hedonizam.911hercog,
-> #907, inferno»» poznati?) igraju protiv Satane i demona.. na kraju ne znam
»» ko da gol pravo kroz Satanu i rasturi ga na komade. :)
Kantona...
Sale
hedonizam.912dr.grba,
-> #910, corto>>> "The best reason in the world to drink beer"
>>
>> Pa dobro, ako to oni zovu pivom :( BLJAK !
Ni mene se ne doima, ali među pivima su van konkurencije u reklami.
Ima jedna reklama koja je ubitačna: slika nekakve žute zemlje. Ravan
horizont. Čuju se neki zvuci kao kad hrpa pijanih prijatelja useljava
nekoga na dvadeseti sprat neke zgrade. Pevanje, stenjanje. Odjednom,
zdesna u kadar ulazi jedna mala boca piva, a nose je mravi. Kada boca
dođe do sredine kadra, kamera švenkuje ulevo, pojavljuje se ulaz u
mravinjak, onaj klasični, uzdignuti. Mravi ubacuju bocu naglavačke u
mravinjak, ali ona ne ulazi cela, nego se poput čepa zaglavi na ulazu,
a mravi su nekako već ušli. (:
Dve sekunde tišine. Zvuk otvaranja boce. Pivo iscuri. Dve sekunde
tišine. A onda kreće treštanje muzike, "Disco Inferno", i preko kadra
se pojavi logotip Budweisera (:
hedonizam.913ilazarevic,
-> #907, inferno> ko da gol pravo kroz Satanu i rasturi ga na komade. :)
Eric Cantona, koji tom prilikom kaže "Au revoir!" ;)
hedonizam.914lexus,
-> #907, inferno=> kad smo već kod reklama. jedan od najboljih koje sam video
=> je ona reklama za Nike, kad fudbaleri (neko mi reče da su
=> poznati?) igraju protiv Satane i demona.. na kraju ne znam
=> ko da gol pravo kroz Satanu i rasturi ga na komade. :)
ERIK KANTONA!!!!!!!!!
khmmm... sorry :)
Malo sam se naložio, ali reklama je stvarno moćna :)
A u reklami se pojavljuju i Maldini, Klajvert, Ronaldo...
hedonizam.915madamov,
-> #913, ilazarevic
> Eric Cantona, koji tom prilikom kaže "Au revoir!" ;)
Prethodno zadignuvši kragnicu od dresa. B) Fenomenalna reklama.
hedonizam.916teorist,
-> #852, dr.grba>> Zna li neko efektivan način da se čovek lepo ugoji, a da ne
>> pukne neku veliku love (npr za jedno 100kg hrane po danu :) )
=> Min. dva piva posle večere i što manje kretanja (:
Eee... neće baš tako ići :)
Ja sam zadnjih mesec dana skinuo 7KG, a pio sam najmanje 2-3 piva dnevno
(bolje rečeno - noćno).... u stvari... često sam pio i preko 5 piva noćno,
jedino nisam baš preobilno jeo... u stvari... vrlo sam malo jeo, ali sam
pio... i ta mi se dijeta veoma... veoma svidela :)
hedonizam.917olio,
-> #909, corto> Ko je rekao slanina ?! Imamo mi jednog slaninara u porodici.... ;)
Ajde malo vise o slanini.
Upravo sam jeo slanunu 'leba i luka.
Poz. Oli.
hedonizam.918madamov,
-> #916, teorist
> Eee... neće baš tako ići :)
> Ja sam zadnjih mesec dana skinuo 7KG, a pio sam najmanje 2-3 piva dnevno
> (bolje rečeno - noćno).... u stvari... često sam pio i preko 5 piva noćno
Isto se i meni dogodilo pre jedno pet godina, svako veče (noć) u roku od dva
meseca sam pio priličnu količinu piva i smršao sam. Kasnije sam shvatio da to
nema veze sa pivom, već sa neurednim životom. B)
hedonizam.919pedjak,
Paz' 'vamo :)
Od 19-25. avgusta će se u Zrenjaninu održati po jedanaesti put Dani
piva. Svi koji vole pivo znaju šta je svetlo podrumsko, porter i
crno pivo :) pa zato ne bi valjalo da se to propusti.
Koliko sam načuo, cene svih vrsta piva će biti 2.5 dinara, što nije
tako strašno ;)
hedonizam.920gtomic,
-> #917, olio> Ajde malo vise o slanini.
Slanine, onako šarene, i hladnog paradajza iz frižidera. Cipovka hleba
vruća tako da kora grunće dok se jede.
hedonizam.921inferno,
-> #914, lexusŮ│ ˙ ERIK KANTONA!!!!!!!!!
Ů│ ˙
Ů│ ˙ khmmm... sorry :)
Ů│ ˙ Malo sam se naložio, ali reklama je stvarno moćna :)
reklama je moćna mada sam očekivao da reklamiaju koka kolu,
a ne nike ;)))
Ů│ ˙ A u reklami se pojavljuju i Maldini, Klajvert, Ronaldo...
jesu li to neki poznati? ;))
hedonizam.922anteater,
Gde se mogu kupiti kvalitetne cetke za kosu?
Koje se cetke mogu samtrati dobrim/najboljim?
Uspeo sam uglavnom da pronadjem revlon (koje ne ulivaju mnogo poverenja) i
neke grozne grcko-turske...
hedonizam.923dr.grba,
-> #917, olio>> Ajde malo vise o slanini.
>> Upravo sam jeo slanunu 'leba i luka.
A šta tu ima da se priča? (: Eno, gtomic je opevao taj događaj, al'
džaba pevali, daj da jedemo.
Pre sat vremena sam jeo pržene slanine, kuvana krompira i paradajza,
ali kad god čitam poruke iz ove teme, odmah ogladnim. (:
hedonizam.924corto,
-> #920, gtomic> Slanine, onako sarene, i hladnog paradajza iz frizidera.
> Cipovka hleba vruca tako da kora grunce dok se jede.
Cista poezija :))))))
hedonizam.925corto,
-> #922, anteater> Gde se mogu kupiti kvalitetne cetke za kosu?
Eh, gde me nadje....
> Koje se cetke mogu samtrati dobrim/najboljim?
Najbolje su od prirodne dlake, ali tih nema vec vekovima. U nedostatku
takvih, mogu da prodju i one sa metalnim zubcima, koji imaju plasticne
kuglice na krajevima. To se naravno odnosi na ravne cetke, a ne one za
uvijanje, feniranje i slicne drndazvrce :)
> Uspeo sam uglavnom da pronadjem revlon (koje ne ulivaju mnogo
> poverenja)
Revlon je dobra firma, ne znam zasto su ti sumnjive. A one cuvene marke
"no-name" izbegavaj ;)
hedonizam.926pifat,
RECEPTI BAKA ANGELINE (prvi deo)
TORTA OD JEDNOG JAJETA
Testo: Zamesiti testo sa 400 grama brašna, 150 grama maslaca, 1 celim
jajetom, pola kašičice sode bikarbone i 200 grama kristal šećera. Podeliti
testo na 5 jednakih delova i peći na obrnutom plehu (svaki put prethodno dobro
podmazati pleh).
Fil: Špinovati 250 grama šećera (bez vode) dok ne dobije žutu boju, a zatim
dodati 150 grama brašna. Na špinovan šećer dodati 1 litar vrućeg mleka i dobro
izmešati da se napravi gusta masa, a zatim ostaviti da se ohladi. U prohlađen
fil umutiti 150 grama maslaca i dobro izmešati. Ovim filom premazati kore,
a zatim ih naređati jednu na drugu. Preliti odozgo rastopljenom čokoladom i
posuti mlevenim orasima.
Napomena: ako se koristi oštro brašno, u masu za testo dodati malo mleka
da bi testo bilo meko.
KIFLICE
Zamesiti testo od sledećih sastojaka:
pola litra mleka
1 žumanceta
150 grama ulja
1 kvasca (25 grama)
2 kašičice šećera
1 kašičice soli
800 grama brašna
Testo podeliti na tri dela i ostaviti da stoji. Razviti kore debljine
3-5 mm i seći na šestine kruga. Za fil: umutiti sitan (švapski) sir sa
1 jajetom i ovu masu stavljati na testo. Urolati kiflice i poređati na
tepsiju. Na svaku kiflicu stavljati parčence margarina i staviti tepsiju
u hladnu rernu. Uključiti pećnicu na najjače, a zatim postepeno smanjivati
temperaturu dok kiflice ne dobiju lepu tamnožutu boju.
