razno.311haevorn,
-> #310, zeus// O cemo ti to? O Jaguaru, Falconu, ST-u
O Jaguaru, naravno, jeb* ih Jaguar...
Ne znam zasto se smejes na (sopstveni) predlog da prodam
Falcona?
(Btw: U svoje vreme je ST bio car-racunar, a Falcon je polu-djubre
)
razno.312bojs,
-> #311, haevorn>>(Btw: U svoje vreme je ST bio car-racunar, a Falcon je polu-djubre
Interesantna tema za diskusiju. ST je, zaista, bio car kada se pojavio,
Falcon nije ni približno toliko avangardan, ali je, po meni, preterano
reći da je polu-djubre. Recimo, ja mu zameram što i dalje nema otvorenu
arhitekturu (i, vezano sa tim, glupo kućište). Takodje, ide i zamerka na
račun ST-a, tj. TOS-a koji je koristio i dozvoljavao aplikacijama da
koriste Line F, što je prilično zatvorilo vrata vertikalnoj
kompatibilnosti, pa dosta programa pravi probleme na Falconu. Šta ostali
misle?
razno.313zeus,
-> #311, haevorn> o Jaguaru, naravno, jeb* ih Jaguar...
Stvarno neznam sta mislis ovime. Pazi ovamo: el ti znas da 50% ljudi kupuju
PCa (mislim na decurliju) prosto zbog jednog XVINGA i te i te igre...
Znaci ko voli da se igra kupice (mozda) Jaguara... i tu nema nista lose (na-
rocito za recenice tipa 'jeb*', naprotiv ima mnogo dobrog: sve dok se Jaguar
dobro prodaje njihov kapital (atarijev), recimo raste, a kad ima kapitala tu
ima SVACEGA!!!
> (Btw: U svoje vreme je ST bio car-racunar...
:)
Eno ti u konf . mali oglasi moj danasnji oglas gde prodajem jednog CAR-a,
Opet kazem, ko jos pametan drzi djubre u kuci, zato prodaj djubre i kupuj
Cara dok imas sanse :)
Raimovic Ljubisa
razno.314ljubisha,
-> #313, zeus> Eno ti u konf . mali oglasi moj danasnji oglas gde prodajem jednog CAR-a,
> Opet kazem, ko jos pametan drzi djubre u kuci, zato prodaj djubre i kupuj
> Cara dok imas sanse :)
E, ljudi, polako! Ajde mi bolje da oformimo grupu, proglasimo pre-
dsednika, koordiniramo akciju i donesemo zaključke koje ćemo preko iz-
glasanog predstavnika da prosledimo firmi Atari. Bolje tako a ne da se
oko toga prepiremo u konferenciji. Nije zdravo, može i naprijatelj po
procesoru da čita ove poruke a zna se kako sve to posle završava. :))
razno.315zeus,
-> #314, ljubisha> e, ljudi, polako! ...
Ma, u pravu si ti, ali mislim da si pogresnoj osobi replicirao :)
Nisam onaj ko tvrdi o da je neka tamo machina poludjubre :))
Stvarno mi nije jasno sta doticna osoba uopste radi sa svojom machinom? pa
je dosla do 'onog' zakljucka.
Sto se tice ATARI-ja zar nije dovoljna ona poruka koju sam ostavio od pre
mesec dana (takmicenje u Francuskoj u aprilu). 80 ucesnika, od toga ...
ma zasto da prepricavam evo ponovo originala...
I ne zaboravi da tu nije JEDAN:
- CALAMUS SL
- CHROMA STUDIO
- DIGITAL ARTS
- AUDIO CUBASE
- XENOMORPH (PHOENIX)
- RAINBOW
- PAPIRUS
- itd, itd... :)
Evo te poruke:
*************************************************************
*************************************************************
*************************************************************
********************* SOFT *****************************
*************************************************************
************************ QUI ********************************
*************************************************************
*********************** PEUT (??)****************************
*************************************************************
*************************************************************
In france , in POITIER (FUTUROSCOPE) there was the last week
(14 to 16 April 1994) a competition between 70 projects....
Seven of these projects were running on our beloved ATARI
computers:
- RAYCOLOR (falcon), A raytracer with a modeler using a GEM
interface.
- REMBRANDT (falcon), A drawing program that works in True
Color using advanced graphic effects.
- SWEETEL 2 (falcon,ste/f), A telecommunication program.
- MICRO BUILDER (ste/f), A strategie game that simulate a
commercial war between computer firms (atari,ibm)
- AD LIBITUM T (falcon), A midi program.
- SPOT LIGHT (ste/f), A program that controls spot lights,
controled by the music.
- THE FACTALS (ste/f), A fractal generator.
This was a big european competition with many school and many
individual crew.....
There was 8 price for the 70 projects (7 atari, 2 amiga, 61 pc)
Projects that we on ATARI computers has win 4 of these
prices !!! So 50% of the price for 7% of the projects , many
pc'man has been very impressed from the power of the
falcon, sound ,and graphics.....
Many journalists and school professors were here and they thought now
that there another computer than PC which can be very very powerfull
It's very good for atari ....
We now that the sells of the falcon are bigger and bigger each month
, of course not like the amiga 1200 but in france we have already 6000
FALCON 030 against 3500 3 month before .... so we will not becam somethin
MIT /NEXT
razno.316haevorn,
-> #313, zeus// Znaci ko voli da se igra kupice Jaguara i tu nema nista lose
Nema, ali dok oni zarade na Jaguaru i pocnu te novce da ulazu u
nesto normalnije ima da se nacekamooo...
