politicki.123squsovac,
Vlada Republike Srpska Krajina priznala je danas nezavisnost i
suverenitet Republike Pridnjestrovlje.
politicki.125squsovac,
"Ako je moj odlazak sa funkcije cena za ukidanje sankcija to uopšte nije
problem."
Slobodan Milošević
u izjavi za CHANNAL 4.
politicki.126kuzma,
-> #100, max.headroom> U svakom slucaju, ljigavo od njih. Jeste li brojali
> plakate po centru? Pa parole, listice, razapeta
> platna... Sve je to kostalo. A penzioneri jedu
> golubove.
Toliko ih ima da sam ih skidao i prodao kao staru hartiju i
sad vozim novi BMW pa ti vidi :)
politicki.128mstanic,
Što je više kleveta i laži,
??????????????????????????
politicki.129spantic,
Kako Amerikanci zovu Butrosa Galija?
Budimir Galić
politicki.130spale,
Hi
Povodom cestog dopisivanja Branka Kostica sa Butrosom Galijem neko je
spevao pesmu:
"Oj junace Gali Butros,
jel' ti Branko pis'o jutros?"
Nikola
politicki.131imandic,
BOSNA
Bosno moja,Aliji,dal' da te dam?
Ne,ne,necu babo,necu Aliju,
Alija je dzamija,
Duse moje camija,
Necu babo,necu Aliju.
Bosno moja,Slobeku,dal' da te dam?
Ne,ne,necu babo,necu Slobeka,
Slobica je nevera,
On ce da me protera,
Necu babo,necu Slobeka.
Bosno moja,Tudjmanu,dal' da te dam?
Ne,ne,necu babo,necu Tudjmana,
Smeska se ko Ajkula,
Ponasa ko ustasa,
Necu babo,necu Tudjmana.
Bosno moja,UNPROFOR,dal' da ti dam?
Da,da,hocu babo,hocu UNPROFOR.
Glavni mu je Nambijar,
Igracu s'njim bilijar,
Hocu babo,hocu UNPROFOR.
Prenela:L-ENT
politicki.132imandic,
Boze Pravde(Mars na Drinu)
Jos ne svice,
Jos je s'nama Crna Gora,
Smrzla im se rujna zora,
Ne cuje se glas Zabljaka,
Ustav da najavi }2X
Ne cuje se cak ni SMira,
Ni demanti od Momira,
Jer od Zlobe Momir bjezi,
Daleko,daleko}2X
Nasa zemlja u povoju,
Ne osjeca radost svoju,
Jer radosti nema vise,
Lose nam se pise }2X
Prenela: L-ENT
politicki.133imandic,
S one strane Juge
Sloba: Zeleo bih da vladam sve do smrti,
Da izbore dobijam cesto,
A po nekad sa SMirom...
Tito : Majku li ti Bozju,
Za zajmove i pruge,
Kakav ti je pokret,
Voljene supruge!
Ref. : S'ove strane Juge,
Jos padaju zvezde,
Gde oruzja ima,vise nego hleba,
Gde orlovi beli,nose Srpsku krunu,
Gde bogovi pravde,vode kako treba,
Gde vozdovi slede generalske pruge,
S'ove nase strane,
Bice brze pruge,
Na nemackom slicu,
Kad Tito izdrzi duze,
Pa malo zguza,
Kad zabole usne.
S'ono sto nas cini,
Narodot za Grcite,
Pravim u Pristinu,
Tuljumbe i Frke.
Prenela : L-ENT
politicki.134imandic,
Evo ti banke,Kiprane moj
Gle,o banke,Kiprane moj,
Kiprane moj,otis'o si ti,
Evo banke,kiprane moj,
Kiprane moj,otis'o si ti,
A kad dodje onaj cas,
Kad ne budem vise vlast,
Pare cemo prebaciti,
Prebaciti i zbrisati,
Il'na Kubu il' Zimbabve,
Cekaju me pare.
S'Kipra cu ih poneti,
I trositi,i trositi,
Ostavka ce biti spas!
Hej,cuvaj banku,Kiprane moj,
Kiprane moj,cuvaj mi ti...
Prenela : L-ENT
politicki.135imandic,
-> #130, spaleU UNPROFOR-u na Bosforu,
Bolan Butros lezi,
Strpljenje je njemu na umoru,
Ka primirju tezi.
Primirja su njemu sveta,
Il' se ruga sa palate,
Il' s minareta.
