hedonizam.304zeljkoj,
-> #295, djcorto>> Pepsi je onako jadan, sladunjav... bljak. :))
>
> cek malo ... i ja sam kokakolicar, no, u inostranstvima su
> ukusi razliciti, POGOTOVO pepsi. To veze nema sa ovdasnjom
> varijantom.
Znam, domaći Pepsi je neki bućkuriš.
Mislio sam na strane konzerve. Opet bljak. ;)
hedonizam.305sav.gacic,
-> #277, dr.grba> kao narkos u terminalnoj fazi, koji će mu ovo"). Onda je, jadan,
> pokušao da me ubedi da to nije duvan za lulu, nego za zavijanje, da je
> stigao sveži "Buldog" po 30% nižoj ceni, ali ja sam ostao neumoljiv...
I šta je bilo na kraju? Mrki, aleksinački... ugalj?
hedonizam.306sav.gacic,
-> #272, djcorto> Ima dete zdrav smisao za ishranu :) Da citiramo cika Savu, "sta
> bre korica hleba, dajte detetu krilca da glodjemo zajedno!"
Triput URA za konceptualnu hedonističku sledbenicu...
Jednom, kad još malo porastem ;( i postanem bogat i slavan osnovaću BATAK
Banku (krilce u amblemu), a DA GLOĐEMO ZAJEDNO će, naravno, biti reklamni
slogan.
hedonizam.307sav.gacic,
-> #281, corto> I ne samo od mlevenih ljubicica :))) Scena: Peking, davne 1984. (inace,
> u Kini svi purnjaju, ali zene mogu da puse tek posle 60-te, tako kaze
> Partija !), bese li neki Friendship ili tako nesto, ko ce se setiti, moj
> Vidim jednu kutiju, bezobrazno crvena, kazem sebi "na radost" i kupim
> je. Dodjem kuci, kad jedna cimerka, Finkinja puna interesovanja za zdrav
> zivot (ali ipak pusi), saopsti kako su to cigarete bez duvana, samo
> nemoguce, daj jos po jednu, ma moguce, daj jos, i tako smo se blago
> naduvale :))) Posle se Finkinja setila da Kinezi marihuanu racunaju u
Dame i gospodo, ovo je jedna od retkih multidisciplinarnih hedonističkih
poruka na koju se valja ugledati. Koliko samo uživanja je njome obuhvaćeno:
studentska putovanja (kako se tamo stiže?), Partija (činodejstvujući partijci
žute boje - nose li i oni kožne mantile?), Peking (tu je valjda i neki
restoran, menza...), Finkinje (poseban i veoma egzotičan soj - ocenu vaskolike
njihove osebujnosti bi trebalo da ocene ipak muški arbitri), cigarete i
prijatna iznenađenja u istima...
hedonizam.308sav.gacic,
-> #279, calex><!> moje malenkosti overena je pašteta gos'n Četića. Milane, nećeš se
><!> izvući, no bačaj rešept 'vamo ;)
>
> Ako isti pristigne, nije nemoguće da će biti otvoren i dir sa
> fajlovima vezanim za krkanluk. ;)
Melanholija me tera u poeziju:
Nagnut nad tanjirom očekujem dir
Aman, življe braćo, već dobijam čir
hedonizam.309sav.gacic,
-> #278, dr.grba> Minut kasnije zgriznem hamburger i u poslednjem trenutku se zaustavim
> da ne gutnem pivo - neki jako sladak ukus mi u ustima, blj. Otvorim
> sendvič, a unutra nešto želatinasto, narandžasto. Pa neke sitne
> grumuljice u toj smesi... I dobijem oduševljeno objašnjenje od strane
> gospodina Ivara da je to njegov omiljeni dodatak za hamburger, džem
> od mandarina. &#%$Č&%#!Ž!$#%#$%&%*)(Ž#$ATER!
Tamo bih jurio nešto lokalno, egzotično, npr. jelenetinu, pingvinetinu (neko
mi reče da neke vrste tamo rastu), kitetinu (od kitA)...
Šta zna Trol šta je mandarina :))
Pre jedno 10 godina drugar i ja otkrismo dižonski (ljuti, renasti) senf.
Oduševljenju kraja nije bilo, ja sam na neko vreme od njega poremetio krvnu
sliku, ali kod drugara je stanje prešlo u hronično... Njegova devojka mi je
pričala da je senf krkao i u ŠNENOKLE.
hedonizam.310sav.gacic,
-> #282, corto> Pravi povod za raspravu ;) Neki dan mi je ovdasnji korisnik ciji
> identitet necu otkriti njegove bezbednosti radi, priznao da vise voli
> Pepsi od Cocacole..... Da vidimo ko i sta vodi na nasim terenima, i
> koliko ovisnika ima ;)
DA, TO SAM JA!!!!!
Pucajte, ja i dalje pijuckam Pepsi ;)...
...kad ga ima... jer su i ovde podlegli sirovoj snazi Coketa...
Pojavila se ovde malo posle mene ;), pre 30-ak godina a _veliki_ poznavaoci su
mi doč(m)aravali da to_što _pijem liči na Coca Colu, koja je, u stvari Real
Thing
E, neće majci, Coca Cola je supica koja se (kilavo) trudi da LIČI na Pepsi.
hedonizam.311sav.gacic,
-> #290, kum.djole>>> Moj glas za Coca Colu ;)
> Moj glas za uzo..! Je l' tako Savo ? ;)
CRKNI!
