hedonizam.102olio,
-> #91, corto> Jos recepata....
Ako ovako nastavis ja cu biti debeljko a to ne zelim.
HEDONIZAM------>UZIVANjE AHHHHH!!!!!!
Pozdrav Oliiver.
hedonizam.103dr.grba,
-> #89, corto>> Uvaljati snicle u brasno, ugrejati ulje u tiganju i peci snicle dok ne
>> postanu svetlo smedje. Premestiti u dublju posudu. Dodati luk i papriku
Ne, ja to više ne mogu da gledam.... Ignore corto... Definitivno
ću dobiti čir na želucu ako nastavim ovo da čitam, a ne probam.
Joj, ne može ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele...
hedonizam.104msavkovic,
˙¨■ Tartar biftek supreme ■¨˙
Za ovaj nezaboravni doživljaj potrebno je 1.5 do 2 kg bifteka.
Biftek se _potpuno_ očisti od svih žilica (znači sve belo - cvik). Onda se
iseče na 3-4 komada uzdužno. Prvo se uvalja u biber, a zatim u senf. Onda
se stavi u posudu, al' "da pliva u ulju", znači potopi se u ulje tako da nema
vazduha. Ta se posuda stavi u frižider i tu stoji 3 dana.
Posle 3 dana se izvadi i stavi na nešto koso (dasku) da se ocedi. Cedi se
1 sat. Biftek se melje 2 puta na najređem settingu ;) Dok se melje, odvajaju
se žilice koje su promakle. Onda se biftek stavi u neku posudu, i dodaju se:
- 3 žumanca (maksimalno očišćeni od belanca - belance pušta vodu)
- 2 dl kečapa (ne ljutog!)
- 2 kašike senfa (ne ljutog!)
- jedan listić celera
- pola češnja belog luka (ekstra sitno seckanog)
- pola glavice crnog luka (ekstra sitno seckanog)
- pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog)
- malo soli
- malo curry začina
- tabasco sos-a po želji
Sve se ovo mesi najmanje pola sata. Onda se masa prebaci na tanjir, gde se
oblikuje kao torta. Stavi se u frižider na 2-3 sata.
Servira se uz puter, vruć tost hleb, vince ili whatever.
Prijatno.
hedonizam.105dr.grba,
-> #94, djcorto>>> Testo je vrlo prosto. Uzmes onoliko stotina grama brasna koliko
>> ...
>> Cek malo, ti dugujes riblje recpte ... ako se ne varam ? O;)
Dame i gospodo, do ušiju vašeg modulatora je doprla priča da gtomic
itekako ima šta da nam ispriča na temu ribljih specijaliteta. Da ne
bi bilo subjektivno: ja ribu ne jedem. Ali to ne znači da će se gtomic
izvući od pomenute priče.
Usput bih zamolio cenjenog gospodina da se raspita kako ovde prolaze
oni koji ne rade ono što ih modulator zamoli. Evo, recimo kako prolazi
Corto *i kako će tek da prođe* zbog zaostale i neispričane priče o
putešestviju po Kini <: Nešto kaže navodno: "nemam vremena"... Hm....
hedonizam.106dr.grba,
-> #96, corto>> onda da iseces snicle :) Do duse, duze vremena nisam videla curetinu po
>> radnjama, a prosto mi je neverovatno da ova zemlja oskudeva u curkama :>
Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije
bahanalije, obratio sam pažnju na jednu malu mesaru u čijem izlogu je
pisalo "ćureće meso". Proveriti tamo, ako koga put nanese.
hedonizam.107dr.grba,
-> #98, olio>> Ej BRE ovo je HEDONIZAM - UZIVANjE
>> Nije valjda da samo uzivate u klopi??????
A u čemu ti uživaš? Reci nam, da znamo. Ovde se sva uživanja veličaju (:
Dame i gospodo hedonisti i epikurejci, izvolite podeliti svoje utiske (:
hedonizam.108corto,
-> #98, olio> Nije valjda da samo uzivate u klopi??????
Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus je kiseo...
> Pa valjda ima i jos nesto sem 'rane
A sta ti mislis, odakle meni & muzu mi ovi kilogrami viska ? O;)
hedonizam.109corto,
-> #100, olio> Da Vam ne pricam kakav alkohol treba da bude za parfeme i
> kolonjske vode iliti razne miomirisne stvari.
Olivere, nabavljaj ti alkohol za ovo ;)
VOTKA OD LIMUNA
U bocu od 1l uliti 400 gr cistog alkohola i 600 gr kuvane, ohladjene
vode. Skinuti pazljivo tanku koru sa 1 limuna ili 1 mandarine, i pritom
paziti da na kori ne ostane nista od donjeg, belog dela. Koru spustiti u
bocu, zatvoriti je i ostaviti da stoji 3 dana. Votku procediti od kore i
ponovo je uliti u bocu. Sada ubaciti u votku 1 1/2 kocke secera. Uzeti
cist, neparfimisan glicerin i uliti 2-3 kapi u votku. Zatim promuckati
tecnost u boci da bi se secer rastopio.
