68360 - QUICC┐ at 33 MHz.
(QUICC┐: QUad Integrated Communications Controller).
- 4.5 MIPS at 25 MHz (CPU 32).
- 32-Bit DATA and ADDRESS lines.
- Four General-Purpose 16-Bit Timers.
- Two Independent DMA (IDMA) with Single Address Mode
(up to 66 MB/S at 33 MHz per DMA).
- Communications RISC Processor (22 MIPS).
- Four SCC
- Ethernet/IEEE 802.3 Optional on SCC1 (Full 10-Mbps Support)
A motherboard slot is dedicated for this option.
- HDLC/SDLC (All Four Channels Supported at 2 Mbps)
- Apple Talk┐
- Universal Asynchronous Receiver Transmitter (UART)
- Synchronous UART
- Two SMC (Serial Manager Controllers)
- One SPI (Serial Peripheral Interface)
- Parallel Interface Port (Full CENTRONICS┐ compliant !)
- 64 KB FLASH Eprom containing the BIOS (SET UP/AUTOTEST/BOOT).
The FLASH enables the software updates.
- ULTRA SCSI bus (SCSI Controller with 16-Bit DMA).
- The SCSI bus maximum rate is 20 MB/s.
- The HOST DMA maximum rate is 33 MB/s.
- VIDEO: This technical point is not fixed. Three possibilities
are actually discussed:
- MATROX MYSTIQUE┐ (up to 1280 * 1024 * 24-Bit).
- MATROX MGA┐ chip on a CENTEK video card...
- TEXAS INSTRUMENTS 3D video Processor
on a CENTEK video card...
- SOUND: The customer can choose a card between:
- Stereo INPUT/OUTPUT 16-Bit CODEC
with two MIDI INPUTS/OUTPUT (& thru) channels.
PC like connector (D-SUB 15).
* Another card may be added to get two STEREO
INPUTs/OUTPUTs and four MIDI sets.
- Professional 24-Bit External Card including
8 INPUTs / 16 OUTPUTs, four MIDI IN / four MIDI OUT
(& thru), SPDIF┐/AES┐/EBU┐ Interface.
* Another card may be added to get 16 INPUTS and
32 OUTPUTS (24-Bit).
- VOCAL: Interactive Neuronal Speech Controller for the
Speech Recognition, Speech & Music Synthesis,
Access Control, and Software ONLINE HELP !
- TIME: NVRAM (Non Volatile Ram)
with RESUME mode to Wake up the PHENIX┐.
- SLOTS: Three DIRECT 040/060 Processor Slots for Hardware
Expansions such as:
- Video acquisition.
- Second DSP 56301 card.
- VME┐ bus.
- PCI┐ bus.
- Memory adding card (up to 256 other MB).
- KEYBOARD/MOUSE: This point is not fixed. Two possibilities are actually
discussed:
- 105 Keys PC Keyboard / Logitech┐ 9600 - 3 buttons.
- ADB┐ Keyboard, mouse and joystick.
(ADB= Apple┐ Desktop Bus).
- CASE: Standard BLACK Mini Tower.
This point may vary: we ordered a study of a new
plastic/metal desktop case...
If wished, the Mother Board will be alone available !!!
- OPERATING SYSTEM: DOLMEN┐ - 100 % ASM !
MARKET INFORMATIONS:
-> The 040 complete BASIC configuration includes:
- 16 MB DIMM (64 Bits).
- One 16-Bit Audio card.
- 1.2 Go ULTRA SCSI Hard Drive.
- 12x SCSI CD-ROM Drive.
No monitor included.
-> The price: 1.400 < < 1.800 US Dollars.
-> Very low prices for the Hardware and Software Developers !!
-> CD-ROM (AND PAPER) complete Documentation (Software and Hardware
(slots and DSP connector) and SYSTEM HOTLINE (Phone/E-mail/BBS)
for the developers !
******************************************************************
You'd like to become a PHENIX DEVELOPER ?
You need a CONFIDENTIAL agreement !
Please contact us by E-mail to be registered and receive further
informations !
Please, support the PHENIX !
******************************************************************
PHENIX 040/060┐: THE ALTERNATIVE COMPUTING !
CENTEK
Tour Blanche de Castille
4 av St Exupery
F-60180 NOGENT s/ OISE
Phone: 33 (0)344 746 330
Fax: 33 (0)344 746 340
E-mail: centek@technologist.com
BBS: AFSF 0164 294 423
┐
All the trademarks or registered trademarks are the property of their
respective owners.
-------------------------------------------28713---
razno.1180madamov,
-> #1179, kmilan> Subject: The PHENIX 040/060.
A koji operativni sistem ovo troši?
razno.1181kmilan,
-> #1180, madamov>> Subject: The PHENIX 040/060.
>A koji operativni sistem ovo troši?
neverovatno! mislio sam da će ovo proći nezapaženo :)
- OPERATING SYSTEM: DOLMEN┐ - 100 % ASM !
Pretpostavljam de može da se pokrene i TOS-like OS, moraću da napišem e-mail
CENTEK-u.
razno.1182stefan,
Novo:
>atari\disk\*.*
>------------------
>boots174.lzh 43k ű Bootsie 1.74; generiše različite boot sektore
Ovaj program vam omogućava da u boot sektor vaše diskete stavite HD
waiter, da odmah pri bootu uključite keš ili bliter na vašoj mašini i još po
nešto.
razno.1183stefan,
Novo:
>atari\info\*.*
>------------------
>magicdoc.lzh 270k ű Dokumentacija za Magic, zaključno sa verzijom 5.10
Dokumentacija je na žalost na nemačkom jeziku i pretežno je programerske
prirode.
razno.1186stefan,
Novo:
>atari\util\cpanel\*.*
>------------------
>cops106e.lzh 88k ű COPS 1.06e; control panel server, zamena za XCONTROL.ACC
razno.1187stefan,
Stripper 2 is a Freeware desktop notes utility programmed by Christoph
Spengler. Stripper is designed for use with AV-Servers (Thing etc) and
multitasking OS's (MagiC etc). Up to 10 note windows can display notes
using any available colour and font. Drag&Drop and font selector available
via AV-Servers, popup menu for MagiC and N.AES users. Separate config
files for each resolution, auto window closing, ST-Guide help and above
all fun!
stripr2.ziprazno.1188kmilan,
-> #1187, stefan>Stripper 2 is a Freeware desktop notes utility programmed by Christoph
>Spengler. Stripper is designed for use with AV-Servers (Thing etc) and
Zanimljivo, kada startujem njegov HYP kaže mi da nabavim aktuelnu verziju
ST-guidea? Moja verzija je iz 2.8.95!