:)
hedonizam.312crncic,
-> #239, dr.grba>> Ipak, moj doživotni favorit u kategoriji cigarete-ubice je Goloaz (e,
Ako je neko zainteresovan za egzotiku tipa Goloaz i Gitanes, neka
se javi, skoro nešto stiže iz Pari' :) tako da nekoliko paklica
neće biti problem, čisto da se setite ako ste se uželeli :)
hedonizam.313obrada,
-> #285, djcorto> Moj glas za Coca Colu ;)
I moj :)
hedonizam.314cnenad,
-> #301, corto=> I dva tajna glasa za Pepsi ;)
:))
Prvi glas ide za Coke a kad je nema prolazi i Pepsi.
hedonizam.315djcorto,
-> #304, zeljkoj> Mislio sam na strane konzerve. Opet bljak. ;)
Ne poricem ni slucajno :)
Naravno, moj glas je otisao onom sto se zove Classic Coke -
najnormalnija najklasicnija koca.
hedonizam.316guta,
-> #301, corto#> Prvi rezultati :)
Coca cola, klasična. Naravno :)
hedonizam.317velicko,
-> #303, zeljkoj>+ Rumunska ruleZ! :)
Nisam probao :(
>+ Ja sam letos bio prinudjen da pijem bugarsku od 1.5 l.
Bugarska izgleda postoji u više varijanti.
Ova je bila ok.
hedonizam.318inferno,
-> #304, zeljkojŮ│ ˙ Znam, domaći Pepsi je neki bućkuriš.
Ů│ ˙ Mislio sam na strane konzerve. Opet bljak. ;)
Što si ti brate neki zadrt čovek. ;)
Ajde ovako. Ja ću da ti spremim dve čaše i u jednoj će da
bude pepsi a u jednoj ono što ti iznad svaga voliš. Pa da
vidiš blama kad ne provališ. ;)
hedonizam.319djcorto,
-> #306, sav.gacic> Jednom, kad jos malo porastem ;( i postanem bogat i slavan
> osnovacu BATAK Banku (krilce u amblemu), a DA GLODEMO ZAJEDNO
> ce, naravno, biti reklamni slogan.
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Cek malo, ne moze batak banka, pa krilce .... krenuo si na celo
pile ;)
hedonizam.320marec,
-> #258, ognjen> )-> BTW, kad smo vec kod orangutana, jel znate kako izgleda
> )-> mladunac od istog? Ubedljivo najsmesnije stvorenje na
> )-> planeti. Ako neko hoce, poslacu mu sliku.
>
> E vala nema smesnijeg stvorenja od mog brata. :) Posalji, pa
> da uporedim. :)
Evo slike, pa ako ti je brat sme šniji od ovoga, obrati se Vuku Bojoviću!
;-)
orang.ziphedonizam.321ridonli,
HMMMMM... Ja glasam za MIRINDU, sa kiselom vodom, sve ladno, normalno
:))
hedonizam.322.bata.,
-> #316, guta> Coca cola, klasicna. Naravno :)
Jos jednom -- Coca Cola
hedonizam.323l.tanja,
-> #321, ridonli
..>HMMMMM... Ja glasam za MIRINDU, sa kiselom vodom, sve ladno,
normalno
..>:))
I ja, i ja :)
hedonizam.324zeljkoj,
-> #315, djcorto> Naravno, moj glas je otisao onom sto se zove Classic Coke -
> najnormalnija najklasicnija koca.
Kad smo već kod Coke Classic... ima li toga negde u Beogradu?
Ubih se tražeći... :)
hedonizam.325zeljkoj,
-> #317, velicko>>+ Rumunska ruleZ! :)
>
> Nisam probao :(
Ma pre nekoliko meseci su počeli da proizvode...
Ima je po gradu, u flašama od 2 l (oblik kao staklena).
hedonizam.326zeljkoj,
-> #318, inferno> Ajde ovako. Ja ću da ti spremim dve čaše i u jednoj će da
> bude pepsi a u jednoj ono što ti iznad svaga voliš. Pa da
> vidiš blama kad ne provališ. ;)
'Ajde bre... mogu da razlikujem i tipove coke, što ne bih mogao
da prepoznam šta je coka a šta pepsi. :)
hedonizam.327mnikolic,
Napoleonova torta
-----------------
Penasto umutiti 100g putera sa 6 žumanaca i 140g šećera u prahu. Zatim
dodati 1 vanilski prašak i 1 štanglu strugane čokolade. Najzad usuti 100g
brašna i čvrsto ulupan sneg od 6 belanaca. Sve dobro izmešati i peći testo
u dva dela. Ispečenu tortu izvaditi iz kalupa, prohladiti je, a zatim
nadevati.
Nadev za Napoleonovu tortu pripremiti na ovaj način: u šerpu staviti 100g
šećera, na šećer sipati 2dl vode, pa to na štednjaku kuvati da sirup bude
gust. Gusto skuvan šećer skinuti sa štednjaka, pa brzo dodavati, jedno po
jedno žumance neprestano mešajući, dok se ne utroše svih 6 žumanaca, a
šećer se sasvim ne ohladi. Odvojeno umutiti 140g putera, pa ga umešati u
pripremljen nadev. Ovim kremom nadenuti tortu, a i spolja je celu prevući
nadevom, pa je posuti samlevenim bademom (ili lešnikom).
m.
hedonizam.328nenad,
-> #295, djcorto> cek malo ... i ja sam kokakolicar, no, u inostranstvima su ukusi
> razliciti, POGOTOVO pepsi. To veze nema sa ovdasnjom varijantom.
