hedonizam.506kum.djole,
-> #504, crncic>> Šta da ti kažem, pre nedelju dana sam na potezu Terazije-S.Vladara-
>> Slavija-Veterina tražio Valjevsko pivo i retke su prodavnice (što
>> male što velike) u kojima nije bilo staklene koke.
U bloku 70 kod centrale ima prilično jeftinog Fishinger valjevskog piva.
hedonizam.507marec,
-> #461, hercog> Šta mislite o pićima tipa XTC i RED BULL?
Imao sam prilike da RED BULL isprobam, i moram priznati da nisam primetio
nikakvo halucinogeno dejstvo istog. Da osvežava - osvežava, ali ni to nije
nešto naročito. Kilogram dobrog voća mnogo više dobra čini...
hedonizam.508dr.grba,
Pio sam crno u pivnici "Aleksandar". Priznajem da sam izuzetno
prijatno iznenađen kvalitetom piva.
hedonizam.509lexus,
-> #507, marec=> Imao sam prilike da RED BULL isprobam, i moram priznati da nisam
=> primetio nikakvo halucinogeno dejstvo istog. Da osvežava -
=> osvežava, ali ni to nije nešto naročito. Kilogram dobrog voća mnogo
=> više dobra čini...
A uz to voće ima ukus. :) Red Bull je najružnije piće koje sam ikada
pio... U Džordža Vašingtona ima jedna simpatična radnjica u kojoj mogu
da se kupi XTC, Red Bull, Red Eagle i još poneka energetska pića, cene
ne znam, ali su verovatno jeftiniji nego na raveovima.
Inače, tu mogu da se kupe i PEZ bombone :)
hedonizam.510crncic,
-> #509, lexus>> Inače, tu mogu da se kupe i PEZ bombone :)
_Onaj_ PEZ ?
hedonizam.511lexus,
-> #510, crncic=> _Onaj_ PEZ ?
Da da, onaj PEZ, dobiješ čak i kutijice u obliku likova crtanih
filmova... One što izbace bombonicu kada im otvoriš glavu :)
hedonizam.512lexus,
-> #511, lexus=> Da da, onaj PEZ, dobiješ čak i kutijice u obliku likova crtanih
=> filmova... One što izbace bombonicu kada im otvoriš glavu :)
Evo, danas sam na 100 metara video 3 radnje koje prodaju PEZ
bombone :) Jedna je ona koju sam spomenuo, u Džordža Vašingtona 11,
dragstor Dalex (ili nešto slično). Druga je tačno preko puta Bajlonove
pijace, levo od novinarnice, a treća je negde u Cara Dušana.
Komplet od 2 paketa bombona + kutijica = 9,20 din. Postoje i neke
sportske PEZ bombone i još mnogo toga...
hedonizam.513kum.djole,
-> #512, lexus>> Komplet od 2 paketa bombona + kutijica = 9,20 din. Postoje i neke
>> sportske PEZ bombone i još mnogo toga...
Evo ti još jedno mesto - prekoputa Hyatta, 21. blok, tzv. kiosk 'Žutara'.
Prodaju se u onim malim, klasičnim pakovanjima, cena 1 dinar. :)
hedonizam.514rjovic,
Narode, potrebna mi je preporuka za kineski restoran u Beogradu, i
ako je moguce objasnjenje kako da stignem do Sorabaje u Novom Sadu
kolima, recimo od zel. stanice.
Pozdrav,
Relja
hedonizam.515dr.grba,
-> #514, rjovic>> Narode, potrebna mi je preporuka za kineski restoran u Beogradu, i
>> ako je moguce objasnjenje kako da stignem do Sorabaje u Novom Sadu
>> kolima, recimo od zel. stanice.
Kreni putem ka Subotici, pa kad pređeš most preko kanala i stigneš na
Klisu, lovi putokaz (:
hedonizam.516snemcev,
-> #504, crncic>> retke su prodavnice (što male što velike) u kojima nije bilo staklene
>> koke.
Neće je još dugo biti. Sudeći po informacijama koje ja imam, u roku od 6
meseci ostaće samo jedna fabrika iste na ovim prostorima.
hedonizam.517zeljkoj,
-> #516, snemcev> Neće je još dugo biti. Sudeći po informacijama koje ja imam, u
> roku od 6 meseci ostaće samo jedna fabrika iste na ovim
> prostorima.
A koliko ih sada ima? :)
hedonizam.518zeljkoj,
Primećeno je da su opet počeli da pakuju coku u staru ambalažu.
Zna li neko o čemu se radi?
hedonizam.519mlaca,
-> #514, rjovicML> Narode, potrebna mi je preporuka za kineski restoran u Beogradu,
Ja bio samo u PEKING-u (cini mi se ulica Vuka Karadzica, blizu
Kolarca).
Nekada se jelo za 20dm za dve osobe, a poslednji izvestaji govore da
to treba pomnoziti nekoliko puta :(((((((
Preporucujem :
-govedinu u crvenom sosu
-ribu u slatko-kiselom sosu
Preporuka za plebs:
-pekinska patka (povoljan odnos cena/kolicina)
Obavezno uzeti pirinac prokuvan na pari (umesto 'leba) i piroske
punjene kupusom i pilecim (valjda!) mesom. Pre svega toga prolecna
supa.
P.S. traziti zacine (dve vrste)
hedonizam.520pedjak,
-> #508, dr.grba> Pio sam crno u pivnici "Aleksandar". Priznajem da sam izuzetno
> prijatno iznenađen kvalitetom piva.
