VICEVI.2

19 Mar 1992 - 01 May 1997

Topics

  1. najbolji (51)
  2. mih (343)
  3. djetici (129)
  4. politicki (475)
  5. naravi (391)
  6. aforizmi (239)
  7. esnafski (180)
  8. sexy (432)
  9. bez.veze (283)
  10. bljak (164)
  11. morbid (128)
  12. pitalice (399)
  13. english (238)
  14. razno (1161)

Messages - politicki

politicki.123 squsovac,
Vlada Republike Srpska Krajina priznala je danas nezavisnost i suverenitet Republike Pridnjestrovlje.
politicki.125 squsovac,
"Ako je moj odlazak sa funkcije cena za ukidanje sankcija to uopšte nije problem." Slobodan Milošević u izjavi za CHANNAL 4.
politicki.126 kuzma, -> #100, max.headroom
> U svakom slucaju, ljigavo od njih. Jeste li brojali > plakate po centru? Pa parole, listice, razapeta > platna... Sve je to kostalo. A penzioneri jedu > golubove. Toliko ih ima da sam ih skidao i prodao kao staru hartiju i sad vozim novi BMW pa ti vidi :)
politicki.128 mstanic,
Što je više kleveta i laži, ??????????????????????????
politicki.129 spantic,
Kako Amerikanci zovu Butrosa Galija? Budimir Galić
politicki.130 spale,
Hi Povodom cestog dopisivanja Branka Kostica sa Butrosom Galijem neko je spevao pesmu: "Oj junace Gali Butros, jel' ti Branko pis'o jutros?" Nikola
politicki.131 imandic,
BOSNA Bosno moja,Aliji,dal' da te dam? Ne,ne,necu babo,necu Aliju, Alija je dzamija, Duse moje camija, Necu babo,necu Aliju. Bosno moja,Slobeku,dal' da te dam? Ne,ne,necu babo,necu Slobeka, Slobica je nevera, On ce da me protera, Necu babo,necu Slobeka. Bosno moja,Tudjmanu,dal' da te dam? Ne,ne,necu babo,necu Tudjmana, Smeska se ko Ajkula, Ponasa ko ustasa, Necu babo,necu Tudjmana. Bosno moja,UNPROFOR,dal' da ti dam? Da,da,hocu babo,hocu UNPROFOR. Glavni mu je Nambijar, Igracu s'njim bilijar, Hocu babo,hocu UNPROFOR. Prenela:L-ENT
politicki.132 imandic,
Boze Pravde(Mars na Drinu) Jos ne svice, Jos je s'nama Crna Gora, Smrzla im se rujna zora, Ne cuje se glas Zabljaka, Ustav da najavi }2X Ne cuje se cak ni SMira, Ni demanti od Momira, Jer od Zlobe Momir bjezi, Daleko,daleko}2X Nasa zemlja u povoju, Ne osjeca radost svoju, Jer radosti nema vise, Lose nam se pise }2X Prenela: L-ENT
politicki.133 imandic,
S one strane Juge Sloba: Zeleo bih da vladam sve do smrti, Da izbore dobijam cesto, A po nekad sa SMirom... Tito : Majku li ti Bozju, Za zajmove i pruge, Kakav ti je pokret, Voljene supruge! Ref. : S'ove strane Juge, Jos padaju zvezde, Gde oruzja ima,vise nego hleba, Gde orlovi beli,nose Srpsku krunu, Gde bogovi pravde,vode kako treba, Gde vozdovi slede generalske pruge, S'ove nase strane, Bice brze pruge, Na nemackom slicu, Kad Tito izdrzi duze, Pa malo zguza, Kad zabole usne. S'ono sto nas cini, Narodot za Grcite, Pravim u Pristinu, Tuljumbe i Frke. Prenela : L-ENT
politicki.134 imandic,
Evo ti banke,Kiprane moj Gle,o banke,Kiprane moj, Kiprane moj,otis'o si ti, Evo banke,kiprane moj, Kiprane moj,otis'o si ti, A kad dodje onaj cas, Kad ne budem vise vlast, Pare cemo prebaciti, Prebaciti i zbrisati, Il'na Kubu il' Zimbabve, Cekaju me pare. S'Kipra cu ih poneti, I trositi,i trositi, Ostavka ce biti spas! Hej,cuvaj banku,Kiprane moj, Kiprane moj,cuvaj mi ti... Prenela : L-ENT
politicki.135 imandic, -> #130, spale
U UNPROFOR-u na Bosforu, Bolan Butros lezi, Strpljenje je njemu na umoru, Ka primirju tezi. Primirja su njemu sveta, Il' se ruga sa palate, Il' s minareta. Alahiilalah Butrosa je strah!