Ono što pouzdano znam jeste da komp. Koka-kola ispituje svako
tržište i vrši korekcije osnovne formule prema ukusu koji tamo
vlada. Nije nemoguće i da Pepsi tako nešto radi, ionako u svemu
kopiraju koka-kolu. ;)
hedonizam.329nenad,
-> #321, ridonli> HMMMMM... Ja glasam za MIRINDU, sa kiselom vodom, sve ladno, normalno
Pfff... to je ona gazirana voda sa praškom što treba da da ukus
pomorandže.
hedonizam.330dr.grba,
-> #305, sav.gacic>>> stigao sveži "Buldog" po 30% nižoj ceni, ali ja sam ostao neumoljiv...
>>
>> I šta je bilo na kraju? Mrki, aleksinački... ugalj?
Na kraju sam doneo duvan kući, celo kartaroško društvo je konzumiralo
tu kesicu mesec dana do nismo potrošili.
hedonizam.331dr.grba,
-> #309, sav.gacic>>> gospodina Ivara da je to njegov omiljeni dodatak za hamburger, džem
>>> od mandarina. &#%$Č&%#!Ž!$#%#$%&%*)(Ž#$ATER!
>>
>> Tamo bih jurio nešto lokalno, egzotično, npr. jelenetinu, pingvinetinu
>> (neko mi reče da neke vrste tamo rastu), kitetinu (od kitA)...
Imam jednu manu zbog koje biste me mogli izbaciti iz ove teme - ne
jedem ribu, jer gajim psihosomatske predrasude prema toj vrsti hrane.
Hipnozi po tom pitanmju se još nisam podrvrgao - ja sam čovek koji
svoje predrasude neguje poput ljubimaca.
U Norveškoj sam jeo paprike sa Filipina, jabuke sa Jamajke, sir iz
Danske i Holandije, luk iz južne Norveške, meso irvasa, malo obojenog
lososa (eto, ipak sam pobedio sebe), a drugi su prolazili drugačije.
Drugar koji je sa mnom bio na vikendu u jednoj porodici je posle ručka
dobio desert: neku ljubičastu vodurinu u kojoj su plivali karanfilići,
zrna belog bibera, još neke trave i komadići sušene haringe. To se, je
li, konzumira kašikom poput supe, hladno je, a po želji se stavi šlag
(!) povrh svega. Drugar se zahvalio i odbio to, rekao "pomoz' Bog,
braćo" i strpao zalogaj u usta. Ćutao je petnaest sekundi, gledajući u
činiju. Onda je prošaputao: "Jebo te bog! Pa ovo je slatko k'o baklava!"
Naš domaćin, čovek koji je boravio u Jugi, pa ponešto srpskog i
razume, nije mogao da dođe sebi od smeha.
Sledeće godine je u kući tog mog prijatelja dotični boravio u gostima.
Kako smo mi osvetoljubiv narod, norskfrend je temeljito istretiran
masnom prasetinom i primerenom količinom alkoholnih pića, da će to
verovatno pamtiti dok je živ...
>> Šta zna Trol šta je mandarina :))
Razbijali smo ih Manastirkom. Prodao sam flašu Manastirke za 250
kruna, a za 310 kruna sam kupio najskuplje farmerice koje su se mogle
kupiti, crne uske leviske koje sam nosio sedam godina dok ih nisam
poderao. I danas bi ih mogao nositi, samo kad bih imao 25 kg manje...
hedonizam.332dr.grba,
-> #312, crncic>>>> Ipak, moj doživotni favorit u kategoriji cigarete-ubice je Goloaz (e,
>>
>> Ako je neko zainteresovan za egzotiku tipa Goloaz i Gitanes, neka
>> se javi, skoro nešto stiže iz Pari' :) tako da nekoliko paklica
>> neće biti problem, čisto da se setite ako ste se uželeli :)
Desetog avgusta 1992. godine u 22:20 sam ugasio poslednju cigaretu iz
pakle, objavio da do daljeg više ne pušim i odložio kutiju među muzičke
kasete, da gledam u nju povremeno.
Ni dima od onda.
Mnogi tvrde da ću propušiti opet, a to dokazuju činjenicom da pamtim
dan, sat i minut svoje poslednje cigarete. Fakat, slažem se sa njima.
hedonizam.333inferno,
-> #326, zeljkojŮ│ ˙ 'Ajde bre... mogu da razlikujem i tipove coke, što ne bih mogao
Ů│ ˙ da prepoznam šta je coka a šta pepsi. :)
To sam iskusio kad sam probao tvoju Gala-kolu.. ;>>>
hedonizam.334zeljkoj,
-> #333, inferno> Ů│ ˙ 'Ajde bre... mogu da razlikujem i tipove coke, što ne bih
> mogao Ů│ ˙ da prepoznam šta je coka a šta pepsi. :)
>
> To sam iskusio kad sam probao tvoju Gala-kolu.. ;>>>
Pa i sam sam odmah posle otvaranja rekao da to nije Coka. :)
A upravo je tužno kako sam po vrelom julskom suncu 8.5 km nosio tu flašu
sa crvenom nalepnicom ;) očajnički verujući da je u njoj prava Coca cola. ;(
hedonizam.335stevicm,
-> #316, guta> Coca cola, klasicna. Naravno :)
Prvo SPRITE, pa PEPSI pa tek ondak COCA COLA!!!!
hedonizam.336zeljkoj,
-> #335, stevicm>> Coca cola, klasicna. Naravno :)
>
> Prvo SPRITE, pa PEPSI pa tek ondak COCA COLA!!!!