POGAČA
Zamesiti testo od sledećih sastojaka:
pola litra vode
jednog svežeg kvasca, ili jedne kesice kvasca u prahu
jedne do dve kašičice soli
800 gr brašna
Kod upotrebe veće količine brašna, imati u vidu da na 1 kg brašna treba
upotrebiti 125 grama margarina. Testo podeliti na 3 dela i premazivati na
svakih pola sata. Uviti u rolnu, seći na debljinu od 3 prsta i dobijene "ruže"
ređati u okrugli pleh.
AJER KONJAK
Penasto umutiti tri žumanceta sa 250 gr šećera. Na štednjak staviti pola
litra mleka sa komadom vanile. Skuvati mleko, ohladiti i postepeno dodavati
jajima. Dodati 3 decilitra čistog alkohola, promešati i sipati u flašu.
Pre točenja dobro promućkati.
hedonizam.927pifat,
RECEPTI BAKA ANGELINE (drugi deo)
GURMANSKA PROJA
Za proju je potrebno:
250 grama kukuruznog brašna
250 grama oštrog pšeničnog brašna (tip T-400)
2 dl zejtina (1 čaša za vodu)
2 dl mleka
2 dl vode
10 g soli
1 jaje
kesica praška za pecivo
Sve sastojke sipajte u odgovarajuću posudu i zatim dobro izmešajte.
Tako pripremljeno testo izručite u podmazan pleh i stavite u zagrejanu
pećnicu (250 stepeni). Nakon 2-3 minuta podesite temepraturu na 200 stepeni.
Proju pecite na toj temperaturi 45 minuta. Toplu proju poslužite sa kajmakom
i sirom.
ULUPINA
Potrebni su sledeći sastojci:
7 žumanaca
1 šolja masti
1 šolja šećera
pola šolje brašna
pola šolje griza
1 šolja oraha
malo praška za pecivo
7 umućenih belanaca
Mast dobro umutiti, a zatim dodati ostale sastojke, dobro izmešati i
preručiti na podmazan pleh za pečenje. Pečenu masu preliti ušpinovanim šećerom
(500-750 g) u koji je isceđen sok od jednog limuna.
VOĆNI KOLAČ
Umutiti dva cela jajeta sa:
1 šoljom (za belu kafu) šećera
1/2 šolje (za belu kafu) zejtina
1/2 šolje (za belu kafu) mleka
2 šolje (za belu kafu) brašna
1 kesicom praška za pecivo
2 kesice vanilin šećera
2 kašike pekmeza od kajsija ili bresaka
2 kašike kakao-praha
malo seckanih oraha
suvim grožđem ili sitno iseckanim smokvama
Sve dobro izmešati (brašno dodati na kraju), sipati u podmazan pleh,
posuti brašnom i peći.
TUTTI FRUTTI
Isitniti 250 g keksa (ili 200 g piškota), staviti na dno činije i
isprskati zaslađenom belom kafom. Preko toga staviti dve štangle nastrugane
čokolade, a zatim krem od 3 žumanceta i 1 celog jajeta (kuvati na pari, a
zatim umutiti sa 4 kašike šećera i pola litra mleka do zgušnjavanja).
Posle toga staviti voće po ukusu (na primer narendane jabuke), koje je pola
sata stajalo u šećeru. Preko voća preliti sneg od tri belanca, a odozgo
ukrasiti voćem. Držati na hladnom do serviranja.
LIKER OD KAFE
Zakuvati 6 kašika (125 grama) najbolje mlevene kafe u 750 g ključale vode.
Skuvanu kafu ostaviti da slegne, a zatim je filtrirati (tako da ostane 400 g
oceđene kafe), prokuvati u čistoj šerpi sa 400 g šećera, a potom skinuti sa
vatre i dodati 250 g čistog (96-postotnog) alkohola. Odmah poklopiti. Kad se
liker ohladi, procediti ga, sipati u flašu i dobro zatvoriti.
hedonizam.928pifat,
RECEPTI BAKA ANGELINE (III deo)
JEŽ TORTA
U dubljoj šerpi izmešati:
140 g šećera
4 žumanceta
koru 1 limuna
1 štanglu čokolade za kuvanje
140 g obarenih i samlevenih badema
1 kašiku prezli
sneg od 5 belanaca
Masu preliti u modlu za pečenje ("refik" - modla sa rebrima 35x9x5 cm).
Pečenu masu preliti rastopljenom čokoladom i ukrasiti sečenim bademima.
KOLAČ SA VIŠNJAMA
Zamešati u dubljem sudu 6 jaja, 6 kašika šećera, 6 kašika brašna i 10-15
kapi ulja. Ispeći patišpanj. Skuvati 1 litar vode sa 400 g šećera. Kad voda
provri, dodati 700 g višanja. Kad višnje provru, dodati 2 paklice pudinga
i 4 kašike gustina izmešanog sa malo vode (2-3 kašike). Sipati u višnje i
ukuvati. Kad se smesa ohladi, sipati na patišpanj u dubljem sudu. Ohlađen
kolač preliti šlagom (količina od 4 kesice).
PADOBRANCI
Testo:
200 g mlevenih (malo prosušenih) oraha
400 g šećera
6 belanaca
malo cimeta
2 kašike brašna
Šećer i belanca malo zamešati, a zatim malo zagrejati na pari. Potom
dobro izmešati sve zajedno i ostaviti da se sve dobro ohladi (otprilike 1
sat u frižideru). Od ovog testa praviti puslice i peći u dobro namazanom
plehu posutom brašnom.
Fil:
100 g butera
100 g šećera
2 žumanceta
2 štangle čokolade za kuvanje
Sve sastojke zagrejati na pari i zatim dobro zamešati dok se ne sjedini.
Ovim filom sastaviti dve puslice jednu za drugu, a zatim preliti
rastopljenom čokoladom.
Napomena: u nedostatku oraha, može se upotrebiti kokosovo brašno u
istoj meri.
PUNŠ KIFLE (KIFLICE OD SALA SA BELIM VINOM)
Zamesiti 1 kg brašna, malo soli, pola litra belog vina i napraviti testo.
Testo rastanjiti i premazati sa 500 g sala (pomešanim sa 1 kašikom brašna).
Ovo ponoviti tri puta, sa presavijanjem (testo presavijati na svakih 30
minuta). Posle 90 minuta testo podeliti u dve jufke, svaku rastanjiti u
debljini noža, iseći u kaiševe širine do 7 cm i na te kaiševe staviti sneg
od 5 belanaca. Iseći vrelim nožem kao za kiflice i uvijati u rolne. Peći u
slabo podmazanom plehu. Vruće kiflice uvaljati u prah šećer.
KIFLICE OD SALA SA RUMOM
Napraviti testo od 500 g brašna, 1 dl ruma, malo soli i 1 celog jajeta,
a zatim dodati još rakije da se testo zaguši. Izmesiti 250 g sala sa
1 (ravnom) kašikom brašna i tim premazati testo u tri navrata, na svakih
pola sata, sa presavijanjem. Posle 90 minuta testo rastanjiti na oko
pola santimetra, iseći kao za kiflice, staviti pekmez po želji, saviti
i peći u slabo zagrejanom plehu. Gotove kiflice uvaljati u prah šećer.
hedonizam.929pifat,
RECEPTI BAKA ANGELINE (IV deo)
LONDON ŠTANGLE
Izraditi 250 g butera, a zatim izmešati sa 250 g šećera, 6 žumanaca i
korom od 1 limuna. Sve to umutiti i dodati 400 g brašna, a zatim peći.
Pečeno testo namazati pekmezom i preliti snegom od 6 belanaca ulupanim sa
150 g šečera i 250 g mlevenih oraha. Vrlo malo zapeći i seći dok je mlako.
BAJADERA
Dobro umutiti 250 g butera i dodati 150 g samlevenog keksa i 150 g
mlevenih oraha ili lešnika, sve dobro izmešati i dodati dve kesice
vanilin šećera. U drugom sudu špinovati 400 g šećera sa 10 kašika vode
(kuvati 3-4 minuta), a zatim spustiti prethodno napravljenu masu u ovaj
sirup i dobro izmešati. U polovinu mase staviti 1 kašiku kakao praha i
rastanjiti obe polovine. Za glazuru je potrebno 100 g mlečne čokolade,
malo butera (veličine oraha) i 2 kašike mleka. Sastojke glazure malo
prokuvati i preliti preko gornje polovine mase.
BUTER KREM ŠTANGLE
Umutiti 8 belanaca sa 250 g šećera i 250 g oljuštenog i samlevenog
badema i 2 kašike brašna. Peći na umerenoj vatri. Pečeno testo filovati
kremom (gusto ukuvati 8 žumanaca, 200 g šećera i 200 g butera), a zatim
preliti rastopljenom čokoladom.
