hedonizam.810dr.grba,
-> #808, sljubisic>> Ma, da u njoj ima nesto _drasticno_ stetno, ne verujem da Coca Cola Inc,
>> ma koliko imucna i uticajna bila mogla da to sakrije od javnosti. Pojavili
Coca Cola Inc je toliko imućna i uticajna da je uspela od sveta da
sakrije čak i maskotu Olimijade u Atlanti.
Šta je, šta se čudite? Zar je neko primetio neku maskotu na Olimpijadi?
Jedina maskota je bila flaša karakterističnog oblika ):
hedonizam.811crveni,
Ljudi, jeste l' imali vi ikada hemiju?
Ona strašna stvar koja u koka-koli "rastvara zube i meso", čisti
ekser i ostalo nije ništa drugo nego soda-voda. Soda voda nije ništa
drugo nego ugljena kiselina (H2C03). Ova kiselina je relativno slaba
i nestabilna (iz nje se oslobađa ugljen-dioksid, a ostaje voda), sva-
kako mnogo slabija od hlorovodonične kiseline (HCl) iz želuca.
Koka-kola jeste bućkuriš, ali njenu štetnost svakako ne treba
preuveličavati i dovoditi u vezu sa kojekakvim svetskim zaverama.
Pozdrav,
C.
hedonizam.812zeljkoj,
-> #808, sljubisic> dan (slucajno znam :) granicu presao poslednji sleper sa
> italijanskim limenkama, i da cemo od sada piti samo bugarske
Italijanskim? Ja takve ne videh ovde nikada. :)
hedonizam.813zeljkoj,
-> #811, crveni> Ona strašna stvar koja u koka-koli "rastvara zube i meso",
> čisti ekser i ostalo nije ništa drugo nego soda-voda. Soda voda
> nije ništa drugo nego ugljena kiselina (H2C03). Ova kiselina je
> relativno slaba
Ne. Ugljena kiselina potiče od ugljen-dioksida kojim je coka gazirana i
prilično je slaba. Fosforna kiselina je ta koja rastvara metal, zube, itd.
hedonizam.814crveni,
-> #813, zeljkojPa, probaj da ponoviš eksperimente sa koka-kolom, ali umesto
koka-kole koristi kiselu vodu. Desiće se isto. A ako je verovati
proizvođačkoj deklaraciji, fosforne kiselinr u koka-koli praktično
i nema.
hedonizam.815zeljkoj,
-> #814, crveni> koka-kole koristi kiselu vodu. Desiće se isto. A ako je
Nešto mi je teško da u to poverujem. :) Ok, probaću...
Zašto onda niko ne govori o štetnosti kisele vode, Fante, 7upa, Jupija,;) itd?
> proizvođačkoj deklaraciji, fosforne kiselinr u koka-koli
> praktično i nema.
Fosforne kiseline ima, kao što i piše. A ona spada u srednje jake kiseline,
za razliku od ugljene koja je izuzetno slaba.
Konstante disocijacije:
ugljena - 4,45 * 10^-7
fosforna - 7,5 * 10^-3
hedonizam.816ljubisha,
-> #808, sljubisic> CC konzumira vec vise nego dovoljan broj godina, da tako nesto nebi negde
> izaslo na videlo.
Ili bi svi već pomrli do sada. Ja za sad (posle 3 godine) imam samo
povišeni krvni i srčani pritisak, povremene glavobolje i ništa više. A
to je ništa prema uživanju koje donosi konzumiranje tog božanskog pića.
hedonizam.817lexus,
-> #810, dr.grba=> Šta je, šta se čudite? Zar je neko primetio neku maskotu na
=> Olimpijadi? Jedina maskota je bila flaša karakterističnog oblika ):
Ona maskota je toliko ružna, da nije ni čudo što je nije bilo
na olimpijadi...
hedonizam.818corto,
-> #811, crveni> Koka-kola jeste buckuris, ali njenu stetnost svakako ne treba
> preuvelicavati i dovoditi u vezu sa kojekakvim svetskim
> zaverama.
Ma ko prica o zaverama :))) Istrazivanja o stetnosti koka-kole su vrsena
bas u USA (samo ne znam ko ih je placao, sigurna sam da konkurencija
nema nikakve veze sa tim ;> ), a staro je pravilo da se sampanjac i
koka-kola piju ledeno hladni da se slucajno ne bi osetio ukus :))) Na
sva istrazivanja i dokazivanja o stetnosti ovoga i onoga ja reagujem kao
Cercil: "Kad cujem pricu o stetnosti pusenja, odmah zapalim cigaru" ;)
hedonizam.819corto,
-> #815, zeljkoj> Zasto onda niko ne govori o stetnosti kisele vode, Fante, 7upa,
> Jupija,;) itd?
Zato sto kompaniji koja pravi koka-kolu ne pada na pamet da baca pare na
takve gluposti, jer i ovako nemaju konkurenciju :>
Premda, kad sam videla reklamu sa Seqom i onim klincem za pepsi, menjam
pice :)))
hedonizam.820spantic,
-> #792, corto> Ah, izdajes tradiciju pijuci to imperijalisticko pice uz nacionalne
> svetinje ;)))) Ili predji na pepsi, ili da predjemo u Forum :)))))
Probao sam Pepsi Max i to je nešto što ponekad i može da prođe.
Inače, Koka Kola je to ;)
hedonizam.821sljubisic,
-> #810, dr.grba
>Coca Cola Inc je toliko imucna i uticajna da je uspela od sveta da
>sakrije cak i maskotu Olimijade u Atlanti.
Ih, lako je to njima u svom ataru ... :)
>Sta je, sta se cudite? Zar je neko primetio neku maskotu na Olimpijadi?
>Jedina maskota je bila flasa karakteristicnog oblika ):
Pa gde ces lepsu maskotu? :))
hedonizam.822sljubisic,
-> #814, crveni
>koka-kole koristi kiselu vodu. Desice se isto. A ako je verovati
>proizvodackoj deklaraciji, fosforne kiselinr u koka-koli prakticno
>i nema.
