hedonizam.203velicko,
I'm hungry, where's the food? ;)
mmpp13.arjhedonizam.204dr.grba,
-> #168, corto>> Znaci, prvo u Kacarevo na slaninijadu, a onda u Turiju na kobasijadu, pa
>> u Mokrin na sampionat.... ;)
Na koji šampionat? Na borbe guskova ili na svetsko prvenstvo u tucanju
uskršnjim jajima? (:
hedonizam.205dr.grba,
-> #171, sav.gacic>>> Taman za macke :(
>>
>> Opet ti! :)))))))))))))))))
((((((: Aj' dosta, razlaz! (((((:
hedonizam.206dr.grba,
-> #173, sav.gacic>> Za Kačarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom događaju, ali se
>> bojim da ga ne propustim, jer ga slabo najavljuju. Taj događaj ne bi
>> trebalo da istane neoveren od strane nekog od nas, te apelujem na sveopštu
>> budnost...
Ke se pobrinem za info. Prošle godine, moja firma je bila izlagač tamo.
hedonizam.207dr.grba,
-> #177, stefan>> Molio bih da lik&delo gospon Obeliksa ostavite na miru. Dotični gospodin
>> je moj štićenik, odrastao na _mojim_ pertlama i kao takav ima puno pravo
Drago mi je za tvoje pertle, ali macan se ostrvio na moje 6 (slovima: šest)
sati stare cipele. E, to mi se nije dalo trpeti... (:
hedonizam.208dr.grba,
-> #203, velicko>> I'm hungry, where's the food? ;)
Jel' to replika iz "Two stupid dogs"? (:
hedonizam.209marec,
-> #40, zormi> Gledao sam kako ih orangutani otvaraju "golim rukama" bez problema... :)
Jeste, a odakle ti orangutan?
BTW, kad smo vec kod orangutana, jel znate kako izgleda mladunac od istog?
Ubedljivo najsmesnije stvorenje na planeti. Ako neko hoce, poslacu mu sliku.
hedonizam.211inferno,
-> #187, zeljkojŮ│ ˙ Molim? :)
Ů│ ˙ Jel' sam vam obezbedio dobro opremljenu kuhinju, džak brašna, džak
Ů│ ˙ šećera, mleko i čokoladu? :) Šta nije bilo ok? :) Možda samo dimenzije
Ů│ ˙ kuhinje, ali... niko vas nije terao da se svi nagurate tamo. ;)
Nisi oslobodio glavnog kuvara, maestra Mileta, od dosadnih
osoba tipa Maja & Maja Company koje su stalno nešto mlatile
oko one pripremnjene čokolade pa su posle palačinke ličile
na masni lebac sa kakaoom. ;)
Šalim se.. bilo je ludo i oćemo opet. :)
hedonizam.212corto,
-> #202, velicko> Da ne kazete da samo Sonja misli na vasu debljinu ;)
Pozltilo ti se :)))))
hedonizam.213corto,
-> #190, vujos> Uzivali ste... ali ne u hrani,
> otuda i viska kilogrami.
Vuki, tako se kilogrami gube O;)))
hedonizam.214corto,
-> #203, velicko> I'm hungry, where's the food? ;)
Zvuci kao zivotni kredo naseg vec legendarnog macora Obelix-a :))
hedonizam.215corto,
-> #204, dr.grba> Na koji sampionat? Na borbe guskova ili na svetsko prvenstvo u
> tucanju uskrsnjim jajima? (:
Ako pobedjeni guskovi zvrsvaju u loncu, i na ratniceke vestine,
nogekako !!! :))
hedonizam.216zeljkoj,
-> #200, schef> =- (I ovako smo išli po coku, jer onih 9 litara nije bilo
> =- dovoljno :). ^^^^^^^
>
> A otkad se to kokain kupuje u supermarketu? I otkad se to meri
> na litre? O:)
:))) Ok, po coca colu. :)
hedonizam.217zeljkoj,
-> #211, inferno> oko one pripremnjene čokolade pa su posle palačinke ličile
> na masni lebac sa kakaoom. ;)
Masni lebac :)))
> Šalim se.. bilo je ludo i oćemo opet. :)
Ok, kad bude bila prazna kuća. :)
hedonizam.218velicko,
-> #208, dr.grba>+ Jel' to replika iz "Two stupid dogs"? (:
Ne. :))
Jedan moj prijatelj se, usled želje za bogatstvom,
našao u sred Singapura... šverc komerc...
Uspeo je da se seti nekoliko reči engleskog jezika kad
su opomene želudca već postale preglasne, a noge počele
da bole ...
Prišao je prvom prolazniku, i na tečnom engleskom
(sa srpskim akcentom naravno ;) rekao:
"I'm hungry, where is the food."
hedonizam.219msavkovic,
-> #208, dr.grba┌┌┌ Jel' to replika iz "Two stupid dogs"? (:
(scena na severnom polu, sve belo, nigde ničega)
Duh, I've got to find a hydrant.
hedonizam.220velicko,
Dalje...
mmpp14.arjhedonizam.221sav.gacic,
-> #203, velicko> I'm hungry, where's the food? ;)
In hyperspace :)
hedonizam.222dr.grba,
-> #219, msavkovic>> ┌┌┌ Jel' to replika iz "Two stupid dogs"? (:
>>
>> (scena na severnom polu, sve belo, nigde ničega)
>> Duh, I've got to find a hydrant.