Deder, preciziraj lokaciju :)
hedonizam.521kum.djole,
Jeste greh na kratko se zaustaviti u Subotici, ali ako prolazite,
upamtite dva mesta - Beer & company, i Stara picerija...
Toliko.....
%)))
hedonizam.522djcorto,
-> #514, rjovic> Narode, potrebna mi je preporuka za kineski restoran u
> Beogradu,
Peking svakako obidji. Svojevremeno je bio dobar restoran u
Ustanickoj, kod CMZ Konjarnik, ali cusmo skoro da su cene
povisoke.
> i ako je moguce objasnjenje kako da stignem do
> Sorabaje u Novom Sadu kolima, recimo od zel. stanice.
Ja kao neko ko dosta cesto ode u NS, ali ga pretezno voze, ne
mogu da ti objasnim, osim da je kod njihove najlon pijace, tj
buvljaka. Inace, najtoplije preporucujem :) Jedini nedostatk
prilikom proslog odlaska tamo je bio nedostatk stapica -
preporuka : poneti svoje.
U ovo doba, Surabaju treba isprobati u bastenskom delu.
Novosadisti, objasnite coveku :)
hedonizam.523biber,
-> #522, djcorto>> Peking svakako obidji. Svojevremeno je bio dobar restoran u
>> Ustanickoj, kod CMZ Konjarnik, ali cusmo skoro da su cene
Bio je i u Bulevaru... Pravi Kinezi...
hedonizam.524dr.grba,
-> #520, pedjak>>> Pio sam crno u pivnici "Aleksandar". Priznajem da sam izuzetno
>> Deder, preciziraj lokaciju :)
Cetinjska, zajedničko dvorište sa pivnicom u Skadarliji. Od skvera
preko puta Bajlonove pijace trideset metara uz ulicu.
hedonizam.525dr.grba,
-> #522, djcorto>>> Sorabaje u Novom Sadu kolima, recimo od zel. stanice.
>> ...
>> buvljaka. Inace, najtoplije preporucujem :) Jedini nedostatk
>> prilikom proslog odlaska tamo je bio nedostatk stapica -
>> preporuka : poneti svoje.
Da se razumemo: Surabaya NIJE KINESKI restoran. Surabaya je
INDONEŽANSKI restoran.
A da se preporučuje, preporučuje se. (:
hedonizam.526dkalaba,
-> #515, dr.grba█ Kreni putem ka Subotici, pa kad pređeš most preko kanala i
█ stigneš na Klisu, lovi putokaz (:
Od ž. stanice prema Subotici, pa kada pređeš most na kanalu DTD
na prvom uglu desno i u toj ulici sa leve strane. (Sa desne strane
praktično i nema kuća).
hedonizam.527dkalaba,
-> #517, zeljkoj█ A koliko ih sada ima? :)
Tri. Subotica, Zemun i.... na znam gde je treća ali postoji,
sigurno. :))
hedonizam.528dkalaba,
-> #522, djcorto█ Novosadisti, objasnite coveku :)
Po drugi put, ali nova varijanta. :))
Kada se ide Temerinskom ulicom, pređe most na kanalu DTD
(pazite ima ih 2 na istom kanalu!) , prođe se buvljak
("najlon pijaca") i odmah iza buvljaka skrenite levo.
U toj je ulici restoran Surabaja, sa desne strane.
hedonizam.529mlaca,
-> #522, djcortoML> Peking svakako obidji
A zasto?
Zbog
-cena
-lose hrane
-neprofesionalne usluge
ili zato sto je u centru grada?
P.S.: Prvi put u PEKINGU sam bio sa sestrom koja zivi u San Francisku;
MENU joj je bio sasvim poznat, na kvalitet hrane i usluge se nije
zalila.
Poz
hedonizam.530schef,
-> #525, dr.grba=- Da se razumemo: Surabaya NIJE KINESKI restoran. Surabaya je
=- INDONEŽANSKI restoran.
Grešiš, ovaj grešiš sinko :) ali ne skroz nego delimično :).
Posedujem podmetač za čaše iz dotičnog restorana na kome piše:
'Surabaya'
Indonesian-Chinese restaurant
Dakle ...
Bojan
hedonizam.531velicko,
Hoću slaadoleeed :)
Ajde, kolko jaja, kolko mleka... i šta još i kako da mućkam...
pa da dobijem lep sladoled... Imam jedan recept, ali ne vredi da
ga pišem.. nije to to.. :( Nema onu punoću, masnoću ... kao sladoledi
u poslastičarama..
Dakle?
Inače, kako rešavate problem izdvajanja i zaleđivanja vode
iz sladoleda :( Ne, nemam mašinu za mešanje ( i 'lađenje )
sladoleda :(
Da ga vadim povremeno iz zamrzivača i da mešam?
( nemoj neko da me pita što ga tamo čuvam ;)
hedonizam.532madamov,
-> #524, dr.grba
> preko puta Bajlonove pijace
Bajlonijeve, kolega, Bajlonijeve... B)
hedonizam.533dr.grba,
-> #532, madamov>>> preko puta Bajlonove pijace
>>
>> Bajlonijeve, kolega, Bajlonijeve... B)
Bajlonove, Najlonove, ko će ga znati (:O Važno da strefimo pivnicu (-%
hedonizam.534rjovic,
-> #525, dr.grba██ Da se razumemo: Surabaya NIJE KINESKI restoran. Surabaya je
██ INDONEZANSKI restoran.
