CIVIL.9

24 Apr 1995 - 30 Sep 1996

Topics

  1. filozofija (206)
  2. religija (883)
  3. istorija (67)
  4. nauka (615)
  5. umetnost (176)
  6. knjizevnost (552)
  7. film (1293)
  8. dileme (281)
  9. o.jeziku (686)
  10. oko.sveta (823)
  11. enciklopedija (11)
  12. skola (616)
  13. licni.stav (2034)
  14. cyber.culture (67)
  15. hedonizam (1158)
  16. galerija (462)
  17. civ.savet (70)

Messages - hedonizam

hedonizam.102 olio, -> #91, corto
> Jos recepata.... Ako ovako nastavis ja cu biti debeljko a to ne zelim. HEDONIZAM------>UZIVANjE AHHHHH!!!!!! Pozdrav Oliiver.
hedonizam.103 dr.grba, -> #89, corto
>> Uvaljati snicle u brasno, ugrejati ulje u tiganju i peci snicle dok ne >> postanu svetlo smedje. Premestiti u dublju posudu. Dodati luk i papriku Ne, ja to više ne mogu da gledam.... Ignore corto... Definitivno ću dobiti čir na želucu ako nastavim ovo da čitam, a ne probam. Joj, ne može ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele...
hedonizam.104 msavkovic,
˙¨■ Tartar biftek supreme ■¨˙ Za ovaj nezaboravni doživljaj potrebno je 1.5 do 2 kg bifteka. Biftek se _potpuno_ očisti od svih žilica (znači sve belo - cvik). Onda se iseče na 3-4 komada uzdužno. Prvo se uvalja u biber, a zatim u senf. Onda se stavi u posudu, al' "da pliva u ulju", znači potopi se u ulje tako da nema vazduha. Ta se posuda stavi u frižider i tu stoji 3 dana. Posle 3 dana se izvadi i stavi na nešto koso (dasku) da se ocedi. Cedi se 1 sat. Biftek se melje 2 puta na najređem settingu ;) Dok se melje, odvajaju se žilice koje su promakle. Onda se biftek stavi u neku posudu, i dodaju se: - 3 žumanca (maksimalno očišćeni od belanca - belance pušta vodu) - 2 dl kečapa (ne ljutog!) - 2 kašike senfa (ne ljutog!) - jedan listić celera - pola češnja belog luka (ekstra sitno seckanog) - pola glavice crnog luka (ekstra sitno seckanog) - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog) - malo soli - malo curry začina - tabasco sos-a po želji Sve se ovo mesi najmanje pola sata. Onda se masa prebaci na tanjir, gde se oblikuje kao torta. Stavi se u frižider na 2-3 sata. Servira se uz puter, vruć tost hleb, vince ili whatever. Prijatno.
hedonizam.105 dr.grba, -> #94, djcorto
>>> Testo je vrlo prosto. Uzmes onoliko stotina grama brasna koliko >> ... >> Cek malo, ti dugujes riblje recpte ... ako se ne varam ? O;) Dame i gospodo, do ušiju vašeg modulatora je doprla priča da gtomic itekako ima šta da nam ispriča na temu ribljih specijaliteta. Da ne bi bilo subjektivno: ja ribu ne jedem. Ali to ne znači da će se gtomic izvući od pomenute priče. Usput bih zamolio cenjenog gospodina da se raspita kako ovde prolaze oni koji ne rade ono što ih modulator zamoli. Evo, recimo kako prolazi Corto *i kako će tek da prođe* zbog zaostale i neispričane priče o putešestviju po Kini <: Nešto kaže navodno: "nemam vremena"... Hm....
hedonizam.106 dr.grba, -> #96, corto
>> onda da iseces snicle :) Do duse, duze vremena nisam videla curetinu po >> radnjama, a prosto mi je neverovatno da ova zemlja oskudeva u curkama :> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije bahanalije, obratio sam pažnju na jednu malu mesaru u čijem izlogu je pisalo "ćureće meso". Proveriti tamo, ako koga put nanese.
hedonizam.107 dr.grba, -> #98, olio
>> Ej BRE ovo je HEDONIZAM - UZIVANjE >> Nije valjda da samo uzivate u klopi?????? A u čemu ti uživaš? Reci nam, da znamo. Ovde se sva uživanja veličaju (: Dame i gospodo hedonisti i epikurejci, izvolite podeliti svoje utiske (:
hedonizam.108 corto, -> #98, olio
> Nije valjda da samo uzivate u klopi?????? Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus je kiseo... > Pa valjda ima i jos nesto sem 'rane A sta ti mislis, odakle meni & muzu mi ovi kilogrami viska ? O;)
hedonizam.109 corto, -> #100, olio
> Da Vam ne pricam kakav alkohol treba da bude za parfeme i > kolonjske vode iliti razne miomirisne stvari. Olivere, nabavljaj ti alkohol za ovo ;) VOTKA OD LIMUNA U bocu od 1l uliti 400 gr cistog alkohola i 600 gr kuvane, ohladjene vode. Skinuti pazljivo tanku koru sa 1 limuna ili 1 mandarine, i pritom paziti da na kori ne ostane nista od donjeg, belog dela. Koru spustiti u bocu, zatvoriti je i ostaviti da stoji 3 dana. Votku procediti od kore i ponovo je uliti u bocu. Sada ubaciti u votku 1 1/2 kocke secera. Uzeti cist, neparfimisan glicerin i uliti 2-3 kapi u votku. Zatim promuckati tecnost u boci da bi se secer rastopio. PS Sto duze stoji, sve je bolja PSS Oliver moze da potvrdi kvalitet, je li tako ;) PSSS Glicerina ima u apotekama, a i ja pravim votku i sve likere od apotekarskog alkohola.
