hedonizam.607corto,
-> #583, mmarkovic> Od cokolade...
Stize....
550 gr punomasnog mleka - 150 gr slatke pavlake - 180 gr secera - 50 gr
kakaa u prahu - 6 zumanaca - 5 gr skroba
Penasto umutiti zumanca sa secerom, a u medjuvremenu staviti mleko,
skrob i slatku pavlaku da prokuva na slaboj vatri. Polako dodavati
zumanca uz stalno mesanje, malo smese pomesati sa kakaom, sjediniti i
izruciti u celokupnu smesu. Dobro umutiti i staviti da se zamrzne.
Sluziti sa slagom i struganom cokoladom.
4 zumanca - 1 kg slatke pavlake - 300 gr mleka - 100 gr butera - secera
po zelji - 3-4 stangle cokolade
Penasto umutiti zumanca sa secerom, dodati istopljenu cokoladu i kuvati
na pari dok se ne zgusne. U vruc krem dodati buter i mesati dok se ne
ohladi. U haldan krem dodati slatku pavlaku i smesu sjediniti, zatim
zalediti.
hedonizam.608corto,
-> #585, inferno> lesnika i ruma. :)
Evo lesnika:
550 gr punomasnog mleka - 150 gr slatke pavlake - 170 gr secera - 70 gr
oljustenih lesnika - 5 gr skroba - 6 zumanaca
Ispeci lesnike na 180C, penasto umutiti zumanca sa secerom, u
medjuvremenu staviti mleko, slatku pavlaku i skrob na slabu vatru,
kuvati i polako dodavati zumanca uz neprestano mesanje. Kada je smesa
gotova, ohladiti je povremeno mesajuci, dodati mlevene lesnike i
zamrznuti.
500 gr slatke pavlake - 250 gr mleka - 150 gr secera u parhu - 100 gr
przenih i samlevenih lesnika - 4 jajeta
Umutiti sneg od belanaca i secera, dodati zumanca i mleko a potom
umucenu slatku pavlaku i mlevene lesnike. Zamrznuti.
A evo i ruma (Suboticankinog ;)
300 gr slatke pavlake - 150 gr sirupa od secera i vode - 5 zumanaca - 2
kasike ruma
Penasto umutiti zumanca uz postepeno dodavanje sirupa, tome dodati
umucenu pavlaku, rum i zamrznuti.
hedonizam.609corto,
-> #592, kum.djole> Probaj. Pola litre za dva sata. Moze i mesano s kokakolom.
Za sve kokakolicare, kad vec volite mesana pica ;)
KOLA SA MENTOM (NANOM)
U dugacku casu staviti 2 kocke leda, sok od pola limuna i jednu likersku
casu likera od nane. Dugackom kasikom promesati i napuniti kokakolom.
Casu ukrasiti kolutovima limuna i listovima nane, a uz to dodati i
slamku ;)
ANANAS SA KOKAKOLOM
U visoku casu staviti 2 kocke leda, a kasike sitno secenog konzerviranog
ili 2 kriske svezeg ananasa, 2 kasike soka ananasa, sok od pola limuna i
1 likersku casu ruma (ne onoga za kuvanje ;) Promesati, doliti kokakolom
i sluziti sa slamkom i dugackom kasikom.
KOLA SA TRESNJEVACOM
U visoku, dobro ohladjenu casu staviti 2 kugle sladoleda od vanile, pola
vinske case soka od visanja i 1 likersku casu tresnjevace. Casu napuniti
kokakolom i ne mesati. Svaku casu ukrasiti visnjom i sluziti sa dugackom
kasikom i slamkom.
Napomena: moze i bez ukrasa ;)
hedonizam.610dr.s,
-> #577, corto/* Ima dalje i za sladoled od cokolade, lesnika, kafe, badema, oraha, oraha
/* i grozdjica, grozdjica, kestena, jagoda, pomorandze, limina, kivija,
/* ruze, bresaka, kajsija, ananasa, banana, kokosa, ruma, likera ili vina,
/* i manga, uh ;) Pa neka se jave zainteresovani, da ne pisem dzabe.
Mene interesuje od cokolade, lesnika, kafe, oraha, pomorandze,
limuna, jagoda, breskvi, kajsija, ananasa i banana, pa ako ti se ne gadi
napisi ih ovde :))). Za uzvrat, ja mogu da napisem recept za manc-melou.
hedonizam.611dr.s,
-> #583, mmarkovic/* P.S. Dacu vam i ja jedan recept, samo da ga napravimo jos jednom, ispao je
/* mnogo sladak...
Davaj, davaj,...
hedonizam.612dr.s,
-> #589, zeljkoj/* Az en nevem Magyaroszagot. ;)
/*
/* (jel' se tako kaze? ;)
Visanlatasro... bem li ga - ne znam kako se pise... :)
hedonizam.613dr.s,
-> #597, madamov/* Mozda zato sto se vise preferira uzo? B)
Ja jos nisam uz'o uzo... :)))
Svidja mi se fora sto pobeli kad ga pomesas sa vodom, ledom,
mlekom,... :)
hedonizam.614dr.s,
-> #600, schef/* Ma kakav uzo. Ima ukus sirupa protiv kaslja. A metaxa je super, narocito
Meni se bas svidjaju neki sirupi protiv kaslja; onako slatki i
lepljivi...
hedonizam.615kum.djole,
-> #609, corto>> Za sve kokakolicare, kad vec volite mesana pica ;)
Moraću da zažmurim, jer ja u svemu preterujem.. :)))
hedonizam.616kum.djole,
-> #603, djcorto>> Kume, onaj rum je za kuvanje, inace .... ;) Pise na boci ;)
Onaj iz Subotice ?