Zahvaljujem se na pomoci, apsolutno mi je jasno kako stici do Surabaye, i
koliko za sledeci vikend idem u kontrolu :)).
Usput sto se tice Bgd kineskih restorana, za Peking znam da je postao
ocajan, a na Konjarniku su se pokvarili otprilike kada su pocele sankcije.
Cuo sam juce da je u Misarskoj otvoren Fast Food Kineski. Informacija nije
proverena ali moze biti dragocena.
Pozdrav,
Relja
hedonizam.536rjovic,
-> #528, dkalaba██ Kada se ide Temerinskom ulicom, prede most na kanalu DTD
██ (pazite ima ih 2 na istom kanalu!) , prode se buvljak
Zaista hvala na jos preciznijem objasnjenju.
Pozdrav,
Relja
hedonizam.537mileusna,
-> #531, velicko>> Inače, kako rešavate problem izdvajanja i zaleđivanja vode
>> iz sladoleda :( Ne, nemam mašinu za mešanje ( i 'lađenje )
>> sladoleda :(
Ne staviš vodu. ;) Dakle, još nije počela sezona
sladoleda pa nisam obnovio gradivo, ali što se domaćinskih
recepata tiče:
- 6 jaja
- 6 kašika šećera
Umutiti ovo, pa zatim:
- 2 šlaga iz kesice posebno umutiti, pa dodati
- 1 čaša kisele pavlake u sve to (da, kisele pavlake:)
To ti je osnovna smeša u koju dodaješ ondak po želji
kakao, ili recimo rum, ili već čega se sam setiš. :)
hedonizam.538calex,
-> #531, velicko<!> Da ga vadim povremeno iz zamrzivača i da mešam?
<!> ( nemoj neko da me pita što ga tamo čuvam ;)
Nije ti malo neprijatno i hladno ponekad? ;>>
hedonizam.539djcorto,
-> #523, biber> Bio je i u Bulevaru... Pravi Kinezi...
U vreme otvaranja na radijima se mogao cuti oglas :
" Deset Kineza trazi stan u Bulevaru .. " :)))))
Od tog pamtim samo nesnosnu vrucinu :(
hedonizam.540djcorto,
-> #525, dr.grba> Da se razumemo: Surabaya NIJE KINESKI restoran. Surabaya je
> INDONEZANSKI restoran.
Hajde, hajde .... Indonezansko - kineski ;)
Vecina jela na meniju je ipak kineska.
Neuporedivo je sa starim kineskim u centru ... ono je uzas :(
hedonizam.541snemcev,
-> #527, dkalaba>> Tri. Subotica, Zemun i.... na znam gde je treća ali postoji,
>> sigurno. :))
Beep. Četiri ih ima. Za svaki slučaj ću još jednom proveriti, pa javiti.
hedonizam.542valex,
-> #540, djcorto>> Neuporedivo je sa starim kineskim u centru ... ono je uzas :(
Ali zato kineski fast-food, kojih stotinak metara pre Štranda, nije za
bacanje :)
hedonizam.543gtomic,
-> #503, crncic> Od ovih industrijskih, šabački je najjači. Pakuje se u kese i čaše.
Pih! Šabački. ;)
Pravi jogurt je Silbaški jogurt. Premca mu nema u ovom delu Evrope.
hedonizam.544dr.grba,
-> #534, rjovic>> Zahvaljujem se na pomoci, apsolutno mi je jasno kako stici do Surabaye, i
>> koliko za sledeci vikend idem u kontrolu :)).
Naravno, jasno ti je da si zauzvrat dužan jedan izveštaj (:
hedonizam.545djcorto,
-> #534, rjovic> Cuo sam juce da je u Misarskoj otvoren Fast Food Kineski.
> Informacija nije proverena ali moze biti dragocena.
Ima ga i u NS. Provereno, odlicno !
Za lokaciju ... dje me nadjoste ... UPOMOC !!!!!
hedonizam.546madamov,
-> #534, rjovic
> Cuo sam juce da je u Misarskoj otvoren Fast Food Kineski.
Ako je to ono što ja mislim da jeste, ne bih se unapred oduševljavao. Neko će
već potvrditi ili demantovati, ali taj će fast food sa Kinom imati veze samo u
smislu da je rođeni brat vlasnika dotičnog lokala na privremenom radu u Kini
(ex-dopisnik Tanjuga iz Kine). Dakle, ako je vlasnik lokala Vlada poznatiji
kao Vlada Ming, onda ne trošite cipele na odlazak u Mišarsku. B)
hedonizam.547vstan,
-> #543, gtomic> Pravi jogurt je Silbaski jogurt. Premca mu nema u ovom delu Evrope.
=======
Gde je to ?
hedonizam.548sav.gacic,
-> #508, dr.grba> Pio sam crno u pivnici "Aleksandar". Priznajem da sam izuzetno
> prijatno iznenađen kvalitetom piva.
A ja moram da priznam da sam očekivao više. Nedostaje mu upravo onaj
karakterističan ukus koji izdvaja prava žitna pića tog tipa, zbog kojeg ga
bitno izdvajam od svetlog piva (bar kada je reč o našem - flaširanom), osim
kada je reč o onom što toče u "Kasini", tj. iz njene pivare. Ne kažem, može da
se pije i dosta (po)pije, ali u ovom slučaju, "Porter" (ZR) je ipak ONO. U
samoj pivnici me je više iznenadilo (prijatno) svetlo pivo, probao sam ga
samo, bez uspeha da mu se posvetim, jer za moj pojam NIKAKVO svetlo pivo ne
može da izdrži poređenje sa tamnim, tako da na retkim mestima gde nailazim na
crno pivo, za mene sve dileme prestaju.
hedonizam.549sav.gacic,
-> #520, pedjak>> Pio sam crno u pivnici "Aleksandar". Priznajem da sam izuzetno
>> prijatno iznenađen kvalitetom piva.