PS Sto duze stoji, sve je bolja
PSS Oliver moze da potvrdi kvalitet, je li tako ;)
PSSS Glicerina ima u apotekama, a i ja pravim votku i sve likere od
apotekarskog alkohola.
hedonizam.110corto,
-> #102, olio> Ako ovako nastavis ja cu biti debeljko a to ne zelim.
A sto samo mi da budemo debeli :)))
hedonizam.111corto,
-> #103, dr.grba> Joj, ne moze ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele...
A ti od sada nosi veknu hleba sa sobom, pa dok citas, grickaj i
zamisljaj ;>
hedonizam.112corto,
-> #104, msavkovic> Posle 3 dana se izvadi i stavi na nesto koso (dasku) da se
> ocedi. Cedi se 1 sat.
Uh, uh, ovo u nasoj kuci nece moci da se pravi, imamo objektivnih
teskoca (dve macke) :))))
hedonizam.113corto,
Recepti....
mmpp08.ziphedonizam.114corto,
I jos....
mmpp09.ziphedonizam.115corto,
Itd....
mmpp10.ziphedonizam.116stefan,
-> #108, corto>Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus je kiseo...
...i odvratan ;)
hedonizam.117corto,
-> #116, stefan>> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus
> je kiseo...
>
> ...i odvratan ;)
Ovo ide u licni.stav ;)))
hedonizam.118djcorto,
-> #107, dr.grba
> Dame i gospodo hedonisti i epikurejci, izvolite podeliti svoje
> utiske (:
Hmmmm ... posle obilnih hranjenja, pretezno u drustvu nekih ovde
prisutnih, a nekih nepravedno i nicim zasluzeno odsutnih, imalo
se obicaj zapaliti nesto tamno smedje, duzine cigarete, a malo
deblje ....
Ne, ne, ne radi se o domacem uzgoju, vec o Henri Winterman's
Cafe Creme cigarilosima.
Prvu turu sam dovukao pocetkom aprila iz fri sopa aerodoroma
Seremetjevo 2, greskom ;) Pitah ja lepo Sonju koje cigarete da
joj donesem (ona u 4. mesecu) a ona kaze nesto mild. Gledam ja
po fri sopu, nema Gitanes mild, kad ugledam ovo. Pise, brate
mild ...
Komentar je bio "JESI LI TI NORMALAN ??????"
Komentar posle je bio "Joooj, sto je dobrooooo ...." Dakle,
najvise prija posel dobrog jela, ili uz kvalitetnu kafu. Zna da
bude jako, pusaci sa manjim stazom neka pripaze na uvlacenje
dima.
Ima ih i u Beogradu, po privatnim prodavnicama duvana i pusackog
pribora. Jedna, na primer, u pasazu izmedju Knez Mihailove i
Cika Ljubine, a kazu i u Piramidi ...
hedonizam.119djcorto,
-> #108, corto> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus je
> kiseo...
Ako koristis pravu so ...
hedonizam.120schef,
-> #112, corto=-> Uh, uh, ovo u nasoj kuci nece moci da se pravi, imamo
=-> objektivnih teskoca (dve macke) :))))
Što? Zar misliš da one to ne vole? :)
G.
hedonizam.121schef,
-> #116, stefan=->> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga,
=->> kupus je kiseo...
=-> ...i odvratan ;)
Naročito bez mesa i tucane ljute paprike...
G.
hedonizam.122velicko,
-> #98, olioHedonizam? ;)
Legal Highs
A CONCISE ENCYCLOPEDIA
OF LEGAL HERBS AND CHEMICALS
WITH PSYCHOACTIVE PROPERTIES
Where to obtain them
How to use them
What are their effects
Produced By
THE TWENTIETH CENTURY ALCHEMIST
legal.ziphedonizam.123corto,
-> #120, schef> Sto? Zar mislis da one to ne vole? :)
Ma vole oni, ali volimo i mi.... :)
hedonizam.124corto,
Sada prelazimo na specijalizovane recepte.... Beef :))
mmbeef.ziphedonizam.125corto,
I supice....
mmsoup.ziphedonizam.126corto,
I sir.... Prijatno :)
hedonizam.127corto,
-> #120, schef> Sto? Zar mislis da one to ne vole? :)
Ma vole oni, ali volimo i mi.... :)
hedonizam.128corto,
Sada prelazimo na specijalizovane recepte.... Beef :))
mmbeef.ziphedonizam.129corto,
I supice....
mmsoup.ziphedonizam.130corto,
I sir.... Prijatno :)
cheese.ziphedonizam.131dr.grba,
-> #111, corto>>> Joj, ne moze ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele...
>>
>> A ti od sada nosi veknu hleba sa sobom, pa dok citas, grickaj i
>> zamisljaj ;>
Ti zaboravljaš da se moja SOR baza nalazi u krugu fabrike mesnih
prerađevina?... (:O
hedonizam.132dr.grba,
-> #118, djcorto>> joj donesem (ona u 4. mesecu) a ona kaze nesto mild. Gledam ja
>> po fri sopu, nema Gitanes mild,...