Ne znam, znam da je odvratan. Na njemu, i ostalim subotičkim alkoholnim
pićima je opasne pare zaradio Momčilo Rajić - Spas (bivši ? sponzor
subotičkog prvoligaša), trenutno u zatvoru zbog utaje poreza.
Ta pića su verovatno bila pravljena u domaćoj, korito radinosti.
Što se tiče ovog ruma od koga sam se uletvio, ne piše nigde da je
za kuvanje.. :) Izdanje ruma poteklo je iz Kovina.
hedonizam.617dizel,
-> #610, dr.s> Mene interesuje od cokolade, lesnika, kafe, oraha, pomorandze,
> limuna, jagoda, breskvi, kajsija, ananasa i banana, pa ako ti
Ljudi, pisite malo recepte za vocne sladolede!!!
Dosta mi je vise cokolade...
hedonizam.618marco,
-> #609, corto
> Za sve kokakolicare, kad vec volite mesana pica ;)
Probajte kokakolu sa mlekom, u proizvoljnoj razmeri. Jace od
bilo kog alkohola ;)
hedonizam.619cnenad,
-> #599, snemcev=> Nije "kao" -- republička skupština dozvolila je gradu Beogradu da na
=> svojoj teritoriji propiše poseban porez na promet od 3%, a tako
Posebna taksa na promet proizvoda je zvaničan naziv.
=> A za to povećanje od 20%, dobar izgovor para vredi...
Da je samo u pitanju poskupljenje Coca Cole, nego je sve drugo poskupelo.
Znao sam ja da trgovci neće raditi popis samo zbog množenja zatečene
maloprodajne cene koeficijentima (zavisno od tairfnog broja)
1.023809524 i 1.046728972
hedonizam.620kum.djole,
Znate li da se u Beogradu leti pije preko 600.000 litara piva dnevno ? :)
Ako znate, koliki je vaš udeo u toj cifri ? ;)
hedonizam.621zeljkoj,
U Centropromima se pojavila bugarska Coka u konzervama... nije loša. :)
U Pekabetama ima grčke (isto u konzervama).
hedonizam.622oldtimer,
-> #620, kum.djole> Znate li da se u Beogradu leti pije preko 600.000 litara piva dnevno ? :)
> Ako znate, koliki je vaš udeo u toj cifri ? ;)
Znamo ;) Večeras smo u *Aleksandru* cdr, dusko i ja doživeli da nam
kažu da piva, bar do sutra, jednostavno nema. Bili smo prinuđeni da
obiđemo sa druge strane i da sredimo još nekoliko litara u pivnici
u Skadarskoj ;)
Na sreću, kvalitet je isti :))
hedonizam.623velicko,
-> #609, corto>+ Za sve kokakolicare, kad vec volite mesana pica ;)
:)
Jel neko probao kolu sa nessom?
( pažljivo )
hedonizam.624kum.djole,
-> #622, oldtimer>> Na sreću, kvalitet je isti :))
Šomi, ne reče koja je kvota za jedno veče... %)
Da nađemo vaš procentualni udjel.. ;)
hedonizam.625biber,
-> #608, corto>> 550 gr punomasnog mleka - 150 gr slatke pavlake - 170 gr secera - 70 gr
Gde ima takvog mleka?
hedonizam.626sljubisic,
Subj: Re: Gatorade
A gde se u Beogradu moze naci/probati doticno pice?
hedonizam.627dr.grba,
-> #625, biber>>>> 550 gr punomasnog mleka - 150 gr slatke pavlake - 170 gr secera - 70 gr
>>
>> Gde ima takvog mleka?
Kod moje komšinice, preko puta. Volja te jutarnje, volja te večernje (:
hedonizam.628lexus,
-> #626, sljubisic=> Subj: Re: Gatorade
=> A gde se u Beogradu moze naci/probati doticno pice?
Trenutno nigde ;(((
Bilo ga je po privatnim prodavničicama, ali ga sad nema...
hedonizam.629djcorto,
-> #624, kum.djole> Somi, ne rece koja je kvota za jedno vece... %)
Ti ne znas za bilijarski sto sa 12 rupa ?!?!?!?
Miso, bese 17. ili 18. pivo ?
hedonizam.630oldtimer,
-> #629, djcorto> Ti ne znas za bilijarski sto sa 12 rupa ?!?!?!?
Što u ekstremnim situacijama može da poraste na 18 :))
> Miso, bese 17. ili 18. pivo ?
17. jubilarno :)
hedonizam.631oldtimer,
-> #624, kum.djole> Šomi, ne reče koja je kvota za jedno veče... %)
Pa, recimo da se za manje od 2 litarska bokala po glavi stanovnika
ne isplati izlaziti iz kuće po vrućini :))
hedonizam.632schef,
-> #627, dr.grba=- Kod moje komšinice, preko puta. Volja te jutarnje, volja te
=- večernje (:
Pošto podoj ? ( jedna doza ) :)
G.
hedonizam.633dr.s,
-> #625, biber/* Gde ima takvog mleka?
Nadjes neku masniju 'ribu', pa je pitas da l' ce da ti da svoje...
:->>>
hedonizam.635rjovic,
Juce uvece sam prolazio misarskom i snimio sam cuveni fast-food kineski
restoran. Ukoliko idete iz pravca General Zdanove onda je sa leve strane
ulice, neposredno pre zgrade u kojoj je SOKOJ i cini mi se VREME, a
prekoputa dobro osvetljene samoposluge. Restoran nije radio, zove se MING a
ispred njega je stajao jelovnik u kome se navode cevapi, kobasice,
vesalice, pljeskavice, raznjici i tek na dnu kinseki specijaliteti. Po mom
misljenju jos jedan los kinez u "Gradu otvorenog srca"...
Pozrav,
Relja
hedonizam.636skysurfer,
Upravo je formirana grupa FUNSPORTS posvećena atraktivnim sportovima:
padobranstvo, ronilastvo, paraglajding, slobodno penjanje,
B:A:S:E: jumping, BANGY jumping, jedrenje na dasci, snowboarding...