Da su odmah napravili boljeg Falcona ne bi morali da igraju na
Jaguara-ili-nista.
// car
bio je car u svoje vreme - sad je i Falcon (skoro) zastareo a kamo li ST
razno.317haevorn,
-> #315, zeus// takmicenje u Francuskoj
Dobro, ajde ovde organizuj skolsko takmicenje i zakljucices
da je najbolji Comodoor 64 ili PC :)))
Joke on side, taj tekst mi lici na deo AEO-a 311 ili nekog drugog,
ne secam se tacno, u kome Atari pokusava da dokaze daje najbolji i da
ima programe u svakoj oblasti (DTP, MIDI, RAY,...). Sto je i tacno, ali
treba isprobati te i uporediti ih sa ekvivalentnim programima na
drugim masinama pa donositi neke zakljucke.
Sto se tice upotrebe Atarija na Nemackim aerodromima (znam da to nema veze
sa ovom porukom, ali nemam vremena pa moram ovde): ne verujem da oni na
Aerodromu prelamaju kolore i sl.
razno.318haevorn,
Ovo sto sledi nema veze sa onim sto je prethodilo...
(ovo sam zeleo da uradim jos ranije)
Malo sam se igrao sa 486-icom(66Mhz), Falconom(16Mhz),
štopericom, tifovima i zipovima.
Radi se o slikama koje su prikačene u temu 13 (TTFALKBD.ZIP).
Skenirane su kao .TIF (jedna 122445, a druga 186398 bytova) i
zipovane u WinZipu, PKZipu(dos) i STZipu.
Evo rezultata:
metod velicina procenat vreme
---------------------------------------------------------------
WINZIP: maximum(slowest) 35205 (88.6%) 10sec
PKZIP: extra (-ex) 35262 (88.5%) 4sec
PKZIP: normal 36142 (88.2%) 2sec
STZIP: deflate-best 36242 (88.2%) 38sec
(v.2.6)
STZIP: deflate-fast 38065 (87.6%) 20sec
TIFovi konvertovani u IMG
su se komprimovali u STZIPu na 36056b, za 11sec (defl.best)
Dakle, po procentu kompresije bi se mogli porediti STZipov
Best i PK-ov Normal metod. Glupo je sto 4x brzi racunar zipuje
10x brze. To valjda pokazuje da STZip nije bas pisan najlepse i
da bi mogao da bude jos brzi, right? Bilo bi zanimljivo da neko
uradi test na TT-u (kermite :) , pretvori .IMG u .TIF i zipuj!)
da uporedimo brzine.
Pa još ako ima neko ubrzanog ST-a (ST vs. STe), TT-a, Falcona,
pa ako ima neki MAC u blizini (madamove! :) )
Btw, da li ima Zip za Spectruma? :)))))
razno.319sammy,
Za sve vlasnike MEGA STE računara i sve ostale koji negde imaju foliju na kojoj
je odštampana provodna veza (tj. veze):
Ako Vam se desilo da vam je pukla tj. naprsla veza pa Vam sada ne rade pojedini
tasteri javite se jer sam našao rešenje! Za sve ostalo (cena ...) naknadni
dogovor. Pošto poruku kucam ON-LINE ne izgleda baš nešto, ali je najbitnija
INFORMACIJA! Svi koji imaju ovaj problem razumeće o čemu se radi ili da Vas
podsetim na vreme SPECTRUMža i njegovih folija, kao i njihove masovne zamene!
Kako za ATARI-ja još uvek nisam čuo da neko nudi foljie za tastaturu, a imao
sam taj problem, morao sam da ga rešim!
Za dogovor poruke na mail!
Pozdrav SAMMY!
razno.321bojs,
-> #319, sammy>Za sve vlasnike MEGA STE računara i sve ostale koji negde imaju foliju na
kojoj
>je odštampana provodna veza (tj. veze):
Foliju???? Zar MEGA STE ima foliju? Nisam nikad rasturao dotičnu
tastaturu, ali tastarura na 520 i 1040 pouzdano nema nikakvu foliju. BTW,
nemoj takve stvari da pričaš ovde, može neko iz INTEL tabora da vidi, pa
onda... :)))))
razno.322radosav,
Opet moji drugari kupuju Megu ;). Dakle, traži se jedna Mega ST.
razno.323madamov,
-> #318, haevorn
> pa ako ima neki MAC u blizini (madamove! :) )
Eh, nakanjujem se ja dugo da updateujem onaj test arhivera, ali se nema
vremena. Mislim da ne treba ništa više da kažem osim da za koji dan neću više
imati samo jednog Meka u blizini, već petnaest i to na tri sprata i 10BaseT
Ethernetu. Treba pripremiti sve kablove, pošto su gospoda projektanti zaj*****
stvar i stavili pogrešne utičnice pa je vađenje kestenja iz vatre palo na mene.
razno.324zeus,
Atarijev novi proizvod VULTURE080!