KONGO ŠTANGLE
U pleh staviti i ispeći 300 g oraha, i potom ih samleti. U činiju
staviti 6 belanaca i ulupati čvrst sneg, a zatim postepeno dodavati 250 g
šećera, orahe, 1 kašiku brašna i 1 kašiku prezli i dobro izmešati. Masu
podeliti na 2 dela i peći na izvrnutom plehu. Kad je pečeno, podeliti na
4 dela i filovati.
Za fil je potrebno na pari kuvati 6 žumanaca, 6 kašika šećera i 5 kašika
jake crne kafe. Kad masa postane mlaka, dodati 100 g butera i filovati
hladno.
Preliti glazurom od čokolade.
POGAČA SA SUVIM GROŽĐEM
Umutiti 4 cela jajeta sa 8 kašika šećera i to sipati u pola litre
vrijućeg mleka. Ostaviti da se ohladi.
Paketić kvasca potopiti u malo mleka i dodati malo soli. Kad kvasac
naraste, sipati ga u ohlađenu masu i dodati 800 g brašna. Zamesiti da ne
bude tvrdo. Testo podeliti u 4 jufke. Kad se "odmori", na svaku razvijenu
jufku staviti 1 kašiku margarina. Rastanjiti, posuti suvim grožđem i uviti
u rolat. Ujutro peći u toploj rerni, a prethodno odozgo staviti parče
margarina.
BAKLAVA
Potrebni sastojci:
16 kora za pitu
1 jogurt
3 jajeta
3 šoljice ulja
1 kesica praška za pecivo
250 g mlevenih oraha
Izmutiti jaja, ulje, jogurt i prašak.
Osam kora ređati tako što se svaka premaže filom. Na osam poređanih kora
staviti mlevene orahe i nastaviti sa ređanjem preostalih osam kora na isti
način. Dobijenu baklavu (nepečenu!!!) iseći na kocke željene veličine i
odozgo preliti ostatkom fila.
Ispečenu toplu baklavu preliti prohlađenim sirupom, napravljenim
ukuvavanjem 600-700 g šećera sa 1 litrom vode i sokom od 1 limuna.
hedonizam.930pifat,
-> #917, olio
Kad će već jednom da onako ljudski zahladni, da stigne kiseo kupus
načinjen po svim propisima, pa da se raspali po šarenoj slanini i
krompiru pečenom u ljusci ?
hedonizam.931kum.djole,
-> #930, pifat>> krompiru pečenom u ljusci ?
To je "krompir u gaćama". Evo baš večeras se kod mene razgaćio.
Što se torte baka Angeline tiče, može da stigne i torta seka
Taše po imenu "Torta bez jaja uopšte dojmiće vas neizostavno".
Dojmila Daču Kocjana krajem '93.
Još mu curi voda na usta kad se seti.
hedonizam.932sav.gacic,
-> #770, spantic> Bogumi ste vi deco omlitavili ;) Kakvi crni kupovi!
> Pretop, jagnjetina, beli mrs, lepinje, koka kola (šta ćete,
> ne pijem ;)
Druže Pantitju, sve pohvale za stameni odnos prema gastronomskom vaspitanju
današnje zabludele dece i omadine. Ja sam bio iskreno iznenadjjen i uvredjjen
da se od strane neodgovornih pojedinaca propagira bogohulna infiltracija
prehrambenog imperijalizma kojoj je potrebno suprotstaviti se svim
raspoloživim sredstvima, za početak - lipidima!!!
Neka region ostane prestonica holesterola!!!
hedonizam.933sav.gacic,
-> #782, corto> E pa uz sve gore pomenuto nikako ne ide koka kola ;) Moze ili boza ili
> klaker ili kabeza ;))) (nacionalni specijaliteti)
Bravoooo!!!
Suštastven doprinos kompletiranju ugođaja bez poštapanja nama stranim
olimpijskim pićima :)
hedonizam.934sav.gacic,
-> #790, corto>> Sta je to pretop? ( Meni mirise na kajmak, ali... )
> SAAAAAVOOOOO !!!!!! Daj jedan poetski opis ;)))
Prozaičan mi nešto život... bez pretopa...
Inače, pretop mu dođe kao alotropska modifikacija holesterola i, kako po
sastavu, tako i posledicama, najbliži toj neopravdano i ničim izazvano
prokaženoj kompleksnoj supstanci u njenom čistom vidu. Supstanca se dobija
suvom destilacijom papkara na moci (ili kocu) koji se u branši naziva ražanj,
kao i u naročitim kadicama od galvanizovanog metala - u terminologiji
posvećenika: pleh (pravoverni će mi zameriti na pretpostavljanju pravopisa
tradiciji - jer je izvorna i za njih jedino moguća varijanta: pleK).
Paradoksalno, pretop je, u stvari, nus-produkt gore pomenute termičke obrade u
ovim krajevima jestivih životinja, a od varijeteta se najčešće sreće njegov
svinjski izotop (ne, ne, rima sa rečju pretop nikako nije slučajna), iz
nekoliko razloga: svinja je najbogatiji izvor sirovine i najradije ga otpušta
u za to predviđene zapremine. Ostali pripadnici familije su nešto manje
izdašni, ali zato aromatičniji i upečatljiviji, dakle, u stanju da poštovaoce
odnosne kategorije veoma brzo dovede do ekstatičkih stanja.
Podrazumeva se, ali vredi napomenuti da je jedna od esencijalnih osobina
pretopa - agregatno stanje TEČNO, što podrazumeva održavanje prijatno tople
temperature u zapremini, u blizini naizgled glavnog dešavanja - čvarenja same
životinje, jer se u slučaju hlađenja isti kvalifikuje u niži rang takmičenja i
ligu zajedno sa jednako popularnim, ali manje ekskluzivnim specijalitetima iz
kategorije _mas'-'leba'-alevapaprika_ poznatim iz svih detinjstava pod
ovdašnjim nebesima.
Ukusna i organoleptička svojstva pretopa zavise od celog niza faktora: rasa,
uzrast i težina predmetne životinje, uslovi života i stanovanja, kao i njene
prehrambene navike za života, vrsta ražnja, a posebno goriva (vrsta,
geografsko poreklo i berba ućumurenog ili prosušenog drveta), kojim se izvodi
destilacija. Neozbiljnosti u obličju električnih, gasnih, mikrotalasnih,
nuklearnih peći/komora/krematorijuma/reaktora se ne uzimaju u obzir.
Kombinacije se nastavljaju unedogled kada se u obzir uzimu i vrste
hleba/pogača/lepinja u/na kojima isti boravi pre konzumiranja...
Bilo kakva objektivna ocena ili egzaktan opis kvaliteta produkta, kao ni opis
senzacija uživalaca (sa velikim rizicima zavisnosti) nisu mogući najvećma zato
što veoma zavise od stepena izgladnelosti konzumenta, ličnih afiniteta,
okruženja i sličnih nemerljivih veličina. Moguće je, zato, diviti se dubini i
intenzitetu osećanja prema pretopu od strane njegovih poštovalaca koji listom
pripadaju kategoriji ljudi koji kad vole, onda vole i - gotovo. Zabeleženi su
i drastični slučajevi _za drugu hranu neću da znam, pa dok traje - traje_.
Jedan ljubitelj iz Arilja je tako trajao do jednog popodneva kada ga je
zakucao infarkt koji su čuli i u komšiluku :( Ali, kako znamo, prave ljubavi
se ne obaziru za žrtve... Sa druge strane, pretopu su ispevane i pesme "Šta
će mi život bez tebe, pretop" i "Jer, drugi pretop ne želim da imam" (c) moj
drug Boža koji je iste i uglazbio i izveo u violinskoj pratnji.
U umetnosti pretop je zastupljen ugavnom u usmenom stvaralaštvu, mada mu je
dodeljena i epizodna uloga u kult-filmu _Maratonci..._ pod drugim imenom -
_moča_ koju je tek upokojeni Pantelija tako voleo...
Kako se vidi, dame i gospodo, stvar je ozbiljna. Produkt je u svojoj biti
esencija (kvinta ili ne, stvar je ličnog brojčanika) te mu se, kao takvom,
imaju ukazati sve pripadajuće počasti.
hedonizam.935sav.gacic,
-> #793, olio> Obecanje je obecanje. Obecao sam im riblju corbu i bila je stvarno dobra.
> Bila je onako prosecno ljuta i paprena, ali samo sa prirodnim materijalima.
> Lonac od 5 litara je planuo. Sipali su i po tri puta.