> Deder, preciziraj lokaciju :)
Cetinjska ulica, pri dnu. Ili, jednostavnije, prvi ugostiteljski objekat iznad
šina u Dž. Vašingtona sa desne strane (sa leve ima i neki kafić - iz domena
standardne konfekcije). Iza kapije stepenice vode u baštu sa drvenim (od
oblica) stolovima i sličnim klupama i mogu reći da ima šmeka. jedino što ako
je društvo manje od 6-8 i da nađu mesto, nikada nećete znati sa kim ćete
sedeti za stolom (prilično je puno).
Postoji i "depadans" u Skadarskoj ulici - tj. Skadarliji, nešto niže of "Tri
šešira", na suprotnoj strani ulice, uz sam zid. Poređani su stolovi, isti kao
gore pomenuti, sa klupama, s tim što onaj ko sedi leđima ka zidu ima i pogled
na ulicu, a njegov manje srećan sabesednik - na zid sa nekim
naivno-socrealističkim muralom. Naravno, i tu ima leka, skrkaj što je moguće
više u što kraće vreme, pa kad _proradi_ ionako ćeš na klupi sedeti kratko ;)
Tužna osobina mesta je da pivnica radi, a tačnije iznose pivo do oko 22:30
(svakako pre jedanaest) i - kraj. Za sve one koji se ponadaju da će kelnera
uspeti da izvataju da pred fajront da kažem da to zaborave, jer ih je i u
ranija vremena veoma teško dovabiti, a pred kraj - gotovo nemoguće (tada
naplaćuju i u veoma nervoznom su režimu rada ;) )
hedonizam.550gtomic,
-> #545, djcorto> Za lokaciju ... dje me nadjoste ... UPOMOC !!!!!
Kod Štranda (Fruškogrorska ulica) i preko puta futoške pijace.
Ali ih nisam probao. ;)
hedonizam.551dr.grba,
-> #549, sav.gacic>> Tužna osobina mesta je da pivnica radi, a tačnije iznose pivo do oko 22:30
>> (svakako pre jedanaest) i - kraj. Za sve one koji se ponadaju da će
>> kelnera uspeti da izvataju da pred fajront da kažem da to zaborave, jer ih
Eto ti ga sad... Isprva sam bio neprijatno iznenađen ovim podatkom,
a onda sam malo razmislio: nije to ni glupo - prekinuti kad je
najlepše (-%║■°°°°hic
hedonizam.552hercog,
Dobio sam ponudu za mesec dana besplatnog letovanja u hotelu na Miločeru, pa
rekoh da se raspitam kako je tamo jer nikad nisam bio. Mesta za izaći,
diskoteke, plaža, mesto isl...
SaÚ]le
hedonizam.553dkalaba,
-> #550, gtomic█ Kod Štranda (Fruškogrorska ulica) i preko puta futoške pijace.
█
█ Ali ih nisam probao. ;)
Hm. U Fruškogorskoj nije loša hrana... ali me ipak deprimiraju one
prozirne plastične posude u tim fast fudovima.
Lakše bih istrpeo one papirne, navoštene.
hedonizam.554dkalaba,
-> #543, gtomic█ Pih! Šabački. ;)
█
█ Pravi jogurt je Silbaški jogurt. Premca mu nema u ovom delu
█ Evrope.
Tačno. A za one koji neće da ga kupe u N. Sadu: idete iz N.Sada ka
Rumenci, pa preko B. Petrovca u Silbaš. :)
hedonizam.555marec,
-> #543, gtomic> Pravi jogurt je Silbaški jogurt. Premca mu nema u ovom delu Evrope.
Eeeee, a što je hotel Šumadija u Gornjem Milanovcu nekad služio jogurt domaće
proizvodnje... To su bili dani (al' na žalost davni)!
hedonizam.556rjovic,
-> #544, dr.grba██ Naravno, jasno ti je da si zauzvrat duzan jedan izvestaj (:
Bice ga, ali, nazalost nisam uspeo da uhvatim vreme i da za ovaj vikend
odjezdim do Grada Heroja...
Pozdrav,
Relja
hedonizam.557madamov,
Jutros stigoh iz Bara, pa da podelim s vama: odavno nisam jeo bolje
kiselo mleko od ekstra kiselog mleka Podgoričke mlekare. Naravno, iz
konkurencije su izuzeta mleka pravljena u domaćoj radinosti, dakle od
tzv. industrijskih kiselih mleka. Ako ste u prilici, probajte, nećete se
pokajati.
Inače, od onih koja se mogu naći u Beogradu, najviše mi prija kiselo
mleko PIK Tamiš iz Pančeva, a na to utiče samo ukus, ne i crveno-bele
pruge na poklopcu pakovanja. B)
hedonizam.558zeljkoj,
Nisam pio coku dve nedelje (! :) iz zdravstvenih razloga...
Sada izgleda opet prešli na staru ambalažu? Što je najgore, i ukus je
nekako... hm... čudan. :( A i cena u Pekabeti je vraćena na starih
8.3 din. :) (a bili su pojeftinili na 7.5 :).
hedonizam.559mileusna,
-> #558, zeljkoj>> Sada izgleda opet prešli na staru ambalažu? Što je najgore, i ukus
>> je nekako... hm... čudan. :( A i cena u Pekabeti je vraćena na
>> starih 8.3 din. :) (a bili su pojeftinili na 7.5 :).