Dalje u fajlu...
p.s. ?!::!)
razno.325radosav,
-> #324, zeus Kojem fajlu?
razno.326eburanj,
pVT52 EMULATORq
(ko ga ima videće ovo inverzno)
<Esc>A Kursor gore
<Esc>B Kursor dole
<Esc>C Kursor desno
<Esc>D Kursor levo
<Esc>E Briše ekran i stavlja kursor u gornji levi ćošak
<Esc>H Kursor na gornji levi ćošak
<Esc>I Kursor gore, skroluje ako je potrebno (nisam probao)
<Esc>J Briše ekran počev od kursora
<Esc>K Briše liniju počev od kursora
<Esc>L Dodaje liniju
<Esc>M Briše liniju
<Esc>Y (y-32)(x-32) Dovodi kursor u poziciju X\Y
<Esc>b Izbor boje za pisanje (sledi 0-XXX - boja)
<Esc>c Izbor boje za pisanje (isti parametar)
<Esc>d Briše ekran do kursora
<Esc>e Prikaz kursora
<Esc>f Briše kursor
<Esc>j Pamti poziciju kursora
<Esc>k Postavlja kursor na zapamćenu poziciju
<Esc>l Brisanje linije
<Esc>o Brisanje linije do pozicije kursora
<Esc>p Start inverznog ispisa
<Esc>q Stop inverznog ispisa
<Esc>v Kursor se ne zaustavlja na desnoj margini (wrap)
<Esc>w Kursor se zaustavlja na desnoj margini
====================================================================
razno.327eburanj,
To je to. Ako neko ima to uputstvo za Uniterm neka pošalje taj
zanimljivi deo.
Mr. Bojs, ako ste pravili neke terminal emulacije da li mi možete
pomoći:
Kada šaljem karakter (i string) modemu nemam nikakvih problema,
sve ide kako treba sa bilo kojom GEMDOS funkcijom koja to može.
(da li pritom treba proveravati da li je 'uređaj slobodan?')
Problemi nastaju kada želim da primim znak (string) sa modema.
Kako se to radi??? Pokušao sam da proveravam da li je 'uređaj
poslao nešto', zatim to čitao, ali sam dobijao nešto ne
definisano.
Računar se obavezno zablokira (iz GFABASIC-a, Turbo C-a, asemblera
-
znači nije krivac nijedan kompajler).
razno.328eburanj,
-> #326, eburanjInače ovo se nalzi i u knjižici koja se dobija uz
računar: ßOMICRON BASIC
razno.330stefan,
-> #329, zeus > Pardon, puce veza :)
>evo u ovom ovde ...
U kom? :))
razno.331madamov,
-> #326, eburanj
> pVT52 EMULATORq
> (ko ga ima videće ovo inverzno)
Neće, jer je Sezam ubio Escape ispred p i ispred q. B)
razno.332stefan,
-> #331, madamov> Neće, jer je Sezam ubio Escape ispred p i ispred q. B)
Ako baš neko hoće da proturi kontrolne karaktere i znake preko 127 onda to
može da uradi šaljući exec, tada sezam ne kontroliše šta ima unutra (valjda :)
razno.334zeus,
-> #330, stefan Kaze se treca sreca, pa da probamo. vulture080 dalje u fajlu...
p.s. Moj komentar: NO COMMENT :)
vulture.lzhrazno.335zeus,
-> #331, madamov Hi,
ovo nema nikakve veze sa onim o cemu si pricao. Interesuje me dali si upoznat
sa nekim emulatorom MACa za PCa (fajl je exctr12a.zip - stoga mislim da se
radi o exterminatoru v1.2). Interesuje me bilo sta vise o njemu :)
Sustina je u tome da se nadam da ce izaci uskoro Mac emulator i za F030 pa
cisto da procenim kakve su mogucnosti.
Pozdrav!
razno.336madamov,
-> #335, zeus
> Interesuje me dali si upoznat sa nekim emulatorom MACa za PCa (fajl je
> exctr12a.zip
Nisam čuo, gde se to nalazi? BTW, teško da može da se napravi dobar
emulator Meka za PC.
> Sustina je u tome da se nadam da ce izaci uskoro Mac emulator i za F030 pa
> cisto da procenim kakve su mogucnosti.
Ako ga urade bar upola dobro kao što je bila Spectre 3.0 ne moraš ništa da
brineš, da ne piše Atari na kompjuteru i monitoru onaj ko ne zna bi mislio da
radi na pravom Meku, toliko je dobro Dave Small odradio posao.
razno.337zeus,
-> #336, madamov> gde se to nalazi?
ima ga na jednom ino BBS-u. (COMNET)
Pozdrav!
razno.338zeus,
Mislim da je fakt do kojeg sam dosao najbolje obznaniti u ovoj konf.
3D Studio za PC radio je covek po imenu Tom Hudson.
Ako ti je ovo ime od negde poznato preturi po prastarom 3D studio paketu (iz
davnih 85tih) :)))
DEGAS ELITE = Tom Hudson
3D Studio (paket od 15tak disketa) = Tom Hudson
Itd...
ATARI RULES FOREWER!!!
P.S. Mozda se za desetak godina i na PC platformi pojavi neki od programa koje
sada intenzivno koristimo :)))
BTW vidim da postoji KOBOLD za Windows :))))
razno.339zockey,
Ljudi, gde nam je direktorijum ATARIST !!!!
razno.340zockey,
-> #339, zockey
Bez panike !!! Nasao sam ga. Ovi su nesto menjali u sistemu tako
da sada naredbom MKDIR mozete videti kako su razdvojili
poddirektorijume, a sa CD V: preci u nas ATARIST.
razno.341ljubisha,
-> #340, zockey> Bez panike !!! Nasao sam ga. Ovi su nesto menjali u sistemu tako
E, hvala! :)) Ja malopre potroših jednu seansu i prešao sam totalno
u AUTOEXEC-u na nosi sistem. I nije tako loš iako je DOS totalno.
razno.342bojs,
-> #340, zockey>> Bez panike !!! Nasao sam ga. Ovi su nesto menjali u sistemu tako
>>da sada naredbom MKDIR mozete videti kako su razdvojili
>>poddirektorijume, a sa CD V: preci u nas ATARIST.