Ili scena u liftu, veliki kaže "I've got to find a hydrant!",
a mali pokaže na dugme za gore (piše UP) i kaže: "Here it is!
See? U P (you pee)! I'll press this!.... Anything happened? No?"
Za neupućene: najbolji crtać u istoriji, zasad se emituje jedino na
Cartoon Network kanalu (popodne oko 17:00). Ima takvih gegova da je
to, po svoj prilici, nemoguće prepričati. (:
-----> "Ain't that cute? BUT IT'S WROOOOOONG!!!!!!!!
hedonizam.223kum.djole,
Kafa, Winston, Ouzo i.. nećete verovati, flekice s krompirom. ;)
hedonizam.224corto,
-> #223, kum.djole> Kafa, Winston, Ouzo i.. necete verovati, flekice s krompirom.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Zar se to ne zove onako poeticno "Grenadir mars" ? ;)
hedonizam.225corto,
Dalje i od mene.... Recepti za mikrotalasnu pecnicu :)
mmmicwv1.ziphedonizam.226corto,
Drugi deo mikrotalasne.....
mmmicwv2.ziphedonizam.227corto,
Prelazimo na egzotiku.... Indija :)
mmindian.ziphedonizam.228kum.djole,
-> #224, corto>> Zar se to ne zove onako poeticno "Grenadir mars" ? ;)
Zamisli, ne znam kako se poetično zove :) ali znam
da se ubistveno jede.. ;)
hedonizam.229velicko,
-> #227, corto>+ Prelazimo na egzotiku.... Indija :)
A kina?
Jedu mi se pileća krilca u sosu od soje i kečapa... ;)
hedonizam.230corto,
-> #229, velicko> A kina?
Stize i Kina :))))
mmchines.ziphedonizam.231corto,
I jos malo egzotike.... kajunska kuhinja ;)
mmcajun1.ziphedonizam.232corto,
Drugi deo kajunaca.... :))
Cajun = a Louisianian descended from French-speaking immigrants from
Acadia.
mmcajun2.ziphedonizam.233marec,
-> #136, corto> Jedan prijatelj iz Frncuske, inace vozac kamiona po profesiji, kada me
> je video da palim inkrimisanu cigaretu, toliko se zabezeknuo da je
> odvalio: "Ama zensk glavo, pa to samo kamiondzije puse" :)))
Kada je čika Pera, otac mog druga Šave, video kako pušimo Gitanes, rekao je
sledeće:
"Deco, to u Francuskoj puše samo krotitelji lavova."
hedonizam.234basrak,
-> #182, corto> Nastavak baze za MMaster....
E, od svih ovih nastavaka, jel' ima nešto na srpskom? Mislim, mama mi ne zna
engleski, pa rek'o da ne skidam džaba. ;)
hedonizam.235vrasa,
-> #173, sav.gacic> Za Kačarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom događaju, ali se
> bojim da ga ne propustim, jer ga slabo najavljuju. Taj događaj ne bi
> trebalo da istane neoveren od strane nekog od nas, te apelujem na sveopštu
Kasno je za budnost. Ovogodišnja slaninijada je već prošla (krajem februara).
Sledeća treba da bude dogodine otprilike u isto vreme. Ovo mi je rečeno kad
sam pre neki dan bio u Kačarevu.
hedonizam.236velicko,
more food? :)
mmpp15.arjhedonizam.237snemcev,
-> #92, gtomic>> Flekice se kuvaju u velikoj šerpi. U vodu se uspe malo ulja i soli.
>> Kuvaju se vrlo kratko (minut do dva) i to ne sve odjednom nego po
>> nekoliko komada (naprimer polako ubaciš 6 flekica, jednu po jednu i
>> kad si uubacio šestu već prvu možeš da vadiš).
A kako znaš koja je prva flekica koju si ubacio? ;>
hedonizam.238velicko,
-> #118, djcorto>+ Ne, ne, ne radi se o domacem uzgoju, vec o Henri Winterman's
>+ Cafe Creme cigarilosima.
Snif, snif,, snif...
Pronađeno! :)
Fantastično. :)
Samo :( 20 kom u kutiji 60 din! :(
Koliko je na free shopu?
hedonizam.239dr.grba,
-> #233, marec>> Kada je čika Pera, otac mog druga Šave, video kako pušimo Gitanes, rekao
>> je sledeće:
>> "Deco, to u Francuskoj puše samo krotitelji lavova."
Ipak, moj doživotni favorit u kategoriji cigarete-ubice je Goloaz (e,
đavo ga pisao u originalnoj transkripciji), onaj što nekada beše u
beloj paklici, ne onaj u plavoj. Popušiš hrabro celu cigaretu i više
ti ne treba nikakav duvan do prekosutra (:
A, da:
"Deco, to u Francuskoj ne puši niko, to se nosi Legiji stranaca u Alžir." (:
hedonizam.240dr.grba,
-> #237, snemcev>>>> nekoliko komada (naprimer polako ubaciš 6 flekica, jednu po jednu i
>>>> kad si uubacio šestu već prvu možeš da vadiš).