Ima li neko novi ST-Guide?
razno.1189stefan,
-> #1188, kmilan> Ima li neko novi ST-Guide?
Kad ćeš da naučiš da prvo pogledaš u dir? :)
razno.1190kmilan,
-> #1189, stefan>> Ima li neko novi ST-Guide?
> Kad ćeš da naučiš da prvo pogledaš u dir? :)
To radimda tebi ne bi bilo dosadno :)
10x
razno.1191stefan,
Evo jednog slatkog, malog, beskorisnog ACCa ;) Kada ga startujete sve sem
meni linije i aktivnog prozora će vam biti crno :)
nghtfl10.ziprazno.1192kmilan,
Samo da kažem da sam prešao na STalker i da je sada sve OK osim quota :( ne
znam da li to može da se izvede bez STena?
razno.1193ljubisha,
-> #1192, kmilan> Samo da kažem da sam prešao na STalker i da je sada sve OK osim quota :( ne
>znam da li to može da se izvede bez STena?
Molim, BRE!?! :) Čekaj malo, ja i dalje tvrdim da je to najbolji
komunikacioni program ali ima jedan mali problem. Nema koristi od
ANSI-a jer brljavi YU slova (standard Računari i CP852, probano). :(
A i nema Quote ako se dobro sećam (a da probam nema šanse jer em
neće da radi na emulatoru em nemam desni taster na mišu. :))
razno.1194stefan,
Novo:
atari\misc\*.*
------------------
tp206v38.lzh 209k ű TOS 2.06 Patcher 3.8; prepravljanje TOSa 2.06
tp306v20.lzh 165k ű TOS 3.06 Patcher 2.0; prepravljanje TOSa 3.06
tp404v12.lzh 85k ű TOS 4.04 Patcher 1.2; prepravljanje TOSa 4.04
Ovo su patchevi za neke verzije TOSa koji vam omogućavaju da promenite
mnoge stvari u njima, ispravite neke bagove, promenite default vrednosti i
slično. Da bi ste ih iskoristili treba vam ili kompjuter sa odgovarajućim
TOSom ili njegov IMG fajl. Takođe pečovan fajl možete snimiti ili u obliku
jednog IMG fajla ili u obliku pogodnom za upisivanje u eprome. Svi fajlovi
su u principu predviđeni za nemačke verzije TOSa (unutra su čak izdvojeni
i RSC fajlovi iz TOSeva tako da ako baš hoćete možete da se igrate i sa
prevođenjem :). Doduše, postoji i fajl koji omogućava pečovanje britanskog
TOSa - baciću ga ovih dana u dir ili konf ako ima zainteresovanih. Ako se
budete igrali sa ovim pažljivo pročitajte uputstvo i pazite šta radite.
Ukoliko hoćete da takav TOS upišete u eprome obavezno sačuvajte i
originalnu verziju ukoliko nešto zabrljate.
razno.1195kmilan,
-> #1193, ljubisha> Samo da kažem da sam prešao na STalker i da je sada sve OK osim quota :( ne
>znam da li to može da se izvede bez STena?
Molim, BRE!?! :) Čekaj malo, ja i dalje tvrdim da je to najbolji
komunikacioni program ali ima jedan mali problem. Nema koristi od
ANSI-a jer brljavi YU slova (standard Računari i CP852, probano). :(
A i nema Quote ako se dobro sećam (a da probam nema šanse jer em
neće da radi na emulatoru em nemam desni taster na mišu. :))
*******
Da, ako što vidiš nema kvotiranje ;(
razno.1196ljubisha,
-> #1194, stefan>i RSC fajlovi iz TOSeva tako da ako baš hoćete možete da se igrate i sa
>prevođenjem :).
Imam ja. Cena prava sitnica a verujte da dobijate pravu stvar. :)
P.S. E da, naravno da sam promenio originalne ikone :>
razno.1197ljubisha,
Da ponovim i ovde za one koji slabo prate oglase.
Izlažem na prodaju NEC MultiSync 3D color monitor. Na STEu bi imali sve
rezolucije a na Falkonu isto tako plus sa VI-em 640*480 u njegovom TRUE
color režimu na 48KHz (ako se dobro sećam a i bez komentara molim :> ).
razno.1198kmilan,
Mail» w
kmilan 09:56 Sezam
Mail»
****
Mislim da Sezam propada :)
razno.1199kmilan,
Došlo je vreme za:
Area: adn.scene
Msg #: 6/6 Date: 09-09-97 10:38
From: Norge
To: All
Subj: SS2, english
_ _ :
_\ ___ __ |\_
T\//\-------------------------- ___.---i Či ----------------------'\///\//
/\/ » __ __.---' Č| | pHl\_
| ___.--: i Č| ! | | ___ /
: ___.---| Č| | | : | ___.---' Či :
. .---i Č| : | | : |___|---' ___.---' Č| -;
| | | | : : | |---' ___.---' Č| _; -| .
. | | |__|--'--'»»»___.---| Č| ! _; | |
| | |___,---' ___.---' Č| : | | |___,---' :
|___|---' ___.---' Č| ! | | | |___,---' |
: ___.---' Č| -' | |___|---' .CoRRoSioN. HQ \
. .---' Č| -;--, | |___,---' hARDcORE diskmag \\
: | ! _; -| |___,---' _ __ ___ support site _|\
| | | |___,---' \/ \_ __ _/_\/
`-| | |___,---'------------------------------._/\/ _ _ __/\/// \/
|___|---' \/
SCENE STRIKE 2 - OFFICIAL INVITATION
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
SCENE STRIKE 2 IS HERE! Yes, after all the chaos, confusion and turmoil,
we can finaly present you the long awaited invitation, which should inform
you of all the nitty-gritty details about the party. Naturaly, since both
you and me know what sort of a country we live in, some of the data in here
will not be complete, but it is the best we can come up with right now, and
it really is essential that we release this invitation now. Why? Read
on...