Ima neke 'ortofosforne', i njen procenat je vidno istaknut na samoj
ambalazi, jer se verovatno radi o nekoj supstanci koja bas i ne prija
organizmu :)
Doduse, domaca 'BIP' Cola ima daleko veci (barem po onom sto pise na
etiketi) procenat ove kiseline.
hedonizam.823sljubisic,
-> #816, ljubisha
>> CC konzumira vec vise nego dovoljan broj godina, da tako nesto nebi negde
>> izaslo na videlo.
> Ili bi svi vec pomrli do sada. Ja za sad (posle 3 godine) imam samo
> poviseni krvni i srcani pritisak, povremene glavobolje i nista vise. A
> to je nista prema uzivanju koje donosi konzumiranje tog bozanskog pica.
Ovo vec zvuci kao 'overdoza' kofeinom :) Ako nije suvise indiskretno,
a kojoj se kolicini dnevno radi? Priznaju se odgovori koji su veci ili
jednaki dva litra :)
Pozivam i ostale Coca-Colicare da ispricaju svoju tuznu ispovest. Price
koje pocinju sa:... te daleke xxxx ujak mi je sa letovanja u Grckoj doneo
limenku CC-e, i bese to ljubav na prvi pogled... koja je vremenom presla u
pravu strast... ;), ce se posebno bodovati :)
hedonizam.824sljubisic,
-> #819, corto
>Premda, kad sam videla reklamu sa Seqom i onim klincem za pepsi, menjam
>pice :)))
Ono : 'Don't You even think about it!' ? :)
Nije losa, mada Pepsi je oduvek nekako bio previse sladunjav... osim kada
nije _dobro_ ohladjen - sto nas opet vraca na onu pricu o ukusu CC i sampa-
njca :)
Inace sva sreca da se ni CC ni Pepsi ne piju vruci iz porcelanskih solja,
jer ne mogu ni da zamislim u istu da nebi prsla prethodno sipam mleko :)
hedonizam.825sljubisic,
Da ne ispadne da favorizujemo 'vestacka' pica, evo nesto garantovano pri-
rodno, a pritom, zamislite, cak i ukusno :)
Frape od banana:
----------------
Potrebno:
- litar mleka, ohladjenog u frizideru
- dve kasike secera
- 4-5 banana, takodje ohladjenih u frizideru
- dva 'stapica' Plazma keksa
- po zelji (nije obavezno) polovina do jedna cela jabuka, oljustena
- po zelji (takodje nije obavezno, ali je ukusno) casa ili dve slaga
Nacin spravljanja:
U mikser prvo stavite banane, Plazma keks, (i jabuku), kao i secer i onda
to usitnite dobro. Zatim dodajte mleko (i eventualno slag) i jos malo
izmiksajte - i frape je gotov.
Sluzi se kao i Coca-Cola i sampanjac, dakle najbolje hladan :), u dubokim
casama sa barem dve slamcice...
Prijatno! :)
hedonizam.826lexus,
-> #820, spantic=> Probao sam Pepsi Max i to je nešto što ponekad i može da prođe.
=> Inače, Koka Kola je to ;)
Moram priznati da nisam primetio razliku izmedju običnog Pepsija
i Max izdanja... Bog mi je svedok da sam se trudio ;)
hedonizam.827ljubisha,
-> #823, sljubisic> Ovo vec zvuci kao 'overdoza' kofeinom :) Ako nije suvise indiskretno,
> a kojoj se kolicini dnevno radi? Priznaju se odgovori koji su veci ili
> jednaki dva litra :)
Nemoj tako. :) Najmanje litra dnevno, 365 dana, tri godine. Mogao
sam i kola da kupim! :)
hedonizam.828corto,
-> #822, sljubisic> Ima neke 'ortofosforne', i njen procenat je vidno istaknut na
> samoj ambalazi, jer se verovatno radi o nekoj supstanci koja
> bas i ne prija organizmu :)
Jedino sto moze da skodi kod coke, i svih ostalih slicnih pica (cak i
mineralne vode) je to sto je gazirana, pa u prevelikim kolicinama (sto
je individualna stvar) moze malo da poremeti zeludac ;) A cik da vidim
optimistu koji ce da ceka da mu pice ishlapi :)))))
Inace, ja verujem u lekovito dejstvo koka-kole, i ne samo ja. Imala sam
lekarku koja mi je uvek za pokvaren stomak prepisivala pijenje
koka-kole. Sa punoletstvom sam ipak presla na pivo O;)
hedonizam.829corto,
-> #823, sljubisic> koje pocinju sa:... te daleke xxxx ujak mi je sa letovanja u
> Grckoj doneo limenku CC-e, i bese to ljubav na prvi pogled...
> koja je vremenom presla u pravu strast... ;), ce se posebno
> bodovati :)
Kakav jaz medju generacijama :)))) Moj slucaj : kada sam 1974. u Londonu
prvi put probala sadrzaj konzerve na kojoj je pisalo "Coca Cola",
shvatila sam da je "Pepsi" bolja :))))
hedonizam.830corto,
-> #824, sljubisic> Ono : 'Don't You even think about it!' ? :)
Jeste, upravo ta :))) Da li to Pepsi daje takvu kolicinu hrabrosti da
gomili misica bez mnogo mozga kazes tako nesto :))))
> Inace sva sreca da se ni CC ni Pepsi ne piju vruci iz
> porcelanskih solja, jer ne mogu ni da zamislim u istu da nebi
> prsla prethodno sipam mleko :)
Hmmm, cini mi se da sam okacila neki recept za koktel koka-kola + mleko
;)))
hedonizam.831crveni,
-> #815, zeljkojPa, iskoristimo malo logike.
Jedino što se na jeziku i nepcima oseĆa prilikom konzumacije koka-kole
jeste ukus ugljene kiseline (alias sode-vode). Kada pustimo da "gaza"
nestane (oslobodi se veći deo CO2) dobije se bljutava preslatka vo-
dica (svi znaju kako je odvratna negazirana koka-kola). Pošto su
kiseline štetne zbog toga što razjedaju - kako nas može razjedati ki-
selina (fosforna, ortofosforna i sl.) koju pod jezikom ni ne osećamo?