Ko je zainteresovan neka mi posalje mail.
Vozdrav!
hedonizam.637sav.gacic,
-> #574, dr.grba> A "Žagubica"? (: A onaj ćumez iza Opštine Zvezdara? A onaj špil u
Ex, "Žagubica"...
Svojevremeno (pre petnaestak godina) je tamo zasedalo veselo društvo koje je
svoju karijeru počelo u _Srpskoj kafani_, a onda gonjeno finansijskim
razlozima lokacije svojih okupljanja pomerala ka istoku, ka hard-core Paliluli
i jednako upečatljivoj Zvezdari. Trudio sam se da pratim njihovu migraciju,
ali poslednji domet je bio _Žagubici_ gde su napokon našli sve što im treba:
niske cene, sifon-sodu, olajisan patos, šuber-prozorče za dodavanje mezeta i
umereno fleksibilne kelnere koji ni sami nisu ozbiljno shvatali
samoproklamovani fajront i zajedno sa gostima privodili kraju smenu
propuštajući jednu po jednu noćnu GSP jedinicu...
Sve je bilo previše lepo da bi i potrajalo... Otišlo se na neki od raspusta
(letnji odmor ili neki naš višenedeljno spojeni ustanički praznik) i prilikom
prvog sledećeg okupljanja primetili su veoma zabrinjavajuću okrutnu uljudnost
personala, neprirodan red, prigušem govor gostiju i osoblja, nadnaravno
uštirkane stoljnjake, čiste pepeljare i - alarmantno odsustvo muva. Pripisavši
zatečeno subjektivnom utisku neprirodno nezagrejanih kafanskih veterana
krenuli su po starom... ali uz uzdržano negodovanje očigledno nasilno
prevaspitanog osoblja. U neko nepristojno rano vreme krenulo je pali-gasi, uz
fajrontsko uterivanje dugova, sve na zaprepašćenje naših junaka što tek
dostigoše radnu temperaturu... Nisu se dali zbuniti, već su i dalje kreirali
domaću atmosferu prskajući se soda-vodom iz sifona ostavljajući najpunije
mlazeve za kelnere - kao nekad. Taj put su iz usta nekadašnjih pajtosa, a sada
zombiranih službenika RJ _Žagubica_ čuli da zezanja više nema i da se najlepše
(!?!?) mole da napuste objekat. Cerekanje i bekeljenje se samo intenziviralo,
ugostiteljski poslenici - kukavni preobraćenici - su uzalud pokušavali da
svojim rečima daju i težinu, ali su kao nekad, _krštavani_ pokojim mlazom iz
sifona po uniformi, lopticom od salvete, ili hleba, praćeno _...daj, bre,
nemo' me zaje*avati, donesi kilo i sifon, pa prisedni_...
Tada kelneri potegoše najteži argument:
SVI NAPOLJE, ILI PUŠTAM KUVARICU!!!
Delirijum je bio potpun. Vriska, urlici, treskanje šakama o sto u zacenutim
grčevima _Puštaju kuvaricu!!! Kakav fleš!!! Vredelo je roditi se za ovo!!!_
MOMCI, STVARNO ĆEMO DA JE PUSTIMO!!!
Hi, hi, ha, ha, šmrc, bljuh, kah-kah (brisanje suza, nemoćno odmahivanje
rukama): ne bulazni nego donesi, BREEE!!!
I KUVARICA BI PUŠTENA...
Umesto epiloga: sakupljanje informacija o tom krucijalnom trenutku je ličio na
policijsku stragu. Priča aktera bila je nepovezana i konfuzna, sa veoma šturim
detaljima koji su im pričinjavali vidne neprijatnosti. Trojica su pomenula
USKA vrata koja nisu mogla da propuste svu šestoricu u bezglavom bežanju.
Zlosrećnici koje je nedovoljna propusna moć vrata ostavila još par trenutaka u
objektu su dobili tikove i počeli da mucaju. Zaista nisam hteo da ih
povređujem, ali sami su mi, u fragmentima, dočarali ŠTA su videli. Jedan je
pričao o kolosu u prljavo belom, drugi o brkovima, treći o raspertlanim
Borosanama na slonovskim stubovima, a uglas o tome da su se stolovi sa OBE
strane prolaza rušili, o rukama koje zaklanjaju horizont...
Kažu da više nisu nikad ni prošli pored _Žagubice_. Naglo su se uozbiljili,
povukli u sebe, ubrzo mnogi i poženili. Iznedrili su uspešnog pozorišnog
kritičara, bubnjara, pisca i vajara, uz dve neotpraćene sudbine. U kafane
zalaze samo po _službenoj dužnosti_ i sa svim kelnerima su na Vi.
I sede isključivo licem ka vratima od kuhinje, uz povremeno nervozno
pogledanje u tom pravcu...
hedonizam.638sav.gacic,
-> #597, madamov>> I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
> Možda zato što se više preferira uzo? B)
GRRRRRRRRRRR!!!
Ko to voli šampon za kosu? ;)
hedonizam.639sav.gacic,
-> #602, kum.djole> Meni je recimo metaxa jedno od najgorih pića koje sam probao.
> Naravno..
Ovo ću ti jedva oprostiti i otpisati na godine :)
Ili si možda, kao ja, bio zaveden flašom firme METAXA. Naime njuška, koja me
je usrećila i sipala piće je imala ruke ko ložačke lopate tako da mu je iznad
debrecinerskih prstiju virilo samo _TAXA_. Zadovoljno sam klimnuo glavom i
dobio ONO DRUGO! Mislim da sam veće neprijatno iznenađenje doživeo samo ono
jutro posle poslednjih izbora. Njuška je sklonila svoje papke sa pipcima sa
flaše i tada sam video slova k'o jaja: OUZO. Svako slovo mi se višekratno
urezalo u sluzokožu gastrointestinalnog trakta, zavapio sam za kerozinom,
sumpornom kiselinom, imalinom, varikinom, WD40, kineskom kredom, ne bih li
isterao ONO iz sebe.