politicki.136 ndragan, -> #131, imandic
/ Igracu s'njim bilijar, Na snimku se lepo čuje "igra džepni bilijar". Da li su momci malo improvizovali, po običaju?
politicki.137 dejanr,
Sećate se onog vica "Bosanci štroje medvede/pa nisi ti bre medved/ znam, al dok objasniš Bosancu odoše ja*a". Elem: "Dobro veče. Ja predstavljam Srbiju", predstavila se Danijela Pavlović na izboru najbolje manekenke sveta u Istambulu. U publici je nastao muk. Par minuta ranije, Biljana Radojčić je dobila aplauz kada je rekla "Dobro veče. Ja predstavljam Hrvatsku". Organizatori su zatim bili zasuti telefonskim pozivima sa pitanjima kako je moguće da predstavnica Srbije, pod embargom UN, učestvuje na toj manifestaciji. Pa još predstavnik zemlje koja masakrira Muslimane... Tu Ministarstvo inostranih poslova Turske da tumačenje i zatraži diskvalifikaciju predstavnica Jugoslavije koja je sastavljena od Srbije i Hrvatske". Naravno, organizator tu odmah izbaci i srpsku i hrvatsku manekenku. Predstavnica Hrvatske, Biljana Radojčić je kroz plač održala politički govor objašnjavajući novinarima da ona nije trebalo da bude diskvalifikovana jer "srpska manekenka predstavlja agresivnu stranu". Za sebe je rekla da "predstavlja Nezavisnu Državu Hrvatsku koja je izložena srpskim napadima". Ali džabe, organizator više nije hteo da se raspravlja ko je ko pa je ostao pri svojoj odluci da se Jugoslavija, "sastavljena od Srbije i Hrvatske", diskvalifikuje. Obe manekenke su tako otišle kući ;) [Ovo je, inače, iz sutrašnjih novina]
politicki.139 squsovac,
Danas bi trebalo da budu ukinuter sankcije (sloba rekao da će potrajati najviše 15 dana).
politicki.140 banusko,
Kako se pametan Srbin obraća glupom Srbinu ??? Telefonom,iz inostranstva.
politicki.142 spantic,
Rezolucija Sedam Pet Sedam [Preuzeto sa parole na fasadi filozofskog fakulteta]
politicki.144 danko,
------------------------------------- Prodajem američku zastavu povoljno. Dimenzija pogodna za montažu na krovu! Šifra: Sloba ------------------------------------- Slobo, drži se stižemo Šesta flota -------------------------------------
politicki.145 drakce,
Telegrami podrške (B-92): "Nismo videli ni čuli ništa uvredljivo u izlaganju druga predsednika!" Udruženje Gluvih i Slepih Srbije "Ostao mi kišobran kod Vas" Dekan Filozofskog Fakulteta"
politicki.146 zulu,
"SLOBODA" se pise bez "N". ZULU.
politicki.147 imandic, -> #145, drakce
>"Nismo videli ni culi nista uvredljivo u izlaganju druga predsednika!" >Udruzenje Gluvih i Slepih Srbije Pa mogli su da procitaju sa usana ;)))))
politicki.148 spale, -> #147, imandic
██ Pa mogli su da procitaju sa usana ;))))) Slepi nisu ;>> Nikola
politicki.149 squsovac,
Evo jednog od viceva koji je bolje pričati (uz pokazivanje) nego čitati. Zašto se Srbi krste sa tri prsta. Palac - srpska pismenost (pokaže se otisak) Kažiprst - za glavnu srpsku zabavu (čačkanje nosa) srednji prst - svi srbi u jednoj državi )pokazati logično)
politicki.150 iivanisevic,
Na jednom plakatu SPS-a za prethodne "izbore" koji se nalazi u blizini Filozofskog fakulteta pisalo je: ISTINA SE NE MOZE SAKRITI A ispod dopisano: TO VAS I JEBE!
politicki.152 madamov, -> #150, iivanisevic
A onaj "izborni" plakat SPS-a: MIR PROSPERITET KURAC (dopisano ispod, nisam stavio zvezdice u ovoj reči u skladu sa izjavom koju smo svi potpisali, a pokvarilo bi utisak)
politicki.153 zulu,
Zasto ban jelacic (hrvatski) ima velike podocnjake? Zato sto mu ne daju da spava. stalno pevaju 'ustani bane'!!!
politicki.154 zulu,
Znate sta treba da pise u TV programu za TV-POLITIKU na mestu gde je ona emisija "STA DRUGI GLEDAJU": -humoristicka mini serija!!
politicki.155 maverick,
Jesen je. Dva cistaca pred zgradom Ministarstva sakupljaju opalo lisce i papir koji su bacili prolaznici. U jednom trenutku vetar dunu i baci jedan papiric kroz prozor - pravo na ministrov sto. Cistac brze-bolje odjuri u zgradu i kada se vratio sa uzdahom rece : -Zakasnio sam. Vec ga je potpisao.