Scene Strike 2 happens in the same place it's predecessor was held in,
which is Cinema Rex, Belgrade, Yugoslavia. The full address is:
Cinema REX,
Jevrejska ulica 16
11000 Beograd
If you don't mind, instead of writing about it all over from scratch, I
will copy the instructions about reaching C-Rex from the SS1 invitation:
----begin-of-cut-------cut---------cut---------cut---------cut----------
For those of you who are from Belgrade, getting there is quite simple.
Just get onto the tram number 2 going FROM the train station towards
Dorcol. When you pass the zoo at your left, the tram will turn right and
stop. From there on, just search for the "Jevrejska" street, it should be
right across the street from you.
For people outside of Belgrade, who will be coming by car, the procedure is
either to drive by the explanations above, or simply - BUY A MAP!
Those of you coming by bus or train should wait for tram number 2 in front
of the railway station. Since the tram goes both ways (left and right) you
should wait for it on the side of the station that is closer to the
grill-stands. From there on, the tram will go for a while, until you see
the "Kalemegdan" park on your right. From there on, follow the
instructions above.
For foreigners it might be a bit complicated to reach, so those of you
coming from abroad should either follow the instructions above, if you are
self confident enough, or if not, contact us, and someone will be waiting
for you at the station. Ways to contact us are described below.
----------cut---------cut---------cut---------cut------end-of-cut-------
Scene Strike 2 will be held on September 27/28th, which is on
saturday/sunday. Yep, you got it right, it will last for two days,
starting at saturday noon, lasting throughout the entire saturday and,
naturaly, saturnight ;-) going on through sunday, and closing the shop
sunday night, after everyone clears out of C-Rex. Now, the plan goes like
this: Saturday and the consecutive night are there for setting up all the
hardware, getting comfortable in C-Rex, and having a proper old-fashioned
PARTY! On sunday, after we wake up with the worst bloody case of hangover
we all ever had, it will be time for the compos. You will be able to turn
in your entries between saturday, 12:00 noon, and sunday, 02:00PM, which
gives you 26 hours to do it. If fifty guys turn up at two o'clock on
sunday saying "Ah, golly, here we are, right on time, with our entries," we
will most likely be extremely pissed at them, and delay the party, fucking
up their entries in the meantime. HOWEVER! Those who bring their own
machines to the partyplace and make their entries right there, on the spot,
within those 26 hours, get a special hyper-elite status on the party.
After we examine all the entries, so that there are no more cock-ups like
those at SS1, we shall commence the compos. This will certainly not be
before 04:00PM, and it will, most likely, be a bit later, so you can plan
your day according to that. The competitions are the usual:
amiga 64k intro
amiga demo
pc 64k intro
pc demo
wild
4channel modules
multichannel modules
pixel art
photoshop
raytrace
ascii
You are all able-minded sceners and you know what each of them means, so I
will not go into any in-depth explanations. I'll only mention that the
modules may not exceed 640Kb (it's enough for everyone, isn't it, Billy?),
and may not last longer than 4 minutes and 28 seconds, because after that
we will get *very* tired of listening to most peoples stupid copycat
trance. We had some weird compos planned, but due to a major hard drive
crash, we lost all the data and the stuff we were preparing... to hell
with it anyway, the party is there for the fun of it. Anyway, enough about
the compos, on to the more important stuff...
The compo machines. We do have problems with these, you know. No, not
with the Amiga, it has bloody standards, and it is adaptable enough to be
able to use any hardware we hook up to it, but the PC's video adapters and
it's damned VESA 2.0 which has problems with video beams... I won't bore
you with the long story which lies beneath this, I'll just say that if you
use VESA2.0 stuff, you should be forewarned that there is an extremely high
probability that we will not be able to display it on the video beam. So,
the compo machines themselves are:
compo machines:
Amiga: 1. A1200 + Blizzard 1260 + 16mb
2. A4000/040 (MC68040/25) + 8mb
3. A1200 + Blizzard 1230 + 16mb
PC: P133, miroMEDIA (S3 Virge, 2mb, VESA 1.2), GUS (AWE32 optionally)
...phuzzy dies at this moment, so domin8r have to take over at 4:30 AM...
anyway.... We are preparing many suprise events, various lunatic
competitions like 'graphicians make music' and 'musicians do pixels'. I am
really not capable at the moment to think of every category we've been
tripping around last days, but there is still some time left until scene
strike 2 begins...
...prizes are well defined as 'scene & fun oriented'. since we are working
closely with some scene cd-rom and audio production teams like Zyklop
software from germany and TRSI Recordz from austria, we will provide exotic
scene cd colections and scene music cd's. There will of course be some
additional rewards, but this time we decided to concetrate on THE SCENE as
it WAS and SHOULD BE - a NON-COMERCIAL gathering. If you are planning to
earn a living working on the scene, get real and try another job.
...for those interested: entry fee is 0 money - your computer is the only
thing you need. along with the additional power cords. bring them too.
and that's it. EOI [end of invitation]
...for more information check out www.crsn.com and www.crsn.com/ss2
...for any coments/questions/informations mailto:corrosion@matgnet.com
----------------------------------------------------------------------------
credits for this go to 2 fucked-up at the moment persons in dominator's
place: phuzzy logik and dominator.
end of line. corrosion'97.
@BEGIN_FILE_ID.DIZSCENE STRIKE 2 - OFFICIAL INVITATION
@END_FILE_ID.DIZ
_______ ______ ___ _________ ___
./ _/__ ____|__ |/ \ ______\___ \_/ \ ____.