Neko vreme te držim na oku..., ali sada te uzimam na zub... :)
Dotučen sam. Ponukan doživljajem, proveo sam popodne pred ogedalom da vidim
kako mi stoji oprema (naoružanje) - dve posude iz vojničke porcije (one što se
umeću jedna u drugu k'o ruske matrjoške) za pojasom. Zanimljiv modni detalj,
ŔýÓima čak i zvučnu dimenziju. Za kašiku nisam našao odgovarajuće rešenje, ali
radna varijanta je: kašika - privezak za ključeve.
Sve je počelo jednom frustrirajućom epizodom od pre 15-ak dana. Bejah u
Golupcu u prolazu i uz nadnaravne napore uspeh da dvojicu sa kojima sam bio
ubeim da stanemo na pićence i kafu. Sve beše lepo i prijatno dok se odjednom
ne napravi _zbor_ tetkica u belom, momčadi u unificiranim živopisnim majicama
što u tren oka instaliraše kotlove, potpališe grabovinu pod istima, a kombi sa
firmom lokalnog poslatičara (!! :) ) istovari gomilice sa ribom po sred srede
keja. Tetkice i momčići odvadiše kol'ko im treba, užurbani pred takmičenje. U
to se iz izmaglice važno išetaše veliki meštri od kutlače i uputiše se ka
borilištu. Ličili su na profi-boksere ili sumo-rvače sa svojim timovima i
navijačima... Najživopisniji je bio jedan od oko 200 kila sa kengur-torbakom
oko pojasa na kojoj je bila nacrtana paprika i dve koske ispod nje :) i dva
ukrštena REDENIKA začina :))))...
Sve je počinjalo a mene su odatle :(((( vukla ona dvojica zakletih roštijskih
fundamentalista na dogovoreni lipidni udar u drumskoj mehani ispred Požarevca
- _gurmanski_ triling (biftek, vešalica i pljeskavica) posle kojeg si zreo za
dom zdravlja i SVE specijaliste u njemu. Otimao sam se, kukao, kumio, prizivao
čak i makrobiotiku (!!! - gde će mi duša?), ali bilo ih je dvojica... U
nozdrvama je samo ostao miris tinjajuće grabovine i pojava kuvara-kapitalca sa
redenicima...
Zlehuda je sudbina mojaaaaa... Ali tada se rodila gornja ideja...
> Kuvala se 5 sati na tihom. A bilo je dve vrste ribe.
> Kada izrazis zelju ja kuvam samo za tebe i drustvo koje voli riblju
> corbu.
PRIMALNI KRIK (tako li beše?) jednog iz društva. :)
hedonizam.936sav.gacic,
-> #829, corto> Kakav jaz medju generacijama :)))) Moj slucaj : kada sam 1974. u Londonu
> prvi put probala sadrzaj konzerve na kojoj je pisalo "Coca Cola",
> shvatila sam da je "Pepsi" bolja :))))
Najzad glas razuma i dobrog ukusa!
Samo sam ja jeftinije prošao - eksperiment je izvršen ovde. Posle sam putovao
i dobijao uvek isti rezultat: Coca je sok od Pepsija ;) sa sodom koji u svakoj
državi vlast prilagođava lokalnom ukusu :))))
Tehnologiju su mogli da dobiju _zadjabe_ kod Gige sodadžije i klakerdžije, kod
stanice, koji je proizvodio pića u SVIM duginim bojama i, kažu, istog ukusa.
Kao klinac sam kidisao na svetloplavo i jarko zeleno piće, ali mi je majka sa
užasnutim izrazom uvek istrzala ruku iz ramena vukući me POD tramvaj (kao, i
to je bolje...). Kuća u kojoj je bila njegova pećina sa radnjom izgorela je
početkom sedamdesetih.
Eto. Ostadoh u životu prikraćen za napitak tih boja. Nikada i nigde ništa tako
pastelno (osim plavog kamena) nisam video...
ali, kad mi se steški, ja trgnem Cocu, jer i promena na gore je ipak promena...
a Pepsi mi sve milija i draža...
hedonizam.937sav.gacic,
-> #870, vitez.koja> MC. pauzira, uzima "Classic Coke" i peva "Feelings, nothing more than
> feeeeelings".
> Zviždanje, urlanje...
> MC. uzima PEPSI! i nastavlja ono svoje...
> Koncert, ludilo...
:))))))))))))))))))))
Genijalno!!!
Zapravo klinac iz publike mu dodaje svoju konzervu sa Pepsi da gutne malo i
dođe sebi :))))
hedonizam.938sav.gacic,
-> #878, dr.grba>>> način objašnjeno kako PEPSI i Coca-Cola "pecaju" svoje potrošače u
>>> bukvalnom smislu reči. Reklama je fenomenalna, samo ne verujem da je kola
> Sinalco Cola?
Verzija mog oca: SLINAVKO KOLA
hedonizam.939sav.gacic,
-> #843, hercog> Zna li neko efektivan način da se čovek lepo ugoji, a da ne
> pukne neku veliku love (npr za jedno 100kg hrane po danu :) )
Zreo si za ženidbu :)
hedonizam.940sav.gacic,
-> #871, dr.grba> Onda moj recept: oženi se dobrom kuvaricom, vrhunskim improvizatorom
> sadržaja nedeljnog ručka (: Usput, voli testenine i pivo kao ja, i
> lepo odeš sa 80 na 100 za manje od pet godina (:
Impresivno, ali previše razuđeno. Mislim da je prvi uslov sasvim dovoljan.
hedonizam.941sav.gacic,
-> #877, dr.grba> A kikiriki? Ono vakumirano kilo usoljenog što mi šurak doneo iz Grčke,
> umlatio sam za dva dana (:
> Onda peciva, sladoledi, čokolada, slanina sa puno luka... ali ne zajedno (:
> Mnogo variva od krompira, graška, boranije. Prevelika količina
> isključivo pečenog svinjskog mesa - najbolje debelo pohovane šnicle.
Kakva kletva!!!
Hoću li ikada ovako nešto moći da si priuštim NEKAŽNJENO???
GRBO, BRE, KAKO MOŽEŠ???
BRE!!!
ZAŠTO OVO NIJE IŠLO U MAIL??? GDE JE DISCLAIMER?
I MI NEDUŽNI OVO ČITAMO!!!
hedonizam.942sav.gacic,
-> #751, dr.grba> Pola litre, plavo beli dizajn... Treba dalje?... Alkoholno piće....
> Treba dalje?... Uz'o, ne uz'o, isto ti dođe.... Treba dalje?...
> (Sava je moj drug)
Pa, pošto si mi drug, ja moram da ti skrenem pažnju na nedolično ponašanje...
Sa prvom pretplato na Sezam potpisali smo ugovor da ćemo se pridržavati
pravila sistema. E, pa da podsetim: RUŽNE I BEZOBRAZNE REČI SE PIŠU SA
ZVEZDICOM!!! ČAK I KADA SU APOSTROFIRANE!!!
Tvoj drug Sava
hedonizam.943dr.grba,
-> #941, sav.gacic>> ZAŠTO OVO NIJE IŠLO U MAIL??? GDE JE DISCLAIMER?
>> I MI NEDUŽNI OVO ČITAMO!!!
Savo, prijatelju! Čemu nervoza? Onu bocu grčke ambrozije i dalje čuvam
za tebe. <<<:
hedonizam.944vitez.koja,
-> #936, sav.gacic#=>> Kakav jaz medju generacijama :)))) Moj slucaj : kada sam 1974. u
#=>> Londonu prvi put probala sadrzaj konzerve na kojoj je pisalo
#=>> "Coca Cola", shvatila sam da je "Pepsi" bolja :))))
#=> Najzad glas razuma i dobrog ukusa!
Oh, tužnu besedu imam da vam održim sad i ovde, o prijatelji...
Dobro se sećam, a nije ni čudo, tom događaju nema ni par dana, kad
prevari me trenutak (ta tri sata noću je bilo!), o nepažnje moje, no
ni izbora nije bilo, te kupih 1.5l Pepsi kole u 0-24h dragstoru na
Banovom Brdu... Oh, ukusa tog li tog čudnog i neopisivog... Pogled na
bocu odade i proizvođača iz Banja Luke, koji se ne stidevši i potpisa
i zalepi sa ponosom svoju etiketu...