hedonizam.110 corto, -> #102, olio
> Ako ovako nastavis ja cu biti debeljko a to ne zelim. A sto samo mi da budemo debeli :)))
hedonizam.111 corto, -> #103, dr.grba
> Joj, ne moze ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele... A ti od sada nosi veknu hleba sa sobom, pa dok citas, grickaj i zamisljaj ;>
hedonizam.112 corto, -> #104, msavkovic
> Posle 3 dana se izvadi i stavi na nesto koso (dasku) da se > ocedi. Cedi se 1 sat. Uh, uh, ovo u nasoj kuci nece moci da se pravi, imamo objektivnih teskoca (dve macke) :))))
hedonizam.113 corto,
Recepti.... mmpp08.zip
hedonizam.114 corto,
I jos.... mmpp09.zip
hedonizam.115 corto,
Itd.... mmpp10.zip
hedonizam.116 stefan, -> #108, corto
>Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus je kiseo... ...i odvratan ;)
hedonizam.117 corto, -> #116, stefan
>> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus > je kiseo... > > ...i odvratan ;) Ovo ide u licni.stav ;)))
hedonizam.118 djcorto, -> #107, dr.grba
> Dame i gospodo hedonisti i epikurejci, izvolite podeliti svoje > utiske (: Hmmmm ... posle obilnih hranjenja, pretezno u drustvu nekih ovde prisutnih, a nekih nepravedno i nicim zasluzeno odsutnih, imalo se obicaj zapaliti nesto tamno smedje, duzine cigarete, a malo deblje .... Ne, ne, ne radi se o domacem uzgoju, vec o Henri Winterman's Cafe Creme cigarilosima. Prvu turu sam dovukao pocetkom aprila iz fri sopa aerodoroma Seremetjevo 2, greskom ;) Pitah ja lepo Sonju koje cigarete da joj donesem (ona u 4. mesecu) a ona kaze nesto mild. Gledam ja po fri sopu, nema Gitanes mild, kad ugledam ovo. Pise, brate mild ... Komentar je bio "JESI LI TI NORMALAN ??????" Komentar posle je bio "Joooj, sto je dobrooooo ...." Dakle, najvise prija posel dobrog jela, ili uz kvalitetnu kafu. Zna da bude jako, pusaci sa manjim stazom neka pripaze na uvlacenje dima. Ima ih i u Beogradu, po privatnim prodavnicama duvana i pusackog pribora. Jedna, na primer, u pasazu izmedju Knez Mihailove i Cika Ljubine, a kazu i u Piramidi ...
hedonizam.119 djcorto, -> #108, corto
> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus je > kiseo... Ako koristis pravu so ...
hedonizam.120 schef, -> #112, corto
­=-> Uh, uh, ovo u nasoj kuci nece moci da se pravi, imamo ­=-> objektivnih teskoca (dve macke) :)))) Što? Zar misliš da one to ne vole? :) G.
hedonizam.121 schef, -> #116, stefan
­=->> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, ­=->> kupus je kiseo... ­=-> ...i odvratan ;) Naročito bez mesa i tucane ljute paprike... G.
hedonizam.122 velicko, -> #98, olio
Hedonizam? ;) Legal Highs A CONCISE ENCYCLOPEDIA OF LEGAL HERBS AND CHEMICALS WITH PSYCHOACTIVE PROPERTIES Where to obtain them How to use them What are their effects Produced By THE TWENTIETH CENTURY ALCHEMIST legal.zip
hedonizam.123 corto, -> #120, schef
> Sto? Zar mislis da one to ne vole? :) Ma vole oni, ali volimo i mi.... :)
hedonizam.124 corto,
Sada prelazimo na specijalizovane recepte.... Beef :)) mmbeef.zip
hedonizam.125 corto,
I supice.... mmsoup.zip
hedonizam.126 corto,
I sir.... Prijatno :)
hedonizam.127 corto, -> #120, schef
> Sto? Zar mislis da one to ne vole? :) Ma vole oni, ali volimo i mi.... :)
hedonizam.128 corto,
Sada prelazimo na specijalizovane recepte.... Beef :)) mmbeef.zip
hedonizam.129 corto,
I supice.... mmsoup.zip
hedonizam.130 corto,
I sir.... Prijatno :) cheese.zip
hedonizam.131 dr.grba, -> #111, corto
>>> Joj, ne moze ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele... >> >> A ti od sada nosi veknu hleba sa sobom, pa dok citas, grickaj i >> zamisljaj ;> Ti zaboravljaš da se moja SOR baza nalazi u krugu fabrike mesnih prerađevina?... (:O
hedonizam.132 dr.grba, -> #118, djcorto
>> joj donesem (ona u 4. mesecu) a ona kaze nesto mild. Gledam ja >> po fri sopu, nema Gitanes mild,... Dakle, sad si me patosirao... (: Gitanes Mild... GITANES MILD... (: ... XAXAXAXAXAAAAAAA! (: :) (: :) (: :) (: Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puše ruski mornari, što mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa kartonskom cevkom umesto filtra. (: Eh, a tek "Pall Mall" bez filtera, onaj u crvenom paklu sa belim slovima, onaj što miriše na suvo grožđe.... E, što ga voleh... Pozdrav od aktivnog pušača (na dobrovoljnoj suspenziji)
hedonizam.133 dr.grba, -> #119, djcorto
>> Ako koristis pravu so ... Tuzlanska je bez premca, i za kupus i za salamuru.