Velik je bio moj bol. Provereni saveznik beli luk je tek delimično zamaskirao
nečist. Hteo sam da nategnem iz zipo upaljača, mrcina cicijaška kamiondžijska
- ne dade. Prisutnu damu - farmaceuta sam pitao da li bi možda pomoglo ako
oglođem desetak fosforića sa vrha šibica. Ona je samo okrenula glavu, misleći
da joj se udvaram. Sve to beše na splavu, te htedoh jednog ribarčeta za
zamolim za živog kedera da ga progutam i da se ispovraćam k'o čovek, ali nešto
gledam... nije zgodno...
Teško mi je kad se toga setim....
hedonizam.640crncic,
-> #616, kum.djole>> Onaj iz Subotice ?
>> za kuvanje.. :) Izdanje ruma poteklo je iz Kovina.
Jooj... Alpis Kovin ? Sve lepše od lepšeg..
hedonizam.641mmarkovic,
-> #639, sav.gacic> Njuška je sklonila svoje papke sa pipcima sa flaše i tada sam
> video slova k'o jaja: OUZO.
:))
Dobro, uvalili su ti, svi grešimo.
Ali šta kažeš za Metaxu sa, recimo, 7 zvezdica?
P.S. Na flaši ima grb kraljevine Srbije. Mislim da je bilo jedno od
zvaničnih dvorskih pića.
hedonizam.642madamov,
-> #638, sav.gacic
> Ko to voli šampon za kosu? ;)
Ma ne volim, samo provociram. B)
hedonizam.643dr.s,
-> #642, madamov/*> Ko to voli sampon za kosu? ;)
Ja, ali sa dosta senfa... :)))
hedonizam.644sav.gacic,
-> #594, velicko>> + I niko ništa da kaže za Metaxu... :(
> A tek Skenderbeg.
> Eh. :(
Gospoda mmarkovic, velicko i calex se javno pohvaljuju za akcije na promociji
plemenitih pića i alkoholnog pozitivizma :)
hedonizam.645sav.gacic,
-> #613, dr.s> Ja jos nisam uz'o uzo... :)))
> Svidja mi se fora sto pobeli kad ga pomesas sa vodom, ledom,
> mlekom,... :)
Za ljubitelje rukovođene vizuelnom estetikom rado bih preporučio - PLAVI
KAMEN. Punoća i nežnost nijansi rastvora skoro da se nigde drugde ne mogu
postići...
...a i ukus mu je zacelo bolji ;)
hedonizam.646sav.gacic,
-> #631, oldtimer>> Šomi, ne reče koja je kvota za jedno veče... %)
> Pa, recimo da se za manje od 2 litarska bokala po glavi stanovnika
> ne isplati izlaziti iz kuće po vrućini :))
Skromnost je vrlina, ali treba imati mere u istoj :)
hedonizam.647sav.gacic,
-> #642, madamov>> Ko to voli šampon za kosu? ;)
> Ma ne volim, samo provociram. B)
More, ***** li ti Mekintoš, Jabuku, Motorolu i Adobe pride...
Ne, mislim da još nije dovoljno, prema onome što mi radiš...
:))))
hedonizam.648sav.gacic,
-> #641, mmarkovic> Ali šta kažeš za Metaxu sa, recimo, 7 zvezdica?
Ništa. Pobožno se poklonim i zasuzim.
> P.S. Na flaši ima grb kraljevine Srbije. Mislim da je bilo jedno od
> zvaničnih dvorskih pića.
Dopada mi se psihodelično rešenje etikete. Šteta samo što monarhija ponestaje
(generalno), te savremeni poštovaoci tog nektara nisu zastupljeni, a prozaične
logoe, imena, prezimena i sl. uživalaca nisu spremni predoče javnosti...
hedonizam.649djcorto,
Podmladak u akciji ...
leac.arjhedonizam.650olio,
-> #636, skysurfer> padobranstvo, ronilastvo, paraglajding, slobodno penjanje,
Bivsi padobranac, niam padao vec pet godina, pa malo da
obnovim znanje.
Sretno u grupi
Pozdrav Oliver.
hedonizam.651calex,
-> #649, djcorto<!> Podmladak u akciji ...
Pa gde joj je pivo? ;)
hedonizam.652djcorto,
-> #651, calex> Pa gde joj je pivo? ;)
Nema, jos je mala :)
Kad smo kod piva : danas je u NS overena Casa Mexicana. Uredno se
sluzi tequila, kao i Corona pivo, s obaveznom kriskom limuna u
grlicu. Oni koji su pili su trazili jos ...
Znojenje je bilo obilno, a nije bas bilo vruce ;) Ljutina cini
svoje.
Rucak je bio oko 15h, a jos sam sit, so procenite porcije ;)
Lokacija je na levoj strani bulevarom od zel. stanice, uz Hit
Grill, Caribic piceriju itd. Pohvaljujem projektanta, dobar i
eksterijer i enterijer.
hedonizam.653hercog,
Ako nekog interesuje, na Banovom Brdu se pojavila kafa sa ukusom
vanile i kafa sa ukusom čokolade. Još nisam stigao da probam,
al oni koji jesu se kunu da je čista fantazija od ukusa...
Sale
hedonizam.654hercog,
-> #653, hercog@> Ako nekog interesuje, na Banovom Brdu se pojavila kafa sa ukusom
Zaboravih da kažem da je cena 2.5 din za količinu dovoljnu za dve
kafe...