Alahiilalah Butrosa je strah!
politicki.136ndragan,
-> #131, imandic/ Igracu s'njim bilijar,
Na snimku se lepo čuje "igra džepni bilijar". Da li su momci malo
improvizovali, po običaju?
politicki.137dejanr,
Sećate se onog vica "Bosanci štroje medvede/pa nisi ti bre medved/
znam, al dok objasniš Bosancu odoše ja*a". Elem:
"Dobro veče. Ja predstavljam Srbiju", predstavila se Danijela Pavlović
na izboru najbolje manekenke sveta u Istambulu. U publici je nastao
muk. Par minuta ranije, Biljana Radojčić je dobila aplauz kada je
rekla "Dobro veče. Ja predstavljam Hrvatsku". Organizatori su zatim
bili zasuti telefonskim pozivima sa pitanjima kako je moguće da
predstavnica Srbije, pod embargom UN, učestvuje na toj manifestaciji.
Pa još predstavnik zemlje koja masakrira Muslimane...
Tu Ministarstvo inostranih poslova Turske da tumačenje i zatraži
diskvalifikaciju predstavnica Jugoslavije koja je sastavljena od
Srbije i Hrvatske". Naravno, organizator tu odmah izbaci i srpsku
i hrvatsku manekenku.
Predstavnica Hrvatske, Biljana Radojčić je kroz plač održala politički
govor objašnjavajući novinarima da ona nije trebalo da bude diskvalifikovana
jer "srpska manekenka predstavlja agresivnu stranu". Za sebe je rekla da
"predstavlja Nezavisnu Državu Hrvatsku koja je izložena srpskim napadima".
Ali džabe, organizator više nije hteo da se raspravlja ko je ko pa je
ostao pri svojoj odluci da se Jugoslavija, "sastavljena od Srbije i
Hrvatske", diskvalifikuje. Obe manekenke su tako otišle kući ;)
[Ovo je, inače, iz sutrašnjih novina]
politicki.139squsovac,
Danas bi trebalo da budu ukinuter sankcije (sloba rekao da će potrajati najviše
15 dana).
politicki.140banusko,
Kako se pametan Srbin obraća glupom Srbinu ???
Telefonom,iz inostranstva.
politicki.142spantic,
Rezolucija
Sedam
Pet
Sedam
[Preuzeto sa parole na fasadi filozofskog fakulteta]
politicki.144danko,
-------------------------------------
Prodajem američku zastavu povoljno.
Dimenzija pogodna za montažu na krovu!
Šifra: Sloba
-------------------------------------
Slobo, drži se stižemo
Šesta flota
-------------------------------------
politicki.145drakce,
Telegrami podrške (B-92):
"Nismo videli ni čuli ništa uvredljivo u izlaganju druga predsednika!"
Udruženje Gluvih i Slepih Srbije
"Ostao mi kišobran kod Vas"
Dekan Filozofskog Fakulteta"
politicki.146zulu,
"SLOBODA" se pise bez "N".
ZULU.
politicki.147imandic,
-> #145, drakce>"Nismo videli ni culi nista uvredljivo u izlaganju druga
predsednika!"
>Udruzenje Gluvih i Slepih Srbije
Pa mogli su da procitaju sa usana ;)))))
politicki.148spale,
-> #147, imandic██ Pa mogli su da procitaju sa usana ;)))))
Slepi nisu ;>>
Nikola
politicki.149squsovac,
Evo jednog od viceva koji je bolje pričati (uz pokazivanje) nego čitati.
Zašto se Srbi krste sa tri prsta.
Palac - srpska pismenost (pokaže se otisak)
Kažiprst - za glavnu srpsku zabavu (čačkanje nosa)
srednji prst - svi srbi u jednoj državi )pokazati logično)
politicki.150iivanisevic,
Na jednom plakatu SPS-a za prethodne "izbore" koji se nalazi
u blizini Filozofskog fakulteta pisalo je:
ISTINA SE NE MOZE SAKRITI
A ispod dopisano:
TO VAS I JEBE!
politicki.152madamov,
-> #150, iivanisevic
A onaj "izborni" plakat SPS-a:
MIR
PROSPERITET
KURAC (dopisano ispod, nisam stavio zvezdice u ovoj reči u
skladu sa izjavom koju smo svi potpisali, a pokvarilo bi utisak)
politicki.153zulu,
Zasto ban jelacic (hrvatski) ima velike podocnjake?
Zato sto mu ne daju da spava.
stalno pevaju 'ustani bane'!!!
politicki.154zulu,
Znate sta treba da pise u TV programu za TV-POLITIKU na mestu gde je ona
emisija "STA DRUGI GLEDAJU":
-humoristicka mini serija!!
politicki.155maverick,
Jesen je. Dva cistaca pred zgradom Ministarstva sakupljaju opalo lisce i papir
koji su bacili prolaznici. U jednom trenutku vetar dunu i baci jedan papiric
kroz prozor - pravo na ministrov sto.
Cistac brze-bolje odjuri u zgradu i kada se vratio sa uzdahom rece :
-Zakasnio sam. Vec ga je potpisao.
politicki.156maverick,
Sluzbenik jednog ministarstva se hvali :
Moj posao je tako poverljiv da ni sam ne znam sta radim.
politicki.157imandic,
Koja je najgora kletva za muslimana?