Rečju, nestandardna flaša od 1.5l sa belom etiketom nije PEPSI
iako tako piše. Dobra zemljo moja, lažu...
sk
hedonizam.945corto,
-> #926, pifat> RECEPTI BAKA ANGELINE (prvi deo)
Puno postovanje i jedan rukoljub baki Angelini :)
hedonizam.946corto,
-> #937, sav.gacic> Zapravo klinac iz publike mu dodaje svoju konzervu sa Pepsi da
> gutne malo i dode sebi :))))
Uz legendarnu recenicu "Yo, Hammer !" :))))
hedonizam.947djcorto,
-> #946, corto> Uz legendarnu recenicu "Yo, Hammer !" :))))
Hm, Pepsi svakako obogacuje recnik ;>
Coke or Bust!
hedonizam.948hercog,
-> #939, sav.gacic»» Zreo si za ženidbu :)
Aiii, još sam mlad da budem živ zakopan :)
Sale
hedonizam.949pedjak,
-> #920, gtomic> Slanine, onako šarene, i hladnog paradajza iz frižidera. Cipovka
> hleba vruća tako da kora grunće dok se jede.
Uh... :) moraću da osvežim pamćenje :)
hedonizam.950olio,
-> #935, sav.gacic> PRIMALNI KRIK (tako li bese?) jednog iz drustva. :)
Sada trenutno se spremam da idem na odmor(more).
Pazi, sad: odem da kupim svezu rubu, morsku, ocistim je, spremim je,
zapalim rostilj(samo drvo ili cumur) pa onda pecem.
Rece mi drugar da u Crnoj Gori na moru, da je sveza riba strahovito
skupa,100 dinara kilo, za neku bolju.
Valjda cu da se snadjem, jer ne znam da pecam, vec samo da spremam.
Nekada davno u Puli sam spremao SAN-PJETRA za bratovo drustvo. Oni
nemaju pojma kako su nekada dobro jeli. Pravo uzivanje, ali nekada
bilo. Ma skoljke necu ni da pominjem. Jeo sam ih usred januara meseca
direktno iz mora izvadjene, pa spremljene u velikom loncu od 20 litara.
E sada mi ide voda na usta.
Pozdrav Oliver.
PS.Bice riblje corbe u septembru.
hedonizam.951olio,
-> #943, dr.grba> Savo, prijatelju! Cemu nervoza? Onu bocu grcke ambrozije i dalje cuvam
E vidim pricate o vinu.
Gde ima ovde da se kupi grcka RICINA ili RITSINA. Belo vino.
To je kod njih uobicajeno vino ali ga ovde ne mogu naci.
Inace postoji i roze RICINA, mnogo je dobra.
Ako neko to konzumira moze jedan bezec.
Pozdrav Oliver.
hedonizam.952olio,
-> #945, corto> Puno postovanje i jedan rukoljub baki Angelini :)
Nije Angelina nego "ANGY ALL STARS".
Poz. Oliver.
hedonizam.953olio,
-> #948, hercog> Aiii, jos sam mlad da budem ziv zakopan :)
Proceni, oceni, i znaj sta hoces, nije sve u hrani i picu
i ostalim hedonistickim uzivanjima.
Pozdrav Oliver.
hedonizam.954velicko,
Pivo & Skenderbeg
(: :)
hedonizam.955ljubinko,
Zaboravljeni, a ekoloski i bioloski, prirodan napitak BOZA,
sada skoro zaboravljen.
Steta.
Ima li ljubitelja boze ?
hedonizam.957hercog,
-> #953, olio»» Proceni, oceni, i znaj sta hoces, nije sve u hrani i picu
»» i ostalim hedonistickim uzivanjima.
Khm, a kad sam ja pa to rekao!?!?
Sale
hedonizam.958dr.grba,
-> #951, olio>>> Savo, prijatelju! Cemu nervoza? Onu bocu grcke ambrozije i dalje cuvam
>>
>> E vidim pricate o vinu.
(((((((: Tras! ((((((:
Ipak, reč je o jednom drugom piću, tako lepom i ukusnom da bi Sava
prodao dušu za jednu čašicu ((((:
hedonizam.959sljubisic,
Subj: Fleamarket coke report ;)
Cherry Coke:
^^^^^^^^^^^^
Dakle za one koji su se raspitivali, na beogradskom buvljaku se moze naci
'Cherry Coke', ovaj put plasticno pakovanje od litar i kosta 5 dinara.
Madjarska prozivodnja.
Classic Coke:
^^^^^^^^^^^^^
Inace, plasticno pakovanje od 2.5 litara (11 dinara) sada ima neko srce :)
kojim je uokvireno '1100', a pise: 'Boldog Szuletesnapot Magyarorszag', sto
nisam siguran sta znaci. O
Mada, takodje pise '0,5 liter ajandek', sto mogu da se zakunem da znaci
nesto kao 'pole litre dzabe, odn. na poklon', no izgleda da trgovci na
buvljaku ne dele moje misljenje ;)
hedonizam.960zeljkoj,
-> #959, sljubisic> Classic Coke:
Nije valjda da ima? :)
hedonizam.961dr.s,
-> #955, ljubinko/* Ima li ljubitelja boze ?
Ima. Ja!
Negde sam imao recept za istu, ali... :(((
Inace, zadnji put sam je pio pocetkom juna u poslasticarnici u
Makedonskoj ulici preko puta Doma Omladine (izvin'te na reklami, ali...).
hedonizam.962pifat,
-> #955, ljubinko
Boza, ma gde me nađe :)))) U poslednje vreme sam je pretežno
konzumirao kod Pelivana na početku Bulevara Revolucije, mada mi
najlepše uspomene budi ona iz poslastičarnice kod Đerma, na samoj
tramvajskoj stanici u smeru ka centru grada. Kad pijem bozu, izrazito
preferiram one koje više "reze", dakle u kojima je kukuruzno brašno
više fermentiralo. Na moju žalost, takve boze je sve manje u gradu, i
često nailazim na (za moj ukus) prezaslađenu. Drugi manjak je to što
najviše volim bar pola litre boze odjednom, a u Beogradu retko gde
istu služe iz krigli. Jedan od izuzetaka je poslastičarnica u
Generala Ždanova, koja se nalazi između "Tehnoprometove" robne kuće i
Privredne komore Srbije - tamo imaju čaše od 3 i 4 dl. Naravno, UVEK
se PODRAZUMEVA da boza mora biti zmijski hladna kada se posluži. Za
kućnu izradu boze preporučujem recept iz Patinog kuvara, uz prikladan
downscaling količina. Takođe, kad sam bio mlađi, uvek je moja klapa
jedva čekala da dođe na red rođendan našeg drugara Kosketa, čija je
mama besprekorno pravila bozu u kućnoj radinosti.
hedonizam.963corto,
-> #961, dr.s> Ima. Ja!
Evo, dobrovoljno se i ja javljam :)))
> Inace, zadnji put sam je pio pocetkom juna u poslasticarnici u
> Makedonskoj ulici preko puta Doma Omladine (izvin'te na
> reklami, ali...).
Svaka cast na izboru :))) Dok mi je beba bila sasvim mala, redovno sam
pila najmanje dve litre boze dnevno zbog dojenja, i overili smo razne
boze (cak i onu kod Pelivana, fuj, sama voda), i stvarno je kod gazde
Dzemaila najbolja u gradu :)
PS U davna vremena, kao klinci smo voleli da pijemo tzv. spricer - pola
case boze i pola case limunade zajedno.
hedonizam.964mihailod,
Nedavno se po C marketima pojavilo pice GUARANA.
Kako sam pre izvesnog vremena boravio u Brazilu
(studentska razmena, 3 meseca) gde je Guarana
nacionalno pice (nesto kao Cockta kod nas samo
sa mnogo boljim polozajem na trzistu) sa zanimanjem
sam kupio jednu flasicu (pakuje se u 1/2 litre
u simpaticne plasticne bocice bez kaucije, cena
jedne bocice je 2.90DIN). Nesto je blaza nego
originalna Guarana ali izgleda da je to to.
Bukovicka Banja Arandjelovac je proizvodjac i
mislim da im je potez odlican. Vratio sam se i
kupio desetak boca. Pice je zaista izvrsno i
preporucujem ga svakom. Bezalkoholno je a ima
izgled piva. U Brazilu sam cuo da pomaze pri
koncentrisanju kod ucenja, da je energetski
napitak i da je afrodizijak i jos stosta. I BBA
stavlja na bocu "energetski napitak". Nije prava,
ali je dosta dobra za YU proizvodjaca.
hedonizam.965dr.s,
-> #962, pifat/* se PODRAZUMEVA da boza mora biti zmijski hladna kada se posluzi. Za
/* kucnu izradu boze preporucujem recept iz Patinog kuvara, uz prikladan
/* downscaling kolicina. Takode, kad sam bio mladi, uvek je moja klapa
Pa, daj taj recepat!