Sprite? To beše ona gazirana voda sa aromom limuna? ;)
BTW, i Sprite i Fantu pravi The Coca-Cola Company
hedonizam.337spantic,
Koka kola je to!
hedonizam.338miobrado,
Toči li se ovde PIVO ! ! ! :))
M
hedonizam.339inferno,
-> #334, zeljkojŮ│ ˙ Pa i sam sam odmah posle otvaranja rekao da to nije Coka. :)
Ů│ ˙ A upravo je tužno kako sam po vrelom julskom suncu 8.5 km nosio tu flašu
Ů│ ˙ sa crvenom nalepnicom ;) očajnički verujući da je u njoj prava Coca
Čuj... znam fantastičnog oftalmologa. ;>>
hedonizam.340inferno,
-> #336, zeljkojŮ│ ˙ BTW, i Sprite i Fantu pravi The Coca-Cola Company
Ko pravi 7up?
Droga of mu childhood. ;)
hedonizam.341marec,
-> #338, miobrado> Toči li se ovde PIVO ! ! ! :))
>
> M
Of course!
'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
hedonizam.342oldtimer,
-> #341, marec> 'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
BIP u letnjim mesecima. Čim prorade bašte i poveća se potrošnja
dobro je samo za izbegavanje.
hedonizam.343schef,
-> #341, marec=-' Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
Nikšićko, definitivno. Još kad odeš na crnogorsko primorje na jedno
desetak dana, čak će i jagodinsko da izgleda kao 'Kaiser'. :>
Srleř
hedonizam.344ilazarevic,
-> #338, miobrado> Toči li se ovde PIVO ! ! ! :))
Koliko sam ja primetio, in je biti antialkoholičar i piti neke bućkuriše
nepoznatog sastava ;)
hedonizam.345miobrado,
-> #342, oldtimer
>> BIP u letnjim mesecima. Čim prorade bašte i poveća se potrošnja
>> dobro je samo za izbegavanje.
A još ako je u konzervi (bljak) :((... Ipak " PILS jer je najbolje ". :))
ČČČČČČČČČČČČČČČČČČČČ
M
hedonizam.346zeljkoj,
-> #339, inferno> Ů│ ˙ Pa i sam sam odmah posle otvaranja rekao da to nije Coka.
> :) Ů│ ˙ A upravo je tužno kako sam po vrelom julskom suncu 8.5
> km nosio tu flašu Ů│ ˙ sa crvenom nalepnicom ;) očajnički
> verujući da je u njoj prava Coca
>
> Čuj... znam fantastičnog oftalmologa. ;>>
;)
hedonizam.347lena,
-> #341, marec> 'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
Najgore je "Niksicko",a ni BIP ne zaostaje...
Nego da vidimo koje je najbolje.
Meni se najvise dopada "holandsko domace".Staklena flasa sa
gumenom lopticom kao zatvaracem.Eh,kad se samo setim...
hedonizam.348oldtimer,
-> #344, ilazarevic>> Toči li se ovde PIVO ! ! ! :))
>
> Koliko sam ja primetio, in je biti antialkoholičar i piti neke bućkuriše
> nepoznatog sastava ;)
Dobrovoljno se javljam da ostanem out :))
hedonizam.349dr.grba,
-> #341, marec>> 'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
Bečejsko "Old Gold".
hedonizam.350corto,
-> #341, marec> 'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
Konkurencija je vrlo jaka :> Nego, sada je u belom svetu "in" da se
pravi kucno pivo, pa ako neko nesto zna o tehnologiji, da se bacimo na
vrenje :) Mozda lansiramo "Sezam" pivo, iovako BIGZ I BIP zvuce slicno
:))
hedonizam.351ilazarevic,
-> #343, schef> Nikšićko, definitivno. Još kad odeš na crnogorsko primorje na jedno
> desetak dana, čak će i jagodinsko da izgleda kao 'Kaiser'. :>
Bezveze... Nikšićko spada među bolja, jagodinsko takođe :) BIP-ovo je
odvratno, Pils je prilično smešan. Jelen je ok, ZIP nisam odavno video...
Ima tu materijala za priču :)
Nikšićko, priznajem, ima malo drugačiji ukus od većine srbijanskih proizvoda.
Čini mi se da je malo jače, ali je sasvim fino.
hedonizam.352imangovski,
Najgore,ali ubedljivo najgore pivo je Lav pivo(BIP je van
konkurencije).A sto se tice Niksickog,ubedljivo najbolje pivo u nas.
hedonizam.353vstan,
-> #341, marec> 'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
Niksicko pa Zajecarsko.
hedonizam.354djcorto,
-> #348, oldtimer> Dobrovoljno se javljam da ostanem out :))
Jel da ja pricam o 18. pivu ili ces ti ? ;)
hedonizam.355teorist,
-> #351, ilazarevic> Nikšićko, definitivno. Još kad odeš na crnogorsko primorje na jedno
> desetak dana, čak će i jagodinsko da izgleda kao 'Kaiser'. :>
=> Bezveze... Nikšićko spada među bolja, jagodinsko takođe :) BIP-ovo je
=> odvratno, Pils je prilično smešan. Jelen je ok, ZIP nisam odavno video...