Dakle, sad si me patosirao... (: Gitanes Mild... GITANES MILD... (: ...
XAXAXAXAXAAAAAAA! (: :) (: :) (: :) (:
Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puše ruski mornari,
što mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa kartonskom cevkom
umesto filtra. (:
Eh, a tek "Pall Mall" bez filtera, onaj u crvenom paklu sa belim
slovima, onaj što miriše na suvo grožđe.... E, što ga voleh...
Pozdrav od aktivnog pušača
(na dobrovoljnoj suspenziji)
hedonizam.133dr.grba,
-> #119, djcorto>> Ako koristis pravu so ...
Tuzlanska je bez premca, i za kupus i za salamuru.
hedonizam.134.bata.,
Jel' neko zna gde u Beogradu ima da se jedu dobre palancike. (Ne
mislim po kucama, mada i to radim nego neko lepo mesto u gradu :) )
hedonizam.135djcorto,
-> #120, schef> Sto? Zar mislis da one to ne vole? :)
Naravno da vole. U tome je poenta :)))))
hedonizam.136corto,
-> #132, dr.grba> Dakle, sad si me patosirao... (: Gitanes Mild... GITANES
> MILD... (: ...
Pa sad, da budem iskrena, Gitanes i moze da bude mild. Zato ga nikada ne
kupujem na free shop-ovima i slicnim mestima, nego smo originl francuski
namenjen izvozu, time jedino mogu da isplahnem pluca ;)
Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me
je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je
odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :)))
> Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puse ruski
> mornari, sto mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa
> kartonskom cevkom umesto filtra. (:
Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj
zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah
prisecajuci se mladosti....
hedonizam.137mileusna,
-> #134, .bata.>> Jel' neko zna gde u Beogradu ima da se jedu dobre palancike. (Ne
>> mislim po kucama, mada i to radim nego neko lepo mesto u gradu :) )
Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam
po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo
eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;)
2 jaja
6 prepunih kašika brašna
oko 0,3l mleka (zavisi, treba imati filing za testo)
možda maaalo vode
soli na vrh noža
šećera na vrh noža
hedonizam.138corto,
-> #132, dr.grba> Dakle, sad si me patosirao... (: Gitanes Mild... GITANES
> MILD... (: ...
Pa sad, da budem iskrena, Gitanes i moze da bude mild. Zato ga nikada ne
kupujem na free shop-ovima i slicnim mestima, nego smo originl francuski
namenjen izvozu, time jedino mogu da isplahnem pluca ;)
Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me
je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je
odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :)))
> Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puse ruski
> mornari, sto mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa
> kartonskom cevkom umesto filtra. (:
Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj
zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah
prisecajuci se mladosti....
hedonizam.139sav.gacic,
-> #105, dr.grba> Dame i gospodo, do ušiju vašeg modulatora je doprla priča da gtomic
> itekako ima šta da nam ispriča na temu ribljih specijaliteta. Da ne
> bi bilo subjektivno: ja ribu ne jedem. Ali to ne znači da će se gtomic
> izvući od pomenute priče.
Drug šef nam ne jede ribu, ali zato ću se ja skromno prijaviti da utamanim i
njegovu dozu, a posle ću, svojim rečima u slobodnom sastavu da mu prepričam
doživljaj i dočaram ugođaj kojeg se svojim hendikepom lišio. Govori recept,
brzo, ĺoće onaj Nobelov mamac (dinamit) da mi ovlaži (na sigurnom mestu). A
kako ću na reku (ili drugi vodotok) goloruk?
hedonizam.140sav.gacic,
-> #106, dr.grba> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije
> bahanalije, obratio sam pažnju na jednu malu mesaru u čijem izlogu je
> pisalo "ćureće meso". Proveriti tamo, ako koga put nanese.
Čekaj :)))), spremali ste se :)))) da jedete :)))) mačke? :))))...
pa vas za*ebaše ćuretinom :)))))))))))))))))))?
(ostao sam u suzama :))))) )
hedonizam.141sav.gacic,
-> #98, olio> Ej BRE ovo je HEDONIZAM - UZIVANjE
> Nije valjda da samo uzivate u klopi??????
> Pa valjda ima i jos nesto sem 'rane
Prvo da se najedemo, a onda ćemo da vidimo... :)
hedonizam.142sav.gacic,
-> #102, olio> Ako ovako nastavis ja cu biti debeljko a to ne zelim.
> HEDONIZAM------>UZIVANjE AHHHHH!!!!!!
Znači da je vreme za: uživanje u trčanju, veslanju, natezanju konopca,
jurcanju za loptom ili tramvajem, kao i u riljanju, penjanju na drvo, trešenju
tepiha, aerobiku (ili nečem pomenutom - pogledati glagole - sa komšinicom)...
hedonizam.143sav.gacic,
-> #111, corto>> Joj, ne moze ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele...