Dabogda ti Arkan decu krstio!
politicki.158dragisha,
-> #149, squsovacű> Palac - srpska pismenost (pokaže se otisak)
ű> Kažiprst - za glavnu srpsku zabavu (čačkanje nosa)
ű> srednji prst - svi srbi u jednoj državi )pokazati
ű> logično)
Palac - pismenost
Kažiprst - kultura
Srednji - demokratija
politicki.159drakce,
Telegram:
"Druže Slobo, pružamo vam bezrezervnu podršku!"
Direkcija za robne rezerve
politicki.160lucas,
-> #159, drakce++> Telegram:
++>
++> "Druže Slobo, pružamo vam bezrezervnu podršku!"
++>
++> Direkcija za robne rezerve
A znaš li ti Drakče ko je direktor Savezne direkcije robne rezerve?
Drug Dušan Mitević bivši direktor RTB
politicki.161iivanisevic,
Znate li kako će se zvati nova federacija Srbije i Grčke?
Srčka !!!
:)))))
politicki.162imandic,
Alija Izetbegovic,juce na TV:
"Ako Srbi iz BiH zele da zive u BiH,moraju da se vrate u pradedovsku
islamsku veru..."
politicki.163mstanic,
-> #161, iivanisevic> Znate li kako će se zvati nova federacija Srbije i Grčke?
> Srčka !!!
Može li Grbija ???
politicki.164imandic,
-> #163, mstanicMoze samo Velika Srbija.
politicki.165dexi,
-> #164, imandic>> Moze samo Velika Srbija.
Pa valjda Istocna Velika Srbija ;>
politicki.166ljubisha,
Article 10193 (7 more) in soc.culture.yugoslavia:
From: mathew@mantis.co.uk (mathew)
Newsgroups: soc.culture.yugoslavia,rec.arts.poems,talk.bizarre
Subject: New Serbian National Anthem
Summary: All Nationalists are idiots
Keywords: serbia, sick, joke, poem
Date: 25 Jun 92 10:55:39 GMT
Followup-To: talk.bizarre,soc.culture.yugoslavia,misc.test
Organization: Mantis Consultants, Cambridge. UK.
Lines: 68
The current political situation in Europe offers excellent employment
prospects for poets and musicians, as countries spring up from nowhere and
fall apart into smaller and smaller fragments. Never before have there been
so many new national anthems to be written.
I received a phone call last week. The line was rather noisy, and there were
all sorts of banging and crashing noises in the background, but I eventually
managed to identify that the caller was a gentleman from the Serbian
government. He explained that his country needed a new national anthem, and
quick.
I asked why he had chosen me rather than a more famous poet, and he explained
that Ted Hughes was already booked to do the Slovak Republic, and that I was
cheap.
So, it gives me great pride and pleasure to present the new Official Serbian
National Anthem. The tune has yet to be written, but will probably be
something fairly martial, but reminiscent of "All Things Bright and
Beautiful".
"Serbia"
The Official National Anthem of Serbia
Serbia, O Serbia!
Thou many-splendoured land.
From country to suburbia,
Your scenery is grand.
Your industry and commerce,
Your Yugos and your goats,
Your favourite new-found pastime
Of slitting people's throats.
Serbia, O Serbia!
A state beyond compare.
Your borders ever sturdier,
Located God knows where.
The bravery of your armies
Ensures you're never scared;
You bombed the Red Cross hospitals
To show us that you cared.
Serbia, O Serbia!
Where Serbians kind and good
Will bomb and shoot and murder ya,
As you queue up for food.
The glories of your history
The spark of freedom lit:
[ Afraid I can't remember them
You'll have to hum this bit. ]
Serbia, O Serbia!
Land of the brave and pure.
Weren't you once called Bosnia?
I'm not entirely sure.
Copyright (c) mathew 1992. All rights reserved. The author asserts the right
to be identified as the author of this work in accordance with the Copyright,
Designs and Patents Act. Reproduced by kind permission of the Serbian
Government. Officially approved for singing at state events.
politicki.167mnesovic,
Sastali se prostitutka, Bog i Slobodan Milosevic pa raspravljaju ciji je zanat
najstariji. Prvo kaze prostitutka "Moj je zanat najstariji jer ja sam
prostitutka. Na toa". Na to bog odgovara:"Nije tvoj zanat najstariji ja sam
tebe stvorio, ali mi nije jasno sta radi ovaj covek ovde, a Slobodan odgovara:
"Pre vas je bio haos i zato sam ja tu".
politicki.168pstojanovic,
OVDE BEOGRAD, GLAS AMERIKE.
politicki.169imandic,
-> #165, dexiDa,pored Zapadne,Juzne,Severne pa onda
Jugoistocne,Jugozapadne,Severoistocne....da ne nabrajam,cini mi se da
imamo rodjake kod Luzickih Srba...
politicki.170rajkonja,
Zove crveni vojvoda Aliju Izetbegovica telefonom :
- Zdravo Alija,dodji kod mene kuci na kavu .