hedonizam.134 .bata.,
Jel' neko zna gde u Beogradu ima da se jedu dobre palancike. (Ne mislim po kucama, mada i to radim nego neko lepo mesto u gradu :) )
hedonizam.135 djcorto, -> #120, schef
> Sto? Zar mislis da one to ne vole? :) Naravno da vole. U tome je poenta :)))))
hedonizam.136 corto, -> #132, dr.grba
> Dakle, sad si me patosirao... (: Gitanes Mild... GITANES > MILD... (: ... Pa sad, da budem iskrena, Gitanes i moze da bude mild. Zato ga nikada ne kupujem na free shop-ovima i slicnim mestima, nego smo originl francuski namenjen izvozu, time jedino mogu da isplahnem pluca ;) Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :))) > Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puse ruski > mornari, sto mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa > kartonskom cevkom umesto filtra. (: Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah prisecajuci se mladosti....
hedonizam.137 mileusna, -> #134, .bata.
>> Jel' neko zna gde u Beogradu ima da se jedu dobre palancike. (Ne >> mislim po kucama, mada i to radim nego neko lepo mesto u gradu :) ) Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;) 2 jaja 6 prepunih kašika brašna oko 0,3l mleka (zavisi, treba imati filing za testo) možda maaalo vode soli na vrh noža šećera na vrh noža
hedonizam.138 corto, -> #132, dr.grba
> Dakle, sad si me patosirao... (: Gitanes Mild... GITANES > MILD... (: ... Pa sad, da budem iskrena, Gitanes i moze da bude mild. Zato ga nikada ne kupujem na free shop-ovima i slicnim mestima, nego smo originl francuski namenjen izvozu, time jedino mogu da isplahnem pluca ;) Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :))) > Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puse ruski > mornari, sto mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa > kartonskom cevkom umesto filtra. (: Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah prisecajuci se mladosti....
hedonizam.139 sav.gacic, -> #105, dr.grba
> Dame i gospodo, do ušiju vašeg modulatora je doprla priča da gtomic > itekako ima šta da nam ispriča na temu ribljih specijaliteta. Da ne > bi bilo subjektivno: ja ribu ne jedem. Ali to ne znači da će se gtomic > izvući od pomenute priče. Drug šef nam ne jede ribu, ali zato ću se ja skromno prijaviti da utamanim i njegovu dozu, a posle ću, svojim rečima u slobodnom sastavu da mu prepričam doživljaj i dočaram ugođaj kojeg se svojim hendikepom lišio. Govori recept, brzo, ĺoće onaj Nobelov mamac (dinamit) da mi ovlaži (na sigurnom mestu). A kako ću na reku (ili drugi vodotok) goloruk?
hedonizam.140 sav.gacic, -> #106, dr.grba
> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije > bahanalije, obratio sam pažnju na jednu malu mesaru u čijem izlogu je > pisalo "ćureće meso". Proveriti tamo, ako koga put nanese. Čekaj :)))), spremali ste se :)))) da jedete :)))) mačke? :))))... pa vas za*ebaše ćuretinom :)))))))))))))))))))? (ostao sam u suzama :))))) )
hedonizam.141 sav.gacic, -> #98, olio
> Ej BRE ovo je HEDONIZAM - UZIVANjE > Nije valjda da samo uzivate u klopi?????? > Pa valjda ima i jos nesto sem 'rane Prvo da se najedemo, a onda ćemo da vidimo... :)
hedonizam.142 sav.gacic, -> #102, olio
> Ako ovako nastavis ja cu biti debeljko a to ne zelim. > HEDONIZAM------>UZIVANjE AHHHHH!!!!!! Znači da je vreme za: uživanje u trčanju, veslanju, natezanju konopca, jurcanju za loptom ili tramvajem, kao i u riljanju, penjanju na drvo, trešenju tepiha, aerobiku (ili nečem pomenutom - pogledati glagole - sa komšinicom)...
hedonizam.143 sav.gacic, -> #111, corto
>> Joj, ne moze ignore, ja sam ovde modulator.... qq lele... > A ti od sada nosi veknu hleba sa sobom, pa dok citas, grickaj i > zamisljaj ;> I jačaj karakter time što ćeš ĺlebac (dvokilac, iz tvojih krajova) ispod pazuha da štipaš drugom rukom kod kioska sa fundamentalnim roštiljem ili nekim perverzijama sa čvarcima, švarglom, džigernjačom, krvavicama i drugim kardiovaskularnim radostima...