Pa sirće konje svakodnevno trpamo u salate je mnogo jače od fosforne,
limunske i ostalih kiselina koje se nalaze u različitim gaziranim
napicima.
Inače, predloženi frape je mnogo bolji napitak od koka-kole,
a maksi-pepsi je slađa varijanta pepsi-kole koja nema ni trunke
šećera.
Pozdrav,
C.
hedonizam.832zeljkoj,
-> #816, ljubisha> to je ništa prema uživanju koje donosi konzumiranje tog
> božanskog pića.
Fino, ima nas, ima nas... ;)
hedonizam.833zeljkoj,
-> #822, sljubisic> Ima neke 'ortofosforne', i njen procenat je vidno istaknut na
Da, to je ta. fosforna = ortofosforna (H3PO4).
hedonizam.834zeljkoj,
-> #826, lexus> Moram priznati da nisam primetio razliku izmedju običnog
> Pepsija i Max izdanja... Bog mi je svedok da sam se trudio ;)
Smrdi na one hemikalije što stavljaju umesto šećera, kao i Diet Coke.
BTW, priča se da su ti zasladjivači (osim što imaju odvratan ukus :) i
kancerogeni.
hedonizam.835zeljkoj,
-> #831, crveni> selina (fosforna, ortofosforna i sl.) koju pod jezikom ni ne
> osećamo? Pa sirće konje svakodnevno trpamo u salate je mnogo
> jače od fosforne, limunske i ostalih kiselina koje se nalaze u
> različitim gaziranim napicima.
Konstante disocijacije:
ugljena - 4,45 * 10^-7
sirćetna - 1,77 * 10^-5
fosforna - 7,5 * 10^-3
Dakle - fosforna je mnogo jača i od sirćetne i od ugljene.
hedonizam.836nenad,
-> #819, corto> Premda, kad sam videla reklamu sa Seqom i onim klincem za pepsi, menjam
> pice :)))
Bila je dobra reklama u kojoj grupa studenata iz budućnosti
po vrućini prebire po nekim arheološkim iskopinama i jedan od
njih među kamenjem pronađe praznu i malo ugruvanu konzervu
koka-kole. Odlazi do profesora da ga pita šta je to, ovaj
zagleda, zagleda i kaže nešto u fazonu "Hmm, ne znam, veoma
čudno, mora da je nešto jako staro, idi ostavi to među ostale
iskopine". Ovaj odlazi, spušta među neko kamenje i skulpturice i
iz susednog frižidera vadi jednu konzervu pepsija i ispija je na
iskap. ;)
hedonizam.838lexus,
-> #836, nenad=> iskopine". Ovaj odlazi, spušta među neko kamenje i skulpturice i
=> iz susednog frižidera vadi jednu konzervu pepsija i ispija je na
=> iskap. ;)
Baš neetička reklama.
Neko nepisano pravilo je hvaliti sebe, ali ne pljuvati po drugima.
hedonizam.839bobby.quyne,
-> #815, zeljkoj> Fosforne kiseline ima, kao sto i pise. A ona spada u srednje jake kiseline,
> za razliku od ugljene koja je izuzetno slaba.
> Konstante disocijacije:
> ugljena - 4,45 * 10^-7
> fosforna - 7,5 * 10^-3
Fosforasta a ne fosforna. Najvaznija razlika - fosforasta je mnogo slabija.
hedonizam.840bobby.quyne,
-> #799, mmarkovic> Da pitam iskusne hedoniste i cajoljubitelje ;)
>
> Imam neki ruski samovar. Jel' to upotrebljivo? Koji caj, i kako,
> se tu sprema? Volim samo indijske, ruske cajeve. Nista kamilica,
> nana,... (ako je to uopste caj;)
Caj u samovaru se sprema otprilike na sledeci nacin (kazem otprilike
zato sto metoda za spremanje caja u Rusiji ima koliko i u Srbiji za
pravljenje tursije ili ajvara - dakle onoliko koliko i domacica):
Uzme se onoliko crnog caja koliko se misli da ce se popiti. To znaci
otprilike oko jedna mala kasicica po solji za caj umerene jacine.
Naravno, moze da se sipa i mlogo, zavisno od obicaja i ukusa. Proba je
neophodna da bi se ustanovila kolicina potrebna za jedno uzivanje, Caj
se stavi u mali keramicki cajnik koji mora da pasuje u onu krunu na vr`
samovara i prelije vodom. Tako se dobija ono sto se zove zavarka.
Zatim se samovar napuni vodom, poklopi i na njega stavi cajnicic sa
zavarkom. Ondak se onaj ruzni komunisticki gajtan usteka u struju i
pusti se voda da prokljuca. Kad prokljuca, ukucani se poredaju u red
ispred samovara, svako u solju prvo sipa malo zavarke koja se do tada
propisno ukrtila (kolicina po ukusu), zatim otvori petlica (slavinu na
samovaru) i prelije vrucom vodom.
Caj se ne pije odmah jer je voda u samovaru zbog povecanog pritiska
toplija od 100 stepeni, pa je mlogo vruca da se oma` pije.
Caj se obavezno seceri.
Za caj u samovaru se obavezno koriste cajne mesavine (blended teas),
a nikako ciste sorte kao Darjeeling ili Keemun ili Assam ili Oolong
ili slicni.
Za neupucene, radi se iskljucivo o crnim ili kako se kod nas kaze ruskim
cajevima, dok ova imena oznacavaju podneblja u kojima se cajevi uzgajaju.
Naravno, sve vreme se radi o listovima jedne iste biljke koja se kod nas
zove caj.
hedonizam.841bobby.quyne,
-> #791, corto> solju, i jos jedna, tzv. for the pot ;)) Ako spremas direktno u solji,
> preporucujem po dve kasicice caja na solju, ili, ne daj Boze, po jednu
> kesicu. Ovo naravno vredi za dobre crne cajeve. Za zelene, kako ti se
> prohte, zavisno od zeljene jacine. Moze po kasicica (to je za jace), a
> moze i par listica. Dalekoistocno iskustvo: u solju (koja inace ima i
Ima jedan vic:
Kinez koji je pravio najbolji caj u kini je na samrti, i slini se ljudi
okupili oko njegove samrtnicke postelje nebi li im odao svoju tajnu,
a on im kaze "Dve kasicice".