<------- - --- | _/ \_ / | _\/_ / \__ \ _\/ |
_________ | \\_ / // \\// __// \\\_ |
_\_____ \_ l_____/_______________________/___________/____________\____|
__// _/
\ \. hUMAN RESOURCE!
_____\_____|_ _________ _________ ______ _________ _________
./ ____/____\__ ______\ . \_____|__ |_\_____ \_/ ___/_.
| __/ \__ \ || / / | __// _/ _/ |
| \\ // A------A // | \ \_ \\ |
l_________________/___________________________________\_________________|_
./ ____/_
A THE ORIGiNAl YU SCENE hIDEOUT A CoRRoSioN WORlD hEAdQUARTERS A | __/
| \\
<--------------------------------------------------------- - --- l___________
Greetz from Norge, member of Team AMIGA
... Tražio sam njenu ruku, a dobio nogu
--- Q-Blue v2.3
* Origin: Ecstasy BBS * Indjija * Amiga Dream Network: (32:382/119)
razno.1200kmilan,
i još:
Area: adn.scene
Msg #: 5/6 Date: 09-09-97 10:38
From: Norge
To: All
Subj: SS2, srpski
_ _ :
_\ ___ __ |\_
T\//\-------------------------- ___.---i Či ----------------------'\///\//
/\/ » __ __.---' Č| | pHl\_
| ___.--: i Č| ! | | ___ /
: ___.---| Č| | | : | ___.---' Či :
. .---i Č| : | | : |___|---' ___.---' Č| -;
| | | | : : | |---' ___.---' Č| _; -| .
. | | |__|--'--'»»»___.---| Č| ! _; | |
| | |___,---' ___.---' Č| : | | |___,---' :
|___|---' ___.---' Č| ! | | | |___,---' |
: ___.---' Č| -' | |___|---' .CoRRoSioN. HQ \
. .---' Č| -;--, | |___,---' hARDcORE diskmag \\
: | ! _; -| |___,---' _ __ ___ support site _|\
| | | |___,---' \/ \_ __ _/_\/
`-| | |___,---'------------------------------._/\/ _ _ __/\/// \/
|___|---' \/
NEZVANICNI INVITEJSHN ZA DRUGI SHTRAJK SCENSKIH RADNIKA
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zdravo. Ja sam Fazi. Ja sada pisem invitejshn za drugi shtrajk scenskih
radnika. Dominator sedi pored mene i potpomaze mi. Ostali vise okolo i
smetaju nam. Nemam pojma sa cime da pocnem, ali dalje ce ici lako. Idemo
sada u novi pasus, pa odatle da nastavim k'o covek.
Dakle, uprkos mnogim teskocama s kojima smo se suocili, ipak smo uspeli da
se izborimo da se shtrajk odrzi, dapace, da se odrzi onda kada smo i rekli
da ce da se odrzi, tj. krajem septembra. Posto je sada vec 3. septembar
i mi nemamo pojma kako ovaj invitejshn treba da izgleda i kada cemo da ga
zavrsimo, moramo da zurimo, da ne bismo, kako to Mrki lepo rece, zajebali
stvar, OPET. Dakle, zurimo, te nam ne zamerite ako nesto promasimo.
Mesto je isto k'o i prosli put. Dakle, za neupucene, Cinema Rex, ulica
Jevrejska, broj 16. Ako ste zaista neupuceni, tj. ako niste bili prosli
put, moram, naravno, da vam objasnim kako da stignete dotle. Najlakse bi
bilo da nadjete nekog ko je bio i da im se prikrpite, ali posto ste
verovatno zagrizeni scener (dakle, masna kosa, trifokalne -14 naocare i 38
kila sa cipelama) tj. u prevodu - NEMATE PRIJATELJA (kao, uostalom, ni
mi... nas svi mrze i zato sad svi mrzimo nas) onda poslusajte savet koji
cu da vam dam.
Za Beogradjane: najlakse je da sednete na tramvaj 2, i da se vozikate, ako
moze, od Zeleznicke stanice prema Kalishu. Kad ga prodjete, dvojka skrece
desno, i staje na nekoj stanici. E, *TU* sidjite, i pogledajte preko puta.
Videcete jednu ulicu. E, udjite u tu ulicu, i videcete da se zove
Jevrejska. Nadam se da znate da brojite do 16, ako ne znate, KAKO TO
JEBENO KORISTITE JEBENI KOMPJUTER?!?!
Za NeBeogradjane: podopcija 1; stigli ste autobusom ili vozom. Stojite,
izgubljeni, na stanici i drzite printout ovog teksta grcevito, kao vasu
poslednju nadu. Mozda uocite jos nekoga sa istim tekstom u ruci, u kom
slucaju je vas posao malo olaksan - niste sami. Procedura je sledeca:
pitajte nekoga gde je stanica dvojke. Kad nadjete istu, nakon sto su vas
svih osam cigancica poslali na razlicite strane, pitajte ljude jel' to to.
Ako ni to ne pomogne, pogledajte jel' pise na onoj tabli. Ako nije
razbijena, pisace, a ako je razbijena nece. U svakom slucaju, cak i ako
ste utvrdili da je to stanica dvojke, imate jedan problem (osim sto ste se
zajebali i odlucili da sami dodjete na shtrajk) dvojka ide levo i desno.
E, sad, to je sve relativan pojam, posto ide levo ako se nalazite na jednoj
strani, a isti taj ide desno ako se nalazite na drugoj. Takodje, ako ide
desno, dok se nalazite na jednoj strani, ici ce levo ako se nalazite na
drugoj. Ne obracajte paznju na ostale tramvaje, koji takodje idu i levo i
desno (a sve relativno u odnosu na vas polozaj) jer ce vas oni samo
zbuniti, za razliku od naseg mudrog objasnjenja. Dakle, kako da znate da
li da idete onim sto ide levo ili desno, ili ako ste presli put, desno ili
levo. Prosto. Osvrnete se, i ako vam je iza ledja gomila kioska sa
hamburg... saaaaa... necim sto se trudi da bude hamburger, onda idete
tramvajem koji ide na desno. Ako ste se osvrnuli i ugledali jednu ogavnu
zutu gradjevinu koja se naziva Zeleznickom stanicom, onda morate da
predjete put, jer ce vam sada tramvaj koji treba da uhvatite doci sa desne
strane i otici levo, samo sto ce biti na suprotnoj strani ulice, tako da
cete morati da se bacite pred tramvaj da bi vam stao i pokupio vas.