hedonizam.144 sav.gacic, -> #104, msavkovic
> ˙¨■ Tartar biftek supreme ■¨˙ > - 3 žumanca (maksimalno očišćeni od belanca - belance pušta vodu) > - 2 dl kečapa (ne ljutog!) Kečap? 2dl? U tartaru? Mnooogo je... U mom selu ((c) mmtosic), ovo je zabranjeno voće, ili ga, bar, treba servirati odvojeno, za ljubitelje... > - 2 kašike senfa (ne ljutog!) > - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog) da i ovog nije malo mnogo?
hedonizam.145 msavkovic, -> #110, corto
┌┌┌ A sto samo mi da budemo debeli :))) :) Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost" gde je bilo degustacije ćevapčića, krmenadli, čvaraka ;) slurp "svečanost" se odvija na istom mestu svake godine. Možda neko zna za lokaciju u datum, pa da ga sledeće godine ne promašim Marko (115kg)
hedonizam.146 dr.grba, -> #136, corto
>> Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj >> zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah Samo mogu da izjavim da sam srećan čovek, jer mi je moja gospođa dva minuta nakon konstatovanja trudnoće predala pušački pribor. Najzanimljivije je bilo kad je opet propušila, negde dve godine kasnije, pa se krila od mene poput neke šiparice. Sirotica, mislila je da ne primećujem. Bilo mi žao, pa sam joj opet dopustio da duvani lege artis (:
hedonizam.147 dr.grba, -> #140, sav.gacic
>>> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije >>> bahanalije, >> ... >> Čekaj :)))), spremali ste se :)))) da jedete :)))) mačke? :))))... Valjda i životinje (mačke) imaju dušu? Obeliks je jedan svojeglav tip, ali vidi se da ne živi loše (:
hedonizam.148 msavkovic, -> #137, mileusna
┌┌┌ možda maaalo vode Beep! Wrong! malo kisele vode
hedonizam.149 msavkovic, -> #144, sav.gacic
┌┌┌> - 2 dl kečapa (ne ljutog!) ┌┌┌ Kečap? 2dl? U tartaru? Mnooogo je... ┌┌┌> - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog) ┌┌┌ da i ovog nije malo mnogo? Aman čovek, pa spremam ga često i već 5-6 godina. Rulz. Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa.
hedonizam.150 sav.gacic, -> #117, corto
>>> Pa znas kako, mi smo ti balkanski narod, zima je duga, kupus >> je kiseo... >> >> ...i odvratan ;) > Ovo ide u licni.stav ;))) I to neprincipijelan.
hedonizam.151 sav.gacic, -> #132, dr.grba
> Uvek se setim onih cigareta "Belomorkanal" koje puše ruski mornari, > što mi Jasna donela sa puta po Rusiji. To su one sa kartonskom cevkom > umesto filtra. (: Tip cigareta koji u Rusiji zovu papiroske. Ekološki svesniji (ekologija, zdravlje i bilo šta u tom stilu ni na koji način ne idu u kombinaciji sa papiroskama) kartonsku cevku (što je dva puta duža od nastavka od flis-papira s duvanom) zagrizu na jednom ili dva mesta - ad hoc filter. Osim ôBelomorkanalaô postoje i druge papiroske ôTri vitezaô, Hercegovinaô, ôZlatni porstenô i td., ali su ovi poslednji na nivou turističkih suvenira, dok je ôBelomorkaô zaista zakon u fabrikama, rudnicima, vojsci, na brodovima, građevinama i sl. I mene je, odraslog na svilenim licencnim filterušama i ponekim originalom, ponekad vuklo da pulmonarni trak oderem ponekom papiroskom, posebno u kombinaciji sa votkom i odgovarajućim mezetima...
hedonizam.152 sav.gacic, -> #136, corto
> Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me > je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je > odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :))) Krajem sedamdesetih u Igalo/Herceg Novi su dolazili buljuci Norvežana i još ponekih Skandinavaca na sunčanje (njihove vlade su izračunale da je to jeftinje, nego da ih tokom njihove beskrajne zime kljukaju sredstvima protiv reume, kožnih i dr. boljki) i tada je vrvelo od zdravo-bolesnih pripadnica, kojima smo intenzivno pomagali da se snađu... ;) Ponekad bi se ljuto namontirale za izlazak, tek da prošetaju garderobu što su vukle preko cele Evrope, a i nama urođenicima da priušte estetski ugođaj. E, pa pravi kulturološki šok je nastajao kada bi ta bajna sirena u jednom trenutku iz svoje damske torbice istresla pribor za zamotavanje cigareta - papirići, duvankesa, mašinica za savijanje (za one nespretnije) šibice, upaljači, čak i podmetači da ne flekaju unaokolo... Entuzijazam, ozbiljnost i uživanje ispoljeni tokom cele procedure su impresionirali i hercegovačke duvanske fundamentaliste koji bi tada, iznenada, u nekoj takvoj ženi prepoznali nekog sebi ravnog (istina sa tektonskim posledicama, verujte na reč :) ) > Eh, da smo znali, sacuvali bi smo ti koju. I to je Djordje doneo trudnoj > zeni iz Rusije, a najvise je obradovao Savu koji je odmah pao u sevdah > prisecajuci se mladosti.... Da znaš...