> A ti od sada nosi veknu hleba sa sobom, pa dok citas, grickaj i
> zamisljaj ;>
I jačaj karakter time što ćeš ĺlebac (dvokilac, iz tvojih krajova) ispod
pazuha da štipaš drugom rukom kod kioska sa fundamentalnim roštiljem ili nekim
perverzijama sa čvarcima, švarglom, džigernjačom, krvavicama i drugim
kardiovaskularnim radostima...
hedonizam.144sav.gacic,
-> #104, msavkovic> ˙¨■ Tartar biftek supreme ■¨˙
> - 3 žumanca (maksimalno očišćeni od belanca - belance pušta vodu)
> - 2 dl kečapa (ne ljutog!)
Kečap? 2dl? U tartaru? Mnooogo je...
U mom selu ((c) mmtosic), ovo je zabranjeno voće, ili ga, bar, treba servirati
odvojeno, za ljubitelje...
> - 2 kašike senfa (ne ljutog!)
> - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog)
da i ovog nije malo mnogo?
hedonizam.145msavkovic,
-> #110, corto┌┌┌ A sto samo mi da budemo debeli :)))
:)
Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost"
gde je bilo degustacije ćevapčića, krmenadli, čvaraka ;) slurp
"svečanost" se odvija na istom mestu svake godine. Možda neko zna
za lokaciju u datum, pa da ga sledeće godine ne promašim
Marko (115kg)
hedonizam.146dr.grba,
-> #136, corto>> Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj
>> zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah
Samo mogu da izjavim da sam srećan čovek, jer mi je moja gospođa dva
minuta nakon konstatovanja trudnoće predala pušački pribor.
Najzanimljivije je bilo kad je opet propušila, negde dve godine
kasnije, pa se krila od mene poput neke šiparice. Sirotica, mislila je
da ne primećujem. Bilo mi žao, pa sam joj opet dopustio da duvani lege
artis (:
hedonizam.147dr.grba,
-> #140, sav.gacic>>> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije
>>> bahanalije,
>> ...
>> Čekaj :)))), spremali ste se :)))) da jedete :)))) mačke? :))))...
Valjda i životinje (mačke) imaju dušu? Obeliks je jedan svojeglav tip,
ali vidi se da ne živi loše (:
hedonizam.148msavkovic,
-> #137, mileusna┌┌┌ možda maaalo vode
Beep! Wrong!
malo kisele vode
hedonizam.149msavkovic,
-> #144, sav.gacic┌┌┌> - 2 dl kečapa (ne ljutog!)
┌┌┌ Kečap? 2dl? U tartaru? Mnooogo je...
┌┌┌> - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog)
┌┌┌ da i ovog nije malo mnogo?
Aman čovek, pa spremam ga često i već 5-6 godina. Rulz.
Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa.
hedonizam.150sav.gacic,
-> #117, corto>>> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus
>> je kiseo...
>>
>> ...i odvratan ;)
> Ovo ide u licni.stav ;)))
I to neprincipijelan.
hedonizam.151sav.gacic,
-> #132, dr.grba> Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puše ruski mornari,
> što mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa kartonskom cevkom
> umesto filtra. (:
Tip cigareta koji u Rusiji zovu papiroske. Ekološki svesniji (ekologija,
zdravlje i bilo šta u tom stilu ni na koji način ne idu u kombinaciji sa
papiroskama) kartonsku cevku (što je dva puta duža od nastavka od flis-papira
s duvanom) zagrizu na jednom ili dva mesta - ad hoc filter. Osim
ôBelomorkanalaô postoje i druge papiroske ôTri vitezaô, Hercegovinaô, ôZlatni
porstenô i td., ali su ovi poslednji na nivou turističkih suvenira, dok je
ôBelomorkaô zaista zakon u fabrikama, rudnicima, vojsci, na brodovima,
građevinama i sl.
I mene je, odraslog na svilenim licencnim filterušama i ponekim originalom,
ponekad vuklo da pulmonarni trak oderem ponekom papiroskom, posebno u
kombinaciji sa votkom i odgovarajućim mezetima...
hedonizam.152sav.gacic,
-> #136, corto> Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me
> je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je
> odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :)))
Krajem sedamdesetih u Igalo/Herceg Novi su dolazili buljuci Norvežana i još
ponekih Skandinavaca na sunčanje (njihove vlade su izračunale da je to
jeftinje, nego da ih tokom njihove beskrajne zime kljukaju sredstvima protiv
reume, kožnih i dr. boljki) i tada je vrvelo od zdravo-bolesnih pripadnica,
kojima smo intenzivno pomagali da se snađu... ;)
Ponekad bi se ljuto namontirale za izlazak, tek da prošetaju garderobu što su
vukle preko cele Evrope, a i nama urođenicima da priušte estetski ugođaj.
E, pa pravi kulturološki šok je nastajao kada bi ta bajna sirena u jednom
trenutku iz svoje damske torbice istresla pribor za zamotavanje cigareta -
papirići, duvankesa, mašinica za savijanje (za one nespretnije) šibice,
upaljači, čak i podmetači da ne flekaju unaokolo... Entuzijazam, ozbiljnost i
uživanje ispoljeni tokom cele procedure su impresionirali i hercegovačke
duvanske fundamentaliste koji bi tada, iznenada, u nekoj takvoj ženi
prepoznali nekog sebi ravnog (istina sa tektonskim posledicama, verujte na reč
:) )
> Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj
> zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah
> prisecajuci se mladosti....