Verujte nam, nimalo prijatno iskustvo. Alex je probao, i vidite sad sta je
od njega nastalo. Dakle, predjite ulicu, osvrnite se, i ako su iza vas
pljeskavicarnice, stojite na pravom mestu. Sacekajte dvojku, udjite u nju,
i molite se Manituu da nece naici kontrola. Ako naidje, nista strasno,
samo ce vas izbaciti napolje, ali ste vi jednu stanicu blize Cinema Rexu.
Sacekajte sledecu dvojku, ali nemojte prelaziti na drugu stranu, jer ce vam
onda tramvaj opet dolaziti sa desne strane, ali ce ici na pogresnu stranu.
Ako vas kontrola vise puta uhvati, nemojte da brinete, vec cete se
sprijateljiti sa njima te vas vise nece izbacivati. Dakle, vozite se vi
dvojkom, i sta sad? Proci cete pored jednog parka, koji ce vam biti sa
leve strane (naravno, osim ako niste seli u pogresan tramvaj, u kom slucaju
cete nakon duzeg putovanja ugledati park sa vase desne strane. Taj park se
zove "KALEMEGDAN". Ne pitajte zasto, nisam ga ja nazivao. Da jesam, imao
bi neko cool ime poput "DARKSIDE" ili "FIELDS OF FUZZ" ili nesto jos vise
sajber. E, sad, kad ste prosli taj park, on skrece desno. Da, definitivno
desno, jer ako ste seli u pogresan tramvaj, park ce doci nakon sto ste
prosli stanicu, i bice vam sa pogresne strane, ali cete opet skrenuti
desno, sto moze da vas zbuni, ali NE DAJTE SE!!! SAMO SE DRZITE OVOG
UPUTSTVA!!! Dakle, skrenuli ste desno, sa sve tramvajem, i on je stao
(tramvaj, naravno). Izadjite. Pogledajte na drugu stranu puta (ne, niti
desno, niti levo, nalazi se pravo ispred vas, osim ako ne gledate u
obliznji zid). Predjite, i videcete jednu ulicu. E, udjite u tu ulicu, i
videcete da se zove Jevrejska. Nadam se da znate da brojite do 16, ako ne
znate, KAKO TO JEBENO KORISTITE JEBENI KOMPJUTER?!?! Podopcija 2: dosli
ste kolima. U tom slucaju imate problema, jer ja nemam kola, tako da nemam
pojma kako da stignete do Rexa.
Toliko o tome. Sad malo o vremenu. Nadamo se da ce biti vedro i oblacno,
sa povremenim naoblacenjima i kisom u sneznim predelima, sto ce naterati
vise ljudi da budu unutra i samim tim pomoci nasem shtrajku da ostvari
svoje ciljeve. To takodje znaci da ce gomila mokrih ljudi da kaplje po
kompjuterima koje ce doneti, da, jeste, DONETI!!! PAZNJA, PAZNJA: KO NEMA
KOMPJUTER, NE MOZE DA UDJE! U stvari, moze, al' ako njegova drugarica ima
kompjuter. U ruci, naravno. Ili na ledjima, ovisno o tipu & marki.
Nasli smo jednu loptu na krovu. Igramo se njome i pauziramo, umesto da
pisemo ovaj invitejshn, jer sad vec strasno kasnimo, i Mrki ce da bude
besam zato sto smo OPET ZAJEBALI STVAR, i opet ce da vice na nas da
preterujemo i da pljujemo po Jalpu. Nema kokakole i mislimo da posaljemo
Alexa da donese, ali nemamo para. Sranje. U stvari, ja imam para, ali ne
dam.
U subotu, 27. Septembra, u podne pocinje zauzimanje mesta. Ko pre stigne,
stici ce da zauzme mesto za sebe i svoju masinu, koju ce, naravno, DONETI.
Jeste, donecete lepo svoje masine, prikaciti ih, i sve tako to, da to bude
lep i kulturan parti, kao sto i treba da bude i kao sto bi i bio, da nas
trojica neispavanih manijaka nismo seli da pisemo invitejshn. No, vi ne
obracajte paznju. So, parti pocinje dvajesedmog, i traje ceo dan
dvajesedmi, subotu, nastavlja se nocu, dvajesosmi ujutro, preko dana, pa do
veceri, dok se ne razidjemo. Jeste, da, tako je, DVA DANA!!! LuDiLo,
ZeZaNJe, HeNRi RoLiNS. Svo to vreme, pozeljno, dapace, OBAVEZNO je da
donesete vasu masinu. Donesete, prikacite, umrezite, radujete se. Vot?
Internet? Of skroz, ali nemojte reci nikome, mi smo zli hekleri i to
radimo andrgraund.
Ah da.. kompetishni... jeste da, kao i prosli put kategorije iste, amiga
i pici odvojeno, moduli chetr kanala, multi kanala, pustamo ih po
4min28sec. Ako su kraci, pustacemo tisinu da nadoknadimo vreme, jer smo
apsolutno proracunati, jel' da, kako vec pricaju svi, ajd' da im
verujemo... Ogranicenja... da... kako bese... svi moduli do 640k, kako
tata Bill rece jednom mudro, jel, 640k je dovoljno za svakoga... ostalo...
sve po starom. ako nekog zanima, tu je negde i official invitation, pa
tamo sve lepo zvanicno i pise... cak su spomenuti i neki redovni brojevi,
za koje sada nismo u stanju da se setimo sta u stvari treba da budu.
E sad, ko se oseca zbunjen procitavsi ovaj invitation, moze slobodno da
ostane tako zbunjen, jer je drugi strajk scenskih radnika okupljanje nase
brace i sestara koji se doticnim aktivnostima bave for fun only...
remember? fun? zezanje?? zajebancija??? DZANGL! razmena softvera,
leechovanje sa frendovog harda, gledanje produkcija i filmova na big
screen-u, pijenje piva i trosenje rolnica cigaret papira u nasim krajevima
jos poznatih i kao rizle...