>>
>> A kako znaš koja je prva flekica koju si ubacio? ;>
Uheftaš etiketu sa rednim brojem, nema druge <:
hedonizam.241sav.gacic,
-> #235, vrasa> Kasno je za budnost. Ovogodišnja slaninijada je već prošla (krajem
> februara). Sledeća treba da bude dogodine otprilike u isto vreme. Ovo mi je
> rečeno kad sam pre neki dan bio u Kačarevu.
Meni se nešto čini da se te manifestacije organizuju bez nekog strogog
rasporeda, ali, po pravilu, u dinamici proleće-jesen. Nevolja je u tome da se
za njih čuje tek kad prođu... Ipak možda će biti korisno pitati nekog u
Turističkom savezu Vojvodine, tek da problematici priđemo metodično i naučno.
Uzgred,
dok je vreme, da pitam, da li neko zna raspored takmičenja u alaskim čorbama i
ribljim specijalitetima (treba planirati vreme...). Znam da ih u principu ima
svako selo i da njima mašu po "Srbija danas", ali znaju se, valjda, najvažnija
mesta...
hedonizam.242sav.gacic,
Re: krilca
Overena je DUBOČICA.
Verovatno za ponekog sam "otkrio Ameriku", ali ipak...
Nalazi se u Zemunu (tačnu lokaciju nisam zapamtio). "Objekat" posetio tragom
mnogobrojnih preporuka ljubitelja roštiljskog fundamentalizma i nalazim da sve
tamo viđeno i probano opravdava tako visoke preporuke.
Bilo mi je rečeno da se tamo dolazi radi pilećih krilaca - sa razlogom, na
stolovima je bila makar po jedna porcija. Izvrsna su, pečena na roštilju i
prekrštena masnoćom da bi se sačuvala sočnost. Verovatno posebnom kulinarskom
umešnošću servirana krilca deluju "kompaktno", tj. armaturne koske su veoma
izdašno tapacirane mesom i kožicom tako da ono što dobijate liči na naježena
srca što vapiju za očnjacima. Porcije su udarničke - dovoljne za najesti se
(verujte na reč ;) ). Uz te stvari po definiciji ide pivo (služe jedino HARD
BIP), ali i sva ostala sredstva za gašenje su odgovarajuća. Ne sole ih
previše, tako da se slanikom može obaviti i taj fine tuning. Lepinjiice
(standard za BG ugostiteljstvo) nisu bile u cvetu svežine, ali su dobro upile
sve ono grešno (zabranjeno, nije moralno ili goji) u osnovnom jelu i urnebesu
(skoro nimalo ljutom).
Ambijent odgovara očekivanom. U prednoj sali su oni što "čašu svoju drže u
ruci i polako je okreću", u produžetku je manja prolazna sala (sve su, u
stvari, prolazne) sa kvazi-šankom i socrealističkim šuberom u zidu. Kelneri
uljudni, navikli na kratke i jasne porudžbine. Čuje se radio sa fundamentalnim
narodnjacima koji "automatski" menja stanicu ukoliko bi se začula ijedna nota
nekog drugog muzičkog žanra i nepogrešivo pronalazi novu sa novim trosatnim
blokom. Publika je odgovarajuća - kamionsko-burazerskog tipa. Koincidencijom
ili ne, za tri stola su sedeli parovi: ona u vrtoglavom miniću i čarapama sa
geografskom kartom, kosa belo-žuta, šminke - oko tri frtalja kg.; on:
fluorescentni roze "Eleze", atletska majica ispod poluraskopčane jakne, trbuh
"mesec VIII", pejdžer, kjučevi od mečke, izraz lica: "šta zijate, izveo sam je
da se provede"...
Cene - onako. Krilca - 20, ostali roštiljski modeli ranga pljeske/ćevapa -
takođe 20, za ostalo nisam pitao...
Reka Dubočica, inače, protiče kroz Leskovac. Ova Dubočica može mirne duše da
kiti Leskovcem. Preporučujem. Naravno, za jesti i gubiti se...
hedonizam.243sav.gacic,
-> #229, velicko> A kina?
> Jedu mi se pileća krilca u sosu od soje i kečapa... ;)
Brzo recept, kao i ostale (roštiljske?) perverzije tog tipa. I, gde ćemo u
Kini da parkiramo srpsku četvrt?
hedonizam.244evlad,
ROLAT OD KOKOSA
===============
- PO RECEPTU BABA IRENKE !
- 500 grama Secera
- 1 dl Mleka
- 400 grama Putera
- 200 grama Kokosovog brasna
- 120 grama samlevenog Keksa
Smesu od Secera,Mleka i 300 grama Putera kuvati 2 do 3 minuta u sudu od
1.litre,skinuti sa vatre i nastaviti sa mesanjem. Dodati 200 grama
kokosovog brasna, 120 grama samlevenog keksa(ne slatkog!!!) i 100 grama
putera.Dalje mesati, a zatim formirati rudu. Rudu preliti sa glazurom
od cokolade(Mleko,cokolada,puter,secer).