Da znaš...
hedonizam.153zeljkoj,
-> #137, mileusna>>> Jel' neko zna gde u Beogradu ima da se jedu dobre palancike.
>>> (Ne mislim po kucama, mada i to radim nego neko lepo mesto u
> gradu :) )
>
> Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam
> po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo
> eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;)
>
Kad smo već kod palačinaka... evo i slike: Mileusna i SFilip u akciji. :)
palacink.jpghedonizam.154corto,
-> #140, sav.gacic> (ostao sam u suzama :))))) )
'Ajd ti, ali ja :))))))) na tvoju poruku :)))) Jeste da Obelixu stalno
pretimo da ce zavrsiti u paprikasu..... :))))))))))))))))
hedonizam.155corto,
-> #145, msavkovic> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svecanost"
> gde je bilo degustacije cevapcica, krmenadli, cvaraka ;) slurp
> "svecanost" se odvija na istom mestu svake godine. Mozda neko
> zna za lokaciju u datum, pa da ga sledece godine ne promasim
Cek, cek, zvuci poznato, ali sad mi na pamet pada samo Turija i
kobasice... Gde ste Vojvodjani ;)
hedonizam.156corto,
-> #148, msavkovic> malo kisele vode
Ili jos bolje sode :)
hedonizam.157corto,
-> #149, msavkovic> Aman covek, pa spremam ga cesto i vec 5-6 godina. Rulz.
Ja bih dodala i mlo vustera i malo kapri....
> Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa.
Taman za macke :(
hedonizam.158crncic,
-> #145, msavkovic>> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost"
Slaninijada, u Kačarevu, misliš li na to ?
hedonizam.159crncic,
-> #148, msavkovic>> Beep! Wrong! malo kisele vode
Beep, gledaj ovamo:
pola litre mleka, kuvanog
pola litre vode, kiselu nisam probao
pola litre piva, znači jedno zidarsko
2-3 jaja, sve osim ljuske ;)
malo soli i šećera
Sve to umutiti i onda početi sa dodavanjem brašna. Koliko ? Pa nikad
ne znam koliko mu to dodje, ali dok se ne dobije fina smesa koja se
može bez teškoća razlivati po vrelom tiganju, koji se podmazuje
rastopljenom svinjskom mašću, posle svake ispečene palačinke. Najbolje
ako imate domaću koja vam je ostala, jel'te, posle topljenja čvaraka ;)
Ne treba preterivati, posle budu masne i mučne, ali jedna vršna kafena
kašika te rastopljene je sasvim dovoljna.
hedonizam.160ilazarevic,
-> #145, msavkovic> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost"
Bila je Kobasicijada u Turiji, ako se to računa u svečanosti ;)
hedonizam.161ilazarevic,
-> #137, mileusna> Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam
> po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo
> eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;)
Ja radim odokativno. Jedini sastojak kojeg se držim su dva jaja, mada povećam
na tri, ako proizvodim neku ogromnu količinu. Ostali sastojci - brašna i
mleka dok ne oceniš da je masa dobra, malo ulja, malo šećera, mrvica soli i
malo kisele vode.
hedonizam.162dr.grba,
-> #155, corto>> Cek, cek, zvuci poznato, ali sad mi na pamet pada samo Turija i
>> kobasice... Gde ste Vojvodjani ;)
Kačarevska kobasicijada, slaninijada, kako li se zvaše? (:
hedonizam.164ridonli,
-> #81, sav.gacic} Ridonlijo, prozvana si...
Uf, Savo, nemoj sada, nema se kad...
Ajde kad malo otopli?
hedonizam.165ridonli,
-> #118, djcorto} Prvu turu sam dovukao pocetkom aprila iz fri sopa aerodoroma
} Seremetjevo 2, greskom ;) Pitah ja lepo Sonju koje cigarete da
Zbog te tvoje greske moj kucni budzet permanentno ispasta :(
hedonizam.166ridonli,
-> #110, corto} A sto samo mi da budemo debeli :)))
Samo vi? Jeste li sigurni? :))
hedonizam.167ridonli,
-> #104, msavkovic} ˙¨■ Tartar biftek supreme ■¨˙
Pored navedenih zacina, dobro je dodati i malo Worchester sosa.
BTW, kad smo vec kod istog, moram da prozovem Savu:
STA BI SA OBECANIM RECEPTOM OD TVOG TATE???
hedonizam.168corto,
-> #162, dr.grba> Kacarevska kobasicijada, slaninijada, kako li se zvase? (:
Znaci, prvo u Kacarevo na slaninijadu, a onda u Turiju na kobasijadu, pa
u Mokrin na sampionat.... ;)
hedonizam.169sav.gacic,
-> #147, dr.grba>>>> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije
>>>> bahanalije,
>>> Čekaj :)))), spremali ste se :)))) da jedete :)))) mačke? :))))...
Eto, tako je to kad se igra na prvu asocijaciju.