Zar ti ne preferiraš staklenu ambalažu? ;) Evo, u jednom
mini-marketu tu kod mene 1L=5.5din. ;)
hedonizam.560zeljkoj,
-> #559, mileusna> Zar ti ne preferiraš staklenu ambalažu? ;) Evo, u jednom
> mini-marketu tu kod mene 1L=5.5din. ;)
Da, ali pošto je staklena iz nepoznatih razloga ostala slabijeg kvaliteta,
onda moram plastičnu.
5,5? :) Skuuuupooo!
4,3 je ovde, a po diskontima 3,9.
hedonizam.561schef,
-> #559, mileusna=- Zar ti ne preferiraš staklenu ambalažu? ;) Evo, u jednom
=- mini-marketu tu kod mene 1L=5.5din. ;)
A kod mene 1L=4.9 din. :)
Bojan
hedonizam.562mileusna,
-> #560, zeljkoj>> Da, ali pošto je staklena iz nepoznatih razloga ostala slabijeg
>> kvaliteta, onda moram plastičnu.
Dakle nećeš mi verovati ali čak sam i ja to danas
primetio. :) Nešto mi mlogo vodenakasta... Posle sam probao
bez leda, da vidim da nije u tome 'finta', ali džaba ga. :(
hedonizam.563dr.grba,
-> #560, zeljkoj>> 5,5? :) Skuuuupooo!
>> 4,3 je ovde, a po diskontima 3,9.
Da li makar skupljate zatvarače u nameri da putujete u Atlantu? (:
hedonizam.564djcorto,
-> #562, mileusna> bez leda, da vidim da nije u tome 'finta', ali dzaba ga. :(
Kazu da se Coke i sampanjac piju hladni da se ne bi osetio ukus
... ;)))))
hedonizam.565cnenad,
-> #563, dr.grba=> Da li makar skupljate zatvarače u nameri da putujete u Atlantu? (:
Gde ? ;) :>>
Ako bude izlet na Guberevac kao prva nagrada biće dobro ;)
hedonizam.566zeljkoj,
-> #563, dr.grba> Da li makar skupljate zatvaraüe u nameri da putujete u Atlantu?
> (:
Ja nadjoh po sobi oko 70 zatvaraüa, ali neću da äaljem. :)
hedonizam.567dr.grba,
-> #566, zeljkoj>> Ja nadjoh po sobi oko 70 zatvaraüa, ali neću da äaljem. :)
Ovome čoveku treba dati nagradu za principijelnost. (:
hedonizam.568mileusna,
-> #563, dr.grba>> Da li makar skupljate zatvarače u nameri da putujete u Atlantu? (:
Ja skupio, samo nikako da 'ulovim' adresu na koju da
pošaljem. :))
hedonizam.569bobby.quyne,
-> #474, dr.grba>>> Enjoy B U R E K everywhere !!!!!! :)))))
>
> Bese dobar burek u pekari preko puta Vukovog spomenika u Bulevaru,
> odmah pored "Grmeca" (:
Bese jako dobar, ali sam jednom tamo zaradio salmonelu.
Doduse, bese to pre 7 godina, pa se nadam da se nesto promenilo u
medjuvremenu. Medjutim, od ondak nisam zalazio u istu.
hedonizam.570oldtimer,
-> #569, bobby.quyne>> Bese dobar burek u pekari preko puta Vukovog spomenika u Bulevaru,
>> odmah pored "Grmeca" (:
Nešto nije u redu sa ovom geografijom ;) *Grmeč* je u Makedonskoj,
u Bulevaru je *Grgeč*, kod Pravnog, a najbliže kafane Vuku su
*Domovina* na uglu Molerove i *Orašac* iznad Golsvortijeve.
> Bese jako dobar, ali sam jednom tamo zaradio salmonelu.
Jedina pekara na tom delu Bulevara nalazi se dvadesetak metara ispod
raskrsnice sa Golsvortijevom i pripada mom drugaru Branku. Inače već
godinama niko iz kraja ne konzumira njegove proizvode, isključivo
se traže usluge, npr. kad treba ispeći prasence :))
hedonizam.571ilazarevic,
-> #564, djcorto> Kazu da se Coke i sampanjac piju hladni da se ne bi osetio ukus
Za šampanjac ne bih znao, ali sam za Coke siguran - ukus je nikakav.
hedonizam.572inferno,
-> #558, zeljkojŮ│ ˙ Nisam pio coku dve nedelje (! :) iz zdravstvenih razloga...
Ů│ ˙ Sada izgleda opet prešli na staru ambalažu? Što je najgore, i ukus je
Ů│ ˙ nekako... hm... čudan. :( A i cena u Pekabeti je vraćena na starih
Ů│ ˙ 8.3 din. :) (a bili su pojeftinili na 7.5 :).
Inače, jesi li probao mađarsku coku sa zlatnim zatvaračem?
Best od the best. :)
hedonizam.573dr.grba,
-> #569, bobby.quyne>> Bese jako dobar, ali sam jednom tamo zaradio salmonelu.
>> Doduse, bese to pre 7 godina, pa se nadam da se nesto promenilo u
>> medjuvremenu. Medjutim, od ondak nisam zalazio u istu.