V O C N I K R E M
==================
- RECEPT OD MAMA OLGE
- VOCE : malina, jagoda, kajsija, kupina
- 1/2 litre Mleka, 4 pune kasike griza = skuvati
- Umutiti 4 Jajeta sa 6 kasika Secera, Dodati griz i 1/2 kg voca
- Zasladiti po ukusu
disclaimer: sorry na ascii, ovo je direkno sa backup disketle sa legendarne
i nikad prežaljene WD286 :)
hedonizam.245corto,
-> #234, basrak> E, od svih ovih nastavaka, jel' ima nesto na srpskom? Mislim,
> mama mi ne zna engleski, pa rek'o da ne skidam dzaba. ;)
Na zalost, nema :( Ili uci mamu engleski, ili joj prevodi recepte, ili
da se dogovorimo pa da pravimo domaci kuvar ;)
hedonizam.246corto,
-> #236, velicko> more food? :)
AM, AM, AM, AM..... (c) Lea (skoro 6 meseci) :)))
hedonizam.247corto,
-> #239, dr.grba> Ipak, moj dozivotni favorit u kategoriji cigarete-ubice je
> Goloaz
Meni je malo suvise parfimisan, ne oseca se u potpunosti smrad
nikotina... ;)
hedonizam.248corto,
-> #243, sav.gacic> Brzo recept, kao i ostale (rostiljske?) perverzije tog tipa. I,
> gde cemo u Kini da parkiramo srpsku cetvrt?
Aman, Savo, poleteces od tolikih krilaca :)))) I posto ovde hoce da
izmeste kneza Mihaila i podignu spomenik Mao Ce Dungu, ja predlazem da
Srbi izmeste Mao Ce Dunga i u mauzoleju otvore trzni centar ;))
hedonizam.249corto,
Za fundamentalce: Beli luk :)
mmgarlic.ziphedonizam.250corto,
Malo duha divljeg zapada...
mmwest.ziphedonizam.251corto,
Kaubojski kuvar :)
mmcowboy.ziphedonizam.252vrasa,
-> #173, sav.gacic> Za Kačarevo i slaninijadu znam, radujem se tom kulturnom događaju, ali se
> bojim da ga ne propustim, jer ga slabo najavljuju. Taj događaj ne bi
> trebalo da istane neoveren od strane nekog od nas, te apelujem na sveopštu
Kasno je za budnost. Ovogodišnja slaninijada je već prošla (krajem februara).
Sledeća treba da bude dogodine otprilike u isto vreme. Ovo mi je rečeno kad
sam pre neki dan bio u Kačarevu.
hedonizam.253kum.djole,
A očete recepte, a ? Recepte očete..? ;)
Brza torta!
---------------------
- 4 jaja umutiti žicom
- po jedna šolja: šećera, mlevenih oraha, rendanih jabuka, ulja
- 1 mala pakla griza
- 1 prašak za pecivo
- kora od celog limuna, nikako u jednom komadu ;)
- 4 kašike brašna
Sve izmutiti pa ispeći. Vruć kolač preliti hladnim prelivom,
glazirati čokoladom. A preliv ? Evo preliv.
Šolja šećera + šolja vode. Bljak. ;) Kuvati 15 minuta.
Nugat kuglice - Kish Mish - Mungfali
------------------------------------------
- 200g suvog grožđa
- 200g kikirikija
- 50g šećera u prahu
Kikiriki ispeći i samleti u prah. Grožđice samleti, dodati
šećer i, šta - i oblikovati kuglice.
Medenjaci!
------------------
- 4 jaja Zamesiti testo. Da odstoji 2h.
- 250g šećera Rastanjiti do 1cm, vaditi oblike
- 600g brašna i ređati u pleh sa razmakom.
- 6 kašika meda 10-15 min. na 250 C
- 10 istucanih karanfilića Pokriti ih da budu meki.
- 1 kašičica cimeta Bakin kolač, mek ko dekin.
- 2 kašičice sode bikarbone
Ajd prijatno. :)
hedonizam.254vstan,
-> #230, corto> Stize i Kina :))))
Ma sve je ovo fino, ali uvek zafali neki sastojak :(
hedonizam.255velicko,
Šesnaesti nastavak recepata za Meal MAster...
mmpp16.arjhedonizam.256velicko,
Idemo dalje...
mmpp17.arjhedonizam.257johnnya,
-> #255, velicko >> Šesnaesti nastavak recepata za Meal MAster...
Koliko toga ima ? Sedamdesetdrugi nastavak ....
hedonizam.258ognjen,
-> #209, marec)-> BTW, kad smo vec kod orangutana, jel znate kako izgleda
)-> mladunac od istog? Ubedljivo najsmesnije stvorenje na
)-> planeti. Ako neko hoce, poslacu mu sliku.
E vala nema smesnijeg stvorenja od mog brata. :) Posalji, pa
da uporedim. :)
hedonizam.259corto,
-> #253, kum.djole
> A ocete recepte, a ? Recepte ocete..? ;)
Svaka cast kume :))))
hedonizam.260corto,
-> #254, vstan> Ma sve je ovo fino, ali uvek zafali neki sastojak :(
Ako mislis na zacine, ima ih na Kalenica pijaci u Bio-spajzu, i na
Bajlonijevoj, isto u makrobiotickim radnjama, a nadju se i u Centropromu
u Cika Ljubinoj (Hit zacin).