hedonizam.153 zeljkoj, -> #137, mileusna
>>> Jel' neko zna gde u Beogradu ima da se jedu dobre palancike. >>> (Ne mislim po kucama, mada i to radim nego neko lepo mesto u > gradu :) ) > > Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam > po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo > eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;) > Kad smo već kod palačinaka... evo i slike: Mileusna i SFilip u akciji. :) palacink.jpg
hedonizam.154 corto, -> #140, sav.gacic
> (ostao sam u suzama :))))) ) 'Ajd ti, ali ja :))))))) na tvoju poruku :)))) Jeste da Obelixu stalno pretimo da ce zavrsiti u paprikasu..... :))))))))))))))))
hedonizam.155 corto, -> #145, msavkovic
> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svecanost" > gde je bilo degustacije cevapcica, krmenadli, cvaraka ;) slurp > "svecanost" se odvija na istom mestu svake godine. Mozda neko > zna za lokaciju u datum, pa da ga sledece godine ne promasim Cek, cek, zvuci poznato, ali sad mi na pamet pada samo Turija i kobasice... Gde ste Vojvodjani ;)
hedonizam.156 corto, -> #148, msavkovic
> malo kisele vode Ili jos bolje sode :)
hedonizam.157 corto, -> #149, msavkovic
> Aman covek, pa spremam ga cesto i vec 5-6 godina. Rulz. Ja bih dodala i mlo vustera i malo kapri.... > Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa. Taman za macke :(
hedonizam.158 crncic, -> #145, msavkovic
>> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost" Slaninijada, u Kačarevu, misliš li na to ?
hedonizam.159 crncic, -> #148, msavkovic
>> Beep! Wrong! malo kisele vode Beep, gledaj ovamo: pola litre mleka, kuvanog pola litre vode, kiselu nisam probao pola litre piva, znači jedno zidarsko 2-3 jaja, sve osim ljuske ;) malo soli i šećera Sve to umutiti i onda početi sa dodavanjem brašna. Koliko ? Pa nikad ne znam koliko mu to dodje, ali dok se ne dobije fina smesa koja se može bez teškoća razlivati po vrelom tiganju, koji se podmazuje rastopljenom svinjskom mašću, posle svake ispečene palačinke. Najbolje ako imate domaću koja vam je ostala, jel'te, posle topljenja čvaraka ;) Ne treba preterivati, posle budu masne i mučne, ali jedna vršna kafena kašika te rastopljene je sasvim dovoljna.
hedonizam.160 ilazarevic, -> #145, msavkovic
> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost" Bila je Kobasicijada u Turiji, ako se to računa u svečanosti ;)
hedonizam.161 ilazarevic, -> #137, mileusna
> Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam > po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo > eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;) Ja radim odokativno. Jedini sastojak kojeg se držim su dva jaja, mada povećam na tri, ako proizvodim neku ogromnu količinu. Ostali sastojci - brašna i mleka dok ne oceniš da je masa dobra, malo ulja, malo šećera, mrvica soli i malo kisele vode.
hedonizam.162 dr.grba, -> #155, corto
>> Cek, cek, zvuci poznato, ali sad mi na pamet pada samo Turija i >> kobasice... Gde ste Vojvodjani ;) Kačarevska kobasicijada, slaninijada, kako li se zvaše? (:
hedonizam.164 ridonli, -> #81, sav.gacic
} Ridonlijo, prozvana si... Uf, Savo, nemoj sada, nema se kad... Ajde kad malo otopli?
hedonizam.165 ridonli, -> #118, djcorto
} Prvu turu sam dovukao pocetkom aprila iz fri sopa aerodoroma } Seremetjevo 2, greskom ;) Pitah ja lepo Sonju koje cigarete da Zbog te tvoje greske moj kucni budzet permanentno ispasta :(
hedonizam.166 ridonli, -> #110, corto
} A sto samo mi da budemo debeli :))) Samo vi? Jeste li sigurni? :))
hedonizam.167 ridonli, -> #104, msavkovic
} ˙¨■ Tartar biftek supreme ■¨˙ Pored navedenih zacina, dobro je dodati i malo Worchester sosa. BTW, kad smo vec kod istog, moram da prozovem Savu: STA BI SA OBECANIM RECEPTOM OD TVOG TATE???
hedonizam.168 corto, -> #162, dr.grba
> Kacarevska kobasicijada, slaninijada, kako li se zvase? (: Znaci, prvo u Kacarevo na slaninijadu, a onda u Turiju na kobasijadu, pa u Mokrin na sampionat.... ;)
hedonizam.169 sav.gacic, -> #147, dr.grba
>>>> Dok smo stajali na senjačkoj pijaci, čekajući da Đole trkne po mačije >>>> bahanalije, >>> Čekaj :)))), spremali ste se :)))) da jedete :)))) mačke? :))))... Eto, tako je to kad se igra na prvu asocijaciju. > Valjda i životinje (mačke) imaju dušu? Obeliks je jedan svojeglav tip, > ali vidi se da ne živi loše (: Imao čast sa g. Obeliksom. hedonista u duši (mačećoj). Ako budemo organizovali vau-mau podružnicu - moj je kandidat za rukovodioca. A i mjauče, nekako otegnuto, crnogorski.