Preko puta Doma Omladine prodaju i u kriglama...
hedonizam.966acag,
Evo malog konkursa za ljubitelje piva a i one druge:
Traži se ime za PIVO :)))
Posebnih zahteva nema; pivo je svetlo, verovatno se neće razlikovati mnogo od
raznih domaćih beogradskih i njemu sličnih. Zgodno bi bilo da ime budi
asocijaciju na neko poznatije, uvozno.
Za prihvaćeno ime, kumu se dodeljuje prva nagrada u vrednosti od jedne gajbe
istog, kao i javna pohvala :)
Poruke na mail - acag.
Konkurs se zatvara u ponedeljak 2.8.96. a onda možemo sve rezultate da pustimo
u konf.
hedonizam.967mikis,
-> #964, mihailod+> Nedavno se po C marketima pojavilo pice GUARANA.
+> ...
+> izgled piva. U Brazilu sam cuo da pomaze pri
+> koncentrisanju kod ucenja, da je energetski
+> napitak i da je afrodizijak i jos stosta. I BBA
Cccc, to je ono što stavljaju u onu drogu, kako se zvaše, EKSTAZI, pa
to ona deca piju i divljau po onim REVOVIMA !!!!
[XTC - Carbonated Energy Drink with Caffeine and Guarana]
hedonizam.968djcorto,
-> #966, acag> Konkurs se zatvara u ponedeljak 2.8.96. a onda mozemo sve
> rezultate da pustimo u konf.
Ti si bogme dobro probao novorodjence ;) ponedeljak je 2.9. ;)
OK, ime u mail :)
hedonizam.969djcorto,
-> #966, acag> Konkurs se zatvara u ponedeljak 2.8.96. a onda mozemo sve
> rezultate da pustimo u konf.
Ti si bogme dobro probao novorodjence ;) ponedeljak je 2.9. ;)
OK, ime u mail :)
hedonizam.970djino,
-> #967, mikis+| Cccc, to je ono što stavljaju u onu drogu, kako se zvaše, EKSTAZI, pa
+| to ona deca piju i divljau po onim REVOVIMA !!!!
XTC u limenci nije ekstazi odnosno nije droga u nikakvom obliku.
To sto ima isti naziv je druga prica.
Jedno pivo koje kosta 2 dinara je bolje od tog njasra koje kosta
15 dinara ako ne dvaput a ono bar triput ;)
Ni pravi ekstazi nije nesto, dosta povlaci sa sobom sto ga cini
vrlo skupim sportom za mali efekat.
Sa druge strane LSD i Cannabis su the best possible choice.
hedonizam.971biber,
-> #955, ljubinko>> Ima li ljubitelja boze ?
Daaaaaaa!
Međutim nisam našao zaista dobru bozu u gradu. Uglavnom
ove iz poslastičarnica mogu da prođu, ali ono pravo je tek
kad je sam napraviš.
Ili možda možeš da me demantuješ? Gde ima dobra boza??
hedonizam.972ljubinko,
-> #971, biber
> Medutim nisam nasao zaista dobru bozu u gradu. Uglavnom
> ove iz poslasticarnica mogu da produ, ali ono pravo je tek
> kad je sam napravis.
Daj recept ! (Ako znas).
hedonizam.973kum.djole,
-> #968, djcorto>> Ti si bogme dobro probao novorodjence ;) ponedeljak je 2.9. ;)
Kad već pričamo o pivu, evo jednog korisnog saveta.
Ako ste vlasnik, a siguran sam da jeste, stomačića, stomaka
a bogami i stomačine za čiji je obim direktno odgovorno pivce,
pivo a bogami i dugoročna saradnja sa istim, a apsolutno se bavite
fotografijom, ili sa istom imate dodirnih tačaka, onda pokušajte da
fleke, mrlje a bogami i prašinčinu sa negativa očistite pomoću svog
zaštitnog znaka - "The Stomaka". Evo kako se to radi.
Prihvatite jedan kraj filma jednom, a drugi kraj drugom rukom.
Stanite u stabilan položaj, udahnite i izdahnite nekoliko puta
kako bi vaš abdomen dobio potrebnu mirnoću.
Postavite središni deo trake negativa na predeo pupka i priljubite.
Sada laganim pokretima, prevlačenjem negativa preko stomaka,
vucite jedan, pa drugi kraj trake.. right backwards, left backwards..
Ovim postupkom se sa negativa detaljno i bez utroška energije
odstranjuju svi neželjeni elementi navedeni u gornjem tekstu.
Možete ubrzati proces, ali pripazite da se ne pojavi trenje koje
može škoditi i vašem pivskom mezimcu i predmetnom negativu.
Isto ponovite kad okrenete negativ na oslojenu stranu
ali u sporijem ritmu.
Vaš stomak je prirodni čistač vaših negativa - smrt "Stomak eliminatoru".
hedonizam.974bobby.quyne,
-> #735, corto> izmene: konzervativci i dalje prvo sipaju mleko pa onda caj, a
> liberalnije nastrojeni prvo caj pa onda mleko. Ako zelis da znas s kim
> razgovaras u Engleskoj, odvedi ga na caj ;)
Elem, mleko se zadrzalo iz jos jednog razloga. Otkrilo se da mleko (u stvari
masnoca iz mleka) vezuje aktivnu supstancu (kofein, teain ili kako vam drago)
i smanjuje njeno dejstvo. Naravno, ljudi su to primecivali i pre naucnog
otkrica pojave, ali sad im je lakse kada je to zasigurno potvrdjeno.
Iz istog razloga se stavlja mleko i u kafu, pogotovo u onim zemljama gde se
ista loce iz velikih solja vise desetina puta na dan (Nemacka, Drzave ...).
hedonizam.975bobby.quyne,
-> #810, dr.grba>
> Sta je, sta se cudite? Zar je neko primetio neku maskotu na Olimpijadi?
> Jedina maskota je bila flasa karakteristicnog oblika ):
Ispostavilo se da maskota mnoge goste potseca na spermatozoid, pa su je
brze-bolje uklonili.
hedonizam.976johnnya,
-> #967, mikis >> +> Nedavno se po C marketima pojavilo pice GUARANA.
>>
>> Cccc, to je ono što stavljaju u onu drogu, kako se zvaše, EKSTAZI, pa
>> to ona deca piju i divljau po onim REVOVIMA !!!!
:)))
guarana
(Paullinia cupana), woody, climbing plant, of the soapberry family
(Sapindaceae), native to the Amazon Basin. It has a smooth, erect
stem; large leaves with five oblong-oval leaflets; clusters of
short-stalked flowers; and fruit about the size of a grape and usually
containing one seed shaped like a tiny horse chestnut.
The seeds are roasted and used to make a stimulant drink popular in
South America, which has a bitter, astringent taste and a faint,
coffee-like odour. Its caffeine content is about three times greater
than an equivalent amount of coffee; the astringent action is caused
by tannin. Guarana also yields saponin (a carbohydrate), starch, gum,
several volatile oils, and an acrid green fixed oil.
hedonizam.977zeljkoj,
-> #959, sljubisic> Classic Coke:
> ^^^^^^^^^^^^^
> Inace, plasticno pakovanje od 2.5 litara (11 dinara) sada ima
> neko srce :) kojim je uokvireno '1100', a pise: 'Boldog
> Szuletesnapot Magyarorszag', sto nisam siguran sta znaci. O
Našao sam ovo pakovanje. Sve je tu: srce, 1100, Boldog Szulatesnapot, itd. :)
Ali nigde ne piše Classic! Naravno, i ukus je sasvim običan!
hedonizam.978djcorto,
-> #973, kum.djole> Vas stomak je prirodni cistac vasih negativa - smrt "Stomak
> eliminatoru".
:)))))))))))
Kum, zaboravio si da se negativ prevlaci samo preko dela pamucne
majice na kome NEMA fleka od piva, mezeta, i slicnih uzivancije
;)
hedonizam.979lexus,
Konačno je došao 1. septembar :)
I omogućio mi da uživam, omogućio mi da pišem poruke po
konferencijama SezamNET-a :)
Živeo 1. septembar ;)
hedonizam.980evlad,
-> #977, zeljkojY>> neko srce :) kojim je uokvireno '1100', a pise: 'Boldog
Y>> Szuletesnapot Magyarorszag', sto nisam siguran sta znaci. O
Boldog == srećan
Szuletesnapot == rođendan
Magyarorszag == Mađarska
dakle, 1100 godina postojanja Mađarske
pošto nije tu ndragan, uleteo sam s reply-jem, nadam se da se ne ljutite :)
hedonizam.981lexus,
-> #977, zeljkoj=> Našao sam ovo pakovanje. Sve je tu: srce, 1100, Boldog
=> Szulatesnapot, itd. :) Ali nigde ne piše Classic! Naravno, i ukus
=> je sasvim običan!