Dakle moze i vise caja po solji - zavisi od ukusa - ali ako imate slabije
srce, ne preterujte.
hedonizam.842acag,
-> #809, calexct> Možda ćeš lakše da si kuvaš uz RAR arhiver. ;)
*** "RAR ARHIVER" pomoć svakoj dobroj domaćici ***
hvala :)
hedonizam.843hercog,
Zna li neko efektivan način da se čovek lepo ugoji, a da ne
pukne neku veliku love (npr za jedno 100kg hrane po danu :) )
Sale
hedonizam.844nenad,
-> #838, lexus> Baš neetička reklama.
> Neko nepisano pravilo je hvaliti sebe, ali ne pljuvati po drugima.
Ne baš, na zapadu je uobičajeno videti reklame u kojima se
upoređuju proizvodi i jedan pljuje a drugi hvali. Posebno kada
postoje dva jasna i jaka direktna konkurenta. S tim što je
koka-kola veća i ispod dostojanstva joj je da da pominje Pepsi,
ali Pepsi će da pominje Koku, kao i Dell Compaq-a.
hedonizam.845olio,
-> #802, corto> Imamo u vidu :)))))
Upravo je spremljen i paradajz sok(neprskani iz kevine baste)koji
se upotrebljava u doticnoj ribljoj corbi.
A za ribu cu da se pobrinem ja sam licno.
Pozdrav Oliver.
hedonizam.846velicko,
-> #828, corto> lekarku koja mi je uvek za pokvaren stomak prepisivala pijenje
Ja sam popravljao upropašćen metabolizam velikim količinama
kokakole, međutim ne mislim da je to pravilno rešenje..
.... a da je pomagalo... jeste.. :)
... a uz to je i prijalo...
- narkoman - kokakoličar -
hedonizam.847livan,
-> #838, lexus-> Baš neetička reklama.
-> Neko nepisano pravilo je hvaliti sebe, ali ne pljuvati po drugima.
U pravu si. Međutim u mnogim zemljama (i kod nas) to nije _neko nepisano
pravilo_ već je pisani zakon kojim se takve stvari zabranjuju. Takav
postupak se naziva komparativno oglašavanje i poznata je stvar u marketingu.
Ako svoj proizvod poredimo sa drugim, taj drugi se ne sme imenovati markom
već nečim neodređenim kao što je "proizvod X" i sl.
Samo Amerikanci još prave takve reklame.
BTW, Coca cola je bolja.
hedonizam.848johnnya,
-> #836, nenad >> Bila je dobra reklama u kojoj grupa studenata iz budućnosti
>> po vrućini prebire po nekim arheološkim iskopinama i jedan od
>> njih među kamenjem pronađe praznu i malo ugruvanu konzervu
>> koka-kole. Odlazi do profesora da ga pita šta je to, ovaj
Mislim da si "malo" omašio, ja sam gledao sličnu reklamu, ali tu se
iskopava staklena flaša Coca-Cole (0.25) i sledi dijalog "šta je to -
nemamo pojma", a završni kadar pokazuje _limenku_ Coca-Cole na stolu.
Dakle Pepsi se ne pominje ni u tragovima, a tako i treba da bude :)))
hedonizam.849johnnya,
-> #843, hercog >> Zna li neko efektivan način da se čovek lepo ugoji, a da ne
>> pukne neku veliku love (npr za jedno 100kg hrane po danu :) )
Pratiš li ti conf. makar koliko pišeš po njima ? :)
Slično pitanje je bilo skoro, pa ću ponoviti _siguran_ odgovor :
1. pošto si student, imaš pravo makar na ručak u studenstkoj mezni
2. ako nemaš pravo, pod hitno nabavi bonove i kreni po beogradskim
menzama, taman su se sada otvorile, početkom augusta.
3. Klopa je "dobra", sa više bonova, možeš da uzmeš više porcija, a
kompletan ručak košta 0.80 din
4. Poznto je da najbrže goji, loša, ali ipak obimna ishrana :)
hedonizam.850dr.grba,
-> #836, nenad>> Bila je dobra reklama u kojoj grupa studenata iz budućnosti
>> po vrućini prebire po nekim arheološkim iskopinama i jedan od
>> njih među kamenjem pronađe praznu i malo ugruvanu konzervu
>> koka-kole.
A beše i ona: američki middle-west, noć, nigde žive duše. Osvetljen
trem jedne drvene kuće u kojoj je prodavnica. Na tremu dva frižidera,
koka kola i pepsi. Odjednom neko čudno svetlo, zoom out, leteći tanjir
lebdi iznad kuće. Zrak podiže oba frižidera u unutrašnjost letećeg
tanjira. Par sekundi kasnije, frižider sa koka kolom se sa treskom
vraća na staro mesto. Leteći tanjir nestaje na nebu (:
E sad, fazon je što logotip koka kole duže figuriše u vidnom polju
gledaoca nego pepsija (:
hedonizam.851dr.grba,
-> #838, lexus>> Baš neetička reklama.
>> Neko nepisano pravilo je hvaliti sebe, ali ne pljuvati po drugima.
Sudeći i po mom primeru, za ove dve firme važi samo jedno pravilo:
"Nema pravila" (((:
hedonizam.852dr.grba,
-> #843, hercog>> Zna li neko efektivan način da se čovek lepo ugoji, a da ne
>> pukne neku veliku love (npr za jedno 100kg hrane po danu :) )
Min. dva piva posle večere i što manje kretanja (:
hedonizam.853zeljkoj,
-> #839, bobby.quyne>> Fosforne kiseline ima, kao sto i pise. A ona spada u srednje
>> jake kiseline, za razliku od ugljene koja je izuzetno slaba.