Sale
hedonizam.655vlajel,
-> #654, hercog
*> Zaboravih da kažem da je cena 2.5 din za količinu dovoljnu za
*> dve kafe...
Ma zaboravio si ti da kažeš pošto je kilo ?:)
hedonizam.656corto,
Upravo pijem crno Guinness pivce, posteno ohladjeno, koje je
sinoc stiglo iz Dublina O;)
Pucajte, ja i dalje pijem pivo !
PS Jeste, Gacicu, kako samo mogu....
hedonizam.657max.headroom,
hedonizam.658vstan,
-> #656, corto> Upravo pijem crno Guinness pivce, posteno ohladjeno, koje je
> sinoc stiglo iz Dublina O;)
Pio sam doticno ovih dana, toceno, i debelo razocaran :(
Ispade bolje Upper Canada Dark.
hedonizam.659ilazarevic,
-> #656, corto> Upravo pijem crno Guinness pivce, posteno ohladjeno, koje je
> sinoc stiglo iz Dublina O;)
Budući da idem u Grčku u petak, čvrsto sam rešio da obavim dve stvari. Prva
je da, kad se vratim, napišem pričicu pod naslovom "Prvi put u Grčkoj" i
objavim je u oko.sveta, a druga je da Ginisa ne ispuštam iz ruku tokom te dve
nedelje ;) Rekoše mi da ga ima tamo gde idem... Ako su me slagali...
hedonizam.660corto,
-> #658, vstan> Pio sam doticno ovih dana, toceno, i debelo razocaran :(
Do groba zahvalna za adresu tog 'tocenog', pa da uporedimo ;) Inace,
mislim da se Guinness pravi prilagodjeno odredjenom trzistu, jer se ovo
koje sam dobila iz Irske jako razlikuje od onoga koje sam pila u Grckoj.
hedonizam.661corto,
-> #659, ilazarevic> Rekose mi da ga ima tamo gde idem... Ako su me slagali...
Ja ga nadjoh na Tasosu.... Puno srece :)
hedonizam.662djcorto,
-> #659, ilazarevic> je da, kad se vratim, napisem pricicu pod naslovom "Prvi put u
> Grckoj" i objavim je u oko.sveta, a druga je da Ginisa ne
> ispustam iz ruku tokom te dve
Grba ce te obozavati :)
hedonizam.663mmarkovic,
-> #659, ilazarevic> Budući da idem u Grčku u petak, čvrsto sam rešio da obavim dve stvari.
Pojedi neki sendvič sladoled za mene! Obožavam ih.
hedonizam.664gerber,
-> #660, cortoYR>*> Do groba zahvalna za adresu tog 'tocenog', pa da uporedimo ;) Inace,
YR>*> mislim da se Guinness pravi prilagodjeno odredjenom trzistu, jer se ovo
YR>*> koje sam dobila iz Irske jako razlikuje od onoga koje sam pila u
Može biti i to. Ali se definitvno razlikuje u zavisnosti od
pakovanja. Točeno, u boci i u konzervi imaju tru različita
ukusa. Nekad sam čak znao i da ih razlikujem, ali sada
čisto sumnjam da bih znao koje je koje.
hedonizam.665corto,
-> #664, gerber> pakovanja. Toceno, u boci i u konzervi imaju tru razlicita
> ukusa. Nekad sam cak znao i da ih razlikujem, ali sada
Mozda je pitanje i procenta alkohola. Svaka zemlja ima svoja pravila, pa
je verovatno i to razlog razlicitog ukusa. Premda, ono u Grckoj (u
flasi) bese jako..... ;)
hedonizam.666gerber,
-> #665, cortoYR>*> Mozda je pitanje i procenta alkohola. Svaka zemlja ima svoja pravila,
YR>*> pa je verovatno i to razlog razlicitog ukusa. Premda, ono u Grckoj (u
YR>*> flasi) bese jako..... ;)
Ne znam da li je u pitanju i procenat alkohola, ali mislim
da nije. Ovo su mi davna iskustva iz iste zemlje (Engleske). Počelo
je tako što me je BA stjuard, pošto sam naručio pivo, nekoliko
puta upozorio, da "Sir it's in the can, and it's not the same" ;)
Po prispeću sam ustanovio da je u pravu, te da se točeno, flaširano
i u konzervi medjusobno razlikuju. Po ličnim preferencama, prema
nabrojanom redosledu :)
hedonizam.667pedjak,
-> #656, corto> Upravo pijem crno Guinness pivce, posteno ohladjeno, koje je
> Pucajte, ja i dalje pijem pivo !
Najbolje pivo, koje sam do sada pio u mome mlađahnom životu :) Eh,
kad bi ga bilo i ovde po pristupačnijoj ceni...
hedonizam.668corto,
-> #667, pedjak> Najbolje pivo, koje sam do sada pio u mome mladahnom zivotu :)
> Eh, kad bi ga bilo i ovde po pristupacnijoj ceni...
Pa neki ovde duguju informaciju o onom tocenom ;)
hedonizam.669vstan,
-> #660, corto>> Pio sam doticno ovih dana, toceno, i debelo razocaran :(
>
> Do groba zahvalna za adresu tog 'tocenog', pa da uporedimo ;)
Toronto ;)
hedonizam.670vstan,
-> #664, gerber> pakovanja. Toceno, u boci i u konzervi imaju tru razlicita
> ukusa. Nekad sam cak znao i da ih razlikujem, ali sada
Prvi put sam probao i to toceno. Mlogo je gorko.
hedonizam.671corto,
-> #669, vstan> Toronto ;)
Toliki put zbog jednog piva !? Sumnjam da ti se finansijski isplatila
degustacija ;)))
Ja stalno obigravam oko onog irskog puba u Kneza Milosa, izlepili
Guinness na sve staklene povrsine, a istog nigde :((
PS Dobili smo neke turisticke prospekte Dublina: organizovana tura pub
crowling, jedan hvale vredan britanski obicaj :))))
hedonizam.672corto,
-> #670, vstan> Prvi put sam probao i to toceno. Mlogo je gorko.