- Dobro,vazi.
Dolazi Alija u kucu i zatice golog SESELJA
- Ama bolan , zar me nisi zvao na kavu ?
- Jesam,dodji da te KAVAM !!!
politicki.172ndragan,
Sedam-Pet-Sedam, Sedam-Pet-Osam...
politicki.173predrag,
Danke Dojcland.
Spasiba Rasija.
politicki.175vcalic,
-> #173, predrag>> Danke Dojcland.
>> Spasiba Rasija.
Ajd, ako neko ovde zna kineski ili svahili neka nam napiše kako se kaže:
"Hvala Kino" na kineskom i,
"Hvala Zimbabve" na svahiliju.
politicki.176jtitov,
-> #175, vcalic> "Hvala Kino" na kineskom i,
¸#-@8-+^ű×Ć
> "Hvala Zimbabve" na svahiliju.
Evbabmiz Alavh
politicki.177predrag,
-> #176, jtitov>> ¸#-@8-+^ű×C
A zar nije : ¸#-@8-+^ű×c . Pogresio si u padezu.
>> Evbabmiz Alavh
Ovo je dobro. Nema greske u padezu.:))))
politicki.178mkiric,
-> #174, imandic>> Danke Dojcland.
>> Spasiba Rasija.
Danke Jugoslawien
Danmark
politicki.179jtitov,
-> #177, predrag> A zar nije : ¸#-@8-+^ű×c . Pogresio si u padezu.
Auuu, da. Izvini. :)))
politicki.180mkiric,
Kada vođa piša uz vetar, njegovi sledbenici ćute. Kao zaliveni.
politicki.181predrag,
Da nam nije doslo do stani, pani nikada nebi izabrali Panica.
politicki.182max.headroom,
Znate li koja je sledeća mera Radomana Božovića?
Prebrojavanje preživelih.
politicki.183zulu,
Dolazi penzioner u radnju da kupi hleb.
- Posto je hleb ???? -- pita on.
- 1000 (100) din!
- Jao,pa zasto toliko????
- Pa, 500din-hleb a 500din-za SPS!!!
- Dobro evo onda,daj mi jedan. -- pruza mu pare.
Ovaj mu ih uzme i vrati mu 500 din.
- Sta je sada ovo??? -- na to ce penzioner.
- Pa nemamo hleba!!!!
politicki.184zulu,
Zarobili nasi neke 'neprijatelje' na ratistu i pitaju ih:
- Od kojih si ti???
- Ja sam ZENGA (ZNG)!!!! -- ponosno ce ovaj
- A ti ???
- Ja sam HOS-ovac!! --ponosno ce i ovaj
- A ti ??? -- pitaju treceg (i poslednjeg)
- Ja sam VEP-ovac.
- Kako bre to ????? -- zacudjeno ce nasi.
- Pa ja sam prisilno dignut !!! -- na to ce ovaj...
politicki.185vcalic,
U Memorandumu SANU iz 1986. dominira ideja:
"Svi Srbi u jednoj državi"
U Memorandumu GSB-a iz 1992. dominira ideja:
"Svi Srbi u jednom autobusu"
politicki.186dejanr,
Headline SCY News-a pre dva dana:
Panic in Sarajevo
politicki.187tesloni,
Ovaj ne nađoh u vicevima ...
Bili nekad Zlobo,Buđo i Aljo veliki drugovi i planinari.
Dogovore se oni tako jednom da idu na Himalaje.
Idu oni tako padinom uz brdo kad poće snežna oluja. Vetar briše
temperatura pade daleko ispod podnošljive... Zloba tad reće :
- Ej braćo hajmo se skloniti sa ovog kijameta. Vidim tamo
neku pećinu. Možemo se tamo ogrejati i sačekati da prođe
ovo.
- Ta hajte dečki nemojte zastajkivat treba doć k vrhu.
- Ma raja ja ode gore a vi kako god želite.
- Bogami braćo ja ne mogu više izdržati ovo. Odoh ja da se
ogrejem.
Uđe Zlobo u pećinu kad tamo ispred njega izađe grozomorni Jeti
uhvati ga i reče mu :
- Hoš da te jebem il da ti lomim kičmu !
- Uffff. Jebi ....
Uze Jeti kanticu sa mašću zahvati malo pa namaza malo Zlobino
dupe i uze da ga jebe... Izađe Zloba sav crven u licu i priđe
onoj dvojici.
- Joj braćo što je unutra toplo. Vidite da sam se sav
zacrveneo od toplote.
- Jel? Možda to i nije tak loš dečki. Bum i ja probal.
- Ma raja ja ode gore a vi kako god želite.