>> Konstante disocijacije:
>> ugljena - 4,45 * 10^-7
>> fosforna - 7,5 * 10^-3
>
> Fosforasta a ne fosforna. Najvaznija razlika - fosforasta je
> mnogo slabija.
Hoćeš da kažeš da je u coca coli fosforasta a ne fosforna? Na flaši piše
ortofosforna, a to je isto što i fosforna (H3PO4).
Ili hoćeš da kažeš da se navedena konstanta disocijacije odnosi na
fosforastu kiselinu (H3PO3)? Hm... u knjizi piše 'fosforna'. A čak
i da je (greškom) dat podatak za fosforastu, to znači da je fosforna još
jača, u svakom slučaju jača od ugljene i sirćetne.
hedonizam.854corto,
-> #843, hercog> Zna li neko efektivan nacin da se covek lepo ugoji, a da ne
Da dobro i redovno jede ;)
hedonizam.855corto,
-> #844, nenad> koka-kola veca i ispod dostojanstva joj je da da pominje Pepsi,
A bogu mi, bila je i citava serija pljuvanja po Pepsi ;)
hedonizam.856corto,
-> #845, olio> A za ribu cu da se pobrinem ja sam licno.
I mi imamo soka iz kevine baste, ali nam fali riba i umece :))) i javi
ranije, da obezbedimo bebi sitovanje :)
hedonizam.857corto,
-> #848, johnnya> Dakle Pepsi se ne pominje ni u tragovima, a tako i treba da
> bude :)))
A reklama sa koka-kolom, pepsi i MC Hammerom ;>
hedonizam.858corto,
-> #853, zeljkoj> Hoces da kazes da je u coca coli fosforasta a ne fosforna? Na
Ma sasvim svejedno koja je, vazno je da se posle overdose ne svetli u
mraku ;)
hedonizam.859inferno,
-> #823, sljubisicŮ│ ˙ Pozivam i ostale Coca-Colicare da ispricaju svoju tuznu ispovest. Price
Ů│ ˙ koje pocinju sa:... te daleke xxxx ujak mi je sa letovanja u Grckoj
Ů│ ˙ doneo limenku CC-e, i bese to ljubav na prvi pogled... koja je vremenom
Ů│ ˙ presla u pravu strast... ;), ce se posebno bodovati :)
Beše to pre jedno 10 možda i više godina kad sam kao klinac
u Grčkoj probao 7up... od tad je koka-kola na drugom mestu.
;>
hedonizam.860zeljkoj,
-> #859, inferno> Beše to pre jedno 10 možda i više godina kad sam kao klinac
> u Grčkoj probao 7up... od tad je koka-kola na drugom mestu.
Od tebe se ni ne očekuje da voliš božanski nektar. ;)
hedonizam.861hercog,
-> #838, lexus»» Neko nepisano pravilo je hvaliti sebe, ali ne pljuvati po drugima.
E kad bi se samo oni držali etike :)
Ima jedna reklama gde McHammeru daju jedno od ta dva pića dok
peva na sceni, a on tada kreće da peva neke balade, na šta
publika počinje da bleji u čudu. Tada mu daju ono drugo pi-
će i on kreće normalno da peva. Eh, sad samo kad bi se setio
koje je bilo prvo, a koje drugo :)
Sale
hedonizam.862hercog,
-> #852, dr.grba»» Min. dva piva posle večere i što manje kretanja (:
Slabo to pomaže, bar u mom slučaju :)
Sale
hedonizam.863hercog,
-> #854, corto»» Da dobro i redovno jede ;)
Šta se podrazumeva pod dobro :)
Sale
hedonizam.864lexus,
-> #854, corto=>> Zna li neko efektivan nacin da se covek lepo ugoji, a da ne
=> Da dobro i redovno jede ;)
Jok vala, loša hrana mnogo lakše goji. E sada, preporučljvo je
jesti što više, ali i cevčiti pivdžu ;)
hedonizam.865dr.s,
-> #834, zeljkoj E, sto sam u Spaniji probao (i udavio se u njoj :)) Seri-kolu. Bog te
maz'o, ne pamtim kada sam neku konzervu isparznio sa vecim uzitkom. Inace,
nisam neki ljubitelj koce, ali kad sam trebao da podjem ovamo mislio sam da
ponesem bar limenki (jedan karton) kao zalihu, ali nemadose onog dana kad
sam krenuo :(((
Da li postoji u (Beo)gradu negde seri-kola?
hedonizam.866dr.s,
-> #838, lexus/* Neko nepisano pravilo je hvaliti sebe, ali ne pljuvati po drugima.
Ja nisam ovo shvatio kao pljuvanje.
Da li bi onda trebalo shvatiti pojavu VW u 'Povampirenom Majlsu'
(Vudi Alen) kao pljuvanje po ostalim markama automobila?
Ideja je haos.
Podseti me na ne tako skoru izjavu nekog metalca (ne secam se kog):
'Bas me interesuje koja bi firma nama platila da ih reklamiramo. Mozda jedino
PEPSI da reklamiramo koka-kolu.' :)))
hedonizam.867dr.s,
-> #842, acag/**** "RAR ARHIVER" pomoc svakoj dobroj domacici ***
Dobroj domacici nije potrebna pomocu!:)
hedonizam.868lexus,
-> #865, dr.s=> Da li postoji u (Beo)gradu negde seri-kola?
Pitam se samo kako čovek može is*ati kola...
hedonizam.869lexus,
-> #866, dr.s=> Ja nisam ovo shvatio kao pljuvanje.
Nego kao šta?
=> Da li bi onda trebalo shvatiti pojavu VW u 'Povampirenom Majlsu'
=> (Vudi Alen) kao pljuvanje po ostalim markama automobila?
??? Moram priznati da mi nisi baš najjasniji ???
Znači reklamu tipa: Shaq uzme konzervu Coca-cole i počne da je
uništava, pritom se dere "take this mothaphucka", "ugly peace
of sh*t" i slično, a zatim se osveži Pepsijem, ti ne smatraš
pljuvanjem?
hedonizam.870vitez.koja,
-> #861, hercog#=> će i on kreće normalno da peva. Eh, sad samo kad bi se setio
#=> koje je bilo prvo, a koje drugo :)
Koncert, ludilo...