Pa Classic Coke i Coca-Cola su valjda jedno isto? I ukus bi morao
da im bude isti...
Samo mi nije jasna razlika u nazivu...
Mada sam ja, za razliku od tebe, priličan laik po ovom pitanju ;)
čak nisam provali razliku izmedju običnog Pepsija i Pepsi Max-a...
hedonizam.982kum.djole,
-> #978, djcorto>> Kum, zaboravio si da se negativ prevlaci samo preko dela pamucne
>> majice na kome NEMA fleka od piva, mezeta, i slicnih uzivancije
Da, zamisli, ukapirao sam to pošto sam već poslao poruku.
No odmah se prisetih onog vica za anti-kondomaša..
"sine, je l' ti pereš noge u čarapama ?".. pa nisam 'teo da dodavam..
hedonizam.983ljubinko,
-> #981, lexus
>Pa Classic Coke i Coca-Cola su valjda jedno isto? I ukus bi morao
>da im bude isti...
>Samo mi nije jasna razlika u nazivu...
Coca Cola je pocela kao pice koje u sebi ima ekstrakt koke (u
kome je najvazniji sastojak kokain), po tome je i dobila ime
i dugo je u sebi imala taj ekstrakt.
Kada se digla velika buka oko droga, a koka i kokain su droge
cija je prodaja i upotreba zabranjena (osim u medicini) Coca
Cola je ostala bez svog osnovnog satojka (ekstrakta koke) ali
je u imenu zadrzala ono "Coca" iako sada nema ekstrakt koke.
Dakle ni Coca Cola nije ono sto je nekad bila (ni priblizno).
Interesantno je da i druga pica sadrze neke supstance koje se
koriste u medicini. Na primer Schweppes sadrzi hinin.
Bitter Lemon ga ima u dozi od 54 mg/l.
Hinin je lek cija je osnovna namena lecenje malarije, ali se
moze koristiti i kod nekih oblika reumatizma. Nekada, pre
legalizacije pobacaja koriscen je kao sredstvo za izazivanje
pobacaja - naravno u vecoj dozi nego sto je u Schweppes-u.
hedonizam.984djcorto,
-> #981, lexus> cak nisam provali razliku izmedju obicnog Pepsija i Pepsi
> Max-a...
Sigurno da nisi ... buckuris ostaje buckuris :)
hedonizam.985djcorto,
-> #982, kum.djole> "sine, je l' ti peres noge u carapama ?".. pa nisam 'teo da
> dodavam..
Sto rece jedna moja drugarica - "Ne volim da cackam usi u
rukavicama" ;>
hedonizam.986zeljkoj,
-> #981, lexus> Pa Classic Coke i Coca-Cola su valjda jedno isto? I ukus bi
> morao da im bude isti...
Ne, ne...
===============================
1.4742 CHAT:chat
apostol, 29.07.95. 13:21, 715 chr
---------------------------------------------------------
Pravo da vam kažem, pio sam dve godine američku coca colu, i evo
mog raporta, specijalno za kolege sezamovce:
COCA COLA CLASSIC - Užasno jaka, slatka, jako gazirana, teška CC.
DIET COKE - ista kao naša (po ukusu), umesto šećera ima Natren.
- CC bez kofeina. Kao, zdravije je. Isti ukus kao Classic.
CAFFEINE FREE DIET - kombinacija diet i caffeine free.
COKE II - to je naša koka-kol´°
koka-kola. Isti ukus kao diet, ali sa šećerom.
Ono što se desilo: COKE je bio kao COKE II, a onda su se nostalgičari
založili za povratak CC iz šűeIŻ┐ńzde šezdesetih, a ova
kakvu mi pijemo proglašena je za COKE II.
Izvinjavam se zbog djubreta - nemam MNP.
----------------------------------------------- 1.4742---
hedonizam.987lexus,
-> #983, ljubinko=> Dakle ni Coca Cola nije ono sto je nekad bila (ni priblizno).
Jedini zaključak koji mogu da izvedem iz tvoje poruke je da se u
Classic Coke stavlja Koka, i da je u tome jedina razlika izmedju
Classic Coke-a i Coca-Cola-e.
hedonizam.988crncic,
-> #981, lexus>> čak nisam provali razliku izmedju običnog Pepsija i Pepsi Max-a...
Pa ovaj drugi radi valjda samo pod NTom ;))
hedonizam.989anteater,
-> #925, cortoUcinilo mi se da su te revlonove napravljene od "vestacke dlake" (ako se tako
moze reci), da su prilicno grube. Osim ovog, cena im se kretala oko 40 dinara,
pa mi se ucinilo da su mozda falsifikati (videti pod 'panasoanic' i
'panascanic')
hedonizam.990anteater,
Sezam-dame, ide li neka od vas u IN-salon.
Sezam-gospodo, molim preporuke za DOBRE frizere.
hedonizam.991hercog,
-> #990, anteater»» Sezam-gospodo, molim preporuke za DOBRE frizere.
Frizerski salon Zoran, 27. marta xx, prođeš čevabžinicu 27,
pa neku prodavnicu što je nekad bilo valjda Grundingovo pre-
dstavništvo i ondak naiđeš na prolaz ispod zgrade sa leve
strane i to ti je to...
Sale
hedonizam.992cnenad,
-> #989, anteater=> Ucinilo mi se da su te revlonove napravljene od "vestacke dlake" (ako se
=> tako moze reci), da su prilicno grube. Osim ovog, cena im se kretala oko
Najbolje je da prošetate do prodavnice 'Stevan Stil' u 29 Novembra, preko
puta Srednje Ekonomske. Ima zaista sjajnih četki, ja uzeh pre neki dan
Boreal-ovu za 30 din. Ista varijanta ali sa metalnim 'pipcima i kuglicama na
vrhu' (za koje kažu da nisu dobre ?!?) je oko 50 din. BTW, znate da se četke
menjaju tj. trebaju menjati svakih 6 meseci, da se NE PERU, već samo
iščačkaju dlake...
Imate na raspolaganju veliki asortiman preparata za kosu, balsama, pakovanja,
regeneratora, hidrogena.
Još jedna prodavnica, ali sa inostranom robom je u TC Merkatoru, pored
frizerskog salona Šobot (do pijace) u prizemlju (hodnik pravo od picerije
Ruža pa desno).
hedonizam.993cnenad,
-> #991, hercog=> Frizerski salon Zoran, 27. marta xx, prođeš čevabžinicu 27,
Za dame :) Košutnjak, kod Mažestika, Slobodan.
Za muškarce, Mirko, Zemun, ulica od NP prema Zemunskoj pijaci - Zmaj Jovina
sa desne strane na sredini otprilike...
hedonizam.994corto,
-> #992, cnenad> vrhu' (za koje kazu da nisu dobre ?!?) je oko 50 din.
Zasto li nisu dobre kada se svuda vode kao najbolje !? Jeste, bolje su
od prirodne dlake, ali te nisam uspela da najurim cak ni u inostranstvu.
hedonizam.995djcorto,
-> #991, hercog> Frizerski salon Zoran, 27. marta xx, prodes cevabzinicu 27,
Koristio usluge istog godinama redovno, sad kad stignem - zaista
mogu da preporucim. Klasican, skolovan majstor.
hedonizam.996cnenad,
-> #994, corto=> Zasto li nisu dobre kada se svuda vode kao najbolje !? Jeste, bolje su
=> od prirodne dlake, ali te nisam uspela da najurim cak ni u inostranstvu.
Tako kažu 'iskusniji' :) mada bih ja baš voleo da znam prave razloge.
Po meni su sve iste, čak su metalne bolje, čisto da imam kontra stav ;)
hedonizam.997hercog,
-> #995, djcorto»» Koristio usluge istog godinama redovno, sad kad stignem - zaista
Pa šta misliš zašto sam ga preporučio, kod njega se šišam
zadnjih jedno 20 godina :)
Sale
hedonizam.998dr.grba,
-> #355, valex>> Moderator ove teme će se sigurno setiti, bila je to izjava na jednom
>> ručku u Novom Sadu, restoran se zvao, prigodno, "Žal za mladost" ;)
Da prebacimo u hedonizam: niste se hvalili da ste bili u ovom
restoranu. Kažu da je trenutno najbolja klopa i najbolji ugođaj
od svih novosadskih restorana. Molim izveštaj.
hedonizam.999firus,
-> #998, dr.grba> Da prebacimo u hedonizam: niste se hvalili da ste bili u ovom
> restoranu. Kazu da je trenutno najbolja klopa i najbolji ugodaj
> od svih novosadskih restorana. Molim izvestaj.