- Ma kad je on mogel zakaj ja ne bum.
Uđe Buđo u pećinu kad tamo ispred njega izađe grozomorni Jeti
uhvati ga i reče mu :
- Hoš da te jebem il da ti lomim kičmu !
- Ajoj gospe ti. Jebi ...
Uze Jeti kanticu sa mašću zahvati malo pa namaza malo Buđino
dupe i uze da ga jebe... Izađe i Buđo sav crven ko rak pa će :
- Aljo zakaj ti ne bum išal tam kad je tam tak lijepa
vatrica. Ja izgoreh od vrućine ...
- Jest brate Aljo idi se i ti zagrej pa da produžimo ...
- Ma hajd kad već navaliste ...
Ode Aljo u pećinu i malo kasnije prolomi se krik :
- AGHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJ !
- Pa dobro bre on je baš budala. Ko će ga sad nositi kući
sa slomljenom kičmom. On nije normalan ....
- Jok dečki.Ja bum znal da je on veliki vjernik i da mu vjera
zabranjuje svinjetinu, pa sem uzel sebi onu kanticu da on ne
bi prekršio svoje vjerske običaje ...
... Ú-> Tesloni <-Ú
politicki.188speci,
Da li znate zašto su izumrli dinosaurusi?
Naišli su na "goloruk" srpski narod.
politicki.190prvul,
Jedan od amandmana na 1. član zakona o državnoj pljački, šifra "Politika",
glasi "član 1 se briše i umesto njega stoji: NIP Politika pripada Radomanu
Božoviću i njegovoj porodici"... Joooj.. a šta ako se to usvoji?
politicki.191floyd,
-> #190, prvul-> Bozovicu i njegovoj porodici"... Joooj.. a sta ako se to usvoji?
Nista, prestace da izlazi SVET KOMPIJUTERA...
politicki.193tesloni,
Evo jednog starog vica ...
Za vreme puta po Africi Tito dobije od domaćina malo slonče.
Dok su se opraštali od njega rekoše mu da je slonče extra
pametno, tj. da razume sve što mu se govori i da na određen
način reaguje.
Vratio se Tile kući pa pokušao da porazgovara sa slončetom ne
bi li proverio njihove tvrdnje. Ali avaj slonče gleda u belo.
Pozva on i ostale da pokušaju ... No reakcija osta ista ...
Naiđe odnekle Ranković pa zamoli Tita da i on proba, i on mu
dozvoli ...
Priđe Leka slončiću i nešto mu šapnu na uvo. Slonče raširi
uši i zinu od iznenađenja... Tito reče da je to bilo slučajno
pa Leka opet nešto šapnu a slonče sad sede na *dupe* ...
Tito ponovo misli da je sve ovo bilo slučajno... Tad Leka
još nešto šapnu sloniću i on poće da se valja po zemlji
plačući ...
"Leko priznajem da je slonče pametno, al bi li i nama rekao
rekao to da znamo o čemu je bilo govora ..." - reče Tito .
" Prvo sam mu rekao kolika je moja plata,
to ga iznenadilo,
posle sam mu rekao kolika je tvoja plata,
tad sede na *dupe*,
a na kraju sam mu rekao kolika je radnička plata,
i tad je zaplakao ... "
... Ú-> Tesloni <-Ú
politicki.194bradenkovic,
-> #193, tesloni> " Prvo sam mu rekao kolika je moja plata,
> to ga iznenadilo,
> posle sam mu rekao kolika je tvoja plata,
> tad sede na *dupe*,
> a na kraju sam mu rekao kolika je radnicka plata,
> i tad je zaplakao ... "
Ja znam jednu drugu varijantu:
Vlasnik cirkusa raspisuje nagradu od $1000 svakom ko uspe da zasmeje slona.
Ljudi probaju ali bez uspeha. Napokon jedan od njih dolazi, sapne slonu nesto
na uvo. Posle toga slon pocinje da se smeje iz sve snage bez prestanka.
Gazda isplacuje lovu i moli coveka da nekako ubedi slona da prestane
da se smeje. Covek odvodi slona iza coska i nesto mu pokaze.
Posle toga Slon se vraca sav uplakan. Suze roni bez prestanka.
Na gazdino pitanje kako je uspeo da u tako kratkom vremenu slona prvo zasmeje
pa onda rasplace, posetilac je odgovorio:
Vrlo jednostavno,
prvo sam mu rekao da imam veci od njega.
Posle sam mu ga pokazao.
politicki.195adzem,
Na nepoznatoj obali, negde u Africi, nasukao se jugoslovenski
brod i ljudožderi su pohvatali kompletnu posadu. Kapetan broda
pokušava da spase ljude :
- Gospodo divljaci, imate li vi Skupštinu ?
- Nemamo !
- Imate li građanski rat ?
- Nemamo !