ZIP pivo je prosto odvratno vodenasto... tj. samo svetlo pivo, crno pivo
im je mrak ! Letos sam uživao dok sam ga ispijao O:)
Jagodinsko je sve lošije, a BIP je davno van konkurencije...
Nego, da li je neko primetio da je Vršačko pivo postalo veoma dobro ?
=> Nikšićko, priznajem, ima malo drugačiji ukus od većine srbijanskih
proizvoda.
=> Čini mi se da je malo jače, ali je sasvim fino.
Pa.. zimi je sasvim OK, ali ono što je Schef pomenuo za leto... tada
ga štancuju ko blesavi i uopšte ne odleži koliko treba te je blago
rečeno odvratno.
hedonizam.356teorist,
-> #352, imangovski=> Najgore,ali ubedljivo najgore pivo je Lav pivo(BIP je van
=> konkurencije).A sto se tice Niksickog,ubedljivo najbolje pivo u nas.
Pa teško da je Nikšićko ubedljivo najbolje, a leti postaje čak ozbiljan
konkurent BIP-u po odvratnosti i neodležalosti...
Što se tiče najbojih, meni su trenutno favoriti Weifert i Šampion.
(naravno mislim na piva velikih firmi, a inače imam u okolini jednu privatnu
pivaru... prave nepasterizovano pivo... uh... O:))) )
hedonizam.357dr.grba,
-> #350, corto>> vrenje :) Mozda lansiramo "Sezam" pivo, iovako BIGZ I BIP zvuce slicno
A i blizu su (:
hedonizam.358inferno,
-> #338, miobradoŮ│ ˙ Toči li se ovde PIVO ! ! ! :))
:))))))
Imamo mi ovde eksperta za to... imamo.
Samo junak neće da se javi. ;)
hedonizam.359ilazarevic,
-> #348, oldtimer> Dobrovoljno se javljam da ostanem out :))
Nešto mi se čini da ćemo imati višak dobrovoljaca ;))
hedonizam.360marec,
-> #356, teorist> pivaru... prave nepasterizovano pivo... uh... O:))) )
GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE?
GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE?
hedonizam.361giovanni,
-> #355, teoristĘ? Nego, da li je neko primetio da je Vršačko pivo postalo veoma dobro ?
Jel' misliš na "Šampion"? Ja sam primetio :)) I ne samo da je veoma
dobro nego je i među jeftinijim.
hedonizam.362corto,
Pre nego sto krene pivo-tabela, da rezimiramo:
COCA-COLA ubedljivo vodi, sa 9 glasova :)
Pepsi i Miranda dobijaju po dva pozitivna brojanja, a da sve ne bi bilo
monotono, po jedan glas su dobili Sprite i uzo kao cuveno bezalkoholno
pice ;>
Pracenje pivskog glasovanja prepustam Misi Oldtimeru, on je tu daleko
kfalifikovaniji od mene :)
hedonizam.363soul,
-> #361, giovanni> Jel' misliš na "Šampion"? Ja sam primetio :)) I ne samo da je veoma
> dobro nego je i među jeftinijim.
Dok uživate u 'Šampionu', pomislite da uveče ležem uz brujanje
pivare, a jutarnjim otvaranjem prozora dobijam svoju dozu mirisa
slada. O tome da su mi kamioni uništili ulicu da i ne govorim.
I to sve na samo 5 min. hoda od najužeg centra grada. Da, Vršac
je nekad bio _veoma_ mali grad. :)
Moja omiljena fantazija izlazi iz onog crtaća sa Dačom koji sedeći
u helikopteru povlači ručicu i BOOOM, prokleta fabrika mačije hrane
odlazi gde i spada... ;))
A glede dobrog piva, iako nisam naročiti pivopija, dajem svoj glas
za Laško.
hedonizam.364nenad,
-> #350, corto> Konkurencija je vrlo jaka :> Nego, sada je u belom svetu "in" da se
> pravi kucno pivo, pa ako neko nesto zna o tehnologiji, da se bacimo na
> vrenje :) Mozda lansiramo "Sezam" pivo, iovako BIGZ I BIP zvuce slicno
> :))
Isto i mirišu. ;)
Evo nešto za početak... u stvari prvo disclaimer koji ide uz ove
recepte:
Copyright 1992. The publication may be used freely in the spirit
of the Free Software Foundation's "copyleft" policy. The
document may be reproduced, stored in any system, and freely
distributed through either electronic means or in paper form. It
may not, however, be sold for profit (modest fees to cover the
expense of making a copy are tolerable). This collection is, of
course, provided as-is with absolutely no warranties of any
kind whatsoever---Caveat Brewor (we don't guarantee that the
recipes will taste good, or even that they won't make you
violently ill).