politicki.156 maverick,
Sluzbenik jednog ministarstva se hvali : Moj posao je tako poverljiv da ni sam ne znam sta radim.
politicki.157 imandic,
Koja je najgora kletva za muslimana? Dabogda ti Arkan decu krstio!
politicki.158 dragisha, -> #149, squsovac
ű> Palac - srpska pismenost (pokaže se otisak) ű> Kažiprst - za glavnu srpsku zabavu (čačkanje nosa) ű> srednji prst - svi srbi u jednoj državi )pokazati ű> logično) Palac - pismenost Kažiprst - kultura Srednji - demokratija
politicki.159 drakce,
Telegram: "Druže Slobo, pružamo vam bezrezervnu podršku!" Direkcija za robne rezerve
politicki.160 lucas, -> #159, drakce
++> Telegram: ++> ++> "Druže Slobo, pružamo vam bezrezervnu podršku!" ++> ++> Direkcija za robne rezerve A znaš li ti Drakče ko je direktor Savezne direkcije robne rezerve? Drug Dušan Mitević bivši direktor RTB
politicki.161 iivanisevic,
Znate li kako će se zvati nova federacija Srbije i Grčke? Srčka !!! :)))))
politicki.162 imandic,
Alija Izetbegovic,juce na TV: "Ako Srbi iz BiH zele da zive u BiH,moraju da se vrate u pradedovsku islamsku veru..."
politicki.163 mstanic, -> #161, iivanisevic
> Znate li kako će se zvati nova federacija Srbije i Grčke? > Srčka !!! Može li Grbija ???
politicki.164 imandic, -> #163, mstanic
Moze samo Velika Srbija.
politicki.165 dexi, -> #164, imandic
>> Moze samo Velika Srbija. Pa valjda Istocna Velika Srbija ;>
politicki.166 ljubisha,
Article 10193 (7 more) in soc.culture.yugoslavia: From: mathew@mantis.co.uk (mathew) Newsgroups: soc.culture.yugoslavia,rec.arts.poems,talk.bizarre Subject: New Serbian National Anthem Summary: All Nationalists are idiots Keywords: serbia, sick, joke, poem Date: 25 Jun 92 10:55:39 GMT Followup-To: talk.bizarre,soc.culture.yugoslavia,misc.test Organization: Mantis Consultants, Cambridge. UK. Lines: 68 The current political situation in Europe offers excellent employment prospects for poets and musicians, as countries spring up from nowhere and fall apart into smaller and smaller fragments. Never before have there been so many new national anthems to be written. I received a phone call last week. The line was rather noisy, and there were all sorts of banging and crashing noises in the background, but I eventually managed to identify that the caller was a gentleman from the Serbian government. He explained that his country needed a new national anthem, and quick. I asked why he had chosen me rather than a more famous poet, and he explained that Ted Hughes was already booked to do the Slovak Republic, and that I was cheap. So, it gives me great pride and pleasure to present the new Official Serbian National Anthem. The tune has yet to be written, but will probably be something fairly martial, but reminiscent of "All Things Bright and Beautiful". "Serbia" The Official National Anthem of Serbia Serbia, O Serbia! Thou many-splendoured land. From country to suburbia, Your scenery is grand. Your industry and commerce, Your Yugos and your goats, Your favourite new-found pastime Of slitting people's throats. Serbia, O Serbia! A state beyond compare. Your borders ever sturdier, Located God knows where. The bravery of your armies Ensures you're never scared; You bombed the Red Cross hospitals To show us that you cared. Serbia, O Serbia! Where Serbians kind and good Will bomb and shoot and murder ya, As you queue up for food. The glories of your history The spark of freedom lit: [ Afraid I can't remember them You'll have to hum this bit. ] Serbia, O Serbia! Land of the brave and pure. Weren't you once called Bosnia? I'm not entirely sure. Copyright (c) mathew 1992. All rights reserved. The author asserts the right to be identified as the author of this work in accordance with the Copyright, Designs and Patents Act. Reproduced by kind permission of the Serbian Government. Officially approved for singing at state events.
politicki.167 mnesovic,
Sastali se prostitutka, Bog i Slobodan Milosevic pa raspravljaju ciji je zanat najstariji. Prvo kaze prostitutka "Moj je zanat najstariji jer ja sam prostitutka. Na toa". Na to bog odgovara:"Nije tvoj zanat najstariji ja sam tebe stvorio, ali mi nije jasno sta radi ovaj covek ovde, a Slobodan odgovara: "Pre vas je bio haos i zato sam ja tu".
politicki.168 pstojanovic,
OVDE BEOGRAD, GLAS AMERIKE.