Da, samo što se na promptu V:\ sa DIR ne vide svi poddirektorijumi, npr
ne vidi se V:\COM\, iako je tu.
V:\>dir
V:\
----------------------
ARCHIVER <DIR> Arhiveri/Dearhiveri i packeri
DEMO <DIR> Demo programi
ETC <DIR> Etc. Etc. Etc.
GAMES <DIR> Igre
GRAPHICS <DIR> Grafičke aplikacije, animacija, font-editori...
INFO <DIR> Tekstovi, dokumentacija
LANG <DIR> Programski jezici i source listinzi
UTILS <DIR> Uslužni programi
8 file(s) 0 kb
V:\>cd com
V:\COM>
Moraćemo da reklamiramo :)).
razno.343zzivotic,
-> #342, bojs>> Da, samo što se na promptu V:\ sa DIR ne vide svi poddirektorijumi, npr
>> ne vidi se V:\COM\, iako je tu.
Izvinjavam se zbog ove neprijatnosti - bilo je zaista puno posla oko
instalacije softvera tako da su napravljeni i neki sitniji propusti poput
ovoga.
Direktorijum V:\COM je ponovo u spisku sa svojim datotekama.
Pozdrav, zz
razno.344stefan,
-> #343, zzivotic> Direktorijum V:\COM je ponovo u spisku sa svojim datotekama.
Ajd' da se nadovežem ovde sa jednom molbicom. Naime, kada budete krstili
;) direktorijume neka dosadašnje ATARIST bude promenjeno samo u ATARI.
razno.345eburanj,
Evo jos jednog Falcona na Sezamu!
Aki
razno.346bojs,
Da li neko ima svež spisak fajlova iz (bivšeg) ATARIST direktorijuma, sa
opisima? Naime, prilikom prelaska na nov sistem direktorijuma, neki
fajlovi su ostali bez opisa (bez brige, nisu samo naši, ima ih i po drugim
direktorijumima :))), pa bih da sve dovedem u staro stanje, a, prirodno,
ne pamtim opise svih fajlova :)). Ako neko ima, molim, na mail.
razno.348olix,
-> #346, bojsSpisak koji si trazio :)
st_sezam.ziprazno.350dusan,
Bu!
Evo ja malo da razbijem monotoniju, i odoh, opet me nece biti... ;))
razno.351zockey,
-> #350, dusan Pozdravi Dajanu !
razno.352ljubisha,
-> #350, dusan>Evo ja malo da razbijem monotoniju, i odoh, opet me nece biti... ;))
Ionako nikakva korist od tebe. :>>>
razno.353eburanj,
šta ˘Ębi sa ATARI direktorijumom?
razno.354stefan,
-> #353, eburanj> šta ˘Ębi sa ATARI direktorijumom?
Ništa, eno ga na V:
razno.355sfilip,
el postoji neki Sor osim onog Stor-a?
razno.356bojs,
-> #355, sfilip>>el postoji neki Sor osim onog Stor-a?
Odaću ti tajnu: ne postoji, ali ima jedan u pripremi, samo nikako da
nadjem dovoljno vremena da ga napišem :)
razno.357ljubisha,
-> #356, bojs>nadjem dovoljno vremena da ga napišem :)
Pa ako si voljan ajde da udružimo rad. Stefan je totalno lenj (po bilo
kom pitanju :> ) da pojuri Dragišu sa sors pa da onda počnemo sami nešto
da čeprkamo. Jedino se pitam kakvo je interesovanje ostalih korisnika da
li je uopšte vredno da ga i pišemo za nas dvoje-troje. :((
razno.358sfilip,
-> #356, bojs ű ű°─ ű>>>el postoji neki Sor osim onog Stor-a?
>
> Odaću ti tajnu: ne postoji, ali ima jedan u pripremi, samo nikako da
>nadjem dovoljno vremena da ga napišem :)
evo, ja bi× mogao nešto i da napišem po tom pitanju...
űmogo bih da otkucam program u gfa-u preko raspusta, imam vremena... ajdete,
šaljite ako ste nešto pisali u gfa-u pa da povežem...
razno.359sfilip,
e, pa ovako, malo sam porazmislio po pitanu Sor-a:
prvo, ne bi bio neki problem napraviti pad splitter, tj da isecka textpad
po porukama i baci ih u neki dim() u gfa basicu. Onda, treba imati neki
text editor, i ja to skoro pa da imam, nešto sam pravio trte mrte, u
svakom slučaju bolji je od onoga što ima u Stor-u, što i nije editor :(
malo ću da se pozabavim time, pošto me mrzi da idem u školu ovae zadnje
dane... onda, neki menu bi bilo lepo napraviti, sa listom poruka itd..
napisaću još neke ideje u exec-u koj šaljem sutra, a možda i dodam
šta sam uradio po tom pitanju... ajmo, pokret! nema odmora dok traje
obnova :) ma mogu valjda to i ja sam da napravim :) pa ga vi sređujte
posle... :)
razno.360bojs,
Hvala svima na ponudama za zajednički rad na SOR-u, ali, iz iskustva znam da
takav kolektivni rad ispadne mnogo komplikovaniji i sporiji od individualnog.