> Valjda i životinje (mačke) imaju dušu? Obeliks je jedan svojeglav tip,
> ali vidi se da ne živi loše (:
Imao čast sa g. Obeliksom. hedonista u duši (mačećoj). Ako budemo organizovali
vau-mau podružnicu - moj je kandidat za rukovodioca. A i mjauče, nekako
otegnuto, crnogorski.
hedonizam.170sav.gacic,
-> #154, corto>> (ostao sam u suzama :))))) )
> 'Ajd ti, ali ja :))))))) na tvoju poruku :)))) Jeste da Obelixu stalno
> pretimo da ce zavrsiti u paprikasu..... :))))))))))))))))
:)))))))) i dalje, bez prestanka
hedonizam.171sav.gacic,
-> #157, corto>> Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa.
> Taman za macke :(
Opet ti! :)))))))))))))))))
Što ne pripretiste Obeliksu da će da završi u tartaru, ka' aristokrata
:)))))))))))))))))
hedonizam.172sav.gacic,
-> #149, msavkovic> ┌┌┌ Kečap? 2dl? U tartaru? Mnooogo je...
> ┌┌┌> - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog)
> ┌┌┌ da i ovog nije malo mnogo?
> Aman čovek, pa spremam ga često i već 5-6 godina. Rulz.
> Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa.
Solidan staž, ali i ovde nisu početnici. Nemam razloga da ne verujem da ti je
kombinacija konstruktivna, ali moje rezerve prema kečapu (za peršun si me
skotro ubedio) ostaju...
Uzgred, proban je i tartar zbrlj ali sa sirom (belim, švapskim, mekim) kao
nosiocem. Pa, da vidite, ispalo je preko očekivanja...
hedonizam.173sav.gacic,
-> #160, ilazarevic>> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost"
> Bila je Kobasicijada u Turiji, ako se to računa u svečanosti ;)
Posle uglavnom neuspešnog naftaškog pokušaja s kraja '92. godine iz Turije je
najzad pocurela - svinjska mas'. Prošlog meseca je održana kobasicijada sa
glavnom tačkom - kobasicom od kilometar i nešto - namireno za ulazak u
Guinnes-a, berzom lipida širokog spektra. Sajam makrobiotike pod geslom
"Jedemo životinje veće od sebe" je bio posećen u priličnom broju od strane
namernika iz mnogih krajeva zemljice nam naše (sudeći po registracijama)... Od
pratećih manifestacija bila je prodajna izložba hiper-masnih sireva,
kajmačine, suvog, polusuvog, suhnutog i svežeg mesa, par demostracija
čerečenja i uređivanja sirovinske baze od po jedno 100-150 kg, uz prikaz
proizvodnog procesa čvaraka, masti i sl. Tu i tamo su se nalazili kamioni sa
gajbama pića s mehuritji za rastapanje eksponata, a kroz parkirane automobile,
šatre, prikolice (ali uglavnom oko kamiona) su bazale ciganske kapele što su,
kako je vreme prolazilo, sve raštimovanije cijukali na instrumentima i
dozivali nekog zarđalim glasovima - pred sve raskopčanijom publikom i
nabreklijim vratnim žilama. Održano je i obavezno takmičenje u proždiranju
kobasica u kojem je prvo mesto osvojio tradicionalno benigno izgledajući
domorodac (veoma prosečnih dimenzija za razliku od drugih takmičara -
prepumpanih kolosa), koji je u prvoj izjavi za javnost, između dve epizode
lipidnog bunila, pominjao ponos koji oseća sada kada je za rodni kraj osvojio
to vredno priznanje, da je to velika čast, ali i podstrek da u svojim naporima
ne posustane, da ima puno dece i da teško sastavlja kraj s krajem... Ovaj
drugi deo je bio znatno uverljiviji, te sam ja, kao ubeđeni skeptik u svakom
pogledu, ostao u uverenju da je došao da se najede k'o čovek i da je usput
dobio i društveno priznanje.
(Gornje je plod intenzivnog praćenja reportaža i svega u vezi sa Turijom tih
dana, žao mi je što mi je najava festivala promakla, inače bih sve potkrepio
argumentom "bio, vid'o, jeo")
Za Kačarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom događaju, ali se
bojim da ga ne propustim, jer ga slabo najavljuju. Taj događaj ne bi trebalo
da istane neoveren od strane nekog od nas, te apelujem na sveopštu budnost...
hedonizam.174kum.djole,
-> #166, ridonli>> Samo vi? Jeste li sigurni? :))
Mi skromniji ne želimo da se kompromitujemo u javnosti.. :)-0==
hedonizam.175valex,
-> #164, ridonli>> Uf, Savo, nemoj sada, nema se kad...
Teško je lektorisati? ;)
hedonizam.176valex,
-> #169, sav.gacic>> Imao čast sa g. Obeliksom. hedonista u duši (mačećoj). Ako
>> budemo organizovali vau-mau podružnicu - moj je kandidat za
>> rukovodioca. A i mjauče, nekako otegnuto, crnogorski.