politicki.169 imandic, -> #165, dexi
Da,pored Zapadne,Juzne,Severne pa onda Jugoistocne,Jugozapadne,Severoistocne....da ne nabrajam,cini mi se da imamo rodjake kod Luzickih Srba...
politicki.170 rajkonja,
Zove crveni vojvoda Aliju Izetbegovica telefonom : - Zdravo Alija,dodji kod mene kuci na kavu . - Dobro,vazi. Dolazi Alija u kucu i zatice golog SESELJA - Ama bolan , zar me nisi zvao na kavu ? - Jesam,dodji da te KAVAM !!!
politicki.172 ndragan,
Sedam-Pet-Sedam, Sedam-Pet-Osam...
politicki.173 predrag,
Danke Dojcland. Spasiba Rasija.
politicki.175 vcalic, -> #173, predrag
>> Danke Dojcland. >> Spasiba Rasija. Ajd, ako neko ovde zna kineski ili svahili neka nam napiše kako se kaže: "Hvala Kino" na kineskom i, "Hvala Zimbabve" na svahiliju.
politicki.176 jtitov, -> #175, vcalic
> "Hvala Kino" na kineskom i, ¸#-@8-+^ű×Ć > "Hvala Zimbabve" na svahiliju. Evbabmiz Alavh
politicki.177 predrag, -> #176, jtitov
>> ¸#-@8-+^ű×C A zar nije : ¸#-@8-+^ű×c . Pogresio si u padezu. >> Evbabmiz Alavh Ovo je dobro. Nema greske u padezu.:))))
politicki.178 mkiric, -> #174, imandic
>> Danke Dojcland. >> Spasiba Rasija. Danke Jugoslawien Danmark
politicki.179 jtitov, -> #177, predrag
> A zar nije : ¸#-@8-+^ű×c . Pogresio si u padezu. Auuu, da. Izvini. :)))
politicki.180 mkiric,
Kada vođa piša uz vetar, njegovi sledbenici ćute. Kao zaliveni.
politicki.181 predrag,
Da nam nije doslo do stani, pani nikada nebi izabrali Panica.
politicki.182 max.headroom,
Znate li koja je sledeća mera Radomana Božovića? Prebrojavanje preživelih.
politicki.183 zulu,
Dolazi penzioner u radnju da kupi hleb. - Posto je hleb ???? -- pita on. - 1000 (100) din! - Jao,pa zasto toliko???? - Pa, 500din-hleb a 500din-za SPS!!! - Dobro evo onda,daj mi jedan. -- pruza mu pare. Ovaj mu ih uzme i vrati mu 500 din. - Sta je sada ovo??? -- na to ce penzioner. - Pa nemamo hleba!!!!
politicki.184 zulu,
Zarobili nasi neke 'neprijatelje' na ratistu i pitaju ih: - Od kojih si ti??? - Ja sam ZENGA (ZNG)!!!! -- ponosno ce ovaj - A ti ??? - Ja sam HOS-ovac!! --ponosno ce i ovaj - A ti ??? -- pitaju treceg (i poslednjeg) - Ja sam VEP-ovac. - Kako bre to ????? -- zacudjeno ce nasi. - Pa ja sam prisilno dignut !!! -- na to ce ovaj...
politicki.185 vcalic,
U Memorandumu SANU iz 1986. dominira ideja: "Svi Srbi u jednoj državi" U Memorandumu GSB-a iz 1992. dominira ideja: "Svi Srbi u jednom autobusu"
politicki.186 dejanr,
Headline SCY News-a pre dva dana: Panic in Sarajevo
politicki.187 tesloni,
Ovaj ne nađoh u vicevima ... Bili nekad Zlobo,Buđo i Aljo veliki drugovi i planinari. Dogovore se oni tako jednom da idu na Himalaje. Idu oni tako padinom uz brdo kad poće snežna oluja. Vetar briše temperatura pade daleko ispod podnošljive... Zloba tad reće : - Ej braćo hajmo se skloniti sa ovog kijameta. Vidim tamo neku pećinu. Možemo se tamo ogrejati i sačekati da prođe ovo. - Ta hajte dečki nemojte zastajkivat treba doć k vrhu. - Ma raja ja ode gore a vi kako god želite. - Bogami braćo ja ne mogu više izdržati ovo. Odoh ja da se ogrejem. Uđe Zlobo u pećinu kad tamo ispred njega izađe grozomorni Jeti uhvati ga i reče mu : - Hoš da te jebem il da ti lomim kičmu ! - Uffff. Jebi .... Uze Jeti kanticu sa mašću zahvati malo pa namaza malo Zlobino dupe i uze da ga jebe... Izađe Zloba sav crven u licu i priđe onoj dvojici. - Joj braćo što je unutra toplo. Vidite da sam se sav zacrveneo od toplote. - Jel? Možda to i nije tak loš dečki. Bum i ja probal. - Ma raja ja ode