E sad, iskustva su nam razlicita. Za mene je Guinness manje gorak od
svih ostalih crnih piva. Do duse, to kanadsko nisam probala, ali,
staracemo se ;)
hedonizam.673corto,
-> #669, vstan> Toronto ;)
Toliki put zbog jednog piva !? Sumnjam da ti se finansijski isplatila
degustacija ;)))
Ja stalno obigravam oko onog irskog puba u Kneza Milosa, izlepili
Guinness na sve staklene povrsine, a istog nigde :((
PS Dobili smo neke turisticke prospekte Dublina: organizovana tura pub
crowling, jedan hvale vredan britanski obicaj :))))
hedonizam.674corto,
-> #670, vstan> Prvi put sam probao i to toceno. Mlogo je gorko.
E sad, iskustva su nam razlicita. Za mene je Guinness manje gorak od
svih ostalih crnih piva. Do duse, to kanadsko nisam probala, ali,
staracemo se ;)
hedonizam.676pifat,
-> #673, corto
Iako sam bio cascavan o tudjem trosku, rekao bih da 15 dinara za
konzervu Ginisa od 0,33 nije malo (dapace), uz primedbu da bi mogli i
malo bolje da ga ohlade. Za neveste sipace, preporucujem da zamole
konobara da im on natoci prvu casu, jerbo je vrlo velika prilika da
ce se dobro ispolivati - pena krece poput poplave :))) Jasno, sve
vreme pricam o birtiji Three Carrots u Milosa Velikog. Ali, i ova
cena deluje umereno u poredjenju sa 16 dinara za konzervu Heinekena
koliko se, po secanju jedne poznanice, placa na dorcolskom keju
pored Dunava!!!
hedonizam.677corto,
-> #674, corto Izvinjavam se na duplom execu - nije od duplog piva O;)
hedonizam.678vstan,
-> #672, corto> ali, staracemo se ;)
:(
hedonizam.679vstan,
-> #671, corto> Ja stalno obigravam oko onog irskog puba u Kneza Milosa,
Koje su mu koordinate ?
hedonizam.680oldtimer,
-> #676, pifat> vreme pricam o birtiji Three Carrots u Milosa Velikog. Ali, i ova
> cena deluje umereno u poredjenju sa 16 dinara za konzervu Heinekena
> koliko se, po secanju jedne poznanice, placa na dorcolskom keju
Što me podseti na divnu 90-tu, kad je u Domovini Heineken u 0.33
flašicama tekao potocima, po ceni svega 20% višoj od BIP-a.
hedonizam.681corto,
-> #676, pifat> rekao bih da 15 dinara za konzervu Ginisa od 0,33 nije malo
> (dapace)
Zaista dapace :((( Kako bi to Misa Oldtimer finansijski podneo :((
> Za neveste sipace, preporucujem da zamole konobara da im on
> natoci prvu casu, jerbo je vrlo velika prilika da ce se dobro
> ispolivati - pena krece poput poplave :)))
Zar nije bilo uputstva o otvaranju na konzervi ? Taj detalj mi se jako
svideo na irskim konzervama (koje su bile od pola litre) :)))
> Jasno, sve vreme pricam o birtiji Three Carrots u Milosa Velikog.
Oni su nesto obecavali i toceno, pa nista :(
hedonizam.682oldtimer,
-> #681, corto>> rekao bih da 15 dinara za konzervu Ginisa od 0,33 nije malo
>> (dapace)
> Zaista dapace :((( Kako bi to Misa Oldtimer finansijski podneo :((
Da znaš da ih obilazim u širokom luku :))
hedonizam.683max.headroom,
-> #657, max.headroom:) E-he, izvinjenje auditorijumu na ovakvom gestu. Dakle,
poruka je promasila metu - ne dajte je shvatiti kao
hedonisticki stav glede kucanja ;)
hedonizam.684gerber,
-> #670, vstanYR>*> Prvi put sam probao i to toceno. Mlogo je gorko.
Pa i treba da bidne :) Kod točenog je jedini problem
(barem u kulturnim "javnim kućama", tj. pubovima ;) što
je potrebno isto naručiti barem 5 minuta pre nego se oseti
potreba za istim. Toliko otprilike traje točenje, sve
zajedno sa višestrukim čekanjem na sleganje pene i dotočavanjem.
hedonizam.685gerber,
-> #672, cortoYR>*> E sad, iskustva su nam razlicita. Za mene je Guinness manje gorak od
YR>*> svih ostalih crnih piva. Do duse, to kanadsko nisam probala, ali,
E sad, šta podrazumevaš pod "crnim pivom"? Ima i tzv. "Ale"
koji je tamne boje, a ima i "Bitter" koji bi, jelte, po
definiciji mora biti gorak.
hedonizam.686corto,
-> #685, gerber> E sad, sta podrazumevas pod "crnim pivom"? Ima i tzv. "Ale"
> koji je tamne boje, a ima i "Bitter" koji bi, jelte, po
> definiciji mora biti gorak.
Uh, uh, uh.... daj da yo raspravimo uz jedno crno, pa ma kako se zvalo
;)
PS Kad smo kod hedonizma i britanskih obicaja, videste li snimke pocetka
rasprodaje kod Herodsa :(((((
hedonizam.687vstan,
-> #686, corto> PS Kad smo kod hedonizma i britanskih obicaja, videste li
> snimke pocetka rasprodaje kod Herodsa :(((((
Ne. Daj neki opis.
hedonizam.688meric,
-> #687, vstan>> Ne. Daj neki opis.