GLP! Pa ja sam tamo ordinirao sezone 88-89... Izvukoh se dobro, izgleda.
hedonizam.574dr.grba,
-> #570, oldtimer>>>> Bese dobar burek u pekari preko puta Vukovog spomenika u Bulevaru,
>>>> odmah pored "Grmeca" (:
>>
>> Nešto nije u redu sa ovom geografijom ;) *Grmeč* je u Makedonskoj,
>> u Bulevaru je *Grgeč*, kod Pravnog,
JOJ, KUKU MENI! (: Kako se zvaše kafana preko puta Vuka, ispred
tramvajske stanice, pomagajte, ljudi! Žali bože onih silnih piva,
o moje sramote!... (-%
>> a najbliže kafane Vuku su
>>* Domovina* na uglu Molerove i *Orašac* iznad Golsvortijeve.
A "Žagubica"? (: A onaj ćumez iza Opštine Zvezdara? A onaj špil u
Ruzveltovoj? A.... (-%
hedonizam.575zeljkoj,
-> #572, inferno> Inače, jesi li probao mađarsku coku sa zlatnim zatvaračem?
> Best od the best. :)
Probao, naravno. :)
Tebi best, meni nije. Suviše mi je nekako kisela, više volim sladju.
Rumunska ruleZ (ali ona normalna, bez olimpijskih znakova, ova iz
nepoznatih razloga ima slabiji miris :).
hedonizam.576oldtimer,
-> #574, dr.grba>>> a najbliže kafane Vuku su
>>> * Domovina* na uglu Molerove i *Orašac* iznad Golsvortijeve.
>
> A "Žagubica"? (: A onaj ćumez iza Opštine Zvezdara? A onaj špil u
> Ruzveltovoj? A.... (-%
A ne, dve pomenute jedina su mesta u blizini gde ti se neće desiti
da pođeš u kafanu, a zatekneš bakalnicu ili butik :)) BTW, *Žagubica*
je odavno zatvorena i pretvorena u neku pekaru/poslastičarnicu :(
> JOJ, KUKU MENI! (: Kako se zvaše kafana preko puta Vuka, ispred
> tramvajske stanice, pomagajte, ljudi! Žali bože onih silnih piva,
> o moje sramote!... (-%
Ako ima veliku baštu u dvorištu, sa debelom hladovinom, onda misliš
na *Orašac*, mesto kome je popularnost u direktnoj srazmeri sa
dnevnom temperaturom ;)
hedonizam.577corto,
Hmmm, neko je nedavno izrazio zelju za receptom za sladoled
(nadam se da ne kasnim bas toliko O;), pa evo par komada fundamentalnog
sladoleda od vanile:
1l mleka - 400 gr secera - 8 zumanaca - 1 sipka vanile ili vanilin secer
Penasto umutiti zumance sa secerom i sipati u mleko sa vanilom. Mesati
dok se masa ne zgusne. Krem procediti i zalediti uz povremeno mesanje.
600 gr mleka - 170 gr secera - 150 gr slatke pavlake - 6 zumanaca - 5 gr
skroba - 2-3 kesice vanile
Penasto umutiti zumance i secer. U medjuvremenu mleko, vanilu, 100 gr
pavlake, skrob, staviti na tihu vatru i polako dodavati umucena zumanca
uz neprestano mesanje. Smesa ne sme da prokljuca. Skinuti s vatre,
dodati ostatak pavlake i zamrznuti.
Ima dalje i za sladoled od cokolade, lesnika, kafe, badema, oraha, oraha
i grozdjica, grozdjica, kestena, jagoda, pomorandze, limina, kivija,
ruze, bresaka, kajsija, ananasa, banana, kokosa, ruma, likera ili vina,
i manga, uh ;) Pa neka se jave zainteresovani, da ne pisem dzabe.
hedonizam.578dr.grba,
-> #577, corto>> Ima dalje i za sladoled od cokolade, lesnika, kafe, badema, oraha, oraha
>> i grozdjica, grozdjica, kestena, jagoda, pomorandze, limina, kivija,
>> ruze, bresaka, kajsija, ananasa, banana, kokosa, ruma, likera ili vina,
>> i manga, uh ;) Pa neka se jave zainteresovani, da ne pisem dzabe.
Gotovo je, odluka je pala: definitivno počinjem da štampam poruke iz
Hedonizma na dnevnoj bazi. (:
Mislim, na štampaču... tj. na papiru, štampačem (:O
hedonizam.579inferno,
-> #575, zeljkojŮ│ ˙ Tebi best, meni nije. Suviše mi je nekako kisela, više volim sladju.
Nije kisela nego ja 30% više gazirana od naše. možda nisi
navikao. ;)
hedonizam.580zeljkoj,
-> #579, inferno> Nije kisela nego ja 30% više gazirana od naše. možda nisi
> navikao. ;)
Od naše staklene? Nije. :)
hedonizam.581velicko,
-> #577, corto>+ Ima dalje i za sladoled od cokolade, lesnika, kafe, badema,
Od kafe :) (: :) :) (:
Samo ti piši... :)
btw, jel neko pokušavao da od kafe napravi lepu ubistveno
jaku gustu kremu ili da ekstrakuje nešto slično instant kafi...
Može da posluži kao osnova za mešanje sa ostalim napitcima ili...
:Q sluuurrp , , ..
hedonizam.582dr.grba,
-> #581, velicko>> btw, jel neko pokušavao da od kafe napravi lepu ubistveno
>> jaku gustu kremu ili da ekstrakuje nešto slično instant kafi...