Radi se dakle o Cat's Meow II, ima par stotina recepata za
otprilike par stotina napitaka... sledeća stvar, odokativno
odabrana od stranje jednog trezvenjaka, zove se Prohibition
Chicago Style:
Source: Bruce T. Hill, (dannet!bruce@uunet.UU.NET)
Issue #788, 12/23/91
Ingredients:
one 3--pound can, hop-flavored malt syrup
3 pounds, corn sugar
1 package, settler
1 cake, Fleischmann's yeast
Procedure:
Bring one gallon water to boiling point using a pan large
enough to hold water, malt syrup and corn sugar. Add malt
syrup and stir until mixed. Stir in corn sugar slowly until
dissolved. Settler should be mixed in with sugar at this
time for best results.history:prohibition recipes
Place crock on box or chair (not on floor), pour in three
gallons of luke warm water, then add hot ingredients. Now
add sufficient luke warm water to make 5 and 1/2 gallons of
liquid in the 6 gallon crock.
Dissolve yeast in cup of luke warm water and 1 teaspoon
sugar. Allow mixture to stand until yeast starts working,
usually within 1/2 hour. Add the working yeast to mixture
in crock and stir until mixed throughly.
Chill before serving. When pouring, slant bottle and glass
and pour slowly to prevent clouding.
If it is cloudy or tastes gritty, you have disturbed the
sediment by shaking it up or by pouring too fast.
If it tastes "flat" you either bottled it too late, or did
not allow it to age long enough.
If it tends to foam up or tastes "airy", you bottled it too
soon. The mixture had not completed.
Use of tester. Tester is accurate when it is kept at
uniform 65 or 70. The tester will settle the first day
between 3 and 6. This is the approximate alcohol content.
When the tester settles to 1/2% or the red line "B" it is
ready to bottle. If the test settles to "W" it means it is
too flat. Taste to determine if it has turned sour. If
not, then add one teaspoon of sugar to the quart of 1/2
teaspoon to the pint before capping, to resotre life to it.
In the event it has soured, it is spoiled.
Comments:
My sister-in-law's mother gave this following recipe to me.
It dates back to the 1930's. They grew up in a
predominantly Polish part of Chicago where it was
traditional to make home-made beer for festive occasions
(like Christmas!). The recipe is pretty rough by our
modern homebrewing standards, but it shows that the
homebrewing spirit was alive and well several decades ago.
---
Ako postoji interes za ovako nešto, javite, možda da pošaljem sve
u paketu (iako je ovo u OS/2 hyper-tekst formatu).
hedonizam.365neno,
Kokosov orah se ubaci u rernu na 250. Nakon toga opaliti ga cekicem i navaliti
na njega. Mislim ...
hedonizam.366madamov,
-> #282, corto
> PS Da ne zaboravim pice nase i vase mladosti ;)
Ako već moram da pijem gazirano i bezalkoholno, onda između Coke, Pepsi i
Cokte pijem Coktu, najviše mi se sviđa.
hedonizam.367basrak,
-> #352, imangovski> Najgore,ali ubedljivo najgore pivo je Lav pivo(BIP je van
> konkurencije).A sto se tice Niksickog,ubedljivo najbolje pivo u
> nas.
Lav je katastrofa :))
Nego, ne ide mi u glavu kako niko da spomene Valjevsko u klasi najboljih. Već
dugo ga nisam video... Ubedljivo najbolje, ako ne računamo ona na točenje.
hedonizam.368supers,
-> #358, inferno>> Imamo mi ovde eksperta za to... imamo.
>> Samo junak neće da se javi. ;)
Axa, 'tico, nisi odoleo? Dobro, tretiraćemo mi tebe, junače, Nikšićkim,
pa ćeš se izvineš za svaki zlobni komentar koji si mi uputio ;>
btw, moj glas za pils, definitivno.
hedonizam.369cnenad,
-> #362, corto=> Pracenje pivskog glasovanja prepustam Misi Oldtimeru, on je tu daleko
Pa da krenemo, Ajšinger :)
hedonizam.370calex,
-> #362, corto<!> Pracenje pivskog glasovanja prepustam Misi Oldtimeru, on je tu daleko
<!> kfalifikovaniji od mene :)
Evo i mog glasa za pivo. ;)
hedonizam.371inferno,
-> #365, nenoŮ│ ˙ Kokosov orah se ubaci u rernu na 250. Nakon toga opaliti ga cekicem i
Ů│ ˙ navaliti na njega. Mislim ...
Koliko dugo mora da se "greje"?
hedonizam.372inferno,
-> #368, supersŮ│ ˙ Axa, 'tico, nisi odoleo? Dobro, tretiraćemo mi tebe, junače, Nikšićkim,
Ů│ ˙ pa ćeš se izvineš za svaki zlobni komentar koji si mi uputio ;>
Ok, care! Dvoboj u Skadarskoj? ;)
Ů│ ˙ btw, moj glas za pils, definitivno.
Ja sam za Coca Colu! ;>
hedonizam.373djcorto,
-> #370, calex> Evo i mog glasa za pivo. ;)
KOJE ? :))))))
hedonizam.374teorist,
-> #360, marec> pivaru... prave nepasterizovano pivo... uh... O:))) )
=>
=> GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE?
=> GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE? GDE?