Gomila ljudi ceka ispred robne kuce da neka poznata licnost udje i
iskoristi citiram 'Do some bargain shopping...'. Trijumfalna povorka
pracena Skotima :) koji su svirali gajde je dosla niz ulicu i ta osoba
(verujte, ne znam ko je) je izasla iz kocija i usla u Harrods. Za njom
je pobesnela masa uletela i na kameri koja je bila na ulazu u robnu kucu,
tamo gde se odvajaju putevi za razicita odeljenja su se lepo videla
izbezumljena lica ljudi koji nisu znali gde ce :). Uz to su i trcali.
(c) euronews, no comment.
hedonizam.689corto,
-> #688, meric> pracena Skotima :) koji su svirali gajde je dosla niz ulicu i
> ta osoba (verujte, ne znam ko je) je izasla iz kocija i usla u
> Harrods.
Uh, moze i tako (ovo je kao kad ja prepricavam film - pozitivac ubio
negativca: kraj). Malo vise duse, poetike, hedonistickih osecanja, ko je
ikada bio na nekoj rasprodaji negde u svetu, zna o cemu pricam :>
Daklem, rasprodaja kod Herodsa spada u vekovnu britansku tradiciju za
cije su odrzavanje narocito zaduzeni japanski turisti. Do duse, PRAVA
stvar je Bozicna rasprodaja, ali kako je Bozic cini mi se prosao, daj
sta das. I ove godine lepo londonsko vreme je izmamilo mnogobrojne
slucajne prolaznike, koji su strpljivo spartali Oksford st. prigodno
okicenim zelenim zastavama, i cekali gajdase i Holi Hanter (ni ja nemam
pojma koja je pa ta), pa da u letu zatvarajuci kisobrane navale na vrata
i pokretne stepenice, ne bi li kupili nesto 40 % jeftinije ! E sad, kako
se zna da su cene u Herodsu abnormalno visoke, i kako je isto tako svima
poznato da jos niko nije uspeo nesto korisno da kupi u pomenutoj robnoj
kuci, dobronamerni gradjanin moze da se pita cemu pomenuti spektakl, u
kome su ove godine neopravdano izostali konjica, smena garde i
kraljevska porodica (obicno se na otvaranju rasprodaje zatekne i neki
ministar, tek da podseti svet na ono "Buy British!"). Apsolutno je
neophodno da svaka kuca koja drzi do sebe ima nesto sto je "nabavljeno
kod Herodsa". Evo, ja vec godinama patim sto sam svojevremeno propustila
"bargain" i nisam se odvojila od svojih 5 funti za cetkicu za ciscenje
mladih krompirica, sto je sprava neophodna u svakom domacinstvu. Jeste
da imam punu fioku sprava & spravica (za vecinu sam zaboravila cemu
sluze), kupljenih, naravno, kod Herodsa, ali sta ce mi sve to bez
cetkice ;)
hedonizam.690mmarkovic,
-> #689, corto> ...tek da podseti svet na ono "Buy British!")...
--------------
Auuu! Meni ovo miriše na nacionalizam! ;)))
hedonizam.691corto,
-> #690, mmarkovic> Auuu! Meni ovo mirise na nacionalizam! ;)))
Beep, wrong !!! To je cist Imperijalizam (Rule Britania, Britania rules
the waves... and the best of British luck) :))))
hedonizam.692corto,
Izgleda da opet dolaze vreli dani, pa evo dve varijante za
rashladjivanje, za antialkoholicare i alkoholicare ;)
LEDENI CAJ
6 kesica ili 2 ravne kasike indijskog caja preliti a 1/2 l vrele
vode, poklopiti i ostaviti tako 5 minuta. U 4 case raspodeliti kocke
leda, preliti ih cajem i sluziti sa dodatkom koluta limuna.
CAJ OD SIPKA S RUMOM
7 vrecica caja od sipka preliti sa 1 l vrele vode, dodati
komadic kore od cimeta, 2 do 4 karanfilica i komadic tanko secene kore
od limuna. Na tihoj vatri kuvati 5 minuta. Dodati jednu solju secera,
promesati, a zatim dobro ohladiti. U ohladjeni caj sipati jednu vinsku
casu ruma. U 6 casa staviti kocke leda do polovine, a potom preliti
pripremljenim rum-cajem. Case ukrasiti spiralom od limunove kore.
Sluziti sa slamkom.
PS Kad smo kod ruma, proverila sam sta se kod nas moze naci u svakoj
radnji - samo "domaci" rum, tj. za kolace. Mislim da u gornjoj
kombinaciji i taj moze da prodje ;)
hedonizam.693dr.grba,
-> #662, djcorto>>> je da, kad se vratim, napisem pricicu pod naslovom "Prvi put u
>>> Grckoj" i objavim je u oko.sveta, a druga je da Ginisa ne
>>> ispustam iz ruku tokom te dve
>>
>> Grba ce te obozavati :)
Jedino ako donese uzorak crnog (:
BTW, da izv..blb..izvestim da sam na moru 5-6 puta dnevno
kontr..tr..kontlolisao kvalitet hic.. nikšićkog i da nije
omanulo nij..hic..nijednom, nikhic...nika(..aaa..)ada... (-%
hedonizam.694corto,
-> #693, dr.grba> kontr..tr..kontlolisao kvalitet hic.. niksickog i da nije
> omanulo nij..hic..nijednom, nikhic...nika(..aaa..)ada... (-%
Pa jesi l' se bolan bar slik'o s Kustom ;)
hedonizam.695biber,
Posle dugo vremena ponovo sam otkrio cari KUPANJA U KADI !!!