Samo sipaš dovoljno kafe u vodu. Ako potkovica potone, sipati još
kafe...
hedonizam.583mmarkovic,
-> #581, velicko>>+ Ima dalje i za sladoled od cokolade, lesnika, kafe, badema,
>
> Od kafe :) (: :) :) (:
>
> Samo ti piši... :)
Od čokolade...
P.S. Daću vam i ja jedan recept, samo da ga napravimo još jednom, ispao je
mnogo sladak...
hedonizam.584inferno,
-> #580, zeljkojŮ│ ˙> Nije kisela nego ja 30% više gazirana od naše. možda nisi
Ů│ ˙> navikao. ;)
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Od naše staklene? Nije. :)
jeste čoveče. pakovnje od 2.5 litara (uh!) 180 forinti (5-6
din) sa zlatnim zatvaračem. razbija! :)
I love Hungary. ;)
hedonizam.585inferno,
-> #577, cortoŮ│ ˙ Ima dalje i za sladoled od cokolade, lesnika, kafe, badema, oraha, oraha
Ů│ ˙ i grozdjica, grozdjica, kestena, jagoda, pomorandze, limina, kivija,
Ů│ ˙ ruze, bresaka, kajsija, ananasa, banana, kokosa, ruma, likera ili vina,
Ů│ ˙ i manga, uh ;) Pa neka se jave zainteresovani, da ne pisem dzabe.
Baš sam zainteresovan za sladoled od: čokolade, kafe,
lešnika i ruma. :)
Naročito ovo poslednje , je sam veliki fan te tečnosti. ;)
hedonizam.586velicko,
-> #582, dr.grba>+>> jaku gustu kremu ili da ekstrakuje nešto slično instant
>+>> kafi...
>+ Samo sipaš dovoljno kafe u vodu. Ako potkovica potone, sipati
>+ još kafe...
Nije to to :(
Kad staviš previše kafe, onda gori na dnu džezve, i kvari
se ukus. Kad ne staviš dovoljno, onda nije dovoljno jaka...
U svakom slučaju gubi se na ukusu.. :(
A ni ceđenje nije baš easy. Ili prođe i malo taloga,
ili je ona voda previše retka.. :(
Na kraju, ne verujem da ću nešto uraditi sa ovim kafama
koje mogu kod nas da se nabave..
hedonizam.587lexus,
-> #584, inferno=> jeste čoveče. pakovnje od 2.5 litara (uh!) 180 forinti (5-6
=> din) sa zlatnim zatvaračem. razbija! :)
Tu sam i ja pio, ubila me je :)
Nego, najbolje piće je Gatorade!
Osim što ga Jordan reklamira, isto zaista ima fantastičan
ukus i...
Neopisivo je lepo :)
hedonizam.588zeljkoj,
U Pekabeti coka od 1 l 5,2 din! Nečuveno! :)
To opravdavaju nekim porezom od 3% koji su im kao uveli...
A coka je poskupela 20% !
hedonizam.589zeljkoj,
-> #584, inferno> I love Hungary. ;)
Az en nevem Magyaroszagot. ;)
(jel' se tako kaže? ;)
hedonizam.590zeljkoj,
-> #585, inferno> Baš sam zainteresovan za sladoled od: čokolade, kafe,
> lešnika i ruma. :)
>
> Naročito ovo poslednje , je sam veliki fan te tečnosti. ;)
Kad smo već kod ruma, onaj 'Subotičankin' NIŠTA ne valja!
Čist alkohol u koji je dodato malo veštačke arome, tako da se miris jedva
oseća. :((
hedonizam.591zeljkoj,
-> #587, lexus> => jeste čoveče. pakovnje od 2.5 litara (uh!) 180 forinti (5-6
> => din) sa zlatnim zatvaračem. razbija! :)
>
> Tu sam i ja pio, ubila me je :)
Ama što ste zapeli za tu magyarsku. :))
Ima je i po našim pijacama za 13 dinara, i ponekad je pijem, ali
kao što rekoh, nekako mi previše kisela. :)
BTW, u čemu je štos sa onom magyarskom na kojoj piše 'Maxi'?
Ja danas probao i nešto ne primećujem neku značajniju razliku...
hedonizam.592kum.djole,
-> #585, inferno>> Naročito ovo poslednje , je sam veliki fan te tečnosti. ;)
...:(
I ja sam nekad bio veliki, oRgOromni, najveći fan ruma..
..i od 01. januara ove godine ne mogu da ga namirišem, ama ič.
Probaj. Pola litre za dva sata. Može i mešano s kokakolom.
Ako ti se ne bude ogadio rum, pa smatraj se pozvanim na isti. %)
Inače, poslušaj Željka, Subotica jeste lep grad, ali nema neki rum. ;)
Ono je stvarno bućkuriš. Prošle godine pola flaše otišlo je u slivnik.
hedonizam.593mmarkovic,
I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
hedonizam.594velicko,
-> #593, mmarkovic>+ I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
A tek Skenderbeg.
Eh. :(
hedonizam.595calex,
-> #593, mmarkovic<!> I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
Ponesi jednu večeras pa ću da kažem par lepih reči o njoj. ;))
hedonizam.596dizel,
-> #585, inferno> Bas sam zainteresovan za sladoled od: cokolade, kafe,
> lesnika i ruma. :)
Ako te ne mrzi, posalji ovo sve...
A evo i jednog odlicnog recepta za sladoled od cokolade:
Umutiti jedan slag (sa 100ml mleka). Dva jajeta razdvojiti na belanca
i zumanca. Od belanaca napraviti sneg(prethodno im dodati 2 kasike
secera), a zumanca izmutiti dok ne postanu penasta(takodje im prethodno
dodajte dve kasike secera.)