Ufur za dzabe. Nagrade samo materijalne, cd-i scenske sadrzine, inet
access-i, pokvarene diskete, strucno unisteni hard diskovi i ostala
hardverska i softverska gamad. Whatever, sta kome padne pod ruku.
Specijalno za Vitu spremili smo 20 sati interneta na raznim serverima.
Mozete i vi da donesete neki poklon za druga. Jeste. Da. Definitivno.
Nepogresivo. Dva dana - jadan Rex.... ZIVELI DRUGOVI!!!
ZIVIO JOSIF VISARIONOVIC!!!
PS: koga interesuju neki drugi podaci o drugom shtrajku scenskih radnika,
mogu se raspitati kod lokalnog dilera za fajl pod imenom CRS-SS2.TXT ili
mozete pogledati ima li nesto korisno na www.crsn.com ili na
www.crsn.com/ss2.
fazi i domino.
@BEGIN_FILE_ID.DIZNEZVANICAN POZIV ZA DRUGI SHTRAJK
SCENSKIH RADNIKA
@END_FILE_ID.DIZ
_______ ______ ___ _________ ___
./ _/__ ____|__ |/ \ ______\___ \_/ \ ____.
<------- - --- | _/ \_ / | _\/_ / \__ \ _\/ |
_________ | \\_ / // \\// __// \\\_ |
_\_____ \_ l_____/_______________________/___________/____________\____|
__// _/
\ \. hUMAN RESOURCE!
_____\_____|_ _________ _________ ______ _________ _________
./ ____/____\__ ______\ . \_____|__ |_\_____ \_/ ___/_.
| __/ \__ \ || / / | __// _/ _/ |
| \\ // A------A // | \ \_ \\ |
l_________________/___________________________________\_________________|_
./ ____/_
A THE ORIGiNAl YU SCENE hIDEOUT A CoRRoSioN WORlD hEAdQUARTERS A | __/
| \\
<--------------------------------------------------------- - --- l___________
Greetz from Norge, member of Team AMIGA
... What was the greatest thing before sliced bread?
--- Q-Blue v2.3
* Origin: Ecstasy BBS * Indjija * Amiga Dream Network: (32:382/119)
razno.1201kmilan,
Uz ovu poruku su vezane dve prethodne samo spakovane.
Ja, moja drugarica i drug iz Pazove idemo na SS2, so ide li još neko od vas?
ss2.lzhrazno.1202markiz,
-> #1201, kmilanJa i Chombe, ko i prosli put. Nego imam novih demoa na NOVOM CD-u.
sta sad ;) ??
razno.1203stefan,
-> #1201, kmilan> Uz ovu poruku su vezane dve prethodne samo spakovane.
Dobro ih nisi poslao još uuencodovane, pa onda tak što su parni i
neparni redovi zamenili mesta, pa kriptovane...;)
razno.1204kmilan,
-> #1202, markiz>Ja i Chombe, ko i prosli put. Nego imam novih demoa na NOVOM CD-u.
Ajde šalji spisak... i ja sam skinuo neka sa Interneta a skinuću ih još
mnogo! (za sada kompilacija 3 96k introa: terroer from deep (96k-tys),
doomine (96k_stax) i tce_bw; i demo: bugs from outer space)
ja ću biti dva dana tamo, možda će biti i coderi iz NS, a možda i napravimo
neki intro, demo ??? :)
>sta sad ;) ??
ništa :) vidimo se tamo
cu
razno.1205kmilan,
-> #1203, stefan>> Uz ovu poruku su vezane dve prethodne samo spakovane.
> Dobro ih nisi poslao još uuencodovane, pa onda tak što su parni i
> neparni redovi zamenili mesta, pa kriptovane...;)
Hvala :) umalo da zaboravim: ako nekom trebaju prethodne poruke ili arhiva
uuecodovane ili možda samo parni redovo neka mi javi :)
BTW kasno sam se setio da zapakujem
razno.1206alchemy,
Molio bih za jednu malu, ali dragocenu pomoc...
Tekst jedne knjige je ukucavan u davnom programu za atari (ST)EVE, neka
verzija (imam ga na dve diskete)... Program je kazu bio vrlo, vrlo
dobar, za ondasnje doba.
Molio bih ljubaznog korisnika Atari-ja da mi pomogne (odnosno ustupi
svoj komp. i vreme 5 minuta) kako bih konvertovao ovaj text u
ASCII file za PC.
Kao poklon za ovu malu, ali vrlo vrednu pomoc, kao poklon ista knjiga,
inace hit, kada izadje iz stampe.
Unapred hvala...:)
razno.1207kmilan,
zna li neko neki časopis na koji mogu da se subscribe?
razno.1208markiz,
-> #1207, kmilanmislis na internetu ???
imas tamo Atari inside, Atos magazin itd.... isti su kao pravi
samo se lakse recikliraju
razno.1209kmilan,
-> #1208, markiz>mislis na internetu ???
>imas tamo Atari inside, Atos magazin itd.... isti su kao pravi
>samo se lakse recikliraju
mislio sam da se pretplatim, da mi stižu na e-mail?
razno.1210markiz,
-> #1209, kmilanpa nista lakse ... popunis tamo sta od tebe traze (godine, pol ....)
i E-mail adresu i to je sve (pazi samo html magazini su oko 1,5 mega)
razno.1211madamov,
Preturao sam malo po fiokama i naletim na DMA kabl (valjda se tako zove). reč
je o kablu koji je originalno stigao uz moj bivši Megafile 60 hard disk a koji
nisam koristio jer sam odmah prilikom kupovine hard diska kupio i drugi, duži,
kabl. Elem, ako nekom treba, ustupiću ga za male pare (mene je onaj duži
koštao 75 DEM 1990. godine), recimo za 30 DEM ili protivvrednost u dinarima.