hedonizam.170 sav.gacic, -> #154, corto
>> (ostao sam u suzama :))))) ) > 'Ajd ti, ali ja :))))))) na tvoju poruku :)))) Jeste da Obelixu stalno > pretimo da ce zavrsiti u paprikasu..... :)))))))))))))))) :)))))))) i dalje, bez prestanka
hedonizam.171 sav.gacic, -> #157, corto
>> Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa. > Taman za macke :( Opet ti! :))))))))))))))))) Što ne pripretiste Obeliksu da će da završi u tartaru, ka' aristokrata :)))))))))))))))))
hedonizam.172 sav.gacic, -> #149, msavkovic
> ┌┌┌ Kečap? 2dl? U tartaru? Mnooogo je... > ┌┌┌> - pola veze peršuna (pogađate - ekstra sitno seckanog) > ┌┌┌ da i ovog nije malo mnogo? > Aman čovek, pa spremam ga često i već 5-6 godina. Rulz. > Ne zaboravi da tu ima 2kg mesa. Solidan staž, ali i ovde nisu početnici. Nemam razloga da ne verujem da ti je kombinacija konstruktivna, ali moje rezerve prema kečapu (za peršun si me skotro ubedio) ostaju... Uzgred, proban je i tartar zbrlj ali sa sirom (belim, švapskim, mekim) kao nosiocem. Pa, da vidite, ispalo je preko očekivanja...
hedonizam.173 sav.gacic, -> #160, ilazarevic
>> Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost" > Bila je Kobasicijada u Turiji, ako se to računa u svečanosti ;) Posle uglavnom neuspešnog naftaškog pokušaja s kraja '92. godine iz Turije je najzad pocurela - svinjska mas'. Prošlog meseca je održana kobasicijada sa glavnom tačkom - kobasicom od kilometar i nešto - namireno za ulazak u Guinnes-a, berzom lipida širokog spektra. Sajam makrobiotike pod geslom "Jedemo životinje veće od sebe" je bio posećen u priličnom broju od strane namernika iz mnogih krajeva zemljice nam naše (sudeći po registracijama)... Od pratećih manifestacija bila je prodajna izložba hiper-masnih sireva, kajmačine, suvog, polusuvog, suhnutog i svežeg mesa, par demostracija čerečenja i uređivanja sirovinske baze od po jedno 100-150 kg, uz prikaz proizvodnog procesa čvaraka, masti i sl. Tu i tamo su se nalazili kamioni sa gajbama pića s mehuritji za rastapanje eksponata, a kroz parkirane automobile, šatre, prikolice (ali uglavnom oko kamiona) su bazale ciganske kapele što su, kako je vreme prolazilo, sve raštimovanije cijukali na instrumentima i dozivali nekog zarđalim glasovima - pred sve raskopčanijom publikom i nabreklijim vratnim žilama. Održano je i obavezno takmičenje u proždiranju kobasica u kojem je prvo mesto osvojio tradicionalno benigno izgledajući domorodac (veoma prosečnih dimenzija za razliku od drugih takmičara - prepumpanih kolosa), koji je u prvoj izjavi za javnost, između dve epizode lipidnog bunila, pominjao ponos koji oseća sada kada je za rodni kraj osvojio to vredno priznanje, da je to velika čast, ali i podstrek da u svojim naporima ne posustane, da ima puno dece i da teško sastavlja kraj s krajem... Ovaj drugi deo je bio znatno uverljiviji, te sam ja, kao ubeđeni skeptik u svakom pogledu, ostao u uverenju da je došao da se najede k'o čovek i da je usput dobio i društveno priznanje. (Gornje je plod intenzivnog praćenja reportaža i svega u vezi sa Turijom tih dana, žao mi je što mi je najava festivala promakla, inače bih sve potkrepio argumentom "bio, vid'o, jeo") Za Kačarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom događaju, ali se bojim da ga ne propustim, jer ga slabo najavljuju. Taj događaj ne bi trebalo da istane neoveren od strane nekog od nas, te apelujem na sveopštu budnost...