MC. pauzira, uzima "Classic Coke" i peva "Feelings, nothing more than
feeeeelings".
Zviždanje, urlanje...
MC. uzima PEPSI! i nastavlja ono svoje...
Koncert, ludilo...
sk
hedonizam.871dr.grba,
-> #862, hercog>> »» Min. dva piva posle večere i što manje kretanja (:
>>
>> Slabo to pomaže, bar u mom slučaju :)
Onda moj recept: oženi se dobrom kuvaricom, vrhunskim improvizatorom
sadržaja nedeljnog ručka (: Usput, voli testenine i pivo kao ja, i
lepo odeš sa 80 na 100 za manje od pet godina (:
hedonizam.872zeljkoj,
-> #865, dr.s> E, sto sam u Spaniji probao (i udavio se u njoj :)) Seri-kolu.
Misliš na cherry coke? :) Bljllj, obična coka za dodatkom veštačkog
ukusa višnje. Možeš i sam da napraviš, ako ti se toliko svidja. :)
hedonizam.873johnnya,
Molio bih provereni recept za pravljenje Pina-Colade.
hedonizam.874sljubisic,
-> #865, dr.s
> Da li postoji u (Beo)gradu negde seri-kola?
Ako se radi o Cherry Coke :), poslednji put vidjena na buvljaku, u
pakovanju od 0.5 litara, plasticna ambalaza.
Inace, vrlo lako i uspesno se moze simulirati :) sa malo sirupa od
visnje, ili par kapi O:) Cherry Brandy-a .
Kombinacija i nije tako losa :)
hedonizam.875calex,
-> #854, corto<!> Da dobro i redovno jede ;)
Nikako. :)) Najbolje je da jede neredovno i to u većim količinama.
Redovno uzimanje manjih obroka neće da mu pomogne. Bolje jednom dnevno
mnogo nego često a malo. Pored toga, nije loše da uzme neki alkohol pre
jela jer se onda veći deo hrane pretvara u masnoću. Naravno, posle toga
sledi nekoliko piva i spavanje. ;)) Jasno, fizička aktivnost se svodi
na gledanje utakmica, još bolje samo TV prenosa istih uz pivo. :))
hedonizam.876cnenad,
-> #850, dr.grba=> tanjira. Par sekundi kasnije, frižider sa koka kolom se sa treskom
=> vraća na staro mesto. Leteći tanjir nestaje na nebu (:
Skoro videh reklamu ali za trećeg proizvođača Cole, u kojoj je na lep
način objašnjeno kako PEPSI i Coca-Cola "pecaju" svoje potrošače u
bukvalnom smislu reči. Reklama je fenomenalna, samo ne verujem da je kola
tog trećeg proizvođača baš tako dobra.
hedonizam.877dr.grba,
-> #875, calex>> sledi nekoliko piva i spavanje. ;)) Jasno, fizička aktivnost se svodi
>> na gledanje utakmica, još bolje samo TV prenosa istih uz pivo. :))
A kikiriki? Ono vakumirano kilo usoljenog što mi šurak doneo iz Grčke,
umlatio sam za dva dana (:
Onda peciva, sladoledi, čokolada, slanina sa puno luka... ali ne zajedno (:
Mnogo variva od krompira, graška, boranije. Prevelika količina
isključivo pečenog svinjskog mesa - najbolje debelo pohovane šnicle.
I žlica vegete (:
hedonizam.878dr.grba,
-> #876, cnenad>> način objašnjeno kako PEPSI i Coca-Cola "pecaju" svoje potrošače u
>> bukvalnom smislu reči. Reklama je fenomenalna, samo ne verujem da je kola
Sinalco Cola?
hedonizam.879zeljkoj,
-> #874, sljubisic> Ako se radi o Cherry Coke :), poslednji put vidjena na
> buvljaku, u pakovanju od 0.5 litara, plasticna ambalaza.
Hm... jel' ima na buvljaku Coke Classic? :)
hedonizam.880vstan,
-> #875, calex> Bolje jednom dnevno mnogo nego često a malo.
Najbolje jednom dnevno i to pred spavanje.
hedonizam.881nenad,
-> #870, vitez.koja> MC. uzima PEPSI! i nastavlja ono svoje...
Nije mi jasno, jel to reklama za Pepsi ili za Koka-kolu?
hedonizam.882hercog,
-> #881, nenad»» Nije mi jasno, jel to reklama za Pepsi ili za Koka-kolu?
Za Pepsi...
Sale
hedonizam.883valex,
-> #875, calex>> sledi nekoliko piva i spavanje. ;)) Jasno, fizička aktivnost
Ako svo povećanje mase želi da sabije u stomak, mislim da je tvoj
recept idealan ;)
hedonizam.884olio,
-> #834, zeljkoj> BTW, prica se da su ti zasladjivaci (osim sto imaju odvratan ukus :) i
> kancerogeni.
Kancerogeno je sve ono sto po hem.sastavu ima "slobodni elektronski par"
u hem.formuli nekog jedinjenja.
Mislim da nema potrebe objasnjavati ovde sta je "sl.el.par".
Poz.Oliver.
hedonizam.885olio,
-> #856, corto> I mi imamo soka iz kevine baste, ali nam fali riba i umece :))) i javi
> ranije, da obezbedimo bebi sitovanje :)
Danas sam isao po pijacama ali slabo riba radi. Moram da se pozabavim
malo ozbiljnije nabavkom nove kolicine ribe za riblju corbu. Mora da
bude sveza, ali je to sada malo teze u ovim letnjim uslovima. Alasi
kazu slabo riba radi, a ja ne bih onu najobicniju belu ribu.
Danas sam spremao smudja iz zamrzivaca za rucak.
A imam i odlican recept sa smudjom, sirom i pecurkama.
Vidim posla vam voda na usta, pa da ne pricam vise nego da kuvam?
Cim sve nabavim odmah javljam.