A, ako moze, molim i adresu ili bar pribliznu lokaciju
pomenutog restorana.
hedonizam.1000djcorto,
-> #998, dr.grba> restoranu. Kazu da je trenutno najbolja klopa i najbolji ugodaj
> od svih novosadskih restorana. Molim izvestaj.
Bili, bili ;)
Ugodjaj je sve osim novosadski, ali za FUNDAMENTALNU klopu
boljeg mesta nema. Ja sve nesto mislim da sam slao u oko.sveta
pricu o malom vozu odande, kroz koji je nareceni valex lepo
protutnjao (ne, nisam zaostao! ;))
DakleM, parce Vranja na novokomponovani nacin, sa jako dobrim
rostiljem, do bola ljutim onim sto se inace zove ljuto, i
izvrsnim lepinjama koje ipak gase ljutinu.
Ne zamerite, nismo odavno ;) pa je i pomalo iscilelo iz secanja
;)
hedonizam.1001mihailod,
Subject : Recept za bozu.
[Za 2.5 litre boze]
Pola case od 2dl projinog brasna sa 1.5 casom od 2dl secera
promesati u 0.5l vode. Smesu grejati i od trenutka kljucanja
mesati 3 min da se lepo zgusne. Prebaciti sve u vecu posudu
i dodati 2l hladne vode uz mesanje. Nasuti 1 kesicu limuntusa.
Odvaditi malo u casu i u njoj izgnjeciti 10gr kvasca pa to
vratiti u smesu. Dobro sve izmesati. Ostaviti u frizideru
bar 10h (npr. preko noci) sa poluotvorenim poklopcem da ne
iskipi (jer se razvija CO2). Nadalje drzati u frizideru.
Recept je proveren u praksi. Boza koja se na ovaj nacin spremi
je zaista sjajna (bar za moj ukus). Moguce je probati i sa
drugim odnosima brasna (jaca) / secera (sladja) / kvasca
(vise "rezi") / limuntusa (kiselija).
Kao sto se vidi, 2.5l boze kosta oko 2 dinara.
hedonizam.1002dr.grba,
-> #1000, djcorto>> Ne zamerite, nismo odavno ;) pa je i pomalo iscilelo iz secanja
Iščilelo? Ima i priče o čiliju u NS: Otvorena je Casa Mexicana, u
kojoj je čili u špliu začina na početku: konobari upozoravaju goste da
ako ZBILJA volje ljuto, ne počinju dalje od treće gradacije ljutine, a
ima ih jedno šest (:
Nikad nisam voleo ljuto, osim malčice u nekim paprikašima. I zbilja ne
razumem uživanje u ljutom. A moja gospođa rastura cele čete svatova
svojom sposobnošću da izdrži veoma ljuto (:
"Šta je ovo? Trava? Paprika? OVO VI ZOVETE LJUTO??? (((:"
hedonizam.1003djcorto,
-> #999, firus> A, ako moze, molim i adresu ili bar pribliznu lokaciju
> pomenutog restorana.
Khm, zna gtomic, behasmo zajedno, a i on je covek Novosadista
.... i nesto mu je bio zapusen karburator onomad kad smo isli ;)
Mislim da je na putu prema Futogu.
hedonizam.1004gtomic,
-> #1000, djcorto> Ne zamerite, nismo odavno ;) pa je i pomalo iscilelo iz secanja
Oćemo li osvežiti sećanja? :)
hedonizam.1005pifat,
Za pivopije koji vršljaju po Internetu: The Real Beer Page
(http://realbeer.com) je jedinstveno mesto gde se može naći niz veza
ka home pageovima posvećenim malim, reklo bi se kućnim pivarama, web
magazinima posvećenim pivu i bazi podataka o pivskim barovima. Živeli!
hedonizam.1006biber,
Ima li ko da je upoznat sa tajnama spravljanja vina
u kućnoj radinosti? Ako može mali opis, s obzirom da se
otac i ja pomalo zanosimo tom idejom, a imamo dobrog grožđa.
hedonizam.1007dr.grba,
-> #1004, gtomic>>> Ne zamerite, nismo odavno ;) pa je i pomalo iscilelo iz secanja
>>
>> Oćemo li osvežiti sećanja? :)
Pod obavezno! (:
hedonizam.1008valex,
-> #1004, gtomic>> Oćemo li osvežiti sećanja? :)
Stariš Tomiću, čim takve stvari uopšte dovodiš u pitanje O:)
hedonizam.1009biber,
U potrazi za informacijama o vinu, na internetu pronadjoh
sledeću poruku. Ako je istina da čovek ima 64 godine, svaka mu
čast. Zamislite svog deku za računarom?
>> Subject: A great wine experience
>> From: papageno@winternet.com (Bob Hinshaw)
>> Date: Mon Sep 9 06:08:42 1996
>> Message-ID: <5114sq$r3s@blackice.winternet.com>
>> Newsgroups: alt.food.wine
>>
>> Last night, for my 64th birthday, I opened a 1979 Calon-Segur
>> Saint-Estephe that had been in my basement wine storage area for many
>> years. The area is merely a closet, with no humidity control except for
>> a dehumidifier in the nearby laundry area.
>> The cork broke on extraction, and I feared for the worst, but the wine
>> was superb, without a hint of being over the hill. Decanting brought out
>> the nose, and the wine had a complexity that did it proud.
>> IMHO, one still can't beat the great French wines of that era.
>>
hedonizam.1010pifat,
-> #1006, biberJeste da je spravljanje vina prava umetnost, ali da ukratko opišem
postupak. Obrano grožđe valja očistiti od ubuđalih bobica i potom
odvojiti sazrele bobice od peteljki. Ako je u pitanju veća količina,
obično se to čini u četvrtastom "situ", koje je na dnu opleteno
čvršćom žicom, kako bi se lakše odvojile bobice. Potom se bobice
propuste kroz muljaču, u kojoj se prolaskom između dva valjka opna
razbije i tako dobije komina. Iz bureta u kome držimo kominu potom
otočimo širu, odnosno sok koji je dobijen mlevenjem bobica. Ako se
želi belo vino, šira se otoči odmah, a ako je više po volji ružica,
ostavi se neko vreme u komini - recimo nekoliko dana. Odmah valja
razbiti famu - i od tamnog grožđa se pravi belo vino. Cela tajna
crnog vina je u tome što je ono odležalo sa kominom oko dve nedelje i
tek potom bilo prebačeno u bure na završno vrenje, jer ono svoju
tamnu boju dobija od sastojaka iz opne bobica. Širu valja presuti u
prethodno dobro oprano i sumporisano bure (to se radi spaljivanjem
jedne sumporne trake u buretu). Bure ne sme biti naliveno do vrha,
već zbog vrenja treba ostaviti jedno 10 cm slobodnog prostora ispod
vranja, tj. čepa. Proces vrenja se nadgleda tako što se u probušen
vranj stavi naročita savijena staklena cevčica kolenastog oblika, u
koju se naspe malo vode, i tada se lepo vidi kako kroz nju prolaze
mehurovi ugljen dioksida. Kada vrenje prestane, odnosno kada prestanu
da izlaze mehurići, a to je posle nekoliko nedelja, vino se može
PAŽLJIVO presuti u manje buriće, koji se potom dobro začepe i ostave
do proleća u podrumu. Za vrenje je potrebna umerena temperatura,
dakle ako je jesen topla, vrenje je brže, a ako je hladno, to traje
duže. Treba voditi računa da u prostoriji gde vino vrije ne bude
mraza, kako vrenje ne bi prestalo. Prelivanje treba obaviti pažljivo
da se ne bi povukao mulj, koji sadrži raznorazne nečistoće. Na
proleće se vino natenane razlije u boce i potom ostavi da stoji do
pića. Naravno, ako ima uslova, vino se može ostaviti i u buradima na
duži rok, biće samo bolje. Preostala komina se koristi za pečenje
komovice, a to je oko tri-četiri nedelje po berbi grožđa, kada ona
dobro prevre. Slatka šira se ostavlja odmah po muljanju, a da ne
prevre, dodaje joj se malo vinobrana. Provereno je, odlično se drži
smrznuta u PET bocama u zamrzivaču. Na kraju, jedna od ključnih tajni
dobrog vina je čistoća sudova i alata koji se koristi (muljače, cedke
i slično).
hedonizam.1011djcorto,
Vazno !
Po kioscima u centru (ne znam za sire) ima Henry Winterman's
Cafe Freme Mild i Normal za 17 din kutija od 10 kom. U podzemnom
prolazu na Terazijama prodaju i na komad, za 2.5 dinara.
Pohvalno :)