- A gledate li Radio televiziju Srbije ?
- Ne !
- Dobro, imate li bar bonove za benzin ?
- Nemamo.
- Pa zašto ste onda podivljali ?
politicki.196mandrejevic,
Prime Minister : So, cuo sam da ima neki problem sa manjinama?
Minister : Ima, znate Albanci, to je najveci problem ovde.
Prime Minister : Pa dobro, sta oni hoce?
Minister : Pa hoce skolstvo da bude njihovo;
Prime Minister : God, to je mnogo skupo. Dobro sta jos hoce?
Minister : Hoce i zdravstvo;
Prime Minister : Uuuuu, to je jos vrednije; jel ima jos nesto?
Minister : Znate, ustvari oni hoce svoju republiku.
Prime Minister : Fine, to mozemo odmah da im damo!
politicki.197mmarkov,
Evo jedan stariji:
Kladili se Jeljcin i S.M. gde ima vise alkosa; u Rusiji ili
Srbiji. Da bi to raspravili dogovore se da se izvezu u grad u
sitne sate pobiju sve pijance na koje naidju i posle prebroje.
Sednu u Moskvi u Volgu, i krenu u voznjupo gradu u sitne sate.
Naravno, po ulicama masa onih koji se teturaju i posrcu. S.M.
izvadi postolj i odstreli desetak alkosa ( toliko je valjda
imao metaka u pistolju ).
Predju zatim u Beograd, sednu u Mecku i krenu polako. Jeljcin
vec drzi pistolj na gotovs, da i on odstreli par pijanaca, kad
ne lezi vraze - po ulicama jedva po koji covek, i to svaki
zuri svojim putem. Jeljcinu vec neprijatno, vidi i sam da je
izgubio opkladu, ali bi bar jednog da upuca da spase cast.
Posle pola sata, kada je vec bio na rubu ocajanja ugleda
coveka kako jedva stoji na nogama. Uz trijumfalan osmeh,
Jeljcin repetira pistolj i - BUM.
Sutradan - naslov u novinama:
" Nepoznati terorista ubio Ruskog ambasadora u Beogradu"
PS: Ovaj vic je toliko prastar, da su u originalu glavni
akteri Tito i Hruscov... H
politicki.198dejanr,
Za Vođu nema zime... ni jesen neće dočekati
[Iz današnjeg "Nina"]
politicki.199k.sasa,
Koja su dva najveca srpska uma na polju elektrotehnike???
1.Nikola Tesla - struja
2.Slobodan Milosevic - izolacija
politicki.200gcurcic,
Priština, ovih dana...
- Kaži lopata
- Lopata. A što ?
- Pa šiptar bi reko ljopata, al ti si naš
- E jesi ljisica !
politicki.201gcurcic,
Priština, ovih dana...Ulice puste, pokoji prolaznik...
Pojavljuje se policajac i odmah zove prvog koga ugleda.
P: Ti, dolaz vamo
Š1: Nemoj mene šok nisam ja
P: Odi bre kad ti kažem
Šiptar pokorno staje pored pcjca
P: I ti, šta čekaš, dolaz vamo
Š2: Nisam ja ljeba mi...
P: More dolazi dok te nisam...
I ovaj Šiptar posluša.
I tako nakupi drot jedno tuce Šiptara, vadi Vaspitnu palicu pa udri
po njima. I dere se:
- Šta je, marvo? Opet se okupljate !!!?
politicki.202duke,
U Rečniku srpskohrvatskog književnog i narodnog jezika (Srpske
akademije nauka i umetnosti) nalazi se i reč MARKSIZAM.
MARKSIZAM, -zma m naučna teorija Karla Marksa i Fridriha
Engelsa i njihovih sledbenika o zakonima razvitka ljudskog
društva, o oslobođenju eksploatisanih klasa, o proleterskoj
revoluciji i o stvaranju socijalističkog i komunističkog
društva. --- Marksizam ... je unutarnje i organski povezan
!!! nazor na svijet ... (Enc. Leks. II/4, 242). Ideja marksizma je
!!! našla najplodnije tlo u industrijskim gradovima Srednje i
!!! Zapadne Evrope (Kalm. R. 1, 225)
Vlado
politicki.203zamahajev,
Na jednom skupu u nekom hotelu učestvovao je i Danilo Ž. Marković.
Za vreme obeda bio je postavljen švedski sto. Dača navali da jede, a neko ga
opomenu: "Polako Dačo šta si navalo ovo je švedski sto."
A Dača odgovara: "Nema problema odmah ću se ja skloniti čim naiđu ti
Šveđani."
politicki.204zulu,
Jel' znate sta je htela da uradi nasa vlada sa Drustvenom kucom 'POLITIKA':
Htela je da napravi JAVNU KUCU 'Politika'.
politicki.205ratman,
Dolazi Isaac Newton pred vrata raja i zakuca. Sv. Petar ga zaustavlja:
-Ko je?