Ako ti nedostaje bambus, moze se zameniti celerom ili jabukom, pecurke
mogu da budu sampinjoni, a ima jos par vrsta u pomenutim makrobiotickim
radnjama, a svasta se nadje i u Kiparskom centru na NB. Jeste da
prikupljanje sirovina dodje kao kros-kontri, ali apetit se jos bolje
otvori :)))
PS Kako mi rekose iz pozadine, posto si iz Zemuna, nas kum stalno
pominje svoj trzni centar gde sve ima (nismo proverili, ali verujemo mu
na rec), a on je u Garibaldijevoj, a pominje mali privatni blizu Save
Kovacevica... pa u potragu :)
hedonizam.261vstan,
-> #260, corto> na rec), a on je u Garibaldijevoj, a pominje mali privatni
> blizu Save Kovacevica... pa u potragu :)
Pumpu u ruke pa na biciklo :)
hedonizam.262kum.djole,
-> #259, corto>> Svaka cast kume :))))
No problemo! :)
Favorit pikantne kuhinje ovoga puta daje prednost slatkišima..
Kish Mish Mungfali, haraj krišno..! ;)
hedonizam.263corto,
-> #257, johnnya
> Koliko toga ima ? Sedamdesetdrugi nastavak ....
Pa ne bas toliko, ali moja baza zauzima vec negde oko 4 Mb ;) Problem je
sto n mogu da ugrabim dovoljno vrmena u komadu, pa da sve to precsljam,
jeer se neki recepti dupliraju, ne po nazivu nego po sadrzaju, a da ne
pominjem izvesne sastojke za koje treba ici do Juznih mora... Vidis,
nije los razlog :)))
Privodimo kraju... torte & kolaci od sira.
mmchscke.ziphedonizam.264corto,
Malo amerikansek kolonijalne kuhinje.
mmarylnd.ziphedonizam.265corto,
Ljuto, ljuto, ljuto.
peppers.ziphedonizam.266corto,
Ovo nisu recepti za MMaster, ali ipak se nadje nesto zanimljivo.
cc_lib_1.ziphedonizam.267corto,
I poslednje od mene, nije za MMaster, ali ko voli chili...
25chili.ziphedonizam.268dr.grba,
-> #246, corto>> AM, AM, AM, AM..... (c) Lea (skoro 6 meseci) :)))
Ako tako nastavi, ubrzo će preći na C DUR (:
hedonizam.269dr.grba,
-> #247, corto>>> Ipak, moj dozivotni favorit u kategoriji cigarete-ubice je
>>> Goloaz
>>
>> Meni je malo suvise parfimisan, ne oseca se u potpunosti smrad
>> nikotina... ;)
Goloaz parfimisan??? Ljudi, s kim se ja ovo družim? (-%
Ti si, Sonja, svakako van konkurencije, posle one usmene izjave
da si jedva čekala da te skinu sa infuzije da odeš da pripališ... <:
hedonizam.270dr.grba,
-> #253, kum.djole>> Brza torta!
>> ...
>> Sve izmutiti pa ispeći. Vruć kolač preliti hladnim prelivom,
>> glazirati čokoladom. A preliv ? Evo preliv.
>> Šolja šećera + šolja vode. Bljak. ;) Kuvati 15 minuta.
Do suza!!! ((((((((((: Imao sam utisak da trčiš dok ovo pišeš (((((((:
Brzo, najbrže. (((:
Najbolje obožavam onaj preliv, vrrlo perrverrzno (:
====================
Bože, daj mi strpljenja... ALI POŽURI, POŽURI VEĆ JEDNOM!!!
hedonizam.271guta,
-> #247, corto#> Meni je malo suvise parfimisan, ne oseca se u potpunosti smrad
#> nikotina... ;)
Hmm, prva iznad njega po jačini & snazi, a da _nije_ parfimisana je
ručna bomba. B)
hedonizam.272djcorto,
-> #268, dr.grba> Ako tako nastavi, ubrzo ce preci na C DUR (:
Stigla je ona do visokog C ... ;)
Kad smo kod hedonizma u bebecem zivotu, Lea je svetli primer
malog hedoniste kome nista tako ne prija kao hrana, u svim
oblicima. Oni treninzi sa krilcima u poodmaklim mesecima
trudnoce su ocigledno urodili plodom.
Ima dete zdrav smisao za ishranu :) Da citiramo cika Savu, "sta
bre korica hleba, dajte detetu krilca da glodjemo zajedno!"
hedonizam.273sav.gacic,
-> #249, corto> Za fundamentalce: Beli luk :)
Jedna od božanskih biljaka i začina što ide uz SVA jela, osim uz neke retke
torte
(c) Vreme Uživanja, od pre neku godinu
hedonizam.274sav.gacic,
-> #239, dr.grba> Ipak, moj doživotni favorit u kategoriji cigarete-ubice je Goloaz (e,
> đavo ga pisao u originalnoj transkripciji), onaj što nekada beše u
> beloj paklici, ne onaj u plavoj. Popušiš hrabro celu cigaretu i više
> ti ne treba nikakav duvan do prekosutra (:
U doba proleterskog internacionalizma u moskovskim kioscima su se mogle naći
cigarete iz svih bratskih socijalističkih zemalja, ali kubanske su bile jako
retke - kvalitet valjda, izvoze se ljutim neprijateljima za čvrstu lovu ;).
Ipak nađoh nešto pod nazivom "Ligueras" (ili tako nekako). Bilo mi je malo
sumnjivo što niko iz društva nije uzeo čak ni da proba. Anticipirajući
neizmerno uživanje zapalio sam (se). Kod prvog dima sekira mi je razdvojila
plućna krila, a svilen gajtan zatvorio vazduhovode. Opšti spazam je zakočio
sve između brade i debelog creva i nije bilo propratne pojave koja mi se nije
desila: iskakanje vratnih žila, plaženje jezika, kolačenje očiju,
prokišnjavanje nosa...Posle nekog vremena, grč je popustio i iz mene je izašao
DIM - crn, gust, ko iz FAP-a na uzbrdici. Kašljanje je trajalo dugo i biće da
je to ono neuhvatljivo TO o kojem se priča.