Pozdrav Oliver.
hedonizam.886olix,
-> #610, dr.s> napisi ih ovde :))). Za uzvrat, ja mogu da napisem recept za manc-melou.
E mogo bi, stvarno.
hedonizam.887bobby.quyne,
-> #815, zeljkoj> Fosforne kiseline ima, kao sto i pise. A ona spada u srednje jake kiseline,
> za razliku od ugljene koja je izuzetno slaba.
> Konstante disocijacije:
> ugljena - 4,45 * 10^-7
> fosforna - 7,5 * 10^-3
Fosforasta a ne fosforna. Najvaznija razlika - fosforasta je mnogo slabija.
hedonizam.888bobby.quyne,
-> #799, mmarkovic> Da pitam iskusne hedoniste i cajoljubitelje ;)
>
> Imam neki ruski samovar. Jel' to upotrebljivo? Koji caj, i kako,
> se tu sprema? Volim samo indijske, ruske cajeve. Nista kamilica,
> nana,... (ako je to uopste caj;)
Caj u samovaru se sprema otprilike na sledeci nacin (kazem otprilike
zato sto metoda za spremanje caja u Rusiji ima koliko i u Srbiji za
pravljenje tursije ili ajvara - dakle onoliko koliko i domacica):
Uzme se onoliko crnog caja koliko se misli da ce se popiti. To znaci
otprilike oko jedna mala kasicica po solji za caj umerene jacine.
Naravno, moze da se sipa i mlogo, zavisno od obicaja i ukusa. Proba je
neophodna da bi se ustanovila kolicina potrebna za jedno uzivanje, Caj
se stavi u mali keramicki cajnik koji mora da pasuje u onu krunu na vr`
samovara i prelije vodom. Tako se dobija ono sto se zove zavarka.
Zatim se samovar napuni vodom, poklopi i na njega stavi cajnicic sa
zavarkom. Ondak se onaj ruzni komunisticki gajtan usteka u struju i
pusti se voda da prokljuca. Kad prokljuca, ukucani se poredaju u red
ispred samovara, svako u solju prvo sipa malo zavarke koja se do tada
propisno ukrtila (kolicina po ukusu), zatim otvori petlica (slavinu na
samovaru) i prelije vrucom vodom.
Caj se ne pije odmah jer je voda u samovaru zbog povecanog pritiska
toplija od 100 stepeni, pa je mlogo vruca da se oma` pije.
Caj se obavezno seceri.
Za caj u samovaru se obavezno koriste cajne mesavine (blended teas),
a nikako ciste sorte kao Darjeeling ili Keemun ili Assam ili Oolong
ili slicni.
Za neupucene, radi se iskljucivo o crnim ili kako se kod nas kaze ruskim
cajevima, dok ova imena oznacavaju podneblja u kojima se cajevi uzgajaju.
Naravno, sve vreme se radi o listovima jedne iste biljke koja se kod nas
zove caj.
hedonizam.889bobby.quyne,
-> #791, corto> solju, i jos jedna, tzv. for the pot ;)) Ako spremas direktno u solji,
> preporucujem po dve kasicice caja na solju, ili, ne daj Boze, po jednu
> kesicu. Ovo naravno vredi za dobre crne cajeve. Za zelene, kako ti se
> prohte, zavisno od zeljene jacine. Moze po kasicica (to je za jace), a
> moze i par listica. Dalekoistocno iskustvo: u solju (koja inace ima i
Ima jedan vic:
Kinez koji je pravio najbolji caj u kini je na samrti, i slini se ljudi
okupili oko njegove samrtnicke postelje nebi li im odao svoju tajnu,
a on im kaze "Dve kasicice".
Dakle moze i vise caja po solji - zavisi od ukusa - ali ako imate slabije
srce, ne preterujte.
hedonizam.890djcorto,
-> #881, nenad> Nije mi jasno, jel to reklama za Pepsi ili za Koka-kolu?
Posto je ucutkala MCja, za Kocu, svakako ... ;)
hedonizam.891djcorto,
-> #885, olio> Vidim posla vam voda na usta, pa da ne pricam vise nego da
> kuvam?
Brzo shvatas :))))
hedonizam.892corto,
-> #886, olix>> napisi ih ovde :))). Za uzvrat, ja mogu da napisem recept za
> manc-melou.
> E mogo bi, stvarno.
Jeste, i ja cekam taj recopis pa da pravim nesto konkretno.... ;)
hedonizam.893calex,
-> #877, dr.grba<!> Onda peciva, sladoledi, čokolada, slanina sa puno luka... ali ne
<!> zajedno (:
Zašto ne zajedno? ;)) Pravi način da se ugojiš je da jedeš neke
leve kombinacije. Koliko se sećam, krompir ne goji, hleb ne goji ali
ako ih jedeš zajedno, gotov si. ;))
<!> Mnogo variva od krompira, graška, boranije. Prevelika količina
<!> isključivo pečenog svinjskog mesa - najbolje debelo pohovane šnicle.
Kao što rekoh, varivo i hleba, posle kolači i pivo, ... najbolji
način je da čita uputstva po novinama tipa kako održati liniju pa da
radi suprotno. ;)))
Ipak, red je da upozorimo one koji ovo hoće da primene da može da
se desi da na kraju tretmana postanu debeli kao ti ili ja. ;>>
hedonizam.894calex,
-> #883, valex<!> Ako svo povećanje mase želi da sabije u stomak, mislim da je tvoj
<!> recept idealan ;)
Da je hteo mišiće da povećava, ne bi ovde i ovako pitao. ;)) Ako
baš neće stomak, onda mu ostaje samo da jede 24h dnevno, šta košta da
košta. :)
hedonizam.895dr.s,
-> #880, vstan/* Najbolje jednom dnevno i to pred spavanje.
Sad se setih jedne fore...
Zeno, jesi li vecerala?... Znas da mi je doktor zabranio da lezem na prazan
stomak.
hedonizam.896dr.s,
-> #878, dr.grba/* Sinalco Cola?
****
hedonizam.897dr.s,
-> #886, olix/*> napisi ih ovde :))). Za uzvrat, ja mogu da napisem recept za manc-melou.