hedonizam.174 kum.djole, -> #166, ridonli
>> Samo vi? Jeste li sigurni? :)) Mi skromniji ne želimo da se kompromitujemo u javnosti.. :)-0==
hedonizam.175 valex, -> #164, ridonli
>> Uf, Savo, nemoj sada, nema se kad... Teško je lektorisati? ;)
hedonizam.176 valex, -> #169, sav.gacic
>> Imao čast sa g. Obeliksom. hedonista u duši (mačećoj). Ako >> budemo organizovali vau-mau podružnicu - moj je kandidat za >> rukovodioca. A i mjauče, nekako otegnuto, crnogorski. Možda bi i neko ko je imao čast sa g-đicom Puf mogao štošta da napiše, da mu je samo kojim slučajem ruka ostala u stanju za kucanje ;)
hedonizam.177 stefan, -> #169, sav.gacic
> Imao čast sa g. Obeliksom. hedonista u duši (mačećoj). Ako budemo > organizovali vau-mau podružnicu - moj je kandidat za rukovodioca. A i > mjauče, nekako otegnuto, crnogorski. Molio bih da lik&delo gospon Obeliksa ostavite na miru. Dotični gospodin je moj štićenik, odrastao na _mojim_ pertlama i kao takav ima puno pravo da se ponaša kako mu i priliči - lenjo i proždrljivo. Hvala :)
hedonizam.178 inferno, -> #137, mileusna
Ů│ ˙ Jao, nisi trebao da pominješ. ;) Sada moram da vas pitam Ů│ ˙ po kakvim receptima vi pravite palačinke, pa da vidim, da malo Ů│ ˙ eksperimentišem. Možda moje i nisu najbolje: ;) --------------------------- Jedan sam od retkih koji je imao prilike da proba Miletove palačinke. Ustvari to mu dođe nešto kao mini-pizze sa čokoladom bez čokolade. ;) NHF maestro, uslovi su bili nemogući. ;)
hedonizam.179 msavkovic, -> #158, crncic
┌┌┌ Slaninijada, u Kačarevu, misliš li na to ? Možda...nisam siguran.
hedonizam.180 corto, -> #171, sav.gacic
> Sto ne pripretiste Obeliksu da ce da zavrsi u tartaru, ka' > aristokrata :))))))))))))))))) Zilavo je to, moj sinko, zilavo, mora dobro da se ukuva :)))))
hedonizam.181 corto, -> #173, sav.gacic
> Za Kacarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom > dogadaju, ali se bojim da ga ne propustim, jer ga slabo > najavljuju. Taj dogadaj ne bi trebalo da istane neoveren od > strane nekog od nas, te apelujem na sveopstu budnost... Predlazem da se dogodine organizuje ekskurzaija, a prijavljivanje da pocne odmah kod g. Modulatora (treba pozuriti dok jos ima mesta ;)) )
hedonizam.182 corto,
Nastavak baze za MMaster.... PS Zbog izvesnih prituzbi, moram daa napomenem DA PROGRAM NE RADI SVE SAM, nego ga treba prilagoditi domacoj upotrebi, odabrati zanimljive recepte po sopstvenoj zelji i ukusu (u nekima se pominju sastojci koje je apsolutno nemoguce nabaviti kod nas), revidirati kategorije po kojima se vrsi pretrazivanje, prilagoditi mere (dato je dosta opcija, ali ne moze se bas sve prebaciti u najidealnije mere), i imati u vidu da postoji jos raznih "kuvara" (neki cak rade i pod prozorima), ali da je MM najstariji i da je za njega dostupna najveca baza koju su razni korisnici slali godinama na razne BBS-ove, a koliko kuvara toliko i baza... Na kraju krajeva, kuvanje je kreativni cin a ne dogma ;) mm1dish.zip
hedonizam.183 corto,
Bza koja sadrzi recepte nemacke kuhinje.... german-m.zip
hedonizam.184 corto,
I moji omiljeni, recepti skupljeni po londonskim pub-ovima :)) londontn.zip
hedonizam.185 corto,
Svim hedonistima keltske provinijencije cestitamo St. Patrick's Day, uz zelju da veceras u Biblioteci grada stignu na red za crno pivo, a i da meni donesu malo ;))
hedonizam.186 alien, -> #145, msavkovic
[] Pre neka 2 meseca je negde ? u vojovodini bila neka "svečanost" [] gde je bilo degustacije ćevapčića, krmenadli, čvaraka ;) slurp [] "svečanost" se odvija na istom mestu svake godine. Možda neko zna [] za lokaciju u datum, pa da ga sledeće godine ne promašim Ima takvih svinjokoljskih događanja po Vojvodini (s velikim V) više. Možda misliš na Slaninijadu u Kačarevu, bivšem Francfeldu ;) (Franzfeld). Trebalo bi da se to događa u februaru, ali nisam siguran. L
hedonizam.187 zeljkoj, -> #178, inferno
> NHF maestro, uslovi su bili nemogući. ;) Molim? :) Jel' sam vam obezbedio dobro opremljenu kuhinju, džak brašna, džak šećera, mleko i čokoladu? :) Šta nije bilo ok? :) Možda samo dimenzije kuhinje, ali... niko vas nije terao da se svi nagurate tamo. ;)
hedonizam.188 mileusna, -> #178, inferno