gore a vi kako god želite. - Ma kad je on mogel zakaj ja ne bum. Uđe Buđo u pećinu kad tamo ispred njega izađe grozomorni Jeti uhvati ga i reče mu : - Hoš da te jebem il da ti lomim kičmu ! - Ajoj gospe ti. Jebi ... Uze Jeti kanticu sa mašću zahvati malo pa namaza malo Buđino dupe i uze da ga jebe... Izađe i Buđo sav crven ko rak pa će : - Aljo zakaj ti ne bum išal tam kad je tam tak lijepa vatrica. Ja izgoreh od vrućine ... - Jest brate Aljo idi se i ti zagrej pa da produžimo ... - Ma hajd kad već navaliste ... Ode Aljo u pećinu i malo kasnije prolomi se krik : - AGHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJ ! - Pa dobro bre on je baš budala. Ko će ga sad nositi kući sa slomljenom kičmom. On nije normalan .... - Jok dečki.Ja bum znal da je on veliki vjernik i da mu vjera zabranjuje svinjetinu, pa sem uzel sebi onu kanticu da on ne bi prekršio svoje vjerske običaje ... ... ­Ú-> Tesloni <-Ú­
politicki.188 speci,
Da li znate zašto su izumrli dinosaurusi? Naišli su na "goloruk" srpski narod.
politicki.190 prvul,
Jedan od amandmana na 1. član zakona o državnoj pljački, šifra "Politika", glasi "član 1 se briše i umesto njega stoji: NIP Politika pripada Radomanu Božoviću i njegovoj porodici"... Joooj.. a šta ako se to usvoji?
politicki.191 floyd, -> #190, prvul
­-> Bozovicu i njegovoj porodici"... Joooj.. a sta ako se to usvoji? Nista, prestace da izlazi SVET KOMPIJUTERA...
politicki.193 tesloni,
Evo jednog starog vica ... Za vreme puta po Africi Tito dobije od domaćina malo slonče. Dok su se opraštali od njega rekoše mu da je slonče extra pametno, tj. da razume sve što mu se govori i da na određen način reaguje. Vratio se Tile kući pa pokušao da porazgovara sa slončetom ne bi li proverio njihove tvrdnje. Ali avaj slonče gleda u belo. Pozva on i ostale da pokušaju ... No reakcija osta ista ... Naiđe odnekle Ranković pa zamoli Tita da i on proba, i on mu dozvoli ... Priđe Leka slončiću i nešto mu šapnu na uvo. Slonče raširi uši i zinu od iznenađenja... Tito reče da je to bilo slučajno pa Leka opet nešto šapnu a slonče sad sede na *dupe* ... Tito ponovo misli da je sve ovo bilo slučajno... Tad Leka još nešto šapnu sloniću i on poće da se valja po zemlji plačući ... "Leko priznajem da je slonče pametno, al bi li i nama rekao rekao to da znamo o čemu je bilo govora ..." - reče Tito . " Prvo sam mu rekao kolika je moja plata, to ga iznenadilo, posle sam mu rekao kolika je tvoja plata, tad sede na *dupe*, a na kraju sam mu rekao kolika je radnička plata, i tad je zaplakao ... " ... ­Ú-> Tesloni <-Ú­
politicki.194 bradenkovic, -> #193, tesloni
> " Prvo sam mu rekao kolika je moja plata, > to ga iznenadilo, > posle sam mu rekao kolika je tvoja plata, > tad sede na *dupe*, > a na kraju sam mu rekao kolika je radnicka plata, > i tad je zaplakao ... " Ja znam jednu drugu varijantu: Vlasnik cirkusa raspisuje nagradu od $1000 svakom ko uspe da zasmeje slona. Ljudi probaju ali bez uspeha. Napokon jedan od njih dolazi, sapne slonu nesto na uvo. Posle toga slon pocinje da se smeje iz sve snage bez prestanka. Gazda isplacuje lovu i moli coveka da nekako ubedi slona da prestane da se smeje. Covek odvodi slona iza coska i nesto mu pokaze. Posle toga Slon se vraca sav uplakan. Suze roni bez prestanka. Na gazdino pitanje kako je uspeo da u tako kratkom vremenu slona prvo zasmeje pa onda rasplace, posetilac je odgovorio: Vrlo jednostavno, prvo sam mu rekao da imam veci od njega. Posle sam mu ga pokazao.