Mesto se zove Ritiševo ( a pivo je Ritiševsko, jel'te ;) ) Misli da je
negde u okolini Vršca, ali nisam siguran... jer ima i u Pančevu da se
kupi... samo treba znati gde potražiti O:)
hedonizam.375oldtimer,
-> #369, cnenad>=> Pracenje pivskog glasovanja prepustam Misi Oldtimeru, on je tu daleko
> Pa da krenemo, Ajšinger :)
Verovatno kao najbolje ? Znači li to da je BIP bez konkurencije
prvi na listi najgorih :))
hedonizam.376oldtimer,
-> #370, calex> Evo i mog glasa za pivo. ;)
U to nismo sumnjali :)) ali glasamo za najgore i najbolje domaće
pivce.
hedonizam.377mnikolic,
Mornarske štangle
-----------------
Ulupati čvrst sneg od 5 belanaca i u sneg dodati 200g šećera u
prahu i 200g samlevenih lešnika. Sve olako izmešati. Namazati
pleh dobro puterom, posuti ga brašnom pa sipati masu. Testo peći
u umereno toploj pećnici, a kad je pečeno izručiti ga na dasku
i premazati kremom.
Krem za ovo testo pripremiti na ovaj način: u kazanče za sneg
staviti 100g putera, 5 žumanaca, 200g šećera i 2 štangle strugane
čokolade. Mutiti masu dok se ne pretvori u penu. Tada kazanče
staviti na štednjak u paru i mešati dok se krem ne zgusne. Gotov
krem preliti preko testa i velikim nožem ga poravnati. Zatim
testo ostaviti da se ohladi, pa ga zatim iseći na štanglice.
m.
hedonizam.378pedjak,
-> #341, marec> 'Ajde da glasamo za NAJGORE pivo u SRJ!
Mada je sve to uglavnom subjektivno, Lav pivo je nešto najgore...
mada posle 5-6 nije ni toliko važno ;)) Inače, od prijatelja koji
je bio u vojsci na Kosovu čuh da je ipak Pećko pivo bez premca :))
hedonizam.379pedjak,
-> #343, schef> Nikšićko, definitivno. Još kad odeš na crnogorsko primorje na jedno
Uh, nemoj tako. Jedino što mi ostane u lepoj uspomeni iz Crne Gore
jeste upravo Nikšićko pivo.
hedonizam.380pedjak,
-> #351, ilazarevic> odvratno, Pils je prilično smešan. Jelen je ok, ZIP nisam odavno
> video...
Ih, pa ima ga u pristojnim količinama... u Zrenjaninu. Inače, Porter
je zakon :)
p.s. da li ste nakda čuli za Petlovo pivo..? Proizvodi ga neka
privatna pivara u Beočinu i šta da vam kažem.. sjajno :) Ako neko
svraća u Novi Sad ili živi u istom, ima mogućnost da uživa..:)
hedonizam.381pedjak,
-> #344, ilazarevic> Koliko sam ja primetio, in je biti antialkoholičar i piti neke
> bućkuriše nepoznatog sastava ;)
Neka hvala, ipak volim da sam staromodan :)
hedonizam.382dr.grba,
-> #362, corto>> Pepsi i Miranda dobijaju po dva pozitivna brojanja, a da sve ne bi bilo
>> monotono, po jedan glas su dobili Sprite i uzo kao cuveno bezalkoholno
>> pice ;>
Piši: klaker (:
hedonizam.383pifat,
-> #362, cortoMalinovac sa sodom, znan i kao himbersaft, ili umesto maline - sok od
kajsije. Sve mora biti vrlo hladno, što se, pretpostavljam,
podrazumeva čim se pomene soda-voda.
hedonizam.384supers,
-> #367, basrak>> Nego, ne ide mi u glavu kako niko da spomene Valjevsko u klasi najboljih.
Zbilja je dobro, ali preko leta ume i ono da oscilira u kvalitetu...
Lane mi je na nos izašlo posle nedelju dana boravka tamo, jer se oko
Valjeva slabo nalazi bilo šta drugo...
hedonizam.385stefan,
-> #375, oldtimer> Verovatno kao najbolje ? Znači li to da je BIP bez konkurencije
> prvi na listi najgorih :))
Ima BIP i svojih svetlih trenutaka :) Pivo "Aleksandar", flaša od 0.33 -
na žalost nisam ga video u prodaji. Ranije ga je bilo u "Šumatovcu" i bilo
je poprilično dobro. Ne znam da li ga ima još uvek a ni kako se dojmi :)
hedonizam.386cnenad,
-> #375, oldtimer=> Verovatno kao najbolje ? Znači li to da je BIP bez konkurencije
=> prvi na listi najgorih :))
Naravno, Ajšinger na + stranu. Za BIP si mislio da je valjda VAN konkurencije
najgori ;) ?
hedonizam.387spantic,
Koka kola je to!
hedonizam.388ilazarevic,
-> #355, teorist> Pa.. zimi je sasvim OK, ali ono što je Schef pomenuo za leto... tada
> ga štancuju ko blesavi i uopšte ne odleži koliko treba te je blago
> rečeno odvratno.
Nešto se ne sećam, mada ga letos nisam mnogo ni pio.
hedonizam.389giovanni,
-> #363, soulĘ? Dok uživate u 'Šampionu', pomislite da uveče ležem uz brujanje
Ę? pivare, a jutarnjim otvaranjem prozora dobijam svoju dozu mirisa
Ę? slada. O tome da su mi kamioni uništili ulicu da i ne govorim.