Pisanje SOR-a i nije tako krupan zalogaj da bi moralo da se radi timski, a dok
bi mi ovde usaglasili stavove, pa programski jezik, dok bi podelili zadatke...
kad budem našao vremena, napisaću ga.
razno.361sfilip,
e, napravio sam deo sor-a koj bi trebao da razdvaja textpad na poruke...
napravio sam ga da u razne dim() promenljive, dim$() sa imenom primalaca tj
konferencije, onda dim$() Za, pa dim() za broj poruke, pa $ za text poruke,
nekoliko zastavica (dal je poruka conff/group.mail, dal je poništena itc)
Elem, čini mi se da lepo radi sve, testiro sam ga sa nekim textpad-om,
brzina nije oduševljavajuća ali koristi :)
jedini problem je što neće biti moguće čitati poruke veće od 32 kb ali
to baš i nije tolki problem :) mogao bih iznimno da dodam da može i
više ali mislim da nema razloga :)
to je bio prvi deo...
sad sam počeo da kucam jedan editor, počeo sam od programčeta "form_input"
koj sam našo u knjizi "gfa b. programerski vodič" i izgleda da će to biti
nešto relativno dobro, možda ne kao tempus :) ali radiće :)
poslaću ga čim ga završim...
recite, el smeta ako ima 79 karaktera maximum za kucanje i čitanje?
stavio sam ga u prozor, da lepše izgleda, ali nekiput mi baš treba 80 i
ne znam šta da radim :)
elem, smislio sam i neki menu, ali ima vremena za to... ako mi matorci
ne zabrane komp. na neko vreme¨, valjda ovo brzo završim :)
¨ nedovoljan u školi... kec iz fizičkog :)) :)) :))
e, pa da, vi ste tu matori, valjda znate, jeli smeta nešto kod upisa
u srednju ovo što sam nedovoljan na polugodištu? :)
nadam se da ne....
razno.362sfilip,
-> #360, bojs>Pisanje SOR-a i nije tako krupan zalogaj da bi moralo da se radi timski, a dok
>bi mi ovde usaglasili stavove, pa programski jezik, dok bi podelili zadatke...
>kad budem našao vremena, napisaću ga.
e, pa ja sam našao vremena, i očekujte neki SfOR ;) do nove godine, napisan u
gfa basicu, a vi ga ulepšajte kako znate i umete :)
idem da gledam utakmicu...
razno.363ljubisha,
-> #361, sfilip>recite, el smeta ako ima 79 karaktera maximum za kucanje i čitanje?
>stavio sam ga u prozor, da lepše izgleda, ali nekiput mi baš treba 80 i
>ne znam šta da radim :)
Elem, nemoj ni da pokušavaš da napraviš StOR a da nije GEM. Oću da
ja određujem parametre i oću da radi i pod over-scanom. Jasno! :)
>elem, smislio sam i neki menu, ali ima vremena za to... ako mi matorci
Ama, menije ću ja da ti sredim, samo mi daj spisak komandi.
razno.364bojs,
-> #362, sfilip>e, pa ja sam našao vremena, i očekujte neki SfOR ;) do nove godine, napisan u
>gfa basicu, a vi ga ulepšajte kako znate i umete :)
Dobro, baš da vidimo :). Ako si voljan da mi ustupiš source kad završiš
(poštovaću sva tvoja prava :), mogu da se bacim na eventualno ulepšavanje.
Ako već to radiš, potrudi se da bude kompatibilan sa originalom, tj. da
može da usisa njegovu bazu poruka i obrnuto. I sredi to sa 79 karaktera,
pošto Sezamov editor prima 80.
razno.365sfilip,
-> #364, bojs>Ako već to radiš, potrudi se da bude kompatibilan sa originalom, tj. da
>može da usisa njegovu bazu poruka i obrnuto. I sredi to sa 79 karaktera,
řÚřÚřÚ
šta beše baza poruka? kakav original bre?
razno.366ljubisha,
-> #365, sfilip>šta beše baza poruka? kakav original bre?
:>> To te čika moderator malo zeki. Jeste da je on bio ozbiljan kad
je to rekao al gde i to da poštuješ? Mislio je na original SOR za PrC-a.
P.S. A možda i nije? :)) Samo ti napiši pa šalji ovamo. Ima tako da ga
razbucamo da ni ti nećeš moći da ga prepoznaš. :))
razno.367lmicic,
Pozdrav!!!
Svima od "novog" korisnika Sezama.
razno.368haevorn,
Eno vam novi AEO u novostima.
Nema nešto posebno, osim ako vas ne zanimaju nove igrice za
Jaguara (70% broja je o tome :(( )
razno.369markiz,
-> #367, lmicic Pzdrav i tebi od "starih" korisnika :)))
razno.370ljubisha,
-> #367, lmicic> Pozdrav!!!
Pozdrav imenjače. Kad ćeš da instaliraš Gemini? :)
razno.371bojs,
-> #365, sfilip>>šta beše baza poruka? kakav original bre?
Original je zzivotic-ev SOR za PC, i taj pravi sopstvenu bazu poruka,
naime, svaki put kad pokupis nov textpad, on poruke iz njega doda u bazu.
Postoje tu i neki indeksi za brze pretrazivanje, ali su oni manje bitni.
razno.372sfilip,
-> #371, bojs>>>šta beše baza poruka? kakav original bre?
>
> Original je zzivotic-ev SOR za PC, i taj pravi sopstvenu bazu poruka,
>naime, svaki put kad pokupis nov textpad, on poruke iz njega doda u bazu.