Možda bi i neko ko je imao čast sa g-đicom Puf mogao štošta da
napiše, da mu je samo kojim slučajem ruka ostala u stanju za kucanje ;)
hedonizam.177stefan,
-> #169, sav.gacic> Imao čast sa g. Obeliksom. hedonista u duši (mačećoj). Ako budemo
> organizovali vau-mau podružnicu - moj je kandidat za rukovodioca. A i
> mjauče, nekako otegnuto, crnogorski.
Molio bih da lik&delo gospon Obeliksa ostavite na miru. Dotični gospodin
je moj štićenik, odrastao na _mojim_ pertlama i kao takav ima puno pravo
da se ponaša kako mu i priliči - lenjo i proždrljivo. Hvala :)
hedonizam.178inferno,
-> #137, mileusnaŮ│ ˙ Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam
Ů│ ˙ po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo
Ů│ ˙ eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;)
---------------------------
Jedan sam od retkih koji je imao prilike da proba Miletove
palačinke. Ustvari to mu dođe nešto kao mini-pizze sa
čokoladom bez čokolade. ;)
NHF maestro, uslovi su bili nemogući. ;)
hedonizam.179msavkovic,
-> #158, crncic┌┌┌ Slaninijada, u Kačarevu, misliš li na to ?
Možda...nisam siguran.
hedonizam.180corto,
-> #171, sav.gacic> Sto ne pripretiste Obeliksu da ce da zavrsi u tartaru, ka'
> aristokrata :)))))))))))))))))
Zilavo je to, moj sinko, zilavo, mora dobro da se ukuva :)))))
hedonizam.181corto,
-> #173, sav.gacic> Za Kacarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom
> dogadaju, ali se bojim da ga ne propustim, jer ga slabo
> najavljuju. Taj dogadaj ne bi trebalo da istane neoveren od
> strane nekog od nas, te apelujem na sveopstu budnost...
Predlazem da se dogodine organizuje ekskurzaija, a prijavljivanje da
pocne odmah kod g. Modulatora (treba pozuriti dok jos ima mesta ;)) )
hedonizam.182corto,
Nastavak baze za MMaster....
PS Zbog izvesnih prituzbi, moram daa napomenem DA PROGRAM NE RADI SVE
SAM, nego ga treba prilagoditi domacoj upotrebi, odabrati zanimljive
recepte po sopstvenoj zelji i ukusu (u nekima se pominju sastojci koje
je apsolutno nemoguce nabaviti kod nas), revidirati kategorije po kojima
se vrsi pretrazivanje, prilagoditi mere (dato je dosta opcija, ali ne
moze se bas sve prebaciti u najidealnije mere), i imati u vidu da
postoji jos raznih "kuvara" (neki cak rade i pod prozorima), ali da je
MM najstariji i da je za njega dostupna najveca baza koju su razni
korisnici slali godinama na razne BBS-ove, a koliko kuvara toliko i
baza... Na kraju krajeva, kuvanje je kreativni cin a ne dogma ;)
mm1dish.ziphedonizam.183corto,
Bza koja sadrzi recepte nemacke kuhinje....
german-m.ziphedonizam.184corto,
I moji omiljeni, recepti skupljeni po londonskim pub-ovima :))
londontn.ziphedonizam.185corto,
Svim hedonistima keltske provinijencije cestitamo St. Patrick's
Day, uz zelju da veceras u Biblioteci grada stignu na red za crno pivo,
a i da meni donesu malo ;))
hedonizam.186alien,
-> #145, msavkovic[] Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost"
[] gde je bilo degustacije ćevapčića, krmenadli, čvaraka ;) slurp
[] "svečanost" se odvija na istom mestu svake godine. Možda neko zna
[] za lokaciju u datum, pa da ga sledeće godine ne promašim
Ima takvih svinjokoljskih događanja po Vojvodini (s velikim V)
više. Možda misliš na Slaninijadu u Kačarevu, bivšem Francfeldu ;)
(Franzfeld). Trebalo bi da se to događa u februaru, ali nisam siguran.
L
hedonizam.187zeljkoj,
-> #178, inferno> NHF maestro, uslovi su bili nemogući. ;)
Molim? :)
Jel' sam vam obezbedio dobro opremljenu kuhinju, džak brašna, džak šećera,
mleko i čokoladu? :) Šta nije bilo ok? :) Možda samo dimenzije kuhinje, ali...