Takođe, naleteo sam na mog starog miša kojeg zeza kontakt u kablu. E, njega ću
da dam džabe ako ima interesenata, a ako se niko ne javi otići će za delove
Guerinu. B)
Sledeće što imam iz tog starog doba su novi riboni za Star NL-10. Jel' to
pasuje u još neki štampač? Ako nekome i to treba, cena je, recimo, 10 DEM po
komadu, sva četiri za 30 DEM.
razno.1212kmilan,
ajd pogodite šta sam kupio...
Atari Jaguar 64
ajde pogodite šta sam čuo da se pojavilo pre 2 nedelje...
Jaguar 128
razno.1213burazer,
-> #1212, kmilanZnao sam ja da ces kupiti nesto sto je "vreme vec pregazilo" ;))))
razno.1214vdjole,
Zna li neko da li programi- HTML čitači na Atariju
mogu da izađu na kraj sa Enciklopedijom Britanikom
na CD-u koja je, navodno, samo jedan HTML dokument?
razno.1215kmilan,
-> #1214, vdjoleZna li neko da li programi- HTML čitači na Atariju
mogu da iza+u na kraj sa Enciklopedijom Britanikom
na CD-u koja je, navodno, samo jedan HTML dokument?
----
Za Britaniku ne znam ali postoji program SARA koji čita microsoftove
enciklopedije pa ako neko naleti na isti neka ga skida!
razno.1216stefan,
-> #1214, vdjole>Zna li neko da li programi- HTML čitači na Atariju
>mogu da izađu na kraj sa Enciklopedijom Britanikom
>na CD-u koja je, navodno, samo jedan HTML dokument?
Ukoliko je cela Britanika na CDu u vidu HTML fajlova onda mislim da nema
razloga koji bi te sprečavali da ih pogledaš nekim browserom. Pretpostavljam
da bi ipak trebao da nabaviš 2.0 ili veću verziju CABa. Ostaćeš zakinut za
recimo stvari rađene u Javi (ako postoje) ali koliko ja znam Britanika i nije
nešto previše "multimedijalna".
razno.1217stefan,
-> #125, mislav> Za Britaniku ne znam ali postoji program SARA koji čita microsoftove
>enciklopedije pa ako neko naleti na isti neka ga skida!
Sara nikako nije predviđena za sve MIcrosoftove enciklopedije već je
urađena tako da čita jedan broj starijih enciklopedija za PC. Postoji tačan
spisak diskova koje može da pročita. I da, radi se o komercijalnom programu.
razno.1218gkod,
Pa deco ako nekom treba britannica 97 imam.A da i nije jedan html fajl
nego mali milion i moze da se cita i na atariju.Ali ima jedan mali problem
disk treba instalirati posto mu treba putanja za osnovni html fail.Ako
imate mac emulator nema frke posto je verzija i za mac-a.
Viktor
razno.1219kmilan,
-> #1218, gkod Pa zar ne možeš da ubaciš CD i klikneš na index.htm?
razno.1220ljubisha,
-> #1218, gkod>imate mac emulator nema frke posto je verzija i za mac-a.
Jel, a da nisi možda sreo čoveka koji ima Megu sa CDom a da ima
i emulator pa da mi vidmo kako će amulator da vari CD. :)
P.S. To mi je za sad jedino palo na pamet :)
razno.1221kmilan,
-> #1220, ljubisha Što spominjete emulator? Ako je cela enciklopedija u HTML formatu u čemu je
problem da se ubaci u CD-ROM, da se startuje CAB 2.5 i da se klikne na
index.htm?
razno.1222vdjole,
-> #1221, kmilan> Što spominjete emulator? Ako je cela enciklopedija u HTML formatu
Zbog moguće nekompatibilnosti kompatibilnih proizvoda, nepotpune primene
standarda, mogućih izlazaka van okvira standarda itd. itbl.
razno.1223ljubisha,
-> #1221, kmilan> Što spominjete emulator? Ako je cela enciklopedija u HTML formatu u čemu je
Zato što je čovek lepo rekao:
>>disk treba instalirati posto mu treba putanja za osnovni html fail.Ako
^^^^^^^^^^^
razno.1224kmilan,
-> #1223, ljubisha>> Što spominjete emulator? Ako je cela enciklopedija u HTML formatu u čemu je
>
> Zato što je čovek lepo rekao:
>
>>>disk treba instalirati posto mu treba putanja za osnovni html fail.Ako
> ^^^^^^^^^^^
Jel to znaci da je CD spakovan? Na CD ne postoji index.html ili neki drugi
html?
razno.1225ljubisha,
-> #1224, kmilan> Jel to znaci da je CD spakovan? Na CD ne postoji index.html ili neki drugi
>html?
Joj... Da, postoji ali samo za osnovne strane. Da bi radio Search
moraš da se instaliraš ili da ti neko kaže kako gde i kako da smestiš
fajlove da bi ih ovaj našao (plus putanja u browser-u). U svakom slučaju
ja sam probao kod mene da startujem bez instalacije i naravno nisam
ništa uspeo da uradim dok sada već mogu da prodajem fore al neću jer
je reč o, khm, jelte, zabranjenom parčetu softvera. :) A enciklopedija
kao takva je bljak. Nema animacija ni zvukova (ili ih ja nisam pronašao
među onih 13xxx fajlova kojih se na njoj nalaze :)) i njena vrednost je
jedino u lakšem pronalaženju nekih osnovnih informacija.
razno.1226stefan,
-> #1225, ljubisha> A enciklopedija kao takva je bljak. Nema animacija ni zvukova (ili ih ja
> nisam pronašao među onih 13xxx fajlova kojih se na njoj nalaze :))
Pa to je enciklopedija a ne slikovnica ;>
razno.1227dusan,
Halo atarijevci,
posle ciscenja pronadjoh gomilu (sada mi nepotrebnih) stvarcica:
Atari ST Anatomy (englesko izdanje)
HiSoft Devpac ST (englesko izdanje)
Falcon 030 Profy Book od Data Beckera (nemacko izdanje)
DSP Motorola 56001 user manual (delimicno iskopirano, americko)
Info na mail, ali dajem sve djuture za 30DM
razno.1228kmilan,
Kako da pročitam privatnu poštu staru pola godine?
razno.1229pvlada,
-> #1228, kmilan> Kako da pročitam privatnu poštu staru pola godine?