>> Jedan sam od retkih koji je imao prilike da proba Miletove >> palačinke. Ustvari to mu dođe nešto kao mini-pizze sa >> čokoladom bez čokolade. ;) 1) Ono su bile mbobanove palačinke, recept, mućenje, prepustio sam mu rukovodeću palicu. Složio sam se sa tim da samo asistiram, obrćem i filujem. :) I jedem, naravno... :) 2) Što se čokolade tiče... No comment. Zbog nedostatka, jeli ste prazne palačinke, a čokoladu smo vam samo gurali pod nos da osetite aromu. ;) 3) Ako ono Kragujevačko bure bez dna zvano ser.mika prati ovu konf, neka se javi i neka kaže kakve su MOJE palačinke. :) 4) I piz*a vam KKKKKKKMMMMMMMKKKKKK... Što ih onako brzo pojedoste kad ništa ne valjaju. ;) >> NHF maestro, uslovi su bili nemogući. ;) 5) Vala, i na frontu bi ih bolje napravili. Sledeći put donosim svoju tavu, kutlaču, šporet, jaja sa sela... ;)
hedonizam.189 miobrado, -> #173, sav.gacic
>> glavnom tačkom - kobasicom od kilometar i nešto - namireno za ulazak u >> Guinnes-a, berzom lipida širokog spektra. Sajam makrobiotike pod geslom Ako ćemo razgovarati - razgovarajmo, argumentima ! :) Dužina iste je 1002 metra. A majstori tvrde da je kobasica u svakom kubnom zalogaju istog kvaliteta. Propratne manifestacije su održane u Novom Sadu, Vrbasu ... Šteta što gospoda iz Guinnes-a već drugi put izbegavaju dolazak na ovu manifestaciju, u ovo čestito, napredno i pitomo naselje, iako su uredno pozvana. M
hedonizam.190 vujos, -> #108, corto
¨>A sta ti mislis, odakle meni & muzu mi ovi kilogrami viska ? O;) Uživali ste... ali ne u hrani, otuda i viška kilogrami. O:))))
hedonizam.191 zeljkoj, -> #188, mileusna
> 2) Što se čokolade tiče... No comment. Zbog nedostatka, > jeli ste prazne palačinke, a čokoladu smo vam samo > gurali pod nos da osetite aromu. ;) Ja sam vam dao sve što se zateklo u kući. :)) Mogli ste da kažete da fali, pa da odemo do dragstora. (I ovako smo išli po coku, jer onih 9 litara nije bilo dovoljno :).
hedonizam.192 crncic, -> #179, msavkovic
>> Slaninijada, u Kačarevu, misliš li na to ? >> Možda...nisam siguran. Nema šta drugo ;) Ljudi, ono je trebalo videti, i probati :)
hedonizam.193 crncic, -> #155, corto
>> Gde ste Vojvodjani ;) Tu, u Banatu, malo ispod Kačareva ;)
hedonizam.194 mnikolic,
Idemo za danas nešto laganije za spremanje, a pikantno. Snežne jabuke ------------- Oljuštiti 10 komada krupnih nakiselih jabuka, izdubiti sredinu jabuka, pa ih očistiti od semena. Iseći jabuke na koturove, svaki kotur premazati pekmezom od kajsija, stavljati ih na zdelu namazanu maslom i preliti čašom bela vina. Zatim izlupati čvrst sneg od 8 belanaca, dodati 280g šećera, 1 vanilski prašak, 100g samlevenih badema. Sve izmešati, pa tim snegom preliti jabuke. Ovako prelivene jabuke staviti u pećnicu da se peku pola sata. m.
hedonizam.195 sav.gacic, -> #181, corto
> Predlazem da se dogodine organizuje ekskurzaija, a prijavljivanje da > pocne odmah kod g. Modulatora (treba pozuriti dok jos ima mesta ;)) ) Ima li neko veze na JŽ? Nešto kontam da bi za nas sve bio primereniji voz - i to teretni, da se ne guramo po kupeima, a i da ponesemo odande...
hedonizam.196 sav.gacic, -> #189, miobrado
> Ako ćemo razgovarati - razgovarajmo, argumentima ! :) Pod pritiskom istih skidam kapu. Koncentracija kobasica u krvi mi je ozbiljno opala tako da za pamćenje preciznih podataka nisam imao organske predispozicije.
hedonizam.197 sav.gacic, -> #164, ridonli
> Uf, Savo, nemoj sada, nema se kad... > Ajde kad malo otopli? Eh, lako je tebi ;) A kad ojuži i krene vrbopuc, onda JA neću imati kad :)
hedonizam.198 sav.gacic, -> #177, stefan
> je moj štićenik, odrastao na _mojim_ pertlama i kao takav ima puno pravo > da se ponaša kako mu i priliči - lenjo i proždrljivo. Hvala :) Pa to i ja kažem - pravi rukovodilac.
hedonizam.199 sav.gacic, -> #182, corto
> PS Zbog izvesnih prituzbi, moram daa napomenem DA PROGRAM NE RADI SVE > SAM, nego ga treba prilagoditi domacoj upotrebi, odabrati zanimljive Na primer, ponekad promešati, posoliti... :)
hedonizam.200 schef, -> #191, zeljkoj
­=- (I ovako smo išli po coku, jer onih 9 litara nije bilo ­=- dovoljno :). ^^^^^^^ A otkad se to kokain kupuje u supermarketu? I otkad se to meri na litre? O:) Srleř
hedonizam.201 velicko,
Nastavak. :) mmpp11.arj
hedonizam.202 velicko,
Da ne kažete da samo Sonja misli na vašu debljinu ;) mmpp12.arj