/*
/* E mogo bi, stvarno.
Posle 100 godina :)))
Sledi recepat...
MANC-MELOU
Potrebno i dovoljno:
cetiri jajeta, casa (recimo od kiselog mleka ili neka priblizno iste
zapremine), secer, mleko, brasno, tri kasike zejtina, kakao, cokolada za
kuvanje, prasak za pecivo.
Nacin pripreme:
Umutiti cetiri zumanceta i jednu casu secera, dodati casu brasna i casu
mleka, zatim zejtin, dve kasike kakaa i prasak za pecivo. Smesu peci na 220
stepeni. Za to vreme umutiti cetiri belanca i osam kasika secera. Umuceni fil
preliti na (vec ispecenu) koru i sve zajedno preliti cokoladom. Kada se
ohladi, strpati u frizider, a sluziti po pun tanjir.
prijatno
hedonizam.898dr.s,
-> #892, corto/*>> napisi ih ovde :))). Za uzvrat, ja mogu da napisem recept za
/*> manc-melou.
/*
/*> E mogo bi, stvarno.
/*
/* Jeste, i ja cekam taj recopis pa da pravim nesto konkretno.... ;)
Otkud odjednom(?) ovol'ko interesovanje?
Kad se sad nisam slogirao... :)))
hedonizam.899dr.grba,
-> #893, calex>> Zašto ne zajedno? ;)) Pravi način da se ugojiš je da jedeš neke
>> leve kombinacije. Koliko se sećam, krompir ne goji, hleb ne goji ali
>> ako ih jedeš zajedno, gotov si. ;))
Hedonistički, nogekako (:
Nego, Bralovitju, ispričaj građanstvu u svojstvu svedoka
kakva je Grbina šunka (:
>> Ipak, red je da upozorimo one koji ovo hoće da primene da može da
>> se desi da na kraju tretmana postanu debeli kao ti ili ja. ;>>
Baš me briga (((:
hedonizam.900calex,
-> #899, dr.grba<!> Nego, Bralovitju, ispričaj građanstvu u svojstvu svedoka
<!> kakva je Grbina šunka (:
Pa sad, čini mi se da nije loša ... hm, nisam siguran ... ipak ne
bih da dajem dezinformacije, svratiću opet da probam. ;> Nešto se sećam
i nekih pečenica i slanine ... nisam baš siguran ... eto mene uskoro.
hedonizam.901dr.grba,
-> #900, calex>> Pa sad, čini mi se da nije loša ... hm, nisam siguran ... ipak ne
>> bih da dajem dezinformacije, svratiću opet da probam. ;> Nešto se sećam
>> i nekih pečenica i slanine ... nisam baš siguran ... eto mene uskoro.
Svrati usput po Zoću Peacocka. On, jadan, samo sluša priče, a nikad da
proba (:
hedonizam.902cnenad,
-> #878, dr.grba=> Sinalco Cola?
Nema šanse da se setim, uglavnom, reklama je valjda prikazana na Politici
ili BK sa nizom ostalih reklama, da li kao prezentacija marketinške moći
ostalih zemalja ili kao izbor sa nekog takmičenja.
Video si tu reklamu ?
Bilo je tu reklama i za sportsku opremu (Pol Gaskonj), za pivo (i sex;) i
to je trebalo videti. A kad ovde ugledam one imbecilne reklame za C začin,
alevu papriku... povraća mi se... kao da sam pojeo pokvarenu hranu.
hedonizam.903valex,
-> #901, dr.grba>> Svrati usput po Zoću Peacocka. On, jadan, samo sluša priče, a
>> nikad da proba (:
Čuj, nije mu samo Zotja usput, i mi smo nečija deca... O;)
hedonizam.904hercog,
-> #902, cnenad»» to je trebalo videti. A kad ovde ugledam one imbecilne reklame za C začin,
Doduše i mi ovdi imamo par dobrih reklama, ali u veoma, malom, zane-
marljivom procentu prema onim drugim :((
Sale
hedonizam.905dr.grba,
-> #902, cnenad>> Video si tu reklamu ?
Nisam.
>> Bilo je tu reklama i za sportsku opremu (Pol Gaskonj), za pivo (i sex;) i
Dominantni deo reklama koji zakačim je stranog porekla, pošto ako već
sedim pred TV, onda gledam ili FilmNet ili Sky Movies ili štogođ
blisko. A tamo reklama do mile volje. Sve, sve, ali reklame za pivo.
Ljudi, to je savršenstvo.
Najnoviji slogan "Budweisera" (beše li dva "d"?) glasi
"The best reason in the world to drink beer"
A pivopijama pa treba razlog (:
hedonizam.906dr.grba,
-> #903, valex>> Čuj, nije mu samo Zotja usput, i mi smo nečija deca... O;)
Dobro, ajde, malo da podilazim: tvoj je red (:
hedonizam.907inferno,
-> #902, cnenadŮ│ ˙ Bilo je tu reklama i za sportsku opremu (Pol Gaskonj), za pivo (i sex;)
Ů│ ˙ i to je trebalo videti. A kad ovde ugledam one imbecilne reklame za C
Ů│ ˙ začin, alevu papriku... povraća mi se... kao da sam pojeo pokvarenu
kad smo već kod reklama. jedan od najboljih koje sam video
je ona reklama za Nike, kad fudbaleri (neko mi reče da su
poznati?) igraju protiv Satane i demona.. na kraju ne znam
ko da gol pravo kroz Satanu i rasturi ga na komade. :)
hedonizam.908corto,
-> #897, dr.s> prijatno
Hvala, javicemo se posle degustacije ;)
hedonizam.909corto,
-> #900, calex> i nekih pecenica i slanine ... nisam bas siguran ... eto mene
Ko je rekao slanina ?! Imamo mi jednog slaninara u porodici.... ;)
hedonizam.910corto,
-> #905, dr.grba> Najnoviji slogan "Budweisera" (bese li dva "d"?) glasi
> "The best reason in the world to drink beer"
Pa dobro, ako to oni zovu pivom :( BLJAK !