>Postoje tu i neki indeksi za brze pretrazivanje, ali su oni manje bitni.
aAAaaaaAAaa to!
u je, nikad to nisam vido...
ajd, samo vi recite šta da napravim...
objasni malo bolje kako radi, da ne moram da idem do nekog prcijevca da gledam
:)
razno.373bojs,
-> #372, sfilip>>objasni malo bolje kako radi, da ne moram da idem do nekog prcijevca da
>>gledam
Jesi li siguran da ti to možeš da napraviš? :)))
Otprilike ovako: kada SOR usisa textpad, izbriše iz njega poruke tipa:
'Nema izabranih poruka' koje nastaju kad nemaš mail ili group poruke,
dakle, ostavi *samo* poruke i to upiše u bazu. Kod sledećeg textpad-a,
uradi to isto i poruke prilepi za bazu itd. Pre toga, kažeš mu koje conf
pratiš, pa on formira bazu tema i još nekoliko indeksnih datoteka, po
kojima se snalazi u traženju poruka, praćenju lanca diskusije itd. Tu je i
datoteka last.x gde su podaci o tome gde si stigao sa čitanjem poruka u
kojoj temi itd itd. Najbolje da ipak odeš negde da vidiš kako to izgleda,
pa da onda kreneš da radiš, ovako, napamet, može da se desi da napraviš
nešto sa ograničenom upotrebljivošću :).
razno.374sfilip,
-> #373, bojs> Jesi li siguran da ti to možeš da napraviš? :)))
nisam :)
>kojoj temi itd itd. Najbolje da ipak odeš negde da vidiš kako to izgleda,
>pa da onda kreneš da radiš, ovako, napamet, može da se desi da napraviš
>nešto sa ograničenom upotrebljivošću :).
ok... naćiću nekog danas, sutra....
razno.375lmicic,
Evo jednog interesantnog teksta o Geminiju. U njemu ćete naći, recimo, kako
instalirati Kobold u Gemini.
gemini.fagrazno.376ljubisha,
-> #375, lmicic>instalirati Kobold u Gemini.
E, kad pomenu ovo... IDEM DA PROBAM! Leg'o sam u 0800 jutros i to sam
ostavio za kraj.
P.S.
STalker radi (skoro) odlično. Rade fontovi. Još da namestim i ANSI... :(
razno.377radosav,
Ima li načina da, ne koristeći Superacc III, po samom dizanju sistema, ubacim
u Ram-disk fajlove po želji. Automatski, naravno.
razno.378stefan,
-> #377, radosav>Ima li načina da, ne koristeći Superacc III, po samom dizanju sistema, ubacim
>u Ram-disk fajlove po želji. Automatski, naravno.
Prijateljski savet: zaboravi na SuperAcc, uzmi neki drugi ram disk koji to
radi, recimo RDE Disk (ili nešto slično :)
razno.379ljubisha,
-> #377, radosav>Ima li načina da, ne koristeći Superacc III, po samom dizanju sistema, ubacim
Što bi rekao Stefan... Prijateljski savet ti je da uzmeš RDE disk koji
je isto što i E_disk samo što može da snimi i sadržaj. žisto je pisan, ra-
di lepo i čak se ni Stefan nije žalio na njega. :> Pogledaj malo da li da
ima na Sezamu a ako ne, viči.
razno.380ljubisha,
Kad smo kod Kobolda pod Geminijem... Radi, samo obratite pažnju da vam
sam KOBOLD_2.PRG slučajno nema setovan archiv bit jer će te se naći u čudu
zašto odbija da radi.
razno.381radosav,
-> #378, stefan Ma ne koristim SuperaccIII, samo neznam ko još radi dotičnu stvar. Taj RDE,
jeli on u direktorijumu? Jeli rezidentan?
razno.382ljubisha,
-> #381, radosav>jeli on u direktorijumu? Jeli rezidentan?
ATARI - V:\UTILS
rde31 zip 35990 RDE ram disk ver 3.1
Nisam proveravao ali mislim da je to Rezidentni E_Disk. :) Aman, na-
ravno da jeste. Šta si tražio, dobićeš.
razno.383ljubisha,
Litar Vodke onom ko mi kaže kako da instaliram Kobold u Gemini a da se
fizički i dalje nalazi na ROOtu a ne u folderu Gemini. Kao odgovor ne pri-
znajem izbacivanje Geminija iz foldera. :)
razno.384haevorn,
Novi AEO u novostima
razno.385ljubisha,
Pitanje prvo:
Sie konnen (o sa dve tačke) jederzeit mit den vorgang abbrechen.
Ovo dobijam kao prateći tekst prilikom formatiranja diskete. Šta tu piše?
razno.386haevorn,
-> #385, ljubisha// Šta tu piše?
Pa, čini mi se da piše:
Sie kGönnen jederzeit mit den vorgang abbrechen.
:))))))))))))))))))
Možeš uvek da prekineš formatiranje bre.
razno.387ljubisha,
-> #386, haevorn> Možeš uvek da prekineš formatiranje bre.
Ajde! :)) Reko ja da to baš to znači al kako da proverim kad neće da
se prekine ni na koju kombinaciju tastera sem na cntrl+alt+del. :) Uh!
razno.388ljubisha,
HELP
Ajde sutra mi sitiče pretplata a sad sam se tek setio da pitam...
Traba mi neki tekst i eventualno grafik viewer koji legalno radi u
prozoru. Otpada onaj iz TeraDeska jer ne može da se pozove direktno i
otpadaju oni iz 2in1 i Papilona. Guck radi posao ali nije u prozoru.
Jel ima nešto slično?
razno.389ljubisha,
Toliko od mene. Ostajte mi zdravi i veseli. Potrudite se da vam ne
ugase temu da imam gde da se vratim ako jednom odlučim.
Pozdrav Ljubiša
razno.391stefan,
Alo, Haevorne, gde se zaturi onaj AEO 401 što si ga najavio u novostima? :)
razno.392haevorn,
-> #391, stefan// Alo, Haevorne
Šta je. bre?