Sa rastom srećne porodice socijalizma rastao je i izbor po kioscima: tako sam
došao do zavidne kolekcije vijetnamskih, korejskih i laoskih cigareta sa
poetičnim nazivima "Crvena reka", "Mirisna planina"... ali doživljaj nije
prepričljiv. Veliko je pitanje da li je unutra duvan. Za jednu vrstu sam
siguran da se pravi od mlevenih ljubičica, a nepodnošljiv ukus u ustima nisam
mogao da isteram ni belim lukom, rotkvom, peršunom...
hedonizam.275mnikolic,
Napravljena u sredu, u petak za sobom ostavila samo mnoštvo lepih i
slatkih uspomena :)
Torta od pomorandže
-------------------
Umutiti dobro 9 žumanaca sa 160g šećera u prahu. Tome dodati sneg od 9
belanaca i ribanu koru od 1 pomorandže, 210g obarenih, oljuštenih i
samlevenih badema i soka od 1 pomorandže. Sve to smešati. Uzeti kalup,
namazati ga puterom, pa posuti brašnom. U kalup sipati masu i peći u
umereno toploj pećnici otprilike 1 sat.
Nadev za tortu pripremiti na ovaj način: 140g putera i 140g šećera u prahu
dobro mutiti. Tome dodati 4 štangle čokolade, prethodno na kraj štednjaka
ili u pećnici, bez vode, omekšale u šerpici. Najzad dodati 2 cela jajeta i
dobro sve izmešati. Ispečenu tortu izvaditi iz kalupa, ohladiti je, iseći
oštrim nožem na 2-3 dela, pa je nadevati ovim nadevom i unutra i spolja i
ukrasiti oljuštenim bademima.
m.
hedonizam.276valex,
U petak, na mladencima, od strane gos'n filet modulatora Caleta i
moje malenkosti overena je pašteta gos'n Četića. Milane, nećeš se
izvući, no bačaj rešept 'vamo ;)
hedonizam.277dr.grba,
-> #271, guta>> Hmm, prva iznad njega po jačini & snazi, a da _nije_ parfimisana je
>> ručna bomba. B)
Svojevremeno sam u Norveškoj kupio paklo duvana za zavijanje (tamo je
duvan najskuplji na svetu, pa svi puše zavijaču, jer izađe duplo
jeftinije). Beše neki poreklom turski, skoro sasvim crne boje, skoro
kao čaj. Prodavac me je gledao ispod oka (kao: "nije mornar, ne deluje
kao narkos u terminalnoj fazi, koji će mu ovo"). Onda je, jadan,
pokušao da me ubedi da to nije duvan za lulu, nego za zavijanje, da je
stigao sveži "Buldog" po 30% nižoj ceni, ali ja sam ostao neumoljiv...
E, pocrni tek dok se puši. Toliko se pomrači pred očima da i dim
deluje crno. Goloaz? Crvenkapica.
hedonizam.278dr.grba,
Kad već pomenuh Norvešku, da ponovim u hedonizmu nešto što sam već
pričao na Sezamu...
Sedimo u prijatno i sunčano prepodne na terasi... BTW, Narvik je u
polarnom krugu i trenuci kada sunce zasija toliko da se oseti toplota
na licu su toliko retki da po pravilu prestaje svaki rad i ljudi
izlaze napolje, ne bi li se ogrejali malčice...
Vreme užine, tip peče na električnom roštilju nešto što podseća na
pljeskavice. Stiže neverovatno mirisno (pokazaće se - i ukusno)
pecivo, tu je Pepsi, tu je Haineken, pa ko šta voli... Tip garnira
hamburgere, pita iz kuhinje šta da stavi kao dodatak. Odgovaram da je
svejedno. Nema luka kako volim, senf je slađi od kečapa, pa baš me
onda briga, pomislih.
Minut kasnije zgriznem hamburger i u poslednjem trenutku se zaustavim
da ne gutnem pivo - neki jako sladak ukus mi u ustima, blj. Otvorim
sendvič, a unutra nešto želatinasto, narandžasto. Pa neke sitne
grumuljice u toj smesi... I dobijem oduševljeno objašnjenje od strane
gospodina Ivara da je to njegov omiljeni dodatak za hamburger, džem
od mandarina. &#%$Č&%#!@!$#%#$%&%*)(@#$ATER!
Lako je bilo njemu, on je pio Pepsi.
hedonizam.279calex,
-> #276, valex<!> moje malenkosti overena je pašteta gos'n Četića. Milane, nećeš se
<!> izvući, no bačaj rešept 'vamo ;)
Ako isti pristigne, nije nemoguće da će biti otvoren i dir sa
fajlovima vezanim za krkanluk. ;)
hedonizam.280fric,
-> #229, velicko> A kina?