politicki.195 adzem,
Na nepoznatoj obali, negde u Africi, nasukao se jugoslovenski brod i ljudožderi su pohvatali kompletnu posadu. Kapetan broda pokušava da spase ljude : - Gospodo divljaci, imate li vi Skupštinu ? - Nemamo ! - Imate li građanski rat ? - Nemamo ! - A gledate li Radio televiziju Srbije ? - Ne ! - Dobro, imate li bar bonove za benzin ? - Nemamo. - Pa zašto ste onda podivljali ?
politicki.196 mandrejevic,
Prime Minister : So, cuo sam da ima neki problem sa manjinama? Minister : Ima, znate Albanci, to je najveci problem ovde. Prime Minister : Pa dobro, sta oni hoce? Minister : Pa hoce skolstvo da bude njihovo; Prime Minister : God, to je mnogo skupo. Dobro sta jos hoce? Minister : Hoce i zdravstvo; Prime Minister : Uuuuu, to je jos vrednije; jel ima jos nesto? Minister : Znate, ustvari oni hoce svoju republiku. Prime Minister : Fine, to mozemo odmah da im damo!
politicki.197 mmarkov,
Evo jedan stariji: Kladili se Jeljcin i S.M. gde ima vise alkosa; u Rusiji ili Srbiji. Da bi to raspravili dogovore se da se izvezu u grad u sitne sate pobiju sve pijance na koje naidju i posle prebroje. Sednu u Moskvi u Volgu, i krenu u voznjupo gradu u sitne sate. Naravno, po ulicama masa onih koji se teturaju i posrcu. S.M. izvadi postolj i odstreli desetak alkosa ( toliko je valjda imao metaka u pistolju ). Predju zatim u Beograd, sednu u Mecku i krenu polako. Jeljcin vec drzi pistolj na gotovs, da i on odstreli par pijanaca, kad ne lezi vraze - po ulicama jedva po koji covek, i to svaki zuri svojim putem. Jeljcinu vec neprijatno, vidi i sam da je izgubio opkladu, ali bi bar jednog da upuca da spase cast. Posle pola sata, kada je vec bio na rubu ocajanja ugleda coveka kako jedva stoji na nogama. Uz trijumfalan osmeh, Jeljcin repetira pistolj i - BUM. Sutradan - naslov u novinama: " Nepoznati terorista ubio Ruskog ambasadora u Beogradu" PS: Ovaj vic je toliko prastar, da su u originalu glavni akteri Tito i Hruscov... H
politicki.198 dejanr,
Za Vođu nema zime... ni jesen neće dočekati [Iz današnjeg "Nina"]
politicki.199 k.sasa,
Koja su dva najveca srpska uma na polju elektrotehnike??? 1.Nikola Tesla - struja 2.Slobodan Milosevic - izolacija
politicki.200 gcurcic,
Priština, ovih dana... - Kaži lopata - Lopata. A što ? - Pa šiptar bi reko ljopata, al ti si naš - E jesi ljisica !
politicki.201 gcurcic,
Priština, ovih dana...Ulice puste, pokoji prolaznik... Pojavljuje se policajac i odmah zove prvog koga ugleda. P: Ti, dolaz vamo Š1: Nemoj mene šok nisam ja P: Odi bre kad ti kažem Šiptar pokorno staje pored pcjca P: I ti, šta čekaš, dolaz vamo Š2: Nisam ja ljeba mi... P: More dolazi dok te nisam... I ovaj Šiptar posluša. I tako nakupi drot jedno tuce Šiptara, vadi Vaspitnu palicu pa udri po njima. I dere se: - Šta je, marvo? Opet se okupljate !!!?
politicki.202 duke,
U Rečniku srpskohrvatskog književnog i narodnog jezika (Srpske akademije nauka i umetnosti) nalazi se i reč MARKSIZAM. MARKSIZAM, -zma m naučna teorija Karla Marksa i Fridriha Engelsa i njihovih sledbenika o zakonima razvitka ljudskog društva, o oslobođenju eksploatisanih klasa, o proleterskoj revoluciji i o stvaranju socijalističkog i komunističkog društva. --- Marksizam ... je unutarnje i organski povezan !!! nazor na svijet ... (Enc. Leks. II/4, 242). Ideja marksizma je !!! našla najplodnije tlo u industrijskim gradovima Srednje i !!! Zapadne Evrope (Kalm. R. 1, 225) Vlado
politicki.203 zamahajev,
Na jednom skupu u nekom hotelu učestvovao je i Danilo Ž. Marković. Za vreme obeda bio je postavljen švedski sto. Dača navali da jede, a neko ga opomenu: "Polako Dačo šta si navalo ovo je švedski sto." A Dača odgovara: "Nema problema odmah ću se ja skloniti čim naiđu ti Šveđani."
politicki.204 zulu,
Jel' znate sta je htela da uradi nasa vlada sa Drustvenom kucom 'POLITIKA': Htela je da napravi JAVNU KUCU 'Politika'.