// gde se zaturi onaj aeo
šta misliš? ajde pogađaj... (NEMOJ, MOLIM TE)
razno.393haevorn,
Šaz dešava? svi ataristi pomrli ili prodali mašine?
(ili je to samo ispitni rok?) ajde malo da se nešto dešava :((
razno.394zockey,
-> #393, haevorn
>Šaz dešava? svi ataristi pomrli ili prodali mašine?
RADIMO COVECE, nemamo vremena za price o problemima sa Windows-ima...
razno.395haevorn,
-> #394, zockey// sa Windows-ima...
Ma kakim bre vindovsima, ovo je bre HATARI, rubrika,
idi begaj, bre...
razno.396kermit,
-> #395, haevorn Jeste atari rubrika ali nema kuknjave kao u PC soft/hard ;) Dok
konferencija ćuti mašine rade :)
razno.397madamov,
Pošto mi haevorn donese onaj članak o ST emulatoru na Meku, ja prelistah
februarski broj engleskog izdanja MacWorld-a i u njemu, kao kratka vest sa
sličicom, najava istog. Na sličici je bio Mac-ov ekran sa startovanim Calamus
SL-om u jednom od prozora.
razno.398stefan,
-> #397, madamov> Pošto mi haevorn donese onaj članak o ST emulatoru na Meku, ja prelistah
>februarski broj engleskog izdanja MacWorld-a i u njemu, kao kratka vest sa
>sličicom, najava istog. Na sličici je bio Mac-ov ekran sa startovanim Calamus
>SL-om u jednom od prozora.
Evo šta o tome kažu u jednom od poslednjih brojeva AEO
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
= =
- - -=-=-=- [ OS NEWS ] -=-=-=- - -
= =
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
//// MagiC Announces Cross-Platform Devlopment
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
As an appropriate lead-in in from our little diatribe, MagiC,
developers of an excellent alternate multi-tasking operating system
compatible with the complete line of Atari computers, was recently at
a very popular annual Macintosh show in Frankfurt, Germany,
demonstrating MagiC World Pro for the Mac. A pre-emptive multi-tasking
operating system especially designed to run on the Mac, which will
allow any properly-written GEM application to run on the Mac desktop
WITHOUT any additional Nu-Bus card or hardware add-on!
Compatibility with all Macintosh 020 and upwards models, a special
PowerMac version is scheduled for release the second half of '95.
Although the multi-tasking and VDI aspects of the program were
fully-operational and running, the AES is still under the final stages
of development. As an additional piece of interesting news, MagiC is
also talking about offering a developmental tool which will
automatically convert GEM source code for easiily porting GEM programs
over to the Mac.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
//// Mac Emulation On The Atari
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
MagiC also has announced they are developing software which will allow
Mac software to run on an Atari WITHOUT any additional hardware ROMS
or add-ons. Although information on how they propose to pull this off
is sketchy at press-time it's supposed that this development is as a
direct result of their research on their alternate Atari-emulation
software for the MAC. More news as son as it becomes available.
razno.399dusan,
hi svima,
Dule is back in business ;))
PS. Eto, kupih još jednog Falcona (za po kući ;)
razno.400madamov,
-> #398, stefan
> Compatibility with all Macintosh 020 and upwards models, a special
> PowerMac version is scheduled for release the second half of '95.
Ovo je ono što me interesovalo, ipak ću da sačekam malo dok ne izađe ta
"native" Powermac verzija, mada nisam imao nikakvih problema ni sa jednim 680x0
programom, čak i prastare igrice iz 1985. godine rade na PowerMac-u.
razno.401madamov,
-> #399, dusan> Dule is back in business ;))
Aje! Gde si bio, šta si radio...?
razno.402radosav,
-> #399, dusanTja, nekim istekne pretplata, neki je obnove. Količina atarista na sezamu je
konstantna ;).
Ovo bi moglo i da se formuliše kao zakon ;).
razno.403dusan,
-> #402, radosav> Tja, nekim istekne pretplata, neki je obnove.
Ma nije mi istekla pretplata, piči ona još dogodine, nego sam bio ovih zadnjih
6 meseci strašno zauzet.
razno.404dusan,
-> #401, madamov> Aje! Gde si bio, šta si radio...?
Tu sam bio; oformismo još dva ortaka i ja muzički studio, pa smo radili dok
Falcon nije zaradio samog sebe, 2,2 GB hardova, par klavijatura, semplera i
modula, DAT, monitor, još kojekakvih džidžabiža i naravno još jednog Falcona,
kao što rekoh za po kući, znači ne studijski.
Sad treba da izađe nekoliko projekata koje smo mi radili (ako ne računamo Nedu
Ekraden koja je već izašla ;))
BTW, pozdravio te Lanik i reče da probaš email ako ikako funkcionira:
DALIBORL@FASTCOM.CZ
razno.405nebojsha,
Auu, kolko poruka za 15 dana!! :>> Ej, ljudi, jel treba nekom možda
jedan MegaFile30?!?!?
P.S. Pozdrav... Ljubisha :)
razno.406z.velj,
-> #404, dusan
*-> Tu sam bio; oformismo još dva ortaka i ja muzički studio, pa smo radili
*-> dok Falcon nije zaradio samog sebe, 2,2 GB hardova, par klavijatura,
*-> semplera i modula, DAT, monitor, još kojekakvih džidžabiža i naravno još
*-> jednog Falcona, kao što rekoh za po kući, znači ne studijski.