> Jedu mi se pileća krilca u sosu od soje i kečapa... ;)
Svaka čast kečapu, ali on po defaultu ne ide ni u picu ni
u kineska jela. To je samo bedni surogat :), kao onomad u
'Pekingu' (restoranu :) kad sam neko 'kinesko' jelo dobio
posuto čipi čipsom (!) umesto ko zna čime ...
hedonizam.281corto,
-> #274, sav.gacic> dosao do zavidne kolekcije vijetnamskih, korejskih i laoskih
> cigareta sa poeticnim nazivima "Crvena reka", "Mirisna
> planina"... ali dozivljaj nije prepricljiv. Veliko je pitanje
> da li je unutra duvan. Za jednu vrstu sam siguran da se pravi
> od mlevenih ljubicica
I ne samo od mlevenih ljubicica :))) Scena: Peking, davne 1984. (inace,
u Kini svi purnjaju, ali zene mogu da puse tek posle 60-te, tako kaze
Partija !), bese li neki Friendship ili tako nesto, ko ce se setiti, moj
studentski budzet ne moze da podnese stranjske cigarete (s obzirom
koliko pusim), nego daj da ja probam nesto domace. Gledam ja u kutije,
ono sve kineski, a kad se sete da upotrebe razumljivo pismo, onda
jednostvano transkribuju kineski tekst na latinicu, pa ko se snadje.
Vidim jednu kutiju, bezobrazno crvena, kazem sebi "na radost" i kupim
je. Dodjem kuci, kad jedna cimerka, Finkinja puna interesovanja za zdrav
zivot (ali ipak pusi), saopsti kako su to cigarete bez duvana, samo
lekovito bilje, prava stvar i tako to, daj da zapalimo. I tako, nas tri
druge krenemo da duvanimo, kad ono, snif, snif, nesto poznat miris. Ma
nemoguce, daj jos po jednu, ma moguce, daj jos, i tako smo se blago
naduvale :))) Posle se Finkinja setila da Kinezi marihuanu racunaju u
lekovite trave, i sta je normalnije nego staviti je u lekovite cigarete
;))
hedonizam.282corto,
-> #278, dr.grba> Lako je bilo njemu, on je pio Pepsi.
Pravi povod za raspravu ;) Neki dan mi je ovdasnji korisnik ciji
identitet necu otkriti njegove bezbednosti radi, priznao da vise voli
Pepsi od Cocacole..... Da vidimo ko i sta vodi na nasim terenima, i
koliko ovisnika ima ;)
PS Da ne zaboravim pice nase i vase mladosti ;)
hedonizam.283corto,
-> #280, fric> 'Pekingu' (restoranu :) kad sam neko 'kinesko' jelo dobio
> posuto cipi cipsom (!) umesto ko zna cime ...
Eto, a posle se svet zali kako ne moze da nadje sve sastojke za kinesku
klopu :))))) Svaka cast majstorima iz "Pekinga" (koji sluze i salatu od
kiselog kupusa kao kinesku) :))))
hedonizam.284djcorto,
-> #276, valex> moje malenkosti overena je pasteta gos'n Cetica. Milane, neces
> se izvuci, no bacaj resept 'vamo ;)
Da da da da, novopecena porodica, koja se moze pohvaliti
kulinarskim umecem, je nesto slabo prisutna ovde ? Steta :(
hedonizam.285djcorto,
-> #278, dr.grba
> Lako je bilo njemu, on je pio Pepsi.
YO! Hammer!
Stvarno, hajde da napravimo anketu : Coke vs Pepsi.
Moj glas za Coca Colu ;)
hedonizam.286djcorto,
-> #279, calex
> Ako isti pristigne, nije nemoguce da ce biti otvoren i dir sa
> fajlovima vezanim za krkanluk. ;)
Slusaj ti, filet modulatore ! Ovde vec ima TONA recepata, i bilo
bio vreme da pocnes ozbiljno da razmisljas o sopstvenom predlogu
;)
Prelistaj malo unazad ...
hedonizam.287zeljkoj,
-> #282, corto>> Lako je bilo njemu, on je pio Pepsi.
>
> Pravi povod za raspravu ;) Neki dan mi je ovdasnji korisnik
> ciji identitet necu otkriti njegove bezbednosti radi, priznao
> da vise voli Pepsi od Cocacole..... Da vidimo ko i sta vodi na
> nasim terenima, i koliko ovisnika ima ;)
Coca cola, uvek i svuda. Dnevno trošim bar litar. :)
Pepsi je onako jadan, sladunjav... bljak. :))
hedonizam.288velicko,
-> #281, corto>+ Ma nemoguce,
>+ daj jos po jednu,
>+ ma moguce,
>+ daj jos,
:))))
hedonizam.289velicko,
-> #282, corto>+ Pepsi od Cocacole..... Da vidimo ko i sta vodi na nasim
>+ terenima, i koliko ovisnika ima ;)
Prijavljujem se...
Hronični kokakoličar... ;)
Moja top lista:
7) Grčka kola u limenci ili plastičnoj flaši od 1.5l
.
.
14) Bugarska kola
.
.
.
172) Nova domaća kola (1.5l sa crvenim zatvaračem)
.
.
.
.
3673) Domaća kola u flaši od 1l
(zeljkoj, znam da je tebi ista kao ona gore,
ne moraš da repliciraš ;) )
Prvih šest mesta su rezervisana za kole koje
nisam (skoro) probao...