Pa šta se žališ? ;) Tebi je bar pod nosom pivara koja pravi bar neko
bolje pivo. Zamisli one koji stanuju u Cetinjskoj ulici (gde se nalazi
jedna od fabrika BIPa) i okolini u Beogradu. Nekad se taj miris toliko
daleko širi da ga se može osetiti i nekoliko blokova dalje.
hedonizam.390calex,
-> #373, djcorto<!> KOJE ? :))))))
Auu, koliko reakcija. :)) Pa dobro, mogu li da pomenem dva? Skoro
se pojavilo zaječarsko pilsner pivo i deluje mi prilično solidno. Pored
njega može i pećko.
hedonizam.391zeljkoj,
-> #384, supers> Lane mi je na nos izašlo posle nedelju dana boravka tamo, jer
> se oko Valjeva slabo nalazi bilo šta drugo...
Jel' ti ideš u Petnicu da se alkoholišeš, il' da se baviš naukom? ;)
hedonizam.392oldtimer,
-> #385, stefan> Ima BIP i svojih svetlih trenutaka :) Pivo "Aleksandar", flaša od 0.33 -
> na žalost nisam ga video u prodaji. Ranije ga je bilo u "Šumatovcu" i bilo
> je poprilično dobro. Ne znam da li ga ima još uvek a ni kako se dojmi :)
Aleksandar je stvarno izuzetak, ali ga nešto ne viđam. Svaki info
sam spreman da platim u naturi :) Što se tiče BIP-a jedine stvarno
svetle trenutke doživljavam kad navratim u pivnicu u Skadarskoj. To
ide dotle da sam pred fajront spreman da im oprostim i katastrofalan
letnji kvalitet piva :))
hedonizam.393oldtimer,
-> #386, cnenad> Naravno, Ajšinger na + stranu. Za BIP si mislio da je valjda VAN
> konkurencije najgori ;) ?
Batali gramatiku, važno je da smo svi ukapirali smisao :))
hedonizam.394nenad,
-> #390, calex> <!> KOJE ? :))))))
>
> Auu, koliko reakcija. :)) Pa dobro, mogu li da pomenem dva?
Ama ne može čoveče... ne može dva... evo ti jedno! ;)
hedonizam.395inferno,
-> #391, zeljkojŮ│ ˙ Jel' ti ideš u Petnicu da se alkoholišeš, il' da se baviš naukom? ;)
Ti nekome pričaš? Šljokaro jedna.. ;)
hedonizam.396supers,
-> #391, zeljkoj>> da se alkoholišeš, il' da se baviš naukom?
Ne ide ni nauka na prazan (pivski) stomak...
hedonizam.397vstan,
-> #387, spantic> Koka kola je to!
Jel ona u novembru\decembru ?
Bljak, amonijak.
hedonizam.398zeljkoj,
-> #395, inferno> Ů│ ˙ Jel' ti ideš u Petnicu da se alkoholišeš, il' da se baviš
> naukom? ;)
>
> Ti nekome pričaš? Šljokaro jedna.. ;)
AAaa? Poznato je da ja ništa alkoholno ne pijem. Samo Coka. :)
Ali zato ti... ;)
hedonizam.399miobrado,
-> #380, pedjak>> p.s. da li ste nakda čuli za Petlovo pivo..? Proizvodi ga neka
>> privatna pivara u Beočinu i šta da vam kažem.. sjajno :) Ako neko
>> svraća u Novi Sad ili živi u istom, ima mogućnost da uživa..:)
Da čuo sam za Petlovo pivo i ne nalazi se u Beočinu, nego u Ravnom selu,
opština Vrbas, južno bački okrug. Nisam imao priliku da ga probam mada
sam čuo od uživaoca da je odlično, mada ga nema kod nas u radnjama.
M
hedonizam.400miobrado,
Glede, piva.
Najgore pivo sam, svojevremeno, pio u Kijevu. To je bilo jedino alkoholno
piće na repertuaru tamnošnjeg hotela, a imalo je 4 ili 7 % alkohola u sebi.
Nemogu da se setim imena piva, jer sam se opio pa sam ga zaboravio ! :))))
hedonizam.401inferno,
-> #398, zeljkojŮ│ ˙> Ti nekome pričaš? Šljokaro jedna.. ;)
Ů│ ˙
Ů│ ˙ AAaa? Poznato je da ja ništa alkoholno ne pijem. Samo Coka. :)
Da, da... ono je bila voda. Prozirno, kao voda. A tako si
ga i pio, k'o da je voda. ;))
Ů│ ˙ Ali zato ti... ;)
Ja? ;)
hedonizam.402zeljkoj,
-> #401, inferno> Ů│ ˙ AAaa? Poznato je da ja ništa alkoholno ne pijem. Samo
> Coka. :)
>
> Da, da... ono je bila voda. Prozirno, kao voda. A tako si
> ga i pio, k'o da je voda. ;))
A zar nije bila voda? ;)
> Ů│ ˙ Ali zato ti... ;)
>
> Ja? ;)
Ti. ;)
hedonizam.403inferno,
-> #402, zeljkojŮ│ ˙> Da, da... ono je bila voda. Prozirno, kao voda. A tako si
Ů│ ˙> ga i pio, k'o da je voda. ;))
Ů│ ˙
Ů│ ˙ A zar nije bila voda? ;)
Da. I to Vatrena. ;)