Kakva je to uzivancija. :) aaaaah
hedonizam.696dr.grba,
-> #694, corto>> Pa jesi l' se bolan bar slik'o s Kustom ;)
Na jednom frižideru na šetalištu u Igalu sam video pano i sa Kustom i
sa Dejom Genijem, taman da stanem (pardon, čučnem) između njih, pa da
me gospođa fotografiše. Ali, beše gužva, a prljavština oko frižidera
sasvim stimulativna... da se pobegne.
hedonizam.697corto,
-> #695, biber> Posle dugo vremena ponovo sam otkrio cari KUPANJA U KADI !!!
Da li ovo znaci: a) da ne ides na more, b) preporucujes onima koji
takodje ne idu na more ?
hedonizam.698biber,
-> #697, corto>> Da li ovo znaci: a) da ne ides na more, b) preporucujes onima koji
>> takodje ne idu na more ?
Ovaj, ne! Poruka nema veze sa tim sto smo u (po meni)
najlepsem godisnjem dobu. Nego s tim sto, uvek u nekoj
zurbi, stizem jedino da se tusiram (znam da je isti
slucaj sa vecinom) dok je kupanje u kadi od sat vremena
pravi luksuz.
hedonizam.699vlafam,
-> #697, corto>VF>> Posle dugo vremena ponovo sam otkrio cari KUPANJA U KADI !!!
>VF>
>VF> Da li ovo znaci: a) da ne ides na more, b) preporucujes onima koji
>VF> takodje ne idu na more ?
Možda se čovek do sada samo tušitao? :))
hedonizam.700corto,
-> #698, biber> Ovaj, ne! Poruka nema veze sa tim sto smo u (po meni)
> najlepsem godisnjem dobu.
Jeste, zamisli sedenje u kadi u sred zime, tok toplane greju tek
negde do 16C, a elektrane iskljucuju struju, i jos kosava pride ;))
> slucaj sa vecinom) dok je kupanje u kadi od sat vremena
> pravi luksuz.
Ah, pa jos kad instaliras muziku u kupatilcu, ladno picence,
dobra knjiga i kada puna mehurica.... Bese davno.... Nego, kako da
izbacim kadu na terasu ?
hedonizam.701biber,
-> #700, corto>> .... Nego, kako da izbacim kadu na terasu ?
Nego jel' ima neki recept za mirisljave kupke?
hedonizam.702corto,
-> #701, biber> Nego jel' ima neki recept za mirisljave kupke?
Mislim da je najbolji recept - kupovina :) Danas sam videla neke soli za
kupanje u nekadasnjem "Krasu" na Terazijama. Snimila sam i neku plavu
"za reumu", ali bolje spreciti... ;)
hedonizam.703biber,
-> #702, corto>> Mislim da je najbolji recept - kupovina :) Danas sam videla neke soli za
A cajevi... :)
Znam curicu koja to (ponekad) radi.
hedonizam.704corto,
-> #703, biber> A cajevi... :)
Da li sam dobro shvatila, kupanje u caju ? Vidis, nije losa ideja,
kamilica ili zalfija :)))
hedonizam.705dr.grba,
-> #704, corto>> Da li sam dobro shvatila, kupanje u caju ? Vidis, nije losa ideja,
>> kamilica ili zalfija :)))
Ili jedna kraljevska kupka: Royal Darjeleeng, ili još perverznije,
neki ljuti Oolong <: Earl Grey smo popili, da 'prostite. Sad tamanimo
ostatke onih mađarskih aromatizovanih, mada su mi se već smučili.
Molim da se prozovu ljubitelji lepog čaja, pa da pokrenemo glasanje:
zeleni ili crni?
Ne samo što po funkciji moram da sam neutralan, ja stvarno najviše
volim Oolong (:
Sonja, šta piju u Kini? Jel' slično kao ONE cigarete? (((:
hedonizam.706corto,
-> #705, dr.grba> Molim da se prozovu ljubitelji lepog caja, pa da pokrenemo
> glasanje: zeleni ili crni?
Moram da opet budem imperijalista: ja sam za engleski, ali samo bez
secera molim ;)
> Sonja, sta piju u Kini? Jel' slicno kao ONE cigarete? (((:
Ma piju jasmin, na nos mi je izasao :(( Prvo, zato sto se moze dobiti
samo prokuvana voda i to u termosu, a da bi se preziveo taj bljak ukus
strpa se nekoliko listica caja od jasmina, pa tako u krug. U restoranu,
umesto vode - caj od jasmina u casama stolovacama, svuda kesice i kesice
i vruca voda, i sve zeleno, zeleno, zeleno....Naisla sam na tek par
vrsta crnog caja, ali kako Kinezi ne zarezuju mleko (osim ono od soje),
pristojan caj i kafu nisam popila dva meseca ! Ne, nisam u ocajanju
probala caj sa sojinim mlekom ;)
Crni kineski koji toplo preporucujem je Keemun, jeste da su zeleni
oduvek vise bili na ceni, ali ja brate ovolim fundamentalnu crnu
tekucinu sa malo mleka, cisto da mi ne proradi kiselina posle 10-te
solje ;))
PS Zasto Englezi piju caj sa mlekom ? Ko zna, dobija solju specijalnog
od mene :)
hedonizam.707velicko,
-> #704, corto> kamilica ili zalfija :)))
Kamilica, sa cvetovima svuda po površini
između ružinih latica....
I sa tamnocrvenom ružom,
na velikom belom krevetu...
Sa rukom koja zna da upotrebi latice,
i trn.
...
( koji trip ;)
hedonizam.708velicko,
-> #706, corto> Moram da opet budem imperijalista: ja sam za engleski, ali samo
> bez secera molim ;)
Da, i da nije iz kesice...
> PS Zasto Englezi piju caj sa mlekom ? Ko zna, dobija solju
> specijalnog od mene :)
Čaj piju zato što su valjda neko vreme bili bez kafe.. ;)
pa im prešlo u naviku...
A zašto sa mlekom?