Ajde reci kakav muzički studio, da li isključivo HD recording ili i
MIDI + SMPTE Time Code + Tape itd. Koji software, BTW da nije PD ;)), i
kakve su mu mogućnosti....
'ajde to malo detaljnije :).
Zoran
razno.407dusan,
-> #406, z.velj>Ajde reci kakav muzički studio, da li isključivo HD recording ili i
> MIDI + SMPTE Time Code + Tape itd. Koji software, BTW da nije PD ;)), i
>kakve su mu mogućnosti....
>'ajde to malo detaljnije :).
HD recording je samo opcija (smrt trakašima), naravno u pitanju je ceo
sistem koji je povezan preko MIDI i SCSI II protokola. Hah, baš si me
slatko nasmejao za PD softver ;)) Cubase Audio 2 (16-kanalni HD recorder,
MIDI sequencer, efekt procesor, off line procesor - timestreching,
resampling, transposing itd. i još štošta) košta nekih 1500 DEM. U stvari
toliko je nas koštao, sad mu je strašno pala cijena, mislim da sam ga
zadnji put video za 1100 DEM po oglasima. Mogućnosti? Hmmm, pa mogu ti
reći da je granica samo tvoja mašta jer je softver u saradnji sa
hardverom nešto najmoćnije što sam video u životu. Eh, nisam ti spomenuo
da postoji i 16-kanalni spliter (16 nezavisnih izlaza), optički ulazi i
izlazi sa sinhronizacijom za CD i DAT (backup na DAT a i semplovanje više
nije semplovanje nego prenošenje ;)...
razno.408sammy,
HITNO! HITNO! HITNO! HITNO HITNO! HITNO! HITNO! HITNO! HITNO! HITNO!
Prodaje se nov, neotpakovan toner za HPIIIP laserski štampač!
Minimalna cena je 220 DEM.
Informacije na tel: 018/338-339 Vlada
Za sve kojima smeta telefoniranje: ma se sammy!
HITNO! HITNO! HITNO! HITNO HITNO! HITNO! HITNO! HITNO! HITNO! HITNO!
P
razno.409lmicic,
Pozdrav!!!
čelite li da saznate šta ima novo od softvera za Atari mašine???
Nazovite MIC BBS Tel: 030/34-456 od 22-06h svakog dana.
razno.410nebojsha,
Slušaj vamo! Jel ima neko engleski TOS 1.4 (disketnu verziju a da radi
na 2.5Mb... ili KAOS 1.4) i 2.06 (i naravno, opet, disketnu verziju)? Je-
ste da gu da prevedem sve poruke koje dobijam u normalnom radu ali bih
ipak hteo da baš sve prevedem.
I jel ima neko možda disasembliran 1.4 ROM. Ili makar da zna odakle
počinje RSC. Za 2.06 nije problem ali slabo stojim sa 1.4 verzijom. Jel
mnogo tražim? :)
P.S. I opet,ljubisha
razno.411nebojsha,
-> #409, lmicic> čelite li da saznate šta ima novo od softvera za Atari mašine???
Jes vala, zovite ga ljudi. Radi na 14.400 i ima dosta zanimljivih
stvari. Preporučujem novi desk NODESK... A i lmicic-u je 19-og istekla
pretplata na Sezamu.
P.S. I opet, ljubisha
razno.412sfilip,
Eve jednog demoa igre , playable demoa, Low res, igra je strateško
simulacijskog tipa, i sa jednog ST formatovog Cover diska iz praistorije....
air_supp.ziprazno.413madamov,
Šta se dogodilo sa download counterima iz direktorijuma UTILS? Naime, mnogi
fajlovi imaju counter na 0 i datum 21/12/94, a sto posto su u direktorijumu
praktično od osnivanja Sezama. na primer:
dirsort lzh 18771 Sortira datoteke i foldere po željenom rasporedu
21/12/1994 0
edisk21 lzh 4843 Reset rezidentni RAM disk ver 2.10
21/12/1994 0
fastpro lzh 43083 Fast Copy Professional ver 1.00
21/12/1994 0
razno.414dejanr,
-> #413, madamov>> Šta se dogodilo sa download counterima iz direktorijuma UTILS? Naime,
>> mnogi fajlovi imaju counter na 0 i datum 21/12/94, a sto posto su
>> u direktorijumu praktično od osnivanja Sezama. na primer:
Download counter-i se u ovom trenutku ne update-uju, tj. stoje u stanju u
kome su bili. Verovatno su ti fajlovi prebačeni u neki drugi direktorijum
ili tako nešto.
Očekuje se da će u budućnosti download counter-i ponovo biti aktivirani, kada
ih prilagodimo novom sistemu rada sa fajlovima.
razno.415bojs,
-> #413, madamov>> Šta se dogodilo sa download counterima iz direktorijuma UTILS? Naime,
>> mnogi fajlovi imaju counter na 0 i datum 21/12/94, a sto posto su
>> u direktorijumu praktično od osnivanja Sezama. na primer:
To se, valjda, desilo pri prelasku na novi sistem direktorijuma, kada su
opisi nekih fajlova izgubljeni (sećaš se da sam kukao da mi neko pošalje
spisak fajlova sa opisima pre promene). Sa novim sistemom direktorijuma
došao je i novi metod opisivanja, u kome *nema* mogućnosti promene
countera, tako da će tako morati da ostane do daljeg.
razno.416madamov,
-> #415, bojs> tako da će tako morati da ostane do daljeg.
Nema veze, samo me zanimalo šta se dogodilo, a nekako sam propustio
informaciju da su nestali opisi nekih fajlova.