niko vas nije terao da se svi nagurate tamo. ;)
hedonizam.188mileusna,
-> #178, inferno>> Jedan sam od retkih koji je imao prilike da proba Miletove
>> palačinke. Ustvari to mu dođe nešto kao mini-pizze sa
>> čokoladom bez čokolade. ;)
1) Ono su bile mbobanove palačinke, recept, mućenje, prepustio
sam mu rukovodeću palicu. Složio sam se sa tim da samo
asistiram, obrćem i filujem. :) I jedem, naravno... :)
2) Što se čokolade tiče... No comment. Zbog nedostatka,
jeli ste prazne palačinke, a čokoladu smo vam samo
gurali pod nos da osetite aromu. ;)
3) Ako ono Kragujevačko bure bez dna zvano ser.mika prati
ovu konf, neka se javi i neka kaže kakve su MOJE palačinke. :)
4) I piz*a vam KKKKKKKMMMMMMMKKKKKK... Što ih onako brzo
pojedoste kad ništa ne valjaju. ;)
>> NHF maestro, uslovi su bili nemogući. ;)
5) Vala, i na frontu bi ih bolje napravili. Sledeći put
donosim svoju tavu, kutlaču, šporet, jaja sa sela... ;)
hedonizam.189miobrado,
-> #173, sav.gacic>> glavnom tačkom - kobasicom od kilometar i nešto - namireno za ulazak u
>> Guinnes-a, berzom lipida širokog spektra. Sajam makrobiotike pod geslom
Ako ćemo razgovarati - razgovarajmo, argumentima ! :)
Dužina iste je 1002 metra. A majstori tvrde da je kobasica u svakom kubnom
zalogaju istog kvaliteta. Propratne manifestacije su održane u Novom Sadu,
Vrbasu ... Šteta što gospoda iz Guinnes-a već drugi put izbegavaju dolazak
na ovu manifestaciju, u ovo čestito, napredno i pitomo naselje, iako su
uredno pozvana.
M
hedonizam.190vujos,
-> #108, corto¨>A sta ti mislis, odakle meni & muzu mi ovi kilogrami viska ? O;)
Uživali ste... ali ne u hrani,
otuda i viška kilogrami.
O:))))
hedonizam.191zeljkoj,
-> #188, mileusna> 2) Što se čokolade tiče... No comment. Zbog nedostatka,
> jeli ste prazne palačinke, a čokoladu smo vam samo
> gurali pod nos da osetite aromu. ;)
Ja sam vam dao sve što se zateklo u kući. :))
Mogli ste da kažete da fali, pa da odemo do dragstora.
(I ovako smo išli po coku, jer onih 9 litara nije bilo dovoljno :).
hedonizam.192crncic,
-> #179, msavkovic>> Slaninijada, u Kačarevu, misliš li na to ?
>> Možda...nisam siguran.
Nema šta drugo ;) Ljudi, ono je trebalo videti, i probati :)
hedonizam.193crncic,
-> #155, corto>> Gde ste Vojvodjani ;)
Tu, u Banatu, malo ispod Kačareva ;)
hedonizam.194mnikolic,
Idemo za danas nešto laganije za spremanje, a pikantno.
Snežne jabuke
-------------
Oljuštiti 10 komada krupnih nakiselih jabuka, izdubiti sredinu jabuka, pa
ih očistiti od semena. Iseći jabuke na koturove, svaki kotur premazati
pekmezom od kajsija, stavljati ih na zdelu namazanu maslom i preliti čašom
bela vina. Zatim izlupati čvrst sneg od 8 belanaca, dodati 280g šećera, 1
vanilski prašak, 100g samlevenih badema. Sve izmešati, pa tim snegom
preliti jabuke. Ovako prelivene jabuke staviti u pećnicu da se peku pola
sata.
m.
hedonizam.195sav.gacic,
-> #181, corto> Predlazem da se dogodine organizuje ekskurzaija, a prijavljivanje da
> pocne odmah kod g. Modulatora (treba pozuriti dok jos ima mesta ;)) )
Ima li neko veze na JŽ? Nešto kontam da bi za nas sve bio primereniji voz - i
to teretni, da se ne guramo po kupeima, a i da ponesemo odande...
hedonizam.196sav.gacic,
-> #189, miobrado> Ako ćemo razgovarati - razgovarajmo, argumentima ! :)
Pod pritiskom istih skidam kapu. Koncentracija kobasica u krvi mi je ozbiljno
opala tako da za pamćenje preciznih podataka nisam imao organske
predispozicije.
hedonizam.197sav.gacic,
-> #164, ridonli> Uf, Savo, nemoj sada, nema se kad...
> Ajde kad malo otopli?
Eh, lako je tebi ;)
A kad ojuži i krene vrbopuc, onda JA neću imati kad :)
hedonizam.198sav.gacic,
-> #177, stefan> je moj štićenik, odrastao na _mojim_ pertlama i kao takav ima puno pravo
> da se ponaša kako mu i priliči - lenjo i proždrljivo. Hvala :)
Pa to i ja kažem - pravi rukovodilac.
hedonizam.199sav.gacic,
-> #182, corto> PS Zbog izvesnih prituzbi, moram daa napomenem DA PROGRAM NE RADI SVE
> SAM, nego ga treba prilagoditi domacoj upotrebi, odabrati zanimljive
Na primer, ponekad promešati, posoliti... :)
hedonizam.200schef,
-> #191, zeljkoj=- (I ovako smo išli po coku, jer onih 9 litara nije bilo
=- dovoljno :). ^^^^^^^
A otkad se to kokain kupuje u supermarketu? I otkad se to meri
na litre? O:)
Srleř
hedonizam.201velicko,
Nastavak. :)
mmpp11.arjhedonizam.202velicko,
Da ne kažete da samo Sonja misli na vašu debljinu ;)
mmpp12.arj