-Sir Isaac Newton...(sve titule, clanstava u akademijama etc)..
-Dokazi da si to stvarno ti!
-Evo ti rukopis moje 'Principia Mathematica..', -i proturi rukopis
ispod vrata.
-Hmm.. dobro, ulazi!
Posle par stotina godina dolazi J.W.Goethe. Sv. Ista procedura:
-Ko je?
-J.W. von Goethe, (pa redom sva zvanja i titule)...
-Dokazi!
-Evo, na primer, moje naimenovanje za red.profesora na univ. u
Weimaru iz godine ....
-Moze, ulazi!
Posle opet duzeg vremena nailazi g. Danilo Z Markovic, i lupa, (iako
je vec Sv. Petar ugradio elektricno zvonce na vratima):
-Otvaraj, bre!
-Ko je sad?
-Ministar Danilo Z markovic, nemoj da mi se tu pravis blesav...
-E moj lafe, pa ovde su dolazili i Newton i Goethe, i ja sam ih sve
legitimisao!
-A koj' su ti ta dvojica?
-Aaaa... to ste stvarno vi g.Markovicu!
politicki.206ratman,
Kakva je slicnost izmedju komuniste (socijaliste) i piva?
I komunci i pivo su dobri samo kada se OHLADE !
politicki.207zulu,
-> #201, gcurcicTo je bilo u doba kada nije smelo da bude vise od troje ljudi zajedno, pa je
jedan siptar-pandur pozvao dvojcu i poceo da ih bije jer je on bio treci !!!!
politicki.208korvin,
Minimax
Najkraći vic koji ja (Minimax) znam:
Bili Mujo i Haso .
politicki.209asrdjan,
-> #208, korvin> Bili Mujo i Haso .
Sa naglaskom na BILI.
politicki.210nbatocanin,
Priča mi drugarica iz Bosne istinit događaj: skupile se negde oko
Nevesinja naše para-jedinice i stavljaju se pod jedinstvenu komandu.
Pukovnik, navikao na jednoobrazne uniforme, gleda kako svi imaju
različite i grdi ih:
"Dobro bre ljudi, na šta ovo liči. Svi imamo iste ciljeve, istu
naciju, a vidi kakvi smo. Eto recimo" - prilazi jednom seljaku - "šta
će tebi taj šlem sa natpisom UN - ti nisi iz UN!"
"Jok, to znači Uglješa Nedeljković - to sam ja!"
politicki.211rvpuzovic,
X
X
OK
politicki.212bole,
Znate kako se Sarajevo zove po novom?
Loto grad!
A zasto?
Jel su svi pogodjeni 7 puta!
politicki.213squsovac,
Vic podrijetlom iz CRO:
Kako se (u CRO naravno) prepoznaje samokritičan Srbin?
U sopstvenom dvorištu sam sadi vrbe.
politicki.214gcurcic,
Kako je Cigo tri puta izbacivan iz Partije
1. put
Kada je umro Moša Pijade, priredio mu CK veličanstven ispraćaj.
Palo to Cigi u oči, pa pita partijskog sekretara:
C: - Aaa bre drug sekretar, kolko mori Partija dade za čičinu
saranu?
S: - Dva miliona.
C: - Ajde! Pa za te pare smo mogli da saranimo ceo centralni
komitet!
2. put
Posle brionske konferencije došlo je do uklanjanja nepoželjnih
slika nepoželjnih drugova. Za taj posao postojao je idealan ko-
munista: Cigo.
Na zidu vise slike Tita i Rankovića.
S: - Druže Cigo, da skineš onog lopova sa zida...
C: - Oću moree samo reci kojeg!
3. put
Sreli se Cigo i partijski sekretar na ulici:
S: - Što nisi došao na zadnji partijski sastanak?
C: - Aaa-iii drug sekretar, što ne znado' da je zadnji, doveo
bi celu familiju!
politicki.215ndragan,
-> #214, gcurcic/ C: - Ajde! Pa za te pare smo mogli da saranimo ceo centralni
Jedan na tu temu iz '88:
Ko dovede novog člana, ne mora da plaća članarinu.
Ko dovede dva nova člana, ne mora ni da bude član.
Ko dovede tri ili više novih članova, Partija mu garantuje da se nikad
neće ni znati da je bio član.
politicki.216vaca,
Evo jednog malo starijeg ...
Jednog zimskog jutra pred novu godinu ustane tito iz kreveta i krene da se
prošeta. Kada je izašao napolje video je da mu je neko napisao čestitku
pišaćkom u snegu, ali se nije potpisao. On iznerviran naredi da uhapse
počinioca, ali mu je stigao odgovor da neznaju koga da uhapse jer je
pišaćka Rankovićeva, a rukopis Jovankin.
politicki.217mstanic,
Sad na tv reče Dragan Veselinov reči Vuka Draškovića:
"Socijalisti su se prešli zbog dovođenja Panića.