Sve sto izmutite odmah stavite u frizider da se hladi. Tada
istopite 2 stangle (sledeci put kad pravite mozete i vise i manje, po
svom ukusu) cokolade za kuvanje i ubacite u zumanca.
Sve to sjediniti (izmesati polako varjacom) i staviti u sto plicu
posudu pa u zamrzivac...
U sladoled se moze dodati i suvo grozdje.
Ovako se isto moze napraviti sladoled od vanile, samo umesto cokolade
moze se staviti neka stangla vanile ili vanilin secer...
Ukoliko zelite vecu kolicinu sladoleda (npr. duplo vise) sve kolicine
se srazmerno uvecavaju...
Prijatno!
hedonizam.597madamov,
-> #593, mmarkovic
> I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
Možda zato što se više preferira uzo? B)
hedonizam.598inferno,
-> #592, kum.djoleŮ│ ˙ ..i od 01. januara ove godine ne mogu da ga namirišem, ama ič.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Probaj. Pola litre za dva sata. Može i mešano s kokakolom.
Ů│ ˙ Ako ti se ne bude ogadio rum, pa smatraj se pozvanim na isti. %)
Nikad nisam bio sklon nikakvom preterivanju, tako da u
porocima mogu da uživam do mile volje. ;)
hedonizam.599snemcev,
-> #588, zeljkoj>> To opravdavaju nekim porezom od 3% koji su im kao uveli...
Nije "kao" -- republička skupština dozvolila je gradu Beogradu da na
svojoj teritoriji propiše poseban porez na promet od 3%, a tako
sakupljena sredstva će koristiti isključivo grad Beograd, a ne
Republika.
A za to povećanje od 20%, dobar izgovor para vredi...
hedonizam.600schef,
-> #597, madamov=-> I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
=-
=- Možda zato što se više preferira uzo? B)
Ma kakav uzo. Ima ukus sirupa protiv kašlja. A metaxa je super, naročito
ako je sa sedam *.
G.
hedonizam.601mmarkovic,
-> #600, schef> Ma kakav uzo. Ima ukus sirupa protiv kašlja. A metaxa je super,
> naročito ako je sa sedam *.
Xm, da, sav.gacic je skoro dobro opisao ukus mastike i uzo-a ;)
Mada, o ukusima...
hedonizam.602kum.djole,
-> #601, mmarkovic>> Mada, o ukusima...
..non est disprdandum. ;)
Meni je recimo metaxa jedno od najgorih pića koje sam probao.
Naravno..
..posle neke "Codex" rakije na bazi vinske kiseline.. bljufhhh..
..pelinkovca..;).. i da ne nabrajam. ;)
hedonizam.603djcorto,
-> #602, kum.djole> ..pelinkovca..;).. i da ne nabrajam. ;)
Kume, onaj rum je za kuvanje, inace .... ;) Pise na boci ;)
hedonizam.604madamov,
-> #602, kum.djole
> Meni je recimo metaxa jedno od najgorih pića koje sam probao.
> Naravno..
> ..posle neke "Codex" rakije na bazi vinske kiseline.. bljufhhh..
> ..pelinkovca..;).. i da ne nabrajam. ;)
Ne pijemo žestoka pića već godinu dana. "Hoćete rakiju, domaća je, super je?"
"Ne, hvala". Jes', da je popijem pa da posle čitate o meni u novinama. B) A
trošim i poslednje rezerve govedine iz zamrzivača... B)
hedonizam.605skysurfer,
Ako ima onih koji se bave padobranstvom, ronjenjem ili
slobodnim penjanjam; `il su pak zainteresovani za to
neka me kontaktiraju preko mail-a.
SkySurfer
hedonizam.606corto,
-> #581, velicko> Samo ti pisi... :)
Sa malim zakasnjenjem.... Dame i gospodo, SLADOLED OD KAFE :)
I slucaj:
550 gr mleka (punomasnog) - 150 gr slatke pavlake - 180 gr secera - 50
gr kafe u prahu - 6 zumanaca - 5 gr skroba
Penasto umutiti zumanca sa secerom, u medjuvremenu mleko, skrob i
pavlaku staviti da se prokuva na slaboj vatri. Polako dodati zumanca uz
stalno mesanje (smesa ne sme da provri). u malo kljucalog mleka
rastopiti kafu i dodati smesi, i zatim zamrznuti.
II slucaj:
250 gr - 75 gr secera u prahu - 4 kasike mleka - 3 zumanceta - 3
kasicice mlevene kafe
Penasto umutiti zumanca sa secerom, mlevenu kafu razmutiti u mleku i uz
mesanje dodati umucena zumanca. Dodati slatku pavlaku u smesu,
izjednaciti i zamrznuti uz mesanje.
III slucaj:
500 gr slatke pavlake - 400 gr punomasnog mleka - 170 gr secera - 60 gr
krupno mlevene kafe - 3 kasicice konjaka - 5 gr skroba
Krupno mlevenu kafu sjediniti sa mlekom, secerom, skrobom, 250 gr slatke
pavlake i staviti da prokljuca. Skinuti s vatre i ostaviti da se ohladi,
mleko procediti, dodati slatku pavlaku koju ste prethodno umutili, masu
sjediniti i zamrznuti.
Ima jos, ali su komplikovanije varijante, a po ovoj vrucini ne treba se
naprezati... Prijatno ;)