politicki.205 ratman,
Dolazi Isaac Newton pred vrata raja i zakuca. Sv. Petar ga zaustavlja: -Ko je? -Sir Isaac Newton...(sve titule, clanstava u akademijama etc).. -Dokazi da si to stvarno ti! -Evo ti rukopis moje 'Principia Mathematica..', -i proturi rukopis ispod vrata. -Hmm.. dobro, ulazi! Posle par stotina godina dolazi J.W.Goethe. Sv. Ista procedura: -Ko je? -J.W. von Goethe, (pa redom sva zvanja i titule)... -Dokazi! -Evo, na primer, moje naimenovanje za red.profesora na univ. u Weimaru iz godine .... -Moze, ulazi! Posle opet duzeg vremena nailazi g. Danilo Z Markovic, i lupa, (iako je vec Sv. Petar ugradio elektricno zvonce na vratima): -Otvaraj, bre! -Ko je sad? -Ministar Danilo Z markovic, nemoj da mi se tu pravis blesav... -E moj lafe, pa ovde su dolazili i Newton i Goethe, i ja sam ih sve legitimisao! -A koj' su ti ta dvojica? -Aaaa... to ste stvarno vi g.Markovicu!
politicki.206 ratman,
Kakva je slicnost izmedju komuniste (socijaliste) i piva? I komunci i pivo su dobri samo kada se OHLADE !
politicki.207 zulu, -> #201, gcurcic
To je bilo u doba kada nije smelo da bude vise od troje ljudi zajedno, pa je jedan siptar-pandur pozvao dvojcu i poceo da ih bije jer je on bio treci !!!!
politicki.208 korvin,
Minimax Najkraći vic koji ja (Minimax) znam: Bili Mujo i Haso .
politicki.209 asrdjan, -> #208, korvin
> Bili Mujo i Haso . Sa naglaskom na BILI.
politicki.210 nbatocanin,
Priča mi drugarica iz Bosne istinit događaj: skupile se negde oko Nevesinja naše para-jedinice i stavljaju se pod jedinstvenu komandu. Pukovnik, navikao na jednoobrazne uniforme, gleda kako svi imaju različite i grdi ih: "Dobro bre ljudi, na šta ovo liči. Svi imamo iste ciljeve, istu naciju, a vidi kakvi smo. Eto recimo" - prilazi jednom seljaku - "šta će tebi taj šlem sa natpisom UN - ti nisi iz UN!" "Jok, to znači Uglješa Nedeljković - to sam ja!"
politicki.211 rvpuzovic,
X X OK
politicki.212 bole,
Znate kako se Sarajevo zove po novom? Loto grad! A zasto? Jel su svi pogodjeni 7 puta!
politicki.213 squsovac,
Vic podrijetlom iz CRO: Kako se (u CRO naravno) prepoznaje samokritičan Srbin? U sopstvenom dvorištu sam sadi vrbe.
politicki.214 gcurcic,
Kako je Cigo tri puta izbacivan iz Partije 1. put Kada je umro Moša Pijade, priredio mu CK veličanstven ispraćaj. Palo to Cigi u oči, pa pita partijskog sekretara: C: - Aaa bre drug sekretar, kolko mori Partija dade za čičinu saranu? S: - Dva miliona. C: - Ajde! Pa za te pare smo mogli da saranimo ceo centralni komitet! 2. put Posle brionske konferencije došlo je do uklanjanja nepoželjnih slika nepoželjnih drugova. Za taj posao postojao je idealan ko- munista: Cigo. Na zidu vise slike Tita i Rankovića. S: - Druže Cigo, da skineš onog lopova sa zida... C: - Oću moree samo reci kojeg! 3. put Sreli se Cigo i partijski sekretar na ulici: S: - Što nisi došao na zadnji partijski sastanak? C: - Aaa-iii drug sekretar, što ne znado' da je zadnji, doveo bi celu familiju!
politicki.215 ndragan, -> #214, gcurcic
/ C: - Ajde! Pa za te pare smo mogli da saranimo ceo centralni Jedan na tu temu iz '88: Ko dovede novog člana, ne mora da plaća članarinu. Ko dovede dva nova člana, ne mora ni da bude član. Ko dovede tri ili više novih članova, Partija mu garantuje da se nikad neće ni znati da je bio član.
politicki.216 vaca,
Evo jednog malo starijeg ... Jednog zimskog jutra pred novu godinu ustane tito iz kreveta i krene da se prošeta. Kada je izašao napolje video je da mu je neko napisao čestitku pišaćkom u snegu, ali se nije potpisao. On iznerviran naredi da uhapse počinioca, ali mu je stigao odgovor da neznaju koga da uhapse jer je pišaćka Rankovićeva, a rukopis Jovankin.