Poskok je doveo mungosa."
politicki.219acka,
Došao Lala u Beograd neposredno posle rata. I prilazi jednoj
drugarici i kaže:
- izvinite gospođice...
- nisam ja gospođica!
- dobro onda gospođo...
- nisam ja ni gospođa!
- pa dobro šta ste onda?
- ja sam drugarica!
- izvinite, a čija drugarica?
- svačija!
- eee, pa to se kod nas u selu zove droca
Acka
politicki.220korvin,
Vic iz CRO :
Šta treba baciti Srbinu kada se davi ??
Ženu i decu .
politicki.221ndragan,
Upecao Lala ogromnog soma i odneo Sosi:
-Bacider ga malkice u brašno pa onak onako malko u ulje nek se čvari u
tiganju
-Bog s tobom Lalo, otkud nam brašna?
-Pa dobro, onak samo u ulje.
-Ta idi begaj, znaš da nemamo ni ulja.
-Ta skuvaj bar jednu dobru čorbu!
-Izem te blesavog, na šta da skuvam kad su nam odseklu struju!
-Pa š'a da radim. Idem da ga bacim nazad u kanal.
Baci Lala soma u kanal; som se praćakne, iskoči malo iznad vode i vikne
Slobo, slobodo!
politicki.222gtomic,
Srbija 2003. godine.
Zena hoda Knez-Mihajlovom (Kako li ce se tada zvati ta ulica ?!), svi
izlozi prazni samo u jednom stoje jedne gace.
Zena brzo ulece u prodavnicu i pita prodavacicu:
z: Jesu li one gace iz izloga na prodaju?
p: Jesu!
z: Odlicno. Kupujem!
p: Ne moze bez potvrde!
z: Kakve potvrde?
p: Da radite na merdevinama!
politicki.223dejanr,
Zašto Hrvati nisu uspeli da osvoje Jasenovac?
Zato što tamo ima 700000 dobro ukopanih Srba
politicki.224vcalic,
-> #222, gtomic>> Srbija 2003. godine.
>>
>> Zena hoda Knez-Mihajlovom (Kako li ce se tada zvati ta ulica ?!)
Zvaće se Sarajevska...
politicki.225dragisha,
-> #224, vcalicű>>> Zena hoda Knez-Mihajlovom (Kako li ce se tada zvati ta ulica
ű> ?!)
ű>
ű> Zvaće se Sarajevska...
Nije nego Vase Miskina... :)
dd
politicki.226vcalic,
Q: Ko danas živi u Sarajevu ?
A: Promašeni ljudi.
politicki.228vkrstonosic,
-> #226, vcalic
Sarajevo - Loto city
Nema zgrade bez 7 pogodaka.
politicki.229zulu,
-> #228, vkrstonosic *->Sarajevo - Loto city ...
======================================
Istrulela ti sala . Kako nisi mogao da vidis vec 2 ili 3 ovkva
vica kada si moderator????
politicki.230vitez.koja,
-> #229, zulu#=> Istrulela ti sala . Kako nisi mogao da vidis vec 2 ili 3
#=> ovkva vica kada si moderator????
:)))))))) Axa ! Ovaj moderator iam mnooogo ignore-a ;)
politicki.232beast,
Bio jednom jedan pecaroš i (na opšte iznenađenje) pecao i upecao
ogromnu ribu. Odnese je on kući i dâ je ženi:
- Ženo, evo ti ova riba, uvaljaj je u brašno, stavi na ulje pa
nek se isprži...
- Ali mi nemamo ulja već dve godine...
- Dobro, stavi u brašno i odma' u rernu nek se peče...
- Ali nemamo ni brašna već dosta dugo...
- Pa dobro, stavi je odmah u rernu nek se prži!
- Ali nema struje već dve godine!
Čovek se iznervira i odnese ribu do reke i baci je u reku. A
riba iz vode veli:
- Slobo, slobodo! Slobo, slobodo!
politicki.233vkrstonosic,
-> #229, zulu>> Istrulela ti sala . Kako nisi mogao da vidis vec 2 ili 3 ovkva
>> vica kada si moderator????
A bre, i mi moderatori imamo dušu ;)
Da li očekuješ od mene da znam napamet 5000 viceva koji su se ovde
pojavljivali?
politicki.234robert,
-> #233, vkrstonosic<:> Da li očekuješ od mene da znam napamet 5000 viceva koji su se ovde
<:> pojavljivali?
Kad smo već kod toga: kad će konačno glasanje za neki vic meseca?
politicki.235stal,
-> #233, vkrstonosic=> Da li očekuješ od mene da znam napamet 5000 viceva koji su se ovde
=> pojavljivali?
Od trebe se ne ocekuje nista! :)