Od ne-koka-kola, priznajem samo koktu, koja
je drugi tip pića. Nije u konkurenciji...
hedonizam.290kum.djole,
-> #285, djcorto>> Moj glas za Coca Colu ;)
Moj glas za uzo..! Je l' tako Savo ? ;)
hedonizam.291dr.grba,
-> #281, corto>> I ne samo od mlevenih ljubicica :))) Scena: Peking, davne 1984.
Sonja, je l' ti to mene provociraš?...
hedonizam.292ridonli,
-> #276, valex> moje malenkosti overena je pasteta gos'n Cetica. Milane, neces se
> izvuci, no bacaj resept 'vamo ;)
Posto je doticni privremeno sprecen i u krevetu, bicu tako slobodna:
FRANCUSKA SELJACKA PASTETA
-1/2 kg pilece dzigerice
-1/2 kg svinjskog mesa (od buta)
-1/2 kg dimljene mesnate slanine
-200 gr crnog luka
-1 kasicica muskatnog orascica
-3 kasicice soli
-1 kasicica crnog i 1/2 kasicice belog bibera
-4 lista lorbera
-malo konjaka ili vinjaka
Od komada slanine iseci onoliko tankih reznjeva koliko je potrebno da se
pokrije dno
posude u kojoj ce se pasteta peci. Polovinu preostale slanine, meso, dzigericu
i luk
fino samleti (najbolje u food procesor-u). Dobijenu masu izmesati i u nju
dodati na
sitne kockice isecenu preostalu slaninu i zacine (osim lorbera). Posudu za
pecenje
(najbolje vatrostalnu ciniju ili kalup za komisbrot) obloziti isecenim
reznjevima
slanine i u nju usuti smesu, poravnati i odozgo staviti lorber. Peci u
zagrejanoj
rerni na 200 stepeni oko 100 minuta. Kada je ispecena, pastetu ostaviti da se
ohladi
i istresti je na tanjir za sluzenje, pokriti folijom i ostaviti 24 sata na
hladnom.
Seci na tanke reznjeve, neposredno pre sluzenja.
hedonizam.293ridonli,
-> #284, djcorto> Da da da da, novopecena porodica, koja se moze pohvaliti
> kulinarskim umecem, je nesto slabo prisutna ovde ? Steta :(
Provokacija!!!
Elem, mi se uglavnom vise bavimo kuvanjem & konzumiranjem, pa slabo postizemo
da nasa iskustva bacamo ovde :)
Uostalom, ko ti kriv sta si stalno bolestan i zatrpan poslom, pa ne stizes do
nas na svakodnevne degustacije?:)) Jedva cekam da Lea poraste, ona ce sigurno
imati vise vremena (a i imunitet ce joj, sudeci po nacinu ishrane, sigurno biti
bolji)!
hedonizam.294nenad,
-> #282, corto> PS Da ne zaboravim pice nase i vase mladosti ;)
Hvala bogu da je i jedno i drugo davno prošlo. ;)
Kokta - fuj.
hedonizam.295djcorto,
-> #287, zeljkoj> Pepsi je onako jadan, sladunjav... bljak. :))
cek malo ... i ja sam kokakolicar, no, u inostranstvima su ukusi
razliciti, POGOTOVO pepsi. To veze nema sa ovdasnjom varijantom.
hedonizam.296djcorto,
-> #290, kum.djole> Moj glas za uzo..! Je l' tako Savo ? ;)
Poceli slonovi i avioni ... :)))))
hedonizam.297djcorto,
-> #291, dr.grba> Sonja, je l' ti to mene provociras?...
Slusaj, ministre, postuj ljudska prava ;)
Postoji mogucnost da cu provesti par dana u NBudimpesti pcetkom
maja, te ovde obecajem detaljno izvjesce ...
hedonizam.298djcorto,
-> #292, ridonli> Posto je doticni privremeno sprecen i u krevetu, bicu tako
> slobodna:
Gospodjo, drago nam je videti vas :)
hedonizam.299djcorto,
-> #293, ridonli> Provokacija!!!
Jok, istina ;>
> Uostalom, ko ti kriv sta si stalno bolestan i zatrpan poslom,
> pa ne stizes do
Virusi i poslodavci :)))))))))
hedonizam.300schef,
Glas za Coca-Cola-u of skroz. :))
Srleř
hedonizam.301corto,
Prvi rezultati :)
Cocacola Uzo ?
======== === =
djcorto kum.djole nenad
zeljkoj
velicko
schef
I dva tajna glasa za Pepsi ;)
hedonizam.302corto,
-> #291, dr.grba
> Sonja, je l' ti to mene provociras?...
Provoc, provoc, provoc ;) I ti mene provociras vozovima, pa smo kvit !
hedonizam.303zeljkoj,
-> #289, velicko> 3673) Domaća kola u flaši od 1l
> (zeljkoj, znam da je tebi ista kao ona gore,
> ne moraš da repliciraš ;) )
Nije, nije ista. :) Pažljivo sam uporedjivao. :)
Ali garant će biti ista, s obzirom da staklene nema već više od mesec
dana (tj. ovo što ima su stare zalihe).
> 7) Grčka kola u limenci ili plastičnoj flaši od 1.5l
Rumunska ruleZ! :)
> 14) Bugarska kola
Ja sam letos bio prinudjen da pijem bugarsku od 1.5 l.
To je bilo nešto odvratno razblaženo (evo, može Inferno da potvrdi).