Nikako, izbrisana je ;(
Pozdrav Vlada
razno.1230ljubisha,
-> #1229, pvlada> Kako da pročitam privatnu poštu staru pola godine?
Kakko naučiti kmilan-a da ovde postoje i specijalizovane teme za
ovako bedasta pitanja? :>
P.S. Hint samo za njega#
Sezamnet.pitanja
razno.1231kmilan,
Prodajem monitor SM124 u odličnom stanju !!!
e-mail ili tel. 022-313-002 milan
razno.1232kmilan,
za dve nedelje ni jedna jedina poruka ;(
razno.1233gkod,
Moj novi broj telefona je 3290996, jos samo da mi ukljuce tonsko.
Guerino
razno.1234kmilan,
Ako niste videli oglas u SK:
1/15/98, Kruscic
Cene snimanja:
Globalno, za vecinu programa i za sve igre!
- program do 2 diskete = 6din.
- program do 4 diskete = 4din.
- program od 5 diskete = 3din.
- igra do 2 disk. = 3din.
- igra do 4 disk. = 2din.
- igra od 5 disk. = 1.5din.
-----------------------------------------------------------
znaci, ako je program na 4 diskete kosta 4diska*4din=16din
ili, ako je igra na 6 disketa kosta 6diska*1.5din=9din
-----------------------------------------------------------
Ukoliko se zahteva da se snimi vise kratkih programa na 1DD
(720Kb) cena snimanja je 15 din. po disketi.
Takodje, ukoliko se radi o Kompletu namenskih programa (DTP,
Midi, Obrada slika, Rendering), moguca je veca cena!
Cena 1DD diskete (koristene) = 5din.
PTT troskovi (placa ih kupac) variraju od tezine posiljke.
Pozdrav! Clipper Soft Studio
025/70-216
4 CDa puna Atari softwarea! Pozovite za katalog!
razno.1235gkod,
Ovo je samo da proverim modem i sistem.
razno.1236kmilan,
Evo mene opet... (najverovatnije da niste ni primetili da sam odsustvovao) :)
\ e-mail: kmilan@sezam.co.yu - Calimero / Digital Dreams Creative Crew
\ sys I : Atari Falcon030/FPU/14MB, 4.3GB-IDE, 200MB-SCSI, 2400bps, SVGA
\ sys II: Atari Jaguar 64 Interactive Multimedia System
\ sys III: Amiga 500/1MB
razno.1237ljubisha,
-> #1236, kmilan>Evo mene opet... (najverovatnije da niste ni primetili da sam odsustvovao) :)
Eh, šteta. :)
razno.1238gkod,
-> #1236, kmilan
A sta bi sa onim pc-om?
Viktor
razno.1239kmilan,
-> #1238, gkod
Ništa, drug je našao tetku koja prodaje AMERIČKE PC (?!?) tako da će kupiti
od nje.
Da li neko zna koliko može (sme) da košta PowerBook 140 (MC68030/16, 4MB,
245MB SCSI)?
razno.1240m.s.pesic,
-> #1238, gkod
Neki mališa iz Sdr. je kupio atari 520 (možda čak i +) ali ima
problema. Ne znam pojedinosti ali bi mu dobro došao Guerinov broj
telefona. Meni se čini da bi trebalo da promeni flopi.
razno.1241kmilan,
Prodaje se Atari Falcon sa originalnim Cubase Audio programom za 1200DM.
tel. 022-312-705 Goran.
razno.1242vdjole,
Ima li za atari ne{to ~ime bih mogao pro~itati .PDF fajlove?
razno.1243stefan,
-> #1242, vdjole>Ima li za atari ne{to ~ime bih mogao pro~itati .PDF fajlove?
Ghostscript?
razno.1244kermit,
-> #1243, stefan >Ima li za atari nešto čime bih mogao pročitati .PDF fajlove?
St> Ghostscript?
Jok.
razno.1245stefan,
Ovo je spisak fajlova koji su poslednjih dana stavljeni u dir:
atari\comm\*.*
------------------
rufus142.lzh 144k Rufus 1.42; komunikacioni program sa terminalom u prozoru
atari\disk\*.*
------------------
dirsort1.zip 12k Dirsort 1.1; sortira sadržaj bilo kog foldera (npr. AUTO)
atari\fun\*.*
------------------
invaders.lzh 10k Invaders; poznata pucačina u verziji za mono monitor
atari\info\*.*
------------------
blitter.lzh 13k Dokumentacija o Blitter čipu
os.lzh 5k Kratak opis atarijevog operativnog sistema
atari\sound\*.*
------------------
sndplay1.lzh 19k Sound Player 1.0; plejer za više vrsta semplova
atari\util\*.*
------------------
chameleo.lzh 16k Chameleon 1.19; startuje ACC programe u bilo kom trenutku
slowdown.tos 1k Slowdown; omogućava usporenje rada kompjutera
atari\util\cpanel\*.*
------------------
trash106.zip 17k Trash 1.06; instalira TRASH direktorijum (CPX modul)
xcont131.zip 73k XControl 1.31; control panel, učitava CPX module (Atari)
razno.1246stefan,
novo u diru:
atari\sound\*.*
------------------
525_v213.zip 106k ű Five to Five 2.13; konvertor raznih formata semplova
atari\test\*.*
------------------
prof2_22.zip 195k ű Profile 2.22; daje gomilu podataka o vašem kompjuteru
atari\util\*.*
------------------
html2txt.zip 24k ű HTML2TXT 1.0; konverzija HTML dokumenata u ASCII tekst
Prva dva fajla su samo zamenili stare verzije u diru a treći je kao što i
vidite konvertor HTMLa u ASCII ;) Što se njega tiče, ne radi se onom starom
programu koji je pri konverzziji "bacao" tekst na ekran, ovo je drugi program
koji bolje radi.