politicki.217 mstanic,
Sad na tv reče Dragan Veselinov reči Vuka Draškovića: "Socijalisti su se prešli zbog dovođenja Panića. Poskok je doveo mungosa."
politicki.219 acka,
Došao Lala u Beograd neposredno posle rata. I prilazi jednoj drugarici i kaže: - izvinite gospođice... - nisam ja gospođica! - dobro onda gospođo... - nisam ja ni gospođa! - pa dobro šta ste onda? - ja sam drugarica! - izvinite, a čija drugarica? - svačija! - eee, pa to se kod nas u selu zove droca Acka
politicki.220 korvin,
Vic iz CRO : Šta treba baciti Srbinu kada se davi ?? Ženu i decu .
politicki.221 ndragan,
Upecao Lala ogromnog soma i odneo Sosi: -Bacider ga malkice u brašno pa onak onako malko u ulje nek se čvari u tiganju -Bog s tobom Lalo, otkud nam brašna? -Pa dobro, onak samo u ulje. -Ta idi begaj, znaš da nemamo ni ulja. -Ta skuvaj bar jednu dobru čorbu! -Izem te blesavog, na šta da skuvam kad su nam odseklu struju! -Pa š'a da radim. Idem da ga bacim nazad u kanal. Baci Lala soma u kanal; som se praćakne, iskoči malo iznad vode i vikne Slobo, slobodo!
politicki.222 gtomic,
Srbija 2003. godine. Zena hoda Knez-Mihajlovom (Kako li ce se tada zvati ta ulica ?!), svi izlozi prazni samo u jednom stoje jedne gace. Zena brzo ulece u prodavnicu i pita prodavacicu: z: Jesu li one gace iz izloga na prodaju? p: Jesu! z: Odlicno. Kupujem! p: Ne moze bez potvrde! z: Kakve potvrde? p: Da radite na merdevinama!
politicki.223 dejanr,
Zašto Hrvati nisu uspeli da osvoje Jasenovac? Zato što tamo ima 700000 dobro ukopanih Srba
politicki.224 vcalic, -> #222, gtomic
>> Srbija 2003. godine. >> >> Zena hoda Knez-Mihajlovom (Kako li ce se tada zvati ta ulica ?!) Zvaće se Sarajevska...
politicki.225 dragisha, -> #224, vcalic
ű>>> Zena hoda Knez-Mihajlovom (Kako li ce se tada zvati ta ulica ű> ?!) ű> ű> Zvaće se Sarajevska... Nije nego Vase Miskina... :) dd
politicki.226 vcalic,
Q: Ko danas živi u Sarajevu ? A: Promašeni ljudi.
politicki.228 vkrstonosic, -> #226, vcalic
Sarajevo - Loto city Nema zgrade bez 7 pogodaka.
politicki.229 zulu, -> #228, vkrstonosic
*->Sarajevo - Loto city ... ====================================== Istrulela ti sala . Kako nisi mogao da vidis vec 2 ili 3 ovkva vica kada si moderator????
politicki.230 vitez.koja, -> #229, zulu
#=> Istrulela ti sala . Kako nisi mogao da vidis vec 2 ili 3 #=> ovkva vica kada si moderator???? :)))))))) Axa ! Ovaj moderator iam mnooogo ignore-a ;)
politicki.232 beast,
Bio jednom jedan pecaroš i (na opšte iznenađenje) pecao i upecao ogromnu ribu. Odnese je on kući i dâ je ženi: - Ženo, evo ti ova riba, uvaljaj je u brašno, stavi na ulje pa nek se isprži... - Ali mi nemamo ulja već dve godine... - Dobro, stavi u brašno i odma' u rernu nek se peče... - Ali nemamo ni brašna već dosta dugo... - Pa dobro, stavi je odmah u rernu nek se prži! - Ali nema struje već dve godine! Čovek se iznervira i odnese ribu do reke i baci je u reku. A riba iz vode veli: - Slobo, slobodo! Slobo, slobodo!
politicki.233 vkrstonosic, -> #229, zulu
>> Istrulela ti sala . Kako nisi mogao da vidis vec 2 ili 3 ovkva >> vica kada si moderator???? A bre, i mi moderatori imamo dušu ;) Da li očekuješ od mene da znam napamet 5000 viceva koji su se ovde pojavljivali?
politicki.234 robert, -> #233, vkrstonosic
<:> Da li očekuješ od mene da znam napamet 5000 viceva koji su se ovde <:> pojavljivali? Kad smo već kod toga: kad će konačno glasanje za neki vic meseca?
politicki.235 stal, -> #233, vkrstonosic
­=> Da li očekuješ od mene da znam napamet 5000 viceva koji su se ovde ­=> pojavljivali? Od trebe se ne ocekuje nista! :)